Uit den Omtrek Stöfzuïgerhisós MAERTENS R. K. Harmonie „St. Caecilia" Haarlem (N.) N.V. Boerderij Bronstee H a ar I e m m ermeer Officieels Mededeel inêen HAARLEMMERMEER NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT HEEMSTEDE LIJNDEN HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders BLOEMENDAAL SASSENHEIM VOORHOUT VOGELENZANG VIJFHUIZEN ZANDVOORT WORMER WARMOND KROMMENIE WEESP KENNEMERLAND BEVERWIJK CASTRICUM HEEMSKERK HEILOO EGMOND AAN ZEE Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKS VISCHAFSLAQ VAN ONZE RECHTBANK ZWEMMEN Bartsijorisstraat 16 -TsL 10753 VAMPYR stafzsilgers f 105.- MARKTNIEUWS Concours-successen Deze vereeniging behaalde Zondag jX op het bondsconcours te Obdam in den marsch- wedstrijd den eersten prijs met hoogste aan tal punten over het geheele concours; in den concert wedstrijd den eersten prijs met hoog ste aantal punten (sectie harmonie) en in den eerewedstrijd ook den eersten prijs. Verkoop van landerijen In de gisteravond gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Boerderij Bronstee, Heemstede, werd besloten, het aan de vennootschap toe- behoorenae weiland, thans in huur bij den heer N. H. Eldering, in het a.s. najaar in veiling te brengen, gezien de groote bouw- waarde, welke het in den loop der jaren ge kregen heeft, waardoor de hooge pacht moeilijk op te brengen was. Het bedrijf zal onveranderd worden voort gezet. DE ELECTRIFICATIE VAN DE LIJN HEEMSTEDE—HILLEGOM Wat B. en W. van Heemstede voorstellen B. en W. van Heemstede stellen voor: le. een crediet te verleenen groot f271.000 voor: a. aankoop en overname van grond voor verbreeding van den Glipperweg; b. aanleg van dien weg met voetpaden, rioleering, afscheidingen enz.; c. vernieuwing van den Merlenbrug en Glipperbrug; d. verleggen van leidingen van gas, water en electriciteit in dien weg; 2e. te machtigen met de N. V. Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij regelin gen te treffen. GEVONDEN EN VERLOREN Ter secretarie van deze gemeente is aan gifte gedaan, dat is Gevonden: een boekje, bevattende tol- bonnen; een ceintuur; een portemonnaie een rijwielbelastingplaatje; een rozenkrans, een zak chili; een bus raapolie; een broche; een armbandhorloge; een oliejas; een reis deken; een rol stof (Indanthren)een man chetknoop «en kinderschakelarmbandje. Verloren: een handschoen (beige); een belastingplaatje; een bril met hoornen ran den en nikkelen stangen; een grijze regen jas; een verlovingsring. Het concours-hippique. Voor het op Woensdag 15 Juli a.s. te Hoofddorp op het gemeentelijk sportterrein te houden con cours-hippique van de vereeniging „Voor uit" bestaat reeds groote belangstelling. De Koninklijke familie stelde wederom medailles beschikbaar, evenals verschillen de andere hoogstaande personen blijk ga ven van hun medeleven en belangstelling in het concours. Reeds komen uit alle deelen van het land aanvragen binnen om inschrijvings programma's, zoodat verwacht mag wor den dat de deelname aan de verschillende nummers weer groot zal zijn. Zangvereeniging. Naar wij vernemen zal de zangvereeniging „Hoofddorp" deelne men aan het in de volgende week te Aals meer te houden muziek- en zangconcours, georganiseerd door Aalsmeer's Chr. Man nenkoor. Burgerlijke Stand van 2325 Juni 1931. Geboren: Gerrit, z. van G. Roos en G. Don ker. Cornelia, d. van J. Noordhoek en J. E. Schoneveld. Maria Geertruida, d. van J. Mantel en G. H- Feenstra. Johannes Theodorus, z. van Th. N. Broedersz en C. M. Fontaine. Zegerina Geertruida, d. van A. J. van Strien en N. Z. van der Linde. Adelbertus Willem, z. van B. v M. C. van Loon en C. A. J. Leurs. Rijks, z. van R. van Elderen en Ja Tos. Ondertrouwd: Gijsbertus Biesheuvel, 27 jaar en Matje Maarse, 26 jaar. Johannes Pieter Bax, 27 jaar en Lena Elisabeth Stieva, 23 jaar. Getrouwd: Cornelis Mes, 32 jaar en Jan netje Brugman, 32 jaar. Theodorus Petrus Zegstroo, 27 jaar en Johanna Elisabeth Moleman, 26 jaar. Jan Snoek, 23 jaar en Grietje Haspels, 23 jaar. Barend Griek- spoor, 25 jaar en Janneke Catharina Griek- spoor 22 jaar. Overleden: Jantje Breemer 47 jaar, ge huwd met J. W. Wallbrink. GEMEENTERAAD Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester J. B. V. M. J. van de Mortel. Afwezig wethouder v. Eeden. In handen van de