Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Cheque ;-koe rsen Ul HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging De onderhandelingen over het moratorium Agenda 2 Juli Agenda 3 Juli MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam STADSNIEUWS Jubilea P. R. Borger f Directeur Meelcentrale Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen BURGERLIJKE STAND ioi%, - De Engelsche pers over de Ame- rikaansche Aide-Memoire Bij een bespreking van de Amerikaansche Aide-Memoire aan Frankrijk, verklaart de diplomatieke medewerker van de „Daily He rald", het blad'van de Labourpartij, dat het thans zaak voor Frankrijk is om snel te be sluiten. De financieele spanning in Duitsch- land, die bij het bekend worden van het Hoo- verplan iets verminderd is, is reeds weer be zig sterker te worden. De toestand wordt weer zeer ernstig. Men vreest dat ongeveer driekwart van het crediet van 400 millioen, dat de vier centrale banken aan Duitschland hebben verstrekt door de Rijksbank reeds zijn opgebruikt. Wanneer niet spoedig iets ge schiedt tot verlichting van den toestand, dan moet binnen zeer korten tijd de toestand weer zeer critiek worden, omdat het genoemde crediet op 16 Juli a.s. of moet worden terug betaald, of verlengd moet worden en dat nog wel een dag na den vervaldatum van de herstelbetalingen, indien het Hooverplan niet in werking treedt. De „Daily Express" wijst op het voorbeeld van Italië en roept uit: ,,Een Mussolini, de leider van Italië, heeft bewezen een realist en een idealist te zijn, die onmiddellijk op zijn doel afstuurt, terwijl Frankrijk zich ver zet." De liberale „News Chronicle" is van mee ning dat het Amerikaansche memorandum den weg tot overeenstemming effent. Volgens den Washingtonschen correspon dent van de „Times" spreekt het Amerikaan sche memorandum geenszins het laatste woord. Eerder wordt er een gezonde en ste vige basis door gelegd, voor voortzetting der onderhandelingen. Een Engelsch voorstel inzake het garantiefonds? De buitenland-redacteur van de „Matin" wijst erop, dat de Fransche^ ministerraad zich reeds in zijn zitting van hedenmorgen zal bezighouden met een Engelsch voorstel, dat hierop neerkomt, een oplossing te vin den voor de kwestie van het garantiefonds. Deze mededeeling lijkt in zeker opzicht waar schijnlijk, aangezien minister Briand gister middag den Engelschen ambassadeur Lord Tyrrell heeft ontvangen en men aanneemt, dat bij dit bezoek de Engelsche ambassa deur het desbetreffende voorstel van zijn regeering heeft overgebracht. Waarschuwing van Washington. In de Amerikaansche nota wordt de Fran- sche regeering gewaarschuwd, dat indien Duitschland van de bepaling van het Young- plan gebruikmakend een moratorium aan vraagt, Frankrijk ongeveer honderd millioen dollar zal verliezen door de noodzakelijkheid wan de betaling van haar schulden aan Amerika en Engeland, Loucheur's hulpplan voor Duitschland. In de Kamercommissie voor buitenland- sche zaken gaf oud-minister Loucheur een overzicht van de middelen, die zijns inziens geschikt waren om den huidigen toestand in Duitschland te verbeteren. Zijn voorstellen bestonden daarin, Duitschland een uitstel 'van betaling te geven voor het voornaam ste deel van zijn verplichtingen en verder een plan tot afschrijving van de binnenland- sche Duitsche schuld te ontwerpen, om ten slotte de betalingen, die Duitschland nog te doen heeft voor het niet beschermde deel der herstelannuïteiten geleidelijk te vervan gen door leveranties in natura. De Kamer commissie besloot de discussies heden voort te zetten en de regeering het resultaat der besprekingen mede te deelen. •ebouw „St. Bavo" Examen Hoofdacte, 9 uur „Esperanto", 8 uur „Proza en Poëzie", 8 uur. Gem. Concertgebouw Jaarvergadering Vereeniging van Nederlandsche Arbeids beurzen. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 3—4 uur. Zandvoort Voortzetting Middenstands congres, 10 uur voormiddag. Rembrandt ..Toonfilmparade", 7 en 9.15 uur, voor volwassenen. Palace „De man die zijn moordenaar zoekt", 8.15 uur, voor volwassenen. Gebouw „St. Bavo" „Alberdingk Thijm, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos" 6 uur Commissie voor Beroepkeuze, 8 uur R. K. Grafische Bond, 8 uur Bestuur Bond van Spoorwegpersoneel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Het ziekentriduum te Bloejnendaal Woensdag Het Lof dat Woensdagmiddag gehouden werd, bracht voor de zieken de vervulling van een vurigen wensch, de toespraak van den aan- de zieken welbekenden Antwerp schen onder-pastoor M. v. Hoeck. Met pakkende voorbeelden uit zijn eigen werk onder de zieken wist hij de zieken op te wekken tot groote gelatenheid, groote overgeving, rust en vrede in hun lijden. Donderdag De H. Mts werd opgedragen door pastoor L. Willenborg met assistentie van Rector Nielis van Brussel en den Eerw. Heer André van de Bronk, student. De laatste dag van het Triduum waarop de zieken in stijgende mate het geluk, de aandoening van het Triduum mogen beleven is aangebroken. Rust en vrede ademt alles, een duidelijk bewijs van de stemming die bij allen leeft, bij zieken, helpsters en belangstellenden, 't Is de rust die de gewijde plechtigheden van onzen H. Godsdienst geven. De rust in het kerkje, het opvallende in deze dagen, terwijl toch de ruimte zoo beperkt Is en men zich dikwijls moet behelpen. De vredige rust in heel deze oefening is een schoone afstraling van de rust en vrede die leeft in de harten der ware leden van het Z. A. Onder de H. Mis sprak pastoor Willenborg tot de zieken als volgt: De Hemelvaart wordt ook herinnerd in de H. Mis. Wij zien ook Christus' Menschheid omhoog gaan naar den hemel als de wierook die opstijgt. Een schoone les vol troost en opbeuring. Onder de H. Mis denkt u aan uw eigen lij den, natuurlijk, maar denkt aan de woorden van deik Zaligmaker: Ik zal hen opwekken op den jongsten dag. De Verrijzenis, de he melvaart is ons toegezegd: Ik ga op tot Uwen en Mijnen Vader. Uw lichaam zal eenmaal omhoog gaan, naar den Vader, wij gaan allen Christus tegemoet in de lucht. Daarom moeten wij ons zoo innig vereenigen met Christus. Zuiver is het offer, omdat het H, Offer der Mis zuiver is in zich, de Heiligheid zelf in wie geen schaduw van zonden is. Laat uw offer ook zuiver zijn zonder we- reldsche, heidensche verlangens, die passen niet in een Christenhart, zeker niet in een zieke die met Christus vereenigd wil zijn. Zoolang als God het wil behoeft de zieke niet anders te doen dan ziek te willen zijn. En als gij zoo ziek zajt zal Hij niet alleen uw eigen ziel heiligen maar uw offer wordt heiligmakend. Die genade is ook in staat om anderen heilig te maken. Een zieke die zóó kalm en tevreden is als gij, geeft aan iedereen een stichtend voorbeeld. De kracht van uw bid den, van uw offer zal verwerven overvloedige genaden om andere tot God terug te bren gen. Propaganda- en publicatie-arbeids bemiddeling Een tentoonstelling Ter gelegenheid van het Congres der Ver eeniging van Arbeidsbeurzen in Nederland, is in het Gemeentelijk Concertgebouw een tentoonstelling gehouden van zaken op het gebied der propaganda en publicatie ar beidsbemiddeling. Volledigheid was niet beoogd. De bedoe ling was slechts eenig materiaal betreffen de propaganda en publicatie, inzonderheid affiches op het gebied der arbeidsbemidde ling te kijk te stellen; de propaganda en publicatie bij de instellingen zelve te die nen. Een aantal affiches A. B. uit eenige lan den was bijeengebracht, zooals uit Neder land, België, Duitschland, Engeland, Frank rijk, Luxemburg, Zwitserland. Afzonderlijk mag genoemd een viertal ontwerpen, affiches, t. w. een plaat „Gem. resp. districtsarbeidsbeurs"; een plaat .Agentschap der arbeidsbemiddeling"; en twee platen „Arbeidsbemiddeling voor han delsreizigers en agenten". Voorts waren er eenige foto's van ge bouwen van arbeidsbeurzen en eenige lectuur, daarop betrekking hebbende. Ook het gebouw is een factor bij de publicatie en propaganda, zij het geen directe. Dan was er op het gebied van licht reclame: lichtbak met verwisselbare trans parantgrafieken over het verloop der be middeling in Nederland gedurende de jaren 1910, 1920, 1930. Ook waren er zegels, vignetten, merken, briefpapier. Een afdeeling lectuur gaf een proefje van een en ander, wat er verschijnt