Gemengd Q^Cieuws Voor de Huiskamer Het gestolen Luchtballonnetje OF DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN LUCHTVAART Boer Tane ONBEKEND MAAKT ONBEMIND! Onbewaakte overweg Na den brand te Vincennes BINNENLANDSCH NIEUWS Nieuw wetsontwerp tot wijziging der L. O.-wet Nederland en België De reis der Koninklijke Familie ONZE OOST Ministerieel bezoek aan Ned.-Indië Noodlanding van verkeersvliegtuig ONDERWIJS VRAGEN BUS 1 STAAF SCHEERZEEP IN METALEN KOKER 1 DOOS TANDZEEP, GROOT MODEL 1 GROOTE TUBE TANDPASTA 1 GROOTE TUBE CRÈME DE BEAUTÉ 1 DOOS POUDRE DE BEAUTÉ, MIDDELMAAT EN OP EEN MOOI DOOSJE MET 5 MONSTERS FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Schandelijk optreden tegenover de R. K. steenzetters te Amsterdam Uitgebreide politiemaatregelen. Het werken is voor onze R.K. Steenzetters niet gemakkelijk meer, lederen dag wordt het hun door de E. M. O. S.-mannen moei lijker gemaakt. De vrouwen en kinderen van de onzen worden op straat lastig gevallen, zoodat ze zelfs 's morgens niet meer naar de kerk durven gaan. Niet alleen in Am sterdam, doch ook in Osdorp, Halfweg (Zwa nenburg) zijn ze in het geheel niet meer veilig, daar de tegenpartij er 's avonds laat op uittrekt om hen aan huis te molestee- ren. De gemeente-politie van Hoofddorp, waaronder Zwanenburg valt, zoowel als de Rijkspolitie is nu opgedragen aldaar de wo ningen goed in het oog te houden, en zoo noodig zal de politie aldaar versterking ont vangen. Woensdagmiddag bij het afloopen van het werk van onze menschen in de van Reigersbergenstraat te Amsterdam, vroegen wij hun, wat het plan was, waarop wij als antwoord kregen: doorwerken en geen duimbreed toegeven. Als wij voldoende be scherming krijgen denken wij er niet aan ons werk prijs te geven, wij hebben vrouw en kinderen, daarvoor moeten wij zorgen, en steuntrekken daar denken wij niet aan. Voor zulke menschen krijgt men respect. Dat ook de politie gaat inzien, dat ze goed beschermd moeten worden, bleek ons bij het naar huis brengen aan de maatregelen die door de olitie genomen waren. Aan de poort van de van Reigersbergenstraat ston den gereed 12 ruiters, 30 agenten op rijwie len, 10 te voet, 2 inspecteurs, 2 brigadiers en drie mannen met honden en een tiental rechercheurs, men zou kunnen zeggen een klein politie-legertje. Men weet echter nooit, waar de groote massa der tegenpartij zich ophoudt. Dit bleek ook Woensdagavond weer. De politie verwachtte veel volk bij het af rijden van het terrein, daar waren echter maar een 50-tal personen, doch erger was het in de Jac. van Lennepstraat gesteld, waar een tweetal R.K. steenzetters wonen. Hier hadden zich wel een 500 man verzameld. Bij het binnenkomen van de straat ging het gebruikelijke gejoel op, doch dadelijk trad de politie krachtig op, de ruiters reden de menigte uiteen. Lang bleef het nog zeer rumoerig in deze buurt. Met het oog op de menschen in Osdorp, dat ook onder Amsterdam behoort, heeft de politie daar tien agenten en een briga dier in een school gehuisvest. Alle woningen van onze menschen hebben nu een politie post voor de deur. Jongeman gedood Op den onbewaakten overweg te Zeven huizen (Z.