ZOON Zilvervossen Vreest geen Examen Amsterdamsche Beurs Cheque :-koersen Laatste^ Nieuws DE CARMEL TE EGMOND AAN DEN HOEF Besprekingen tusschen Frankrijk en Duitschland? Agencb 25 Juni Agenda 26 Juni Belastingheffing in Noord-Holland De S. D. A. P. en de raadsverkiezingen De moordaanslag in de W ouwermanstraat f 175.-, f 195.-, f 210.- Stofzuigerhuis MAERTEKS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging De moord te Drachten Onbewaakte overweg Duitsche ministers naar Parijs STADSNIEUWS Opcenten op eigendommen Wegenverbetering in Haarlemmermeer VAN ONZE RECHTBANK Heling op groote schaal Zwijntjesjager Eindexamen R. K. Middelbare School voor Meisjes Eindexamen Gymnasium Haarlem's Gemengd Koor Te water geraakt De sombere lijst VERKEERSONGE VALLEN Meisje aangereden R. K. Harmonie „St. Caecilia" Aanbesteding Zuiderzeewerken W. A. J. VAN DE KAMP Opname in een gesticht geëischt Inwijding de volgende week Vrijdag Barteljorisstraat 26-28 Nieuwe leening Noord-Holland VOGELENZANG HEEMSTEDE Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen 221 De verkiezingen te Amsterdam De S. D. A. P. wint slechts één zetel Elders In dit blad vinden onze lezers ver meld, dat de S. D. A. P. te Amsterdam twee zetels gewonnen heeft. Bij deze niet- officieele berekening van den uitslag, had men er echter rekening mede gehouden, dat de winst van den tweeden zetel der S. D. A. P. alleen verkregen werd, doordat vol gens de voorloopige berekening de lijst van dr. De Hartogh slechts 1 stem miste om 75 procent van den kiesdeeler te halen. Een kleine wijziging in de stemmenverhouding zou dus de S. D. A. P. kunnen doen terug gaan tot 16 zetels. Een nadere berekening heeft uitgewezen, dat zulks inderdaad het geval is, zoodat de S. D. A. P. slechts eén zetel winst te boeken heeft. De dader tot 15 jaar veroordeeld Het Gerechtshof te Leeuwaren heeft he den arrest bewezen in de zaak tegen den 29-jarigen muzikant D. Tabak, uit Harke- ma Opeinde, die tijdens de jongste Drecht- ster kermis, in een café bij een ruzie een der bezoekers doodstak, en deswege door de Rechtbank veroordeeld werd tot vijftien jaar gevangenisstraf. Door den advocaat-generaal was van het vonnis bevestiging gevraagd en heden heeft het Hof het vonnis vernietigd en eveneens vijftien jaar gevangenisstraf opgelegd. Eén doodu Gisteravond heeft op den onbewaakten overweg EnschedéHengelo, onder de ge meente Lonneker, een doodelijk ongeval plaats gehad. De 24-jarige gehuwde Tichelaar, uit Lon neker, die, nadat hij een motortrein uit de richting Hengelo had laten passeeren, de spoorlijn wilde oversteken, zag plotseling, dat uit de richting Enschedé een motor- trein naderde. Hij werd door den trein gegrepen en over een grooten afstand meegesleurd. Hedennacht is hij in het ziekenhuis te Enschedé overleden. Sauerwein, die gewoonlijk goed op de hoogte is van de opvattingen in regeerings- Irringen, schrijft in de „Matin", dat de regeering met vreugde in per besprekingen met de Duitsche zal treden. Men verwacht in kringen, dat het bezoek van dr. Büning en dr. Curtius aan Parijs zal plaats vinden, zoodra de beide Duitsche ministers in verband met den politieken toestand Berlijn kunnen verlaten. Fransche soonlijke ministers politieke Oud-minister Vauthier f De Belgische oud-minister Vauthier is aan zijn bij een auto-ongeluk bekomen ver wondingen overleden. Het Herstelvraagstuk Bespreking van Hoover, Mills en Stimson Uit Washington