op het ter rein der arbeidswet, resp. eenige andere lectuur, die voor de Instellingen van betee- kenis kan zijn. Examens nuttige handwerken HAARLEM, 1 Juli (Nuts-kweekschool). Geslaagd de dames C. M. van Blom, H. Baart, M. Bannink, G. Eelman, M. B. de Jong en A. C. Val. Gisteren was de heer G. Eysker 25 jaar in dienst van de firma H. J. Carels in de Zijl straat. In den namiddag werd de jubilaris, die momenteel ovenist is, ten kantore der firma gehuldigd. Hij werd daarbij toegesproken door den directeur, den heer J. Carels, den be drijfsleider, den heer G. Wanders, en na mens het personeel door den meesterknecht C. Kramer, die allen zijn groote bekwaam heid, voorbeeldige arbeidzaamheid en beste collegialiteit en samenwerking in het licht stelden. Als blijken van waardeering en sympathie mocht de jubilaris van de directie een enve loppe met inhoud, van het personeel een salontafel, lamp en pul, van de Groot- Werkgeversvereenlging een zilveren legme- daille en voorts bloemstukken ontvangen. De heer H. Ridderikhof was vandaag een kwarteeuw als expeditieknecht werkzaam bij de firma A. van der Steur, Groote Hout straat 48. Na per auto met zijn familie naar de zaak gebracht te zün, werd de jubilaris in de directiekamer toegesp oken door den chef, den heer M. Besier, die hem een enveloppe met inhoud en bloemen overhandigde. Ook van den heer J. v. d. Steur ontving hij een enveloppe met inhoud. Door het personeel werd de jubilaris op het atelier gehuldigd en daarvan kreeg hij een rookktafel ten eeschenke. Per auto werd de jubilaris daarna weer naar zijn woning gebracht. Een verandering bij het Postkantoor Voorloopig geen nieuwe zaalwachter Nu de heer Metz, de voormalige zaal wachter van hetpostkantoor, den dienst met pensioen heeft verlaten, zullen velen hem gisteren en vandaag In het postkan toor gemist hebben en met verwondering hebben waargenomen dat zijn functie ook niet door een ander wordt vervuld. Het postkantoor zal het voorloopig en mis schien altijd zonder zaalwachter moeten doen. Nu is ten gerieve van het publiek tegenover de ingangen een bord opgehangen, waarop de diensten der verschillende lo ketten ziin aangegeven en eenige aanwiizin- gen in het Fransch, Duitsch en Engelsch ten dienste van vreemdelingen. In het begin zal deze verandering zeker aanleiding zijn tot verwarringen, maar mis schien dat het in de toekomst toch wel vol doende blijkt te zijn. De tijd zal het moeten uitwijzen. Hoofdacte-examen 360 candidaten Vandaag is het schriftelijk gedeelte van het hoofdacte-examen in deze stad af genomen. De deelneming aan dit examen was dit jaar zoo groot (360 candidaten), dat 304 examinandi in het gebouw „St. Bavo" en de overigen in de Rijkskweekschool moesten worden geëxamineerd. Hier ter stede is in den ouderdom van 53 jaar overleden de heer P. R. Borger, oud consul-generaal der Nederlanden te Singa pore. De begrafenis zal Vrijdagmiddag 2 uur op de begraafplaats aan de Kleverlaan plaats hebben. Ned. Arbeidsbeurzen De vergadering van heden Voordat hedenmorgen tot verdere behan deling der zaken werd overgegaan, heette de voorzitter welkom den heer W. Drees, zijn opvolger. Dan was het woord aan den heer Spek uit Amsterdam, die de prae-adviezen der werkgevers besprak. Spreker verklaarde zien niet eens met de idee, dat arbeidsbeurzen alleen in het belang zijn der kleinere be drijven. Particuliere arbeidsbemiddeling be hoeft niet achter te staan bij gemeente lijke. Vooral moet ten allen tijde contact met de leiding der bedrijven worden ge zocht. Spreker verzocht de heeren werkgevers hun houding ten opzichte van de openbare arbeidsbeurzen te herzien en te overwegen, dat in het buitenland goede resultaten ver kregen worden. De heer Van Lier, chef van de afdeeling Arbeidsbemiddeling te Den Haag, liet een optimistischen toon hooren en meent, dat het algemeen vertrouwen begint te komen, daar geen der werkgevers zich positief tegen verklaard heeft. De Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken betrekt haar werklieden over de schijf van Ce openbare arbeidsbemiddeling. Dit ia een frappant voorbeeld, dat dienen kan voor alic werkgevers. Spreker