v&22> f 750.- f 250.- f125.- f50.- f40.- TH. G. C. HOOIJ mm PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VRIJDAG 17 JULI 1931 VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17820 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Is één groot Katholiek Dagblad gewenscht? [ennemen 'IfêPofiandel leden Pamflet tegen Z. H. den Paus Auto tegen boomen opgereden BROOD, BAKKERS EN LANDBOUWERS Botsing in de lucht TOESTANDEN! Bom gevonden in de St. Pieterskerk te Rome Kind onder de tram geraakt 'N HEERLIJK RESULTAAT Aardbeving in Nicaragua Weer een doodelijk motorongeluk te Halfweg Telegrafisch Weerbericht VOORNAAMSTE cKIEUWS J. J. WEBER ZOON Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen, die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam: Naam: Adres: Adres: Naam: Naam: AdrésV - AdEêSL^. BUREAUX NA8SAULAAN 49 Teltfoon No. 13866 (drie lynen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AAMBOD-ADVERTEN TIES, 1—4 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct. bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f Vjl tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen UUUU»" Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet ol een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bij een breuk van been of arm bij verlies van 'n anderen vinger Over deze vraag, welke in den laatsten tijd ongetwijfeld actueel is geweest, lezen we in het pas verschenen nummer „De Kath. Pers", orgaan van de Nederl. Kath. Joumalistenvereenigng, de voigende interes sante mededeeling: „Er is in de laatste maanden ten onzent heel wat te doen geweest, toen de mogelijk heid dreigde, dat de Tijd te Amsterdam over zou gaan aan de Maasbode en we op die wijze zouden krijgen één groot katholiek dagblad. Deze mogelijkheid is thans van de baan, doordat de Tijd als zelfstandig orgaan ge vestigd blijft en voor ons is er daarom wei nig reden op de polemiek rond 't vraagstuk der concentratie hier verder in te gaan. Op één zaak willen we intusschen even de aandacht vestigen, nJ. op het feit, dat onze vereeniging reeds op 14 Januari 1923 in een algemeene vergadering de onwen- schelijkheid van deze concentratie tusschen twee bladen ais Tijd en Maasbode heeft uit gesproken. Ook nu bleek weer, dat vooral bij outsi ders (en heel wat kath. geestelijken verkon digden in de afgeloopen weken openlijk deze meening) de gedachte bestond, dat samen voeging van Tijd en Maasbode toch dit groote voordeel had, dat wij één groot ka tholiek blad kregen. Op het Kath. Pers-Congres, bij gelegen heid van den eersten Ned. Kath. Dag te Nij megen in 1922 gehouden, heeft de geeste lijk adviseur van de Ned. R. K. Joumalis- ten-Vereeniging Pater Bonaventura Kruit wagen O.P.M., een rede gehouden over de Kath. pers en daarbij verdedigde hü o.m. de volgende stelling: „Het is niet wenschelijk, dat er in ons kleine landje één Roomsch orgaan wordt opgericht zóó groot, dat het alle ernstige concurrentie onmogelijk zou maken." Deze stelling kwam ook in bespreking op een algemeene vergadering van de Nederl. Kath. Journalisten op 14 Januari 1923 in Utrecht gehouden, waarbij toen Dh. Wilmer uit Leiden wees op een gerucht, dat Tijd en Maasbode tot één groot orgaan zouden sa mensmelten. Algemeen was men toen van meening, dat dit voor de katholieke- zaak noodlottig was en voor de vrije gedachten- wisseling het zeer gewenscht was, dat deze twee bladen naast elkander bleven bestaan. En Pater Kruitwagen zeide bij die gele genheid, toen hij zijn stelling nader verde digde, dat naar zijn stellige overtuiging „één groote krant dan aan haar eigen groot heid ten onder zou gaan." Deze stelling van Pater Kruitwagen werd op deze vergadering