DUITSCHLAND-NEDERLAND 151 SPORT EN SPEL De tiende ontmoeting Twee sterke ploegen Een goede kans voor ons Federatie-elftal Uitzending per radio K. N. V. B. Watergraafsmeer-V. S. V. R. C. H.-W. S. C. De Engelsche erkenning van de Europeesche gelijkwaardigheid ATHLETIEK 4 Athletiekdag D. E. M. R. K. A. V. „Holland" CRICKET Overzicht Haarlem IVHaarlem V Dempster naar Holland WATERPOLO WATERPOLO H. P. C. I--L. Z. C. I, Leiden Reserve 2e kl. N. Z. B. Nereus II--H. P. C. II 0-5 WIELRENNEN GYMNASTIEK R.K. S. BILJARTEN DAMMEN Ned. R.K. Dambond DUIVENSPORl DUIVENSPORT UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL Voor de tiende maal in de geschiedenis zuilen morgen de vertegenwoordigende R.K. elftallen van Duitschland en Nederland el kander in Wuppertal bij Düsseldorf gaan bekampen. De wedstrijden tusschen ons nationaal elftal en de Duitsehe Manschaft vormen in beide landen de hoogtepunten van het sei zoen. De belangstelling voor deze ontmoe tingen heeft in den loop der jaren een flin- ken sprong voorwaarts gemaakt. Waaraan dit is toe te schrijven? Op de eerste plaats het verbeterde spel peil in de Roomsehe voetbalbeweging. We hebben den laatsten tijd duidelijk kunnen constateeren, dat het met ons voet bal steeds crescendo gaat Natuurlijk speelt men wel eens een slechten wedstrijd en in dit verband wijzen we naar den laatsten kamp tusschen Duitschland en Nederland in Maastricht vorig jaar, maar in doorsnee is ons voetbal vooruitgegaan en kunnen we momenteel de Nederlandsche ploeg met een goede neutrale eerste klasser vergelijken. Vanzelfsprekend houdt de publieke belang stelling gelijken tred met deze spelverbete- ring hetgeen we nog onlangs in Tilburg te gen België Demerkten. Wat echter op de tweede plaats de ont moetingen tusschen de Oranjemannen en onze Duitsehe vrienden zoo aantrekkelijk heeft gemaakt is het feit dat, in tegenstel ling met de beginjaren de Duitschers mo menteel een elftal in het veld kunnen bren gen, dat volkomen gelijkwaardig aan ons elf tal is te achten. Waren het tot en met 1926 voortdurend overwinningen voor Holland en dikwijls met flinke cijfers, in 1927 kwam er kentering toen in Keulen, ten aanschouwe van 50.000 toeschouwers Duitschland voor de eerste maal een 22 gelijk spel bevocht. In de drie daarop volgende wedstrijden boekte beide één overwinning, een gelijk spel en een nederlaag. De eerste Duitsehe overwinning volgde in 1929 te Ludwigshafen en het eerste gelijk spel op vreemden bodem werd bereikt in den bekenden Maastricht- schen wedstrijd. Men is er in Duitschland van overtuigd, dat de Duitsehe ploeg in staat is Nederland een nieuwe nederlaag toe te brengen. Het laatste gelijke spel was een geflatteerd re sultaat voor Holland, en nu de Duitschers met vrijwel dezelfde ploeg er is sinds 't vorige jaar slechts een verandering aange bracht in eigen omgeving Stpelen, aange moedigd door duizenden landgenooten, is 'n gunstig Duitsch resultaat lang niet denk beeldig. Zooals het in Duitschland gewoonte is, worden de spelers eenige weken voor den strijd in een speciaal trainingsoord onder gebracht. De spelers worden daar perfect getraind, komen dus in uitstekende conditie binnen de lijnen. Deze speciale voorbereiding heeft echter evenveel na- als voordeelen. De tech niek zullen onze vrienden wel leeren, aus dauer hebben de heeren natuurlijk ook en we kunnen gevoeglijk aannemen, dat onze naburen over het nooaige enthousiasme zul len beschikken. Maar bij voetbal komt nog wel wat anders kijken. Tactiek is een voornaam onderdeel en we durven gerust te beweren dat de Holland- sche jongens hun tegenstanders daarin de baas zijn. De Hollandsche voetballer weet meer va riatie in z'n spel te leggen, men houdt hier niet halsstarrig vast aan het korte, vrij on productieve spel maar juist het verrassende element hetgeen onze voorhoede ongetwij feld in den aanval zal brengen, doet ons den