Binnen landsch Nieuws Voor de Huiskamer RADIO MOORS Het gestolen Luchtballonnetje OF DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN R. K. Vredesactie en de Ontwapeningsconferentie Papieren van waarde LUCHTVAART Motie van den R. K. Vredesbond De Amsterdamsche binnenstad De Fransche gezant in Den Haag GEMENGD NIEUWS Groote boerderij afgebrand Ernstige aanrijding Uitslaande brand te Vlaardingen Motorfiets tegen auto Bij het kersenplukken Van een ladder gevallen Onder een baanschuiver FINANCIEN RADIO-NIEUWS RADIO-OMROEP Het gelukkige optreden in den aanvang van 1931 van de Unie van R.K. Studenten- vereenigingen in Nederland ten aanzien van een actie voor den wereldvrede, vond ge- reedelijk instemming bi) den R.K. Vredes bond, die in verband met de komende ont wapeningsconferentie mede een actie onaf wijsbaar oordeelde. Op 18 Februari had de eerste bijeenkomst plaats, waarbij, uitgenoodigd door het be stuur van den R.K. Vredesbond, vertegen woordigers aanwezig waren van alle cen trale R.K. organisaties. Allen betuigden in stemming met de voorgenomen actie. Uit deze eerste vergadering werd een co mité van actie geboren. In een vergadering op 25 Maart werden commissies gevormd voor algemeene zaken en leiding binnenlandsche propaganda buitenlandsche verbindingen persaangele genheden financiën. Een concept-motie werd voorgelezen, welke een kleine commissie nader zou formuleeren. Op deze vergadering vond het denkbeeld van een petitionnement onder de katholie ken algemeene instemming. Den 14en April werd een vergadering ge houden, waarin de tekst der motie werd goedgekeurd, tot overleg met het buitenland besloten en de commissie voor binnenland sche aangelegenheden haar plannen ont wierp. Op 22 Juni was men zoo ver, dat in een vergadering in Den Haag het contact met het buitenland was verkregen. In de vergadering van Donderdag 2 Juli kon het resultaat van het overleg met het buitenland en van de bemoeiingen der bin nenlandsche commissie aan de aanwezigen worden voorgelegd. Aesloten werd: le. De R.K. Vredesbond zal in September ec-i: groote algemeene vergadering beleggen tot uiteenzetting van de bcteekenis der ont wapeningsconferentie en tot aanneming van de volgende motie: 1. Overwegende, dat thans, twaalf jaren na het einde van den oorlog, in de wereld nog geen werkelijke vrede heerscht, maar integendeel onrust en onzekerheid in ontstellende mate toenemen; 2. Overwegende, dat een ieder, als mensch en als Chris ten, verplicht is al zijn invloed aan te wen den om een herhaling van den anteerenden oorlog te voorkomen, de stoffelijke macht der wapenen te vervangen door de zedelijke macht van het recht en door de handhaving daarvan de voor alle volkeren noodzakelijke veiligheid te verzekeren en den vrede onder hen te bevestigen; 3. Overwegende, dat volgens de woorden van Benedictus XV de gelijktijdige en wederzijdsche vermin dering van bewapening .daartoe onmisbare voorwaarde is; 4. Overwegende, dat verschillende staatslieden in volle be wustzijn van hun verantwoordelijkheid de waarschuwing hebben uitgesproken, dat mis lukking der a.s. Ontwapeningsconferentie niet minder dan een ramp voor de wereld zou beteekenen; geven ondergeteekenden, èn persoonlijk èn als lid hanner volksgemeenschap, uiting aan hun vasten onverzettelijken wil. dat de Ontwapeningsconferentie brenge onmiddellijke, daadwerkelijke en belangrijke vermindering van bewapening in al haar factoren en wel zóó, dat de wereld van de voortdurende oorlogsdreiging bevrijd worde. Zjj verwachten derhalve met de meeste stelligheid, dat de gedelegeerden ter Ontwapenings conferentie, in het bewustzijn van hun zware verantwoordelijkheid tegenover het volk, dat zij vertegenwoordigen, en tegenover de ge meenschap der volken, dezen duidelijk uit gesproken wil in daden zullen omzetten. 