algemeen als juist er kend. Het leek ons wel van belang, om deze dis cussie hier nog eens naar voren te brengen, nu dit gevaar voor de katholieke journalis tiek in ons land zoo van nabij heeft gedreigd. Een gevaar niet alleen voor de kath. zaak, of voor De Tijd, maar, volgens de meening van Pater Kruitwagen, en o.i. niet ten on rechte, ook voor de Maasbode." De Italiaansche regeering treedt er tegen op Gisteren protesteerde de „Osservatore Ro mano", het officieel orgaan van het Vati- caan, tegen het verschijnen van een tegen den Paus gericht pamflet, dat aan verschil lende kiosken werd verkocht. Hierdoor werd de aandacht der autoriteiten op het schot schrift gericht en nog gisteren werden alle onverkochte exemplaren in beslag genomen door de politie, die ook een onderzoek in stelde naar de schrijvers van het pamflet. Overeenkomstig het Concordaat met het Vaticaan zullen zij worden gestraft wegens beleediging van den Paus op Italiaansch grondgebied en wel volgens dezelfde straf maat, waarmee ook beleedigingen van den koning worden gestraft. Volgens mededeeling van de zijde van de Italiaansche autoriteiten zouden de vier schrijvers geen fascisten zijn. In de kringen van het Vaticaan heeft het snelle ingrijpen der regeering een uitsteken den indruk gemaakt. Men ziet er de beteekenis in, dat men ook in regeeringskringen een oplossing van het huidige conflict wenscht. (Deze laatste conclusie laten wij voor re- -kening van het persbureau Vaz Dias). Opbrengst Rijksmiddelen Verminderde opbrengst over Juni 1931 ruióweg 43 Haarlem. SJ Twee ernstig gewonden Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft op den Geldropscheweg tusschen Halfweg en 't spoorwegviaduct een ernstig auto-ongevai plaats gehad. Een auto, waarin twee per sonen zaten, reed, doordat een achterband sprong, tegen eenige boomen op en werd tctaal vernield. De inzittenden, de eerste monteur Coppen en de chauffeur H., die een proefrit maakte met den auto, werden zeer ernstig gewond. C. kreeg een zeer ernstige wonde aan het achterhoofd en de chauffeur H. bekwam eenige vleeschwonden aan ge laat en handen. Dr. Slager uit Eindhoven verleend^ de eerste geneeskundige hulp, waarna de beide gewonden naar het zieken huis te Eindhoven werden overgebracht. De toestand van Coppen is hopeloos. De politie stelt een onderzoek in. Eenigen tijd geleden vonden wij in de „Handelsberichten" van het ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheid een hoogst interessante vergelijking der tarwe- en broodprijzen in de jaren 1913 en 1930. In 1913 kostte de tarwe 9 cent per kilo en het brood rond 14,5 cent voor de zelfde éénheid. In 1930 echter kostte een kilo tarwe maar 6 cent en een kilo brood 23,5 cent. (Van een kilo tarwe maakt men ongeveer evenveel brood). Dat wil dus zeggen, dat men voor het verwerken van de tarwe tot brood in 1913: zes en een halven cent per kilo berekende en in 1930: zeventien en een halven cent. M.a.w. dat men voor het verbouwen maar 2/3 betaalt van 1913 en voor het verwerken van tarwe tot brood driemaal zooveel. Vergelijkt men dit met het feit, dat de loonen van de boeren sinds 1913 zijn verdubbeld, dan ligt glashelder de oor zaak van de steeds toenemende werk loosheid in den landbouw voor ons open. Immers: wanneer het finantieele resultaat van den tarwebouw maar 2/3 bedraagt van vóór den oorlog, wanneer de tarwe maar 2/3 opbrengt van vroeger, terwijl men den landbouwers het dubbele moet be talen voor het bewerken van het land, is het duidelijk, dat die bewerking moet afnemen aan intensiviteit. Men moet dus zijn toevlucht nemend ófwel tot ex tensieve cultuur, die oppervlakkig is en het land uitput, ófwel tot mechanisatie, die steeds