-H.) heeft gistermiddag een ern stig ongeval plaats gehad. Drie jongelieden achter elkaar rijdend, wilden den overweg passeeren. Door den hevigen tegenwind lagen zy gebukt over het stuur, waardoor zjj een slecht uitzicht hadden op den onbewaakten overweg. Hierdoor werd de 19-jarige A. R. uit Rotterdam door den trein gegrepen en op slag gedood, terwijl zijn fiets totaal ver splinterd werd. De beide anderen kwamen er met den schrik af. De moord te Kerkrade De dader van den Zondagnacht te Kerk rade gepleegden moord, is, gelijk gemeld, Maandagmiddag te Alsdorf gearresteerd. Na verhoord te zijn, is hij naar de gevangenis te Aken overgebracht. Omtrent de toedracht van het drama kan nog het volgende worden gemeld: De verhouding van den dader, den 52-ja- rigen M. S. tot het echtpaar P., bij wie hij reeds verscheidene jaren in de kost was, was steds god gewest. Sinds enkle weken wa ren er echter strubbelingen ontstaan doordat S. meende, dat zijn kostbaas de brieven opende, die hij van zijn dochter in Aken ontving. Zondag had hij wederom een brief gekregen en heel den dag liep S. met het idee rond, dat ook deze was geopend ge weest. Hij had zich zeer boos gemaakt en zou gezegd hebben: Er gebeurt nog wel iets. 's Middags en 's avonds is hij naar de ker mis in Herzogenrath en Chèvremont geweest, waar hij veel drank gebruikte. Laat in den avond kwam hij tenslotte in het café van Sch., waarboven het echtpaar P. woonde. Toen hij om ruim 1 uur de trap opstrom pelde is er boven een woordenwisseling tus- schen hem en P. en diens vrouw ontstaan. S. trok toen plotseling een browning en schoot op P., die in het hoofd werd getrof fen en dood neerviel. Daarna schoot hij tweemaal op de vrouw, die door een der kogels in de borst werd gewond. De overige bewoners van het huis snelden onmiddellijk toe, doch in de verwarring heeft S. kans gezien te ontkomen. Hij is naar Alsdorf gegaan, waar hij een paar uur in de woning van zijn zwager heeft vertoefd en vandaar begaf hij zich naar Aken om er zijn dochter te bezoeken. In den namiddag is hij per postauto naar Alsdorf teruggekeerd, waar hij in de nabij heid van de woning van zijn zwager werd gearresteerd. De man was zeer onder den indruk van zijn daad Een hartelijk artikel van de Matin Onder den titel „Eenige woorden van er kentelijkheid aan Nederland" bevat de Matin op de eereplaats het bijzonder warme artikel, waarvan de vertaling hier volgt: Men was dankbaar geweest, dat onze Nederlandsche vrienden en hun regeering de koloniale tentoonstelling, prachtig zinne beeld van Frankrijks bedrijvigheid in de wereld en schitterend getuigenis van de weldadige resultaten van zijn beschavings- taak, hadden begiftigd en verrijkt met een van de mooiste paviljoens bij die, welke de buitenlandsche mogendheden bieden aan de nieuwsgierigheid en de opgetogenheid van ontelbare bezoekers. Terstond na de niets ontziende ramp, die hen zoo hard, zoo wreed getroffen heeft, waren wij diep en echt getroffen, zooals men dat in zulke gevallen in Frankrijk weet te zijn, door hun waardigheid in den tegen spoed en door hun welgemeende verslagen heid, die voor het overige meer betrekking had op wat het lot ons, Franschen, deed verliezen, dan op wat het hun ontnam. Thans ontbreken ons de woorden om naar behooren de hardnekkigheid, de vriendschappelijke edelmoedigheid te prijzen van het roemrijke volk, waarvan de wapen spreuk is: Je maintiendrai. Hoe immers de ontroering weer te geven, aandoenlijk in haar drift, die de bewoners van Parijs be vangen heeft, toen zij in de bladen lazen dat Nederland niet alleen besloten had uit den wrakhoop van zijn vroegere magnifieke paviljoen een nieuw