Uit den Omtrek J. L0TTGERING "lorapark 1932 Noordwijk NIEUW VAN OUD Stofzuigerhuis MAERTENS Drukte in het Bloembollenbedrijf HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders HALFWEG HEEMSTEDE HILLEGOM LISSE LEIDEN HEEMSTEDE HALFWEG WORMERVEER WEESP ZEVENHOVEN Ververij en Chemische Wasscherij REINIGT EN MAAKT GR. HOUTSTRAAT 5A - TEL. 10771 KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN-NOORD VELSEN HEEMSKERK HEILOO CASTRICUM RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT Staat van Besommingen INGEZONDEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10758 Philips' Radio-toestellen VERKEERSONGE VALLEN MARKTNIEUWS boonen Sta,- M Het vijftigjarig bestaan der afdeeling Noordwijk van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur zal opgeluisterd worden door een groote demonstratie Van vollegrondsbeplantng met bloembol len. De tentoonstelling zal heeten Flora park 1932 Noordwijk, zij wordt ingericht op het buitengoed „Huize Offem", eigendom van den donateur der afdeeling, den Hoog geboren heer L. Graaf van Limburg Stirum, meldt het „Alg. Wkbl. voor BI. C." Het beplantingsplan is gereed. Het voor het doel bij uitstek geschikte terrein omvat een groot gazon met boomgroepen, door een boschrand omsloten. Het plan, door de tuin- architectenfirma H. Copijn Zoon te Groe- nekan ontworpen, houdt in het uitvoeren van een uitgebreide beplanting in perken op het middenterrein, dat daardoor het aan zien zal krijgen van een grooten voorjaars- tuin. Daaromheen ligt de plaatsruimte voor een groot aantal inzendingen van deelne mers, die hun deelneming geheel zelfstandig kunnen uitvoeren. Men kan de plannen leeren het ver wachten een decoratief geheel, dat op het middenterrein het kleureneffect biedt, dat door massale beplantingen kan worden ver kregen en daaromheen met flinke onderlinge tusschenruimten de deelnemende collecties en groepeeringen. Het middenterrein zal met Hyacinthen en Tulpen beplant worden. Voor Narcissen is een dergelijke aanleg minder geschikt, zoo oordeelt de tentoonstellingscommissie, die dezer dagen aan de toekomstige deelnemers, de leden der afdeeling Noordwijk een uitvoe rige circulaire heeft gezonden, waarin alle gegevens te vinden zijn die een inzender moet weten. De beplanting van het middenterrein is ge heel uitgewerkt en de variëteitenkeuze (geheel op tuinbeplanting ingesteld), is zeer zorg vuldig. Wordt dit plan volledig uitgevoerd en daaraan behoeft niet getwijfeld te wor den, dan zal dit middenterrein tijdens de op eenvolgende bloeitijdperken van hyacinten, vroege en late tulpen een bijkans volledig sortiment van de handelsvariëteiten van deze gewassen bevatten. Hieruit zullen in deze dagen de Noord wij ksche kweekers een keuze doen om op die manier gezamenlijk iets tot stand te bren gen, dat getuigenis zal afleggen van het in ons vak zoo dikwijls op het terrein van ten toonstellingen betoonde saamhoorigheidsge- voel. De geweldige drukte in het Bloembollen- oedrijf is in vollen gang, zoowel op het land lis in de schuren. Vele vreemden van el ders komen bollen schoonmaken, er wordt dus voor het tekortgekomene van den ach ter ons liggenden winter wederom bijver diend. Hier en daar wordt overgewerkt, wat wij eenigszins moeten betreuren, daar er nog steeds werkloozen zijn, die ook zeer gaarne wat zouden willen verdienen. Vrijdag zal de Coöp. Veilingsver. „H. B. G." te Lisse haar reeks van droge veilingen openen. Middelbare Technische School te Haarlem De overgangsresultaten Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar: Afdeeling Bouwkunde H. N. P. van den Aardweg, P. Bakker, Haarlem; J. G. Beuk, Leimuiden; H. J. Boyenk, mej. G. A. Dertien, Amsterdam; M. W. de Haas, Haarlem; C. A. Hille, Ur- sem; mej. M. H. Korteling, Winterswijk; II. B. Luns, Amsterdam; J. P. Olivier, Leiden; A. H. Pomper Amsterdam; J. H. J. van Rossum, Delft; B. Voerman, Bloemendaal; J. P. A. Vooges, Amsterdam. Niet bevorderd 1. Herexamen 2. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: L. J. Baars, Amsterdam; B. L. Bouwman, J. H. Bouwman, Rotterdam; W. Broere, Amsterdam; G. W. de Geus, Haarlem; H. C. Hoegen, Amsterdam; P. Jongens. Haar lem; W. J. Chr. Olivier. J. W. van Veen, Amsterdam; A. P. J. Wijte, Haarlem. Niet bevorderd 1. Herexamen 1. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: A. Kroese, Amsterdam; N. H. Oudejans, De Rijp; F- J. Tissen, Breda. Niet bevorderd 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: Bevorderd van het eerste tót het tweede studiejaar: A. Bessem, Zutphen; D. G. v. Bruchem, 's-Gravenhage; B. Gorter, Egmond a. d. Hoef; G. A. Hemminga, Amsterdam; A. Holman, Alkmaar; P. J. F. van Kessel, Haarlem; C. Klompe, Zierikzee; E. L. van Leeuwen, Amsterdam; A. van der Made, 's-Gravenhage; J. Martens, Delft; C. Mar- tijnse, D. Meenhorst, Amsterdam; M. de Regt, Rijswijk; W. van der Schaft, Amster dam; R. Schiefer, 's-Gravenhage; R. J. van der Stok, Alkmaar; A. J. van der Straaten, Amsterdam; P. Swager, Alkmaar; S. Sy- brandy, Exmorra; H. Vroom, 's-Gravenhage. Niet bevorderd 6. Herexamen 5. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: M. P. Blaauw, St. Maartensbrug; J. P. van Bortel, Schoondijke; W. van Dorp, Delft; C. de Groot, 's-Gravenhage; J. van Houwe- lingen, Amsterdam; W. van Dorp, Voorburg; R. A. Kuin, Haarlem; D. G. Kuyper, Haar lem; A. Lesterhuis, Alkmaar; J. Chr. Mau- rer, Haarlem; J. S. R. Muilender, Buiten- vQldert; C. J. Rijkeboer, Haarlem; P. H. Schukken, Tjerkwerd; J. Spijker, Hauwert; J. Sterel, Amsterdam; B. A. Thedinga, Be verwijk; A. Zanen, Leiden; H. J. Zuidweg, Haarlem. Niet bevorderd 6. Herexamen 2. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: B. Fehres, Alkmaar; P. Schroder, Haar lem; F. F. Zoomer, Castricum. Niet bevorderd 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: Bevorderd van het eerste tot het tweede Studiejaar: M. W. Adams, 's-Gravenhage; J. M. Assies, Alkmaar; J. N. Besier, P. F. Eie- siot, C. Bouwhuis, 's-Gravenhage; Th. W. Box, P. Breedveld, W. I. H. Brinkman, J. A. Cassee, Haarlem; S. W. van Dam, 's-Graven hage; G. Dinkelman, C. H. Drees, W. van der Eisen, Haarlem; A. Hooft van Huijsduij- nen, Scheveningen; J. N. Hiiter, Delft; G. Koenderink, Amsterdam; J. J. Koster, Aals meer; A. Kroes, Bloemendaal; J. Leddèr, Eindhoven; F. C. J. Margadant, Alkmaar; P. de la Sainte Croix Marquez, W. J. Molier, 's-Gravenhage; W. Niermeyer, Haarlem; J. Pijper, Westerblokker; J. Raap, Anna Pau- lowna; P. H. Roosen, Haarlem; J. A. de Ruig, Haarlem; G. Lutje Schipholt, Hengelo (O); G. Schoenmakers, Oosterblokker; L. A. H. Vermeulen, Haarlem. Niet bevorderd 8. Her examen 4. Bevorderd van het tweede tot het practi sche leerjaar: R. A. Arnken, Zandvoort; Th. B. Bosman, Heemstede; A. J. Borgsteede, Haarlem; H. W. Brouwer, Sj. Dijkstra, 's-Gravenhage; P. A. Hesse, N. O. I.; P.- Ho- geland, Haarlem; H. W. Huizenga, Ten Boer; H. J. M. Jochems, Bloemendaal; J. H. Keer, 's-Gravenhage; J. W. Klop, Doesburg; M. Klopper, Wormer; H. P. van Meer, Rot terdam; A. F. J. Meyers, Hengeloo (O); H. A. Meyjes, Haarlem; E. G. Mossou, N. O. I.; E. Th. L. Miiller, 's-Gravenhage, H. C. Nij- huis, Hengelo (O.); G. W. Resoort, Haarlem; G. K. J. Schot, Schiedam; J. C. Vellekoop, Alphen a.d. Rijn; J. de Vries, Alkmaar, F. Witkamp, Haarlem. Niet bevorderd 7. Herexamen 11. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: H. A. Bok, Estland; C. Boller, Haarlem; R. G. Brusse, Heemstede; Th. G. Ter Hen- nepe, Hengelo (O.)A. G. F. Maal, 's-Gra venhage; J. Mulder, Zandvoort; C. J. Perre, Delft. Niet bevorderd 1. Afdeeling Electrotechniek Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: W. H. Baum, Haarlem; M. Benschop, D. Th. de Bruyn, Nieuwer-Amstel; A. India, IJmuiden; L. G. P. Jansen, Haarlem; W. F. Kennedy, 's Gravenhage; J. J. A. Klaus, Blok, 'sGravenhage; L. Boon, Haarlem; B. Nieuwkoop; H J. Koeslag. Diepenheim; H. J. Landsberger, Naarden; A. M. de Mol, W. P. Prangsma, H. van Schelt, 's Gravenhage; J. C. Sival, Haarlem; G. Slob, Hoofddorp; P. A. Spoek, A. D. Verdu, 's Gravenhage; A. J. Verharen, Haarlem; A. H. Vreulink, Delft; J. Wansink, Eibergen. Niet bevorderd 9. Herexamen 2. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: M. J. van Balkom, 's Gravenhage; D. A. Biben, Haarlem; A. H. Donze. Temeuzen; R. Y. Drost, P. J. Huis, 's-Gravenhage; L.Th. Kentgens, Amsterdam; J. Lennings, Haar lem; V. J. Meerloo, H. P. Moor. 's Graven hage; M. van der Putten, Oegstgeest; S. J. M. Quax, IJmufden; W. G. Sips, Gouda; F. B. H. Spirlet, Overveen; J. Swen, Bus- sum; N. Vermaak, 's Gravenhage: J. C. Ver steeg, Beverwijk; J. Veuger, Haarlem. Niet bevorderd 1. Herexamen 1. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: C. C. W. de Hart, Haarlem. Niet bevorderd 1. Afdeeling Scheepsbouwkunde Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: C. Mink, 's Gravenhage: v. "jiemeyer, Zandvoort. Niet bevorderd 2. Bevorderd van het tweede tot he prac tische leerjaar: J. W. van Duyn, Amsterdam; P. C. van Dijk, Overveen; A. Zur Mühlen, Haarlem; Bevorderd naar het laatste studiejaar: B. v. d. Werff, Doesburg. Niet bevorderd 1. Herexamen 2. De bevordering van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar zal begin Sep tember worden bekend gemaakt. VERKEERSVERBETERING Als gewoonlijk had de politie gisteren in de drukste uren, tusschen 9 en 1 uur, post gevat op het punt, waar het rijwielverkeer komende van Amsterdam en zich begevende in de richting Haarlem, den rijweg moet oversteken. Deze zeer gevaarlijke kruising heeft al wat hoofdbrekens gekost. Nu is men van gemeen tewege er toe overgegaan, de politie de rege ling van het verkeer te vergemakkelijken door hen op een wegneembare verhooging te plaatsen. Deze, op een in het oog loopende wijze ge schilderde verhevenheid, werd midden op den rijwg geplaatst. Voor deze nieuwigheid bestond veel belangstelling van de zijde der ingezetenen. Ook heeft de burgemeester zich ter plaatse overtuigd of alles naar wensch ging. Het blijkt een verbetering te zijn. Excelsior op concours. Op het concours te Wormerveer, uitgeschreven door de Harmo nie .Excelsior", behaalde het fanfarecorps .Excelsior" in de marschwedstrtjd een eer ste prijs en in de concertwedstrijd met 89 punten een 2e prijs. Minimum aantal punt ten voor een 2en crijs was 80 punten. Excelsior kwam uit in de 2e afdeeling fan fare. Burgerl. stand Ondertrouwd: F. Ver hoeve en C. Slot; C. Jongbloed èn A. A. van Haastrecht; A. Veen en L. Rijpkema. Getrouwd: H. P. Stuurman en H. C. Nig- ten; J. H. Homan en J. J. C. Hoogeboom; J. A. Mudde en A. J. C. A. van der Beek; G F. Haarbrink en R. Kwast. Geboren: z. van J. A. Rusman-Wolfs; d. van M. Warmerdam-Lippens; z. van A. As sendelft-Rijpers; d. van P. Rusman-van Kesteren. Bestrijding T.B.C. De collecte voor „Zonnestraal" heeft alhier f 261.44 opge bracht. Er is voor deze Inzameling groote activiteit betoond; ook de Harmonie droeg er het harte toe bij. Boekhoud-examens Voor het praktijk diploma Boekhouden „Mercurius" slaagden onze plaatsgenooten C. Jansen en H. Spil- ker. Zij werden opgeleid door den heer H. P. Benkemper, leeraar M.O. alhier. Rozendiefstal Bij een bewoner van de Leidschestraat zijn gisternacht rozen gesti- len uit zijn tuin. De politie stelt een onder zoek in naar den dader. Ruiten ingegooid Eenige jongens heb ben uit baldadigheid van een bloembollen- schuur aan de Wilhelminalaan eenige rui ten ingegooid. De politie heeft de kleine deugnieten opgespoord. Behalve dat zij de kapotte ruiten moeten betalen, zullen zij nog op andere wijze hun verdiende straf krijgen. Geslaagd. Als costumlère (tevens lingerie) slaagde mej. Geertruida Bruynen, alhier. Zij was leerlinge van de LLsser Mode-Vakschool, directrice mej. Th. S. Rosier—Van Egmond. Collecte. De WelEerw, heer Gudde hield gisteren in de parochiekerk van de H. Aga tha onder alle H.H. Missen een liefdadig- heidspredicatie ten bate van het op 22, 23 en 24 Juli te Leiden te houden Ziekentri- duum. De hierna gehouden collecte bracht f 450.op! Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornelis, zoon van W. v. Groen en C. C. Rietveld. Cecilia, d. van H. Warmerdam en ,A. de Vos. Petrus Adrianus, z. van W. Zui derduin en P. J. Roerade. Herman IJpe Theodorus, z. van J. W. M. van Steyn en B. M. Jorne. Ondertrouwd: J. Hoogervorst en M. y. Seggelen. J. A. Steenvoorde en C. M. Schra- ma. Getrouwd: A. Zwanne en C. de Jong. Overleden: Baneras Wilhelmus Mooije- kind, echtgen. van J. M. Hoogendoorn oud 50 jaar. Personalia De heer Vogelesang, alhier, slaagde voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter F. „Sursum Corda" Op het groot nationaal zangconcours te Aalsmeer, behaalde de Chr. zangvereeniging „Sursum Corda" onder lei ding van directeur A. Bak, in de 2e afd. een eersten prijs met 339 punten. Een mooie prestatie, aangezien dit koor zich nog maar kort in deze