EONGERS Stadsnieuws PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING TWEEDE BLAD DONDERDAG 9 JULI 1931 BLADZIJDE 1 Prov. Staten van Noord-Holland SPORT EN SPEL DAMMEN Om het Nederlandsche clubkampioenschap 2de klasse N. D. B. Om de persoonlijke kampioen schappen der „Haarl. Damclub" BURGERLIJKE STAND Tegen weer en wind bestand Jillillll LA WNTENNIS De bru£ over de Crayenestervaart TENNIS Tournement Kennemer Lyceum WATERPOLO fk verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der nienschelijkheid, die maatregelen te nemen, die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam: Adres: Naam: i\aam: Adres: Naam: Adres; De leden van Ged. Staten herkozen In de gistermorgen voortgezette vergade- dering van Prov. Staten van Noord-Hol land, kwam aan de orde de verkiezing van 6 leden van Ged. Staten. Verklaring Vrijheidsbond Na opening door den voorzitter werd door den heer ASSCHER namens den Vrijheids bond de volgende verklaring afgelegd: Evenals vier jaar geleden blijkt het, dat ln de besprekingen, die ditmaal tegen den wensch der protestantsch-christelijke fracties in buiten onze fractie zijn om gegaan, de samenstelling van het College van Gedeputeerden is bedisseld. Tevens verluidt, dat de verschillende zetels weder zullen worden bezet door 2 leden der S. D. A. P., 2 leden der R. Kath. Staats partij, 1 lid van de Anti-Rev. Partij en 1 Vrijz. Dem. Tegen de medewerking tot het herkiezen van meerdere Gedeputeerde zou bij ons geen bezwaar bestaan, ware het niet, dat met ons geenerlei overleg is gepleegd. De billijkheid, die is neergelegd in een evenredige vertegenwoordiging, zou mee brengen, dat het college worde samengesteld uit 2 S. D. A. P.. 1 R. K., 1 Protestant- Christelijke, 1 Vrijheidsbonder en I V. D. Daarom gevoelen wü het als een onrecht, dat aan de Vrijheidsbond geen zetel zal worden gegeven. In verband hiermede zullen wij bij de vervulling van de vijfde vacature stemmen op een lid van onze fractie. Wij wenschen hieraan toe te voegen, dat. waar de financieele gestie der provincie in deze komende zittingsperiode wel als de belangrijkste factor te beschouwen is, de Staten o.i. het recht hebben, zich een voorstelling te können maken van de door Gedeputeerden voorgestane financieele poli tiek. In dit verband acht de Vrijheidsbond fractie het volgende een vraag, die ophel dering vereischt: Is de S. D. A. P. bekeerd tot de financieele inzichten, door den heer Eomans verdedigd en in geschrifte ver kondigd, of heeft daarentegen de Roomsch Katholieke-fractie haar toekomstige finan cieele poiltiek in overeenstemming ge bracht met die, welke door de S. D. A. P. wordt voorgestaan? De heer BEUZEMAKER (C. P.) merkt op, dat de huidige economische krisis zich nog verder zal gaan ontwikkelen. De regeering-Ruijs zal nog meer de lasten gaan opstapelen op de schouders der noodlijdende arbeiders, boeren en kleine mid denstanders. Er is een slechte werkloosheids regeling, kortom er is een ellendige toe stand en de regeering besteedt daarnaast millioenen voor oorlogsdoeleinden. Deze zaken beheerschen de politiek der regee ring en het College van Gedeputeerde Sta ten zal die politiek moeten doorvoeren. De soc.dem. leden in het College leveren mede de arbeiders aan de ondernemers over. De eenigste uitweg is de proletarische revolu tie, welke leidt tot een toestand als in Rusland. Daarom zal de communistische fractie stemmen op haar candidaat See- gers. De heer POLAK CS. D. A. P.) is van oordeel, dat nu nog geen politiek debat ge voerd moet worden. Dat de heer Beuze- maker zijn rede gehouden heeft, kan spr. begrijpen. Die fractie houdt zich niet aan