strijd van morgen met eenige hoop te gemoet zien. Onze ploeg is momenteel in uitstekende conditie, een prettige geest heerscht er on der de spelers en het materiaal is van bui tengewone kwaliteit. Vooral onze voorhoede mag er wezen. Zeker, het zal tegen de stevige Duitsehe achterhoede niet zoo gemakkelijk gaan als tegen de Belgen, met schutters als Alsem- geest, Jongbloets en Oostermeyer mogen we hooge verwachtingen koesteren, terwijl onze buitenspelers Kort en Lemmens puike krach ten zijn. De groote vraag schuilt bij de halflinie. Deze zal zich meer op den aanval moeten toeleggen en "nu we weer een ouden bekende, Jos. v. Eekeren, als spil zien, lijkt ons deze linie aanmerkelijk sterker dan in Tilburg. Kamer, de eenigste Haarlemmer is onze beste rechtshalf, terwijl Habets nog eens 'n kans krijgt. Jammer dat Drayer verleden week in Nijmegen vanwege de abnormale warmte niet op volle kracht speelde waar door de keuze-commissie het maar liever met Habets probeert, hetgeen begrijpelijk is. Onze achterhoede, met doelman Alsem- geest aan 't hoofd, zalhet wel bolwerken, v. d. Klei is den laatsten tijd in dusdanigen vorm dat we hem met vertrouwen zullen zien spelen. Van aanvoerder v. Laarhoven hopen we slechts dat hij nog eens in ouderwetschen vorm zal spelen. Nederland heeft dus een sterke ploeg en is o.i. niet kansloos. Laten onze jongens er aan denken, dat we met Duitschland nog wat goed hebben te maken. Gedeeltelijk is de Maastrichtsche faillure uitgewischt, een overwinning morgen op Duitschland maakt alles weer goed. Laat onze ploeg vooral met het heerlijke Hollandsche enthousiasme ten strijde trek ken. Onze laatste zege in Duitschland dateert van 1925, het wordt tijd dat we ons ook over de grens weer de sterkste toonen. Met vertrouwen zien we in Holland de Oranje-mannen vertrekken, maakt gij dit vertrouwen niet beschaamd! De wedstrijd zal per radio worden uitge zonden door den K.R.O. Liefhebbers geheven dus om 4 uur af te stemmen op Huizen, de wedstrijd begint 4.10 Hollandsche tijd. Cok het Duitsehe station, Langenberg, zendt den wedstrijd uit, echter slechts de tweede helft. Het Hollandsche elftal dat Zaterdagavond in Nijmegen arriveert, vertrekt Zondagmor gen 10.03 naar Wuppertal. De wedstrijd wordt geleid door den alom bekenden Duitschen scheidsrechter Dr. Bau- wens dien we van het Amsterdamsche sta dion nog wel kennen. Volledigheidshalve publiceeren we de op stelling der elftallen. Duitschland: Doel: Weihrnbacher (Nürnberg) Achter: Pathe (ALtnesfen), Keppeler (Preiburg). Midden: Roppelt (Nürnberg), Breuer (Düsseldorf), Keppeler (Nürnberg). Voor- Jobst (Nürnberg), Bickei (Nürn berg), Koll (Duisburg), Ruppert (Nürn berg), Müller (Preiburg). Nederland: Voor: Kortman (Leonidas), C. Alsemgeest (D.H.L.), Jongbloets (R.K.T.V.V.), Ooster meyer (V.I.C.), Lemmens (Caesar). Midden: Habets (Valkenburg), Jos. v. Eekeren (Mulo), Kamer (T.Y.B.B.). Achter: v. Laarhoven (Mulo), v. d. Klei (L. en S.). Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.). P. K. R. K. S. V. „Onze Gezellen" Seer. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13 Haarlem-N. Programmo voor morgen: Onze Gezellen 4Wilskracht a 4.45 uur. Onze Gezellen 5—Wilskracht b, 12 uur. Onze Gezellen 6—Wilskracht c, 2.30 uur. Onze Gezellen 7Wilskracht d, 1.15 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze wedstrijden gespeeld zullen worden nar het terrein aan den Vergierdeweg. Programma voor Zondag Kampioenschap van Nederland Go Ahead—Petjenoord. Afdeeling I. Promotiecompetitie 3e klasse. KinheimHollandia. Afdeeling II. Proraotiecompetitie 2e klasse XerxesPort una, terrein Sparta. Zondagavond speelt V. S. V. een neder laagwedstrijd tegen Watergraafsmeer. De wedstrijd vangt aan om 7.15 uur. Vergissen we ons niet, dan staat het Haar- lemsche voetballiefhebbende publiek op voet- balgebied iets heel goeds te wachten. Zooals reeds werd