was ook van meening, dat üe verplichting aan werkgevers om vacatures te melden, niet juist zou zijn. Het kweeken van vertrouwen en het zoeken van contact zal meer daadwerkelijke gevolgen hebben. De heer C. v. d. Lende, secretaris van het N.V.V., weerlegde de conclusie van den laatsten spreker. Waarom zou men de werkgevers geen verplichting opleggen? Spreker verklaarde zich geen voorstander van een vastleggen der arbeidsbemiddeling in het collectief contract. De heer Bakker, voorzitter van de Neo. Vakcentrale, wenschte meer populariteit van de arbeidsbeurzen, dwang komt daaraan niet ten goede; zeker niet zoolang een groot per centage nog niet vrijwillig' wil meegaan. De heer Batté, hoofdbestuurder van den Centralen Bond van Transportarbeiders, wees op het prae-advies van den heer Nuy en concludeerde, dat de kroegen en loge menten bij de arbeidsbemiddeling in de scheepvaart moeten worden uitgeschakeld en dat het bestaande instituut van de overheid geraadpleegd dient te worden. De heer Klein, leider van de afd Bin nenscheepvaart van de Arbeidsbeurs te Dordrecht, betoogde, dat de arbeidsbeurzen op dit terrein niet behoorlijk geoutilleerd zijn en dat de schippers een hekel heb ben aan bureaux, waar ze ambtelijk wor den behandeld. Spreker betreurde het. da? geen enkele collega, geen enkele vakkundige bemiddelaar aanwezig was Het is dan ook geen wonder, dat de café-bemiddeling nog hoog in tel is. Het is niet gemakkelijk het vertrouwen van de schippers te winnen, maar in Dordrecht is men zoover gekomen, dat de kroeg-idee zoo goed als verlaten is. Een centrale beurs zou echter van grootu beteekenis zijn. De heer Slotemakers van het Verbond van Ned. Werkgevers wees er op, dat men op den goeden weg is en dat de arbeidsbe middeling meer en meer gebruikt wordt. Wettelijke verplichting zou veel teniet kun nen doen. Dan was het woord, aan de prae-advi- seurs. Allereerst aan den heer Van Delft, die nogmaals betoogde, dat men de arbeids beurs als een bedrijfsinstituut moet be schouwen. Den werkgevers verzocht spreker toch in ieder geval een proef met de ar beidsbeurs te nemen. De prae-adviseurs verdedigden daarna lïi het kort het uitgebrachte advies. De voorzitter bracht dank aan prae- adviseurs en debaters en concludeerde, dat de algemeene gedachte is: meer contact tua- schen werkgevers en wei'knemers door Cc arbeidsbeurzen. Spreker hoopte, dat de beraadslagingen daartoe veel zullen hebben bijgedragen Dank werd gebracht aan hes gemeentebestuur van Haarlem, voor öc vriendelijke ontvangst, aan den heer Vader, directeur van den Werkloosheidsdienst te Haarlem, die alle voorbereidingen heeft ge troffen. Voorgelezen werd een dank-telegram van oud-minister rof. dr. Slotemaker de Bruïne. Des middags werd een autotocht door ae omstreken van Haarlem gemaakt en een bezoek gebracht aan de Hoogovens. Het jubileum van het Groote Gasthuis Congres van den Kon. Ned. Middenstandsbond De ochtendvergadering Aan den gisteravond gehouden feestmaal tijd in het Groot-Badhuis, waaraan o.m. ae Commissaris der Koningin, de heer Heringa van het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid namens den minister, de bur gemeester, de heer Van Alphen, deelnamen, bracht jhr. Röell in zijn rede den brand te Vincennes ter sprake. Spreker deelde mede, dat heden een vergadering van het bestuur van het Kol Instituut wordt ge houden, waarin wordt beraadslaagd over hetgeen tot herstel van hetgeen door den brand verwoest Is, kan worden gedaan. Bcdrijfsradenwel De heer Nijhuis te Rotterdam hield In het hedenmorgen voortgezette congres een beschouwing over het „voorontwerp eener bedrijfsradenwet". De heer Nijhuis besprak in bijzonderheden het ontwerp en besloot met het uiten van den wensch, dat de Tweede Kamer de vrij heid, die ons volk steeds is liefgeweest, zal weten te handhaven. Plaats en taak van den midden stand in het econ. leven De heer dr. C. Visser, secretaris van de Kamer van Koophandel te Delft, leidde vervolgens een prae-advies in over: „Plaats en taak van den middenstand in het eco nomisch leven". De algemeene secretaris, de heer De Groot, wees er op, wat de vakgroepen kun nen