Laatste Nieuws Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTEffS Agenda 8 Juli Agenda 9 Juli stoomvaartlijnen MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPA A .1NEBANK Haarlem - Amsterdam HEfflfSM WtJTHRiCH, HAARLEM Philips Radio-Tcesteücn Als men geen hoed draagt! Wolkbreuk boven Hamburg STADSNIEUWS Alg. Bond van Forensen Stortings- en Ophaaldienst der Gemeente Haarlem De Ziektewet Gevonden dieren en voorwerpen Examen vaandrig Programma concert op het Hofdijkplein Nederlandsche Chemische Vereeniging BURGERLIJKE STAND POSTZEGELNIEUWS UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers MARKTNIEUWS - .y. 'n Eigenaardig proces tegen Kees v. Dongen Een eigenaardig proces is aanhangig ge maakt tegen onzen te Parijs zoo populairen landgenoot, den kunstschilder Kees v. Don gen, Van Dongen, die zelden een hoed draagt, schilderde tijdens een Garden partij bij de Britsche Ambassade te Parijs tegen over een aantal kennissen de voordeelen van het blootshoofds loopen. Hij droeg zijn scherts op zoo overtuigende wijze voor, dat een der aanwezigen, die juist een nieuwen vilthoed bij den hoedenmaker had besteld, dezen weer afbestelde met de mededeeling, dat meneer Van Dongen hem ervan overtuigd had, dat het beter was geen hoed te dragen. De hoedenmaker heeft thans tegen Kees van Dongen een eisch tot schadevergoeding ingediend tot een bedrag van duizend francs, aangezien v. Dongen hem „moreele en ma- terieele schade" zou hebben berokkend, r-.i: Vele huizen ondergeloopen. Boven Hamburg en de beneden-Elbe ont lastte zich gisteren een zware wolkbreuk, ge paard gaande met een hevig onweer. De regen hield den geheelen nacht aan en duurde ook hedenmorgen vroeg nog voort. De groote riolen konden de watermassa's niet verwerken. De meeste straten kwamen blank te staan, waardoor op sommige plaat sen het verkeer moest worden stopgezet. In alle deelen van de stad alarmeerde men de brandweer, die onafgebroken aan het werk was om de door het water aangerichte scha de te herstellen. In 250 gevallen moest zij ondergeloopen kelders en benedenwoningen leeg pompen. In 24 uur tijds viel te Ham burg 95.2 C.M. water. Gebouw „St. Bavo" .Kunst na Arbeid", 8 uur Missievereeniging „Afrika" 8 uur. Haarlemsche Inkoopcombinatie. 8.30 uur. Bestuur Bouwvr'zbond, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. ^Gouvernementsgebouw Zitting Provin ciale Staten 10.30 uur. Gem. Concertgebouw Vergadering Ver- eeniging van Gasfabrikanten, 10 uur. Rembrandt-Theater „De ochtendpatrouil le", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Tweemaal geleefd" en „Internationale Dieven", 8.15 uur. (Voor volwassenen). Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur „Proza en Poëzie", 8 uur. Groote of St Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Rembrandt-Theater „De ochtendpatrouil le", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Tweemaal geleefd" en „Internationale Dieven", 8.15 uur. (Voor volwassenen). Bureau Motor- en Rijwielwet Slechts geopend op bepaalde tijden Vanwege de Provinciale Griffie te Haarlem wordt bekend gemaakt, dat in verband met de overgroote drukte, gedurende de maan den Juli, Augustus en September, het bu reau Motor- en Rijwielwet slechts geopend zal zijn, eiken werkdag van 93 uur, 's Za- t&'dags van 9—1 uur. Het persoonlijk aanvragen en (of) afhalen van rij- en nummerbewijzen kan dus voort aan alléén op genoemde tijden geschieden. W aarschuwing Het bestuur van den Armenraad verzoekt ons het onderstaande te plaatsen: De laatste dagen worden weer kwitanties gepresenteerd vanwege „Huize Bethel" in Den Haag, afdeeling gratis verstrekking van voedsel aan Ouden van Dagen. Meestal wordt bij de aanbieding medegedeeld, dat ook het vorige jaar een bijdrage zou zijn ontvangen. Nederl. Banketbakkersvereeniging In de te Groningen gehouden 46ste alge- meene vergadering van de Nederlandsche Banketbakkersvereeniging werd tot bestuurs lid van de historische commissie gekozen de heer H. F. Kuipers te Haarlem. Het voorstel van de afd. Haarlem om het fonds