Uit den Omtrek SI Stofzuigerhuis MAERTENS SUPPOSITORIA HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Qliebranders mlf 1 il55tu ks5 v HAARLEMMERMEER HAARLEMMERMEER HALFWEG NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT VOGELENZANG VOORHOUT VIJFHUIZEN WARMOND ZANDVOORT Barteljorisstraat 18 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- KENNEMERLAND IJMUIDEN-OOST IJMUIDEN HEILOO LIMMEN HEEMSKERK Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Dr. H.NANNING's (Zetpillen tegen aambeien.) Goedkoope trein INGEZONDEN MARKTNIEUWS Brand. Woensdagavond omstreeks half tien brak brand uit in een houten schuur staande naast de woning van den heer J. T. aan den Kruisweg nabij den Aalsmeerder- weg alhier. Onmiddellijk werd de autobrandspuit uit Hoofddorp gealarmeerd, die spoedig ter plaatse arriveerde. De brandweer wist de belendende percee- len te behouden, maar de schuur brandde tot den grond toe af. In de schuur bevond zich o.a. een vracht auto, welke door het vuur geheel vernield werd. Verzekering dekt de schade. De brand is ontstaan doordat T. per on geluk een in de schuur staande brandende petroleumlamp omverwierp. Aanbesteding Rioleering Dinsdag 23 Juli 1931, 's namiddags 2 uur zal ten raad- huize te Hoofddorp worden aanbesteed: het leggen van rioleering in net gedeelte van den Kruisweg te Hoofddorp van den Hoofdweg tot den spoorwegovergang bij den liniedijk. Kamer van Koophandel De kiezerslijs ten voor het grootbedrijf en het kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en fabrie ken zijn tot en met Dinsdag 14 Juli 1931 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage neergelegd. Tot gemeld tijdstip is een ieder bevoegd bij de Kamer verbetering van de lijsten te vragen op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt of verkeerd is geplaatst. Kruisweg gedeeltelijk afgesloten Don derdag 16 Juli as. zal het gedeelte van den Kruisweg vanaf den IJweg naar Hoofddorp, voor het groote doorgaande verkeer zijn af gesloten. Ook zal zijn afgesloten een gedeelte van den Westelijken Hoofdweg vanaf den Ben- nebroekerweg tot aan den Vijfhuizerweg. Hoofddorp is op dien dag dus te bereiken vanuit Heemstede langs den Kruisweg, IJweg, Bennebroekerweg en Oostelijken Hoofdweg. R. K. V. "V.N. A. S. Zondag 12 Juli a.s., heeft voor de jongens en rijpere jeugd uit de parochie van O. L. V. Geboorte een bijzondere beteekenis. Op dien dag zal n.l. voor 't eerst door de R. K. Voetbal-Ver- eeniging ,-,(N)a (A)rbeid (S)port" op eigen terrein gespeeld worden (ingang Polanen- kade). Ter gelegenheid van deze terrein opening zullen op dezen dag de volgende wedstrijden gespeeld worden: 12.301.20 N. A. S. Juniores B tegen Pan- cratius-Juniores B Sloten. 1.202.30 N. A. S.-Juniores A tegen Pan- cratius-Juniores A, Sloten. 2.304.15 N. A. S. I tegen Pancratius II Sloten. 4.155.35 N. A. S. II tegen Gezellen IV Watergraafsmeer. Deze wedstrijden worden gespeeld om een medaille voor iederen wedstrijd. Deze medail les zijn door verschillende vrienden der nog jonge vereeniging beschikbaar gesteld. Mo ge van den beginne af de R. K. Voetbalsport zich verheugen in de belangstelling van ve len te Halfweg. Loterij van St. Jeanne d'Arc. Door de R.K. Muziekvereeniging ,St. Jeanne d'Arc", is ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een loterij georganiseerd. Deze, uit 2000 loten bestaande loterij, heeft ten doel om voor de opbrengst hiervan nieu we instrumenten aan te schaffen. De hoofdprijzen van deze loterij zijn, door de hiervoor ingestelde commissie, reeds aan gekocht en zullen a.s. Zaterdagavond woiden tentoongesteld in de étalage van den heer C. v. Dam aan de Havenstraat alhier. Bevolking De bevolking dezer gemeente is gedurende het eerste halfjaar van 1931 vermeerderd met 53 personen, zoodat het aantal inwoners momenteel 3249 bedraagt, t. w. 1810 mannen en 1439 vrouwen. Concert Maandagavond 13 Juli a.s. zal Bennebroeks Muziekkorps „Kunst na Ar beid" een muziekuitvoering geven in den tuin van huize „Casa Nova", alhier. Dit eerste bezoek in dit seizoen van K. n. A. zal zeer zeker op prijs gesteld worden. GEMEENTERAAD. Gisteravond vergaderde de raad dezer ge meente. Afwezig met kennisgeving warende heeren van der Voet wegens ziekte, en van der Laan wegens verblijf buitenslands. Verschillende goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen, als mede de opname van kas en boeken van den Ontvanger en van het Waterleidingbedrijf. De geloofsbrieven werden vervolgens on derzocht, waarvoor als commissieleden wer den aangewezen de heeren Witteman, Nijs- sen en Jansze. De voorzitter schorste de vergadering voor een paar minuten. Na her opening hiervan bracht de commissie, bij monde van het lid Witteman verslag uit en adviseerde tot toelating van de nieuw geko zen leden van den raad. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. tot afrekening der vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet over 1928. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener vergoeding, regelende het hooren van vereenigingen van ambtenaren. De Voorzitter lichtte deze aangelegenheid toe en zeide dat met 1 September a.s. een ambtenarenreglement moet worden vastge steld, ingevolge de ambtenarenwet 1929. In deze wet staat eveneens dat hiervoor een verordening moet worden vastgesteld om de ambtenaarsvereeniging over deze verorde ning te hooren. Zonder hoofdelijke stemming v^rd dit voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige, inzake kasopname van den gemeente-ontvanger en van een boek houdkundige, belast met het nazien der rekening van het waterleidingbedrijf. De heer Witteman vroeg of hieraan nog extra kosten zijn verbonden. De voorzitter antwoordde, dat de kosten gelijk blijven, omdat deze nu ook reeds moeten worden betaald en thans de kas opname geschiedt vanwege de Ned. Vereen, van Gemeenten. Hierna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Het voorstel van B. en W. tot overname van den 's-Gravendamschen weg en de Teijlingerlaan aan de provincie in eigendom en onderhoud. De voorzitter zeide, dat de provincie wenscht, dat het besluit van 27 Januari 1928 wordt ingetrokken en thans een nieuw be sluit wordt genomen, omdat in dat besluit verschillende bepalingen staan, welke de provincie zoo niet wenscht over te nemen. Hieronder vallen b.v. ook het hebben van een rails in die wegen enz. Wethouder van Reisen vraagt, of onder de overname de geheele berm is begrepen, om dat deze nogal breed is en er misschien nog wel op gebouwd zou kunnen worden. De voorzitter zeide, dat de geheele berm er onder begrepen is en dat bouw aldaar moeilijk meer zal gaan, wanneer de weg is overgenomen, omdat dan de rooilijn grooter wordt en er zoodoende onvoldoende ruimte overblijft om te bouwen. De heer Witteman zeide, dat Werkhoven indertijd langs den 's-Gravendamschen weg grond heeft gekocht, met de bedoeling die te bestemmen tot bouwterrein, hetgeen ook gebleken is door den bouw van diverse wo ningen. Aan den resteerenden grond heeft Werkhoven dus niets meer als bouwgrond. Wanneer Werkhoven, die hierdoor gedupeerd wordt, bjj de gemeente komt aankloppen om schadevergoeding, wat denken B. en W. dan te doen? De voorzitter zeide, dat B. en W. hier voor niets zullen doen, omdat Werkhoven het pand destijds heeft gekocht, vrij van alle lasten en lusten, zoodat hiervoor de ge meente niet aansprakelijk kan worden ge steld. Men kan tenminste nimmer met ze kerheid zeggen, wat in de toekomst de be stemming van den grond belemmeren zal. De heer Witteman zeide, dat de gemeente voor de wegen een bedrag van f 40.000 krijgt, zoodat z.i. een biliyke schadevergoeding eventueel aan Van Werkhoven toe te ken nen, hem alleszins aannemeiyk voorkomt. De heer Nijssen was het volkomen met den heer Witteman, in genoemde aangele genheid, eens. Betreffende het leggen van een rails in de over te nemen wegen zou spreker gaarne zien, dat de bestaande ver gunningen worden gehandhaafd. De heer Vester vroeg, of onder de kunst werken ook de Bultbrug is begrepen. De voorzitter zeide, dat hij van meening is, dat B. en W. niet genegen zullen zyn om aan Van Werkhoven een eventueele by- drage in vermeende schade te verleenen. Voor zoover spr. weet, zullen de gegeven concessies voor het leggen van rails door Ged. Staten worden verleend. Onder de over te nemen kunstwerken valt ook de Bultbrug. Na eenige verdere discussie werd besloten den 's-Gravendamschen weg, de Teijlinger laan en het verbindstuk van den Jacoba van Beierenweg aan de provincie Zuid-Holland over te doen, met de daarin liggende kunst werken. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemeene Po litieverordening. In verband met de destijds door het lid van der Voet ingediende voorstellen stelden B. en W. voor, art. 94 te doen luiden als volgt: „Het is den bestuurder van een rij- of voertuig, rijwiel of motorrijwiel en rijtuig, handkar, kruiwagen of slede verboden, zon der noodzaak daarmede te rijden, te loopen of zich daarmede te bevinden op alle voor het openbaar verkeer openstaande voetpa den, bermen of zijkanten van wegen, daar onder begrepen de voor voetgangers bestem de grindpaden en verhoogde voetpaden (trottoirs)." „Het is den geleider of drijver van rij en trekdieren en vee verboden, zonder nood zaak genoemde dieren te geleiden, te drij ven of zich daarmede te bevinden op de verhoogde voetpaden (trottoirs) van de Hoofdstraat, Boerhaavestraat, Mrg. Broere straat, Willem Botsstraat en Ter Haar Ro- menijstraat." De heer Nyssen achtte het noemen van de straten overbodig en ongewenscht met het oog op later aan te leggen voetpaden in andere straten. De voorzitter was het hiermede eens en had geen bezwaar deze wijziging aan te ne men. Zonder hoofdelijke stemming werd het artikel vastgesteld, met wyziging in den zin als door den heer Nijssen bedoeld. Door het toebrengen van schade aan cul tuurgewassen door duiven achten B. en W. het gewenscht aan alinea 3 van art. 20 toe te voegen den volgenden volzin: „Het is voorts verboden uitvliegend pluimgedierte te laten uitvliegen." In verband met het verontreinigen der wegen door het mestvervoer op Zaterdagen en op dagen voor Ohr. erkende feestdagen, wenschen B. en W. aan art. 19 de volgende alinea toe te voegen: „Het is behoudens vergunning van B. en W. verboden op de Zaterdagen, alsmede op de dagen, onmiddelijk voorafgaande aan de algemeen erkende Chr. feestdagen, over de openbare wegen in de bebouwde kom der gemeente mest, uitgezonderd kunstmest, faecaliën of vuilnis van welken aard ook, te vervoeren." De heer Witteman kan zich vereenigen met het mestvervoer te verbieden op de Za terdagen, doch niet op dagen voorafgaande aan de Chr. algemeen erkende feestdagen, omdat hierdoor het bedrijf over het alge meen te veel zou kunnen worden benadeeld. De voorzitter zag dit niet in, doch had hiertegen geen bezwaar. Zonder hoofdeiyke stemming word; overeenkomstig het voor stel van den heer Witteman besloten. Besloten werd, op voorstel van den heer Nijssen, in bijzondere gevallen vergunnin gen te verleenen. Vanwege de politie is er op aangedrongen, het onbeheerd laten staan van vervoermid delen te verbieden. Hieraan willende vol doen, stellen B. en W. voor een nieuw arti kel 43a toe te voegen, luidende als volgt: ,,'t Is verboden rij- en vo.ertuigen (uitge zonderd motorrijtuigen) handkarren en an dere vervoermiddelen onbeheerd te laten staan op de openbare wegen en op de trot toirs dier wegen." Dit artikel wordt zonder hoofdelyke stem ming aangenomen. Op verzoek van de Hanze stelt de meer derheid van B. en W. voor het le lid van art. 112 te lezen als volgt: 1. „Het is den houder van een in artikel 110 bedoelde inrichting verboden de daarin Voor het publiek toegankelijke localiteiten open te hebben of bezoekers in die inrich ting te ontvangen of te hebben: a. tusschen des namiddags 10 uur en des voormiddags 8 uur met uitzondering van het onder B. bepaalde: b. tusschen des namiddags 11 uur en des voormiddags 8 uur op de Zaterdagen en op de Vrijdagen, als de volgende dag een al gemeen erkende christeiyke feestdag is, alsmede op den dag, voorafgaande aan He melvaartsdag, gedurende het tijdvak, dat de wettelyke tijd volgens art. 1 der Wet van 23 Maart 1918 zooals die gewijzigd is by de Wet van 22 Maart 1922 met een uur is ver vroegd (z.g. zomertyd). Door schrapping van de woorden: „Op Zaterdagen en op Vrüdagen als de volgen de dag een christelijke feestdag is, alsmede op den dag, voorafgaande aan den Hemel vaartsdag", wordt het beoogde doel van de Hanze om het sluitingsuur van de café's tot 11 uur te verlengen, in de maanden Juni, Juli en Augustus bereikt. De voorzitter