GEMEENTERAAD VAN HAARLEM A Het Militaire Hospitaal met bijbehoorend terrein ver kocht aan de N.V. Drukkeril „De Spaarnestad'' Het aanplakken van verkiezingsbiljetten. SPORTEN WEDSTRIJDEN ROEIEN ZWEMMEN Nationaal Zwemfeest „De Waterratten" GOLF HONDENSPORT Politiehonden Dresseerclub „Zuiderhout" SCHAKEN Landenschaaktoumooi DAMMEN Om/de persoonlijke kampioenschappen der „Haarl. Damclub" DUIVENSPORT (Vervolg) Wijziging reglement van orde. B. en W. stellen voor art. 39, tweede alinea van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad te wijzigen en te lezen als volgt: „De eerste afdeeling wordt door den Burgemeester, de overige door een der Wet- houders naar de volgorde, waarin zij den Burgemeester vervangen, voorgezeten." De heer JOOSTEN stelt voor, een Com- missie in het leven te roepen, bestaande uit 5 leden, die onderzoekt welke wijzigingen van het Reglement van orde noodig of ge- wenscht zijn, B. en W. uit te noodigen, hun voorstel in handen dier Commissie om ad vies te stellen en de benoeming dier Com missie in de volgende vergadering aan de orde te stellen. jOe heer WOLZAK zou eerst eens willen ver nemen, of B. en W. niet zelf met een voor dstel moeten komen. \j De heer PEPER heeft weinig vertrouwen In wijzigingen van het reglement van orde; komt zoo iets in den raad, dan gevoelen de communisten zich niet gerust. Spr. heeft den indruk, dat de wijzigingen, welke de heer Jcosten aan wil brengen, juist tegen de communisten gericht zijn. De heer KLEIN merkt op, dat, wanneer 't noodig is, uitsluiting van communisten moet .plaats vinden. Spr. wil wel verklaren, dat hij de uitsluiting zoo kort mogelijk toepast wil 'Zien. Het voorstel-Joosten acht spr. op zijn plaats. Echter zou hij het voorstel van B. en \V. niet naar de bedoelde Commissie om ad vies willen zenden. Nu staan wij juist vrij, cmdat wij niet weten, wie wethouder zal "Worden (gelach). Het is slechts de bedoeling, de voorzitters - van de le en 2e afdeeling te benoemen. Wethouder SLINGENBERG zet uiteen, dat B. en W. niet inzien waarom een raads commissie ingesteld moer worden en waar om B. en W. ook in deze hun taak niet kun nen vervullen. Het gaat er slechts om, wel ke wethouders de 2e en de 3e afdeeling zul len presidesren. Het was voorheen zoo, dat de oudste in jaren ook de oudste wethouder was. Dat is de laatste 2 jaren veranderd. De heer Joos- ten heeft indertijd gezegd, dat de wethou der van financiën niet aanwezig was in de afdeelingen bij de behandeling der begroo ting. Door de voorgestelde wijziging zou dit misschien in het reine gebracht kunnen wor den. De wijziging moet geschieden vóór den eersten Dinsdag van September. - De instelling van een Commissie kan eventueel later beschouwd worden. De heer JOOSTEN wil wel welwillendheid betrachten tegenover B. en W. Als de wet houder van financiën de afdeelingsvergade- ring niet bijwoont, gebeurt er niets ergs in Haarlem. Spr. wil het tweede deel van zijn voorstel L wel terug nemen. Hoofdzaak voor hem is, dat het reglement van orde op peil gebracht wordt. De heer PEPER wil den heer Klein verze keren, dat de communisten niet bang zijn voor eventueel te treffen maatregelen. Zij worden toch geregeld beknot, maar het maakt wel eenig verschil of men die beknot ting formeel wil vastleggen. Wethouder SLINGENBERG zet nogmaals uiteen, dat B. en W. zelf de wijzigingen had- .jjpn willen voorstellen voor het reglement vin orde. Nu de raad deze zaak echter aan zich zelf wenscht te houden, willen B. en W. daar verder geen bezwaar tegen maken. In het algemeen moeten B. en W. de voor stellen zelf voorbereiden, maar nu het hier het reglement van orde betreft, wiilen B. en W. van den gewonen weg afwijken. Wel meenen B. en W., dat de burgemees ter aan het hoofd der commissie moet staan en voorts, dat deze commissie benoemd moet worden in de vergadering op den eersten Dinsdag van September. De heer JOOSTEN heeft tegen dit laatste geen bezwaar. Wel moet hij opmerken te genover de eerste meening van den heer Slingenberg, dat de commissie de benoe ming aan zich moet houden. En hij kan zich voorstellen, dat de commissie den bur gemeester als voorzitter wil benoemen. Het voorstel van B. en W. wordt aange- --nomen. Herstelling molen Kleverlaan. B. en W. stellen voor, voor het aanbren gen van eenige herstellingen aan de buiten zijde van den molen