FONGERS Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Laatste Nieuws lxjchtvaaKI StofzuigerhüTs MAERTEIS HERINGA WUTHRIGH, HAARLEM Bliksembeveiliging De moeilijkheden tusschen Vaticaan en Italiaanschen Staat STADSNIEUWS Agenda 9 Juli Agenda 10 Juli BURGERLIJKE STAND Niemand verzuime het petitionnement voor algemeene ontwape ning te teekenen Stelt de onderteeke- ning van het petition nement niet uit. Van uitstel komt zoo licht afstel. UIT DEN OMTREK BEVERWIJK ZANDVOORT Tegen weer en wind bestand iiiilllllliffl AERDENHOUT HEEMSTEDE OVERVEEN VIJFHUIZEN INGEZONDEN SOCIAAL LEVEN R. K. Bouwvakarbeidersbond KUNST EN KENNIS SPORT EN SPEL WATERPOLO LA WNTENNIS TENNIS Tournament Kennemer Lyceum HONKBAL DAMMEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAA-1NEBANK Haarlem - Amsterdam f 115 verloren De deskundigen-conferentie Stimson Amerikaansch afgevaardigde Volgens het „Journal of Commerce", is President Hoover voornemens den Amerikaan- schen staatssecretaris Stimson, als Ameri kaansch waarnemer'af te vaardigen naar de deskundigen-conferentie te Londen. Ook uitnoodiging voor de kleine geallieerden Inzake de a.s. conferentie van deskun digen te Londen, schrijft de diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph": Gisteren was laat in den avond in offi- cieele Britsche kringen nog niet bekend, of ook de kleinere geallieerde mogendheden tot de conferentie zullen worden uitgenoo- digd, alsmede Oostenrijk, Hongarije en Burgarije. Frankrijk is voor de deelname van deze landen. België hoort vanzelf in deze bij de groote mogendheden. De Fransche ministers schijnen niet voor nemens te zijn aan het eerste deel der con ferentie deel te nemen. Men is te Parijs bevreesd, dat hun tegen woordigheid té Londen aanleiding zal zijn, om de besprekingen uit te breiden en ook de toekomstige functionneering van het plan te bespreken. De werkloosheidsverzekering in Engeland Uit den weg ruimen van misbruiken Gemeld wordt, dat de bij 't Engelsche La gerhuis door den linkervleugel der arbei derspartij ingediende motie tot verwerping van het ontwerp inzake het uit den weg ruimen van misbruiken op het gebied van de werkloosheidsverzekering met 231 tegen 19 stemmen is verworpen, waarna het ont werp in tweede lezing in behandeling werd genomen. In het Hoogerhuis werd het wetsontwerp nopens de bevoegdheden van het werkloos heidsverzekeringsfonds tot het sluiten van leeningen, dat reeds door het Lagerhuis is aangenomen, in derde lezing afgehandeld, waarna het door den koning werd bekrach tigd. Opheffing van het Concordaat geëischt Naar Reuter meldt, is het Italiaansche blad de „Messagero" van oordeel, dat de eenigste mogelijkheid tot oplossing van het conflict tusschen Vaticaan en Italiaanschen Staat te komen, is: de opheffing van het concordaat tusschen Vaticaan en Italië. Het hlad schrijft dat de Katholieke Actie ge richt is tegen het fascisme en dat het fas cisme met gerust geweten Italië en de ge- heele wereld te gemoet durft treden, terwijl het nu reeds alle verantwoordelijkheid af wijst. Zoo stookt de fascistische pers maar voort! Duitsche vlootbouw en tol-unie-kwestie Wat men van Duitschland wil Als tegenprestatie voor de hulp, die Duitschland door het Hoover-moratorium krijgt, eischt een groot deel der Engelsche pers, dat Duitschland thans vrijwillig zal bij dragen tot verbetering van de atmosfeer in Europa. De „Times" en voor de zoo nauw aan de Britsche regeering verwante „Daily Herald" bepleiten