Uit den Omtrek ev Fa. KLAVER Prachtige cadeaux Wij verwachten U allen HOOFDSTRAAT 65 h. Meerstr. HILLEGOMSCHEN MANUFACTURENHANDEL Stofzuigerhuis MAERTENS Zaterdag Fa. KLAVER - GEBRS. MANSHANDE Ernstig verkeersongeval op de Amsterdamschevaart Het Carmelietessen- klooster te Egmond aan den Hoef HILLEGOM - TELEFOON 2806 Motorrijder gedood De aanrijding te Vijfhuizen BENNEBROEK HILLEGOM LISSE HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT WARMOND ZANDVOORT KENNEMERLAND BEVERWIJK VELSEN EGMOND AAN ZEE CASTRICUM Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG STOOMVAARTLIJNEN MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- ten gelegenheid onzer heropening geven wij de geheele week van Zaterdag 20 Juni tot en met Zaterdag 27 Juni aan al onze koopers Voor een keuze hieruit verwijzen wij slechts naar onze etalages Aanbevelend, Hedenmorgen heeft op de Amsterdamsche vaart een ernstig ongeval plaats gehad. De 34-jarlge P. de Jong, wonende Ruysch- daelstraat te IJmuiden reed op een motor fiets op de Amsterdamschevaart in de rich ting Amsterdam. Uit de richting Amsterdam kwam een vrachtauto. De bestuurder wilde de J. F. Helmerstraat inrijden en stopte om den motorrijder voor te laten gaan. De motorrijder wilde hier echter geen ge bruik van maken en hield in en ging achter den vrachtauto langs. De vrachtauto reed toen weer naar voren. Door het langzame rijden had de motor rijder een slingerenden gang- gekregen. Hij werd aan de achterzijde aangereden en over reden door een anderen auto die uit Am sterdam kwam. De man werd ernstig gewond en bloedde uit mond en neus. Het slachtoffer is naar het S* Elisabeth's Gasthuis vervoerd en is daar aan de beko men wonden overleden. Het slachtoffer overleden Naar wü vernemen is de heer J. Zomer, wonende te Vijfhuizen, die Donderdag, per fiets op den Vijfhuizerdijk aldaar rijdend, door een luxe-auto werd aangereden, tenge volge daarvan een hersenschudding kreeg en in de Maria-Stichting moest worden op genomen, gisteren overleden. Verkooping-. Door notaris Van Niekerk te Haarlem werd Woensdag in het café Berg en Dal aan den Rijksstraatweg, ten verzoeke van de Erven van den heer Th. M. J. Braam, publiek verkocht het winkel huis, waarin sinds vele jaren een bloeien de kruidenierszaak is gevestigd, met wo ning, pakhuis en tuin aan de Schoollaan no. 23, alsmede het daarnaast gelegen pak huis met stalling, schuur en tuin, totaal groot 3 Aren. Het winkel- en woonhuis werd gekocht door G. J. W. Mathot to Hillegom voor f 10.800.en het pakhuis aan H, W. van Dijk Sr. alhier, voor f 810.—. H. B. G. Woensdagavond hield de afdee- ling van het Hollandsch Bloembollenkwee- kersgenootschap een ledenvergadering in café Flora. De belangstelling was slechts matig. Na opening door den voorzitter, den heer D. E. Nieuwenhuis, werden de notulen on veranderd goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden gekozen de heeren P. Goemans Antz. en D. E. Nieuwenhuis. Dan kwam in bespreking: Stand van het gewas. De dikke hyacinten staan over het alge meen middelmatig; in de soort 1, Innocence, zit veel vuur; men vindt er ook veel zwakke planten in. De vermoedelijke oorzaak is de vorst in het voorjaar; de fijnwortelige soorten zijn goed. De kleine