Uit den Stofzuigerhuis ÉMERTEKS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT BarteSjorisstraat 16 - Tel. 1 §758 Vfi^PYR stafzuigsrs f 105.- BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HALFWEG LISSE HILLEGOM HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN VOORHOUT VOGELENZANG Belangrijke verkooping UITHOORN TER AAR DE HOEF WILNIS BOVENKERK ZEVENHOVEN WORMERVEER KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN WIJK AAN ZEE HEILOO UITGEEST LIMMEN Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MA PKTNTEITWS De heer Beekman verlaat „Koninginne dag" De heer A. E. Beekman, sedert het ontstaan van de Commissie voor de Ko- ninginnefeesten (gewoonlijk Koninginnedag genoemd) voorzatter van deze commissie, heeft, wegens verandering van woonplaats, als zoo danig bedankt. Doortrekking Lindenlaan en Vijfheeren- straat. B. en W. vragen machtiging, tot het voor de gemeente aanvaarden van de heeren Bosma en Bovenkamp, bouwonder nemers te Haarlem, van een gedeelte van den grond, bestemd voor doortrekking van de Lindenlaan en de Vijfheerenstraat. Tot het aanvaarden van deze heeren van een bedrag van f 1050.voor het maken van een betonschoeiïng ter lengie van 35 M. langs de Bleekersvaart, alsmede van een bijdrage van f 500.in de kosten van aanleg van een voetbrugje over de Blee kersvaart. B. en W. vragen een crediet aan van f 6000.voor de doortrekking van het hoofdriool door Berkenlaan en Lindenlaan tot aan den Bleekersvaartweg, alsmede van f 500.in de kosten van aanleg van een voetbrugje over de Bleekersvaart. Badhuis. In het badhuis aan de Post- laan werden in de week van 22 tot en met 27 Juni genomen 494 douchebaden en 51 kuipbaden. Aan 16 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 4 volwassenen gebruik gemaakt. Hanze Herhaalde malen heeft men ge poogd de middenstandsvereeniging ,.De Hanze" tot nieuw leven op te wekken. Ge leidelijk nam het aantal belangstellenden toe. Onlangs heeft de heer Mol een spreekbeurt vervuld en de zaak eens grondig uiteengezet. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Tot slot heeft men een bestuur kunnen vormen. Het bestuur is als volgt samengesteld: H. Reekers, president; W. Lemmers, Secretaris; G. Gerritsen, penningmeester; Blommenstijn, vice-president; Zoetelief, 2e secretaris en Wesseling, Commisaris. openbare lagere school no. 3 te Vijfhuizen alhier, is wegens haar voorgenomen huwe lijk eervol ontslag uit hare betrekking ge vraagd tegen 1 Augustus a.s. Nieuwe vereeniging Te Hoofddorp is cpgericht een pleizierboot-vereeniging onder c'en naam van „Hoofddorpsche Pleizierboot- vereeniging", Deze nieuwe vereeniging zal een onder- afdeeling vormen van de te Haarlem geves tigde pleizierbootvereeniging. Het ligt in de bedoeling op Zondag 5 Juli a.s. een boottocht te organiseeren naar Marken. Verkeersongeval Een wielrijder, de heer S. uit Amsterdam, reed dezer dagen op den Hoofdweg achter een vrachtauto. De bestuurder moest plotseling stoppen, door dat er een met een paard bespannen wagen een erf kwam afrijden. De wielrijder, hierop niet bedacht, kon z'n vaart niet tijdig meer temperen en botste met zooveel krach tegen den auto op, dat hij achterover sloeg en niet meer overeind kon komen. De vrachtauto bestuurder hielp S., die niet loopen kon en veel pijn leed, in zijn wagen en bracht hem naar Amsterdam, alwaar hij onder genees kundige behandeling werd gesteld en een beenbreuk werd geconstateerd. Personalia De heer ir. K. Volkerz, al hier is benoemd tot lid van de commissie, welke in 1931 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der landbouw kunde en in de beginselen der tuinbouw kunde. Gunning. Het bouwen van een werk plaats met broeikas en stookkelder, op een terrein gelegen achter de Rijkstuinbouw school is opgedragen aan den laagsten in schrijver, t. w. den heer D. Vergunst, al hier, voor de door hem ingeschreven som van f 10.580. Optocht H. Kindsheid. Door den burge meester dezer gemeente is vergunning ver leend tot het houden van den jaarlijkschen optocht van de H. Kindsheid op Woensdag 8 Juli. Bouwen Aan de firma De Vries en Couzijn, alhier, is bij onderhandsche aanbe steding opgedragen het bouwen van een Burgerwoonhuis met garage aan de Brou werlaan, alhier, voor rekening van den heer P. E. Oudejans, Administrateur bij P. W., alhier. J. V. Meijer In het Academisch Zie kenhuis te Leiden overleed op 44-jarigen leeftijd de heer J. V. Meijer, in leven kassier portier der Gemeentelijke Zweminrichting, alhier. Met hem is iemand