J. LGTTGER! 1 INTERLOCK I 1 ONDERGOED 1 i ctefz$pmto/ A i STADSNIEUWS Gemeentezaken De steiger aan den Schotersingel Past op uw rijwiel! Aanrijding Varieerende buit Haerlem Gevonden dieren en voorwerpen UIT DEN OMTREK EDAM LISSE INGEZONDEN Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Ververij en Chemische Wasscherij REINIGT EN MAAKT GR. HOUTSTRAAT 5A-TEL. 10771 MA RKTNIEUWS EEN HEERLIJKE DRACHT. J SOEPEL, ELASTISCH, STERK. UITERST SOLIDE. Tengevolge van het doortrekken van den basaltkademuur langs den Spaamdamsche- weg tot de Paul Krugerkade komt eene be langrijke kadelengte beschikbaar. Na het ge reedkomen van die doortrekking kan o.i. de lossteiger aan den Schotersingel, waarvan een zeer gering gebruik wordt gemaakt, worden verwijderd. De aan de opruiming van den steiger verbonden kosten alsmede het in ver band daarmede noodzakelijke uitdiepen van de singelgracht en het in orde brengen van het plantsoen daar ter plaatse worden be groot op 1580. Door het uitvoeren van genoemde werken zal het aanzien ter plaatse aanmerkelijk ver beteren. Het ligt in het voornemen dit werk in het a.s. najaar te doen uitvoeren. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. voor tot opheffing van den steiger te besluiten en ons, onder beschikbaarstel ling van genoemd bedrag, te machtigen ie noodige werkzaamheden te doen uitvoeren. Benoeming Ter aanvulling van de vacature in het Be stuur der Vereeniging voor Nijverheidson derwijs alhier, ontstaan wegens periodieke aftreding van den heer H. A. J. de Bljll Na- chenius die niet herkiesbaar is heeft dit bestuur de volgende aanbeveling inge zonden: 1. de heer Ir. H. J. M. Bekkers, 2. de heer B. P. Enschedé, beiden te Heemstede. Een speelklok cadeau. Mevrouw de Weduwe W. D. Haitsma Mu iier-Baronesse van Sytzama heeft ter plaat sing in het Frans Halsmuseum gelegateerd een groote speelklok, vervaardigd in het be gin der 19e eeuw. Onder verwijzing naar de overgelegde ad viezen van de Commissie van Toezicht op het Frans Halsmuseum en van den Direc teur, stellen B. en W. voor genoemde klok met erkentelijkheid voor de gemeente te aanvaarden. Dé Middelbare School voor Meisjes Het bestuur der afdeeling Haarlem en Om streken van de Ned. Ver. voor Vrouwenbelan- gc-n en gelijk Staatsburgerschap protesteert tegen het prae-advies van B. en W. inzake het verzoek om financieele gelijkstelling van het onderwijzend personeel aan de M. S. v. M. met dat der andere H. B. scholen. Ze zijn van meening, dat aangezien: le. de school sinds meer dan 60 Jaar heet mid delbare school; 2e. van al de onderwijskrach ten praktisch eene volledige middelbare be voegdheid wordt geëisch; 3e. de inspecteur M.O. en de Commissie van Toezicht op het M.O. verklaarden, dat het aan deze school gegeven onderwijs als middelbaar moet wor den beschouwd, het niet redelijk is te noemen, omdat een minderheid in het College van B. en W. dit onderwijs op de overige H.B. scholen intel- tectueel zwaardere eischen stelt aan de leer lingen en de keuze van leerstor een andere is, de leeraressen eenvoudig bij een lagere loon- klasse in te deelen. Centralisatie van het 7e en invoering van het 8e leerjaar B. en W. stellen voor te besluiten in begin sel over te gaan tot geleidelijke centralisatie van hét 7e leerjaar van de scholen voor ge woon lager onderwijs en ot vorming, naar gelang van behoefte, van een 8e leerjaar. Personalia Aanbeveling ter benoeming van een defini tief leeraar in de staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool A met 5-jarigen cursus (Hoogere Handelsschool en Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus met aparte handelseindklasse) (vacature E. J. Beuvery) le. de heer C. J. E. Dinaux te Lonneker, 2e. de heer C. F. Seidel te 's-Gravenhage, en 3e. de heer Mr. G. J. Kloos te Sneek. Voordracht ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan School no. 17 (Wilhel- ninastraat)le. de heer J. H. Jansen te Dordrecht, 2e. de heer J. M. A. Minderhoud te Dordrecht, en 3e de heer K. W. van Beau mont te Haarlem. B. en