Katholieken wan HILLEGOM KLAVER, No. 1 van Lijst 5 Giet- en Brechcokes ft8.50 p. 10Ö0K.G. v.h. J. H. UL Jr. DUITSCHLAND-NEDERLAND GROOTE PROPAGANDA-VERGADERING N.V. STEENKOLENHANDEL Tel. 11617-14106 - Ovemee Stofzuigerhuis MAERTENS OS: UIT DEN OMTREK IJMUIDEN-OOST HEEMSKERK SANTPOORT DE gemeenteraadsverkiezingen VELSEN SASSENHEIM HÏLLEGOM I» VIJFHUIZEN VELSEN-NOORD BEVERWIJK R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" Mr. Romme spreekt Houdt uw avond van Dinsdag a s. vrij en komt allen, zoowel dames als heeren kiesgerechtigden, leden en niet-leden der Kiesvereeniging naar de te houden in de groote zaal van hotel Flora (Van Dril) waar als spreker zal optreden de Weledelgestrenge Heer Mr. C. P. M. ROMME, voorzitter der R. K. Raadsfractie te Amsterdam en stemt Woensdag a.s. zonder uitzondering op Het Bestuur der R. K. Kiesvereeniging R. K. Kring SPORT EN SPEL De tiende ontmoeting Twee sterke ploegen Een goede kans voor ons Federatie-elftal Uitzending per radio HERINGA WUTHRIGH, HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties K. N. V. E. Programma voor Zondag Kampioenschap van Nederland Go Ahead—Feijenoord. Watergraafsmeer--V. S. V. De Engelsche erkenning van de Europeesche gelijkwaardigheid DAMMEN Thans lage prijzen van Franco bergplaats Kwaliteit en gewiekt gegarandeerd! ATHLETIEK Athletiekdag D. E. M. MARKTNIEUW Barteljerisstraat 16 - Tel. 10756 Premier Duplex-Stefzuigers f 165.- Groote Verkiezingsvergadering Dins dag 23 Juni a.s. te 8 uur, wordt in het pa tronaatsgebouw alhier een zeer belangrijke vergadering gehouden, toegankelijk voor alle R. K. kiezers en kiezeressen. Als spreker treden o. m. op de Zeereerw. Pater Rector, alhier, en de heer Maas, ge meenteraadslid. Gezien de groote belangen, die op het spel staan, verzuime niemand deze vergade ring. Alweer een rijwiel Door den heer De B., te IJmuiden, is aangifte gedaan van ver missing van zijn rijwiel, dat hij voor zijn winkel geplaatst had en dat na ruim een uur was verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. R.K. Bouwvakarbeidersbond Dinsdag 23 Juni te half 8 zal in het patronaats gebouw door bovengenoemde vereeniging, afdeeling IJmuiden, een ledenvergadering worden gehouden. O. m. staat op de agenda, behandeling beschrijvingsbrief. Gemeenteraadsverkiezing In de gis teren gehouden zitting van het Centraal Stembureau is de uitslag der verkiezing van leden van den gemeenteraad vastgesteld, zooals hij al reeds officieus is gepubliceerd. De loting wegens het bestaan van zwa gerschap tusschen den heer D. Wentink, gekozen op lijst no. 2 en den heer J. Docter Hz., gekomen op lijst no. 3 (Chr. Hist. Unie en Vrijz. Dem.) zal plaats hebben, wanneer de Raad de geloofsbrieven van de nieuw in gekomen leden zal onderzoeken. Dit zal ge schieden voor 10 Augustus 1931. TE VELSEN Zondagavond vond te Santpoort-dorp een drukbezochte propagandavergadering plaats voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, uit geschreven door het R.K. Verkiezings-Actie- Comité. De voorzitter hield een rede, waarin hij overtuigend aantoonde, dat de R.K. kiezers, door allen op lijst 8 te stemmen, zoowel het gemeentebelang als dat der R.K. Staats partij het beste dienen. Vervolgens voerde het woord de heer J. Maas Jr., oud-voorzitter van de R.K. Cen trale Kiesvereeniging Velsen. Ook hij was er van overtuigd, dat de R.K. zaak het beste gediend wordt door zooveel mogelijk candidaten van lijst 8 in den gemeenteraad te brengen. Hij beval deze lijst dan ook met warmte bij de R.K. kiezers in de ge meente Velsen aan. De heer Sombroek gaf namens de candi daten een duidelijke uiteenzetting van het gemeenteprogram, dat men in den gemeen teraad zal trachten te verwezenlijken. Deze zeer enthousiaste vergadering zal zeer veel tot de a.s. overwinning van lijst 8 der R.K. Staatspartij te Velsen bijdragen. Bijeenkomst „Santpoort I", De verga dering der R. K. Kiesvereeniging „Sant poort I, op Maandag 22 Juni in café „De Uileboom", te Santpoort, is alleen toe gankelijk voor leden. Afsluiting weggedeelte De Minister van Waterstaat heeft goed gevonden, in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer, het voor het algemeen rü- verkeer bestemde gedeelte van den Rijks weg, van Zijkanaal C naar Velsen, gesloten te verklaren voor het berijden in beide rich tingen met rijwielen. Aanbesteding Ten behoeve van het R.K. Parochiaal Armbestur is