Uit den Stofzuigerhuis MAERTENS MERIHGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT AERDENHOUT HAARLEMMERMEER HOOFDDORP HALFWEG NIEUW-VENNEP SASSENHEIM VIJFHUIZEN VOORHOUT ZANDVOORT WORMERVEER BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN LIMMEN HEILOO Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- MARKTNIEUWS Staat van Besommingen RIIKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT Zilveren jubileum „'t Kopje" Heden bestond de middelbare school voor meisjes ,,'t Kopje55 25 jaar. Ter dezer gelegenheid is een feestdag ge organiseerd. Vanmiddag vond een officieele bijeenkomst plaats in het „Jeugdhuis", waar bij o.a. tegenwoordig waren alle afdeelin- gen der leerlingen, de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs, de hoof den der Bloemendaalsche scholen, de direc trice der Meisjes H. B. S. uit Haarlem, ver tegenwoordigers der vereeniging „Bloemen- daalsch Bloei" en vele andere officieele personen. De directrice van „5t Kopje" voerde het woord en vertelde de geschiedenis van de school. Verder hielden nog talrijke personen een toespraak. Na afloop der bijeenkomst in „Het Jeugd huis" werden de feestelijkheden in ,,'t Kop je" voortgezet. Gemeenteraad van Leiden Discussies over werkioozenuitkeering In de Maandagmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad van Leiden werd besloten de begrooting voor 1930 te verhoogen met een bedrag van 362.824, in welke hoogere uitgaven kan worden voor zien door 291.561 aan hoogere ontvang sten en 71.267 aan overschotten op andere uitgaafposten. Aangenomen wordt het» voorstel inzake de overdracht van den Zijldijk, de Zijl en de Spanjaardsbrug alsmede de opheffing van den tol aan het Zijlhek. De gemeente zal jaarlijks betalen 2435 voor onderhoud van den Zijldijk en 900 voor bediening van de Spanjaardsbrug. Voorde vernieuwing van de Spanjaardslaan zal de gemeente bijdra gen een derde van de geraamde kosten ad 50.000 en 10.000 voor verbetering van den oprit aan den kant van Leiden. Een bedrag van 108.900 wordt beschik baar gesteld voor den bouw van een bijzon dere school in het Morschkwartier. Langdurig wordt gediscussieerd over het verzoek van enkele organisaties om aan werkloozen een extra steunbedrag uit te keeren. B. en W. hebben op dit verzoek een afwijzend prae-advies uitgebracht, aangezien deze zaak niet bij het college aanhangig is gemaakt door alle organisaties gezamen lijk, gelijk destijds bij de behandeling van de begrooting op voorstel van den wethouder, den heer Goslinga, is besloten. Een hevig kabaal in den raad ontketent de heer Wil brink (C.H.) als hij betoogt, dat de sociaal democraten dit verzoek aan den raad heb ben gedaan uit politieke overwegingen voor de verkiezingen. Z.i. zouden de sociaal democraten beter doen door werkloozen individueel te helpen in plaats van geld weg te smijten aan een verkiezingsvuurwerk cm de massa te trekken. Ten slotte wordt het afwijzend prae-advies van B. en W. aangenomen. Tweede leening 1931 Zuid-Holland Geheel geplaatst. Naar wij vernemen, is de 4' leening, groot f 2.000.000, der provincie Zuid-Hol land bij de inschrijving geplaatst op een klein gedeelte na, hetwelk inmiddels plaat sing heeft gevonden. FECEPTIE BIJ DE KONINGIN VAN DEN NACHT De receptie bij H. M. de Nachtcactus, gisteravond ten hove op de Gemeentelijke Kweekerij gehouden, is zeer druk bezocht. Uit alle deelen van de gemeente waren de bezoekers per auto, rijwiel of per pedes samengestroomd. H. M. zetelde in een'der glazen bij, pavil joens, waar zij, temidden van andere grooten uit het Flora-rijk, de hulde van haar bezoekers in .ontvangst nam. H. M. was gekleed in een crême-kleurig zijdeachtig gewaad en gekroond met een diadeem, bestaande uit eenige honderden ragfijne meeldraadsprietjes. Dat de gebruikelijke koningsmantel, bestaande uit een wijduit- staande krans van kelkachtige omwindsel- bladen, haar bijzonder flatteerde, kan zelfs de meest vleizuchtige bewonderaar van hare heerlijke schoonheid niet beweren. Bijna 400 personen hebben van de gele genheid gisteravond gebruik gemaakt om H. M. hulde te brengen. Om 11 uur was het bezoek nog niet afge- loopen. Gemeenteraad. Op Donderdag 9 Juli 1931, des namiddags twee uur vergadert de raad ten stadhuize. Agenda: I. Vaststelling van de notulen van twee vorige vergaderingen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verzoek van den heer J. van der Graaf, wonende te Zwanenburg om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school aldaar. 