W. stellen voor te besluiten, behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland, aan A. P.Win- nubst, alhier, tegen den prijs van 15 per M2, in koop af te staan grond, gelegen aan de Westzijde van den Middenweg groot 1250 M2. (de juiste oppervlakte door den landmeter bij het kadaster te bepalen, zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen tien woonhuizen en twee gara ges, de woonhuizen elk bestemd ter be woning door niet meer dan één gezin. Zooals B. en W. den Raad in het voor stel d.d. 30 April 1931 reeds mededeelden, is het noodzakelijk, dat de gemeente tot ont eigening overgaat van die gronden aan de zuidzijde van de Damstraat, ten aanzien waarvan bij besluit van 28 Januari 1931 in gevolge art. 30 der Woningwet een verbod is uitgevaardigd om daarop te bouwen of te herbouwen. In verband met het feit, dat de Kroon zich blijkbaar op het standpunt stelt, dat slechts onteigening op grond van art. 77, 5o (titel IV) der Onteigeningswet kan plaats vinden op die gronden, op welke ingevolge art. 30 der Woningwet een bouw- verbod is gelegd, zoodat in het onderhavige geval slechts onteigening kan plaats heb ben van gedeelten van de in besluit van 6 Mei 1931 genoemde heele perceelen sectie D Nrs. 1243 en 1249, stellen B. en W. voor het zooeven genoemde besluit in te trek ken. Vervolgens stellen B. en W. voor te besluiten tot voorloopige goedkeuring van het plan tot onteigening van de met bruine kleur op de teekening aangeduide perceels gedeelten aan de zuidzijde en ten zuiden van de Damstraat. B. en W. stellen voor te besluiten, be houdens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, aan L. J. Vrolijk, alhier, in voortdurende erfpacht uit te geven met de bestemming daarop te bouwen zes beneden- en negen bovenwonin gen, elk bestemd ter bewoning door niet meer den één gezin, grond gelegen aan de zuidzijde der Zaanenstraat. Ten behoeve van de verwijdering van huis- en straatvuil is het gewenscht op een ter rein aan< de omgelegde Heksloot bij den Spaarndamsche weg te Haarlem (voormalig Schoten) een steiger met oprit te doen ma ken. De aan de uitvoering van het plan ver bonden kosten worden geraamd op f 9500. B. en W. stellen voor genoemd bedrag ter beschikking te stellen. B. en W. stellen voor te besluiten behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, aan M. J. Blee- ker, alhier, tegen den prijs van f 18 per M2. in koop af te staan, den hem in erf pacht uitgegeven grond, gelegen aan den Verspronekweg, groot 211 M2. Door een wagen, in gebruik bij den aan nemer J. Kes te IJmuiden zijn twee trottoirs in de Ceram- en in de Ternatestraat stuk gereden bij het vervoer van materialen voor den bouw van een nieuwe school aldaar. Deze beschadiging moet geheel worden geweten aan onachtzaamheid en gebrek aan zorg vuldigheid. De heer Kes is echter niet bereid de kosten van herstel, bedragende 78.64, aan de ge meente te vergoeden, aangezien hij naar zijn oordeel een tegenvordering bezit in verband met den bovengenoemden bouw. De gemeen te zou hem een bedrag van 75.verschul digd zijn voor het leveren van tuingrond, liggende op het terrein van den bouw en hem toebehoorende. Deze tegenvordering wordt onzes inziens ten onrechte gesteld, aangezien te dier zake reeds de verrekening heeft plaats gehad. Op dien grond stellen B. en W. voor, onder verwijzing naar het door B. en W. ingewon nen en voor de leden ter inzage gelegde rechtskundig advies, om te besluiten, dat de gemeente een rechtsvordering zal instellen en zich zal verweren, als omschreven in bet ter bekrachtiging aangeboden ontwerp-besluit, zulks zoowel in eersten aanleg als zoo noodig in hooger beroep en in cassatie. De N.V. Eerste Haarlemsche Auto Mij. J. Inpijn wil perceel Ged. Oude Gracht 62 ver bouwen. Tegen die plannen heeft de schoon heidscommissie bezwaar. Zij adresseeren bij den Raad. B. en W. schrijven daaromtrent het volgende: Toen het, in het adres bedoeld bouwplan, bij B. en W. was ingediend, hebben wü, na dat de Schoonheidscommissie over dat plan was