RIJST met ABRIKOZEN 29 ct. 38 ct. 54 ct. ALBERT HEIJN N. V. s IS HET BESTE EN GOEDKOOPSTE ZELFWERKEND WASCHMIDDEL IN NEDERLAND Let op No. 27 10 pCt. KORTING GIERSTRAAT 27 Speciale aanbieding o o HEERLIJK EN NIET DUUR ipAWTOT IT o** nJT Ar* SPORT EN SPEL CRICKET HONKBAL MOTORSPORT Groote Prijs van Nederland ATHLETIEK HET NIEUWE PRODUCT DER SUNLIGHT ZEEP FABRIEKEN WATERPOLO LA WNTENNIS GOLF DAMMEN SCHIETEN De National® Schietwedstrijden van „Nimrod" te Alkmaar ZWEMMEN VANAF HEDEN TOT 29 JULI OP ALLE GOEDEREN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Profiteert van onze van ZATERDAG 27 JUNI t. m. VRIJDAG 3 JULI a.s. 1 pondspak prima Tafelrijst en V2 pond Abrikozen TEZAMEN VOOR of 1 pondspak echte Javarijst en V2 pond Abrikozen TEZAMEN VOOR of 1 pondspak echte Javarijst en V2 pond Abrikozen TEZAMEN VOOR a 14 ct. a 19 ct. a 18 ct. a 24 ct. a 25 ct. a 35 ct. HAARLEM, Groote Houtstraat 59. Tel. 12645, Oranjestraat 89 en Gen. Cronjéstraat 14 HEEMSTEDE SANTPOORT ZANDVOORT Grootste Kruideniersbedrijf in Nederland R. 244 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 iOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOI Rood en Wit--Mr. North's Eleven (tweede dag) Aanvankelijk scheen het, toen Van Eeghen en Hartogh hedenmorgen hun innings her vatten op het bowlen van Bell en Allcott, of de geringe kans, den follow-over te ontgaan, verwezenlijkt zou worden. Op iederen bal van den eersten over van Allcott werd ge scoord, en het spel van beide batslieden wekte vertrouwen. Een late-cut van Har togh op den Nieuw-Zeelander leverde een vier, die het Haaxlemsche totaal op 91 bracht, nog vier runs te kort om den follow- cn te ontgaan. Desondanks is het niet ge lukt dezen te -voorkomen. Van- Eeghen plaatste zijne beenen voor een yorker van Bell en na drie singles liet Bruin zich in den volgenden over met den eersten bal van Allcott bowlen, nadat Hartogh gefaald had, den vorigen bal, die aan leg was en te lang, naar de boundary te werken. Hartogh bleef met een nuttige 32 n. o., terwijl Bruin, die zich voor deze klasse cricket een non-valeur getoond had, een 0 boekte. Dus werden de Haarlemmers neg eens in gestuurd, en weer openden Van Bueren en Posthuma, terwijl ditmaal Morkel en Nap per den bal hanteerden. Beide batsmen speelden met vertrouwen, teveel vertrouwen zelfs, waardoor ze verschillende kansen ga ven. Het fielden van de Engelschen was echter beneden alle critiek. Toen er om streeks 25 runs waren, bracht Bell verande ring in den aanval, door Allcott weer aan den tribunekant aan te zetten, en zelf weer van de Houtzijde te gaan bowlen. De runs kwamen nu veel langzamer en beide bats- men kregen bovendien nog eenige levens. In totaal 8. waarvan voornamelijk Posthuma, die slecht stond te spelen, profiteerde. De openingsstand bedroeg 1 run meer dan gis teren (38), toen Posthuma een te korten bal van Allcott hard naar voren speelde en zeer fraai door den bowler zelve gevangen werd. Schill, die nu inkwam, speelde met den langzamerhand veel zeker spelenden Van Bueren tot half 2 (lunch) den tijd uit. Er waren toen 46 runs, waarvan Posthuma er 17 gescoord had. Het bowlen van Allcott, die in de eerste, innings de cijfers 6-28 had, was tot nu toe zeer