DRINGEND OPTOCHT Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Laatste Dinsdag 23 JUF KIEZERS en SC1EZERESSEI3 Agenda 17 Juni Agenda 18 Juni 24 JUNI a.s. De gemeenteraads verkiezingen Stofzuigerhiiis MAERTENS 's avonds 7 uur HONDERDEN FIETSEN Doet U ook mede? MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen Woonhuis uitgebrand Ue uitwijzing van Kardinaal Segura Om loonsverlaging gesmeekt STADSNIEUWS Man te water Examens handenarbeid Derde-Orde-Dag te Noordwijk Autotocht voor ouden van dagen „Nut en Sport" De positie der werf Conrad Studiereis naar Ned. Oost-Indië 24 JUNI Adres aan den Raad BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVERVEEN SANTPOORT Barteijorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers S GROOTE RECLAMEWAGENS 5 MUZIEKCORPSEN 971s/1r Door onbekende oorzaak ontstond heden nacht brand ten huize van M. G. aan de Orchideestraat te Hilversum. De bewoners werden ge\ ekt door het ge loei der vlammen en konden ontkomen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat het perceel grootendeels uitbrandde en de inboedel ge heel verloren ging. De belendende perceelen hadden veel wa terschade. De schade wordt door verzekering gedekt. De instorting te Amsterdam Het omlaag halen van het dak Hedenmorgen om 7 uur zijn dé voorberei dende werkzaamheden, om het gevaarlijk hangende dak van de H. B. S. aan de Kei zersgracht te Amsterdam naar beneden te trekken, begonnen. Door de werklieden J. Jelle en P. Matthieu werden een 5-tal puien om penanten vastgelegd en over het dak een stalen kabel. Omstreeks 9 uur zou begonnen worden met trekken. Verschillende autoriteiten van pu blieke werken, evenals de burgemeester en eenige wethouders waren toen reeds aan wezig. Nauwelijks was met trekken begonnen, of twee kabels knapten af. Opnieuw toog J. Jelle naar boven en haalde toen een kabel door de dakkapel en bevestigde hem aan de binten van den zolder. Toen hij beneden kwam, beweerde hij, dat je op dien gammelen zolder nog best bruiloft kon houden, als de gasten maar een parachuutje meebrachten. Om kwart voor elf werd opnieuw bégonnen met trekken, waarbij de maat werd aange geven door een trompet. Thans hielden de kabels, maar het dak kwam niet omlaag. Het zakte wel ongeveer 30 c.M. Om half 12 was de toestand nog precies hetzelfde, als heden morgen. Het gebouw zal worden gesloopt Tegen 12 uur toen opnieuw eenige malen de aan het dak bevestigde kabel strak was getrokken, waren de deskundigen er defini tief van overtuigd, dat hetgeen er nog van het gebouw was overgebleven, op de thans beproefde wijze niet omver kon worden ge haald. Er werd een korte conferentie belegd, welke tot resultaat had, dat de brandweer order kreeg in te rukken en haar materiaal mee te nemen. De verder te nemen maatregelen zullen thans uitsluitend aan Publieke Werken wor den overgelaten. Niet onwaarschijnlijk is, dat, nu gebleken is, dat het dak aan de geweldige spanning, waaraan het onderworpen is geweest, weer stand heeft geboden, gewoon tot slooping zal worden overgegaan, zij het ook onder be trachting van de uiterste voorzichtigheid. Geen eerbied voor zijn persoon en ambt Kardinaal Segura, wien door de Spaan- sche regeering na zijn terugkomst uit Rome het verblijf in Spanje is ontzegd, heeft zich voorloopig te Hendaye aan de Fransch— Spaansche grens gevestigd. Hij verklaarde, dat men in Spanje in het geheel geen eer bied had getoond voor zijn positie als primaat van Spanje en voor zijn ambt van Priester en Kerkvorst. Hij werd behandeld, zoo zeide hij, op de manier, waarop men een gewonen misdadi ger zou behandelen. Na zijn aanhouding te Guadaford werd hij naar de Fransche grens