Commissie tot wijzi ging der Bouwverordening wordt gesteld een adres van den heer Kraan te Oegstgeest en de N. V. Joanna Saturna te Rotterdam, om vergunning voor het bouwen van resp. een landhuis aan den Ouden Zeeweg en een garage achter de villa „Zeezang" aan den Zuid-Boulevard. Aangehouden wordt een verzoek van den heer Feikema om terugbetaling kosten aan leg gasleiding. Sluitingsuur café's De vorige vergadering werden een tweetal adressen inzake vervroeging van het slui tingsuur der café's om prae-advies in han den van B. en W. gesteld. Het college stelt thans voor, op deze ver zoeken afwijzend te beschikken en den be- staanden toestand te handhaven. De raad sloot zich daarbij aan. De heer J. Compier verzocht op gemak kelijke voorwaarden aansluiting aan het te lefoonnet, om spoedige hulp bij ongelukken in de omgeving van zijn café's mogelijk te maken. B. en W. stelden voor de helft van de kosten voor rekening van de gemeente te nemen, waarmede de heer Compier echter niet accoord ging. Besloten wordt niet verder op de zaak in te gaan. Het jaarverslag der Gezondheidscommissie, gezeteld te Katwijk, wordt overgelegd. De goedkeuring wordt daaraan verleend. Het accountantsrapport van de Spaar bank voor Noordwijk en Omstreken, wordt voor kennisgeving aangenomen, terwijl wordt ingestemd met de dankbetuiging door de Commissie aan Commissarissen en Boekhou der gebracht. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de Politievakschool van den Ned. R. K. Politiebond „St. Michaël" te 's Hertogen bosch om subsidie in de kosten van de politievakopleiding. Zonder h.s. werd besloten de ambtenaren vergoeding te geven voor overuren. Voor kennisgeving wordt aangenomen een adres van eenige ingezetenen, die er zich over beklagen, dat zij geen uitnoodiging ont vingen, om voor de nieuwe linoleum-vloeren in de openbare school in te schrijven. Voor deze leverantie kwamen alleen in aanmer king firma's, die reeds meermalen „Estrich"- vloeren gelegd hebben, en B. en W. meenden, dat adressanten daartoe niet behoorlijk in staat waren. Ingevolge artikel 101 der Onderwijswet werden de volgende vergoedingen toegekend: R. K. Parochiaal Kerkbestuur f 4408.23; Ver. voor Chr. L. O. Noordwijk-Binnen f 1083.70; idem aan Zee f 1393.55; Hervormde Schoolvereeniging f 1317.02; Ver. Christ. School voor uitgebreid L.O. f 741.63. Aan het schoolbestuur van de Wilhelmi- naschool wordt over 1927 en 1928 een bedrag van f 334.95 toegekend, als vergoeding in de kosten van door hem aangestelde assistenten op grond van artikel 101 L. O.-wet. Het bestuur der Hervormde Schoolvereeni ging vraagt een bedrag naar raming van f 2208, voor het vervangen van het oude sa nitair door nieuw en voor het vervangen van gasverlichting door een electrische installatie aan haar school te Noordwijk. Aldus beslo ten. Voorgesteld wordt een crediet van f 600 te verleenen voor de verbouwing van de noodslachtplaats; de localiteit welke thans voor winkel en labaratorium wordt gebruikt, zal alleen voor winkel bestemd worden en daarvoor worden ingericht en het materiaal van het laboratorium zal naar een privé- wejkkamer worden overgebracht. ^"^cLdjjs^-besloten. v Besloten wordt de perceelen Hoofdstraat 91 tegëH f 4 per week en 93 tegen f 2.75 per week te verhuren. Besloten wordt onders hands te verkoopen aan Arie Vermeulen, pensionhouder te Noordwijk, een perceel groot 82 centiaren voor een totaal-prijs van f 451, onder bepaalde voorwaarden. De regeling van de bebouwing Nieuwe Zeeweg wordt aangenomen. B. en W. stellen voor f 30.000 beschikbaar te stellen voor den aanleg van een weg N. Z. Polder vanaf den Duinweg tot IJmuiderstraat. De brug over de Woensdagsche Watering ter verbinding van de IJmuiderstraat wordt geraamd op f 2000. Wordt na discussie aan genomen. Een regeling bebouwing van den weg, ge legen tusschen Stationsplein en Emmaweg wordt aangehouden. Het raadsbesluit inzake aankoop grond KI. v. d. Meulen wordt gewijzigd. Eenige wijzigingen begrooting 1930 en 1931 worden aangebracht. Voor herstelling van het politie-bureau wordt f 525 toegestaan. Benoeming raadslid Door den voorzit ter van het hoofdstembureau is benoemd tot lid van den gemeenteraad de heer W. H. Langeveld, naar aanleiding van het niet aannemen zijner benoeming door den heer Joh. v. d. Voet. De heer Van der Voet was no. 10 van de R. K. lijst, de heer Langeveld no. 7. Inlevering vacantiebonnen De leden van de afd. Noordwijkerhout van den Bouwvak arbeidersbond kunnen a.s. Dinsdag, 30 Juni, s' avonds van 79 uur, hun vacantiebonnen inwisselen. Het bestuur zal zitting houden in café „De Zwaan." Gemeenteraad. Een vergadering van den Raad dezer gemeente wordt Dinsdag 30 Juni 1931, des avonds om 8 uur gehouden. De agenda is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de ver gadering van 28 Mei 1931. