Sporten Wedstrijden ma LONDEN: 8.202.818 INWONERS I 1 li li BRIEVEN UIT ENGELAND Een toename van 722.617 in tien jaren WATERPOLO le Klasse N. Z. B. L. Z. C. I—H. P. C. I 1—2 GOLF Om den Van der Vlietbeker VOETBAL SCHIETEN TENNIS De Internationale Kampioenschappen te Noordwijk DAMMEN BINNENLANDSCH NIEUWS VISSCHEN D UI VENSPOR De preventieve censuur op radio-uitzendingen KERKNIEUWS m POSTZEGELNIE UWS FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Londen, 9 Juli 1931. Het Departement van Gezondheid heeft juist den uitslag der volkstelling bekend ge maakt. De resultaten zijn belangwekkend, maar in menig opzicht niet verblijdend.' Twee steden evenwel hebben redenen tot tevreden heid, indien althans numerieke voorspoed voldoening schenken kan. Londen is aan zijn negende, Birmingham aan zijn tweede millioen inwoners begonnen. Laatstgenoemde stad heeft het van 922.167 inwoners in 1921 tot 1.002.413 in 1931 ge bracht. Zij is thans de derde stad van Groot-Brittannië, welker bevolking in zeven cijfers uitgedrukt wordt; Glasgow voltooide zijn eerste millioen ongeveer vijftien jaren geleden. Er is waarschijnlijk geen groot stad in Europa, waarvan zoo moeilijk gezegd kan worden, waar zij eigenlijk begint en eindigt, als Londen. Het agglomeraat gaat zoo ge leidelijk over tot het platteland, dat men de feitelijke grenzen op geen mijlen na be palen kan. Daarentegen beslaat de „gemeen te" Londen, welke een afzonderlijk graaf schap („county") is, slechts een betrekkelijk klein deel van het geheel, zooals de stad Brussel maar een klein onderdeel is van de Brusselsche agglomeratie. Wat wij Londen plegen te noemen is dan ook niet dat „graafschap", maar het veel uitgestrekter „Metropolitan Police District", dus het po litie-district, dat wij gewoonlijk aanduiden als „Greater London". Hiertoe behooren het geheele graafschap Middlesex, dat slechts een geringe oppervlakte beslaat, benevens stukken van de graafschappen Essex, Kent, Surrey en Hertfordshire. Buiten dit politie district liggen nog uitgestrekte tuinsteden en wijken, die feitelijk een organisch geheel vormen met de hoofdstad, en welker man nelijke bevolking voor het meerendeel in Londen werkt, maar» officieel wordt al wat buiten -het politie-district ligt beschouwd als behoorende tot de „county", tot de pro vincie, en het cijfer 3.202.818 heeft dan ook betrekking op Greater London, of, gelijk wij het ook gaarne noemen, „the Metropolis". Greater Londen bestaat dus uit het Graaf schap Londen en uit de „Outer Ring" of „buitengordel". Van het begin dezer eeuw af gaat de bevolking van het Graafschap langzaam achteruit, terwijl daarentegen die van de „Outer Ring" aangroeit met een snelheid, die slechts door enkele der nieuw ste wereldsteden geëvenaard of overtroffen wordt. De cijfers sinds 1861 geven hiervan een goed beeld: Graafschap Londen. Outer Ring. 414.226 936.364 2.045.135 2.730.002 2.995.678 3.805.997 1861 2.808.494 1881 3.830.297 1901 4.536.267 1911 4.522.961 1921 4.484.523 1931 4.396,821 In 1861 bedroeg de bevolking van den „buitengordel" slechts iets meer dan het ze vende deel van die van het graafschap; over tien jaren zal zij, indien de cijfers zich in dezelfde verhouding blijven ontwikkelen, deze mee een paar honderdduizend overtrof fen hebben. De toename heeft 9.7 procent bedragen, een percentage, dat bijna twee maal zoo hoog is als dat van de toename der bevol king over het geheele land. Deze volkstel ling heeft namelijk officieel bevestigd wat men reeds lang wist, en wel dat Greater Londen een groot aantal bewoners, niet van het platteland, maar uit