beide, dat Duitschland den bouw aan den nieuwen pantserkruiser ter vervanging van de „Elzas Lotharingen" gedurende het moratorium-jaar zal staken, en de voortzetting van de besprekingen over de Duitsch-Oostenrijksche Tol-Unie zal uit stellen. De „Times" vraagt, of het te veel zou zijn, wanneer men van Duitschland met het oog op de aan dit land gedane con cessies verwacht, dat het zelf zal medewer ken bij de Europeesche samenwerking. De toezegging van den Rijkskanselier, dat het bespaarde geld niet voor bewapening ge bruikt zal worden, beteekent eigenlijk niet veel. Wanneer Duitschland werkelijk bereid is, mede te werken aan de consolideermg van den vrede in Europa, dan bestaat thans de gelegenheid om dat te toonen. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur „Proza en Poëzie", 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Rembrandt-Theater „De ochtendpatrouil le", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Tweemaal geleefd" en „Internationale Dieven", 8.15 uur. (Voor volwassenen) Leelijke schadepost Door een looper van de bakkerij „Arbeid Adelt" is dezer dagen in het Leidschekwar- tier aan bankpapier een bedrag van lis verloren. Een leelijke schadepost voor hem, want tot nu toe is het verlorene nog niet terecht gekomen. Wie eenige aanwijzingen tot terugbekoming kan geven, kan dit doen bij „Arbeid Adelt." Het leggen van een bouwverbod Behandeling voor den Raad van State De Raad van State, afdeeling geschillen, behandelde heden een beroep van H. Riet berg te Haarlem tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij het raadsbesluit van 28 Januari 1931, tot legging van een bouwver bod op een gedeelte v^n het perceel van appellant, Damstraat 12, waarin hij een varkensslagerij heeft, werd goedgekeurd. Het bouwverbod was gelegd in verband met de verbreeding der straat. Namens appellant zette mr. Tideman uit een, dat het hier gelegde bouwverbod wordt gebezigd, om ongemerkt de waarde van het perceel te drukken, terwijl was aangezegd, dat het geheele perceel zou worden ont eigend. Inmiddels heeft de gemeenteraad op 1 Juli de onteigening ingetrokken. Het was een staatsrechterlijk monstrum, dat slechts op een deel van een perceel een bouwverbod was gelegd, terwijl op dezelfde overwegin gen onteigening van het geheele perceel was aangezegd. Naar de meening van spr. behoort deze kwestie nader te worden opgehelderd, hetzij door intrekking van het bouwverbod, dan wel door verdere tegemoetkoming aan ap pellant, die geen genoegen kan nemen met de aangeboden koopsom van f 25.000. De Koninklijke beslissing volgt later. 45-jarig jubileum Heden is het 45 jaar dat mejuffrouw Mary J. Fleischmann, thans wonende Ber kenrodestraat 5, werkzaam is in het levens verzekeringsbedrijf. Zij was de eerste vrouw die zich daaraan wijdde. Het heeft de jubüaresse niet aan belang stelling ontbroken. Zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt haar hun sympathie te betuigen. O.a. kwam de afd. Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging voor Huisvrouwen de jubilaresse complimen teeren. Door vele leden dezer vereeniging werd een blomenhulde gebracht en de voor zitster sprak mej. Fleischman in zeer waar- deerende woorden toe. Ondertrouwd: 8 Juli, M. Hoek en E. J. M. Visse, F. Nouris en D. Brouwer, H. Tiek- stra en M. van Huizen, D. Bosscha en M. E. van der Putte, G J. F. Jordaan en A. M. Smit, J. P. M. Steffens en C. W. A. Koopen, A. J. de Groot en S. M. Scholtz, L. C. Stevens en M. E. van Waveren, P. Roosen en G. C. S. Quint, G. A. M. Arens en W. M. Smits, H. Steenkist en C. J. van der Pol, M. L. Wildschut en T. Vermeer, E. Fijnvandraat en B. Schreuder, H. H. de Kleijn en M. Versterre. Getrouwd: 8 Juli, P. J. van Rixel en E. G. Dernison, J. Sinnige en H. M. de Geus, K. Pfundt x A. E. Priese, D. de Wit en J. Keevel, R .Vige en I. G. Amdt, J. H. A. Geerlings en M. L. Boer, P. Kuijken en A. J. Wever, H. L. Junge en J. C. ter Pelle, P. Bos en J. Berkenpas, N. Vrolijk en J. G. Mittertreiner, W. A. C. Thijssen en W. J. A. van Kessel, F. van den Boogaard en E. Stouten. Geboren, 7 Juli, M. Sangers—Bosman, dochter; 8 Juli, W. ValenteijnKoster, dochter; 7 Juli, A. G. van EerdenVan Broekhuizen, zoon; 8 Juli, F. F. van Dijk Jageman, zoon; 7 Juli, W. H. S. J. van de Haak—v. d. Haar, zoon; 8 Juli, A. C. van BekkumVan Amstel, dochter; 7 Juli, W. C. M. SanbergVan Looij, dochter. Overleden: 7 Juli, M. W. I. Mijné, 82 jaar, Iordenstraat. Gebouw,,St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur „Alberdingk Thijm", 8 uur Bestuur Transportarbeiders, 8 uur Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. De Hoofdwacht Jaarvergadering „Haer- lem." Woensdag 15 Juli a.s. zal het kantoor van do Spaarne Bank N.V. 12 jaar te Bever wijk gevestigd zijn, terwijl dan tevens de directeur, de heer H. A. J. J. van den Bergh den dag herdenkt, waarop hij vóór 12)4 jaar bij de Spaarne Bank N.V. in dienst trad. Gedurende de tien jaren, dat de heer Van den Bergh als directeur van het kantoor Beverwijk fungeert, is dit onder zijn emi nente leiding uitgegroeid tot één der meest op den voorgrond tredende financieele instellingen hier ter plaatse, welke met den dag aan beteekenis voor Beverwijk en om streken toeneemt. Wij achten dan ook een woord van waar deering en gelukwensch aan directeur en insteling op z'n plaats, waarbij wij tevens het vertrouwen uitspreken, dat èn de Spaarne-Bank èn haar directeur nog een reeks van jaren de met recht verworven be langrijke positie in het economisch leven van Beverwijk en Omstreken zullen innemen. Aangezien de heer Van den Bergh zich door z'n bekend joviaal optreden vele vrien den zal verworven hebben, welke hem met z'n jubileum willen gelukwenschen, bestaat voor hen de gelegenheid om den jubilaris persoonlijk te komen feliciteeren op Woens dag 15 Juli a.s. des namiddags van 2 tot 3 uur ten kantore van de Spaamebnk N.V., alhier. In verband met de feestelijkheden is het kantoor dien adg slechts geopend van 9 10.30 uur. Zonder inrgijpende maatregelen f 16.000 bezuiniging Retributie regeling Opzeggen met het contract Haarlem Door de financieele gelijkstelling is een der pijlets, waarop de Zandveortsche retri butieregeling gebouwd was, gevallen. Vroeger moest Zandvoort, ook daardoor gedwongen wel eens meer doen dan waar toe haar financieele krachten in staat waren. Immers, men moest bij het hooge belas- tingcijfer zorgen, dat het meerdere school geld nog niet eens extra 'n heffing zou ple gen op het inkomen van het hoofd van het gezin. De schoolgeldheffing moest geen extra-uitgaven vragen en moest gelijk zijn in concurrentie van Haarlems omliggende gemeenten, om kapitaalkrachtige inwoners te trekken aan die gemeenten, die echter in het gelukkige bezit waren van een of meer eigen inrichtingen van Middelbaar of Voorbereidend Hooger Onderwijs. En de bezuiniging en de verhooging van schoolgeld van f 400 op f 500, wat dus weer een