heengegaan, die op uitnemende wijze en tot groote tevredenheid van zijn superieuren zijn arbeid verrichtte er. die bij het sportlievend publiek door zijn voorkomendheid en hulpvaardigheid in hooge achting stond. Hij raste in vrede. Burgerlijke Stand van 2629 Juni 1931 GeborenHendrik, z. van P. Bood en G. van Lubek; Gerard Elize, z. van W. de Berg én L. van der Wolf; Nanning, z. van B. P. Galis en M. van Beusekom. Overleden: Martha van Rijn, 33 j., ongeh. Personalia Tot onderwijzeres aan de school met den bijbel te Hoofddorp is be noemd mej. van der Veer, thans werkzaam te Leidschendam. Tot onderwijzer aan dezelfde school de heer J. Berg, thans werkzaam te Koudekerk a d. Rijn. Benoeming aangenomen Naar wij ver nemen hebben alle nieuwgekozen leden van den gemeenteraad van Haarlemmermeer hunne benoeming aangenomen. Diefstal Van een terrein aan den Venne- perweg alhier, werd 's nachts een hoeveel heid daar opgeslagen hout ontvreemd. Dit hout behoorde in eigendom toe aan den aan nemer L. te Haarlem. De politie stelt een onderzoek in. Onderwijs De heer J. Van der Graaf, onderwijzer aan de openbare lagere school no. 9 te Zwanenburg alhier, is in gelijke be trekking benoemd te Driebergen en heeft in verband daarmede eervol ontslag aange vraagd. Vinger afgezaagd De heer K. aan den Hoofdweg alhier, had Maandag, terwijl hij achter zijne woning eenig timmerwerk ver richtte, het ongeluk zoodanig in zijn linker hand te zagen, dat een der vingers nagenoeg geheel werd afgezaagd Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Strooperij De visscher M kwam 's mor gens tot de onaangename ontdekking, dat zijn fuiken, welke in de Ringvaart van dezen polder nabij Vijfhuizen waren geplaatst door onbevoegden waren gelicht. De inhoud visch was verdwenen, terwijl de netten waren losgemaakt. Aardappelenveiling De veilingsvereeni- ging „Hoofddorp" zal half Juli a.s. weder haar eerste aardappelenveiling in dit sei zoen houden. Het n»it van een dergelijke veiling voor de landbouwers is reeds meermalen bepleit; bü aller medewerking kan deze ongetwijfeld goede resultaten opleveren. Het bestuur verwacht dan ook op deze eerste veiling een flinke aanvoer. De Hoofddorpsche Orkestvereeniging Op de laatstgehouden bestuursvergadering van de Hoofddorpsche Orkestvereeniging if besloten tot een belangrijke uitbreiding van het orkest over te gaan. Het ligt in de be doeling voor he a.s. seizoen aan te schaffen een hobo en een fagot, terwijl tevens het aantal violisten zal worden vermeerderd. Voorts is door het bestuur dezer vereeni ging aan de dames van het comité, hetwelk zich gevormd had, ter gelegenheid van de door bovengenoemde vereeniging georgani- seerden en schitterend geslaaden bazar een gero-zilveren beker met inscriptie over handigd, als blijk van waardeering voor de ondervonden medewerking. Aan de meisjes, die tijdens den bazar hun medewerking verleenden, zal door het be stuur een donateurskaart voor een geheel seizoen worden uitgereikt. Eervol ontslag gevraagd Door mej. H G. G. Vermeulen, onderwijzeres aan de Collecte. B. en W. dezer gemeente hebben aan de Eerw. Zusters van de St. Agatha- parochie vergunning verleend tot het hou den van een vlaggetjesdag op Zondag, 12 Juli. Aanbesteding schilderwerken. B. en W. dezer gemeente hebben na aanbesteding de navolgende schilderwerken gegund: a. aan den heer A. Marseille, het ver ven van een lokaal en de gevels der open bare lagere school, voor de door hem in geschreven som van f 276. b. aan den heer C. v. d. Aart, het verven van de woning van het hoofd der openbare lagere school, voor de door hem ingeschre ven som van f 75.—; c. aan heeren Gebr. van Houten, het ver ven van de Rijksbloembollenschool voor het door hen ingeschreven bedrag van f 378.—. Karwij maaien Met het maaien van de karwij is een begin gemaakt. Opmerke lijk is het, dat hiermede bijna alle jaren rondom Petrus en Paulus begonnen kan worden. Het gewas is over het algemeen zeer goed, zoodat een flinke oogst van dit zaad te verwachten is. 25-jarig jubileum. Naar wij vernemen zal Woensdag 1 Juli as. mej. de wed. J. Dijk huis den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaar als kantoorhoudster van het hulp postkantoor alhier werd aangesteld. BIJ EEN ZILVEREN POLITIEJUBILEUM Lokerse, die morgen (Woensdag) een 25- jarigen dienst als politieagent te Vogelen zang achter den rug heeft en van wiens wederwaardigheden in die 25 jaren wij gis teren iets te weten wilden komen, houdt niet van „oplepelen", zooals hij dat noemt en „staat