VAN HMI DERDE BLAD MAANDAG 6 JULI 1931 BLADZIJDE 1 CRICKET R. E W. le innings voor 9 (gesloten). A. C. C. 2e innings 86 voor 6 (opgeg. door R. en W.). Rood en Wit IA. C. C. I V. R. A. IHaarlem I Haarlem IIA. G. H. C. II 2221 H. H. C. IBlauw Wit II 3514 WATERPOLO Reserve 3e Klasse N. Z. B. H. P. C. III—Dolfijn III 1—2 HONKBAL Haarlem VR. C. H. III m-W Cricket-uitslagen le Klasse V. R. A.Haarlem. Gewonnen door V.R.A. met 114 runs op de le innings. V.R.A. le innings 204. Haarlem le innings 90. V. V. V.V. O. C. Gewonnen door V. O. C. met 114 runs op de le innings. V. V. V. le innings 106 (W. v. d. Laan 11, E. A. Kost 27, A. v. Stuyvenberg 13, W. .Dijkhuis 15), Terwiel 544. F. v. Herwaar den 5So. V. O. C. le innings 220 voor 9 (gesloten), (F v. Herwaarden 36, Th. Dubru 43, C. G. A. Beyers 13, A. Terwiel 38, R. Ruychaver 21, P. Guittart 22*. H. Smit 11), G. J. Nieda 225, H. Jeukens 227. V. V. V. 2e innings 64 voor 6. H. D. V. S.—H. C. C. II, Gewonnen door H. C. C. II met 55 runs op de le innings. H. D. V. S. le innings 42 (G. Nolet 13), W. T. d. Bosch 612, L. Sodderland 429. H. C. C. II le innings 97 (ir. G. Bouw meester 17, jhr. W. v. d. Bosch 20, jhr. J. v. d. Bosch 26), H. Offerman 735, J. Enge- ring 3—57. H. V. D. S. 2e innings 76 voor 9 (tijd). H. C. C. I—P. W. H. C. C. met innings en 53 P. W. le innings 75 (G. mr. J. J. Koeleman 522, 3—2. H. C. C. I le innings 220 A. v. Manen 140, E. A. Hoomans 167. P. W. 2e innings 92, H. J. J. Koeleman 431, dr. W. Fokker 2—9. Gewonnen door runs. J. A. Jannink 15, dr. M. Jansen voor 1 (gesloten), J. Schill 70*), P. Schnitger 30, mr. M. Jansen 316, R. en WA. C. C, Gewonnen door R. en W. met 84 runs op de le innings. A. C. C. le innings 132. Overgangsklasse Quick (N.)—R. en W. II. Gewonnen door R. en W. II met 123 runs op de le innings. Quick le innins 63 (Collard 14) Droste 633. Dorsman 323. R. en W. le innings 186 (Chabot 78, Droste 29), Burki 6—59, Flege 2—37, Collard 1—38. H. T. C. C.—H. C. C. III. Gewonnen door H. T. C. C. met 82 runs op de le innings. H. C. C. Ill le innings 101. H. T. C. C. le innings 183 (Schilthuyzen 61). H. C. C. Ill 2e innings 83 voor 3. R. C. H.Kampong. Gewonnen door R. C. H. met 22 runs op de le innings. R C. H. le innings 74. Kampong le innings 52. R. C. H. 2e innings voor 1 (gestaakt). Hilv. B. C.Ajax (L.). Gewonnen door de Hilv. B. C. met 181 runs op de le innings. Hilv. B. C. le innings 216. Ajax le innings 35. 2e Klasse D. V. C.—Albion. Gewonnen door D. V. C. met 11 runs op de le innings. D. V. C. 200 voor 4 (gesloten) Albion 189. Haarlem IIVleermuizen. Gewonnen door Haarlem II met 139 runs op de le innnigs. Vleermuizen 62 en 105 voor 9 (tijd), Haar lem 201. Rood en Wit wint met 84 runs op de lste innings Het is R. en W. gelukt óm een mooie overwinning te behalen op de Amsterdam mers. Ditmaal waren het de jongeren, die vooral met het bat prachtige resultaten leverden. Bovendien was het fielden aan beide kanten uitstekend en daar het weer nu ook uitstekend medewerkte, mag van een magnifieke cricketdag worden gespro ken. Captain v. Eeghen wint den toss en ver kiest fielden. Tienstra en Comelissen ope nen de Amsterdamsche innings op het bow len van Bruin en Schmeink. Op 15 wordt Tienstra door Hagenaar in de slips gevan gen voor 13. Dan vallen regelmatig eenige wickets totdat W. Sanders en H. Prent eeni ge verbetering