4. Verzoek van mejuffrouw Henriette G. G. Vermeulen, wonende te Haarlem om eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Vijfhulzen. 5. Verzoek van den heer S. Veldman, hoofd van de openbare lagere school nummer 7 te Hoofddorp om eervol ontslag als hoofd dier school. 6. Verzoek van den heer A. Kroes te Ab- benes, hoofd van de openbare lagere school nummer 6 te Abbenes en te worden overge plaatst naar school nummer 7. 7. Voorstel om tot gemeente-vroedvrouw in het dorp Schiphol te benoemen mejuf frouw Hendrika van 't Hof. 8. Benoeming van drie leden van de plaat selijke commissie van toezicht op het lager «iderwijs. 9. Voorstel tot aanwijzing van een boek houdkundige, belast met het nazien en deug delijk verklaren van de rekeningen van ver schillende gemeentebedrijven. 10. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de keuring van waren, 11. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden. 12. Voorstel tot vaststelling van een be bouwingsvoorschrift voor de omgeving van de Badhoeveboerderij te Schiphol 13. Voorstel inzake een advies tot onbe woonbaarverklaring van de arbeiderswoning gelegen te Nieuw-Vennep langs den Leimui- derdijk. 14. Voorstel tot verlenging van het erf pachtscontract betreffende de tuintjes gelegen langs de Raadhuislaan te Hoofddorp. 15. Voorstel tot het aanvragen van voor schotten aan het Rijk krachtens de Land- arbeiderswet. 16. Adres van het Roomsch-Kathliek Kerkbestuur van de parochie van den II. Joannes den Dooper te Hoofddorp, houdende verzoek de benoodigde gelden uit de ge- gemeentekas beschikbaar te stellen voor aan schaffing van nieuwe leermiddelen voor de onder zijn bestuur staande school A (zus terschool) en B (jongensschool). 17. Vaststelling van de vergoeding in de exploitatiekosten bedeld in artikel 101 der Lageronderwijswet 1920 over het jaar 1928 voor de bijzndere lagere scholen. o 18. Vaststelling van de vergoeding in de exploitatiekosten bedoeld in artikel 101 der Lageronderwijswet 1920 over de jaren 1926, 1927 en 1928, a. ten behoeve van de bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs te Hoofd dorp; b. ten behoeve van de Roomsch-Katho- lieke St. Annaschool voor Lager onderwijs te Vijfhuizen. 19. Wijziging van -de begrooting voor het dienstjaar 1931. 20. Herziening van eenige suppletoire be grootingen voor het dienstjaar 1929. 21. Wijziging van en af- en overschrij vingen op de gemeentebegrooting en de bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar i930. 22. Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1930. 23. Voorloopige vaststelling van de reke- iUng over het dienstjaar 1930 van het goondbedrijf, het woningbedrijf en het be drijf van openbare werken. 24. Rondvraag. Gouden echtpaar Het echtpaar H. KlootwijkN. Hoogmoed, wonende aan den IJweg, alhier, hoopt op 13 Juli a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. Het zal de echtelieden dien dag zeker niet aan be langstelling. ontbreken. Het concours-hippique Naar wij ver nemen heeft Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, commis saris der koningin in deze provincie, het bestuur van de vereeniging „Vooruit" doen v/eten, dat hij voornemens is op Donderdag 16 Juli a.s. het te Hoofddorp te houden concours-hippique te bezoeken. Veiling De eerste veiling voor aardap pelen en groenten, uitgaande van de vei- lingsvereemging „Haarlemmermeer" zal op de terreinen van hotel „De Beurs" te Hoofddorp worden gehouden op Dinsdag 14 Juli a.s. des namiddags 2 uur. Laagste inschrijvers Gisteren is door het gemeentebestuur van Haarlemmerliede ge gund, de op Zaterdag aanbestede verbouwing der trap van het Raadhuis, aan den laagsten inschrijver W. van Rijn te Zwanenburg, voor de somma van f 4192.—. De hoogste inschrijver was A. Boogaard te Zwanenburg voor de somma van f 5769. De trap in de Dubbele Buurt is gegund aan den laagsten inschrijver J. W. Comelis- sen voor f 316.50. De hoogste inschrijver hierop was A. Crok te Assendelft voor f 500.—. Koninginnefeest Het ligt in de bedoe ling van het bestuur van de Oranjevereeni- ging te Nieuw-Vennep om aldaar weer een Koninginnefeest te organiseeren JEen voor- loopig programma is reeds ontworpen. De datum voor dit feest is vastgesteld op Don derdag 27 Augustus a.s. Het feest zal met een vuurwerk "worden besloten. Oranjevereeniging Bovengenoemde ver eeniging vergadert morgen, Woensdagavond, in het K. S. A.