wordt gemeld, dat Presi dent Hoover gisterenavond met Staatssecre taris Stimson en den waarnemend secreta ris van de Schatkist Mills, een bespreking had, die ongeveer drie uur duurde en om trent den inhoud waarvan het diepste stil zwijgen wordt bewaard. Naar van welingelichte zijde echter wordt gemeld, werden verschillende antwoord nota's ontworpen, speciaal de nota in ant woord op het Fransche Memorandunm. Na afloop der bespreking verklaarde Stimson tegenover de pers: „Wij staan midden in de onderhandelingen en besprekingen, die nog eenigen tijd kunnen duren. Ik ben zeer op timistisch". De „Herald Tribune" acht het vrijwel ze ker, dat Hoover den inhoud van de Fransche antwoordnota acceptabel vindt. De verdere onderhandelingen met de mogendheden over de uitvoering van het plan-Hoover zullen waarschijnlijk onder de strengste geheim houding worden gevoerd. In politieke kringen is men algemeen van meening, dat de Ame- rikaansche regeering, hoewel zij het Young- plan voor een jaar wenscht stop te zetten, wel degelijk rekening houdt met de hulp aan Frankrijk, die zij eveneens noodzakelijk acht. Hoover zal alles in het werk stellen om de Franschen ervan te overtuigen, dat zjjn voorstel geen annuleering van het Young-plan beteekent. De geruchten omtrent neen groote Ameri- kaansche ieening ten behoeve van Duitsch land, blijven nog steeds in omloop. De gou verneur van de Federal Reserve Board, Eugene Meyer, meldde zich gisteravond aan het Wite Huis voor een bespreking met Hoo ver, maar aangezien de President reeds in conferentie was met Mills en Stimson, moest Meyer onverrichter zake teruggaan. Het vliegen over Indisch gebied Geen hinderpalen van Engelsche zijde In antwoord op door het Engelsche Lager huis gestelde vragen zeide de onder-secreta ris voor Luchtvaart Montague heden, dat hij zich er niet van bewust was dat de In dische regeering het vliegen over Indisch gebied door andere dan Indische machines met Indische piloten hinderpalen in den weg zou hebben gelegd. Betreffende de luchttransportdiensten verklaarde hij dat het tegen de regeeringspolitiek in zou gaan een andere dan een Indi sche maatschappij met Indisch kapitaal en Indisch personeel te subsidieeren. Montague voegde hieraan toe, dat het mi nisterie van luchtvaart ten volle overuitgd was van het belang van een voortdurende ontwikkeling van de luchtlijnen over het Rijk. De politiek van het departement wordt dan ook in die richting gevoerd. Gebouw „St. Bavo" Proza en Poëzie, 8 uur Personeel van Gend en Loos, half 9 uur Bouwvakbond, 8 uur Spoorweg personeel, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Rembrandt-Theater „Caïn" 7 en kwart over 9 uur (voor volwassenen). Palace-Bioscoop „Studentenliefde, 8K uur (voor volwassenen). Gebouw „St. Bavo" Eerbied in Gods Huis 8 uur Alberdingk Thijm 8 uur Bevolkingsbureau 8 uur Bestuur Tram 8 uur Beroepskeuze 8 uur Kinderkoor „Inter Nos" 6 uur. Ged. Staten stellen voor, te besluiten: ter bestrijding van de uitgaven der Pro vincie in het dienstjaar 1932 voor dat jaar te heffen: Twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen; Twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen. De aanbesteding Door het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland, werd hedenmorgen in het gou vernementsgebouw te Haarlem, aanbesteed: het verrichten van grond- en fundeerings- werken op enkele vakken van den weg in den Haarlemmermeerpolder, tusschen