Arbeid adelt Caravellis I; Voor de Huiskamer Het gestolen Luchtballonnetje OF DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN JUBILEUM i 1 BINNENLANDSCH NIEUWS GEMENGD NIEUWS KUNST EN KENNIS RECHTSZAKEN ONZE WEST KERKNIEUWS FAILLISSEMENTEN Het medelijdende roodborstje STOOMVAARTLIJNEN JUBILEUM-GESCHENK aan Belangrijke Mededeeling Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten Algemeene vergadering te Rotterdam Gisteren had in de Sociëteit der Rotter- damsche Diergaarde de algemeene vergade ring plaats van de vereeniging van Neder landsche Gemeenten. Deze vergadering werd bijgewoond door vertegenwoordigers van 285 leden der vereeniging. De vergadering werd geopend met een rede van den voorzitter, mr. W. C. Wende- laar, burgemeester van Alkmaar. Op voorstel van den voorzitter werd aan H. M. de Koningin een telegram van hulde gezonden. Als bestuurslid werd herkozen de heer mr. P. Drooglever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam. In vacatures, ontstaan door het aftreden van de heeren dr. H. J. Lovink, burgemeester van Alphen aan den Rijn, C. Pais, burgemeester van Menaldumadeel en J. J. Talsma, burgemeester-secretaris der ge meenten Kamerik en Zegveld, welke heeren niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren W. Drees, wethouder van 's-Graven- hage, P. Eringa, burgemeester van Acht Karspelen en mr. J. van Kuyk, burgemeester van Veenendaal. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend: Ook dit jaar nam het aantal leden der vereeniging toe. Het bedroeg op 31 De cember 1930 913 gemeenten met 7.488.257 in woners, d.i. 95.6 pCt. van het totaal-aantal inwoners van Nederland. Onder deze 918 gemeenten bevinden zich om. alle 17 ge meenten met meer dan 50.000 inwoners. Van de 29 gemeenten met 20.00050.000 inwoners zijn 28 gemeenten lid en van de 82 gemeenten met 10.00020.000 inwoners zijn 78 gemeen ten lid. Bij de behandeling van het jaarverslag kwamen eenige punten van huishoudelijken aard aan orde. Des middags werd een rondvaart gemaakt door de havens. Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel Jaarvergadering te Deventer Gistermorgen is een begin gemaakt met de jaarlijksche algemeene vergadering welke de Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel thans te Deventer houdt. De voorzitter, mr. C. H. Guépin stelde met aller instemming voor, telegrammen van hulde te richten aan H. M. de Koningin voor Haar belangstelling voor alles, wat de wel vaart bevorderen kan, aan de bescherm vrouwe der Mij., H. M. de Koningin-Moeder» aan de nieuwe beschermvrouwe H. K. HL Prinses Juliana en aan den beschermheer Z. K. H. Prins Hendrik. Prof. C. W. de Vries stelde namens de afd. Rotterdam voor, om een motie aan te nemen van den navolgenden inhoud: „De vergadering draagt het hoofdbestuur op èn aan de officieele conferentie tot be perking der bewapening èn aan de particu liere ontwapeningsconferentie, welke te Pa rijs zal bijeenkomen te kennen te geven, dat in Nederland juist handel en nijverheid be- geeren de ontwapeningsgedachte te steunen. Bij acclamatie verklaarde men zich met deze motie accoord. Bij de behandeling van het jaarverslag werd de wensch geopperd, dat de Mij. zelf standig een organisatie zou vormen ter be strijding der steekpenningen. De voorzitter wees op de weinige mede werking, welke men bij de voorbereiding van plannen in deze richting had ondervonden, terwijl de financieele lasten het onmogelijk maken, dat de Mij. alles alleen doet. Het hoofdbestuur heeft echter de zaak nog in behandeling. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden ir. A. Plate, prof. ir. D. Dresden, dr. ir. P. K. J. van Itterson en mr. A. C. Josephus Jitta, terwijl voorts een vacature was ontstaan doer het overlijden van den heer L. van Heek te Lonneker., Gekozen werden thans mr. H. F. v. Leeu wen te Amsterdam, dr. Jan Smit Azn. te 's-Gravenhage, ir. A. H. Ingenhousz te Be verwijk, A. Spanjaard te 's-Gravenhage en E. v. Heek te Enschede. Bij acclamatie werd mr. Guépin als voor zitter herkozen. Vervolgens kreeg dr. H. L. Grondijs gele genheid voor het houden van een voordracht over Rusland. Zinkend vaartuig opgepikt Door het instructievaartuig „Prins Hendrik" Het instructievaartuig „Prins Hendrik" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, dat met leerlingen van de Zeevaartschool uit Groningen een oefentocht maakte op de Zui derzee heeft Vrijdagmiddag ten N. O. van Marken in zinkenden toestand aangetroffen de botter „Marken 93." Deze boter was op zee aangevaren door het motorschip „Elisa beth" schipper J. A. Lucassen uit Lage-Zwa- luwe. Het gelukte de „Prins Hendrik" de „Mar ken 93" nog drijvende in Volendam binnen te sleepen, waar het schip onmiddellijk aan den grond werd gezet. De botter was niet verzekerd. Voor de leerlingen van de „Prins Hendrik," zoowel als voor die van de Zeevaartschool te Groningen was het oppikken en binnen- sleepen van het zinkende vaartuig tevens een goede oefening. Kind door trein gegrepen Terwijl gisteravond te Haaksbergen de per sonentrein van half zes uit de richting En schede naderde, speelde 't tweejarig zoontje van den spoorwegarbeider Bos tusschen de rails op een particulieren overweg. Het kindje werd door een uitstekende Koppeling van de locomotief geraakt en bleef ernstig gewond liggen, terwijl de geheele trein over het kind heenreed, zonder dat het verder letsel bekwam. Met een hoofdwonde en een schedelfractuur, is het kind in zorgwekken- den toestand naar het St. Anthoniuszieken- huis te Haaksbergen overgebracht. Bij den vakarbeid der mannen en zoo ook bij de verzorging van auto of rijwiel en allerlei andere bezigheden, worden de handen soms verwond en gaan er vaak onooglijk uitzien. Bij dit alles bewijst Purol goede diensten Allen die dezer dagen in Apotheek of Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzorging en huidgenezing. Ernstig auto-ongeluk te IJlden Twee gewonden Gistervoormiddag 10 uur kwsnn een luxe auto uit het straatje bij Louwars, te Uden. Een andere luxe auto kwam in tamelijk snelle vaart uit de Marktstraiait. Deze auto wilde wijken reed toen tegen een ijzeren paal van het electrisch liclit. De auto draaide tweemaal om en werd zeer zwaar beschadigd. De twee voor ins.ittende heeren bekwamen weinig letsel, maar de twee ach- terinzittende dames kregen ernstige hoofd wonden en werden bij Bouwers binnen gedragen, alwaar geneeskundige hulp werd geboden. Het gezelschap kwam 'uit Oosterbeek bij Arnhem. De beide gewonden werden naar het gasthuis te Uden vervoerd. De burgemeester, rijks- en gemeente-poli- tie, waren weldra aanwecsig en stelden een onderzoek in. Den hongerdood gestorven Donderdagavond heejft de politie in een houtwal te Barneveld het