fraai geweest. Hij varieert op zeer listige wijze lengte zoowel als pace, en weet blijkbaar van tijd tot tijd ook zeer veel break uit den bal te doen komen. Hij stelt de batsmen voortdurend voor puzzles, temeer omdat uit zijn actie niet van te voren is op te maken, of er een langzame of snelle bal zal komen. Na de lunch bleef de score door uiterst voorzichtig spel der beide batsmen slechts langzaam rijzen. Er werden slechts singles gescoord. Oo 61 werd een lange bal van Morkel Schill noodlottig. Glerum volgde hem op. Hij en Van Bueren zetten nu den stand van de match op. Zonder wicketver- lies werd het Engelsche totaal gepasseerd. Veranderingen in den aanval baatten niet. Een nieuwe change deed Hill en Brown den bal ter hand nemen, doch eerst Allcott ge lukte het, de scheiding teweeg brengen, door Glerum voor 28 l.b.w. te krijgen (3—118). Het bowlen werd met de kleine kans op een overwinning wat vrijer bespeeld, doch blijk baar ging dit forceeren op het goede bowlen de krachten der meeste batsmen te boven, die weer als sneeuw voor de zon verdwenen. De Haagsche versterking faalde geheel. V. d. Bosch voegde slechts 8 runs aan de score toe en ging toen c. and b. Brown, terwijl Feith met den tweeden bal een kans aan Allcott gaf, den besten fielder der Engel schen. welke deze dankbaar accepteerde, daarbij Brown aan zijn tweede wicket hel pend (5131). Met dezen stand is het thee- \Ta de hervatting bleef de collaps aan houden Op 142 vielen het zesde, tot en met negende wicket. Daaronder was het wicket van Van Bueren, die na in den beginne twee uiterst lastige slipskansen gegeven te heb ben, een buitengewoon nuttige en gezonde innings gespeeld had. Zijn score van 58 be vatte 5 vieren, en was overigens kansloos. Nog even trachtte Van Eeghen het "bowlen aan zich te houden, maar toen hij op den laats ten bal van den over een single trachtte te forceeren, werd hij door schitterend grondfielden en aangooien van square leg uitgerund. Morkel had weer wemig succes gehad i26 Naoper heelemaal niet (0 16j, All cott 414, Bell 0—33, Hill 0—14, Brown 428. Met een achterstand van 48 runs en om streeks VA uur speeltijd gingen de Engel schen met Morkel en Hill naar de wickets. Schmeink en Van den Bosch vormden den aanval die weinig verschrikkingen scheen op te leveren en zeer vrij bespeeld werd wellicht in het vertrouwen, dat dit totaal toch gemakkelijk bereikt zou worden. Eerst heel laat, o.i. veel te laat, werd de eerste scheiding aangebracht. S. Posthuma gmg bowlen en ving in zijn tweeden over zeer fraai op eigen bowlen Hill (22, 1—35). Brum, die Schmeink afloste, was iets beter van lengte dan den vorigen dag, terwijl de Engelschen zich nu veel meer vrijheden veroorloofden. Aldus nam hij reeds m zyn eersten over twee wickets, n.l. dat van Nap per die zich door een te langen bal, waar liii te laat op was, liet bowlen, terwijl Mor kel voor 15 door P. Feith werd gevangen. Bromage en Brinkman maakten de overwin ning met 7 wickets tot een feit. Met een boundary passeerde Bromage het Haarlem- sche totaal. 