medegedeeld speelt R. C. H. op Woensdag 24 Juni op haar terrein aan den Middenweg tegen de sterke Weensche prof club W. S. C. en wat dit elftal tot dusver op zijn toumée in Holland gepresteerd heeft, mag met eere genoemd worden. Zoo won het Zaterdagavond j.l. in het Amsterdam sche Stadion van een sterk Amsterdamsch elftal met 31, den daarop volgenden Zon dag met 10 van D.P.C. in Dordrecht en werd Woensdagavond in Den Haag van A. D. O. met 42 gewonnen. In vijf dagen dus drie wedstrijden en drie overwinningen. Vanuit Amsterdam gewerd ons de mededee- ling dat het spel van deze Weensche profs zeer goed is en al zal het dus aan den Mid denweg ook wel op een overwinning voor dat elftal uitloopen, nochtans zal het zeer de moeite waard zijn om nog eens nader kennis te maken met een staaltje van het beste Oostenrijksche voetbal, dat momen teel wel als het beste en sterkste van het contingent mag gelden. Gezien verder de interessante wedstrijd die R. C. H. vorig jaar tegen Rapid speelde, vermoeden we dat ook nu weer velen zich zullen opmaken om getuige te zijn van de zen wedstrijd. Het gebeurt trouwens niet zoo heel vaak dat men op zoo gemakkelijke wijze zoo'n elftal aan den gang kan zien. De samenstelling van het Weensche elftal en dat van R. C. H. zal nog nader opgegeven worden. 1 Sir Fred. Wall aan het woord De slechte resultaten, waarmede het Schot- sche prof-elftal van het continent is terug gekeerd, hebben heel wat opschudding in Engeland veroorzaakt. De bekende criticus, Ivan Sharpe van de Athletic News, die zoo wel dit, als het vorig jaar met zijn landge nooten is medegereisd en dus uit onder vinding spreekt, steekt het onder geen stoe len of banken, welke bittere ervaringen hij heeft opgedaan. Reeds verleden jaar liet hij een waarschuwend woord hooren, toen een krachtig Engelsch elftal noch te Berlijn, noch te Weenen kans zag het verder dan een gelijk spel te brengen. De thans gevolgde ne derlagen, en in het bijzonder de wijze waarop dit geschiedde (te Weenen en Rome) ont lokte hem de woorden, dat good old England thans de oogen moest openen. Men is in het stadium gekomen, dat er een volkomen ge lijkwaardigheid bestaat tusschen het vaste land en het moederland van de sport en be hoeft men zich niet meer te verbeelden, dat sterke landen als Oostenrijk, Italië, Spanje of Duitschland nog iets van de Britten te leeren hebben. Integendeel, de heer Sharpe trof in die landen voetbalkwaliteiten (welke laat hij ongenoemd), die zelfs Engeland ten goede zouden komen. Zijn conclusie is, dat de F(ootball) A(ssociation) zich niet langer afzijdig moet houden, doch regelmatig con tact gaan onderhouden met de continentale clubs. Ter overtuiging voert hij aan. dat men maar eens clubs moet uitnoodigen, natuur lijk niet op de speeldagen, omdat zulks on mogelijk is met het vooraf geregelde pro gramma, doch op Woensdagen. De Engelsche spelers zijn dan volledig in training en heb ben bovendien het voordeel van de, voor hen gunstigste omstandigheden. De tijd van genoeglijkheids-trips behoort thans tot het verleden! Deze invloedrijke stem heeft allerwege weerklank gevonden en hoewel men hier en daar nog weerstand pleegt en met weinig of niets zeggende motiefjes het verloren gaande prestige tracht te redden, kennen de bevoegde autoriteiten het ter zake kundige oordeel van Sharpe te goed om z(jn woorden te be twijfelen. De grijze secretaris van de F. A„ Sir Frederick Wall, is de eerste geweest om zich bij een diner van managers en secre tarissen in dien zin uit te laten hij zeide woordelijk het volgende: „Het oogenblik is genaderd dat enkele landen op het continent qua capaciteiten gelijkwaardig zijn aan het onze, hoewel zij het voordeel hebben de Engelsche elftallen te ontmoeten, welke lange treinreizen hebben gemaakt in een vreemd klimaat. De tijd is genaderd, dat wij zullen moeten veranderen. Duitschland en Oostenrijk