Stadsnieuws PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING TWEEDE BLAD VRIJDAG 10 JULI 1931 BLADZIJDE 1 R. K. Volksbond De boottocht voor lichamelijk gebrekkigen van „Snelverband" Van onze Rechtbank Rijkspostspaarbank Nieuwe notarieele standplaats te Velsen FINANCIEN De debacle bij de Nord- deutsche Wollkammerei BINNENLANDSCH NIEUWS LANDBOUW EN VISSCHERIJ KERKNIEUWS St. Bonifacius-Bedevaarten SPORT EN SPEL MOTORRIJDEN T. T.-races te Assen ZWEMMEN „De Waterratten" ZEILEN LA WNTENNIS TENNIS Toumement Kennemer Lyceum HONKBAL CRICKET Haarl. Cricket Bond DAMMEN Om het nationaal clubkampioenschap 2de klasse De wereldkampioen Springer te Haarlem der Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang:, in naam Uvn nienschelijkheid, die maatregelen te nemen, die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam: Adres: Naam: Adres: Naam: Adres: Naam: 'Adres: Bestuursvergadering Hoewel het niet de gewoonte is om in den zomertijd te vergaderen, zoo leidde de voor zitter, de heer J. P. Ph. Castricum deze vergadering in, was het toch voor eenige be langrijke onderwerpen noodzakelijk deze ver gadering te houden. Spreker riep aan Rector J. B. M. Timp, die ter vergadering kwam, het welkom toe. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den R. K. Volksbond aan den werkloosheidsdienst met 't verzoek de werk- loozen niet op 15 Augustus maar daags te voren hun uitkeering te geven. Dan was er een verzoek van de mandoline club Santa Lucia" om als onderafdeeling van den R. K. Volksbond te worden opgeno men. Dit de discussie en de practische be zwaren die de voorzitter naar voren bracht, bleek dat deze zaak nog eens onderzocht zal worden, en later opnieuw aan de orde zal gesteld wedden. Over het Congres dat op 6 September te Utrecht zal worden gehouden werd een schrij ven voorgelezen over de regeling der treinen en kosten daaraan verbonden. De R. K. Volksbond stelt haar leden, echt- genooten en de jeugdorganisaties voor f 1.50 per persoon in de gelegenheid deze massale meeting bij te wonen. Het bestur vertrouwt, dat door deze mooie goedkoope gelegenheid minstens 600 personen van Haarlem naar Utrecht zullen optrekken. Van den Haarlemschen Bestuurdersbond was een schrijven ontvangen naar aanleiding van een correspondentie met den R. K. Volks bond over werkloozensteun voor den aan staanden winter. Geen samenwerking zal plaats vinden, dus ieder is vrijblijvend, om een steunactie op touw te zetten. De Mittovos had enkele verzoeken inge diend over haar huisvlijttentoonstelling. De voorzitter deed een oproep aan de vak centrale om de Mittovos bij haar tentoonstel ling een cadeau aan te bieden namens den R. K. Volksbond. De aanwezige Rome-reizigers werden wel kom geheeten en hun werd verzocht bij ge legenheid hun indrukken eens weer te geven op een bijzondere bijeenkomst of vergadering. Het bestuur kreeg machtiging een vaan deldrager te benoemen uit de heeren J. de Groot, W. Oling en HolsappeL Een discussie werd geopend over de laatst gehouden Centrale Raadsvergadering, waar bij o.a. de heer Van Kessel, door het Cen traal bestuur werd geweerd als candidaat voor het Centraal bestuur, als zijnde te behoo- ren tot de middenstandsorganisatie. Deze kwestie zal nog eens nader besproken worden met het Centraal bestuur. Het ligt in de bedoeling van het bestuur in het begin van het winterseizoen een groote propagandavergadering te beleggen met een spreker van naam, die zal behandelen het onderwerp: „De Rerum Novarum en de