gehoord, van deze verbouwing kennis gegeven aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Wü waren hier toe krachtens voorschrift verplicht, aangezien het perceel aan de Ged. Oude Gracht no. 62 met zijn Oud-Hollandschen gevel als gedenk- teeken van geschiedenis en kunst is aan te merken. BUjkens den voor u ter inzage ge legden brief van den Minister kan deze zich met een verbouwing vereenigen, wanneer deze wordt ingevoerd op de door de Schoon heidscommissie aangegeven wyze n.l. wanneer de tv/ee ramen van den beganegrond tot één raam met een eenvoudige ijzeren of bronzen roedeverdeeling worden vereenigd en de be staande deur gehandhaafd blü'ft. Wü hebben dit standpunt aan adressante medegedeeld, waarna zij met het verzoek kwam een geheel nieuwen voorgevel te mogen maken. Het spreekt van zelf, dat hiertegen op grond van het bovenstaande bezwaren bestonden, zoo dat wij aan adressante berichtten, dat tegen een verbouwing van alleen de onderpui geen bezwaren zouden bestaan, wanneer zij zoo danig werd ontworpen, dat de onderpui met den overigen gevel een naar onze meening passend geheel zou vormen. Thans doet adressante het den Raad voor komen, alsof de ontwikkeling van haar be drijf zou worden belemmerd door het karak ter van den gevel zooveel mogelük te hand haven. Dit komt ons zeer onwaarschünlük voor, aangezien naar onze meening de door ons gestelde eischen daarop niet van invloed zün en er met inachtneming van die eischen toch een smaakvolle winkelpui zou zün te maken, te meer daar tegen het vereenigen van de twee ramen tot één raam, zooals adressante blükens het ingediende plan reeds voornemens was te doen, bü ons geen bezwa ren bestaan. B. en W. stellen voor te besluiten, onder goedkeuring van de bügevoegde teekeningen, ten behoeve van den bouw eener school aan het Junoplantsoen (inbegrepen de waarde van den grond ad f 14.339.zoomede de kosten van meubilair en eerste inrichting ad f 7.221.75) ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van (rond) f 98.716.—. B. en W. stellen voor te besluiten, het 2e gedeelte van het kohier van de straatbelas ting dezer gemeente, belastingjaar 1931, vast te stellen tot een bedrag van f 362.422.44. In de vergadering van 25 Maart j.l., werd besloten het voorstel d.d. 6 Maart 1931, be treffende de aanschaffing van leermiddelen, enz. voor de School voor gewoon lager on derwijs met Montessori-leermethode (Bak kerstraat 11), aan te houden, in afwach ting van een door een speciale commissi'., ter zake in te stellen onderzoek. Onder overlegging van de aanvrage van het Hoofd, hef advies van den Inspecteui van het lager onderwü's in de inspectie Haarlem en het rapport van genoemde commissie, stellen B. en W. voor thans ter beschikking te stellen voor dit doel een bedrag van f 3.800. Bij besluit van 25 Maart 1931 werden de gronden van het Tuinlaantje aangewezen, als in de naaste toekomst te zijn bestemd voor straataanleg. Eenige strooken van die gronden zün eigendom van de gemeente, van enkele eige naren is een bereidverklaring ontvangen tot overdracht van de hun in eigendom toebehoorende strooken grond. B. en W. stellen voor te besluiten tot vaststelling van een verordening tot het leggen van een bouwverbod op de perceelen (Tuinlaantje), kadastraal bekend gemeente Haarlem sectie I nos. 998, 1000, 1001, 1005 en 1006. Een ontwerp-besluit is ter bekrachtiging hierbügevoegd. B. en W. stellen voor te besluiten voorloo- pig vast te stellen de balans- en verlies- en winstrekening per 31 December 1930 van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem, sluitend met een batig saldo van f 8.875.53. B. en W. stellen voor te besluiten behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland aan N. Voo- ges, alhier, tegen den prüs van f 14.50 per M2. in koop af te staan, den grond, gelegen aan de oostzijde van de Pegasusstraat hoek Perseusstraat groot plm. 870 M2, zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen vijf woonhuizen, een winkelwoning met bo venwoning en een garage, de