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake aanleg centrale verwar ming en doktei'skamer O. L. school aan den Voorweg. 4. Vergoeding art. 100 L. O. wet 1920 over 1929. 5. Herziening georganiseerd overleg voor het gemeentepersoneel en benoeming van drie leden in de Commissie voor Overleg. 6. Benoeming van een leerkracht aan de U. L. O. school. 7. Eervol ontslag gemeente-arts. 8. Stratenaanleg tusschen Zandvaart en Jacob van Campenstraat. 9. Doortrekking Lindtnlaan en Vijf heeren straat en Credietverleening voor hoofdriolee- ring. 10. Verbetering van den Glipperweg en doortrekking electrische tram. 11. Deelname in waarborgfonds voor Chr. Zangvereeniging „Sursum Corda". 12. Verhuur van tuingrond aan de West zijde van de Vrijheidsdreef. 13. Wijziging stroomlevering door Haar lem. 14. Begrootingswijzigingen 1930. 15. Vaststelling kohieren plaatselijke In komstenbelasting. 16. Ontheffing Plaatselijke Inkomstenbe lasting en beslissing op schoolgeld-reclames. Openbare verkooping Bij den gisteren in het café „Het Wapen van Noordwijker hout" ten overstaan van den te Sassenheim gevestigden Notaris G. ten Bruggencate ge houden afslag van op 18 Juli 1.1. in bod ge zette perceelen was de uitslag als'volgt: Perceel I en II, 2 woonhuizen met schuurt jes en erven te samen groot 5.40 X 7.20 A. 12.60 A., gelegen aan het Hardepad, alhier, in bod gezet op te samen 4700.gemijnd op 160.door C. van Maris te Zilk, welke dus kooper werd voor 4860. Perceel Hl, Woonhuis met bloembollen- schuur, schuurtjes en erven weg en grond, te samen groot 22.76 A.; in bod op 3150—, gemijnd op 500.—, dus 3650.— door J. A. van Gijlswijk te Noordwijkerhout. Er was ZILVEREN JUBILEUM Woensdag 1 Juli zal de heer H. J. Post, hoofd der Mariaschool aan den Spaarn- wouderweg, 25 jaar aan het bijzonder on derwijs verbonden zijn. De heer Post is eerst 5 jaar als onderwij zer te Hillegom werkzaam geweest en de laatste 20 jaar als hoofd van genoemde school. De heer Post heeft zich in die jaren doen kennen als een zeer plichtgetrouw persoon, die leefde voor het onderwijs en voor de kinderen, welke hem waren toevertrouwd. Hebben wij dezen jubilaris geschetst als onderwijzer en mensch, nóg meer lof ver dient hU als organisator. In welke parochie zal het vereenigingsleven meer bloeien dan in de parochie aan de Lijnden? Dit is zeker voor 90 pet. het werk van den heer Post. Onder anderen de R.K. Propagandaclub, R.K. Kiesvereeniging, R.K. Begrafenisver - eeniging, Inkoopvereeniging, Boerenleen bank, enz., zijn door zijn medewerking op gericht en daarin heeft hij altijd leidende functies bekleed. Het zal den jubilaris op den dag van zijn jubileum zeker niet aan belangstelling ont breken. Gevonden voorwerpen. Gevonden en te rug te bekomen bijC. v. d. Maas, Domp- vloedslaan 43, Overveen, een gewicht; P. Rut- te, Bloemendaalscheweg 59, Bloemendaal, een bruine tasch; Goemans, Prins Hendrik laan 6, Overveen, een doublé armbandje; v. d. Laan, Rijnegomlaan 15, Aerdenhout, een zilveren horloge met verschuifbaar deksel; R. Hoop, Ramplaan 21, Haarlem, een kin- derportemonnaie met inhoud; J. v. d. Bos, Schrceder v. d. Kolkweg 20, Bloemendaal, een rozenkrans; F. W. Meuring, Rollands laan 41, Haarlem, een horlogeketting; A. van Bragt, Oranjestraat 192, Haarlem, een da- mestasch met inhoud; Lokerse, Graaf Flo- rislaan 35, Vogelenzang, een oud heerenrij wiel; Overtoom, Delftstraat 5rood, Haarlem, een lapje stof; A. Homburg, Kerkplein 26, Bloemendaal, een alpacca beursje met in houd; Adriani, Oranje Nassaulaan 37, Over veen, een vulpenhouder; C. A. Bijster, L. van Dalelaan 12, Haarlem, een blauwe man tel; Huizer, Dr. Bakkerlaan 27, Bloemendaal, een paar handschoenen; wed. G. H. Schol te, Bloemendaalscheweg 90, Bloemendaal, een