verrichten. Als voorbeeld noemde hij de organisatie van drogisten en die van wetensch. optiek. De middenstand heeft zijn levensbestaan in eigen hand; hij moet ae kracht en den moed hebben zijn taak te aanvaarden. De inleider beantwoordde ten slotte de verschillende sprekers. Besloten werd, met instemming van den Inleider, geen beslissing omtrent de conclu sies van het prae-advies te nemen. De voorzitter stelde voor het congres te verdagen tot den namiddag en thans voort te zetten de algemeene vergadering. Aldus werd besloten, waarna verschillen de mededeelingen werden gedaan. O.a. werd meegedeeld dat 22 Kamers van Koophandel op dit congres vertegenwoordigd zijn. Tot directeur van de vereeniging Meelcen trale, zal worden benoemd de heer H. M. Abraham, tot voor kort meelagent te Haar lem, doch onlangs benoemd als ambtenaar bij het Regeeringsbureau voor de uitvoering der Tarwewet 1931. Feestavond voor het personeel Ter eere van het 350-jarig bestaan van het St. Elisabeths of Groote Gasthuis werd gis teravond door het College van Regenten een feestavond aangeboden aan het niet verple gend uitwonend personeel. Dit feest werd bijgewoond door het College van Regenten'en verschillende doktoren, als mede eenige genoodigden. Reeds aanstonds werd de stemming er in gebracht door de zusters-jazz-band, die den geheelen avond onder leiding van de muzi kale zuster Ellerbeck voor afwisseling zorgde. Vervolgens trad op de heer Jos. de Clerck, die drie vioolsolo's op schitterende wijze uit voerde, hierin geaccompagneerd door een pianist. Op verdienstelijke wijze kweet de heer De Clerck zich van zijn taak en wist zijn auditorium mee te sleepen in de muzi kale sferen. Daarna werd aan het College van Regen ten bij monde van den administrateur, den heer J. Steenhuis, een bronzen gedenkplaat met oorkonde aangeboden namens het niet- verplegend uitwonend personeel. Spreker complimenteerde vooraf het College van Re genten met het zeldzame jubileum van het Gasthuis, dankte de Regenten voor het aan bieden van dezen avond en gaf vervolgens een uiteenzetting van de gedenkplaat. Al hoewel de plaat zelve nog niet gereed was, had de vervaardiger, de heer W. F. Andréa, alhier, toch voor een duidelijke teekening gezorgd. De oorkonde was vervaardigd door den heer G. A. Luitingh te Haarlem. Met de beste wenschen voor den verderen bloei van het Gasthuis eindigde spreker. De heer Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen dankte namens hc-t College van Regenten op gevoelvolle wijze het niet-verplegend uit wonend personeel voor de gedenkplaat en den spreker voor zijp goede woorden, waarbij hij er vooral den nadruk op legde, dat allen, aan het Gasthuis verbonden, een schoone taak hebben te vervullen vanaf den hoogste tot den laagste toe. Spreker dankte voor de toewijding, waarmede het personeel zijn taak vervult, en eindigde met de beste wenschen voor het Gasthuis. Vervolgens werden de aanwezigen vergast op een viertal zangnummers, uitgevoerd door eenige leden van het niet-verplegend perso neel, die zich op verdienstelijke wijze van hun taak kweten en een flink applaus oogst ten. Daarna volgde een revue, die verschillende tafereelen in proza en poëzie ten tooneele voerde. Op uitstekende wijze wisten de spe lers hun rollen te vertolken. Op humoristi sche en plastische wijze ontrolde zich deze pittige revue aan het oog der toeschouwers. Vooral het slot-tableau was schitterend. Geen wonder, dat het luid applaus vertolkte, dat de aanwezigen hadden genoten. Na een korte pauze trad daarna op de Veluwsche zanger Jan van Riemsdijk. Op onderhoudende wijze vertelde de heer Van Riemsdijk, gestoken in de kleeding van een .Veluwsch boerken" enkele anecdotes en gaf daarna verschillende „versies" ten gehoore. Een en ander werd afgewisseld door of ge accompagneerd met pianospel en zang van de zangers mej. Boogaard en den heer Snel. Een daverend applaus beloonde het gezel schap-Van Riemsdijk voor de leuke zang nummers. Vervolgens werden door een aantal zusters eenige tafereelen uit de Geschiedenis van het Gasthuis opgevoerd. Elk tafereel werd voorafgegaan door een korte uiteenzetting. Opgevoerd