woningen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. B. en W. stellen voor te besluiten be houdens goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten der provincie Noord-Holland aan P. Ro- meün, alhier, tegen den prijs van f 14,per M2. in koop af te staan, grond, gelegen aan de westzijde van de Pegasusstraat groot pl.m. 580 M2. zulks met de toestemming om op dien grond te bouwen vier woonhuizen, als bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. Eurgemeester en Wethouders van Heem stede hebben verzocht wijziging te brengen in de tusschen hen en Haarlem op 30 April 1913 gesloten overeenkomst inzake de le vering van electrischen stroom, zooals deze overeenkomst laatstelijk is gewüzigd bij over eenkomst van 27/14 Mei 1925. Na gevoerde onderhandelingen is inzake wü- ziging van genoemde overeenkomst overeen stemming bereikt. In verband hiermede stellen B. en W. voor hen te machtigen met het gemeentebestuur van Heemstede eene wijzigings-overeenkomst aan te gaan. Oneerlijke loopjongen De winkelier H. heeft bü de politie aan gifte gedaan dat zün loopjongen voor hem geld had geïnd tot een bedrag van 182.— en dit niet heeft afgedragen. Ooos30-60.Tube 80ct £ü>Apoth en Drogisten Een drukke Zomer-zonne-Zondag De zee het groote aantrekkingspunt Zouden we hen, die het spreekwoord „lest heugt best" in praktijk brengen willen ge- looven, dan zou het nog nooit zoo druk aan het strand zijn geweest als gisteren. Deze bewering mag dan liehtelük overdre ven zijn, maar zeker is het, dat het gisteren zeer, om niet te spreken van geweldig druk is geweest aan zee. Wie op een dusdanige plaats stond dat hü een flink stuk Zeeweg kon overzien, kon 'n lange rij, een ongebroken keten van auto's zien voortschuiven. In den vooravond-uren was de zee de groote magneet, die alles aan trok, in de eerste avonduren geleek zü de afstcotende pool, die weer terug stootte, wat zü eerst tot zich getrokken had. Men kon zich slechts afvragen, waar al dat rollend materiaal geborgen moest worden. De op slagplaatsen, hoe ruim die ook zijn, bleken dan ook spoedig te klein. De groote garage van Bakhuijs bleek on machtig, om alle fietsen onder dak te bren gen. In massa's vonden ze toen een plaatje om de groote garage heen. Met de parkeertérreinen was 't al net zoo. Met zulke dagen blijkt alles te klein, be halve de zee. In weerwil van hef zeer groote aantal zwemmers, kon die er nog best heel wat bergen, hoe gestippeld ze ook was. Ook het strand' en de duinhelling waren nog niet overbezet. Waarschijnlijk was het aantal zwemmers nog grooter geweest, als de vrees voor en de afkeer van kwallen, die gisteren nogal aan wezig waren, velen niet teruggehouden had, een bad tè nemen Behalve van het water, hebben velen van de zon geprofiteerd, door zich eens lekker rood te laten branden. De stakkers! De eerstvolgende dagen zullen zij ondervinden dat een maandenlang bedekte huid zich niet straffeloos laat „bezonnebaden." 't Kopje, dat met het heldere weer een zeer ver uitzicht opleverde; 't Bloemendaal- sche Bosch, dat ook nog wel aantrekkelük bleek te zijn, en de café's, die lafenis boden aan de dörstigen en vermoeiden, allen heb ben hun aandeel gehad van dezen prach- tigen, idealen zomer-zonne-Zondag. Weer zün alhier twee rijwielen gestolen. Een uit de gang van een perceel aan den Kruisweg en één van het E. D. O.-terrein tüdens een voetbalwedstrijd. De salarieering van personeel aan de Gem. Middelb. scholen voor Meisjes De Vereeniging van leeraren en leerares sen aan Gemeentelüke Inrichtingen van Gymnasiaal en Middelbaar Onderwüs te Haarlem heeft aan den Raad het volgende adres gezonden: Het Bestuur van de Vereeniging van Leeraren en Leeraressen aan Gemeentelüke Inrichtingen van Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs te Haarlem heeft uit de Pers kennis gekregen van het afwijzend ad vies van B en W. óp het verzoekschrift van Directrice en Onderwüzend personeel der gemeentelijke Middelbare School voor Meis jes, betreffende de salarieering van genoemd personeel. In October 1930 