gebouw te doen verrij zen, maar nog de kosten van die tweede moedige onderneming alleen te willen dra gen. Je maintiendrai! Laat het groote land, hetwelk zoo meesterlijk wordt bestuurd door de gracieuze souvereine, die wij tot onze vreugde hebben begroet in Parijs en later te He de France, waar zij eenige dagen rust gesmaakt heeft, alvorens naar den Elzas te gaan, verzekerd zijn van onze volle en ge negen dankbaarheid. Tusschen volken be hoeven de gebaren, die de vriendschap en de goede verstandhouding verlevendigen, niet de luidruchtigste te zijn. Het is vol doende, dat zij uit het hart komen, om een heilzamen en duurzamen invloed uit te oefenen. Tegen een auto geloopen Als kleine kinderen op straat spelen De 3-jarige J. N., wonende in de le van Leyden Gaelstraat te Vlaardingen, liep bij het spelen plotseling de straat op tegen den vrachtauto van den bode M. Het ventje werd tegen de straat geworpen en ernstig gewond naar het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam overgebracht. Daar is het aan de gevolgen overleden. Overreden en gedood Gisterenavond omstreeks 7 uur kwam de 7-jarige J. Bosveld te Dieren, toen hij zijn hondje voor een auto wilde wegtrekken, te vallen, met het gevolg, dat de knaap zelf overreden en gedood werd. Bij den Raad van State Zooals onlangs gemeld, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een wetsontwerp tot wijziging der lager On derwijswet 1920 in gereedheid gebracht. Naar de ,,Msb." thans verneemt, is dit ont werp reeds bij den Raad van State. Van het advies van dit college hangt af, of het ont werp spoedig de Kamer zal bereiken. Mo menteel is hierover nog niets te zeggen. Het contact was den laatsten tijd levendiger De correspondent van het „Hbld." te Brus sel meldt: In de senaatscommissie voor Buitenland sche zaken heeft senator Digneffe rapport uitgebracht omtrent den toestand tan aan zien van het buitenland. Wat Nederland betreft constateerde de rapporteur alleen, dat met Nederland het contact inzake herziening van de tractaten van 1839 den laatsten tijd levendiger is ge weest en dat een aanmoedigende vooruit gang werd bereikt. De wensch werd uitge sproken, dat het accoord zou worden verwe zenlijkt, waarbij de belangen van België wor den gewaarborgd en met de Noorderburen de verstandhouding wordt vergemakkelijkt in het belang van beide landen. Thans naar Tirol H. M. de Koningin, vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana, zal a.s. Vrijdag Trois Epis verlaten, om het verder zomerverblijf in Tirol te eindigen. Per automobiel wordt gereisd naar Bazel en vandaar per trein naar Zürich, alwaar overnacht wordt, om den volgenden morgen met de Arlberg Bahn over den Brenner naar Tirol te ver trekken. De Koningin betrekt daar het aan een bekend Amsterdammer toebehoorend Schloss Lengberg, een oud, zeer schilderachtig gele gen kasteel, dateerend uit den tijd der Salzburger kerkvorsten, dat door zijn afgele gen ligging niet alleen voldoet aan den wensch van een rustig verblijf, maar door de nabijheid van Gross Kenediger, Matrei en Heiligenblut alle gelegenheid schept voor het maken van tochten in het prachtige Tiroler Hooggebergte. Het verblijf in het uitstekend gelegen Trois Epis met zijn om geving van schilderachtig bewaarde oude plaatsen als Kaysersberg, Ammerschürr en Riquewitz in dit zoo liefelijk gedeelte van den Elzas werd als regel begunstigd met het prachtigste