nieuwe Encycliek Quadragesimo Anno". Ver der zal de avond worden opgeluisterd door verschillende attracties. Binnenkort zal er een vergadering worden uitgeschreven voor de op te richten R. K. Coöperatieve Bouwvereeniging. Ook het laatstgehouden middenstandscon gres werd ter sprake gebracht, hoe daar smalend over de arbeidersorganisaties was gespoken. De Eerw. Adviseur, rector Timp verklaarde dan ook dat de arbeidersorganisa tie den middenstand in het sociale leven stukken voor is, en hoe ZijnEerw. zijn Ka tholieke jonge middenstanders het sociale gevoel zal trachten bij te brengen, door de zen winter o.a. te behandelen de nieuwe encycliek „Quadragesimo Anno". Zoo hield gisteren „Snelverband" .haar jaarlijkschen boottocht voor kinderen welke in verband met hun lichaamsgebreken zel den of nooit in de gelegenheid komen uit te gaan. De storm welke woedde vormde wel eenigs- tóns een teleurstelling, doch van uitstel kon geen sprake zijn. Tegen acht uur kwamen per auto's welke welwillende eigenaars be schikbaar stelden de kinderen aan. Hun ge zichten vormden een gelukkig contrast met het weer. Stralende oogen zag men van alle j. kanten. Doordat eenige ouders het niet noo- dig oordeelden tijdig te berichten, dat hun kinderen stellig in verband met net slechte weer, niet mede gingen, werd noodeloos drie kwartier gewacht, zoodat om bij negen uur de afvaart plaats had. Het politiemuziekkorps zette een pittigen marsch in en.... de stemming zat er bij al len in. 't Was een gewuif van wal naar boot vice versa en veie ouders volgden dravende of fietsende een eindweegs de boot. In het kombuis was het een drukte van belang. Van 7 uur af waren een staf van da mes en heeren (leden van Snelverband) in de weer om stapels broodjes te smeren en te beleggen, glazen warme melk te vullen, thee en koffie te bereiden. De boot was nauwe lijks 100 Meter van de plaats van vertrek of een ware lawine van consumptie werd op de kinderen losgelaten en verdween in de grage magen. De sluis- te Spaarndam werd zonder lang Wachten gepasseerd en onder de vele en vroolijke muzieknummers van de zeer ge achte „Hermandaddienaren" waren spoedig de Amsterdamsche havens (het doel der tocht) bereikt. Wat een prachtige en groote stoombooten, zooals de „Koningin der' Ne derlanden" „Marnix van St. Aldegonde", „Gelria" enz. zagen de kinderen in 't voor bij varen; steeds smullende van het vele lek kers hetwelk door verschillende firma's be langeloos in groote hoeveelheid geschonken was. Ook het bootpersoneel verleende in ve le gevallen uitstekende hulp. Intusschen hielden twee leden der Reddingsbrigade een wakend oog over allen en zoo werd het TJ-paviljoen bereikt, alwaar een warme lunch op de deelnemertjes stond te wachten. Deze lieten zich het eten uitstekend smaken. De voorzitter van Snelverband, de heer Fortgens maakte van de gelegenheid gebruik om allen toe te spreken. Hij vertelde de kin deren dat „Snelverband" nu haar vijfde ooottocht organiseerde en dus haar eerste lustrum vierde. Er waren kinderen die hun vijfde tocht mede maakten. Voorts bracht hij in herinnering hoe de bootcommissie, maanden en maanden in de weer was geweest om alles, zoals altijd op rolletjes te doen gaan. Ook bracht hij dank aan het politiemuziekcorps, waarvan de le den zoo uit den nachtdienst, naar de boot waren gestapt, om na afloop van den t'-riit weder in nachtdienst te gaan. Ook de fn a- operateur en zijn helper werden bij voor2<- door den voorzitter bedankt. Een daverend „hoera" voor de