is door genoemde Vereeni ging bü een adres ingediend ter onder steuning van dat verzoekschrift terwül daar vóór bü den Wethouder van Onderwijs Ook mondeling deze zaak is verdedigd. Onzerzijds is in dat adres gewezen op de veranderde toestand, vergeleken met vroeger, nu het aantal leerlingen, dat de Middel bare school bezoekt, veel grooter is gewor den, waardoor de grootte der klassen en het aantal lesuren der docenten in het alge meen niet meer verschilt met die van de andere middelbare scholen in deze gemeente. Het Bestuur heeft met voldoening gele zen, dat de meerderheid van B. en W. met den Inspecteur van het M. O. en de Com missie van Toezicht van oordeel is, dat het onderwijs aan deze school gerekend moet worden te behooren tot wat in het alge meen onder middelbaar onderwijs moet wor den verstaan. Deze meerderheid van B. en W. is echter van meening, „dat het onderwijs op de ove rige Hoogere Burgerscholen intellectueel zwaarder eischen aan de leerlingen stelt, dan op de middelbare scholen voor meisjes het geval is, en dat niet alleen de omvang, maar ook de keuze van de leerstof aan laatstgenoemde school daarom een andere is - en moet zijn". In verband daarmele meenen wü u te mogen doen opmerken, dat dit allerminst reden tot afwijzende beschikking mag zün, wül immers hetzelfde zou gelden voor alle andere Hoogere Burgerscholen, die wat leer stof en doelstelling betreft, zeer gedifferen tieerd zijn, en waar toch voor alle docen ten, vrouwelijke en mannelijke, gelijke sala rieering geldt. Het Bestuur verzoekt U daarom met den meesten aandrang nogmaals op het ver zoekschrift gunstig te willen beschikken. Zaterdagmiddag 4 uur had een aanrüding plaats op den hoek Brouwersvaart en Zül- singel tusschen een motor- en een fietsrijder. Beide berijders werden tegen den grond ge worpen. De fiets werd in elkaar gereden en was on bruikbaar. Het motorrüwiel kreeg zoo goed als geen schade. Jubileum Woensdag 1 Juli hoopt de heer G. Eijster, den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar in dienstbetrekking kwam bü de firma H J. Carels, Zülstraat. Al die jaren heeft de heer Eijsker blük gegeven te zijn een Üverig en bekwaam vakman en hij is bü directie en collega's zeer gezien. Eindexamen Gymnasium HAARLEM, 27 Juni. (Chr. Lyceum, afd. Gymnasium). Na verlengd examen is alsnog geslaagd voor diploma A, D. Kuiper. Geëx. totaal 10, afgewezen geen. H. H. de Groot f Hier ter stede is overleden de heer H. H. de Groot, directeur van de N.V. Ned. Werk- tuigenfabriek v/h Hero de Groot te Bode graven. De overledene was een vooraan staande persoonlijkheid in industrieele kringen. Hoofdbestuursvergadering „De Hanze" Vandaag werd alhier de hoofdbestuurs vergadering van „De Hanze" in het Bisdom Haarlem gehouden. Bij deze gelegenheid heeft rector Timp, geestelük adviseur der „Hanze" hedenmor gen een H. Mis opgedragen aan het Hanze- altaar in de Kathedrale kerk, bijgewoond door de leden van het hoofdbestuur. Examens L. O. HAARLEM, 27 Juni. (Nutskweekschool) Geslaagd 5 candidaten. Geslaagd de dames: S. M. van Andel, E. M. de Jong, W. F. J Kingma, C Siegmann en H. P. H. Loeff. Orgelconcert Het programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 30 Juni 'savonds van 8%9K uur, te geven door den heer George Robert, is als volgt: 1. antasie en Fuga g.kl.t., J. S. Bach. 2. Benedictus, F. Couperin. 3. Concert D.gr.t., G. F. Handel. Allegro. Andante con moto. Fuga. 4.Choral a.kl.t. C. Franck. 5. a. Canzone, b. Rêverie, A. Guilmant. 