geleid door een auto met twee inspecteurs van politie en een vertegenwoordiger der regeering te Madrid. Door arbeiders in Japan Het onlangs door de Japansche regeering genomen besluit om de loonen der beamb ten te verlagen, heeft een opmerkelijke uit werking gehad. Vierhonderd arbeiders en bedienden van de Hoda Soy-werke, hebben zich met het dringende verzoek tot de directie gewend om in verband met de algemeene economi sche depressie, hun loonen te verlagen. De directie weigerde het verzoek in te wil ligen, doch toen de arbeiders er op bleven aandringen, werden de loonen met 10% ver laagd. Een zwendel van achttien milliard lei Naar het Boedapester „Magyarsag" ver neemt, is men in de Roemeensche hoofdstad te Boekarest een sensationaal proces begon nen, waaraan vele hooge militaire persoon lijkheden gecompromitteerd zijn. De hoofd- aangeklaagde is generaal Lucescu, oud- directeur-generaal vcor oorlogsuitrusting, die beschuldigd wordt, dat hij bij de uitvoering van het tusschen den Staat en de Ferroki- mika maatschappij gesloten verdrag den staat voor groote sommen benadeeld heeft Hij heeft namelijk toegestemd, dat men boven de bedragen van het verdrag nog extra sommen uitbetalen zou en bij de selectie van het oorlogsmateriaal zou hij verschillende fouten over het hoofd hebben gezien. De tweede aangeklaagde is kolonel Pres- biterianu, die het als lid der overname commissie toegelaten heeft, dat men bij de overname van het oorlogsmateriaal uit Enge land beschadigd materiaal heeft geaccep teerd. Aan deze manipulat es hebben verder deelgenomen kolonel Soc n de chemische ingenieur Radulescu. De schade voor den staat bedraagt ruim 18 milliard lei. die op 1 Febr. 1931 1 jaar in Haarlem woonden, doch sedert dien Haarlem heb ben verlaten, moeten ook op 24 Juni in Haarlem komen stemmen. Vrienden en familie verzoeken wij beleefd, dit aan deze personen te willen berichten. Gebouw „St. Bavo" Ledenvergadering Bloemistenbond, 8 uur „Kunst na Ar beid", 8 uur Haarlemsche Inkoopcombi natie, half 9 uur Studieclub „St. Bavo", 8 uur Bestuur Post en Telegraafbond, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Palace „De blauwe expresse", 8.15 uur. (Voor volwassenen). Luxor „Kemphanen der liefde", 8.15 uur. (Voor volwassenen). Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bu reau 7 uur „Esperanto" 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespe ling door Piet Halsema 3 tot 4 uur. Palace „De blauwe expresse". 8.15-uur. (Voor volwassenen). Luxor „Kemphanen der liefde", 8.15 uur. (Voor volwassenen). Raadhuis Overveen Gemeenteraad van Bloemendaal, 2 uur. De viering van Koninginnedag Aubade op de Groote Markt Op den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina zal Haarlems jeugd wederom een aubade geven. Daartoe is de medewerking gevraagd van de 7e, 6e en 5e leerjaren. Ze zal onder leiding staan van den heer R. M. van der Hart, hoofd der Openbare School in de Schoterstraat. Gezongen zuilen worden: Wilhelmus, Jongens-Duinlied, Komt knapen en meisjes, Wie met ons wil naar buiten gaan, Wien Néerlandsch bloed en Hou zee. Gisteravond is een man die per fiets van zijn werk naar huis ging, in de Houtvaart gevallen. Hij wist zelf op het droge te komen en haalde later zijn fiets uit het water. Orgelbespeling Het programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 18 Juni, des namiddags van 34 uur door den heer Piet Halsema, is als volgt: (Fransch programma) Gedeelten uit de „Suite du Ier Ton" L. N. Clérambault (16761749) Grand plein jeu Basse et Dessus de Trompette Récits de Cromorne et de Cornet Dialogue sur les grands jeux. a. Choral Louis Vieme. b. Arabesque Pastorale Th. Salomé. Choral X César Franck. La crèche Alex. Guilmant. Symphonie V (le deel) Ch. M. Widor. 