de provinciesteden, en vooral uit de nijverheidssteden van de Midlands en het Noorden tot zich trekt.. Verscheidene daarvan hebben haar bevol king dan ook met eenige duizenden zien ver minderen, of zijn, gelijk Sheffield, station- nair gebleven. Dit verschijnsel is hieraan toe te schrij ven dat sinds den oorlog de nijverheid, die vroeger ten zuiden van Birmingham nooit veel beteekenis gehad heeft, meer en meer het oog is gaan vestigen op het zuidoosten des lands, dat natuurlijk volmaakt be- heerscht wordt door Londen. De talrijke industrieën, welke in de onmiddellijke na bijheid der hoofdstad, en grootendeels bin nen de grenzen van „Greater London" ont staan zijn, hebben de depressie met veel meer succes het hoofd geboden dan de noor delijker fabriekssteden, en tal van arbeiders zijn dientengevolge naar Londen getrokken, waar zij eerder werk hoopten te zullen krij gen dan in hun woonplaats. Het is dus mo gelijk dat, bij een verbetering in den alge- meenen toestand, een einde komt aan den trek naar Londen, maar dat de hoofdstad in de toekomst zal meetellen onder de cen tra der groot-industrie, staat zoo goed als vast. Het snelst toegenomen is de bevolking van de oostelijke, in het graafschap Essex aan de Theems gelegen voorstad Dagenham. Deze was in 1911 een „parish" (d.i. een af- deeling eener „borough" of gemeente) van 3500 inwoners; in 1921 bedroeg de bevolking 9.127. Deze vermeerdering was vooral hieraan te danken, dat de bevolking van Groot-Lon- den zich in deze richting begon uit te breiden en dat op groote schaal gebouwd werd in Becontree, een wijk van Dagenham. In 1931 was de bevolking aangegroeid tot 89.365, een toename dus in tien jaren tijds van bij na 900 procent. De merkwaardige groei de zer voorstad was vooral ook in de hand ge werkt doordat Ford er zijn grootste Euro- peesche fabriek ging bouwen. Deze evenwel is nog niet voltooid. Een andere voorstad, welker bevolking snel is aangegroeid, is Hendon, in Middlesex. De naam is reeds lang wereldvermaard wegens het vliegveld, dat in 1911 reeds het middel punt was van de Britsche militaire avia tiek, maar minder bekend is het, dat Hen- don een gemeente is van niet minder dan 115.682 inwoners, en dat zijn bevolking sinds 1921 verdubbeld is. Een kleinere voorstad, zooals Wembley, befaamd wegens de groote Empire Exhibition van 1924 en 1925, is pro- centsgewijs nog sneller in bevolking toege nomen. In 1921 telde het 16.187, in 1931 48.546 inwoners. Bevolkingsaanwassen van dertig en meer procent sinds de vorige volks telling komen in de gemeenten der „Outer Ring" veelvuldig voor. Ealing kwam van 40.433 op 117.688, Croydon van 191.375 op 233.115, Hford van 85.194 op 131.046. Som mige dier voorsteden, welker namen in het buitenland niet of nauwelijks bekend zijn (en Croydon werd eerst bekend door zijn vlieghaven) zijn volkrijker dan vermaarde steden zooals Southampton (176.025). Daarentegen zijn eenige oudere, onmiddel lijk aan het graafschap Londen grenzende .boroughs" van de „Outer Ring" in bevol king achteruitgegaan. Zij ondergaan hetzelf de lot als de meeste boroughs van het graaf schap zelf, die óf inwoners verliezen, of haar bevolking slechts matig zien toenemen, door dat de Landenaars aan de ruim-gebouwde en gezonde nieuwe voorsteden de voorkeur geven. Zoo verminderde de bevolking van de East Ham van 143.246 tot 142.460, die van West Ham van 300.860 tot 294.086. Maar tegenover die verminderingen van duizenden hebben vermeerderingen van tien duizenden gestaan, en tegenover New York, dat volgens den census van 1930 6.981.927 inwoners telde, heeft