ZILVERVOSSEN BONTWERKERS DAMESKLEEDERMAKERS LIJST 7 A. J. PRINSENBERG MORGEN komt de SPELDJESDAG hekwonnhÏ levenskracht STEUNT MILD! iNwujS^sï Zonienrostuums stoomen Beleefd verzoek HAARLEM, RAAKS 13 - TEL. 12886 „HET WONINGBUREAU" AERDENH0UT, Distellaan 4 - Tel. 26226 - UW ADREC Denkt om de Raadsverkiezingen op 24 Juni a. s. Stemt: 5555 XX 5555 XX 5555 XX 255$ XX 5525 5555 5555 5555 5555 5555 5555 BARTELJORISSTRAAT 26-28 5555 5555 5555 5555 R.K. Kiesvereeniging RECHT en PLICHT' Openbare Vergadering J. J. Loman M. Kooiman DANKBETUIGING A. Voorhout A. Verver DANKBETUIGING VALKENBURG (L.) Wed. L. TUMMERS VALKENBURG L. Belangrijk bericht Alkmaar naar Kevelaer ACCOUNTANT FLINK MEISJE MEISJE gevraagd nette Dienstbode Plukkers of Pluksters DAGMEISJE NET R. K. MEISJE FLINK MEISJE R.K. Huishoudster R.K. DAGMEISJE Een fl. Slagersknecht zoekt werkkring Slagersleerlmg Plaatsing gezocht R. K. BETREKKING PROVINCIAAL NIEUWS Pluimveedag 1931 B. P. N. H. ZANDVOORT VOGELENZANG BLOEMENDAAL Wij ontvingen heden uit Canada eene bijzonder mooie collectie alle van prima kwaliteit. Deze zullen van Maandag af in onze etalages ten toongesteld worden. Prijzen zijn als volgt r f 175.— - f 195.— - f 210.— - f 250.— Deze prijzen zijn zóó voordeelig, dat wij uwe bijzondere aandacht voor deze aanbieding vragen. HAARLEMMERMEER NOORDWIJK NOORDWIJK AAN ZEE LIJNDEN BEVERWIJK HEEMSTEDE aan onze week-abonné's, om het abonnementsgeld op MAANDAG, uiterlijk Dinsdag aan de bezorgers te willen betalen, aange zien zij verplicht zijn op tijd af te rekenen. Wij rekenen daarom op Uwe medewerking. Administr. N. H. Courant INGEZONDEN -v ADVERT EEREIS -O ET VERKOOPEN Net Burgermeisje R. K. Buitenmeisje Heerenmodeartikelen Kruideniersbediende Carosseriebouwer of Wagenmaker Te Alkmaar werd gisteren de Pluimvee dag—1931, van den Bond van Pluimvee houders in Noord-Holland gehouden. Deze pluimveedag bestond in het aanhooren van een tweetal inleidingen en een uitstapje naar Bergen. Om 11 uur hadden de deelnemers zich in café Central, Hofplein verzameld. De leer lingen van de Landbouw-Huishoudschool v/aren in de gelegenheid gesteld tegenwoor dig te zijn bij de eerste lezing. De voorzitter, de heer W. R. Drost uit Kwadijk opende met een woord van welkom tot de deelnemers, zich verheugende over de goede deelname. Spr. heette de sprekers en andere genoodigden speciaal welkom en wees vervolgens op de toename in belang rijkheid der pluimveeteelt. Vergrooting van de nationale eierenmarkt is het doel, waarnaar ook de B. P. N. H. streeft. Electriciteit in het Pluimvee- houdersbedrijf. De hr. B. van Asperen Vervenne, districts assistent, Rijkspluimveeconsulent te 's-Gra- venhage, hield een inleiding over: „De er varingen met het gebruik van electriciteit in het Pluimveehoudersbedrijf." Spr. begon met er op te wijzen, dat het reeds een halve eeuw geleden is, dat de pluimveehouderij slechts gebaseerd was op de natuurlijke instincten van de kip. Al lengs zocht men naar meer warmte-bron- nen om dit bedrijf te intensiveeren. Na een serie kachels, kwam een nieuwe factor, de electriciteit, in het geding. Slechts sporadisch werd electriciteit voor enkele jaren toegepast. De laatste jaren is er een groote uitbreiding van gekomen. Het electrische broeden is reeds eenige jaren in gebruik. Amerika ging daarin voor. De eerste machines waren duur en konden zich, mede door gebrek aan deugdelijk heid, niet handhaven. Tijds- en arbeids besparing zijn de voornaamste voordeelen van electrische broedmachines. De P. E. N.