zeide de minderheid van B. en W. te vormen, omdat hy persoonlyk en als burgemeester, hoofd van de politie, tegen een sluitingsuur op 11 uur is. Immers voor het doorgaande verkeer behoeft men 't niet te doen, terwijl het z.i. vooi de men- schen van Voorhout niet noodzakelyk is, omdat by gelegenheden altijd vergunning om langer open te blijven wordt verleend. De heer Van Reisen zeide deel te vormen van de meerderheid. Hy vindt het voor het Voorhoutsche publiek niet noodzakelijk, om langer de café's open te houden, doch voor het doortrekkend verkeer, al is het niet veel, toch wel wenschelyk. De Voorhoutsche menschen zullen een sluitingsuur van 11 uur toch niet noodig hebben, terwijl de ca féhouders door middel van de Hanze het zelf verzoeken en dus zelf de lasten van langer open te blijven op zich nemen. De voorzitter zeide, dat hij persoonlijk niet wil medewerken aan het verleenen van verlengen van het sluitingsuur, omdat hij de consequenties niet wil aanvaarden. Des zomers staan de menschen de gelden op te maken in café's, terwijl zij als zij nog geen dag werkloos zyn by de gemeente aanklop pen om steun. Den raad gaf spreker in over weging om zich wel te beraden om dit voorstel te aanvaarden, omdat zij dan de verantwoordelykheid dragen. Evenwel zal hij als hoofd der politie er dan om denken, dat hy spaarzaam zal worden met het ver leenen van vergunningen. Hij ontraadt ten sterkste het voorstel van B. en W. in het belang van het Voorhoutsche publiek. De voorzitter bracht hierop het voorstel van de meerderheid in stemming. Voor stemden de heeren van Reisen, Witteman, Vester en Nijssen, tegen de heer Jansze, alzoo aangenomen met 4 tegen 1 stem. Wethouder van Reisen stelde nog voor een wyziging aan te brengen in de politie verordening om het teelen van aardap pelen te verbieden, welke vatbaar zijn voor wratziekte. Na eenige discussie werd besloten hier toe over te gaan en de redactie van dit artikel over te laten aan B. en W. Vervolgens boden B. en W. de gemeente- rekening over den dienst 1930 aan, met een voordeelig saldo voor den gewonen dienst van 5.366.94 en een nadeelig saldo van Oen kapitaaldienst van 30.520.93. Dit nadeelig slot behoeft evenwel niet te ver ontrustten, omdat hierin nog altijd de gel den zitten, waarvoor de gemeente niet ge leend heeft. De heeren Witteman, Vester en Nyssen werden tot commissieleden benoemd, belast met het nazien dezer rekening. Het voorstel van B. en W., inzake aan koop van grond voor gemeente-plantsoen wordt behandeld in comité-generaal, als mede de reclames wegenbelasting en schoolgeld. Van de rondvraag maakte niemand ge bruik. Personalia Mej. v. d. Meulen, onderwy- zeres aan de O.L. school heeft met ingang van 1 Augustus, wegens huwelijk ontslag aangevraagd. De nieuwe brug. Nog niet naar wensch Met de nieuw gebouwde ophaalbrug gaat het nog steeds niet geheel naar wensch. Is het in alle opzichten een mooie brug, de bediening daarvan gaat nog met moei- lykheden gepaard. Vooral als er een flinke wind is, is het byna niet mogelijk de brug op- of neer te krijgen. Tydens den sterken wind van Donderdag was er geen denken aan om haar te be dienen, vandaar dat zy opgehaald bleef eri het verkeer geschiedde door middel van pont en schuitje. Autotocht met de ouden van dagen Woensdag had de autotocht voor ouden van dagen plaats. Vyftien auto's namen aan de zen tocht deel. Eerst werd het dorp Vyfhui- zen rondgereden, daarna ging het over Haarlem den Nieuwen Zeeweg af, naar Zandvoort. Na daar eerst aangelegd te hebben werd de reis voortgezet naar Noordwyk aan Zee. Een beetje motorpech gaf aan eenige wa gens wat vertraging. Aan Noordwyk aan Zee deed zich nog een incident voor; een dezer oude menschen de 84-jarige C. S. van den Vijfhuizerweg werd in het hotel waar hij iets gebruikte zoo onwel, dat de com missie het noodig achtte dat hy naar het gasthuis te Leiden werd gebracht, waar hij dan ook achter gebleven is. Begrijpelyk gaf dit een teleurstelling. Verder hoorden wij niets anders dan lof en de commissieleden die dezen tocht ge organiseerd hebben kunnen met voldoening op hun werk terugzien; zy hebben tal van cude menschen een gezelligen middag be zorgd. Vleeschkeuringsdienst. Aan het