door den heer C. J. Kiebert den bouw van de lig- hal bij het „St. Bernard"-gesticht aanbe steed. Ingeschreven werd als volgt: Th. Reeuwijk f 7593, W. Olyslagers f 7440, Gebr. Meeuwissen f 7300 en C. Meiman voor f 7209. De begrooting bedroeg f 6589. De gunning is nog niet geshied. De a.s. Raadsverkiezingen Tot heden ls er in deze plaats heel weinig aan de verkiezingsactie gedaan. Dezer dagen heeft de propagandaclub van de R. K. Kiesvereeniging vergaderd en een plan van actie ontworpen. Vele autobezitters hebben hun wagen beschikbaar gesteld om R. K kiezers naar de stembus te brengen. Voor degenen, die zelf de stemlokalen niet kunnen bereiken, zijn deze auto's disponibel, mits vroegtijdig kennis wordt gegeven aan den secretaris der propagandaclub, den heer Henry Bader DE A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZING De talrijke voorbeelden, welke wij uit de plaatsen, waar de stemmingen hebben plaats gehad, zien, zijn inderdaad schitte rend en geven aanleiding om met goeden moed den stemdag van 24 Juni" tegemoet te zien. Er wordt de laatste dagen hard gewerkt en vooral onze linksche tegenpartij, de S. D. A. P. doet in het bijzonder haar best, om van de twee nieuwe zetels er eentje te veroveren. I Katholieken, weest op uw hoede' En vooral gij, Katholieke vrouwen, laat u niet beïnvloeden door een vrouwelijke candidaat op de lijst van deze tegenpartij. Gelukkig is reeds het bewijs geleverd, dat duizenden Katholieken reeds hun plicht hebben begrepen en zich niet door mooie beloften hebben doen betooveren. Van de tot Woensdag gehouden stemmingen wisten de Katholieken reeds een winst te boeken van 43 zetels tegen een verlies van 4; een zuivere winst dus van 39 zetels. In het belang zoowel van onze geeste lijke, zoowel als stoffelijke belangen, is een sterke Roomsche Raadsfractie in een ge meente als de onze, zeer noodzakeliik. Toont daarom op Woensdag 24 Juni uw gezond verstand en stemt op nummer één van lijst 5. Paard en wagen i.n de wegsloot Door dat een paard, dat gespannen was voor een wagen met klaver, schrok van een passee- renden auto, geraakten paard en wagen bij den IJweg in de wegsloot. De wagen kwam op het paard terecht. Ofschoon er wel een twaalftal personen was om te helpen, duurde het toch nog bijna een uur, voordat men het gerij weer op den weg had. Het paard had een wonde aan den kop opge- loopen. De bestuurder, de arbeider Schout, kwam, door tijdig van dén wagen te springen, er goed af. Het gerij behoorde aan den heer Reinders Tolmer, van de hoeve „Ceres". R. K. Vrouwenbond Woensdagavond vergaderde de R. K. Vrouwenbond. De pre sidente die voor het eerst op de vergadering aanwezig was, heette de aanwezige leden hartelijk welkom. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. Allereerst werd dan besproken het orga- niseeren van uitstapjes voor de R. K. schoolgaande jeugd onder de vacantie. Om trent dit punt hadden zeer uitvoerige be sprekingen plaats. Nadat zich verschillende leidsters hiervoor hadden opgegeven, werd besloten zoo spoedig mogelijk een vergade ring met de leidsters te houden, teneinde de plannen verder uit te werken. De kinderen, die aan deze uitstapjes wenschen deel te ne men, kan men opgeven bij mej. Duin, Wij- kerstraatweg 305, Velsen-Noord. Zoo spoedig mogelijk zullen over dit punt nadere mede- deelingen worden gedaan. Vervolgens werd besproken de viering van het derde lustrum in November a.s. Door de de presidente werd medegedeeld, dat er een groote loterij op touw zal worden gezet, ten einde te kunnen overgaan tot de aanschaf fing van een vaandel voor den Bond. Alle leden gingen hiermede accoord. Voor den verkoop van de loten gaven zich eehige leden op. Het bestuur hoopt dat zich nog meer dames zullen opgeven. De secretaresse werd wederom voor twee jaar herkozen. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten met den chr. groet. Gisteravond werd door de R. K. Kiesver eeniging „Recht en Plicht" een openbare propagandavergadering gehouden in de groo te zaal van het K. S. A.