-gebouw. Naast bespreking der a.s. feesten staat op de agenda verkiezing van een voorzitter. R. K. S. V. Teijlingen Zooals men weet, was bovengenoemde verhuurder van het ge meentelijk speelterrein „Sporthoff". In deze gemeente bestaat ook een Chr. vereeniging, „Ter Leede" genaamd, welke de voetbalsport, speciaal 's Zaterdagsmiddags beoefent. Deze vereeniging had haar terrein achter de plaats „Ter Leede", wat voor hen nu is afgeloopsn. Na verschillende bespre kingen met het bestuur van Teylingen (bij gewoond ook door den burgemeester) is over eengekomen, dat beide clubs in net vervolg „Sporthoff" zullen bespelen. J.l. Zaterdag is door „Ter Leede" een ope ningswedstrijd gespeeld, welke door veel pu bliek werd bijgewoond. A.s. Zaterdag om 5.30 uur zal een medailleweastrijd plaats vinden tusschen Teijlingen I en Ter Leede I. Dit zal zeker veel belangstelling trekken. Bovendien zullen atletiekwedstrijden wor den georganiseerd, waaraan door de vier plaatselijke sportvereenigingen wordt deel genomen. O.a. zullen wedstrijden in 100, 800 en 4 X 100 M. hardloopen worden gehouden. Hand ernstig bezeerd Bij het opwinden van den hooiberg had de heer W. d'Hane aan den Vijfhuizerdijk het ongeluk dat de z.g. kelderwin brak, juist op het moment, dat hjj het ijzer zou versteken. Zijn rech terhand raakte toen bekneld tusschen berg en ijzer en wel in die mate, dat een zijner vingers bijna verbrijzeld werd. Arm verbrand Zaterdag gleed mej. Groot aan den IJweg, terwijl ze een teil heet water droeg, uit. Ze kwam ongelukki gerwijze te vallen, juist met haar arm in 't kokende water, waardoor zij dit lichaams deel zoo ernstig verbrandde, dat de hulp van een geneesheer noodzakelijk was. Paard te water Terwijl de arbeider v. d. Zaag met paard en wagen over den Spie- ringerweg reed, wilde onverwachts het paard de werf opdraaien bij de Wed. Meiman. Het gevolg was, dat het paard naast den dam in de wegsloot terecht kwam. Het ergste was nog, dat het paard met een voorpoot verward zat in het damhek. Heel veel moeite kostte het, alvorens men het beest op het droge had. De bestuurder had «zich tijdig in veiligheid kunnen stellen. Raadsvergadering De raad dezer ge meente is op Donderdag 9 Juli a.s. des na middags om 7.45 uur in openbare vergadering bijeengeroepen, ter behandeling van de na volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelin gen. 3. Onderzoek geloofsbrieven, van de nieuw gekozen raadsleden. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, tot afrekening der vergoeding ex art. 101 L. O.-wet over 1928. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener verordening, regelende het hooren van vereenigingen van ambtenaren. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanwijzing van een deskundige inzake kasopname gemeente ontvanger en van een boekhoudkundige belast met het na zien der rekening van het Waterbedrijf 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overgave van den 's Graven- damschenweg en de Teijlingerlaan aan de provincie, in eigendom en onderhoud. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Algemeene Politie verordening. 9. Aanbieding gemeente-rekening 1930. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake aankoop grond voor ge meente - plantsoen. 11. Reclames wegenbelasting en school geld.. Standplaats De raad had afwijzend be schikt, op het verzoek van den heer Van Thijn, om met een fruitkar een standplaats te mogen innemen op den Boulevard Paulus Loot bij hotel Seinpost. Thans wordt door B. en W. voorgesteld aan aanvrager een standplaats aan te wijzen aan de Fred. Hendrikstraat bij den Boulevard. Nieuwe school Als plaats voor de even tueel nieuw te bouwen openbare lagere school, stellen B. en W. den raad voor, daarvoor aan te wijzen het terrein aan het einde van de Dr. Gerkerstraat, en wel oos telijk van het terrein, waarop de gashouder geplaatst is. De plaats is gekozen in verband met de uitbreiding die de gemeente in oos telijke richting en langs de Zandvoortsche- laan in de laatste jaren heeft ondergaan. Gemeentebegrooting De gemeentebe grooting 1931 is van het College van Ged. Staten terug ontvangen met bemerkingen, voornamelijk van administratieven aard. B en W. stellen voor aan de gevraagde wij zingen in een acht en twintigtal punten vervat en aangegeven, te voldoen Onderwijs Op de voordracht voor be noeming van een onderwijzer aan school C, zijn geplaatst de heeren J. P. Smit, Lien den; J. Both, Schagen; C. Roest, Haarlem. Wethouderspensioen Ged. Staten heb ben hunne beslissing, over het door den raad aangenomen voorstel tot verleening van pensioen aan de wethouders, verdaagd. Commissie van Toezicht In de vaca ture, ontstaan door het vertrek van den heer G. van Beek als hoofd der school te Bennebroek, stellen B. en W. ter benoeming voor als lid van die commissie de heeren O. Sidenius en W. Bruinsma. Raadsvergadering Er is een openbare vergadering van den raad dezer gemeente uitgeschreven tegen Donderdag 9 Juli as. des namiddags te half acht ten raad- huize. De agenda bevat; 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van den heer G. van Beek om eervol ontslag als onderwijzer aan school D. 3. Verzoek van den heer G. van Beek om ontslag als lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs en benoe- ming van een nieuw lid dier commissie. 