-tarieven voor hot bedrijf vormen voor den pluimveehouder geen bezwaar. Spr. gaat de verschillende machines na, die in gebruik zijn. De electrische warmtebron schijnt gun stig te werken op de ontwikkeling van het kuiken. De kwaliteit van dit kuiken is over 't algemeen iets zwaarder en mooier. Vak kundige behandeling is daarbij natuurlijk eisch. De instrumenten voor de electrische kunstmoeder zijn ook nog niet volmaakt. Bij de verlaging der tarieven voor elec trische kracht kwamen ze meer in ge bruik. Spr. noemt verschillende kunstmoe ders; het best is spr. bevallen de kunstmoe der, uitgevonden door den fokker Mantel uit Oosterblokker. Dit is een houten kunstmoeder, in den vorm van een dak op pooten. Aan demon stratie-bedrijven zijn van deze kunstmoe ders door het P.E.N. beschikbaar gesteld. Mantel fokt het heele jaar door met deze kunstmoeder goede piepkuikens. Een be zwaar heeft spr. tegen deze kunstmoeder, n.l. dat na 3 weken de kuikens onder een kachel-kunstmoeder worden gebracht; door aanbrengen van een gaas-vloer meent spr. dat dit voorkomen kan worden. Deze kunstmoeder heeft bovendien het voordeel, dat zij goedkoop is. In geen Provincie wordt zoo druk ge bruik gemaakt van electriciteit in. het Pluimveebedrijf als in Noord-Holland. Om trent de kosten van het electriciteitsver- bruik en omtrent de resultaten der diverse kunstmoeders, worden op de demonstratie- bedrijven berekeningen gemaakt, welke na het seizoen bekend zullen worden. Van ver- heken door storingen is spr. niets geble ken, als ze er waren, zijn ze zeer gering geweest. Spr. heeft groote verwachting van de toepassing van electriciteit in de pluimvee teelt. Alles electrisch is de leus, die dus bij de pluimveefokkerij, naar spr. hoopt, bin nen niet al te langen tijd in vervulling zal gaan. (Applaus). Na de pauze hield Dr. Hagedoom uit Soesterberg een inleiding over „Erfelijk heid bij hoenders", nadat de voorzitter Jen afgevaardigde van den L. T. B. had ver welkomd. Spr. ging allereerst de levensloop van de kippen na, om vervolgens de verschillen aan te wijzen tusschen de verschillende eieren. De eigenschappen van een dier ontstaan door de ontwikkeling, terwijl ook van de omgeving een groote invloed uitgaat.N Spr. behandelde vervolgens de vraag hoe men het euvel van enkel-kammige kuikens in een dubbel-kammig ras kan bestrijden. Het ideaal is een dusdanige groep hoen ders te krijgen, die men -niet meer hoeft te selecteeren. Doch de moeilijkheid is, dat de waarde enkel bij de vrouwelijke dieren valt te constateeren. Hoe kan men het beste hanen selectee ren? De beste fokhaan is de haan, die de beste dochters heeft. De eenige manier om wat te bereiken, is nauwkeurig na te gaan welk productie-ver mogen bepaalde kippen van een bepaalde haan hebben. De kwaliteit van een hen be paalt nog niet de kwaliteit van haar kinde ren. De waarde van een haan kan men het best bepalen door hem bij een toom te plaatsen en de daarvan verkregen resul taten nauwkeurig te boekstaven. Spr. behandelde vervolgens de kwestie van inteelt en bloedverversching, daarbij op merkende, dat inteelt voornamelijk kan gedaan worden door groote fokkers; ter wijl de kans op onzuiverheid sterk toe neemt. Daarom moet men in