ten noorden van de Kleverlaan, ter beschikking van hun college te stellen een bedrag van f 1600 De heer OVERSTEEGEN wenscht af braak van den molen. De heer GROENENDAAL zou den molen zoodanig willen laten herstellen, dat hij weer kan draaien. De heer WOLFF ontraadt dit voorstel om de groote kosten. Voorts vraagt hij, of het werk in eigen beheer uitgevoerd zal worden. Wethouder Gerritsz zet uiteen, dat af braak geld zou kosten en wel f 700, terwijl -voorts f 120 aan huurinkomsten gemist zul len worden. Om de mogelijkheid te openen, den molen te laten draaien, zou het herstel nog f 400 meer moeten kosten. - Wat de vraag van den heer Wolff betreft, onderzocht zal worden, op welke wijze de molen het goedkoopste zal gerestaureerd worden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 284 stemmen. Aankoop perceel. B. en W. stellen voor voor de gemeente aan te koopen het perceel aan de Nieuwe Gracht no. 3, groot 8.29 A., en wel voor den prijs van f 25.000, De heer BARTELS vraagt, of B. en W. hulp willen verleenen, dat de Haarlemsche Ziekenfondsen een onderdak vinden. Wethouder GERRITSZ antwoordt, dat r medewerking verleend zal worden, om een geschikte plaats te vinden. Het crediet wordt verleend. Verbouwing bureau Openb. Werken. Voor de verbouwing van het bureau van Openbare Werken aan de Jacobijnestraat no. 14, alsmede voor het aanschaffen van tee kentafels, schrijfbureaux, stalen archiefkas ten, vloerbedekking en gaskachels voor het betrokken bedrijf, vragen B. en W. een cre diet van f 22.800 aan. Het crediet wordt verleend. Nieuw gebouw Gem. Geneeskun dige Dienst. B. en W. van Haarlem stellen voor, in beginsel te besluiten tot stichting van een gebouw voor den G. G. D„ voor den ge meentelijken schoolartsendienst, voor zuige lingenzorg, en voor eventueel nog andere aanverwante diensten. Dit gebouw zal dan -omen op een terrein, gelegen aan de Bur gmeester Sandbergstraat, de Burgemeester 3oreelstraat en de Pijn torenstraat. Verder stellen B en W. voor aan de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" te verkoopen ruim 3500 M2 grond met opstallen aan de Kinderhuisstraat. Deze opstallen omvatten het voormalig militair hospitaal. De heer LOOSJES acht het niet juist, dat B. en W. hun voorstellen zoo inrichten, dat zij een beginselbesluit willen nemen, maar daartegenover iets ander willen stellen. Hij is bijv. tegen verkoop van het Militair Hos pitaal. In het algemeen wordt niet gezegd, dat men iets kan betalen, omdat men iets anders kan verkoopen. Spr. is dus tegen verkoop van het Militaire Hospitaal. Het spijt hem, als de Magdalena- kapel verdwijnt. Zij dateert uit de middel eeuwen en daarom zou spr. haar graag be waard zien. Spr. is voor behoud van het Militaire Hos pitaal, omdat hij meent, dat de gemeente niet moet verkoopen 4000 M2. grond in het midden der stad. Het spijt hem dubbel, dat men den grond wil verkoopen aan de indus trie. Het spijt spr. voor „De Spaarnestad", maar hij gelooft, dat deze vennootschap er niet veel aan zal hebben. De firma Enschedé heeft indertijd gezegd, dat zij spijt had, niet naar buiten te zijn gegaan. Spr. gelooft, dat „De Spaarnestad" ook naar buiten moet gaan, want zij zal wel weer moeten uitbrei den binnenkort, hetgeen spr. ook voor haar hoopt. Maar de industrie moet men niet in de binnenstad halen. Al is er bijv. een Hin derwet, men doet toch beter, de industrie uit de stad te houden. Spr. is wel voor de stichting van een nieuw gebouw voor den G.G.D., maar tegen verkoop van het Militaire Hospitaal. De heer PEPER is van oordeel, dat B. en W. den verkoop van het Militaire Hospitaal niet aannemelijk maken. De industrie moet zich ruimte verschaffen zonder bemoeienis van de overheid. Het welvaren van indus trieën geeft geen waarborg voor het wel varen der bij zoo'n industrie werkzaam zijnde arbeiders. De bedoelde vennootschap moet z.i. maar trachten de aan de Korte Nassaustraat gelegen perceelen in handen te krijgen. Spr. gelooft, dat in het centrum der stad wel iets te stichten is: een badhuis, een speelterrein voor de jeugd of iets anders. Men kan dus terrein in het midden der stad wel gebruiken voor een gemeentelijk doel einde. Spr. verdedigt dan de stichting van een nieuw gebouw voor den G.G.D. Spr. dient een voorstel in, B. en W. uit te noodigen, zoo tijdig plannen in te dienen, dat het nieuwe