6. Finale uit de 1ste Symphonie, L. Vieme. Insluiper Gisteren heeft een insluiper zich toegang verschaft tot het perceel Romolenstraat 64. Vermist worden f 20,en twee gouden tien tjes. In het perceel Wü'de Geldeloozepad 6 is gisteren ingebroken. Uit een linnenkast is f 22.50 weggenomen. Verder wordt vermist een dames-armbandhorloge, terwül van een fiets, die in de gang stond, het belasting- plaatje is afgehaald. Naar wij vernemen houdt deze oudheid kundige vereeniging Vrüdag 10 Juli a.s. haar jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw. Dan wordt dus het jaarverslag uitgebracht, rekening en verantwoording gedaan en heb ben bestuursverkiezingen plaats. Personalia Te Delft is geslaagd voor het candidaats- examen voor electro-technisch ingenieur de heer J. M. van Steeden, alhier. Terug te bekomen bü: Kleikarfman, Joh. de Breukstraat 36, armband; C. Tanis, Sme- destraat 17zw., abonnement 1931 op naam; v. d. Aardweg, Spükermanslaan 13, badpak met handdoek; Staverruiter, Floresstraat 25, badpak; Oudolf, Oranjeboomstraat 76, ceintuur; van 't Veld, Kampersingel 48rood, duif; Scheffer, Potgieterstraat 25, étui met ^inhoudC. v. d. Burgh, Allanstraat 68, gla- 'zenwisscher; Kennel Haerlem, Wilhelmina- laan 22, hond, gebracht door Bakker, Oran jekade 28; idem, hond, gebracht door De Mon, Brouwersplein 21; v. Kouteren, Scheep- makersdük 24, jasje; Vonk, Eikenstraat 9, regenjas; Kennel Haerlem. Wilhelminalaan 22, kat, gebracht door bewoner Sohiastraat 2; A. Metzelaar, Kleverparkweg ?9, kettink je; S. Heitlagen, Koolsteeg 6, kleedje; Bier steker, le Hoogewoerddwarsstraat 8, kat; J. Kroonstuiver, Oranjestraat 147, muts; Tem pelman, Plein 21rd., mutsje; Veringa, Rus tenburgerlaan 33, portemonnaie m. i.; J. H. Malherbe, Zuid Polderstraat 93. rijwielslot met ketting; v. Heiningen, Ged. Schalkbur- gergracht 29, ring; Mohringer, Acaciastraat 40, sleutel; G. Pothuizen, De Witstraat 36, sierspeld; L. Smitz, Pülslaan 124, tasch; v. d. Gabie, Scheepersstraat 47, tach m. i.; S. Widdige, Kiosk Stationsplein, wandelstok. Kon. Liedertafei „Zang en Vriendschap" Men schrijft ons: Zondag maakten de leden van de Lieder tafel „Zang en Vriendschap" met hun dames een autotocht. Over Hilversum ging het door de heide naar Baam en vervolgens via Soest naar Amersfoort en vandaar over Leusden naar de Pyramide van Austerlitz. Terug leidde de tocht over Zeist naar Utrecht en verder langs de schoone Vechtstreek. Op verschillende punten werd een oogen- blik uitgestapt om nog meer van de schoone omgeving te kunnen genieten. Ongeveer half acht kwamen de auto-cars weer te Haarlem terug. Het doel, om den onderlingen band onder de leden te versterken, is volkomen bereikt. De Koning van Norrland In ün wo ning te Stockholm is Woensdag overleden de heer Arend N. Versteegh, een der be kendste en invloedrükste personen uit de Zweedsche houtindustrie. Hü was in 1849 te Edam geboren, waar zijn vader, de heer G. Versteegh. burgemeester was. Reeds vroeg kwam Arend Versteegh in den houthandel en op 21-jarigen leeftüd vestig de hü zich in Zweden, waar hü in den loop der jaren een belangrüke positie in deze branche wist te veroveren. Eerst nam hü Harnösands angsags aktiebolag over van een Engelsch consortium, geleidelük breidde hü daarna zün bezit aan bosschen en houtzage rijen uit en tal van groote en bekende be- drüven werden zün eigendom, o.a. Sandvi- ken, Utansjö en de Graninge-verke. Geruimen tüd was de heer Arend Ver steegh de rükste man van Zweden, zoo meldt de N. R. Ct., eerst enkele jaren geleden is hü door Ivar Kreuger overtroffen. In den volksmond heette hü „de koning van Norr land". Feest-avond R. K. V. V. „Lisse" Bü haar 10-jarig bestaan hield de R.K.V.V. „Lisse" gisteravond een feestavond in het R. K. Bondsgebouw. De groote zaal was vrijwel geheel bezet. Onder de genoodigden merkten wij op de Dagelüksche Besturen der R. K. Standsor ganisaties, den trainer van R. K. V. V. „Lisse", Peer Krom en den Eng. trainer van R. C. H. De voorzitter opende den avond met een woord van welkom en gaf vervolgens een kort sesumé van de afgeloopen 10 jaren, waar uit bleek, dat de vereeniging een crisfs heeft doorstaan, doch er thans weer bovenop is. Een woord van dank werd gebracht aan al len, die tot het welslagen van dezen sport middag hadden medegewerkt. Het strükje „Sine Nomine" luisterde den avond met vroolüke muziek op. De voorzit ter van de feestcommissie zeide verheugd te zijn de leiding van dezen feestavond te mo gen hebben en hoopte dat deze avond mocht slagen. Door de feestcommissie werden bloemen manden