bootco: - missie, politie en operateur weerklonk na de ze toespraak. Daarna begon de bioscoop voorstelling. Er werd geschaterd van het' lachen om de zotte verwikkeling op de cari- catuur- en andere films. Na afloop der voor stelling werden de kinderen van mutsen en misletons voorzien en werd het gezelschap onder oorverdoovend getoeter en geratel weer ingescheept. Na een voorspoedige terugreis ariveerde de boot aan de Friesche Varkensmarkt, waar het zwart van belangstellenden was. De po litie had voor een keurige afzetting zorg ge dragen en één voor één rolden de auto's weer voor om de gelukkige kinderen naar huis te brengen. Echter wachtte hen nog een verrassing. Ieder kind krege een groten zak versnape ringen en een geranium mede. De boottocht was weer afgeloopen en alle medewerkenden konden op een alleszins ge slaagden dag terugzien. De talrijke firma's, die belangenloos vele giften in natura afston den, zullen zeker voldoening hebben van hun spontaan medewerken en hebben den welge- meenden dank van allen zeer zeker verdiend. En nu de volgende week de boottocht voor volwassenen. De Haarlemsche Rechtbank deed gisteren de volgende uitspraken: A. J. S., los werkman, wonende te Haar lem, diefstal, meermalen gepleegd, een jaar gev. straf o.v. B. J. Z., chauffeur, wonende te IJmuiden, veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, f 50 boete subs. 25 dagen hecht. o.v. J. S., los werkman, wonende te Haarlem, vrijgesproken. J. A., schildersknecht, wonende te Haar lem, wederspannigheid, drie weken gev. straf o.v. Personalia De heer A. F. van Loo, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor hetexamen der Nederl. Ver. voor Gemeentebelangen, afd. Gemeente- financiën. Onze plaatsgenoot, de heer H. F. Boven, slaagde aan de Universiteit van Amsterdam voor het doctoraal examen Engelsche taal en letterkunde. Te Amsterdam is aan de Gemeentelijke Universiteit voor het candidaatsexamen in de klassieke letteren geslaagd de heer Th. W. J. Nicolaas, alhier. Geslaagd voor het examen middelbaar onderwijs piano der Mij. tot bevordering der Toonkunst mej. Bep van Kempen, leerlinge van de Muziekschool van de Mij. tot Bevor dering der Toonkunst, afdeeling Haarlem. Opgave betreffende het postkantoor Haar lem en zijne bijkantoren over de maand Juni 1931. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd 355741.en terugbetaald 267443.32. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 88297.68. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 252. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal 13400.— en afgeschre ven 5650.Derhalve meer in- dan af geschreven 7750.Het aantal nieuw uit gegeven staatsschuldboekjes bedroeg 5. Jubileum Donderdag 16 Juli a.s. herdenkt de heer P. J. E. v. d. Berg den dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de firma Joh. Enschedé en Zonen, als letterzetter, op de afd. particuliere zetterij. Het concours-hippique te Hoofddorp De verkeersregeling By gunstig weer mag worden verwacht, dat het aantal bezoekers ter gelegenheid van 't jaarlijksch concours-hippique te Hoofd dorp op Donderdag 16 Juli a.s. weer zeer groot zal zijn. Het treft wel slecht, dat de directie van den provincialen waterstaat druk in de weer is om den Kruiweg te verbeteren; naby den spoorwegovergang worden 2 nieuwe bruggen gebouwd en ook in Hoofddorp is de oude brug reeds afgebroken in verband waarmee twee hulpbruggen over de Hoofdvaart en Kruistocht moesten worden opgeslagen, welke wel sterk zyn