meer voortschrijdt naarmate deze wanverhouding grooter wordt. Het eerste gevolg nu van extensiviteit is ge brek aan land, het eerste gevolg van mechaniseering: een teveel aan arbeids krachten. In beide gevallen dus in laat ste instantie: toename van werkloosheid onder de landbouwers. Daarnaast staat het driemaal zoo hoog loon voor het bewerken van tarwe tot brood. Wij misgunnen den bakkers een goed loon niet, maar zij zullen toch moeten toegeven, dat de verhouding van hun aandeel in den prijs van het brood tegenover dat van de voortbrengers der tarwe een wanverhouding is. Dat ligt niet aan hen. Dat ligt eenvoudig aan de toestanden op de wereldmarkt, aan het feit, dat al leen graan en niet brood een product is, dat deel uitmaakt van den wereld handel. Brood komt uiteraard alleen in den kleinhandel en juist in ons land is de daling van de kleinhandelsprijzen véél en véél geringer dan die der grooi- handelsprijzen. (Van Dec. 1929 tot Dec. 1930 daalden in ons land de grootban- delsprijzen met 20,74 en de klein handelsprijzen slechts met 5.48 In Duitschland is de verhouding b.v. heel anders: daar beloopen deze cijfers resp. 12,29 en 11,43 in Amerika 1719 en 13,26 enz.). Wat een dergelijk verschil beteekent toont de kwestie van den broodprijs zeer klaar, naar wij neenen. Intusschen heeft de regeering een maatregel genomen, die elders ook wel is toegepast: het menggebod. (Duitsch land kent een soortgelijk gebod voor brood, Brazilië heeft het onlangs inge voerd voor kolen). Door dit menggebod zal het brood wellicht eenige centen duurder worden per kilo. Afdoende hulp is dit niet. De schrijver in de „Handelsberichten" constateert, dat de arbeiders en arbei dersleiders zich krampachtig vastklem men aan de loonen van de industrie en van de stad en meenen, dat de loonen van den landbouw zich daaraan wel omhoog zullen trekken. Dat nu is on juist, zoolang de landbouw niet in staat is den prijs van de producten te regelen naar zijn eigen kosten, naar zijn eigen loon. Wil men den toestand van vóór den oorlog herstellen, door de prijzen op te voeren, dan moeten deze stijgen tot 44,5 cent per Kg. Dat kan men gemakkelijk narekenen. Wil men daarentegen de prijzen laag houden terwille van de consumenten, dan moet men 't zoeken in de kosten van bereiding en distributie van 't brood. De kwestie is moeilijk, zooals alles moeilijk is, wat met de krisis samen hangt. Het wil ons echter vóórkomen, dat een beetje meer bereidvaardige natio nale solidariteit ons al een heel eind op weg zou kunnen helpen! Als men maar wiL We leven toch wel in een rare wereld! Het is al méér opgemerkt: hier wordt ernstig gebrek geleden, wijl het geld ontbreekt om voedsel te koopen, daar wordt opzettelijk voedsel vernietigd, omdat er te véél van is, zoodat het geen waarde heeft. Om dezen tijd van het jaar is het al meer voorgekomen, dat men hier en daar tot voedselvernietdging overging en verleden jaar hebben wij daarom trent nog heel uitvoerig onze meening gegeven. Thans is de Duitsche krisis het geval nog eens ingewikkelder komen maken. De Rotterdamsche „Voorwaarts" schrijft over den toestand op de tuin bouwveiling te Rotterdam: „In plaats van dertig- tot vijfendertig duizend gulden, zooals in dezen tijd van het jaar midden in het seizoen nor maal zou zijn, werd gisteren omgezet voor achtduizend gulden. Vele tuinders blijven eenvoudig thuis, om niet de onnoodige kosten en moeite te maken van het transport naar Rotter dam. Alleen van eerste kwaliteit produc ten probeert men nog zooveel mogelijk af te komen, maar de prijzen zijn zeer ge drukt. De exporteurs, die nog inkoopen, specu- leeren min of meer op den goeden afloop. Blijft het Duitsuhe geld zijn