Uit den R.K. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT" Propaganda-Vergadering op Vrijdag 19 Juni Stofzjsïgerhiiis NIAERTENs HILLEGOM NQORDWIJK LÏSSE LIJNDEN HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM ELECTRÏCITEIT VIJFHUIZEN VOORHOUT ZANDVOORT NOORDWIJK HEEMSTEDE SASSENHEIM KENNEMERLA ND BEVERWIJK IJMIJIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN VELSEN-NOORD SANTPOORT CASTRICUM HEEMSKERK Staat van Besommingen RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT Barteljarisstraat 10 - Tel. 107Ë VAMPYR stofzuigers f 105.- INGEZONDEN MARKTNIEXJWS Onze Lighal Do Liglial der HUI. Ver. tot bestrijding der Tuberculose hebben wij een dezer dagen bezocht. Er zijn daar thans (gelukkig) niet veel patiënten; een paar waren ziek thuis en er waren juist eenige patiënten als genezen ontslagen. De resultaten door deze üag-lighal bereikt, zijn schitterend; er wordt veel ziekte en erger voorkomen, hetgeen een groot voor deel beteekent voor de gemeente en evenzeer voor de armbesturen der diverse kerkge nootschappen. Bij genezing in de lighal im mers behoeven weinig of geen patiënten naar sanatoria uitgezonden te worden, het geen anders gewoonlijk veel geld kost. De patiënten voor het grootste gedeelte kinderen blijven den geheelen dag in de lighal; er zijn 2 afdeelingen: een voor jon gens en een voor meisjes. Zij worden er ge heel kosteloos gevoed en er wordt voor speelgoed, alsmede voor radio gezorgd. De ingezetenen van alle religies schenken veel levensmiddelen, ook dekens etc. In het midden van het gebouw bevindt zich de kamer der Zusters (keuken en bij keuken), een eetzaal, badkamer met geiser en bad, W.C.'s, electrisch licht en ook een huistelefoon. Verder is er een goed voorziene provisie kast, linnenkast, bergplaats van speelgoed, gelegenheid om de patiënten te wegen, in één woord alles, wat maar gerekend kan worden te behooren tot een volmaakte en moderne lighal, is aanwezig. De omgeving is uiterst rustig en netjes; de lighal is een toonbeeld van buitengewone ordelijkheid en kraakzindelijkheid. De netto-ve,rpleegkosten bet rag en nog geen 50 cent per dag en per patiënt. Deze betalen wel iets, doch bij lange na geen halven gul den per dag en per patiënt. De lighal is een der mooiste instellingen van Hillegom; zij sj'mboliseeert op de meest perfecte wijze de eenheid der gemeentena ren, waar dezen een kunnen zijn Een woord van lof aan de Zusters is hier zeker niet misplaatst. Personalia Door B. en W. is goedge keurd de benoeming tot nachtwaker in tjj- delijken dienst bij de gasfabriek van G. Haasnoot. Voetpad Van een aantal bewoners van de Huis ter Duinstraat is ingekomen een adres aan den gemeenteraad om een voetpad te maken over de tramrails naar de bestra ting van de Huis ter Duinstraat. Verlof Drankwet Door B. en W. is ver lof verleend ingevolge de Drankwet aan D. den Jong voor het café „Het Hoekje" in de Wilhelminastraat. R.K. Kiesvereeniging Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond een groote pro- paganda-vergadering, welke door een bui tengewoon groot aantal leden werd bijge woond. Aanwezig waren o.a. de ZeerEerw. heer Pastoor, Pater v. d. Poel en de Weleerw. heeren Kap. Kuipers, Kap. Agterof en Dr. Haase. Spreker was dezen avond de heer P. Warmerdam Cz., wethouder van Lisse, met als onderwerp: „De Gemeenteraadsverkiezing- in verband met de werkloosheid". De voor zitter, de heer P. C. J. v. d. Eerden, opende de vergadering met den christelijken groet. Spr. heette de talrijke aanwezigen van harte •welkom, in het bijzonder de Eerw. Geestelijk heid. Vervolgens was het woord aan den heer Warmerdam. Spr. was het bestuur dankbaar voor de uitnoodiging om dezen avond te spreken. Spr. gaf een beschouwing van hetgeen er in de 18 jaar die hij in gemeentedienst is, tot stand is gekomen; de woningbouw, de v. L. No. 7 goede rioleering en bestrating. Wij zien steeds goed in den toestand van het bloem- bollenbedrijf en willen voortdurend den goe den weg bewandelen om in de behoeften van het huisgezin te voorzien. Ook de ta rieven van het electriciteits- en gasbedrijf zijn buitengewoon verlaagd. Wat betreft de werkloosheid kunnen wij met een gerust hart in denzelfden geest blijven doorgaan. Er is dezen winter een bedrag van ruim 34.000 betaald geworden. Verwijten krefen wij van verschillende personen, dat wij den arbeid voor de gemeente hadden verlengd, doch wij voelden het als een plicht, onze inwoners in de behoeften te voorzien. Wij hebben een burgemeester, welke dicht aan de zijde van het volk staat, en die een schoone toe komst voor onze gemeente geeft. Toont daarom allen uw belangen voor de gemeente, door op No. 1 van lijst 3 te stem men. Wanneer de uitslag dan is volgens mijn verwachtingen, kunt u van mij dubbelen steun verwachten. Een dankbaar applaus beloonde spr. voor zijn propagandistische rede. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan weinig gebruik werd gemaakt. De voorzitter bracht dank aan den spre ker, waarna de vergadering met den Christe lijken groet werd gesloten. ONDER DE STOOMTRAM Hedenmiddag omstreeks half 1 kwam een 3-jarig jongetje, genaamd W. van Schie en wonende" Leidschevaart, onder de gemeente Noordwijkerhout, ter hoogte van de O. L.- school op den Heerenweg, alhier, onder de stoomtram te vallen. Als vermoedelijke oorzaak wordt aange- jiomen het spelen. Hij kreeg ernstige kneuzingen aan beide beenen en werd binnengedragen in Huize Pius waar dr. De Graaf geneeskundige hulp verleende. Geestelijke hulp was eveneens spoedig ter plaatse. Men vreest voor zijn leven. De nortemonnaie-dief stal ZooalE wij dezer dagen meldden werd verleden week aan den Lijnderdijk een portemonnaie. in houdende 27.50, bij den heer P. v. d. V. uit de keuken weggenomen. Van dezen diefstal werd verdacht een rondreizend koopman, die evenwel wist te ontkomen door met een vrachtauto mede te rijden naar Amsterdam. Tot groote verbazing van mej. v. d. V. kwam des anderendaags hetzelfde koopman netje weer langs. Mej. v. d. V. fietste vlug naar Halfweg naar de gemeentepolitie en daar werd verdachte aangehouden. Hij ont kende en zeide niets van den diefstal af te weten. Een onderzoek, door de politie in het logement te Amsterdam, waar de man verblijf houdt, ingesteld leverde ook niets op, zoodat de man des avonds weer op vrije voeten is gesteld. Duim verbrijzeld De slagersknecht M. v. Beusekom, aan den Spaarndammerweg, had het ongeluk, met zijn duim bekneld te raken tusschen de achterklap van een auto. De duim werd bijna geheel verbrijzeld. Dok tershulp was noodzakelijk. Weggezakt Zaterdagmiddag is een vrachtauto van de „Copex" op den Jacoba van Beierenweg alhier, in den berm wegge zakt, wegens het te zwaar laden. Met eigen kracht kon de wagen er niet uitkomen. Men was genoodzaakt om den wagen over te laden op een anderen vrachtauto, die de lading in drie vrachten vervoerde, alvorens men den weggezakten auto in het goede spoor kon brengen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De auto was eenigszins beschadigd. Bliksem ingeslagen Zondag is tijdens het hevige onweder alhier de bliksem inge slagen in het huis bewoond door ds. Klomp. De slag was zoodanig, dat het vuur dooi de kamer sloeg. Hij maakte de electrische leiding geheel onklaar en deed de kalk van de muren in een nevengebouwtje loslaten. Het perceel is nog van historische waarde, aangezien in deze woning de beroemde Her- san Boerhaave is geboren. Persoonlijke on- clukken kwamen wonder boven wonder niet voor. „Hollands Bloembollen-Genootschap". Za terdagavond vergaderde de afdeeling van het H. B. G. in café „Boerhaave". De voorzitter, de heer P. van der Hulst, heette allen hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De heeren L. van Diemen en G. Hogervorst werden bij stemming aangewezen om de af deeling op de vergadering te Haarlem te ver tegenwoordigen. Wegens den zeer onzekeren stand in de bollenhandel, werd besloten niet tot prijs- raming over te gaan, doch zulks eerst nog eens een week aan te zien en dus Zaterdag avond a.s. nogmaals bijeen te komen. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. Bodega Mustert Zaterdagmiddag is alhier de verbouwde Bodega van den heer Mustert geopend. Het nieuwe gebouw maakt een buitengewoon mooien indruk. Van buiten noch van binnen zijn kosten gespaard, maar is het meest nieuwe en meest moderne toegepast. Daardoor is een zeer smaakvol geheel verkregen. De ruimte is door deze verbouwing bijna twee maal zoo groot geworden. Ook 's win ters zal de Bodega geopend zijn. Het ter ras strekt zich twaalf meter verder op het strand uit dan vroeger. De druk bezochte receptie van Zaterdag is rijker geworden, waar het met recht trotsch stelling van allen heeft gehad. Meer dan honderd groote bloemstukken waren binnen gekomen en alle Zandvoortsche vereenigin- gen waren vertegenwoordigd. Zoo is Zandvoort weer een inrichting rijker geworden, waar zij met recht trotsch op kan zijn. Onvoorzichtigheid Een inwoner van Zandvoort wilde gisteren op de Wester- markt te Amsterdam, op een in beweging zijnden