damestaschje met inhoud; A. van Iersel, Oude Posthuisstraat 7, Heemstede, een ver moedelijk zilveren beursje met inhoud; aan den politiepost te Aerdenhout, een zwarte muts; aan den politiepost Noordzeestrand, een heerenhandschoen, een kindertaschje, een paar sleutels, een badschoentje; O. de Vries Kinheimweg 63, Bloemendaal, een bal; aan het bureau van politie Overveen, een koperen gewicht, een contactsleuteltje, een R. K. gebedenboekje, een bovenstuk van armbandhorloge, een insigne A. N. W. B„ een huissleutel. In een der stembureaux werd het volgende gedichtje aangetroffen. VOORZITTER STEMBUREAU Mijnheer. Uit de 41 candidaten voor onzen geliefden raad Vind ik geen enkel te goed of te kwaad. Want wat ze zijn, rechts, links, of bolsje wiek, Aan de belasting betalen we ons toch ziek. En om dit kwaad met 50 pCt. te verminde ren, Kunt u met z'n een en veertigen niet ver minderen. Want bij gebrek aan zwembaden, raadhui zen, vuilniswagens en motorspuiten, Weet Vader Gouverneur, wethouders en raadsleden wel weg met de duiten: En ook bij den nieuwen raad, uit de 41 can didaten, Moeten alle gemeentenaren per belasting weer een ader laten. Daarom vind ik den beste uit den nieuwen raad, Die het meeste opkomt voor dat groote kwaad. En de candidaat, die daarop het meest zal hameren en fitten,. Komt vast heel spoedig in de Tweede Ka- mer te zitten. Hoogachtend, DE 42e CANDIDAAT Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus Gijsbertus Maria, zoon van A. van der Voort en J. M. Rotteveel; Jacoba Maria, dochter van A van der Eist en M. C. van Roode. Ondertrouwd: G. W. M. A. van Gent, 27 jaar en H C. Martin, 29 jaar. Getrouwd: J. Moolenaar, 31 jaar, en N. Kuneman, 25 jaar. Vaccinatie Maandag 29 Juni a.s., des middags om drie uur, bestaat er gelegen heid ten huize van dr. Bots, alhier, tot kostelooze inenting en herinenting. 25-jarig ambtsjubileum Den len Juli a.s. herdenkt de heer W. Lokerse den dag dat hij voor 25 jaar geleden werd aangesteld als agent van politie te Bloemendaal, met als standplaats Vogelenzang. Lokerse heeft aldaar onafgebroken dienst gedaan, in die 25 jaar de wet op juiste wijze gehandhaafd en is daardoor bij zijn dorps- genooten, evenals bij zijn superieuren zeer gezien. Het zal hem ongetwijfeld op den jubi leumsdag dan ook niet aan bewijzen van be langstelling ontbreken. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer H. Diemer slaagde voor het doctoraalexa men in de biologie. Parkeerverbod. Krachtens artikel 18 der Algemeene Politieverordening zal het van heden af tot en met 30 September a.s. ver boden zijn motorrijtuigen en alle andere voertuigen te plaatsen, geplaatst aanwezig te hebben of tie laten staan in de volgen de straten: Marisstraat, Hugo de Groot straat, Oosterparkstraat, Westerpark straat, Marnixstraat, Mauritsstraat, de Wittstraat, Frederik Hendrikstraat, Johan van Oldebarneveldstraat, Hensiusstraat, Piet Heinstaaat, van Kinsbergenstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat en Badhuis plein. Brand. Door onbekende oorzaak brak Woensdag kort na den middag, terwijl de vrouw in de schuur en de boer op het hooi land waren, brand uit in de boerderij van P. P. te Jisp. Toen men tot de ontdekking kwam, viel aan redden van den inboedel al niet meer te denken. Het geheel van hout opgetrokken gebouw was spoedig één vuur zee, flink aangewakkerd door den stevigen wind, zoodat de brandweer, die met drie stralen werkte, weinig kon uitrichten en na korten tijd voor een puinhoop van pannen en hout stond. De autospuit uit Wormer, die ter assistentie was uitgetrokken, behoefde dan ook geen water te geven. Toen deze spuit zou terugkeeren, geraakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt door de bal ken, waartusschen de brandslangen lagen, en reed de auto eerst links tegen de leuning van de Zwetbrug en daarna door de rechter- leuning. Gelukkig bleef de auto op de vooras op den rand van de brug hangen en kwa men geen persoonlijke ongelukken voor. Een ontboden kraanwagen hielp den zwaren auto weer op de brug en bracht dezen daarna met verbogen vooras en spatscherm naar een herstelplaats. Het verkeer moest hiermede echter onge veer anderhalf uur gestremd worden. Ernstig outo-ongeluk Gisterenavond kwart over 9 is de 35-jarige portier van