gebouw 1 Januari 1933 gereed is. Dit voorstel wordt niet voldoende gesteund. De heer RiEINALDA onderschrijft het door den heer Loosjes gesprokene over het eigenaardige kenmerk der voordracht. Men verkoopt iets, om iets anders te koopen; in één voordracht zijn twee geheel afzon derlijke zaken opgenomen. Dat is een novum. Zoo zou men wel een geheele lijst van gemeente-eigendommen kunnen ma ken. En dan zou men weg kunnen doen, wat weg kan en nieuwe zaken daarvoor kunnen invoeren. Dezen gang van zaken acht spr. niet aanbevelenswaardig. Spr. gaat dan de lijdensgeschiedenis van de stichting van een nieuw gebouw voor den G. G. D. na en is van oordeel, dat er wel terreinen zijn voor de stichting in het centrum der stad De grond van het Mi litaire Hospitaal behoeft niet gekocht te worden; voor bouw aan de Raaks moet men nog perceelen köopen; voor stichting aan de Burgemeester Sandbergstraat ontneemt men aan het Grondbedrijf de mogelijk heid, de waarde van den grond te tou cheeren. Spr. gelooft, dat het het beste is, het nieuwe gebouw te stichten op het terrein, waarop thans het Militaire Hospitaal staat. Spr. acht t funest voor 'n stad als Haarlem, een ruimte van 4600 M2. in het centrum der gemeente te verkoopen, om daarop be drijven of woningen te stichten. De laatste jaren zijn gronden van particulieren ge kocht van f 30 tot 2.800 per M2. voor de saneering der stad. En nu gaan wij een groot stuk grond, gelegen nabij het Stad huis, verkoopen voor f 30 per M2. Spr. zal zich tot het laatste toe daartegen verzetten Dat heeft hij ook in de Commissie voor Openbare Werken gezegd. De heer KLEIN SCHIPHORST: „Dat kan ik mij niet herinneren." De heer REINALDA wijst er op, dat er verschillende gemeentegebouwen noodig zijn in het centrum der stad. Ondanks de latere expansie van het stadhuis zullen toch nog diensten elders ondergebracht moeten worden. Nu wil men het terrein van het Mili taire Hospitaal verkoopen aan „De Spaar nestad". Principieel wil spr. wel medewer king verleenen voor uitbreiding van deze industrie. Maar wat gebeurt er nu? In punt 2 noemen B. en W. zelf reeds de mogelijk heid, dat de koopster den grond gaat ver vreemden. Dit wijst er reeds op, dat er iets ongezonds in het voorstel zit. Spr. is zoo ver willen gaan, dat aan „De Spaarne stad" gevraagd zou worden, hoeveel terrein zij noodig zou hebben. Zij zou dan kunnen krijgen de Kinderhuisstraat en een deel van het terrein van het Militaire Hospitaal. Maar spr. zou niet het heele terrein willen verkoopen. Voorts acht spr. den prijs van f 30 per M2. te laag. Moet de gemeente niet eerst nagaan, of de waarde voor de gemeente niet hooger is? Spr. heeft op een andere plaats genoemd f 60; hier wil hij spreken van f 40.—. De heer VISSER bespreekt de historische waarde van de kapel van het Militaire Hospitaal, welker behoud niet in strijd zou zijn met het besluit tot slooping van het gebouw. De kapel is gelijk aan de Agnie- tenkapel te Amsterdam. Hij zou die kapel willen bewaren. Waarom kan dat niet? De heer WOLZAK meent ook, dat de verkoop van het Militaire Hospitaal niet gekoppeld moet worden aan de stichting van een gebouw voor den G. G. D. Kan dat nieuwe gebouw gesticht worden voor het geld, dat men voor den grond van het Militaire Hospitaal verkrijgt? Spr. zou het liefst wiilen, dat nu een besluit genomen werd tot verkoop van het Militaire Hospitaal. Daarmede is geen enkel gemeentebelang geschaad. Die verkoop is wel belangrijk voor de industrie, welke den grond wil koopen. En ten aanzien van be houd van de industrie in deze gemeente, heeft de gemeente een taak. Er is reeds besloten tot slooping van het gebouw en nu meent spr., dat men nu niet meer moet gaan onderzoeken, of de kapel behouden kan blijven. Een bepaling tot voorkoming van ver koop van den grond aan derden, acht spr. juist. Hij meent echter, dat zijn voorstel dienaangaande beter is dan dat van B. en W., omdat het inhoudt de benoeming van deskundigen, opdat de gemeente kan we ten, tegen welken prijs zij den grond weer in eigendom kan krijgen. De heer VAN LIEMT kan zich niet her inneren, dat de heer Reinalda in de Com missie van Openbare Werken gesproken heeft over den prijs van den grond. Wel heeft hij allen grond willen verkoopen aan „De Spaarnestad", behalve dat gedeelte, dat noodig zou zijn voor het nieuwe gebouw van den G. G. D. De