waarde hou den, dan heeft men goede zaken gemaakt, maar daalt het Duitsche geld, dan loopt men kans groote verliezen te lijden. Het gevolg is, dat zeer velen maar nalaten in te koopen. Door de sterke daling van den export naar Duitschland is er vanzelfsprekend een overgroot aanbod voor de binnen- landsche markt en den Engelschen export, zoodat ook daarvoor de prijzen sterk ge zakt zijn. Tomaten, waarvoor op deze veiling een prijs van 14 a 15 ct. per pond normaal is, brengen nu 5 a 6 ct. op, hoewel de aan voer aanmerkelijk minder is dan gewoon lijk. De kweekers gooien eenvoudig de vruchten op den mesthoop, of bestemmen ze voor veevoeder. Zoo is het ook op de veiling zelf gesteld. Bij vrachtwagens vol worden de groenten en vruchten als waar deloos afval weggevoerd. Per dag worden ongeveer 1400 kisten komkommers op de veiling „doorgedraaid" bestemd voor mest hoop of veevoeder. Deze dienst voor den massalen afvoer is speciaal uitbesteed! Ook op de markt op het Noordplein alhier, die ingericht is op de plaatselijke Rotterdamsche consumptie, ondervindt men de gevolgen van dezen abnormalen gang van zaken. Voor sla, waarvoor men gewoonlijk in dezen tijd van het jaar omstreeks 2. maakt, ontvangt men in deze dagen 50 a 60 ct. per 100 kroppen. De komkommers brengen 50 ct. op per 100 stuks, in plaats van zeven a acht gul den, zooals normaal is." Wie kan er uit een dergelijke werking van onze „ekonomische wetten" nog wijs worden? In Duitschland eet men nu extra- dure groenten, omdat er minder aan voer is, omdat de buitenlandsche con currentie vrijwel ontbreekt, en omdat de Duitschers, voorzoover zij hier nog inkoopen konden doen, deze met sterk omlaag gedrukte marken moesten be talen. En hier zit men met z'n voorraad zoo verlegen, dat men hem zelfs systema tisch afvoert, en vernietigt of aan 't vee voorwerpt. De arme tuinders mogen op 'n houtje bijten de exporteurs kunnen geen zaken doen, wat ook niet prettig is. Zoo worden alle menschen geplaagd, behalve dan een groep, die toevallig dezen keer misschien eens profiteert: de groep der tuinders in Duitschland. Wie kan er nog wijs uit worden? Of en deze vraag is belangrijker wie kan er nog vrede mee hebben? Gelukkig tijdig ontdekt De „Piccolo" meldt uit Vaticaansche stad dat gisteravond Pauselijke gendarmen bij hun gebruikelijken rondgang door de St. Pieterskerk kort voor de sluiting in den rechtervleugel een bom hebben gevonden. De bom werd naar den commandant ge bracht, die haar op een geïsoleerd terrein liet neerleggen, om haar naderhand door deskundigen te doen onderzoeken. In den loop van den nacht is de bom ech ter ontploft zonder slachtoffers te maken of materieele schade aan te richten. Op slag gedood Blijkens het overzicht van de opbrengst der rijksmiddelen over de maand Juni 1931 was de opbrengst over Juni 1930 4.885.420.31 hooger dan over dezelfde maand van dit jaar. Geraamd was een opbrengst van 39.158.020.83, doch zij was 34.842.685.12. De inkomsten ten bate van het „Gemeente fonds" over Juni 1931 bedroegen 66.683.19. De inkomsten ten bate van het „Leening- fonds 1914" bedroegen over Juni 1931 4.596.086.96 tegen 5.545.789.77 over de zelfde maand in 1930. De inkomsten ten bate van het „Wegen fonds" waren over de maand Juni 1931 671.482.48 tegen 527.453.32 over Juni 1930 De Zuiderzeewerken De sluis te Kornwerderzand in gebruik genomen De nieuwe sluis te Kornwerderzand is gisteren in gebruik genomen. Nadat den dag te voren een met vlaggen versierd betonningsvaartuig door de sluis was gegaan, is gisternamiddag de eerste groote passagiersboot, de „Van der Wijck" geschut. Wanneer de electrische installatie gereed is, zal de sluis officieel worden geopend. UW