4. Voorstel tot benoeming van een onder wijzer aan de openbare lagere school C. 5. Verzoek van mevr. S. Polak-Hanf om een stukje duinterrein te mogen huren voor plaatsing van een tentje. 6. Verzoeken om huur van gemeente grond. 'fTW? 7. Verzoek van den heer T. W. Zwem mer, om een stukje gemeentegrond te mogen koopen. 8. Vaststelling van het le suppletoire kohier der belasting voor het tijdelijk ge bruikmaken van openbaren gemeentegrond. 9. Voorstel om aan twee werklieden van Publieke Werken riiwieltoelage te verlee- nen voor gebruik van eigen rijwiel in ge meentedienst. 10. Voorstel tot het geven van straat namen. 11. Verzoek van de Vereeniging van Vreemdelingen Verkeer om verhooging van subsidie. 12. Voorstel tot wijziging der gemeente begrooting 1930. 13. Voorstel ot wijziging der gemeente begrooting 1931. 14. Verzoek om strand te pachten voor plaatsing van een tent voor verkoop van ijs. 15. Voorstel tot bepaling der plaats voor een nieuwe openbare lagere school. 16. Voorstel tot verpachting van een standplaats met een fruitkar. 17. Voorstel betreffende gasvoorziening strandtenten. 18. Voorstel tot uitvoering en crediet- verleening van het rioleeringsplan naar Bentveld. 19. Voorstel om mej. G van den Berg definitief te benoemen tot hoofd der school voor voorbereidend lager onderwijs. 20. Voorstel tot benoeming van een on derwijzeres aan de openbare lagere school d alhier. *21. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met inrichtingen voor M. O. en V. H. O. betreffende toelating van leerlin gen uit deze gemeente op die inrichtingen en verdere regeling dienaangaande. Pompstation Het pompstation van de rioleering is technisch bestudeerd en het slot van de langdurige onderzoekingen is, dat die inrichting niet meer kan voldoen. Het bedrijf levert gevaar op bij grooten watertoevoer en de werkwijze is duur en vereischt voor de ge leverde capaciteiten te veel arbeid. Men wil het bedrijf geheel ombouwen, o.a. door het aanbrengen van nieuwe pompen en betere regeling voor aan- en afvoer. De kos ten varieeren tusschen de f 5000 en f 7390 en wil men het speciaal goed hebben, iets wat niet geheel overbodig is, gezien het gevaar dat bij sterken regenval de omgeving van het Schoolplein altijd bedreigd wordt met over strooming, dan zouden de kosten ongeveer f 9000 worden. Het voordeel van de reorganisatie zou zijn, kostenbesparing op de stroomlevering en op voering van de capaciteiten tot het dubbele van nu en en het automatisch worden van het geheel, waardoor een werkkracht bijna geheel vrij zou komen. Voorbereidende school Nu mej. van den Berg de volledige bevoegdheid heeft behaald, stellen B. en W. den raad voor, haar tijde lijke benoeming als hoofd van de voorberei dende school in een vaste benoeming te doen overgaan. Gas in strandtenten Doordat het gas verbruik in de strandtenten niet zoo groot is geweest als geraamd was, heeft dit niet het verwachte voordeel opgeleverd. Nu door verplaatsing van de tenten ook nieuwe aansluitingen noodig zijn, wordt het nadeelig saldo nog aanzienlijk verhoogd. De strandpachters oordeelen, dat een deel van het veroorzaken van die kosten niet aan hen te wijten is, zoodat ongeveer f 750 terugge vorderd zal worden. Voor 1932 wordt voorgesteld een minimum- gebruik van 240 M3. te bepalen, bij minder gebruik met 4 cent per M3. verhoogd, terwijl aansluitingen enz. voor rekening van den ge bruiker zullen komen. Verbetering rioleering Nu de Zandvoort- schelaan bijna geheel bebouwd is en er een groot plan voor bebouwing onder Bentveld is, zal de rioleering herzien moeten worden. Vanaf de woning van den heer Lijendijk is het buizennet te klein. Ook de afvoerbuizen langs Kostverloren en Julianaweg zijn niet berekend op den grooteren dienst, die ge vraagd wordt door de uitbreiding. B. en W. stellen den raad voor, tot alge- heele verbetering over te