brengen. De eerste slaat voor al hard, doch heeft veel geluk. Beide spelers siaan verschillende goede vieren. Op 115 echter vangt v. d. Tocht Sanders voor 34. Deze stand had 62 runs opgeleverd. Met den stand 6127 wordt voor de lunch gestopt. De lunch blijkt den batsmen geen goed ge daan te hebben, want binnen 4 overs is de zaak bekeken. De 4 laatste wickets vielen voor 5 runs. Het totaal werd 132. Rood en Wit gaat dan aan bat en opent met v. Bueren en Posthuma op het bowlen van Olivier en Riechelman. Beide batsmen hebben er goed het oog in en eerst op 43 valt het eerste wicket, n.l. dat van Posthu ma voor 19. Hagenaar geeft in 't begin een paar kansen doch daarna speelt hij mooi cricket en slaat heel hard. Van Bueren wordt dan voor een goede 30 gebowled. Jhr. A v. d. Poll vervangt hem en scoort een snelle 18. Dan zijn samen op de mat Hage naar en A. van Baasbank. Beide batsmen slaan verscheidene vieren, terwijl het Van Baasbank gelukt om den bal tot tweemaal toe in den Hout te doen verdwijnen. Op 119 wordt Hagenaar voor een uit stekende 41 gevangen. Van Baasbapk en v. d. Togt zetten de zaak op denzelfden voet voort. Met een single op Oliver slaat v. d. Togt de winninghit. Beide batsmen spelen nu veel vrijer en de bowlerij wordt flink onder handen genomen. Op 183 komt de scheiding als Van Baasbank voor een keurige harde 58 wordt gebowled. Su- rens en v. d. Togt brengen dan samen de 200 op en zoodoende is het extrapunt be machtigd. Op 200 gaat v. d Togt uit voor een goede 30. Daarna is het spoedig gedaan en Van Eeghen sluit op 216 voor 9 wickets. Met nog een kleine 2 uur speeltijd pro beert R. en W. nog een inningsoverwinning te behalen, doch de voorsprong was o. i. te klein. Dit is dan ook wel gebleken en het gelukte A. C. C. de achterstallige 84 runs te maken. Toch wisten de R. en W.-bowlers nog 6 -wickets down te krijgen. Het totaal werd 86 voor 6 wickets. Rood en Wit won dus met 84 runs. De volledige scores luiden: lste innings van Rood en Wit I P. L. v. Bueren bowled P. Sanders Dr. S. Postuma bowled H. Oliver P. C. Hagenaar c. H. Pruyl Oliver Jhr. A. v. d. Poll bowled H. Oliver A. v. Baasbank bowled Riechelmann J. Schmeink not out J. v. Eeghen c. J. Prent Jr. Sanders A. v. d. Togt bowled Riechelmann J. J. Sweens bowled H. Oliver J. v. Baasbank bowled H. Oliver M. Bruin did not bat Extra's Totaal 216 Bowlingcijfers: H. F. Oliver F. Riechelmann P. Sanders P. W. Selles lste innings van A.C.C. I M. Tienstra c. P. C. Hagenaar Bruin O. Comelissen c. Dr. S. Postuma Bruin F. Riechelmann c. Jhr. A. v. d. Poll Schmeink P. Sanders c. A. v. Baasbank—Scheink M. W. Silles c. J. Schmeink Bruin H. R. Prent bowled Bruin H. F. Oliver c. P. v. Bueren Schmeink W. Sanders c. A. v. d. Togt dr. S. Postuma 34 J. Prent Jr. c. J. v. Baasbank Schmeink 0 J. P. Spruyl bowled M. Bruin 1 J. G. Bömeman not out Extra's 12 13 14 0 4 21 27 5 Totaal 132 Bowlingcijfers: J. Schmeink M. Bruin A. v. d. Togt Dr. S. Postuma 2de innings van A. C. C. I 1. O. Comelissen bowled M. Bruin 0 2. F. Riechelmann run out 8 3. M. Tienstra, c J. v: Eeghen, Bruin 23 4. H. 