f3000.- f750.- f250.- f125.- f50.- f40.- M&-' ;-■/ BUREAUXNASSAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UJT DRIE BLADEN VRIJDAG 10 JULI 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17814 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL HET DUITSCHE MIDDEN Het Hoover-plan Reeds feitelijk in werking getreden Zweedsch schip vergaan? De Katholieke Actie in Italië Lijkverbranding in België toegestaan Kleine meerderheid in de Kamer verworven Aanmaning tot katholieke eenheid I 20 kisten met dynamiet in de lucht gevlogen De toestand van de Koninkl. Hollandsche Lloyd Uitstel der Deskundigen-Conferentie? Bloemendaal tegen Zandvoort Autobus over den kop geslagen Één zwaar- en zes lichtgewonden Nieuwe brand op de Koloniale tentoonstelling te Parijs Kindermoord? Treintelegrammen De massa-vergiftiging te Erica Brand aan den Vergierdeweg Boerderij in de asch gelegd VOORNAAMSTE cKIEUWS J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarleni Telegrafisch Weerbericht Laat zich demonstreeren in een overweldigend aantal handteekeningen onder 't bekende jogtitionnement Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct. bij vooruitbet BU contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoor waarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bij verlies van *n anderen vinger Nu binnenkort Duitschland zijn last zal zien verminderen door de invoering van het Hoover-plan en men dus in het algemeen een betrekkelijke saneering van den buitenlandschen toestand mag verwachten, is de kwestie van „het mid den" in Duitschland eensklaps van veel grooter belang geworden. De binnenlandsche politiek van Duitschland kent in hoofdzaak drie groote richtingen: de twee extreme één naar links (communisten) en één naar rechts (nationaal-socialisten) en een groote groep middenpartijen. De uiterst linksche partijen wilden het land bolsjewistisch, de uiterst rechtsche willen het fascistisch geregeerd zien. Beide verfoeien het kapitalisme en Beide hebben veel geld. De eene krijgt het uit Moskou, de andere van het Hu- genberg-concem. De partijen van het midden verdedigen het kapitalisme, voor zoover het te verdedigen valt en hebben geen geld. Fascisten en communisten groeien wel haast dagelijks in macht. De commu nisten ontvangen de afvallige socialis ten met open armen; de fascisten leven in hoofdzaak van het protestantsche platteland. Zij hebben een groot aantal provincieblaadjes in hun hand, die ge heel afhankelijk zijn van enkele groote persbureaux in Berlijn, welke deel uit maken van het Hugenberg-concem. Met hun land-wacht omsingelen zij de stad en hopen zij weldra heel Duitsch land onder het vaandel van Hitier te hebben geschaard. Van de midden partijen is er maar één, die op peil blijft: het centrum. De Katholieken, die natuurlijk evengoed onder de benarde tijdsomstandigheden gebukt gaan, blijven het centrum trouw, blijven loyaal de regeering steunen, de republiek, het Duitschland van Strese- mann en Brüning. De sociaal-democraten, die eveneens tot het midden behooren, kunnen zich maar even handhaven. Het overige midden gaat hopeloos achteruit. De allerlaatste verkiezing van 17 Mei j.l. in Oldenburg heeft dit nog duidelijk gedemonstreerd. Binnen acht maanden liep daar de Duitsche Volks partij van 11.788 stemmen terug tot 5558, de Staatspartij van 13.579 tot 8.513, de Wirtschaftspartei van 8.269 tot 4.274, de Conservatieve Volkspartij van 4.415 tot nul, de Christelijk Sociale Partij van 3.054 tot 2.943. Als dit proces doorgaat, is Duitschland verloren, want centrum en sociaal-demo craten zijn samen niet alleen niet sterk genoeg, maar hebben bovendien scherpe verschillen in opvatting. De groote vraag voor Duitschland is nu: wat gaat er gebeuren? De eerstvolgende verkiezing zal met spanning worden afgewacht. Zullen de middenpartijen weer aanhang krijgen? Er zijn pessimisten die meenen van niet. Het is ook ongetwijfeld waar, dat de elementen, die eenmaal radicaal ge kozen hebben, niet gemakkelijk meer terugkeeren tot de