1. 2. HAARLEM, 17 Juni. (Rijkskweekschool). Geëx. tien cand. Gësl. de dames N. Buys, F. W. Hoogerbeets, A. M. Jellema, C. F. E. Vriesen, E. A. Wolff, en de heeren J. J. R. Groos, P. A. Hinze, P. L. van der Munnink, C. C. Paap. De examens zijn afgeloopen. Deze door de Federatie van Derde-Orde- afdeelingen te houden Derde-Orde-dag op Maandag a.s., staat in het middelpunt der belangstelling van de leden der Derde Ortlo 'te Haarlem en omstreken. Zooals bekend, wordt deze dag hoofdza kelijk gehouden ter vereering van St. Jeroen en is de indeeling als volgt: half 10 plech tige H. Mis met preek in de kerk van St. Jeroen te Noordwijk; 12 uur bijeenkomst op het Martelveld, en om half 3 feestvergade- ring in de zaal van Hotel Royal. Speciaal wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de autobussen, waarmee naar Noordwijk wordt gereden, om uiterlijk half 9 van de Groote Markt uit Haarlem vertrekt en men te Haarlem 's namiddags half 6 terugkomt. Ook belangstellenden niet-leden kunnen dezen dag medemaken. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de verschillende afdee- lingen in Haarlem en bij het secretariaat der Federatie, Parklaan 93. Na Vrijdagmid dag 6 uur worden geen kaarten meer ver krijgbaar gesteld en de inschrijving onher roepelijk gesloten. Vierde opgave van bijdragen, ingekomen voor den autotocht voor ouden van dagen. Ontvangen van: Dames frl. Hoeufft 10, den heer Angste- ribbe 1, mevr. wed. van Dam 1, den heer Lucas 1, mevr. M. B. S 2, jhr. Teding v. Berkhout 10, den heer Knegjes 2.50, den heer de Wit 1, den heer Romijn 1.50, den heer Vlerk 1, den heer Fibbe 2.50, den heer Tenckinck 2.50, den heer Las- schuit 2.50, dr. Koot 2.50, den heer Vogelenzang 2.50, den heer A. L. de Jong 2.50, notaris Hoeflake 5, mevr. Miedema 5, den heer Kroskensky 1, den heer J. v d. Mersch 2.50, fam. v. d. Laan 2.50 mevr. J. Nljk—v. d. Ven 2.50, mevr. A. BruynWillems 2, N.V. Electr. Broodb. Franken 10, den heer Boers 1, mevr. van HeumenBenit 2.50, mr. van Eek 2.50, den heer Kaarstra 2.50, Zuster A. Koop man 2, mr. Noback 10, Bond van Staatspensioneering 5, den heer Berends 2, den heer Bye Dolleman 2.50, den heer Hunse, Aerdenhout 5, mr. Hoog 10, College Regenten R. K. Weeshuis 10, ver melden St. Jacob, mevr. J. van Wijngaar den 2.50. Tot zoover deze opgave, WD blijven den tocht in de belangstelling van onze stadgenooten aanbevelen. Nog steeds kan niet gezegd worden, dat het vereischte bedrag bij elkaar is. Gisteren hield de Pluimveevereeniging „Nut en Sport" een vergadering in gebouw „De Nijverheid". De voorzitter opende deze bijeenkomst en constateerde tot zijn spijt, dat deze vergade ring wederom slecht bezocht 'was. Besproken werd de excursie naar Apel doorn. De voorzitter deelde eenige bijzonder heden mede in verband met dit uitstapje, dat gehouden zal worden op 26 Juli. Uit de vergadering kwam de vraag naar voren, of het niet mogelijk was, op Zater dag zoo'n uitstapje te organiseeren, waarop de voorzitter mededeelde, dat, indien er voldoende animo voor bestaat, dit kon plaats hebben. Na nog eenige bespreking, werd de ver gadering gesloten. De heer Reinalda contra Mr. Slingenberg Een telegram aan den Minister van Waterstaat Door de afdeeling Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond is aan den Minister van Wa terstaat een telegram verzonden, waarin ge zegd wordt, dat op 6 Juni voor de V.A.R.A. de heer Reinalda gesproken heeft over de Haarlemsche Gemeentepolitiek en een hef- tigen aanval gericht op het beleid van den Haarlemschen wethouder van Financiën Mr. Slingenberg. Waar