R.K. Kiezers en 3000.- f 750.- f250.- f125.- f50.- f40.- voor LIJST 5 AMERIKA EN EUROPA Nieuwe Haarlemschie Courant Groote Reclame-Optocht Allemaal op de fiets! 5 Muziekcorpsen! Verschillende reclamewagens! DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN MAANDAG 22 JUNI 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17798 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Nieuwe belangrijke rede van Z. H. den Paus Botsing van vliegtuigen Wraak van een Indischman Nederlandsche gouvernante gearresteerd De Haarlemsche Hanzebank op Dinsdag 23 Juni a.s. De Oostenrijksche Kabinetskrisis opgelost Naar het herstel van den economischen toestand VOORNAAMSTE &CIEUWS J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht die zich thans op de Zijn schoonzuster vermoord BUREAUX NASSAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25;- per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaardep tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bij verlies ^an 'n anderen vinger Sinds jaar en dag is het uitentreure beweerd en verzekerd: Duitschland zucht onder al te zware schuldenlasten, Duitschland kan zóó niet leven; in het belang van Europa, ja, van heel de wereld moeten er mid delen gevonden worden om Duitschlands lasten te verlichten. Toen is de algemeene ekonomische malaise den toestand nog komen verer geren, de noodlij denheid werd in Duitschland algemeen en de werkloozen waren bij millioenen te tellen. Op alle mogelijke manieren, vooral door protectiemaatregelen en door po gingen, zichzelf ekonomisch onafhanke lijk te maken van het buitenland, heeft Duitschland getracht aan den moorden den greep van het noodlot te ontkomen, doch 't mocht allemaal niet baten: het Verelendungsproces duurde voort, niet te stuiten in zijn wreed en tragisch ver loop. Ten einde raad bereidde de regeering een noodverordening voor, zóó drastisch, dat men zich af moest vragen, of deze wel zou kunnen bijdragen tot leniging van den nood of deze niet eer den uiteindelijken, ontzettenden krach zou bespoedigen. Intusschen had de ministers-confe rentie van Chequers plaats, en het blijkt thans wel, dat de Duitsche ministers daar met succes geconfereerd hebben: zij blijken de Engelsche regeering er van te hebben kunnen overtuigen, dat Duitschland aan het einde van zijn krachten was gekomen, dat er verlich ting van schuldenlasten moest worden gegeven, wilde men Duitschland niet tot een politieke en ekonomische ruïne in een zien storten, met alle ontzettende gevolgen van dien. Van Londen is het alarmsignaal uitge gaan naar Amerika, waaraan heel Euro pa dank zij nog steeds den lieven oorlog schatplichtig is en vanwaar alleen de redding zou kunnen komen: de Europeesche geallieerden zouden Duitschland (niet uit menschlievend- heid, maar uit overwegingen van eigen belang) wel eenigszins willen ontlasten, maar dan moest de algemeene schuld- eischer Amerika ten opzichte van hen hetzelfde doen; het moest wel uitgeslo ten geacht worden, dat de Europeesche geallieerden aan Duitschland uitstel van betaling of kwijtschelding van schulden zouden toestaan en tegelijkertijd den Amerikaanschen schuldeischer zouden kunnen blijven voldoen. Alleen in Amerika kon 't verlossende woord gesproken worden. En het is thans gesproken! Amerika verleent een moratorium van een jaar, wil voor een jaar alle schuld betalingen, zoowel renteschulden als oorlogs- en herstelschulden van regee ringen aan regeeringen opschorten. Dit zal president Hoover tenminste aan Senaat en Huis van Afgevaardigden voorstellen, maar het lijkt geen twij fel, hij zal zijn zin wel krijgen: reeds aanstonds schijnt zijn voorstel in alle verantwoordelijke en belanghebbende kringen met instemming, ja zelfs met vreugde begroet te zijn. Dat stemt hoopvol. De Europeesche geallieerden zullen Duitschland nu zóóveel kunnen ontlas