werden; „Elisabeth van Thurin- gen", ,,'t Passantenhuis", „Het Regentesse- stuk" en „De vooruitgang van het Zieken huiswezen in het Gasthuis vanaf de intrede van Dr. Kouwer". Het spontane applaus na elk tafereel bewees, hoe deze tafereelen in den smaak vielen en insloegen. De enscenee- ring was schitterend en de voorstelling na tuurgetrouw, terwijl de uitvoering van elk stuk buitengewoon interessant was. Na enkele jazz-band-nummers trad ver volgens de geneesheer-directeur Dr. L. C. Kersbergen op. Spreker deelde mede, dat het hem zeer aangenaam getroffen had, dat hy als biyk van erkenteiykheid op zün kamer een bloemenmand van het niet-verplegend- uitwonend personeel had aangetroffen. Ge woonlijk aldus spreker komen de ge voelens niet tot uitdrukking. Onze zuideiyke buren loopen gauwer warm dan wij. By een gelegenheid als deze komen de harten open. Ook had het spreker aangenaam getroffen, dat verschillende veteranen aan de uitnoo- diging van Regenten gehoor hadden gegeven. In het by'zonder werd door Dr. Kersbergen toegesproken de oudgediende, de heer Schmalgemeijer, ten -tijde van Dr. (thans Prof.) Kouwer operatie-bediende, die niet tegenstaande zün 73 jaren, dezen feestavond kwam bywonen. Ten slotte trad op de heer G. Wolzak Hzn., Regent-penningmeester van het Gasthuis. Spr. was verheugd over den goeden geest, die er onder het personeel van het Gasthuis heerscht, getuige de samenwerking tot het uitvoeren van de verschillende opgevoerde stukken. Spreker memoreerde den bloei van het Gasthuis, dat onder de eminente leiding van den directeur-geneesheer Dr. Kersbergen geworden is tot een eerste-klasse-inrichting. Een geweldig applaus volgde op dit spon taan woord, hetwelk bewees, welk een hooge plaats Dr. Kersbergen' in het hart van het niet-verplegend personeel inneemt. Na enkele nummers van de zusters-jazz- band, een rondedans enz., werd deze schit terend geslaagde feestavond verre na het middernachtelijk uur gesloten. Vermelden wy nog, dat tusschen de ver schillende punten van het program de aan wezigen onthaald werden op versnaperingen. J a arvergadering In 1932 zal de jaarvergadering van den Ned. R. K. Banketbakkersbond te Haarlem worden gehouden. Gevonden dieren en voorwerpen J. Spierings, Barendsestraat 46, rywielbe- lastingplaatje. Reijnen, Nieuwe Groenmarkt 17rd. rijwielbelastingplaatje. Bureau van po litie, Smedestraat, rijwielbelastingplaatje. G. Jimink, Abeelstraat 3, badpakjes, hand doek en muts. Spoor, Westergracht 21, bril. Antonissen, Riepstraat 33, badpak met hand doek. J. F. de Droog, Keizer Karelstraat 25 film (foto). Kennel Haerlem, Wilhelmina- laan 22, hondje (gebr. door Dahlhaus, Zijl- weg). Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22, hond. B. Munt, Schoterbosehstraat 16, hals band met penning-, C. v. Empel, Amsterdam- schevaart 110 rood, jas. Koster, Lange Poel laan 38, jasje. Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebr. door Hameteman, Jan Steenstr. 7). Kennel Haerlem. Wilhelminalaan 22 kat (gebr. door Hartog, Gen. de Wetstraat). Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22, kat (gebr. door Uit den Boon, Emmalaan), J. Meelker, Harmenjansweg 27, kano. W. Len- mare, Santpoorterstraat 53, muts. Bakker, Dr. Leydsstraat 31, mes. Wassenaar, Da- mfatestraat 32, mantel. Bureau van Politie, Smedestraat. nummerplaat. Lohman, Tey- lerhofjesstraat 2 rd. portemonnaie met inh. C. Vonk, Heerensingel 5a rd. portemonnaie met inh. Hulshoff, Garenkokerskade 17, sleutel. Beunder, Lange Boogaardstraat 10 rd. speld. A. Teune, Kleverlaan 21, Bloemen- daal, tasch m. i. W. Sweij, Gierstraat 68, tasch met inh. J. van Es, Van Nesstraat 23, vetspuit. Bruin, Olycanstraat 8, vulpen. Bakker, Da Costastraat 31, zak m. i. Terug te bekomen by: Wester, Middenweg 74, autoped. Wapstra, Anjeliersstraat 28, autowiel met band. Kantoor, gemeente-ont vanger, bril. V. d. Putten, Papaverstraat 18, boekje. Bureau van politie, Smedestraat, bril. Bureau van Politie, Smedestraat, glazenwis- scher. Louwkamp, Bellamystraat 29,g horloge ketting. Valkenaar, Diederickstraat 18, re genjas. J. Govers, Camphuysstraat 17, regen jas. Bureau van politie, Smedestraat, boekje. Van 't Woud, Kloppersingel 89, vogel. Meu- lenbroek, Pladellastraat 42, kat. Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22, kat (gebr. door Ten Kate, Westerlaan 16, Aerdenhout). V. d. Wetering, Bilderdijkstraat 21, muts. V. d. Nee, Bakkerstraat 60, potlood. Pijs, Barbaros- sastraat 25, pet. Smit, Schreveliusstraat 37, portemonnaie m.i. Kaam, Badhuisstraat 21, pakje m. i. Runhaar, Saenredamstraat 63, portemonnaie m.i. Vader, Garage Juliana- laan, zaag. Moerkerk, Rollandstraat le, zwempakje en handdoeken. V. Hesteren, Ma- doerastraat 5, rijwielbelastingplaatje. B. Tuin, Kopsstraat 18, rijwielbelastingplaatje. Spie rings, Barendsestraat 46, rijwielbelsting- plaatje. Reynen, Nieuwe Groenmarkt 17 rd., rijwielbelastingplaatje. L. Molenaar, God fried v. Bouillonstraat 27, sleutel. Radema ker, Lange Margarethastraat 4, tasch. V. Norden, Westerstraat 53, trui. J. de Mare, Edisonstraat 6, tasch. Groenendaai, Brou wersstraat 9, streng wol. Stouten, Papento- renvest 5 rd., wegenbelastingkaart. Dubela'ar, Teslastraat 32, duif. Niekerk, Omjeboom- straat 163, duif. Politiebureau, Smedestraat, étui. Stocken, Barteljorisstraat 34, hond. v. d. Veldt, Zij-Zijlweg 2, hond. Moseman, L. Raamstraat 20, handdoek. Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22, kat, gevonden door v. Rees, Overboschlaan. Idem, kat, gevonden door' Peper, Roosveldtstraat 26. Idem, kat, 1 gevonden door Edelman,, Vondelkade. Kennel Sauna, Parklaan 119, kat, gevonden door v. d. Berg, Velserstraat 28. Irem, kat, gevon den door Remee, Gierstraat. Idem, kat, ge vonden door Jansen, Oranjestraat 8. Van Gog, Spaamwouderstrat 46 rood ketting met hangslot. Gemeente Reiniging, Harmenjans weg 85, nummerplaat van een motorrijtuig. Benaut, Parkstraat 13, notitieboekje. Stol wijk, Korte Wijngaardstrat 4, portemonnaie m.i. V. Vught, Ged. Voldersgracht 9 rd., por temonnaie m.i. V. Dijk, Kastanjestraat 25, Processie in de Deo Een treffende plechtigheid Met „een processie door den tuin", om het zoo beknopt mogelijk uit te drukken, werd gisteravond in „St. Joannes de Deohet plechtige feest van het Veertigurengebed op waardige wdjze besloten. Dit geschiedde ook zoo in de laatste vorige jaren, maar dit maal werd via den hoofdingang (aan de straatzijde) de weg heen en terug, naar en van uit den tuin, gekozen. Stemmig, fleurig en kleurig was de lange stoet, die aan den Troonhemel met het Allerheiligste vooraf ging. Buiten hes lange voorhek aan de straat stonden lange rijen toeschouwers ge schaard, die in bewondering en stilte de mooie processie gadesloegen. Want ja, al die mooie vaandels, dat Maria-beeld, ge flankeerd door leliën, die roode en blauwe toogjes, die koorknapen met palmen en strooisel, en daartusschen de Eerwaarde Broeders, de verpleegden en penslonnalren van „Het Huis", en vóór den Troonhemel met het Allerheiligste de schaar priesters en koorknapen met wierookvat en schel; 't was alles zoo indrukwekkend, zoo'n roerend schoone hulde aan Christus Koning, dat zelfs de buitenstaanders er zichtbaar door getroffen werden. De fiere „Spaarne-Bazuin" en het Zangkoor en Jongenskoor van „de Spaarnekerk", deden zich afwisselend hoo ren. De zieken' en gebrekkigen, die naar bui ten konden vervoerd worden, waren in den tuin aanwezig, om de processie te kunnen zien voorbytrekken. Aan een keurig rust- altaar werd de zegen met het Allerheilig ste gegeven. Met den lofzang „Te Deum" werd in de mooie Kapel de grootsche plech tigheid besloten. De processie had by het in- en uittrek ken, van buiten af, een rustig verloop, zoo dat ook de politie ongestoord den stoet kon gadeslaan. Een harteiyk woord van dank aan allen, die tot het welslagen dezer processie zoo onvermoeid gearbeid hebben, is hier onge twijfeld op zyn plaats. De orgelconcerten in het Gem. Concertgebouw Zes concerten als proef Na langdurige discussies heeft de Haar- lemsche Raad gisteren besloten, in het komende winterseizoen 6 orgelconcerten te doen geven in het Gem. Concertgebouw. Zoo blijven deze concerten, alhoewel het aantal van 10 tot 6 verminderd is, toch nog behouden. Als de belangstelling nu ook wat grooter wordt dan