de aanval geheel on gemotiveerd en de critiek geheel ongerecht vaardigd is, verzoekt de afdeeling Haarlem den Minister haar vóór 24 Juni een half uur zendtijd te willen toestaan, ten einde Mr. Slingenberg gelegenheid te geven zich tegen deze ongemotiveerde critiek te ver dedigen. Besproken in de aandeelhoudersvergadering van Stork en Co. te Hengelo In het Verenigingsgebouw te Hengelo werd gisteren de algemeene vergadering gehouden van aandeelhouders in de Ma chinefabriek Gebr. Stork en Co. Voorzitter was de heer H. C. Rehbock. Aanwezig waren 105 aandeelhouders of hun gemachtigden, uitbrengende 6096 stemmen. Aan de orde werd gesteld het jaarverslag over 1929/30. De heer P. Goedkoop Jr. zegt te hebben gelezen, dat de toestand van de machine fabriek niet rooskleurig is. Verder vraagt hij voor hoeveel waarde de aandeelen van de Werf Conrad staan geboekt. De voorzitter zegt, dat men niet mag spreken van niet-rooskleurigheid. Hij ver wijst daaromtrent naar de toelichting op de balans. Wat de vraag betreft omtrent de vordering van de Werf Conrad, zegt spre ker, dat deze vordering als memoriepost staat geboekt. Dezelfde spreker vraagt of de waarde dan niet te hoog is getaxeerd. Hierop antwoordt de voorzitter, dat als het bedrijf kan wor den voortgezet, de aandeelen zeker niet te hoog genoteerd staan. De heer Goedkoop begrijpt nog steeds niet waarom men een zaak wil overnemen, die 2% millioen bankschuld heeft. Er is hem al gezegd, dat de aandeelen nooit meer waarde zullen krijgen. De heer Polak zegt, dat hü er nu prac- tisch alle aandeelen van de maatschappij „Conrad" in het bezit van Stork zijn ook prijs op stelt dat de balans van de werf wordt gepubliceerd en verder vraagt hij waarop de veronderstelling berust, dat voortzetting van dit bedrijf gewenscht is. Ook vraagt hij nog of de post borgstel ling in verband staat met de werf Conrad. De voorzitter antwoordt, dat er nog een extra reserve moet zijn voor die werf. Daar is rekening mede gehouden en daarom is hierop de 15 ton afgeschreven. Hoe het met de werf verder zal gaan, is thans niet met zekerheid te zeggen in verband met de we reldcrisis, die men doormaakt, maar het vertrouwen bestaat, dat het goed zal gaan en spreker kan op het oogenblik niet anders doen dan deze hoop uitspreken. De heer C. F. Stork zegt nog, dat de werf Conrad altijd een goed rendeerend bedrijf is geweest. Nog na den oorlog is altijd ge middeld 10 pet. dividend uitgekeerd en de laatste jaren zelfs nog meer. Vroeger heeft de werf een buitengewoon goeden naam ge had in het buitenland. Ook na den oorlog en wel vooral op het gebied van tinbagger molens. Maar een slag voor de maatschappij was dat men Rusland als klant verloor. Van Conrad heeft ook Gebr. Stork buitengewoon geprofiteerd. Al sedert 40 jaar geleden wer den vele van de bestellingen van Conrad ten' deele door Stork uitgevoerd. Toen op een gegeven oogenblik voor Conrad een moeilijke tijd aanbrak heeft Stork geholpen en het is daardoor, dat de maatschappij veel aandeelen van Conrad reeds in bezit had. Men heeft echter de beste verwachtin gen omdat het fabrikaat van Conrad nog steeds als buitengewoon goed bekend staat, ook in het buitenland. Andere berichten daaromtrent verspreid, zijn dan ook onjuist. Het is waar, dat de aanmaak van tinmolens is achteruitgeloo- pen, maar men heeft alle hoop op de toe komst en zal er mee doorgaan. Het Is voor de scheepswerven over het algemeen een moeilijke tijd. De hoofdleiding stelt echter het volle vertrouwen in de zaak, al moet men voorzichtig zijn, maar men heeft toch de beste hoop. De heer Goedkoop vraagt of nu ook de aandeelen in het bezit van Gebrs. Stork