OPRUIMING EP» WOENSDAG PERMANENT-HOUSE - „SPOOR" ZELF ONTVLEKKEN EN ZELF VERVEN DAMES f 4.SO Uw goed te bederven J. LOTTGERING HAARLEM'S GROOTSTE STOFFEERDERIJ KLOOSTERSTRAAT 61 LA WNTENNIS BILJARTEN MOTORSPORT UIT DEN OMTREK SCHAKEN KA A TSEN GYMNASTIEK HILLEGOM VIJFHUIZEN HALFWEG De beste manier om Ververij en Chemische Wasscherij Gr. Houtstr. 5A - Telef. 10771 VELSEN IJMUIDEN INGEZONDEN STADSNIEUWS HAARLEM'S GROOTSTE STOFFEERDERIJ A. MULDER - Tel. 11327 Barrevoetestraat h. Boterm. P.S, A.s. Vrijdag opening van onze tweede zaak, FLORAPLEIN 26 bij de Hazepaterslaan. HAARLEM ZIE STEEDS ONZE SPECIALE ETALAGES! Ned. R. K. Dambond District Haarlem en Omstreken Woensdag werd met de bekerwedstrijden, waarvoor een buitengewoon groote belang stelling bestaat, een aanvang gemaakt. Bij ontstentenis van den districtsvoorzitter opende de secretaris deze wedstrijden en zette met een kort woord het doel van deze wedstrijden uiteen. Op dezen eersten dag kwamen de volgende partijen tot een uitslag: le klasse, groep A B. H. StevensT. v. d. Pavoordt 20 H. v. GastelJ. v. d. Zwan 02 W. HopstakenP. Hollenberg afgebr. Groep B G. Eising—G. Zeeuwe 02 P. MulJ. Lucas 20 J. StevensJ. Warmerdam. 11 2e klasse Jac. BoonJ. Handgraaf 11 C. v. DamG. Does 11 J. WeyersL. Bouckaert 20 De kampioenschappen van Wembledon In het gemengd dubbelspel sloegen Aoki en Feitham de Nederlandsche spelers Koopman en mevr. DrosCanters met 68, 6—4, 6—4. Bij de Vrijdag voortgezette tenniswed strijden om de kampioenschappen van Wim bledon heeft de vierde ronde van het hee- ren-enkelspel plaats gehad, G. P. Hughes (Engeland) slaat Sharpe, die Maandag van Borotra heeft gewonnen met 46; 64; 83. J. van Rijn (Vereenigde Staten) slaat Boussus (Fr.) 62; 16; 62; 61. In de vierde ronde van het dames-en kelspel won mile. Payot (Zwitserland) van mrs. Wettingshall met 62; 62. Frl. Krahwinkel (Duitschland) en mej. D. Round, die Woensdag senorita d' Alva rez sloeg, komen eveneens in de vijfde ronde. Om den Nobels-beker Deze wedstrijden zijn in het clublokaal van de biljartvereeniging „D. E. S." voort gezet met de tweede helft van de Amster- damsche club „Watergraafsmeer". Het is deze vereeniging gelukt aan „D. E. S." nog een grootere nederlaag toe te bren gen, dan „H. B. C." reeds had gedaan. Het verloop was als volgt: Schilp moest het afleggen tegen Nobels, die goed speelde. pnt. brt. h.s. gem. J. Schilp 83 19 14 4.36 -J. Nobels 125 19 25 6.57 Coronel wist het te winnen van van Ter- wisga: A. Coronel 125 34 24 3.67 F. v. Terwisga 93 33 16 2.81 Content moest in Vlug Sr. zijn meerdere erkennen: A. Content 74 38 7 1.94 L. Vlug Sr. 80 38 9 2.11 Appel verloor in een spannenden strijd te gen Bijrij: L. Appel 77 42 14 1.83 H. J. Bijrij 80 42 11 190 Trompetter versloeg Dinkla op overtuigen de wijze: I. Trompetter 100 20 18 5. T. Dinkla 35 19 7 1.84 H. Oostra en N. N. maken een spannende partij'- H. Oostra 133 41 17 3.24 fj 150 41 21 3.65 De totale uitslag luidt: „Watergraafsmeer" 1203 en „D. E. S." 1080 caramboles, dus een nederlaag van 128 caramboles. Dinsdag voortzetting met „Ons Genoegen" uit Zaandam. Groote prijs van Nederland Circuit van Drente 11 Juli a.s. De races per radio uitgezonden. Een belangrijk bericht, dat velen zeker zeer welkom zal zijn is, dat de Interna tionale Motorraces op het Circuit van Drente gedeelteiijk per radio zullen worden uitgezonden. Dit zal geschieden door den K. R. O. via Huizen. Uitgezonden zal worden des voormiddags: Start en eerste ronden van 9.40—10.30 u. Laatste ronden van 11.50 tot 12.30 uur; ter wijl des namiddags zal worden uitgezon den: Start en eerste ronden van 2.20—3.00 uur. Laatste ronden van 4.40 tot 5.15 uur. Dr. EuweNoteboom Met 't oog