vereenigings- en vakbelangen ook te bestemmen voor steun, te verleenen aan col lega's, hunne weduwen (en weezen?) werd ter bestudeering gesteld in handen van een commissie bestaande uit de heeren W. Worst te Haarlem, B. Dalenoord te Zwolle en Th. Vesseur te Utrecht. Aan de orde kwam voorts het concept reglement voor een te stichten Fonds voor vakbelangen. Het doel van dat fonds beoogt: de vakbe langen der leden in den ruimsten zin te be vorderen en desgewenscht steun te verleenen voor het houden van vakcursussen, vakde monstraties, voordrachten over wetten en maatregelen in verband met het vak; lezin gen, practische bedrijfsreclame, het verkrij gen van geschikte localiteiten voor onze his torische verzameling, etc. Dit fonds is ontstaan door de schenking van de afd. Haarlem, die het batig saldo der tentoonstelling „Heba" daarvoor beschikbaar stelde. Het werd na langdurige besprekingen voor een jaar vastgesteld. Bepaald werd, dat bij aanvrage van 25 pet. uit het fonds de alge- meene vergadering haar toestemming moet verleenen. Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland De Middagvergadering In de middagvergadering werd allereerst de uitslag van de verkiezingen bekend ge maakt. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. Hijdelaar, die een kort dankwoord sprak als antwoord op een gelukwensch van den scheldenden voorzitter. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren ir. M. v. d. Horst en dr. F. van Oostrom Meyjes. Dan was het woord aan den heer P. Hijde laar, die een voordracht hield over: „Een en ander over het maken van propaganda." Na een Inleiding over de beteekenis van reclame, kwam spreker tot de conclusie, dat op het gebied van gasvoorziening de volgen de middelen aan de hand moeten worden gedaan: le. Het inrichten van toonkamers vanwege het gasbedrijf, waarin steeds de nieuwste toestellen aan de ingezetenen kunnen wor den getoond en verkocht. Samenwerking met de installateurs is daarbij noodzakelijk. 2e. Het inrichten van tijdelijke tentoon stellingen. 3e. Het gesproken woord (o.a. radio-voor drachten) 4e. Propaganda door schrift en beeld (bro chures, advertenties, lichtbeelden, etc.). Vervolgens hield de heer J. Ploeger een voordracht over „Gas onder hoogen druk als hulpmiddel bij de gasberging en de afstands voorziening." Ventoonstelling van Nederlandsch Fotografisch Vakwerk De afdeeling Haarlem der Ned. Fotografen 'atroons Vereeniging houdt in de Kunstza- en Reekers, Wagenweg 102, van 7 tot 27 'uli een keurtentoonstelling van foto's, welke p de ui Mei j.l. uitgeschreven Nationalen wedstrijd te Amsterdam zijn ingezonden. Deze fotografische werken geven een beeld - an den stand der beroepsfotografie in Nederland, daar vakfotografen uit alle dee- en van het land hieraan medewerkten. De edoeling der tentoonstelling ls, het publiek n de gelegenheid te stellen, kennis te nemen an het hooge peil van dit vakwerk. Sinds de algemeene beoefening der foto grafie tot een kiekjesmakerij is vervallen en dienovereenkomstig meestal wordt beoor deeld, kan het publiek zich Uier overtuigen van het degelijke werk van den goeden vak fotograaf, dat daar wel ver boven uitgaat. Een bezoek aan deze interessante tentoon stelling is zeer aan te bevelen. Séance Prof. Mauri Het clubhuis van A. D. O., waar prof. Mauri hedenavond speelt tegen een clublid an A.D.O., is niet gevestigd in de Dr. Leyds- straat, doch in de Reitzstraat, hoek Lotter- straat. De heer mr. J. B. van Houten, voorzitter der afdeeling Haarlem van den Alg. Bond van Forensen, heeft zich, in verband met zyn benoeming tot voorzitter van het Hoofdbe stuur van dien Bond, genoodzaakt gezien voor eerstgenoemde functie te bedanken. Hij zal evenwel als bestuurslid aan de afdeeling verbonden blijven. In z«n plaats is thans tot voorzitter benoemd de heer F. H. de Koek van Leeuwen. Uit het verslag over 1930 van den Incasso- dienst, benevens Stortings- en Ophaaldienst der gemeente Haarlem blijkt, dat de dienst zich normaal blijft ontwikkelen. Het deelnemersaantal nam toe van 6914 tot 7280, alzoo een vermeerdering van 366 rekeningen. Het totaal-bedrag dat van de deelnemers geïncasseerd werd, steeg voor het eerst boven bet millioen, nJ. 1.159.495.13, tegen 941.736.87 in 1929, d. i. een vermeerdering van 217.759.06 of rond 23 pet. Het gemiddeld maandsaldo van de bij den Gemeente-Ontvanger rentegevend uitgezette gelden bedroeg in 1930 195.500.