afdeeling bevind en wel vanaf Augustus 1930, waar „Sursum Corda" te Hui zen in de 3e afd. een len en een eereprijs be haalde. Deze vereeniging, die bij verschillende ge legenheden haar medewerking verleende, zal dan ook bij het vieren van haar 5-jarig be staan ip October a.s., hetgeen zij hoopt te herdenken door het uitschrijven avn een zangconcours op 19, 22 en 26 Juli a.s., kunnen rekenen op de volle smpathie van alle in gezetenen van Heemstede. Zij kunnen dat toonen door het uitsteken van vlaggen enz. Mgr. Aengenent te Halfweg Zooals eenige dagen geleden bekend werd gemaakt, zou Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem, Zondagavond Halfwe.g pas- seeren, op weg naar SloterdïjkAmsterdam, om aldaar de kerkelijke plechtigheden ter ge legenheid van de herdenking van het zalig afsterven van den H. Antonius van Padua op te luisteren. In de omgeving van de parochiekerk was het een heele drukte. Ruim half 6 begonnen alle klokken te luiden. Van kerktoren, pasto rie en kosterij wapperde de driekleur. Spoe dig arriveerde de feestcommissie, bestaande uit geestelijke en wereldlijke autoriteiten, uit de feetvierende parochie, zelfs een tiéntal bruidjes ontbrak niet. Men stelde zich op het terrein voor de kerk op. Even vroeger als verwacht werd kwam de auto met Mgr. in het zioht. Mgr. was verger zeld van den Hoogeerw. Heer Vicaris Mgr. Möllmann. Rechtstreeks werd doorgereden in de richting pastorie (O. L. Vr. Geboorte Vele parochianen haden deze gelegenheid te baat genomen om Mgr. te begroeten en het vertrek naar Sloterdijk gade te slaan. Zegenend reed Mgr. tot aan den ingang van de pastorie. Hier vond de begroeting plaats door den Zeereerw. Heer Pastoor J. Spoorman en den Weleerw. Heer H. Westdijk Onderwijl formeerde zich de stoet. Na een kort oponthoud, nadat de Zeereerw. Heer Pastoor J. Spoorman had plaats geno men in een der auto's, vertrok de stoet via de O. v. d. Lindenstraat in de richting Slo- terdjjk. vilvorens te vertrekken gaf Mgr. alle aan wezigen den zegen. Opbrengst collecten De in deze gemeen* te gehouden Zonnestraal-collecte voor tuber culoselijders heeft te Wormerveer 330.40 en te West-Knollendam 20.59 opgebracht, in totaal 350.99. De Zondag gehouden collecte voor de Wor- merveersche Speeltuinvereenigtng kon het nog niet tot de helft van dit bedrag brengen. De opbrengst was namelijk 161.54. Bloempjesdagen Zondag 12 Juli a.s. zal een bloemenverkoopdag gehouden worden, waarvan de opbrengst komt ten bate van het Wilhelminapark. Het Parkcomité zit namelijk voor zware lasten, veroorzaakt door het onderhoud van dit zeldzaam stukje na tuurschoon in Wormerveer. Op Zondag 19 Juli a.s. is de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" met haar bloempjesdag aan de beurt. Wij wekken onze lezers op om het sympathieke doel dier ver eeniging, het bestrijden der tuberculose, zoo mild mogelijk te steunen. Examens Mej. M. B. Kox, alhier, slaag de te 's-Gravenhage voor het examen Frö belonderwijzeres, akte A, terwijl mej. E. J. Vonk slaagde voor het examen lager onder wijs, alsmede voor het diploma voor het Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. Ook onze plaatsgenooten de dames W. C. Koper, J. C. Termaat en J. A. la Mair en de heer P. Hartog slaagden voor het examen van onderwijzer (es). Zij waren opgeleid aan de Rijkskweekschool te Zaandam. Werkloosheid Met de werkgelegenheid in deze gemeente wil het nog niet te best vlotten. Zaterdag j.l. stonden bij het Bureau Arbeidsbemiddeling nog 94 werkloozen inge schreven, waarvan 25 losse arbeiders waren, 37 fabrieksarbeiders en 10 bouwvakarbeiders. Gelukkig is onder deze categorie werklieden, dank zij den seizoen-arbeid, de werkloosheid, nog gering. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: A. Kui per en E. Hildering; J. D. Broekman (van Zaandam) en G. H. Koelewaard. Een week zonder geboorten en sterfgeval len is in onze gemeente de laatste 25 jaar niet voorgekomen. Ongeluk bij het bokspringen De 10-jarige M. wilde over een meerpaaltje springen. De jongen had daarbij het ongeluk met zijn dijpees achter de knie aan een haak vast te raken. Door de vaart, die het ventje had, is zijn geheele dijspier van achteren tot aan den rug uitgescheurd. Hevig bloedend werd hij behandeld door Dr. Nolst-Trenité, die den toestand zoo ernstig achtte, dat hij, na een noodverband gelegd te hebben, het ventje met zijn eigen auto naar het gasthuis te Am sterdam vervoerde. Benoeming Tot directeur-administra teur van de stichting Drinkwaterleiding. De Elf Gemeenten is benoemd de heer M. Weis man, directeur der gasfabriek te Wemel- dinge. Het R.K. Politie-diploma Zooals men weet, heeft de afdeeling Kennemerland van den Ned. R. K. Politiebond aan" den Raad verzocht om het politie-diploma, dat door dezen bond wordt uitgegeven, te erkennen en er dezelfde rechten aan toe te kennen, welke aan het diploma van den Algemeenen Bond zijn gegeven. Naar wij thans vernemen heeft de burge meester op dit verzoek gunstig beschikt. Groote drukte op het strand Gisteren is het op het strand buitengewoon druk ge weest, te ongeveer 2 uur bereikte de drukte het hoogtepunt. De Rode Kruispost aan het strand heeft veel werk verricht; drie perso nen waren bij het baden door kwallen lastig gevallen, een persoon had bij het voetballen de groote teen verstuikt en voorts kregen verschillende personen wonden door het trap pen in glasscherven. Een jongen had een houtsplinter in het hoofd gekregen, terwijl hij trachtte in plaats van op zijn beenen op het hoofd te staan. Voorts werden 10 vondelingen aangebracht waarvan er één 3 uur op de post vertoefde, vóór hij werd weggehaald. De Roode Kruispost blijkt dus niet over bodig te zijn. ..Weer in de vaart Gelukkig gaan de laatste dagen weer eenige trawlers in de vaart. De „Zaanstroom" IJm. 197, van de Mij. „Zaanstroom" zal ook in het begin dezer week wederom ter visscherij vertrekken. TERAARDEBESTELLING WILLEM GRAVEMAKER Zaterdagmiddag is op de Algemeene Be graafplaats te IJmuiden het laatste slacht offer van de ramp van de „Noordpool", dat nog geen rustplaats in vaderlandschen bo dem had gevonden, stuurman Willem Gravemaker, in het graf van zijn vader, den omgekomen schipper, bijgezet. Ook thans was de belangsteling weer zeer groot. Het gemeentebestuur van Velsen was vertegenwoordigd door den heer P. W. de Boer, hoofdcommies ter secretarie. Van het „Landelijk Comité", dat zich de over brenging der slachtoffers tot taak had ge steld, waren aanwezig de heeren Domisse en S. Koster. Ook was o.a. nog aanwezig de heer J. van der Steen, lid van het hoofd- bëstuur van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders. Nadat de familieleden bloemen in het graf hadden gestooid en de heer De Boer een fraaie krans van de gemeente Velsen op het graf had gelegd, voerde de heer Do- misse het woord, namens het „Landelijk Comité". De heer Van der Steen dankte de aanwe zigen voor de belangstelling. Harmonie „St. Caeeilia". Na vele weken van ernstige voorbereidende studie, trok de R. K. Harmonie „St. Caecilia" Zondag naar Wormerveer, waar zij zou deelnemen aan het groot Nationaal Concours voor Harmo nie en fanfaregezelschappen, uitgeschreven door de Harmonie „Excelsior" aldaar, ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan. „St. Caecilia" kwam uit in de eere-afdee- ling en had daar als mededingers „Excel sior" uit Noord-Scharwoude, „Apollo" uit Hoorn, „De Adelaar" uit Weesp, „Diemer Harmonie" te Diemen en „Ons Genoegen" te Wormerveer. De concurrentie was dus voor onze plaats genoten buitengewoon zwaar, temeer daar het opgelegde verplichte werk, de ouverture „Riënsi" van R Wagner, door een betrekke lijk klein orkest als „St. Caecilia" is, bui tengewoon moeilijk is uit te voeren. Hierbij komt nog, dat „St. Caecilia" de laatst optredende vereeniging was, net ach ter „Ons Genoegen", een korps van ruim 60 leden, terwijl „St. Caecilia" er nog geen 40 telt. Maar er was met ijver en toewijding on der de bekwame leiding van den heer P. N. Joosen gestudeerd en vol moed trok men er dan ook op af, vergezeld van een groot aan tal vrienden. „St. Caecilia" heeft zich kranig gehouden, wat bleek bij de uitspraak der jury, die haar met 94 punten een tweeden prijs toekende. Gezien de zeer zware concurrentie en den korten tijd van haar bestaan, nog maar even 12 jaar, kan „St. Caecilia"dus meer dan tevreden zijn. Onze hartelijke geluk- wensch gaat hierbij. Als vrij nummer werd uitgevoerd het Ballet uit de opera Faust van Ch. Gounod. De volledige uitslag is als volgt: Marschwedstrijd: le. pr. Haarlemsche Po- litie-Muziekvereeniging, Haarlem, 47 punten; le pr. „Apollo", Hoorn, 46 punten; le pr. „Excelsior", Heemstede, 42 punten; 2e pr. „Voorwaarts" Zaandam en „Excelsior" Lim- men, beide 38 punten. Concertwedstrijd: 2de afd. Fanfare: „Ex celsior" Heemstede, 2e pr., 89 punten. 