op den grooten schaakwedstrijd, die reeds op 12 Juli in Amsterdam zal aan vangen tusschen de heeren R. Capablanca, oud-wereldkampioen en Dr. Max Euwe, onze landskampioen, speelt laatstgenoemde een serie oefenpartijen met den heer D. Note- boom, ook een der beste schakers van Ne derland. Op a.s. Dinsdagavond, 8 uur, zal in het nieuwe clublokaal van het „Haarlemsch Schaakgezelschap", Jansstraat 49, de 2e partij dier match plaats vinden. Deze partij is op een groot demonstratie bord te volgen, terwijl aan de tafeltjes met bord en stukken gelegenheid bestaat voor leden en belangstellenden tot analyseeren. Toegang vrij, zoodat schaaküevend Haar lem hierdoor in de glegenheid wordt gesteld haar belangstelling te doen blijken. „Frisia" Naar wij vernemen houdt bovengenoemde kaatsvereeniging Zondag as. haar eersten ledenwedstrijd van dit seizoen, waarbij als prijzen luxe voorwerpen beschikbaar zullen worden gesteld. Zooals de laatste jaren gebruikelijk, zal wederom in twee afdeelingen worden ge kaatst, voldoende deelname voorbehouden. Mochten dit laatste niet het geval zijn, dan loten de kaatsers der eerste en tweëde klasse door elkaar. R. K. Gymnastiekvereniging „Sport Staalt Spieren" BEVERWIJK Velen zullen zich nog wel herinneren dat steller dezes met het begin van dit jaar (het eerste lustrumjaar) den wensch van het bestuur heeft kenbaar gemaakt, n.l. dat elke af deeling mocht groeien in aantal. Nu ik op het oogenblik iedere afdeeling beschouw, kom ik tot de conclusie, dat de vrouwelijke afdeelingen dezen wensch vol komen hebben vervuld. Waar blijven nu de mannelijke afdeelingen? Wanneer ik eerst eens het verschil der adspirant-afdeelingen naga, dan zie ik, dat het aantal Meisjes het dubbele is van dat der Jongens. Kom. Jongens, dat gaat niet hoor! Nu maar eens flink propaganda gemaakt onder jullie ka meraden, klasgencoten, enz., enz., en zit niet stil alvorens gij hetze'fde aantal hebt bereikt als de Meisjes-afdeelingen. Het is helaas ook bij de Heeren-afdeeling het geval doch niet in die mate, maar des niettemin worden de leden der Heerenaf- deeling ook verzocht zooveel mogelijk pro paganda te maken onder kameraden, fa milie en kennissen, enz., enz. Wanneer wij allen, zooals onze Geestelijke Adviseur ons altijd voorhoudt, daadwerkelijke propagan disten zijn, dan twijfel ik niet, of ook de mannelijke afdeelingen zul'en binnen zeer korten tijd het aantal der vrouwelijke af deelingen hebben ingehaald, en zou het misschien mogelijk zijn deze te overtreffen? Het ligt in de bedoeling van het Bestuur de Mei"jes-afdeeling, we'ke thans oefent des Maandags van 7.15 tot 8 30 (met het oog op het zeer groote aantal) in tweeën te splitsen en voor het eerste gedeelte den oefentijd vast te stellen des Maandags van 6 30 tot 7.80 en voor het tweede, gedeelte des Maandags van 7.30 tot 8.30. De dames zul len dientengevolge vijftien minuten later beginnen en wel om 8.30. Dit zal echter (evenals de verdeeling) op den eerstvo'gen- den oefenavond worden bekend gemaakt. F. C Gemeentelijk Badhuis Officieele opening. Donderdagmiddag is door Burgemeester D. F. Pont te Hillegom het nieuwe en ge heel naar de eischen des tijds ingerichte badhuis officieel geopend. Bij deze opening sprak de Burgemeester een kort woord en noemde het voor de ge meente Hillegom een memorabelen dag, omdat de opening van een badhuis in een kleine gemeente als Hillegom in vergelijk met de steden nog slechts sporadisch voor komt. We mogen ons thans gelukkig noe men met deze prachtige inrichting, aldus spr., want waren de bedrijfstoestanden een jaar geleden zoo geweest als ze thans zijn, dan zou zeker niet tot de stichting van deze inrichting worden besloten. Men leest wel