(In 1929 143.283.—). Het gemiddeld saldo per deelnemer, dat rentegevend uitgezet kon worden, bedroeg 2754 (in 1929 f 21.62). De Stortings- en Ophaaldienst bleef in '30 belast met de periodieke inningen voor het Burgerlijk Armbestuur. Een tweetal kerkbesturen hebben een overeenkomst met het Gemeentebestuur ge sloten, waarbij is bepaald, dat de deelnemers van den Ophaaldienst desgewenscht den Ker- kelijken Hoofdelijken Omslag via dezen dienst kunnen afbetalen. In het einde van het verslagjaar werd de Stortings- en Ophaaldienst tevens belast met de Inning der premie's voor de Gemeen telijke Verzekering tegen Ziekenhuiskosten. De inningen hiervoor namen evenwel eerst in 1931 een aanvang. De Rijksvergoeding werd alsnog bepaald op een maximum van 3000. De Raad van Arbeid te Haarlem maakt bekend, dat in verband met het in werking treden van Art. 22 der Ziektewet de kring van verzekerden is uitgebreid tot de personen in loondienst werkzaam zijnde: a. aan inrichtingen staande onder beheer van een natuurlijk of een rechtspersoon; b. van personen die een vrij beroep uit oefenen, zooals advocaten, procureurs, zaak waarnemers, geneesheeren, notarissen, archi tecten, accountants ten behoeve van de uit oefening van dat beroep; c. van rechtspersoonlijkheid bezittende vereenigingen of stichtingen; d. als tuinman, boschwachter of in een soortgelijke betrekking; c. voor de verzorging van dieren of voor de bediening van rijtuigen, motorrijtuigen, vliegtuigen en pleiziervaartuigen; f. bij in aanbouw, aanleg, onderhoud, her stelling of sooping zijnde bouw-, water- of grondwerken, uitgevoerd in eigen, beheer. Werkgevers, vereenigingen of stichtingen die personeel in dienst hebben als hierboven aangegeven worden verzocht een aangifte formulier bij den Raad van Arbeid aan te vragen, ook al is men voor zijn personeel bij een erkende bedrijfsvereeniging aange sloten. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat nalatigheid van het doen van aangifte tengevolge heeft, dat behalve de premie ook moet worden terugbetaald het eventueel vóór den datum van aangifte aan de arbeiders reeds uitgekeerde ziekengeld. Een ten behoeve van personeel gesoten par ticuliere verzekering heft niet op de ver plichting ten aanzien van de Ziektewet. Bottelier, Byzantiumstraat 29, autoslin ger. M. van Dalen, Schoterveenstraat 25, armband. V. Meurs, Geweerstraat 26, muts en kam. H. C. Cobelens, Soutmanstraat 19, doosje inh. geld. Vollenga, Van 't Hoff- straat 43, horloge met armband. De Nijs, Pijnboomstraat 3, hoedje. V. d. Bogaard, 2e Zuid Polderstraat 3, handschoen. Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond (gebr. door Tierri, Spaarnelaan 11), N. Molenaar, Ged. Schalkburgergracht 21 rood, hals ketting. Kennel Fauna, Parklaan 119, 3 katten. Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, kat (gebr. door Edelman, Vondelkade 24. Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, kat (ge bracht door de politie). Bureau van Politie, Smedestraat, boekje. Koopman, Wijde Gel- deloozepad 4, rood, portemonnaie m. i. Claasse, Bleekenbergstraat 31, pet. Koele- meyer, Breestraat 3, pakje met inh. Bureau van Politie, Smedestraat, pakje m. i. Mook- hoek, Timorstraat 147, rijwielbelasting- plaatje. Peper, Papentorenvest 52, rijwiel- belastingplaatje. Zonneveld, Byzantiumstr. 37, rozenkrans. Boogaard, Linschotenstraat 34, rozenkrans. De Laat, Gasthuislaan 134, sleutel. Bureau van Politie, Smedestraat, jurkje. Staphorst, Eendjespoortstraat 2, tasch met inhoud. Elstra, Kerkhofstraat 13, taschje. Schuurder, Korte Keizersgracht 8 (Amsterdam), taschje Nijland, Wouwer- manstraat 83, vulpotlood. Visser, Bredero- destraat 2, zwempak en handdoek. Schouten, Brouwersstraat 30rd. mes. Groskamp, Rol landstraat 67, mesje. A. v. Velthuizen, Ur- sulastraat 26a, zeemlederen lap. V. Dam, Oranjestraat 62, ceintuur. J. Ot- sen, Padangstraat 24, ceintuur. J. Haak, Nassaulaan 30, fototoestel. A. Nlveen, Nauwe Geldelooze pad 13, hondenpenning. De Graaf, Paul Krugerkade 19, handschoen. Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond. Keelemeyer, Breestraat 3, naaldenkoker. A. J. de Beer, Kruistochtstraat 56, katje. Kips hagen. Nassaulaan 13, portemonnaie m.i. Dreyer, Dubbele buurt 66, portemonnaie m. i. V. Woerden, Bosch en Hovenstraat 12, portefeuille. H. Kuiper, Elzenplein 20, por temonnaie m. i. Sandjer, Wouwermanstraat 91, rijwielpomp. Berg, Brouwersstraat 90, rozenkrans. Bureau van politie, Smedestr., regenjas; Bureau van politie, Smedestraat, lantaarn. Vreem, L<Nd"éh°ni<"n 4R, vulpen. C. M. Grullemans Wij lezen in het „Wkbld. voor Bl.C.": Bij het afscheid van den heer C. M. Grul lemans van de Vereeniging „De Narcis" en daardoor van allerlei functies die hij uit dien hoofde bekleedde, past het om een korte be schouwing tè wijden aan dezen in het vak vergrijsden, vooraanstaanden kweeker-expor- teur. Het moge door hem en anderen be schouwd worden als erkenning van zijn ver dienstelijken arbeid voor onze samenleving, voorzoover deze tot uiting komt in de orga nisaties die het vak dienen. Een der meest succesvolle kweeker-expor- teurs, die uit een kleine zaak door hard werken een bloeiend bedrijf opbouwde. Be giftigd met de „flair" en het doorzettings vermogen, voor den reiziger in bloembollen noodig, stichtte hij 'n mooien buitenlandschen handel; bezield met groote liefde voor de kweekery, bereikte hy mooie resultaten met nieuwigheden, speciaal op gladiolus- en tul- pengebied. Door moeilijke tijden, mót up and downs, leidde hij zijn zaak, die hij thans grootendeels aan de zorgen van zijn vier zoons heeft toevertrouwd. Een zaak heden ten dage met een zeer uitgebreide cultuur van alle hoofd- en vele bij-artikelen, met een gebouwen-complex, dat tot de royaalste van de streek gerekend moet worden en een collectie nieuwe tulpen, waarmede hij zijn naam op veler lippen in en buiten de bloem bollenstreek heeft gebracht. Door groote aankoopen van land in de omgeving van het riante punt aan den groo- ten weg even voor Lisse, waar de villa van een zijner zoons den naam draagt van het buiten Wildlust, dat hy een achttal jaren geleden by zijn bedrijf trok, verzekerde hij zich van een complex cultuurgronden, dat onder de beste die er zyn, gerekend moet worden. Scherpzinnigheid en durf zijn wel de meest op den voorgrond tredende eigen schappen van den thans bijna 70-jarige, die, oogenschünlyk nog weinig van dien hoogen leeftijd merkt. Maar ieder weet zelf veel te goed, wanneer het oogenblik van beperking gekomen is en het is begrijpelijk, dat de* lasten van het toch ook niet gemakkelijk werk van een leider eener groote vereeniging, de lusten gaan overtreffen. Ook al is men een sterk en veelzijdig man als de heer Grul lemans. Men kan hem gerust een veelzijdig man noemen. Hij heeft het behartigen van de be langen van zijn eigen zaken altijd weten te vereenigen met het werk voor het algemeen vakbelang. Zijn sprankelende geest, zijn enthousiasme voor nieuwe denkbeelden braohten hem als vanzelf op verschillende momenten als leider naar voren. Voor vele dingen nam hij het initiatief, het was en is hem uitnemend toevertrouwd in moeilijke tijden de openbare meening te verstaan en weer te geven. Critisch van aard, weet hij immer den vinger te leggen op een zwakke stee in een of ander plan; vlot spreker als hij is, weet hij goed de denkbeelden weer te geven, die er in den kring der vakgenooten leven. Gemoedelijk als het pas geeft, streng als het noodig is, weet hy in vergaderingen steeds ieder het zyne te geven. Ook hem werd critiek niet gespaard, maar het aantal dergenen, die tooh gaarne by hun plannen hem als leider erkenden, is talrijk. Dit zal hem by dit afscheid, dat een zich terugtrek ken uit allerlei ambten en functies