ALS ILCH0C0L4DE" REEPEN KOOPT Sport en Wedstrijden Berichten uit onze vorige oplage MARIA-STICHTIKG INTERLOCK I ONDERGOED 1 I jfy'9*vooï 0© I cfert j VRAAGT VOORAL HOLLANDSCH- ZW1TSERSCHE Hoover's moratorium- voorstel De invloed op de beurs Republikeinsche winst in Spanje Beschuldiging van Franco tijdens de regeering Verkiezingen in Hongarije Financieele krisis in Engelsch-Indië Tank-auto te water Wil Spanje Marokko opgeven? STADSNIEUWS BURGERLIJKE STAND IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK UIT DEN OMTREK VELSEN BEVERWIJK IJMUIDEN NOORDWIJKERHOUT NHonnwi IK BENNEBROEK VOGELENZANG SASSENHEIM WARMOND m 3 I EEN HEERLIJKE DRACHT. 1 I SOEPEL, ELASTISCH, STERK. i UITERST SOLIDE. CRICKET Flamingo Junioren-toumooi Haarlem-Junioren-H. C. C.-Junioren Rood en Wit-juniores-V. R. A.- juniores Albion-Haarlem II Cricket (H. C. B.) BIoemendaal-Haarlem III Haarlem IV-Haarlem V C. V. H.-Rood en Wit III R. C. H. II--A. V. O. S. Buiten de competitie Ajax (A'dam)-C. V. H. Sinds Hoover's moratorium-voorstellen is de beurswaarde der Staatsfondsen verhan deld op de Bern*, te New-York gestegen met ongeveer 7000 milüoen dollars. In den loop van den dag hoopt men de noodige gegevens bijeen te hebben om con clusies te trekken inzake het resultaat der gisteren gehouden Spaansche verkiezingen. Zooals algemeen werd verwacht, hebben de verschillende republikeinsche partijen een zóódanige overwinning behaald, dat er van eenigen invloed der monarchisten geen sprake meer is. Algemeen zijn de verkiezingen rus tig verloopen Te Madrid hebben de Repu- blikeinsch-socialisten 14 zetels gewonnen. In de Noordelijke provincies hebben de autonomisten groote overwinningen geboekt en in Barcelona veroverde kolonel Macia on geveer 40 zetels. Majoor Franco, de leider der rebellen, die pas uit zijn functie van chef van de luchtmacht is ontslagen, werd zoowel te Sevilla als in Ca- talonië gekozen op de communistische lijst. Franco ligt nog steeds met een gebroken been op het vliegveld te Sevilla. Thans be schuldigt hij de regeering er van, een aan slag op hem te hebben gedaan, doordat men de planken van de tribune, terwijl hij een redevoering hield zou hebben laten doorza gen. Slechts op enkele plaatsen kwamen inci denten voor. Te Barcelona schoot een man, toen men hem wilde arresteeren, met een revolver, waardoor een man gedood en een meisje gewond werd Te Badalona wer den 2 personen gedood tijdens een vechtpar tij tusschen communisten en Republikeinen. Te Malaga vielen eveneens eenige dooden bij een botsing tusschen militairen en commu nisten. Een kiezer met een valsch stembiljet. Te Barcelona kwam iemand in een der stembureaux met een stembiljet dat valsch bleek. Politieagenten kregen opdracht met den man naar diens woning te gaan om hem te indentifigeeren. De man trok op straat een revolver, schoot een voorbijganger dood en verwondde een meisje, waarna hij de vlucht nam. De menigte wierp zich echter op hem en bracht hem ernstige verwondingen toe. waar op hij een gebouw binnen vluchtte, dat de menigte daarop wilde bestormen. Het gelukte de politie echter, zich weder van hem meester te maken en hem in het politiebureau op te sluiten. Weinig zetels voor de oppositie Volgens de voorloopige uitslagen, die tot nog toe zijn binnen gekomen, heeft de eigen lijke regeeringspartij tot nog toe 120 manda ten veroverd, terwijl de Christelijke Econo mische partij, die de regeering steunt, 19 mandaten heeft gekregen. Van de partijlooze