zullen wij hier gaarne ontvangen. Men geve hen hiertoe de gelegenheid gedurende ons seizoen onder onze omstandigheden en onder onze (scneids- rechterlijke) leiding. Dan zal men hier ten lande geen grond meer hebben om over onze spelers te klagen." Hieruit spreekt ten duidelijkste, dat Enge land bereid is zijn koers te veranderen, of misschien wel is gedwongen. Intusschen spreekt uit den toon van Sir Wall's woorden in het begin een zekere spijtigheid, waarna de bekende bedenkingen weer om den hoek komen kijken, terwijl de laatste zin bepaald voor den criticus Sharpe is bedoeld. Een uit- noodiging is, niettegenstaande de, in omloop zijnde geruchten, nog niet gevolgd. Wel is trainer Whittaker van de Arsenal, die ten tijde van den DuitscnlandOestenrijk- wedstrijd met zijn elftal in Denemarken toerde, speciaal naar Berlijn gereisd om het Oostenrijksche spel te leeren kennen, hetgeen er echter toe heeft geleid, dat de Arsenal officieel het Oostenrijksche elftal in Novem ber of December heeft uitgenoodigd om op Highbury een wedstrijd te komen spelen. Echter van den Engelschen Bond is er een dergelijk verzoek nog niet gedaan. en Labouchère, tegen dit elftal zullen uit richten. Daar ook Rood en Wit vanwege de festivi teiten, geen wedstrijd behoeft te spelen, is het programma voor morgen al heel klein. De beide Haagsche elftallen zullen elkaar ten tweede male ontmoeten en ook nu lijkt een draw het meest waarschijnlijk. Verder speelt A. C. C. tegen H. D. V. S. en zal wel met een overwinning terug komen. Voor de Haarlemsche liefhebbers wijzen wij nog op den morgen te spelen wedstrijd tusschen twee Rood en Wit-elftallen, waar bij verschillende cracks uit vroegere tijden nog eens mee zullen spelen. Verder staat voor as. Woensdag en Don derdag een belangrijke wedstrijd op het pro gramma tusschen een Rood en Wit elftal versterkt met eenige H. C. C. en V. R. A.- spelers en het Mr. North's elftal. Wij twijfelen er niet aan, of deze wedstrij den zullen de noodige belangstelling wel trekken. De inschrijving een groot succes Recordverbeteringen te wachten Zondag a.s., 21 Juni, organiseert D. E. M. op het Sportterrein aan den St. Aagtendijk een athletiekdag. Dat in de D. H. A. K. met ongeduld naar de officieele opening van het seizoen werd uitgezien, blijkt wel uit de in schrijvingen. Niet minder dan 110 deelne- nemers, alle nagenoeg uit Noord-Holland, gaven zich voor de verschillende nummers op. Er zal dan ook van de leiding veel ge vraagd worden om alles op den juisten tijd en regelmaat te doen verloopen. Gaan we in vogelvlucht even de verschil lende nummers na, dan zien we allereerst op de 100 M. de zes cracks allen aanwezig. Deze loop wordt terstond in finale beslist. Op de 800 M. cracks starten drie cracks en de nieuweling J. Burger, wat een interes sante kamp kan worden tusschen den Hol landman W. Vogel en den jeugdigen D.E.M.- man. Wij vermoeden dat het record op dit nummer staat te wankelen. De 5 K.M. wordt vermoedelijk een-scherpe strijd tusschen de beide D. E. M.-cracks Vessies en Smit, ter wijl Haack en de nieuweling Walbeeck voor verrassingen kunnen zorgen. Ook hier zal men niet ver van het record af blijven. Op de loopnummers voor nieuwelingen is de in schrijving overvloedig. Ook daar zijn vele ver rassingen te wachten. Hinkstapsprong brengt een viertal krachten aan den balk die elkan der geen duimbreedte toe zullen geven. Toch schijnt het ons dat B. Ronde zijn pogingen om het record weer op zijn naam te bren gen met succes bekroond zal zien Een vijf tal polshoogcracks zullen trachten het re cord van Kaptein te evenaren, terwijl ook op hoogspringen met aanloop een zestal men- schen van de partij zijn. Kogelstooten zal een interessante kamp worden tusschen de cracks van D. E. M. en die van V. I. O. en Holland. Dat de eli meter royaal gepasseerd wordt is intusschen reeds zeker. De beide V. I. C.