oude regeerings- gezinde partijen, vooral wanneer deze door onderlinge verdeeldheid al te licht tot onvastheid en zelfs slapheid in haar politiek streven komen moeten. Eenheid en activiteit moeten in het midden weer worden hersteld. Dat is de eenige weg, waarop op dit moment, na het Hoover-moratorium de toestand in Duitschland weer kan worden gestabili seerd. Kan dat niet meer, dan zou het spoe dig kunnen blijken, dat zelfs Hoover al te laat gekomen is. Naar aanleiding van de door sommigen opgeworpen vraag of het Hoover-plan dient te worden beschouwd als reeds in werking zijnde, publiceert de „New-York Times" een mededeeling uit de hoogste politieke regionen te Washington, waaruit blijkt, dat men in Amerikaansche regee- ringskringen het Hoover-plan acht reeds in werking te zijn getreden. President Hoover twijfelt er niet aan, of het Amerikaansche parlement aanvaardt zijn voorstellen. Reed» thans hebben zich 295 congres afgevaardigden, waaronder 70 senatoren, voor het plan uitgesproken, terwijl, om een meerderheid te krijgen slechts 218 af gevaardigden en 49 senatoren noodig waren. Lot der bemanning onbekend Bij het eiland Hassloe is een reddingsboei aangedreven met den naam van het Duitsche schip „Karin II". Korten tijd te voren heeft men in de nabijheid van de Zweedsche oorlogshaven Karlskorna een schip met gebroken mast zien ronddrijven Men vreest, dat de „Karin II" slachtoffer is geworden van den hevigen storm, die langs de Zweedsche kust heeft gewoed: doch zekerneid hieromtrent bestaat niet. Ook omtrent het lot van de bemanning ver keert men in het onzekere. Een fascistisch verbod van lidmaatschap De Fascistische Partij, zoo wordt uit Rome gemeld, heeft een resolutie aangeno men, waarbij in de toekomst het lidmaat schap der Partij onvereenigbaar wordt ver klaard met het lidmaatschap der Katho lieke Actie. De „Giornale d'Italia" oefent er critiek op uit, dat de Paus de kardinalen bijna in het geheel niet meer raadpleegt, aangezien hij klaarblijkelijk de verantwoordelijkheid met niemand wil deelen. De „Osservatore Romano" verklaart, dat het onmogelijk is op alle dwalingen in te gaan, aangezien de artikelen in de verschillende bladen een te geringe kennis toonen van de katholieke leer. Slechts op enkele punten neemt het blad stelling. Niets heeft minder bij de uit vaardiging van de encycliek voorgezeten dan het versterken van de hartstochten te gen het fascisme. Deze hartstochten worden integendeel gevoed door de beleedigingen van de Katholieke Kerk en haar hoofd. De encycliek heeft slechts de grondslagen der katholieke leer betreffende .de opvoe ding van de jeugd willen verdedigen. Critiek van Amoldo Mussolini op den Paus In de „Popoio Italia" schrijft Arnoldo Mussolini: „Gewend aan de bevoorrechte positie, in tegenstelling met die van het verleden, wer den de kerkelijke autoriteiten door de hui dige maatregelen tot ontbinding van de ka tholieke vereenigingen, maatregelen, welke hier en daar verkeerd werden uitgelegd, uit hun rust opgeschrikt en hieven alarm- en hulpkreten aan Ten gevolge van deze hevige alarmkreten is de altijd waakzame H. Vader tusschen- beide gekomen op zulk een krachtige wijze, dat de katholieke Italianen zelf verwonderd waren. Laten wij ter vaststelling van de waar heid niet uit het oog verliezen en aan de fascisten zeggen, dat de Paus zijn macht uitoefent uit naam van God in zijn eigen oogen en in die van de katholieken der ge heele wereld en met de zekerheid, dat hij eens aan God rekenschap zal moeten afleg gen voor zijn werk. De Paus zal zich nooit waakzaam en in transigent genoeg voelen om de rechten der Kerk overal te verdedigen, waar ae mogelijkheid van een vermindering 'an die rechten zich voordoet. De Maria-Congregaties aan den H. Vader Op initiatief der Federatie vian Maria- Congregaties voor Heeren werd namens alle Maria-Congregaties van Nederland aan den H. Vader een Latijnsch telegram verzonden, met den volgenden inhoud: Allerheiligste Vader, De leden van de Maria-Congregaties in Nederland, nederig