heer KLEIN SCHIPHORST dacht, dat de raad thans verheugd zou zijn. De gemeente heeft tot heden met het terrein in haar maag gezeten. Tot slooping van het bestaande gebouw is besloten en dus is daar bouwterrein gekomen. Spr. kan zich niet indenken, dat men daar een architec tonisch prachtig gebouw wil stichten, om dat het geheel ingesloten is. En nu kan men het tegen een goeden prijs verkoopen aan een industrie, die het gebruiken kan. En spr. begrijpt niet, waarom nu plotseling het terrein zoo in waarde gestegen is, dat men bijna niet over verkoop kan spreken. Spr. meent zijn plicht als raadslid te doen, door voor het voorstel te stemmen. Wethouder SLINGENBERG bespreekt de klacht over het novum der zaak, waarvoor geen voldoende grond aanwezig zou zijn. Andere tijden, andere zeden. De groote ge meenten zouden, indien niet mocht, wat thans geschiedt, in veel groote zaken haar politiek moeten herzien. Maar de raad heeft indertijd zelf de zaken samengekoppeld door het besluit tot afbraak van het Mi litaire Hospitaal en tot stichting van een nieuw gebouw voor den G. G. D. Daarom meenden B. en W. in hun voorstel te kort te schieten, als zij de zaken niet aaneenge- koppeld hadden. Na het beginselbesluit kunnen B. en W. met verdere voorstellen ter uitwerking van het plan komen. Op de vraag, of uit de opbrengst van den te verkoopen grond de volledige kosten van een nieuw gebouw voor den G. G. D. be streden kunnen worden, moet spr. ontken nend antwoorden. Dat is geenszins ze ker. Maar in ieder geval zal daarmede een groote bijdrage verkregen worden. Is het, vooral in dezen tijd onlogisch, de eene zaak tegenover de andere te stellen en nu de gemeente in financieele moeilijkheden verkeert, te trachten de zaken juist zoo danig te stellen, dat men zoo'n bijdrage krijgt? De heer LOOSJES. „Ja." Wethouder SLINGENBERG. „Dan is de zaak uitgemaakt. Het is onlogisch!" Spr kan zich niet herinneren, dat de heer Rei nalda den prijs ter sprake gebracht heeft in de Commissie voor O. W. Den prijs van f 30.acht spr. een goeden. Deskun digen hebben de waarde aanmerkelijk la ger dan f 30 per M2. gesteld. Spr. meent, dat men het aan de industrie over moet laten, waar zij zich wil vestigen. Op dat standpunt stelt zich ook de politie ke partij, waarvan de heer Loosjes een sie raad vormt. Hinderwet, Woningwet, Veilig heidswet zorgen er voor, dat de bewoners geen hinder hebben van de industrieën. Éen terrein voor den G. G. D. wordt aan gewezen, O. W. kan voorloopig toe met het verbouwde pand. De heer Reinalda wil een deel van het terrein verkoopen. Maar daar mede is zijn principieele standpunt weg, want daardoor verklaart hij zich bereid, den grond te verkoopen. Slechts bhjft de vraag, hoeveel M2. grond verkocht moeten worden. Dat is dus het eenige verschil tus- schen de S.D.A.P. en B. en W. over deze zaak. Spr. gaat dan na, dat niemand de gebou wen wil betrekken. Nu kunnen wij commer cieel het terrein goed verkoopen; voor de stichting van een gebouw van den G G. D. komt men niet in ongunstiger positie. Laat men nu verstandig handelen en den grond verkoopen. Wat de kwestie van de Magdalenakapel aangaat, B. en W. zullen hun best doen, dit stukje te behpuden. Of dit gelukken zal, weet spr. niet. Het betreft hier een bloeien de industrie, welke men, mede met het oog op de werkloosheid, geen moeilijkheden in den weg moet leggen. Men moet voorko men, dat deze industrie uit de stad zal ver dwijnen. Het voorstel—Wolzak gaat niet in tegen het voorstel van B. en W. De gedachte is hetzelfde, doch er is verschil in uitvoe ring. B. en W. willen den prijs voor terugkoop nu vastleggen, het amendement—Wolzak wil den prijs door deskundigen laten vast stellen. Het amendement zouden B. en W. wel willen overnemen, als de koopster daar geen bezwaar tegen heeft. Spr. geeft eeni ge wijzigingen voor het amendement aan. Worden die aangebracht, dan kunnen B. en W. het overnemen. Dat B. en W. zoo'n bepaling er in vast leggen, doen zij, omdat misschien in verre toekomst grond verkocht zou kunnen wor den. „De Spaarnestad" heeft het geheele terrein noodig en zal het nagenoeg geheel bebouwen. Menschelijkerwijze zal dep be paling dus niet noodig zijn, maar zij moet nu eenmaal in het contract opgenomen worden. Aan het voorstel moet toegevoegd wor den, dat niet die grond verkocht zal wor den, welke bewoners aan de Nieuwe Gracht in gebruik hebben en noodig zullen houden. Wethouder GERRITSZ deelt mede, dat de S. D. A. P. krachtens haar beginsel te gen het voorstel zal stemmen. ZD heeft er zich steeds tegen verzet. Tijdens sprekers ziekte heeft wethouder Heerkens Thijssen de zaak verder behandeld, maar spr. heeft ten slotte nog een deel der besprekingen kunnen Dijwonen. De heer LOOSJES is van oordeel, dat het G. G. D.