-menschen Rippe en Klauwers zullen het nummer speerwerpen wèl inpalmen. Voor de werp- en springnummers nieuwe lingen is de deelname ook zeer groot, zoo zijn op hinkstapsprong bijv. liefst achttien deelnemers, kogelstooten dertien hoogspringen twaalf erj speerwerpen negen. De drie dui zend meter brengt elf nieuwelingen aan den start en de 100 M. drie en twintig. De strijd op de Zweedsche estafette zal buitengewoon spannend zijn. Hier zullen speciaal V. I. C„ Holland en D. E. M.. die haar ouden roem op dit nummer weer terug wil gaan winnen, elkander fel bekampen. Alles bijeen, belooft de Beverwijksche Sportdag een groot succes te worden. Als goed zomerweer de wedstrijden begunstigt, zullen velen, ondanks de concurrentie van den Kinheim Hollandia promotie-wedstrijd, een kijkje gaan nemen aan den St. Aagtendijk. Moge deze D. E. M. dag een groot succes worden voor de jeugdige D. LI. A. K. Secretariaat: Ramplaan 106, Overveen Zondag 21 Juni a.s. vertrekt de Holland- ploeg, 22 man sterk, naar Beverwijk, om daar deel te nemen aan de wedstrijden, die door de R. K. S. V. „D. E. M." georganiseerd Op den eersten athletiekwedstrijd van dit seizoen zal Holland wederom laten zien, dat zij nog steeds tot de beste athletiekvereeni- gingen hoort. En dat de Holland-yel vol komen tot zijn recht komt, twijfelt niemand aan. Als de voorteekenen zich niet bedriegen, zullen er ondanks het vroegere seizoen toch eenige records sneuvelen. En als het signaal klinkt van op uw plaatsen, dan zet Holland z'n beste beentje voor en na den strijd gaat „Holland" er met de prijzen vandoor. Het vertrek is vastgesteld op 12.20 uur des middags per autobiv "anaf het Kennemer- plein. Tot Zondag! FREEK! Zondag en Maandag zal op 't V.R.A.-terrein ten zuiden van het Stadion een Ned. Cric ketbond elftal een wedstrijd tegen het En gelsche elftal van Mr. North spelen. Voor deze gelegenheid zullen de volgende Ned. spelers den strijd aanbinden: Mr. G. Hamburger (aanv.), W. Wittebol, M. Hartog, W. Glerum (al'en V. R. A.), J. J. Grootmeijer, H. Jeuken, 4C. Alandt, A. van Stuüvenberg (allen V. V. V.), A. Jannink (P. W.), P. Labouchère (H. B. C.) en A. Gseimering (V. O. C.). Voornamelijk dus Amsterdamsche spelers, wat zeer goed gezien is, daar ook zij nu eens buiten de vele H. C. C. 'ers om de gelegen heid krijgen zich met een sterk Engelsch elftal te meten. Wij zijn dan ook benieuwd wat spelers zooals Jeuken, Van Stuijvenberg, Jannink Rood en Wit--Mr. North elftal Voor den op Woensdag en Donderdag te spelen wedstrijd tusschen bovengenoemde elftallen is het Rood en Wit elftal als volgt samengesteld J. van Eèsrhen, J. J. Swens, Mr. F. A. Da vidson, P. Lammerts van Bueren, Dr. S. Posthuma, Jhr. W. van den Bosch. E. J. A Schill, Jhr. P. R. Feith, W. Glerum, M. Hartog en J. Schmeink. Programma voor Zondag le klasse H. C. C. II—H. C. C. I H. D. V. S.—A. C. C. Overgangsklasse H. C. C. Ill—R. C. H. H. T. C. O.A.iax (L.) Quick (N.)—V. R. A. II 2e klasse A VleermuizenAlbion A. C. C. II—V. V. V. II Haarlem IIAjax (A.) Vrijdagavond werd het tweede gedeelte van bovengenoemden wedstrijd gespeeld. Daar Haarlem V den vorigen keer all out waren voor 57, was het nu de beurt van Haarlem IV om te batten. De gebroeders Kramer openen, doch reeds in de eerste over wordt W. Kramer gebowled en ook de Vries, die daarna inkomt, maakt het niet lang. Als het totaal 15 is, moet worden gestopt voor den regen, R. Kramer en H. Helsing blijven not out. De volgende week Vrijdag wordt de wedstrijd voortgezet. Naar wij vernemen is het thans zeker, dat het bekende openingsbat der N.