candidaten, die echter grootendeels achter de oppositie staan, werden er 18 gekozen. De oppositioneele agrarische partij kreeg 4 man daten, terwijl in 13 districten herstemmin gen moesten worden gehouden. Een verras sing is het geringe succes van de oppsitio- neele agrarische partij. Deze partij had 70 candidaten gesteld, waarvan er nauwelijks 10 zijn gekozen. Merkwaardig is voorts ook de verkiezing van 3 nationaal-socialisten. De in verschillende districten te houden herstemmingen zullen morgen en overmorgen plaats vinden. Uit Bombay wordt gemeld, dat in ver band met de financieele krisis van Engelsch- Indië, de staatssecretaris van financiën, Sir A. C. Mc. Watters, zijn voorgenomen ver trek naar Engeland, voorloopig heeft uit gesteld. Men verwacht ernstige moeilijkheden met het spoorwegpersoneel en misschien wel een spoorwegstaking omdat een aantal spoor- weg-employé's ls ontslagen en de loonen over de geheele linie zullen worden ver laagd. Naar uit Simla wordt vernomen, zou de financieele steun, dien MacDonald heeft aan gekondigd, bestaan uit een Engelsche lee ning van 100 millioen pond sterling. Hedenmorgen ongeveer half 10 ontdekten voorbijgangers te Muiden op den Ouden Straatweg tusschen de Naarderpoort en Hak- kelaarsbrug een tankauto van de A. P. C., die in een bocht in het water lag. Onmiddellijk werd onderzocht, of zich nog personen in den auto bevonden. Na korten tijd slaagde men er in, den chauffeur, den 40-jarigen Heemskerk, uit Weesp, op het droge te brengen. De levensgeesten waren reeds geweken. De chauffeur was gehuwd en vader van eenige kinderen. Men weet nog niet zeker, of nog meer personen zich in den wagen bevonden. Hoe het ongeval geschiedde, heeft men nog niet kunnen vaststellen. Men vermoedt, dat de chauffeur op een gegeven oogenblik zijn stuur niet meer meester was, waardoor de wagen een slag om maakte en in 't water terecht kwam. Het onderzoek wordt voortgezet. Overdracht aan den Volkenbond De Madrileensche correspondent van de „Daily Herald" meldt, dat de Spaansche minister van financiën de commissie der mandaten van den Volkenbond bericht heeft, dat Spanje zijn gebied in Marokko aan den Volkenbond wenscht te overhandigen. Dit gebied is voor Spanje doelloos; en de millioenen, welke ervoor worden besteed, kunnen beter voor andere doeleinden worden gebruikt. Het blad meent te weten, dat Spanje be reid is Marokko te verlaten en eischt van de overige landen, dat zij het protectoraat aan den Volkenbond overlaten. De bomaanslagen te Genua Tegen het fascistisch regiem. In den nacht van Zaterdag op Zondag is Genua weer opgeschrikt door 4 bomaansla gen. Tusschen half 3 en 4 uur des nachts ont ploften met tusschenpoozen van een half uur 4 bommen. De lading der bommen was zóó zwaar, dat de ontploffingen in een groot deel der stad werden gehoord en de meeste bewoners er door ontwaakten. Voor zoover bekend, kwa men persoonlijke ongevallen niet voor. In een groot gedeelte der stad zijn alle ruiten gesprongen, terwijl een aantal huizen zoodanig werden beschadigd, dat zij gevaar voor instorting vormden en ontruimd moes ten worden. Vermoedelijk heeft men hier met politieke aanslagen te doen, gericht tegen het fascis tisch regiem. De salarieering van personeel aan de Gem. Middelb. scholen voor Meisjes De Vereeniging van leeraren en leerares- sen aan Gemeentelijke Inrichtingen van Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs te Haarlem heeft aan den Raad het volgende adres gezonden