extra verhooging van de retrlbutiegelden zou beteekenen, hebben gemaakt, dat B. en W. met een nieuw ontwerp zijn gekomen. Zoozeer stond het laatste jaar de retri butieregeling in de aandachtige belangstel ling van den belasting-betalenden inwoner van ons baddorp, dat het van algemeene bekendheid is. hoe zelfs de verkiezingsuit slag er door beïnvloed is geworden. B. en W. hebben een zeer uitvoerig stuk samengesteld. Een stuk van dertig bladzijden in druk, waarin alle gegevens verwerkt zijn en waarin het voor en tegen van alle maat regelen, te laten of te nemen, uitvoerig zijn beschouwd, behandeld en besproken. Met de moeilijke materie van retributieregeling tot ondergrond, is hier een volledig en degelijk stuk arbeid gegeven in een glashelder rap port. Het woord is nu aan den raad, daar dit rapport alleen een principe-besluit beoogt. Kort saamgevat, voor zooverre zoo'n lijvig stuk werk kort saamgevat kan worden, be helst het rapport het volgende: Opzegging van het contract met de ge meente Haarlem voor het bezoeken van Zandvoortsche kinderen van scholen voor Middelbaar en Voorbereidend Hooger On derwijs. Overeenkomst met Kennemer Lyceum, Chr. Lyceum en R. K. Lyceum als afzonderlijk staande inrichtingen, over een progressieve schoolgeldheffing, geschoeid op den leest van de heffing op de Rijks-H. B. S. te Velsen en toepassing daarop van de bestaande of eventueel te wijzigen retributieregeling. Geen afwijking daarvan, noch wat het toe staan van leerlingen betreft op andere scho len, noch wat een of andere extra-vergoe- öin betreft, erf toeslag verleenen in welken vorm ook. Een overgangstijdperk te stellen van twee jaren, dit met het oog op die leerlingen, die reeds in een der hoogste klassen van een der dan uitgeschakelde scholen moch ten zitten. Opheffing van de retributieregeling, waar bij het schooljaar 1930-31 het laatste zou zijn. Een directe bezuiniging van f 12.000 per jaar, na twee jaar, berekend naar de 76 leerlingen van thans f 16.000 en in de toekomst zeker te schatten op f 20.000 per jaar. Strengere maatregelen Nu de verkeers borden geplaatst zijn en ook duidelijke aan wijzingen zijn gegeven, waar niet gepar keerd mag worden, wordt strenger tegen de overtreders opgetreden, nadat de politie eerst door waarschuwing aan de gestelde bepalingen herinnerd had. Heel veel perso nen, die niet op de teekens letten, krijgen als dringender herinnering een bonnetje. Statuten De „Stcrt." bevat de staten van de N.V. Technische in- en export Maat schappij J. L. Bunfait en Co., alhier. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgevallen. Personalia Mej. G. A. M. Gehèmau, al hier, slaagde aan het R. K. Lyceum voor Meisjes H. B. S. A., te Amsterdam voor het eindexamen H. B. S. Personalia Mej. M. H. Bosch, alhier, slaagde aan het R.K. Lyceum voor Meisjes H.B.S. A, te Amsterdam voor het eindexa men H.B.S. De Vijfhuizerweg Het werk aan dezen weg begint al flink op te schieten; de laat ste K.M. wordt nu onderhanden geno men. De weg wordt verbazend opgeknapt, maar naar wij vernamen, schijnt het de bedoe ling te zijn met het asphalteeren te wach ten tot het volgende jaar. Dit is nu minder mooi, want dan is er veel kans, dat de weg weer losgereden wordt. Antony Fokker Naar Reuter meldt heeft Antony Fokker geweigerd, inlichtingen te verstrekken om trent de geruchten als zou hem gevraagd zijn af te treden als directeur van de Fok ker Aircraft Corporation. Een tegenspraak Naar aanleiding