Londen zijn rang als grootste stad op aarde met glans opgehou den. NESSÜNO. In Leiden wist H. P. C. met dezelfde cijfers als in Heemstede van L Z. C. te winnen, waardoor H. P. C. vermoedelijk als 2e zal eindigen. Onder leiding van den heer Blitz stellen beide ploegen zich op, L. Z. C. met één invaller, H. P. C. geheel compleet, aldus: L. Köhler, F. W. Moolenaar, H. Leyenaar, A. Braam, J. Uitendaal, J. Kooyman, H. Eldering H. P. C. is direc. iets sterker en heeft reeds spoedig succes, wanneer Kooyman in gedekte positie fraai inschiet (01). Er ontwikkelt zich een snelle partij, waarin veel gezwommen wordt en waarbij H. P. C. iets sterker blijft. De beide doel- verdedigers redden dikwijls uitstekend, ter wijl ook de achterhoedespelers meestal de voorhoedespelers den baas blijven, waar door rust komt met onveranderden stand. Na rust blijft het een strijd met wisselen de kansen. De achterhoedespelers van beide partijen doen geregeld weglooppogingen. Nadat een paar maal Elsinga zonder succes is opgezommen. loopt Braam weg en komt vrij, de L. Z. C.-keeper stopt het schot, doch kan niet wegwerken waarvan Braam profiteert om harct in te schieten (02). Na het uitzwemmen wordt L. Z. C. nu meer aanvallend en heeft ten slotte succes wanneer F. W. Moolenaar verkeerd over neemt en Bruijn hiervan vrfjliggend profi teert (12). Onmiddellijk hierop is het tijd en heeft H. P. C. verdiend gewonnen. De stand luidt thans: Dolfijn H. P. C. L. Z. C. Maas 5 4 1 5 3 0 5 2 1 5 0 0 14—6 1.80 9—8 1.20 9—6 1.00 4—16 0.— Te Zandvoort is op de banen van de Ken- nemer Golfclub een wedstrijd gespeeld om den Van der Vlietbeker, waaraan 15 dames en heeren hebben deelgenomen. Mevrouw Sommerhoff won den eersten prijs met een netto-score van 70. No. 2 werden mevrouw E. Quarles van Ufford en de heer E. Veltman Jr. met een score van 73. Een goede score maakten verder de heeren Ohr. J. van Spengler en W. van Waveren, n.l. 74. D. H. C.Stormvogels 11 Stormvogels speelde Zondag jj. tegen het Delftsche D. H. C. een vriendschappelijken wedstrijd, die in een gelijk spel eindigde (1—1). Handboogsport Zondag ji. werd te Santpoort op de banen van den heer H. J. Klauwers, achter het Stationskoffiehuis, een handboogschietweü- strijd gehouden, uitgeschreven door den „Ned. Bond voor Handboogschutterijen." Om precies 12 uur worlen de aanwezigen door den 2en voorzitter, den heer A. de Beer, welkom geheeten. Spr. betreurt het dat de heer Verhappen het voorzitterschap van den bond niet meer kan waarnemen, doch hij hoopt dat spoedig de tijd daar zal zijn dat Verhappen het voorzitterschap weer zal kunnen aanvaarden. Verder zegt spr. dat de opkomst voor dit Voorconcours niet meevalt, doch hij is ei van overtuigd dat het desniettemin een pret tige schietdag zal worden. (Applaus). De uitslag van dezen wedstrijd is vrijwel normaal geweest en zooals te voorzien was legde „Vooruitgang zij ons Streven" uit Sant poort met 537 punten beslag op den eersten korpsprijs, terwijl „De Jonge Batavieren" uit Haarlem den tweeden korpsprijs behaalde met 486 punten. De personeele prijzen zijn allen drie in Santpoort gebleven. Hiervoor is een feilen, doch mooie strijd gevoerd, waarin de longe schutters zich bijzonder hebben onderschel den door de oudere en meer geoefenae schutters: als Smit, De Rooy, Duijn, Eekhow, en nog zooveel anderen er onder te houden. Hulde hoor! De eerste puntenprijs A de Groot met 103 punten; tweede Chr. Smit 98 p. De personeele rozenprijs werd gewonnen door D. de Lange na een mooien herkamp met De Rooy, waarin beiden nog één roos wis ten te schieten, doch