eens, en vooral in verkiezingsdagen, dat de een of andere partij geheel en al de tot stand-koming van een dergelijke verbetering op sociaal gebied, zooals dit ook is, voor zijn rekening heeft genomen. Ik ben het hiermede in dit geval echter niet eens. De tot standkoming van dit gebouw is wel in het bizonder te danken aan de groote be langstelling van het college van B. en W. Spreker herinnert zich nog den eerste- stootgever, den heer P. van Roode, voorman bij gemeentewerken alhier. Toen ik pas in Hillegom was, aldus spr., zei deze zeer ac tieve en betrouwbare persoon tegen mij: l^rsAls u ooit eens in een behoefte voor de be volking wil helpen voorzien, Burgemeester, dan is het wel in het bizonder de totstand koming van een badhuis!" En ziet, mede door de opmerkingen in den Raad gedaan, heeft het college van B. en W. niet stil gezeten, maar alles gedaan om tot deze inrichting te komen. Doordat onze gemeente-architect het te druk had, werd eertijds de medewerking gevraagd van de Ver. voor Ned. Gemeenten, doch deze vereeniging heeft allerminst aan de ver wachtingen, welke wij koesterden, voldaan. Met behulp van den waarnemend ge meenteopzichter en diens helpers, is dit gebouw dan tot stand gekomen. Gaarne breng ik een woord van hulde voor de keu rige uitvoering van het bouwwerk door de firma Van den Bosch en Van der Spek 'e Den Haag en aan de uitvoerders van de geheele binnen-installatie de firma Heringa en Wiithrich te Haarlem. Hopen we dat de Hillegomsche burgerij dit werk op prijs weet te stellen en te waar- deeren opdat het een succes voor de ge meente zal worden. Nog den badmeester den heer C. van Eijk wenschte de burgemeester geluk met diens benoeming als zoodanig. De heer Fyma S. D. A. P. erkende, dat dit bedrijf in het bijzonder de aandacht heeft gehad van B. en W. en bracht dit col lege daarvoor gaarne zijn dank. De heer Vermeer dankt ook B. en W. voor dit werk en feliciteert de gemeente met dit mooie badhuis. Wethouder Klaver verheugde zich in de tot standkoming, spr. had er wel eens zwaar tegenop gezien, doch zijn mede-commissie leden spraken hem voortdurend moed in. Hierna werd het gebouw bezichtigd door de raadsleden en genoodigden. Het is een keurig gebouw, dat aan alle eischen voldoet. Er zijn 8 cellen voor dou che- of regenbaden in de afdeeling dames, olus 2 kamers voor kuipbaden, 10 cellen voor douche baden in de afdeeling heeren, plus 2 kamers voor kuipbaden. Vervolgens 2 ruime wachtkamers voor dames en voor heeren afzonderlijk Een goede gelegenheid voor rijwielstalling enz.^ enz. Toen om half vier de gelegenheid voor het publiek werd opengesteld, was er ai dade lijk liefhebberij, zoowel voor kuip- als dou che-baden. Dat dit badhuis inderdaad een succes voor Hillegom zal worden, wij twijfelen er niet aan. Van de trap gevallen De ruim 83-jarige vrouw, de wed. Van Andel, wonende aan den Spaarnwouderweg, is Donderdagavond op een geringe hoogte van de trap gevallen De ontboden geneesheer constateerde een beenbreuk. Met een auto werd de vrouw naar een gasthuis te Haarlem gebracht er. daar ter verpleging opgenomen. Volksfeesten De jaailijksche volksfees- en georganiseerd door de Oranje-vereeni- ging „Juliana" zullen dit jaar plaats vinden op Woensdag en Donderdag 5 en 6 Augustus en wel op gemeente-terrein hoek Amster- Camschestraatweg en Osdorperweg. Sport-demonstratie Heden Zaterdag 27 Juni geven de Voetbalvereeniging „Halfweg", f.luziekvereeniging „Eensgezindheid" en de gymnastiekvereeniging „S.S.S." een groote sportdemonstratie op het terrein der Voet balvereeniging „Halfweg". Afmarsch der gymnasten vanaf het Emma- plein met muziek om 3 uur. De opbrengst van den wedstrijd komt ten goede aan de school