tramwagen van de N. Z. H. Tram springen. Hij viel en werd bewusteloos weg gedragen. Ernstige aanrijding Op de Brederode- straat werden twee meisjes, een van zes en een van vier jaar, door een wielrijder aan gereden, toen ze achter een stilstaanden auto vandaan kwamen om de straat over te steken. Het 6-jarig me!sje, uit Amsterdam af komstig, kwam te vallen en brak het lin kerbeen. Het andere meisje kreeg een hoofdwonde. Nadat Dr. van Fraassen de eerste hulp verleend had, werd het Amsterdamsche meisje naar het Binnengasthuis vervoerd. Gevaarlijke hoek Op den hoek van den Bentveldweg en de Zandvoortschelaan ge raakte een wielrijder onder een auto. Het rijwiel werd vernield. Tegen den autobe stuurder werd procesverbaal opgemaakt. Duiventil en jonge duiven gestolen Een bewoner van Plan Noord heeft bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn erf een dui ventil met jonge duiven ontvreemd is. Ernstige val Doordat het rijwiel slipte over 'n steen kwam een wielrijdster uit Am sterdam aan de Zandvoortschelaan te val len. Ze werd door dokter Gerke verbonden. Ze had haar linkerelleboog gebroken. Per trein is ze daarna huiswaarts gekeerd. DE WINKELSLUITING Vrijdagavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Als eenig punt stelde de voorzitter aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting. De VOORZITTER lichtte toe, dat in de bestaande winkelsluitingsverordening win kelsluiting is voorgeschreven alleen op de Zondagen in het badseizoen en niet op de overige Zondagen van het jaar. Vele winke liers lijden als gevolg daarvan groote schade. Daarom en ook omdat de Winkel sluitingswet voorloopig nog niet in werking treedt met zijn mildere bepalingen, stellen B. en W. voor de Zondagssluiting in het seizoen op te heffen. Wethouder VAN DER WIEL uit zich als de minderheid van B. en W., die niet met liet voorstel kan meegaan. Spreker zegt, dat de raad dit besluit beschouwd heeft als een eersten stap in de richting van de Zon dagsrust en de Zondagsheiliging. Als nu de raad, bewust wetend wat hij doet, een der gelijk besluit neemt, moet dit als het pas werkt, niet onmiddellijk worden ingetrok ken omdat eenige personen beweren daar door te zijn gedupeerd. Dit is werken op bestelling en beneden de waarheid van den raad. De heer BRAUN vindt deze wijze van be handeling ook onjuist en vraagt of de win- keliersvereenigingen hier wel over zijn ge hoord. Hij heeft gehoord, dat wel drie vierde van de winkeliers voor de Zondags sluiting is. De heeren ADMIRAAL en VAN DER NIET sluiten zich aan bij het gesprokene door wethouder Van der Wiel en den heer Braun. De Zondag is ryig wel Voor iets anders bestemd dan om te koopen en te verkoopen. De heer LIEFFERINK is zeer verbaasd, dat wethouder Van der Wiel en de heer Van der Niet indertijd tegen het amende- ment-Brauu waarbij de gedeeltelijke Zon dagssluiting in de verordening werd opge nomen. hebben gestemd en ilu weigeren, mede te werken dit amendement ongedaan te maken. Hij vermoedt, dat daar wel poli tiek achter zal zitten zooals bij zooveel in Noordwijk. Wij moeten den badgasten een bed van dons spreiden in plaats van een van prikkeldraad. De gemeente moet van de badgasten en van de bezoekers leven, daar aan moet men denken en allerlei kleine partijbelangen moet men opzij zet ten. Wethouder VAN DER WIEL vindt het laag bij den grond, dat de heer Liefferink hier op deze wijze de politiek er bij haalt. Als men zoo redeneert, moet men zelf wel in de politiek verzonken zijn. De heer Lief ferink vergeet, dat er tweeeërlei soort men- schen zijn, n.l. menschen die alleen voor de materie leven en menschen die ook ja de meeste waarde hechten aan geestelijke goe deren. En dat er in> onze gemeente zeer vele menschen zijn met laatstbedoelde geestesgesteldheid, hebben de laatste ver kiezingen wel bewezen. De heer LIEFFERINK zegt zich met geen laag bij de grondsche politiek op te houden. Hij komt er voor op, dat meer op de algemeene belangen moet worden gelet. Het is toch gek, dat in den winter als er niets te verdienen valt, de winkels 's Zon dags open zijn en in hst seizoen, waar alles toch van moet komen, de winkels op Zon dag dicht zijn. De heer ALKEMADE vraagt waar wij naar toe gaan als men een pas vastgestelde verordening direct zonder ernstige reden maar weer intrekt. Spreker heeft een steek proef genomen bij 10 willekeurige winkeliers in Noordwijk aan Zee. Acht daarvan gaven te kennen, dat zij voor Zondagssluiting waren terwijl de twee andere zich niet posi tief uitspraken. De bezwaren