lijk gevonden van den 73-jarigem H. v. S„ die sedert anderhalve week vermist was. Volgens den geneeffheer, was de ongeluk kige, die eenigszins zwaarmoedig was, den hongerdood gestorven. Goede vangst De recherche te Heerlen heeft aangehou den een zekeren v. H., die een rijwiel stal dat hij verpandde voor 'n radiotoestel, het welk hij weer verkwanselde. Het verder on derzoek bracht aan het licht, dat hij op klaarlichten dag een luidspreker, welke stond opgesteld in de hal van het Hol- landia-Theater, had meegenomen en ver kocht aan een opkooper. Nog is aan het licht gekomen, dat hij een groote schoenmakersmachine ten nadeele der Singermaatschappij heeft verduisterd. Een moedige redding Maar de redder overleed Bij een poging tot redding van een dren keling uit de gracht langs den Louisesingel te Zutphen is de oude heer Zwiers van de Nieuwstad zelf het slachtoffer geworden. Toen de drenkelinge behouden op het droge was en de heer Zwiers zich op een bank zette om even uit te rusten, zakte hij ineen en stierf. Brand te Groenlo Het gevaar van nachtlichtjes Vermoedelijk doordat een nachtlichtje op de slaapkamer der kinderen is omgevallen, ontstond gisternacht brand in de woning van den zadelmaker S. aan den Borcuio- schen weg te Groenlo. De ouders werden ge wekt door het angstig geschrei der beide kinderen, die gelukkig nog bijtijds hun bed jes hadden kunnen verlaten, vóór deze in brand vlogen. De brand breidde zich zoo snel uit, dat van redding van den inboedel geen sprake was. De woning brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Zwaartekracht-metingen In een Italiaansche onderzeeboot Prof. dr. E. A. Vening Meinesz te Utrecht is naar Genua vertrokken om de door de Italiaansche marine in samenwerking met de Italiaansche geodetische commissie ge projecteerde zwaartekracht-expeditie in de Middellandsche zee te helpen voorbereiden. De Nederlandsche Rijkscommissie voor graadmeting heeft toegestemd, om daarvoor haar slingertoestel te leenen en prof. Ve ning Meinesz zal in Genua prof. Cassinis uit Pisa van de behandeling op de hoogte brengen; tevens zal hij met deze de daar voor benoodiigde aansluitingswaamemingen verrichten, die, hetzij in Genua, hetzij te Padua zullen geschieden. De expeditie zal geschieden met een Italiaansche onderzeeboot, in de westelijke helft van de Middellandsche zee. Zijn stiefvader doodgeschoten Vijf jaar gevangenisstraf. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den chauffeur F. N., die in een pension op de Weteringschans bij een twist vijf revolverschoten had gelost op zijn stiefvader, die daardoor ernstig werd ge wond en korten tijd daarop stierf. De Officier van Justitie eischte wegens doodslag een gevangenisstraf van acht jaar. De Rechtbank veroordeelde verdachte thans deswege tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van zes maanden pre ventieve hechtenis. Benzine-ontploffing Een zwaar gewonde Op het terrein van de Curagaosche Pe troleumindustrie Mij. te Willemstad (Cura sao) zijn drie ton lichte benzine ontploft, de drum vloog dertig meter ver weg. Een Fransch onderdaan van het eiland St. Martin, werd zwaar gewond. St. Adalbert-viering Egmond heeft op de traditioneele wijze Kennemerlands Patroon gevierd. Op den rustig-mooien Akker was weder de hulp kapel opgebouwd, die in 't westelijk hoekje tusschen het opgaand struikgewas zoo