het puntenaantal van De Lange bezorgde dezen de overwinning! Uitslag Vrije baan: le pr. L. A. Duijn, 23 p.; 2e pr. Chr. Smit, 22-20 p.; 3e pr. G. W. de Rooy, 22-19 p.; 4e pr. F. J. Verhappen, 21 p.; 5e pr. J. Eekhorst, 20 p.; 6e pr. A. de Groot, 20 p. Nog zij gemeld dat de wedstrijden een aan genaam en vlot verloop hadden. Evenzoo het uitreiken der prijzen door den heer A. de Beer. Deze sloot het coucours met den wensch, dat het groot concours van den Ned. bond ook met recht een „Groot" schut tersfeest mag worden. De uitslagen van gistermiddag luiden: Heerendubbelspel (halve eindstrijd) Fritz Kuhlmann en Ludwig Haensch (Duitschland) slaan Theo van Eek en Max Wetselaar (Nederland) 36, 61, 75, 0—6, 6—4. Heerendubbelspel (eindstrijd) Hiro Satoh eh Minora Kawachi (Japan) winnen van Fritz Kuhlmann en Ludwig Haensch (Duitschland) 61. Na dezen set trokken de Duitschers zich terug. COLUMBA Zaterdag j.l. werd de laatste wedvlucht voor oude duiven van dit seizoen gehouden vanaf Angoulème, 817 K.M. De duiven wer den in vrijheid gesteld v.m. 5.40. Aankomst eerste duif des nam. 6.48. De prijzen werden behaald als volgt: P. Boeree 1, 2, 3; J. Philippo 4, 5; L. Gimbrère 6, 7. Schoolwedstrijden Maandag werd een aanvang gemaakt met de door het District Haarlem van den Ned. Lawn Tennisbond op de banen van het Ken- nemer Lyceum georganiseerde schoolwed strijden. Het aantal wedstrijden, door iedere school te spelen, bedraagt 18, n.l. 12 enkel- en 6 dubbelspelen. Aan het einde van den eersten dag was de stand: Kennemer Lyceum Gymnasium Gem. Lyceum Chr. Lyceum R. K. Lyceum H.B.S. B H.B.S. A gesp. part. 9 9 8 6 7 5 9 gew. part. 8 7 4 3 3 1 1 verl. part. 1 2 4 3 4 4 8 punt. 8 7 4 3 3 1 1 Heden worden de wedstrijden voortgezet. De wereldkampioen komt Vrijdag in plaats van Woensdag te Haarlem Uit Lyon vernemen wij van Springer, dat een kleine wijziging in het programma van zijn tournée door Holland noodzakelijk is gebleken, waardoor zijn oorspronkelijke komst te Haarlem op Woensdagavond a.s. moet worden vastgesteld op Vrijdagavond as. (17 Juli). Aangezien voor de door den wereldkam pioen te geven simultaanséance buitengewo ne belangstelling blijkt te bestaan en dus een bijzonder groote deelname verwacht moet worden, heeft 't bestuur der „Haar- lemsche Damclub" gemeend Springer vóór den aanvang der simultaanséance slechts één partij blind te laten spelen en wel tegen den heer J. van Looi). Wij moeten dit besluit der „Haarlemsche Damclub" toe juichen omdat ook wij meenen dat het spe len van twee blindpartijen tegelijk en daar na nog eene simultaanséance tegen een groot aantal hoofdklasse-spelers wel wat al te veel gevergd zou zijn van Springer's krachten. De blindpartij zal Vrijdagavond a.s. te 7 uur aanvangen en de simultaanséance te ca. 8 uur in de tuinzaal van „De Kroon", Groote Markt te Haarlem. „Haarl. Amsterdamsch Kwartier" Zaterdag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Angoulème (Frankrijk) 817 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: G. H. Stouten 1, C. Koning 2, 4 5; P. v. Ar.del 3; J. J. Hart Sr. 6; H. de Drook 7; A. Terrol 8; J. Terhorst 9. Nu het eind-station oude duiven gevlogen is, is de uitslag van de verschillende kam pioenschappen als volgt. Kampioen Vitesse: G. H. Stouten 2; H. v. Alphen; 3 J. Terhorst; 4 H. J. Petter. Kampioen Ford: C. Koning, 2 G. H. Stou ten, 3 P. v. Andel, 4 J. J. Hart Sr., 5 L. Me- nis. Kampioen duif, Blauw kras 13 29 8335, eigenaar G. H. Stouten. Diploma's voor de meest behaalde punten over de geheele vlucht 1 G. H. Stouten 163 punten; 2 C. Koning 142 p.; 3 en 4 