bollen zijn in het algemeen goed, zijn zijn kolossaal goed geroeid; toch zijn ze minder dan vorig jaar. Merkwaardig is, dat het van den wortel gaan niet voorkomt. De gezondheidstoestand der planten is in het algemeen goed te noe men; de planten vertoonen echter meer zwartrand dan vorig jaar. De enkele vroege tulpen zijn niet best; op den zwarten grond aan den Meerkant ver toonen ze een bijzonder goeden stand; het beschot valt tegen. De Murillo-soorten staan beslist slecht. De vroege dubbele staan iets beter. De Darwintulpen zijn te vroeg gestorven, de stand is slecht. Koplanders en Bartigons zijn middelmatig. De Breeder- en late tulpen zijn bijzonder slecht. Voor het gewas crocus is het gewas mid delmatig, doch er is nog al uitval. De gele zijn bepaald slecht. De narcissen zijn beneden middelmatig, uitgezonderd een enkele partij; haar gezond heidstoestand is in het algemeen best. De irissen maken op al het vorige een loffelijke uitzondering; de stand is best en zij zullen een goed gewas geven. Hierna kwam in bespreking de circulaire van het hoofdbestuur inzake den eigen- aardlgen toestand der prijzenpolitiek in het vak. Na bespreking kwam men tot de con clusie, dat er in het buitenland meer leven begint te komen; de koopgeest is echter nog gering, waardoor het eindresultaat nog moei lijk vast te stellen is. Er blijkt toch wel bollengebrek, n.l. aan leverbare. Veel licht kon echter niet worden ontstoken. De voorzitter sloot dama onder dank de vergadering. Personalia Onze plaatsgenoote, mejuf frouw A. Telkamp, slaagde voor het exa men onderwijzeres. Jubilé N. Z. H. T. Nog steeds staat de hoofdingang van de Remise in feestdos: de versiering is zelfs nog mooier dan j.l. Zater dag. Gisteravond werd een concert gegeven door het muziekkorps der N. Z. H.-sche, dat aanving met een muzikalen rondgang door het dorp. De muziek was schitterend. Dank zij het mooie weer, was er bij het pu bliek veel animo; de belangstelling was enorm. Gemeenteraad Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente wordt Woens dag 24 Juni des namiddags om 3 uur ge houden. I. Wijziging van de raadsbesluiten tot ver koop van bouwterreinen langs de Tulpen straat aan de heeren Gebr. Moolenaar en Joh. Vetter. 2. Verbreeding van het trottoir langs den Heerenweg voor „de Witte Zwaan". 3. Wijziging van de Bouwverordening der gemeente. 4. Vaststelling van de pensioengrondslagen van de ambtenaren in den zin der Pen sioenwet 1922. 5. Aanwijzing van een deskundige voor de zelfstandige opname van de boeken en kas Van den Gemeente-ontvanger. 6. Benoeming van leden der Schattings commissie, als bedoeld in de wet op de In komstenbelasting 10*14. 7. Vaststelling van de rekening der Ge zondheidscommissie over 1930. 8. Vaststelling van de begrooting der Ge zondheidscommissie voor 1932. 9. Comptabiliteit. