Stofzuigerhuis MAERTENS Doordezon marktnieuws G. BOSHOFF VERLOSKUNDIGE Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Premier Dupl ex-Stof zuigers f 165.- verbrande huid Leening Aalsmeer HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HALFWEG NOORDWIJKERHOUT ZANDVOORT BLOEMENDAAL HEEMSKERK KENNEMERLAND CASTRICUM HAARLEMMERMEER NOORDWIJK INGEZONDEN IJMUIDEN LISSE HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Exïde Batterijen, ook reparaties omdat de ingezetenen thans daarvoor geen gelden hebben. Op voorstel van den heer Louter krijgen B. en W. machtiging tot verleenen van bij dragen in de kosten van onderzoek als dui delijk blijkt dat onmacht van betaling aan wezig is. Dan bespreekt de heer Kuijs de moeilijk heid bij het vervoer van de schelpen tenge volge van de stremming van de Schulpvaart door nieuw bouw van een brug bij Limmen en vraagt of het niet mogeljk is dat de gemeente-auto de schelpen vervoert, want anders worden wederom gezinnen broodeloos gemaakt, omdat het bedrijf dan zeker niet meer loonend zal zijn. De raad staat een crediet van 4500 toe om B. en W. in de gelegenheid te stellen naar haar oordeel een regeling te treffen om de getroffenen eenigermate schadeloos te stellen en mogelijk te maken dat hun bedrijf kan worden voortgezet. De heer Hellinga bespreèkt de kwestie van het vrije strand, dat thans naar het zuiden is verplaatst. De voorzitter zet deze zaak nader uiteen. Het plankier is aangelegd en nadert zijn voltooiing. Bovendien is hem hedenmiddag gebleken, dat het meer naar den Zeeweg zal moeten worden verplaatst, omdat moeilijkheden met den rijkswaterstaat moeten worden voorkomen. Ook de reddings- materialen zullen worden gereed gemaakt, daaraan wordt gewerkt. Voorts bespreekt dit lid de afwijzing van B. en W. tot het maken van houten tentjes in plaats van zeildoeken. De voorzitter meent dat in dit opzicht B. en W. juist hebben ge handeld om het eigen karakter van de bad plaats. Zou men daartoe wel vergunning ge ven, dan zouden die tentjes volgens bepaal de voorschriften moeten worden gebouwd. Hierna bespreekt de heer De Vries de werkloosheid. De raad heeft een regeling ge troffen, welke geldt tot 1 April, in de ver onderstelling dat dan wel weder ieder in de gelegenheid zou zijn werk te verkrijgen. Thans is hem de laatste dagen gebleken dat er werkloozen zijn, die al meer dan 8 weken zonder werk en zonder inkomsten zijn, Op de begrooting is terzake een post uitgetrok ken en hij meent, dat daaruit wel geput kan worden. Voorts vraagt hij een regeling voor het vervoer van reizigers van het strand op drukke dagen. Deze is gebleken geheel on voldoende te zijn. Voorts vraagt hij uitbreiding van de route voor het ophalen van vuilnis en wel op Kleibroekerweg en Ruiterweg. Dit laatste is al in uitvoering. Ten op zichte van het vervoer van reizigers, dat bij drukke dagen onvoldoende is gebleken, zul len dezer dagen maatregelen worden ge nomen. Ten aanzien van de werkloosheid zegt de voorzitter toe, dat het college deze zaak zal behandelen De heer Hemmer zegt als voorzitter van de werkloosheidcommissie toe, dat spoedig de zaak zal worden onderzocht. Als de raad daarmede accoord gaat, zullen B en W. een regeling treffen .B. en W. worden gemach tigd naar ^un inzicht te handelen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hebbelina, dochter van E. de Vries en J. W. Stein- kamp. Jacobus Petrus, zoon van G. de Nijs en M. Koot. Johannes, zoon van P. F. Dijk man en A. de Goede. Overleden: Dora Veldt, oud 17 jaar, zon der beroep, wonende te Castricum. Trijntje Kroon, oud 56 jaar, wonende te Amster dam. Johannes Petrus van Keulen, oud 74 iaar, weduwnaar van G. Rekers, wonende te Castricum. Getrouwd: L. J. Stuifbergen en A. D. Scholten. verzacht en geneest men met Wij deelen onzen lezers mede, dat wegens onvoorziene omstandigheden het door „De Nederlandsche Dagbladpers" georganiseerde petitionnement inzake algemeene ontwape ning voorloopig geen doorgang kan vinden, zoodat Maandag a.s. geen formulier ter on- derteekening in ons blad zal worden opge nomen. Te zijner tijd zullen wij hieromtrent na dere bijzonderheden bekend maken. Doos 30. Tube-80 ct- Bij Apoth. 