waardeloos zijn. Hem is althans geen hoop gegeven. Hierop antwoordt de heer C. F. Stork, dat alle aandeelhouders het voorstel hebben aangenomen tot afstand van hun aandee- lenbezit aan Stork, o.a. is dat gebeurd door de familie Mees en de fami'ie Goedkoop. Zij hebben dit aandeelenbezit bijna voor niets overgedragen. Hierna vraagt de heer C. F. Stork hoofde lijke stemming aan over de balans en deze wordt vervolgens met algemeene stemmen en enkele stemmen blanco goedgekeurd. Tot commissaris wordt hierna benoemd de heer ir. W. H. van Leeuwen, algemeen directeur van de Delftsche Gist- en Spiri tusfabriek en tot mede-directeuren worden benoemd de heeren ir. J. Overweg en J. Avéres, met ingang van 1 Juli. No. 10 17 Juni Bij de rondvraag zegt, naar de „Tel." meldt, de heer Van der Houw, dat alle krachten moeten worden ingespannen, op dat de resultaten niet al te onbevredigend zullen zijn. Wat zijn de vooruitzichten? Dr. C. F. Stork antwoordt hierop, dat de machinefabriek helaas het eerste voorbeeld heeft gegeven van onbevredigende inkom sten. Er zijn hiervoor echter wel bijzondere oorzaken aar. te wijzen, n.l. ten gevolge van den slechten gang, van de Indische cultu res. Zoodra de suikerprijzen de hoogte in-, gaan, is ook opleving van dit gedeelte van het machinebedrijf te verwachten. Intus- schen tracht men door bezuinigen de zaak rendabel te houden. Overigens is er nog niets van de toekomst te zeggen. Als de algemeene toestand beter wordt, wordt het stellig ook voor de machinefabriek beter. Blijkens mededeeling van het bestuur der vereeniging „Jan Pieterszoon Coen" te Am sterdam, zal de groep leeraren, die dit jaar zal worden uitgezonden om een studie reis door Nederlandsch Oost-Indië te maken uit de navolgende vijf heeren bestaan: H. Marwitz, leeraar Rijkskweekschool te Haarlem; dr. A. Schierbeek, leeraar te Den Haag en te Voorschoten; Jos van Vroon hoven, leeraar aan de R. K. H. B. S. en H. S., Helmond; jhr. dr. P. J. van Winter leeraar te Amsterdam en J. S. C. Zwart leeraar te Utrecht. De reis zal 23 Juli a.s. aanvangen en ongeveer 4maand duren. verzoeken wij allen Katholieken kiezers toch vooral niet op uit de stad te gaan. Regelt uw va- cantiereisjes en verdere uitstapjes zóó, dat U in Haarlem zijt om uw stemplicht te ver vullen. Bij volmacht stemmen of in een andere gemeenté is bij de Raadsverkie zingen niet mogelijk Personalia Mej. A. J. Rienks en de heer J .Rogge veen, beiden alhier, slaagden voor het diplo ma B. (onderwijsbevoegdheid) esperanto. De groote propaganda-optocht De deelnemers aan den propaganda-op tocht, op a.s. Dinsdag 23 Juni, uit Haarlem- Noord, verzamelen zich aan de Zaanenlaan, vanwaar zij precies 7 uur (met muziek) ver trekken, om aan te sluiten bij den inmiddels in het Florapark opgestelden hoofdstoet. Dus alle deelnemers uit Haarlem-Noord zorgen uiterlijk 6.45 uur aanwezig te zijn aan de Zaanenlaan, borden en vlaggen wor den daar verstrekt. De route welke de optocht vanaf het Flo rapark zal volgen, wordt morgenavond in dit blad gepubliceerd. Om teleurstelling te voorkomen, vermelden wij hier nogmaals, dat alleen personen van minstens 17 jaar aan den optocht kunnen deelnemen. Een niet-alledaagsche rechtszaak Een vliegenier die te laag boven Haarlem vloog Voor den Kantonrechter stond heden morgen een persoon terecht, die zich had schuldig gemaakt aan een overtreding zooals niet vaak voorkomt; de verdachte had met een vliegmachine boven de bebouwde kom van Haarlem te laag gevlogen. De Ambtenaar van het O. M. had persoon lijk deze overtreding gezien en was als ge tuige gedagvaard, zoodat hij als getuige ge hoord werd en een plaatsvervanger zijn plaats in moest nemen. De Kantonrechter achtte het ten laste ge legde bewezen en veroordeelde den vliegenier tot 10.