-Zeelanders, Dempster, benevens de Nieuw-Zeelandspeler Alcott Zondag en Maandag zullen uitkomen voor Mr. North-elftal tegen 't Nederlandsche elftal te Amsterdam en Woensdag en Don derdag tegen Rood en Wit te Haarlem. Voor de cricketliefhebbers in Nederland een buitenkansje. Competitie Dames-polo Haarl. Zwembond H. P. C. I—ZIGNEA II Vooral in de eerste helft een fraaie strijd tusschen 2 gelijkwaardige ploegen, die bei de op haar sterkst uitkomen. Voor rust weet mej. Haase na goed vrijzwemmen een hoog schot in te zenden, dat via den paal in dc touwen gaat, 01. In de tweede helft is H. P. C. al direct sterker. Kort achter elkander scoort mej. Kann 2 maal, 21, terwijl mej. Wildeboer zich vrij zwemt, den bal goed toe gespeeld krijgt en er 3—1 van maakt. Zignea speelt dan een verloren spel, hoe wel zij nog wel eens trachten den achter stand te verkleinen. Met 31 voor H. P. C. komt het einde. Zondagmiddag speelt H. P. O. I een competitiewedstrijd tegen L. Z. C. I uit Leiden. In een zeer spannenden strijd heeft H. P. C den vorigen Zondag in Rotterdam tegen Maas I een- 21 zege weten te behalen. Kunnen zij het nu a.s. Zondag ook tot een overwinning brengen, dan kunnen zij zich vrijwel veilig wanen in de hoogste afdeeling der Ned. Zwemsport en den blik al gaan richten naar den eeretitel. Wij twijfelen niet, of vele zwemsportlief- hebsters en liefhebbers zullen Zondagmid dag aanwezig zijn om H. P. C. aan te moe digen. H. P. C. verschijnt compleet, dus met Kahler, Braam, Leyenaar, W. Moolenaar, Uitendaal, Kooijman, Eldering. De wedstrijd vangt niet aan om 12 uur maar om half 4. Ook het 2e zevental van H. P. C. is er ■menteel uitstekend in. H, P. C. heeft de volgende opstelling: J. Schutter, B. Bal, A. v. Huisstede, J. Zedel, H. Müller, A. H. Heerkens Thijssen, J. Stuifmeel. „En wat ik u wil ze gen, dokter, ik ben tocl zoo tevreden over uw be- handehng, dat ik hoop, dat al mijn vriendinnen ziek worden, en dan zal Ik ze naar u toesturen!" Judge Al direct na den ingooi blijkt het ernst met H. P. C. Er wordt vrij snel gezwommen en goed geplaatst, zoodat de Nereus-verde- digtng het zwaar te verantwoorden heeft. De verdediging van H. P. C. is wederom safe, zoodat zij vrij gemakkelijk iedere aan val afslaat. Als een der Nereusspelers binnen de 2 M. een vertreding begaat, moet hij aan den kant, met als gevolg vrij spoedig de eerste goal door Heerkens Thijssen. Voor rust maakt Stuifmeel er 20 van. Ook na rust is H. P. C. het meest in den aanval. Nadat Stuifmeel den stand op 30 heeft gebracht, maakt Müller 2 fraaip goals. Het einde komt met 50 voor H. P. C. De groote prijs van Duitschland Deelneming van Nederland. Voor den wedstrijd om den grooten prij.= van Duitschland voor motorrijders, die op 5 Juli op den Nürburgring zal plaats vinden, is door een groot aantal deelnemers inge schreven. Zeven landen zullen aan den start verschijnen en wel Duitschland, Engeland, Oostenrijk, Nederland, België, Italië en Zwit serland. V. „Leonidas' Secr.: Plataanstraat 37 Morgen gaat de athletenploeg naar de wedstrijden van „D. E. M." te Beverwijk. Supporters en deelnemers vertrekken per autobus of fiets (liefst per autobus, met het oog op de deelnemers) te half twaalf vanaf het Kennemerplein. Ofschoon er nog wei nig getraind is, verwacht ik toch nog wel eenige successen. Op Zondag 28 Juni wordt er voor de leden boven de 16 jaar een fietstocht gehouden naar de Vink. Het vertrek is bepaald op 9 uur vanuit de Timorstraat. Voor de jongens, die Donderdagavond les hebben, wordt medegedeeld, dat er voor hen voortaan gymnastiek is op Zaterdag middag om half drie en niet meer op Don derdag. Zij, die dit lezen, worden verzocht het zooveel mogelijk bekend te maken. Hoogstwaarschijnlijk neemt onze vereeni- ging ook nog deel aan den fietstocht voor de verkiezing op a.s. Dinsdagavond (alleen voor ouderen). Dit zal echter nog nader bekend gemaakt worden. B. H. G., Secr. Om den Nobels-beker Bij de voorzetting van de wedstrijden om bovengenoemden beker is het de Haarlem sche Biljartvereeniging „H. B. C." voor het eerst gelukt aan- de organiseerende club „D. E. S." op Vrijdagavond een nederlaag toe te brengen, nadat de 4 voorgaande ver- eenigingen het onderspit hadden