met zich brengt, wel duidelijk gemaakt worden. De vereeniging „De Narcis" heeft hem als leider gehad vanaf het oogenblik, dat uit de kleine Sassenheimsche kweekersvereeni- ging ontstond de organisatie, die de speciale belangen der narcissenteelt zou gaan behar tigen. In onze herinnering zien wij hem de eerste vergadering van „De Narcis", in de „Witte Zwaan" te Lisse, presideeren en het plan ontwikkelen, dat in den boezem van een kleinen kring ontstaan was. Keuring te velde om Amerika voldoening te geven, certifica ten als resultaat ervan, dienende als basis voor de keuring der droge bollen door Wa- geningen, finantieele steunactie voor de pogingen om Amerika van zijn sluitingsvoor nemen af te brengen, een afgesneden bloe- mencontract, dit alles werd door hem aangegeven als een program van werkzaam heden. En volledig is dit programma uitge voerd. De vereeniging „De Narcis" is in talrijke vergaderingen tot een volledige uit voering van deze en verder strekkende plan nen gevoerd door haar bestuurders by monde van hun nooit ontbrekenden voorzitter, die steeds het vooraf als doel der besprekingen bepaalde resultaat erdoor wist te krygen. Moeilyke en dikwijls onaangename discussies waren er te leiden en niet altyd was de uit slag gemakkelijk te bereiken. De heer Grul lemans heeft het resultaat bewijst het deze moeite niet' tevergeefs aan de gemeen- schappelyke zaak besteed. Met nooit ont brekende opgewektheid en nooit falende slagvaardigheid heeft hij zich van zijn taak gekweten. Nu hij deze aan andere handen gaat toevertrouwen, mag wel eens worden gezegd, dat hy daardoor velen aan zich heeft verplicht. Hij heeft de voldoening mogen smaken in moeilijke tyden leiding te geven. Zijn voorzitterschap van den Bond van Bloembollenhandelaars in de moeilijke jaren 1918, '19 en '20 roept herinneringen op aan het korte leven der minimumprijzen en van pogingen tot teeltregeling; trouwens wanneer en waar ook van teeltregeling of pryzen- politiek sprake is, de heer Grullemans be hoort tot de voorstanders, tot de voorvech ters! Zyn neiging tot oppositie en critiek laat hem nooit in den steek, het was hem daarnaast gegeven om aan verschillende pogingen leiding te geven, waarvan hij op recht verbetering verwachtte. Dat de pogin gen dikwijls mislukten, niemand die het hem verwyt. En er zijn ook verschillende zaken, door Grullemans gepropageerd, die uitstekend slaagden. Een belangryk aandeel van de eer het vak op het jui3te moment voor de op richting van het „Twee cent-per-Roefonds" „pniqqKt tg hebben, komt den heer Grulle mans toe. Bij zyn poging dapper gesteund door mannen als Van Til, Van Zonneveld en Van der Laan. Het in het leven roepen van „Copex" is door hem krachtig bevorderd, al was hij toen reeds niet meer in het bestuur van den Bond, hetwelk voor deze belangrijke exportaangelegenheid het initiatief nam. Als penningmeester had by den Bond in de jaren 1904'06 en '09'11 diensten be wezen, zoodat met de drie jaren van zijn voorzitterschap de heer Grullemans negen jaar mede leiding gegeven heeft aan de exporteurs-organisatie. Van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur was en is hy een zeer belangstellend lid. De afdeeling Lisse mocht hem vier jaar als voorzitter bezitten. Aan het einde daarvan, in 1929, werd het gouden ju bileum dezer afdeeling gevierd met een prachtige expositie, die hy vol begrijpelijken trots op 6 Februari van het gedenkwaardige vorstjaar opende en ook mee moest maken de ellende van het bevriezen van de inzen dingen. Maar het onbetwistbare succes der tentoonstelling komt toch op de periode van het presidium van den heer Grullemans. Het laatste zeer recente voorbeeld van een welgeslaagd initiatief levert het door het Centraal Bloembollen Comité aan de regee ring voorgelegde plan voor een controle op de kwaliteit der uitgevoerde bollen. Het was de heer Grullemans, die in het C. B. C. deze zaak het eerst ter sprake bracht en een be studeering voorstelde van het vraagstuk, hoe paal en perk te stellen aan het euvel van de minderwaardige