Laatste^ Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders De verbinding aan de Oranje Nassaulaan Ernstige aanrijding op het Plein Agenda 3 Juli Agenda 4 Juli De winkelsluitingskwestie De Hoogeerw. Heer Deken L. A. A. M. Westerwoudt MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Het proces tegen Woldemaras Haarlemsche Reddingsbrigade VERKEERSONGEVALLEN STADSNIEUWS Gebouw „St. Bavo" „Alberdingk Thijm," 8 uur Kinderkoor „Inter Nos" 6 uur Commissie voor Beroepkeuze, 8 uur R. K. Grafische Bond, 8 uur Bestuur Bond van Spoorwegpersoneel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Auto totaal verbrand Het nieuwe raadsbesluit Statuten Prov. Staten van Noord-Holland De Wieringermeerpolder Personalia De Gezondheidscommissie te Haarlem in 1930 Aanbesteding Weest op uw hoede! Vereeniging Koninginnedag Eindexamen handels-eindklasse H. B. S. A. BURGERLIJKE STAND DAMMEN „Haarlemsche Damclub" UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HALFWEG Handige automobilisten HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER SANTPOORT VIJFHUIZEN VELSEN VELSEN-NOORD Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- INGEZONDEN Koers 2.15 Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes 103'/. 103 101716 99 12314 115 135 18934 101 <y8 6034 3434 2534 247% 118% 87, 98/. 8716 9634 73% 45 26% 56'/, 26% 5134 40% 89/i$ 1034 356 2534 9434 64 4034 17434 8634 24/g 193% 103 8334 45 120% 52 V, 29634 5434 36 9134 97; 97% 75 45 124% 360 34 224 256% 45 296% 174% 16% 6% 26% VRIJDAG 3 JULI 1931 9.70 34.80 12.08% 2.48" 58.95 48.10 12.95 29.55 66.50 (>6.60 66.50 7.30 34.90 27. - 9.8'. 34.70 12.09% 2.49 59.05 48.20 13.05 29.65 66.60 66.70 66.60 7.40 35.10 29.- Doodelijke ongevallen Gisteravond werd de vrouw van den land bouwer v. D. te Beek en Donk vermist. Bij onderzoek vond men de vrouw in de schuur. Waarschijnlijk tengevolge van het omslaan van een aldaar staande hooikar had zij het ongeluk gehad, daaronder te geraken. Na veel moeite gelukte het, de vrouw te bevrijden. Direct ontboden geneeskundige hulp kon slechts den dood tengevolge van indrukking der borstkas constateeren. Zij was plm. 40 jaag oud en slechts 4 maan den gehuwd. Te Someren had de knecht A. v. d. V., die bezig was met het knippen van een haag, het ongeluk in een kuil te vallen. De jongeman leed aan vallende ziekten. Na het ongeval miste men den jongen. Na lang zoeken vond men hem, doch de jongen bleek toen reeds te zijn verdronken. Te Den Haag. Gistermiddag is de 30-jarige K. C., wo nende te 's-Gravenhage op de Nieuwe Park laan, met zijn auto tegen een boom gereden. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, al waar hij 's avonds aan de bekomen verwon dingen is overleden. 17 Augustus a,s. Op 17 Augustus a.s. zal voor den Krijgs raad te Kowno het proces beginnen tegen den oud-Minister-president Woldemaras en 23 van zijn aanhangers, wegens het voorbe reiden van een omwenteling en den aan slag op overste Rusteika. Waarschijnlijk zal dit proces het grootste sensatie-proces worden sedert het bestaan van Littauen als onafhankelijken staat. Het hoogtepunt wordt natuurlijk het verhoor van den oud-Minister-president Woldema ras zelf, die beschouwd wordt als de geeste lijke vader van de geheele omwentelings poging. Er zullen ongeveer 200 getuigen, waaronder ook de Staatspresident, gehoord worden, waarbij vele oud-ministers, en ook ministers van de zittende regeering, officie ren en ambtenaren. Waarschijnlijk zullen de zittingen niet openbaar zijn. Een tijdelijke brug gelegd Voor de bewoners van de Oranje Nassau laan te Overveen is thans eindelijk een op lossing bereikt, waardoor een verbinding van die laan met Haarlem mogelijk is geworden. Weliswaar is deze verbinding nu nog slechts alleen Voor voetgangers en fietsrijders, omdat slechts een tijdelijke brug geslagen is, doch dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat thans geen gelegenheid bestaat, een vaste brug te slaan. Deze zal er nu in het najaar komen. Deze oplossing van het moeilijke vraagstuk van de doortrekking van de Oranje Nassau laan is nu reeds mogelijk geworden doordat tusschen eigenaar en gemeentebestuur over eenstemming is bereikt in dezen geest, dat de eigenaar toestemming gaf tot het leggen van de brug vóór de Haarlemsche Recht bank uitspraak heeft gedaan betreffende de door de gemeente Bloemendaal aan den eigenaar te betalen schadeloosstelling. voor Drenkelingen In de gehouden besuursvergadering van de Haarlemsche Reddingsbrigade hebben de leden de functies onderling verdeeld, zoodat het bestuur thans als volgt is samengesteld: Voorzitter; Joh. M. Schmidt, Barteljoris- straat 21, Haarlem; Vice-Voorzitter: J. L. v. d. Kloet, arts, Schotersingel 127, Haar lem; Penningmeester: A. G. J, v. d. Berg, Hyacintenlaan 41, Overveen; le Secretaris: H. Munsterman, Leidschevaart 548, Haar lem; 2e Secretaresse; Mevr. A. Perry Meyer; Commissarissen: D. N. Haase, J. Kemper, J. M. Thuis, N. J. Zwart. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen 4 uur „Geel Wit" 6 uur. Restaurant Brinkmann Algemeene ver gadering van den Bond Heemschut 11 uur. Geen persoonlijke ongelukken Hedennacht omstreeks half twee heeft op den hoek PleinLorentzplein, een zeer ern stige aanrijding plaats gehad tusschen een taxi, komende van het Lorentzplein en gaan de naar het Plein en een luxe auto, be stuurd door iemand uit Den Haag, die met groote snelheid, circa 50 60 K.M. over het Plein reed en den Wagenweg op wilde rij den. De laatste auto vloog met een geweldigen slag tegen den eersten op, zoodat deze om viel en in brand vloog. De bestuurder wist nog tijdig uit den brandenden auto te komen en zich zoo in veiligheid te brengen. Onmiddellijk werd de brandweer gealar meerd, doch toen deze met een brandspuit ter plaatse kwam, stond de auto in lichte laaie en was er niets meer te redden. Het vuur is met een slang op de water leiding gedoofd. De auto, die de aanrijding veroorzaakte, werd zoo ernstig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Tegen den bestuurder uit Den Haag Is proces-verbaal opgemaakt, terzake het .geen voorrang verleenen. Vernietiging zal gevraagd worden aan de Kroon Door de Middenstandscentrale zal bij de Kroon vernietiging gevraagd worden van het Woensdag door den raad genomen besluit be treffende de winkelsluiting De Haarlemsche Winkeliersvereenigingen en de Vereeniging van Huisvrouwen, omvat tende 3000 huisgezinnen, hebben de Midden standscentrale haar vollen steun toegezegd bij haar actie. Nog deze week zal het bezwaarschrift der Middenstandscentrale aan de Kroon verzon den worden. De „Stcrt." bevat de statuten van de N.V. Rubber-, Asbest- en Ebonietfabrieken voor' heen gebrs. Merens, alhier. Spoorwegabonnementen voor leerlingen der M. T. S. In zijn vergadering van 2 September 1930 besloot de Gemeenteraad van 's-Gravenhage, aanvangende met den cursus 19301931 per jaar vijf spoorwegabonnementen beschikbaar te stellen voor Haagsche jongelieden, ten einde hen in staat te stellen het onderwijs aan de Middelbare Technische School te Haarlem te volgen. Voor dit doel werd op de gemeentebegroo ting voor het jaar 1930 een bedrag van f 1.650 beschikbaar gesteld. In September as. zullen aan vijf nieuwe leerlingen voor den cursus 19311932 abon nementen moeten worden gegeven, zoodat voor dien cursus tien abonnementen zullen noodig zijn. Aangezien deze, zooals nader is gebleken, voor vijf leerlingen per cursus een uitgave vorderen van plm. f 1.500, (tijdens de vacantiën wordt geen abonnement ver strekt) stellen B. en W. voor alsnog een be drag van f 1500 min tweemaal f 150 is f 1200 beschikbaar te stellen. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bij: J. Hofman, Kruis weg 27rood, autoped; Van Wijk, Leidsche- straat 37roód, boekje; Van Wonderen, Beu kenstraat 15, broche; Bureau van Politie, Smedestraat, bal, bal van een hoorn, sleu- tej. p prank, Oosterstraat 56. bril; Van Norden, Kerkstraat lOzwart, gewicht; J. T. van Erpers Royaards, Jacob van Ruysdael- laan 17 (Heemstede), horloge; Van de We tering, Bilderdijkstraat 21, muts; Groenevelu, Hooimarkt 16, mantel; Blom, Oranjestraat 14, manchetknoop; Bakker, Rampiaan 10 portemonnaie met inhoud; Sierkan, Grcwtc Markt, portemonnaie met inhoud; Spek, Ce - taurusstraat 4, portemonnaie; Cornehssen, Antoniestraat 81rood, rijwielpomp; Prinsen. Zuider Buiten Spaame 16, rijwielbelasting- nlaatTe- Veldkamp, Maraisstraat 19 rijwiel betastingplaatje; Van d. Klashorst Over- mnstraat 65, schoen; Doombosch, Houtmam; vulpotlood: D. Koelenwijn Brederode- straat 30, vacht; Gaus, Van Loostraat 3, vulpen. In het nummer van ons blad van 25 Juni verscheen het bericht, dat de heer J. J. de Vries, R. K. Statenlid der provincie Noord- Holland, voor deze functie zou bedanken in verband met zijn verkiezing tot lid van den Zaandamschen gemeenteraad. De heer J. J. de Vries deelt ons echter mede, dat dit bericht onjuist is. Naar wij vernemen heeft de hoogeerw. heer L. A. A. M. Westerwoudt, die, naar men zich zal herinneren, te Rome ziek is geworden en na dien tijd om gezondheids redenen in Zwitserland heeft vertoefd en nu te Vught verblijf houdt, gisteren een bezoek gebracht aan zijn pastorie aan de Leidschevaart. Z.H.E. zal echter weer naar Vught terugkeeren, want hem is voor nog geruimen tijd volstrekte rust voorgeschre ven. Het zal nog. wel eenige maanden du ren voordat hij het parochiewerk zal her vatten. Voor het examen hulp-automobielmonteur van de T. M. S. „Technicum" te Rotterdam slaagde de heer D. J. Verbruggen alhier. Minder gevallen van besmettelijke ziekten Heden vergaderde de Gezondheidscom missie in het Gem. Concertgebouw. Uitgebracht werd het jaarverslag, waar aan wij ontleenen, dat werd voortgegaan met het systematisch woningenbezoek en dat 657 woningen werden verbeterd door on- derhandsch overleg met de eigenaren. Voorts dat op de lagere scholen toezicht is gehou den in den meest uitgebreiden zin. In het afgeloopen jaar kwamen 380 ge vallen van besmettelijke ziekten ter open bare kennis, tegen 406 in het jaar 1929. In 1930 werden 2 gevallen aangegeven van febris typhoidea en 5 gevallen van para typhus b., tegen geen gevallen van para typhus b. in 1929. Verder werden aangege ven 115 gevallen van diphtherie, waarvan 4 met doodeljjken afloop. Van de 115 aan tasten bezochten 65 een school. In 1929 werden 163 gevallen aangegeven. Gevallen van roodvonk 243, tegen 237 in 1929. Van de aangetasten hadden 171 den leeftijd van 110 jaar, 50 van 1020 jaar en 22 boven de 20 jaar. 166 van deze patiënten bezoch ten een school. Andere besmettelijke ziekten kwamen niet voor. Tuberculose-sterftecijfer lager. Het sterftecijfer aan tuberculose is in vergelijking met 1929 iets lager. In 1930 overleden aan longtuberculose 80 patiënten, tegen 84 in 1929, 16 aan hersentuberculose, tegen 15 in 1929 en 14 aan andere vormen van tuberculose, tegen 24 in 1929. Verder werden aangegeven 2 gevallen van nekkramp, waarvan 1 met doodelijken af loop en 11 gevallen van kinderverlamming. Voorts ontleenen wij nog aan het jaar verslag, dat bij raadsbesluit van 24 Sep tember 1930 71 woningen onbewoonbaar werden verklaard en dat van gemeentewege verscheidene voorschotten aan verschillende woningbouwvereenigingen werden verleend voor het bouwen van arbeiderswoningen. Het blad „Zuigelingenzorg" werd ook het afgeloopen jaar weer gratis verspreid. Plaatsing van bedrijfsleiders of bedrtjfs- boeren In verband met het overleg, dat de voor- loopige Wieringermeer-directie te Alkmaar heeft gehad met de door de centrale land bouworganisaties ingestelde contactcommis sie, deelt deze directie mee, dat bij de leiding van de cultuurwerkzaamheden omtreeks 40 