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. Kohier hondenbelasting 1931 en reclames 1930. Personalia De heer A. G. Janssen, tij delijk opzichter-teekenaar bij den dienst van gemeentewerken alhier, heeft als zoo danig ontslag gevraagd aan het gemeente bestuur wegens zijn benoeming als ambte naar bij den Rijkswaterstaat. Electricicteit voor gas Naar wij verne men heeft het bestuur van de Hervormde Schoolvereeniging te Noordwijk aan Zee zich tot den gemeenteraad gewend met het verzoek de noodige gelden uit de gemeente kas beschikbaar te stellen voor vervanging van de gasverlichting door electriciteit en voor het aanbrengen van modern sanitair in haar school. Cokesprijs Door B. en W. is de prijs der cokes van de gemeentelijke gasfabriek ver laagd als volgt: geklopte cokes 75 cent per H.L., parelcokes 60 cent per H.L. en giet- cokes 80 cent per H.L. Voor grootere kwan- tums nog belangrijke reductie. Werkloosheid Het aantal werkloozen blijft nog in het hart van den zomer onge woon groot, n.l. momenteel 167, waarvan er ongeveer 50 bij de gemeentelijke werkver schaffing zijn tewerkgesteld. Statuten. De „Stscrt." bevat de statuten van de N. V. Nieuwenhuys, Geitenbeek en Co., alhier. Openbare verkooping Bü de gisteren alhier in café „Het Wapen van Noordwijker- hout" ten overstaan van den te Sassenheim gevestigden notaris G. ten Bruggencate ge houden openbare vrijwillige verkooping wer den diverse perceelen in bod gezet als volgt: Perc. I. Een woonhuis met schuur, erf en grond gelegen aan het harde Pad No. 22 alhier, groot 5.40 Aren, op f 2300 door Ver steeg te Nordwijk. Perc. II. Een woonhus met schuren, erf en grond aan het harde Pad, No. 24, groot 7.20 Aren, op f 2400 door denzelfde. Perc. III. Een woonhuis met bloembollen- schuur, waarin 230 M3 stelling, schuurtjes en erven, weg en grond, te zamen groot 22.76 Aren, op f3150, door M.\Smit te Noordwij- kerhout. De afslag blijft bepaald op 24 Juni. Zitting hoofdstembureau Door het hoofdstembureau werd gistermorgen de lijst vastgesteld van de candidaten voor den ge meenteraad. Daar door niemand bezwaren waren ingebracht werden de candidaten als volgt gerangschikt: J. W. van Parera, E. Oostdam Hz., N. H. de Klerk, C. v. d. Klauw, J. v. d. Berg Wz., L. M. van Noort, Joh. v. d. Voet, E. Oostdam Jacz., P. J. Warmerdam, H. P. van Gijlswijk, J. Geerlings, Jhr. J. H. Gevers, J. Passchler. Personalia. Aan de R. K. Huishoudschool te Leiden, slaagde voor het theoretisch ge deelte van het examen Nijverheidsonderwijs akte N VII, leerares huishoudkunde en waschbehandeling, zuster Mechtilde alhier. Brand. Gisterenmiddag brak er een brand uit in een hooiberg van den heer P. C. van Werkhoven, aan de Hoofdstraat, alhier. De brandweer was na ongeveer 7 minuten op de plaats des onheils tegenwoordig en gaf spoedig met 2 stralen op de waterleiding water. De belendende perceelen werden nat gehouden, waardoor veel onhei^ werd voro- komen, omdat de sterke wind op deze per ceelen stond. Het houtwerk van deze percee len was eenigszins aangetast. Na ongeveer 3 lA uur spuiten was de hooiberg geheel en al gedoofd. Doordat de brandweer spoedig ter platse was, is uitbreiding van den brand voorkomen. De brandkranen der waterlei ding komen goed te pas. Ander brandweer materiaal, hetwelk aanwezig was, behoefde geen dienst te doen. De oorzaak van den brand is onbekend. Personalia. Mej. F. E. M. A. Burcksen, alhier, slaagde te Rotterdam aan de R. K. Kweekschool voor het diploma handwerken. Zwemwedstrijd Bij het Noorderbad wordt Zaterdag 27 Juli een zwemwedstrijd gehouden over een zeemijl, 1850 M. Begin en eindpunt zijn bij het Noorderbad. De verdeeling der