-gebouw. Tengevolge van het ongunstige weer was de belangstelling niet zeer groot. Nadat de vergadering door den plaatsver vangend voorzitter, den heer A. van der Plas, met een korte inleiding was geopend, werd onmiddellijk het woord gegeven aan Mr. C. P. M. Romme, voorzitter van de R. K. Raads fractie te Amsterdam, die zou spreken over „R. K. Gemeentepolitiek." Spr. begon met op te merken dat er eenigen moed toe behoort om over dit onderwerp te spreken. Want het wordt onder Katholieken niet altijd met evenveel enthousiasme be groet. Er bestaat een groep, die wrevelig, wordt, Wanneer men haar óv£r Katholieke gemeen te-politiek spreekt en er Zijn anderen, wien het volmaakt koud laat. De eersten zijn spr. meer sympathiek, want zij houden er tenminste een opvatting op na. Er zijn er ook die louter plichtmatig Roomsch stemmen, maar er zijn er gelukkig; ook velen, die enthousiast worden, wanneer het gaat om Katholieke gemeente-politiek. Tot diegenen behoort spr. En hij heeft zich tot taak gesteld om zijn toehoorders het mooie in de politiek te toonen. Het is van zooveel belang, dat men dit mooie voelt. Het is niet voldoende, dat men allen uit plichtsbesef stemt. Er moet liefde en enthou siasme, maar vooral overtuiging bij zijn. Spr. weet wel, dat wij Katholieken een verhindering hebben, om zóó in de politiek op te gaan, als bijv. de sociaal-democraten. Een verhindering, welke gelegen is in den rijkdom van ons godsdienstig leven. Hierin kunnen wü opgaan en ons verheffen. Maar ons grootste beginsel moet ons bin den tot een vruchtbare samenwerking. In theorie zijn wij het spoedig eens. Ons R. K. beginsel geeft ons de waarborg, dat wij op elk politiek terrein vruchtbaar kunnen sa menwerken. Maar deze theoretische eenheid krijgt echter pas haar volle beteekenis in de eenheid van de praktijk. Is het noodig, zoo vraagt spr., om aan te toonen, dat ons beginsel ons bindt? Of is ïjgt een waan om naar die eenheid te grij pen? Wij zijn toch in deze gecompliceerde maat schappelijke samenleving geplaatst met een gebod van liefde, om volgens dit gebod te leven. Wij moeten willen samenwerken! Ko men tot een concrete eensgezindheid! Niet uit dwang, maar omdat wij de overtuiging hebben, dat ons heilig beginsel ons bindt; dat wij dit beginsel in eenheid moetenjpt- dragen in de wereld, om te komen tot "onze opperste eenheid, die is: Christus! (Dave rend applaus) Ook om een andere reden wil spr. in Be verwijk over eenheid spreken, omdat hier een betreurenswaardige tweespalt is, die reeds geleid heeft tot uitingen, welke spr. weer eens overtuigd hebben, hoe gevaarlijk elke afscheuring van de Katholieke party is, zoo wel voor hen, die er bij betrokken zijn als om den invloed, die er uit voortvloeit. Die zich afscheiden beseffen niet welk een groote verantwoordelijkheid zij op zich ge nomen hebben. De aanleiding tot de afscheu ring is steeds een bepaalde ontevredenheid, soms over een persoon soms over een zaak. Onze partij telt een millioen kiezers. Zou het nu bestaanbaar zijn, dat dit millioen van den eersten tot den laatsten man en van de eerste tot de laatste vrouw tevreden is? Maar er is niets verontrustend in, wan neer dit op een waardige en behoorlijke ma nier naar voren komt. Wat zou er met ons gaan gebeuren, wanneer ieder, die het niet eens is met de leiding of iets anders, maar ging deserteeren? Er is inderdaad niet veel fantasie voor noodig om zich de gevolgen daarvan voor te stellen. Ziet maar eens om ons heen, in Rusland en Italië b.v., waar geen eigen Katholieke macht is, om tegen te houden wat daar nu gebeurt. Elke afscheuring van die ééne groote Ka tholieke partij is gevaarlijk, zoowel voor de genen, die er bij betrokken zijn, als om de gevolgen, die er uit voortvloeien. Allereerst voor de betrokkenen zelf,, want nooit is een strijd feller dan wanneer zij ge streden wordt tusschen broeders. Het gevaar ligt niet alleen in de felheid van den strijd maar ook in het onvermijdelijke gevolg, dat de strijdenden elkaar op het voor onze Ka tholieke zaak critieke oogenblik niet zul len vinden. Wanneer de scheiding er is, dan zijn er twee dingen mogelijk: of de afgescheidenen houden op met het voeren van praktische politiek en gaan niets anders doen dan cri- tiseeren; óf in het gunstigste geval zij willen doorgaan met het voeren van prak tische politiek, maar moeten zich dan nood gedwongen bij andere groepen aansluiten, om eenig resultaat te kunnen bereiken. En daaraan zitten soms allerlei bedenke lijke consequenties vast. De afscheuring is ook gevaarlijk om den invloed die er van uitgaat. Ook in een kleine gemeente woont men niet op een eiland. Van de houding der Katholieken in de eene plaats gaat invloed uit op de houding van Katholieken in een andere plaats. Tenslotte gaat