aangeboden aan den voorzitter, den secretaris en den penningmeester. De humorist, de heer Bos uit Heemstede, droeg eenige nummers voor, die erg in den smaax vielen. De heze P. Warmerdam bracht bü ver hindering van den geestelijken adviseur de felicitatie's over. Als supporter sprak spr. ook woorden van felicitatie. Een woord van dank brecht sr. aan de commissie, welke gezorgd heeft voor de mooie clubvlag dezen mdidag aan de vereeniging aangeboden. De voorzitter van den Volksbond sprak woorden van felicitatie en bracht dank voor de uitnoodiging, evenzoo de heer J. v. d. Voort namens de R. K. Harmonie „Adolf Kolping". Vervolgens werd overgegaan tt de verlo ting van mooie luxe-artikelen. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen onder vroolüke muziek en luimige voordrachten. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk DE KINDER-OUERETTE. 'n Prettige en mooie middag in den Schouwburg, Jansweg, voor kinderen, door kinderen, ten behoeve van kinderen, die gaf de uitvoering van de operette: „Als de kin deren slapen" en „Klaas en Trien" gisteren middag. Deze operette, ingestudeerd onder leiding van mej. Wille, terwijl mej. Bonarius de begeleiding verzorgde, was inderdaad 'n verkwikking voor 't oor, door de melodieuze muziek, de frissche en vroolüke meisjes- en jongensstemmen, in samen- zoowel als in solozang; voor 't oog door de leuke toiletjes op 't tooneel, de aardige dansen, de graci euze, ongedwongen beweging, alleen eigendom van de jeugd, die zich met hart en ziel aan iets geeft. De jonge kijksters en kijkers in de zaal vermaakten zich dan ook uitstekend en de ouderen, heusch, genoten ook mee. Want, wie, hoe verstandig en degelijk en ernstig hü ook is, zal zich kunnen onttrek ken aan de bekoring, die van de jeugd uitgaat. De dames der St. Theresiastichting, ten behoeve waarvan de uitvoering gegeven werd, mogen blü en dankbaar terugzien op deze uitvoering, want zij was niet meer of minder dan mooi, maakte haar liefdewerk meer bekend en gaf nog eenige stijving aan de kas. Ja, die kas van de Theresiastichting, met haar tehuis voor onverzorgde zuigelingen en kleuters, ik weet 't niet, maar ik geloof, ze is eeuwig leeg, en geen wonder! Voortdurend een twintigtal kleintjes te voeden, te klee- den en te verzorgen vooral, terwül wij, Haarlemsche Katholieken, büna ncoit om dat liefdewerk denken. De malaise natuurlük! Maar als ik u zeg, dat de dames al met bitter weinig tevreden zün, de toegangskosten zün voor de volgende uitvoering op Woens dagmiddag om half 3 uur in den schouw burg Jansweg f 1, 50 en 25 cents, ja zij vra gen u nog 'n stukje chocolade te koopen of eens te grabbelen in hun ton,maar wanneer ge niet wilt, dan doet ge 't niet. n ieder geval zult u de kinderen op a.s. Woensdag niet voor 'n ledige zaal laten spelen, dat zou toch al te jammer zijn en bovendien, ge zoudt uw eigen kleinen, en u zelf ook, van 'n aardig schouwspel berooven. Merkwaardige is en blijft 't ook, dat ter wijl er iets goeds geboden wordt, voor on geveer niets en voor n goed doel nog wel, er toch nog gesmeekt moet worden om te komen zien. Of vergis >k mü kueNEN. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Christine, 3100.—; Derika 8, 2100.—; Cl. Ommering, 2 00.—; Geziena Catherina, i7oo.Proef 1, 3100.Zeehond, 1900.—; Gerard, 2700.—. LOGGERS en KW. 138 610.—; K.W. 40, 1030.—; K.W. 147 f 570.—; K.W. 163, 415.—; K.W. 97, 675.Sch. 210, 985.K.W. 110, 520. KOTTERS E. 45, 1510.—; E. 246, 585.