deelnemers en deel neemsters geschiedt in vier groepen, heeren vrije slag, dames vrije slag, heeren school slag en veteranen. De wedstrijd vangt 's mid dags om drie uur aan en wordt door een avondfeest besloten. Sollicitanten genoeg Voor de vacature, ontstaan aan school D door de benoeming van den heer van Berk tot hoofd der schooi te Bennebroek, hebben zich 66 onderwijze ressen als sollicitant aangemeld. Armbestuur Zaterdagmiddag om half 5 zullen de gemeentelijke autoriteiten ten raadhuize afscheid nemen van den heer Hollenberg. De heer Hollenberg, die lange jaren het secretariaat van het Burgerlijk Armbestuur waarnam, heeft voor die functie bedankt. P. V. Pleines Volgens den uitslag van den Haarl. Postduivenbond, waren de uit slagen voor de wedvlucht van Fontainebleau voor de Pleines als volgt: A. Schuiten 2, 28, 44; H. Landsdorp 50; F. Paap 52; H. Lans dorp 91 en 97; A. Dorsman 98; A. Schuiten 106 en 117. Aan de wedvlucht namen 1295 vogels deel, waarvan 259 in de prijzen vielen. Nieuwe uniformen De politie wordt ge kleed in nieuw zomer-uniform. De stof en de kleur komen overeen met 't legeruniform van gegradueerden en brengt dit deel van het gemeentelijk bestuur in overeenstem ming met den aard van Zandvoort als bad- dorp. HAVEN VOOR KRUITSCHEPEN Bü het NoorJzeekanaai Hedenmorgen werd door den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland in het Bureel Zijl- weg 24 te Haarlem aanbesteed: net verleg gen van een gedeelte van den kanaaldijk en het make van dijken tot vorming van een haven voor kruitschepen langs de Zuidzijde van het Noordzeekanaal onder de gemeente Velsen, met bijkomende werken, behoorendfc tot de werken voor de verbetering van het Noordzeekanaal, volgens de wet 2 Januari 1917. Raming 350.000. Ingekomen waren 14 biljetten. Ingeschre ven werd als volgt: J. J. Geluk, Thaolen, 347.809.—; W. Aaf- jes, Assepdelft, 366.000.—; N. V. Aanne mingsbedrijf v. h. den Breejen van de Bout te Groesbeek, 322.320.—;. Joh. van Herp en Co., Amsterdam, 365.000.N. V. Am- sterdamsche Aanneming-Mijte Amsterdam 329.847.J. Lindenbergh, Wemeldinge, 384.000.N. V. Hollandsche Aanneming Mij., Den Haag, 322.800.N. V. Mij. tot Aanneming van Waterbouwwerken, v.h. A. Hofman, Haarlem, 367.000; A. H. Huysing, Winsum en Coevorden, 367.000; A. P. Volker, Sliedrecht, 368.800.—; C. P. Stuy, Baarn, 368.300.C. de Waard, IJmuiden, 347.700.J. Visser Pzn., Voorburg, 399.800.J. v. d. Vlies, Sliedrecht, 346.494.—. Donderdag 18 Juni werd door de vereeni- gingen Kennemerland en Vrije Veiling de eerste exportveiling van aardbeien gehou den. De belangstelling van de zijde der koo- pers was zeer groot, de aanvoer echter be paalde zich nog tot een beperkte hoeveel heid. Ouder gewoonte werd deze eerste veiling met een korte toespraak door den veiling meester den heer Pirovano geopend. Het was voor spreker een aangename taak bij het begin der campagne weer voor de zooveelste maal het welkom aan heeren koopers te mogen toeroepen. Het was reeds de vijftien de keer dat van af deze plaats in dit ge bouw bij het begin van het seizoen de koo pers werden toegesproken. Het aardbeien-seizoen brengt altijd iets bijzonders, iets aparts aan de veilingen en het was dan ook daarom, dat naast het wel kom