gemaakt maar veel te smal om op zoo'n drukken dag het groote doorgaande verkeer te dienen. Teneinde nu groote stagnatie te voorko men, is door het gemeentebestuur besloten den Kruisweg vanaf den IJweg naar Hoofd dorp voor dien dag af te sluiten voor het groote verkeer. De bezitters van automobielen zullen daarom vestandig doen om vanuit de richting 's-Gravenhage te rijden over Lisse en Nieuw- Vennep en dan te nemen den Oostelijk ge legen Hoofdweg, terwyi de bezoekers uit de richting Haarlem en Heemstede den Kruis weg kunnen nemen tot den IJweg en dan verder langs den Bennebroekerweg en den Oosteiyken Hoofdweg het concourster,rein te Hoofddorp kunnen bereiken. Flinke borden zullen verder de juiste rich ting aangeven. De Minister van Justitie brengt krachtens machtiging van H. M. de Koningin ter ken nis van belanghebbenden dat by de Regee ring het voornemen bestaat om een nieuwe notarieele standplaats te vestigen in de ge meente Velsen. Sollicitanten worden uitge- noodigd hun adressen uiterlijk 27 Juli a.s. aan H. M. de Koningin in te zenden. R.K. M. U. L. O.-examen Voor het op 9 Juli te Amsterdam gehou den R. K. M.U.L.O.-examen slaagden alle 14 candidaten van de R. K. Jongensschool voor U.L.O., Ged. Cmde Gracht 120, alhier. Voor diploma A: P. H. F. Dasert, B. J. M. Gelsing, J. H. S. Horstman, P. A. J. van Kessel, J. N. Knape, G. W. de Korte, H. Mone, H. Nelissen, H. J. Springveld J. A. M. Vermey en P. J. Nijs. Voor diploma B: G. Th. J. Fonville, W. C. J. Keesom en J. H. M. v. d .Putten. Aanmelding voor de Mulo-klassen is nog ten allen tijde mogelijk aan de school Ged. Oude Gracht 120. Prospectussen zyn verzonden aan de R. K. Lagere Jongensscholen, waar ze by de hoofden der scholen verkrijgbaar zyn. Leerlingen welke de 6e klas der L. O. door- loopen hebben worden in de le klas der M.U.L.O. geplaatst. Toelatingsexamen R.K. Kweekschool Voor het toelatingsexamen voor de R. K. Kweekschool te Beverwijk, slaagden alle drie candidaten der R. K. Jongensschool voor U.L.O. Ged. Oude Gracht 120, alhier; voor de le klas: N. Molenaar en Th. Spook, voor de 2e klas: P. J. Nijs. Justitieel onderzoek Het openbaar Ministerie te Bremen heeft, naar de „Voss. Ztg." meldt, een strafrechte lijk onderzoek ingeleid in verband met de débacle van hes concern der Norddeutsche Wollkammerei und Kammgarnspinnerei. Dit onderzoek wordt in de eerste plaats gevoerd wegens ten laste gelegde verduisteringen en in de tweede plaats wegens de omstan digheid dat beweerd wordt, dat inbreuk is gemaakt op handelsrechterlijke voorschrif ten. Tevens zal een onderzoek worden inge steld naar de beweerde onjuiste samenstel ling der balans en ontduiking der belas tingen. Het onderzoek heeft niet alleen betrek king op de leden van den raad van bestuur der Nordwolle, de drie gebroeders Lahusen, doch strekt zich ook uit tegen een aantal andere leidende personen der Nordwolle. Het onderzoek van het Openbaar Ministerie moet nog geheel beginnen en wordt buiten gewoon bemoeilijkt door de omstandigheid dat de transacties, die zelfs voor een groot deel der crediteuren nog ondoorzichtig zyn, door de ambtenaren zeer moeilijk kunnen worden uitgezocht. Op het oogenblik worden onderhandelin gen gevoerd omtrent de kwestie in hoeverre het mogelijk is beslag te leggen op de boe ken en andere bescheiden. Tevens wordt door het Openbaar Ministe rie de vraag overwogen of met het oog op den ernst der ten laste gelegde feiten tegen de gebroeders Lahusen een bevel tot inhech tenisneming moet