door den directeur van het openbaar slachthuis te Leiden voor deze gemeente ingezonden jaarverslag over 1930 ontleenen wij het vol gende: Als bedrijfsslachtingen werden aangege ven en gekeurd 131 runderen, 21 gras- en vette kalveren en 229 varkens. Het aantal aangegeven huisslachtingesn bedroeg 1 rund en 59 varkens, terwijl als noodslachtingen en gestorven dieren werden aangegeven 4 runderen, 5 graskalveren en 1 nuchter kalf. Uit gemeenten, niet by den keuringsdienst Leiden aangesloten, werd ingevoerd 5 Kg. rundvleesch. Wegens overtreding der Vleeschkeurings- wet werd door den hulpkeurmeester tegen 2 personen een proces-verbaal opgemaakt. Voetbalveld. Door het R. K- Patronaat alhier is een voetbalclub opgericht. Bedoelde club heeft de beschikking gekregen over een uitstekend terrein, gelegen aan de Warmon- derdamschenweg alhier, in eigendom toebe- hoorende aan den landbouwer Verkleij. Kaagweek. Voor de aanstaande Kaag- week zijn door het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer verschillende feestelykheden vastgesteld, o.a. een étalage- wedstrijd, een vuurwerk enz. Op deze feestelijkheden komen wij nader terug. De groote weg voor rijwielen verboden Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben besloten, krachtens artikel 8, 2e lid' sub b van het Motor- en Rywielreglement het voor het ryverkeer bestemde gedeelte van de Zandvoortschelaan in de gemeente Zandvoort, voor zoover gelegen buiten de bebouwde kom dier gemeente, gesloten te verklaren voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Het ryverkeer zal derhalve uitsluitend over de betegelde rywielpaden mogen plaats vinden. Gevestigde personen B. J. Huurc'.ernan Brugstraat 12; W. Steenbergen, Jan Sneyersplein 3, M. de Jong, Koninginne weg 11, A. F. Burg, Paradysweg 20; Mevr S. F. Brandts, Oranjestraat 7a; A. A. Nor den, Kostrverlorenstraat 49; T. J. Kroon Koninginneweg 15; D. J. Wagner, Rozeno- belstraat 14 b. Vertrokken: H. de Remmer naar Amster dam. Postduiververeeniging Pleines Wedvlucht Chateauraoux. Afstand 653 K.M. In con cours 767 vogels. Eerst getoonde 5.15.42. 1. A. Schuiten 5.27.17, 2. P. Stokman, 3. A. A. Serné, 4. W. Keur, 5. A. Schuiten, 6. W. Keur, 7. H. Lansdorp, 8. A. A. Serné, 9. A. Schuiten, 10. A. Schuiten, 11. H. Lans dorp. Tentoonstelling Josseaud. In zyn atelier aan den Parallelweg, houdt de Haarlemsche kun stenaar Josseaud 'n tentoonstelling van zijn werken. Voor onze gasten een extra-gelegen heid om eens met de scheppingen van de zen rustigen maar ernstigen werker kennis te maken, die met etsnaald of penseel bij zonder gelukkig is in de uitbeelding van zijn onderwerpen. Burgerlyke Stand Geboren: Tonia Alida, dochter van C. Wesselius en T. A. Bijenhof; Dolly, dochter van A. van der Werff en H. M. Eerenfelt. Ondertrouwd: A. Marseille en M. Tim mermans. Cabaretavond Hedenavond organiseert V. V. V. haar tweeden cabaretavond in Pavilion Riche. /Als iets, dat bijzonder de belangstelling zal hebben van onze gasten, noemen we als het belangrykste van het goed verzorgde programma, en volledige Volendammer bruiloft. R. K. Gymnastiekver. „D.E.S." Dins dagavond 7 Juli 1931, had alhier de offici- eele oprichting plaats van de R. K. Gym- nastiekvereeniging „Door Eendracht Sterk" (D.E.S.)onderafdeeling van de St. Jozef- Gezellenvereeniging. De oprichtingsrede werd uitgesproken door den vice-praeses der Gezellenver. den Z.E. Pater Gratianus O.C. De Gymnastiekclub welke bij haar op richting 16 leden telt, staat onder techni sche leiding van den heer Hoedeman, Het bestuur bestaat uit de heeren: R. ANGERMANN, Vice-Voorzitter. P. HAMERS, Secretaris. C. RUITER, Penningmeester. Laagste inschrijvers Gisteren werd te Den Haag door den rijkswaterstaat aanbe steed het maken van een brug over de Ringvaart van den Buikslotermeerpolder in Rijksweg no. 7 (AmsterdamWieringen) onder de gemeente Amsterdam (Buiksloot) met bijbehoorende werken. Laagste inschrijvers waren onze plaatsge- nooten J. H. en A. Luppens voor f 24.800. Personalia By de te Utrecht gehouden muziek-examens M. O., slaagde voor het theoretisch gedeelte (hoofdvak piano) onze stadgenoote mej. C. A. Vogels, leerlinge van de heeren R. Riphagen en M. J. Lürsen, alhier. Vergadering van den raad De raad dezer gemeente kwam gisteravond te half 8 in openbare vergadering by een, onder voor zitterschap van Jhr. N. van Foreest, se cretaris de heer Bruul. Afwezig de heer G. Komen. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat van den heer Komen be richt van verhindering was ingekomen. De notulen werden op verzoek van den heer Keesman aangehouden. Ingekomen stukken. O.m. was ingekomen een besluit van het Centraal Stembureau, waarin werd mede gedeeld, dat alle gekozenen, behalve de heer van 't Veer hun benoeming tot lid van den Raad hebben aangenomen. De heer Koste- lyk, die voor den heer van 't Veer in de plaats komt, heeft zijn benoeming aange nomen. 3. Verzoek van de stichting volgens de Landarbeiderswet, om toekenning van een voorschot groot f 3.270.ten behoeve van den heer Buis. Het verzoek werd met alg. stemmen aan genomen. 4. Verzoek van W. Heilink om eervol ontslag als onderwijzer. Den heer Meilink werd het ontslag eer vol verleend. 5. Adres van J. Ph. Koning, inzake be gaanbaarheid en verlichting van een ge deelte van den Heerenweg en hinder van een zich ter plaatse bevindende beek. Wat de weg betreft, wordt gezegd, dat deze veel te wenschen overlaat en dat sin tels dienen te worden aangebracht. Voorts dringt adressant er nogmaals op aan, aan den Heerenweg een lantaarn te plaatsen en verzoekt ten slotte maatregelen te willen nemen om de vervuiling van de beek tegen te gaan. Het adres werd aangehouden. 6. Rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie te Beverwy kover '30. Voor Kennisgeving aangenomen. 7. Adres van A. Schrooder e.a. inzake verbetering van den waterafvoer van hun ne perceelen. De voorzitter deelde mede, dat na on derzoek was gebleken, dat het niet moge- lyk was ter plaatse een beek te graven voor het afvoeren van het water. Indien in de toekomst het rijk ter plaatse het riool zal doen leggen kan de gemeente over leg plegen, anders zullen de bewoners hun tuinen moeten ophoogen. Besloten werd dat B. en W. een nader onderzoek zullen instellen. 8. Benoeming onderwijzer U. L. O.- school. Benoemd werd de heer Koning te Eind hoven met op 1 na algemeene stemmen. 9. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. Tot voorzitter werd gekozen de heer ten Bruggencate, tot leden de heeren Dekens, Heidt, R. Kuiper, M. Sengers, W. Tamis en Haltes. 10. Benoeming leden Schattingscommis sie voor de Rijksinkomstenbelasting. Benoemd werden de voorzitter en de heeren van 't Veer, de Jager en Veltkamp. De electriciteits-prijzen. 11. Voorstel tot het bepalen van het per centage, hetwelk uit de winst van het G. E. B. aan de gemeentekas wordt uitge keerd. B. en W. deelden mede, dat de winst van het bedrijf over het boekjaar 1930 f 14.936.15 heeft bedragen. Hoewei het vorige jaar 60 pCt. van de winst in de gemeentekas werd gestort, stellen B. en W. voor thans met 40 pCt. te volstaan, komen tot herziening van de tarieven. Spr. Het resteerende bedrag zal by de reserve van het bedrijf worden gevoegd. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. reeds besprekingen hebben gevoerd om te dacht by het behandelen van de begrooting met nadere voorstellen te komen; Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Eenige wyzigingen in de begrooting 1931 werden eveneens z. h. s. aangenomen. Gisteravond geraakte op de Schans te Beverwijk een vrachtauto in brand, voertuig werd geheel vernield. Het 14. Voorstel tot aankoop van gronden, be stemd voor bouwterrein en voorloopige vaststelling van de wijze van verkaveling van de bouwterreinen. 15. Verbetering van gedeelten Raadhuis- weg en Heerenweg vanaf Ryksstraatweg tot Burg. de Wildtlaan. Den heer Kostelijk was medegedeeld, dat het bureau van den Provincialen Waterstaat gaarne bereid was de gemeente van advies te dienen, of by bedoeld gedeelte riolee ring moet worden aangebracht. Het voorstelKostelijk werd z. h. s. aan genomen. De heer van 't Veer uitte er zyn mis noegen over, dat thans nog een crediet van f 125.wordt gevraagd voor het aanbrengen van puin. Het voorstel werd aangehouden. Hierna sluiting. Onderwijzer aan de U. L. O.-schooI Door B. en W. zijn voor onderwyzer aan de U. L. O.