1 Bruin met 24 en Posthuma met 1 l* hadden de wickets genomen. Het was onbe grijpelijk. dat Glerum niet een trial met bowlen kreeg. Het fielden der Hollanders was heel goed geweest, en i. h. a. veel beter dan dat van de Engelschen. Een heel nuttige rol had bij de Engelschen het diep uitzetten van short leg gespeeld, die zijn elftal voor tientallen runs behoedde. In het Haarlemsche team stonden de fielders op het legveld v^i eich- ter in. met dat gevolg, dat zij d°°^aa"s' eenmaal gepasseerd, wat nogal eens ge schiedde, niet meer de boundary konden redden Hieronder volgen de volledige scores. j. v. Eeghen l.b.w. R. M. Bell M. Bruin bowled C. Allcott Extra's Totaal 94 Wicket fall: 3—81; 9—94; 10—94. Bowlingcijfers: O. M. R. W. D. P. B. Morkel 7 1 22 C. S. Demster 4 13 C. J. W Allcott 13 6 28 6 R. M. Bell 11 3 24 4 P. L. van Buuren, c. Bromage, H. S. Brown 56 Dr. Posthuma. c. and b. C. J. W. Alcott 17 E. J. A. Schill bowled Morkel 13 W. Glerum l.b.w. Allcott 28 Jhr. W. v. d. Bosch c. and b. Brown 8 Jhr. P. Feith, c. Allcott, Brown 0 M. Hartog bowled Allcott 4 J. Schmeink bowled Brown 0 Mr. F. A. Davidson, c. Napper, Allcott 0 J. v. Eeghen, run out M. Bruin, not out Extra's 4 1 16 Totaal 147 Wicket fall: 1—38; 2—61; 3—118; 4—131; 5—131; 6—142; 7—112; 8—142; 9—142; 10—147. Bowlingcijfers: O. M. R. W. D. P. B. Morkel 17 6 26 1 D. D. Napper 5 1 16 C. J. W. Allcott 29 20 14 4 R. M. Bell 14 2 33 S. Hill 8 2 14 H. S. Brown 11 1 28 4 D. P. Morkel, c. Jhr. P. Feith, M. Bruin 15 S. Hill, c. and b. Dr. S. Posthuma 22 D. D. Napper bowled M. Bruin 1 D. G. Bromage, not out 8 T. E. W. Brinkman, not out 3 Totaal 49 Wicket fall: 1—35; 2—38; 3—39. Bowlingcijfers O. M. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 5 1 14 J. Schmeink 6 1 17 Dr. S. Posthuma 3 A 14 1 M. Bruin 2 4 2 Programma voor a.s. Zaterdag R.C.H. 2—A.V.O.S. C.V.H.Rood en Wit 3. Haarlem 3Bloemendaal (op het Bloe- mendaal-terrein) Programma-overzicht Wat de wedstrijden van Zaterdag betreft, zijn we overtuigd, dat Blauw Wit I wel hard zal moeten werken voor een overwinning, maar toch de punten aan Togo niet cadeau zal geven. Blauw Wit II heeft het tegen A. M. V. J. veel gemakkelijker. Ajax I en Quick I behooren beide tot de zwakke negentallen, maar we verwachten toch dat Ajax de sterkste zal blijken. Z. R. C. I zal het tegen V. V. G. A. I wel niet tot een overwinning brengen, evenmin als D. E. C. II tegen A. G. H. C. II. Op de Kleverlaan worden Zondag twee wedstrijden gespeeld, 's Morgens om half tien speelt Haarlem I tegen A. G. H. C. I. Den vorigen keer verloor Haarlem, zonder Smit, met 8—6. Dit kwam echter door een kardi nale fout van een speler en niet zoozeer door zwakte. We verwachten dan ook dat Haar lem, zonder al te veel inspanning, er in sla gen zal de punten te behalen. 's Middags om kwart over twee speelt Haar lem II tegen H. H. C. II. Hoewel Haarlem II nog maar één wedstrijd heeft gespeeld en bovendien niet op haar sterkst uitkomt, ge- looven we toch dat H. H. C. haar de punten zal moeten laten. HET PROGRAMMA Eerste klasse Zaterdag: Ajax IQuick I Blauw Wit I—T. O. G. O. I Z. R. C. I—V. V. G. A. I Zondag: Haarlem I—A. G. H. C. I Tweede klasse Zaterdag: A. M. V. J. I—Blauw Wit II V. V. G. A. II—Ajax II D. E. C. IFamos I A. G. H. C. II—D. E. C. II Zondag: H. H. C. II—Haarlem II Circuit van Drente 11 Juli as. Versterkte nachttrein naar het Noorden. Op verzoek