vruchten met ONZE inmaakdranken „INBRA" INmaak-BRAndy 1.35 p. f'- Inmaak-Brandewijn 1.95 p. fl. Inmaak-Brandewijn 2.70 p. L. Inmaak-Genever 2.10 p. fl. Inmaak-Genever 2.90 p. L. Verschillende steden verwoest Naar gemeld wordt, moet in Nicaragua een hevige aardbeving gewoed hebben, waar bij verschillende steden totaal verwoest zijn. Het aantal slachtoffers en andere bizon- derheden zijn nog niet bekend, daar alle telegrafische en telefonische verbindingen verbroken zijn. De verhooging van dijken op Texel Minister Reymer bezoekt de werkzaam heden De Minister van Waterstaat bracht giste ren een bezoek aan het eiland Texel, waarbij tevens in oogenschouw werden genomen de vanwege den Rijkswaterstaat en de Zuider zeewerken in uitvoering zijnde werken ter verhooging van de dijken aan de Zuidzijde van dat eiland. N oordzeevisscherij Herziening van de conventie 1882 met Engeland Gisteren werd in het Britsche Lagerhuis aldus meldt Reuter de vraag beant woord, welk antwoord aan Nederland zou worden gegeven inzake het aanbod van Nederland aan de Britsche Regeering om deel te nemen aan een internationale con ferentie, beoogende herziening van de conventie van 1882 betreffende de Noord- zee-visscherü. Dalton, onderstaatssecretaris van Buiten landsche Zaken, zeide, dat het antwoord aan de Nederlandsche Regeering nog in studie is. Op de vraag wanneer en wat geantwoord zou worden, ging Dalton niet in. Met 80 K.M.-vaart tegen auto opgereden Eén doode en een gewonde. Gisteravond ongeveer half zeven kwam van Haarlem in de richting Amsterdam over den Haarlemmerstraatweg een motor met duopassagier. Ter hoogte van de kistenfa briek „Phoenix" stond aan de rechterzijde van den weg een vrachtauto. Door een tot nog toe onbekende oorzaak reed de motor tegen dien vrachtwagen met een vaart, van, volgens getuigen, 80 K.M. per uur. De bestuurder zoowel als de duopassagier werden over den weg geslingerd. Een der personen bekwam een ernstige schedelfrac tuur. Zijn tóestand was levensgevaarlijk. De andere was bewusteloos en had een wonde aan het hoofd. Beide personen waren af komstig uit Den Haag en genaamd F. Bar- bering en G. N. Lijngraaf. Men heeft niet kunnen vaststellen, wie van hen den motor bestuurde. De motor, een Indian Scout, was aan de voorzijde ingedrukt. Dr. Baumann uit Half weg verleende geneeskundige hulp. Beide gewonden werden per ziekenauto's van Ma thot uit Haarlem naar de Mariastichting al daar overgebracht. Daar bleek hun toestand zoo ernstig, dat zij onmiddellijk van de H.H. Sacramenten der Stervenden moesten worden voorzien. Later is Lijngraaf aan de bekomen ver wondingen overleden. De toestand van Bar- bering is naar omstandigheden redelijk, doch baart nog zorg. De Halfwegsche politie heeft de zaak in onderzoek. Bankbiljetten uit een koffer gestolen In een hotel te Zandvoort In een hotel te Zandvoort heeft een jonge Hollander zich schuldig gemaakt aan dief stal van bankbiljetten uit een koffer, toe- behoorende aan een Duitsch meisje. Hij was met «haar in kennis gekomen en heeft van haar vertrouwen schandelijk misbruik ge maakt. Na de diefstal is hij met de Noorderzon vertrokken. De Katholieke Actie in Italië Adres van deelneming van de Aartsbroeder schap der H. Familie Het plan bestaat om namens alle Neder landsche afdeelingen van de Aartsbroeder schap der H. Familie een adres van deel neming te richten aan Z. H. den Paus. In het Zondagsblad der H. familie wordt dienovereenkomstig een verzoek ge daan aan de eerw. heeren directeurs om aan de redactie van genoemd blad (St. Jo zefkerk, 's-Bosch) hun adhaesie te betuigen met opgave van het aantal leden hunner afdeeling. Nederlandsch geld in Duitschland Wisselen