de Noord-Westelijke afbuiging van de Kruis vaart en "de Kagertocht, het aanbrengen van een teersteenslag-deklaag of van ander gelijkwaardig materiaal op dien weg en het aanleggen van twee gedeelten rijwielpad. Ingekomen waren 19 biljetten. De laagste inschrijfster was de N.V. Wegenbouw Teer- macadam, te 's-Gravenhage, voor f 149.450. Dader tot IK jaar veroordeeld De Haarlemsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen G. I. Verdachte had zich schuldig gemaakt aan heling van goederen, afkomstig van in Amsterdam ge pleegde inbraken, tot een gezamenlijke waarde van f 3 4000. De eischt tegen verdachte luidde 2K jaar gevangenisstraf; hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van IK jaar. Vijf rijwielen gestolen Zekere A. S. had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een vijftal rijwielen. Ter zake hiervan had hij zich hedenmorgen voor de rechtbank te verantwoorden. Verdachte verwijderde de merken van de rijwielen, verwisselde lampen en onderdee- len en verkocht ze dan. Hij bekende al het ten laste gelegde, doch verklaarde uit nood gehandeld te hebben. De officier van Justitie eischte 1% jaar gevangenisstraf. Uitspraak is 9 Juli. Alle Candida ten geslaagd Aan de R. K. Middelbare School voor Meis jes zijn geslaagd M. v. d. Does, A. Giebels, G. Hirs, A. Ides, C. Kahmann, E. Klompe, C. Knape, H. Kuenen, A. Langendijk, A. Nieuwland, T. Roozenkrans, B. Straatmans, A. Swarte, M. Vetter en H. Vorstman. Afge wezen geen. Evenals vorig jaar ook thans weer een mooi succes voor de eerw. zusters aan de Koningstraat. HAARLEM, 24 Juni. (Christ. Lyceum). Ge slaagd voor A de dames K. A. Boekhout, J. Frumau en M. van der Toorren en de he eren J. D. Koers, A. W. Schaafsma, J. D. E. Ver- sluys, H. de Wit en J. H. van Wijk; voor B mej. S. M. Eestinck, Schattenkerk; met 1 cand. wordt het examen voortgezet; afge wezen 1. JUBILEUM Den 2en Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Ridderikhof als expedi tieknecht in dienst trad bij de firma A. J. van der Steur, Groote Houtstraat 48. In het kamend seizoen zullen door ge noemd koor de volgende werken worden uit gevoerd. 1. De schipbreuk, Dr. Joh. Wagenaar. 2. Weihnachtsoratorium, Joh. Seb. Bach. 3. Die Jahreszeiten, Haydn. Gistermiddag omstreeks half 5 is het 5- jarig meisje D. S. bij het spelen in het wa ter van het Zuider-Buitenspaarne geval len. H. v. d. Kroft, wonende Barendsestraat 11 rood, die het ongeval zag, begaf zich ge kleed te water en mocht het genoegen smaken, het reeds zinkende meisje te red den. Wederom is een fiets gestolen, thans een, welke' onbeheerd stond voor een perceel de Nobelstraat. Gisteravond omstreeks 7 uur is het 14- jarige meisje E. v. B. in de Kruistochtstraat door een auto, bestuurd door den 18-jarigen G., aangereden. Zij bekwam een bloeduit storting in een knie en waarschijnlijk eenige kwetsuren aan een dijbeen. Na door den O. D. voorloopig verbonden te zijn, is zij in de Mariastichting verder geholpen. Tegen den bestuurder van den auto is proces-verbaal opgemaakt. Geen reden tot verheugenis Naar wij vernemen, acht men in de krin gen der S. D. A. P. den uitslag der raads verkiezingen niet verheugend. Deze stemming kwam in de gisteren ge houden bijeenkomst der partij duidelijk tot uiting. Na de verkiezingen De Vrijzinnig-Democratische Bond hield gisterenavond een bijeenkomst in het hotel Brinkmann. Bij het binnenkomen der uitsla gen steeg het enthousiasme en groote