aan de voeten van Uwe heiligheid neergeknield, betuigen Uwe Hei ligheid, bü hun eerbied en kinderlijke liefde jegens de Heilige Maagd Maria, hun harte lijke deelneming met de zware aanvallen waarmede haar Goddelijke Zoon, in Zijn zeer geliefde Bruid de H. Kerk, in deze dagen wordt bestreden. Terwijl zij, de Algemeene Regels van die zelfde Congregatie indachtig, zich met ijver toeleggen op hun eigen volmaaktheid en die van anderen en „de Kerk van Jesus Chris tus tegen de aanvallen der bestrijders van den Godsdienst trachten te verdedigen", beloven zij naar de mate van hun zwakke krachten het voorbeeld van Uwe Heiligheid met opgewektheid te volgen en zich met grooter ijver dan voorheen geheel aan de Katholieke Actie te wijden; tevens bidden de, dat onder de bescherming van die zoo goede en machtige Moeder, die zelf alleen alle dwaling over heel de aarde heeft ver wonnen, de vrede der Kerk, naar den geest van Uwe Heiligheid, door Gods goedheid zoo spoedig mogelijk wederom hersteld moge worden. Telegram aan en van Z. H. den Paus Door de Ned. R. K. Jonge Werkgeversver- eeniging is het volgend telegram aan Z. H. den Paus gezonden. De leden van de Nederlandsche organisa tie van jonge Katholieke werkgevers, in vergadering bijeen om hun derde lustrum te vieren, betuigen aan Uwe Heiligheid hun kinderlijken eerbied, toewijding en trouw. Wij bidden God dat Hij Uwe Heiligheid helpe in de uren van beproeving en strijd voor de Katholieke jeugdorganisaties. Zeer dankbaar voor de lessen- in de sociale encycliek, onderwerp van onze be sprekingen, gegeven, verklaren wij onze nederige bereidwilligheid tot de uitvoering dier lessen en vragen Uwe Heiligheid den vaderlijken zegen. Hierop werd bij de Internuntiatuur te 't-GravenhE.ge het volgend antwoord van den H. Vader ontvangen: Het blijk van kinderlijke aanhankelijkheid der Nederlandsche organisaties van jonge Katholieke werkgevers te Rotterdam in ver gadering bijeen, en de uitdrukking hunner gevoelens In deze stonde gaarne aanvaard- dend, spreekt de H. Vader daarvoor Zijn dank uit en schenkt Hij Zijn zegen. O De Belgische Kamer heeft gistermiddag met 82 tegen 72 stemmen en zes onthoudin gen het wetsontwerp, waarbij de facultatie ve lijkverbranding wordt toegestaan, aange nomen. Een Bisschoppelijk woord In „Sancta Maria", het kerkelijk week blad voor het Bisdom van Breda, schrijft Z.H. Exc. Mgr. P. Hopmans het volgende: Nu de Raadsverkiezingen achter den rug zijn, welke op sommige plaatsen tot groote verdeeldheid aanleiding hebben gegeven, mogen wij niet verzuimen een welgemeend woord te spreken. Wij betreuren ten zeerste, dat sommigen onzer Katholieken, meer bedacht op eigen belang dan op het dienen der katholieke zaak, de leiding der Katholieke Kiesver- eeniging hebben verloochend, door afkeu renswaardige middelen een lidmaatschap hebben bemachtigd en afbreuk hebben ge daan aan de katholieke organisatie. Het doet ons innig leed, dat men In het felle van den strijd zelfs niet heeft geschroomd op misleidende wijze van ons woord gebruik te maken. Eveneens vordert onze herderlijke plicht, dat we er ook onze afkeuring over uitspre ken, dat niet alle katholieke organisaties het uitdrukkelijk verlangen van Paus en Bis schoppen hebben opgevolgd om de sociale organisaties buiten de zuivere politieke actie te houden. Vergeten we niet, dat de politiek in de sociale organisaties deze spoedig zaï; doen uiteenvallen. Met het oog op de donkere tijden, die wij thans beleven, en de schrikkelijke gevaren, die ons bedreigen, moeten wij met den meesten nadruk onze onderdanen aanma nen tot eenheid en liefde, vooral als per soonlijke offers gevraagd worden. Om de eenheid te bewaren, moeten orde en tucht heerschen in al de organisaties, niet het minst in de katholieke kiesverenigingen Ieder Katholiek moet het egoïsme op zij zetten, en alleen het oog gevestigd houden op de groote katholieke zaak, het algemeen welzijn. Vele dooden Gemeldt wordt, dat Donderdag in de Chi- leensche havens Coronel 20 kisten met dy