Het Bestuur van de Vereeniging van Leeraren en Leeraressen aan Gemeentelijke Inrichtingen van Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs te Haarlem heeft uit de Pers kennis gekregen van het afwijzend ad vies van B en W. op het verzoekschrift van Directrice en Onderwijzend personeel der gemeentelijke Middelbare School voor Meis jes, betreffende de salarieering van genoemd personeel. In October 1930 is door genoemde Vereeni ging by U een adres ingediend ter onder steuning van dat verzoekschrift terwijl daar vóór bij den Wethouder van Onderwijs ook mondeling deze zaak is verdedigd. Onzerzijds is in dat adres gewezen op de veranderde toestand, vergeleken met vroeger, nu het aantal leerlingen, dat de Middel bare school bezoekt, veel grooter is gewor den, waardoor de grootte der klassen en het aantal lesuren der docenten in het alge meen niet meer verschilt met die van de andere middelbare scholen in deze gemeente. Het Bestuur heeft met voldoening gele zen, dat de meerderheid van B. en W. met den Inspecteur van het M. O. en de Com missie van Toezicht van oordeel is, dat het onderwijs aan deze school gerekend moet worden te behooren tot wat in het alge meen onder middelbaar onderwijs moet wor den verstaan. Deze meerderheid van B. en W. is echter van meening, „dat het onderwijs op de ove rige Hoogere Burgerscholen intellectueel zwaarder eischen aan de leerlingen stelt, dan op de middelbare scholen voor meisjes het geval is, en dat niet alleen de omvang, maar ook de keuze van de leerstof aan laatstgenoemde school daarom een andere Is en moet zijn". In verband daarmele meenen wij U te mogen doen opmerken, dat dit allerminst reden tot afwijzende beschikking mag zijn, wijl immers hetzelfde zou gelden voor alle andere Hoogere Burgerscholen, die wat leer stof en doelstelling betreft, zeer gedifferen tieerd zijn, en waar toch voor alle docen ten, vrouwelijke en mannelijke, gelijke sala rieering geldt. Het Bestuur verzoekt U daarom met den meesten aandrang nogmaals op het ver zoekschrift gunstig te willen beschikken. Eindexamen Gymnasium HAARLEM, 27 Juni. (Chr. Lyceum, afd Gymnasium). Na verlengd examen is alsnog geslaagd voor diploma A, D. Kuiper. Geëx. totaal 10, afgewezen geen. Hoofdacte-examen Donderdag 2 Juli a.s. wordt in het gebouw Sint Bavo het schriftelijk examen voor de hoofdacte afgenomen. Geboren: 24 Juni: z. van G. M. C. Spier dijk—Te Velthuis z. van L. Wisker—Sint 25 Juni: d. van A. van Keppel—Dhondt 26 Juni d. van C. Akkermansvan Sta veren 27 Juni: z. van Z. Verwaal en H. G. G. Vermeulen z. van P. Schreuderde Klerk 26 Juni: d. van M. BremerHop man 25 Juni: d. van E. Meijer—Himmel- reich d. van S. M. E. RomersJansen 27 Juni: z. van W. J. M. de Graaf Roosen 26 Juni: z. van J. Luijken— Weber 25 Juni: d. van H. J. Stroes Gommer. Overleden: 25 Juni: C. L. Scheelings, 69 jaar Spaarne J. W. Adriaans-v. .d Bosch, 63 jaar, Dreef A. Bakker—Schipper, 78 jaar, Voorzorgstraat J. Beentjes, 80 jaar, M. van Heemskerkstraat 26 Juni. J. Los —Smit, 57 jaar, Jansstraat L., 17 mnd., z. van A. T. Zandbergen, Tulpenstraat 27 Juni: K. Leiker, 37 jaar, Duvenvoorde- straat. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Telefoon 150. Overzicht per 27 Juni 1931. Bieden zich aan. A.) Bouwvakarbeiders: Betonijzer- vlechters 15, bouwk. opzichters 1, fundee- ringwerkers 1, gasfitters 1, glazenwasschers 1, grondwerkers 31, metselaars 10, opper lieden 8, remmingwerkers 1, straatwerkers 6, stucadoors 1, timmerlieden 45, uitvoer ders 1. B.) Metaalbewerkers: Bankwerkers 23 w.o. 2 ben. 18 jaar, constr. werkers 1, elec- triciëns 4, handlangers 3, ketelmakers 5, klinkers 1, lasschers 2, machinisten 25, me- taalboorders 1, metaaldraaiers 5, metaal schavers 1, metaalslijpers 1, monteurs 8, plaatwerkers 3, pijpenbuigers 1 pijpfitters 1, pijpleggers 1, scheepstimmerlieden 5, stokers 22, vormers 3, vuurwerkers 6, ijzer werkers 1. C.) Kantoor PersoneelBedienden ml. 19, 'dem vr. 8, aank. bedienden ml. 2, aank. bedienden vr. 2. D.) Diverse beroepen: Letterzetters 2, kuipers 3, mandenmakers 3, meubelmakers 1, modelmakers 1, aardewerkers 2, brood bezorgers 1, koks 2, tuinlieden 4, mag. be dienden 6, vertegenwoordigers 1, winkelbe dienden vr. 3, bakkenschippers 2, chauf feurs 7, dekknechts 3, kellners 1, kraan drijvers 1, matrozen 2, schippers 1, col porteurs 1, opzichters 1, incasseerders 2, controleurs 3. E.) Zonder vakkennis: Losse- en fa brieksarbeiders 197 w.o. 5 ben. 18 jaar. Aanvragen. In de gemeente: Dienstboden en dagdienstboden, werksters. Buiten de gemeente: Steno-typiste, straatmakers, kapster, meubelstoffeerder, autogeenlasscher, leidekkers. Ned. Oost-Indlë: Geplaatst kan worden te Padang (Sumatra's Westkust) apothe kerfes) op 3 jarig contract, salaris: ge lief f 650.per maand rustend, f 450 per maand. Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgen de bouwvergunningen verleend: aan de N. V. „Lagendijk", te Velsen, tot het bouwen van 20 woonhuizen en een berg- en werkplaats aan de P. C. Hooft- laan te Driehuis; aan J. L. Min, te Driehuis, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan de Spieghellaan aldaar; aan de N.V. v. h. Van der Plas en Jan sen, te Driehuis, tot het bouwen van vier woonhuizen aan de Napierdwarsstraat én Napierstraat te IJmuiden; aan H. M. Koning, te Santpoort, tot het bouwen van een dubbel woonhuis met 2 garages aan den Stationsweg te Velsen; aan H. Schol, te IJmuiden, tot het ver bouwen van het woonhuis Pres. Kruger straat 12 aldaar tot woon- en winkelhuis: aan A. Tabernal en Zoon, te Santpoort, tot het verbouwen van een opslagplaats aan den Hagelingerweg no. 28 aldaar tot win kelhuis; aan H. J. Molenkamp, te Sant poort, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Van den Vondellaan te Driehuis; aan J. van Beelen en R. van der Plas, te IJmuiden, tot het bouwen van een vischpakhuis aan de N. Z. van de Vis- schershaven (Tegeltjesmarkt) te IJmuiden; aan H. Th, Reitsma, te Santpoort, tot het bouwen van een garage bij het perceel" Hoofdstraat 343 en tot het bouwen van eea»; dubbel,,woonhuis, aan de Hoofdstraat al-a daar; aan J. Rooker, te IJmuiden, tot het bou wen van 4 woningen, een garage, en een pakhuis aan de Tuindersstraat aldaar; aan C. Grootegoed, te Bloemendaal, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Overbi'dtweg te Santpoort; aan de N. V. Bouwmaatschappij „Bon Courage", te Santpoort, tot het bouwen van een woonhuis aan den Brederoodscheweg aldaar; aan Gebr. Wijker en P. van Duyn, te IJmuiden, tot het bouwen van 5 woonhui zen, 1 woon- en winkelhuis, met bakkerij en garage en 2 woonhuizen, aan de Edison- straat, de Stephensonstraat en de Torri- cellistraat aldaar; aan den Directeur van openbare werken, te Velsen, tot het uitbreiden van het Raadhuis en het aanbouwen van een conciërgewoning aan den Kerkweg aldaar, tot het uitbreiden van de rijwielbergplaats bij de u. 1. o. school aan de Platanen- straat te IJmuiden en tot het bouwen van een