-gebouw wel kan komen op het terrein van het Militaire Hospitaal. De industrie wil spr. niet bemoeilijken of be- nadeelen. Zijn bedoeling is slechts geweest, te vragen, of de onderhandelingen niet daarheen geleid hadden kunnen worden, dat de bedoelde industrie ander terrein aangewezen was. De heer REINALDA meent, dat gehand haafd moet worden het raadsbesluit van 1926, dat op de terreinen van het Mili taire Hospitaal een gebouw voor den G. G. D. moet gesticht worden. Het terrein zal daarvoor eerder te groot dan te klein zyn. En de overblijvende onnutte grend zou verkocht kunnen worden, waarmede spr. niet zijn beginsel verloochent, meent hD. Het betreffende bedrijf is een der mooi ste in het land en zelfs vergeleken met het buitenland. Het centrum van het bedrijf is in het groote gebouw gevestigd. „De Spaar nestad" heeft, volgens eerste schrijven, slechts een deel van het terrein van het Militaire Hospitaal noodig. Om dat oor- spronkelDke plan te verwezenlijken, zou de Kinderhuisstraat plus een deel van het ter rein aan „De Spaarnestad" verkocht kun nen worden en er zou binnendoor smal spoor gelegd kunnen worden, welke „De Spaarnestad" noodig heeft voor aanvoer te water. De kapel zou dan behouden kunnen blijven. Spr. is voorts van oordeel, dat het ge bouw van den G G. D. geen grootsch, doch een utiliteitsgebouw moet worden. Spr. acht deze oplossing logischer dan het voorstel van B. en W. Spr. heeft een stille hoop, dat B. en W. hun voorstel zullen willen terugnemen, opdat een nader onderzoek ingesteld kan worden, naar hetgeen spr. nu betoogd heeft. Wethouder SLINGENBERG blDft er bD, dat, nu de heer Reinalda overblDvenden' grond wil verkoopen, hij daarmede zyn principe-standpunt, geen M2. grond te ver koopen, prDs geeft. Een eventueel voorstel, om opnieuw on derhandelingen met „De Spaarnestad" te voeren, ontraadt spr. De heer REINALDA dient een voorstel in, om B. en W. te verzoeken, met handhaving van het besluit van 28 Juli 1926 tot stich ting van een gebouw voor den G. G. D., een onderzoek in te stellen naar den om vang van het terrein, dat voor „De Spaar nestad" overbluft en naar de mogelijkheid van de handhaving of verandering van die gedeelten, welker behoud uit historisch oogpunt wenschelijk wordt geacht. De mijnheer, die een pDp gekocht had, welke buiten gewoon goed moest trekken. Dit voorstel wordt verworpen met 25—11 stemmen. Tegen de S.D.A.P. Het voorstel van B. en W., een gebouw voor den G. G. D. te stichten aan de Burgemeester Sandbergstraat, wordt aan genomen met 2214 stemmen. Tegen S.D.A.P. en V. B. Het voorstel van B. en W., het terrein met Militaire Hospitaal te verkoopen aan „De Spaarnestad", wordt aangenomen met 2016 stemmen. Tegen S.D.A.P., V. B. en Communisten. Het voorstel, de Kinderhuisstraat aan den openbaren dienst te onttrekken, wordt z. h. st. aangenomen. Benoemingen. Benoemd worden tot: directeur van de H. B. S. B. met 5-j. c. dr. J. J. v. d. Hoek, leeraar aan de school; onderwijzeres aan school 15 (Linschoten- straat 57a) mej. W. G. Roest, tüdelük on derwijzeres alhier; onderwijzeres aan school 25 (Leidsche- plein 33) mej. M. Misset, tüdelijk onderwijze res alhier; onderwijzeres aan de Van Zeggelenschool (school 41, Allard Piersonstraat 25) mej. P. den Baars, tDdelijk onderwijzeres alhier. Uit keering werkioozen. De heer Peper stelde voor, aan alle werkioozen in deze gemeente, die drie maan den werkloos zün of in het laatste halve jaar 3 maanden zonder werk waren, een uitkeering in eens te verstrekken. Het voorstel wordt niet voldoende onder steund. Verwijdering verkiezingsplakkalen. Ebnige vragen waren gesteld door den heer G. Oversteegen, betreffende het verwijderen van verkiezingsplakkaten der Communisti sche PartD van schuttingen en gebouwen, toebehoorende aan particulieren. De VOORZITTER deelt mede, dat vol gens art. 57 der Politieverordening het ver boden is, eens anders eigendom te beplakt ken zonder toestemming van den eigenaar. In de ter kennis gebrachte gevallen was ken- nelük geen sprake van toestemming der eigenaars. De heer OVERSTEEGEN dient een motie in, volgens welke de raad betreurt, dat ge meentelijke diensten particuliere bezittingen gereinigd hebben van verkiezingsplakkaten. De heer REINALDA meent ook, dat ge meentediensten voorzichtig moeten zijn ten aanzien van een dergelijke zaak. Het is ge beurd, dat S. D. A. P.