vele gevallen bloedververschen, waarbij dient te worden geconstateerd, dat de kwaliteit meermalen zeer goed wordt. (Applaus). Nadat door meerdere personen aan Dr. Hagedoorn naar aanleiding van het gespro kene vragen waren gesteld, sloot de voor zitter de vergadering met een woord van dank, waarna de aanwezigen gezamenlijk een uitstapje naar Bergen maakten. Hollend paard op het strand Een rijd ster werd door een kuur van haar rijdier plotseling van het paard geworpen, toen ze haar morgenrit langs het strand deed. Het hollende dier bracht tusschen de strandstoelen, waar zich juist op dat mo ment vele kleine kinderen vermaakten, schrik en ontsteltenis. Het schrandere dier wist echter alle ongelukken te vermijden en werd ter hoogte van de Zeestraat gegrepen. De dame, die geen letsel gekregen had, zette haar tocht voort, nadat ze met den heerrijder van rijdier verwisseld had. Verkeersregeling Aan den lichtpost op den vluchtheuvel bij de R.K. Kerk is een bord aangebracht, dat de richting naar Haarlem aangeeft, daar de Dr. Gerkestraat, nu de Haarlemmerstraat, voor het verkeer van Zandvoort is afgesloten. Dit bord wordt 's avonds door de lamp verlicht. V. V. V. De eerste algemeene avond van V. V. V. wordt Donderdag 25 Juni a.s. gegeven in Pavilion Riche. Autobotsing Op de Zeestraat reed een auto een stilstaanden wagen zóó aan, dat deze ernstig beschadigd werd, o.a. werden ruiten gebroken. De bestuurder reed door, alsof hij niets bemerkt had. Men tracht hem alsnog op te sporen. Personalia De heer W. Koerselman al hier, onderwijzer aan de Wilhelminastraat, is benoemd tot onderwijzer aan de Leer school te Zwolle. Bloempjisdag Morgen, Zondag, wordt de jaarlijksche bloempjescollecte gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Op de offervaardigheid van alle katholieke parochianen voor dit zoo sympathieke doel wordt gerekend. uuuuMUIuiHuuiniiniiniiniuiuiyiUMMUIUMM a 4* 4jN M M V V VV "M» "M V IJ1*** UIU fl** W **tf*i WEILL ZOON WOENSDAG 24 JUNI GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. De R.K. kiezers in de gemeente Bloemen- daal worden er uitdrukkelijk op attent ge maakt dat de Lijst der R.K. Staatspartij in de gemeente Bloemendaal is LIJST no. 7. Wij wijzen hierop, omdat er kiezers zijn die veronderstellen dat ook in Vloemendaal lijst vijf de R.K. lijst is, dit is het nummer van de R.K. lijst in Haarlem. Maandagavond 22 Juni kwart over achten houdt de R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht een openbare vergadering in de zaal van Rusthoek, Bloemendaalsche weg hoek Korte Kleverlaan, waar als sprekers zuUen optreden A. J. Prinsenberg en Mr. Dr. P. J. Witteman. Wij verwachten daar groote opkomst van onze R.K. kiezers. R.K. kiezers denkt er o ma.s. Woensdag in de gemeente aanwezig te zijn om aan uw stemplicht te voldoen, dringend verzoeken wij zoo vroegtijdig mogelijk te gaan stemmen. Zij die om een of andere reden per auto gehaald wenschen te worden, tenzij zij zich reeds opgaven, worden verzocht zich ten spoedigste op te geven Zandvoorterpad 4, Overveen, telefoon 12377, alwaar men ook alle verdere inlichtingen de verkiezingen be treffende, kan bekomen. Het Hoofdbestuur der Kiesvereeniging Recht en Plicht. Burg. Stand Geboren: z. van H. J. J. MathotMartron d, van J. A. v. Werk hovenvan Werkhoven z. van A. P. E. M. Heerkens Thijssenvan der Kun z. van A. H. KeipSchuring. Getrouwd: Ch. Brauns en H. H. de Wijs W. H. van Baarle en M. C. Franken. Overleden: C. W. H. Timmer, 62 j., over leden te Wassenaar. ZANG- EN MUZIEKCONCOURS TE AALSMEER Het door het Aalsmeers Chr. Mannen koor uitgeschreven Groot Nationaal Zang en Muziekconcours zal aanvangen op 30 Juni a.s. en worden voortgezet op 1 en 2 Juli d.o.v. Wat betreft de deelname, deze heeft alle verwachtingen overtroffen. Niet minder dan 66 vereenigingen met meer dan 3300 deelnemers zullen zich opmaken, een bezoek te brengen aan het alom bekende bloemen- dorp! Den eersten dag, 30 Juni, zullen uitslui tend de muziekvereenigingen worden beoor deeld. terwijl 1 en 2 Juli is gereserveerd voor den zang. Aangenomen mag worden, dat hetgeen ten gehoore zal worden gebracht, op hoog peil zal staan, daar een behoorlijk percentage der meedingende vereenigingen inschreef voor de hoogere en hoogste afdeelingen. Zoo zullen o.a. opgetreden 4 Gem. Koren in de Sup. Afd., in de Eere-Afd., en 6 in de Afd. Uitmuntendheid, Mannenkoren in de Sup.- afdeeling en eere-afdeeling Gemengd Dub bel- en Mannenkwartetten in Eere- en Uitmuntenheidsafdeeling, Eere-afdeeling Fanfare, enz. enz. Bovendien schreven 10 kinderkoren in, waarvan een drietal, resp. uit 150, 140 en 130 kinderen bestaande. Een attractie op zichzelf en een gang naar het concoursterrein overwaard. Het concours zal een zuiver muzikaal ka rakter dragen èn beoogt o.m. bij te dragen tot verheffing der zang- en muziekkunst onder dilettanten. 't Comité vertrouwt, dat zulks zal worden geapprecieerd. De salonboot „Sonja" der Reederij v. d. Schuyt, Amsterdam, heeft tegenover het concoursterrein ligging tot het houden van rondvaarten op de West- einderplas. In de jury hebben zitting de heeren Fred. J. Roeske, J. R. v. d. Glas, Isr. Olman en Kuno Stierlin. Personalia Te Leiden is geslaagd voor het arts-examen 1ste deel mej. I. G. H. van der Steen, alhier. Oranje-vereeniging. Woensdagavond ver gaderde de O. V. in Hotel Royal, onder pre sidium van den heer H. A. Mathot. Is het regel, dat de voorzitter de aanwezigen wel kom heet, hier werden de rollen omge draaid en werd de voorzitter door een der aanwezigen in een gedicht welkom geheet ten, hetwelk met luiden bijval door de ove rigen werd onderstreept. De voorzitter dank te voor deze aardige attentie en vertrouw de, dat in navolging hiervan de besprekin gen en besluiten een aangenaam verloop zouden hebben. Na voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, kwa men eenige ingekomen stukken ter behande ling, o.a. een verzoek van het fanfarecorps „Excelsior" om in aanmerking te mogen komen om het concert op den vooravond van de feestelijkheden in de tent op het Lindenplein te geven. Het bestuur was van oordeel, dat hiertegen geen enkel bezwaar was, daar het fanfare thans alleszins een zeer goed concert kan geven, waarom zij een voorstel deden dit verzoek toe te staan, waartegen niemand een enkel bezwaar had. Dan werd aan de orde gesteld het weder organiseeren van een Oranjefeest en wel den openingsavond op 1 September en 2 en 3 September de Volksspelen en vermakelijkhe den. De plannen verkregen algemeene goed keuring. Over het al of niet organiseeren van een étalage-wedstrijd op 1 September ontspon nen zich lange discussies. Het bestuursvoor stel was, omdat een étalage-wedstrijd bij het publiek steeds in den smaak viel en een