parlementaire gebruiken. Dat de heer Asscher echter zoo gesproken heeft zoo als thans, bewijst, dat de Vrijheidsbond op den verkeerden weg is. Op de vraag van den heer Asscher, deelt spr. mede, dat de S. D. A. P. in geenen deele het standpunt deelt van den heer Bomans, zooals deze in geschrift en woord heeft verdedigd. De S. D. A. P. heeft er zich echter van overtuigd, dat de R. K. Statenfractie de lijn der afgeloopen vier jaar wil doortrekken, behoudens onvoor ziene omstandigheden. De heer SNEEVLIET (R. S. P.) acht de methode, toegepast bij deze verkiezing van Ged. Staten, af te keuren. Voorts vraagt hij of de geheele persoon vereischt wordt voor de vervulling van de functie van lid van Ged. Staten. Hoe rijmt dat dan met de samenvoeging met andere functies? Zoo ontstaat er een rubriek van publieke O. W.'-ers, wat een schande is voor den arbeidersstand. Het doel der revolutionnairen is tot wijzi ging te komen van de structuur. Daarom zal spr. zich onthouden van stemming bij de verkiezing van leden van Ged. Staten. Geroep bij de S. D. A. P.: „Je had het korter kunnen zeggen." De heer SNEEVLIET: „Ik had het korter kunnen zeggen, als ik allerlei voor de S. O. A. P. onaangename zaken had verzwegen" De heer DEKKER (R.K.) verklaart, dat ook de R. K. Staatspartij er prijs op gesteld had, als de Vrijheidsbond tot een bespreking uitgenoodigd was. Anderzyds wilde de fractie de besprekingen niet laten afstuiten op het niet-uitnoodigen van den Vrijheidsbond. Op de vraag van den heer Asscher deelt spr. mede. dat de R. K. fractie zich niet ge bonden heeft, doch in volle vrijheid de lyn der politiek der afgeloopen vier jaar zal voortzetten. De heer BRUINSMA (Midd.) merkt op, dat ook zijn partij buiten de besprekingen io gehouden. Ook hier wordt het kleine niet geëerd. Sprekers fractie zal het Statenbe- leid steunen voor zoover zy dit nuttig acht De heer WIJNKOOP (C. P.): „Betaalde politiek!" De hr. KETELAAR (V.D.) verklaart, dat ac hr. Dekker niet bij de besprekingen der fracties is geweest. De R. K. fractie heeft zich tot onderhandelen bereid verklaard, en alleen gezegd, de lijn der politiek in de afgeloopen vier jaar voort te zetten. De heer WIJNKOOP: „Wie liegt er nu?" De heer HOOIJ (R. K.) onderschrijft in groote lijnen wat de heer Dekker gezegd heeft. De heer Polak had aan spr. gevraagd, of in de komende periode de lijn van het geëindigde democratische beleid kon voort gezet worden. Namens zijn fractie heeft spr. toen ver klaard, dat zy daartoe bereid was, maar dat de R. K. fractie het niet onmogelyk achtte, dat in de toekomst omstandigheden van financieelen aard aanleiding zouden kunnen zijn tot koersafwijkingen. DE STEMMINGEN Vac. GERHARD Uitgebracht 75 stemmen, waarvan 62 op den heer A. H. Gerhard CS. D. A. P.), 3 op den heer L. Seegers (C. P.) en 10 blanco Herkozen de heer Gerhard. Vac. VERSCHUKE Uitgebracht 75 stemmen, waarvan 62 op den heer P. J. M. Verschure, 3 op den heer Seegers en 10 blanco. Herkozen de heer Ver schure. Vac. KOOIMAN Uitgebracht worden 73 stemmen, waarvan op den heer Kooiman (V. D.) 59 stemmen, op den heer Seegers 3 en blanco 11, zoodat de heer Kooiman herkozen is. Vac.-MICHELS Uigebracht worden 75 stemmen, waar van 61 stemmen op den heer A. W. Michels (S. D. A. P.), 3 op den heer Seegers en 11 blanco. Herkozen de heer Michels. Vac.-BOMANS Uitgebracht 74 stemmen, waarvan 58 op Mr. J. B. Bomans CR. K.), 8 op den neer Gulping (V. B.), 3 op den heer Seegers, 2 blanco, 2 op Mr. Bruch CA .R.) en 1 ongel dig. Herkozen mr. Bomans. Op een briefje was geschreven: „Reservatio mentalis," om dat hy zoo duvekatersch brutaal is." Vac.