J. J. Hart Sr., 106 p.; P. v. Andel, 106 p.; 5 J. Ter- horst 95 punten. „De Grundel" Het vischcollege „de Grundel" hield 12 Juli haar eersten kaswedstrjjd in de Ring vaart te Aalsmeer. Per auto werd het gezelschap naar de plaats van bestemming gebracht. Menig vischje werd er verschalkt. De uitslag was als volgt: le pr. W. de Vroege met de grootste visch; 2e pr. Chr. Duits met de meeste en tevens kampioen visscher; 3e pr. B. Duits; 4e pr. H. Koelemeij; 5e pr. D. Meijs; 6e pr. O. v. d- Pol; 7e pr. P. Damen; 8e pr. J. de Vries; 9e pr. A. Eerhart; 10e pr. J. v. d. Voort; lie pr. B. Jores; 12e pr. L. Scheepers; 13e pr. R. Papenburg; 14e pr. J. van Wijk; 15e pr. Chr. Schouten. Des avonds werden de prijzen in het club gebouw onder een toepasselijk woord uitge reikt. Door den heer Van Dijk, café „Klein Am sterdam" was een gouden kamploensprijs geschonken. De accordeonspeler G. van Roon zorgde voor vroolijke muziek. Postd. Ver. „De Snelvlieger" Wedvlucht vanaf Angouleme op li Juli. Afstand 814 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. de Vries 1, 6; W. Petri 2, 5; J. J. Doeglas 7; P. Bannink 4. Kampioenduif oude duiven werd behaald door den heer J. de Vries. Minister Reymer handhaaft zijn standpunt Op de vragen van den heer Albarda, in verband met het verbod van de Radio-con- tröle-commissie tot uitzending op 10 Juni j.l. van de Mateotti-herdenking, betreffende afschaffing van de preventieve censuur op de radio-uitzendingen en regeling van het beroep der beslissingen van de Radio controle-commissie, heeft minister Reymer het volgende geanwoord: Zooals reeds is gepubliceerd, heeft de Radio-omroep-contrölecommissie tegen de uitzending van een voorgenomen redevoe ring, welke door de V.A.R.A. op 10 Juni zou worden uitgezonden, bezwaar gemaakt, zulks ter voorkoming van gevaar voor de veiligheid van den Staat. De minister ontving in den namiddag van 10 Juni eenige telegrammen, waaruit hem de weigering bleek. Hij heeft hierop geantwoord: „Blijkens verkregen inlichtingen is reden weigering gelegen in gevaar voor de veilig heid van den Staat. Zonder nadere ge gevens en in verband met zeer beperkten tijd, een gemotiveerde en tijdige beslissing niet doenlijk". Het oordeel van den minister omtrent preventieve censuur, dat door zijn uiteen zettingen in de Tweede Kamer ter gelegen heid van de interpellatie betreffende de cen suur in den radio-omroep bekend is, is sedert niet gewijzigd. Voor het antwoord op de zesde en zevende vraag (betreffende de regeling van 't beroep van de beslissingen van de Radio-controle commissie) verwijst de minister naar zijn rede bij de behandeling van de begrooting over 1931 voor het Staatsbedrijf der P T. T. in de Eerste Kamer op 26 Maart j.l. in antwoord op het betoog van het lid dier Kamer, prof. Kranenburg, waarin ge handeld werd over een radio-beroepsinstan tie en waarin tevens ter sprake kwam de inmiddels ingestelde commissie voor de ad ministratieve rechtspraak. Adviezen over het verband met deze materie ingewonnen en eerst zeer onlangs ontvangen, alsmede een hernieuwde overweging van andere er mede samenhangende factoren, maken het niet mogelijk, dat deze aangelegenheid in den aanvankelijk gedachten en reeds gereedge- maakten vorm haar oplossing vindt. Eenig oponthoud is hierdoor onvermijdelijk. Naar de Missie De provinciale Raad van de Hollandsche Provincie der Afrikaansche Missiln van Ca- dier-en-Keer heeft benoemd voor de Missie in de Goudkunst (West-Afrika) De E.E. P.P. j. g. de Rooy uit Haarlem; G. v. d. Leeuw uit Rotterdam; C. Bouchier uit Purmerend; W. Samuels uit Schevenin- gen; P. Derickx uit Rotterdam; A. Tum> uit Glasgow. Voor de Missie in de Neder-Volta: De E. P, A. Smetsers uit Oirschot. Plichtsgetrouwe gids: „Zoo juist hebben we de Hunkersklip verlaten dames en heeren kanaal!" 