-school de volgende heeren op de voor dracht geplaatst: E. Keuning te Eindhoven, D. H. Lindeman te Leeuwarden, R. Datema te Eindhoven. Geslaagd Bij het te 's Gravenhage ge houden examen voor het diploma gemeente administratie, is onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Bruul, thans te Rotterdam, ge slaagd. .Opening nieuw Sportterrein Zondag zal het voor de Roomsche jeugdbeweging in onze parochie een blyde dag zyn. Dan zal het nieuwe Sportterrein, waarnaar zoo lang met groot verlangen werd uitgezien, in ge bruik worden genomen. Deze week is de laatste hand gelegd aan de omrastering en verdere werkzaamheden. De officieele opening zal plaats hebben, Zondagnamiddag 3 uur; de opening zal worden ingezet met een match tusschen Oranje-Wit I en D. E. M. I van Beverwyk, en vervolgens speelt Oranje-Wit II van R. O. D. A. I van Heiloo. Voor beide wedstrijden is een medaille beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen zal deze opening wor den by gewoond door onzen Pastoor, den Zeereerw. heer P. W. de Wolf, alsmede door den Weleer, heer kapelaan De Rooy, be nevens het R. K. Kerkbestuur. Verder zyn uitgenoodigd burgemeester en wethouders, en raadsleden. Voorts vernemen wij, dat het eerste elftal als volgt is samengesteld: B. Castricum, Jb. Stuifbergen, P. Krom, Jb. Dekker, And. Schol, W. van Heiningen, S. Briefjes, P. Weyers, H. Dekker, Cor Beentjes en Jb. Krom. Reserves zijn: S. Temming en Ant. Ver ver. Het 2de elftal is als volgt gecombineerd: Jan Bakker, Pe Bakker, W. v. d. Eng, B. de Graaf, Jb. Min, N. Min, Joh. Min, P. van der Velden, S. Temming, B. Stuif bergen en Ant Verver. Reserves zijn: K. Schol en Theod. van der Velden. Na deze wedstrijden zal om half zes ge speeld worden tusschen drie elftallen van het St. Aloysius-Patronaat, alhier, en drie elftallen van het St. Lode wij kspatronaat, te Heiloo. Het zal Zondag ongetwijfeld een belang rijke dag zyn voor de Roomsche jeugdbe weging in onze parochie. Het zal natuurlijk overbodig zyn een woord van opwekking te schrijven, om deze opening by te wonen. Wij zyn overtuigd, dat Zondagmiddag zeer velen aanwezig zullen zijn. Verkocht De boerderij van den heer Jb. Adrichem in de Nesse, alhier, groot onge veer 21 H. A., is dezr dagen uit de hand verkocht aan „Huize Bijdorp", Gesticht v. O. L. Vrouw v. d. H Rozenkrans, Moeder huis en Noviciaat der Eerw. Zusters Domi nicanessen der Congregatie van de H. Catharina van Senen te Voorhout. Zwemdemonstratie Zaterdag 11 Juli a.s., des avonds 7 uur, zal een zwemdemonstratie worden gehouden door de Bad- en Zwem- vereeniging „De Ham", ter gelegenheid van de officieele opening van het kleedhuisje. De opening zal geschieden door burgemees ter Vreugde. De wedstryd, welke gehouden wordt aan de vuurlyn, ter hoogte einde Zuid Madeweg, Heemskerk, zal o. a. te zien geven: school slag, zyslag, rugslag, Spaansche slag en crawlsiag, terwyi bovendien een polowed- strijd zal worden gehouden. Wij betwijfelen niet, dat de belangstel ling groot zal zijn, temeer wijl het be stuur der vereeniging zich voorstelt voor dergelijke wedstrijden en demonstraties, vooral ter plaatse meer bekendheid te geven aan de zwemsport. Aan den Rijksvischafslag verscheen heden 1 stoomtrawler „Oentoeng" 2151. IJMUIDEN, 10 Juli. Tarbot f 11.30 per K.G.; Griet f 25—54 per 50 K.G.; Tong f 2.30—3.15 per K.G.; Zet Schol f 34, Kleine Schol f 1126, Schar f 6, Kleine Schelvisch f 12.50—13, Wijting f 5.50, alles per 50 K.G. De Nederlandsche Spoorwegen laten een goedkoopen trein 2e en 3e klasse loopen van Enkhuizen, Bovenkarspel-Gr„ Hoogkarspel, Westwoud, Blokker, Hoorn, Avenhorn, Oost huizen, Kwadyk-Edam, Purmerend, Oost- zaan, Zaandam, (Haarlem) en Amsterdam C.S. naar Oosterbeek Laag, Arnhem en Nij megen en terug op Zondag 19 Juli 1931, Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mynheer de Redacteur. Mag ik beleefd eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad vragen voor het volgende? Gaarne breng ik u daarvoor vriendelijken dank. Voor een week ongeveer nam ik kennis van een ingezonden stuk van X. of IJ. be treffende het koperen jubileum van *t R.K. Schoolhoofd te Heemskerk, 't Verwonderde mij, dat bij dit dubbele jubilé (ook 't 12%- jarig bestaan der R.K. school, aldaar) niet in