JAC. C. STOLWIJK BUITENGEWONE AANBOD ZOMERPRIJZEN l/d 0.25 0.50 f 0.75 H.H. MUSICI „DE NIEUWE MUZIEKHANDEL" Korte Wijngaardstr. 4 en 4 a Telef. 10519 0.25 -f 0.50 i 0.75 HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De Oostenrijksche kabinetskrisis Visscher dood in zijn boot gevonden STADSNIEUWS De a.s. raadsverkiezingen Uitbreiding van het station Examens nuttige handwerken R. K. Lyceum te Haarlem Aanbesteding VAN ONZE RECHTBANK BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN VRAGENBUS - Na de gebruikelijke opening door fcn voorzitter, den heer L. Kooyman en het voorlezen der notulen, volgde allereerst een bestuursverkiezing, om te voorzien in een vacature. Gekozen werd de heer R. Abrams. De voorzitter wenschte den gekozene ge luk met zijn benoeming en sprak den wensch uit, dat hij een ijverig bestuurslid moge zijn. Het punt bespreking zomercampagne stuitte eenigszins at op de weinig groote tegenwoordigheid der leden. Het bestuur wilde een zwemfeest organi- seeren in de 2e helft van Juli. Daarvoor is echter veel medewerking noodig. Die medewerking ondervond de brigade 't vorig jaar naar wensch, gezien het succes op Koninginnedag en de animo der heeren bij de oefeningen. Nu is er echter voor de oefeningen wei nig animo. Daarom wilde de voorzitter hedenavond nog geen besluit nemen. Oudere leden herinnerden zich de goedge slaagde zwemfeesten, en dit met een veel kleiner aanial leden. Nu met de meer dan 100 leden kan dit nog beter georganiseerd worden. Het bestuur kreeg de opdracht het voor stel nader uit te werken, en zich op de oefenavonden van medewerking te verzeke ren. Ook wat betreft de dag der uitvoering zal door het bestuur geregeld worden. Staan de de vergadering konden de leden zich op geven voor het examen ter verkrijging van het diploma. Deze leden zullen op de oefen avonden voorbereid worden. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake de korte zomerperiode waarin maar geoefend kan worden en werd de vraag gesteld of er ook een mogelijkheid zou geschapen kunnen worden, om in de wintermaanden in het Stoopsbad te oefenen. De voorzitter zegde een poging toen. Hierna volgde sluitnig. CONCERT IN GROENENDAAL De Orkestvereemging „Schubert" uit Am sterdam zal Zondagmiddag om 3 uur voor de Vereeniging tot Verfraaiing van Heemstede en Bennebroek en tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer een concert geven in Groenendaal. Het volgende programma zal uitgevoerd worden 1. Entrée des Gladiateurs Fucik 2. Ouverture „Fra Diavolo" Auber 3. Suite Oriëntale Popy a. Les. Bayadères b. Au bord du Gange c. Les Almées d. Patrouille 4. Fantaisie sélection „Rose Marie", Friml Stothart 5. Florentiner Marsch Fucik 6. Ouverture „Alessandro Stradella", v. Flotov. 7. Scènes Pittoresques Massenet a. Marche b. Air de Ballet c. Angelus d. Fête Bohème 8. Abschied der Gladiatoren, Blankenburg. Personalia Mej. J. B. H. Bal, alhier, slaagde te Rotterdam aan de R. K. Kweek school voor het diploma handwerken Burgerlijke Stand van 10 tot 19 Juni Geboren: Gerardus Corhelis, zoon van Nico- laas Antonius Loogman en Gezina Elisa beth Zandvliet. Ondertrouwd: Jan Adrianus Hamelink, 29 jaar, wonende te Haarlemmermeer en Adriana Elisabeth Cömelisse, 26 jaar, wo nende, alhier. Getrouwd: Jacobus Lambertus van Wal- stijn, wonende te Haarlemmermeer en Dina Loosenoord, wonende alhier; Jacob Fieters, wonende te Den Helder en Geertje van Aalst wonende alhier. Overleden: Comelis Maliepaard, 84 jaar, weduwnaar van Johanna Nieuwkerk, wo nende alhier. Uit Amerika wordt gemeld, dat men de muzieknummers behalve op platen, thans ook op draad „vastlegt". De duur van zoo'n gramophoondraad is vanzelfsprekend lan ger dan die van een plaat. Men zal eenmaal kunnen spreken van kabeltjes gramophoon draad, die geheele symphonieën, opera's en oratoriums bevatten. De pas uitgevonden mechanische omwis seling van platen wordt dan al weder spoe dig overbodig. Dochhet bericht