2de afd. Harmonie: „Voorwaarts", Zaan dam, 2e prijs met 89 punten; „Excelsior" Limmen, eveneens 2e prijs met 82 p. lste afd. Fanfare: „Haarlemsche Politie Muziekvereeniging, Haarlem", 2en prijs met 91 punten. Eere-afd. Harmonie: „Ons Genoegen", Wormerveer, le prijs met 117 punten; „Die mer Harmonie", Diemen en „Apollo", Hoorn, le pr., beide met 104 punten; „St. Caeci lia", Velsen, 2e prijs met 94 punten; „Excel sior", Noord-Scharwoude 2e pr. met 88 p. „De Adelaar", Weesp, 3de pr. met 75 p. Coöperatie „De Eendracht" in de laatste vergadering van de Coöperatieve Ver- bruiks en Productievereeniging „De Een dracht" U. A„ werd aan het bestuur vol macht gegeven, pogingen in het werk te stellen om tot fusie te geraken met de Coö peraties „Velseroord" en „Samenwerking" beide te IJmuiden-Oost. Blijkbaar hebben deze pogingen succes gehad, want in een as. Vrijdagavond in ho tel „De Prins te houden ledenvergadering komt een voorstel tot fusie aan de orde Gaat de vergadering hiermee accoord dan komen eveneens in behandeling voorstellen tot aankoop van een perceel, het aangaan van een hypotheek en de uitgifte van een obligatieleemng Keuring van trekhonden. De keuring en herkeuring van trekhonden (met kar en tuig) zal in deze gemeente plaats hebben, Zaterdag 18 Juli, des middags om 2 en 3 uur, nabij het raadhuis. Raadsvergadering De Raad dezer meente vergadert Woensdagavond a.s. om half 8 ten Raadhuize. DE DRUKTE AAN ZEE Evenals verleden Zondag was de drukte aan zee wederom enorm. Dat er goede za ken werden gedaan, laat zich begrijpen. Het aantal bussen was met één uitge breid, er werd zoodoende den geheelen dag met drie groote bussen gereden. Het aan tal rijwielen was ook weer ontzettend. De rijwielstalling was dan ook al vroeg geheel bezet; gelukkig was achter het gebouw een behoorlijke stalling in de open lucht ge maakt. Het aantal menschen, dat op het strand was, laat zich niet tellen. Door het enorme verkeer, werd wederom op den rijweg veel last ondervonden van rijwielen en wandelaars. Ook in het dorp langs de Mient en Sta tionsstraat, was het den geheelen dag een komen en gaan. BAD GEREED De in het voorjaar begonnen bouw van een badhotel is dezer dagen gereed geko men. Het hotel, dat door den heer Kockx van Egmond aan Zee werd gebouwd en door dezen ook zal worden geëxploiteerd, is ge bouwd aan de rechterzijde van den Zeeweg, aan het begin van den afrit naar zee. Eenvoudig verheft zich het gebouw, dat door een fraaie trap is verbonden met den weg, terwijl daarnaast eenige toegangspaden zijn aangelegd vanaf het wandelpad en naar het parkeerterrein voor de auto's. Bovendien heeft men een mooi, ruim res taurant, dat in een halven cirkel is ge bouwd en uitzicht geeft op de zee, tevens naar de zijde van Egmond en Wijk aan Zee. Deze zaal is gezellig gemeubileerd met stem mige rieten meubelen, terwijl zich daarnaast een knus en intiem zaaltje bevindt, dat ook met gemakkelijke, in stemmige kleuren ge houden meubelen is voorzien. De daaraan sluitende hal geeft met een trap verbinding met de slaapkamers, welke alle van stroomend water zijn voorzien en door een ruime deur toegang geven tot een flink balcon, dat voor elke slaapkamer met flinke schutten is afgezet, zoodat de logèe's niet altijd in het restaurant behoeven te verblijven, maar van het balcon een ruim uitzicht hebben op zee en duinen en daar het zich gemakkelijk kunnen maken en on gestoord kunnen verblijven. Langs de beide zijden van het restaurant is buiten een ruim terras aangebracht, dat gemakkelijk vanaf den weg is te bereiken en dat tot een gezellig en rustig zitje noodt. Beneden aan het strand is naast een ver- verschingsgelegenheid aan de Noordzijde van den Zeeweg een flink Paviljoen ge bouwd. Hier heeft men naast een der flinke ruimten een afzonderlijke dansgelegenheid. Daaraan grenst de badgelegenheid. Ten gerieve van de baders is in het midden een douche aangebracht, be tentjes zijn genum merd, terwijl in het badbureau, dat daaraan grenst en alleen van de binnenzijde is te