van de Organisatie-Commissie hebben de Nederlandsche Spoorwegen be sloten in de nacht van 10 op 11 Juli een versterkten nachttrein naar het Noorden te laten loopen. Vertrek Amsterdam 0.18 uur, Utrecht 1.48 uur. Amersfoort 2.19 uur, Zwolle 3.30. Aan komst te Assen 4.47. Op het Startterrein te De Haar zal gesta- tionneerd worden Philips' „Stem van den Reus", zoodat het publiek voortdurend op de hoogte zal zijn van de stand der races. De „Stadion"-wedstrijden op 28 Juni Internationale deelnemers In het Olympisch Stadion vinden a.s. Zondag wedstrijden plaats waar talrijke deelnemers der Olympiade 1928 elkaar we derom zullen ontmoeten. Vooral uit Skandi- navië zijn vele goede cracks naar Amster dam gekomen. Wij denken dan in de eerste plaats aan de speerwerpers Sunde en Peutilae die beide circa 67 Meter gooien en dus de Hollanders Knol, Visser én Meijl evenals den Belg Cas- ton Etienne achter zich zullen laten. Voor de Hollanders een goede leerschool. De Zweed Carlsson loopt 5 K. M. Zijn tijd 14 min. 50 sec. doet ons zijn overwin ning voorspellen. Zeegers en Baars zullen aan den Duitscher Petri hun handen vol heb ben. Polen zond Petklewiekz op de 1500 M. Danz en Wichmann zijn zijn sterkste concur renten naast den Zweed örne. De sprintnummers vragen sterk de aan dacht. Vooral de 100 Meter met Bergerv. de Berge, Koning, Jonath, Borghmeijer en Kraemer, belooft een uiterst spannende 100 Meter te zullen worden. Zal Berger ditmaal zegevieren?? Ook op de 200 Meter komen deze titanen tegenover elkaar. Het zal een harde strijd worden en indien de baan goed is kon de sprint nog wel eens een recordverbetering opleveren. Hierbij denken wij speciaal aan de 4 X 100 Meter. Zes sterke ploegen starten o.a. Haarlem, K.N.A.U. Charlottenburg die met 40.8 sec. het wereldrecord op haar naam heeft, etc. Ongetwijfeld zal dit slotnummer een groote sensatie zijn. Op polshoog noemen wij slechts: Wegener 4.10 Meter. Lindblad 4.05 Meter. v. d. Zee 3.80 M. Etienne 3.70 Meter. Deze namen spreken voor zich zelf. De leiding van den wedstrijd is in handen van den heer Burger, bijgestaan door scheids ter Meijer en starter Willink. Het Chronologisch overzicht is als volgt vastgesteld: 2.— uur: Series 100 Meter. Polshoog. 2.15 uur: 400 Meter. 2.25 uur: Series 100 Meter, dames. 2.40 uur: Beslissing 100 Meter. 3.— uur: Speerwerpen. 3.05 uur: Polshoog finale. 3.10 uur: 800 Meter. 3.20 uur: 200 en 200 M. extra klass' 3.25 uur: Finale 100 M. dames. 3.40 uur: 5000 Meter. 4.— uur: 1500 Meter. 4.05 uur: Finale speerwerpen. 4.20 uur: 4 X 100 M. estafette. flADIOV CAD so-oaoiH 1ê Klasse Dames Zignea-Het IJ 1-2 Het is Zignea niet mogen gelukken om een overwinning te behalen, ondanks dat zij ge durende drie kwart van den strijd in de meerderheid waren, het gebrek aan schot vaardigheid was weer het groote euvel. Onder leiding van den heer v. d. Velden Sr. stelt het Zignea-zevental zich als volgt op: D. Roos H, v. Als M. v. Ommeren B. Witkamp C. Kammeijer B. Venema R. v. Spaendonk. Zignea is het eerst bij den bal en onder neemt onmiddellijk een aanval, doch het schot van mevr. Venema tipt juist over de lat. Zignea blijft sterker en Het IJ-doel verkeert eenige malen in groot gevaar, doch mej. Vierdag zorgt