feestcommissie der O. L. School. Smaadschrift? Naar de O. H. Crt. verneemt heeft de heer Roelse naar aanleiding van den inhoud van een aan den vooravond der gemeente raadsverkiezing ten name van de Neutrale Kiesvereeniging uitgegeven strooibiljet bjj de justitie een aanklacht wegens smaad schrift ingediend met verzoek, tegen hem (hen) die, voor de verspreiding of het druk ken ervan moet (en) worden geacht aan sprakelijk te zijn, een strafvervolging in te stellen. Ontvlucht. Terwijl ei Woensdag na middernacht op het Willemsplein nog be langstelling was voor de verkiezingsuitslagen, stopte voor het hoofdbureau van politie een auto, waarmede twee agenten een aangehou den persoon aanbrachten. Bij het uitstappen, zoo meldt de N. R. ct., wist de arrestant, ondanks de vele aanwezigen, te ontvluchten en te ontkomen De politie zette hem met den auto na, doch mocht er niet in slagen den man weer te vatten. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk HET WERKLOOZENVRAAGSTUK HAARLEM, 20 Juni 1931 Geachte Redactie, Daar bij herhaling geconstateerd werd, dat het werkloozen-vraagstuk te Haarlem één van de ernstigste vraagstukken is, die op 't oogenblik het gemeentebestuur bezig houden en de werkloozen zelfs, tot buiten de gemeente worden uitgezonden, is volgens de publieke opinie de zaak geregeld, zooals het behoort, maar volgens mijn meening nog lang niet, want die paar werkloozen, die uit gezonden worden, verminderen de werkloos heid in Haarlem niet zooals het wezen moet. En dat kan anders, als er meer aan dacht aan besteed wordt, zooals blijkt uit het onderstaande, dat toch in zoo'n crisis tijd bedroevend is! Eenige weken geleden, den llen Mei, werd door de gemeente Haarlem een kaaimuur aan het Zuider Buitenspaame aanbesteed. Na den gestelden termijn van 30 dagen moest nog langer op de gunning worden gewacht, wat mij zoo bevreemdde in zoo'n malaise- tijd! Kan nu zoo'n werk niet vlugger ge gund worden? Of mag men niet van de gestelde voor waarden afwijken? Ik zou dan in overweging willen geven aan de autoriteiten, bij de nu heerschende werkloosheid de gunningen vlugger te doen plaats hebben, bijvoorbeeld na 15 dagen. Als het enkel bij die 30 dagen (een vast gestelde termijn bij gemeentelijke werken, die uitbesteed worden) bleef, zouden wy er zijn, maar dat is hier het geval lang niet. Zooals ik reeds mededeelde: Het werk werd gegund na 30 dagen, aan een Haar- lemschen aannemer, den lOen Juni. Nu is het 20 Juni en er is nog niet eens bekend wanneer er aan bedoeld werk begonnen kan worden. Genoemde aannemer heeft er ook een uitbesteding van gehouden en daarby heeft een onderaannemer het werk gekregen. M. i. was het toch niet noodig, zoo'n werk nutteloos op te houden, door er weer een uitbesteding van te houden. Er zijn aannemers in Haarlem, die belang rijker werken hebben gemaakt als de kaai muur aan het Spaame, die verklaren, dat, als zij zoo'n werk zouden krijgen, zij er ai lang aan begonnen zouden zijn. Nu vraag ik mij af, hoe dat mogelijk is! Waarom zet de gemeente er geen spoed achter? Als zoo'n werk gegund werd, zou er een tijd bij te bepalen zijn, wanneer be gonnen moet worden. Er wordt toch ook wel een tijd bepaald, wanneer het klaar moet zijn! Zooals detoestand nu is, is het bedroevend: er heerscht een groote werk loosheid en de werken, die er zijn, worden zoo lang mogelijk opgehouden. Er zijn nu al 6 werkweken verstreken en nog is er geen vooruitzicht wanneer zal begonnen worden. Verder doe ik nog opmerken, dat een dergelijk traineeren toch ten slotte op de geheele burgerij gaat drukken, want de werklooze komt toch elke week om zijn steun, ongeacht of hij daarvoor verzekerd is of niet. Ik wil hieraan nog het