Meerrust, A. H. de Bont, met een tweeper soons auto in de bocht van den straatweg nabij Endegeest te Oegsgeest geslipt. De auto reed eerst tegen een lantaarnpaal, welke ge heel afknapte, en vervolgens tegen een boom. De B. werd ernstig gewonod. Hij heeft drie ribben gebroken. Hij is naar het Diacones- senhuis te Leiden gebracht. Openstelling Park Ingaande Zaterdag 27 Juni a. s.zal reeds het voorste gedeelte van het park voor het publiek worden open gesteld. Beleefd wordt verzocht aller mede werking ter voorkoming van beschadiging enz. Het loopen buiten de paden is verbo den. Vereeniging „Ons schoolfeest" In de dezer dagen gehouden vergadering van „Ons Schoolfeest" werden de aftredende bestuurs leden de heeren; P. Preijer, Jb. Caro, J. Reijne, P. J. Kroolc A. de Jong, H- ten Wolde, en Th. Slenders bij acclamatie herkozen. De heeren M. Schots en K. Molenaar, eveneens aftredend, deelden voor de vergadering mede, dat zij zich niet weder beschikbaar konden stellen. Met een woord van dank voor hetgeen zij in het belang van de vereeniging hadden gedaan, werden in hun plaats gekozen de heeren Gerb. Luijting en E. Woud. Besloten werd met de kinderen der 5e en 6e klasse op 23 Juli naar Artis te gaan en met de kin deren der 3e en 4e klasse op 30 Juli naar Schoorl. Aan het einde van de vergadering werd de heer K. Molenaar die van de oprich ting af zitting had in het bestuur, tot eere lid benoemd. Burgerl. stand Geboren: Teunis, z. v. A. Glijnis en M. Timmermans. Wilhelmina, Octavia, d. van N. E. Draisma en C. A. van Gerven. Franciscus Cornelis, z. van P. Way en M. Breeuwer. Leo Johannes, z. van J. A. G. Götz en A. N. Gabriels. Ondertrouwd: M. Honing (te Groningen) en Gr. Bas. Autotocht Ouden van Dagen De auto tocht voor Ouden van Dagen zal dit jaar plaats vinden op 15 Juli a.s. De Ouden van Dagen, die den tocht willen medemaken, worden verzocht zich op te geven vóór of op Zaterdag 4 Juli a.s. bij de heeren, Jb. Caro, J. Kit (weesvader) of J. Reijne Hz. Tevens wordt vriendelijk verzocht aan autobezitters hun auto op 15 Juli beschikbaar te stellen en aan allen hun giften en gaven evenals vorig jaar wederom voor de oudjes te wil len reserveeren. Auto-botsing Woensdagmiddag kwam een auto bestuurd door den heer S. Groot, waarin gezeten het nieuw gekozen raadslid de heer J. Ofman, voor het afhalen van stemplichtigen, ter hoogte van den Heiligen- weg-hoek Weverstraat in botsing met een anderen auto, waarvan de bestuurder zon der signalen te geven de vrij gevaarlijke Schade aan de gemeentekas? Door de amusementsfirma VermolenHommerson, die hier gedurende 10 dagen heeft gestaan, is aan de gemeente het door deze gevraagde staangeld a f 1500.betaald, alsook f 1000. cautie. Er zijn er nu velen, die meenen, dat het dubbele en meer had gevraagd mogen worden en die er nu het dagelijksch bestuur een verwijt van maken, dat het zulks niet heeft gedaan. Zij beroepen er zich op, dat door de bovengenoemde firma pl.m. f 18000. is ingebeurd. Waar de burgemeester in deze zaak in deze gemeente geen spiegelend voorbeeld had, is het verwijt ongegrond. Wel mag men er gerust op zijn, dat men hier door schade is wijs geworden en dat een volgende maal zeker meer in de gemeentekas zal vloeien. Wellicht krijgen we daarvoor bij de 800- jarige herdenking een ruime kans. Zijn bestaan kwijt Wellicht heeft men in de bladen gelezen, dat de veehouder melkventer d. D. in bijna al te grooten ijver met den inhoud van een paar melkbussen een socialistische verkiezingsreclame voor het O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam heeft weggeschrobd. Het is den vurigen man zoo kwalijk genomen door de S. D. A. P.