6 Drogisten tenaar aan te stellen tegen f 600 per jaar (maximaal). Belangrijke vermindering inschrijvingen jaar geleden in dienst trad bij den Rijks waterstaat. Vóór 1906 was de heer Jacobs gedurende een 7-tal jaren in dienst bij de marechaussee. In genoemd jaar werd de jubilaris aangesteld bij den Rijkswaterstaat en wel aan de Zuid-Willemsvaart. Gedu rende de oorlogsjaren was de heer Jacobs havenmeester te Maastricht. De regeering beloonde zijn verdiensten door hem de eeremedaille in goud van de Oranje Nassau-orde te verleenen. Het heeft den jubilaris bij zijn jubileum niet aan belangstelling ontbroken. Geslaagd De heer W. Langbroek alhier slaagde voor het Mercurius-diploma boek houden. Voor hetzelfde diploma en tevens voor het diploma van de „Vereeniging van Leeraren" slaagde de heer G. Manolt alhier. Concert op het Willemsplein De Har monie „De Eendracht", directeur de heer Sam Vlessing, gaf gisteravond een concert op het Willemsplein, dat schitterend is ge slaagd. Dank zij de goede politiemaatregelen (het loopen tijdens de uitvoering der nummers was verboden) was het zeer rustig, zoodat ieder van het concert kon genieten. De leening van f 730.000 4 pet. der ge meente Aalsmeer is zoodanig overteekend, dat een belangrijke vermindering op de in schrijvingen moet geschieden. Niet bang Deze week konden wij ge tuige zijn, dat de loodgieter L. G. Bakker niet bang is uitgevallen. Hij is n.l. bezig de leien van den toren der St. Martinuskerk te herstellen en gaat tot aan het kruis. Als men nu bedenkt, dat deze onvermoeide werker reeds de 70 achter zich heeft, is de vermelding van dit gevaarlijk karweitje ze ker niet misplaatst. Paard geschrokken Alhier schrok het paard van den melkslijter Berkhout aan de Weeresteinstraat voor een passeerenden auto. Het dier vloog- met den wagen achter zich het trottoir op, met het gevolg, dat de velling van den wagen vernield werd en het lemoen gekraakt. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Verminderde erts-aanvoer Hoogovenbedrijf Gedurende de maand Juni werd voor de Hoogovens 43000 ton erts aangevoerd, tegen 63000 in Juni van het vorig jaar. Raadsvergadering De raad dezer ge meente vergaderde gisteren onder voorzitter schap van burgemeester L. H. Simons. Ingekomen stukken Goedkeuring der begrooting dienstjaar 1931. Goedkeuring besluit tot aankoop grond aan den Spaarndammerdijk. Overeenkomst-ont werp met gemeente Haarlem ter herziening restrictie gemaakt door den Raad in verga dering van 18 April j.l. Rekening gezond heidscommissie te Bloemendaal. Wijziging retributieverordening. Processenverbaai van het Centraal stembureau. Zwemwedstrijd De zwemwedstrijd, welke oorspronkelijk hedenmiddag gehouden zou worden in de haven van de Suikerfabriek is door den Haarlemschen ZWembond uit gesteld tot Zaterdag 8 Augustus. Processie naar Heiloo De Halfwegsche deelnemers aan de processie naar Heiloo, welke Dinsdag 7 Juli gehouden wordt, zul len zich aansluiten bij de Haarlemsche bedevaartgangers. Door een spiegelruit gevallen Donder dagmiddag had een jongen met een zware mand op zijn fiets het ongeluk, tegen den trottoirband te rijden, waardoor hij kwam te vallen met het gevolg, dat hij in een groote spiegelruit van de zaak van den heer P. Mens terecht kwam. Deze werd geheel verbrijzeld. De -jongen zelf kwam er vrij goed af. Slechts liep hij eenige ontvellingen aan zijn handen op. Voüksdan'sen Onder leiding van den heer H. v. d. Wateren, te Haarlem, gaf de Haarlemsche Vereeniging voor Volksdans een avond op het terras van Restaurant Zomerlust,, die uitstekend geslaagd is. In beslag genomen Er zijn nu reeds bij enkele winkeliers doosjes met cigaretten in beslag genomen, die bij onderzoek bleken niet voldoende gezegeld te zijn, of aan. de gestelde eischen diet voldeden. Italiaansche opera Naar wij vernemen zijn voor de concert-toumée der