vriendelijk uitkomt met haar levendig rood en helder wit, en op haar hoogen met het kruis gekroonden boog ieder het „Venite ad me omnes" toeroept. Om 10 uur werd de plechtige H. Mis op gedragen door den Z.Eerw Heer Pastoor Nolet als voorzitter van de Bisschoppelijke Commissie voor de St. Adalbertus-Akker, geassisteerd door de Z E. Heeren Pastoors van Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Onder deze H. Mis hield Pastoor Nolet een toespraak tot de pelgrims, die ook thans weer van verschillende plaatsen naar hier v/aren getogen. Z.Eerw. besprak St. Adal- bertus als brenger van de kennis van God en van den Christus, van dat heilig geloof, zonder hetwelk 's menschen zieleleven zoo kil en dor is. Groote mannen moeten geëerd worden; zij moeten in de gedachte nis blijven voortleven. Zeker dus een man als de H. Adalbertus. De gewijde spreker herinnerde aan het bezoek op 28 Mei, en al v/as toen door een onweersbui niet het ge heele programma uitgevoerd: ieder was ten zeeste tevreden. Die dag bracht ook de eerste gift voor de kapel, die op den Akker zal moeten gebouwd worden en waarvoor het Mgr. den Bisschop behaagd had een speciale commissie te benoemen. De H. Mis zou opgedragen worden tot intentie der aanwezige pelgrims, en van allen, die hun dierbaar waren. Spreker ver. zocht echter bijzondere gebeden voor de be keering van hen, die dwaalden. Hij hoopte, dat spoedig met den bouw der kapel zou kunnen begonnen worden en dat mede door Adalbertus' voorbede zou mogen herrijzen, dat nieuwe monument door het Neder landsche volk gesticht uit dankbaarheid en piëteit voor zijn roemrijk verleden; de Abdij, eenmaal de glorie van ons vader land. Na de H. Mis werd onder 't zingen van 't St. Adalbertus.lied de Relikwie ver eerd. In den namiddag deed Pastoor Roovers het Lof, waaronder deze een vurig gebed uitsprak bij den Put, en ook over de tijde lijke goederen Gods zegen afsmeekte. Het mooie weer droeg dit jaar veel bij tot het welslagen der plechtigheden. Moge het ook zoo Zondag wezen! Dan wordt 's morgens om 6 uur door Prof. Henneman een H. Mis opgedragen op den Akker voor de Amsterdamsche Pelgrims, waarbij zich deze maal een flink getal uit Spaarndam zal aansluiten. Onder deze H. Mis is er gelegenheid tot Oommuniceeren. 's Middag om 2 uur trekken de parochia nen van Rinnegom in optocht naar den Akker, waar om half 3 weder een oefening wordt gehouden. Dan zullen de Egmonders zelf meer in 't bijzonder hun hulde bren gen aan en de voorspraak afroepen van hun H. Patroon. 25 Juni opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd Handelsinformaties). Uitgesproken: 24 Juni: D. Belmer, directeur van een N.V. Radiohandel, Amsterdam, 's-Graven- hekje 5hs. R.c. mr. J. G. de Vries. Cur. mr. W. C. Royaards, Hilversum, Groest 73. 24 Juni: W. A. Leeuwens, Hilversum, Boschdrift 34. R.c. mr. J. G. de Vries. Cur. mr. W. C. Royaards, Hilversum, Groest 73. (Naar een oude legende) Toen de beulsknechten den lieven Hei land kruisigden en Zijne heilige handen met nagelen doorboorden, zat in een palm boom dicht bij den Calvarieberg een rood borstje. In deze. tijd spraken de dieren al niet meer doch zij verstonden veel van wat de menschen zeiden en daarover dachten zij dan na. Het roodborstje was radeloos. Hij hoorde, hoe de beulen zeiden, dat zii den Profeet zouden kruisigen, omdat zij Hem niet ge loofden en het