niet graag te kijk in de krant." Maar een belangstellende vraag, voorzich tig gesteld, en dan zijn goede voornemens wellicht ten spijt, komt de politieman in hem los en verhaalt Verhaalt van al, wat je na een 28-jarigen trouwen dienst in Haarlem, Schoten en ten slotte Vogelenzang wel zooal als politieman kunt medegemaakt hebben. Folitiegevallen van welken aard ook, hij heeft ze alle wel eens mede helpen oplossen. Droevige gebeurtenissen natuurlijk, mééstal; maar toch ook wel humoristisch getinte zaakjes deden zich voor. Levensdrama's zijn ook niet altijd voor den politieman even aangenaam: wanneer een schippersvrouw, des morgens uit de kerk komend, haar man aan een gor dijnkwast in bed opgehangen vindt. Zelf moord! En dat in een rustig en vredig dorpje als Vogelenzang! Ook al houden ze voor den politieman „dikwijls geluk en fortuinlijkheid", zegt L. succes en belooning in: zooals bijv. de moord op den spoorwegman Gijsbert, uit de Scnemerstraat te Haarlem, die door zijn Duitschen kostganger des nachts in bed vermoord werd. De moordenaar gaf voor zijn lijk naar „das grosze Wasser" ge bracht te hebben. Er werd getwijfeld en Lo kerse vond ten slotte het graf van den ver- slagene in Koningshof. Meer sporen dan een weinig verdord mos waren niet aanwezig. Een humoristisch geval van meer recen- ten datum vertelt van een inbreker, die zich 's nachts in een café te goed deed aan een heele flesch limonade, 65 centen gapte en ten slotte door het moedèrr-geroep van zoonlief en de bedreiging van een revolver, die niet te vinden was, op de vlucht sloeg En de geschiedenis wil, dat eerst na de arrestatie van den inbreker het bed van zoonlief weder van boven beslapen werd. In die 25 jaren heeft zich in de kleine hoewel uitgestrekte buurtschap Vogelenzang nog wel heel wat meer voorgedaan, hetwelk voor een politieagent zeker altijd voldoende werk moet opgeleverd hebben. Lokerse kende ten allen tijde zijn plicht en de wijze waarop hij de wet hier hand haafde, dient gewaardeerd te worden. Niet alleen bij Vogelenzangs inwoners, maar ook bij zijn collega's en superieuren is Lokerse gezien; het zal hem morgen op zijn vrijen dag ongetwijfeld niet aan belangstel ling van velerlei zijden ontbreken! De gasverlichting Voortaan zullen de gaslantaarns op de voornaamste punten van het dorp des nachts blijven doorbranden. Door versterking van de lichtbronnen der voornaamste lichtpunten is tevens een betere t verlichting verkregen. Door de notarissen J. A. van Hamel te Leiden en T. C. Daey Ouwens te Haarlem, werd hedenmorgen bij inzet in het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht publiek verkocht: 1. Een hofstede met bijbehooren in de ge meente Bloemendaal en Heemstede, uitma kende een aaneengesloten geheel ter grootte van 23.02.41 H.A., in hoofdzaak bestaande uit weiland. 2. Twee nabij sub 1 gelegen arbeiderswo ningen, nummers 71 en 73, met erven en weg ter grootte van 48.90 Aren. Een en ander grenzende aan eigendommen van het Kloos ter St. Franciscus, den heer J. van Zadel, de Amsterdamsche Waterleiding, de heeren A. Labouchere, Jhr. J. P. A. Teding van Berkhout, P. F. J. Everard en L. A. ter Brake. Perceel 1 werd ingezet op f 134000 door den makelaar J. Brouwer q.q. te Amsterdam. Perceel 2. werd ingezet door W. Hoek te Haarlem op f 6000. Burg. Stand. Getrouwd: T. M. Reijerse en A. M. Walgemoed. Overleden: Maria Johanna Faber 68 jaar, weduwe van C. G. Hagendoorn. P. V. „Ons Genoegen." Zondag hield de Pos tduivenvereem ging „Ons Genoegen" een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk). De duiven werden om zes uur in vrijheid ge steld. In concours 62 duiven. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1 en 4 W. Verkerk; 2. S. Schellinghout; 3, 5, 11 en 13 G de Vries; 6 en 14 H. Dtfssel- bloem; 7. P. van Vliet Wzn.; 8 en 9 v. Gef- fenvan Leeuwen; 10 en 15 O. Cuiper; 12. P. van Vlet Jacz. De eerste duif werd getoond om 12 uur 48 min. 35 sec.; de aatste om 1 uur 34 min. 45 sec. Zondag as. Limoges. Wit Gele Kruis. Zondag stonden bij de kerk de dames van den Naaikrans, om speldjes aan te bieden ten bate van het Wit Gele Kruis. De opbrengst was f99.80. St. Joseph-Gezellen. De leden van de Ge zellen worden er aan herinnerd, dat Woensdag a.s. de verplichte maandeiijksche vergadering is. Vooral met het oog op de belangrijke mededeelingen voor dezen zomer wordt een ieder verwacht. De vergadering begint 8 uur. Er wordt een groote opkomst verwacht. Personalia Aan de gemeentelijke Kweek school te Leiden is geslaagd voor