-BRUCH Uitgebracht 75 stemmen, waarvan 62 op Mr. A. Bruch CA. R.), 3 op den heer Seegers en 10 blanco, zoodat mr. Bruch herkozen is. 2 Katholieken hadden per abuis op mr. Bruch gestemd. Buitengewoon lid Tot buitengewoon lid der Staten werd ge kozen jhr. Mr. D. E. van Lennep CO. H.) met 68 stemmen tegen 1 op den heer De Jong Schouwenburg CC. H.) en 5 stemmen blanco. Directeur Prov. Ziekenhuis Santpoort. Tot eerste geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis wordt benoemd dr. G. Kraus, geneesheer aan dit ziekenhuis. De vergadering wordt verdaagd tot 21 Juli. Provinciale Staten van Zuid-Holland De gisteren gehouden verkiezing van le den van Gedeputeerde Staten had den vol genden uitslag: Vacature Jhr. mr. L. E. M. von Fisenne (R.K)Uitgebracht 78 stemmen, waarvan op de heer Von Fisenne 72, L. de Visser CC. P.) 1, A. J. Kersten (S. G.) 4, blanco 1, zoodat herkozen is de heer Von Fisenne, va cature H. J. Borghols CR.K.)uitgebracht 81 stemmen, waarvan op de heeren Borghols 50, P. Gardenier CS.D.A.P.) 23, Kersten 4, L. de Visser 1, blanco 2 en ongeldig 1, zoo dat herkozen is de heer Borghols. Vacature Th. Heukels CA.R.)Uitgebrachte stemmen 81, waarvan op de heeren Heukels 72, Kersten 4, L. de Visser 3, blanco 3, zoo dat herkozen is de heer Heukels. Vacature H. v. Boeyen CC.H.)Uitgebracht 81 stem men, waarvan op de heeren Van Boeyen 72, Kersten 4, L. de Visser 2 en blanco 3, zoodat herkozen is de heer Van Boeyen. Vacature J. H. Schaper CS.D.A.P.): uitge bracht 81 stemmen, waarvan op de heeren Schaper 59, Kersten 4, L. de Visser 2, mr. G. van Baren CA.R.) 1, P. Zandt 2, mr. L. A. Donker 1, W. Drees 1, blanco 11, zoodat her kozen is de heer Schaper. Vacature mr. A. C. Crena de Iongh CVB.)uitgebracht 77 stemmen, waarvan op de heeren mr. J. D. Verbroek (V.B.) 70, Kersten 3, L. de Visser 2, Gardenier 2, P. J. Kanter 1 en blanco 1. Gekozen de heer Ver broek. De discussie Voor de verkiezing heeft de heer Ter Laan CS. D. A. P.) een betoog gehouden, waarin hij de verkiezing bepleitte van 2 sociaal democratische leden in het college van Ge deputeerde Staten in plaats van 1. De soc. dem. fractie had daartoe aan de andere een schryven gericht, waarin ze zich op het standpunt stelde dat, waar de soc. dem. fractie méér dan een vierde deel van de be volking van de prov. Zuid-Holland vertegen woordigt, zy naar recht en biliykheid van twee zetels in bedoeld college aanspraak zou mogen maken. Dit op principieele gronden ingenomen standpunt werd zeer versterkt door de over weging van practischen aard dat de bestuurs taak van het Coll. van Gedeputeerden in twee afdeelingen A en B is gesplitst, waar door by het bezetten van één zetel de sterkste fractie op de voorbereiding van een groot aantal zaken geen invloed zou kunnen uitoefenen. De soc. dem. fractie achtte het volstrekt onjuist en onbilhjk dat geiyk thans de betrekkeiyk kleine fractie van de R. K. Staatsparty 2 zetels bezet en de soc. dem. fractie slechts één zetel krijgt toegewezen. Wordt bij de samenstelling van het college van Gedeputeerden het evenredigheidsbegin sel gehuldigd, dan zouden 3 zetels toevallen aan de Rechtsche Statenclub (één aan de R. K., één aan de C.H. en één aan de A.R.) één aan de vrijzinnige groepen en twee aan de S. D. A. P. Tenzij een eventueele bespreking tot een ander standpunt mocht lelden, was de soc. fractie voornemens haar tweeden candidaat te stellen in de vacature-Borghols. De heer Ter Laan deelt mee, dat van de vrijz. dem. fractie bericht was ingekomen, dat zy met dit standpunt accoord gaat: de liberale fractie echter stelde zich op het standpunt, dat er geen zoo groote wyziging in de samenstelling