komt uit Amerika. Laten we dus maar rustig afwachten en ons voorloopig nog met platen behelpen. De groote Europeesche Gramofoonmaat- schappijen hebben trouwens hun koers nog niet veranderd en zenden nog elke maand een groot aantal nieuwe platen de wereld in. Zoo brengt Odéon ditmaal o. a. een paar goed geslaagde kleine platen: N 238—098 met „Chanson d'Amour" van Schubert en „Marche Turque" van Mozart door het „Grand Orchestre Odéon", onder directie van Minssart. Twee nummers, die zeker bij vele gramophoonbezitters in den smaak zullen vallen. Ze zijn fijn van klank en stijlvol gespeeld en komen op de plaat goed tot hun recht. N 238-342 bevat in 2 deelen de overbekende, zeer geliefde „Valse des fleurs" van Tschaikowsky uit de Suite: „Casse Noi sette", fraai vertolkt door het Philharmo- nisch Orkest van Parijs, dirigent G. Cloez. N 188780 is een aardige zangplaat. De tenor van de Opera-Comique Di Mazzei zingt in het Italiaansch met begeleiding van strijkorkest de oude, onvergankelijke Aria van Giordano: „Caro mio ben" en een niet minder fraai oud zangnummer: „Amarilli", van Caccini. Liefhebbers van tenor-aria's zulen er van genieten. De H. M. V. brengt, naast vele nummers Amusements- en Dansmuziek door Marek Weber's en Jac. Hylton's orkest, ook tal rijke nummers van het klassiek program ma, waarvan wij ditmaal vooral de aan dacht vestigen op twee orgelwerken. lo. De derde Orgelsonate van Mendels sohn door dr. E. Bullock voorgedragen op het orgel der Westminster Abbey, en 2e. Prelude in F-mineur van Bach door Guy Weitz, op het orgel van St. Thomas Church té Wandsworth. Zij, die genieten kunnen van dergelijke muziek, vragen eens naar deze platen. Engeland telt voortreffelijke or ganisten en prachtvolle orgels! Een vermeldenswaardige plaat van H. M. V. is D 1967 met pianosoli, gespeeld door één der allergrootste pianisten: Frederic La- mond: „Feux Follets" van Liszt en „Bar carole" van Rubinstein. Twee echt-pianisti- sche werken, op verbluffende wijze door de- zfjn virtuoos gespeeld. Aardige, opgewekte muziek vr>— Pic-Nic, Zeiltocht, Strandamusement, enz. jrengt dé Supraphoon met de marschliederen (A 0108) „Der grünen Jagersmann" en „lm grünen Wald", met bezieling gezongen door Luit- pold, met z'n schitterend tenorgeluid, de plaat A 0112 met het mooie duet: „Es rit ten drei Reiter zum Tore hinaus", door de sopraan Elisabeth Grunewald en den tenor Engelbert Rodeck met aan de keerzijde den begeesterenden marsch „Die drei Musketiere" uit de Charell Revue door Groot Jazz Or kest en Mannenquintet. Een zeldzaam goed geslaagde plaat. Nog een paar aardige liederen door Sa lonorkest gespeeld (A 0107): „lm Prater blühn wieder die Baume" van Robert Stolz en „Ich musz wieder einmal in Grinzing sein." Muziek, uitstekend geschikt voor de open lucht. Dr. Ender moet een nieuw ministerie vormen De officieele Persdienst deelt mede: De Bondspresident heeft gisteravond Bonds kanselier dr. Ender met de vorming van een nieuw kabinet belast. Deze verklaarde hieraan slechts gevolg te kunnen geven,, indien hem de middelen werden verschaft. De eerste voorwaarde is, dat de regeering van het parlement volmacht krijgt, het evenwicht in de bondsbegrooting zoo spoe dig mogelijk te herstellen en de vastgestelde maatregelen ten opzichte van de Credit-An- stalt kunnen worden uitgevoerd. Heden zal dr. Ender zijn besprekingen met de partijleiders en andere leidende personen voortzetten, om na te gaan, hoe zij tegenover zijn voorwaarden staan. Inbraak te Batavia Bij een Chineeschen juwelier op Pasar Senen te Batavia is ingebroken. Voor een waarde van 4000 is gestolen. De Fransche verdedigingswerken De Financieele Kamercommissie heeft gisteren een crediet voor de verdere uitvoe ring van de verdedigingswerken langs de Fransche grens voor het begrootingsjaar 1931'32 goedgekeurd met slechts één stem tegen. door den golfslag met het hoofd tegen de de stemming aanwezig. De leden van de commissie hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan de verde digingswerken tusschen Straatsburg en Lon- guyons. De commissie verklaarde zich er voor, de ontworpen plannen ""O snel moge lijk te doen voltooien. Ernstig gewond aan het hoofd Woensdagavond is de 68-jarige visscher A. Keijzer, te Wieringen, die zich tegen den avond naar zijn visschersboot had begeven, niet teruggekeerd. Den ganschen nacht heeft men de kust afgezocht, totdat men tegen den morgen achter een rij palen van de zeewering Keij zer dood in zijn boot vond liggen met ern stige verwondingen aan het hoofd. Men acht het zeer waarschijnlijk, dat Keij zer op den rand van de boot is gevallen, bewusteloos is geworden en toen telkens door de golfslag met het hoofd tegen de palen is gebotst, met het bovengenoemd noodlottig gevolg. Het drama te Bilthoven Behandeling in hooger beroep Het vreeselijk drama, dat zich Vrijdagmid dag 30 Januari IJ. te Bilthoven, in het park gedeelte, gelegen tusschen den Brandenbur ger weg en het station afspeelde, zal ieder zich nog herinneren. Op 7 April diende de zaak tegen den be diende Sor.o voor de Utrechtsche Recht bank, hij stond terecht wegens moord. De Officier van Justitie, Mi". Fabius, eisch- te wegens doodslag, driemaal gepleegd, een gevangenisstraf van 20 jaren. De Rechtbank veroordeelde hem tot twaalf jaar gevangenisstraf. Zoowel verdachte als het O. M. gmgen van dit vonnis in hooger beroep en heden diende de zaak voor het Amsterdamsche Gerechtshof. Het Hof werd gepresideerd door mr. J. Jolles raadsheeren: mrs. Boekhout en Wiar- da; het O. M. werd waargenomen door den procureur-generaal mr. baron Van Harinxma thoe Slooten. Verdachte werd verdedigd door mr. E. J. Dommering, te Amsterdam. De belangstelling, zoowel van de zijde van het publiek als van de balie was groot, hoe wel wij op de publieke tribune, in tegenstel ling met de zitting te Utrecht, geen dames zagen. Internationale oplichter gearresteerd Dank zij de aanwijzingen van de Brussel- sche politie, is de politie te Genève er in geslaagd, den internationalen oplichter Luigi Crema te arresteeren, die, door zich uit te geven als secretaris van de New- York Bankers-trust, er in is geslaagd, tal- looze banken in Amerika en in Europa voor duizenden guldens op te lichten. Aardverschuiving Uit Jogjakarta wordt gemeld: Dinsdagavond heeft een ernstige aard verschuiving plaats gehad op de lijn Maros Bandjar. Door den slechten toestand van de baan is een werktrein bestaande uit een locomotief en 7 wagens ontspoord. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Een houtopslagplaats en een hooiberg afgebrand Aan het einde van den Rietwijkeroorder- polder tegenover de gemeente Haarlemmer meer is een groote houtopslagplaats met schuren en een hooiberg, eigendom van de aannemersfirma Koning en Dijkman afge brand. Door onbekende oorzaak is gister middag brand uitgebroken en door den ste- vigen wind, die er stond, duurde het niet lang of het geheele complex stond in vlam men. Daar dit nog Amsterdamsch grondge bied is, werd de brandweer per telefoon van het vliegveld Schiphol gewaarschuwd. De wagens, die uitrukten, moesten via het dorp Amstelveen door de Karsenlaan het terrein van den brand bereiken, doch daar de weg er te smal werd, moesten zij een paar hon derd meter ervoor blijven staan. Spoedig waren een groot aantal slangen aaneenge- koppeld en had men een motor-polderspuit zoo dicht mogelijk naar het terrein gediri geerd. Met het water uit de Nieuwe Meer werden spoedig door 5 stralen de brandende schuur, hooiberg en houtstellingen bespoten. Alles brandde echter af. Het nawerk van de brandweer zal nog lang duren, omdat er onder de houtstapels en hooiberg nog diep vuur zit. Op het gebied van Haarlemmer meer was veel belangstelling van het pu- publiek en talrijke motorbootjes, die op de Nieuwe Meer aanwezig waren, zetten koers naar den brand, die van zeer verre te zien was. De positie der werf Conrad