leveranties. Het zal voor hem een voldoening zijn, dat het plan waar toe de commissie, waarin hü zelf zitting nam, na moeilijken arbeid gekomen is, bly- kens onlangs gedane publicaties door de Regeering is aanvaard. Maar zijn hoofdtaak lag bij „De Narcis", waaruit onder zyn leiding in korte jaren tijds een flinke organisatie is gegroeid, die veel gedaan heeft meer dan in het open baar gezegd kan worden voor het welzijn van het bloembollenvak. De erkenning daarvan houdt in een hulde aan den altredenden voorzitter van de Ver eeniging „De Narcis". Geslaagd voor vaandrig, de leerlingen van de school voor reserve-officier van den mo- tordienst: T. den Breepen van den Bout, J. van Buuren, H. H. Beer, J. W. M. Bruins, H. E. Duintjer, G. Fikkert, B. Hagen, A. Hirschler, P. Jansz, T. de Jong, M. D. van Lessen,, G. J. de Ruiter, C. Salomé, W. Smit en mr. P. J. Teebaal. Het programma, dat hedenavond uitge voerd wordt door de Muziekvereeniging „Voorwaarts", op het Hofdykplein, bevat: 1. En avant les Campagnards, marsch, Mertzig. 2. Zur Feier des Tages, populaire ouverture van W. Lemke. 3. Suspineel, valse roumaine, J. Ivanovis. 4. Colonel Bogey, Kenneth J. Alford. 5. Sympathie, marsch, D. F. Bandel. 6. Célèbre Largo Cavatine de l'Opera Xérès, G. F. Handel, trans, par. Andrieu. La Fete Triumphale Fantaisie, G. Joh. v. Dam. Finale. 7. Offlcieele ontvangst De deelnemers aan de 68e algemeene ver gadering van de Nederlandsch Chemische Vereeniging zullen Dinsdag 21 Juli a.s., des namiddags om kwart over twaalf door B. en W. officieel ten stadhuize worden ontvangen. De vacantie in de bouwbedrijven Door de afd. Haarlem en Omstreken van den Land. Bond van Chr. Bouwvakpatroons, is Dinsdag 7 Juli besloten de jaariyksche vacantie voor de bouwvakwerklieden harer leden vast te stellen op 3, 4 en 5 Augustus aanstaande. Waar dit besluit is genomen, staat nu vast dat het geheele bouwbedrijf in onze stad en de naaste omgeving op deze dagen zal stil liggen. Getrouwd: 7 Juli, N. J. J. van Opzeeland en M. E. H. Schürmann, A. A. M. H. Aer- nout en M. A. Seckar, J. P. van den Berg en I. W. C. Brinkman. Geboren: 4 Juli, H. Popken—Schiltman, zoon; 6 Juli, C. J. M. de Bont—Van Nieuw- megen, zoon; 7 Juli, M. F. van der Voort Soet, zoon; 4 Juli, E. M. Lourenburg— Balm, zoon; 4 Juli, M. S. Oostendorp—Arnol- dus, dochter; 6 Juli, H. M. van Reysen— Dekker, dochter; 5 Juli, J. G. M. van Beur tenMulders, zoon; 5 Juli, J. PikWeg man, zoon; 7 Juli, L. VaalHartman, doch ter. Overleden: 6 Juli, J. Dekker, 72 jaar, M. van Heemskerkstraat; 5 Juli J. J. Wuite, 57 jaar, Kleine Houtweg; 6 Juli, A. Huijk- man, 68 jaar, Bakenessergracht. Andorra: Ook Frankrijk heeft thans, naar Spanje's voorbeeld, in Andorra een postkan toor gevestigd en zegels uitgegeven met Fran- schen opdruk. De serie bestaat uit de waarden der gewone koerseerende zegels van Frankrijk port en „recouvremenf'-zegels niet uitgezonderd voorzien van den opdruk Andorre De post zegels zijn van de uitgave 190030; de port- zegels van uitgave 18931926; de recrouve- mentzegels van de uitgave 1908—29. Voor de francswaarden der frankeerzegels fyeeft men de zegels in cijfertype genomen. België: Naar verluidt zal ook België een postmuseum oprichten, te Brussel, waar com plete uit koers zijnde series van België en vreemde landen bewaard zullen worden, als ook de originee'e teekeningen, cliché's etc., welke dienst deden bij de vervaardiging der Belgische postzegels. Midden Juli zal te Brussel een postzegel tentoonstelling gehouden worden. België zal van de gelegenheid proflteeren, meldt de „Msb.", om een speciaal zegel uit te geven, naar het heet, met de beeltenis van den kroonprins. Het zegel zal tevens als welda digheidszegel dienst doen. In Belgisch Congo werd de 35 c. groen (uit gave 192527) overdrukt met de waarde „40 c.", de 1.75 blauw derzelfde uitgave met .,2". Van de 40 c. lila der Congo-zegels met den opdruk Ruanda Urundi uitgave 1925—27, heeft men een heel vel gevonden met kop- staanden opdruk. Brunei: In nieuwe kleuren, met het water merk C A