van dit bericht verneemt het „Hbld." van de Nederlandsche vliegtui- genfabriek, dat haars inziens hier sprake moet zijn van een misverstand. Wel toch zijn in de Amerikaansche Fokker-fabrieken, be- hoorende tot de General Aviation Corpora tion, verschülende mutaties in het leidingge vend personeel uitgevoerd en ten deele in voorbereiding, doch dit staat buiten den per soon van Fokker, die n.l. als Nederlander geen directeursfunctie in Amerika kan be- kleeden (en dus evenmin als zoodanig zou kunnen aftreden), doch die technisch advi seur is en blijft. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Haarlem, 8 Juli 1931. OPROEP! Brigade-leden, leden van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen en verder allen die beseffen wat het beteekent je leven te verliezen bij het uitvoeren van je men- schelijken plicht! Zooals wij allen gelezen zullen hebben is de badmeester van het zwembad in de leem putten bij Breda, de heer A. v. d. Valk, bij het redden van een meisje, en nadat hij het kind aan de omstanders had kunnen aanrei ken, zelf in de diepte verdwenen om niet meer boven te komen. Hij deed zijn plicht, zooals wij allen bereid zijn die op ons te nemen; helaas met het noodlottig gevolg dat een vrouw met twee kinderen chterblijft. Wie steunt ons voornemen om die familie zooveel mogelijk te helpen? Ik mag er zeker wel op vertrouwen dat alle Brigade-leden en zij, die sympathiek tegenover ons werk staan, ons daarbij be hulpzaam wülen zijn. De penningmeester van de Haarlemsche Brigade, de heer A. G. J. v. d. Berg, Hyacin tenlaan 41, Haarlem, postgiro 68476, Haar lem, ziet de bewijzen hiervan gaarne tege moet. Verantwoording der ingekomen gelden ge schiedt in het Bondsorgaan der Brigade. Augustusnum mer. JOH. M. SCHMIDT. Voorzitter Haarl. Reddingsbrigade. Bondsraadsvergadering Maastricht De R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph" hield te Maastricht zijn bondsraads vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Andriessen, welke door ruim een zes tigtal leden werd bijgewoond. Het ledental steeg sinds Januari 1930 tot einde Juni 1931 van 23.132 tot pl. 28.600, on derverdeeld in ongeveer 440 afdeelingen. De jeugdorganisatie telt 2800 leden. De finan cieele toestand biedt hoopvolle perspectieven. Op 31 December j.l. bedroeg het bondsver- mogen iets meer dan een millioen gulden, het voordeelig saldo over 1930 bijna f 195.000. Aan bondscontributie werd bruto ontvangen ruim f 567.000. Het saldo der werkloozenkas bedroeg 31 December j.l. f 695.528 en onderging gedu rende het jaar 1930 een vermeerdering van rond f 175.000. In 1930 bedroegen de uitkee- ringen rond f 827.864. Gedurende het eerste halfjaar van 1931 werd echter niet minder dan f 166.0000 van het saldo ingeteert. Dank zij succesvolle acties konden de ar beidsvoorwaarden gedurende de komende twee jaren op peil gehouden en zelfs ver beterd worden. Een zestal aftredende be stuursleden werd herkozen. Jaarverslag en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd. De Zeereerw. Heer van Leeuwen, Bonds- adviseur, sprak over de economische en psy chologische zijde van het sociale probleem, terwijl de heer Nijkamp een propaganda- rede hield voor het nieuwe sanatorium in Bilthoven. Bij de behandeling van de voorstellen der afdeeling volgde men het prae-advies van het hoofdbestuur, dat verscheidene voorstel len ontried, in het bijzonder de verhoogde werkloozenuitkeeringen, welke dit jaar pl.m. anderhalf