zomerweer. De Fransche minister van koloniën zal eind Augustus of begin September naar Indo-China en vervolgens naar Neder- landsch-Indië vertrekken. De communistische propaganda De Paris Midi bericht, dat Reynaud waarschnijlijk de kwestie van de communis tische propaganda zal bespreken, zeker is, dat een dergelijk voornemen bestaat. Een definitieve beslissing is evenwel nog niet ge nomen. De bemanning vastgehouden Een postvliegtuig van de Duitsche lucht- verkeermaatschappij Eurasia, dat dienst doet op het traject NankingManósjoerJje en bestuurd werd door de Duitsche piloten Rathje en Kolbe, heeft den 2den Juli in verband met slechte weersomstandigheden tusschen Mongolië en den Chineeschen Oosterspoorweg een noodlanding moeten maken. De bemanning wordt door een Mon- goolschen stam vastgehouden. Een vliegtuig, dat gezonden was om hulp te bieden, werd beschoten. Volgens mededeeling van de Eurasia zijn stappen ondernomen ten einde de vrijgave van het vliegtuig en de vrijlating van de be manning te verkrijgen. Ook de Russische autoriteiten hebben zich in de aangelegen heid gemengd. R. K. Universiteit Bezoek van den Magister Generaal der Dominicanerorde. Gistermorgen bracht de Hoogeerw. Mar tin Gillet O.P., magister generaal der Do minicaner Orde een officieel bezoek aan de R.K. Universiteit. Te half 11 arriveerde Pater Gillet verge zeld van zijn socius pater Kuhlmann O.P. en van Pater A. Jurrius O.P. provinciaal, per auto aan het Universiteitsgebouw, waar hij aan den ingang door den rector-magni- ficus prof. dr. E. Drerup verwelkomd werd. In de senaatszaal, waar een groot aantal leden van den academischen senaat, dr. T. Banning, namens de curatoren, de senaat van het Nijmeegsch Studentencorps en de moderator der Universiteit de zeereerw. pa ter C. Hoogeweegen S.J. aanwezig waren, hield prof. Drerup tot den hoogeerw. gast een Latijnsche begroetingsrede waarop deze in het Fransch antwoordde. Na zich eenigen tijd met de aanwezigen onderhouden te hebben, bezichtigde Père Gillet het universiteitsgebouw en begaf zich vervolgens, vergezeld van prof. Drerup c-n prof. Kors naar de universiteitsbibliotheek en de instituutsgebouwen, welke eveneens in oogenschouw genomen werden. Vr.: Ik heb erg veel last van suizen in mijn hoofd, zoodat ik er doof van ben. Ik heb er al veel aan gedaan, maar niets geeft. Men zegt: „Zenuwen in mijn hoofd". Ik zou het nu nog wel eens willen pro- beeren met zenuwkussentjes op mijn borst. Waar kan ik die krijgen? Antw.: Vragen van geneeskundigen aard worden in deze rubriek niet beantwoord. Een Vlaamsche vertelling Eenige jaren geleden bevond de oude boer Tane zich aan 't hoofd eener talrijke familie. Nu hadden rampspoeden hem ge troffen en leefde hij nog slechts met z'n elfjarig kleinzoontje Dries op de in puin vallende hoeve. Dries was het kind van een dochter, die reeds naast haar man onder palmstrui- ken en een nederig kruisken op het kerk hof rustte. De andere kinderen van den ouden boer hadden zich wijd en zijd ver spreid, en hem verlaten. Alleen, wanhopig, worstelde hij nu tegen het verval, dat onverbiddelijk aanrukte en hem zou neerslaan, gelijk de stormwind, die voor eenige dagen het dak der schuur ge deeltelijk afwierp. Tane was geboren en had steeds geleefd in de Vlaamsche polders, in deze weelde rige streek met haar groene weiden en haar struisch hoornvee, met de akkers, waarop een zee van ros-gouden