die invloed ook uit naar onze politieke tegenstanders in het land Ik eisch tyv hechte eenheid op aldus spr. die een onderdeel vormt van het groote Nederlandsche Katholieke geheel, dat niet geschaad mag worden door uw ver deeldheid. (Daverend applaus). Ik doe dat met vrijmoedigheid, omdat ik weet dat er in Nederland gevaar is voor de ziel van het Nederlandsche Katholieke kind. De ervaring heeft spr. geleerd, dat de on- derwijs-pacificatie geen einde gemaakt heeft aan den strijd om de ziel van het kind, Spr. heeft negen jaren pacificatie-praktijk ach ter den rug en hij heeft moeten ervaren, hoe met publieke macht van alle vrijzinnige kanten den loop naar de openbare school wordt bevorderd en den gang naar de bij zondere school bemoeilijkt wordt. Het is een gevaar, dat dreigt ook in elke gemeente, waar geen eendrachtige samen werking is. Binnenkort is in de Kamer de behandeling te wachten van een wijziging van de L. O. wet 1920. Als de teekenen niet bedriegen, zal het oogenblik aangebroken zijn van een feilen strijd om ons goed recht op de redelijke en vrije ontplooiing van de bijzondere scholen. Officieele en niet-officieele uitlatingen wij zen er op. Liberalen en sociaal-democraten wijden aan de school wederom bijzondere aandacht. Het is een oproep tegen de bijzondere school. Hiertegenover moeten we staan als één man en één vrouw! Laten wij zooals dat reeds in vele steden geschiedde el kander bezweren, dat wij ons scharen achter onzen oproep: Niet tegen de openbare school, maar vóór gelijk recht voor onze bijzondere scholen! Nog een week, aldus spr., dan krijgt gij uw kans. Op dan allen, tot den laatsten man en de laatste vrouw! Op voor onze grootsche en heilige taak! Van onze eensgezindheid hangt de zegepraal af van ons beginsel. (Langdurig applaus) De voorzitter dankte den spreker voor zijn schitterende redevoering en voegde daarbij nog een krachtige aansporing tot de arbei ders, om straks eensgezind ter stembus te trekken Van de gelegenheid tot vragen stellen werd gebruik gemaakt door de heeren J. Eijking en M. Tromp, die door Mr. Romme- werden beantwoord op een wijze, die aan duidelijk heid niets te wenschen overliet. Daarna volgde sluiting. AFSCHEID PASTOOR WOUTERLOOD Naar wij vernemen zal er morgen, Zon dagmiddag, van 2 tot 4 ur gelegenheid zijn om afscheid te nemen van den Zeereerw. heer Pastoor Wouterlood, die in den loop der volgende week naar zijn nieuwe stand plaats zal vertrekken. Statuten De „Stscrt." bevat de statuten van de Beverwijksche Vereeniging voor Handel en Industrie, alhier. Tuindersverecniging „Kennemerland" In een der zalen van het K.S.A.-gebouw hield de R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Ken nemerland", Vrijdagavond een ledenverga dering. Zeer waarschijnlijk als gevolg van de zware onweersbui, die tegen den tijd dat de bezoekers van huis moesten gaan, losbrak, was de opkomst uiterst gering. Na de opening met den chr. groet door den voorzitter, den heer heer J. P. Nijssen, sprak deze zijn teleurstelling uit over het weinig medeleven der leden. Spr. voelt niet veel voor dit blijk van vertrouwen. Wegens ziekte van den secretaris, den heer G. de Ruyter, werden de notulen der vorige vergadering aangehouden. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de heer de Ruyter spoedig hersteld in zijn familiekring en de vereeniging mag terug- keeren. Vervolgens dankte de heer Nijssen den Z. Eerw. heer Wouterlood, den geestelijken adviseur der vereeniging bij zijn vertrek naar Amsterdam, voor alles wat Z. Eerw. voor „Kennemerland" heeft gedaan. Spr. uitte den wensch, dat het Z. Eerw. in zijn nieuwe woonplaats goed mag gaan (applaus). Pastoor Wouterlood antwoordde, dat hij altijd met veel genoegen de vergadering van „Kennemerland" heeft meegemaakt en dat hij met de tuinders meeleefde. Gedurende de 9 jaren van zijn adviseurschap, heeft Z.Eerw. veel vriendschap van bestuur en le den ondervonden. Z.Eerw. hoopte, dat het allen goed mag gaan en rekent hierbij op Gods hulp (applaus). Nadat de Z.Eerw. van de aanwezigen per soonlijk afscheid had genomen, werd de be handeling der agenda voortgezet. De mededeelingen bevatten voor het mee- rendeel voorwaarden enz., waaraan de tuin ders en de kooplieden zich ten opzichte van den aardbeienaanvoer hebben te houden. Besloten werd geen aparte bloemkoolvei- lingen te houden, daar hiertegen groote be zwaren bestaan. Van