gedolven. De uitslag der partijen was als volgt: Deys nam direct de leiding tegen Roosen en behield die tot het einde: Ph. Deys J. A. Roosen pnt. 60 51 brt. 42 41 h.s. gem 12 1.42 10 1.24 Hendriks was aanvankelijk ver achter bij Vlug, doch wist fraai op tehalen en te winnen met klein verschil: Hendriks L. Vlug Sr. pnt. 100 97 brt. 63 62 h.s. 8 13 gem i.58 1.56 Van der Broek kon het tegen Van Amstel, die een sterke partij speelde, niet redden: J. v. d. Broek J. v. Amstel pnt. 68 100, brt. 37 37 h.s. gem 11 1.83 19 1.56 Voor de ontmoeting H. J. Metzv. d. Putten was zeer veel belangstelling. Na een slecht begin van beiden nam v. d. Putten de leiding met fraai spel. Later haalde Metz op, doch de zege was aan den gastheer: H. J. Metz M. v. d. Putten pnt. 193 150 brt. 24 24 h.s. gem. 19 5.79 33 6.25 Tusschen Okker en Vlug Jr. ontspon zich een spannende kamp, die in 't voordeel van Vlug eindigde: J. Okker J. Vlug Jr. pnt. brt. 123 40 125 40 h.s. 10 20 gem 3.07 3.12 Toen de partij De ZwartN. N. ging was het totaal verschil 10 punten in 't voor deel van „D. E. S." en moest deze partij dus de beslissing brengen. Er heerschte een groo te spanning. De gast, wist, na eerst ver achter te hebben gestaan, fraai op te halen en ten slotte met 26 te winnen, zoodat de nederlaag van „D. E. S." 16 punten werd: pnt. brt. h.s. gem. C. de Zwart 125 27 23 4.62 N. N. 99 26 14 3.80 De eindstand luidt: „H. B. O." 1260 D.E.S. 1244 caramboles. Om bet kampioenschap van Groot-IJmuiden De jaarlijksche wedstrijd om het persoon lijk kampioenschap van Groot-IJmuiden is thans geheel beëindigd. De kampioenstitel werd behaald door B. Dukel. De eindstand van dezen wedstrijd laten wij hieronder volgen. No. Spelers gesp. gew. rem. verl. p. 1. 6 S 1 0 11 2. K. de Jong 6 2 3 1 1 3. 6 1 4 1 6 4. J. Kramer 6 2 2 2 5 5. P. v. d. Kuil 6 0 5 1 5 6. 6 1 2 S 4 7. L. Koetsier 6 0 S 3 3 Het 2de klasse-kampioenschap werd be haald door P. C. Bais en het 3de klasse kampioenschap door Lichthart. Dinsdagavond a.s. zal de nieuwe kampioen in „Kennemerhof" worden gehuldigd en zullen de prijzen worden uitgereikt. Dc damclub „IJmuiden" heeft ter gelegenhe' hiervan een feestavond georganiseerd. District Haarlem en Omstreken Om ook gedurende de zomermaanden de leden aangenaam bezig te houden, heeft het district dit jaar z.g. wisselbekerwedstrijden uitgeschreven. Om definitief eigenaar van één dezer werkelijk fraaie bekers te worden, moet men deze twee jaar achtereen of in totaal drie keer gewonnen hebben. Werd er een flinke inschrijving verwacht met het oog op het weinige inleggeld: we kunnen thans reeds mededeelen, dat de verwachtin gen niet teleurgesteld werden. Voor de 1ste klas schreven 13 van de sterkste spelers in. voor de 2e klas 9 en voor de 3e klas maar liefst 31. Vooral hier zal de strijd wel warm toegaan. Tot slot deelen we nog mede, dat deze uitgeloofde bekers, deze week zijn te bezich tigen in de etalage van den heer Bouman Koningstraat. 1 Ceurremans overleden De bekende gangmaker Ceurremans, die Woensdag bij de avondwedstrijden in het Stadion te Elberfeld kwam te vallen, is Donderdagmiddag in het ziekenhuis, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan zijn ver wondingen bezweken. Carman had den ge vallen gangmaker van Dederichs overreden, daar hij niet meer kon stoppen. P. V. „De Luchtgids" Genoemde vereeniging hield 14 Juni een wedvlucht van Noyon. Afstand 332 K.M. De duiven werden te 6 uur 35 los gelaten met Oostenwind. De eerste duif bereikte haar hok 12 uur 28 min. De prijzen werden als volgt behaald: J. v. d. Klugt 1, 16 en 19; L. van Bragt 2 en 5; W. H. Spoor 3 en 12; H. Koelemeijer 4, 13 en 14; A. Timmermans 6; J. Lasschuit 7; J. W. van der Horst 8 en 15; J. W. Radsma 9. 