millioen van de Bondskas zullen eischen. Tot de aanwezigen werden nog opwekken de woorden gericht door den Zeereerw. heer Steegman, aalmoezenier van den Arbeid te Maastricht en den heer Drubers, waarop de voorzitter de vergadering sloot, na een uit- uiteenzetting te hebben gegeven van het steenzettersconflict te Amsterdam. De Romeinsche zangers Mgr. Casimiri weer naar ons land? Naar de „Msb." verneemt, bestaat er veel kans, dat Mgr. Casimiri met zijn „Cantori Romani" in October a.s. weer een tournée door ons land zal maken. De WaterrattenDe Zijl 41 De Waterratten kampioen der derde klasse van den N. Z. B. Gisterenavond gelukte het De Waterratten het begeerde kampioenschap binnen te ha len. In een uiterst spannenden wedstrijd tegen De Zijl uit Leiden gelukte het de nog benoodigde punten in de wacht te slepen. Om nu in de tweede klasse te komen, moet nog een halve competitie tegen de kampioenen der overige klasse gespeeld worden. Van deze vier vereenigingen pro- moveeren er drie naar de tweede klasse, zoodat de kans om in de tweede klasse te komen vrij groot is. Om 8.15 stellen De Waterratten zich ten aanschouwe van een groot aantal toeschou wers als volgt op: I Ch. H. van Koningsbrugge, N. de Vries, A. C. de Bruijn, S. de Vries, A. H. de Bruijn Jr., C. g. Vrugt, C. v. d. Broek Van beide zijden wordt direct snel aange vallen. Door een misverstand in de achter hoede van De Waterratten gelukt het De Zijl door middel van den middenvoor on houdbaar te doelpunten (01). Door dezen tegenslag pakken de Waterratten direct stevig aan, doch De Zijl weet eiken aanval af te slaan. De Vries schiet eenige nffelen hard over. De aanvallen van De Zijl loopen op niets uit. Als Vrugt den bal krijgt toege speeld, schiet hij in de handen van den keeper, die den bal niet ver genoeg kan wegwerken, N. de Vries is er echter spoedig bij, doch schiet hard tegen de lat, zoodat de'bal in het veld terug springt. In de nu volgende schermutseling ziet A. C. de Bruijn kans met een achterwaarts schot de par tijen op gelijken voet te brengen (1—1). Aangemoedigd door dit succes, krijgt De Zijl het zwaar te verantwoorden, zoodat de ach terhoede dikwijls handelend op moet treden. Reeds spoedig hierna weet De Vries met een •.ver schot zijn club de leiding te geven (2—1). Er is nu nog 15 seconden voor rust te spelen. Na een voorzet uit de voorhoede is het weer N. de Vries, die met een on houdbaar schot den voorsprong weet te vergrooten (3—1). Vlak hierop is het draaien. Er wordt direct doorgespeeld. De Watterratten is het meest in den aanval. Het schieten is echter niet zooals het zijn moet, daar de meeste ballen over of naast het doel gaan. Na een aanval van De Zijl speelt Van de Broek naar S. de Vries, die doorgeeft aan A. H. de Bruijn. Deze gaat er snel van door. Tot vlak voor het doel weet hij op te drijven, om dan met een hard schot den stand op 41 te brengen. Spoedig hierop blaast scheidsrechter Boe ree, die naar aller genoegen leidde, het einde. Hiermede heeft De Waterratten het afdeelingskampioenschap ongeslagen ver overd. De Internationale Kampioenschappen te Noordwijk De verdere voornaamste uitslagen luiden: Tweede ronde; heerenenkelspel: Fedostiani (Italië) slaat mr. L. van der Wel (Nederland) 60, 61, 61. L Hansch (Duitschland) slaat W Drees- man (Nederland) 60, 11—9, 64. johan Knottebelt (Nederland) slaat dr. Lüttjens (Duitschland) 6—4, 61, 63. M. Kawachi (Japan) slaat Th. van Eek (Nederland) 63, 75, 64. Jan