kunnen worden uitgevaar digd. Een beslissing hieromtrent zal naar verluidt spoedig vallen. De Waalbrug-kwestie bij Nijmegen De kostenverdeeling In de vergadering van den Nijmeegschen gemeenteraad van gistermiddag waren aan de orde de besprekingen naar aanleiding van de voorstellen van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat aangaande de bijdrage der gemeente Nijmegen in de kosten van de toegangswegen naar de te bouwen Waalbrug. Vóór den aanvang der discussies las de voor zitter een schrijven van den mmisier van Wa terstaat aan Gedeputeerde Staten van Gel derland voor, in welk schrijven de minister mededeelt, dat het hem bevreemd heeft, dat de gemeente in de gehouden conferentie ten .'rovinciehuize te Arnhem heeft laten biy- :en zich niet geheel met de kostenverdeeling te kunnen vereenigen. De minister spoort Gedeputeerde Staten aan aandrang op de gemeente Nijmegen uit te oefenen, opdat deze gemeente het voorstel van den hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat zal aan vaarden. Bü niet spoedige aanvaarding, zegt de minister, zal de brugbouw een vol jaar ver traging ondervinden en doordat dan wellicht andere werken zullen zijn aangevangen, kan dit uitstel waarschijnlijk van één jaar tot verscheidene jaren groeien. Na langdurige debatten besloot de raad tot een uitstel van veertien dagen, wan neer een rapport van den stedebouwkundige en den directeur van gemeentewerken be sproken zal worden. Kleine man met te groot overhemd <tot groo- ten man met een te klein): „Het is niet om wat te zeggen, beste kerel, maar ik begin te gelooven, dat wy by dezelfde was- schery zyn." (Humorist) Oho veaarmBunè finish CONTROL! Talud uto Onoverd. TR/B U/V£ OHO VfffO. TW&UNE OVEBDEKTF thibune STAA/yPL. Talud Zaterdag li Juli zullen in Drenthe de beroemde T.T.-races gehouden worden. Een situatie-teekening van het wedstrijd-terrein „De Haar." Rijkstuinbouwschool te Boskoop Het einddiploma met aanteekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen behaalden: J. W. E. A. Sluyter (E.), C. Thim (F.D.E.), G. v. Walen (D.E.) te Amsterdam, E. Hesse- link (D.), te Amersfoort, P. M. Beijer (D.E.), te Apeldoorn, H. Altona (F.), A. Munting (FD.E.), te Alphen. G. C. A. Baas (E.), J. L. Fledderus (F.D.E.), A. J. v. d. Graaf (F. D. E.), R. v. Nes (F.D.E.), A. G. J. v. Osna- brugge (D.E.), R. B Visser (F. D. E.) te Bos koop. A. G Groenewegen (F.D.E.) de Bilt. H. Jacobs (E.) te Bennekom. K. Jongenbur ger (D.) te Bodegraven. W. J. Sangers (F. D. E.) te Bergen (N.H.) J. W. ter Laag, P. J. Bos (F.D.E.) te Bussum. W. G. v. Dorssen te Elburg. P. C. v. Rozendal (F.D.E.) te Fra- neker, A. C. A. Klinkenberg, C. J. Moleman te Gouda. E. J. Kortenoever te 's-Graveland. B. W. Cock, M. Gerritsen Plaggert (E.), P. L. Machielse (F.), A. C. v. Ramshorst, A. C. Spruit (D.E.), B. Tent, E. v. d. Wall te 's-Gravenhage. J. H. Croockewit (D.E.), D. van Katwijk (D.) te Hillegersberg. P. W. Koper (F.E.) te Heemstede. P. C. v. d. Most van Spyk (D.E.) te Leiden. G. C. Mul der, H. G. Hamelink (F.D.E.), J. H. C. Land (E.), te Leeuwarden. C. P. H. Dommisse F.E. te Maassluis. C. F. M. Nolet (F.D.E.), J. S. Wegelin (FD.E.) te Nijmegen. H. J. F. van Adrichem Boogaert. (F.D.E.) te Oostcapelle. K. F. v. d. Wel (F.D.) te Rotterdam. B. M. Bruins te Roden. M. Jongkamp (F.D.E.) te Sawah-Loento (N.I.) L. Tyssen (D.) te Soestduinen. H. A. Klukkert (F.D.), Sj. Stienstra (F.D.E.), Utrecht. M. J. v. d. Meu- len (D.) te Vianen. A. J. Bakker (E.), J. P. J. W. Bakker