'R. Prent, st. J. v. Eeghen, A. v. d. Togt 17 5. N. H. Selles, c A. v. d. Togt, Schmeink 6. P. Sanders not out 7. J. Prent Jr. bowled Schmeink 8. H. F. Oliver not out 5 15 5 3 Extra'6 10 Bowlingcijfers: M. Bruin J. Schmeink A. v. d. Togt P. C. Hagenaar De wedstrijd tegen V. R. A. in Amsterdam is in een regelmatige overwinning voor de Amsterdammers geëindigd. Vooral batten en fielden was bij V. R. A. beter dan bij Haar lem, echter niet het bowlen, daar geen der Amsterdammers de prestatie van De Ruig met den bal evenaarde. Hij nam weer 7 wickets, waarvan 4 clean-bowled, hield den geheelen dag een uitstekende lengte en was soms zeer snel. Hamburger wint voor V. R. A. den toss en verkiest te gaan batten. V. R. A. opent met Eigeman en v. Booven op het bowlen van De Ruig en Visser. De score stijgt zeer langzaam. Op 18 wordt Eigeman van zijn handschoen gevangen door Jaski voor 10. Op 22 speelt Van Booven een bal van De Xerxes slaat E. D. O, met 3—1 en Is daardoor le klassen Een gevaarlijk moment voor het Rotterdamsche doel. Ruig in zijn wicket. Dan komen Glerum en Wittebol samen op de mat en stijgt de score tot 55. Vooral Glerum laat eenige goede slagen zien. Als hij er 19 heeft, wordt hij met een goeden bal in den inmiddels aange- zetten Allart gecleand. Wittebol gaat l.b.w. De Ruig voor 16. Dan komt er een groote afstand tusschen Captain, Hamburger en M. Hartog. Van 4 voor 63, wordt het 5X157. Hierbij is Hamburger nogal gelukkig. Hij wordt ten minste een keer gemist en plaatst daarna ettelijke malen zeer gelukkig. Het batten van M. Hartog is echter uitstekend. Hij heeft een zeer goed oog op den bal en beschikt over diverse slagen. Op 157 haalt Hamburger dan eindelijk een bal van Jaski in zijn palen en kan voor 41 vertrekken. 12 runs later verdwijnt ook Hartog, door Al- i'art in het verre veld gevangen voor een solide 53. Van de overige batsmen maakt Overing nog een goede 29, alvorens De Ruig hem bowlt. De overigen worden allen door De Ruig gecleaned en met inbegrip van 17 extra's wordt het totaal 204. Bij Haarlem gaat het in den beginne al heel slecht. Op 20 zijn al 4 batsmen ver dwenen. Visser en Minet gevangen door Hartog op het bowlen van v. Booven en Glerum voor 0 en 10. Jaski 1. b. w. Eigeman voor lü en Kleefstra 1. b. w. Glerum voor 0. Ondertusschen staat Fortgens goed te spe len en hij krijgt eenigen steun van Thomas en De la Mar. Op eigen bowlen doet Glerum dan een vang en kan Thomas vertrekken voor 7. De la Mar staat goed te spelen en juist als men een goede score van hem ver wacht, wordt hij gecleaned door een laag blijvenden bal. V. R. A. denkt reeds aan een kans om met innings te winnen, doch Fort gens en Allart spelen zoo rustig, dat deze hoop weldra de bodem wordt ingeslagen. Als Fortgens eindelijk voor 24 door Overing wordt gevangen op het bowlen van Hartog, is de innings spoedig afgeloopen. Met inbe grip van 12 extra's wordt het totaal 91. Allart blijft met 10 not out. V. R. A. wint dus met 113 runs op de le innings. De volledige scores luiden als volgt: lste innings V. R. A.: W. Eigeman, c. F. Jaski, b. P. de Ruig 10 H. v. Booven, bowled P. de Ruig 9 W. Glerum, bowled J. Allart 19 het daarna veel beter en dank zij enkele hcoge scores wordt het totaal 201. W. Kra mer 17, Vos 10, v. Woerkom 55, v. Dalsum 37, Bolle 25, Blok 18 en extra's 20. De wickets werden genomen door Lange- raar 363, Burger 362 en de Vos 119. Voorts verdient nog vermelding de stand voor het derde wicket, die 76 runs opleverde. Vleermuizen wordt dan nog eens inge stuurd en ziet kans nog juist met den laat- sten man in den tijd uit te spelen. Het totaal werd nu 