11 18; P. J.Verputten 10; R. N. Heil oo 17. „Reisduif" Haarlem Uitslag gehouden wedvlucht van Naijon, (afstand 335 K.M.) op 14 Juni 1931. Los: 6.35 uur. Eerst getoonde vogei 12.33 2. Laat ste prijswinnende "vogel 12.50.51 uur P. de Wilde, le, 3e en 10e prijs; H. J. Handgraaf, 2e prijs J. Verver, 4e prijs P. A. Blommaert, 5e en 9e prijs; J. Wesseling, 6e prijs; Th. Stam, 7e prijs; R. P. Balm, 8e prijs. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bijE. Kretzer. Zandvoorterpad 4, Overveen, een hondje wit met bruin gevlekt; L. Deters, Oranje Nassauiaan 35, Overveen, een portemonnaieE. Roersch, Platanen- laan 55, Bloemendaal, een hondenketting; Stoffer, Bosch en Duinlaan 12, Bloemendaal, een zakmesje; H. Panhuizen, Prof. v. Vlo- tenweg 5, Bloemendaal, een vulpenhouder; J. Donkervoort, Brederodewtg 8 Santpoort, een rijwielbelastingmerk; J. P. Vogel, Voor uitgangstraat 17 rood, Haarlem, een belas- tingmerk; W. Fonteijne, Boschlaan 35 Bloe mendaal, een ledige bruine damestasch; Im mer, Koudenhom 16 zw., Haarlem, een sleu tel met ring; Schutte, Bloemendaalscheweg 111, Bloemendaal, een lipsleutel No. 1720; G. Thorborg, Breestraat 121, Beverwijk, een zilveren rozenkrans; van Santen, Oranje NaEsaulaan 183, Overveen, een schildpad; M. v. d. Bosch, Bioemendaalscheweg 192, Over veen, een vulpenhouder; aan aen politie post Noordzeestrand, een mantelceintuur; aan den politiepost Aerdenhout, een sleu teltje gemerkt Phoenix 10, een slinger van een auto, een wieldop van een auto merk Horch; aan het bureau van politie Overveen, een brilmontuur, een dameshandschoen, (rechter), een dameshandschoen (linker), 'n onderdeel van een oliespuit, een ceintuur, twee sleutels aan ring, een defecte koffer, een maandkaart N.Z.H.T. ten name van A. Schor. „Volk". „Drommelsche jongen! Wii je eens hier komen? Heeft daar je moeder gisteren tot twaalf uur voor zitten verstellen? Kan Je nog langzamer loopen? Kijk nu toch eens hoe je er uitziet. Je kiel onder het groen, je pas verstelde broek weer gescheurd en zie ie schoenen eens. Je maakt een mensch wan hopig. Vooruit naar den zolder en je komt er vandaag niet meer af. Ja, kijk maar niet naar de klok. Ik weet wel „Volk". „Ik weet wel, dat 't pas half drie is.Hindert niets, hoor. Daar zit je tenminste veilig en kan je geen boompje klimmen, want dat heb ie natuurlijk weer gedaan. „Volk!!!" Eindelijk scheen mijn geroep tot haar door te dringen. Ja, een moeder die haar kroost, haar veelbelovenden telg de les leest, kan er zich zoo echt met hart en ziel in werpen. Eindelijk drong het tot haar door, dat er misschien een onverwachte getuige van haar ontboezeming daar achter de half openstaande deur stond. Het zien van haar gezicht, toen ze de deur verder open deed en mij zag, zou u een dubbeltje waard geweest ziin. Ze keek nog meer betreuterd dan Jan,die deze afleiding met gemengde gevoelens waardeerde. De onder breking kwam hem wel goed van pas, maar hij zou toch wel liever gehad hebben, dat if mand anders dan Father Lefeber getuige van zijn schande geweest was. „Ja, nu kan de Pater juist eens hooren wat een mooie jongen jij bent. Fn dat zegt dan, dat ie missionaris wil worden, dat ie wilden moet bekeeren. Ik zou eerst maar eens me eigen bekeeren. Zet het maar ge lust uit je hoofd. hoor. Ik ben blij, dat de Pater het nu zelf gezien heeft wat voor mooi heer je eigenlijk bent. Geef den Pater nu maar een hand. Of neen, je handen zijn veel te vuil. Eerst ie eigen wasscben en dan naar den zolder. Voorwaarts marsch.... 'n mooie missionaris „Pater, komt u even termen 1) „Zou zoo'n jongen nu wel geschikt zijn, Pater??" 2) „En hoe zal het met de centen moe ten, Pater? Op vraag 1 heb ik een antwoord gev°ven vrienden. Zendt u mij even een afdoend antwoord op vraag 2. Father LEFEfER Directeur St. Bonlfaotus-Mfcw'chn's, Hoorn, postrek. 120937. Als u een testament maakt zonder de -tichting Het Sint Bonifacius-Missiehuis te Hoorn erin te vernoemen, zult u altijd het gevoel hebben of uw testament niet af is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 13