aangename stemming bij allen verwekten, deze weder te doen organiseeren, doch dan hiervoor een commissie te benoemen buiten het bestuur om, bestaande uit niet-winke- liers, en deze de bevoegdheid te verleenen te mogen handelen naar eigen goeddunken on der toezicht van twee toegevoegde bestuurs leden. Algemeen was men van meening dat hier mede een stap in de goede richting werd ge daan. Dit voorstel kreeg bij stemming een groote meerderheid. Na stemming en her stemming werden in deze commissie be noemd de heeren P. Ruigrok, Jac. de Groot en A. N. v. Went, die nu nadere plannen zullen uitwerken om dan te gelegener tijd 'n vergadering te beleggen, waarop alle Noord- wjjksche Winkeliers uitgenoodigd zullen worden. Alzoo zullen dus de feestelijkheden geopend worden met een étalagewedstrijd, te 8 uur concert op het Lindenplein te geven door Excelsior en keuring der versierde stra ten. 2 September: 9 uur Kinderoptocht en tractatie, 1 uur gecostumeerd ringrijden met paard en wagen. Na besprekingen werd be sloten het gecostumeerde niet verplichtend te stellen; 8 uur zanguitvoering door de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" en „Ad- vendo"; 3 September: 9 uur Kinder- en Volksspelen, welke te 2 uur zullen worden voortgezet, terwijl te 8 uur Noordwijks Mannenkoor een zanguitvoering zal geven. Nog werd beslotén een nieuwe verlichting op het Lindenplein aan te brengen door het aanschaffen van electrische snoeren met gekleurde lampjes. Besloten werd ieder jaar hiervoor een gedeelte aan te schaffen om zoodoende na verloop van eenige jaren in het bezit te komen van een volledige ver lichting. Artikel 6 van het huish. regl., hetwelk handelt over de plichten en rechten van de leden, werd aldus gewijzigd, dat als een lid zijn verplichtingen niet nakomt of zich schuldig maakt aan onbehoorlijkheden ten nadeele van de Oranievereeniging, hij ge royeerd kan worden. Na een zeer vruchtbare rondvraag sloot de voorzitter onder dank de bijeenkomst. Oranjevereeniging In „Centraal" verga derde de O. V. onder leiding van den heer G. v. d. Luyf. De contrólecomnflssie bracht verslag uit van het nazien der boeken en kas. De heer v. Welg constateerde, dat alles correct in orde was. Den afgetreden functionaris, den heer J. Mooykens werd hartelijk dank gebracht. Hierna kwam aan de orde een wijziging van art. 13 van het huishoudelijk reglement, welke wijziging vaststelt dat niet de voorzit ter, maar het dagelijksch bestuur de vereeni- ging vertegenwoordigt en dat de vergade ring per convocatie zal worden bijeengeroe pen, in plaats van per advertentie. Hierna werd een begrooting van uitgaven voorgelezen, welke uitgaven zullen bedra gen f 1055. De datum van feestviering werd na lange discussie vastgesteld op Vrijdag 28 Aug. Het reglement geeft 31 Augustus aan, maar &at is een onmogelijkheid. Als volksspelen werden genoemd in plaats van ringrijden een historische of allegorische optocht, hard rijden met hindernissen met paarden op het strand. Als slot springen, touwtrekken, ton- knuppelen, per fiets over een wipplank rij den en dan een cadeau grijpen. De dag zal weer aanvangen met een kerkdienst. Er werd de aandacht op gevestigd, dat deze kerk dienst niet die belangstelling heeft die er van verwacht werd. Voorgesteld werd nog om den kerkdienst te houden op 31 Augus-- tus, doch dit werd afgewimpeld. Het bestuur zal een