— boete. Door den Centralen Ouderraad is aan den Raad dezer gemeente verzocht, een subsidie te verleenen aan den Centralen Ouderraad en te willen toestaan, dat het drukwerk voor den Ouderraad, b.v. convocaties van verga deringen etc., op het stadhuis voor rekening van de gemeente, in gereedheid wordt ge bracht. Dienstplicht Wenschen omtrent inlijving Zij, die voor de lichting van het volgend jaar zijn ingeschreven, kunnen hun wensch, om in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige te worden ingelijfd bij een bepaald wapen of korps, enz., vóór 15 Juli a.s. opgeven ter secretarie van de gemeente, waar zij voor den dienstplicht zijn inge schreven, indien: a. zij hun wensch omtrent de inlijving niet reeds bij een der keuringsraden hebben opgegeven; b. zij hun wensch ook niet reeds recht streeks aan den indeelingsdistrictscomman- dant hebben medegedeeld; of c. hun wensch een andere is dan die. welken zij te voren aan den keuringsraad of den districtscommandant kenbaar maakten. Hetgeen hier is vermeld ten aanzien van inlijving bij een wapen, enz., is me^j van toepassing ten aanzien van wenschen om trent het tijdvak van inlijving en omtrent de opleiding tot officier of tot onderofficier Er bestaat geen zekerheid, dat aan den ge- uiten wensch zal kunnen worden voldaan. Getrouwd: 16 Juni; F. L. Coers en C. P. Lucas. Geboren: 12 Juni: z. van J. P. Wieringa— Jansen 13 Juni: d. van J. A. A. Visser Oskam d. van G. N. v. d. StolpeWie laard 14 Juni: z. van H. C. M. de Jong Kok 15 Juni: d. v. H. A. J. de Bruijn van Ginneke z. van J. Koolde Vries z. van J. A. Boeree-Kuipers z. van M. Zuidervaart—Bakker 16 Juni: z. van N. Zuijdamv. Baarsen. Overleden: 14 Juni: A. Damstra. 93 jaar, Gen. Cronjéstraat H. W. van Turnhout, 83 jaar, Ruychaverstraat 15 Juni: A. M. van Westerhovenv. Eeden, 76 jaar, Brou wersstraat J. C. v. d. BergMilo, 77 jaar, Garenkokerskade H. J. G. W. Holst. 50 jaar, Ripperdapark J. M. van Hooijdonk— Hulsbosch, 27 jaar, L. Veerstraat C. E. MarcusEngbertsen, 73 jaar, Van Hogen- dorpstraat. De katholieken winnen in Lisse en Noordwijkerhout Gisteren zijn in de gemeente Lisse en Noordwijkerhout gemeenteraadsverkiezin gen gehouden. In beide gemeenten behaalden de katho lieken meer zetels, dan zij thans bezitten In Noordwijkerhout werd dit aantal 11 en was het 9. De gemeenteraad werd daar uitgebreid met twee leden. Deze plaatsen zijn daar dus aan de Katholieken toege wezen, zoodat deze elf van de dertien raadszetels zullen bezetten. In Lisse wisten de katholieken één zetel meer te behalen ten koste van den Vrii- heidsbond. Daar hebben zij 8 van de 13 zetels. Afscheid Burgemeester jnr. Bas Backer. Dezer dagen was het volledige personeel de zer gemeente zoowel ambtenaren als werk lieden, tezamen een 100 personen, in de raadzaal aanwezig, om afscheid te nemen van Burgemeester Jhr. A. Bas Backer. Binnengeleid door den gemeente-secreta ris Mr. Dr. Veeren, werd de burgemeester toegesproken door den gemeente-secretaris, die in een gloedvolle rede het langdurige ambt dat de burgemeester in Bloemendaal vervuld neeft, kenschetste als een heerlijke loopbaan met de schoonste verwikkelingen. Nu Bloemendaal een eerste, plaats is gaan innemen onder de mooie gemeenten in ons land en zelfs internationale bekendheid heeft gekregen door den prachtigen Zeeweg met rijke pracht van natuurschoon, nu is het personeel aangegroeid tot een groot ge tal menschen, die allen naar beste la-achten medewerken tot onderhoud en heil van de gemeente. In breede trekken schilderde spreker de aangename verhouding