N. V. Ita liaansche Opera, Directeur: Cav. Uff. A. Borin, in Augustus a.s. definitief geënga geerd Signorine Sara Scuderi soprano lirico, Nunu Sanchioni, soprano liggiero, Nedia Co- vaceva, mezzi-soprano, en Signori Alessan- dro Ziliani tenore lirico, Luigi Fort, tenore leggiero, Antenore Reali, bari- tono, Eral-Do Coda, basso, terwijl Maestro Vincenzo Marini als maestro accompagnatore zal optreden. - -.r Op Maandag 17 Augustus zal een conn cert worden gegeven in het Groot Badhuis, alhier. Personalia Voor het diploma B van het Tesselschade-examen slaagde mej. C. A. M. Riemens, alhier. Gemeenteraad. Vrijdagavond kwam de .gemeenteraad ip openbare vergadering bij- ■oen.. - - v- Voorzitter burgemeester Vreugde. Afwezig- de heer G. de Ruyter wegens ziekte. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken: J. Pekel vraagt gedeeltelijke ontheffing van schoolgeld, wegens ziekte van een zijner kinderen. Goedgevonden. Enkele bewoners van de gemeentewonin gen aan de Streng verzoeken reparatie van de hekjes voor hun perceelen, en ze in geen geval op te ruimen. B. en W. zijn dit laatste niet van plan. 't Stuk wordt voor kennisgeving aangeno men. De afd. Heemskerk v. d. R. K. Fabrieks- arbeidersbond vraagt voor 'n drietal leden contributievergoeding. Dit stuk is te iaat ingediend en gaat te rug naar B. en W. om praeadvies. Ged. Staten maken ,'n bezwaar tegen 't besluit van den Raad om den Ambtenaar v. d. Burg. Stand belast met 't sluiten der hu welijken te honoreeren per gesloten huwelijk. B. en W. stellen voor deze vergoeding in een vast bedrag uit te drukken, groot f200. Z. h. st. goedgekeurd. B. en W. stellen voor vanaf transformator Dorp naar Rijksstraatweg 'n voedingskabel aan te leggen, wegens overbelasting van den bestaanden kabel. De kabel wordt gelegd langs de Marquettelaan De kosten worden begroot op f5.960.—. Goedgekeurd. Enkele administratieve wijzigingen in de gemeenterekening 1929-worden vastgesteld. ...-.Enkele wijzigingen in de gemeentebegroo- ting 1930 worden z. h. st. aangenomen. Het kohier Hondenbelasting wordt vast gesteld tot een totaal bedrag van f 405. Er blijken te zijn in Heemskerk 3 losloopende cn 188 vaststaande bonden- De Voorzitter deelt mee, dat de heer G. de Ruyter wegens ziekte bedankt heeft als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. De volgende vergadering komen B. en W. met 'n voordracht tot aanvulling van deze vacature. Rondvraag. Gevraagd wordt door den heer N. Henne- man naar de reeds vastgestelde maximum snelheid. Dit besluit, moet nog door Ged. Staten worden goedgekeurd. Dezelfde vraagt naar de nieuwe tariefre geling van het G. E B. B. en W. zijn hiermee reeds bezig. De heer C. Baltus wijst op de vernieling van Molenweg en Vosterweg door autover keer. Eenrichtingsverkeer zal hierin groote ver betering brengen. De Voorzitter zal dit nader onderzoeken. De heer Klaasse bepleit verbetering van de Marquettelaan. De toestand is daar onhoudbaar. B. en W. zullen te zijner tijd met- concrete voorstellen komen. Hierna sluiting der openbare vergadering. Gemeenteraad. De raad kwam dezer dagen bijeen. Een verzoek van den Bond van mobilisa tieslachtoffers het adres van de gemeente Smallingerland aan den Minister en Tweede Kamer om een afdoende regeling te treffen deze slachtoffers schadeloos te stellen te steunen, wordt verworpen Het verzoek van de Wed. Molenaars óin aansluiting van haar boerenhoeve aan 't gas- en electrisch net wordt, na ingewonnen ad vies van de commissie voor de bedrijven, van de hand gewezen. Omtrent het verslag van de aardappelen commissie merkt de heer Hellings op, dat het werk van de commissie niet in overeen stemming is geweest met het doel: onder zoek naar de wratziekte aardappelen. De voorzitter merkt op, dat de commissie wel juist gewerkt heeft. Bij de mededeeling inzake invoering van den schoolartsendienst vraagt de heer Aukes nadere inlichtingen, welke de voorzitter ver strekt. De behandeling van de motor- en rijwiel- verordening geeft aanleiding tot het maken van