namiet in de lucht zijn gevlogen, waarbij, behalve dat zeer aanzienlijke schade werd aangericht, een groot aantal havenarbeiders den dood vond, terwijl vele ndere personen, o.m. de Britsche consul, ernstig werden ge wond. Naar verluidt, is het ongeluk ontstaan door het onvoorzichtig behandelen der met springstof gevulde kisten. Commissie van onderzoek benoemd. Naar aanleiding van de door den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid bi) de behandeling in de Tweede Kamer der Staten-Generaal gedane toezegging tot in stelling van een onderzoek naar den toe stand van de Koninklijke Hollandsche Llloyd, heeft genoemde Minister daartoe thans een Commissie benoemd, bestaande uit de heeren Mr. M. W. F. Treub, oud-Mi nister van Financiën, als lid en voorzitter, J. D. Brand, directeur der Kon. Paket- vaart Maatschappij, J. Brautigam, lid Ier Tweede Kamer der Staten-Generaal, H. A. Crommelin, lid van de firma W. Ruys en Zn., Ir. L. J M. Feber, als leden en M. de Bloeme, accountant der directe belas tingen als secretaris. De onrust in Spanje Aanval van stakers op werkwilligen De staking te Palma op het eiland Majorka heeft tot ernstige incidenten ge leid. De stakers slaagden er in het politie- cordon, waarmee het havengebied was af gezet, te doorbreken en vielen 150 werk willige arbeiders aan, die bezig waren met het lossen <=n laden van schepen. Alle win kels zijn gesloten en de staat van beleg is afgekondgid. Te Sevilia drong een onbekend man, onder bedreiging met een revolver, waar door hij den bewaker in bedwang wist te houden, het physiologisch laboratorium van de universiteit binnen en liet daar een groot aantal honden, bestemd voor proe ven, en waaronder vele dieren, waarop reeds experimenten waren toegepast los. De honden veroorzaakten in de straten van de stad bijna een paniek en konden eerst na veel moeite weer worden opge vangen. Eerst behandeling van technische kwesties. De diplomatieke medewerkers van de „Morning Post" meent, dat de deskundige conferentie waarschijnlijk zal worden uitge steld. De Fransche regeering zou denwensch te kennen hebben gegeven, dat te voren eenige technische kwesties, die alleen Frankrijk en Engeland betreffen, tot in dé tails geregeld zullen worden. Volgens de „Times" willen de Franschen eerst te Bazel de kwestie van het garan tiefonds geheel geregeld zien, alvorens zij aan de conferentie van deskundigen willen deelnemen. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" weet mede te deelen, dat men er te Londen prijs op stelt, van de Fran sche regeering de toezegging te krijgen, dat in ieder geval door eenige Fransche minis ters aan de eindzittingen der conferentie zal worden deelgenomen. Kwestie over een bouwverbod B. en W. van Bloemendaal stellen voor, aan den Raad der gemeente Zandvoort het volgende schrijven te zenden: Kennis genomen hebbende van het ont werp van een besluit van Uwen Raad tot bet vestigen van een bouwverbod op den aan Bloemendaal in eigendom toebehooren den grond langs de zeereep onder Zand voort, hebben wij de eer onder Uwe aan dacht te brengen; dat Bloemendaal weliswaar afwijzend staat tegenover het afstand doen van de geheele óppervlakte van vorenbedoelden eigendom, maar in principe bereid is mede te werken om de voorgenomen wegverbreeding tot stand te brengen; dat het voornemen, om den aan onze ge meente toebehoorenden grond langs de zee- reep te bezwaren met en te deprimeeren door een bouwverbod, ons gelet op de totstandkoming van een groote vaste badin richting met café-restaurant c.a., even ten Zuiden van den eigendom onzer gemeente, waarvoor door het gemeentebestuur van Zandvoort toch vergunning moet zijn ver leend ten zeerste heeft bevreemd; dat met het vestigen van een bouwverbod, alleen op de duinstrook, die aan onze gemeente in eigendom toebehoort en niet op de aangrenzende duinstrook, welke met uwe medewerking reeds gedeeltelijk is be bouwd, eene wel zeer in het oog loopende bevoorrechting van de eene partij, dan wel e^ne zeer in het .oog loopende