invloed op den prijs kan dit niet zijn. Het bestuur hoopt, dat de leden en inbrengers zich zooveel mogelijk aan de getroffen maatregelen houden. Over het keuren der producten ontstond een uitvoerige gedachtenwisseling. Aange drongen werd om in de aanvoeren zooveel mogelijk uniformiteit te brengen, ook wat het fust betreft. Het rapport van den keurmeester werd aangehouden tot een volgende vergadering, daar het bestuur er nog geen kennis van heeft genomen. De minimumprijs voor spinazie werd op nieuw vastgesteld op 19 cent per kist en voor sla op 40 cent per 100 krop. Het bestuur werd gemachtigd, om ten behoeve van de eerste 30 wagens aardbeien teneinde deze den doorsneeprijs uit te betalen, een extra vei lingsprovisie te heffen. Deze zal nimmer hooger zijn dan 1% pCt. - j Bij de rondvraag werd opnieuw de aan dacht gevestigd op het feit, dat nog zoo vaak getracht wordt om voor de beurt te veilen, waardoor anderen gedupeerd worden, Het bestuur zal dit zooveel mogelijk tegen gaan door het afgeven van genummerde kaartjes. f Met de beste wenschen voor de toekomst, sloot de heer Nijssen de vergadering. Voor de tiende maal in de geschiedenis zuJien morgen de vertegenwoordigende R.K. elftallen van Duitschland en Nederland el kander in Wuppertal bij Düsseldorf gaan bekampen. De wedstrijden tusschen ons nationaal elftal en de Duitsche Manschaft vormen in beide landen de hoogtepunten van het sei zoen. De belangstelling voor deze ontmoe tingen heeft in den loop der jaren een flin- ken sprong voorwaarts gemaakt. Waaraan dit is toe te schrijven? Op de eerste plaats het verbeterde spel peil in de Roomsche voetbalbeweging. We hebben den laatsten tijd duidelijk kunnen constateeren, dat het met ons voet bal steeds crescendo gaat. Natuurlijk speelt men wel eens een slechten wedstrijd en in dit verband wijzen we naar den laatsten kamp tusschen Duitschland en Nederland in Maastricht vorig jaar, maar in doorsnee is ons voetbal vooruitgegaan en kunnen we momenteel de Nederlandsche ploeg met een goede neutrale eerste klasser vergelijken. Vanzelfsprekend houdt de publieke belang stelling gelijken tred met deze spelverbete- ring hetgeen we nog onlangs in Tilburg te gen België bemerkten. Wat echter op de tweede plaats de ont moetingen tusschen de Oranjemannen en onze Duitsche vrienden .zoo aantrekkelijk heeft gemaakt is het feit dat, in tegenstel ling met de beginjaren de Duitschers mo menteel een elftal in het veld kunnen bren gen, dat volkomen gelijkwaardig aan ons elf tal is te achten. Waren het tot en met 1926 voortdurend overwinningen voor Holland en dikwijls met flinke cijfers, in 1927 kwam er kentering toen in Keulen, ten aanschouwe van 50.000 toeschouwers Duitschland voor de eerste maal een 22 gelijk spel bevocht. In de drie daarop volgende wedstrijden boekte beide één overwinning, een gelijk spel en een nederlaag. De eerste Duitsche overwinning volgde in 1929 te Ludwigshafen en het eerste gelijk spel op vreemden bodem werd bereikt in den "bekenden Maastricht- schen wedstrijd. Men is er in Duitschland van overtuigd, dat de Duitsche ploeg in staat is Nederland een nieuwe nederlaag toe te brengen. Het laatste gelijke spel was een geflatteerd re sultaat voor Holland, en nu de Duitschers met vrijwel dezelfde ploeg er is sinds 't vorige jaar slechts een verandering aange bracht in eigen omgeving spelen, aange moedigd door duizenden landgenooten, is 'n gunstig Duitsch resultaat lang niet denk beeldig. Zooals het in Duitschland gewoonte is, worden de spelers eenige weken vopr den strijd In een speciaal trainingsoord onder gebracht. De spelers worden daar perfect getraind, komen dus in uitstekende conditie binnen de lijnen. Deze speciale voorbereiding heeft echter evenveel na- als voordeelen. De tech niek zullen onze vrienden wel leeren, aus dauer hebben de heeren natuurlijk ook en we kunnen gevoeglijk aannemen, dat onze naburen over het noodige enthousiasme zul len beschikken. Maar bij voetbal komt nog wel wat anders kijken. i Tactiek is een voornaam onderdeel en we durven gerust te beweren, dat de Holland- sche jongehs hun tegenstanders daarin de baas zijn. De Hollandsche voetballer weet meer va riatie in z'n spel te leggen, men houdt hier niet halsstarrig vast aan het korte, vrij on productieve spel maar juist het verrassende element hetgeen onze voorhoede ongetwij feld in den aanval zal brengen, doet ons den strijd