-ers uit zijn melkwijk, welke het grootste aantal zij ner klanten uitmaken, dat deze hem niet alleen tot ver in den Bijlmer hebben achter volgd, maar dat deze ook hun melk elders zijn gaan betrekken. D. D. is nu buitenge woon in zijn nering geschaad en tracht zijn waar in Bussum te venten. Door het maken van kaas tracht de ijverige propagandist zich verder schadeloos te stellen. Rectificatie Onder de gisteren ge plaatste foto's van de R. K. raadsleden van Beverwijk is abusievelijk een verkeerd cli ché opgenomen. Het portret van den heer W. de Groot is door een fout tusschen den uitslag van de raadsverkiezingen te Hille gom opgenomen. Aardbeienveiling Gisteren had alhier de eerste aardbeien veiling plaats. De aanvoer was nog zeer gering, terwijl de prijzen slecht genoemd kunnen worden. Zij waren: vroege aardbeien van 25 tot 28lA cent en amazone van 21 tot 26 cent per Kg. Aanvoer 1141 manden. Ongeval aan de gasfabriek Gistermor gen gebeurde een ongeluk aan het gas bedrijf alhier. Toen de directeur met een der employé's een defect aan de transportbaan voor kolen aan het zoeken was en zich daar toe op een tweetal ladders beven aan de transportbaan bevonden, kwam er door on verklaarbare oorzaak contact, waardoor de transporteur begon te loopen. Zij verloren daardoor het evenwicht en grepen naar iets om zich vast te houden. De directeur was zoo gelukkig den transporteur te grijpen en bleef daaraan hangen, maar de beambte Korsman greep aan de loopinrichting die onder stroom stond. Hij kreeg brandwonden welke later gelukkig niet van ernstigen aard bleken te zijn. Door de toeschietende werklieden werden beiden uit hun benarde positie verlost en de geneesheer gewaarschuwd. Burgerl. stand Geboren: Willem Corne lis, zoon van Willem Zijlstra en Cornelia Hendrika Petronella Kuijper. Overleden: Wolf Simon Springer, oud 82 jaren, wonende te Amsterdam. Getrouwd: Wytze Tjeerd Hellinga, ge meente-secretaris wonende te Hoogkarspel en Cornelia Catharina Weenk. R. K. Volksbond Woensdag 24 Juni 1.1. werd een ledenvergadering gehouden in het R. K. Vereenigingsgebouw van den R. K. Volksbond, afdeeling Heemskerk. De voorzitter, de heer Ant. Zuurbier, opent met gebed, terwijl bovendien eenige gebeden werden gestort voor het kortelings overleden medelid G. Rozing. Alsdan wordt van harte welkom gehee- ten Kapelaan Nijsten, welke de eerste maal als geestelijk adviseur aanwezig is. Er is een schrijven binnengekomen van het gemeentebestuur van Heemskerk, ver meldend, dat afwijzend is beschikt op het verzoek van de afdeeling, om ter plaatse een Arbeidsbeurs te stichten. Voorts is een verzoek aan de afdeeling gericht, om een bijdrage voor het op te richten Dr. Poelfonds. Besloten wordt het gevraagde te verlee nen. In afwijking van de agenda volgt thans bestuursverkiezing in de vacature J. Pee kei (overleden), en M. de Bruin, welke als zoodanig heeft bedankt. Bij eerste stemming wordt de heer Jac. Kloes met 43 stemmen gekozen. Herstemming vindt plaats tusschen de heeren J. Gouweleeuw en P. Lubbers, het welk tot resultaat had, dat de heer J. Gou weleeuw met 23 stemmen wordt gekozen. Eerstgenoemde neemt zijn benoeming aan; laatstgenoemde heer is niet aanwe zig en de uitslag zal hem worden bekend gemaakt. Dank wordt gebracht aan het scheidende bestuurslid M. de Bruin, voor het vele werk in zijn 5 zittingsjaren verricht. Komt in bespreking reis naar Utrecht op Zondag 6 September, ter gelegenheid van de Rerum Novarum-herdenking. Elk lid-deelnemer ontvangt f 1.tege moetkoming in de reiskosten uit de bonds- kas. Op spoedige opgave wordt aangedrongen met het oog op te treffen maatregelen reis gelegenheid. Door den heer J. Nijman wordt een uit voering verslag uitgebracht van de 1.1. ge houden vergadering van den Centralen Raad. Alsdan komt in bespreking om een plaatsgenoot-werknemer ziting te doen nemen in de Arbeidsbeurs. Besloten wordt een desbetreffend ver zoek te richten aan het gemeentebestuur, om toestemming en medewerking te ver krijgen inzake benoeming lid Arbeidsbeurs. Voorgesteld en aangenomen wordt de heer N. Henneman op de voordracht te plaatsen, om als lid der Arbeidsbeurs te fungeeren met toestemming van den gemeenteraad. Na gehouden rondvraag spreekt Kape laan Nijsten nog eenige woorden van op wekking, waarna met gebed sluiting volgt. Geestelijke oefeningen Gezellen en Patro naat De laatste dagen dezer week worden, aanvangende kwart over acht, geestelijke oefeningen gehouden voor de Gezellen en Patronaatsjongens, waarna Zondag a.s. kwart over zes algemeene H. Communie. Te 7 uur Zondagmorgen vindt het ge meenschappelijk ontbijt plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw, terwijl om kwart over acht het vertrekuur is beaald om ter pro cessie op te gaan naar Maria's Genadeoord Heiloo. R. K. Gezellenhuis Gisteren had alhier de aanbesteding plaats van den bouw van een R. K. Gezellenhuis. Ingeschreven werd als volgt: P. Hoetjes f 12688, A. Bolten f 12000, J. Opdam f 11883, G. Hoetjes f 11458, R. Kuyper f 11390. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Verbetering verkeersverbinding Gede puteerde Staten hebben hun goedkeuring ge hecht aan het verzoek van den autobus dienst Egmond en Omstreken om den dienst naar IJmuiden uit te breiden tot een negen tal ritten, die alle in Castricum aansluiting geven op de electrische treinen naar Haar lem en Amsterdam. Dit zal een belangrijke verbetering geven in de verbinding met ge noemde plaatsen. Men kan nu binnen het uur van Amsterdam naar Egmond reizen. van de heden aan den Rijksvisehafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Trio, 1303.—; Adelante, 2011.—; Fries land, 1760.—. KOTTERS S 135, 474.—. IJMUIDEN, 26 Juni. Rijksvisehafslag. Tarbot 0.80—1 per Kg., Tong 1.50—2.45 per Kg., Kleine Schol 3.40—21.50 per 50 Kg., Bot 2.80—3.60 per 50 Kg., Schar 4.50—6.50 per 50 Kg., Pieterman en Poon 6—7 per 50 Kg., Groote Schelvisch 21.50 per 50 Kg., Middel Schelvisch 19.50—22.50 per 50 Kg., Kleine middel Schelvisch 16—19.50 per 50 Kg., Klei ne Schelvisch 2.70—10 per 50 Kg., Gullen 2.65—11.50 per 50 Kg„ Wijting 2.60—4.85 per 50 Kg., Makreel 11.50—15 per 50 Kg. Uitspraken van Donderdag 25 Juni 1931 R. Z., hulpbesteller bij de Posterijen, wo nende te Haarlem, thans gedetineerd. Ver duistering, 7 maanden gev.straf met aftrek prev. hecht. o.v. M. D., schipper, wonende te Haarlem, diefstal tweemaal gepleegd, twee maanden gev.straf met aftr. 5 dagen prev. hecht. o.v. J. L. S., colporteur, wonende te Haarlem, diefstal, drie maanden gevstraf o.v. G. S., schilder, wonende te Haarlem, thans gedetineerd, heling, meermalen gepleegd, één jaar en zes maanden gev.straf met aftr. prev. hecht. o.v. De Internationale Zwemwedstrijden te Zandvoort Nu de inschrijvingen voor deze wedstrij den gesloten zijn, kunnen wij mededeelen dat de navolgende vooraanstaande zwem- mers(sters) hebben ingeschreven. Allereerst klasse A. vrije slag Heeren: Skamper, ex-kampioen van Duitschland, F. Kuiper, v. d. Kamp en Brink allen van de Dolfijn te Amsterdam, deze zwemmers heb ben Nederland reeds meermalen vertegen woordigd in interland-wedstrijden, voorts de bekende A. Z. zwemmer van Voorst en verder de Haarlemsche zwemmer J. v. Hemsbergen, C. Zeeman en S. A. Liezen- berg allen van de zwemclub „Haarlem." In de schoolslag klasse voor Heeren zal het evenmin aan spanning ontbreken, he* zal de bekende Haarlemsche schoolslag zwemmer C. Vrugt van de Waterratten en C. v. Ellinckhuyzen van „Haarlem" niet ge makkelijk vallen de Belgische cracks easier en Witjas, beiden van de Kon. Antwerpsche Zwemclub, te slaan. Voor de damesafdeeling noemen wij als de vootnaamste Mej. Leibrand van den Brug- schen Zwemkring welke in Nederland overbe kend is door het overzwemmen van de Zui derzee en het meer van Genève, zij zal den strijd moeten aanbinden tegen mej. Huybers van het IJ, welke kortgeleden zooveel succes in Zuid-Afrika boekte en verder met de da mes Cauwe en van Gelder beiden van de R- D. Z., terwijl mej. N. de Vries kampioene van Nederland 200 M. Schoolslag eveneens van de partij zal zijn. Als Haarlemsche deelneemsters noemen wij de dames Venema en Haase van Zignea en mej. Van Galen van de Waterratten. Ten slotte zullen in de veteranen-klasse 7 deelnemers elkaar den eerepalm betwisten; als meest bekende noemen wij den heer Ger ritsen van de Waterratten en den heer F. v. Lunteren van de R. Z. C. In totaal hebben niet minder dan 20 zwemvereenigingen voor deze wedstrijden in geschreven. HOOFDDORP, 25 Juni. Graanmarkt Rogge 45; Gerst Chevalier 6.25—6.75; Ha ver 5.256.25; Duiveboonen 1215; Groene erwten 7—9; Karwij 21—22; Blauwmaanzaad 33—34; Kanariezaad 13—14. Alles per 100 K.G. UITHOORN, 25 Juni Op de kaas markt waren aangevoerd 3120 stuks. Prijs Goudsche kaas le soort R. M. f 3741, 2e soort R.M. f 3236, zwaardere f 42. Handel vlug. ALKMAAR, 26 Juni Kaasmarkt Aangevoerd 84 stapels, wegende 178.000 kilo. Fabrieks kleine f 36.50, idem commissie f 35, Boeren commissie f 38, idem kleine f 36. Handel vlug. AMSTERDAM, 26 Juni. Aardappelprijzen. Aanvoer 23925 K.G. Prijzen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 26 Juni. 5400 K.G. Tomaten A f 39.50. Id. B f 37.80. Id. C. f 37.60. Id. CC. f 27.10. 