2161 u beroemden vuurtoren en thans naderen weTet Engefsche (Passing Show) Voor het Missiehuis te Blitterswijk (L.) De E. P. B. Eerden. Voor het Missiehuis te Cadier-en-Keer: De E. P. A. Keijsers uit Helmond. Azoren: Van de zegels van het Portu- geeschs cerestype werden nog de 6 c. rood bruin en de 15 c. zwart met „Agores" over drukt. Bahamas: Van de jubilé-serie, in 1930 uit gegeven (bij gelegenheid van 't derde eeuw feest van Bahamas' onderhoorigheid aan En geland) zijn de 2 sh. en 3 sh. opnieuw uit gegeven als gewone frankeerzegels, in de zelfde kleuren, echter zonder de jubilé-data In het type der uitgave 1912—18 verscheen de 3 p. violetbruin op geel, watermerk C A schrijfletter veelvoud, tanding 14. België: Het aangekondigde zegel, dat zal worden uitgegeven bij gelegenheid van de nationale postzegeltentoonstelling in het huis der oorlogsinvaliden te Brussel zal tegen 5 frs. verkocht worden. De uitgifte geschiedt ten bate van het werk der invaliden. Het zegel zal den kroonprins voorstellen in een voudig soldatenuniform met politiemuts. De oplage zou 50.000 exemplaren bedragen; het zegel zou slechts tot 30 Juli frankeerwaarde hebben. Borneo: Met de nieuwe tanding 12ver schenen van de uitgave 190911: 8 c„ 16 c. 50 c., 1D, 2D, 5D, 10D en de opdruk „20 cents" op 18 c.; en van de postzegels met den opdruk „Postage Dueè" der uitgave 1927—28: 4 c„ 5 c., 10 c. en 12 c. De zegels ondergingen overigens geen wijziging. Chili: De nieuwe serie vliegzegels werd aangevuld met de waarden 10 c. lichtbruin en 2 Peso grijs. Watermerk ster veelvoud tanding 13^ X 14 'A- Ook de nieuwe dienst- zegels worden thans op watermerkpapier ge drukt. Eritrea: De 60 c. geelbruin van Italië (uit gave 1925—27) verscheen met den horizon' talen éénregeligen opdruk „Colonia Eritrea" Hongarije: Van de portzegels der uitgave 1926—27 werden nog overdrukt: 5 fi rose met „4" en de 32 fi rose met „20". Als nieuw frankeerzegel, meldt de „Msb.' verscheen in het type van de 32 fi (uitgave 192829) de 30 fi geelgroen, watermerk dubbelkruis tanding 14. Ierland: Ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan der „Royal Dublin Society" verscheen een blauw herinneringszegel van 2 p., voor' stellende een maaier met een zeis. Het in schrift luidt: „1731—1931 Cumann Rioga Bhaite Atha Cliath." Libanon: Aanvullingswaarde in de nieuwe serie frankeerzegels: 0 P 25 blauw (tanding 12 X 12). Perzië: In de nieuwe teekening met het portret van den shah Pahlavi verscheen als tweede waarde de 9 c. blauw en rood. Roemenië: Met de beeltenis van Carol (in civiel) verschenen de 3 hooge waarden: 30 Lei olijfbruin en blauw (oplage 500.000 stuks) 50 Lei rood en blauw (250.000 stuks) en 100 Lei groen en blauw (200.000 stuks), tanding 12. Ten bate van de padvindersorganisatie werd een weldadigheidsserie uitgegeven (met toeslag)1 L. 1 L. karmijn, 2 L. 2 L. donkergroen, 3 L. 3 L. blauw, 4 L. 4 L. olijfgrijs en 6 L. 6 L. bruin rood. De hoogste waarde stelt koning Carol voor, de andere hebben meer speciaal op de padvin ders betrekking. Watermerk P. T. T. en kroon, meervoud. De zegels hebben als in schrift „Exposizia Cerceseasea", wijl ze in verband met de padvinderstentoonstelling te Boekarest uitgegeven zijn. In het type der uitgave 1911 verschenen 2 portzegels: 1 L. zwart en 2 L. zwart, wa termerk P. T. T. veelvoud, tanding 13 y2, voorzien van den