dienstwoning in het park „Velser- beek". Geboren: J. Waaleboerv. Zetten, d. Z. KlapVisser, d. P. de BabKoning, d. G. PlugPunt, d. J. Menger—Post, z. L. Mossel—Landman, d. H. Irik-van Leeuwen, z. G. O ReijnhardGroot, z. A. ZijlVerschoor, z. J. A. DuineveldvaD Wetering, z. A. Koelmansv. d. Mark, d. G. v. d. Wel—v. Becien, z. H v. d. Sluis Panneman, d. N. van Slootende Jong, d. A. Oortwijn—Rengers. d. H. P. Hofman- van Es, d. C. H. de GrootMeijer, d. M. KingHeuvel. Ondertrouwd: van Leeuwen en M Zwart J. Geldrop en A. Stigter H. Schol en M. B. Warmenhoven ,T. Hillecamp en A. Groen H. J. Ooms en N. M. de Graaf A. C. Halff en C. N. F. Vellinga. GetrouwdB. A. Spoelstra en C. J. Boot G. Dekker en A. M. Glim C. Kneppers en E. Giesberg W. A. Tervoort en M. A. Smo- lenaars C. Jongsma en J. H. Bakker A. H. de Korte en C. Heere W. Schoppen en G. Visser D. Boonstra en A. Ehlhardt K. v. d. Ketterij en G. van Belzen. Overleden: Johanna de Vries, v., 8 mnd. Adrianus de Reus, m., 42 j. Antje Schilp. geh. met C de Groot, v., 39 j. Aaltje Grif fioen, wed. G. D. Markerink, v. 69 j. Jacob Arie Treuren, m. 74 j. Jacobus Gomes m. 85 j. Cornells Casriicum, m.. 40 j. Dirk v. d. Plas, m., 4 mnd. Burgerlijke stand Ondertrouwd: E. de Haan en J. A. van der Pennen. Getrouwd: M. den Hartcg en J. G. Nie- man. Geboren: C. C. van 't Hoff—Ettema, d. J. Hey—Dophemont, z. H. Dekke?—van Leeuwen, z. H. J. Minneboo—v. d. Kolk, z. S. E. F. Bast—van Tiel, d. T. M. Modder man—van der Heijden, z. C. Henneman Schouten, d. Benoemd Met ingang van 1 Juli a.s. Is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool, Hobbestraat, de heer M. de Jonge uit 's-Heerenhoek. Met ingang van 1 September is aan de zelfde school benoemd de heer A. J. van Tol, onderwijzer te Amsterdam. Concert. Programma van het concert, te geven door de Harmoniekapel „De Een dracht" te Velsen op Vrijdag 3 Juli a.s., des avonds van kwart voor 8—kwart voor 9 uur in de muziektent op het Willemsplein te IJmuiden. 1. Mooi Nederland, marsch, Sam Vlessing. 2. Ouverture Preciosa, de Weber, Arr. P. Cappé. 3. Andante con moto uit de le Symphonie L. v. Beethoven. 4. Souvenir de 1' Arlesienne, G. Bizet, Arr. S. Vlessing. 5. Ein fest in Aranjuez J. Demersseman. 6. Ouverture Rosamunde Schubert. 7. Souvenir de Ballet Sylvia Delibes Arr. S. Vlessing. 8. Czardas No. 1 Gustaaf Michiels Arr. Michiel Krein. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Ali- da, d. van V/. de Winter en Theodora Wij- nands. Leo Johannes, z. van P. Hermans en van G. C. Kortekaas. Franciscus Jo hannes Jacobus, z. van G. Reuvekamp en ven A. Chr. van der Voort. Johannis Jan, z. van D. J. Dorst en A. Jonker. Overleden: Cornelis Hoogkamer, 67 jaren, weduwnaar van N. Kuijpers. Johannes Petrus Vlekke, 21 jaar. Wilhelmus J. J. van Schie, 7 jaar. Margaretha M. van der Zon, 76 jaar. Ondertrouwd: Wilhelmus A. Derksen, 27 jaar en Maria C. den Elzen, 26 jaar. De Egmonderstraat. B. en W. zijn voornemens aan den Raad voor te stellen de Egmonderstraat slechts voor het verkeer met motorrijtuigen in één richting open te stel len. Verlof Drankwet. Aan den heer G. C. Gaal, gérant van de jeugdherberg „De Duin ark", in het Langeveld, is door B en W. Op grond van de bepalingen der Drankwet éen verlof voor den verkoop van alcohol vrije dranken verleend, j Herdooping. B. en W. zijn voornemens aan den Raad voor te stellen den zijarm van het Stationsplein, thans genaamd Sta tionsplein, te noemen Katenblankstraat, Welke naam waarschijnlijk stamt uit den tijd der Fransche bezetting en afgeleid is van het Fransche „Cote blanc." Vacatures. Voor 2 vacatures als onder wijzer en onderwijzeres aan de nieuw ge bouwde openbare school in den Noordzijder- polder hebben zich aangemeld 1 onderwijzer en 26 onderwijzeressen. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedraagt thans nog 34, in hoofdzaak visschers en bouwvakarbeiders. j R. K. Vereeniging „Het Witte Kruis." lfJaar ons wordt medegedeeld,» werd in de laatstgehouden bestuursvergadering van ge noemde vereeniging besloten, om het maga zijn te verplaatsen naar het pand van den heer A. van Nassau, den fruithandel in de Bennebroekerlaan te Bennebroek, alwaar Voortaan dus de verplegingsartikelen ver krijgbaar zullen zijn. Voorts werd door het afdelingsbestuur Negens ziekte van den voorzitter, den heer J. van Snippenberg, tot wnd. voorzitter ge kozen de heer C. L. Hazebroek. i Wanneer de verkiezing van een nieuw be stuurslid (in de vacature van wijlen den heer Th. Braam) plaats heeft, zal nog na der worden bekend gemaakt. Aanvullingsagenda voor de op Woensdag 1 Juli des avonds om 19.30 uur te houden raadsvergadering. 14. Vaststelling rekening der bedrijven Over 1930. 15. Uitbrengen 5-jaarlijksch gemeentever- Slag. 16. Onderzoek geloofsbrieven nieuw geko- ien raadsleden. i 17. Rondvraag. Opdracht Het bouwen van een bloem- ljjollenschuur met werkplaats aan den Rijks- Straatweg alhier, voor rekening van den heer J. den Olden, is opgedragen aan den heer Th. Reeuwijk alhier. ACHT 31 Juni 1931 Werkloosheid Ondanks het feit. dat men in het bloembollenbedrljf volop aan het rooien is, loopen hier in de plaats nog ver schillende arbeiders zonder werk. Dit is dezen tijd van het jaar nimmer voorgekomen. Benoeming aanvaard. De nieuw geko zen raadsleden hebben, naar wij vernemen, allen hun benoeming aanvaard. Jubileum. Op 27 Juli a.s is het 25 jaar geleden dat de arbeider J. van Bakkum in dienst trad bij de firma Th. Reeuwijk alhier. Dé diensttijd werd toen aangegaan voor 3 dagen, wat echter 25 jaar zonder onderbre king is geworden HET OVERLIJDEN VAN OUD-BURGE MEESTER SCHöLVINCK. In verband met het overlijden van den oud-burgemeester, den heer A. J. Schölvinck, is de raad dezer gemeente in spoedeischen- de vergadering bijeengeroepen op Woens dagmiddag 3 uur. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Donderdagmorgen te 10 uur. Hel INTERLOCK fabrikaat knoopt eiken steek! H Ondanks het lichte gewicht. |g H ondanks de zijdeachtige jj zachtheid is i Voor Haarlem: Haarlem-P. W. De volledige scores waren als volgt: lste innings P. W. A. Jannink, c. R. Ton, b. H. de la Mar 30 C. v. Heek, bowled P. de Ruig 0 H. Schnitger, bowled P. de Ruig 16 B. Stroink, bowled P. de Ruig 5 K. J. Elderink, run out 7 P. Hoomans, bowled P. de Ruig 0 B. Höpink, c. A. Maar, b. P. de Ruig 13 Heringa, bowled P. de Ruig 2 H. Wagener, 1. b. w., b. A. Maas 1 H. E. Jannink, not out 2 G. Jannink, bowled P. de Ruig 0 Extra's 11 Totaal 87 lste innings Haarlem. J. Visser, c. A. Jannink, b. H. Wagener 1 W. Misset, 1. b. w., b. Höpink 28 F. Jaski, c. G. Jannink, b. P. Hoomans 11 N. Nagtzaam, bowled B. Höpink 13 B. Kleefstra, c. A. Jannink, b. H.Wagener 32 A. Maas, bowled B Höpink 23 H. de la Mar, c. B. Stroink, b. B. Höpink 11 J. Fortgens, bowled B. Höpink 0 P. de Ruig, c. Heringa, b. H. Wagener 1 J. Allart, not out 19 R. Ton, bowled H. Wagener 11 Extra's 12 Totaal 182 2de innings P. W. H. E. Jannink, c. A. Maas, b. P. de