315.000 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 7— 9.70. Drielingen f 3.80—6.40. Kleine f 1—1.40. 13.100 bos wortelen f 7.208.90. 125 K.G. roode kool (vroege) f 12.10. HOORN, 25 Juni. Kaasmarkt. Kleine f 34.50; Commissie f 36.50; Fabriek f 36; Fa- briekscommissie f 36. Aangevoerd 37 stapels, wegende 45549 Kg. Handel vlug. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 26. Juni. 83.500 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 6.30—8.10. Drielingen f 3.50—5.10. Kleine f 0.80—2, alles per baal. AVENHORN, 25 Juni Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereeniging Avenhorn en Omstreken Vroege aardappelen: Groote Schotsche 7.00—7.50 per 100 K.G.,, aanv. 90500 K.G.; Kleine Schotsche 3.504.50 per 100 K.G., aanv. 15500 K.G. HOOGKARSPEL, 25 Juni 1931 Aard appelen: Schotsche 3.704.00; Ninityfold 3.70; Kleine aardappelen 2.25—2.40. OBDAM, 25 Juni 1931 „De Tuinbouw" 25000 K.G. Gr. Aardappelen 6.707.20; 5000 K.G. Dr. Aardappelen 3.10—3.30. HEM, (Zuider Kogge), 14 Juni 1931 Bloemkool: I 14.80—19.80, II 13.60—17.40, III 8.30—11.60. Sla 0.50—1.40. Wortelen 9.80— 15.40. Slaboonen 55—65. Tuinboonen 11. Peu len 2327. Doperwten 2327. Aardbeien 21 31. Schotsche, groote 3.453.90. Kleine 2.05—2.30. Kriel 0.50—0.65. BEVERWIJK, 25 Juni Aardbeieen Tijdens de Donderdagavond gehouden exportmarkt, bewogen zich de prijzen van die der vroege soorten van f 2330.50 en van Jacunda f 1322.50, alles per 100 kilo. Het zijn vooral de prijzen van de laatste soorten, welke ons doen denken aan het be- huchte oorlogsjaar 1914, toen de aardbeien ook zoo goed als waardeloos waren. TER AAR, 25 Juni 1931 Centrale Veiling Peulen f 1.104.70, Cape. f 1.— 1.40, Tuinboonen f 0.801, Doppers f 1.65 2.05, Snijboonen f 4.60—4.80, Stek f 2.60. Aardbeien 6080 cent, Stamboonen f 7.10, Bloemkool 311 cent. PURMEREND, Donderdag 26 Juni 1931. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen f 1.052.05 per zak van 25 kilo, KI. Aardappelen f 0.551.25 per zak van 25 kilo, Slaboonen f 0.620.70 per kilo, Snijboonen f 0.430.58 per zak van 1 kilo, zak Tuinboonen f 1.701.90 per zak van 15 kilo, Peulen f 1316.50 per zak van f 50 kilo, Doperwten f 711.50 per zak van 50 kilo. Aardbeziën f 1327 per 100 kilo, Komkommers f 911 per 100, Bloem kool f 214 per 100, Spinazie f 0.41 per mand van 6 kilo, Postelein f 1.02 per mand van 6 kilo, Sla f 0.401.50, 100 krop; An dijvie f 0.25 per kist, Wortelen f 1114 per 100 bos, Prei f 23 60 per 100 bos. ENKHUIZEN, 25 Juni. „Bloemenlust" Delphinum 0.302.00; Violieren 1.60; Iris 0,20 0.40; Columbia 0.500.80; Anemonen 0.20 0.60; Headly 3.004.50; Kaiserin 3.30; But terfly 2.704.00; Roselandia 2.903.80. ENKHUIZEN, 25 Juni. Aardappelen- en fruitmarkt Schotsche (groote) 3.555.20; middenprijs 3.70; Schotsche (blauwe) 2.25 2.95; kriel 0.45 per baal; sla 1.00 per 100 kr.; snijboonen 20 cent per pond. WARMENHUIZEN,, 25 Juni 1931 Marktbericht Heden besteedde men voor Schotsche muizen f 6.708.70, Schot sche drielingen f 4.20—5.50, Schotsche kleine f 0.902.00, per 100 kilo. PURMEREND, 24 Juni Afslagvereeni ging Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen 1.35—2.15 per 25 K.G.; idem kl. 0.60—1.25; Slaboonen 0.62—0.70 per K.G.: Snijboonen 0400.59 per K.G.; Tuinboonen 1.301.50 per 15 K.G.; Peulen 1116.50 per 50 K. G. Doperwten 611.50; Kruisbessen 5.00 per 100 K.G.; Pruimen 11 cent per stuk; Aardbeziën 1325 per 100 K.G.; Komkom mers 412; Bloemkool 2—19 per 100; Spi nazie 0.121.00 Der mand van 6 K.G.; Pos telein 0.54—1.20 per 6 K.G.; Sla 0.40—1.90 per 100 K.G.; Andijvie 0.150.90 per kist. Ra barber 3.80—7.90 per 100 K.G.; Wortelen 7— 18 per 100 bos; Prei 2—3.80 per 100 bos. BOVENKARSPEL, 25 Juni. Marktbericht „De Tuinbouw". Aardappelen gr. M. f 3.65 —4.35; kl SI. f 2.20—3 Nin. f 3.1-5—4.15, kriel f 0.50—0.70; Ninityfold gr. f 4—4.20; per 1000. HEM, 25 Juni 1931. Zuider-Kogge. Schot- sche groote f 3.854.10; kleine f 2.252.50; kriel f 0.50—0.70; Nintyfold gr. f 44.20, kleine f 0.80—0.90. WOGNUM, 25 Juni. Aardappelen gr. Mui zen f 3.753.80; kl. Muizen f 2.20 per halve H.L. MEDEMBLIK, 24 Juni 1931. Marktveree niging „St. Joseph". Aardappelen: Groote Muizen f 3.553.75; Kleine Muizen f 1.95— 2.35; Kriel f 0.35—0.45 per baal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2