te Wassenaar. J. W. Broos (D. E.) te Winschoten. W. Fontijn (F.D.E.) te Zoeterwoude. H. B. v. d. Berg te Zutphen. Afgewezen 14 leerlingen. De Karmel te Egmond aan den Hoef Inwijding door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent Het Karmelietessenklooster te Egmond aan den Hoef, waarover we in ons nummer van Donderdag 25 Juli reeds een en ander schreven, is door Z. H. Exc. Mgr. Aengenent ingewyd. Gisteravond reeds arriveerde Monseigneur en verrichtte hy de wyding van het kloos- ter. Gistermorgen had in 't bijzyn van enkele genoodigden en vele Z. Eerw. Heeren Gees- telyken uit den omtrek, de consecratie plaats van het altaar, toegewijd aan de Kleine H. Theresia en bevattende de relikwieën van H. H. Martelaren van Gorkum en van den H. Urbanus. De consaereerende bisschop werd by de plechtigheden geassisteerd door den H. E. Deken E. P. Rengs van Alkmaar, en den Z. E. Pater A. M. Th. Kerckhoffs, pastoor te Egmond aan Zee. Na afloop der consecratieplechtigheden, droeg Mgr. Aengenent met dezelfde assis tentie een stille H. Mis op, na afloop waar van Z. H. Exc. de zusters in een korte toe spraak geluk wenschte. Al deze lange liturgische plechtigheden, aldus Mgr., worden samengevat in het slot gebed: „Omnis Terra adoret Te" Heel de aarde aanbidde U op dit altaar, dat meer waard is, dan al het andere op aarde, om dat op dat altaar voortaan, tot in lengte van eeuwen, naar we hopen, God zal neer dalen, Die het Middelpunt is van al het geschapene. Deze plaats is ontzagwekkend en wordt genoemd het paleis Gods. Het altaar is de offertafel, waarop lederen morgen Gods Zoon nederdaalt, om evenals op Calvarië vergiffenis te verkrijgen van de zonden der menschheid. Mgr. wekte daarna de zusters op tot dank baarheid voor de gunst van een altaar te bezitten en die dankbaarheid te toonen door een veelvuldig bezoek om eenmaal door de genade, van dit altaar uitgaande, in te gaan tot het heilig Sion. Naar ons wordt medegedeeld, zal Zondag 19 Juli a.s. de Eerste Geldersche Bedevaart naar Dokkum trekken. Meerdere priesters en een honderdtal leeken zullen aan deze bedevaart deelnemen. O.a. zal Zondagavond in Leeuwarden een St. Bonifatiusspel wor den opgevoerd, en zullen Maandagochtend te Dokkum de plechtigheden om 8 uur aan vangen. Voor de Nationale Bedevaart van 9 en 10 Augustus zyn alle voorbereidende maatrege len getroffen, o.a. bereiden Leeuwarder zan gers en zangeressen aan Z. H. Exc. den Aartsbisschop en aan de pelgrims een muzi- kalen reuuie-avond, en zal op Maandag 10 Augustus van den Zuid-Westhoek van Fries land uit een extra-trein loopen, die de pel grims uit dat deel van Friesland vóór den aanvang van de pontificale Hoogmis naar Dokkums St. Bonifatius-park zal brengen. Wy herinneren onze lezers er nog eens aan, dat morgen te Assen onder buitenge woon groote belangstelling deze races ver reden zullen worden. Voor de liefhebbers, die niet in staat zijn zelf deze wedstrijden by te wonen, kunnen wij nog mededeelen, dat via den K. R. O. eenige gedeelten dezer races uitgezonden zullen worden. Woensdagavond hield „De Waterratten" een buitengewone ledenvergadering. Op de agenda stonden eenige belangryke punten, o.a. bespreking zwemfeest, installeering commissie voor de viering van het 10-jarig bestaan in 1932. Bij de opening sprak de voorzitter, de heer W. D. Nieman, het eerste zevental hartelijk toe en bracht een felicitatie na mens bestuur en leden met het behaalde kampioenschap. Hy sprak de hoop uit, dat in de komende