van morgen met eenige hoop te gemoet zien. Onze ploeg is momenteel in uitstekende conditie, een prettige geest heerscht er on der de spelers en het materiaal is van bui tengewone kwaliteit Vooral onze voorhoede mag er wezen. Zeker, het zal tegen de stevige Duitsche achterhoede niet zoo gemakkelijk gaan als tegen de Belgen, met schutters als Alsem- geest, Jongbloets en Oostermeyer mogen we hooge verwachtingen koesteren, terwijl onze buitenspelers Kort en Lemmens puike krach ten zijn. De groote vraag schuilt bij de halflinie. Deze zal zich meer op den aanval moeten toeleggen en nu we weer een ouden bekende, Jos. v. Eekeren. als spil zien, lijkt ons deze linie aanmerkelijk sterker dan in ^Tilburg. Kamer, de eenigste Haarlemmer is onze beste rechtshalf, terwijl Habets nog eens 'n kans krijgt. Jammer dat Drayer verleden week in Nijmegen vanwege de abnormale warmte niet op volle kracht speelde waar door de keuze-commissie het maai- liever met Habets probeert, hetgeen begrijpelijk is. Onze achterhoede, met doelman Alsem- geest aan 't hoofd, zal het wel bolwerken, v. d. Klei is den laatsten tijd in dusdanigen vorm dat we hem met vertrouwen zullen zien spelen. Van aanvoerder v. Laarhoven hopen we slechts dat hij nog eens in ouderwetschen vorm zal spelen. Nederland heeft dus een sterke ploeg en is o.i. niet kansloos. Laten onze jongens er aan denken, dat wé met Duitschland nog wat goed hebben te maken. Gedeeltelijk is de Maastrichtsche faillure uitgewischt, een overwinning morgen op Duitschland maakt alles weer goed. Laat onze ploeg vooral met het heerlijke Hollandsche enthousiasme ten strijde trek ken. Onze laatste zege in Duitschland dateert van 1925, het wordt tijd dat we ons ook over de grens weer de sterkste toonen. Met vertrouwen zien we in Holland de Oranje-mannen vertrekken, maakt gij dit vertrouwen niet beschaamd! De wedstrijd zal per radio worden uitge zonden door den K.R.O. Liefhebbers gelieven dus om 4 uur af te stemmen op Huizen, de wedstrijd begint 4.10 Hollandsche tijd. Ook het Duitsche station, Langenberg, zendt den wedstrijd uit, echter slechts de tweede helft. Het Hollandsche elftal dat Zaterdagavond in Nijmegen arriveert, vertrekt Zondagmor gen 10.03 naar Wuppertal. De wedstrijd wordt geleid door den alom bekenden Duitschen scheidsrechter Dr. Bau- wens dien we van het Amsterdamsche sta dion nog wel kennen. Volledigheidshalve publiceeren we de op stelling der elftallen. Duitschland: Doel: Weidenbacher (Nürnberg). Achter: Pathe (Altenessen), Keppeler (Freiburg) Midden: Roppelt (Nürnberg), Breuer (Düsseldorf), Keppeler (Nürnberg). Voor- Jobst (Nürnberg), Bickei (Nürn berg), Koll (Duisburg), Ruppert (Nürn berg), Müller (Freiburg). Nederland: Voor: Kortman (Leonidas), C. Alsemgeest (D.H.L.), Jongbloets (R.K.T.V.V.), Ooster meyer (V.I.C.), Lemmens (Caesar). Midden: Habets (Valkenburg), Jos. v. Eekeren (Mulo), Kamer (T.Y.B.B.). Achter: v. Laarhoven (Mulo), v. d. Klei (L. en S.). Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.). P. K. Afdeeling I. Promotiecompetitie 3e klasse. KinheimHollandia. Afdeeling II. Promotiecompetitie 2e klasse XerxesFortuna, terrein Sparta. Zondagavond speelt V. S. V. een ne laagwedstrijd tegen Watergraafsmeer. De wedstrijd vangt aan om 7.15 uur. Sir Fred. Wall aan het woord De slechte resultaten, waarmede het Schot- sche prof-elftal van het continent is terug gekeerd, hebben heel wat opschudding in Engeland veroorzaakt. De bekende criticus, Ivan Sharpe van de Athletic News, die zoo wel dit, als het vorig jaar met zijn landge nooten is medegereisd en dus uit onder vinding spreekt, steekt het onder geen stoe len of banken, welke bittere ervaringen hij heeft» opgedaan. Reeds verleden jaar liet hij een waarschuwend woord hooren, toen een krachtig Engelsch elftal noch te Berlijn, noch te Weenen kans zag Wet verder dan een gelijk spel te brengen. De thans gevolgde ne derlagen, en in het bijzonder de wijze waarop dit geschiedde (te Weenen en Rome) ont lokte hem de woorden, dat good old England thans de oogen moest openen. Men is in het stadium gekomen, dat er een volkomen ge lijkwaardigheid bestaat tusschen het vaste land en het moederland van de sport en be hoeft men zich niet meer te verbeelden, dat sterke landen als Oostenrijk, Italië, Spanje of Duitschland nog iets van de Britten te leeren hebben. Integendeel, de heer Sharpe trof in die landen voetbalkwaliteiten (welke laat hij ongenoemd), die zelfs Engeland ten goede zouden komen. Zijn conclusie is, dat de F(ootball) A(ssociation) zich niet langer afzijdig moet houden, doch regelmatig con tact gaan onderhouden met dp continentale clubs. Ter overtuiging voert hij aan, dat men maar eens clubs moet uitnoodigen, natuur lijk niet op de speeldagen, omdat zulks on mogelijk is met het vooraf geregelde Pr0" gramma, doch op Woensdagen. De Engelsche spelers zijn dan volledig in training en heb ben bovendien het voordeel van de, voor hen gunstigste omstandigheden. De tijd van genoeglijkheids-trips behoort thans tot het verleden! Deze invloedrijke stem heeft allerwege weerklank gevonden en hoewel men hier en daar nog weerstand pleegt en met weinig of niets zeggende motiefjes het verloren gaande prestige tracht te redden, kennen de bevoegde autoriteiten het ter zake kundige oordeel van Sharpe te goed om zijn woorden te be twijfelen, De grijze secretaris van de F. A., Sir Frederick Wall, is de eerste geweest om zich bij een diner van managers en secre tarissen in dien zin uit te laten hij zeide woordelijk het volgende: „Het oogenblik is genaderd, dat enkele landen op het continent qua capaciteiten gelijkwaardig zijn aan het onze, hoewel zij het voordeel hebben de Engelsche elftallen te ontmoeten, welke lange treinreizen hebben gemaakt in een vreemd klimaat. De tijd is genaderd, dat wij zullen moeten veranderen. Duitschland en Oostenrijk zullen wij hier gaarne ontvangen. Men geve hen hiertoe de gelegenheid gedurende ons seizoen onder onze 'omstandigheden en onder onze (scheids rechterlijke) leiding. Dan zal men hier ten lande geen grond meer hebben om over onze spelers te klagen." Hieruit spreekt ten duidelijkste, dat Enge land bereid is zijn koers te veranderen, of misschien wel is gedwongen. Intusschen spreekt uit den toon van Sir Wall's woorden in het begin een zekere spijtigheid, waarna de bekende bedenkingen weer om den hoek komen kijken, terwijl de laatste zin bepaald voor den criticus Sharpe is bedoeld. Een uit- noodiging is, niettegenstaande de, in omloop zijnde geruchten, nog niet gevolgd. Wel is trainer Whittaker van de Arsenal, die ten tijde van den Duitscnland—Oostenrijk- wedstrijd met, zijn elftal in Denemarken toerde, speciaal naar Berlijn gereisd om het Oostenrijksche spel te leeren kenner, hetgeen er echter tpe heeft geleid, dat de Arsenal officieel het Oostenrijksche elftal in Novem ber of December heeft uitgenoodigd om op Highbury een wedstrijd te komen spelen. Echter van den Engelschen Bond is er een dergelijk verzoek nog niet gedaan. Om het kampioenschap van Groot-IJmuiden De jaarlijksche wedstrijd om het persoon lijk kampioenschap van Groot-IJmuiden is thans geheel beëindigd. De kampioenstitel werd behaald door B. Dukel. De eindstand van dezen wedstrijd laten wij hieronder volgen. No. Spelers gesp gew. rem. verl. p. 1. B. Dukel 6 5 1 0 il 2. K. de Jong 6 2 3 1 7 3. J. Smit 6 I 4 1 6 4. J. Kramer 6 2 2 2 6 5. P. v. d. Kuil 6 0 5 1 5 6. D. Ott 6 1 2 3 4 7. L. Koetsier 6 0 3 3 3 Het 2de klasse-kampioenschap werd be haald door P. C. Bais en het 3de klasse kampioenschap door Lichthart. Dinsdagavond a.s. zal de nieuwe kampioen in „Kennemerhof" worden gehuldigd en zullen de prijzen worden uitgereikt. De damclub „IJmuiden!' heeft ter gelegenheid hiervan een feestavond georganiseerd. De inschrijving een groot succes Recordverbeteringen te wachten Zondag a.s., 21 Juni, organiseert D. E. M- op het Sportterrein aan den St. Aagtendijk een athletiekdag. Dat in de D. H. A. K. met ongeduld naar de officieele opening van het seizoen werd uitgezien, blijkt wel uit de in schrijvingen. Niet minder dan 110 deelne- nemers, alle nagenoeg uit Noord-Holland, gaven zich voor de verschillende nummers op. Er zal dan ook van de leiding veel ge vraagd worden om alles op den juisten tijd en regelmaat te doen verloopen. Gaan we in vogelvlucht even de verschil lende nummers na, dan zien we allereerst op de 100 M. de zes cracks allen aanwezig. Deze loop wordt terstond in finale beslist. Op de 800 M. cracks starten drie cracks en de nieuweling J. Burger, wat een interes sante kamp kan worden .tusschen den Hol landman W. Vogel en den jeugdigen D.EJM-- man. Wij vermoeden dat het record op dit nummer staat te wankelen. De 5 K.M. wordt vermoedelijk een scherpe strijd tusschen de beide D. E. M.