er voor, dat voorloopig niet gescoord wordt en dat de IJ-voorhoede aan het werk wordt gezet. De IJ-voorhoede Is echter niet erg ge vaarlijk, ondanks haar groote snelheid, zoo dat de Zignea-achterhoede steeds in kan grijpen. Wanneer de Zignea-achterhoede een bal goed plaatst, onderneemt mevr. Venema een rush en scoort met een goed schot in den bovenhoek. Zignea zet er nu alles op om den voorsprong te vergrooten, doch enkele een voudige kansen worden gemist, zoodat als voor rust gefloten wordt, de Zignea-voor- sprong nog slechts één doelpunt is. Na de hervatting weer hetzelfde spel, langzamerhand begint echter Het IJ zich los te werken en komt meer in den aanval, vooral mej. Vierdag Is door haar opzwem- men zeer gevaarlijk. Bij een algemeenen aanval ondergaat het Zignea-doel een ware belegering, steeds weet echter mej. Roos den bal te stoppen, totdat zij eindelijk van zeer dichtbij wordt gepasseerd. Zignea spant zich nu geducht in om de leiding te nemen, de talrijke aanvallen wor den echter niet met een doelpunt beloond. Daarentegen heeft een IJ-uitval meer suc ces, daar mej. Uiterwijk na snel opzwem- men van mej. Vierdag vrij voor het doel komt en scoort. Spoedig hierna komt het einde. Reserve 2de Klasse Heeren H. V. G. B. II--H. P. C. II 0-2 Gisteravond werd in de gemeentelijke zweminrichting aan de Kleverlaan een wed strijd gespeeld tusschen de reserve-teams van H. V. G. B. en H. P. C. Onder leiding van den heer Hölsken wordt begonnen. H. V. G. B. is het eerst bij den bal, doch de aanval geeft geen resultaat, daar Van Zadel op het laatste nippertje den aanval breekt. De partijen wegen goed tegen elkaar op en om beurten verkeeren de doelen in gevaar; toch blijven doelpunten uit. Aan den eenen kant door slecht schieten, aan den anderen kant door goed doelverdedigen van Boon. Na ongeveer drie minuten spelen zwemt Van Zadel uit de H. P. C.-achterhoede op, geeft op het juiste moment over aan Heer- kens Thijssen, die met een hard schot H. P. C. de leiding geeft. H. V. G. B. spant zich nu in om gelijk te maken; bijna hebben zij succes, doch er wordt een overtreding begaan. De daarvoor toegestane vrije worp wordt goed genomen en als resultaat daarvan doelpunt Mulder voor H. P. C. Onmiddellijk hierna is het rust. Na de hervatting is H. V. G. B. in de meerderheid. Brunt zet steeds de H. V. G. B.-voorhoede aan het werk, doch het afwer ken van de aanvallen is niet zoodanig, dat doelpunten gescoord worden. Ook H. P. C. blijkt voor rust haar kruit verschoten te hebben, want tot doelpunten weten zij het ook niet te brengen, zoodat het einde komt met een 20 overwinning voor de Heemstedenaren. De Internationale T enniskampioenschappen Wimbledon In de tweede ronde van het dames dubbel spel verloren Mevr. DrosCanters (Holland) en Madame Mathieu (Frankrijk) van Mrs. Satterthraite en Miss Ma. Thomas (Enge land) met 75, 60. Kennemer-Den Haag Gisteren werd op de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club te Zandvoort de dames-competitie-wedstrijd Kennemer Den Haag gespeeld. Des morgens hadden de foursomes plaats. De uitslag luidt: Jkvr. N. Gravin van Limburg Stirum en mevr. Smalt winnen van mevr. Buma en mevr. Quarles van Ufford 54; mevr. Schiff en