promotiewedstryden met evenveel enthousiasme gespeeld zal worden als in de competitiewedstrijden. Over het zwemfeest, dat gegeven zal worden op 26 Juli a.s., werden verschillende besprekingen gevoerd, die alle vlot verliepen. Hierna werd overgegaan tot de installeering der commissie voor de viering van het 10-jarig bestaan. Om 11.30 uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Kampioenschappen Haarlemschen Zwembond A.s. Zaterdagmiddag 4 uur zullen in de Nieuwe Zweminrichting aan de Houtvaart bovengenoemde kampioenschappen ver- zwommen worden. Naar wij vernemen bestaat er voor deze wedstrijden groote belangstelling. Wedstrijden op het Alkmaardermeeir De Haarlemsche Zeilvereeniging gaat Zaterdagmiddag samenkomst half vier aan de Groote Sluis te Spaarndam naar het Alkmaardermeer om deel te nemen aan de zeilwedstrijden der Zaansche Onderlinge Zeilen, die als proef ditmaal niet gehouden worden op de Achterzaan, maar op 't Meer, waar een betere baan een juisten uitslag mogelijk maakt. De Internationale Tennis kampioenschappen De regen is gisteren spelbreker geweest. Slechts twee wedstrijden konden doorgang vinden, eerst heden, zullen de wedstrijden worden voortgezet. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel 3e ronde: Kuhlmann (Duitschlnad) slaat Toussaint (Nederland) G—1, 6—2, 6—3. Dames-enkelspel 2e ronde. Mile Berthet (Frankrijk) slaat Frl. Christiaans (Duitsch- land) met 63, 60. AFDEELING A Heeren enkel Nyenbranding de Boer slaat W. Steufert Kroese 63, 75. Gemengd dubbel Mej. Vlieger en Blom slaan heer en mevr. de Ruyter 64, 26, 64. AFDEELING B Heeren enkel Lantzius wint van Van Sleeuwyk. w.o. Dames enkel Mej. H. de Bock slaat mej. Beyer 7—5, 6—3. Gemengd dubbel Mej. Luining en Frant slaan heer en mevr. de Crauw 63, 64. Mej. C. Philippus en H. Seignette v.v. mej. Brinkmann en Sikkesz 06, 2—6. Mevr. Spronk en Levy slaan mej. Zaal berg en Baljon 63, 6—2. Heeren dubbel Houtman en Kleekamp slaan Reyenga en N. N. 6—4, 3—6, 8—6. Tijsseling en Van Hezel slaan Baljon en Rhömeling 62, 75. AFDEELING C Heeren enkel Krom slaat J. Zwartser 61, 62. Dames enkel Mej. Kramer slaat mej. Gonlag 63, 75. Gemengd dubbel Mej. Zaalberg en Baljon slaan mej. Lioni en de Vletter 60, 97. Programma-overzicht Voor de Haarlemsche honkballers staan deze week liefst vier wedstrijden op het programma. Om met den voornaamste te beginnen: Zondagmorgen speelt Haarlem I op het gemeentelijk sportterrein aan de Kle verlaan tegen Blauw-Wit, ook dit seizoen een zeer gevaarlijke concurrent. Haarlem heeft tegen A. G. H. C. al drie punten ver- „Een weinig verder zag ik een afgrijselijk bloedend voorwerp zitten, een man, wiens gelaat verbrijzeld was door een granaat. Eén zyner oogen zoo niet beide was hem uitgerukt. Hy hief zijn hoofd op, toen hij mijn stem hoorde. „Is dat de Priester? Goddank, zoo is het goed." Ik nam zyn be bloede handen in de mijne, terwyl ik tracht te een gave plek in zyn gezicht te vinden om de H. Olie toe te dienen. Ik geloof, dat ik nu beter begryp, waarom Pilatus zeide: „Ziet den Mensch," toen hij Onze Lieve Heer aan het volk toonde." (Pater Aalmoezenier W. Doyle S.J. in zyn brieven van het slachtveld.) speeld en zal dus probeeren op B'auw-Wit de schade te verhalen. Een handicap voor Haarlem is, dat Vrugt niet op het eerste honk zal staan en zelfs heelemaal niet mee zal doen. Verleden week won Blauw-Wit maar met 86 van Z. R. C. Als Smit goed in vorm is en C. Hunik vangt, waar ook nog aan getwijfeld wordt, geven we Haarlem best een kans. Des middags wordt op hetzelfde terreiD gespeeld H. H. C. II—D. E. C. H. Hoewel de vacanties by H. H. C. al beginnen te werken, geven we haar toch de beste kans. 