lijken dan toch wel niet zoo ernstig te zijn. De heer KR AU vindt, dat men bij het toepassen van zijn principes ook rekening moet houden met anderen. En het staat nu eenmaal vast, dat de meeste Nederlanders ook die op Zondag naar de kerk gaan, graag op Zondag naar het strand gaan, daar soms een heelen dag vertoeven en dan niets kunnen krijgen omdat eenige menschen hier in den raad dat willen tegenhouden. Spreker zou deze raadsleden principeele kerels vinden als zij Zondagswinkelsluiting voor het heele jaar voorstellen. Nu men ech ter slechts 13 Zondagen wil laten sluiten en de Nederlandsche bevolking zich op 39 Zon dagen wil laten bezondigen vindt spreker het niets. De VOORZITTER wil gaarne eenige cor recties aanbrengen in het debat. Toen het amendement-Braun werd aangenomen, werd algemeen gedacht, dat nog in het jaar 1931 de winkelsluitingswet in werking zou treden met zijn veel mildere bepalingen. De verordening nu heeft veel strengere bepa lingen dan de wet zelf, die toestaat, dat iederen Zondag fruit-, melk- en sommige andere winkels open zijn. De heer KRAU merkt op, dat onder deze verordening de verkoop op Zondag toch plaats heeft. Alleen verplaatst deze zich voor verschillende artikelen naar de café's. De heer VAN DER MEER vindt er niets tegen, nu er veel klachten inkomen de ver ordening te wiizigen. Het is toch gek om in den winter als er niets verdiend wordt de winkels open te houden en deze te sluiten zoodra er wat verdiend kan worden. De VOORZITTER sluit zich hierbij aan. Men moet niet alleen om de winkeliers denken, maar ook b.v. om de hotel- en pen sionhouders, die nu Zaterdag al moeten uitmaken hoeveel melk zij precies voor den Zondag ncodig heben, hetgeen tot groote moeilijkheden kan aanleiding geven. De heer ALKEMADE zegt, dat ook de hotel- en pensionhouders zich maar moeten aanpassen, 's Morgens is er bovendien het minst bezoek en 's middags is er weer melk te kriigen. Wethouder VAN EEDEN zegt, dat deze verordening de Zondagsrust niet bevordert terwijl de verkoop van allerlei artikelen verplaatst wordt waar deze in het geheel niet thuis behoort, n.l. bij de café's. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Voor stemden de heeren Van Eeden, den Hollan der, Van der Meer, Krau en Liefferink. Tegen de heeren Alkemade, Van der Wiel, Admiraal, Van der Niet, Gaspers, Meyer, Braun en Balkenende. Na rondvraag volgde sluiting. Waarom stemt ge op lijst 2? Dat is in weinig woorden te zeggen. Om dat ge geen revolutie maar evolutie wenscht, vooruitgang en geen afbraak, zelfbeheer- sching en geen karakterloosheid. Voortbouwen op den ouden grondslag van God, eigendom, en familie; toepassing van de tien geboden en de bergrede; geen atheïsme of paganisme, geen proefhuwelijken en geen klassenstrijd; geen socialisatie maar bedrijfsorganisatie, geen demagogie maar democratie in den goeden zin van het woord; zoo is het program der R.K. Partij. Is het in den tegenwoordigen tijd geen geluk, dat er een groep burgers bestaat, die zin voor vooruitgang paart aan waakzaam heid voor de aloude Christelijke beginselen, waaraan we zooveel danken; een ordelieven de partij, die onder alle standen, intellec- tueelen, middenstand en arbeidersklasse haar kalmeerenden invloed doet gevoelen en zonder wie de revolutie-verwoesting mis schien reeds in 1918 had gezegevierd? De Katholieke Partij, al is ze nu van meerderheid tot minderheid geworden, heeft in Heemstede altijd een grooten in vloed gehad, en is Heemstede daarbij niet we'gevaren? Ging onze gemeente niet steeds voorop in het stichten van vereenigingen als Vincentius, Vrouwenbond en Elisabeth- vereenigingen; van Boerenleenbank en Wo ningbouwverenigingen; van Huisverzorging, Ziekte- en Ziekenhuisverzekering, van Volks bond en Middenstandsvereenigingen, hulp voor groote gezinnen en zorg voor werkloo- zen? Is er hier te Heemstede niets gebeurd op 't gebied der hygiëne? Denk eens aan zuigelingen- en kleuter-consultatiebureau, aan schoolartsen- en schooltandartsendienst, aan badhuis en zweminrichting, waarvan ge desnoods gratis gebruik kunt maken? En werd de stoffelijke vooruitgang der gemeente soms verwaarloosd? Waar vindt men mooier bosch, mooier wegen, moderner gebouwen dan bij ons? We'nu, stemt dan als één man op lijst 2, Dr. Droog. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing De oproepen voor de op 24 Juni a.s. te houden gemeenteraadsverkiezing zijn verzonden. De genen, die meenen voor stemmen in aan merking te komen, en géén oproep hebben ontvangen, vervoegen zich hiervoor op de secretarie. Vereeniging voor het Schoolgaande Kind Gisteravond is het bestuur van de „Ver eeniging voor het schoolgaande kind" in het K. S. A.