bereiken, alle benoodigdheden voor de ba ders zijn te bekomen. Over het geheele strand is een groot aantal vlaggestokken geplaatst, waaraan vlaggen van allerlei nationaliteiten zijn be vestigd. Ook van de ververschingsgelegen- heid op het strand en op het hotel wappe ren de vlaggen, dat het een lust is. Op het parkeerterein aan de Zuidzijde van den Zeeweg, is 'n goed ingerichte auto garage en rijwielstalling gereed gekomen. Alles is dus gereed om de badgasten te ontvangen. Toch blijkt de ruimte nu al te klein te zijn; niet alleen, dat het hotel al geheel verhuurd is, maar bovendien is het bedienend personeel ondergebracht in de woning, behoorende bij de auto-garage. Ook deze is reeds te klein, terwijl ook de parkeerruimte noodig moet worden ver groot. Zijn we wei ingelicht, dan zal daar aan spoedig gewerkt worden. IJMUIDEEN 6 Juli 1931 Tarbot per kilo f 1.20—0.90, Griet per 50 kilo f 54— 19, Tong per kilo f 2.40—1.80, Zet Schol per 50 kilo f 30—19.50, Kleine Schol per 50 kilo f 234.10, Schar per 50 kilo f 6.50— 4.20, Rog per 20 stuks f 23—13, Vleet per stuk f 3.20—2.50, Pieterman en Poon per 50 kilo f 173.60, Groote Schelvisch per 50 kilo f 32—27, Middel schelvischm per 50 kilo f 2518, KI. midd. Schelvisch per 50 kilo f 159, Keine Schelvisch per 50 kilo f 7.50—4.10, Kabeljauw per 125 kilo f 6545, Gullen per 50 kilo t 11—1.90, Leng perstuk f 0.85, Wijting per 50 kilo f 3:60—3.50, Makreel per 50 kilo f 20—17. 3—3 6 Juli van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Nellie Geziena, 1500.Utrecht, 2200. Derika 5, 2700.Rotterdam, IJm. 112, 2700.—; Adelante, 3100.—; Eveline, 2600.—; Jennie Elza, 1700.—; Elie Cheni- vière, 1500.St. Theresia, 130. KOTTERS E. 448, 1095.—; E. 542, 1110.—; O. 179, 220.—. LOGGERS K.W. 4, 635.—; K.W. 67, 610.—; K.W. 56, 750.—; K.W. 23, 670.—; K.W. 49, 610; K.W. 31, 710.—; K.W. 127, 730.—; K.W. 41, 960.—; K.W. 212 660.—; K.W. 97, 620.—; K.W. 45, 660.—; K.W. 158, 530; K.W. 178, 600.—; K.W. 141, 650.—; K.W. 144, 840.—. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk OP NAAR HET 23e CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP OP 16 JULI 1931 Weer gaat door den polder, Het vroolijk gerucht, Dat doordringt naar stad en Naar dorp en gehucht. Hetzelfde gerucht klonk Al jaren hier weer, Het meldt ons 't Concours komt In Haarlemmermeer. 't Concours zoo bekend en Steeds int'ressant, Bekend odor heel Neerland En buiten ons land. Wat jaarlijks publiek trekt Van heinde en veer. Het grootste van 't land en De roem van de Meer Waar 't eerste klas paard zoo Vol kracht en getraind Zich toont op zijn best met Den ruiter vereend. Waar pracht équipages, Zoo blinkend als mooi, Het oog zullen boeien Door kleuren en tooi; Waar paarden vol gratie, Vol pracht elegant, Bewijzen in Hoofddorp Komt 't best' uit ons land. De land'Hjke ruiters, Hun niet gepasseerd. Bewijzen in Holland Wordt rijden geleerd. En vroolijke meisjes Versterken den band Der liefde voor rijsport Op 't schoon platteland. Een groote quadrille Die ook wordt vertoond, Toont straks dat hier orde En ruitergeest woont. Het tweespan luxe tuigpaard, 't Behoeft niet vermeld, Gaat straks weer of 't zweeft Over 't groenende veld. Het springconcours, 't beeld steeds Van uvlgheid en kracht, Heeft duizenden jaarlijks Naar Hoofddorp gebracht. De zestiende Juli, De datum van 't feest, Bewijst vast 't Concours ia Weer prachtig geweest. Komt daarom naar Hoofddorp, Naar 't feest zoo vermaard, Verrijkt daar uw kennis Van 't nuttige paard. Opzij dan malaise En zorgen dien dag, Laat vroolijk dan wapp'ren De Hollandsche vlag. Komt boeren van Neêrland, Dien dag naar de Meer, Houdt hoog uwen stand, Onze rijsport ter eer Fanfares weerklinken Dan vroolijk en luid Op! Neerland, naar Hoofddorp, Naar't feest van „Vooruit". Hoofddorp, Juli 1931. A. v. d. Marei Jr. Zondagmiddag is in de Meervlietstraat, hoek Driehuizerkerkweg de 58-jarige B., wo nende Napierstraat te IJmuiden, toen hij van laatstgenoemde weg komende, de Meervliet straat wilde inrijden, aangereden door een motorrijder. De heer B. werd tegen den grond gesme ten. Het bleek, dat hij een diepe vleesch- wond aan het linkeronderbeen had gekregen. De motorrijder, A., wonende te Amster dam, kwam onder zijn motorfiets terecht, doch bleef ongedeerd. De heer B. werd, nadat de