het exanen akte L. O. mej. J. C. A. Kroon, alhier. Ongelukje Het circa 4-jarig zoontje van den heer J. V. geraakte spelenderwijs met zijn linkerhand in een katrol, met het noodlottige gevolg, dat de pink afkneide en van tweo vingertjes de nagels afgerukt werden Dr. van den Berg, die het eerste verband legde, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Aanbesteding De aannemers M. van Gasteren en G. van Scheppingen alhier, waren de laagste inschrijvers voor den bouw van een school met bijbehoorende werken, te Uithoorn, voor de somma van ruim f 50.000. Personalia Door het bestuur van het Wit-Gele Kruis is tot incasseerder van het ziekenhuisfonds voor Mijdrecht- eri Wilnis benoemd de heer A. A. vin Nieuwkerk, alhier. Uitzending van zwakke kinderen De afdeeling Wilnis van het Centraal Genoot schap tot uitzending van zwakke kinderen, kan ook dit jaar, dank zij de geïnde con tributies en giften, weer eenige kinderen uitzenden. Ouders, die voor hun zwake kind van deze uitzending gebruik willen maken, kunnen zich daartoe voor 15 Juli a.s. aanmelden bij mevrouw Mees—Ten Oever, Wilnis. „Cantate Deo" De gemengde zang- vereeniging „Cantate Deo", alhier, zal op 1 Juli a.s. deelnemen aan het muziek- en zangconcours te Aalsmeer. Statuten De „Stscrt" bevat de statu ten van de N.V. Kweekerü „De Oudendam" alhier. Benoemd Naar we vernemen is de heer C. B. Glansbeek, candidaat in de letteren, benoemd tot leeraar aan het R. K. Lyceum te Hilversum, met ingang van 1 September a.s. Verleden jaar was de heer Glansbeek daar tijdelijk werkzaam tijdens de onge steldheid van den directeur, den heer J N. H. Al, die hier ter plaatse ook geen onbe kende is, wijl deze enkele jaren geleden als hoofd der R. K. Parochiale school alhier werkzaam is geweest. Parochienieuws Zondag werd het Aan- biddingsfeest met grooten luister gevierd. Als gewoonlijk naderden alle parochianen tot de II. Tafel vanaf des morgens 6 uur en in de drie daaropvolgende H.H. Missen. Het zangkoor voerde in de plechtige Hoogmis voor 't eerst in haar geheel uit een vier stemmige Mis van Fr. Witt, tot aller vol doening. Het hoogaltaar was rijk met bloe men versierd en van veel waslicht voorzien. Het glanspunt van den dag vormde de groote processie onder het avondlof, waar aan allen, die in de kerk waren, deelnamen. Voor het eerst geschiedde dit buiten om het kerkhof, kerkgebouw en pastorie heen. Het was een schitterende stoet van man nen, jongelingen, vrouwen en meisjes met verschillende vaandels van de congregaties en organisaties De processie genoot de me dewerking van Bovenkerkers fanfarecorps, dat het zangkoor en het refrein begeleidde van het bekende Rex Clementissimae. Voorafgegaan door een zestigtal bruidjes werd het H. Sacrament gedragen onder den troonhemel omringd door priesters en mis dienaars en tijdens den rondgang werd het H. Sacrament op een rastaltaar geplaatst, waar na het zingen van het Tantum Ergo de zegen werd gegeven. Daarna vervolgde de stoet tot in de kerk; waarna het Te Deum werd aangeheven en tot slot het lied van lof en dank na den zegen met het Al lerheiligste. Het was een prachtig besluit van een schitterenden dag. Buitengewoon was ook de belangstelling op den openba ren weg voor de gesloten poorten en langs het hek van den tuin der pastorie. Opdracht Het bouwen van een woon huis te Aalsmeer is niet gegund aan de hee ren Van Gasteren en Van Scheppingen aan den Amstel, doch aan den heer D. Bruines te Uithoorn voor de som van f 6740.—, zijnde de laagste inschrijver. Verkoop gemeentcwoning. Door de ge meente was indertijd aan den eigenaar der woning Fröbelstraat 7 een eerste hypo theek groot f 2692 verstrekt. Wijl de eige naar op 1 November 1930 aan de gemeente verschuldigd was f 161.52 als verschuldig de rente over het tijdvak 1 Nov. 1929—1 Nov. 1930 en bovendien f 27 voor verplichte aflossing en na herhaalde aanmaning in gebreke bleef het verschuldigde te betalen, maakte de gemeente van haar recht als hypotheekhouder gebruik om het huis pu bliek te verkoopen. In openbare veiling was het hoogste par ticuliere bod f 2500 en werd het perceel voor f 2940 plus de overdrachtskosten door de gemeente gekocht. Thans wenscht de heer H. van Saane te Wormer van de ge meente dit te koopen voor f 3125. B. en W. stellen nu den Raad voor het perceel Frö belstraat 7 voor f3125, verhoogd met de transportkosten te verkoopen van H. van Saane te Wormer Verandering onderwijzend personeel. Door mej. H. van der Linde, onderwijzeres aan de openbare school D. is met ingang van 25 Aug. 1931 eervol ontslag gevraagd wegens benoeming als onderwijzeres te Utrecht, terwijl mej. J. van der Lijn, on derwijzeres aan de openbare school F eer vol ontslag heeft aangevraagd met ingang van 1 Sept. 1931 wegens benoeming als on derwijzeres te Utrecht. Voordracht. De door B. en W. en den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Alk maar opgemaakte voordracht van onder wijzer voor de brugklassen voor de opfen- bare school B luidt aldus: 1. A. Prins te Wormer. 