ten, dat het laten wij hopen nog van den ondergang gered wordt. Nu behoeven wij intusschen geen oogenblik te gelooven, dat Amerika uit menschlievende motieven tot deze, voor heel de wereld werkelijk zoo hoogst be langrijke daad gekomen is; neen, Ame rika zond Mellon, den schatkistsecreta ris, naar Europa om te controleeren, of de toestand werkelijk zoo kritiek was, als het in Chequers was voorgesteld, en Mellon moet tot de overtuiging gekomen zijn, dat een Europeesche krach niet zou uitblijven, indien niet onmiddel lijk hulp geboden werd; een Europeesche krach zou beteekend hebben een streep door alle Amerikaansche rekeningen en een verergering van den in Amerika tóch al zoo ernstigen ekonomischen toestand: een Europa-in-puin ware ook voor Amerika een vreeselijke ramp, en daarom 't Is anders wèl op het laatste nip pertje, dat in Amerika het gezond ver stand is gaan spreken, en wel, nadat president Von Hindenburg persoonlijk stappen gedaan heeft. Het heet, dat Von Hindenburg den Amerikaanschen president zeer onheil volle voorspellingen gedaan heeft voor het geval men Duitschland thans niet terstond bijsprong: de ineenstorting was n<jg maar een kwestie van dagen! Reeds Donderdag, zoo wordt gemeld, zou de Rijksbank niet meer in staat geweest zijn, aan de regeering de sommen voor de uitbetaling der rijksambtenaren-sala rissen voor te schieten en reeds hield men er rekening mede, dat de assignaat persen weer zouden gaan draaien en dus de inflatie weer zou intreden! En stortte Duitschland inéén, dan was een Europeesche krach niet te verhinde ren: hoe zou Rusland zijn slag geslagen hebben Voor deze overwegingen is Amerika gezwicht, en nu hopen wij maar, dat de hulp niet te laat komt. Dat is onze eerste zorg. Op welke wijze de Europeesche gealli eerden nu en later de zaak met Amerika verder zullen regelen, komt voor ons op de tweede plaats. Hoe ontzettend belangrijk ook dit vraagstuk overigens zijn moge. „De horizon is donkerder geworden' Voor ongeveer 7000 kinderen en leiders der Propaganda Pide heeft Z. H. de Paus Zaterdag een redevoering gehouden, waarin Hij o.a. verklaarde, dat de geheele wereld weet, hoezeer het hart des Pausen bedroefd is. De geheele Katholieke wereld is met den Paus en staat achter hem. En niet slechts de Katholieke wereld. De Paus herinnerde aan de gebeurtenissen in Mexico en in het land, dat Hij Bolsjewikia noemde. Ook de toestanden in andere landen werden door den H. Vader besproken. De vervolging, aldus zette Z. H. uiteen, aan welke de katholieke actie bloot staat, doet Hem tranen storten. Men schijnt de meening ingang te willen doen vinden, dar het om afzonderlijke gebeurtenissen gaat en dat alles reeds voorbij is. Het tegendeel is helaas waar. Men heeft gepoogd het publiek vele-dingen wijs te maken en ook van onder handelingen gesproken, terwijl de onderhan delingen zelfs nog niet begonnen waren. Intusschen echter is de rust niet weer her steld, doch de horizon is integendeel nog donkerder geworden. Er valt een verscherping waar te nemen in de bewaking, in de spion- nage en in de dreigementen. Weinig vertrou wen heeft de Paus in de menschen, te meer echter in de hulp dié hij ter verdediging van de Kerk zal weten te vinden. Daarom is hij genist en vol vertrouwen. Van welingelichte Italiaansehe zijde ver luidt, dat de Italiaansehe autoriteiten een antwoord op de pauselijke nota voorbereiden. Vijf dooden In de nabijheid van de Italiaansehe luchthaven Brindisi zijn twee passagiers vliegtuigen tegen elkaar gevlogen. Een der toestellen kon nog vlot landen, doch het andere stortte met zes passagiers in zee. Niettegenstaande de reddingspogingen, verdronken vijf van hen. Geheel gezin vergiftigd De 45-jarige Djogchri. wonende in de om geving van Tjipetir in het Soekaboemische, vergiftigde een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee dochters, door wie hij jarenlang als huisvriend was behandeld, om dat de huisvader Nadi hem aanmaande een oude schuld van 45 cent te vereffenen, waar door hij maloe werd. De onmensch werd ge arresteerd. Juweelendiefstal door haar gepleegd De Nederlandsche gouvernante Wilhelmina B., was verleden jaar Augustus met mede neming van een groot aantal juweelen uit de woning van haar werkgever te Brussel verdwenen. Toen deze laatste verleden Zon dag een uitstapje naar de Ardennen maak te, ontdekte hij de kinderjuffrouw aldaar op een terras. Het meisje, dat in de buurt on der een valschen naam als gouvernante in betrekking was, nam terstond de vlucht met het aan haar toevertrouwde kind van haar nieuwen werkgever. De achervoiging lever de niets op. Eerst gisteren slaagde de politie er in haar te arresteeren te Tervueren. Zij had het kind nog bij zich, doch de juweelen waren verdwenen. Totaal-verlies debiteuren f 2.365.434 De Hanzebank (in liquidatie), instelling van „De Hanze" in het bisdom Haarlem, houdt morgenmiddag om half 3 een algemeene vergadering van aandeelhouders in het gebouw „Amicitia" te 's-Gravenhage. De agenda vermeldt om.: Balans per 31 December 1930 en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1931; verkiezing van 6 commissarissen, ingevolge art. 18 der statu ten. Aan de beurt van aftreden zijn: H. G A. Jansen, C.> Klein, C. Lap, J. Th. Peters, H. W. Röberkamp en J. Th. Schuiten; en benoeming van een directeur-liquidateur, iri de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer F. J. Perquin. De balans vermeldt onder actief: kas en kassiers 25.327, effecten 92.533, voor schotten 13.391, aan aandeelhouders 6.487, in rekening-courant 680.156, to taal aan voorschotten 700.034; meubilair 6.648, kassiers buitenland voor rekening van derden 910, liquidatierekening 1923 229.492, 1924 446.522, 1925 262.302, 1926 605.693, 1927 280.963, 1928 82.823, 1929 25.340, 1930 5.547, totaal liquidatiere- ningen 1.938.685; verlies debiteuren 1924 191.000, 1925 264.000, 1926 325.751, 1927 377.465, 1928 726.571, 1929 338.507, 1930 132.131, tot. verlies debiteuren 2.365.434; bedrijfsverlies en -saldo in totaal 13.370. Het actief sluit in totaal met het bedrag van 5.142.946. Aan de passief-zijde paraisseert: aandee lenkapitaal 2.149.000, crediteuren 2.869.285, diverse crediteuren 51.901, fonds tot bevordering der minnelijke liqui datie 71.848, crediteuren voor saldi in het buitenland 910. In totaal 5.142.946. De winst- en verliesrekening van 1 Ja nuari tot 31 December 1931 bedraagt 12.289, n.l. 10.342 aan kosten en 1.947 aan saldo, waartegenover staat 12.289 aan interest en provisie. Het verlies op debiteuren over 1930 ad 132.136 is buiten de verlies- en winstre kening gelaten. In de crediteuren-saldi zijn nog begrepen bedragen ad 3.888, 4.946, 5.367, 7.342, 14.475*, vormende de bedragen, waarover crediteuren resp. bij de le, 2e, 3e, 4e en 5e uitkeering niet hebben beschikt. De Raad van Commissarissen geeft het volgende praeadvies aan de algemeene ver gadering van aandeelhouders betreffende de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1930 en de balans per 31 December 1931: De Raad van Commissarissen der Hanze bank (in liquidatie) nam kennis van het jaarverslag, ditmaal ingevolge art. 17 der statuten (ontstentenis van een directeur- liquidateur), uitgebracht door den Raad van. Toezicht, van de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1930 en de balans per 31 December 1931, welke stukken ter inzage zijn gedeponeerd aan het hoofdkantoor der vennootschap. Het college van commissarissen kan zich met een en ander geheel vereenigen en stelt de algemeene vergadering van aandeelhou ders voor, de balans en verlies- en winst rekening overeenkomstig de aangeboden ontwerpen vast te stellen. De door den Raad van Toezicht overge legde balans en