dacht: „Als zij Hem niet gelooven willen, waarom kwellen zij Hem dan zooHij is toch een mensch? En radeloos keek het met zijn trouwe oogjes naar hem op. Toen zag het de beulen die hun hemds mouwen ver opgestroopt hadden en met zware hamers dikke spijkers door de han den en de voeten van den Heiland dreven en het dacht bij zich zelf: „Zijn dat men schen?Zijn dat nu werkelijk men schen?...." En zijn klein vogelhartje was zeer be droefd. Het roodborstje had al veel van de men schen gehoord en gezien. Vaak had het hun voorgezongen, vooral wanneer de kinderen in de weiden en de bosschen speelden. En als de menschen in bosch en veld gingen wandelen, dan was het vogeltje er ook bij geweest. Daarom was het ook want het hield de menschen voor goed en edel naar den Calvarieberg gekomen Eenigen tijd geleden was het vogeltje met zijn ouders naar het H. Land gekomen. Hier was het altijd warm, hier was het altijd zomer.... Toen had het lieve vogel tje, terwijl het eens op een boomtak zat, in een kamer gekeken. Aan een tafel had het een ernstig man gezien, die met de veer van een grooten vogel op een perkament schreef. Hij zag het kleine vogeltje niet, schreef vlijtig door, stond na een wijle van den stoel op en las het geschrevene hardop voor zich zelf. Dat was zeer mooi geweest. Over liefde sprak de man De menschen moesten elkander meer liefhebben, zij waren immers broeders en zusters en allen kinde ren van denzelfden eeuwigen Vader. „Hier aan zal men zien, dat ge kinderen Gods zij, dat ge elkander liefhebt", had hij ge zegd. Dat had het vogeltje zóó diep in zijn hartje opgenomen, dat het heel vroolijk weggevlogen was. Toen al zijn broertjes en zusjes in het nest bijeengekomen waren, begon het plotseling te zingen. En alle vogeltjes verstonden, wat het kleine rood borstje vertelde. „Alle vogeltjes", zong het roodborstje, „moeten elkander liefhebben zooals de men schen. Zij zijn broers en zusters van den zelfden Vader. Pas door de liefde worden zen echter ware kinderen Gods." „Mijn dom kindje", zei het moedertje daarop. „Dat doen niet alle vogels. En bij de menschen ziet het er al niet beter uit". Daar begreep het lieve vogeltje echter niets van. Het wist immers niet, dat er slechte menschen bestonden! Op een anderen morgen zat het vogeltje op een boom voor een schoolraam. Een man sprak tot de luisterende kinderen. Hij was zeker de onderwijzer: „Kinderen", zei hij, „weest altijd gehoorzaam. Als uwe ouders u iets verbieden, doet het dan ook niet meer. Na God moet gij uwe ouders het meest liefhebben. Weest lief, weest vroo lijk en voorkomend jegens hen. De andere menschen moet gij bijstaanen wanneer gij later kunt, geeft dan ook een arme een aalmoes. Indien gij dit doet, dan beoefent gij de naastenliefde" Op een anderen dag was het vogeltje in een groot huis gevlogen. Daar zaten veel menschen, die heerlijk zongen. Veel lichten brandden daar en vóór de menschen stond een man met een witten baard. Toen zij niet meer zongen, sprak hij over de liefde was. zong het: „Mensch zijn! O mocht ik eeai mensch Dat ontroerde het vogeltje ten zeerste en toen hij weer in- zijn nestje teruggekomen zijn! een mensch zijn!" En hoe vaak was het den lieven Heiland nagevlogen, wanneer Hij gepredikt had. Od een boom had het zich dan geizet en heel zacht had het dan gezongen, zoo blijen gelukkig Ook daarover dacht het