gemeente-veld wachter een noodverband had gelegd, per auto naar zijn woning vervoerd, waar een dokter de wond heeft gekramd. Het rijwiel van den heer B. werd bescha digd. AMSTERDAM, 6 Juli. Aardappelprijzen. Zeeuwsche eigenheimers f 0.07MS0.08; Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 0.09 f 0.09J/j. Overige prijzen onveranderd. Aan voer 29100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli 16600 K.G. Tomaten: A 35.90—38.70, B 33.80, C 36.20, CC 28.50; 154.000 K.G. aardap pelen: Schotsche Muizen 6.70—9.60; Eigen heimers 10.90; Drielingen 4.306.20; Klei ne 1.10—1.20; 2250 bos Wortelen 6.70— 8*90; 2000 stuks Bloemkool, le soort 9.00 13.40, id. 2e soort 5.90—6.40 28000 K.G. Roode Kool 8.00—9.30; 1000 K.G. Vroege Witte Kool 5.90—7.40. "AMSTERDAM, 6 Juli 1931. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 480 vette Koeien waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 0.961.04, 2e kwaliteit 0.840.94, 3e kwaliteit 0.700.82, mindere soorten 0.60 0.70 per K.G. slachtgewicht, 115 Melk- en Kalfkoeien 280380 per stuk, 149 vette Kal veren: 2e kwaliteit 0.620.70, 3e kwaliteit 0.520.60 per K.G. levend gewicht, 115 nuch tere kalveren 8.0014.00 per stuk, 19 Scha pen 2830 per stuk, 32 Lammeren 2438 per stuk, 1080 Varkens: vleeschvarkens, wegende Van 90—110 K:G. 0.48—0.49 per K.G. slacht gewicht, Zware varkens 0.46—0.47, Vette var kens 0.440.45, 53 Paarden 80180 p. stuk. Aan het abbattoir zijn heden aangevoerd 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 6 Juli. Veemarkt. Aanvoer 61 Vette koeien f 200365, stug; 8 Vette kalve ren f 45110; Vette kalveren per Kg. f 9.89 1.10; 24 Nuchtere kalv, slacht per stuk f 10 20; 537 Vette varkens zware p. Ned. pond f 0.370.42, matig; Zouters f 0.37. BEVERWIJK, 4 Juni Aardbeien Za terdagavond werd betaald aan de export markt f 16.50—27.50. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 6 Juli. 82.000 K.G. aardappelen. Schotsche mui zen f 6.50—8.50. Drielingen f 3.80—5.80. Klei ne f 2.102.80. 1250 stuks bloemkool, f 8 12.10. 125 K.G. Roode kool f 9.60 ZWAAG, 3 Juli 1931 Bangert en Om streken Aardappelen 8.70 per 100 KG' Aardbeien 24.0030.00 per 100 KG- Snii- boonen /30.00^5.00 per loo K.G.- Slaboo- nen 40.00-55.00 per 100 K.G Peulen 20.00-35.00 per 100 K.G.; Postele'i'n 8 00- 12.00 per 100 K.G.; Komkommers 6 00- 11.00 per 100 stuks; Perziken 5 00—12 00 per 100 stuks; Wortelen oO- SM r, 100 bos. *-uu—1J.UU per ENKHUIZEN, 4 Juli -rw™ Rozen f 1.20-3.00; Anjers f™ 100 stuks; Ranonkels f oo? nn; u Aardappelen en fnntmarkT P* w' (groote) 3.50—4.20 midrib - Scl\otfc5le Schotsche (kleine) 2 50 o RnlJS Peulen 0.27 per baal. -6° per baa!: OBDAM, 4 Juli 1931 25000 K.G. Gr. Aardanne'iSf Tambouw 3000 K.G. Drielingen HOOGKARSPEL, 4 Juli 19,1 pelen: Schotsche 3 5n~o e- 31 Aardap- appelen 2.502.70 Kleine aard- MEDEMBLIK, 3 Juli 10,1 Aardappelen: Groots iJJosePl1" Klyeine Muizen 199 ^Ulzen f 3.80—4.40; 0.55. Alles per baal. 10161 0-25~ HEM, 4 Juli 1931 7.,- groote f 3.60—3 90' Th Kt>gge- Schotsche Witte f 4.40—4.90. «eine f 2.40—2.70. BOVENKARspel cstnti „De Tuinbouw." Aarde™ i n) 4 Juli 1931- f 3.50-4.10. Id kl 6len' Groote muizen Nin. Due. f 4.20—4 6o lzen f 2.45—3. Koks 4.70. Kriel f 0.60-0 85 genheirners f 4.60— HOORN, 4 Juli 1 o'm men f i4_22. 157 R1'Veemarkt 51 Shram- f 25. Handel goed gen f 7~12- 1 Paard WOGNUM, 4 Juli pelen gr. muizen per hè'i„ Aardap- kl. muizen 2.20-225 3.25-3.35, id. baal. baal, aanvoer ItOJ avenhorn, 4 j„u Tuinbouw- en Marktv™„ °°p' Lan^- en Omstreken. Groote Schl t Avenhorn en 100 K.G., aanvoer100500 w'o 6'4°-7-40 per sche 4.10-4.60 per ioo ïfr?" Klein6 Schot- Kilogram k.g., aanvoer 15000 ALKMAAR, 4 Juji M Hollands Noorderkwartier .®lervelMhg voor Kipeieren. 58/60 3 70-4 in Aanvoer 230.000 62/64 4.10—5.00. Bruin Rfi/« /62 3-90—4.30, Eendeieren 3.50-3.70 765 4-10-5.00. 35.000 HEM, 3 Juli 1931 ry k°61 If 10.50-15 40- ï£er-K°gge. Bloem- idem in f 4-7.50 s,dntm 11 f 8-11.20; Peulen f 22-33- n™ Slab°°nen f 46—50- f 1-1.80; AardbeienTa f 12-19; sïa -U; Wortelen f 6 7oi?7Kn Perziken f 10 c !n 4.25Kleih f 2 3n i Schotsche gr. TER aar°64 j400 haal. Witte f 5.40 Peulen f O.SC^.^-Vonn; Centrale Veiling, cqners f 1.80; Tuins™PPers f 1-170- Cap- boo„e„ «-5S et.; SnJJ-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2