winst- en verliesrekening sluiten met een saldo van 1947, waarbij geen rekening is gehouden met het verlies op debiteuren ad 132.136 en geen rente is berekend op crediteuren. Fabrieksbrand te Tilburg Juist toen de Dordtsche brandweer op bezoek kwam Zaterdagmiddag werd de brandweer te Til burg gealarmeerd, voor een fabrieksbrand in de voormalige bierbrouwerij de Kroon 9 an den Bosschenweg. Ter plaatse gekomen bleek, dat de brand was ontstaan op de tweede verdieping van het hooge gebouw, dat thans gebruikt wordt voor de vervaardiging van vormen voor chocoladefabrieken en andere. De felle vlammen sloegen reeds naar buiten uit, zoodat de brandweer genoodzaakt was het vuur van buiten aan te tasten, met 8 stralen op de beide motorspuiten en een straal op de draaibare Matchladder. Na een half uur kon men het brandend gebouw be treden en werd met een straal tot nablus- sching binnen het gebouw overgegaan. De brand had geen gelegenheid gekregen door het dak uit te slaan, doch men slaagde er in, het vuur, tot de tweede verdieping te beperken. Veel waterschade werd intusschen aangericht, zoowel in het gelijkvloers gelegen kantoor als in de andere afdeelingen. Als een bijzonderheid kan hier worden ge meld, dat de Dordtsche brandweer juist met 40 man te Tilburg op bezoek was, onder lei ding van haar commandant en even voor het uitbreken van den brand in de stad arriveer de. Zij kon daardoor getuige zijn van het practisch werk der Tilburgsche brandweer en sloeg met groote belangstelling het snel optreden der Tilburgsche collega's gade. Na anderhalf uur was alle gevaar geweken en kon het materiaal inrukken, dat hierna in de brandweerkazerne door de gasten werd bezichtigd. Nederlander te Antwerpen verdronken De Nederlandsche schipper Tack is te Ant werpen van den wal in de Schelde gevallen en verdronken. Alle R. K. Dames en Heeren in het bezit van een flets worden uitgenoodigd op Dinsdagavond 7 uur naar het Florapark te komen. Verdere inlicht.Propaganda-bureau A. L. Dyserinckstraat, hoek Teylerstraat Een ministerie-Buresch gevormd Nadat de onderhandelingen eenige uren ge duurd hadden, verklaarde dr. Seipel aan de persvertegenwoordigers, dat hij zijn opdracht terug zou geven, daar de Groot-Duitsche partij, die aanvankelijk de regeering wilde ondersteunen, had te kennen gegeven daar aan niet te kunnen deelnemen. De Groot- Duitschers hadden hun standpunt niet ge wijzigd, waardoor dezelfde toestand is inge treden als voordat dr. Ender zijn mandaat teruggaf. Naar dr. Seipel mededeelde, zou het nu mogelijk zijn. dat de president, zonder de partijen te raadplegen, een kabinet benoemde. Buresch kabinetsformateur Later werd gemeld, dat Landeshauptmann Buresch de vorming van een kabinet op zich had genomen. Buresch geslaagd De pogingen van dr. Buresch om uit de meerderheidspartijen een regeering te vor men, zijn geslaagd. Het kabinet is samenge steld als volgt: Bondskanselier: dr. Buresch. Vice-kanselier en buitenlandsche zaken: dr. Schober. Leger: Vaugoin. Binnenl. zaken: Winkler (Landbond). Financiën: dr. Redlich. Soc. bestuur: dr. Resch. Landbouw: Dollfuss. Onderwijs: Czermak. Handel: Heinl. Justitie: dr. Schürff. Amundsen nog in leven? Het bericht wordt tegengesproken Het bericht van het „Berl. Tageblatt", dat de Russische ijsbreker „Malygin", die dezen zomer met toeristen het Noordpoolgebied in gaat, haar reisplan gewijzigd heeft, in ver band met aanwijzingen dat Amundsen nog in leven zou zijn en zich op Rudolfseiiand zou bevinden, blijkt uit de lucht gegrepen. Prof. Samojlowitsj, die de reis meemaakt en thans te Berlijn vertoeft, heeft verklaard, dat het heel goed mogelijk is, dat op Frans Jozefsland overblijfselen van de mislukte expeditie-Nobile gevonden worden, maar dat hij de veronderstelling moest tegenspreken, dat Amundsen nog gevonden zou kunnen worden. Van de Beren-eilanden, waar