Besproken in de aandeelhoudersvergadering van Stork en Co. te Hengelo In het Vereenigingsgebouw te Hengelo werd gisteren de algemeene vergadering gehouden van aandeelhouders in de Ma chinefabriek Gebr. Stork en Co. Voorzitter was de heer H. C. Rehbock. Aanwezig waren 105 aandeelhouders of hun gemachtigden, uitbrengende 6096 stemmen. Aan de orde werd gesteld het jaarverslag over 1929/30. De heer P. Goedkoop Jr. zegt te hebben gelezen, dat de toestand van de machine fabriek niet rooskleurig is. Verder vraagt hij voor hoeveel waarde de aandeelen van de Werf Conrad staan geboekt. De voorzitter zegt, dat men niet mag spreken van niet-rooskleurigheid. Hij ver wijst daaromtrent naar de toelichting op de balans. Wat de vraag betreft omtrent de vordering van de Werf Conrad, zegt spre ker, dat deze vordering als memoriepost staat geboekt. Dezelfde spreker vraagt of de waarde dan niet te hoog is getaxeerd. Hierop antwoordt de voorzitter, dat als het bedrijf kan wor den voortgezet, de aandeelen zeker niet te hoog genoteerd staan. De heer Goedkoop begrijpt nog steeds niet waarom men een zaak wil overnemen, die 2 y2 millioen bankschuld heeft. Er' is hem al gezegd, dat de aandeelen nooit meer waarde zullen krijgen. De heer Polak zegt, dat hij er nu prac- tisch alle aandeelen van de maatschappij „Conrad" in het bezit van Stork zijn ook prijs op stelt dat de balans van de werf wordt gepubliceerd en verder vraagt hij waarop de veronderstelling berust, dat voortzetting van dit bedrijf gewenscht is. Ook vraagt hij nog of de post borgstel ling in verband staat met de werf Conrad. De voorzitter antwoordt, dat er nog een extra reserve moet zijn voor die werf. Daar is rekening mede gehouden en daarom is hierop de 15 ton afgeschreven. Hoe het met de werf verder zal gaan, is thans niet met zekerheid te zeggen in verband met de we reldcrisis, die men doormaakt, maar het vertrouwen bestaat, dat het goed zal gaan en spreker kan op het oogenblik niet anders doen dan deze hoop uitspreken. De heer C. F. Stork zegt nog, dat de werf Conrad altijd een goed rendeerend bedrijf is geweest. Nog na den oorlog is altijd ge middeld 10 pet. dividend uitgekeerd en de laatste jaren zelfs nog meer. Vroeger heeft de werf een buitengewoon goeden naam ge had in het buitenland. Ook na den oorlog en wel vooral op het gebied van tinbagger molens. Maar een slag voor de maatschappij was dat men Rusland als klant verloor. Van Conrad heeft ook Gebr. Stork buitengewoon geprofiteerd. Al sedert 40 jaar geleden wer den vele van de bestellingen van Conrad ten deele door Stork uitgevoerd. Toen op een gegeven oogenblik voor Conrad een moeilijke tijd aanbrak .heeft Stork geholpen en het is daardoor, dat de maatschappij veel aandeelen van Conrad reeds in bezit had. Men heeft echter de beste verwachtin gen omdat het fabrikaat van Conrad nog steeds als buitengewoon goed bekend staat, ook in het buitenland. Andere berichten daaromtrent verspreid, zijn dan ook onjuist. Het is waar, dat de aanmaak van tinmolens is achteruitgeloo- pen, maar men heeft alle hoop op de toe komst en zal er mee doorgaan. Het is voor de scheepswerven over het algemeen een moeilijke tijd. De hoofdleiding stelt echter het volle vertrouwen in de zaak, al moet men voorzichtig zijn, maar men heeft toch de beste hoop. De heer Goedkoop vraagt of nu ook de aandeelen in het bezit van Gebrs. Stork waardeloos zijn. Hem is althans geen hoop gegeven. Hierop antwoordt de heer C. F. Stork, dat alle aandeelhouders het voorstel hebben aangenomen tot afstand van hun aandee- lenbezit aan Stork, o.a. is dat gebeurd door de familie Mees en de familie Goedkoop. Zij hebben dit aandeelenbezit bijna voor niets overgedragen. Hierna vraagt de heer C. F. Stork hoofde lijke stemming aan over de balans en deze wordt vervolgens met algemeene stemmen en enkele stemmen blanco goedgekeurd. Tot commissaris wordt hierna benoemd de heer ir. W. H. van Leeuwen, algemeen directeur