opmerkingen ten aanzien van het ver keer op den Zeeweg, dat gevaarlijk wordt, omdat wielrijders en wandelaars regelmatig op den rijweg het verkeer onveilig maken. Voor dit publiek zijn afzonderlijke paden aangelegd; het groote en drukke verkeer óp Zondagen maakt noodzakelijk dat wandelen en fietsen op den rijweg wordt verboden. De voorzitter beaamt dit, maar zegt dat verleden jaar door Ged. Staten reeds verzocht is dezen maatregel als wegbeheerder toe te passen. Toen is dat afgestuit op de kosten van het aanbrengen van borden. Een nader verzoek zal tot Ged. Staten worden gericht. De verordening op de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon wordt gewijzigd overeenkomstig de wenschen van Ged. Staten van N.-H. en daarna op nieuw vastgesteld. Dan worden enkele pensioengrondslagen van gemeentepersoneel vastgesteld. Hierna komt het voorstel van B. en W. tot het aanvragen aan de Kroon van een ver gunning boven het maximum aan de orde gunning boven het maximum in stemming en wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Vóór stemden de heeren Hellinga, Wester man, Twisk, Res en Kuijs en mevr. Kuijs— Piepers. Tot lid van de commissie van overleg wordt benoemd in de vacature-Schipper de heer Hellinga, die deze benoeming aanneemt. Hierna heeft het onderzoek van de geloofs brieven plaats van de nieuw benoemde raadsleden. Ze werden in orde bevonden. Dan komt aan de orde het voorstel tot verkoon van grond aan de Mient. Hierbij vreest de heer Res dat deze grond althans gedeeltelijk later noodig kan zijn voor verbetering van de bocht bij den over weg; hij zou daarom alleen mede kunnen gaan als een behoorlijk deel van dien grond in eigendom van de gemeente bleef. Na uitvoerige toelichting is de heer Res bevredigd en zal zich niet verzetten tegen dezen verkoop, waartoe dan ook zonder hoof- deijke stemming wordt besoten. Bij de rondvraag vraagt de heer Kuijs orh niet over të gaan tot uitvoering van de ver plichting tot aansluiting bij de waterleiding, Intrekking rijbewijs Aan C. Blokker, groentenventer alhier, is voor den termijn van een jaar, ingaande 19 Juni 1931, de bevoegdheid, motorrijtuigen te besturen, ontzegd. Personalia. De „Stscrt." bevat de statuten van de Eerste Nederlandsche Zweefclub, al hier. Speldjesdag. Door B. en W. is aan het be stuur van „Het Wit Gele Kruis", toestem ming verleend, op 15 Augustus a.s. een speld jesdag te organiseeren. Winkelweek. Het gemeentebestuur heeft een lauwerkrans beschikbaar gesteld voor de door de Noordwijksche winkeliersvereeniging in Augustus aanstaande te organiseeren winkelweek. Personalia, Door B. en W. zijn aangesteld in vasten dienst van de gemeente mej. Wijs man als klerk op de gasfabriek en mej. van der Deyl als klerk op het politiebureau. Raadsleden. Naar wij vernemen hebben alle leden van den raad hun benoeming als zoodanig aangenomen. Italiaansche opera Naar wij vernemen zijn voor de concert-toumée der N. V. Ita liaansche Opera, Directeur: Cav. Uff, A. Borin, in Augustus a.s. definitief geënga geerd Signorine Sara Scuderi soprano lirico, vaceva, mezzo-soprano liggiero, Nedia Co- vaceva, mezzi-soprano, en Signori Alessan- &ro Ziliani tenore lirico, Luigi Fort, Fort, tenore leggiero, Antenore Reali, barl- tono, Eral-Do Coda, basso, terwijl Maestro Vincenzo Marini als maestro accompagnatore zal optreden. Op Woensdag 26 Augustus zal een con cert worden gegeven in het Casino, alhier. Jubileum E. J. Jacobs Onderscheiding De heer E. J. Jacobs, sluiswachter, alhier, herdacht gisteren den dag waarop hij 25 Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Personalia. De „Stscrt." bevat de statuten van den Bond van Werkgevers in het Bloem- bollenbedrijf, alhier. Kerkschilderin'g De beschildering van den grooten koepel der nieuwe kerk van de H. H. Engelbewaarders aan de Beek brug te Lisse, is opgedragen aan den kunstschilder Kees Dunselman. heeft haar practük verplaatst van CORN. MATERSWEG 64 naar DUINWIJKLAAN 14 WIJK AAN DUIN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2