der Staten is gekomen, dat de voorgestelde verandering noodig is. De rechtsche fracties hebben eveneens ge weigerd op het voorstel in te gaan. Spr. pro testeerde daartegen. De heer de Kanter (Lib.) betoogt, dat wan neer wij stonden voor de samenstelling van een geheel nieuw college en volkomen vrij stonden tegenover de personen, de liberalen veel voelden voor het voorstel der soc. dem. Maar de lib. zijn van meening, dat ook reke ning moet worden gehouden met de samen stelling van het college, zooals het nu was en dat verkregen rechten geëerbiedigd moeten worden, tenzy er nieuwe omstandigheden zijn, die tot een andere houding zouden no pen. De heer Werker (V. D.) acht, nu wij voor een nieuwe samenstelling staan, geen reden aanwezig rekening te houden met een be staande samenstelling, die onevenredig is. Het gaat eenvoudig om de vraag: wat is bil- ïyk? Als men zich stelt op het evenredig heidsstandpunt, dan moet men tot de con clusie komen, dat de soc. dem. een zetel meer, de R. K. een zetel minder moeten hebben. De heer De Visser (C. P.) betoogt, dat de heer Schaper zich in talryke gevallen pre cies zoo reactionnair heeft getoond als z'n medeleden in dat college. Heeft men ooit ver andering in de houding van het college be merkt sinds de heer Schaper er in zit? Spr. is overtuigd, dat deze situatie niets zal ver anderen, wanneer er twee leden van de S. D. A. P. in het college van Gedeputeerden zit ting hebben. De heer van Baren (A. R.) antwoordt den heer Ter Laan nog, dat de weigering van de rechtsche Statenfracties is gemotiveerd op grond van de overweging dat in de verhou ding van de partijen in de Prov. Staten se dert de jongste Statenverkiezingen geen verandering is gekomen, die een andere ver deeling van zetels in het college van Gedepu teerden wettigt. Nadat de heer Ter Laan rerepliceerd had, gaat men over tot de stemming. De uitslag hiervan is reeds door ons gemeld; by de stemming voor de vacature-Borghols werden op dezen 50 en op den heer Gardenier (S. D. A. P) 23 stemmen uitgebracht. Tenslotte wordt met 49 van de 75 stem men (tegen 21 op den heer van Zadelhoff en enkele verspreide stemmen) tot buitenge woon lid van Ged. Staten gekozen de heer W. Warnaar (A.R.) die deze benoeming aan vaardt. Nadat trekking der afdeelingen heeft plaats gehad stelt de voorzitter voor, de zit ting te hervatten op Dinsdag 21 Juli te elf uur v.m. Hiertoe wordt z.h.s. besloten, waarna de vergadering wordt gesloten. Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland De Middagvergadering In de middagvergadering werd allereerst de uitslag van de verkiezingen bekend ge maakt. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. Hij delaar, die een kort dankwoord sprak als antwoord op een gelukwensch van den scheidenden voorzitter. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren ir. M. v. d. Horst en dr. F. van Oostrom Meyjes. Dan was het woord aan den heer P. Hyde- laar, die een voordracht hield over: „Een en ander over het maken van propaganda." Na een inleiding over de beteekenis van reclame, kwam spreker tot de conclusie, dat op het gebied van gasvoorziening de volgen de middelen aan de hand moeten worden gedaan: le. Het inrichten van toonkamers vanwege het gasbedryf, waarin steeds de nieuwste toestellen aan de ingezetenen kunnen wor den getoond en verkocht. Samenwerking met de installateurs is daarby noodzakeiyk. 2e. Het inrichten van tydeiyke tentoon stellingen. 