van Olst (Nederland) slaat P. van Geer (Nederland) 62, 6—2, 61. P. Gaslini (Italië) slaat G. Leembruggen (Nederland) 6—2, 64, 5—7, 4—6, 64. O. Koopman (Nederland) slaat H. van Berkel (Nederland) 60, 62, 61. Ir. A. Knappert (Nederland) slaat A. de Quant (Nederland) 61, 62, 6—2. H. Satoh (Japan) slaat Th. Dreesman (Nederland) 6—0, 6—4, 6—4. E. Maler (Spanje) slaat mr. J. B. Kan 61, 61, 63. L. Toussaint (België) slaat H. Lefrandt (Nederland) 62, 63, 63. F. Kuhlmann (Duitschland) slaat E. Nielsen (Nederland) 62, 61, 64. Voorts sloeg Ronald Boyd (Argentinië) Frits Stradmeyer (Nederland) 86, 60, 6—2. A. Zappa (Argentinië) won van Eduard Nelwan (Nederland) 75, 6—2, 61. De Argentijn A. Sissener won van Frar.s Tholen (Nederland) 63, 61, 61. Lucillo del Castillo (Argentinië) slaat Ge rard Castendijk (Nederland) 62, 62, 64. Derde ronde. Eduardo Maier (Spanje) slaat Andres Sis sener (Argentinië) 62, 61, 63. Damesenkelspel (le ronde). Mevrouw Isaac (België) slaat mej. van Herwijnen (Nederland) 64, 75. Mevrouw M. Dros-Canters slaat Jonkvrouw van Citters 60, 61. (Beiden Ned.) Mej. van der Heide slaat mevrouw Vrins 6—8, 9—7, 7—5. (Beiden Ned.) Mej. de Vilder slaat mej. Spit 75, 46, 64. (Beiden Ned.) Mevrouw Friedleben (Duitschland) slaat mej. van Tienhoven (Nederland) 6—2, 6—0. Me j. Belzer slaat mej. Pabst 64, 62. (Beiden Ned.) z z z z z Tweede ronde. Mej. Valerio (Italië) slaat mevr. Koop man (Nederland) 86, 61. Mevr. Schomburgk (Duitschland) slaat mej. Galema (Nederland) 60, 60. Derde ronde. Mej. Adamoff (Frankrijk) slaat mej. Hom (Duitschland) 63, 75. Gemengd dubbelspel. (Eerste ronde). Mevrouw Friedleben (Duitschland) en H. Satoh (Japan) slaan mej. E. Belzer en H. van Berkel (beiden Nederland) 75, 60. Mej. M. Hom (Duitschland) en L. Haensch (Duitschland) slaan mej. N. Spit en W. Dreesman (beiden Nederland) 6—2, 6—3. Mevr. Dros-Canters (Nederland) en Ro- naldo Boyd (Argentinië) slaan mej. Ida Adams en Walter Mödlich (beiden Ned.) 6—2, 6—2. AFDEELING A Damesenkel: Mej. D. van der Stadt slaat mej. Renses 7—5, 7—5. Gemengd dubbel: Mej. B. Verster en F. Kotte slaan mej. Roelofs en Nijenbranding de Boer 62, 64. Mej. D. van der Stadt en W. Bitter slaan mej. Van Beaumont en G. Jonker 86, 64. Heerendubbel: De Ruyter en C. Melser v.v. Dr. Eysvogel en E. Hoeke 3—6, 6—8. AFDEELING B Heerenenkel: B. Donk slaat P. Engelenberg 7—5, 6—3. Damesenkel: Mevr. Kramer v.v. mej. De Bock 64, 36. Gemengd dubbel: Mej. Klein en Sonnemans v.v. mej. Luining en Fraut 46, 26. Heerendubbel: Sprenger en Lantzius slaan De Vletter en De Boer 75, 63. Stockmeyer en Knuyt slaan H. Seignette en Nieborg 64, 75. Boeree en Smit slaan Buissink en Boerrig- ter 62, 64. Van Huystee en A. van Tetering slaan A. ter Haar Romeney en H. van Gogh 7—5,6—4. AFDEELING C Damesdubbel: Mej. Gonlag en mej. C. Visser v.v. mevr. Houtman en mej. Klein 1—6, 7—5, 36. TWEEDE RONDE AFDEELING B Heerenenkel: Hofland slaat Houtman 61, 86. Levy slaat J. Vos 97, 57, 63. Gemengd dubbel: Mej. C. Phüippus en H. Seignette slaan mej. C. Brinkmann en Gall 97, 64. HAARLEM II—H. H. C. II Deze ontmoeting tusschen stadgenooten had gisteravond plaats op het sportterrein aan de Kleverlaan. Het peil van het spel was niet hoog. Aan beide zijden werden veel wijdballen gepro duceerd. Het veldwerk en het honkloopen van de H. H. C.'ers was beter dan dat van de „Haarlemmers", waartegenover stond, dat deze laatsten beter sloegen. In het begin ging de strijd gelijk op. Bij de zes in de eerste inning van H. H. C. was een keurige home run van Potjewijd. Haarlem had in de vijfde beurt nog maar twee runs noodig om het H. H. C.