2. L. M. Winkelman te Herwijnen. 3. A. A. Hollander te Schiedam. Verhuur kiosk Zaanweg. Nadat de siga- renkiosk staande op den hoek van den Zaanweg en de Stationstraat, na het over lijden van den heer B. Breeuwer ruim een jaar gesloten is geweest, omdat B. en W. de vergunning beschouwden als een persoon lijke gunst, van willen Breeuwer wegens diens invaliditeit, stellen B. en W. thans aan den Raad voor aan de wed. Breeuwer een stukje grond in gebruik te geven ter plaatse, waar nu de kiosk staat, voor een recognitie van f 200 per jaar. Over het tijdvak 1 Juli31 Oct. 1931 zal een ver goeding van f 100 moeten betaald worden. Zonne-traaldag De alhier gehouden verkoop van de Zonnestraalbloempjes, heeft opgebracht de som van f 468. Beverwijksch Ziekenfonds Het be stuur Van het Beverwijksch Ziekenfonds heeft, in overleg met de Arbitragecommis sie besloten, om, met het oog op de op handen zijnde Ziekenfondswet, het zieken fonds om te zetten in een afdeelingsfonds van de Maatschappij van Geneeskunst. De leden krijgen medezeggenschap in het bestuur, dat voortaan zal bestaan uit doktoren, apothekers en leden, zoodat al len gelijkgerehtigd zijn. Het bestuur deelt mede, dat, in verband met het onlangs opgerichte federatiefonds, waarvan het initiatief is uitgegaan van den Beverwijkschen BeBstuurdersbond, de dokters van het Beverwijksche Ziekenfonds besloten hebben zich slechts dan beschik baar te stellen voor dat fonds, wanneer contributies en rechten der leden geheel dezelfde zijn als in het Beverwijksche Zie kenfonds. DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL" Naar wij vernemen, zal het stoffelijk overschot van den schipper, Willem Grave- maker, het laatste slachtoffer van de „Noordpool"-ramp, Donderdagavond in de haven alhier arriveeren en daarna naar de woning van de familie worden overgebracht. Zaterdagmiddag te 2 uur heeft de begra fenis plaats op de algemeene begraafplaats. Strandfeest Dp initiatief van het be stuur der Vereeniging voor VreemdeJngen- verkeer is Vrijdag alhier een strandfeest voor kinderen gehouden, dat zeer geani meerd verloopen is. De Badgastencommis sie in samenwerking met bovengenoemd be stuur kan met groote tevredenheid op de zen welgeslaagden dag terugzien, hetgeen een aansporing zal zijn om ook een volgend jaar dergelijke feesten te organiseeren. 's Morgens om 10 uur werd de feestdag geopend met een kinderoptocht met ver sierde wagentjes. Aan het mooiste geheel werden fraaie pnjaen toegekend. Vervol gens trok de kleurige stoet met muziek van een Amsterdamsceh Muziekkapel naar het strand, waar verschillende wedstrijden plaats vonden. De wedstrijd in het maken van zandfiguren trok zeer veel aandacht. In den namiddag werden verder wed strijden gehouden, die prettig verliepen. Er heerschte een gezellige stemming aan de zijde der vele belangstellenden. Des avonds maakte de Muziekvereeniging „Arion" een muzikalen rondgang met de feestvierenden door het dorp, hetgeen ge volgd werd door een concert en tot slot bal-champêtre op bet Juiianaplein. Zomerschc drukte Het warme weer van Zondag bezorgde Wijk aan Zee een zeer drukken dag. Op het breede strand heerschte een gezellige drukte, terwijl er buitengewoon veel gebruik gemaakt werd van het bad. Trots het overstelpende verkeer, hebben de verkeersagenten ge zorgd voor een regelmaig en ordelijk ver loop, waardoor geen enkel verkeers ongeval heeft plaats gehad. Uit alles blijkt weer, dat Wijk aan Zee een goede gelegenheid biedt voor frissche ontspanning. Benoemd De heer W. Pool, commies bij de Rijksbelasting, is met ingang van IC Juli benoemd te Amsterdam. Gegund De levering van leermiddelen voor de O. L. school is gegund aan den heer D. Bakker, alhier. Bedankt Naar wij vernemen, heeft de heer P. v. 