2e. Na en in aansluiting bij deze vergade ring zal in de maand October in samenwer king met de centrale organisaties, in alle plaatsen des lands aan allen gelegenheid worden gegeven, instemming met de motie te betuigen. 3e. Eveneens zullen in de maand October, met de onmisbare medewerking der centrale organisaties, hare afdeelingen. vooral door huisbezoek, handteekeningen van ons katho lieke volk in al zijn geledingen verzamelen. De administratieve leiding berust bij een bureau van actie in Den Haag. Van al het menschelijk streven en werken, van ons en anderen, kan slechts vrucht worden verwacht, idien het wordt gedragen door een krachtig en volhardend gebed. De Nederlandsch-Belgische onderhandelingen De „Nation Beige" en andere Fransch- Brusselsche bladen, zijn niet tevreden met het démenti van buitenlandsche zaken be treffende het bericht van eerstgenoemd blad omtrent ae Wielingen. Zij houden vol, dat de Nederlandsch—Belgische bespre kingen hieromtrent wel degelijk zoover ge vorderd waren, dat de heer Hymans naar Parijs ging vertrekken om met jhr. Bee- laerts van Blokland én jhr. Loudon de voor- loopige overeenkomst te onderteekenen. Harerzijds voegt de „Indépendance Beige" de spreekbuis van minister Hymans, aan het démenti toe, dat België absolute en totale rechten heeft op de Wielingen, waarvoor Nederland zich altijd gedesinteres seerd heeft, vooral in oorlogstijd, om ze voor militair gebruik van de Duitsche ma rine te laten dienen. Volgens verschU'.ende bladen zou een Nederlandsch journalist in de onderhandelingen gemengd zijn; de „Na tion Beige" noemt als zoodanig den heer Van Blankenstein van de „Nieuwe Rotter- damsche Courant", die te Brussel oniangs enkele dagen vertoefde. In Vlaamsch-Katholieke kringen, die van Belgische zijde het belangrijkste element zullen zijn, bij het tot stand komen van een eventueele nieuwe Nederlandsch—Belgi sche overeenkomst, zegt men, volgens de ,,Msb." niet te kunnen gelooven, dat de Nederlandsche regeering zoo tactloös zou zijn als haar onderhandelaar te laten op treden iemand, die behoort tot den redactie staf van een blad, dat de hevigste campagne tegen België heeft gevoerd voor het verwer pen van het verdrag eenige jaren geleden. En die in werkelijkheid niets vertegenwoor digt, wat hem als onderhandelaar prestige zou kunnen geven. De Katholieke Vlamingen voelen er niets voor aan een dergelijk per soon eenig gezag ars onderhandelaar toe te kennen. Men verwacht dan ook een tegen spraak van de regeering in Den Haag. Blijft deze uit, dan verwacht men, dat een Katho liek Kamerlid een vraag hieromtrent zal stellen. Geen demping van het Rokin Demping van de Vijzelgracht De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag met 29 tegen 16 stemmen het voorstel van den heer Van den Bergh, om de Vijzelgracht niet te dempen, verworpen en daarna de voordracht van B. en W. tot demping zonder stemming aanvaard. Ter zake van het Rokin is het voorstel- Ter Haar (demping) met 24 tegen 21 stem men verworpen en het plan van P. W. (niet algeheele demping en aanleg van een par keerterrein) met 25 tegen 20 stemmen aan vaard. Naar Moskou benoemd? De Parijsche correspondent van de „Msb." meldt: De heer de Monzie, die was aangezocht voor den gezantschapspost te Moskou om den heer J. Herbette te vervangen, heeft doen weten, dat hij het aanbod van Quay d'Orsay meent te moeten afwijzen. In verband daarmede werd verzekerd, dat de benoeming tot gezant te Moskou van den heer A. Kammerer, die thans de Fransche republiek in Den Haag vertegenwoordigt, kan verwacht worden. Varkens in de vlammen omgekomen. Omstreeks negen uur gistermorgen is brand uitgebroken in de groote boerderij van II. J. in de Haagsche straat te Cuyk. Het vuur ontstond in het woonhuis met stal en vond ruim voedsel in het pas binnengereden hooi. Zoo snel grepen de vlammen om zich heen, dat de bewoners nauwelijks tijd hadden een deel van den inboedel te redden. Het overi ge ging