volgende toevoegen: Wat is het nut van een publieke aanbe steding, als toch een Haarlemsch patroon het werk krijgt? Het is toch herhaaldelijk gebleken, dat een patroon van buiten ge passeerd wordt. Laat er dan maar een aan besteding gehouden worden enkel voor de patroons, die te Haarlem wonen. Dan behoeft ook de gunning van een werk niet zoo lang onder weg te blijven! Van een patroon moet eerst onderzocht worden, of hij wel of niet goed is voor zoo'n werk en dat neemt veel tijd in beslag. U, geachte Redactie, dankend voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, Namens de Heiersvereeniging „Broedertrouw", J. DELFORGE, Secretaris. Glasblazerstraat 20rood. Als de kinderen slapen Als de kinderen slapen, danja daar kan zooveel worden ingevoegd, dan is vragen ze niet, dan, ja dan, wat dan, dan vragen ze niet, dan ja dan wat dan, dan heeft de Kleine H. Theresia-stichting ho pelijk weer een goeden dag, want wij moe ten er dit keer slapend zien te komen met onze finantiën en daarom komen wij even reclame maken voor onze zaak, want als ik begonnen ben met te zeggen, als de kinderen slapen dan is het stil in huis, dan moet ik dadelijk een uitzondering ma ken voor een huis op het Prinsenbolwerk, dat in de wandeling genoemd wordt de Crèche. Daar slapen ook heel wat kinde ren, maar als ze slapen is het nog niet stil, want de zorg voor de gelden maakt dat dan het Bestuur plannen aan het be ramen is om te maken, dat die onschul dige kleinen rustig slapen kunnen en dan is de Directrice met haar medewerksters druk in de weer om alles weer op orde te brengen. Nu is er echter een middel om te maken, dat dat slapen goed en rustig gaat; ik zou dus mogen zeggen, er bestaat een uitstekend flaapmiddeltje en dat is een entreekaartje in den schouwburg op den Jansweg, voor Zondag of Woensdag a.s., want dan zult u eens zien wat er gebeurt, als de kinderen slapen. Ik behoef u verdei maar te verwijzen naar de advertentie in dit blad en dan zul len u de namen van J. Wille en J. Bonarius de overtuiging geven, dat het een prima slaapje za] wezen. De recepten voor dit slaapmiddeltje zijn ook niet duur, want zij bedragen 1 gulden en 50 cent en de slaaptijd is om 2.30 uur. Als ge gewekt wilt worden, behoeft gij het maar even te zeggen aan Klaas en Trien, die voor het Pordersambt zeer ge schikt rijn. We rekenen op een volle zaal, want nog nooit heeft de Crèche tevergeefs op u ge rekend. Ik zal maar eindigen met den radio- groet: goeden nacht en wel te rusten. A. LEESBERG, G. A. Palace-Bioskoop „De Man die z'n Moordenaar zoekt" een Erich Pommer-film van de Ufa. die gister avond voor de eerste maal in de Palace- Bioskoop ging, is eigenlijk gezegd een aller- onmogelijkste film, want hoe gekke dingen je in de tegenwoordige maatschappij ook kan verwachten, de situatie zooals die in deze film voorkomt lijkt ons toch wel een beetje al te dol. Wat niet wegneemt, laten we er dit aanstonds aan toevoegen, dat we ons kostelijk vermaakt hebben. Waaruit dus alweer blijkt, dat het met die moordenary zoo'n vaart niet loopt, want moorden ver maken ons niet, integendeel. De hoofdpersoon in deze film, die wordt vertolkt door Heinz Riihmann, is er een van die moderne jongelui, die van alles al te veel genoten hebben en die nu het leven geen leven meer vinden en er maar liefst een eind aan zouden willen maken. Maar Hans Herfort durft niet. Wel wandelt hy rond met een revolver, die hy van-tijd- tot-tyd eens bekijkt en in z'n hand rond draait, maar ten slotte komt het ding toch altijd weer in z'n zak terecht. Op een avond, dat hy weer zoo aan het spelen is met zijn speelgoedje, komt er een inbreker zijn wo ning binnen, die hem met zijn eigen revol ver bedreigt. „Schiet