mogelijk. Vanwege het Duitsche gezantschap te 's-Gravenhage wordt het volgende medege deeld: De veronderstelling, dat Nederlandsche reizigers tijdens hun verblijf in Duitschland niet kunnen wisselen, is onjuist. Integendeel, alle banken nemen buitenlandsch geld aan en betalen door bemiddeling van de Rijks bank de waarde in Duitsch geld uit. Hoogste barometerstand 770.4 te Biarritz. Laagste barometerstand 741.4 te Nordöyan. Verwachting: Aanvankelijk matige tot zwakken, Zuid Westelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, en weinig of geen regen. Later krimpende en weer toene mende wind, waarschijnlijk met regen en weer kans op onweer. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 10.05 aan de posten van Delfzijl tot en met Hoek van Holland: „Attentiesein neer!" Bom gevonden in de St. Pieterskerk te Rome. (blz. 1, lste blad) In Nicaragua heeft een aardbeving ver schillende steden verwoest. (blz. L lste blad) De opbrengst der rijksmiddelen bedroeg over de maand Juni 4.885.420 minder dan over Juni 1930 en over het eerste halfjaar 26.827.759 minder dan over de eerste helft van 1930. (blz. 1. lste blad) Wederom een doodelijk verkeersongeval te Halfweg. (blz. 1, lste blad) Nederlandsch geld in Duitschland; wisse len mogelijk. (blz. 1, lste blad) Krisis in de trawlervisscherij te IJmuiden. Commissie van onderzoek benoemd. (blz. 2, lste blad) Frits Schuurman is benoemd tot dirigent van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap". Overeenkomst met de H. O. V. (blz. 1, 2de blad) Een Amsterdamsche koopman is vermoe delijk in den trein beroofd van juweelen ter waarde van 25 mille. (blz. 1, 2de blad) Een stuk van den zijmuur der oude Maas brug te Maastricht afgebrokkeld en in de Maas gevallen. (blz. 1, 2de blad) De invoer van Nederlandsche kolen in Frankrijk wordt met ongeveer de helft ver minderd. (blz. 1, 2de blad) Toenadering BelgiëNederland; belang rijke rede van staatsraad Segers. (blz. 1, 2de Mad) De Nederlandsche pelgrims naar Lourdes aldaar in goeden welstand aangekomen. (blz. 1, 2de blad) Straathandel in marken bij Nijmegen. (blz. 1, 2de blad) Capablanca wint van Euwe in de derde party. (blz. 2, 2de blad) Het concours-hippique te Hoofddorp. (blz. 2, 2de blad) Belangrijke verklaring van minister Dietrich. (blz. 1. 3de blad) Leening van 500 millioen dollar aan Duitschland? (blz. L 3de blad) Frankrijk zou initiatief nemen tot hulp verleening aan Duitschland. (blz. 1, 3de blad) Het rapport der rubbercommissie is ver schenen. Geen oplossing gevonden. (blz. 2, 3de blad) Jaarverslag Deli Maatschappij. Winst f 117.386 op nieuwe rekening. (blz. 2, 3de blad) De Oceaan-vlpcht van de Hongaarsche vliegers geslaagd. (blz. 2, 3de blad) Benoemingen St. Joseph-Congregatie van Mill Hill. (blz. 2, 3de blad) Barometerstand 9 uur v.m.: 7.62 stil stand. OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem De lantaarns moeten morgen worden op gestoken om 9.41 uur. Vier dooden In de omgeving van de stad San Antonio ln den staat Texas zijn twee militaire vliegtu;gen met elkaar in botsing gekomen, Waarbij vier militaire vliegers om het leven kwamen. Het 2 -jarig jongetje B. speelde giste renmiddag in de Rozenstraat te Haarlem. Plotseling stak het kind de straat over, met het noodlottig gevolg, dat het onder een juist passeerende tram raakte en door de voorste wielen overreden werd. Het kind was op slag dood. Het deerlijk verminkte lijkje is naar het St. Elisabeths-Gasthuis overgebracht. TELEFOON 13676 - 12033 WINKELS KLEINE HOUTSTRAAT ESSCHILDERSTRAAT ATJEHSTRAAT Depóts; Door de geheele stad. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Ceneve te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1