schryfletter veelvoud, verschonen 5 c grijs, 6 c rood karmijn, 25 c violetbruin, 30 c oranje en lila, 50 c zwart op groen en 1 d roodzwart op blauw. Tanding 14. CurasaoDe oplage der provisorische uit gave 3 op 2)4 groen bedroeg volgens het „Buil. Mens" 50.000 stuks. Noorwegen: Het weldadigheidszegel ten bate van het hospitaal voor kanker-zieken heeft een oplage van 1% millioen stuks. Het blijft in koers tot de voorraad is uitgeput. Polen: De in December j.l. uitgegeven vier herinneringszegels (herdenking van den Poolschen opstand van 1830) zijn wegens de vele vervalschingen (er waren reeds talrijke valsche exemplaren in omloop) uit koers ge nomen. Portugal: Ter aanvulling van het bericht, betreffende de Portugeesche Antonius-serie zij nog gemeld, dat de serie in koers is ge bracht van 15 tot 30 Juni. De 15 c stelt voor de geboortekamer van den Heilige (oplage: 4 millioen stuks), de 25 c doopvont in de kathedraal van Lissabon (3 millioen stuks), de 40 c de kathedraal van Lissabon (5 millioen), de 75 c de beel tenis van den Heilige de 1.25 de kerk van het H. Kruis te Coïmfcra en de 4.50 de graf tombe van den Heilige te Padua (van elk der drie laatste waarden 1 millioen stuks). Venezuela: De luchtpostzegels van 5, 10, 15, 25, 40 en 75 c en van 1 b, 1 b 20, 1 b 70, 1 b 90, 2 b 10, 2 b 30, 2 b 50 en 3 b 70 wer den, ten gebruike als luchtpost-dienstzegels met G. N. (Gobierno Nacional) geperforeerd. De 10 c groen van 1928, herinneringszegel aan den 25sten verjaardag van den vrede van Venezuela, werd eveneens als dienstze- gel geperforeerd. Yemen: Met waarden in de nieuwe munt eenheid „bogasch" en „imadi' verscheen een nieuwe serie zegels' 14 b, 1 b, 2 b. 3 b, 4 b, 5 b, 6, 8 b, 10 b, 20 b en 1 i. Tanding 13% X 14. Watermerk der Duitsche zegels uitgave ^92223. IJsland: In de teekenlng der uitgave 1920, met de beeltenis van koning Christiaan, ver scheen het eerste definitieve zegel van 10 kr. lichtgroen met donkerbruin middenstuk. Tot nu toe behielp men zich, zooals men weet, met opdrukjes van die waarde. Zooals gemeld, en meer en meer gebruike- lyk is geworden, heeft ook IJsland het Zep- pelinbezoek gevierd met 'n Zeppelin-uitgave. De 30 a rood en groen, de 1 k blauw en de 2 k olyfbruin en donkergroen der uitgave 1920 werden tot dat doel voorzien van den opdruk „Zeppelin 1931". Duitschland, Amerika, Brazüië, Argentinië, Hongarije, Liechtenstein, Rusland hebben reeds hun Zeppelin-series en reeds wordt een „Nordpolfahrt"-serie aangekondigd, te gen den tijd dat de „Graf Zeppelin" zijn reis naar de Noordpool zal ondernemen. Tot dat doei zullen, naar verluidt, de Duitsche Zep pelin-zegels worden voorzien van den opdruk „Nordpolfahrt". STOOMVAART MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH (thuisr.), 6 Juli te Londen. KON. HOLL. LLOYD ORANIA (uitr.), 6 Juli v. Rio Janeiro. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AJAX, 6 Juli v. Tarragona n. Valencia. BERENICE, 6 Juli v. Port au Prince naar Kaap Haiti. BRION, 7 Juli v. Bordeaux te Amsterdam. COSTA RICA (thuisr.), 6 Juli 4 uur n.m. Azoren gep. n. Plymouth. DOROS 6 Juli te en v. Genua n. Livomo. EUTERPE, 6 Juli v. Amst. te Pasages. GANYMEDES, 6 Juli v. Bourgas naar IRIS, 7 Juli v. Oporto te Amsterdam. MEROPE, 6 Juli van Porto Plata naar Havre. QRANJE-NASSAU, 7 Juli van West-Indië te Amsterdam. PLUTO, 7 Juli van Stettin te Amsterdam. RHEA, 3 Juli van Livingstone n. Kingston. HOLLAND—AFRIKA-LUN GIEKERK, thuisreis, 7 Juli Quessant gep. GRIJPSKERK, uitreis, 6 Juli te Beira. RANDFONTEIN, 6 Juli van Rotterdam n. Hamburg. WESTERKERK, thuisreis, 7 Juli te Rot terdam. WÏSSEKERK, thuisreis, 6 Juli van Port- Said naar Genua. HOLLAND—AMERIKA-LIJN BLOMMERSDIJK, Rott. n. Boston, 7 Juli Dungeness gepasseerd. EDAM, Rotterdam naar New-Orleans, 6 Juli van Havana. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN ABBEKERK, thuisreis, 7 Juli van Oran. JAVA—NEW YORK-LIJN MERAUKE, 5 Juli v. Java te Boston. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALGORAB, thuisreis, 6 Juli Teneriffe gep. ALWAKI, thuisreis, 6 Juli van B. Ayres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN MENNON, 5 Juli v. Rott. te Hamburg. RHESUS, Batavia—Amst., pass. 6 Juli Gi braltar. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Gisteren maakten de ouden van dagen 'n autotocht. Omdat een 30-tal uit huize „St. Bavo" deelnam, werd de stoet, die uit 27 auto's bestond, met een 90 oudjes, gefor- meetd op de Kerklaan, waar om twee uur een gezellige drukte heerschte. Vergezeld van de Heemsteedsche motor brigade, ging de tocht langs Binnenweg en Bronsteeweg. Aan de Blauwe Brug was de Haarlemsche Motorbrigade present, die den stoet tot Santpoort begeleidde. Op verschillende drukke punten in Haar lem waren nog extra verkeersagenten ge plaatst, zoodat de route door de stad zeer vlot verliep. Er werd met een gangetje van pl.m. 20 KM. gereden, zoodat de oudjes volop van de heerlyke natuur konden genieten. Van Sant poort ging de reis naar Veisen, langs den nieuwen weg naar het nieuwe park, achter Velserbeek. langs Westerveld en langs Duin en Kruitberg naar de ontspanning „Velser- end." Hier werd den oudjes thee en gebakjes aangeboden. In zulk een prettige omgeving en bij zulk een uitstekende ontvangst voel den de oudjes zich overgelukkig. Nadat zy weer in de wagens waren ge holpen, waarby Zr. Derksen goede diensten bewees, ging de tocht verder langs het pro vinciaal Ziekenhuis, het Bloemendaalsche bosch, het park Duin en Daal, Kweekduin, den Zeeweg en langs Zandvoort over de Zandvoortsche laan naar Heemsrede, waar de stoet om kwart over 5 wederom arri- "»erde. Het was voor de oudjes weer een dag van ot, en een woord van dank aan het Cc- mité en meer speciaal aan mevr. Quarles v. UffordDolleman, benevens aan de auto bezitters en chauffeurs is niet misplaatst. Lathyrtistentoonstelling Morgen houdt de onderlinge tuinliedenvereeniging „Aer- denhout en Omstr." haar jaarlijksche La thyrustentoonstelling in café-restaurant „Lommeroord", Heerenweg hoek Kerklaan. Ook nu weer zal er veel moois te zien zyn. Behalve Lathyrus zullen ook andere bloemen tentoongesteld worden. Het bestuur verwacht een groote belang stelling. HAARLEM, 8 Juli. Groentenmarkt. Poste lein 0.30 0.60; Andijvie 0.251.10; Spinazie 0.15—0.75 per kist; Sla 0.60—2 per 100 krop; Wortelen 0.100.14; Radijs 0.020 04; Ra barber 0.040.08; Pieterselie 0.040.15; Sel derij 0.040.12 per bos; Bloemkool 0.03016; Komkommers 0.040.08 per stuk; Peulen 1.10—2.25; Doperwten 1.40—2.10; per zak; Tomaten 0.100.30; Snijboonen 0.45—0.50; Heerenboonen 0.400.50; Tuinboonen 0.14 0.20 per Kg.; Aardbeien 0.40—0.80 per slof. "OENSDAG 8 JULI Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4V, Nederl. 1916 4% Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4 N.Ind. 1926 B 101% 10315/16 103% ioix% 989/ls 101% 10315/18 1033/4 1013% 98% Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. 120% H5% 134% 134% industrieën 191% 99% 81% 43 1 16s/8 53% 294 1791/4 97 Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Aecousttek 75% 42 112 49% 287% fndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 613/s 545/1# 8% 16% 5613/18 497/8 8 Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 36 85% 36 V 80 Petroleum 229% 24 247 1197/8 7% 9% 8% 25 226% Kon. Olie 7% 7% Continental Oil Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber 98% 75% 47 28% 59.% 28% 49% 41 8a/32 93% 72 47 49 38 3% Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Silau VI. O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Hoa Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm. 12 10% 423/s 125»/, 7% 10 122% Suiker a. V. A. 357 343 25»/g 97 65 220% 258% 44% .285 40% Tabak 217 Oude Dell Oostkust 246% 44 279% vfaxwell Spoorwegen Wabash Jhic. Milw. St. Paui Kansas City South 168% Exd. 17 6% 36 267/s 165 15% 6% 32 Prolongatie 1% WOENSDAG 8 JULI 9.70 9.80 34.60 34.70 12.08 12.09 New-York (caole 2.48 2.49 58.90 59.— 48.15 48.25 Rome 12.95 13.05 23.80 23.90 Stockholm 66.50 66.60 66.55 66.70 66.45 66.60 7.30 34.85 7.40 35.— 27.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2