't Veer, lid van den gemeenteraad (V.D.), als zoodanig bedankt. Opening Rohda-terrein Zondag had de opening plaats van het nieuwe Rohda- terrein der pas opgerichte voetba'club deï st. Jozefsgezellenvereeniging. Als tegenpartij had de voetbalvereeniging Rohda uitge- noodigd E. S. V. I van Egmond-Binnen als tegenpartij van Rohda I en E. S. V. II als tegenpartij van Rohda II. De Zeereerw. heer Van Meeuwen, pas toor, was uitgenoodigd voor den aftrap. De eerste wedstrijd Rohda I en E. S V. I werd opgeluisterd door muziek, waartoe het fanfarecorps „St. Caecilia" welwillend meewerkte. Vrij gelukkig kwam E. S. V. aan de twee eerste doelpunten, waar tegen Rohda er één stelde. Daarna maakte E. S. V. nog een doelpunt, zoodat met 31 voor E. S. V. de rust Inging. Na rast waren de bordjes verhangen en speelde Rohda een vlotter en meer reso luut spel. Er werd meer geschoten, zoodat de E. S. V.-doelman het nogal te verantwoorden kreeg. Erg betrouw baar was hij niet. Rohda zag zelfs kans den achterstand geheel in te halen, zoodat het einde kwam met 33. De medaille uitgeloofd door den Zeereerw. heer A. J. M. van Meeuwen moest toegekend wor den. Een verlenging van een kwartier bracht nog geen wijziging, hoewel bleek dat Rohda sterker was. Om toch de medaille te kunnen uitrei ken, zonder verloten, kreeg iedere partij een vijftal strafschoppen. De partij met den besten keeper en schutter zou winnaar zijn. E. S. V. miste van de 5 penalty twee, ter wijl de Rohda-keeper er twee hield. Roh- da's schutter deed het beter. Een tegen de lat, een gehouden en drie troffen doel, zoodat Rohda in het bezit der medaille kwam. Hierna een wedstrijd E. S. V. nRohda II. Uitslag 2—0 in het voordeel van Rohda II. Des avonds nog een wedstrijd tusschen de Rohda-junioren en de Vitesse-juinoren uit Castricum. De Rohda-junioren wonnen met 1—0. Deze Zondag was dus wel een succesdag voor Rohda. R. K. Schoolfeestcommissie. Deze com missie vergaderde in het Gezellenhuis. Na lezing en vaststelling van de notulen werd de rekening van den penningmeester van het eerste schoolfeest door een com missie gecontroleerd en in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd. De voorzitter dankte den heer Pinkse, die binnenkort vertrekt voor hetgeen hij ver richtte in het belang van de commissie. De heer J. C. Merz zal voorloopig het se cretariaat weder waarnemen. Als bestuurslid werd gekozen de heer J. Palmboom, die tevens den heer Pinkse op volgt ais lid der regelingscommissie. Daaina werd besproken de wijze, waarop het feest voor de leerlingen der 3 lagere klas sen der R. K. school, in totaal 200, zal ge houden worden. Eendrachtig is men van oordeel, ook dit jaar het feest hier ter plaat se te houden en wel op het Ooievaarsterrein op Maandag 31 Augustus, op Koninginnedag. Het feest zal wederom bestaan uit verschil lende spelletjes voor de meisjes en jongens, terwijl er een tombola aan verbonden wordt. Voor de prijzen zullen de heeren Vrouwe en Merz zorgen. Een aantal nieuwe vlaggetjes en een paar grootere vlaggen zullen worden aangeschaft. Donderdag 30 Juli zal de regelingscommis- sie opnieuw bijeen komen. Hierna volgde sluiting. Brand. Tijdens de afwezigheid van den bewoners ontstond Zondagmiddag plotseling brand tn de woning van J. A. in de Laan alhier. Buren en voorbijgangers zagen onmiddel lijk rook en vlammen, welke uit het huis kwamen en maakten alarm. Met vereende krachten en door het ge bruik der brandkranen wist men den brand in den aanvang te blusschen. De schade is niet groot, slechts een partij aardbeienmanden en eenige ledige kisten verbrandden. Verder was er tamelijk waterschade aan gericht. De oorzaak is onbekend. Voetbal Zondag speelde Oranje-Wit I van hier te Egmond-Binnen tegen E. S. V. I. Uitslag 4—0. Men deelt ons mede, dat Zondag hier geen wedstrijden worden gehouden in verband met het hoogfeest van Aanbidding in deze parochie. St. Aioysïusfeest. Zondag was het feest voor de leden van het St. Aloysiuspatronaat in deze parochie. Het was de feestdag van den grooten Patroon-heilige St. Aloysius. 's Morgens een algemeene H. Communie van de patronaatsleden en des middags wer den op het sportterrein verschillende verma kelijkheden gehouden, bestaande uit volks spelen. Voor de winnaars waren prijsjes beschik baar gesteld. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS R. O. 1700.—; Caroline 5600.—; Ewald, 2600.—; Catania, 1900.—; Holland II. 2100.—; IJszee, 2500.—; Dordrecht, 2200 En Avant 2400.—; Reiger, 2100.—. LOGGERS Sch. 25, 710.—; K.W. 135, 970.