-cracks Vessies en Smit, ter wijl Haack en de nieuweling Walbeeck voor verrassingen kunnen zorgen. Ook hier zal men niet ver van het record af blijven. Op de loopnummers voor nieuwelingen is de in schrijving overvloedig. Ook daar zijn vele ver rassingen te wachten. Hinkstapsprong brengt een viertal krachten aan den balk die elkan der geen duimbreedte toe zullen geven. Toch schijnt het ons dat B. Ronde zijn pogingen om het record weer op zijn naam te bren gen met succes bekroond zal zien. Een vijf tal polshoogcracks zullen trachten het re cord van Kaptein te evenaren, terwijl ook op hoogspringen met aanloop een zestal men- schen van de partij zijn. Kogelstooten zal een interessante kamp worden tusschen de cracks van D. E. M. en die van V. I. C. en Holland. Dat de elf meter royaal gepasseerd wordt is intusschen reeds zeker. De beide V. I. C.-menschen Rippe en Klauwers zullen het nummer speerwerpen wel inpalmen. Voor de werp- en springnummers nieuwe lingen is de deelname ook zeer groot, zoo zijn op 'hinkstapsprong bijv. liefst achttien deelnemers, kogelstooten dertien hoogspringen twaalf en speerwerpen negen. De drie dui zend meter brengt elf nieuwelingen aan den start en de 100 M. drie en twintig: - De strijd op de Zweedsche estafettg„zal buitengewoon spannend zijn. Hier zullen speciaal V. I. C„ Holland en D. E. M., die haar ouden roem op dit nummer weer terug wil gaan winnen, elkander fel bekampen. Alles bijeen, belooft de Beverwijksche Sportdag een groot succes te worden. Als goed zomerweer de wedstrijden begunstigt» zullen velen, ondanks de concurrentie van den Kinheim Hollandia promotie-wedstrijd, een kijkje gaan nemen aan den St. Aagtendijk. Moge deze D. E. M. dag een groot succes worden voor de jeugdige D. H. A. K. BEVERWIJK, 19 Juni Coöp. Tuin bouw-, Groenten- en Fruitaankoopvereeni- ging De Vrije Veiling W. A. Nieuwe aardappelen 610 c„ oude 6 7 'A c., dop pers 3638 c„ peulen idem, druiven 120 132 c„ tomaten 19—43 c., aardbeien 36—44 cdubbele boonen z. dr. 35—38 c., spinazie 8—21 c., postelein 9—13 c., asperges in div. kwal. 19—59 c., rabarber 2%—3 c. per K.G. Sla 2575 c„ spinazie 45160 c., pos telein 5065 c„ zuring 1214 c„ per kist. Wortelen 15—20 c., stelen 23 e., radijs 24 c„ soep 34 c., piet 23 c„ uien 1 2jj c„ asperges d. w. 4050 c„ id. d. bl. 24 35 c„ id. d. w. 12—20 c„ id. d. bl. 7—16 c., pioenrozen 817 c„ irissen 23 c., hout 5 1 c. per bos. Bloemkool 822 c„ andijvie 2 ij —3, sla 23 c„ komkommers 610 c„ per stuk. Aardbeien per gr. chips 90140 c. Bloemenmarkt ,,'t Centrum" Aange voerd: Iris Imperator 30—120 c„ Poggenbeek 28—95 c„ Yellow Queen 26—120 c., Frans Hals 1856 Cf, White Excelsior 44130 c„ Ever- dingen 40—80 c„ Huchtenburg 24—70 c.: Heemskerk 34—76 c„ Van de Bray 55—1,00 c„ Dr. Haering 34—130 c„ v. d. Heest 30—65 c„ David Bles 4070 c., Bloemoord 2455 c„ Leviathan 32—70 c„ Hollandia 25—55 c., Hobbema 34—60 c„ Darling 20—35 c., Ro land Holst 30—40 c„ Cajanus 50—100 c., Hart Nibbrig 30—60 c., diverse Kasrozen: Hadley 175—500 c., Columbia 1.40—5, Rose- landia 1.30—4, Briarcliff 2—5, Claude Pernet 1.754.50, Lilium umbellatum 1.406, longi- florum 7—10, Violieren 20—60 c„ Lathyrus in div. kleuren 517 c„ Pyrethrum 8—32 c., Korenbloemen 12<—20 c„ Pioenrozen 1.85—5, Gladiolen 38 c. HEILOO, 19 Juni 1931 Exportvei ling „St. Willibrcrdus" Aardbeien? vroege f 0.220.33. idem late f 0.240.29 Peulen f 0.160.20, Tuinboonen f 0.05008, Dubbele stamslaboonen f 0.270.32 per pond, Rabarber f 0250 45, Wortelen f 0.951.30 per 10 bos, Spinazie f 0.45—0.70 per kistje, Kropsla f 0.702 20, Bloemkool, le soort f 12.6017.20, idem, 2e soort f 4.408.80 per 100, Asperges, dik wit f 0.340.44, idem dik blauw f 0.23—0 32, idem dun wit f 0.12— 0.19, idem, dun blauw f 0.07—0.10 per bos. BEVERWIJK, 19 Jurti. Aardbeien. Aan de exportmarkt werd Vrijdag per 100 K.G. voor de vroege z. d. betaaid 46—50 c. BEVERWIJK, 19 Juni R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" Aardbeien per slog 0.90—1.50. Aardbeien per K.G. 0.460.50. Doppers 0.360.42 per K.G. Peulen 0.35—0 40 per K.G. Sla 0.35— 0 80 per kist. Postelein 0.35- -0.55 per kist. Spinazie 0.60—1 00 per kist. Andijvie 0.8-5 per kist. Bloemkool 8—22 per stuk. Kom kommers 8—12 per stuk. Wortelen 16—29 per bos. Rabarber 3—6 uer bos. Selderie 58 per bos. Asperge, dik 34448 per K.G idem, blauw 24,—32 per K.G.; idem dun 12—20 per K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2