Ruig 0 Heringa, run out 1 A. Jannink, c. B. Kleefstra, b. P. de Ruig 0 B. Höpink, c. W Misset, b. A. Maas 1 H. Schnitger, c. B. Kleefstra, b. A. Maas 11 K. J. Elderink, st. R. Ton, b. A. Maas 7 E. v. Heek, c. N. Nagtzaam, b. P. de Ruig 6 A. Stroink, bowled A. Maas 0 P. Hoomans, not out 6 H. Wagener, c. C. Fortgens, b. A. Maas 6 G. Jannink, bowled A. Maas 0 Extra's 3 Totaal 41 Het Juniorentoumooi der Flamingo's is voor vele jongeren de prettigste wedstrijd van het cricketseizoen. Het is daarom zeer goed van het bestuur der Flamingo's om deze wedstrijden dusdanig uit te breiden, dat er eerst voorwedstrijden plaats vinden, en dat de winnaars en de verliezers dezer wedstrij den elkaar daarna weer bekampen. Zooals reeds medegedeeld was, hadden de Haarlem-junioren tegen de Junioren van H. C. C. uit Den Haag geloot en vond dezen wedstrijd Zaterdagmiddag op het Haarlem- terrein onder ideaal cricketweer plaats. Henny wint voor H. C. C. den toss en ver kiest batten. Het totaal werd met inbegrip van 11 ex tra's 110, waarvan Ten Bosch een harde 31 not out. Voor Haarlem bowlden: W. Kramer 3 x 40, J. J. de la Mar 3 x 21, H. Boeree 2 x 14, H. de la Mar 1 x 25. Zij nog vermeld, dat bij Haarlem het keepen, fielden, en het veld-uitzetten goed was. Het ziet er bij Haarlem in het begin ook niet rooskleurig uit. De Gebr. Kramer, Text- macher en de la Mar zijn allen verdwenen, zonder de dubbele cijfers bereikt te heb ben. Als Boeree en Langeraar dan te zamen op de mat zijn, komen er meer runs. K. Helmy zet later de zaak op denzelfden voet voort en draagt met een score van 21 runs veel tot de overwinning van Haarlem bij, die onder geweldige spanning komt in den vorm van een bije. De batsmen worden dan even vrijer met het gevolg, dat er nog eenige runs bijkomen. Op 120 sluit de Haar- lem-innings. Haarlem wint dus met 10 runs op de eer ste innings en doet nu mede in het win- naarstoumooi op 20 en 21 Juli in Amster dam. Zaterdagmiddag werd voor de eerste ronde van het Flamingo-juniorentournooi boven genoemde wedstrijd aan de Spanjaardslaan gespeeld. De Rood en Witters batten eerst, doch faalden allen. Alleen A. v- Baasbank maakte een goede 30 runs. Het totaal werd 50. De bowlingcijfers van V. R. A. waren: M. Hartog 3—15; Smit 0—10; Peters 2—17 en v. Leuven 52. De V. R. A.-jun. hadden niet de minste moeite om dit lage totaal te passeeren. Dank zij Hartog, de speler uit V. R. A. I, die met 100 not out bleef, werd het totaal 139 voor 5. Verder maakte Inglis Arkel 12 runs. De bowlingcijfers waren. J. Chapon 024; J. Goossen 133; A. v. Baasbank 127; B. Schmeink 132; J. v. d. Togt 0—6. De V. R. A.-junioren wonnen dus gemak kelijk met 89 runs en 5 wickets. 2e Klasse Gewonnen door Haarlem 2 met 26 runs op de le innings. Albion 82, Haarlem 108. Bloemendaal wint met innings en 107 runs. Bloemendaal bat eerst en nadat reeds 4 wickets down zijn voor slechts 13 runs, ziet het er niet erg bemoedigend uit. G. v. Dam en H. Beijk toonen dan heel wat minder ontzag voor de bowlerij en de score vliegt omhoog. Het totaal wordt 145. G. v. Dam 51 H. Beijk 21, M. Jansen 21, Walekamp 16, G. Strik 13. Voor Haarlem bowlden: Heimig 364, Spruyt 533, Balen Blanken 033, Harms 112. Het uitstekende bowlen van L. v. d. Meij en G. v. Dam, gesteund door goed feil den, blijkt Haarlem daarna te machtig. Het totaal wordt slechts 13. Bowlingcijfers: Z. v. d. Meij 711, G. v. Dam 32. Haarlem wordt daarna voor innings inge stuurd en met succes. Thans brengen