bedrijfsleiders of bedrijfsboeren geplaatst kunnen worden. Deze bedrijfsleiders dienen flinke personen te zijn met een degelijke kennis van den landbouw, zoowel in theore tisch als in practisch opzicht, hetgeen vooral tot uiting dient te zijn gekomen door het met succes voeren van de leiding van een groot bedrijf. Het ligt in de bedoeling aan de bedrijfS' boeren, na een kortere of langere practische oriëntatie in den polder, de leiding op te dragen van de exploitatie van 400 500 H.A. cultuurland, totdat deze in gebruik gesteld worden voor den gewonen gebruiker. De di rectie stelt zich voor, dat de leeftijd dezer bedrijfsboeren moet liggen bij de 35 5, 45 jaar. Naast deze bedrijfsboeren zijn noodig om. streeks 200 landbouwers, die deze bedrijfs leiders assisteeren in de leiding en mede practisch aan den cultuurarbeid mede doen. Zij dienen een leeftijd te hebben van om streeks 25 a 30 jaar. Aan de eerste categorie zou een vergoe ding gegeven kunnen worden van plus mi nus" f 40 per week en aan de tweede ca te gorie van plus minus f 30 per week. De be. trokken personen kunnen tijdelijk met hun gezinnen onderdak vinden in eenvoudige bij hun werk gelegen woningen, die later inge ruimd dienen te worden voor de landarbei ders. Aan de centrale landbouworganisaties is nu verzocht aan de voorloopige Wieringer meer-directie bi) de keuze van deze personen haar bemiddeling te verleenen. Hierdoor zal worden bereikt, dat aan een groote groep landbouwers de gelegenheid wordt geopend, van nabij met den Wieringermeerpolder kennis te maken, zoodat het gemakkelijker is om te zijner tijd het besluit te nemen al of' niet van de gelegenheid gebruik te ma ken, zich in den Wieringermeerpolder te vestigen. De personen zullen geleidelijk aan noodig zijn, al naar de uitbreiding van de werk zaamheden, zoodat ook de afroep geleidelijk zal plaats hebben. Als regel zal niemand de leiding van een bedrijf worden toevertrouwd, vooraleer hij voldoende georiënteerd is in den polder en na eenigen tijd van praktijk te hebben door gebracht bij het bestaande bedrijf. Aangezien hooge eischen zullen worden gesteld aan de bekwaamheid enz. van de aan te stellen bedrijfsboeren, wordt in over weging gegeven, niet alleen te solliciteeren naar een plaats als bedrijfsboer, maar zich op te geven voor assistent bij de bedrijfsboe ren. De aanmelding van de gegadigden moet geschieden bij de voorloopige directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar. Hedenmorgen werd vanwege den hoofd ingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noordholland in het bureel Zijlweg 24, alhier, aanbesteed: het uitvoeren van verf- en behangwerken aan gebouwen, kunstwerken, enz. van het Noordhollandsch kanaal, in zes perceelen. Raming voor perceel I 850.voor per ceel II 2150.voor perceel III 800.—; voor perceel IV 800.voor perceel V 1100.voor perceel VI 1150. Laagste inschrijver voor perceel I was Doomspleet, Amsterdam, voor 732.voor perceel n, G. de Boer, Amsterdam, voor 1777.voor perceel III, P. J. In 't Veld, alhier, voor 720.voor perceel IV, J. w. Pool. te Knollendam, voor 934.voor perceel V, P. J. Renooi, te Schagerbrug, voor 888.voor perceel VI, de frima Gebr. de Boer, te Den Helder, voor 998. Bij een bewoonster van Haarlem-Noord kwam gisteren een koopman die stukken zeep en doozen postpapier te koop aanbood. De dame kocht een stuk zeep van den man en gaf hem, aangezien zij geen klein geld had, een bankbiljet van f 10, om dit even te gaan wisselen. De koopman liet zijn tasch achter, doch is met het geld niet meer teruggekomen. Men zij dus gewaarschuwd. Centrum-Comité In de Dinsdag gehouden vergadering van het Centrum-Comité der Ver. Koninginnedag werden als lid geïnstalleerd de heeren O. Th. Dantuma, J. A. Kaart Sr. en F. Bouman. Door den voorzitter, Mr. dr. Bijvoet, werden deze heeren hartelijk toegesproken. Hierna werd overgegaan tot behandeling