maar", zegt Hans, maar de inbreker, die er, als hij in het nauw gedreven zou zijn, waarschijnlijk geen been in gezien zou hebben iemand pardoes neer te schieten, vindt het toch wel een beetje „eng", dat zoo maar in koelen bloede en op verzoek te doen. Er volgt nu een loven-en- bieden en ten slotte komen adspirant- vermoorde en a.s. moordenaar overeen, dat het gevalletje voor 15.000 Mark opgeknapt zal worden. Maar niet dadelijk, dat vindt de man-die-het-doen-moet te griezelig; voor morgenmiddag 12 uur ben je echter dood, anders verbeur ik m'n 15.000 Mark. Nog twaalf uren heeft Hans dus te leven, in welke twaalf uren hij allerlei avonturen be leeft, waardoor hy steeds weer ontsnapt aan den moordenaar dien hij zoekt en die ook hem zoektTot het meisje komt, het meisje, zonder welk er geen film kan be staan, dat zijn zoeken naar zyn moordenaar verandert in een ontwijken van zijn moor denaar, waarbij „zij" hem krachtig helpt. Natuurlijk geeft ook dit weer aanleiding tJfc allerlei dwaze gevallen, die niet ophou den voor het 's middags 12 uur is en er dus voor den moordenaar geen voordeel meer bij den moord te halen is en hij er, zooals we hier tegenwoordig met een afschuwelijk germanisme plegen te zeggen- „vanzelfspre kend" van af ziet. De film is werkelijk allergrappigst en door Heinz Rühmann wordt de hoofdrol uitne mend vertolkt, wat wel een beetje te veel ge zegd zou zijn van Lien Deyers, die de trou wens niet al te belangrijke rol van het meisje vervult. Glimlachen kan Lien Deyers goed, maar daarmee is ook vrijwel alles gezegd; van haar rol zou heel wat meer te maken zijn geweest en als Rühmann niet zoo uit stekend was zou de film beslist niet gewor den zijn tot een der vermakelijkste films die we in den laatsten tijd gezien hebben. Van het bijprogramma noemen we nog een cultuurfilm van de Ufa „Tonen die nooit verstommen", welke ons een inzicht geeft in het ontstaan van een gramofoonplaat; een belangwekkende en leerzame film, zooals de Duitschers die zoo echt „gründlich" weten te maken. Op het tooneel Vemier-Recart, twee Pa- rjjsche straatzangers, die buitengewoon wer den toegejuicht en dat ook verdienden. Alles bij elkaar een mooi programma. Rembrandt-Theater De hoofdfilm: „Die Grosze Sehnsucht" is een film waarvan we ens kunnen voorstel len, dat iedere filmliefhebber haar wil zien. Niet dat zij overweldigende speelmomenten biedt of onvergetelijke tafereelen; geenszins, doch haar belangrijkheid zit 'm in hoofdzaak in het min of meer eigenaardige onderwerp. Men heeft getracht een uitbeelding te ge ven van de groote moeilijkheden welke het filmspel speciaal voor de vrouwelijke artisten meebrengt. Het is een uitbeelding van het be kende gezegde: Het is geen goud al wat er blinkt, en nergens beter dan hier wordt dat de eventueele filmspeler-solllicitante aan haar verstand gebracht. Zoo goed mogelijk heeft men het leven achter de coulissen uit gebeeld en we kunnen uit ondervinding spre ken, als we beweren, dat éen en ander geen haar overdreven is. Die on-affe décors, dat gesjouw met de lampen, dat buldei en van een ontevreden, chicaneurige regisseur, en dat gedrang in de cantine om wat eten machtig te worden, het is alles zoo ge trouw mogelijk opgenomen. Tusschen dit alles door beweegt zich het meisje met „Het groote verlangen" om .filmster" te worden. De comparse die langs de moeilijke ladder van offers en désillusie naar het ideaal „suc ces" tracht te klimmen. Maar als dat dan eenmaal is bereikt, dan kan men zich ook voorstellen, dat 'iedere lach eigenlijk een grijns moet beteekenen, omdat het voor naamste aan haar succes, het geluk, ont breekt. Dit is het nuchtere, misschien iets al te simpel gespeelde gescniedenisie