zijn vliegtuig verongelukt is, tot Rudolfseiiand, waar hij op daar aanwezige voorraden ver ondersteld wordt te teren, is de afstand 1500 K.M. en het is onzinnig te denken, dat Amundsen dezen afstand te voet zou hebben afgelegd. Bovendien heeft Samojlowitsj twee jaar geleden Rudolfseiiand al bezocht, zonder er iets te vinden. Met een zweefvliegtuig heen en weer over het Kanaal Mooie prestatie van een Oostenrijker De Oostenrijksche vlieger Kronfeld is Za terdagmiddag om zes uur met een zweefvlieg- tuog te St. Ingleven (Sr.ankrijk) gestart en om 8 uur te Swingate in Engeland geland. Om 9 uur Zaterdagavond is hij wederom te Swingate opgestegen en om half elf uur te St. Inglevert geland. Daar hij de vlucht over het Kanaal in een zeilvliegtuig in een dag heen en weer heeft gemaakt, heeft Kronfeld den prijs van 1000 pond, welke door de „Daily Mail" was uitgeloofd, gewonnen. Stembuslotgevallen Een halve stem brengt een nieuwe partij in den raad Te Koudum in Friesland, gemeente Hemelumer Oldephaert en Noordwolde, doet de S. D. A. P. thans haar intrede in den raad. De gekozene kreeg 161 stemmen; de kiesdeeler was 214, zoodat 75 was 160 H Deze partij kreeg dus een zetel met een halve stem. Hoover stelt een moratorium voor Zooals elders in dit blad uitvoerig vermeld staat, heeft president Hoover een voorstel gedaan, een moratorium van een jaar te verleenen inzake de betaling van de oor logsschulden. Omtrent de aanleiding tot dit voorstel wordt nog het volgende gemeld: Naar aanleiding van het bericht, dat Rijks- president von Hindenburg zich persoonlijk zou hebben gewend tot President Hoover, deelde de Amerikaansche Staatssecretaris, Stimson, gisteravond mede, dat Hoover, toen de eerste berichten binnenkwamen, inzake den catastrophalen financiëelen toestand van Duitschland, de Duitsche rijksregeering ver zocht om een verslag over den toestand in het rijk. President Hoover voegde er aan toe, dat hij er prijs op stelde de meening te hooren uit de hoogste bron. Stimsom deelde verder medé, dat Rijks president Von Hindenburg daarop antwoord de met een langen, vertrouwelijken brief aan President Hoover. De inhoud van 'dezen brief wordt geheim gehouden, doch de inhoud bevestigde vol komen de eerste berichten over den ernst van den toestand. Naar verluidt, zou Hoover, na de bijeen komst op Chequers, aanvankelijk van plan zïjn geweest in omgekeerden zin te reagee- ren op de propaganda voor herziening der bestaande verdragen. Een belangrijke factor, die heeft medegewerkt tot een volslagen wijziging van Hoover's standpunt was de terugkeer uit Europa van senator Dwight Morrow, die den President eveneens inlich tingen gaf omtrent den toestand in Duitsch land en hem verzekerde, dat de rijksregee ring, wanneer er geen verbetering in den toestand kwam, een revolutionnaire situatie nauwelijks zou kunnen tegenhouden. De catastrophe van de Oostenrijksche Kreditanstalt en de berichten van Mellon vergrootten de vrees van Hoover en de brief van Von Hindenburg was een der laatste stooten, die noodig waren, om hem tot zijn voorstel te doen overgaan. In het algemeen schijnt de Amerikaansche pers met Hoover's actie in te stemmen. De democratische bladen betreuren zelfs, dat hij er zoolang mee gewacht heeft. Fransche tevredenheid. Volgens de „Echo de Paris" is uit gisteren door den minister van financiën, Flandin, gevoerde besprekingen gebleken, dat men in vooraanstaande regeeringskringen met te vredenheid heeft kennis genomen van de voorstellen van President Hoover. Men ge looft, dat door deze voorstellen de ernstige gevolgen van de krisis in Duitschland ver meden kunnen worden. Aangezien echter de Fransche regeering nog niet op de hoogte is gesteld van alle bij zonderheden van het Amerikaansche voor stel, zal de ministerraad zich niet eerder dan morgen met deze zaak kunnen bezighouden. De