gaan. Een kosten berekening, uitvoerig toegelicht, maakte een totaalbedrag van dit werk van f 89.009, waar van men de uitgaven wil bestrijden door af schrijving op de gemeentebegrooting, in ver band met de meerdere opbrengst geraamd, of door het aangaan van een leening. Uitslag concours Zondag 5 Juli was de tweede dag van het Groot Nationaal Con cours voor harmonie- en fanfarecorpsen, ge houden ter herdenking van het 45-jarig be staan van de Harmonie „Excelsior". Nadat 's morgens te half 12 de officieele ontvangst van directeuren, voorzitters er secretarissen der deelnemende vereenigingen ten gemeentehuize had plaats gehad, werd te ruim 12 uur een aanvang gemaakt mee den marschwedstrijd, die gehouden werd op den wandelweg tusschen het station en het Wilhelm inapark. De uitslag hiervan was: le prijs Haarlemsche Politie Muziekver eeniging, Haarlem, directeur B. D. Peters met 47 punten. le prijs „Apollo" te Hoorn, directeur Leo Koning, met 46 punten. le prijs Heemstede's Fanfarecorps „Excel sior" te Heemstede, directeur Reinier van 't Hoff, met 42 punten. 2e prijs Harmonie „Excelsior" te Limmer. directeur E. Peetoom, met 38 punten. 2e prijs „Voorwaarts" te Zaandam, direc teur J. Schoen, met 38 punten. Des namiddags had in het prachtige W\l- helminapark de concourswedstrijd plaats, dl door een talrijk en enthousiast publiek werd bijgewoond. Niet minder dan 10 corpsen tra den 's midd-ags op. De uitslag: Tweede afd. Fanfare: 2e prijs Heemstede's Fanfarecorps „Excelsior" te Heemstede, di recteur Reinier van 't Hoff, met 89 punten. Verplicht nummer „Paix et Labeur" van O. Filsfils. Vrij nummer: „Mercedes" van M. J. H.* Kessels. Tweede afd. Harmonie. Verplicht nummer „Cloches du Soir" van A. Adroit. 2e prijs Arbeiders Muziekvereeniging „Voorwaarts te Zaandam, directeur J. Schoen, met 89 pt. Vrij nummer: „Da Poupée de Nürnberg" Van A. Adam. 2e prijs Harmonie „Excelsior" te Limmen, directeur E. Peetoom, met 83 pun ten. Vrij nummer: „Etoile de Bonheur" van Labole. Eerste Afdeeling Fanfare. Verplicht num mer „Neptune" van Gadenne. 2e prijs Haar lemsche Politie Muziekvereeniging te Haar lem, directeur B. D. Peters, met 91 punten Vrij nummer: Ouverture Messidor, van F Andrieu. Daarna trad op de Eere-Afdeeling Har monie, waarin niet minder dan 6 corpsen proeven van bekwaamheid aflegden. Ver plicht nummer: Ouverture Riënze, van Ri chard Wagner. Was in den marschwedstrijd de Haarlem sche Politie Muziekvereeniging het corps met de keurigste prestatie, in de eere-afdeeling Harmonie blonk de Harmonie „Ons Genoe gen" te Wormerveer, directeur A. Meijns, ver boven allen uit. De uitslag was: le prijs met 117 punten, met bijzondere lof der jury, Harmonie „Ons Genoegen" te Wormerveer, directeur A. Meijns. Vrij num mer: Suite Oriëntale, van F. H. F. Bicknese. le prijs met 104 pnt. Harmonie „Apollo" te Hoorn, directeur Leo Koning. Vrij num mer „La Bohémienne" van Balfe. le prijs met 104 punten „Diemer Harmo nie" te Diemen, directeur P. Swager. Vrij nummer: „Scènes Pittoresques" van J. Mas senet. 2e prijs met 94 punten R. K. Harmonie „St. Caecilia" te Velsen, direcetur P. N. Joosen. Vrij nummer: „Faust Ballet" van C. Gounod. 2e prijs met 88 punten Harmonie „Excel sior" te Noord-Scharwoude, directeur P. Pranger. Vrij nummer: „Scènes Poétiques" van B. Godard. 3e prijs met 75 punten Harmonie „De Adelaar" te Weesp, directeur A. Hamme. Vrij nummer: „Suite Oriëntale" van F. Popy. De jury bestond uit de heeren: F. H. E. Birknese te Rijswijk, A. L. Hazebroek te Rijswijk en Jos. de Klerk te Haarlem. TENTOONSTELLING JEUGDWERK Zondag werd in de St.. Jozefzaal aan den Arendsweg een tentoonstelling gehouden van de vele voorwerpen, die gedurende de winter maanden door de leden van de R. K. Jeugd organisatie in de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad zijn vervaardigd. De expo sitie is wel een bijzonder succes geworden. Op de uren, dat zij ter bezichtiging was opengesteld, hebben zeer vele parochianen van de gelegenheid gebruik gemaakt om te kunnen constateeren met hoeveel ambitie de jongelui zich aan den handarbeid hebben gegeven. Daar was een bonte verzameling bijeengebracht, keurig en overzichtelijk ge rangschikt. Specimen van soms vernuftige knutselkunst, van vaardig borduurwerk, van virtuositeit met houtsnijmes en figuurzaag, alles serieus en tot in de puntjes afgewerkt! Bescheiden langs een zijwand gearran geerd plotseling 'n opvallende collctie etsen; een artistiek hoekje op de tentoonstelling, waar het werk van het patronaatslid