3e. Het gesproken woord (o.a. radio-voor drachten) 4e. Propaganda door schrift en beeld (bro chures, advertenties, lichtbeelden, etc.). Vervolgens hield de heer J. Ploeger een voordracht over „Gas onder hoogen druk als hulpmiddel by de gasberging en de afstands voorziening." De tweede dag Hedenmorgen om 10 uur werd de vergade ring voortgezet. Verschillende vraagpunten werden behandeld. De vraag: Wat zyn de er varingen met droge gashouders? werd door den heer J. Ochtman, directeur van de gas fabriek te Haarlem belicht. Een vertegen woordiger van de Deutsche Verein für Gas und Wasser-direktoren vertelde de ervarin gen in Duitschland. Algemeen kan van voordeelen gesproken worden, de kosten zyn echter wel hoog en alleen by sterke vorst zyn byzondere maatregelen noodzakeiyk. De heer Th. Mierlo Jr. uit Tilburg hield een korte voordracht over „Huisregulateurs", voomameiyk, omdat eenige Nederlandsche industrieën ze willen aanschaffen. Spreker somde de eischen op, die aan goede regula teurs gesteld moeten worden. Deze werden aan de vergadering ter bestudeering gege ven, terwijl de gastechnische-commissie voor publicatie zal zorgen in het vakblad. Dr. Den Hollander, adj.-directeur te Haar lem belichtte zyn ervaringen met oppervlakte verbranding, in verband met de concurren tie tusschen olie en gas. Spreker kwam tot de conclusie, dat de oppervlakteverbranding met succes kan concurreeren tegen stookolie en electriciteit. Ir. Wentink te Den Haag besprak zyn erva ringen over het drogen van gas. Deze me thode is van gunstigen invloed op dienstlei dingen en meters en geeft een besparing van f 16.000 per jaar, ongeacht de verbetering van het leidingnet. Ir. J. M. Steffelaer roemde de gunstige resultaten van electrisch lasschen in Den Haag. Prof. ir. Brender a Brandis beantwoordde tenslotte de vraag of onderafzuiging van kamerovens voordeelig is. Als plaats van de volgende vergadering zal worden gehouden werd Zeist aangewe zen. Aan het eind van de vergadering brachten verschillende aanwezigen dank aan den voor zitter voor diens beleid, terwyi de president dankte voor de vlotte wyze waarop de ver schillende vraagstukken behandeld waren. Des middags werd een bezoek gebracht aan de Haarlemsche gasfabriek, terwyi later in den middag gezamenijk gedineerd werd te Zandvoort. Examen vaandrig Geslaagd voor vaandrig, de leerlingen van de «school voor reserve-officier van den mo- tordienst: T. den Breepen van den Bout, J. van Buuren, H. H. Beer, J. W. M. Bruins, H. E. Duintjer, G. Fikkert, B. Hagen, A. Hirschler, P. Jansz, T. de Jong, M. D. van Lessen,, G. J. de Ruiter, C. Salomé, W. Smit en mr. P. J. Teebaal. Nederlandsche Chemische Vereeniging Officieele «eitvangst De deelnemers aan de 68e algemeene ver gadering van de Nederlandsch Chemische Vereeniging zullen Dinsdag 21 Juli a.s., des namiddags om kwart over twaalf door B. en W. officieel ten stadhuize worden ontvangen. van Heemskerkstraat; 5 Juli J. J. Wuite, 57 jaar, Kleine Houtweg; 6 Juli, A. Huijk- man, 68 jaar, Bakenessergracht. Aanbestedingen Gisteren werd aanbesteed door den Arch. Bern. Ooms, het bouwen van werkplaatsen, kantoor en autogarage op een terrein aan den Bloemendaalschestraatweg te Santpoort, voor rekening van de N.V. Byenstand „Mel- lona". Ingeschreven werd als volgt: B. Boerrig- ter f 11,899.Gebr. Lolkes f 11.950. Klaassen en De Keizer f 11.980.A. Schel linkhout f 12.023.—; E. v. Woudenberg f 13.721.Bastiaan en Lubbe f 13.974.—. Het werk is gegumd aan den laagsten in schrijver, den heer B. Boerrigter te Haar lem. Voorts werd aanbesteed voor rekening van de Zeevischgroothandel „Koningstem" te IJmuiden, het bouwen van een vischpakhuis aan de Visschershaven te IJmuiden. Het werk is gegund aan den aannemer D. de lange te IJmuiden voor de som van f 4950.