in voorgaande jaren, is het vry- wel zeker, dat zy gehandhaafd zullen wor den. Ned. Roomsche Reisvereeniging De Ned.. Roomsche Reisvereeniging heeft weer verschillende excursies georganiseerd; o.a. 12 Juli naar Schiphol, 18 en 19 Juli naar de Veluwe, 2 Augustus naar Noord- wyk aan Zee en 15 en 16 Augustus naar Nymegen. Personalia De heeren F. W. van Paradys en D. Wil- lemsen. beiden alhier, slaagden te 's-Graven- hage voor diploma A van het machinisten examen. By Kon. besluit is herbenoemd tot kanton rechter-plaatsvervanger in het kanton Haar lem de heer mr. dr. W. P. Vis, alhier. De uitgever H. H. Mohlenkamp te Eind hoven, zal, In samenwerking met B. en W., een propagandaboek voor Tiel uitgeven. De heer J. D. H. van Uden te Haarlem, vroeger te Tiel, is uitgenoodigrï, het histori sche gedeelte van dit werkje te verzorgen. Werkplaats voor lood- en zinkwerk A. M. Prent De heer A, M. Prent heeft zyn werkplaats aan de Twijnderslaan 3 geheel laten verbou wen. Wy moeten zeggen dat het keurig Is geworden; de nieuwe werkplaats is naar de laatste eischen ingericht met moderne ge reedschappen enz. Niet alleen het inwendige van de zaak is veranderd, ook de gevel heeft een heel ander aanzien gekregen. Met op eigen werkplaats vervaardigde zinken letters staat de naam der firma op den voorgevel. Het geheel maakt dan ook een uitsteken den indruk. Ondertrouwd: 1 Juli, W. C. Leising en M. Marczak, P. T. Schouten en J. P. M. van Reysen, A. G. Barnhorn en M. C. F. de Groot, S. Lierens en B. Anholt, L. J. v. d. Tweel en A, M. H. Schramm, A Klop en H. Boerwinkel, F. J. Koelemeyer en M. T. Lichtenberg, A. A. v. d. Velde en J. Kuilder, W. P. Platei en C. M. Lamers, W. H. A. Hettasch en B. J. van Donselaar, N. Rooij- mans en C. C. Dik, C. Spaargaren en H. W. Groeneveld, J, Leenhouts en A. W. A. de Vogel. Getrouwd: 1 Juli, H. J .Baumgartner en A. Kieseier, J. G. Botter en A. C. Kuiper, J .Bekooij en M. M. Reiers, A. Delissen en R. Zdunski, C. van den Berg en M. J. Koks, T. J. Quee en J. C. Pruis, W. L. Terstal en H. A. G. Oerlemans, P. J. H. v. d. Mast en L. W. Stoffer, J. Kollaart en W. A. A. Demkes, G. P. Zwaanswijk en A. J. Cassee, W. C. van Roon en J. J. van Weeren, J. J. Wesselius en K. van Looy. Geboren: 1 Juli, M Lagerwey.Van der Stelt, dochter; 29 Juni, H. KooienRozen dal, dochter; 29 Juli, J. M. I. Zuurendonk Hartloper, zoon; 30 Juni, W. G. M. Dam Van Zeeland, dochter; 30 Juni, M. E. SchreursVan Kempen, 2 zoons; 1 Juli, M. W. JoostenBronstring, dochter; 1 Juli, M. E. van der MolenVan Lieshout, zoon. Overleden: 30 Juni, M. F. G. van der Horst—Van Gunsteren, 55 j,. Lange Marga rethastraat; 30 Juni, C. Luman—Ceelie, 58 jaar, Leidschevaart; 1 Juli, G. A., 14 dagen, zoon van G. A. Man, Hazepaterslaan. DONDERDAG 2 JULI 1931 Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 H Nederl 1916 4'4 Nederl 1917 4% Nederland 1931 4 '4 N.Ind. 1926 B 1011S/16 103% 10315/16 98% 'ioi"/w 103% 103?%, 101%, 98% Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. 118 115% 134 industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford 186 99% $xd. 78 45 118 53% 287% 188% 100% 80 45 119% 54 293% Industr. Buitenland 58%, 52% 7%, 15% 60% 53% 7 Bethlehem Steel 0. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 33% 90% 34 94 Petroleum Gaboes Kon. Olie Perlak 227 25% 292V, 109 8 9% 7% 248% Continental OU SheU Union Oil 8 9% 6 Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott Tapanoell Serbadjadl Silau V. 1. O* O. Allied Intercontin Rubber 95 74 45% 27% 55% 27% 51 41 3% k 45 51 40 Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. 12% 10% 41% 121% '0% 11 Suiker H. V. A. 345 25% 91% 62 224% 2543% 47% 292% 40 358 94% Tabak Jostkust Senembah /laxwell 227' 2581 45 293% Spoorwegen ünlon Pacific Wabash Jhic. Miiw St. Paui Kansas City South 170 16 6% 33%, 243% 171% 15% 63% Prolongatie v 1% DONDERDAG 2 JULI ig3l Parus 9.70 34.60 Mew-York (cable) 12.08% 2.48 58.95 2tlrich s. 48.10 Rome 12.95 23.90 Oslo 66.50 Stockholm 66.60 66.45 7.30 Weenen 34.85 27.— 9.80 34.70 12.09% 2.49 59.05 48.20 13.05 24. 66 .'60 66.70 66.60 7.40 35.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2