-biljetten weggehaald zün van huizen, voor welker aanplakking toestemming was gegeven. Ook is het voor gekomen, dat biljetten van de communisten afgescheurd zün en niet van de Katholie ken. Spr. acht het niet juist, dat de politie met de sabel achter de plakkers aangeloopen is. De heer LOERAKKER meent ook, dat de politie voorzichtig moet optreden. Personen, die verlof hadden te plakken, zijn naar het politiebureau gebracht en zoodoende in hun werk gestoord. Spr. moet het afkeuren, dat communisten het werk van anderen vernield hebben. De heer PEPER verklaart, dat de com munisten het eerst het slachtoffer geworden zijn van een dergelDke handelwijze en toen hebben zij met dezelfde maat gemeten. De VOORZITTER zal bij volgende ver kiezingen de politie opdracht geven, dat niet opgetreden wordt tegen die personen, die verlof hadden tot plakken. De heer JOOSTEN vindt dat de taak van de politie eerst begint, als geplakt wordt daar, waar geen toestemming gegeven is. Niet moet verlangd worden, dat iemand toe stemming verleend is. De heer BIJVOET acht dit standpunt niet houdbaar. Het is verboden te plakken, ten zij toestemming verleend is. De politie mag het aanplakken beletten, tenzij de plakker bewijst, dat hi) toestemming heeft. Het meest praktische daarvoor is een schriftelijk bewijs. Spr. acht het beter, bij de verkiezingen geen gebruik te maken van alle bevoegdhe den. Een toepassing van verwijdering van verkiezingsbiljetten leidt tot onbillijkheden. Dat heeft dit jaar geleerd. De VOORZITTER zal de zaak nog eens nauwlettend onderzoeken. De vergadering wordt gesloten. LIJST VAN MEDEDEELINGEN RAAD 15 JULI 1931 Ingekomen zijn: Brieven van de Voorzitters der Hoofdstem- bureaux in de kieskringen I, II en III waar bij afschriften worden toegezonden van de processen-verbaal der zittingen van de hoofd- en gewone stembureaux voor de ver kiezing van leden van den Gemeenteraad. Een brief van den Voorzitter van het Cen traal Stembureau, waarbij afschrift wordt toegezonden van het besluit tot vaststelling van den uitslag der verkiezing voor de le den van den Gemeenteraad zoomede af schriften van de processen-verbaal, bedoeld bij de artikelen 104 en 107 der Kieswet. Besluiten van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarbij worden verdaagd hun beslissingen omtrent de raadsbesluiten van: 6 Mei 1931 No. 10 tot uitgifte van gron den in erfpacht aan de Woningbouwver- eeniging „Bloemhof," No. 21 tot het aankoopen van grond, en No. 27 tot het verleenen van een voor schot van ten hoogste f 74.500 aan de Wo ningstichting „Het Oosten". Een brief van den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Holland, hou dende mededeeling, dat door hem aan den Burgemeester op zijn verzoek verlof is ver leend om zich van 3 tot en met 29 Augustus e.k. buiten de gemeente op te houden. Een voorstel van de heeren Wolzak en Bijvoet tot wijziging van de voorwaarden door Burgemeester en Wethouders voorge steld te verbinden aan den verkoop van de terreinen van het voormalig Militair Hos pitaal. (Te behandelen bij punt 14 van den op roepingsbrief.) Een verzoekschrift van W. D. Smoor om bij verkoop van de terreinen voormalig Mi litair Hospitaal de achteruitgang van per ceel Nieuwe Gracht 49 te bestendigen. (Te behandelen bij punt 14 van den op roepingsbrief.) b. Gesteld worden in handen van Bur gemeester en Wethouders ter afdoening: een verzoekschrift van C. J. Berck Beelen- kamp om restitutie van huur van een graf op het R. K. gedeelte der Algemeene Be graafplaats, welk graf hij eerst gehuurd en eenige maanden later gekocht heeft. c. Gesteld worden in handen van Burge meester en Wethouders om prae-advies: de navolgende verzoekschriften om in koop te ontvangen perceelen bouwterrein aan de achter de namen vermelde straten: N. V. Aannemersbedrijf v.h. F. Broersma (achter haar perceelen aan den Kinder huissingel) M. A. Scheffers (Pegasusstraat) J. Elskamp (Pegasusstraat). Besloten wordt het raadsbesluit van 3 Juni 1931 tot verkoop van grond aan de Jasmijnstraat aan S. L. Blom en Tj. de Vries zoodanig te wijzigen dat in de plaats van: „twaalf woonhuizen, elk bestemd ter bewo ning door niet meer dan één gezin" worde gelezen: „twaalf woonhuizen en twee gara ges, de woonhuizen elk bestemd ter bewo ning door niet meer dan één gezin", en als 2e voorwaarde op te nemen: „dat de garages slechts mogen worden gebruikt voor het stallen van één of meer eigen auto's en dat zij noch als herstelplaatsen voor auto's mo gen worden ingericht, noch als herstelplaat sen of opslagplaatsen van materialen mo gen worden gebruikt". De Nederlandsche Kampioen schappen te Sloten N. H. Het resultaat der loting. Het resultaat der loting luidt als volgt: Vrijdag 17 Juli voorwedstrijden: Skiff 19.20 uur: le heat. Laga, Arsa. 19.40 uur: 2e heat: Spaarne, Argo. Tweeriemsgieken met stuurman: 20 uur: le heat. Laga, Willem III. Achtriemsgieken: 20.20 uur: le heat. Nereus, Njord. 20.40 uur: 2e heat. Argo, Laga. Double Scull 21 uur: le heat: Spaar ne, Laga. Eindwedstrijden Zaterdag 18 Juli: Vier- riemsgieken: 14.30 uur: Laga, alleen over de baan. Tweeriemsgieken zonder stuur man: 15 uur: Triton. De Amstel. Skiff: 15.30 uur: Winnaar le heat, win naar 2e heat. Tweeriemsgieken met stuur man: 16 uur: 2e heat. Winnaar le heat, Triton. Vierriemsgieken zonder stuurman: 16.30 uur: De Laak, alleen over de baan. Double scull: Winnaar le heat, Nautilus. Achtriemsgieken: 17.30 uur: Winnaar le heat, winnaar 2e heat. Op Zondag 26 Juli, zal de in Nieuwe In richting aan de Houtvaart een groot Na tionaal Zwemfeest worden gegeven. Aange zien D. W. R. een buitengewoon goeden naam heeft voor het organiseeren van wed strijden, zal het zeer zeker niet aan belang stelling ontbreken. Het programma bevat dames- en heeren nummers, o a. estafettes, baanwedstrij- den, schoonspringen, waterpolo en komische nummers. Uit propagandistisch oogpunt zijn de toe gangsprijzen bijzonder laag, zoodat een ieder in de gelegenheid gesteld wordt dit feest bij te wonen. Aangezien dergelijke wedstrijden dit sei zoen vermoedelijk niet meer zullen gehou den worden, is een gang naar de Houtvaart zeer zeker de moeite waard. Voorverkoop is aan de zweminrichting en aan de adressen vermeld op de raambil jetten. Kennemer Golfclub Buitenlandsche gasten Op de banen van de Kennemer Golf en Country-club te Zandvoort, vond giste ren een wedstrijd plaats tusschen Kenne mer en Army Golfing Society, bestaande uit Engelsche officieren. Zooals men weet, maken dezen een toer door ons land. We gens het slechte weer, konden de singles geen doorgang vinden. De uitslagen van de foursomes luiden: Lt.-col. A. W. Tate en lt.-col. A. O. «oyd winnen van jhr. H. Trip en H. A. Healy met 65„ major G. C. Campbell en maj. R. Whithead verliezen van W. van Waveren en S. v. d. Graaf 3—2, maj. R. S. Lambert en lt.-col. G. M. L. Scaeles winnen van P. Dyserinck en E. Veltman J. 4r-3, capt. D. Peploe en major H. A. Boyd winnen van G. M. Del Court van Krimpen en jhr. P. N. Quarles van Ufford. Wedstrijden voor politiehonden gehouden door Dresseerclub Politie honden „Haarlem" Op 5 en 12 Juli j.l. hield bovengenoemde dresseerclub ter gelegenheid van haar twin- ngjarig bestaan respectievelijk een provin cialen wedstrijd voor gediplomeerde honden op het oefenterrein van haar zustervereeni- ging „Kent U Zelf" te Santpoort en een onderlingen wedstrijd op haar eigen oefen terrein te Aerdenhout. Aan den provincialen wedstrijd, gehouden den 5den Juli j.l werd door zeven gediplo meerde honden deelgenomen. Keurmeesters waren dien dag de heeren A. Misbeek, wonende te Amsterdam; J Doornbosch en A. Lokerse, beiden wonende tc Haarlem. De heer F. J. van Gelder fungeerde als pakwerker. De heer J. van Setten, wonende te Am sterdam, kwam als nummer één uit den strijd met B. H. „Prins", die tevens in her bezit kwam van den extra prijs voor het hoogst aantal punten in het „manwerk 2e prijs D. Doornbosch te Haarlem met B. H. „Prins", plus een extra prijs voor het hoogst aantal punten in het revieren. 3e prijs L. P Bakker te Bloemendaal met E H. „Caesar". 4e prijs C. Pannekoek te IJmuiden met Groend. „Max". 5e prijs D. J. Vredenburg te Haarlem met Groend. „Moor". 