vreug de heerschte, toen het bericht binnenkwam, dat de vijfde zetel was verzekerd. De voorzitter van de afdeeling wees op de groote stijging van het stemmental en bracht hulde aan Wethouder Slingenoerg, wiens be leid op dezen dag de instemming der kiezers bleek te hebben. Het moet voor Mr. Slingen- berg een groote voldoening zijn, aldus spr., dat de kiezers duidelijk hebben uitgesproken, dat zij zijn beleid goedkeuren en dat zij de aanvallen der sociaal-democraten niet ge rechtvaardigd achten. Spr. begroet voorts met vreugde de verkiezing van het eerste vrouwelijk lid der fractie. Mr. Slingenberg, door de vergadering krachtig toegejuicht, Is den kiezers dankbaar voor hun duidelijke uitspraak. De uitslag der verkiezingen geeft de Vrijzinnig-Democra tische fractie eene zware verantwoordelijk heid. Spr. hoopt voort te blijven strijden voor de belangen der gemeente en de beginselen der partij. Mr. van Dam ziet in de vermeerdering van het zeteltal der partij van twee zetels plus een overschotzetel In 1927 tot vijf volle ze tels thans o.m. een hulde aan de persoon lijkheid van Mr. Slingenberg en aan diens finantleel beleid. Nadat nog hulde was gebracht aan den onvermoeiden secretaris der afdeeling, den heer Geerts en verscheidene sprekers w.o. ook het nieuwe vrouwelijke raadslid, mevr. Elzinga—Berlijn, het woord hadden gevoerd, bleven de talrijke aanwezigen nog lang in de beste stemming bijeen. Meldden wij dezer dagen reeds, dat de R. K. iarmanie „St. Caecilia", directeur de heer S. A. Noom, op het Bondsconcours van den Noord-Hollandschen R. K. Bond van Harmonie- en Fanfaregezeischappen, te Ob- dam gehouden, succesvol uit den strijd ge treden was en een tweetal prijzen behaald had, het is gebleken, dat het succes groo- ter is geweest. Er zijn n.l. behaald de 1ste prils in den marschwedstrijd met het hoogste aantal pun ten (102), de 1ste prijs in den concertwed strijd, sectie harmonie, met het hoogste aan tal punten (352( en in den eere-wedstrijd, tweede afdeeling harmoine. een eersten prijs met 105 unten. De directeur-generaal der Zuiderzeewer ken heeft gisteren aanbesteed: Het aanleggen van steenslagwegen in Pol- derafdeeling I van de Wieringermeer, in 4 perceelen. Raming: perceel I 100.000; per ceel n 85.000; perceel IH 75.000; per ceel IV 60.000. Laagste inschrijvers waren: Perceel 1; N. V. Teermacadam, Den Haag, voor 89.445. Perceel 2: N.V. Ned. Basalt Mij., Zaandam, voor 73.000; Perceel 3: N.V. Aann. Bedrijf v.h. H. J. te Siepe te Winterswijk voor 64.178. Perceel 4: L. van Meekeren te Hindeloopen voor 57.863. Massa: N.V. Ned. Basalt Mij., Zaandam, voor 297.700. Jubileum Heden herdenkt de heer P. Smit, wagen maker aan de Centrale Werkplaats, den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam der Nederlandsche Spoorwegen. Namens de directie ontving de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud en een oorkonde. Namens de wagenmakers en schilders, werd hij toegesproken door den heer Wester, welke hem gelukwenschte en als stoffelijk blijk van waardeering een mooie copie van den schilder Gerb. Max, bloemen en een fraaie oorkonde, geschilderd door den heer Koestal, aanbood. De jubilaris dankte en bracht verder den dag in den huiselijken kring door,waar hem nog vele blijken van belangstelling ten deel vielen. Bij de raadsverkiezingen van gisteren is eenigszins onverwachts de nestor van den Raad, de heer W. A. J. van de Kamp, niet meer herkozen. De