—. IJMUIDEN, 30 Juni. Tarbot f 0.90—1.30 per K.G.; Griet f 30—62 per 50 K.G.; Tong f 1.65—2.45 per K.G.; Middel Schol f 60, Zet Schol f 26—39, Kleine Schol f 5.60—22.50, Bot f 1.90—2.10, Schar f 6—7, Tongschar f 62, alles per 50 K.G.; Vleet f 3.80—4.25 per stuk; Pieterman en Poon f 2.8011, Groote Schelvisch f 36, Middel Schelvisch f 21—25, KI. midd. Schelvisch f 1014.50, Kleine Schelvisch f 2.258.50, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 6375 per 125 K.G.; Gullen f 2.60—16 per 50 K.G.; Leng f 0.39—0.85 per stuk; Heilbot f 1.75 per K.G.; Wijting f 4.40 f 7 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.28—1.10 per stuk. AMSTERDAM, 30 Juni. Aardappelprijzen. Zeeuwsche eigenheimers 11 ct., Blauwe eigen heimers 11 ct„ Andijker Muizen 1112 ct., Kleine 6 7 ct. Aanvoer 15190 Kg. ALKMAAR, 29 Juni Veemarkt Aan voer; 66 vette koeien 230—375; 7 vette kal veren 60110; idem per Kg. 0.80—1.20; 35 nuchtere kalveren slacht 8—26 per stuk; 677 vette varkens zware 0.350.42; zouters 0.360.38 per Kg. Handel matig. ALKMAAR, 29 Juni. Exportveiling. Aardappelen 2.304.50 per 100 Kg.; Aard beien 0.300.80 per slof; Andijvie 0.40—2.30 per 100 stuks; Bloemkool 1ste soort 1016, idem 2e soort 59 per 100 stuks; Doperwten 1718 per 100 pond; Kropsla 0.501.90 per 100 stuks; Komkommers 3—11 per 100 stuks; Perziken 5—12 per 100 stuks, Postelein 0.39— 0.70 per bakje; Peulen 20—25 per 100 pond; Rabarber 3—7 per 100 bos; Spinazie 0.14 per bakje; Snijboonen 1928 per 100 pond; Dub bele Spercieboonen 27—30 per 100 pond; Tuinboonen 58 per 100 pond; Tomaten 15 tot 20 per 100 pond; Uien 2.604.30 per 100 bos; Wortelen 4.50—12.60 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK 30 Juni 23.200 KG. Tomaten A f 39.40—39.50; idem B 37.70; idem C 40.10; idem CC 28.10; 275.000 K.G. Aardappelen; Schotsche Muizen 7.30— 11.80; Blauwe Eigenheimers 9.50—9.60; Drie lingen 3.70—6.40 Kleine 1—1.40; 15000 bos wortelen 6.908.80; 188 stuks bloemkool 1ste soort 12.90—15.90; idem 2de soort 6.40; 750 K.G. Roode kool 12—14 10. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 30 Juni. 84800 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 9.2011. Drielingen f 4.606. Id. kleine f 0.602.50. 200 Stuks bloemkool 1ste soort, f 9.60. PURMEREND, 29 Juni. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen Schotsche muizen 1.362.64 per zak van 25 K.G., Kleine aardappelen: Schot sche muizen 0.72—1,56 per zak van 25 K.G. Tuinboonen 1.351 40 per zak van 15 K.G. Peulen 14—21 per zak van 50 K.G., Doperw ten 9—13 per zak van 50 K.G., Kruisbessen 3.90 per 100 K.G., Perziken 20— per 100. Pruimen 12.- per 100 stuks, Aardbeziën 14—35 per 1C0 K.GKomkommers 3—9 100, Bloemkool 2—22 per 100, Spinazie 0.1U 054 per mand van 6 K.G., Postelein 0.00 1.32 per mand van 6 K.G., Sla 0.70—2.70 P- 100 krop, Andijvie 0.250.85 p. 100, Selderij 3—8 per 100 bos, Wortelen 7—18 per 100 bos. Prei 2.10—4 30 per 100 bos, Slaboonen pel 100 K.G. 0.60—0.66, Snijboonen idem 0.46 —0.59. WARMENHUIZEN, 29 Juni 1931. Heden besteedde men voor Schotsche muizen 0.30—9.50. voor Schotsche drielingen 6.20— 7.10 per 100 K.G. HEILOO, 29 Juni. „St. Willibrordus" Aardbeien, vroege 0.190.25, Idem, late 0.17 —0.29, Doperwten 0.28—0.32, Peulen 0.30— 0.39, Tuinboonen 0.11—0.14, Dubbele stam- slaboonen 0.480.54 per K.G., Raba:ber 0.38—0.45, Wortelen 0.70—1.10 per 10 bos, Kropsla 0.60—2.10, Bloemkool, le soort i2.20 —17.30, Idem, 2e soort 6.70—9.40 per 100, Postelein 0.35—0.50 per kistje. PURMEREND, 30 Juni Aangevoerd on geveer 23.000 K.G. kaas: Kleine Fabrieks- kaas 8—17 per 50 K.G.; Kleine Boerenkaas f 26—36.50 per 50 K.G.; Boter 2647 KG.: Weiboter 0.95—1.30 per K.G Melkboter ƒ1.101.50 per K.G., handel vlug; 388 Run derent waaronder 235 vette 0.96—1.02 per K.G., melk- en gelde 153 stuks 153360 per stuk, handel stug. 21 Stieren f 0.75—0.85 per K.G., handel ma tig. 39 Paarden f 80—200 per stuk. handel stug. 65 Vette kalveren f 1—1.20 per K.G. handel stug. 294 Nuchtere kalveren f 9—30 per stuk, handel vlug. Fokkalveren f 1830 per stuk, handel vlug. 414 Vette varkens f 0.36—0.43 per K.G., handel vlug. Magere Varkens 67, 10—22 per stuk. vlug: Zouters 0.37—0.38 per K. G., idem; Biggen 167, 6—11 per stux. idem; Schapen 194, 24—33, per stuk, vlug; Lammeren 286, 1622 per stuk, stug; Piepkuikens 1.20—1.50 per K.G.; Kipeieren 3.50—4.50 per 100 stuks. Eendeieren 3.40 per 100 stuks. BEVERWIJK 29 Juni. Coöp. Tuinbouw groenten, fruit en aankoopvereeniging „De Vrije Veiling W. A Komkommers 5—9, Perziken 4%—14%, Sla 1—2Andijvie 2%3 per stuk, Peen 1015, hout 56 V>< Asperges 535, Radijs 2214, Stelen 12, Uien idem, Soepgr. 35 Pieterselie 34 per bos, Tuinboonen 1012%, Dikke boonen m. dr. 62—64, Snijb. 