mevr. De Vries winnen van mevr. Kern en mevr. Diemer Kool 32; mevr. Mispel blom Beijer en mej. Ten Bosch winnen van mevr. De Bruine Groeneveld en mevr. Smidt van Gelder 32. Des namiddags werden singles gespeeld. Uitslag: Jkvr. N. Gravin van Limburg Stirum verliest van mevr. Buma 31; mevr. Smalt verliest van mevr. Quarles van Uf ford 1 up; mevr. Mispelblom Beyer verliest van mevr. Diemer Kool up; mevr. Schiff ver liest van mevr. Kern 43; mevr. de Vries en mevr. De Bruine Groeneveld spelen all square; mej. Ten Bosch wint van mej. Smidt van Gelder 43. Einduitslag: 4 punten tegen 4. Competitie 3e klasse van den Nederlandschen Dambond Hieronder publiceeren wij den stand van de 3de klasse competitie (afdeeling Noord) van den Nederlandschen Dambond. bordpunten Nr. Clubs gesp.gcw.gel.vrl.voor-tegen pnt. 1. Damclub „Ouderkerk" I 7 6 0 1 76—64 12 2. Damclub „IJmuiden" I 7 5 0 2 67—53 10 3. „Haarlemsche Damclub" III 7 4 1 2 75—65 9 4. Damclub „Huizen" I 6 4 0 2 65—55 8 5. „Gezellig Samenzijn" III 5 3 1 1 5644 7 6. Damclub „Weesp" I 7 2 0 5 65—75 4 7. Chr. Damv. „A'dam" III 7 1 0 6 55—85 2 8. Chr. Damv. ,A'dam-Nrd." I 6 0 0 6 37—83 0 Het clubkampioenschap 3de klasse 'afdee- ling Noord) werd behaald door de Damclub „Ouderkerk" I. De belangstelling voor de wedstrijden neemt hand over hand toe en is reeds bij zonder groot geweest. Gedurende den ge- heelen dag is het bestuur ijverig bezig alle schutters te ontvangen. De geluksbaan stond ook; Woensdag wederom in 't middenpunt van de belangstelling. Ten ovevvloede vestigen wij er nogmaals de aandacht van onze lezers op het feit, dat de wedstrijden voor een ieder toegankelijk zijn. Afdeeling A. (K. S. O. of Rijkscylinder) A I. Korpswedstrijden voor scnietvereeni- gingen, detachementen van Land- en Zee macht, Vrijwillige Landstorm, Politiekorpsen (lste vijftallen). Maximum 250 p. 1. Bijz. Vrijw. Landstorm, Alkmaar, 218 j. A II. Als boven (2e vijftallen). Maximum 250 p. 1. Willem Teil, Alkmaar, 156 p. A III. Korpswedstrijden voor Burgerwach ten (le vijftallen). Niet afgeschoten. A IV. Als boven (2e vijftallen). Niet af geschoten. A V. Eerekorpswedstrijd. Maximum 250 p. 1. Bijz. Vrijw. Landstorm, Alkmaar, 180 p. A VI. Personeel. Maximum 50 punten. 1. A. J. Hekker, Haarlem, 49 p.; 2. A. Boer- sen Jr., Alkmaar, 4442 p.; 3. W. Hooge- stein, Bloemendaal, 40 p.; 4. J. Thie, Alk maar, 37 p.; 5. D. C. Houtgraaf, Bloemen daal, 28 p.; 6. J. Peereboom-Voller, Amster dam, 2632 p. A VII. Jubileum-wedstrijd. Maximum 50 punten. 1. A. Boersen Jr., Alkmaar, 40 p. A VIII. Vastebaan-wedstrijd. Maximum 150 p. 1. J. van Dijk, Alkmaar, 115 p.; 2. J. Peereboom-Voller, Amsterdam, 114 p.;- 3. D. Appelman, Alkmaar, 107 p. A IV. Vrije baan. Maximum 90 p. 1. A. Boersen Sr., Alkmaar, 8828 p.; 2. J. Ruig- waard, Egmond aan Zee, 85—25 p.; 3. A. Boersen Jr., Alkm., 8023 p.; 4. J. H. Kaan dorp, Schoorl, 79—25 p.; 5. C. J. Diekman, Haarlem, 79 p.; 6. H. van Galen, Alkmaar, 7723 p.; 7. A. de Waard, Egmond aan Zee, 76 p. Afd. B. Buks. B I- Korps wedstrijden le vijftallen. Niet afgeschoten. B II. Korpswedstrijden 2e vijftallen. Niet afgeschoten. B III- Eerekorpswedstrijd. Niet afgescho ten. B IV (Personeel). Maximum 50 p. 1. D. Houtgraaf, Bloemendaal 4844 p.; 