dat als een draad door het geheel heen loopt, doch dat neemt niet weg, dat wij hen, die eens zonder camouflage willen weten hoe een film ge maakt wordt d°ze „Grosze Sehnsucht" sterk kunnen aanbevelen Want zoo gaat het en niet anders! Op het tooneel toont Mary Blank Camp haar prestatie als jongleuze on der grooten bijval van het publiek. De han digheid van deze lady (want daar komt het practisch op neer) is werkelijk bewonderens waardig. De geluidsteekenfilm van Max Fleischer is dezen keer geen screensor.g, doch een teeken film zonder meer, waarin houthakkers en een cycloon optreden. Het verschijnen van dit laatste is werkelijk buitengewoon sug gestief, gedaan, in het bijzonder daar, waar de cycloon komt opzetten. Overigens is deze film als „teekanfilm" ie waardeeren doch naar o.i. een its je te verward van bouw om haar op gelijke lijn te stellen van liaar voorgangers. Ten slotte is er behoudens (le gebruikelijke journaals nog een film die tot titel draagt „Wonderspelingen der natuur", waarbij in een keurig voorwoord wordt gewezen op het feit, dat er in de natuut „verschijningen en verschijnselen" zfin. Hoewel deze film an sich wel interessant is. komt net ons voor dat de titel tamelijk ongelukkig gekozen is. Men zal ons toch zeker niet wijs willen maken dat de „eigenaardige" levensopvatting van een ouder man met heimelijk defecte geestvermogens; een wonderspeling der na tuur is, evenmin als een wormen-farm van hengelaars, om dan nog maar niet van de Japansche fakirskunsten te spreken. Hoewel de film in veie opzichten interes sant is, draagt zij een titel ver en ver boven haar stand, en volmaakt onjuist. O. ja, we hebben nog niet genoten van die 30 bekende Duitsche filmsterren, die in de hoofdfilm optreden. Doch men kan gerust zijn; hun trlangrük- hèid, of liever gezegd hun aandeel in deze film is evenredig aan de plaats, welke wij in dit verslag aan de mededeeling ervan toe kennen. In ieder geval, alles bijeen genomen een programma dat bijzonder interessant is door zijn afwisseling en frissche onderwerpen. R. K. Bond van Kath. Middenstandsvereenigingen in het Bisdom Haarlem Eerste Bondsdag te Haarlem Thans is verschenen het programma van den eersten bondsdag van bovengenoemden bond, welke zal worden gehouden in het Brongebouw te Haarlem op Zondag 5 Juli aanstaande. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, die de meeting met zijn tegenwoordigheid zal vereeren, schrijft in het programma: „Wij juichen het van harte toe, dat op 5 Juli a.s. in onze Bisschopsstad de Bonds dag zal worden gehouden van uwen jongen Bond, waarvan Wij zooveel verhopen voor de toekomst voor Kerk en Vaderland. Wij bidden dan ook volgaarne Gods rijken zegen af voor het welslagen van dezen eersten Bondsdag." Des middags om 3.15 moeten alle deel nemers, die door de ontvangstcommissie van de plaatselijke afdeeling „De Kring" van het station gehaald zijn, in het Bron gebouw aanwezig zijn. Alsdan wordt eerst een buitengewone algemeene vergadering gehouden, waarbij besproken zal worden: het Bondsblad, het Retraitewerk en het a.s. Winterprogramma. Om kwart over vier zal Mgr. Aengenent verwelkomd worden, terwijl de bondsvoor zitter, de heer A. H. J. Lohman een toe spraak zal houden. Vervolgens zal het Bondslied gezongen worden. Pastoor A. van Eeden, uit Nieuwerkerk a. d. IJssel, zal een rede houden, met als onderwerp: „Ont waakt! Het is een nieuwe tijd". De bisschop zal ten slotte een woord tot de aanwezigen spreken, waarna het officieele gedeelte van den dag gesloten wordt. De middag-bijeen komst wordt opgeluisterd door muziek van het fanfarecorps ,De Spaarnebazuin" on der leiding van den heer Hackenberg van Gaasbeek. Het gesproken