tarwe des zomers golft, waar herfst- en winterstormen soms zoo wild loeien onder dreigende wolkge vaarten. Doch nu, sinds maanden, werkte hij niet meer en werd de veldarbeid door een ouden knecht verricht. Den rug geplooid, doolde de oude Tane doelloos om in de hoeve of polders, moedeloos als een schimme. Want het was niet genoeg, dat regenjaren den oogst op de laag gelegen landen ver nielden en dat de plaag de aardappelen trof, dat ziekte het vee doodde in de stallen en het gespaarde geld overging in de handen van den geneesheer; dat zijn kinderen vroegtij dig ten grave daalden en z'n kleinzonen hardnekkig maar moedeloos streden om het brood; dat hij wanhopig met de vernieti ging ook zijn eenige levenszonne moest zien verdwijnen, want zijn lieve jongen, zijn elf jarige Dries kwijnde weg, de worm der ver nieling woelde om in de longen. Steeds was de knaap bleek en zwak geweest. Wat al opofferingen had de oude Tane zich niet getroost om de noodlottige ziekte te bevechten! Hoe lang bad hij soms niet; doch God had er anders over beschikt. Des zomers wandelde hij met den kleinen kerel door de polders. Ze hielden stil voor de lui op de weiden neergehurkte koeien. Zingend stegen de klapwiekende leeuwerik ken ten blauwen hemel. Het windje ruisch- te door tarwe en riet, sterk geurden de bloemen, bijtjes gonsden en vlinders flad derden in een feest van licht, dat over de velden stroomde. Wanneer het winterde, zaten beiden nabij het knetterende haardvuur, terwijl de wind in den schoorsteen huilde en regen- of sneeuwbuien neersloegen; in den zwartbe- rookten ketel pruttelde het voer voor de koeien. Wat werd er niet verteld; sprookjes van toovergodinnen en zelfs spookhistories...., Hoe lief staarde de knaap hem aan, ter wijl zijn blik hem roerde tot in het diepste des harten. Sindslang loeide nu de herfststorm. Zware wolkn holden door het ruim, de akkers wa ren doortrokken van regen; loodkleurig plekten poelen en plassen zich tusschen het vuile bruingroen der weiden. En op de lijdenssponde lag de arme, ver magerde knaap; vreemd schitterden zijn kij kers; op het bleeke voorhoofd vlokte een blonde haarlok. Lange stonden vertoefde Tane bij z'n jongn, blikte hem goedig aan, schaterde zelfs, terwijl hij kluchten poogde te vertellen. Hij schaterde, terwijj de wanhoop z'n hart deed bloeden. Hij vertelde van stad, geld, rijtoertjes, kermishij vertelde lustig, maar soms met bevende, ontroerde stem, ter wijl hij tevens in de handen klapte als had hij dolle pret. Soms wilden de woorden hem niet uit den mond, en dan gekscheerde hij nog meer, tot tranen hem in de oogen be gonnen te parelen en hij verplicht was al kreunend heen te wankelen, om in den stoel z'n leed uit te snikken. Op een regenachtigen namiddag de zie ke werd nu verzorgd door een brave dorps vrouw stond de boer op het voorhof en leunde met den rug tegen den stam van een uitgeholden wilg. Zijn blik dwaalde over grauwe akkers en poelen. Boeren, omringd van nevels, werkten in de beemden. De boer merkte niets op van het om ringende. De dokter had hem juist verlaten. De 'smeekende oogen vol tranen, vroeg Tane hem, of er dan toch geen hoop meer was op herstel. De arts antwoordde met een troos- tenden glimlach op de lippen: „Tane, God is goedbid! Bid, dat de zonne schijne, want die zwarte luchten en die aanhoudende regens en die nevels doen uw jongen geen goed „Zonne?" murmelde Tane en blikte