ook nog enkele wenschen werden naar voren gebracht. Op de eerste plaats sprak hij den wensch uit, dat dit seizoen voor den producent zich moge kenmerken door een ruimen voordeeligen oogst, een goede oogst geeft in den regel een mooi product. Waar de producent echter veel belang heeft over de wijze van afname, hoopte spreker dat de handel in dit product voor de koopers onder gunstige omstandigheden zich moge afwikke len, opdat ook door hen steeds met lust en in willige stemming kan worden gekocht. Wanneer het verloop zich steeds tot tevre denheid van kooper en inbrenger zal be palen, dan zal ook zeker ten slotte de vei ling ook hierbij welvaren en daarom sprak hij den wensch uit, dat bij het einde van het seizoen door producent, kooper en vei ling kon worden gezegd: wij zijn tevreden. Vervolgens memoreerde spreker de pret tige samenwerking die tusschen de veiling en de koopers tot heden heeft bestaan, hij hoopte dat diezelfde verstandhouding moge bestendigd blijven en verklaarde namens de Directie dat door de veilingen, wanneer ooit rechtmatige en gegronde klachten hen zou den bereiken, zij zeker ten allen tijde be reid zullen gevonden worden hieraan gehoor te geven. Nadat hierna deze eerste veiling was ge opend verklaard werd de veiling op de ge bruikelijke wijze begonnen. De prijzen als inzet waren goed te noemen. Partijen die per slof werden verkocht va rieerden van f 120-1.60 en per kilo van f o.440.48 met een doorsneeprijs van f 0.46 —0.57. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgevallen. R. K. Coöp. Tuindersveiling „Kennemer land" W. A. Donderdagavond zijn de ex portveilingen van aardbeien ingezet. Oudergewoonte het was voor de 15e keer richtte de heer Pirovano een kort woord tot aanvoerder en kooper en wenschte béiden een voordeelig aardbeien-jaar. De prijzen der vroege z.d. bewogen zich dien avond tusschen de 45 en 48 per 100 K.G. Coöp. Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging „De Vrije Veiling" W. A. Ook hier schommelden de prijzen der vroe ge zoo om de 45 per 100 K.G. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 1 geval van diphtherie en 1- geval van meningitis cere- brospinalis epidemica (nekkramp) voorge vallen. GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Eijma. Steun aan werkloozen Aan de orde kwam de steunregeling voor werkloozen. De voorzitter zette uiteen, dat B. en W. het er over eens waren dat f 10.50 als uit- keering voor een groot gezin veel te weinig was en stelde daarom voor maatregelen te nemen, nader te bespreken in een steun comité. De voorzitter Wide den geheelen raad als zoodanig benoemen. De heer A. Blok wilde in deze openbare zitting een viertal besluiten aangenomen zien, nJ.: lo. De Raad spreekt zich in principe er over uit, dat gesteund dient te worden, vooral de groote gezinnen. 2o. Vaststellen van het bedrag per kind. 3o. Den datum, waarop de uitkeeringen een aanvang nemen. 4o. Een regeling betreffende personen boven de 60 jaar, die geen eigen inkomen hebben. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. voorstelden de uitkeering te verstrekken per kind, ingaande aanstaande week. De heer A. Blok stelde voor als begin datum te nemen 1 Juni, dus van terugwer kende kracht. De heer Snoeks juichte dit toe en wensch te deze besluiten in de openbare zitting te behandelen. De heer Blok vervolgde verder: Kindertoeslag f 1.50 per kind. Geen maxi mum bedrag vast te stellen. Leeftijdsgrens 20 jaar. Vooral dit laatste deed in den raad eenige tongen los komen. Doch de heer Blok weer legde: Wanneer er gezinsinkomsten zijn, worden die van den steun afgetrokken. Met algemeene stemmen was de raad er principieel voor, dat er gesteund diende te worden. Verder bracht de voorzitter in stemming leeftijdsgrens 20 jaar, en steun voor een onbepaald aantal kinderen a f 1.50 (voorstel Blok-Snoeks) Z. li. st. aldus besloten. Eveneens werd met algemeene stemmen aangenomen om de uitkeering vanaf 1 Juni (met terugwerkende kracht) te doen plaats vinden. Nu stelde de voorzitter voor de geheele raad als steuncomité te benoemen, ter ver dere behandeling. Na een opmerking van den heer A. Blok werd aldus besloten. Na de rondvraag volgde sluiting. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is er in deze gemeente 1 geval van paratyphus voorgevallen. Burgerlüke Stand Geboren: Theodoras Antonius, z. van S. Admiraal en A. Bruinen berg; Cornelia Anthonia, d. van J. P. Dijk man en H. de Winter; Lambertus Nicolaas, z. van C. de Winter en M. Schouten; Mar- garetha, d. van P. Kok en C. Groentjes. Ondertrouwd: Lambertus Jacobus Stuif bergen, oud 24 j., koopman, en Agatha Doro thea Scholten, oud 21 j., zonder beroep, bei den wonende te Castricum. Getrouwd: Petrus Gerardus Neelissen en Grietje Veldt. Overleden: Theodora van Ben them, oud 54 j., echtgenoote van W. Dekker, wonende te Castricum; Eva van der Eng, oud 79 jaren, wed. van C. Meijne, wonende te Castricum. R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" Woensdag had onder leiding van den voorzitter, den heer N. W. Portegies, een bij eenkomst plaats van de leden met het doel, de ontstane geschillen op te lossen. Het resultaat hiervan was schitterend, dank zij de goede leiding, het krachtig en opwekkend woerd van den Eerw. Geestelij ken Adviseur, kapelaan Bollinger, en van de heeren Hemmer, Res en Borst. Met algemeene stemmen van de talrijk op gekomen leden werd een besluit genomén dat in den vervolge persoonlijke kwesties niet meer in de vereeniging zullen worden geduld en dat de wederzijdsche beschuldigingen in de bekende zaak Vader—Steevers—Post hiermede geheel worden ingetrokken, waar door deze heeren volkomen zijn gerehabili teerd. Met frisschen moed zal verder aan den opbouw der vereeniging worden gewerkt. Pastoor van Oostwaard Naar wij verne men neemt de beterschap van onzen Zeereerw Heer Pastoor, die reeds geruimen tijd wordt verpleegd in de St. Jacobsstichting te Was senaar, merkbaar toe en zal de tijd niet ver meer zijn dat Z.Eerw. wederom onder zijn parochianen zal terugkeeren. Heden waren aan de markt de stoom trawler Mascotte f 1200. Loggers: KW. 44 f 1080. Kotters: E. 393 f 730. IJMUIDEN, 19 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 0.951.10 per Kg., Griet 2653.50 per 5 OKg., Tong 1.101.95 per Kg., Zet Schol 2028.50 per 50 Kg., Kleine Schol 3.60—21 per 50 Kg., Bot 1.605 per 50 Kg., Schar 5.107 per 50 Kg., Pieterman en Poon 3.95 19 per 50 Kg., Gullen 3.05—10.50 per 50 Kg. Inwijding door