van de Delftsche Gist- en Spiri tusfabriek en tot mede-directeuren worden benoemd de heeren ir. J. Overweg en J. Avéres, met ingang van 1 Juli. No. 10 17 Juni Bij de rondvraag zegt, naar de „Tel." meldt, de heer Van der Houw, dat alle krachten moeten worden ingespannen, op dat de resultaten niet al te onbevredigend zullen zijn. Wat zijn de vooruitzichten? Dr. C. F. Stork antwoordt hierop, dat de machinefabriek helaas het eerste voorbeeld heeft gegeven van onbevredigende inkom sten. Er zijn hiervoor echter wel bijzondere oorzaken aan te wijzen, ni. ten gevolge van den slechten gang van de Indische cultu res. Zoodra de suikerprijzen de hoogte in gaan, is ook opleving van dit gedeelte van het machinebedrijf te verwachten. Intus- schen tracht men door bezuinigen de zaak rendabel te houden. Overigens is er nog niets van de toekomst te zeggen. Als de algemeene toestand beter wordt, wordt het stellig ook voor de machinefabriek beter. Stemmen door te werk gestelde werkloozen Naar wij vernemen zal er voor de arbei ders, werkzaam aan de werkverschaffing te Castricum, Woensdag a.s. gelegenheid be staan hun stem voor de gemeenteraadsver kiezingen uit te brengen. Zij zullen daartoe met de bussen om 3 uur weer te Haarlem teruggebracht worden. De arbeiders, die te Giethoorn werkzaam zijn, zullen eveneens hun stem kunnen uitbrengan nog voor het vertrek naar Giethoorn, dat daartoe ver schoven is. Een nota vair den Minister van Waterstaat Naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over de verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van het verlengen van goederenspiren van K.M. 1.040 tot K.M. 1.790 van den spoorweg HaarlemUitgeest tusschen het statioii Haarlem en de Kleverlaan te Haarlem met bijkomende werken, heeft de Minister van Waterstaat, de Kamer de volgende nota doen toekomen: Na de electrificatie van den spoorweg VelsenIJmuiden-OostUitgeest, zal de treinbezetting op het baanvak Haarlem Velsen—IJmuiden-Oost van dien aard zijn, dat storing in den loop der goederentreinen niet altijd kan worden vermeden. Daarom is verlenging van het verbindingsspoor noo dig, opdat elke goederentrein hier tijdelijk kan wachten, zonder het verkeer over de hoofdspoorwegen HaarlemLeiden, Haarlem Bloemendaal en HaarlemZandvoort te belemmeren. De goederentreinen kunnen dan met onverminderde snelheid over den overweg in de Kleverlaan worden gevoerd, zoodat -door de voorgestelde werken juist het vrije verkeer over dien overweg wordt bevorderd. Bij plannen tot verbetering van spoorweg- werken wordt uit den aard der zaak ook op de belangen van het gewone verkeer gelet en daarmede, zooveel als maar eenigs zins mogelijk is, rekening gehouden. Dat de spoorwegautoriteiten geen open oog zouden hebben voor andere verkeersbelangen dan die der spoorwegen, kan niet worden toe gegeven. Óp verschillende plaatsen worden met medewerking van de spoorwegen, de overwegen verbreed, opdat het gewone ver keer daarvan zoo weinig mogelijk hinder zal hebben. Wanneer echter werken noodig zijn uitsluitend in het belang van dat ver keer, kunnen, vooral in de tegenwoordige omstandigheden, bezwaarlijk van de spoor wegen geldelijke offers worden gevergd. Eindexamen H. B. S. A met 5-jarigen cursus (H. H. S. en H. B. S. m. 3-j. c. met aparte handels-eindklasse.) Voor het eindexamen aan de Hoogere Burgerschool A met 5-jarigen cursus te Haarlem zijn geslaagd de volgende Candi da ten: B. H. Andréa, J. A. C. Bartels, W. P. van den Berg, W. Blankevoort, R. H. Blauw, E. Cochius, H. J. Dankmeyer, G. van Driel, F. W. Fick, J. de Geus, J. Graf, N. J. R. Groos, C. Th. Heemskerk, D. Husslage, Ph. A. J Ingenhoes, Mej. J. M. Jansen, R. Kammeyer, J. G. Klimbie, Mej. C. Kort, J. Lasschuit, Mej. M. M. de Lugt, J. T. Meinesz, A. J. Moen, G. R. Noorman van der Dussen, J. Pronk, J. H. de Ridder, J. J. Schnerr, J. A. Schoevaart, Mej. E. Chr. Scholten, W. J. Serné, H. Ph. Sobels, J. Sterkenburg, J. Ver maas, H. J. H. Viets