naar de grauwe lucht. Lang bleef hij er nog staan. Hij prevelde een gebed, maar staarde dan weder op de polders, naar de nevels, die hem nu afkeer inboezemden, die hij nu haatte. Hij ver- wenschte die nevels, die regenwolken, die lucht. Het was huiverig kil. Wolken rolden, drei gend met regen, laag over de velden. Een ijzige wind stak op, huilend, en rukte de laatste bladeren af. Zuchtend strompelde Tane naar het woon huis. Aan de deur wendde hij zich nog eens om.en trad binnen. De kleine zieke, rillend van koorts, sluimerde in zijn beddeken. Tane trad daarna in de huiskamer. Hij zonk op een stoel, en gebogen en de handen leggend op de knieën, bleef hij roerloos voor het haardvuur zitten. Toen de schemering op de polders neer streek, trad hij nog eens buiten, om te zien, of de lucht niet opklaarde. De zwarte wol- kenstreep scheurde open aafl het westen en het was alsof vuur er doorheen slingerde. De zon scheen onder te gaan in bloed. Een purperen weerschijn vloeide over de donke rende weiden, akkers en poelen. Koeien ver lieten een weiland in de verte. Soms bleef een der dieren staan en, den kop uitgerekt, liet het een droevig gebalk over de kille vlakte galmen: van een akker rolde, schok kend hard, een met knollen beladen kar: als schimmen verdwenen de arbeiders in de schemering. Als 's anderen daags het morgenlicht bleek en droevig in de kamer viel. waar rje zieke met Tane sliep, strompelde de oude man naar het raampje en blikte naar buiten. Hij loosde een zucht. Door de ruimte, waaiden steeds, in angstige vlucht, de regenwolken. Toen begon voor den armen boer een ho- pelooze strijd, niet alleen gevoerd tegen hét verval, maar vooral tegen wolken en ne vels, die z'n vijanden waren geworden; vij anden, die hij haatte. Want eiken morgen, als hij na 't ontwa ken naar het venster ging, om te zien, hoe het weer was, keerde hij teleurgesteld terug. Soms voor het morgenlicht aanbrak, durfde hij niet opstaan. Hij streelde zich met de hoop, dat de zonne dien dag zou stralen Enkele malen gebeurde dit voor eenige uren, doch 's namiddags staken weldra windbuien op, die zware wolken aanrolden. Er waren dagen, dat hij wel twintig maal naar bui ten ging, om te zien, of de hemel niet op klaarde. Maar steeds zag hij grauwe wolken, nevels, overal nevelsgepaard met regen buien en rukwinden. Akkers en weiden stonden weldra onder water; de bruine en gele bladeren werden van eik en wilg gerukt en in slijk en karre- sporen geworpen. En nooit meer wat zonne. Soms, des avonds, eenige stralen: het aal meisje van eenige plekjes rood of purper aan het westen, te midden der wolkenmassa, ii Wanneer Tane nu niet de woning in en uit strompelde, doolde hij door den polder en keek vol haat naar de met wolken beladen lucht. Tranen rolden over z'n kaken, terwijl de regen hem soms geeselde. En dan smeek te hij, dat de wolken zouden heendrijven, maar zij kwamen steeds aangerold in groo- ter massa. Soms dreef er één groote, gansch alleen. Hij volgde die dan met starenden Wik en murmelde: i: „Nu komen er geen andere meer en blijft dé zonne schijnen Tane zag de wolk verdwijnen, juichte reeds als een kind, daar er geene meer volgden.... eensklaps kreunde hij droevigwant aan den horizon staken grimmige wolkenkoppen op. Op zekeren dag viel hij moedeloos en wan hopig op een knollenveld, sloeg de handen voor 't gelaat en snikte. 