andere plaats zoeken voor het hou den van den zang, omdat het in de Hoofd straat te nauw en te rumoerig is. Gelijk met den zang wilde men dan nog eenige volks spelen houden. Men zal vragen op het auto park. Ook werd in overweging gegeven een tent van pasklaar gemaakt hout te laten zetten en te koopen, desnoods de betaling over verschillende jaren te verdeelen. Het bestuur zal in dien geest handelen. Als bestuursleden werden gekozen de hee ren J. van Capellen en E. L. de Witt. De heer v. Capellen nam zijn benoeming nog niet aan en daarom werd als reserve aange wezen Dr. v. d. Niet. Tenslotte werd nog dank bracht aan de afgetreden bestuursleden, waarna de voorzitter de vergadering sloot. R. K. Prop. club „Opwaarts" Donder dag kwam bovengenoemde club bijeen om den uitslag der stemming te vernemen. De voorzitter, de heer H. J. Post, opende en heette de aanwezigen welkom. Na voor lezing der notulen liet de voorzitter de stemming aan de verschillende bureaux de revue passeeren. Vergeleken werden de cijfers met die van vorige verkiezingen. Het resultaat was zeer bevredigend. De Noordhoek had 87 stemmen meer uitge bracht dan in 1927 er was dus groei, maar wat meer zegt, de katholieken hadden trouw achter hun partij gestaan. Den arbeiders werd een compliment gemaakt dat zij ofschoon hun candidaat door de groslijststemming wat naar achter was gevallen, als één man trouw aan de kath. vaan waren gebleven. Dank werd gebracht aan de propagandisten voor hun werk. De voorzitter richtte zich daarna tot den heer Blom, herkozen raadslid. In hartelijke woorden feliciteerde hij hem mpt zijn uit verkiezing en koppelde daaraan enkele wen schen voor de toekomst. De heer Blom dankte voor de geuite wen schen en bracht dank aan de ijverige propa gandisten en feliciteerde hen met het be reikte resultaat. Nog geruimen tijd bleef de club gezellig byeen. Burgerlijke Stand Geboren: W. J. SminiaAardenburg, d.; J. M. A. Mulder— Lommerse, d. en levenl. z.; M. J. C. van VeenKiebert, d. Ondertrouwd: G. P. Vinke en A. H. Mar tens; M. den Hartog en J. C. Nieman. Getrouwd: T. G. P. Stam en M. Bakker. Overleden: J. W. Huijer, 21 j., ongeh. A. Schilp, 39 j., gehuwd met C. de Groot (gew. hebbende te Velsen); D. Kos, 69 j., wed. van J. Bakker; J. Dekker, 69 j., wedr. van J. Welboren; L. Klugt, 37 j.. geh. met M. Nielen (overleden te Bloemendaal); W. M. Kuijl, 15 j.; C. M. van Gijzelen, 58 j.. gehuwd met J. H. L. M. van Hoek; M. Mul der, 1 dag (overleden te Velsen). Personalia De heer H. Carlée. voorzitter van de Ned. Lathyrus-Vereeniging, en de heer J. F. ch. Dix, voorzitter der Neder- landsche Dahlia-Vereeniging, beiden alhier, zijn benoemd tot leden van het eere-comité voor de rozententoornstelling van „Nos Jungunt Rosae", die van 1618 Juli te Zeist zal wor den gehouden. BLOEMENDAAL „Kellner, er lag een lucifer op mijn bord bij de halve kip." „U hadt toch kip met asperges mijn heer? Dat was de asperge." (Lustige Blatter) MAANDAG 22 JUNI - 8% UUR ZAAL„RUSTHOEK" Sprekers: A. J. PRINSENBERG. Mr. Dr. P. J. WITTEMAN. Komt allen ter vergadering. Het Hoofdbestuur van „RECHT en PLICHT" Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Haarlem, 18 Juni 1931. Geachte Redactie, Zou U het onderstaande een plaatsje geven kunnen in Uw veelgelezen blad? Binnenkort komt in den Gemeenteraad wederom het Middelbaar Onderwijs hier ter stede ter