en Mej. M. M. van Vliet. Haarlem, 17 Juni. (Da Costa Kweekschool) Geëxamineerd 15 candidaten. Toegelaten de dames A. J. van Daalen, C. R. Hoffmann, A. A. G. v. d. Veen, J. M. Hylkema, H. W. Meeuweszen, J. G. J. Schimmelpenning, W. Roepman, E. Visser, A. Telkamp, A. W. Daudey, M. N. Freymuth, M. D. Krom, B. J. Rozeboom en A. L. v. d. Veen. Eindexamen Gymnasium Geëxamineerd 8 candidaten. Geslaagd voor diploma A: S. J. v. d. Heyden, E. M. H. H. von Pelser Bererisberg, A. M. v. d. Storm. Voor diploma B: H. J. M. Roozen. Teruggetrokken 1 candidaat; herexamen 3. Nederl. R. K. Bond voor Ziekenverpleegsters Afdeeling Haarlem Op Zondag 21 Juni zal om 8/4 uur in de Maria-Stichting de jaarlijksche gezongen Heilige Mis worden opgedragen voor de be langen van de leden van den R. K. Bond voor Ziekenverpleegsters, afdeeling Haarlem. Het bestuur vertrouwt, dat zooveel mogelijk de verpleegsters uit de ziekenhuizen en de particuliere verpleegsters hierbij zullen te genwoordig zijn. Hedenmorgen werd vanwege het Provin ciaal Bestuur van Noord-Holland aanbe steed: Het maken van een vaste brug over de Mallegatsloot in Zaandam en Koog aan de Zaan, met bijkomende werken. Ingekomen waren 18 biljetten. De laagste inschrijfster was de N. V. Enkhuizer Beton en Materiaal Maatschappij, voorheen Last en Zoon, Enkhuizen, voor 29700. EEN PRETTIGE KOSTGANGER Voor de Haarlemsche rechtbank stond heden terecht I. v. d. V., verdachte is schoenmaker. Verdachte had te Zaandam eenige zilve ren en gouden voorwerpen, zooals armban den, horloges, tafelzilver, enz. gestolen ten nadeele van A. A. D. V. was eenige dagen te voren bij D. ge weest en had daar zeer fantastische verha len opgedischt, o.a. dat hij bij Siemenz. en Halske werkte en tijdelijk in Zaandam moest zijn. Hij vroeg daarom of hij bij D. in den kost kon komen, wat deze goed vond. De kostganger betaalde vooruit zijn kost geld en deed zich kennen als een prettig mensch. Op zekeren dag was V. verdwenen met bovengenoemde voorwerpen. Later bleek dat hij het gestolene in Den Haag had verkocht. Verdachte bekende alles. De Officier van Justitie eischte tegen den verdachte een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden, aangezien verdachte 'n zeer zwaar strafregister heeft. De verdediger Mr. L. G. v. Dam pleitte een mindere straf. Ondertrouwd: 17 Juni: H. J. Koek en H. Landheer P. J. H. v. d. Mast en L. W. Stoffer G. P. Zwaanswijk en A. J. Cas- see W. L. Terstall en H. A. G. Oerle- mans J. Kollaart en W. A. A. Remkes W. C. van Roon en J. J. van Weeren J. G. Botter en A. O. Kuiner C. v. d. Berg en M. J. Koks J. Bekooij en M. M. Reijers J, J. Wesselius en K. van Looij A. Delissen en R. Zdunski. Getrouwd: 17 Juni: H. Korremans en G. M. Smit E. S. H. D. J. Hartman en C. M. Paar B. P. Zuidweg en R. Verhoef G. T. R. de Wit en C. C. W. Koning J. Eickenbusch en M. E. Hillebrand H. Willekes en A. G. J. van Looij W. H. Meijers en M. Jansen P. G. Hart en M. J. Veen L. M. J. v. d. Weiden en J. E. M. Fokken L. C. H. de Vries en A. H. Wolterbeek J. H. Dekkers en A M. H. v. d. Wetering M. Westerbeke en A. Dekker D. Langeveld en A. Beudeker O. J. Nöttebrock en C. M. Wassenaar J. D. Allart en L. S. Broerse. Geboren: 15 Juni: z. van M. J. P. Lod derHoogendoorn 16 Juni: d. van J. J. SmitBuwalda d. van G. J. A. H. v. d. BergPieters Graafland z. van M. A. M. Tellekamp—v. d. Bom 17 Juni: z. van T. VennikZwaanswijk z. van M. W. HetemBouwman d. van M. M. Bauer— Kwarten. Overleden: 15 Juni: M. G, Bekkering— Uchtmann, 70 j„ Parklaan 16 Juni: W. S. M. BroeseBroese, 46 j„ Hazepaterslaan. Noord-Hollandsche Ver. tot Bestrijding van de T. B. C. 23ste Jaarverslag Aan het jaarverslag ontleenen we In het afgeloopen vereenigingsjaar zijn de werkzaamheden in alle districten nog gestadig uitgebreid. De inspectie voor tuberculosebestrijding was voornemens, in 1931 het district Haar lem als de andere 3 districten bij de Noord- Hollandsche Vereeniging te