's Avonds, niet meer hopend, kwam de arme sukkelaar op het voorhof aangestrompeld. Hij durfde niet in de huiskamer. Hij bleef buiten wachten tot de verpleegster zou ko men, om hem te zeggen, hoe het met den armen jongen ging. De goede vrouw trad eindelijk buiten en leidde den van kou verkleumden boer naar binnen. Na z'n kleinzoon te hebben gegroet, ging hij in een hoekje van de keuken zitten wee- nen en bidden. Op een grijzen Novemberdag stierf de knaap. Tane begreep niet, wat er gebeurde. Hl) strompelde kamer in, kamer uit en knielde voor den doode, en bad, en sprong dan eensklaps jammerend op en snelde naar bui ten den voorhof op. Toen stak de oude, wanhopige boer de vuist op naar de nevelige polders en de regenlucht, die het gestel van z'n kleinkind hadden ondermijnd, en zonk eensklaps op den grond, jammerend. „Mijn Godmijn goede God.... mijn arme Dries is dood!" En nevels hingen over poelen en akkers, en vaag als treurende schimmen teekenden er de wilgen zich afdoodstil te overal. Mag ik even kennismaken? Ik ben GIBBS. Zéér aangenaam. 'k Ben bekend door heel de wereld En te goeder naam en faam. Reeds tweehonderd twintig jaren, (Ik ben werkelijk zoo oud), Word ik door millioenen menschen Als hun goeden vriend beschouwd. Elke week, op 't zelfde plaatsje, Waar u deze regels ziet, Kom ik u iets nieuws vertellen. Lees het, maar verlies het niet. Wie dat wekelijksche praatje Uitknipt, is er mee gebaat: Leest u maar 't royale aanbod, Dat hier duidelijk onder staat. CLINGE DOORENBOS lederen Donderdag, ongeveer tot midden December, zult u in deze courant, in de advertentie-pagina, een GIBBS-mededeeling vinden. Als u de kleine moeite wilt nemen deze mededeeling uit te knippen, wachten u aardige verrassingen. 12 verschillende knipsels given recht op een der volgende artikelen, naar keuze: Als u 6 knipsels heeft, kunt u ze uwen leverancier reeds toonen; hij geeft ze u direct terug na de nummers te hebben afgescheurd en hij biedt u het bovengenoemde doosje monsters aan. Deze 6 knipsels, tezamen met 6 nieuwe, voorzien van nummers, geven u daarna weer recht op een der bovengenoemde artikelen naar uw keus. Uw leverancier beschikt, of zal binnenkort beschikken, over een aantal enveloppen, waarvan hij er u op aanvraag een zal overhandigen en waarin zich een circulaire bevindt, waarop nadere bijzonderheden. In deze enveloppe kunt u tevens de uitgeknipte adver tenties bewaren. Mr. GIBBS ontvangt zijn correspondentie bij de TIBO PRODUCTS COMPANY, LANGE LEIDSCHEDWARSSTRAAT 92, AMSTERDAM-C. 8 Juli opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 7 Juli: B. J. L. H. Verviers, Oisterwijk, thans gegijzeld in het huis van bewaring te Breda R.c. Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van LJsselt. Cur. Mr. R. v. Hooff, Tilburg. 7 Juli: F. van Poppel, aannemer, Tilburg. R.c. Mr. L. J. M. v. Sasse v. IJsselt. Cur. Mr. R. v. Hooff, Tilburg. 7 Juli: J. J. Onstenk, koopman, Ossen- drecht. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. v. Sasse v. IJsselt. Cur. Mr. A. Dirven, Bergen op Zoom. 6 Juli: J. Vermaning, koopman in brand stoffen, groenten enz., Oudehaske. R.c. mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Sloo- ten. Cur. mr. J. Vis, Leeuwarden. 