Z. H. E. Mgr. Aengenent Naar wij vernemen, zal de inwijding van het Carmelitessen klooster te Egmond aan den Hoef geschieden door Z. H. E. Mgr. J. D. J. Aengenent. Op 8 Juli arriveert Mgr. en heeft reeds een gedeelte der plechtigheden plaats, ter wijl den volgenden dag de verdere inzege ning geschiedt. Vóór dien tijd zullen de Eerw. Zusters haar intrek reeds in het nieuwe klooster nemen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Uitr., 18 Juni te Genua. SINGKEP, (thuisr.), 17 Juni van Padang. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ ERATO, 17 Juni van Hamburg naar Am sterdam. EUTERPE, 17 Juni v. Oporto n. Vigo. HAARLEM, thuisr., 21 Juni 's avonds te Antwerpen verwacht. IRENE, 17 Juni van Barcelona naar Tar ragona. MEROPE, uitr., 16 Juni van San Domingo City naar Puerto Barrios. PROTEUS, 17 Juni van Danzig te Stettin. SIMON BOLIVAR, uitr., 18 Juni te Bar bados. ULYSSES, 17 Juni van Piraeus n. Salonici. VENEZUELA, thuisr., 17 Juni van Barba dos naar Plymouth. VULCANU§, 17 Jum van Catania n. Mes sina. HOLLAND—AFRIKA-LIJN NIJKERK, uitr., 17 Juni van Port Said. KLIPFONTEIN, uitr., 17 Juni te Durban. HOLLAND—AMERIKA-LIJN DAMSTERDIJK, 15 Juni van Seattle te Portland (O.). EDAM, Rott. n. New Orleans, 18 Juni Vlis- singen gep. n. Antwerpen. HOLLAND—AUST RALIE -LIJN AAGTEKERK, uitr., 17 Juni Gibraltar ge passeerd. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN NIAS, 18 Juni van Antwerpen te Ham burg. JAVA—NEW YORK-LÏJN ENGGANO, Java n. New York, 18 Juni v. Sabang. TAPANOELI, New York naar Java, 17 Juni Gibraltar gep. ROTTERDAMSCHE LLOYD INDRAPOERA, thuisr., 17 Juni Perim gep. KOTA AGOENG, 17 Juni van Hamburg n. Rotterdam. SOEKABOEMI, thuisr., 18 Juni te Suez. SILVER—JAVA PACIFIC LIJN TABIAN, 16 Juni van Los Angeles naar Calcutta. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALGORAB, thuisr., 17 Juni te Santos. ALWAKI, 17 Juni van Rotterdam te B. Ayres. EMZETCO LIJN JONGE JACOBUS, 18 Juni van Cartha- gena te Londen. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALDERAMIN, 17 Juni van San Pedro te La Plata. ALGENIB, 17 Juni van Las Palmas, Ro- sario naar Londen. BATAVIER III, 18 Juni v.m. 8 u. 30 v. Rott. te Gravesend. BERNISSE, 16 Juni van Rott. te Ham burg. BEURSPLEIN, 17 Juni van B. Ayres naar Rosario. CALANDPLEIN, 18 Juni Scilly gep. Rott. naar Wabana. CELAENO, 17 Juni van Grangemouth te Montreal. DELFSHAVEN, 17 Juni Lizard gep., Mo bile naar Bremen. EXPRESS, m.s. 17 Juni van Rotterdam te Kingslynn. HILVERSUM, 17 Juni van Hamburg naar Archangel. IJSELHAVEN, 17 Juni van B. Ayres te Duinkerken. LEONORA, 18 Juni van St. Nazaire te Sa ble d'Olonne. MIJDRECHT, 18 Juni van Antwerpen naar Londen. MOORDRECHT, 17 Juni van Rotterdam te Constanza. STAD ZAANDAM, 17 Juni van Rott. o/d Theems. STAlYZALTBOMMEL, 17 Juni van IJmui den te-W. Hartlepool. THEANO, 17 Juni wan Belfast n. Amster dam. ZEEMEEUW, m.s„ 16 Juni van Augusten- burg te Holtenau. HOORN, 18 Juni. Kaasmarkt. Kleine 34; commissie 33.50; fabrieks-commissie 34.50. Aangevoerd 24 stapels, wegende34804 Kg. Handel vlug. AMSTERDAM, 18 Juni. Aardappelprijzen. Langedijker muizen f 910. Andijker muizen f 88.50. Kleine muizen f 56. Kleine mul- zen f 5—5.50. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 19725 K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 19 Juni. Aan voer 14.100 K.G. Aardapelen 8.3010.60, Drie lingen 5.506.40, Kleine 1.303.10. ALKMAAR, 19 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 90 stapels, wegende 156.000 K. G. Fa- brieks kliene f 34.50, Fabrieks commissie f 32.Boeren commissie f 36.50, Boeren kleine f 35.Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juni. Lan- gendijker Groentenveiling. Aanvoer 11100 To maten A f 40.5040.90; idem B f 38; idem C f 34.9042.30; 158000 Aardappelen: Schot- sche Muizen f 8.6012; Drielingen f 4.70 7.80; Kleine f 0.80—1.50; 2100 bos Wortelen f 11.20—13.40. AVENHORN, 18 Juni. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen: Groote Schotsche (in mnd.) 5.706.30, aanvoer 22500 K.G.; kleine Schotsche 33.40, aan voer 5500 K.G., per 100 K.G. PURMEREND, 17 Juni „Afslagvereeni- ging Purmerend en omstreken" Aard appelen: Schotsche muizen 1.842.65 per zak van 25 K.G. Kleine aardappelen: Schotsche muizen 1.482.27 per zak van 25 K.G. Tuinboonen 2.40—2.90 per zak van 15 K.G. Peulen 12.5014.per zak van 50 X.K. Doperwten 10.—16.50 per zak van 50 K.G. Kruisbessen 5.30 per 100 K.G. Aardbeien 0.36—0.51 per K.G. Kom kommers 713 per 100. Bloemkool 224 per 100. Spinazie 0.10—0.56 per mand van 6 K.G. Postelein f 0.36—1.08 per mand van 6 K.G. Sla 0.40—3.10 per 100 krop. Andijvie 0.20—0.90 per kist. Radijs 1— 2.40 per 100 bos. Selderij 37 per 100 bos. Rabarber 7.209.30 per 100 bos. Wortelen 14—23 per 100 bos. Prei 2.30— 4.60. Slaboonen per K.G. 0.760.82. Snij- boonen per K.G. 0.58—0.68. HOOGKARSPEL, 18 Juni 1931 Vereen. „De Eendracht" Groote aardappelen: Schotsche 3.50—3.70. Kleine aardappelen: 1.60— 1.70. BOVENKARSPEL (Station), 18 Juni 1931 Marktbericht „De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. per Baal f 3.104.40, idem kl. M. per baal f 1.652.60, Nin. f 1.90 3.05 per baal, idem Kriel per baal f 0.50 —0.70, Meirapen per 100 f 0.50—1.50, HEM, 18 Juni 1931 Zuider-Kogge Schotsche groote f 3.503.70, Kleine i 2.05 —2.25, Kriel f 0.55—0.70. ENKHUIZEN, 18 Juni Bloemenlust Pioenen 1.— a 3.10, Iris 0.10 0.40, Anemonen 0.80, Violieren 0.50 0.70, Anjers 0.10 a, 0.40, Roselandia 2.20 a 2.40, Haedly f 2.50 a 5.50, Butterfly 2—, Columbia f 1— k f 3.60, alles per 100 stuks, ENKHUIZEN, 18 Juni Aardappelen- en. Fruitmarkt Schotsche (groote) 3.30 a 3.60, Schotsche (kleine) 1.90 k 2.60, per baal. Snijboonen 23 cent per pond. MEDEMBLIK, 18 Juni. Marktvereeniging „St. Joseph." Aardappelen, groote Muizen f 3.654.15, kleine Muizen f 2.452.65 per baal. NIEUW-VENNEP. Eierenveiling E. N. V. Hotel J. de Groot. Aanvoer 29.060 eieren. 27.128 kippeneieren f 3.905.00; 1917 Een deneieren f 2.603.60 per 100 stuks; 15 Kal koeneieren f 0.050.06, Kippen f 12.25; Konijnen f 22.15 per stuk. Handel vlug; eierenprijs stijgend. TER AAR, 18 JUNI 1931 Centrale Vei ling Peulen 0.70—2.90. Doppers 1.70— 2.00. Cape. 1.802.10. Tuinboonen 1.60— 1.80. Snijboonen 7.905.50. Bloemkool 18 cent. Stamboonen 8.70. UITHOORN, 18 Juni Op de kaasmarkt waren aangevoerd 3875 stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort RM. 3640; 2de soort R.M. 3135; zwaardere 41. Handel vlug. ><f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2