6e prijs C. C. Haak te IJmuiden met D. H „Max", plus extra prijs voor het correcte voorbrengen van den hond gedurende den geheelen wedstrijd. 7e prijs K. Broekhuijsen te IJmuiden met Eouvier „Iwan". Aan den onderlingen wedstrijd, gehouden den 12 Juli j 1. werd door tien honden deel genomen, klasse A 6, klasse B 4. Keurmeesters waren de heeren J. Doorn bosch, wonende te Haarlem en C. Panne- koek, wonende te IJmuiden. De heer D. Doornbosch, wonende te Haar lem fungeerde als „pakwerker". Klasse A: De heer F. J. van Gelder kwam als num mer één uit den strijd met Groend. „Moor", die tevens in het bezit kwam van twee extra prijzen: de beker voor het hoogst aantal punten in het „manwerk" en voor het hoogst aantal punten in het revieren. 2e prijs D. Wassink met D. H. „Max". 3e prijs L. Koning 'met Groend. „Al- brecht". 4e prijs A. Lokerse met D. H. „Mia", 5e prijs L. Zuiderveld met Bouvier „Birma" met een extra prijs voor het cor recte voorbrengen van den hond gedurende den geheelen wedstrijd. 6e prijs W. Overweg met Bouvier ,3art". Klasse B. le prijs A. Smits met D. H. „Max". 2e prijs G. Oostveen met Bouvier „Ida". 3e prijs A. Herman met Groend. „Kazan". 4e prijs Th. Verbeek met H. H. „Jan". Zondag j.l. hield de P. D. C. „Zuiderhout" voor haar leden een onderlingen wedstrijd op het terrein der dresseerclub O. B. K. te Driehuis, welke dresseerclub haar terrein belangloos voor dezen wedstrijd had afge staan. Aan den wedstrijd, die werd gehouden ten einde te kunnen bepalen welke drie honden aan de a.s. competitie zullen meedoen, werd deelgenomen met 8 honden. Over het geheel genomen werd door de honden heel goed werk te zien gegeven. Met de drie beste honden werden ge plaatst: le. de heer Giorgis, 2e de heer van Breukelen, 3e. de heer Cijs. De wedstrijd heeft een buitengewoon goed verloop gehad, waartoe dan ook alles heeft medegewerkt, o.a. het prachtige weer, het goede werk der honden en ook vooral de goede verhouding van keurmeesters en deelnemers. Na den wedstrijd werd de uitslag bekend gemaakt odor den eersten keurmeester, den heer Jaapies uit Zaandam, die met den ge- bruikelijken toespraak de prijzen aan de winnaars uitreikte. Naar de „Tel." meldt zijn de uitslagen der 5e ronde als volgt: Zweden—Litauen 2%Amerika—Oos tenrijk \y2—Frankrijk—Noorwegen 2K*, Spanje—Roemenië 1—0***, Duitsch- land—Denemarken 3—0*, Engeland—Tsjecho- slowakije 1 Hongarije—Italië 2—1', Polen—Zwitserland 2—2, Letland—Nederland 2—1*. hangpartijen. De stand van de promotie-degradatie competitie afdeeling hofdklasse luidt thans. gesp. gew. rem. verl. pnt. J. B. Sluiter Jr. Joh. Fabel Jr. J. van der Giesen J. van Looij J. Poppen Zooals te verwachten was, steekt de Haar lemsche kampioen Sluiter met kop en schou ders boven de overige deelnemers uit. Sluiter zal zich dan ook zeker in de selectie-afdee- ling handhaven. Om het Nederlandsche clubkampioen 2de klasse De stand van de kampioenscompetitie om het nationaal clubkampioenschap 2de klasse luidt: gesp.gew.verl.bordpunten,punten 1. Damvereeniging „Ge zellig Samenzijn" II Amsterdam 2. Damcub „Gouda" I Gouda 3. „Haarlemsche Dam club" II, Haarlem 4. Damclub „Het Zui den", I 's-Gravenhage iu De Amsterdamschc Damvereeniging Ge zellig Samenzijn" II heeft dus ongeslagen beslag gelegd op den nationalen clubkam- 3 3 0 39—21 6 2 11 17—23 2 3 1 2 28—32 2 2 0 2 16—14 0 „Gevleugelde Vrienden" Heemstede Wedvlucht van Angoulème. Afstand 817 K.M. Losgelaten Zaterdagmorgen 5.40 uur. In concours 16 duiven. De uitslag is als volgt: 1. Zaterdagavond 7 uur 24 min. 38 sec, A. v. Zadel. 2. Zaterdagavond 7 uur 35 min. 41 sec., A. Verdonschot Jr. 3. Zaterdagavond 7 uur 57 min. 28 sec., J. G. v. d. Meer. 4. Zaterdagavond 8 uur 17 min. 54 sec., A. van Zadel. 5. Zondagmorgen 6 uur 58 min. 12 sec., J. G. v. d. Meer. 6. Zondagmorgen 10 uur 15 min. 46 sec., Gebr. Lareman. 7. Zondagmiddag 1 uur 25 min. 28 sec., A. Verdonschot Jr. P. V. „De Luchtgids" Genoemde vereeniging hield op Zaterdag 11 Juli een wedvlucht van Angoulème. Af stand 816 K.M. De duiven werden 5 uur 40 in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok des avonds 7 uur 26 De laatste prijswinner Zondagmorgen 6 uur 25. De volgorde der prijswinners is: A. Tim mermans 1; P. F. Boerjan 2; Th. Cramer 3; Th. Cornet 4 en 11; Joh. v. d. Pol 5 en 10; L. van Bragt 6 en 8; J. v. d. Klugt 7 en 9.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6