in de vlammen verloren, terwijl ook een achttal varkens omkwamen. De belendende schuur brandde eveneens totaal af De oorzaak van den brand is nog niet bekend. De brandweer kon tegen de geweldige vuurzee weinig uitrichten mede door gebrek aan voldoende water. Gebouwen en inboedel waren bij den Boerenbond verzekerd. Op de brug, liggende over de Woudwate ring te Woubrugge, heeft gistermorgen een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door mej. B. te Wou brugge en een motorrijder, den heer van der Puit uit Katwijk. Terwijl mej. B. met haar wagen over de brug reed, kwam van de tegenovergestelde richting de motorrij der met snelle vaart aanrijden. De laatste had blijkbaar geen tijd meer om te remmen en door het feit, dat de passage erg nauw is, reed hij in volle vaart tegen den auto. De motorrijder werd van zijn voertuig geworpen en met ernstige hoofdwonden moest hij naar het ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. tegen een vrachtauto gereden. De broeders hebben ieder een been gebroken. 55 postduiven omgekomen. Gisternacht om half één brak te Vlaar dingen brand uit in het drie verdiepingen hooge pand, toebehoorend aan den timmer man H. in de Vleersteeg. Beneden was een timmermanswerkplaats. Op de eerste etage woonde het gezin v. B., bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, de tweede etage was onbewoond, terwijl boven, op een zonderka mer, de alleenwonende L. huisde. Het gezin v. B. kon slechts in nachtgewaad het huis verlaten. L. moest nog gewekt wor den en kon zich nog juist over een ladder in veiligheid brengen. Nog vóór de brandweer aanwezig was, sloegen de vlammen reeds over naar een aan den overkant van de steeg liggende bakkerij. Zij konden hier echter spoedig worden ge- bluscht. De brandweer, die met groot materiaal werkte, kon evenwel niet verhinderen, dat het pand van H. geheel uitbrandde. Een 55-tal postduiven, toebehoroende aan L. kwam in de vlammen om. Het blusschings- werk werd zeer bemoeilijkt, doordat het pand geheel is ingebouwd en de Vleersteeg slechts enkele meters breed is. Om twee uur ongeveer was men den brand meester. De inboedel van v. B. was verzekerd, van L. was niets verzekerd. De omliggende pan den bekwamen veel waterschade. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Vracht-auto in de sloot Chauffeur ernstig gewond Gisteren botste de vrachtauto van zeke ren Milder uit Gendt, beladen met aard beien, onder Bemmel, tegen een boom, waardoor de auto totaal versplinterd in een naast den weg gelegen sloot terecht kwam. De chauffeur Milder, kwam eveneens in een sloot terecht en kon na eenige moeite door voorbijgangers op het droge worden gebracht. Met zeer zware inwendige verwondingen werd hij naar het St. Elisabethsgasthuis te Arnhem overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. Autobus te water Eén gewonde Donderdagmiddag is een autobus met werkloozen uit de gemeente Wehl, die aan de Baaksche beek werken, van den weg ge reden en in een sloot gestort. De bus werd belangrijk beschadigd; alle ruiten werden vernield. Een der inzittenden werd licht ge wond. Het ongeluk is veroorzaakt door het onvoldoende wijken van een boerenwagen. Jongen levensgevaarlijk gewond Te Cadier en Keer was Donderdagnamid dag de 16-jarige P. H. J. van P. in een weide van den landbouwer J. U. aan het kersenplukken'. Plotseling is de jongen echter uit den boom gevallen. Hij kreeg een sche delfractuur en hersenschudding. In vrijwel hopeloozen toestand is de zwaar gewonde door den G.G.D. van Maastricht naar het ziekenhuis Calvarieberg overgebracht. Het gevaarlijke schilderswerk De 20-jarige schildersknecht G. de V. is Donderdag op de Koornmarkt te Delft, bij het verrichten van werkzaamheden, van aanzienlijke hoogte van een ladder gevallen. Hij bekwam een schedelfractuur en ernstige inwendige kneuzingen. In zorgwekkenden toestand werd hij door