—; E 245, 995. IJMUIDEN, 29 Juni. Tarbot f 1—1.25 per K.G.; Griet f 22—60 per K.G.; Tong f 1.602.40 per KG.; Zet Schol f 25 32, Kleine Schol f 4.20—33, Schar f 5—7, alles per 50 K.G.; Vleet f 1.60—3.50 per stuk; Pieterman en Poon f 2.508, Groote Schel- visch f 26—35, Middel Schelvisch f 19.50— f 25, KI. midd. Schelvisch f 9.50—16.50, Kleine Schelvisch f 3.60—9, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 55—88 per 125 K.G.; Gullen f 3.10—17 per 50 K.G.; Leng f 0.25 f 1 per stuk; Wüting f 3.90—4.70 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.80 per stuk; Makreel f 1416 per 50 K.G. „De rwakheid van uw ttogen komt waarschijnlijk door het gebruik van ilcohol." „Dat kan niet dokter. Als ik alcohol gebruik zie ik zelfs dubbel." I Humour) ALKMAAR, 19 Juni Veemarkt Aan voer: 66 vette koeien 230375; 7 vette kal veren 60—110; idem per Kg. 0.801.20; 35 nuchtere kalveren slacht 826 per stuk; 677 vette varken, zware 0.350.42; zouters 0.360.38 per Kg. Handel matig. AMSTERDAM, 29 Juni 1931 Amster- damsche Veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 441 vette Koeien, waar van de prüzen waren: le kwaliteit 1.02— 1.06, 2e kwaliteit 0.901.00, 3e kwaliteit 0.740.88, mindere soorten 0.660.72, per K.G. slachtgewicht. 120 Melk- en Kalf- koeien 275375 per stuk. 185 vette Kal veren: le kwaliteit 0.700.76, 2e kwaliteit 0.64—0.70, 3e kwaliteit 0.58—0.64, per K.G. levend gewicht. 108 nuchtere Kalveren 7—15, 28 Schapen 2733, alles per stuk. 890 Varkens: ifreesch varkens, wegende van 90—110 K.G. 0.45—0.46, zware Varkens 0.430.45, vette Varkens 0.380.41, per K.G. slachtgewicht. 122 Paarden 75—180 per stuk. Aan het abattoir zün heden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. AMSTERDAM, 29 Juni. Zeeuwsche blauwen f 0.12; Zeeuwsche eigenheimers f 0.12; Langendijker Muizen f 0.09; Andijker Muizen f 0.09; Kleine f 0.050.5 yi. Aanvoer 25933 Kg. ALKMAAR, 27 Juni 1931 N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 220.000 kipeieren: 56/58 3.704.00, 58/60 3.80—4.10, 60/62 4—4.40, 62/64 4.20— 4.80, Bruin 60'66 4.20—4.90. 28000 Eend eieren 3.50—3.70. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juni. Lan- gendüker Groentenveiling. 187000 Kg. Toma ten A f 38.40—39.20; idem B f 37.10—37.40; idem C 39.40; idem CC f 28.60 235.000 Kg. Aardappelen: Schotsche Muizen f 7.409.50; Drielingen f 3.905.20; Kleine f 0.801.10; 6600 bos Wortelen f 7.809; 50 stuks Bloem kool f 11.80; 1100 Kg. roode kool f 12.20— 15.20. NOORD-SCHARWOUDE, 22 Juni. Aan voer 35.700 K.G. aardappelen 7.60—10.10, Drielingen 3.206.Kleine 0.602.10, 140 stuks Bloemkool 8.90. HOORN. Veemarkt van 27 Juni 1931. 48 Schrammen f 14—18. 73 Biggen f 7—11. 1 Paard f 250. Handel matig. BEVERWIJK, 27 Juni. Aardbeien. Aan de exportmarkt werd Zaterdagmiddag be taald voor de vroege f 17.5025.00, late f 15—25.50. BEEMSTER, PURMEREND EN OM STREKEN, 27 Juni. Schotsche muizen 1.62 tot 2.18 per zak 25 Kg., idem kleine 0.72 1.39 per zak 25 Kg., tuinboonen 1.451.60 per 15 Kg., aardbeien 16—39 per 100 Kg., blauwe schokkers 2.80—2.90 per 15 Kg. BEVERWIJK, 26 Juni R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" Aardbeien per slof 6085. Aardbeien per K,G. 1724. Frambozen per doosje 70. Dop pers per K.G. 20—28. Peulen per K G. 32 46. Capucünders, br. per K.G. 24—30. Tuin boonen per K.G. 8—13. Snüboonen per KG. 4856. Spercieboonen, dikke per K.G. 68 70. Sla p. kist 2C—65. Postelein p. kist 2540. Spinazie per kist 551.30. Bloemkool per stuk 618. Komkomers per stuk 3—9. Roode kool per stuk 47. Wortelen per bos 915. Rabarber per bos 36. Selderie per bos 79. Pieterselie per bos 5. Aardappelen 6.50—10.30. ENKHUIZEN, 27 Juni. Aardappelen- en fruitmarkt. Schotsche (groote) f 4.104.25; Schotsche (kle,ine) f 1.95—2.15 per baal. Snijboonen 39 cent per K.G. ENKHUIZEN, 27 Juni. Bloemenlust Vio lieren f 1.301.80; Hadley f 4.105.70; Kai- serin f 3.904; Butterfly f 3.104.70; Rose- landia f 2.804; Columbia f 3.503.70; Del phinium f 0.40—1.10; Componula f 0.80; Ra nonkels f 0.100.60; Pioenen f 2.60 per 100 stuks; Lelium Pugala f 5.40 per 100 kelk; Gipskruid 67 cent per bos. HOOGKARSPEL, 27 Juni 1931 Vereen. „De Eendracht" Aardappelen: Schotsche 4.05—4.40, Kleine 1.75—1.95. MEDEMBLIK, 27 Juni. „St. Joseph". Aardappelen, groote Muizen f 4.104.25, kleine Muizen f 1.802.15, kriel f 0.350.60, per baal. ^^!llllllllllll!lll!lllllllllll!ll!!llllllllllllll]|||||||l!llllill!llllllll!llllini^^ I Het INTERLOCK fabrikaat I =3 knoopt eiken steek 1 U Ondanks het lichte gewicht, ondanks de zijdeachtige zachtheid is Voor Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6