-gebouw door den voorzitter van het Juvenaat, den Hoogeerw. heer Deken J. M. Lucassen, met eenige hartelijke woor den geïnstalleerd. Onmiddellijk na de installatie werd met de werkzaamheden een aanvang gemaakt. Zoo werd besloten om aan de drie stands organisaties een verzoek te richten om een subsidie te verleenen. Voorts werden voorbereidende besprekingen gevoerd over de kinderuitzending. Het dagelijksch bestuur bestaat thans uit: H. M. Beekelaar, voorzitter; N. J. Zuur bier, vice-voorzitter; Mevr. van Dam, secre taresse en W. J. Lubbers, penningmeester. BEVERWIJK OPENBARE des avonds om 8 uur in de groote zaal van het K. S. A.-gebouw, Peperstraat, Beverwijk. Als spreker zal optreden Mr. C. P. M. ROMME Voorzitter v. d. R.K. Raadsfractie te Amsterdam De toegang is vrij Alle R.K. Kiezeressen en Kiezers worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen De aardbeien-veilingen Naar wij vernemen zullen de aardbeien- export-veilingen a.s. Donderdag een aanvang nemen. Gewetensgeld Bij den inspecteur der di recte belastingen, alhier, is f 6500 aan ge wetensgeld ingekomen. Grasverkcopingcn. De gehouden grasver- koopingen zijn dit jaar voor menig rente niertje uit den boerenstand eene diepe te leurstelling geweest. Bii nagenoeg de meeste perceelen moest geld bij. Het grasgewas is overal schitterend en daarom steken de verkoopingen wel geducht af bij enkele jaren terug toen de kooper zich genoodzaakt zag buitensporig hooge gras- prijzen te moeten betalen en nog maar moest afwachten of hij wat oogsten zou. Geen prijsramingen. Met 't oog op den on- gunstigen toestand in het bloembollenbedrijf zullen dit jaar voor het eerst door het Holl. Bloembollenkw. Genootschap geen prijsra mingen gedaan worden. Wel zullen er op 18 dezer door haar te Haarlem besprekingen gevoerd worden over den algemeenen toestand, stand der gewassen en den te verwachten oogst. Teraardebestelling J. J. Majoor On der groote belangstelling heeft Maandag middag op de begraafplaats „Duinrust" de teraardebestelling plaats gehad van wijlen den heer J. J. Majoor, oudsten directeur en mede-oprichter van de N.V. Sigaren fabriek v.h. Gebr. Majoor Nadat de stoet van het sterfhuis aan de Breestraat was vertrokken, werd een oogen- blik halt gehouden voor de kantoren dei- vennootschap, waar zich ook het perso neel bij den stoet aansloot. Op de begraafplaats had zich een groot aantal belangstellenden verzameld, w. o. vele notabelen. Ook was tegenwoordig de burgemeester, jhr. J. C. W. Strick van Linschoten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer P. Melchers, die namens de directie en de commissarissen de na gedachtenis van den overledene huldigde. Vervolgens werd gesproken door den heer Wagenmaker, namens het toezicht houdend personeel en de afdeelingschef, waarna de heer K. Willems namens het personeel sprak. Een zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. INBRAAK In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de woning van den heer B. in de Kanaalstraat. Vermist wordt een ijze ren geldkistje met voor anderen waardelooze papieren, doch voor den eigenaar van zeer veel waarde. Twee personen zijn in genoem den nacht door surveilleerende agenten ter plaatse gezien, doch bij het zien van de politie gingen zij per rijwiel op de vlucht. Deze personen zijn door de politie ter voor geleiding van den Commissaris van Politie aangehouden en in bewaring gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Propaganda voor de Gemeenteraadsver kiezing Op Woensdag 17 Juni, te 8 uur, wordt door de R. K. Kiesvereeniging Cen- tralie Velsen de eerste van de reeks propa- ganda-avonden gehouden in het café van den heer Klauwers, bij het station te Santpoort. Voor deze vergadering worden alle R. K. kiezers en kiezeressen uit de gemeente Velsen ten dringendste uitgenoodigd. Verschillende sprekers treden er op, o.m. de heer Maas, gemeenteraadslid. Het te behandelen onder werp is de gemeente-politiek en wat er mee samenhangt. Op hol geslagen Gisterenmiddag onge veer 12 uur, juist op het moment, dat de schoolkinderen huiswaarts keerden, sloegen op den Veiserduinweg twee paarden van den heer Braams, die gespannen waren voor een disselwagen, op hól, vermoedelijk door het opschrikken door kinderstemmen. In razende vaart liepen de beesten eenige zijstraten van den Veiserduinweg in, totdat zij tot stilstand gebracht