benadeeling van de andere party, wordt gedemonstreerd. Op grond van een en ander moeten wij bezwaar maken tegen het voornemen om ons terrein langs den boulevard in uwe gemeen te te beklemmen met een bouwverbod. Wh zien in dit voornemen slechts een poging om de waarde van ons terrein te drukken, alvorens toepassing van de Ont eigeningswet te vragen en houden er ons van overtuigd, dat Uw Raad op een dergeiyk ongerechtvaardigd voorstel niet in zal gaan. Gisteravond omstreeks 8 uur sloeg een autobus, waarin zich een gezelschap van 16 personen bevond, dat terugkeerde uit Nyvcr- vdal in de buurtschap Eiskamp onder de ge meente Markelo door slippen in een oocht oftr den kop. De bus kwam m een. -droge sloot terecht. Zeven „-crsonen werden ge wond, waarvan één i-.rnstig. De gewonden werden per ziekenauto naar het ziekenhuis U: Aalten vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Volgens ooggetuigen reed de auto niet harder dan 35 K.M. 800.000 franc schade Gisteren heeft wederom een brand ge woed op de Internationale Koloniale Ten toonstelling te Parys. Van een ramp, zooals de vernieling van het Nederlandsche Pavil joen, kan hier niet worden gesproken, maar niettemin bedraagt de aangerichte schade nog 800.000 franc. De brand woedde ditmaal in een pavil joen op het amusements-eilandje Reuilly in het Lac-Daumesnil. In dit paviljoen werden producten van uitheemsche goudsmeedkunst en glasblaaswerk verkocht, terwyi er ook een kunstsmedery en een glasblazerij in waren gevestigd. Door de ligging op het eiland kon de brandweer al zeer spoedig water geven. Na ruim een uur met het blusschingswerk te zijn bezig geweest, slaagde de tentoon stellingsbrandweer er in, het vuur meester te worden. Door de marechaussee te Brunssum is in een tuin achter een woning in het Schut tersveld een kinderiykje opgegraven. Dit is geschied na voorafgaand verhoor en op aan wijzing van de 17-jarige moeder, aldaar wonende. Het ïykje zou omstreeks half Februari zyn begraven. De vrouw is in hechtenis genomen. Op het ïykje kon geen sectie meer worden verricht. Of hier van kinder moord sprake is, wordt thans onderzocht. Met ingang van 15 Juli De curecteur-generaal der posteryen, te legrafie en telefonie maakt bekend, dat met ingang van 15 Juli e.k., bij wyze van proef, de mogelijkheid zal worden geopend voor spoorreizigers om telegrammen door spoor wegpersoneel aan spoorwegstations te doen aanbieden, zonder dat zij daartoe den trein behoeven te verlaten. De vorenbedoelde mogelijkheid zal wor den geopend in alle (internationale) D-, luxe- en Pullmann-treinen, doch voorshands beperkt worden tot binnenlandsche tele grammen en tot telegrammen voor enkele Europeesche landen, n.l. België, Frankryk, Duitschland, Zwitserland en Engeland. De voornaamste bepalingen, welke voor deze telegrammen zullen gelden, zyn de na volgende: a. alleen gewone telegrammen, welke ge steld zijn in verstaanbare taal, zyn toege laten; b. de telegrammen worden aangenomen voor risico van de afzenders; c. betaalde dienstaanwyzingen als Rp. Tmx, XP, enz. zijn niet toegelaten; d. het bedrag der seinkosten moet direct by de aanbieding worden voldaan in Ne- derlandsch geld; e. .het aantal woorden Is beperkt tot 15, terwijl de seinkosten steeds berekend zullen worden alsof het telegram inderdaad 15 woorden bevatte; f. de door de spoorwegbeambten aangeno men telegrammen worden op het eerste daartoe geschikte station afgegeven aan het spoorwegtelegraafkantoor g. in de daarvoor in aanmerking komende treinen zullen formulieren van aanbieding by de conducteurs verkrygbaar worden ge steld. De toestand te Erica is niet verergerd. Verschillende patiënten blyven teekenen van beterschap vertoonen. Enkelen zyn al weer aan den arbeid. Hoewel het levensge vaar bij enkele patiënten nog niet geweken is, bestaat er toch hoop, dat het aantal sterfgevallen niet zal worden uigebreid. De ongerustheid te Erica begint te ver minderen. Het onderzoek naar de oorzaak Omtrent het onderzoek naar de oorzaken der vergiftigingsgevallen