de politie naar het gasthuis vervoerd. Een man gedood Gisterochtend tegen tien uur heeft op de Westermarkt te Amsterdam een werkman van ongeveer 50 jaren een klap gekregen van den baanschuiver van een motorwagen van lijn 14. De man viel met het hoofd op de rails en werd dood opgenomen. De straat is ter plaatse wegens nerstel- werken opgebroken. De man had op het laatste oogenblik willen oversteken, maar kon door den toestand van den weg niet vlug genoeg vooruit komen. Duitsch Kunstzijde-Syndicaat Voor den duur van tien jaar opgericht^ De onderhandelingen tusschen de belang rijkste Duitsche, Hollandsche, Italiaansche en Zwitsersche producenten van viscose kunstzijde zijn thans tot succesvol einde ge voerd. De deelnemende firma's hebben door hun te Berlijn aanwezige onderhandelaars een overeenkomst onderteekend. waarbij de duur van het syndicaat op 10 jaar wordt vastgesteld. De verkoop van alle viscose- kunstzijde, die geproduceerd wordt door de firma's, in en naar Duitschland heeft van 1 Augustus a.s. af plaats door het kunst- zijde-Verkaufsbureau G.m.b.H. in Berlijn. Van Duitsche zijde is de overeenkomst on derteekend o.a. door de Vereenigde Glanz- stoff-Fabriken, Elberfeld; Glanzstoff-Cour- taulds G.m.b.H., Köln; I. G. Farben, Frank fort; F. R. Küttner A.G.. Pirna en Horming- haus en Co en Elberfeld. Van Hollandsche zijde is de overeenkomst onderteekend door de Algemeene Kunstzijde Unie en de Hollandsche Kunstzijde Industrie in Breda, van Italiaansche zijde door Snia Viscosa, Soie de Chatillon, Commerciale Ita- liana Seta Artificiale, en van Zwitsersche zijde door Stickbauw Kunstzeide A..G. Twee broers gewond Eergisteren zijn te Klimmen de gebroe ders Vincken uit Heerlen met een motorfiets Een der voomaamsten onder de legitimis ten, die in den „burgerkoning" der Franschen, Louis Philippe, slechts een overweldiger zag en met kracht de rechten van den graaf van Chambord voorstond en behartigde, was de markies de Pastoret. Het was in 1844, dat de markies, die in Parijs woonde, naar een badplaats ontboden werd, waar onder voor zitterschap van den prins" uit het huis der Bourbons, diep in 't geheim, een conferentie der legitimistische partij zou gehouden wor den. Nu wist de markies heel goed, dat de po litie hem geen oogenblik uit het oog verloor. Hij was dus zeer bezorgd voor een kistje, dat hij bezat, hetwelk, behalve een heelen bundel brieven van den pretendent, zeer ge wichtige papieren van het royalistisch co mité bevatte. Hij zon dus op een middel om het kistje in veiligheid te brengen. Het bij z'n vertrek in z'n gehuurde woning achter laten, ware roekeloos. Maar ook, de papie ren meenemen had zijn bedenkelijke zijde. Men kon niet weten, of de politie niet ach ter het te houden congres zou komen en den markies onder een of ander voorwendsel zou arresteeren om z'n bagage te kunnen door snuffelen. Daar schoot hem een lumineus idee te binnen. Hij kende in Parijs een dame, de weduwe van een hooggeplaatst officier, wie hij meermalen een dienst had bewezen en die zich gaarne tot wederdienst bereid verklaard had. Haar zou hij het kostbare kistje in be waring geven. Om de vrouwelijke nieuwsgie righeid niet in bekoring te brengen, verze gelde hij het kistje zorgvuldig en bracht het bij de dame. Met de plechtige verzekering, dat zij er voor waken zou, alsof het haar eigendom was, nam de dame het kistje in ontvangst en de markies de Pastoret verliet welgemoed Parijs. Eenige weken later kwam hij terug en z'n eerste gang was naar het huis der dame, om het kistje weer in ontvangst te nemen. Men kan zich voorstellen, hoe hij te moede was, toen zij hem op koelen toon zeide: „Mijnheer de markies, tijdens uw afwezig heid heeft mijn vermogen een gevoeligen knak gekregen. Ik ben het aan m'n kinderen verschuldigd, dit verlies op de een of andere wijze goed te maken, en maak daarom van de gelegenheid gebruik. Ik