der overige agenda punten. O.a. werd besloten op Ko ninginnedag een kanowedstrijd te organisee- ren, terwijl des avonds een rondvaart door de singels zal plaats vinden met verlichte kleine vaartuigen. De kanowedstrijd zal gehouden worden in den Kloppersingel en zal aanvangen n.m. 3 uur. Inschrijvingen kunnen geschieden bij het secretariaat Ged. Voldersgracht 4. Na- Zere mededeelingen zullen te zijner tijd be kend gemaakt worden. Door de Buurtvereeniging Ged. Raamgr., Voldersgracht enz. is voor dezen wedstrijd uitgeloofd een verguld zilveren medaille. Leiderskamp voor natuurstudie Van 21 tot 28 Juli heeft te Bakkum bij Castricum op het Provinciale Landgoed een kamp plaats, georganiseerd door de Nederl. Natuurhistorische Vereeniging, dat bezocht wordt door hen, die leiding geven in het vereenigingsleven en die hun kennis van de natuur willen vergrooten. Leider van dit kamp is Dr. Joh. H. v. Bur- kom, voorzitter van genoemde vereeniging. Als docent en excursieleider zullen in dit kamp o.a. optreden de heeren E. Vogelen zang, Rentmeester van het Provinciale Land goed, Dr. v. Lohuizen over Sterrenkunde, de heeren Gerbranda en Blokhuis, houtvesters bij het Staatsboschbedrijf over duinbosschen, C. Sipkes en Dr. J. P. Bijhouwer over de duinflora en Dr. Tesch, Directeur van Rijks. Geologischen Dienst. Dit is het derde kamp van dien aard, dat gehouden wordt. Door de ligging in de duin streek zal de duinflora en -fauna hier in het bijzonder behandeld worden. De deelnemers slapen zoowel in tenten als in de jeugdherberg, terwijl een klein aantal over de pensions in Castricum ver deeld wordt. Zij, die geen leiding geven in het ver eenigingsleven, worden ook tot een beperkt aantal toegelaten. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot C. Sipkes, Zijlweg 194, Overveen. Auto-banditisme In een der Haarlem omringende dorpen, geschiedde dezer dagen het volgende, dat toch wel even de moeite van vermelding waard is. In de gelagkamer van een café zat o.a. een „heer" aan de stamtafel, die blijkbaar boven zijn „theewater" was. Duidelijke symptomen waren hiervan, dat de man telkens zeer luidkeels en hoog liedjes lalde, zoodat de bezoekers van serre en terras gestoord omzagen naar den schreeuwer, wiens hoofd bijna in vlam stond. Na eenigen tijd stapte hij luidruchtig op, wiebelde, tot schrik van de toeschouwers, om een Ford-auto heen, die voor het trottoir stond, en verdween daarin met een plof. Nadat hij eenige malen het nood-signaal geprobeerd had (de man scheen erg op lawaai gesteld) schoof het Fordje vooruit en we zagen een der bezoekers nog snel het auto-nummer noteeren. Je kon nooit weten, wat er gebeurde! Eenige meters verder stond het vehikel stil voor het politie-bureau. Men zag een der politie-mannen even spreken met den bestuurder, waarna deze zijn weg vervolgde, angstig en wat ontstemd nagestaard door de bezoekers van het café, die zich op het terras bevonden. De onprettige voorgevoelens, die deze menschen wellicht koesterden, werden te spoedig bewaarheid. Geen tien minuten later kwam er be richt aan de stamtafel, dat de auto was verongelukt. Een der heeren ging dadelijk met zijn auto kijken en trof daar, blijkens zijn latere mededeelingen, den auto over den kop ge slagen aan, terwijl de inzittende er, wonder genoeg, vrij goed, met enkele onbeduidende schrammen was afgekomen. Het ongeval moet hebben plaats gehad door een te sterk remmen van den beschon- kene, waardoor het Fordje oversloeg. Met beklemming vraagt men zich af, wat deze man voor groot onheil had kunnen stichten, onheil, waardoor waarschijnlijk anderen de dupe waren geworden: een rustig wandelend oud-heertje, een paar spelende kinderen, andere automobilisten, enz. Gelukkig zijn dezen aan iets dergelijks ontkomen. d. H Voor het eindexamen handels-eindklasse (aansluitend bij de 2e klasse der Hoogere Burgerschool A) zijn geslaagd de