heer van de "amp werd lid an de vroedschap p 12 Juli 1899 en lad er onafgebro- en zitting in. Hij /ertegenwoordigde :r geen partij in, al :ag een deel van len middenstand n hem een zijner vertegenwoordigers ndertijd werd de leer v. d. Kamp candidaat gesteld door „Burgerplicht" na een succesvolle actie tot intrekking van het raadsbesluit tot afschaffing van de ker mis, maar ook nadat „Burgerplicht" bestond, werd de heer v. d. Kamp telkens weer door de een of andere kiesver- eeniging, die zich neutraal noemde, candi- daat gesteld. De heer v. d. Kamp was geen veelprater in den Raad, maar een goed kenner van Haarlemsche toestanden en behoeften, waar van hij verschillende malen blijk heeft ge geven. Geheel verloren is de heer v. d. Kamp voor de gemeente nog niet want sinds eenige jaren vervult hij met groote toewij ding en groot succes het ambt van ambte naar van den Burgerlijken Stand en het moge de wensch zijn van allen, die nog eenmaal in Haarlem hopen te trouwen, dat zij door den heer v. d. Kamp in den bur gerlijken echt worden verbonden. Hij doet dat op een wijze, die prettige herinneringen achterlaat. Dinsdag as. uitspraak Heden diende voor de Haarlemsche Recht bank wederom de zaak tegen A. v. d. S., den dader van den moordaanslag in de Wouwer- manstraat. De zaak was uitgesteld, teneinde Dr. Mees nog eenmaal als getuige te hooien en den verdediger Mr. L. G. van Dam in de gelegen heid te stellen de zuster van verdachte als getuige décharge mede te brengen. De zuster van verdachte had zich bereid verklaard, verdachte bij zich in huis te ne men. In verband hiermee werd het advies van Dr. Mees gevraagd. Dr. Mees verklaarde dat het gezin van de zuster van verdachte hem niet geschikt lijkt om verdachte in op te deen nemen, aange zien hij er niet werken kan. „Verdachte moet in een gezin worden op genomen waar hij zijn vak kan uitoefenen, anders helpt het toch niets," aldus Dr. Mees. Mr. van Dam vroeg of opname in een ge sticht niet wenschelijk was, doch dit leek Dr. Mees minder geschikt. De Officier van Justitie achtte het te ge vaarlijk den verdachte op vrije voeten te laten, aangezien op deze wijze de maat schappij in gevaar zou wo-den gebracht. De verdediger, Mr. L. G. van Dam, vroeg of het niet eerst geprobeerd kon worden met opname in het gezin van de zuster van verdachte en mocht het niet gaan, dan eventueel opname in een gesticht. De uitspraak is bepaald op 30 Juni. Het onder architectuur van den heer Van Moorsel te Egmond aan den Hoef gebouwde klooster voor de Eerw. Zusters Carmelites- sen uit Schiedam nadert zijn voltooiing. Morgen zullen reeds de eerste acht Zusters haar intrede In den nieuwen Car- mel doen; de volgende week zullen de ove rige Zusters eveneens Schiedam verlaten en in haar nieuwe tehuis haar intrek nemen, om er te blijven tot aan haar dood. Het nieuwe klooster ligt in een rustige om geving, aan den voet van het maagdelijke duin. Wij kunnen ons begrijpen, dat de Car- melitessen deze vredige plek, Egmond, dat beteekent: Haec mundae, d.w.z. deze reine plaats, hebben uitgekozen, om er haar nieu we tehuis te doen bouwen. Nu de gelegenheid daartoe openstond, heb ben honderden daarvan gebruik gemaakt, om het gebouw ook inwendig te bezichtigen. Ook wij maakt envan deze gelegenheid, die Vrijdag voorbij is, gebruik en vonden den opzichter De Vries bereid, het klooster in wendig te laten zien. Het is een vierkant van vleugels gebouwd, waartusscher. de