weet, dat het kistje, dat u mij in bewaring gegeven hebt, voor u en voor den graaf van Chambord van onschatbare waarde is. Alleen voor 60.000 francs zal ik het u teruggeven." De markies de Pastoret was een edelman van den ouden stam. Zonder te schelden of te dreigen, zei hij kalm: „Mevrouw, ik zie, dat ik mij fn u vergist heb en nu voor die vergissing moet boeten. U weet echter, dat ik het bedrag van 60.000 francs zoo maar niet uit m'n mouw kan schudden. Ik verzoek daarom uitstel cot morgenmiddag; dan zal m'n secretaris u het geld brengen." De dame stemde toe en de markies ging heen. Toen zij alleen was, had ze er spijt van, niet meer te hebben geëischt. Een nog schandelijker plan kwam in haar op. Ze maakte toilet, belde, liet een rijtuig komen, nam het kistje en liet zich naar de prefec tuur van politie brengen. „Mijnheer," sprak de dame tegen den pre fect van politie, den heer Delesfórt, „ik heb hier een kistje met hoogst gewichtige papie ren, waarvoor de markies de Pastoret al 60.000 francs geboden heeft. Voor de politie moeten ze nog meer waard zijn, en voor 100.000 francs stel ik ze te uwer beschik king." De prefect dacht even na. Hem was de be trekking der dame tot den markies bekend. Diens vertrek en terugkeer was aan de pre fectuur bericht en de heer Delesfórt begreep dadelijk, dat hij hier met een poging tot af dreiging te doen had. Zonder verder iets te vragen, zei hij kalm: „Ik twijfel niet, mevrouw, dat de inhoud van dat kistje voor de politie 100.000 francs waard is, maar dat is een bedrag, waarover ik niet zelf kan beschikken. Wil u me ver gezellen?" „Waarheen?" vroeg de dame verschrikt. „Naar de Tuilerieën. We komen nog juist op tijd om Z. M. het geval voor te leggen." „Hoe mijnheer?" vroeg de verraderlijke vrouw met klimmende onrust; „U wilt me bij den koning brengen? Dat gaat niet, mijn costuum is „Zeer gepast," voltooide de prefect. „Dat bezoek bij Z. M. komt voor mij zeer onverwacht," protesteerde de in de klem geraakte vrouw. „U zult mij vergunnen, nog even over uw voorslag na te denken." Zij greep het kistje en wilde zich verwijderen. Een kalme, maar doordringende blik van den prefect nagelde haar op d'r plaats. „U hadt moeten nadenken voor u hier kwam, mevrouw. Mijn plicht schrijft ijie voor, dit kistje met z'n staatsgevaarlijken inhoud niet onder uw berusting te laten. Daarom sta ik er op, dat u mij direct naar de Tuilerieën vergezelt." Hij opende nu de deur van een zijkamer, en wenkte een beambte, die daar zat. „Bourel, wees zoo goed en houd mevrouw hier een paar minuten gezelschap." De beambte begreep onmiddellijk, dat ge zelschap houden, bewaken beteekende. Met een buiging schoof hij haar een fauteuil toe, terwijl de prefect zich verwijderde om z'n uniform aan te trekken. Spoedig ver scheen hij weer en geleidde de dame beleefd naar het rijtuig, dat hen naar het paleis van den koning zou brengen. Hij bespaarde z'n gezellin ook de moeite, zich onderweg met het kistje te moeten bezighouden. Hij zette het op z'n eigen schoot. Bij de Tuilerieën gekomen, begaven beiden zich naar de koninklijke wachtkamer. De prefect fluisterde den dienstdoenden adju dant een paar woorden in 't oor en een paar minuten later stond de ontrouwe dievegge voor den koning. In het kort vertelde de heer Delesfórt, hoe en onder welke omstandigheden de dame zich tot hem gewend had. Hij besloot met te zeggen, dat hier geen aanhankelijkheid voor den koning, maar alleen lage hebzucht de drijfveer voor die lage daad geweest was. „Wat hebt u daar tegen in te brengen, mevrouw?" vroeg Zijne Majesteit aan de dame. Met stokkende stem vertelde ze, dat de te goed van vertrouwen zijnde markies haar het kistje te bewaren had gegeven, maar om zich eenigermate schoon te wasschen, de biteerde zij de leugen, dat de markies haar het losgeld van 60.000 francs geheel vrijwillig had aangeboden. „Welnu, mevrouw," sprak