6 Juli: C. P. Dames, koopman in groen ten, ,fruit, enz., Leeuwarden, Verkorteweg. R.c. mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten. Cur. mr. D. Okma, Leeuwarden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND MARNRX VAN ST. ALDEGONDE, 8 Juli van Batavia te Amsterdam. P. O. HOOFT, 8 Juli van Amsterdam naar Batavia. POULAU ROEBIAH, 8 Juli van Batavia, 1. v. Londen te Amsterdam KON. HOLL LLOYD ATTIKA, 7 Juli v. Amsterdam n. Santos via Antwerpen. ZEELANDIA, uitreis, 7 Juli v. Rio Janeiro. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AJAX, 7 Juli te en van Valencia naar Alicante. AMAZONE, thuisAis, 7 Juli 12 u. 's mid dags Azoren gep. naar Havre. AURORA, 7 Juli v. Motril naar Oran. BAARN, 6 Juli van Callao naar Mollendo. BODEGRAVEN, uitreis, 7 Juli 10 u. 15 m. v.m. 250 m. N. van de Azoren. DOROS, 7 Juli van Livomo naar Civita Vecchia. EUTERPE, 7 Juli v. Pasages naar Bilbao. GANYMEDES, 7 Juli v. Bourgas te Varna. HEBE, 7 Juli van Bari naar Catania. HELDER, 7 Juli van Amsterdam te Ham burg. HOLLAND—AFRIKA-LIJN KLIPFONTEIN, thuisreis, 8 Juli te Dar- es-Salaam. NIJKERK, 7 Juli van Dar-es-Salaam naar Port Amelia. RANDFONTEIN, 8 Juli v. Rotterdam te Hamburg. SPRINGFONTEIN, 8 Juli van Amster dam te Femis. HOLLANDAMERIKA-LIJN KINDERDIJK, Vanc./Rot., L van Sou thampton 7 Juli te Lond. HOLLAND—BRITSCH-INDIë-LIJN KOUDEKERK (ultr.) 8 Juli van Bombay. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN OLDEKERK (uitr.) 7 Juli van Yoköhoma. ROTTERDAMSCHE LLOYD BALOERAN (thuisr.) 8 Juli v.m. 7 uur te Marseille. KOTA AGOENG (uitr.) 7 Juli van Suez. KOTA IN TEN (thuisr.) 7 Juli v. Penang. KOTA ENTEN (thuisr.) 7 Juli Kaap Guardafin gep. MODJOKERTO (thuisr.) 7 Juli Flnisterre gep. SEBAJAK (uitr.) 7 Juli van Gibraltar. SOEKABOEMI (thuisr.) 8 Juli te Havre. STOOMV. MIJ. OCEAAN DARDANUS, Japan naar Rott., 8 Juli van Singapore. MENESTEUS, J apan/Rott., pass. 7 Juli Dover. PATROCLUS, Japan naar Rott., 7 Juli van Hongkong. POLYDORUS 7 Juli van Gravesend naar Hamburg. EMZETCO LIJN JONGE ANTHONY 8 Juli van Valencia te Rotterdam. NEDERLANDSCHE SCHEPEN BATAVIER IV 8 Juli v.m. 7 uur 50 van Rotterdam te Gravesend. BERKEL 6 Juli van Haukipudas naar Rotterdam. BRITSUM 7 Juli van Buenos Ayres te Hamburg. FLYING HORDEMAN 7 Juli van Sou thampton te Antwerpen. GALGEWATER 7 Juli Fernando Noronha, Zuid-Amerika bep. naar Las Palmas v. o. HENNIE 8 Juli van Shoreham naar New Castle. LEEGWATER 7 Juli Quessant gep. Zuid- Amerika naar Dieppe. MARGRETA m.s. 7 Juli van Randezs te Holtenau. MOORDRECHT 6 Juli van Constanza te Hami. NIJVERDAL 7 Juli van Koninsbergen te Kolberg. OOTMARSUM 7 Juli van Rotterdam te Swansea. PARKLAAN 7 Juli van Rotterdam te Bu enos Ayres. PEARL SHELL 8 Juli Dungeness gep. v. Curacao naar Vlaardingen. SPAR 6 Juli van Rangoon naar Port Capha. STAD ARNHEM 7 Juli van Vlaardingen te Naquoli. WAAL 5 Juli van Korsör te Raumö. ZAAN 5 Juli van Ha parana te Burea. ZEEHOND ms. 6 Juli van Stockholm te Holtenau. i 427. Mimi deed den sprong, maar miste. Kwam tegen den houten hoepel aan. Gelukkig voor het lieve meisje, Bleef zij op haar rijdier staan. Maar clown en Wim zeer geschrokken, Raakten hun evenwicht kwijt. Tuimelden nu beiden hard schreeuwend, Van hun houten verhevenheid. 428. „Help mij," zei het meisje tot haar broeder, „Help mij voor een moord geschiedt." „Ik wil," zei haar broeder, „je graag helpen, Maar dat durf ik heusch toch niet." „Je moet," zei Moeroe, „mij toch helpen, Voor de arme jongens worden gestraft, Blaas op je hoorn alarm en dit leidt Misschien de aandacht van hen af."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7