—. Examens Handenarbeid HAARLEM, 8 Juli. (NUtskweekschool)Ge slaagd de dames A. F. de Hosson, G. Gars- sen, E. Maschhaupt, A. Schol, S. v. Andel, M. Siegmann, J. Reitsma, J. S. Kramer. De examens zyn afgeloopen. Personalia Te Amsterdam is aan de Gem. Universi teit geslaagd voor het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikun de, de heer F. A. F. Vermast, alhier. De heer R. H. Lieve alhier, slaagde te 's Gravenhage voor het examen der Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen, afd. Gemeente-administratie. By de te Amsterdam gehouden Universi taire examens, werd de heer J. D. Mul der, alhier bevorderd tot arts. De stand van de kampioenscompetitie om het Nederlandsche clubkampioenschap 2de klasse van den Nederl. Dambond luidt thans: Nr. Clubs gesp.gew.vrl.bordpnt.pnt. 1. Damvereen. „Ge zellig Samenzyn" n Amsterdam 2 2 0 2416 4 2. Damclub „Gou da" I, Gouda 1 1 0 128 2 3. Damclub „Het Zuiden" I, Den Haag 10 1 812 0 4. „Haarlemsche Dam club" II, Haarlem 2 0 2 16—24 0 De wedstryd om het clubkampioenschap 1930*31 der „Haarlemsche Damclub" (se- lectie-afdeeling) is thans beëindigd. Van Dartelen en Dukel zyn beiden met geiyk aantal punten op de eerste plaats aangeko men. Een herkamp van 3 partijen zal de be slissing inzake het kampioenschap moeten brengen. De stand van dit tournooi luidt thans: Spelers gesp. gew. rem. verl. pt. J. W. van Dartelen 8 3 4 1 10 B. Dukel 8 2 6 0 10 A. de Jong 8 2 5 19 P. G. van Engelen 8 2 3 3 7 J. B. Sluiter Jr. 5 12 2 4 J. van Looy 5 10 4 2 De Jong en Van Engelen zullen dus in de volgende competitie het 3de en 4e bord be zetten. terwyi Sluiter en Van Looy momen teel deelnemen aan de promotie-degradatie- competitie selectie-afdeeling hoofdklasse. District H. en O. van den Ned. R. K. Dambond De bekerwedstryden Bovengenoemde wedstrijden werden gis teravond voortgezet in het gebouw van de R. K. Milltairenvereeniging aan de Zoete- straat. De diverse party en hadden een zeer vlot verloop. De uitslagen zyn als volgt: Groep A. le klas B. H. Stevens wint van W. Hopstaken. N. Somers verliest van P. Hollenberg. H. v. Gastel wint van v. d. Pavoort. Groep B. J. Lucas—G. Eising, afgebroken. G. Zeeuw wint van J. Stevens. P. Mul verliest van Warmerdam. 2e klas Masteling verliest van Weyers. Does wint van J. Bosse. Getrouwd: 7 Juli, N. J. J. van Opzeeland en M. E. H. Schürmann, A. A. M. H. Aer- nout en M. A. Seckar, J. P. van den Berg en I. W. C. Brinkman. Geboren: 4 Juli, H. PopkenSchiltman zoon; 6 Juli, C. J. M. de BontVan Nieuw- megen, zoon; 7 Juli, M. F. van der Voort— Soet, zoon; 4 Juli, E. M. Lourenburg— Baim, zoon; 4 Juli, M. S. OostendorpArnol- dus, dochter; 6 Juli, H. M. van Reysen— Dekker, dochter; 5 Juli, J. G. M. van Beur tenMulders, zoon; 5 Juli, J. Pik—Weg man, zoon; 7 Juli, L. Vaal—Hartman, doch ter. Overleden: 6 Juli, J. Dekker, 72 jaar, M. De Internationale Kampioenschappen te Noordwijk De verdere voornaamste uitslagen luiden: Tweede ronde; heerenenkelspel: Fedostiani (Italië) slaat mr. L. van der Wel (Nederland) 6—0, 6—1, 6—1. i L Hansch (Duitschland) slaat W Drees- man (Nederland) 60, 119, 64. Johan Knottebelt (Nederland) slaat dr. Lüttjens (Duitschland) 64, 61, 63. M. Kawachi (Japan) slaat Th. van Eek (Nederland) 63, 75, 64. Jan van Olst (Nederland) slaat P. van Geer (Nederland) 62, 62, 61. P. Gaslini (Italië) slaat G. Leembruggen (Nederland) 62, 64, 57, 46, 64. O. Koopman (Nederland) slaat H. van Berkel (Nederland) 60, 62, 61. Ir. A. Knappert (Nederland) slaat A. de Quant (Nederland) 61, 62, 62. H. Satoh (Japan) slaat Th. Dreesman (Nederland) 60, 64, 64. E. Maler (Spanje) slaat mr. J. B. Kan 61, 61, 63. L. Toussaint (België) slaat H. Lefrandt (Nederland) 