volgende candidaten: Mej. M. Ardesch, mej. H. C. Voogd, N. L. Adam, J. Frederiks, J. C. Merens en Th. J. van Zutphen. Ondertrouwd: 2 Juli: A. Rijken en M. van Maas W. T. Kuijper en G. de Rid der C. L. Pieters en W. Steffers C. Oldenburg en C. M. de Nobel. Getrouwd: 2 Juli: P. Knape en T. A. M. Hogerheijde A. Broekhuizen en A. Har- ting J. W. van Kordelaar en S. C. Kuij- ken A. van Dokkumburg en M. E. v. d. Werken A. Jansen en H. Visser A. Dozzi en G. Bakker J. M. Saarloos en C. M. F. Middelkoop. Geboren: 30 Juni: d. van J. R. Bierste kervan Snippenburg z. van J. Houwe- ling—Hendriks. Overleden: 30 Juni: P. R. Borger, 53 jaar, Westerhoutstraat 1 Juli: E. W. Verzijl- berghMeeuwes, 85 jaar, Hagestraat L. W., 2 mnd., z. van G. P. Roest, Oudeweg. De algemeene jaarvergadering, welke dit jaar op Maandagavond a.s. gehouden zal worden, belooft bijzonder belangrijk te zul len worden. Verschillende ingrijpende veranderingen worden voorgesteld betreffende de wedstrij den om de clubkampioenschappen 1931/32, terwijl bovendien de bestuursverkiezingen, mede met het oog op het 25-jarig bestaan der vereeniging, van groot belang zijn. De 1ste voorzitter (P. G. van Engelen), de lste secretaris (J. B. Sluiter Jr.) en de commissaris-bibliothecaris (H. van Lunen burg Jr.) stellen zich niet meer herkiesbaar. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij H. Duivestein, Boschlaan 9a, Bloemendaal, een zilveren halsketting met medaillon; S. Ruigrok, Bloemendaalscheweg 127 Bloemendaal, een regenjas; C. v. Maren, Bloemendaalscheweg 234 Overveen, een slin ger van auto; Duijkers, Grenslaan 22 Aer- denhout, een dameshoedje; J. Hout, Allan - straat 57 Haarlem, een kampeermes; J. H. v. Boekei, Oranjeboomstraat 14 Haarlem, een heerenrijwiel; Bloemendaalscheweg 112, Bloemendaal, een heerenhoed; P. Smid, Kerkplein 7 Bloemendaal, een vulpotlood; Fischer, Militaireweg 9a Overveen, een hand werkschaartjeB. Roeland, Zijlweg 297 Haarlem, een dameszakdoek; de Jong, Bre- aerodeweg 41 Bloemendaal, een ring met sleutels; Hollander, Vijverweg 1 Bloemen daal, een hondenriem; Delissen, Schermer straat 10 Haarlem, een grijze gummiregen jas; R. Stoeltje, pompman Bloemendaalsche strand, een badpak; J. Lokerse, Timorstraat 5 Haarlem, een dynamo van een rijwiellan taarn; aan den politiepost te Aerdenhout, een jongenspet; aan den politiepost Noord zeestrand, twee badhanddoeken, een huis sleutel, een badhanddoek en badpak, een manchetknoop, een ceintuur, een grijs jon gensjasje; aan het bureau van politie te Overveen, een witte tennisschoen, een dop van een benzinetank, een koperen hangslot, een kaatsbal, een slap boordje, een vermoe delijk gouden oorknop met imitatie parel, een jute zak, een bruine parasol (tompouce). Zilveren jubileum van 't Kopje Dinsdag 7 Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat de bekende, meisjes kostschool ,,'t Kopje" op den Hooge Duin- en Haalscheweg, werd ge opend. Dit 25-jarig jubileum zal op feeste lijke wijze herdacht worden. In het Jeugd huis zal een samenkomst gehouden worden van leerlingen en oud-leerlingen. Na deze reünie zal in den tuin van 't Kopje een thé aangeboden worden. De beide directrices, de dames Bayer zullen zonder twijfel talrijke blijken van be langstelling met dit jubileum ontvangen. Persoaalia In de te Arnhem gehouden algemeene vergadering van den Volksbond tegen Drankmisbruik werd als bestuurslid gekozen mevr. R. de Voogt-de Vogel, alhier. Voor de tweede maal binnen een week werd door de politie de rijsnelheid der pas- seerende motorrijtuigen gecontroleerd. We derom liepen verschillende automobilisten in de val. Opmerkelijk was dat na één aan houding het eerste kwartier geen slachtof fers irlfeer vielen. Door het in- en uitscha kelen der koplichten was men namelijk reeds gewaarschuwd en men passeerde met een begrafenisgangetje grijnslachend de gevaar lijke zone. GEEN AFSCHAFFING DER