na. Maar het dreunen der zware hamers en het vloeken en schimpen der beulsknechten schrokken het vogeltje op uit zijn overpeinzingen. De goede Man aan het kruis beklaagde zich niet over Zijn smarten. Hoe geduldig droeg Hij alles! Dat kon het vogeltje niet langer verdragen en plotseling vloog het weg Het wilde zijn broertjes vertellen van deze men schen en hun duivelsch werk. Maar ook onder de vogels zijn er slechte schepsels. Daar zijn b.v. de gieren, de ade laars, de haviken, sperwers en vele andere, die ook hun broeders dooden, wat toch hee- lemaal niet met de liefde overeenstemt. Zij zijn zeker niet beter dan de beulsknechten. Nauwelijks had het vogeltje den Calvarie berg verlaten of deze gedachten kwamen in hem op. Toen dacht het: „Ik wil mijn broertjes niets voorzingen van de slechte menschen. Ik wil terugkeeren en den lieven Heiland troosten, zoo goed ik kan." En zoo vloog het terug en wilde vrede, in zijn vogelhartje brengen, den vrede, dien alleen de liefde schenken kan. De beulen hadden intusschen den lieven Heiland vastgenageld. Van allen verlaten, hing Hij aan het KruisEn het vogeltje weende.... Eerst deed het alle moeite om zijn tranen te bedwingen. Maar het hartje deed hem zóó vreeselijk pijn, dat het heele- maal niet zingen kon. Toen dacht het in zijn groote smart: „Zal ik naar de beulsknechten vliegen en hun de oogen uitpikken?" Nog dacht het na over dit plan, toen de Gekruisigde begon te spreken. Hij zei: „Vader, vergeef het hun, want ze weten niet wat ze doen." O, dat drong diep door in het hart van het vogeltje. Dat was de edelste, heerlijkste menschenliefde. „Neen, de menschen zijn niet allen slecht", dacht het vogeltje en het werd weer innig gelukkig in zijn wee hartje. Hoe kon het nu nog slechte gedachten heb ben, daar toch de lieve 'Heiland voor zijn vijanden bad? En in deze diepe vreugde vloog het op den Heiland toe. Het zette zich heel voorzichtig tusschen twee bloedende wonden op Zijn naakte schouders en het sprak aan zijn oor, zooals het dat doen kon. Het was geen zingen, ook geen scheiden. Het was heel zacht kwinkeleeren. Zeker heeft niemand gehoord wat het zei, maar de lieve Heiland verstond de taal van het vogeltje; terwijl alle menschen hem ver laten hadden en Hij zelf sprak: „Mijn God, mijn God, waarom hebt Gij mij mij ver laten?" Toen was het lieve vogeltje het eenige, dat bij Hem bleef. En toen het vogeltje uitgefluisterd was, rukte het heel zacht aan de doornenkroon, die haar scherpe punten diep in het hoofd van den Heiland geslagen had. Het pikte en trok en rukte aan de doornen. En eindelijk had het een heel langen doom losgekregen en trok die uit het hoofd van den lieven Heer. De lieve Heiland zei heel ontroerd: „Dank je, je bent een lief vogeltje". En toen viel uit de wonde die de doom gemaakt had, een roode bloeddruppel op de veeren van den vogel en kleurde die rood. Toen sprak de lieve Heiland: „Voortaan zullen alle roodborstjes een ro'óde vlek dragen ter herinnering aan uw liefderijke daad. En het vogeltje begon aan den tweeden doom te rukken. Eer het dezen echter uitgetrokken had, boog de lieve Heer het hoofd en, de oogen sluitend, zeide Hij; „Het is volbracht!" Toen stierf Hij En terwijl de zon verduisterde en de men schen vluchtten, vloog het vogeltje weenend en snikkend naar huis. Sinsdien zeggen de menschen tot de na komelingen van dit kleine vogeltje, die alle het roode vlekje op de borst hebben: „Het is een roodborstje!" 