62, 63, 63. F. Kuhlmann (Duitschland) slaat E. Nielsen (Nederland) 6—2, 6—1, 64. Voorts sloeg Ronald Boyd (Argentinië) Frits Stradmeyer (Nederland) 86, 60, 62. A. Zappa (Argentinië) won van Eduard Nelwan (Nederland) 7—5, 6—2, 6—1, De brug over de Crayenestervaart nadert haar voltooiing. Een gezicht op het fraaie bouwwerk- De Argentyn A. Sissener won van Frans Tholen (Nederland) 63, 61, 61. Lucillo del Castillo (Argentinië) slaat Ge rard Castendijk (Nederland) 62, 62, 64. Derde ronde. Eduardo Maier (Spanje) slaat Andres Sis sener (Argentinië) 62, 61, 63. Damesenkelspel (le ronde). Mevrouw Isaac (België) slaat mej. van Herwynen (Nederland) 64, 75. Mevrouw M. Dros-Canters slaat Jonkvrouw van Citters 60, 61. (Beiden Ned.) Mej. van der Heide slaat mevrouw Vrins 6—8, 9—7, 7—5. (Beiden Ned.) Mej. de Vilder slaat mej. Spit 75, 46, 6—4. (Beiden Ned.) Mevrouw Friedleben (Duitschland) slaat mej. van Tienhoven (Nederland) 62, 60. Me j. Belzer slaat mej. Pabst 64, 62. (Beiden Ned.) z z z z z Tweede ronde. Mej. Valerio (Italië) slaat mevr. Koop man (Nederland) 8—6, 61. Mevr. Schomburgk (Duitschland) slaat mej. Galema (Nederland) 60, 60. Derde ronde. Mej. Adamoff (Frankrijk) slaat "mej. Hom (Duitschland) 63, 75. Gemengd dubbelspel. (Eerste ronde). Mevrouw Friedleben (Duitschland) en H. Satoh (Japan) slaan mej. E. Belzer en H. van Berkel (beiden Nederland) 75, 60. Mej. M. Hom (Duitschland) en L. Haensch (Duitschland) slaan mej. N. Spit en W. Dreesman (beiden Nederland) 62, 6—3. Mevr. Dros-Canters (Nederland) en Ro- naldo Boyd (Argentinië) slaan mej. Ida Adams en Walter Mödlich (beiden Ned.) 6—2, 6—2. Afdeeling A. Heeren-enkel. H. van Riemsdyk slaat D. Göllner 75, 6—3. Knuyt v.v. Rhodius 16, 1—6. Borgerding v.v. de Rjiyter 46, 60, 06. Mr. N. de Boer versus W. Stenfert Kroese w.o. F. Kotte v.v. E. Hoeke 36, 46. Dames-enkel. Mej. Vlieger sl. mevr. de Ruyter 63, 62. Mej. Roelofs sl. mej. A. Langendonk 63, 63. Dames-dubbel. Mej. van Beaumont en mej. de Raas v.v. Mej. Verster en mevr. v. d. Klashorst 16, 36. Afdeeling B. Heeren-enkel. Lantzius slaat H. Seignette 61, 63, Westenberg slaat Frant 3—6, 61, 64. A. Boeree slaat Hop 63, 62. J. Vos versus J. Levy gestaakt. N. v. Steenwijk v.v. E. Lantzius 16, 36 Dames-enkel (2e ronde). Mej. A. de Vlet ter slaat mej. M. Terwey 46, 60, 61, Gemengd-dubbel. Mej. L. Brinkmann en Sikkesz slaan mej. van der Kolk en Spren- ger 6—4, 5—7, 7—5. Mej. C. Philippus en H. Seignette versus mej. C. Brinkmann en Gall 97 (gestaakt wegens duisternis). Dames-dubbel. Dames de Bock slaan mej. Philippus en mej. Kuiper 64, 61. Mevr. Kleekamp en mevr Kramer slaan mevr Knuyt en mevr. Marcus 64, 64. Afdeeling C. Heeren-enkel. Mostert v.v. Krom 63, 1—6, 2—6. Gemengd dubbel. Mej. Lioni en A. de Vletter slaan mevr. Benecke en J. Zwartser 3—7, 6—4. De WaterrattenDe Zijl A1 De Waterratten kampioen der derde klasse van den N. Z. B. Gisterenavond gelukte het De Waterratten het begeerde kampioenschap binnen te ha len. In een uiterst spannenden wedstrijd tegen De Zijl uit Leiden gelukte het de nog benoodigde punten in de wacht te slepen. Om nu in de tweede klasse te komen moet nog een halve competitie tegen de i kampioenen der overige klasse gespeeld j worden. Van deze vier vereenigingen pro- moveeren er drie naar de tweede klasse, zoodat de kans om in de tweede klasse te komen vrij groot is. Om 8.15 stellen De Waterratten zich ten aanschouwe van een groot aantal toeschou wers als volgt op: Ch. H. van Koningsbrugge, N. de Vries, A. C. de Bruyn, S. de Vries, A. H. de Bruyn Jr., C. H. Vrugt, C. v. d. Broek Van beide zyden "wordt direct snel aange vallen. Door een