J. Mul der is ondergebracht. En velen bleven in be wondering staan voor zijn werk, dat reeds vroeger de aandacht trok. Dan trekken de vele fraaie prijzen van de patronaatsloterij de aandacht, die met al hun begeerenswaardige hoedanigheden de bezoekers voor zoover dit nog noodig is ani- meeren, tot het koopen van lotenNa tuurlijk worden op het rijwiel de meeste kan sen gezet. Kapelaan P. Schretlen en zijn staf van medewerkers hebben voldoening van hun werk, verricht in het belang van de paro chiale jeugd. En van velerlei zijden nemen zij huldebetuigingen in ontvangst, onge vraagde hulde weliswaar, maar een waardee ring die toch pretig is en hun tot spoorslag wordt met al hun energie voort te arbeiden aan de vorming van een nieuw Roomsch keurcorps. Wij zeiden het reeds, het was een welge slaagde, stille getuigenis van energieken ar beid deze fleurige expositie. OEFENING VAN DE AMSTERDAMSCHE ROODE KRUIS TRANSPORTCOLONNE Zondag hield de Amsterdamsche Trans portcolonne van het Roode Kruis een oefe ning op het terrein der Hoogovens te IJmui- den onder commando van arts J. A. Feenstra. Verondersteld werd dat een beschieting van uit zee op de kust had plaats gehad waarbij een 40-tal personen gewond waren en tevens de spoorwegen onbruikbaar gemaakt, zoodat het transport met geïmproviseerd materiaal moest plaats hebben. Daartoe werd een twee tal vrachtauto's voor het vervoer van lig gende patiënten ingericht. Dit vervoer had plaats naar de nieuwe Rijksbinnenhaven, waar een slee langs het hooge Talud was aangebracht en een aanlegsteiger gemaakt, terwijl een zandbak werd gereed gemaakt voor de ontvangst der uitgezonden bezette brandcards. Hier eindigde de oefening, die o.a. werd bijgewoond door luit.-generaal b.d. Bakker, leger-commissaris van het Roode Kruis, generaal-majoor b.d. van Panhuys, commissaris van het Roode Kruis In de ves ting Holland, dr. Land, Kringcommissaris voor Noord-Holland Zuid, dr. Veldhuyzen voorzitter van de afdeeling Amsterdam en dr. Meulman, chef van den Geneeskundigen Dienst bij de Amsterdamsche Vrijwillige Burgerwacht. VERBETERING DER STORMSEINEN De stormseinen, welke tot heden getoond v/erden van een mast, welke aan den Noord kant van de Zuidersluis (nabij de Rijks- Centrale) stond, zullen thans geheSCTïên worden van een seinmast, welke geplaatst is op het nieuwe havenkantoor nabij de Noor- dersluis. De seinen zullen aldus van verren afstand voor de belanghebbenden bij de scheepvaart zichtbaar zijn. Vinger af gekneld Een der opvarenden van het alhier binnengekomen stoomschip „Springfontein" had bij het meren in de Noordersluis het ongeluk met de hand tus schen een staaltros te komen, waardoor hem een vinger werd afgekneld. De man werd door een geneesheer uit IJmuiden verbonden. Zandbakken gezonken Gisteravond om streeks half 9 zijn in het Noordzeekanaal, nabij de Papierfabriek, twee zandbakken van de Amsterdamsche Ballast Mij., die onderweg waren naar Amsterdam, gezonken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Daar de bakken gedeeltelijk in het vaar water liggen, is ter plaatse een betonnings- scheepje neergelegd. BLOEMBOLLENCULTUUR Dit voorjaar is hier wederom, onder lei ding van den heer P. Boschman, een wed strijd gehouden in soortenkennis van in bloei staande tulpen. Deze wedstrijd werd gehouden voor de vroege soorten op 4, 5 en 8 Mei en op 18 en 19 Mei voor late soorten. Aan den wedstrijd namen 24 personen deel. Het aantal vroege soorten op naam te stellen bedroeg 155, latere soorten 224. In totaal 379 soorten. De uitslag van den wedstrijd is als volgt:: C. Aafjes, 355 soorten, le prijs met diplo ma; F. Hollenberg, 347 soorten, 2e prijs met diploma; Jb. Keizer, 343 soorten, 2e prijs met diploma; W. Castricum, 337 soor ten, 3e prijs met diploma; J. Leycr, 337 soorten, 3e prijs met diploma; D. Valkering, 311 soorten, 3e prijs met diploma; F. van der Peet, 261 soorten, 4e prijs met diploma; C. Metselaar Hz., 239 soorten, 4e prijs met diploma; B. Zonneveld, 229 soorten, 4e prijs met diploma; W. Hageman, 220 soorten, 4e prijs met diploma; G. Haanraads, 214 soorten, 5e prijs met diploma; J. Speur, 213 soorten, 5e prijs met diploma; C. Zon neveld, 194 soorten, 5e prijs met diploma; J. van Roode, 159 soorten, 6e prijs met di ploma, J. Kraakman. 