24 Juni. G. Aufderhaar, koopman en ven ter, Rheezerveen, gem. Ambt-Hardenberg. R.c. Mr. W. A. Vos, Zwolle. 24 Juni. P. Prosten, fa. „Het Bonthuis Hol- weg", Eindhoven, Stratumseind 60. R.c. Mr. C. W. Vollgraff. Cur. Mr. Dr. L. Janssens, Eindhoven. 24 Juni. N.V. Fijnhouthandel v.h. Herbst Co., Dordrecht. R.c. Mr. J. H. van Welsen. Cur. Mr. F. G. Reus, Dordrecht. 24 Juni. P. Lodder, zaadhandelaar, Baren- drecht. R.c. Mr. C. J Heemskerk. Cur. Mr. J. A. de Jager, Dordrecht. 24 Juni. J. Bunt, handelsreiziger, Zuilen, Ampèrestraat 65bis. R.c. Mr. A. D. v. Reg- teren Altena. Cur. Mr. A. Baanan, Utrecht. 24 Juni. M. Polak, koopman, Amersfoort, Javastraat 20. R.c. Mr. A. D. v. Regteren Al tena. Cur. Mr. Di. M. Tydeman. Amersfoort. 24 Juni. R. Tonneyck, Utrecht, Twijn- straat 15. R.c. Mr. A. D. v Regteren Altena. Cur. Mr. H. W. de Vink, Utrecht. 24 Juni. Fa. van Cinge] en Schönebom, Scheemda en J. H. van Cingel, Nieuw Scheemda en A. Schöneborn, Scheemda. R.c. Mr. J. F. B. J. Godding. Cur. Mr. E. Post, Winschoten. 25 Juni. D. Beukman, van echt gescheiden van E. Engels, Amsterdam, Vijzelstraat 76. R.c. Mr. M. D. K S. van Lier. Cur. Mej. Mr. N. S. C. Tendeloo, Amsterdam. Heerengracht no. 453. 25 Juni. C. H. J. Goed, Amsterdam, Frans Halsstraat 6811. R.c. Mr. M. D. K. S. van Lier. Cur. Mej. Mr. N. S. C. Tendeloo, Am sterdam, Heerengracht 453. 25 Juni. J. Constant, koopman, Amster dam, le Atjehstraat 168IIL R.c. Mr. M. D. K. S. van Lier. Cur. Mr. H. la Croix, A'dam, Prinsengracht 778. 25 Juni. M. Saaf Jr., reeder, Bussum, Prins Mauritslaan 28. R.c Mr. M. D. K. S. van Lier. Cur. Mr. J. Oppenoorth, Amsterdam, Heerengracht 570. ,25 Juni. J. H. Weber, koopman, Amster dam, Koninginneweg 166. R.c. Mr. M. D. K. S. van Lier. Cur. Mr. J. F. I. M. Tielens, Amsterdam, Vondelstraat 102. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 25 Juni. J. C. Soederhuysen, Amsterdam. 25 Juni. G. D. van Jaarsveld, Amsterdam. 22 Juni: E. Potjewijd, 's-Gravenhage. 24 Juni: J. H. Waldeck, Amsterdam. 24 Juni: Ch. de Vries, Amsterdam. 24 Juni: Z. Houkes, Hilversum. 24 Juni: G. J. Haas, Hilversum. Vernietigd: 24 Juni: C. Verduijn, Alphen a. d. Rijn. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. BODEGRAVEN 26 Juni van Hamburg te Antwerpen. CERES 25 Juni van Samos n. Piraeus. CRYNSSEN (uitrpass. 25 Juni Flores. EOS 25 Juni van Livorno naar Napels. GANYMEDES 25 Juni van Malta te Piraeus. HERMES 26 Juni te IJmuiden. IRENE 25 Juni van Malaga n. Cadiz. JUNO 26 Juni nam. 3 uur van W.-Indië te IJmuiden verwacht. MEROPE 23 Juni van Livingston naar Kingston. ODYSSEUS 25 Juni van Kopenhagen n. Aalborg. ORION 25 Juni van Genua n. Alexandrié. POSEIDON 25 Juni van Hamburg te Am sterdam. ULYSSES 26 Juni van Stamboel te Bourgas. VESTA 25 Juni van Rotterdam n. Am- stcrddiin ZEUS 25 Juni van Fiume naar Bari. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND (thuisr.) 25 Juni van Buenos Aires. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONTEIN (thuisr.) 26 Juni te Duinkerken. WISSEKERK (thuisr.) 24 Juni van Mombassa naar Port Said. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. 26 Juni van Boston te BILDERDIJK Philadelphia. STATENDAM, New York naar Rotter dam, 26 Juni nam. 9 uur te Plymouth verw. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. MEERKERK 25 Juni Hamb. van Bremen naar HOLLAND—BRITSCH-INDIë-LIJN. (thuisr.) pass. 24 Juni ABBEKERK Guardafui. BOVENKERK Oran. KOUDEKERK bay. STREEFKERK (thuisr.) 25 Juni dras. K. (thuisr.) 25 Juni van (uitr.) 23 Juni te Bom- te Ma- HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN. GEMMA (uitr.) 25 Juni te Tientsin. OOSTKERK (thuisr.) 24 Juni te Mar seille. Ter gelegenheid van ons JUBILEUM bieden wl] eiken Cdravellis-rooker een waardevol ert passend Zie de etalages en lees de bij zonderheden in onze doosjes De termijn voor Inlevering der Jubileum-Zegels is verlengd tot 15 NOVEMBER 1931. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. POLLUX (thuisr.) pass. 25 Juni Dunged ness. JAVA—NEW YORK-LIJN. BURGERDIJK 25 Juni van Philadel phia te N. York. TAPANOELI, N. York-Java; p. 25 Juni Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA (thuisr.) 25 Juni Oues- sant gep. MODJOKERTO (thuisr.) 25 Juni te Suez. SOEKABOEMI (thuisr.) 25 Juni nam. 5 uur van Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. AGORAB (thuisr) 24 Juni van Bahia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Japan-Rott., 24 Juni van Hongkong. POLYDORUS, Batavia naar Amst., 24 Juni te Marseille. JONGE JACOBUS naar Napels. EMZETCO LIJN. 25 Juni van Rott. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. ALCON 25 Juni van B. Aires n. Rosario. ALDEBARAN 24 Juni Las Palmas gep. Bahia Blanca naar Antwerpen. ALPHARD 25 Juni Noordkaap gep., Ar changel naar Cardiff. ANNA m.s. 24 Juni van Kappeln te Hamburg. BATAVIER V 26 Juni vm. 7 uur van. Rott. te Gravesend. BERNISSE 25 Juni van Rott. te Ham burg. COLYTEO 25 Juni van St. Lucia, Santa Fé naar Montreal. DORDRECHT 24 Juni van Rotterdam te Houston. DORDRECHT 25 Juni van Houston naar Stockholm. DRIEBERGEN 25 Juni van Las Palmas, Bahia Blanca naar Rotterdam. DIJKWATER pass. 24 Juni Finisterre, Santa Fé naar Havre. IDA m.s. 25 Juni van Aalborg te Hol- tenau. IMMANUEL ms. 24 Juni van Frederik- sund te Holtenau. KATWIJK 25 Juni van Antwerpen naar Bordeaux. LETO 25 Juni van Bahia Blanca naar Londen. MARPESSA pass. 23 Juni Gibraltar, Marseille n. NEERLANDIA m.s. De Groot, 24 Juni van Kopenhagen te Hamburg. PROCYON 25 Juni van Archangel naar Rotterdam. PROF. BUYS 25 Juni van Harlingen te Huil. SPAR 25 Juni van Calcutta te Rangoon. THEMISTO 25 Juni van Rotterdam te Las Palmas. TOWA 25 Juni Ouesant gep., Montevideo naar Antwerpen. TRITO 25 Juni van Belfort naar Amst. WILLEMSPLEIN, Wabana naar Rotter dam, pass. 25 Juni Bevezier. WESTPLEIN 2b Juni Kaap Frio gep., Rotterdam naar Buenos Aires. ZAAN pass. 23 Juni Elseneur, Rotterdam naar Gefle. ZEEHOND m.s. 25 Juni van Stockholm te Holtenau. ZWARTEWATER 26 Juni van Rouaan naar Rotterdam. l R 407. Terwijl hij keek beneden in het circus, Zag hij den directeur weer staan, De bezoekers kwamen langzaam binnen, De baas wees hun de plaatsen aan. „Wacht," dacht de aap, „dat treft bijzonder En mikken kan ik nog heel goed. Die pot smijt ik op zijn kalen knikker, Van dien pot maak ik een hoed." 408. Men bracht de blanken bij den koning, Die uitgedost was als een gek, Hij droeg een hoed, die veel te klein was. Een slopdas hing hem om zijn nek. Hij droeg een mannenlaars versleten, En een damesschoentje hooggehakt. Verder een oude rijbroek, Maar heelemaa! afgezakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10