sprake. Tot verbazing van mij en van vele anderen, schijnt toch altijd ons Stadsbestuur er nog niet van overtuigd te zijn, wat het meest ur gent is op dit gebied. Wanneer er sprake is van, en geld is voor één nieuw schoolgebouw, dan is de eenige school, die daarvoor in aanmerking kan komen: de Middelbare school voor Meisjes. Ieder, die daaraan mocht twijfelen, kan zich mej; eigen oogen daarvan gaan overtuigen. Weet de Haarlemsche burgerij, dat dit schoolgebouw onze goede stad geheel on waardig is, ja, zelfs tegenover vreemden ons belachelijk maakt? Dat er ouders zijn, die uit andere plaatsen komen met de stellige bedoeling hun kind van de Middelbare Meis jesschool uit hun vorige woonplaats over te laten plaatsen op deze school, en die vol verbaasde verontwaardiging uitroepen: „Neen het spijt me, ik trek de aangifte in! Op zóó'n school doe ik mijn kind niet!" Weet de Haarlemsche burgerij, dat dit de eenige school in heel Haarlem is, waar in het vrije kwartier alleen de keus is tusschen binnen blijven, of: de leerlingen laten buiten - loopen in een der drukste stads-centra, waar ieder toezicht is buitengesloten, en van ver ademen geen sprake is? Begrijpt ieder, wat het zeggen wil, dag aan dag les te geven in een lokaal op een hoek ,waar vier straten bij elkaar komen, en waar voortdurend het lang uitgehaalde, waarschu wende getoeter van auto's klinkt, ook al blijven de ramen daarom veelal gesloten? Kan iemand een duidelijke verklaring ge ven, waarom juist deze schooi geen recht heeft op een ruim gebouw, met voldoende lokalen voor het aantal klassen, dat behoor lijk geventileerd kan worden, waar het niet lekt of tocht, dat geen brandgevaar oplevert, en met ten minste zoo iets als een tuin, plein of speelplaats? met een gymnastieklokaal, met een handwerklokaal, kortom met al, wat juist voor deze school noodig is? Zijn deze ouders onwillig om schoolgeld te betalen? Of ontvangen de leeraressen en leeraren een aparte vergoeding voor het bui tengewoon vermoeiende werken? Wat is toch de reden van deze achterstelling? Zouden alle raadsleden en allen, die eenigen invloed kunnen uitoefenen op het te nemen besluit, en die nog niet overtuigd zijn, dat deze school de eerste is, die in aanmerking komt voor een nieuw eigen ge bouw, zich niet eens persoonlijk hiervan wil len overtuigen? De Krocht is niet. zoo heel ver van de Groote Markt Een school, die zoo dubbel en dwars, ge durende ruim 60 jaar, zijn bestaansrecht bewezen heeft (187 leerlingen en 64 nieuwe aangiften voor de eerste klas, ondanks de velen, die afgeschrikt zijn), die wat onderwijs en leiding betreft, zoo'n uitstekenden naam heeft, mag niet langer zóó stiefmoederlijk behandeld worden. EEN OUD-LEERLINGE. Naschrift der Redactie Inzendster maakt wel duidelijk waar iedereen trou wens van overtuigd is dat de tegenwoor dige Middelbare School voor Meisjes onvol doende is, maar waarom de M. O. voor Meisjes per sé een nieuw gebouw moet hebben dat heeft noch inzendster, noch iemand Den 6den Juli a.s. hopen onze lieve Ouders en hunne 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen:. CATO MARIE ANNA GERARD JAN CORRIE DORA De Hoef (U.), 20 Juni 1931. Receptie Zondag 28 .'"uni, van v.m 111 uur en vanaf 7 uur n.m. o. tijd Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van zijn 12 >4-jarig jubileum als koster der St. Agatha-kerk ondervonden. Beverwijk, 