zij het niet verder dan tot 25. Voor Bloemendaal bowlden: L. v. d. Mey 76; G. v. Dam 18; Middelling 06; G. Zeeuwe 22. De prestaties van L. v. d. Meij die Jn totaal 14 wickets voor slechts 17 runs nam, verdient extra vermelding. Vrijdagavond werd de wedstrijd tusschen de beide bovengenoemde elftallen voortgezet. Hoewel er in het begin eenige wickets van Haarlem IV snel vielen en daardoor een overwinning voor het Vde niet onmogelijk leek, zorgde Onkenhout met een krachtige 40 voor de overwinning van het IVde, hiei- in goed bijgestaan door een geduldige 17 van R. Kramer. Voor Haarlem V nam J. de la Mar de meeste wickets, n.l. 7 ten koste van slechts 27 runs, H. Boeree 2 x 50. R. en W. wint den toss en Roodt en De Vos openen op het bowlen van Jhr. C. v. Lennep en M. Stall. De runs komen lang zaam, doch G. v. Langelaar speelt een uit stekende innings en na 2 uur en 3 kwartier zijn er 152 runs. Hiervan hadden A. J. Roodt, G. v. Langelaar 47 (1 zes); O. J. Keijser 10; C. Kwantes 17 N. O.; extra's 17. Jhr. C. L. v. Lennep 4 voor 73; M. Stall 2 voor 7; M. Houtkooper 4 voor 55; J. Faber 0 voor 3. Rood en Wit speelt dan den tijd uit en op 5 voor 9 ziet het er bedenkelijk uit, doch captain Wegerif weet door taai verdedigen de bowlery meester te blijven en forceert aldus voor R. en W. een draw. Op 43 is de tijd verstreken. Extra's 18. A. J. Roodt 2 voor 9; O. J. Keijser I voor 6; G. v. Langelaar 4 voor 10. K. C. H. 2 wint met 62 runs. R. C. H. wint den toss en verkiest fiel den. J. de Graaf en J. Doets blijken met den bal doodelijk te zijn, want in 8 overs is het pleit besleciit en zit A.V.O.S. voor 18 runs aan den kant. J. de Graaf met 3 wickets voor 6 runs en J. Doets nam 5 wickets voor 6 runs. Het begin van de R. C. H. innings is evenmin bemoedigend, op 15 runs zijn reeds 5 wickets neer. A Muller slaat, hoewel niet geheel kansloos, de bowlery naar alle kan ten. Als hij er 41 bijeen heeft, wordt hij door Hetem gebowld. G. v. d. Mey de Bie haalt met 12 nog juist de dubbele cijfers. Op 80 valt het laat ste wicket. Voor A.V.O.S. bowlden H. C. Klerk 7 voor 17, Th. Hetem 3 voor 30 en D. Brauchman 0 vóór 21. Met nog 2 uur speeltijd tracht R.C.H. een inningsoverwinning te behalen wat haar dank zij uitstekend spel van H. C. Klerk 16, Th. Hetem 20 en C. Klerk 11 niet is gelukt. Voor het verlies van 5 wickets had A.V.O.S. de benoodigde 62 runs bijeen, waarna gesloten werd. R. C. H. 2 won dezen wedstrijd dus met 02 runs op de le innings. Gewonnen door C. V. H. met 42 op de lste innings C. V. H. speelde Zondag een zeer geani- meerden oefenwedstrijd tegen Ajax (Ilde klasse N. C. B.). C. V. H. bat eerst op het bowlen van Exmann en W. F. v. d. Lee. De bowlery is vrij eenvoudig en A. Roodt wordt door den oud-Haarlemspeler v. d. Lee op schitterende wijze gevangen. Niet minder dan 8 C. V. H.'ers werden uitgevangen. Het totaal wordt 120. A. J, Roodt 14, G. v. Lan gelaar 16, Chr. Klerck 12, C. Kwantes 13, F. Witkamp 19. Extra 18. W. Dubois 0 voor 9, J. Exmann 6 voor 19, W. F. v. d. Lee 2 voor 31, B. ten Have 2 voor 31, Blomvliet 1 voor 8. Voor Ajax batten dan 13 man, die te zamen 78 runs maken. W. F. v. d. Lee blijkt ook hier een steunpilaar (21) tusschen het zwakke batten der anderen. B. ten Have 15, J. Exmann 15, A. J. Roodt 2 voor 25, G. v. Langelaar 2 voor 27, O. J. Keyser 5 voor 16, L. Servaas 2 voor 6. IN HET BELEEFDE LAND (Waar?) rnnnVi?£r, u!'1 Jondagsnisse Strix)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6