binnenplaats met den ron den put ligt. Het gebouw is van buiten van baksteen opgetrokken en met pannen bedekt. De voorvleugel is het buitenslot en alleen toegankelijk voor de buitenzusters en be zoekers. Hier bevinden zich de buitenkapel, sacristie, spreekkamers, hal, keuken, refter en verdere verblijven voor de buitenzusters. In den rechterzijvleugel bevinden zich de dienstvertrekken voor het slot, zooals keu ken, wasscherlj met een goederenlift, voorts een spreekkamer voor de zusters. De achtervleugel bevat beneden recreatie zaal en refter, boven verschillende cellen, bi bliotheek, borduurkamer enz. Rond de bin nenplaats loopt een gang, waarvan de mu ren uit witte zandsteen zijn opgetrokken. komt Door stalen glas-in-locd-boogramen het licht binnen. De linkervleugel bevat de kapellen, waar van de muren uit gele baksteen zijn opge trokken. Het gewelf is de houten dakspan- ting. Door driemaal drie smalle, hooge glas- in-lood-ramen komt het licht binnen. De kapellen zijn door een zwaar, zwart ijzeren hek gescheiden van het priesterkoor, waar op vier zuilen van Grieksch marmer, de 1400 K.G. zware, zwartgepolijst marmeren altaar tafel rust. De glas-in-loodramen zijn hier kleuriger dan in het klooster, waar de kleu ren zich overal beperken tot zwart, wit, bruin en een zacht geel. Rechts van het priesterkoor ligt de kleine kapel voor de buitenzusters en bezoekers. De muren heb ben hier een lambriseering van blauw geglazuurde steenen. In den muur, die het priesterkoor van de Zusterkapel scheidt, is een klein luikje, waardoor de Zusters de H. Communie ontvangen. Achter de kapel ligt de kapittelzaal, waar, evenals in de kapel tegen de muren de koorbanken, 22 in getal, zijn aangebracht. Achter de kapittelzaal be vinden zich de recreatiezaal en eenige an dere vertrekken voor de novicen. Alle deu ren zijn van dubbel eiken-triplex. Het geheele gebouw biedt, ondanks de strenge soberheid, een vriendelijken aanblik. Het slot is van centrale verwarming voor zien, welke echter nooit een grootere warmte dan 10 graden zal geven. Zooveel mogelijk, o.a. in den refter, kapittelzaal en de cellen, is de meubileering uit het klooster te Schie dam overgebracht. Achter het klooster strekt zich een groo te tuin uit, terwijl rond het geheel een schutting is gebouwd, welke later door eei. steenen muur zal worden vervangen. Donderdag 9 Juli zal Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent het klooster inzegenen, om Vrijdag d.a.v. des morgens de kapel in te wijden. WEILL Personalia De heeren J. L. Dinkla en R. Sterringa, beiden alhier, slaagden te Leiden voor het candidaatsexamen geneeskunde. De laatste slaagde cum laude. Prov. Staten van Noord-Holland Ged. Staten vragen machtiging over 1931 een bijdrage van ten hoogste f 200.te verleenen ten behoeve van proeven, geno men aan den Langendijk, ter verkrijging van een betere soort van roode bewaarkool. Ged. Staten stellen voor 2000.— be schikbaar te stellen ten behoeve van het in ternationaal tuberculose-congres dat in 1932 te Den Haag en te Amsterdam zal worden gehouden. Ged. Staten stellen voor aan de gemeente Wormer over 1931 en volgende jaren tot wederopzeggens een jaarlijksche subsidie te verleenen voor de wijkverpleging in die ge meente, welk bedrag door Ged. Staten zal bepaald worden. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen voor hen te machtigen ten bate van de Provincie aan te gaan geldleeningen van zoodanige nominale bedragen als noo- dig zullen blijken om eene som te ver krijgen ter voldoening van: a. f 2.244.000 wegens uitkeering aan het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf ten behoeve van de uit breidingswerken; b. f 600.000 wegens uit keering aan het Provinciaal Waterleiding bedrijf ten behoeve van de uitbreidings werken: c. f 57.000 wegens bijdrage aan het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort voor buitengewone werken; d. f 20.570 we gens kosten van het treffen van voorzie ningen op het kampeerterrein op het Pro vinciaal Landgoed onder Castricum; e. f 80.000 wegens bijdrage aan het Provinciaal Ziekenhuis te Medcmblik; f. f 100.000 we gens uitkeering aan het Provinciaal Elec- triciteitsbedrljf ten behoeve van aan de N.V. K.E.MA. te verstrekken gelden en te be palen, dat deze leeningen zullen worden aangegaan tegen eene reëele rente van ten hoogste 4K pet. 's jaars. DE UITSLAG DER VERKIEZINGEN.. Een kleine beschouwing over den uitslag der raadsverkiezingen ln deze buurtschap, die toch als zoodanig vrijwel los staat van de gemeente Bloemendaal, lijkt o.i. wel de moeite waard. De Katholieken hier hebben zich wat de opkomst voor de stembus betreft uitstekend gehouden: van de 325 stemgerechtigde Ka tholieken hebben 310 hun stemplicht ver vulden wel op de Katholieke Hjst. Vermel denswaard Is hierbij, dat no. 7 van de R. K. lijst, de plaatselijke arbeiderscandidaat, de heer L. Warmerdam, 84 stemmen op zich wist te verzamelen, terwijl de heer Prinsen- berg als no. 1 216 stemmen verwierf. No. 3, de niet-plaatselijke arbeidersvertegenwoor diger, de heer Bolleman, verkreeg hier 1 stem. Van de andere partijen vallen nog aan te stippen de 60 stemmen, die de S. D. A. P. wist te behalen. De Chr.-Historischen kre gen 42 st„ waarvan 9 stemmen op den plaatsgenoot, den heer Joh. Tillema. De Vrijheidsbonóers, die bij de Prov. Sta tenverkiezingen 36 stemmen behaalden, kregen nu slechts steun van een 8-tal stem men. De Vrijz.Democraten brachten het nog tot 5. Katholiek Vogelenzang heeft zeer zeker het zijne bijgedragen in het behouden van het aantal R. K. zetels in den Bloemen- daalschen gemeenteraad. De ijver der propagandisten heeft zijn vruchten mogen afwerpen. Serenade bij jhr. J. P. W. vaci Doorn Morgen (Vrijdagavond) zal het fanfare corps „Excelsior", ter gelegenheid van diens verjaardag, een serenade brengen aan zijn beschermheer, jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester. Om circa half 8 wordt afgemarcheerd van Café-Restaurant „Lommeroord", langs Kerklaan, Raadhuisstraat, Raadhuisplein en Van Merlenlaan, naar de villa van jhr. Van Doorn, Van Merlenlaan 21. Terug langs Van Merlenlaan, Ritsema Boschkade, Melchior Treublaan, Oudemans- laan, Hugo de Vriesplein, Jac. Thijssenlaan en Heerenweg naar Hotel-Restaurant „Lommeroord". Vergadering Tuinlieden Woensdag avond hield de onderlinge tuinliedenver- eeniging Aerdenhout en Omstr. haar maan- delijksche vergadering in Café-Restaurant „Lommeroord". Wegens de zeer belangrijke agenda, was de belangsteling buitengewoon groot. Ook. de inzendingen ter keuring waren vrij groot. Na opening en notulen werd wederom een nieuw lid geïnstalleerd. Hierna volgde de bespreking van de groote excursie, die dit jaar op 28 Juli naar Zeist en Soest zal gaan. Een uitgebreid programma werd vastge steld. Zoo zullen o. a. 1 kweekerij en 3 bui tenplaatsen bezocht worden. Staande de vergadering