2. B. Hoogestein, Bloemendaal, 4644 p.; 3. A. Hekker, Haarlem, 4544 p.; 4. P. Zonne veld Haarlem, 38 p.;' 5. Th. Druiven, Egm. aan Zee, 32 p.; 6. A. de Waard, Egmond aan Zee, 29 p.; 7. J. Peereboom-Voller, Am sterdam, 26 p. B V. (Jubileum). Max. 50 p. 1. A. J. Hekker, Haarlem, 47 p.; 2. D. J. Houtgraaf, Bloemendaal, 46 p.; 3. Th. Druiven, Egmond aan Zee, 41 p.; 4. W. Hoogestein, Bloemen daal, 38 P-; 5. A. de Waard, Egm. aan Zee, 36 p B VI. Vrije Baan. Niet afgeschoten. B VII. (Vrije Baan). Max. 90 p. 1. D. Houtgraaf, Bloemendaal, 8929 p.ï 2. A. Hekker, Haarlem, 8426 p.; 3. W. Hooge stein Bloemendaal, 8326 p.; 4. P. Zonne veld Haarlem, 7824 p.; 5. J. Bakker, Haar- le 78—23 p.; 6. Th. Druiven, Egm. aan Zee' 7625 p.; 7. W. Koelemij, Bloemendaal, 75—20 p... 8. A. de Waard, Egm. aan Zee, 74.24 p. De dagprijs is gisteren gewonnen door den heer S. M. Spruijt, Alkmaar. Voorts zijn nog de volgende extra-pnjzen beschikbaar gesteld: Een extra-prijs voor den Alkmaarschen schutter, die in de afdeeling K. S. O. Per soneel het hoogste aantal punten schiet. Deze prijs is geschonken door den Weled. heer A. M. Middelhoff. Een herinneringsmedaille uitgeloofd door het bestuur van „Nimrod", voor den hoog- sten korpsschutter (of reserve) m de korps- wedstrijden Geweer K. S. O. voor de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Alk- Een extra-prijs voor den hoogsten Alk maarschen korpsschutter in de wedstrijden Geweer K. S. O. voor Burgerwachten, uit geloofd door den heer Joh. Besteman. Deze uitsla ven geven den stand aan to Wo^T>"'»r>r; 2Ar py?"'"1" 'r VOETBAL Ajax-Wiener Sport Club Op het Amsterdamsche Stadion heeft gis teravond de voetbalwedstrijd plaats gehad tusschen Ajax en de Wiener Sport Club. De einduitslag was 22. De Internationale Zwemwedstrijden te Zandvoort Nu de inschrijvingen voor deze wedstrij den gesloten zijn, kunnen wij mededeelen dat de navolgende vooraanstaande zwem mers (sters) hebben ingeschreven. Allereerst klasse A. vrije slag Heeren: Skamper, ex-kampioen van Duitschland, F. Kuiper, v. d. Kamp en Brink allen van de Dolfijn te Amsterdam, deze zwemmers heb ben Nederland reeds meermalen vertegen woordigd in interland-wedstrijden, voorts de bekende A. Z. zwemmer van Voorst en verder de Haarlemsche zwemmer J. v. Hemsbergen, C. Zeeman en S. A. Liezen- berg allen van de zwemelub „Haarlem." In de schoolslag klasse voor Heeren zal het evenmin aan spanning ontbreken, he» zal de bekende Haarlemsche schoolslag zwemmer C. Vrugt van de Waterratten en C. v. Ellinckhuyzen van „Haarlem" niet ge makkelijk vallen de Belgische cracks Casier en Witjas, beiden van de Kon. Antwerpsche Zwemelub, te slaan. Voor de damesafdeeling noemen wij als de voornaamste Mej. Lelbrand van den Brug- schen Zwemkring welke in Nederland overbe kend is door het overzwemmen van de Zui derzee en het meer van Genève, zij zal den strijd moeten aanbinden tegen mej. Huybers van het IJ, welke kortgeleden zooveel succes in Zuld-Afrika boekte en verder met de da mes Cauwe en van Gelder beiden van de R. D. Z., terwijl mej. N. de Vries kampioene van Nederland 200 M. Schoolslag eveneens van de partij zal zijn. Als Haarlemsche deelneemsters noemen wij de dames Venema en Haase van Zignea en