tusschen burgemees ter en personeel. Namens het geheele personeel werd den burgemeester een prachtig schilderij aange boden, voorstellende het Brouwerskolkje, en tevens een prachtvolle en kunstig bewerkte oorkonde met de namen der schenkers, al le personeel der gemeente. Het schilderstuk was van den bekenden kunstschilder Van Steenwijk, de oorkonde van den gemeenteteekenaar F. Lebeau. De burgemeester dankte geroerd en sprak zijn vreugde en voldoening uit over het per soneel, aan wie het aan ijver voor de ge meentebelangen ncoit heeft ontbroken. Dan werd nog het woord gevoerd door den heer J. Nieuwpoort namens het ge meente-personeel. Het was spr. een hoogst vereerende taak, den burgemeester een woord van afscheid toe te mogen spreken namens het geheele gemeente personeel. Spr. dankte voor de steeds ondervonden hoffelijke behandeling en besloot met den burgemeester nog een langen gelukkigen le vensavond temidden van zijn dierbaren toe te wenschen. De burgemeester dankte getroffen en aan gedaan voor alle vriendelijke woorden en voor het prachtige schilderstuk en reikte allen daarna tot afscheid de hand. Personalia Bij beschikking van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is ingetrokken de aanwijzing van prof. dr. A. Holleman, oud-hoogleeraar, al hier, als deskundige bij de eindexamens der R.H.B.S. te Appingedam. .Het jubileum van den gemeente-ontvanger In aansluiting op hetgeen wij gisteren reeds meldden omtrent de huldiging van jhr. R. W. F. von Mühlen, gemeente-ont vanger van Heemstede, nog het volgende. De jubiliaris werd eerst toegesproken door den gemeente-secretaris, den heer N. Vos. „U is niet gesteld op roem en veel woor den," aldus spreker, „maar wij wilden dezen dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan, en u kunt er van verzekerd zijn, dat deze kleine hulde werkelijk gemeend is. 25 jaar in één ambt werkzaam te zijn, is een belangrijk feit. Alleen de heer Schotvanger is nog over van hen, die bij uw komst hier in Heem stede waren. Uw komst weten wij dan ook alleen uit overlevering, maar des te meer weten wij te waardeeren den tijd hier met u doorge bracht." Spr. schetste den tijd van vroeger in ver houding met thans. „De werkzaamheden zijn zeer veranderd, maar uw persoon is het zelfde gebleven. Altijd zijt gij een humane chef en vriend geweest". Spr. besloot met den wensch, dat de heer Von Mühlen nog lang zijn ambt zal kun nen vervullen. Vervolgens was aan het woord den heer F. M. Schelling, chef van de afdeeling finan ciën. Spr. gaf een kort overzicht van de werk zaamheden van een ontvanger in vroeger jaren en thans. „Het is geen sinecure ontvanger te zijn van een gemeente als Heemstede. De om vangrijke werkzaamheden vragen den heelen mensch." Ook deze spreker roemde de humane wijze van samenwerking. De heer Wester, controleur der afdeeling financiën huldigde den jubilaris als vriend en mensch. „U moet," aldus spr., „de wet uitvoeren, maar u weet zoo dikwijls de burgerij te hel pen, waar noodig is. U hebt de controle nooit als een nood zakelijk kwaad beschouwd, en het is mij een behoefte hier te zeggen, dat u de gelden op de meest goede wijze hebt beheerd." De deurwaarder, de heer A. Vester, sprak vervolgens den jubilaris toe. Ten slotte dankte de heer Von Mühlen voor de bloemenhulde, hem gebracht, en voor de fraaie cadeaux, die voor hem een blijvende herinnering zullen zijn. Des middags om 3 uur werd de jubilaris in de kamer van Burgemeester en Wet houders binnengeleid. Het college was vol ledig aanwezig. Toen de jubilaris plaats had genomen, nam de burgemeester het woord. Spr. huldigde den heer Von Mühlen en prees zijn groote humaniteit. De