gaven zich reeds 40 personen op. De groote Lathyruskeuring zal dit jaar plaats hebben op 9 Juli in Hotel Lommer oord, Heerenweg hoek Kerklaan. De keuring zal plaats hebben des mor gens om 10 uur. Ter opluistering zullen ook andere plan ten en bloemen geëxposeerd worden. De tentoonstelling zal voor het publiek houdt en waardoor Uw geest helder blijft want er is een middel, dat U kalm Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijg baar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. gratis te bezichtigen zijn van des namid dags 2 tot 10 uur. Voor het ter keuring ingezondene werden de volgende punten toegekend: Aan B. Nieuwenhuis voor Achimenis 9 punten, Ixora 10 punten, Cloxinia 10 pun ten, Saintpaulia 8 punten. C. van Iperen voor collectie groenten 7 punten, collectie bloemen 9 punten, gele sla 8 punten, Bloemkool 9 punten. F. Booms voor collectie perziken 2 maal 10 punten. Door den heer Goudswaard was ter op luistering ingezonden een fraaie collectie bloeiende heestertakken. De inzenders gaven een uitvoerige cause rie over de kweekwijze. De bindcursus zal aanvangen 2 Juli en zal geleid worden door den heer Kupers, uit Haarlem. Voor een specialen Dahlia-avond werden de stekken uitgereikt. In de plaats van den heer H. van Gurp, die de vorige vergadering als voorzitter was gekozen, werd als secretaris benoemd de heer K. Goudswaard, J. van den Bergstraat 15 Heemstede. Na een leerzame rondvraag volgde slui ting. ..Autotocht voor ouden van dagen De ouden van dagen zullen op 7 Juli weer een uitstapje maken. De aanvrage wordt steeds grooter. Was er het vorige jaar 'n 25-tal auto's noodig, nu zal dit nog te weinig zijn. Het comité doet daarom een beroep op bezitters van geschikte luxe-wagens hem in dit mooie doel ter zijde te staan door voor dien middag van circa 2 tot 5 uur hun auto beschikbaar te stellen, om zoo de oudjes te laten genieten van de mooie om geving. j Bij mevrouw Quarles van Ufford—Dolle man, Binnenweg 98, telefoon 28157 en den heer P. van Houten, garage Bleekersvaart 9, telefoon 28187, melde men zich aan. DONDERDAG 25 JUNI Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4K Nederl. 1916 4K Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4K N.Ind. 1926 B 102 1031s/16 103I5/16 IOIVio 98 %6 102 10315/16 10315/16 101%6 98 %6 Banken Koloniale Bank Cert. Handel-Mb. 107% 108 cx. 125 127 industrieën Unilever 178 103% 74% 43% 117% 53% 275 186 107 79 45 125 56 290% Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 56% 48% 7 15 60 50% 7% Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 35 72 36 76 Petroleum 25% 225% 105% 9 7% 25% 237 115% 6V16 10 8% Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A'dam Rubber 80% 64% 32% 17% 41 19% 42% 34% 8% 87% 65 b 35 b Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoeli Allied 45 36 Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Mjn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomo Scheepvaart-tJnle 11% 9% 116% mm 120 9% Suiker H. V. A. 3253% 21% 83% 52 348 Tabak 2173% 250 31% 284 269% 40 298 Spoorwegen 171% 15% 6% 6 34 175 16 6% 36 22 Jhlc Milw St. Paul Kansas City Soutli 'rolongatie 1 1% DONDERDAG 25 JUNI 9.70 34.55 12.08% 2.48 58.95 48.15 12.95 23.30 66.45 66.55 9.75 34.65 12.09% 2.48% 59.05 48.25 13.C5 23.40 66.55 66.65 New-York (caole Zürlch Madrid Xopeiïhagen Praag Weenen 66.45 7.30 34.85 27.- 66.55 7.40 34.95 29.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2