regeering is er van overtuigd, dat het geenszins in de bedoeling van Hoover's op vattingen ligt, de rechten van Frankrijk aan te tasten of te beperken. Van het niet be schermde deel der Duitsche betalingen zal Frankrijk waarschijnlijk niet kunnen afzien. Zoowel te Den Haag als bij andere gelegen heden is de onaantastbaarheid van dit deel der betalingen dan ook vastgesteld. Amerika kan natuurlijk niet verlangen, dat de finan- cieele saneering van Duitschland alleen ten koste van Frankrijk kan geschieden. Naar verluidt, heeft minister Flandin nog gisteravond langdurige en belangrijke bespre kingen gevoerd met eenige Fransche finan- cieele deskundigen. Heden zal hij een lang durig onderhoud met minister-president Laval hebben. Ernstig autobus-ongeluk Drie gewonden Zaterdagmiddag te ruim 6 uur had op de Hengeloschestraat bij Borne een ernstig autobusongeluk plaats. Een T. A. M.-autobus reed in de rich ting Hengelo, toen deze in een bocht van den weg in botsing kwam met een T. A. D.- autobus, die juist werd gepasseerd door een luxe-auto. De conducteur der bus, Hendriks, werd zwaar gewond, evenals de dames Ter Haar en Huiskes. De gewonden werden naar het zieken huis te Hengelo vervoerd. De bus werd slechts licht beschadigd. De chauffeur kreeg geen letsel. De politie stelt een onderzoek in. De „Graf Zeppelin" niet naar de Noordpool Een der berichtgevers van het „Hdbd." te Berlijn meldt: In een ouderhoud, dat de correspondent van het „Berl. Tageblatt" met dr. Eckener heeft gehad, deelde deze mede, telegrafisch bericht te hebben ontvangen, dat de duik boot „Nautilus" van W'\ ms, ais gevolg van de opgeloopen averij, niet in staat is de Noordpool op tijd te bereiken, zoodat ook het samentreffen van de duikboot met de Zeppelin in de nabijheid van de Noord pool niet zal plaats hebben. Het plan van een samenwerking tusschen Wilkins en Eckener zal dus dit jaar niet uitvoerd kunnen worden. In verband daar mede zal ook de eigenlijke Noordpooltocht van de „Graf Zeppelin" niet doorgaan. Belangrijke rede van Z. H. den Paus. De toestand in Rome ernstiger geworden. (blz. 1, 1ste blad) De „Graf Zeppelin" zal niet naar de Noordpool gaan. (blz. 1, lste blad) De positie der Haarlemsche Hanzebank. (blz. 1, lste blad) Tegengesproken wordt het bericht, vol gens hetwelk Amundsen nog in leven zou zijn. (blz. 1, lste blad) Op één dag met een zweefvliegtuig heen en terug over het Kanaal. (blz. 1, lste blad) De verkiezingen in Bulgarije. Ongunstig resultaat voor de regeering. (blz. 2, lste blad) Oud-president Fallières overleden. (blz. 2, lste blad) Bondsparadedag van „St. Raphael" te Til burg. (blz. 2, 4de blad) President Hoover stelt een moratorium voor. Staking van betaling der oorlegsschul- den gedurende een jaar. (blz. 3, 4de blad) Een kabinet-dr. Buresch gevormd. (blz. 3, 4de blad) Het bezoek van de Koninklijke Familie te Parijs. (blz. 4, 4de blad) Derde lustrum-bijeenkomst katholieke Jonge Werkgeversvereeniging. (blz. 4, 4de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 767. Stilstand. Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.54 uur. Hoogste barometerstand 768.6 te Valencia. Laagste barometerstand 742.8 te Nor- döyan. Verwachting: Meest matige, Westelijke tot Noord-Westelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk droog' weer. Iets koeler. abonneeren ontvanèen de nummers tot 1 Juli a.s. Directie N. H- Courant De dader definitief tot levenslang veroordeeld De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatie-beroep van den 23-jarigen G. Malipaard, uit Oss, die in Hooger Beroep door het Haagsche Gerechtshof is veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf, we gens doodslag onder verzwarende omstan digheden, gepleegd op zijn' schoonzuster in de Willebrordusstraat te Rotterdam.'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1