1059. Blok bowlde 219, v. Dalsum 4—22 en Vos 3—40. Haarlem won dus met 139 runs. Overgangsklasse N. C. B. R. C. H.Kampong R.C.H. wint op de le innings met 22 runs R.C.H. verliest den toss en moet batten. Het begin laat zich goed aanzien. Op 22 speelt Segerius (14) echter een bal te zacht en Greeve heeft weinig moeite hem uit te van gen. Slecht 2 runs later kruipt Dik voor zijn wicket en gaat lbw. Lubbers. Radsma begint uitstekend doch als hij er juist 10 heeft steekt hij naast den bal die juist zijn off stump velt. Hellingman en Kamoen zijn spoedig vertrok ken zonder de score aanmerkelijk te doen stijgen. Met 5 voor 36 is de toestand dan ook geenszins rooskleurig te noemen, te meer, daar het fielden van Kampong heel goed ver zorgd is. H. de Jong met 7, Scheen 8. waar ender een 6, D. Tel en H. Kuyt ieder 5 bren gen den eindstand tens.otte nog op 74. Als gezegd was het veldwerk van Kampong goed en de bowlerij van dien aard dat een hooge score niet in de lijn lag. G. Kramer bowlde 1 voor 21. J. Lubbers 6 voor 26 en C. Wijga 3 voor 18. Bij Kampong is het begin niet bijster be moedigend. Als de telegraaf nog geen 10 aan wijst zijn reeds 2 wickets neer door uitste kend vangen van D. Tel en J. Hellingman, j. Hellingman scoort spoedig 11 runs waar mede hij tevens de eenigste zal blijken te zijn welke de dubbele cijfers bereikte. D. Radsma en L. Kuyt zijn er met bowlen Het Internationale Tumfeest in het Stadion te Amsterdam. Een aardig overzicht tijdens den grootschen vaandelgroet. W. Wittebol, 1. b. w. P. de Ruig M. Hartog, c. J. Allart, b. F. Jaski Mr. G. Hamburger, bowled F. Jaski T. Overing, bowled P. de Ruig G. Lawrence, bowled P. de Ruig K. Leeser, not out O. v. d. Berg, bowled P. de Ruig R. de Waal, bowled P. de Ruig Extra's 17 Totaal 204 Bowlingcijfers: P. de Ruig J. Visser W. Brakel F. Jaski J. Allart lste innings Haarlem: J. Visser, c. M. Hartog, b. H. v. Booven W. Misset, c. M. Hartog, b. W. Glerum F. Jaski, 1. b. w., b. W. Eigeman J. Fortgens, c. T. Overing. b. M. Hartog 24 B. Kleefstra, 1. b. w., b. W. Glerum B. Thomas, c. and b. W. Glerum W. Brakel, bowled W. Glerum, H. de la Mar, bowled G. Laurence J. Allart, not out P. de Ruig, run cut R. Ton, bowled W. Glerum 7—54 0—21 0—20 2—56 1—36 Extra's Bowlingcijfers: H. v. Booven W. Eigeman W. Glerum O. v. d. Berg G. Lawrence G. Hamburger M. Hartog Totaal 91 1—17 1—19 5—19 0—9 1-7 0—0 1-3 2e Klasse Haarlem IIVleermuizen Vleermuizen gaat eerst batten en brengt het slechts tot 62, waarvan Woudstra 12, de Vos 24. Voor Haarlem bowlden Blok 119, v. Dal sum 424 en W. Vos 514. Haarlem doet uitstekend in en heel R.C.H. fieldt met een élan als we nog zelden zagen. Doordat enkele buitengewoon moeilijke vangkansen gemist waren werd het totaal tenslotte 52 runs. De nieuwe wicketkeeper Kamoen toonde zich een waardig plaatsvervanger door slechts 1 byes door te laten. D. Radsma nam 5 wickets voor 25 runs, L. Kuyt 4 voor 12 en W. Kleijn 1 voor 11. Met nog pl.m. 3 uur speeltijd waagde Kam pong een gereede poging om op de 2e innings een beter resultaat te verkrijgen. R.C.H. opent weer met J. Segerius en P. Dik, terwijl Lubbers en Kramer voor Kam pong den bal hanteeren. Segerius heeft er dir ect goed het oog in en mede door goed runnen valt eerst op 17 het wicket van Dik. Met Kleijn op de mat gaat de score regel matig en toch vrij snel de hoogte in. Een