één adem genoemd werd 't 12%-jarig onderwijzersfeest van den heer J. Tromp aan diezelfde onderwijsinrichting. Tot he den wachtte ik nog op een aanvulling van dit ingezonden stuk. Nu dit uitblyft, meen ik toch de aandacht op dit jubileum te moeten vestigen, te meer waar de heer J. Tromp reeds meer dan 'n kwart eeuw zyn zorgen aan de Heemskerker jeugd gewyd heeft en zich voor Heemskerk ook op nog andere wyze, dan alleen als opvoeder der jeugd, verdien stelijk heeft gemaakt. Op niemands verdien sten wordt hier natuurlijk ook maar 't min ste afgedongen, maar billijk schijnt 't mij niet, alleen hier de verdiensten van 't hoofd te fêteeren. Te meer waar 't zilveren ambts jubileum van den heer Tromp stilzwygend is gepasseerd. Door dit ingezonden schry- ven hoop ik dan ook te bereiken, dat, wan neer straks in Heemskerk feest wordt ge vierd, niet een twee-, maar een drievoudig jubileum zal herdacht worden. Eerst dan zal het feest tot zyn volle recht komen. Z. Rijwiel onbeheerd J. H. liet zijn ry- wiel onbeheerd langs den weg staan. Toen hy na eenige oogenblikken terug kwam was het rywiel, dat van een klokslot was voor zien, verdwenen. AMSTERDAM, 10 Juli. Aardappelprijzen. Aanvoer 41600 K.G. Prijzen onveranderd. ALKMAAR, 10 Juli. Kaasmarkt. Aange voerd 94 stapels, wegende 175.000 K.G. Fa- brieks kleine f 38. Fabriekscommissie f 36.50. Boeren commissie f 41. Id. kleine f 37.50. Middelbare f 37. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli 1931 4400 K.G. Tomaten: A 29.70, B 28.10, C 27.80; CC 21.70; 124.000 K.G. aardap pelen: Schotsche Muizen 5.408.00; Eigen heimers 5.007.80; Due of York 5.00 6.00; Drielingen 5.00—5.90; 8000 bos Worte len 10.4013.60; 1800 stuks Bloemkool: le soort 15.10—18.30, 2e soort 5.70—7.30; 48000 K.G. Roode Kool 5.40—6.80 400 K.G. Gele Kool 6.90—7.80; 2600 K.G. Vroege Witte Kool 3.00—3.80 225 K.G. Uien: Zil- vemep 15.00; 125 K.G. Slaboonen 33.00— 36.00. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Juli 1931 111.000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 5.407.50; Blauwe Eigenheimers 6.60 6.70; Drielingen 2.90—5.30; Kleine 1.80— 2.60; 700 stuks Bloemkool 6.9015.90; 1000 K.G. Roode Kool 6.30—6.40; 6300 K.G. Witte Kool 4.00—4.30; 200 K.G. Uien; Zil- vemep 15.70; 8 K.G. Peulen 25.00. WARMENHUIZEN, 9 Juli 1931 Heden besteedde men voor: Schotsche Muizen 6.00 —8.20; ld. groote 6.00—6.30; ld. drielingen 5.30—6.50; Eigenheimers 7.90; Drielin gen 6.30. Alles per 100 K.G. UITHOORN, 9 Juli Op de kaasmarkt waren aangevoerd 54 partyen. Prys Goudsche kaas, 1ste soort RM. f 39 42, 2e soort R.M. f3438, zware f 44, zon der Ryksmerk f 33—37. Handel matig. BOVENKARSPEL (Station) 9 Juli 1931 Aardappelen gr. M. 2.90—3.45, kl. M. 2.45 —2.80, Koks Nin. Due. 3.45—3.65, ld. Eigen heimers 4.00—4.90, ld. kriel 0.50—0.70, alles per baal; Bloemkool, le soort 10.90, 2e soort 6.90, 3e soort 3.40 per 100 stuks. HEM, 9 Juli 1931 Zuiderkogge. Roode kool f 5.606.80, aanvoer 45000 kilo, Schot- sche groote f 2.85—3.15, kleine t 2.35— 2.80, Witte f 3—3.80. ENKHUIZEN, 9 Juli 1931. Aardappelen en Fruitmarkt. Schotsche (groote) f 3—5.30, middenprijs f 3.75; Schotsche (kleine) f 2.25— 3.25 per baal; Snyboonen 23—24 ct., Sla boonen 28—30 ct. per Kg. Bloemenlust. Gladiolen f 2; Anjers f 0.30 0.70; Rozen f 0.702.10; Anemonen f 0.40 per 100 stuks; Lilium Regala f 0.60—1.30 per 100 kelk; Lathyrus f 0.50; Dahlia f 0.10 —0.19; Charkig f 0.08—010 per bos. PURMEREND, Donderdag 9 Juli „Af- slagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen Schotsche muizen f 1.292.15 per zak van 25 kilo. BI. Eigenheimers f 1.50—1.76 per zak van 25 kilo, Kleine Aardappelen: Schotsche muizen f 0.821.58 per zak van 25 kilo, Blauwe f 0.961.18 per zak van 25 kilo, Tuinboonen f 0.530.59 per zak van 15 kilo, Peulen f 3.5013.50 per 50 kilo, Doperwten Per 3° kho. Roode Aalbessen f 14 —42 per 100 kilo, Zwarte Bessen f 17 per 100 kilo, Klapbessen f 0.80—1.75 per 10 kilo, Perziken f 4—11 per 100, Snyboonen f 2.55—3.90, Slaboonen f 4.35—4.85 per 15 kilo, Aardbeziën f 13—27 per 100 kilo, Bloemkool f 2—18 per 100, Sla f 0.40per 100 krop, Andyvie f 0.10—0.40 per kist, Wortelen f 2—9 per 100 bos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2