BEDRIJFSBELASTING In de vorige raadsvergadering werd in handen van B. en W. gesteld om advies een adres van belastingplichtigen in de be drijfsbelasting houdende verzoek om de ver ordening tot heffing van een zakelijke be lasting op het bedrijf voor het belasting jaar 1931 buiten werking te stellen, of, in dien dit niet mogelijk is, allen aangeslagenen voor het belastingjaar 1931 ontheffing of vrij stelling te willen verleenen; en om de ver ordening tot heffing eener zakelijke be lasting op het bedrijf met ingang van 1 Januari 1932 definitief in te trekken Wat het eerste verzoek betreft stellen B. en W. voor, daarop een afwijzende beschik king te nemen omdat het niet in overeen stemming met een juist financieel beheer is te achten, om in den loop van het jaar een belasting af te schaffen op welker op brengst bij de vaststelling der begrooting ten volle is gerekend. Ten aanzien van het tweede verzoek stel len B. en W. voor, deze aangelegenheid bij de vaststelling der begrooting voor 1932 na der onder de oogen te zien, omdat dan beter dan thans de financieele toestand der gemeente kan worden overzien. De financieele commissie kan zich met het voorstel van B. en W. met betrekking tot het eerste verzoek vereenigen, doch wat het andere voorstel betreft is de meerderheid der Commissie van oordeel, dat het des betreffende verzoek reeds aanstonds in be handeling kan worden genomen. Onderwijs. Tot onderwijzer aan de bijzon dere school te Nieuw-Vennep (hoofd de heer W. Faber) is benoemd de heer H. Kroon alhier. Ongeval. Donderdag reed de 10-jarige scholier J. op zijn rijwiel op den Hoofdweg alhier. Bij het passeeren van een auto week de knaap te ver uit, waardoor hij eerst in den graskant en daarna hals over kop in de Hoofdvaart terecht kwam. Gelukkig bemerkte de autobestuurder het ongeval en met diens hulp wist de jongen zich weer op het droge te brengen. Met een nat pak en een gehavend rijwiel werd hij thuis gebracht. Burgerlijke Stand van 30 Juni—2 Juli '31. Geboren: Pieter Johannes, z. van A. B. Mast en G. M. Venema. Cornells Adriaan, z. van D. Leen en M. van Oeveren. Willem Frede- rik, z. van W. Wisse en N. Cevaal. Wilhel- mina, d. van K. Donker en A. van Rijn. Ondertrouwd: Jan Ridder, 24 jaar en Lena Windig, 24 jaar. Jacobus van der Meer, 37 jaar en Kaatje Adriana van der Meulen, 17 jaar. Maarten Bakker, 24 jaar en Adriana Maria Zantman, 22 jaar. Jacobus Nicolaas de Koning, 27 jaar en Catharina Vasten hout, 21 jaar. Getrouwd: Gerardus Schouten, 30 jaar en Anna Catharina Lamboo, 28 jaar. Dirk van den Oever, 22 jaar en Aagje van den Berg, 25 jaar. Willem Borst, 36 jaar en Johanna Hesseling, 27 jaar. Overleden: Hendrikus van Wijk, 70 jaar, ongehuwd. Personalia De heer M. A. Visser, alhier, slaagde voor het propaedeutisch examen god geleerdheid. Boottocht De reeds lang aangekondigde boottocht van de R.K. Sportvereeniging „Santpoort" naar Volendam heeft plaats Zondag 12 Juli. Het vertrek uit Velsen is bepaald op negen uur, de aankomst in Vel sen op negen uur des avonds. Comité Koninginnedag Dezer dagen kwam bovengenoemd comité bijeen, in een der lokalen van de O. L. School. Mededeeling werd gedaan, dat de gehouden collecte ongeveer 440 heeft opgebracht. De autotocht met de ouden van dagen zal worden gehouden op 8 Juli. De tocht zal gaan over Haarlem Bloemendaal, Zandvoort, Vo gelenzang en Noordwijk naar Noordwijk aan Zee. 15 auto's zijn beschikbaar gesteld. On geveer 40 personen boven de 60 jaar zullen dit mooie reisje meemaken. Het vertrek van Vijfhuizen is op 1 uur gesteld. Een commissie, bestaande uit het dage- lijksch bestuur en 4 leden is samengesteld om een feestplan voor Koninginnedag uit te werken, terwijl de heeren onderwijzers zorg zullen dragen voor een programma voor de kinderen. Het feest zal worden gehouden op 31 Augustus, op het terrein van den heer Gehrels, dat deze heer belangloos voor dit