werden. De be stuurder, die van den bok gevallen was, kwam met den schrik vrij. Er werd slechts materieele schade aan den wagen aangericht. Het passceren van een brandweerauto Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter algemeene kennis ar tikel 197 der Algemeene Politieverordening, luidende als volgt: „Wanneer van een brandweerauto, welke zich naar een brand begeeft, het signaal, daartoe voorgeschreven door Burgemeester en Wethouders, gegeven wordt, is de be stuurder van een rij- en voertuig of rijwiel en de bestuurder, geleider of drijver van een rij- of trekdier en van vee verplicht met hetgeen door hem bestuurd, geleid of gedreven wordt, zich in de richting, waar in hij zich beweegt, zooveel mogelijk naar de rechterzijde van den weg te begeven en aldaar stil te houden, van het oogenblia af, dat bedoelde auto tot op 100 M. af stand genaderd is, tot op het oogenblik, dat hij is gepasseerd. Overtreding van deze bepaling wordt ge straft met geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen." Ter uitvoering van dit artikel is door Burgemeester en Wethouders den 11 Juni 1931 bepaald, dat het in bovenvermeld artikel bedoelde signaal zal zijn: „het aan houdend luiden van een bel"." Concert Programma van het concert, te geven door de Harmonieve-eeniging „Con cordia" op Woensdag 17 Juni 1931, des avonds van 7.45—9.45 uur, in de muziektent in het park Velserbeek. Het te spelen programma is als volgt: 1. Hoch Heidecksberg, A. 'Herzer 2. Ouverture „Die beiden Blinden", Mehul. 3. Fantaisie sur ropera-comique „La Fille de madame Anget," Ch. Lecocq 4. Suite de Ballet Marion, Sam Vlessing 5. Fantaisie op de operette „Trotscbe Thea", Max. Gabriel 6. Deux a Deux Valse. E. Waldteufel 7. Marche Militaire, F Schubert. Aangehouden Door de politie is aan gehouden zekere M. te Santpoort ter zake het plegen van niet nader te noemen han delingen met een 5-jarig meisje. M. is in bewaring en ter beschikking van de Justitie gesteld. Na verhoor werd door hem een bekentenis afgelegd. O. L. Vr. ter Nood Zondag hield de vereeniging van O. L. Vr. ter Nood haar jaarlijksche bedevaart naar. Heiloo. Nadat vele leden, zoowel mannen als vrouwen, 's morgens tot de H. Tafel waren genaderd, ging een gedeelte per trein en een ander gedeelte per fiets naar Runx- putte. Onder hen waren een groot aantal patronaatsjongens, onder leiding van de patronaatsheeren en de St. Josephgezellen- vereeniging. Omstreeks 10 uur trok men ge zamenlijk, ongeveer 140 personen, onder lei ding van een pater van het Missiehuis van het H. Hart te Driehuis, onder het zingen van een Marialied Heiloo's genadeoord bin nen, waarna een gezongen H. Mis werd op gedragen voor de levende en overleden le- dén. Uitgevoerd werd de Missa Tertia door een groot gedeelte der zangers van Velsen- Noord. In de predikatie, die door den Zeer- eerw. Pater werd gehouden, spoorde deze de pelgrims aan, steeds Maria in eere te houden en in nood tot haar hun toevlucht te nemen. Des middags te half een luidde de bel tot samenkomen, waarna in de kleine kapel voor de verschillende intenties een Rozen hoedje werd gebeden. Daarna trok men naar de groote kapel, om na een kort Lof de H. Sacramentsprocessie te houden. Onder het zingen van „Pange Lingua" trok de pro cessie naar het rustaltaar, waar na den ze gen met het Allerheiligste de pelgrims nog maals toegesproken werden en aangespoord om Jezus in het H. Sacrament meer en meer te eeren en daardoor de eeuwige zalig heid te verdienen. Onder het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen" ging men terug naar de ge nadekapel, waar met een „Tantum Ergo" en „Wij groeten U, o Koningin", deze zoo stichtende pelgrimstocht onder gunstig weer beëindigd werd. E. H. B. O. Ter verkrijging van het „Oranjekruis"-diploma werd Vrijdag een tiental leden der afdeeling E. H. B. O. een examen afgenomen. Voor het eerste gedeelte slaagden acht candidaten. Verbetering Men heeft deze week 'n aan vang gemaakt met het opknappen van den hoek Hagelingerweg—Hoodstraat. Het over tollige zand is verwijderd en men is bezig met bestrfaten. Hiermede verdwijnt een lastige hoek in het steeds drukker wordende verkeer. Motor in brand Door zekeren R. te Den Helder is aan de politie te Velsen- Noord medegedeeld, dat zijn motorrijwiel, waarmede hij op weg was van Amsterdam naar Den Helder, onder Santpoort in brand was geraakt en niet meer bruikbaar was. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Opdracht De levering van de benoo- digde anthraciet in het a.s. seizoen is door de spaarkas „Arbeid Adelt" opgedragen aan de Mij. „Het Anker". De prijzen der brand stoffen zijn: Belgische anthraciet afmeting 20-30 1.98, afmeting 30-50 2.10. Treinstopplaats Middenduinerweg Bij verscheidene ingezetenen ligt ter teekening een lijst, met het doel een verzoekschrift te steunen tot het verkrijgen van een stopplaats der electrische treinen aan den Middendui nerweg. Succes Fanfarekorps Het fanfarekorps van het jongenspatronaat behaalde op het muziekconcours, uitgeschreven door de Fe deratie van Fanfarecorpsen in Noord-Hol lend, te Obdam, Zondag in de afdeeling Uitmuntendheid in den muziekwedstrijd een len prijs met 364 punten en in den marsch- wedstrijd eveneens een len prijs. Wij voegen er aan toe, dat het korps, dat de laatste jaren zoo van zich eelt doen spreken, steeds in de concoursen best uit kwam. Slechts eenmaal is het hun niet ge lukt, in de afdeeling waarin men uitkwam, een len prijs te behalen. Dit heeft in den aanvang geleid tot minder ambitie, doch den laatsten tijd zie de moed er weer geheel in. Het zal in de toekomst zeker wel moeilijker worden dit stijgend succes vol te houden, maar het resultaat van Zondag toont toch aan wat met volharding en ambitie kan worden bereikt. Met het oogsten van vroege tulpen is in de duinstreek een begin gemaakt. In te genstelling met verleden jaar, toen overal de gewassen uitmuntte, zijn die nu van middelmatig tot slecht. De vele regens in Mei met de daarop gevolgde warmte hebben de bollen snel doen afsterven. Zware bollen worden zoo goed als niet geroeid. Ook van den oogst van Darwin- tulpen zijn de verwachtingen niet groot. van de heden aan dén Rijksvisehafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS .Cremer, 2800.IJszee, 2600.--; Paris, 2800.En Avant, 2400. LOGGERS K.W. 134, 490.— K.W. 38, 1150.— K.W. 67. f 900.— K.W. 4, 880.—; K.W. 57, f 920.—; K.W. 47, f 530.—; K.W. 69, 880: K.W. 65. 690.— KW. 43, 810.— K.W. 36, f 940.—; K.W. 1- 620.— Sch. 236, 605.—. KOTTERS O. 71, 320.—. IJMUIDEN, 16 Juni. Tarbot f 0.75—1 per K.G.; Griet f 18—57 per 50 K.G.; Tong 1.20—1.80 per K.G.: Middel Schol f 31—35, Zet Schol f 18—35, Kleine Schol f 4.90—21.50, Schar f 5—7, Tongschar f 34—35, Pieterman en Poon f 3.10—19, Groote Sehelvisch f 45, Middel Sehelvisch f 20—33, KI. midd. Sehel visch f 13.50—17.50. Kleine Sehelvisch f 4.90 f 12, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 42—69 per 125 K.G.; Gullen f 3.70—15 per 50 K.G.; Leng f 0.65—1.10 per stuk; Heilbot f 1.70 per K.G.; Koolviseh f 0.43—0.50 per stuk; Makreel f per 50 K.G. Zuiderzeefonds Suppletoire begreotïng voor een Sluismuur te IJmuiden. Ingediend is een suppletoire begrooting Zuiderzeefonds 1930. Een bedrag van f 6500 wordt aangevraagd voor tegemoetkoming aan personeel en f 125.000 ten behoeve van den bouw van de Spuisluis ten Noorden van de Noordersluis te IJmuiden. Van het op art. 7 toegestaan bedrag is 1 millioen ongebruikt gebleven. irvan een deel kan worden'aangewend t-, :..jïi,0 van de andere artikelen. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk OPROEP In verschillende bladen leest men, dat het leidend Katholiek orgaan „De Tijd" gaat verdwijnen. In de oogen van ondergeteekenden, wier oordeel, naar bun blijkt, door velen wordt gedeeld, zou dit een oneer zqn voor de Ka tholieke vlag en een ware ramp voor de zaak van Kerk en Vaderland. Zij willen dus den val van „De Tijd" trach ten te verhoeden en doen bij dezen een be roep op alle vrienden van „De Tijd", om, aan het adres van een der onderstaande personen, als bewqs van instemming met de pogingen om „De Tijd" te behouden, hun vi sitekaartje te willen zenden. Ten spoedigste vernemen zij, die zulk teeken van instemming gaven, nader. Het. is kort dag. Zendt uw kaartje per omgaande, als gij onze opvatting deelt. Hubert Cuypers, Postbus elf, A'dam; Mr. C. Kropman, Wethouder, Adm. de Ruyter- weg, A'dam; Dr. L. C. J. van Gorkom, Ko ninginneweg 113. 'sBosch; Prof. dr. A. Steger, Lonckhorstlaan 36, Heemstede; Prof. mr. W. P. J. Pompe, Maliestraat 5, Utrecht; F. W. Swaene, Mariaplaats 22, Utrecht; Dr. H. Poels, Heerlen; W. de Veer, A. van Ostadelaan 4, Utrecht; Dr. H. Verhoeven, Centr. Bur. Onderw., Bezuidenhout 275, Den Haag. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN 16 Juni Zeeuwsche bonten 34.Zeeuwsche blauwen 34.Redstar 6.757.per H.L. Malta's 19.5—20 cent; Wesl. Muizen 12—13 cent; KI. Muizen 11 cent; Andijker Muizen 11 cent; Kleine Muizen 78 cent; Langendijker Muizen 12 cent. HEILOO, 15 Juni 1931. Exportveiling „St. Willibrordus." Aardbeien, vroege f 0.23— 0.32 per pond. Peulen f 0.17—0.26 per pond. Tuinboonen f 0.08—0.12 per pond. Dubbele stamslaboonen f 0.29—0.34 per pond. Rha- barber f 0.28—0.41. Wortelen f 0.95—1.25 per 10 bos. Spinazie f 0.550.78 per kistje. Kropsla f 0.80—2.30. Bloemkool, le soort f 12.90—18.10. Idem, 2e soort f 4.20—7.40 per 100. Postelein f 0.40—0.65 per kistje. Asper ges, dik wit f 0.34—0.46. Idem, dik blauw f 0.210.32. Idem, dun wit f 0.06—0.13. Id. dun blauw f 0.030.05 per bos. PURMEREND, 16 Juni 1931 Aangevoerd pl.m. 22000 K.G. kaas: kleine fabriekskaas 8 f 33 per 50 Ko„ handel goed; kleine boeren kaas 24, f 34 per 50 Ko.; 3076 K.G. boter: weiboter 0.90—1.40; melkboter 1.151.50; 462 runderen: (waaronder 260 vette 0.961.02 en 202 melk- en gelde) 160—375 per stuk, stug; 35 stieren 0.70—0.80 per kilo, stug; paarden 72 80—200 per stuk, matig; vette kalveren 46, 1—1.20 per kilo, stug; nuchtere kalveren 394, 9—30 per stuk, stug: fokkalveren 18—30 per stuk, stug; vette varkens 472, 0.340.40 per kilo, matog; magere varkens Cé, 1022 per stuk, matig; zouters 0.290.30 per K.G., ma tig; biggen 246, 6—10 per stuk, vlug; schapen 234, 2435 per stuk, stug; lammeren 481, 16—25 per stuk, matig; piepkuikens 1.20— I.50 per K.G.; kipeieren 3.504.50 per 100 stuks: eendeieren 3.30 per 100 stuks. TER AAR, 15 Juni 1931 Centrale Vei ling Peulen 1653.10; Doppers 2.20 —2.60; Tuinboonen 2.40—2.60; Suijboonen 4.10—4.80; Stek 2.30; Bloemkool 3—12 cent; Peen 8 cent; Fostelein 79 cent; Prei 0.70; Aardbeien 39 cent. BEVERWIJK 15 Juni. Coop. Tuinbouw-, groenten- fruit en aankoopvereeniging „De Vrije Veiling W. A Wijkerpeuien 76, Drui ven 1.121.46, Spinazie 520, Postelein 8—13, Snijboonen 4050, Dubbele Boonen 7678, Asperges in div. kwal. 2259, Rabar ber 24 per KG., Sla 3580, Spinazie 40— 160, Postelein 4065 per kist, Bloemkool 616, Gele Kaskomkommers 613 K>, Andij vie 34, Sla 14, per stuk, Aardbeien m. d. 801.05, idem z. d. 951.10 per groote chips, Rabarber 46, Asperges dik blank 4050, idem dik blauw 2436, idem dun. wit 1428. dun blauw 1013, Stek 25, Wortelen 1323 y., uien l'A—2A, Kervel 24, Selderij 46, Pieterselie 34, Radijs 14, Raapste len 2l/> ct. per bos. Donderdag vangen de vroege aardbeien veilingen aan. BEVERWIJK, 15 Juni R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" Aardbeien per slof 0.901.35, Spinazie f 0.50—1.60, Sla 0.25—0.80, Postelein 0.30 0.55, alles per kist. Bloemkool I 0.14—0.23, idem II 0.100.12, alles per stuk. Worte len 0.22—0.28, Selderie 0.10—0.14, Raap stelen 0.04, Radijs 0.03—0.04'4, Rabarber I f 0.03—0.06, idem II 0.01—0.02, Asperges D.W. 0.40—0.54, idem D. Bi. 0.28—0.38, idem Dun 0.13—0.20, alles per bos. Snij boonen 0.480.52, Dikke Boonen 0.49. Tomaten f 0.25—0.44, Peulen 0.36—0.52. alles per K.G. BODEGRAVEN, 16 Juni. Kaasmarkt. Aan voer 502 wagens, 61482 stuks, le soort me' Rijksmerk 37.00—41.—, 2e soort met Rijks- merk 32.00—35 zware met Rijksmerk tot f 43.Handel vlug ROTTERDAM, 15 Juni Vee Aanvoer 535 vette runderen, 368 vette kalveren, 231 schapen en lammeren, 1279 varkens. Prij zen vette koeien le soort 0 921.02, 2e soort 0.76—0.89, 3e soort 0.660.76: kalveren le soort 1.351.45, 2e soort f 0.650.90, 3e soort 0.500.64, schapen le soort 0.62—0.75, 2e soort 0.45—0.02. 3e soort 0.400.45; lammeren 0.750.95: vette varkens le soort 0.320.34, 2e soort 0.26—0.31, 3e soort 0.20—0.25; export varkens 0.320.34. Handel in vette runderen iets flauwer, prijzen der vorige week bleven met moeite gehandhaafd. Vette kalveren handel slecht prijzen lager, 2e en 3e soorten vrijwel prijs houdend. Schapen, handel kalm, prijze: stationnair. Varkens, kalm, prijzen vrijwel onveranderd; bij afloop der markt werd echter voor le soort niet meer betaald dan 32 c. per K.G. Zouters aanvoer gering, hasdel kalm. AMSTERDAM, 15 Juni Binnenland - sche granen. (Boerenncteering). Witte tarwe f 6—9'/,, rogge 4—5, wintergerst 66 66 haver 4 6, duiveboonen 11— 14, alles per 100 kilo. Granen. Noteering Amst. Korenbeurs. (Opgave Offermeier's Comm handel). Maïs La Plata gele, disponibel f 86, verwacht 25 Juni per „Rockpool", 28 Juni per „Am- stelland", 6 Juli per „Portfield" en 7 Juli per „Belnor" f 84, levering Sept./Dec f 86. Gerst. Donau 61/62 kilo disponibe: f 110. Tarwe. Z.-Rtfesische disp. f 5.55. Rogge. Z.-Russische disp. f 5.05. NOORD-SCHARWOUDE, veiling van 16 Juni. Aanvoer 9050 K.G. aardappelen: Schotsche muizen 6.809.10, Drielingen 5.03 3.50, Kleine 2.40—3.00, 17 stuks Bloemkool, le soort 10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2