misverstand in de achter hoede van De Waterratten gelukt het De Zijl door middel van den middenvoor on houdbaar te doelpunten (01). Door dezen tegenslag pakken de Waterratten direct stevig aan, doch De Zijl weet eiken aanval af te slaan. De Vries schiet eenige malen hard over. De aanvallen van De Zijl loopen op niets uit. Als Vrugt den bal krijgt toege speeld, schiet hy in de handen van den keeper, die den bal niet ver genoeg kan wegwerken, N. de Vries is er echter spoedig by, doch schiet hard tegen de lat, zoodat de bal in het veld terug springt. In de nu volgende schermutseling ziet A. C. de Bruijn kans met een achterwaarts schot de par tyen op geiyken voet te brengen (11). Aangemoedigd door dit succes, krijgt De zyi het zwaar te verantwoorden, zoodat de ach terhoede dikwyis handelend op moet treden. Reeds spoedig hierna weet De Vries mét een ver schot zyn club de leiding te geven (21). Er is nu nog 15 seconden voor rust te spelen. Na een voorzet uit de voorhoede is het weer N. de Vries, die met een on houdbaar schot den voorsprong weet te vergrooten (31). Vlak hierop is het draaien. Er wordt direct doorgespeeld. De Watterratten is het meest in den aanval. Het schieten is echter niet zooals het zyn moet, daar de meeste ballen over of naast het doel gaan. Na een aanval van De Zyl speelt Van de Broek naar S. de Vries, die doorgeeft aan A. H. de Bruün. Deze gaat er snel van door. Tot vlak voor het doel weet hij op te dry ven, om dan met een hard schot den stand op 4—1 te brengen. Spoedig hierop blaast scheidsrechter Boe ree, die naar aller genoegen leidde, het einde. Hiermede heeft De Waterratten het afdeelingskampioenschap ongeslagen ver overd. HaarlemNereus 24 Gisteravond speelde Haarlem voor de 2e klasse van den N.Z.B. den return-wedstrijd tegen Nereus uit Zaandyk, en heeft we derom tegen de meerdere routine van de Zaankanters het onderspit moeten delven. Als scheidsrechter Braam beginnen blaast, zyn beide zeventallen volledig. Haarlem stelt zich dus als volgt op: Th. Hölsken, C. v. Ellinckhuyzen, W. Hölsken, W. v. d. Bogaerd, C. Zeeman, S. A. Liezenberg, J. v. Hems- bergen Direct ontplooit zich een forsche strijd met verscheidene goede aanvallen aan weers zijden. Bij een aanval van Haarlem werkt Liezen- berg bal en keeper tegelijk in het doel, 10. Nereus komt dan even sterk opzetten, verscheidene gevaarlijke momenten ont staan voor het Haarlem-doel, doch als rust aanbreekt is de stand nog ongewyzigd. Na rust verdedigt Haarlem de ondiepe zyde, de linksbuiten van Nereus profi teert hiervan en werkt een bal staande in den goal: 11. Direct hierop een gevaarlijke aanval van Haarlem. J. van Hemsbergen wordt binnen 4 meter ongeoorloofd aangevallen, waar door hy een strafworp krijgt te nemen, het schot komt via den paal in het veld terug, doch Liezenberg geeft Haarlem wederom een voorsprong. Dit prikkelt Nereus dermate, dat zy er alles op zet. Van Zethoven zwemt op tot voor den goai, waar Van den Bogaerd ten koste van alles hem het scoren tracht te verhinderen en dus het water moet verla ten. Van Zethoven brengt de partijen weer geiyk. By een algemeenen Haarlem-aanval zwemt Van Hemsbergen binnen 2 meter. Van de numerieke meerderheid gebruik makend, scoort Nereus het derde doel punt. Door dit succes aangemoedigd, valt Ne reus energiek aan, de midachter weet door opzwemmen het 4e doelpunt te scoren, met welken uitslag net einde aanbreekt. Door deze overwinning heeft Nereus een goede kans op het kampioenschap gekre gen. uh nöi i iederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Ceneve te houden. Ceorganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 5