doel beschikbaar heeft gesteld. Aanvaring Woensdagavond voer een diep geladen baggerbak, getrokken door een sleepboot, tegen het remmingswerk van de nieuw gebouwde Vjjfhuizerbrug. Door de kracht waarmede de aanvaring plaats vond, zette het remmingswerk om en drukte het landhoofd op zijde, met gevolg dat de brug niet meer gesloten kon worden. Spoedig was de opzichter van de „Lijnden" ter plaatse. Na eenigen tijd aan de brug gewerkt te hebben, gelukte 't toch weer haar te sluiten, ben, gelukte het toch weer haar te sluiten. De sleepboot mocht nadat een schikking had plaats gehad, weer vertrekken. EINDEXAMEN R. H. B. S. Voor het eindexamen der R. H. B. S. afd. B. slaagden de heeren P. M. Pleyler en P. J. Kostelijk te Velsen en A. H. van As, W. Colenbrander, J. M. Heere, A. J. Dalhuysen, N. A. Schol, H. J. Stammes en D. J. Wij- minga, allen te IJmuiden. Ernstige auto-botsing Op den Wijkerstraatweg, nabij de Burge meester Weertsstraat, heeft Donderdagmid dag ongeveer half 5 een ernstige autobotsing plaats gehad. Vanuit Beverwijk naderde met groote snelheid de luxe-auto van notaris S. uit Schoor], terwijl uit de Burgemeester Weerts straat een vrachtauto der Alkmaar Packet kwam. Zeer waarschijnlijk heeft de schrik den bestuurder van den luxe wagen te pakken gekregen, want volgens ooggetuigen had hij nog gemakkelijk kunnen stoppen en een aanrijding voorkomen. Hij deed ent evenwel niet en reed met groote vaart tegen den zwaren vrachtauto op. Van den luxe wagen werd het voorste gedeelte geheel in elkaar gedruki, zoodat verder rijden uitgesloten was. De auto is dan ook ter reparatie in een garage gebracht. De beide inzittenden kwamen wonder bo ven wonder met den schrik vrij. De vrachtauto beliep slechts lichte schade. Benoeming niet aangenomen De heer P. F. C. Roelse, die bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen als lid van den Raad als no. 2 op de lijst der S. D. A. P. werd herkozen, heeft thans bij den voorzit ter van het centraal stembureau bericht in gezonden, deze benoeming niet te aanvaar den. De heer Roelse had sedert 1923 zitting in den gemeenteraad voor de S. D. A. P. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk HEEMSTEDE, 30 Juni 1931. Geachte Redactie, Zou het niet mogelijk zijn dat van hoo- ger hand wat meer aandacht geschonken werd aan het rijwielverkeer langs de Zand- voortschelaan? Het is meer dan ergerlijk hoe velen, twee aan twee, anderen dwingen achter te blij ven. Zondag reden voor mij verscheidene paartjes met een heel kalm gangetje. Mis schien 6 7 K.M. Aan het gebel van achter op komende wielrijders stoorden zij zich niet. Of wel mopperden, dat hij of zij maar kalm aan moest doen en bleven naast elkaar met eenzelfde gangetje voortpeddelen. Zooals u misschien wel wert, is het rijwielpad naar Zandvoort op veel plaatsen zeer smal. Indien het niet geoorloofd is naast elkander op het fietspad te rijden, zou dat dan niet door een bord kenbaar gemaakt kunnen worden? Zoo noodig op die plaatsen waar het pad zeer smal is? Bij voorbaat dankend, Hoogachtend, W. VRIJDAG 3 JULI 1931 Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 Nederl. 1916 4H Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4J4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mtl. industrieën Unilever Calvê Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. TapanoeU Serbadjadi SUau V. L O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart HolL Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Jostkust Senembah Maxwell Spoorwegen UnlOD Pacific Wabash Jhlc. MUw. St. Paul Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 80 45 119% 53'/, 293% 53"/i6 8S/l6 '6 /ie 93% 230% 12 10% 423/g 122 10% 230 258% 4734 293 1615/i9 1% 101 /i6 103'/, 103% lOl'/i, 99% 605/i6 8 24 250 52 40 Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn ZUrich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2