de koning, na even te hebben nagedacht, „om een koop te sluiten, moet men het voorwerp toch ook wat'meer van nabij bezien." De prefect, die het kistje bij zich had, wilde het den koning overhandigen, maar deze maakte een afwerende beweging met de hand, en zei: „Ik wil het uit de handen van mevrouw zelf ontvangen." Met een theatrale buiging stelde de dame Zijne Majesteit het kistje ter hand. Als geroutineerd zakenman, die Louis Phi lippe tot zelfs op den troon bij gebleven was, onderzocht hij eerst nauwkeurig de zegels, waardoor de markies den inhoud veilig had geacht. Deze waren nog ongeschonden. De koning woog nu het kistje in z'n handen: „Ik geloof, dat het voor mij 100.000 francs waard zou zijn, misschien wel een millioen," sprak hij ten slotte als tot zich zelf. De dame wierp den prefect een zegevieren den blik toe. Nogmaals richtten zich van onder de borstelige wenkbrauwen de kleine oogen van Louis Philippe op het kistje, als wilden ze door het deksel heen den inhoud doorvor- schen. Daarna schelde hij. „Mijnheer Gaspard!" zei hij tot den bin- nentredenden kamerdienaar. De geroepene, kabinetssecretaris van Z. M. verscheen da delijk. „Gaspard," zei Louis Philippe, „neem dit kistje en breng het zelf op staanden voet bij den markies de Pastoret, met de verzekering, dat het me aangenaam is, hem een dienst te kunnen bewijzen." Zonder de verraderlijke vrouw nog een blik waardig te keuren, gaf de koning den pre fect een wenk en verdween in de aangren zende kamer. Als voor het hoofd geslagen, waggelde de bedrogen bedriegster, door den heer Delesfórt gevolgd, het kabinet van Z. M. uit. Ook een opgericht. koperkunstzijde-syndicaat is Gelijktijdig is een overeenkomst onder teekend inzake de vorming van een koper kunstzijde-syndicaat. Hieraan nemen deel I. P. Bemberg A.G., Barmen, I.G. Farben In dustrie Frankfurt am Main en F. R. Küttner. Parna. Dit syndicaat betreft niet slechts een regeling van de Duitsche kunstzljdemarkt, doch kan als een wereldregeling van de geheele koper-kunstzij demarkt beschouwd worden met het oog op de verschillende bui tenlandsche Bemberg licentie contracten. De training voor de Schneider Cup-W edstrijden Watervliegtuig gezonken Een van de zes vliegtuigen, welke gebruikt werden bij de training voor de Schneider Cupwedstrijden te Calshot, moest gisteren als gevolg van een klein defect neerstrijken cp het water bij Hamble. Aangezien de da ling plaats had dwars tegen den wind in, sloeg het watervliegtuig om en zonk. Het toestel werd bestuurd door luitenant-vlieger Hope, die zich uit de machine wist te bevrij den en in het water rondzwom, tot hij door een reddingboot werd opgepikt. Hope was vrijwel ongedeerd. Radio-propaganda voor „Veilig Verkeer" Ook in Nederland is thans het begin ge maakt voor een organisatie, die zich uit sluitend met het behartigen der verkeersvei- ligheidspropaganda zal gaan bezighouden. Verkeersveiligheid-propaganda, met de be doeling, om van alle weggebruikers goede weggebruikers te maken, een idaaJ, dat maar niet terstond te verwezenlijken is, doch dat men zich op den weg naar een veilig verkeer, toch steeds voor oogen zal moeten houden; immers, in het karakter van den weggebruiker ligt het groote geheim van een veilig verkeer. Over dit onderwerp „Veilig Verkeer" zal de heer H. J. M. Verschure op Dinsdag, 7 Juli, 's avonds van 6.557.15 voor de K.R.O.- microfoon (298 M.) een en ander vertellen. ZONDAG 5 JULI 1931 HUIZEN, 298 M. 8.30—9.30 K.R.O. 9.30—12.00 N.CR.V. 12.00—5.00 K.R.O. 5.00 N.C.R.V. 7.45—12.00 K.R.O. 8.30— 9.30 Morgenwijding door Pastoor Perquin 9.30 Orgelspel door J. H. Verkerk 9.50 Kerkdienst uit de Nieuwe Kerk te Utrecht 12.001.30 Concert K.R.O.