tweeregeligen horizontalen opdruk in rood „Timbrui Aviatiei". San Marino: Op 11 Juni 1.1. is de nieuwe serie luchtpostzegels in koers gesteld. De waarden zijn: 50 c. groen (80.000 St.), 80 c. karmijnrood, 1 L. lichtbruin (elk 50.000 stuks), 2 L. violetbruin (25.000), 2 L. 60 blauwgroen (20.000), 3 L. grijszwart (15.000), 5 L. olijfgroen (10.000), 7 L. 70 bruin (8000), 9 L. oranje (6000) en 10 L. blauw (5000 st.). De voorstelling is bij alle waarden dezelfde. Watermerk 3 pluimen, tanding 12. Van de onlangs vermelde nieuwe provisori sche postzegels zijn 3 waarden overdrukt, zoodat we de volgende ouddrakken kregen 15 c. op 5 c., 20 c. op 10 c„ 25 c. op 10 c., 40 c. op 30 c. en 2 L. op 30 c. 10 Juli opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 9 Juli. S. Delden (fa. Gebr. Delden) Jan Evertsenstraat 57, Amster dam. R.c. Mr. J. G. de Vries. Cur. Mr. J. Nolen, Amsterdam, Nic. Witsenstraat 19, boven. 9 Juli A. J. M. Bierman, smid, Haar lemmerdijk 159 boven Amsterdam en F. C. J. W. Hartgers, smid, de Wittenstraat 50 I, Amsterdam, tezamen handelende onder de firma Bierman en Hartgers, Amsterdam. R.c. Mr. J. G. de Vries. Cur. Mr. H. J. Scheltema, Amsterdam, Vondelstraat 45. In het faillissement van D. Felderhoff, Amsterdam, is in plaats van M. A. Büchen- bacher benoemd tot curator Mr. Ch. Polak, Amsterdam, Oosteinde 9. 9 Juli. A. Huls, fabrieksarbeider, Silvolde gem. Wisch. R.c. Jhr. Mr. F. J. M. van Nis pen tot Sevenaer. Cur. Mr. J. P Coops, Laag-Keppel. 10 Juli. P. Noorman, Groningen, Petrus Hendrikszn.-straat 90. R.c. Mi*. J. Feitsma. Cur. Mr. M. Rosenbaum, Groningen. 10 Juli. L. v. Dijken, manufacturier, Bedum. R.c. Mr. J. Feitsma. Cur. Mr. M. Rosenbaum, Groningen. 10 Juli: A. Boute, boekdrukker, Den Haag Schimmel weg 409. R.c. Mr. F. J. A. Hijink. Cur. Mr. W. H. van der Slooten, Den Haag. 10 Juli: M. Zaal, Woubrugge. R.c. Mr. A. B. Bommezijn. Cur. Mr. L. Spreij, Leiden. 10 Juli: A. Brouwer, winkelier. Den Haag Hobbemastraat 194. R.c. Mr. A. N. Kuhn.' Cur. Jhr. Mr. C. L. v. Beijma Thoe Kingma, Den Haag 10 Juli: P. j. van Tuijl, zadelmaker, Uden. R.c. Jhr. Mr. P. v. Meeuwen. Cur. Mr J Ph. v. Lelyveld, Dinther. 10 Juli: P. van Duijnen, koopman, Eind hoven, Wocnsel. R.c. Mr. C. W. Vollgraff. Cur. Mr. E. J. de Haes, Eindhoven 10 Juli: M. A. J. van Itooij, koopman, Eindhoven, Hoogstraat 8. R.c. Mr. Sassen. Cur. Mr. B. Perridon, Eindhoven. Opgeheven wegens gebrek aan actief: Opgeheven wegens gebrek aan actief: 8 Juli. E. Kamper, Oldenzaal. 8 Juli. H. Loo- huis, Klein Driene Gem. Weerselo. 8 Juli Jan in 't Veld, Rotterdam. 8 Juli. Barend „Alles wat de menschheid aan nood heeft aanschouwd, werd door den vereldoorlog overtroffen." en nimmer meer Oorlog".) (Pater Ohlmeier in „Nooit Frenk, Rotterdam. 8 Juli Cornelis van der Meer, Hillegersberg. 8 Juli G. R. A. van Iersel, Rotterdam. 8, Juli. M. N. Verhaaren, Rotterdam. 9 Juli A. M.. Th. Kamphuis, v. h. Deurne thans Weert. 10 Juli: B. Mhdunan, Den Haag. 10 Juli: C. Zevenbergen, Den Haag. 10 Juli: M. A. Maas, Eindhoven. Vernietigd op grond van appèl bij arresi Gerechtshof den Bosch: 9 Juli: J. A. N. Siemerink, Helmond Vernietigd op grond van verzet: 10 Juli: K. Blozek, Eindhoven. 10 Juli: A. Blozek, Eindhoven. In de week van. 611 Juli 1931 zijn in Nederland uitgesproken 69 faillissementen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" JAN P.ZN. COEN, thuisreis, 13 Juli van Port Said. POELAU ROEBIAH, 12 Juli van Amster dam te Harburg. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, 12 Juli nam. 11 uur van Amsterdam te Hamburg. AMSTELLAND, Tl Juli van Amsterdam naar Hamburg. DELFLAND, thuisreis, 13 Juli te Antwer pen. ORANIA, uitreis, 11 Juli te Buenos Ayres. SALLAND, thuisreis, 10 Juli van Santos. ZEELANDIA, uitreis, 12 Juli van Pemam- buco. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AMAZONE, 13 Juli van West-Indië te Havre verwacht. BACCHUS, 10 Juli van N.-York naar Cu rasao. CLIO, d2 Juli van Rotterdam naar Tan- ger. COSTA RICA, 12 Juli van West-Indië, 1. v. Havre, te Amsterdam. EOS, Lissabon-Amsterdam, passeerde 12 Juli Ouessant. ERATO, Amsterdam-Odense, passeerde 13 Juli Holtenau. EUTERPE, 12 Juli van Musel te Oporto. GANYMEDES, 11 Juli van Stamboel naar Cavalla. HAARLEM, 13 Juli van Amsterdam te Rotterdam. HELDER, 12 Juli van Antwerpen te Am sterdam. HERCULES, 12 Juli van Barcelona te Genua. HERMES, 10 Juli van Malta te Alexan- drië. MIDAS, 12 Juli van Curagao naar de Antillen. NEREUS, Stettin aaar Amsterdam, pass. 12 Juli Brunb. NICKERIE (thuisr.), 11 Juli van Para- maribo naar Madeira. ODYSSEUS, 11 Juli van Aalborg naar Amsterdam. ORPHEUS, 11 Juli van Kopenragen naar Danzig. PERSEUS, Amsterdam-Kopenhagen, pass. 12 Juli Holtenau. SATURNUS, 12 Juli van Sevilla naar Malaga. STUYVESANT, 10 Juli van New-York naar P. au Prince. TELAMAN, 11 Juli van Lissabon naar Cadiz. TIBERIUS, 11 Juli te San Juan de P- Rico. TRAJANUS, 13 Juli van La Pallice te Amsterdam. TRITON, II Juli van Rotterdam naar Malaga. ULYSSES, 12 Juli van Stamboel naar Al giers. VENEZUELA, 12 Juli van Hamburg te Amsterdam. VULCANUS, 12 Juli van Hamburg te Amsterdam. ZEUS, 11 Juli van Lissabon naar Am sterdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN GRIJPSKERK, 17 Juli van Mozambique naar Mikandani. JAGERSFONTEIN (thuisr.), 13 Juli van Duinkerken naar Antwerpen. RANDFONTEIN, 12 Juli van Hamburg te Amsterdam. SPRINGFONTEIN (uitr.), 12 Juli van Antwerpen naar Kaapstad. WISSEKERK (thuisr.), 12 Juli te Genua. HOLLAND—AMERIKA-LIJN DELFTDIJK, 10 Juli van Seattle te Portland (O.). ROTTERDAM, 13 Juli van New-York te Rotterdam. GROOTENDIJK, Rotterdam naar New- STATENDAM, 12 Juloi van Rotterdam te New-York, HOLLAND—AUSTRALIË-LUN ABBEKERK (thuisr.), 11 Juli te Duin kerken. TAWALI (uitr.), 13 Juli te Port Said. HOLLANDOOST-AZIË-LIJN NIAS (uitr.), 11 Juli van Suez. OUDERKERK (thuisr.), 13 Juli van Port Said. BILITON (uitr.), 11 Juli te Hongkong. JAVA—NEW-YORK-LIJN BURGERDIJK, New-York naar Java, 12 Juli Gibraltar gepass. SALEIER, 11 Juli van New-York naar Java. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALGORAB, 13 Juli van Buenos-Ayres te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD BALOERAN (thuisr.), 13 Juli des middags 12 uur te Southampton, 14 Juli vm. 7 uur te Rotterdam verwacht. DELI (uitr.), 12 Juli van Bombay. DEMPO (uitr), 13 Juli van Nelawan DJAMBI (thuisr), 13 Juli Perim gepass. KOTA TJANDI (thuisr.), 13 Juli van Port Said. KOTA NOPAN, 12 Juli van Rotterdam te Hamburg. KOTA RADJA (uitr.), 12 Juli te Antwer pen. SIBAJAK (uitr), 11 Juli Kaap del Am» gepass. KOTA AGOENG (uitr.), 11 Juli Perim gepass. KOTA RADJA (uitr.), 11 Juli te Ant werpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN CALCHAS, 12 Juli van Japan, 1. van Lon den, te Huil. PYRRHUS, Japan-Rotterdam, pass. Juli Perim. ALGORAB (thuisr), 11 Juli Ouessant gepass; DIOMED, Japan naar Rotterdam, Juli naar Tsingtao. GLAUCUS, Batavia naar Amsterdam, H Juli Gibraltar gepass. MENESTHEUS, 10 Juli van Londen naar Hamburg. PROMETHEUS, Amsterdam naar Bata via, 12 Juli Perim gepass. EMZETCO-LIJN JONGE ANTHONY, 12 Juli van Rotter dam naar Napels.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10