155 soorten, 6e prijs met diploma; J. Temming, 148 soorten, 6e prijs met diploma. Bovengenoemde personen hadden reeds meermalen aan een wedstrijd deelgeno men. Het navolgende lijstje is van personen, welke dit voorjaar voor het eerst aan een wedstrijd deelnemen. J. Duin Jr., 229 soorten, le prijs; A. Dui- kersloot, 202 soorten, 2e prijs; C. Denne- man 158 soorten, 3e prijs; Nic. Veeken, 154 soorten, 3e prijs; Ant. Admiraal 149 soor ten, 3e prijs; J. Kaandorp, 138 soorten, 3e prijs. Zoo mogelijk zal nog deze week in een bijzondere vergadering der afdeeling van Bloembollencultuur, de prijsuitreiking plaats vinden. Uit het rapport, dat ons ter inzage ver strekt werd, blijkt dat voor dezen wedstrijd wederom veel animo bestond, zoowel van de zijde der patroons als der knechts. Het aantal bijdragen was aanmerkelijk ge stegen, zoodat thans aan vele deelnemers een prijs kan worden toegekend. Ten slotte werd in het rapport nog een bijzondere wensch uitgesproken; sommige kweekers hebben nog steeds de gewoonte om in plaats van naametiketten voor de bolgewassen, er nummerhouten voor te plaatsen. Hierdoor worden de arbeiders ver hinderd de soorten te leeren kennen, en toch is dit van zeer groot belang. Burg. Stand. Geboren: Maria Jacoba, d. van Jacs. Pepping en M. J. Res. Cathariua Geertruida, d. van C. Glorie en M. J. Ver ver. Johanna Maria, d. van A. Vennik en J. M. Appel. Margaretha Maria, d. van S. Groentjes en C. Th. Dekker. Margaretha, van van Th. Hollander en M. Glorie. Getrouwd: P. Schuyt te Heemskerk en S. P. van Roode. Overleden: Arie Mors, 74 jaar, wed. van Margaretha Buter. Emerentia Cornelia Duin, 72 jaar. Rohda IZwaluwen I (Egm. a. d. Hoef) Zondagmidag had op het terrein van Rohda een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen twee genoemde elftallen. De wedstrijd ging om een medalje uitge loofd door den heer P. Overtoom. De wedstrijd had een tamelijk tam ver loop; vóór de rust was Rohda lang niet op dreef, zoodat de stand vóór rust was 10 in het voordeel van Zwaluwen. Na rust kreeg Rohda èn zon èn wind in haar voordeel. Direct zette Rohda alles op het spel om een tegenpunt te maken, toch duurde het nog eenigen tijd voor dat de mid-voor van Rohda den stand op 1-1 kon brengen. De Zwaluwen trokken zich daarna terug en regelmatig blijft de bal op de helft van de Zwaluwen. Een van de kansen wordt benut door den links-binnen. Een hachelijk moment ontstaat voor Rohda wanneer een van de halfbacks hands maakt binnen het strafschopgebied, met gevolg een penalty. Het schot is echter onzuiver gericht en gaat er naast. In de laatste 10 minuten ziet Rohda nog kans door haar mid-voor een derde doel punt te maken. Kort daarop wordt het eind signaal gegeven. f 3.332.07, Pieterman en Poon per 50 kilo f 16502.40, Middel Schelvisch per 50 kilo f 25, KI. midd. Schelvisch per 50 kilo f 13.50 10.50, Kleine Schelvisch per 50 kilo f8.50 4.70, Gullen per 50 kilo f 16—2.10, Wijting per 50 kilo f 4.70—3.60, Makreel per 50 kilo f 13. heden aan den Rijksvischafslag aan- STOOMTRAWLÈRS Timmers, 2200.-; Friesland 240CL-; eemeeuw, 1666.—; Maria Elisabeth, 1924. KOTTERS 860.—; O. 152, 501.—; E. 145, loggers f 797—; K.W. 38, 860.—; K.W. 57, KW 14, 740.— K.W. 110, 560; 734.—; K.W. 22, 411.—. van de gekomen O. 183, 1814 K.W. 797.- K.W. 70. 162 IJMUIDEN, 7 Juli 1931 Tarbot per kilo f 1 20—0.80, Griet pei 50 kilo f 54—25, Tong per kilo f 2.45-1.70, et ScholperSO kilo f 24—22, Kleine Schol per 50 kilo f 22 3 70, Schar per 50 kilo f 6.50—5.50, Vleet per stuk BROEK OP LANGENDIJK. veiling van 7 Juli Langendijker Groentenveiling 22000 kilo Tomaten A f 31.5032.80, idem B f 29, idem C f 33.1033.30, idem CC f 24.80; 202.000 kilo aardappelen: Schotsche Muizen f6.208.60, Eigenheimers f 6.50 9.80—Drielingen f 3.80—5.20, Kleine f 1— 1.20, 13600 bos Wortelen f 8.6012.50, 625. stuks Bloemkool f 10.60—14, 41000kilo Roode kool f 7.20—9.30, 825 kilo Gele kool f 9.209.60, 150 kilo Zilvemep f 15.30. BODEGRAVEN, 7 Juli. Kaasmarkt. Aan voer 461 wagens kaas, 19684 stuks, le soort met rijksmerk f 3944 2e soort met rijks- merk f 3437; zware met rijksmerk f 46. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Juli. Aardappelenprij - zen. De prijzen waren heden Westlandsche muizen 910 ct. Kleine 6 ct. Langendijker muizen 99% ct Andijker muizen 9—9% ct. Andijker blauwe 10% ct. Alles per K.G. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 35725 K.G. BEVERWIJK, 6 Juli Prijsnoteering van de R.K. Coöp. Tuindersvereenlging „Kennemerland" Aardbeien per kilo. 1927, Doppers per kilo 2430, Peulen per kilo 3042, Capcijnders Br. per kilo 22 28, Capcijnders W. per kilo 22—35, Tuinboo- nen per kilo 711, Groentjes per kilo 22, Snijboonen per kilo 40—58, Dikke boonen per kilo 60, Sla per kist 10—50, Postelein per kist 2540, Spinazie per kist 30—90, Bloemkool per stuk 6—21, Komkommers per stuk 26, Meloenen per stuk 613, Wortelen per bos 10—17^, Rabarber per bos 3—6, Selderie per bos 4—8, Pieterselie per bos 4—8, Prei per bos 44—54, Aard appelen per kilo 8—10.50, Tomaten per kilo 3436. BEVERWIJK, 6 Juli 1931 Coöp. Tuin bouw Groenten-, Fruit- en Aankoopver- eeniging De Vrije Veiling W. A. Sla 10— 40 c„ Postelein 20—35 c., Andijvie 40—60 c„ Spinazie 40—70 c. per kist, Komkommers 4 6, 2—3 X c„ Perziken 5—12 c„ Bloemkool 1220, 2%9 c„ Sla 42 c., Andijvie 23 c. per stuk. Asperges 17—44 c„ Rhabarber 48 c., Peen 12—15 c„ per bos. Groote Boo nen 8—10., Dikke 53—61 c., Dun 37 c„ Snij boonen 40—54 c„ div. Doperwten 23—28 e., Peulen 3543 c„ Tomaten 28—37 c„ Druiven 88—90 c„ Postelein 4—7 c„ Spinazie 5—18 c., Aardbeien, zoete Franschen 35—55 c„ Amezonen 20—28 c„ Frambozen 70—100 c. per K.G. Tomaten. Blocexportmarkt. Betaald werd voor de soort A per 50 K.G. 16.50, voor B 15, voor C 16 en CC 12. Aardbeien. Maandagavond bewogen zich de prijzen aan de exportmarkt voor de late 19—27 en vroege 17—20 per 100 K.G. PURMEREND, 7 Juli. Aangevoerd pl.m. 22.000 K.G. kaas. Kleine fabriekskaas 8 stapels, 38.per 50 Kilo, handel matig, Kleine Boerenkaas 24 stapels 38.00 per 50 K.G., Goudsche kaas 1 stapel, Commissie kaas 1 stapel39— per 50 K.G,, Boter 2833 K.G., weibóter 0.70—1,30 per K.G., melk- boter 1,101.50 per K.G. Runderen, 230 vette f 0.96—1.00 per K.G., handel vlug, 164 melk- en gelde f 16037oj handel stug; 33 stieren f 6.70—0.80 per K.G.! handel stug; 39 paarden f 80200 psr stuk, handel stug; 65 vette kalveren f 11.20 per K.G., handel stug; 333 nuchtere kalveren I 9 30 per stuk, handel matig; fokkalveren f 1830 per stuk, handel matig; 516 vette varkens f 0.37—0.40 per K.G., handel vlug Magere Varkens 119 f 13—28 per stuk stug' Zouters f 0.35—0.36 per Kg„ vlug; Biggen 363 f 712 per stuk, vlug; Schapen 194 f 24 33 per stuk, stug; Lammeren 247 f 16 22 per stuk, stug; Piepkuikens f 1 io—140 per Kg.; Kipeieren f 3.25—4.25; Eendeieren f 3.40 per 100 stuks. HEILOO, 6 Juli Exportveiling „St. Willi- brordus". Aardbeien, vroege f0.120.21, late f 0.16—-0.28; doperwten f 0.17—0.24, peu len f 0.36—0.42, tuinboonen f 0.05—0.08, dub- aomsfi ^nen f °'47-°-53, snijboonen f n fn eK„Per K G-: rhabarber f 0.40 per 10 bos; wortelen f 0.90—1.02 per 10 bos, spinazie f 0.400.50 per klstie* kron- sla f 0.70—2.40, bloemkool, le soort f 'l3 10— f 17.20, 2e soort f 6.60-9.80. alles Lr 100- postelein f 0.35—0.50 per kistje. ROTTERDAM, 6 Juli. Vee. Aanvoer 408 vette runderen, 294 vette kalveren' 447 scha pen en lammeren, 1198 varken^ Pri1zen vette koeien le soort f 0.90-0 ss' 2e soort fle°S,'f6,l32e5-!u5 V60-0'70:' kalveren 3e soort f 0.60-0.75;'schape^lVsoortTo 62 -0.75, 2e soort 0.45-0.62 3e soort f 0 40- 0.45; lammeren f 0.70-0.95; vette varkens le soort f 0.35—0.40, 2e soort f f 0 27—0 34 MO °-22~°'27; export varkenfVo36 Handel in vette runderen over het algemeen lager Hen ^5 P1'"T Vette kalveren aanvoer minder f86 W week, handel zeer luT nïïL T !°nge Schapen handel traas-' n f-,1 lager, dend. Varkens handel m?* het algemeen iets meer hl' s W6rd °Vel' week^outers Roggeezdan^eHGranen' Summing kalm. II disn f' ?of'~1SP' f 4'95~5.05; Western f 4 95-'idem -TT adt WeStern 111 disp- La Plata aangekrLf1 72/93 K" aangek, f uof^md. f i^^f f Plata aangek, f 107* 61/fi? w-J rS gek. f 111 Haver canada in S' D°naU aan" id. feed No. I disp f sV ~angek' f 6'60/ disp. f 6.75; 54/55'Kg' id ,Ks' Russ' 47/48 Kg. La Plata atLek f a SP*" f 6'20: clipped La Plata disp fo4a0 tr °r D1Kg' di-sp. f 87; id. aangek f as of L& Pla"' oogst disp. f 85—84 in T l7"84; ld- oude f 86. duli/Dec.-levering AMSTERDAM, 6 Juli teering Amst. Korenbeurs^kranen Notec - meter's Comm. Handel) 'm (°pgave off:' nieuwe oogst. disponü?P?S u Plata ge c ƒ86; aangekomen per 'bel' b°°)rd/spoorvi 12 Juli p. „Dusan Silni" 24 f r verwaotu land", 2 Aug. per Mor,1 1 per »Eem- land", alsmede "fanseP°ol" en per „Sal- 84, levering sent^fnCie per "FllleiSh" 89. S ept'/Dec. 86i Jan/Aprii be?,°!!of 5.05RUESiSChe 73'74 KG. dispov Lijnkoeken. n 4™ 8.05, levering Sent ?ansche' dis- 8.10, levering Sept ,tv.' 3'25' S-K- disp, cocoskoeken S.K. disp' /%g 8'45' Mani!la TER AAR. 6 Juli in,. Peulen 0.80—2.75 na, Centrale Veiling. 46—56 cent, Dopper* fn 2,6°' Tuinboonen 2.90—3.30, Grof 1 cn 88~1-60. Snijboonen 13 cent, Peen 3—8 B1°emkool 3— 1-50, Aardbeien 055—080 Andijvie °-80. sia

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2