-Sextet onder leiding van P. Lustenhouwer 1.302.00 Mr. W. J. L. van Es: „Toestanden in Pe king" 2.002.30 Literair halfuurtje door B. Verhoeven 2.304.30 Concert door het Nijmeegsch Symphonie-orkest onder leiding van F. Jakma 4.305.00 Ziekenuurtje 5.00 Gewijde muziek 5.50 Kerkdienst uit de Oosterkerk te Utrecht 7.458.10 Mevr. M. Steyger-Asperslagh: „De invloed van het Christendom op de moderne beschaving" 8.10 Voetbaluitslagen 8.1510.40 Concert K.R.O.-orkest onder leiding van J. Gerritsen met medewerking van L. Somer (viool) en M. van 't Woud (cello) C.a. 9.30 Vaz Dias 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor onder leiding van J. H. Picckers. HILVERSUM, 1875 M. 8.30—8.45 Gym nastiek door G. Kleerekoper 8.50 Voet bal- en Postduivennieuws 9.30 Concert Vara-orkest onder leiding van H. Wiggelaar 10.10 Vervolg concert 11.2012.00 Ver volg concert 12.001.00 Avro-Octet onder leiding van L. Schmidt. Solo-viool Boris Lensky 1.00 L. J. Jordaan: „De groote regisseurs" 1.302.00 Vervolg concert 2.002.30 J. Greshoff spreekt over: „De Ne derlander en het boek" 2.50 Gramofoonpl. 3.004.00 „Marijke", vrooljjk spel van wo- ningruil, naar Cissy v. Marxveldt, door D. de Gruyter 4.30—5.00 „De bruiloft van Pop Topsy", verhaal a.d. vleugel door C. van Rennes. Daarna Vaz Dias 5.00 Orgelspel Joh. de Jong 8.00 Vaz Dias 8.159.00 Concert Omroep-orkest onder leiding van N. Treep 9.00—9.15 Louis Noiret in zijn repertoir 9.159.30 Vervolg Omroeporkest 9.30—9.50 „Pak-Idylle", klucht in 1 be drijf, vrij naar het Engelsch door Chanva- rius 9.30—10.20 Vervolg Omroeporkest 10.20—10.35 Louis Noiret 10.35—12.00 Ko- vacs Lajos en zijn orkest, refreinzang. Bob Scholte. DAVENTRY, 1554,4 M. 3.20 Zang. D. Bennett (sopraan), E. Coleman (alt), H Thorpe (tenor), F. Richardson (bas) - 405 Kerkdienst 4.35 Concert Militair Orkest W. Temple (tenor) 5.50 Piano-recital door Miklós Schwalb 6.20 Lezing 8.15 Kerk dienst 9.05 Lezing 9-20 Berichten 9.25 Concert, Orkest A. Mylchreest (alt) A. Macrae (tenor), M. Ritchie (alt), G. La- velle (bas) 10.50 Epiloog. PARIJS, „RADIO PARIJS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Orgelmuziek I.20 Gramofoonpl. 1.50 Gramofoonpl. 2.20 Gramofoonpl. 4.20 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest en solisten. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20—1.20 Or kestconcert 1.502.20 Gramofoonpl. 4.20—6.05 Orkestconcert 8.20—9.30 Orkest concert 10.00—10.30 Concert door Vocaal Kwartet 10.40—11.20 Orkestconcert II.2012.50 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 7.20—8.20 Or kestconcert 8.20—8.50 Gramofoonpl. 10.50—11.30 Bach-cantate 11.35—1.05 Con cert en toespraken. Onthulling van het Stre- semann-gedenkteeken 1.202.50 Orkest concert 4.50—6.20 Orkestconcert 8.20— 9.30 Orkestconcert en piano-soli 9.30— 10.35 Concert. Orkest en zang 10.40 Be richten en tot 11.20 Gramofoonpl. 11.20 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 en 338,2 M. 508,5 M. 5.30 Orkestconcert 6.05 Orkestconcert 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert 9.20 Orkestconcert en zang 338,2 M. 5.30 Orkestconcert 6.05 Orkestconcert 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert 9.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. 7.20 Concert 8.20 —9.15 Lezingen 9.15 Morgenwijding 11.35 Onthulling van het Stresemann-ge- denkteeken 1.20 Concert 2.50 Lezing 3.20 Motorwedstrijden-verslag 4.004.55 Lezingen 4.55 Blaasconcert 6.35 Voet- bel verslag 7.00—8.20 Lezingen 8.20 Operetteconcert onder leiding van den ope rette-componist Jean Gilbert 10.20 be richten en daarna tot 12.50 dansmuziek. MAANDAG 6 JULI 1931. HUIZEN, 298 M. Uitsl. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.45 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Lezen van Chr. lec tuur door mej. Doyen. 11.3012.30 Gramo foonpl. 12.30—1.45 Orgelconcert, Jan Zwart. 1.45—3.15 Gramofoonpl. 3.153.45 Knipcur sus. 4.005.00 Zeemansuurtje. Leiding: Ds. L. Poot. M.m.v. mej. C. de Jager (zang), C. v. Drieënhuizen (hannonium). 5.006.30 Concert. W. Kater viool), Mr. E. Land (cel lo), mej. Ch. Spijer (piano). 