48—53, Meidoppers 2126, Princedoppers 2530, Capuctjnuers 20, Druiven 100, Tomaten 19—43, Postelein 4—7, Spinazie 7—15, Wijker Peulen 31—46 Aardappelen 5—7%, Aardbeien zoete Fran- schen 4050, Wijkervroege 1620, Amezo- ne 1924, Frambozen 120164 per K.G. BEVERWIJK 29 Juni. Bloemenveiling ,,'t Centrum". Diverse kasrozen: Hadley 60540, Columbia 50400, Roselandia 45— 390, Claude Pernett 75—520, Briarcliff 45— 400, Pioenrozen 45730, Holl. Ires Impera tor 3090, Cajanus 33120, Engelsche 65 230, Lilium Umbellatum 220430, idem Tigrim Simplex 514.80, idem Splendid 4-11 idem Congifloram 59.50, idem Regale 47.60. Gladiolen: Early Sunrise 47.80, Halley 3.20—6.40, Rubini 4.50—7.50, Fla- mingsword 4.508.—, Maidenbluh 46.50, Mr. Foch 3.505.50, Diverse Lathyrus 523, Ranonkels 412, Centanaira's 1834, Con- villes 14—26, Zinnia's 2058, Anemonen 38, Koor 610, Ixia's 514, Duizend schoon 510. BEVERWIJK 29 Juni. Aardbeienveiling. Aan de exportmarkt varieerden Maandag avond de prijzen der vroege soorten van 2330.50 en die der late 1421. WOGNUM, 29 Juni. Aardappelen Groote muizen f 4.204.30. Id. kleine f 1.90 Kom kommers f 7.10—13.50. Bloemkool le soort f 5.6013.20. Slaboonen f 0.480.53. Snijboo nen f 0.50—0.52. Wortelen f 6.80—10.50. Sla f 1.10—2.30. Aardbeien f 0.18—0.25. WARMENHUIZEN. Heden besteedde men voor Schotsche muizen f 7.20—9, idem groote f 6.80, idem drielingen f 5.206.30, idem kleine f 1.50—2.80 per 100 kilo. HOOGKARSPEL, 29 Juni 5.05—8, Ninityfold f 5.o0, Kleine Aardappelen f 2.05—2.15. WINKEL, 29 Juni Aardbeien f 10-16, Slaboonen f 1820, Aardapelen f 3.56 -4, per 50 kilo, Komkommers f 89, Wortelen f 4, Rabarber f 34 per 100 stuks. AVENHORN, 29 Juni 1930 Coöp. Land en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken Vroege aardappelen: Groote Schotsche f 7.20—9.10 per 100 K.G.. aanvoer 45000 K.G.; Kleine Schotsche 3.40—3.90 per 100 K.G., aanvoer 10.000 KG. BOVENKARSPEL, 29 Juni „De Tuin bouw" Aardappelen gr. Muizen f 4.25 6.15, idem kl. Muizen f 2—2.85; Koks Nin f 4.756.55; Eigenheimers f 6.75, idem kriel f 0.500.75 per baal. BEVERWIJK, 29 Juni R. K. CoÖp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" Aardbeien 5095 per slof: idem 17—34 per Kg.; Doppers 2030; Peulen 3846; Capu- cijners Br. 28—30; Tuinboonen 1015; Raspers 5255; Snijbcone:. 5863; Spercie boonen z, dr. 68; Dikke idem 4872 per g.; Sla 1560; Postelein 3045 per kist; Bloem kool 619; Komkommers 4—9 per stuk; Wortelen 915; Rabarber 37; Selderie 3 5; Pieterselie 58 per bos; Tomaten 24—32 per Kg. TER AAR, 29 Juni 1931. Centrale Veiling. Peulen f 1.05—4.95. Cape. f 1.10—1.40. Witte Cape. f 2.45. Doppers f 1.15—2.20. Tuinboo nen f 0.90—1. Snijboonen f 3.90—4.20. Stek f 2—2.70. Bloemkool 3—14 cent. Peen 7 ct. Grof f 4. Aardbeien 55—60 ct. Stamboonen f 6.80. Princesseboonen f 8.70. ROTTERDAM, 29 Juni. Vee. Aanvoer 526 vette runderen, 369 vette kalveren, 220 scha pen en lammeren, 1099 varkens. Prijzen vette koeien le soort f 0.90 —0.99, 2e s. f 0.760.89, 3e s. f 0.600.70; kalveren le s. f 1.301.40 2e, s. f 0.75—0.90, 3e s. f 0.66—0.75; schapen le s. f 0.62—0.75, 2e s. f 0.45—0.62, 3e s. f 0.40 —0.45; lammeren f 0.70—0.95; vette varkens le s. f 0.33—0.37, 2e s. f 0.26—0.32, 3e s. f 0.20 0.25, export varkens f 0.330.37. Vette runderen handel zeer stroef, prijzen over het algemeen lager Vette kalveren han del slecht en lager in prijs. Schapen aan voer iets ruimer dan vorige week, handel vrij vlug, prijzen stationnair. Varkens even eens met vrij vluggen handel, bij begin-markt werd voor een enkel prima exemplaar zelfs 39 c. besteed, afloop echter lager. Zouters handel vlug en iets betei in prijs. AMSTERDAM, 29 Juni Binnenl. granen. Voorloopig zal geen noteering worden opge maakt. Granen. Noteering Amst. Korenbeurs. (Op gave Offermeier's Comrn handel). Maïs. La Plata, gele, nieuwe oogst, dis ponibel boord-spoorvrij f 89, verwacht 30 Juni per Amstelland f 87, verwacht 7 Juli per „Portfield", 10 Juli per „Dusan Silni", 24 Juli per „Eemland", 29 Juli per „Salland", ladende per „Mansepool" en „Filleigh" f 86, levering Juli-Oct., Sept.-Dec. f 89, Jan-April f 91. Gerst. Donau 66/67 K.G. disponibel, silo f 119. Rogge, Z.-Russische 73-74 K.G. disp- silo f 5.05. Lijnkoeken. N.-Amerikaansche, loco f 7.95, levering Juii-Aug. f'8 Sept.-Dec. f 8 20, S. K. loco f 8, per „City of Alton" f 8.10, Manilla Cocoskoeken SK loco f 6.90. BODEGRAVEN, Kaasmarkt. Aanvoer 435 wagens, 18312 stuks, le soort met rijks- merk f 39—44; 2e soort met rijksmerk 1 34— 37; zware met rijksmerk tot f 46. Handel vlug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2