-totaal te passeeren. Dat lukte, want het werden er vijf, zoodat Haarlem met klein verschil, 23—19, den wedstrijd won. Cijfers der innings: H. H. C.i 6—1—0—8—4=19 Haarlem: 61565=23 Om het Nederlandsche clubkampioenschap 2de klasse N. D. B. De stand van de kampioenscompetitie om het Nederlandsche clubkampioenschap 2de klasse van den Nederl. Dambond luidt thans: Nr. Clubs gesp.gew.vrl.bordpnt.pnt. 1. Damvereen. „Ge zellig Samenzijn" II Amsterdam 2. Damclub „Gou da" I, Gouda 1 3. Damclub „Het Zuiden" I, Den Haag 1 4. „Haarlemsche Dam club" II, Haarlem 2 2 0 24—16 4 1 0 12— 8 2 0 1 8—12 0 0 2 16—24 0 Om de persoonlijke kampioen schappen der „Haarl. Damclub" De wedstrijd om het clubkampioenschap 1930'31 der „Haarlemsche Damclub" (se- lectie-afdeeling) is thans beëindigd. Van Dartelen en Dukel zijn beiden met gelijk aantal punten op de eerste plaats aangeko men. Een herkamp van 3 partijen zal de be slissing inzake het kampioenschap moeten brengen. De stand van dit tournooi luidt thans: Spelers J. W. van Dartelen B. Dukel A. de Jong P. G. van Engelen j. B. Sluiter Jr. J. van Looij gesp. gew. rem. verl. pt. De Jong en Van Engelen zullen dus in de volgende competitie het 3de en 4e bord be zetten. terwijl Sluiter en Van Looij momen teel deelnemen aan de promotie-degradatie competitie selectie-afdeeling hoofdklasse. District H. en O. van den Ned. R. K. Dambond De bekerwedstrijden Bovengenoemde wedstrijden werden gis teravond voortgezet in het gebouw van de R. K. MUitairenvereeniging aan de Zoete- straat. De diverse partijen hadden een zeer vlot verloop. De uitslagen zijn als volgt: Groep A. le klas B. H. Stevens wint van W. Hopstaken. N. Somers verliest van P. Hollenberg. H. v. Gastel wint van v. d. Pavoort. Groep B. J. LucasG. Eising, afgebroken. G. Zeeuw wint van J. Stevens. P. Mul verliest van Warmerdam. 2e klas Masteling verliest van Weijers. Does wint van J. Bosse. DONDERDAG 9 JULI Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 y, Nederl. 1916 4H Nederl 1917 4% Nederland 1931 4N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mi). industrieën CJnUever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijpbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Onlon OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadl silau V. I. O. O. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Onle Marine comm. Marine pref Suiker H. VA. Poerworedjo vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Onlon Pacific Wabash Jhlc. MUw St. Paul Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 101 10315/16 1031/, '017/s 98%6 "61/4 '14% 134i/2 179% 96i/2 76% 42 112% 49 285% 5623/32 49% 7% 15 34% 81% 211% 25% 226% 114 73/ie 8% 7% 93 71% 45 27 55 26 49% 41 3% 12 10*/. 40% 121% 7% 9% 344% 25*/. 91 62 217% 247% 44% 279 40 165% 14% 6 32% 25*/. 7/s% 101% 103%% 103% 101% 98%6 132 177% 94% 771/if 42 112% 49% 280 53 49%6 4% 34 87 25 225 113% 7 6% 89% 70 45 49 38 3% "8% 333 85% 215% 246% 42 277 164% 15 6% 24 X 10 0 10 1 9 3 7 2 4 4 2 DONDERDAG 9 JULI Parijs Brussel ^onden -lew-York (cable Berlijn iürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.60 12.07 2.47% 58.85 48.10 12.95 23.50 66.45 66.55 66.45 7.30 34.85 27.— 9.80 34.70 12.08 2.48% 59.— 48.20 13.05 23.70 66.55 66.65 66.55 7.40 34.95 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2