mej. Van Galen van de Waterratten. Ten slotte zullen in de veteranen-klasse 7 deelnemers elkaar den eerepalm betwisten; als meest bekende noemen wij den heer Ger ritsen van de Waterratten en den heer F. v. Lunteren van de R. Z. C. In totaal hebben niet minder dan 20 zwemvereenigingen voor deze wedstrijden in geschreven. Iets speciaals De H. M. V. komt met iets speciaals! Duke Ellington en zijn Cotton Club Or chestra speelde op B 4842 twee tango's: „When a black man's blue" en „Mood In digo". Op B 4843 staan door „Orquesta ti- pica's" twee tango's: „Milonga" en „Por la Pinta". Dit is slot-muziek in den overtreffenden trap. Althans momenteel, wie weet wat er nog komt! In die foxtrots is de melodie weggedoezeld of ze bestaat niet. Rhythme schijnt vóór alles te gaan. De jazz-enthousiasten zullen echter wel hun hart eraan ophalen. Ieder zijn smaak. Een plaatje, dat ons meer voldeed, is Odeon 238.400 met „Linyera", tango, en „En el silencio de la noche", wals criall, beide met refreinzang. door Charlo, gespeeld door het Argentiinsch Orkest Canaro en bekroond op den wedstrijd te Buenos Aires in 1930. Dat zijn nummers, eenig in hun soort. Pittige dansmuziek, aardig van melodie en welluidend geïnstrumenteerd. Laat dit plaatje u eens voorspelen. Een goede tango-plaat is eveneens N 165-980 van Odeon met „Don Juan" en „La Morocha", door hetzelfde orkest hoogst ver dienstelijk gespeeld. De H. M. V. zal o.i. meer voldoening heb ben met zijn Jack Hylton en Marek Weber platen. Van de nieuwste noemen we B 5997 met „Your eyes", foxtrot, en „It would be wonderful", tango, door Hylton, en EG 2221 met „Mein Herz habe ich gefragt", wals, en „Ich bin ja heut'so glücklich", foxtrot, door Weber. Uitmuntend verzorgde, eerste-klas- dansplaten! Een fijn gerhythmeerde, kleurrijk ge- instrumenteerde foxtrot-potpourri brengt de Supraphoon met NA 0409. De melodieën zijn gekozen uit de operette „Poluische Wirt- schaft". Eén der meest geliefde foxtrot platen. Aan de keerzijde staat de leuke Slow- fox „Sag" mir nicht mehr Sie", door Red Ro berts' Jazz Orkest met refreinzang. Odeon brengt nog een mooie zangplaat. N 188-642 bevat Gounod's wals: „Mireille" en „Les oiseaux dans la charnille" van Offen bach, door de sopraan Lily Pons met bege leiding van Groot Symphonie-orkest, diri gent Cloez, concertmeester der Opera Co- mique. Evenals de reeds eerder genoemde platen van deze sopraan-zangeres is ook deze plaat voortreffelijk. Tevens vestigen wij de aandacht op num mer DB 1219 der H. M. V. met pracht- fragmenten uit Verdi's „La Forza del Desti- no": „Invano Alvaro" en „Le minaccie; fieri accenti". Schitterende, tamelijk onbekende Verdi-muziek, gezongen door eerste-rangs artisten als Benvenuto Franci, bariton, en Aureliano Pertile, tenor, met begeleiding van het Scala-orkest van Milaan. Dan nog een zeldzaam goed gelukte op name van Groot-Orkest: Odeon 123-526 met Romeo et Juliette-fragmenten, van Berlioz. A. „Roméo seul" en „Tristesse" door het Co lonne-orkest onder leiding van Gabriel Pierné. De klankverhoudingen zijn wel overwogen en de orkesttimbres komen prachtig uit. B m II B B B B B B B B B B B B B B B B B B B B BI B B B El B

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6