woord zal door luidsprekers versterkt worden. De deelnemers aan den Bondsdag blij ven in de zalen en tuinen van het Bronge bouw bijeen om onderling kennis te maken. Om half acht zal de tooneelclub van de K. J. M. V. te Amsterdam ten tooneele brengen „De Goede Reis of de doode te paard" van Henri Ghéon. Bij goed weer zal de uitvoering in de open lucht plaats vinden, omdat de tuin van het Brongebouw zich daar bijzonder voor -leent. De regie van het spel is in handen van Cor Tak, de décors zijn ontworpen door den Haarlemmer Jan Kraakman. Ruim half 10 zullen de deelnemers weer naar hun woon plaats vertrekken. Gemeenteraad Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 1 Juli 1931 des namiddags ten 114 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof) Aan de orde zal worden gesteld: 1. Beëediging en installatie nieuw lid. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken Proces-verbaal opneming boeken en kas ge meente-ontvanger; Verzoekschrift N. H. Reuvers eervol ontslag onderwijzer school 17. 3. Aanvaarding schenking. 4. Balans, enz. 1930 Keuringsdienst van Waren. 5. Kohier Straatbelasting, enz. dienst 1931 (2e gedeelte). 6. Voorschot, enz. bouw arbeiderswoningen: a. wo-iingbouwvereeniging „Onze Woning"; b. coöp. woningvereeniging voor gemeente- personeel. 7. Slooping, enz. perceel Jansstraat 58. 8. Inbrenging grondhedriif ged. terrein, voormalige gasfabriek Schoten. 9. Aanschaffing leermiddelen school voor gewoon 1. o. met montessori-methode (Bak kerstraat 11): a. Orionweg (H. Herwig en Zoon)b. Middenweg (M. J. Henneman en J. v. d. Veen); c. Pegasusstraat (N. Vooges). 10.v Verkoop grond: d. Pegasusstraat (P, Romeijn); e. Middenweg (A. P. Winnubst); f. Karei van Manderstraat (Gebr. v. Rijs- wiik); g. Verspronckweg (M. J. Bleeker). 11. Uitgifte grond in erfpacht Zaanenstraat (L. J. Vrolijk). 12. Opheffing losgelegenheid Schotersingel nab'-' Ostadertraat. 13. Instellen rechtsverordening beschadi ging trottoir Ceram- en Ternatestraat. 14. Plan tot onteiarening gedee'ten cmnd: a. zuidzijde Antoniestraat; b. zuidzijde Dam straat. 15. Leggen bouwverbod strooken grond Tuinlaantje. 16. Aanleg steiger met oprit omgelegde Heksloot nabij Spaarndamscheweg. 17. Wijziging overeenkomst stroomlevering gemeente Heemstede. 18. Adres N.V. Eerste Haarl. Auto Mij. voorheen J. Inpijn, inzake verbouw perceel Ged. Oude Gracht 62 met prae-advies Bur gemeester en Wethouders. 19. Afschaffing gemeentelijke seizoen-or gelconcerten in concertzaal. 20. Aanschaffing draagbare motorspuit. 21. Verordening ter uitvoering artt. 6 en 9 der Winkelsluitingswet 1930. 22. Verkoop voormalig Militair Hospitaal. 23. Concentratie 7e leerjaar en vorming 8e leerjaar o. 1. o. 24. Salarieering onderwijzend personeel middelbare school voor meisjes met 5-j. c. 25. Beschikbaarstelling gelden bouw school gewoon L. O. Junoplantsoen. 26. Benoeming: a. lid bestuur vereeniging voor Nijverheids onderwijs. b. leerares natuur- en scheikunde midd. school voor meisjes met 5-j. c. c. onderwijzer (es) school U. L. O. lett. B (Junoplantsoen) d. onderwijzer school 42 (Linnaeusschool, Wilgenstraat). e. onderwijzer school 17 (Wilhelminastr.) f. leeraar Staatswetenschappen H. B. S. met 5-j. c. houdt een van den grooten voorraad gestof feerde Meubelen. Alleen prima werk alt eigen werkplaats. Deze is dagelijks voor cliënten te bezich tigen, om hen te overtuigen, dat wij bezitten Deze week kunt U zich nog laten permanenten vook alles inbegrepen, bij het J.Th. KORT LANGE VEERSTRAAT GR. HOUTSTRAAT 50 HET MEEST GESORTEERDE EN VOORDEELIGSTE ADRES VOOR BAD COSTUUMS MUTSEN SCHOENEN MANTELS CAPES LAKENS HANDDOEKEN MATTEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 14