20 Juni 1931. A. HUIJZENDVELD. Den 12den Juli hopen onze geliefde Ouders en den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den echt zijn verbonden Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen. IJmuiden (O.), 20 Juni 1931. Stationsweg E 89. Voor de zeer vele en hartelijke blij ken van belangstelling, bij gelegen heid van ons Zilveren Huwelijksfeest ontvangen, betuigen wij bij dezen aan allen onzen hartelijken dank. J. J VAN NOORT C. A. M. VAN NOORT— Ruigrok Noordwijkerhout, 20 Juni 1931. Het van ouds bekende HOTEL PENSION is overgeplaatst naar STATIONSPLEIN 35 40 luchtige kamers, str water, gr. auto-garage, gratis stalling Pensionprijs 3.50 en 4 gulden Telef. 15 Vraagt prospectus HOTEL le RANG „CROIX DE BOURGOGNE" Telefoon 22. Oudst huis m. mod. comfort. Electr. pers. lift. Autoboxen, tuin, serre. Pens. pr. f 5.en 6. 17, 18 en 19^ AUGUSTUS A.S., gaat de Processie U gaat toch ook mee? Namens het Bestuur: J. B. KOOPMAN, Castricum belast zich met inrichten, bijwerken en bijhouden van adminstraties vanaf 5.per maand. Brieven onder no. 10823, Bureau van dit blad. gevraagd in gezin met 3 kinderen, voor d. en n., v.g.g.v. Adres: SAENRE- DAMSTRAAT 122, bij Velserstraat. niet boven 20 jaar, 8 <45 uur, gez. zonder kinderen. Aanm. na 7 uur: Schouwbroekerstraat 8, bi) Koediefs- laan, Heemstede. Terstond gevraagd wegens ziekte der tegenwoordige een zelfstandig kunn. koken en werken. Br. onder No. 10844 Bur. van dit Blad. Nette zag zich gaarne geplaatst bij Dame o' Heer alleen, omtrek Haarlem. Bl onder no. 10853, Bur. van dit blad. gevraagd; tevens Spruitkoolplanten te koop, bij W. DE BOER, Breeslaglaan, Heemskerk. rllrect gevraagd, van 9 tot 4 uur niet boven 15 jaar. Leidschevaart 86 Gevraagd boven 17 jaar, voor dag en nacht, in burgergezin. Adres: N. REVERS A 75, Limmen. gevraagd in gezin met 3 kinderen, voor d. en n„ v. g. g. v. Brieven onder no. 10838, bur. van dit blad. Biedt zich aan" flink voor d. en n. V.g.g.v. liefst Huis.verk Br. onder no. 10856 bur. v. d. blad Beschaafd prima VERKOOPSTER gevraagd per Augustus, extern, gewend zelfstandig te werken en geheel op de hoogte met deze branche. Br. met re ferenties, leeftijd en verlangd salaris aan BEN THEISSEN, Lisse. gevr. in kl. gezin, waar de vrouw ontbreekt. Brieven onder No. 10906, bureau van dit blad. Gevraagd voor direct een net Goed met kinderen om kunnendé gaan, bij G. M. DAMEN, Gierstr. 49 halfwas, gevraagd, bij P. GEUKERS, Palmstraat 15. TIMMERMAN-UITVOERDER met 2 mille, met aannemer, bouwer of ander bedrijf. Brieven onder No. 10839, bur. van dit blad. Spoedig gevraagd een nette jon gen, om in het slagersvak opgeleid te worden, leeftijd 15 a 16 jaar. J. H. BOSMAN, Zandvoortschelaan 343, Bentveld, Tel. 26325. cP f. 2 voor netten R. K. Jongen, 17 jaar, kan enkele vakken. Er zal meer op goede behandeling gelet worden dan op het loon. Br. CONCOURSLAAN 19, Hoofddorp. Gevraagd een flinke goed kunnende etaleeren en chauf- feeren, zonder goede get. onn. zich aan te melden. N. W. PORTEGIES, Dorpstraat, Castricum. Net R. K. burgermeisje zoekt passende met alle huish. bezigh. goed bek., gew. in winkel behulpz. te zijn, bij voork. Beverwijk of Velsen, doch geen vereischte. Brieven onder no. 10857, Bureau van dit blad. Terstond gevraagd halfwas bij H. VAN RIEK ZONEN, Hille- gom.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3