burgemees ter sprak den wensch uit, dat de heer Van Mühlen nog vele jaren de gemeente Heemstede zal kunnen blijven dienen. Als blijk van waardeering ontving de ju bilaris een prachtige ets. Ten slotte dankte de heer Von Mühlen voor de gebrachte hulde, en verzekerde, dat deze dag een blijvende herinnering voor hem zal blijven Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: Van Bakel, Kastanjelaan 15, een teerkwast; Kieft, Glipperweg, een knipmes; Van Amerongen, Raadhuisstraat 28, een postduif; Van Bakel, Drieheerenlaan 4, een ceintuur; Barendse, Heemsteedschedreef 117, een portemonnaie met inhoud; K. Wafelbak ker, Schouwbroekerstraat 20, een kindercape: Tukker, Molenwerfslaan 56, een kinder- taschje met inhoud; E. Wagenberg, Post- laan 28, een koralen halsketting; C. Verhoef, Raadhuisstraat 62, een broche; G. Schras, Lanckhorstlaan 115, een aalfuik; S. van der Eem, Drieheerenlaan 18, een gouden scha kelarmband; Café Boekenrode, Roemer Vis- scherplein, een gouden ring; G. de Raadt, Bankastraat 85, een vulpenhouder; Kuipers, Spaanschevaartstraat 39, Haarlem, een por temonnaie met inhoud; Bureau van politie, Raadhuisstraat, een ceintuur, een paar steu nen van een wasclitafel, een huissleutel en een paar koffersleutels. Moedwillige vernieling. De verkiezingsbor den doen weer hun goede diensten in onze gemeente, d.wz. ze zouden het kunnen doen, indien er geen kwajongens waren. In Overveen werden de biljetten er echter even hard weer by stukjes en beetjes afgetrokken, als ze er op geplakt worden. De kiesvereeni- gingen mogen voor Woensdag nog wei weer eens overplakken. Een der partijen is zoo vriendelijk geweest niet te plakken, maar te schilderen. Wedvlucht. De postduivenvereeniging „Luchtpost" hield Zondag een wedvlucht van Nyon, afstand 338 K.M. De duiven wer den gelost te 6 uur 35 min. Aankomst eerste duif 12 uur 34 min. 18 sec. Aankomst laat ste duif 13 uur 12 min. 46 sec. Uitslag: 1. P. Koning, 2. G. Voorting, 3, H, Dingerdis, 4 en 5 P. Rozemeijer. De schitterende reclame-optocht voor d a.s. verkiezing zal worden gehouden r vanaf het Florapark Tal van auto's, waarin o.m. zullen plaats nemen: R.K. Raadsfractie, hoofdbestuur R.K. Kiesvereeniging en Propagandaclub. Alle R.K. Dames en Heeren boven 18 jaar kunnen aan dezen tocht per fiets deelnemen WOENSDAG 17 JUNI Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5 Nederland 1918 4% Nederl. 1916 4'/, Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4% N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mj]. industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accousttek Ned. Ford Tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadl Silau V 1. C. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomt) Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pref Suiker H. V. A. Soerworedjo 'orstenlanden Actions idem Tabak Oeli Batavia Oude Dell jostkust Senembah Vtaxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Jhic. Milw St. Paul Kansas City South Ene Railr Prolongatie 102V18 103% 103% 10115/ie 9715/ 16 96% 111 118% 160% 90% 60% 40% 110% 49% 248% 45%e 44 /j6 5% 12% 631/8 cxd. 181 22% 198% 88% 9% 73/l6 6% 72% 54 27% 17% 34% 16% 37 2%g 7% 37 111% 288 78 43,10 214 248 284 159 125/le 5% 102%, 103% 103% 10115/16 118 164 93 63% 40% 107% cx. 50 255 46 44 5% 35 63 20 199% 89 7% 6% 73% 54 28 37 29 2% 112 9% 292 217 249 35 283 160 12u/16 5% 29% 20 1% WOENSDAG 17 JUNI 9.70 9.75 34.55 34.60 12.08 12.09 New-Vork (ca Die' 2.48 2.48% 58.95 59.C5 Zürich 48.20 48.30 Rome 12.95 13.05 24.90 25.10 Stockholm 66.50 66.60 66.55 66.65 66.50 66.60 7.30 7.40 34.90 35.x 27.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2