te Erica had de „Emmer Courant" hedenochtend een onder houd met Dr. Heelsbergen te Utrecht, die mededeelde, dat het onderzoek in het Cen traal laboratorium voor de Volksgezondheid nog geen positief resultaat heeft opgeleverd. Dr. v. Heelsbergen wees op de groote moeilijkheden, die verbonden zyn aan het aantoonen van gevallen van vleeschvergif- tiging. De eenige aanwyzing, die verkregen was, gaf aanleiding, het onderzoek in een bepaal de richting voort te zetten. Ook de directeur van den provincialen keuringsdienst te Assen, Dr. Zijlstra, kon nog geen verdere mededeelingen doen. Een geluk bij een ongeluk Hedenmorgen heeft aan den Vergierdeweg een vry ernstige brand gewoed. Aan dezen weg stond een onbewoonde boerderij, die voor afbraak bestemd was en met de afbraak, waarvan men reeds be gonnen was. Vanmorgen waren eenige werklieden bezig afval te verbranden, dat achter de boerderij lag. Het ongeluk wilde, dat een vonk van dit vuur op het dak van de boerdery woei, zulks tot groote ontsteltenis van de werklieden. De gevolgen waren verbysterend; weldra stond de heele boerdery in brand en was het geheele gebouw een vuurzee. De brandweer, die spoedig met twee spui ten ter plaatse was, begon het vuur te be spuiten, doch gebluscht kon het niet meer worden. Gevaar voor de omgeving bestond er niet, aangezien de boerdery geheel afzonderlyk stond. Later kwam de brandweer nog met een derde spuit assisteeren. De gevolgen van dezen brand zyn niet zoo heel ernstig omdat, zooals reeds boven vermeld staat, de boerdery voor afbraak be stemd was. De afbraak is nu snel en grondig ge schied! - V, - V Hedenmorgen woedde aan den Vergierdeweg een vry ernstige brand; de boerderij, die tot den grond werd verwoest Onder Markelo is een autobus omgesla gen, tengevolge waarvan zeven personen ge wond werden. (blz. 1, lste blad) Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans over de •Ka tholieke eenheid. (blz. I, lste blad) Telegram der Ned. Maria-Congregaties aan den Paus. (blz. 1, lste blad) Invoering van treintelegrammen. (blz. 1, lste blad) Een onderzoek naar den toestand van den Kon. Holl. Lloyd wordt van regeeringswege ingesteld. (blz. 1, lste blad) Telegram van Z. H. den Pans aan de R. K. Jonge Werkgeversvereeniging (blz. 1. lste blad) De massa-vergiftiging te Erica. (blz. 1, lste blad) Gelijktydig lidmaatschap van fastische party en Katholieke Actie door Mussolini verboden. (blz. 1, lste blad) De Belgische Kamer heeft het wetsont werp inzake de facultatieve lijkverbranding goedgekeurd. (blz. 1, lste blad) By een dynamietontploffing in Chili zijn vele dooden gevallen. (blz. 1, lste blad) Nieuwe brand op de Koloniale Tentoon stelling te Parijs veroorzaakt een schade van 800.000 francs. (blz. 1, lste blad) In een hevigen storm is waarschyniyk het Zweedsche schip Karin II" vergaan. (blz. 1, lste blad) Uitstel der deskundigenconferentie? (blz. 1. lste blad) Justitieel onderzoek in verband met de debacle der Norddeutsche WollkammereL (blz. 1, 2de blad) De Karmel te Egmond aan den Hoef Inwywing van het klooster. (blz. 1, 2de blad) Noodweer in Denemarken. (blz. 1, 3de blad) Geen ontbinding van den Pruisischen Landdag. (blz. 1, 3de blad) Advies inzake de administratieve organi satie van de Zuiderzeegronden. (blz. 2, 3de blad) Bij den aanvang van het nieuwe zittings jaar kan men een anti-dumpingswet tege moet zien. (blz. 2, 3de blad) Voorjaarsverbondsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond. (blz. 2, 3de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 762, vooruit. LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.47. Hoogste barometerstand 766.8 te Clermont. Laagste barometerstand 742.3 te Sarna. Verwachting: Zwakke tot matigen Zuid westelijke tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Stormwaarschuwingsdienst Medegedeeld door het Koninklyk Neder - Iandsch Meteorologisch Instituut te Den Bilt. Geseind heden te 9.10 uur aan alle posten: „Attentiesein neer."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1