zestal bowlers worden aangezet om verandering van stand te verkrijgen, doch de beide batsman weten van geen wijken. Als juist de 80 gepasseerd is (83) voor 't verlies van 1 wicket, wordt van verder spelen afge zien. J. Segerius 25 not out en W. Kleijn 38 not out. R.C.H. won dus met 22 runs op de le innings. Haarlemsche Cricketbond Haarlem IIIRood en Wit III Ook deze wedstrijd is voor Haarlem in een verdiende nederlaag geëindigd, zoodat de Haarlemmers nu weer onderaan de ranglijst prijken. Rood en Wit III gaat eerst batten en brengt het, dank zij, Boer 19, Chapon 13, Lennep 30, Wegerif 16, Droste 15, Jobets 47 not out, tot 153 voor 7, waarop de Rood en Wit-aanvoerder de innings voor gesloten ver klaarde. Hemig met 1 x 36, Spruyt met 3 x 47, On- kenhout met 2 x 28, Van Balen Blanken 1 x 35 namen de wickets. Haarem Hl maakte er 88. Heimig 16, Van Woerkom 22, Onkenhout 12, Van Balen Blan ken 19. Voor Rood en Wit nam Van Lennep 5 x 32 en Chapon 4 voor 54. Rood en Wit ni won dus met 65 runs op de lste innings. In het Kurhaus te Zandvoort vonden gisteren de schermwedstrijdcn om den Java-beker plaats. Een overzicht tijdens de finale tusschen de Amsterdamsche Schermclub en K. O. O. S. uit Amersfoort. den Haarlemsche Voetbalbondbcker Schoten te verslaan. De Amsterdammer op het derde honk hielp Wulfhorst door 'zeer slecht naar het eerste honk te gooien. Wulfhorst aan vaardde die hulp dankbaar en liep een home run. Veenhof deed hetzelfde, maar zonder de hulp van Amsterdamsche velders. Ten slotte hielpen de Haarlemmers een beetje mee om uitgetikt te worden om zoo doende wat vlugger het einde van de saaie vertooning te bereiken: Quick10010=2 Haarlem: 7123173=42 Heel in het begin leek het alsof A. G. H. C. zonder al te veel moeite winnen zou, maar later gingen de partijen vrijwel gelijk op. Zoowel Wagemans van Haarlem als Postma van A. G. H. C. wierpen veel wijd. Postma werd later nogal eens geslagen, doch door Wagemans kwamen heel wat A. G. H. C.'ers met vier wijd over het thuishonk. Ten slotte ging Haarlem het gevaar be seffen en kwam er meer spel in. Ook het publiek begon zich geducht te roeren. Dit alles verhinderde niet, dat in de zevende inning van A. G. H. C., die met het oog op den tijd wel de laatste zou zijn, zeven spe lers binnenkwamen. Haarlem zette er dus in haar laatste beurt alles op. Die poging had succes. Toen Branse tusschen het eerste en het tweede honk uitgetikt werd en daarmee A. G. H. C. de derde nul bezorgde, waren er ook van Haarlem zeven binnen. Zoodoende won Haarlem dezen wedstrijd met één run ver schil. Inningscijfers: A. G. H. C. II: 3-1—0—2—4-4—7=21 Haarlem II: 14—120—77=22 H. H. C. is volledig en Pijnakker als wer per in uitstekenden vorm. Hij begint al met tweemaal drie slag te geven, terwijl de vierde man een vangbal geeft, die door H. H. C. niet gemist wordt. De Blauw-Wit-werper gooit zeer onzuiver, maar door slecht slaan van H. H. C. komt er maar één speler binnen. In de tweede inning gooit Pijnakker veel minder en mede door slecht veldwerk ko men er 5 Blauw-Witters binnen. Dan begint H. H. C. echter beter te slaan en dat brengt de overwinning. Herhaaldelijk worden de ballen het verre veld ingeslagen. Pijnakker, Figee en Baas slaan zelfs home runs. Zoodoende stijgt de score zeer snel. Een andere werper bij Blauw-Wit brengt geen verbetering. Als na zes innings de speeltijd verstreken is, heeft H. H. C. ver diend gewonnen. Blauw-Wit n: 051233=14 H. H. C. I: 1—2—6—13—8—5=35 Zaterdag gelukte het Dolfijn III aan H. P. C. III de eerste nederlaag toe te brengen met dezelfde cijfers waarmede H. P. C. IH in Sloten won. Winnen beide hun resteerenden wedstrijd tegen D. W. K. II dan zal er een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden om het kampioenschap. R. C. H. wint met 40 runs Deze op 't R. C.H.