's Zaterdags heeft de nog ongeslagen A. G. H. C. waarschynlyk een zwaren strijd te voeren tegen V. V. G. A. „Haar lem" ziet den uitslag verlangend tegemoet. Als A. G. H. C. nu verliest en Blauw-Wit verliest ZondagMaar aan verliezen door A. G. H. C. twyfelen we nog wel een beetje. 't Zou ons zeer verwonderen als tegelijker- tyd Quick niet van Z. R. C. verloor. Haarlem II gaat Zaterdag met een vrij zwak negental het tegenbezoek aan AG.H.C. brengen. Wy vreezen, dat het den Haarlemmers de twee punten zal kosten. H. H. O. I speelt uit tegen Famos, een negental, dat wel pas in de competitie uit komt, maar toch al langer honkbalt. H.H.C. zal wel oppassen te struikelen en als zy waakzaam is heeft zy ook stellig de beste kans. Blauw-Wit IIAjax II staat wel op het programma, maar zal misschien wel niet door gaan, in verband met de Ajax-feesten. Gaat hy wel door, dan wint Blauw-Wit wel met flink verschil. HET PROGRAMMA Voor Zaterdag zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Eerste klasse: Z. R. C.Quick, A G. H. C. V. V. G. A. Tweede klasse: Blauw-Wit IIAjax II, Famos—H. H. C. I, V. V. G. A II—D. E. C.. I, A. G. H. C. n—Haarlem II. Voor Zondag: Eerste klasse: Haarlem IBlauw-Wit I. Tweede klasse: H. H. C. nD Tl. C. II. Programma voor Zaterdag 11 Juli a.s.: Rood en Wit 3—AVOS; Haarlem 3—CVH; RCH 2Bloemendaal; CVH 2Haarlem 4; Bloemendaal 2RCH 3. Op Zondag a.s. 12 Juli speelt het tweede tiental der „Haarlemsche Damclub" voor het Nederlandsche 2de klasse clubkampioen schap tegen het eerste tiental der Haag- sche Damclub „Het Zuiden." Deze wedstrijd vindt plaats in .Metro pol©", Riembrandtplein te Amsterdam. Om de clubkampioenschappen der „Haarlemsche Damclub" Hieronder publiceeren wy den stand van de promotie-degradatie-competitie selec- tie-afdeelinghoofdklasse van de wedstrij den om de clubkampioenschappen 1930-'31 der „Haarlemsche Damclub'": Nr. Spelers gesp.gew.rem.vrl.pnt. 1. J. B. Sluiter Jr. 4 3 10 7 2. Joh. Fabel Jr. 3 1113 3. J. van der Giessen 2 0 2 0 2 4. J. Poppen 3 0 2 1 2 5. J. van Looy 4 0 2 2 2 De komst van den grootmeester Benedic- tus Springer te Haarlem op Woensdag as. 15 Juli belooft een evenement te zullen worden van byzondere beteekenis. Springer zal dan twee partyen tegeiyk „blind"-spelen (dus geheel uit t hoofd zon der bord en sehyven), een prestatie die tot nu toe onmogelyk werd geacht. Na afloop hiervan zal de wereldkampioen bovendien eene simultaanséance geven. Het bestuur der „Haarlemsche Damclub" heeft de sportieve geste gehad deze séance niet alleen open te stellen voor de leden en donateurs harer vereeniging, doch boven dien voor niet-leden der vereeniging. Wij vertrouwen dan ook dat een groot aan tal damspelers (dus ook zy die nog geen lid zyn eener damvereeniging) deze gelegen heid zullen aangrypen om eens tegen den wereldkampioen te spelen, wy verzekeren hun by voorbaat een avond van het hoogste damgenot. wy brengen hierby nog in herinnering dat Springer op z'n vorige tournee door Holland (1930) te 's-Gravenhage eene simultaan séance tegen 60 hoofdklasse-spelers in.... 3L4 ur beëindigde. Van de door hem toen in België en Holland gespeelde blindpartyen (8) verloor Springer geen enkele party! van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Geneve te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 5