6.30 Verteluur- tje voor jongeren. 7.007.15 Gramofoonpl. 7.15 S. M. v. d. Galiën: „Het eiland der ge- vleugelden?. 7 45 Gramofoonpl. 8.0010.45 Concert. Chr. Radio-orkest o. 1. v. G. Stam. 9.009.30 D. Noordam: „Opvoedingsgesticht vanwege de Ned. Herv. Kerk te Maarsber- gen". 10.05—10.15 Vaz Dias. 10.4511.30 Gra mofoonpl. HILVERSUM, 1875 M. Algemeen Program ma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramo foonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15—12.00 Concret AVRO-kwartet o. 1. van D. Groene- veld. 12.152.00 Concert AVRO-octet o. 1. v. L. Schmidt. Soloviool Boris Lensky. 2.30 3.00 Oude Pianomuziek door Egb. Veen. 3.00 3.15 A. D. Hildebrand leest „De Inbreker" uit „Het Hart van Amerika" van O. Henry. 3.454.30 Orgelconcert door Pierre Palla. 4.305.30 Kinderuur. 5.306.50 Het Omroep orkest o. 1. v. N. Treep. Henk Didama (zang). 6.307.00 Dr. P. H. Ritter Jr.: „Een eiland in de Zuidzee" van A. van Schendel. 7.00 7.30 Vervolg concert Omroeporkest. 8.15 10.15 Aansl. Kurhaus, Scheveningen, concert door het Residentie-orkest o.l.v. I. Neumark. In de pauze: Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.15—10.30 Vaz Dias. 10.30—11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.1012.00 Gramofoon- platen. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Concert. O. Davis (tenor), Trio. 1.35 Orkesconcert. 2.20 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Verslag van Cricketmatch. 6.35 Berichten. 6.55 Verslag van Cricket match. 7.00 Concert. J. Pougnet (viool), Bet ty Humby (piano). 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „Phyllide and Corydon", Opera in 2 be drijven. Muziek van Handel. 8.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.00 Concert. Eda Kersey (viool), Orkest. 11.2012.20 Do nc)nn7if>lr PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gra mofoonpl. 4.05 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonpl. 8.20 Radio-Tooneel. 9.05 Solisten concert. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20—2.20 Or kestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en zang. 8.208.40 Vioolrecital. 9.009.50 Voordracht en zang. 10.0510.25 Liederen-voordracht. 10.2511.25 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 7.25—8.20 Gramo foonpl. 11.0011.20 Gramofoonpl. 12.20 Gra mofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert en zang. 5.20—6.20 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. Intermezzo: Liederen-voordracht. 10.00 Cau serie. Daarna: Berichten en tot 11.20: Or kestconcert. 11.2012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gra mofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.20 „Sophie Arnould" van Gabriel Pierné. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gra mofoonpl. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Concert. Orkest en cello. ZEESEN, 1635 M. Ca. 7.00—7.50 Gramo foonpl. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gramo foonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gra mofoonpl. 3.20—4.20 Lezingen. 4.20—5.20 Concert. 5.20—8.20 Lezingen. 8.20 Concert. 9.05 Lezing. 9.40 Vroolijk concert. 10.45 Be richten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. Kcningstr. 27 Tel. 14609, Haarlem 419. En toen een erbarmelijk schreeuwen, Harder dan de circusmuziek. De aap had den clown geworpen, Midden in het circuspubliek. Men stond op, schreeuwde en men gilde, „Wie heeft dien aap zooiets geleerd?" Maar toen Wim zei: „Het was een grapje,' Was de rust weldra teruggekeerd. 420. Een grooten pot zag Wim nu hangen, Aan een driepoot boven een vuur Pim dacht: „Waarvoor zou die pot toch we^„o Het is toch lang geen etensuur." „Zie," zei de Piloot, „daar is de ketel Daarin worden wij gauw gestoofd. En als wij goed gaar zijn en smakelijk Tot op de beenen afgekloofd."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10