-terrein vastgestelde ontmoeting heeft aan de zeer jeugdige R. C. H.'ers hun eerste overwinning gebracht. R. C. H. bat eerst en brengt het tot 67, waarvan J. v. d. Gevel 15 not-out, C. v. Eek 13 en G. v. d. Mey de Bie met 11 in de dubbele cijfers kwamen. O. W. Abendanon bleek bij Haarlem de beste bowler, hetgeen zijn cijfers 8 voor 22 ook voldoende uitwijzen. D. Wessel nam de overige 2 wickets voor 12 runs. De innings van Haarlem is spoedig ten einde. Van het schamele totaal van 27 had Th. J. v. Zutphen met 13 het leeuwenaandeel. G. v. d. Mey de Bie nam 4 wickets zonder dat er een run op hem geslagen werd. H. Zonneveld liet zich eveneens niet onbetuigd en met 5 wickets voor evenveel runs had ook hij schitterende cijfers. R. C. H. won dus deze genoeglijke ontmoeting met 40 runs. Rood en Wit IV—C. V. H. II C. V. H. II batte eerst en scoorde het schamele totaal van 50 runs. Alleen Servaas met 18 en De Vos met 10 kwamen in de dubbele cijfers. De bowlingcijfers bij R. en W. II waren: B. Schmeink 118; J. Faber 515; M. Slingenberg 38 en C. Poederbach 1—5. Rood en Wit IV wist dit totaal voor het verlies van 6 wickets te passeeren. Met den stand 106 voor 8 wickets down werd gesloten om te trachten een innings-overwinning te behalen. Van deze 106 runs scoorden: H. v. d. Togt 25; M. Slingenberg 17; J. ten Harse 17 en M. Everard 21 not out. Bowlingcijfers van C. V. H. luidden: A. Kroon 241; L. Servaas 431 en W. de Vos 2—22. De innings-overwinning werd niet behaald. Voor het verlies van 6 wickets maakte C. V. H. de benoodigde 56 runs. Hoervan maakten: A. Kroon 12 en P. Broekme er 20 not out. Rood en wit IV won dus met 56 runs. Flamingo Juniores Toumooi De ontmoeting Leiden—Haarlem voor het Flamingo Juniores Toumooi werd gewonnen door Haarlem met innings en 57 runs. Leiden le innings 52. Haarlem le innings 146 (Kramer 43, De la Mar 41, Helrnig 18, De Vries 12, Langelaar 10*). Leiden 2e innings 37. QuickHaarlem 242 Het eerste negental van Haarlem trok Zaterdag met eenige invallers naar den Zui delijken Wandelweg, om tegen Quick te spelen. Al te gerust was de ploeg niet, maar het is meegevallen. Om te beginnen waren de vroegere prima's niet opgedoken en van de mindere prima's waren er ten slotte zeven bij elkaar te krijgen. Van die zeven hebben er drie op de werp- plaat gestaan, maar het bowlen was zoo zwak, dat er flink op geslagen kon worden. Daar bovendien het veldwerk zwak was, ontstonden innings van 12 en 17 runs. Voor Haarlem stond Veenhof een groot gedeelte en Wulf horst een klein gedeelte van den wedstrijd op de werpplaat. En zij hebben hun werk goed gedaan. Slechts bij uitzondering kwam er een speler verder dan het eerste honk. In de eerste en in de vierde inning werd door Quick één run gemaakt. Dat was het Amsterdamsche totaal van vijf innings. Ket elftal van Halfweg dat in de finale om met 42 wist

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9