brengen en het district „Het Gooi" in te richten. Voor Haarlem zou dat dan geschieden op voorwaarde, dat er een nieuw Consultatie bureau aan de eischen des tijds beantwoor dende, tot stand zou komen. Onderhandelingen werden dan ook al spoedig met het bestuur van de Haarlem sche Vereeniging gevoerd, waarvan als gevolg nu alreeds kan worden gemeld, dat op een gemeente-terrein aan de Rolhuizen, door de Haarlemsche Vereeniging een nieuw Consultatie-bureau zal worden gesticht, dat tevens zal dienen tot huisvesting van de Vereeniging „Zuigelingenzorg". Nader is ge bleken, dat groote moeilijkheden de tot standkoming van dit plan voorloopig zullen ophouden. De Noord-Hollandsche Vereeniging za! dan, door het Rijkssubsidie daartoe in staat gesteld, zoodra het gebouw in gebruik wordt genomen, huur betalen, terwijl het Rijk de aanschaffing van een compleet Röntgentoestel voor zijn rekening zal ne men. Als de voorteekenen niet bedriegen, zal 1931 dus voor onze vereeniging een belang rijk jaar worden, waarin de districtsformatie Zal worden voltooid en de organisatie van de tuberculose-bestrijding in Noord-Hol land gereed zal komen. Van de districten afzonderlijk valt niet veel te vermelden. Met Zandvoort werd einde des jaars een regeling getroffen, waarbij werd overeen gekomen, dat de districtsarts voor Haar lem's omstreken voortaan daar ter plaatse Zal zitting houden en de gemeente voor een nieuw lokaal zal zorgen. Er rezen eenige moeilijkheden met de af deeling Zuid- en Noord-Schermer, die er toe leidden, dat de tuberculosebestrijding door de Witte Kruis-afdeeling werd op geheven en door de plaatselijke Vereeniging voor Wijkverpleging werd overgenomen. In de plaats van de Witte Kruis-afdee ling te Volendam werd een afdeeling van het Wit-Gele Kruis opgericht. Het aantal leden van onze Vereeniging leed derhalve door deze wijzigingen geen schade, terwijl de tuberculose-bestrijding daar kon worden voortgezet. De afdeeling Ursem trad als nieuw lid toe, zoodat nu alle Witte Kruis-afdeelin- gen, die daarvoor in aanmerking komen, bij de Noord-Hollandsche Vereeniging zijn aangesloten. De instelling van de administratieve hulp voor de bureauzittingen en het Rönt genonderzoek in Alkmaar en Hoorn voldeed uitstekend. In het bestuur kwam geen verandering. In een afzonderlijk rondschrijven werden de leden gewezen op het groote propagan distische belang van het nieuwe tuber- culose-museum, dat einde September in Haarlem werd tentoongesteld en bij den secretaris-penningmeester van de Ned. Cen trale Vereeniging, al of niet in combinatie met naburige afdeelingen of vereenigingen, kan worden aangevraagd. Voor ontsmettingen werd in 1930 niets uitgegeven. Aan subsidiën werd ontvangen van het Rijk 31.000 van de Provincie 35.000. In 1930 deden 86 afdeelingen met de Em- ma-bloemcollecte mede, tegen 78 in 1929, terwijl er 25 niet meededen, tegen 33 in 1929- Totaal ontvangen 77 afdeelingen subsidie, tegen 70 vorig jaar. (Van 50.tot f 10.000). In totaal zijn 111 Plaatselijke Vereenigin gen en Witte Kruis-afdeelingen bij onze Vereeniging aangesloten. Deze kunnen worden verdeeld in a. 9 Plaatselijke vereenigingen tot be strijding der tuberculose b. 7 Vereenigingen voor wijkverpleging, etc. c. 92 Witte Kruis-afdeelingen d. 2 Wit-Gele Kruis-afdeelingen. Seizoen-drukte te Zandvoort In de zomermaanden één-richtings verkeer. In de Haarlemmerstraat te Zandvoort, Is het éénrichtingsverkeer ingesteld. Van Zand voort komende, gaan het groote verkeer en de rijwielen door de Dr. Gerkestraat. Waar gerekend wordt op het volgen van de wintergewonoten uit slem, is het fiets pad met een tweetal palen afgesloten. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bijE. Kretzer, Zandvoorterpad 4, Overveen, een hondje wit met bruin gevlekt; L. Deters, Oranje Nassaulaan 35, Overveen, een portemonnaie; E. Roersch, Platanen- laan 55, Bloemendaal, een hondenketting; Stoffer, Bosch en Duinlaan 12, Bloemendaal, een zakmesje; H. Panhuizen, Prof. v. Vlo ten weg 5, Bloemendaal, een vulpenhouder; j. Donkervoort, Brederodeweg 8, Santpoort, een rijwielbelastingmerk; J. P. Vogel, Vöbr- uitgangstraat 17 rood, Haarlem, een belas- tingmerk; W. Fonteijne, Boschlaan 35 Bloe mendaal, een ledige bruine damestasch; Im mer, Koudenhorn 16 zw„ Haarlem, een sleu tel met ring; Schutte, Bloemendaalscheweg 111, Bloemendaal, een lipsleutel No. 1720; G. Thorborg, Breestraat 121, Beverwijk, een zilveren rozenkrans; van Santen, Oranje Nassaulaan 183, Overveen, een schildpad; M. v. d. Bosch, Bloemendaalscheweg 192, Over veen, een vulpenhouder; aan oen politie post Noordzeestrand: een mantelceintuur; aan den politiepost Aerdenhout, een sleu teltje gemerkt Phoenix 10, een slinger van een auto, een wieldop van een auto merk Horch; aan het bureau van politie Overveen, een brilmontuur, een dameshandschoen, (rechter), een dameshandschoen (linker), 'n onderdeel van een oliespuit, een ceintuur, twee sleutels aan ring, een defecte koffer, een maandkaart N.Z.H.T. ten name van A. Schor. Reddingsbrigade voor drenkelingen Bo vengenoemde vereeniging hield Donderdag avond een vergadering, meer speciaal ten doel hebbende de zomercampagne te bespre ken. Rijke hooioogst De hooioogst in den Haaarlemmermeerpoi- der is op vele plaatsen al in vollen gang. Er is reeds geconstateerd dat de uitkomsten, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, bevredigend zijn, zoodat de opbrengst van de le snede wel het bewijs zal leveren, dat 1931 als een rijk gras- en hooi-jaar is aan te merken. Burgerlijke Stand van 1618 Juni 1931 Geboren: Jan, zoon van J. P. Tienstra en C. C. L. Janssen; Theodora Willemina, dochter van M. W. van der Jagt en A. J. van Schagen; Jan, zoon van G. van der Luit en M. H. van Es; Seraphinus, zoon van M. Spreeuw en J. Stromer; Petrus Comelis, zoon van C. F. Dam en C. Gouweleeuw. De nieuwe voetbalclub Nadat het de leden van V.F.C. veel moeite en financieele offers gekost heeft, waren zij Woensdag avond zoo ver gevorderd met het in orde brengen van het terrein, dat er gespeeld kon worden. De jongens hebben een en ander uitste kend in orde gebracht en er was veel pu bliek opgekomen om dit eerste spel bij te wonen. Als er goed getraind wordt mag zeker verwacht worden, dat V.F.C. nog eens een goede club zal worden. Vr. Hoe lang doet het postvliegtuig, dat 's avonds ongeveer half zeven vertrekt, over den afstand Schiphol—Londen en waar steekt het over de zee? Antw.: Deze afstand wordt in ongeveer drie uur (2.55 uur) afgelegd. De zee wordt overgevlogen, waar het kanaal het smalst is. Vraag: 1. Is een Duitsch bankbiljet van 20.000 Mark van het jaar 1923 nog geldig? 2. Kan men Oegstgeest met den trein be reiken? Antwoord 1 en 2: Neen. Vraag: Ik heb een kanarie. Deze pikt geregeld in zijn veeren en aan den kop is hij al heelemaal kaal. Ook zingt hij niet meer. Wat is hier de oorzaak van en wat is hier tegen te doen? Antw.: Waarschijnlijk wordt uw vogel door vedermijt ondermijnd. Reinig in de eerste plaats de kooi met kokend water en geef den vogel zelf gelegenheid tot baden. Door reiniging en vocht kunnen de veeren zich ontwikkelen. Vraag: Is het strafbaar volgens de wet, wanneer men een jongen van 13 jaar voor zijn vader lichte werkzaamheden laat ver richten buitenshuis en mag hij dit ook voor anderen doen en er geld voor aannemen? De werkzaamheden bestaan in het laten rondbrengen van berichtkaarten. Antw.: Dat mag niet; de jongen moet 14 jaar zijn. Om U nu vast in de gelegenheid te stellen Uw Winter- repertoire te verzorgen, doen wij U slechts korten tijd dit De nummers, welke dezen winter populair worden, tegen Ook voor Bioscoop-musici is dit aanbod zeer verleidelijk. Koopt dus nog heden, opdat U later geen hoogeren prijs hoeft te betalen. DEZE AANBIEDING IS UITSLUITEND A CONTANT. IN VOORRAAD CIRCA 1000 POPULAIRE ORKESTEN. HAARLEM GIRO 154314.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6