Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamscne Beurs Cheque-koersen HERINGA WÜTHR1CH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders De financieele toestand van Duitschland De krisis in de IJmuider Trawlvisscherij Agenda 17 Juli Agenda 18 Juli Het Ontwapenings- petitionnemenf De nieuwe burgemeester van Bloemendaal MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam STADSNIEUWS BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE BLOEMENDAAL AERDENHOUT ZANDVOORT Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- VELSEN DAMMEN het ZWEMMEN 168% 89% 66% 43 111 43 283% 53% 47 7% 30 85 25 220 115 7% 86% 61 42 42 35 115% 338% 89 213% 248 35 279 160 29 22 Een en ander over de hulpverleening De geheele Fransche pers verwacht met spanning de aankomst van de Duitsche ministers Dr. Brüning en Dr. Curtius te Pa rijs, waar zij Zaterdagmiddag kunnen aan komen. Inmiddels put men zich uit in gis singen omtrent het besluit van den minister raad, die in elk geval voor hulpverleening garantie van Duitschland verwacht. Vol gens een aantal bladen zou men in prin cipe hebben besloten Duitschland door de bank van Engeland, de bank van Frankrijk en de federale reserve banken een crediet van 500 millioen dollar toe te staan, ter vei ligstelling van de mark. Dit crediet zou dan later worden omgezet in een leening van dezelfde grootte, waaraan zouden deelnemen Frankrijk, Engeland, Amerika, Italië en België en welke leening in 10 Jaar aflosbaar zou zijn. Een nog in te stellen commissie zal toezicht houden op de aflossing van de leening, die door de bank voor internationale betalingen zou worden uitgegeven. Volgens de „Excelsior" bestaat het Fransche plan uit 5 hoofdpunten, die betrekking hebben op de Fransche hulpver leening en de door Frankrijk geëischte ga rantie. Volgens deze punten zullen de Euro- peesche groote mogendheden en Amerika de bank voor internationale betalingen de voor Duitschland noodige credieten ter be schikking moeten stellen. De internationale bank zal deze credieten aan Duitschland leenen. Zij zullen worden gegarandeerd door de gewone inkomsten van het rijk. De rijksregeering heeft daaren tegen de verplichting gedurende een be paalde periode niets te doen wat het ver trouwen kan schokken en wat aanleiding zou kunnen zijn voor verzwakking van de mark. Volgens de Daily Herald komen de Duit- sehe ministers naar Parijs zonder daartoe een uitnoodiging te hebben ontvangen. De gedachte om Br'üning en Curtius naar Pa- rij» te ontbieden zou afkomstig zijn van Henderson. Laval kon van den Franschen ministerraad geen machtiging krijgen om de Duitsche ministers officieel uit te noodigen. De rechtervleugel van zijn Kabinet heeft zich hiertegen beslist verzet. De Fransche regeering gaat er echter mee accoord, dat Brüning en Curtius naar Pa rijs komen. In de practijk is er dus weinig verschil want zij zullen alle besprekingen bijwonen, maar het onderscheid is met opzet ge maakt. Ook de „Vorwarts" heeft uit Parijs ver nomen, dat Laval bereid zou zijn toe te stemmen in een gezamenlijk crediet aan Duitschland van 500 millioen dollar, welk crediet naderhand zou worden omgezet in een nationale leening. Volgens het blad zou men hebben gedacht aan de inkomsten van de rijksspoorwegen al3 garantie voor deze leening. 'Volgens den diplomatieken medewerker van de „Daily Telegraph" zal de Londen- sche ministerconferentie zich bezig houden met de volgende vraagstukken: Het verstrekken van internationale cre dieten, leeningen of andere financieele steun aan Duitschland in grooten omvang onder regeeringsgaranties en eventueel onder aus piciën van den Volkenbond. Ten 2de de fi nancieele garanties die Duitschland moet geven. Ten 3de vraagstukken, van bijzondere internationale samenwerking op economisch gebied, welke vraagstukken voortvloeien uit de financieele crisis van Duitschland en midden-Europa. Ten 4de de politieke garan tie die Frankrijk van Duitschland eischt. Uit de „Daily Herald," die* de arbeidersre- geering zeer na staat, blijkt, dat de plotse linge bijeenroeping van de ministerconfe rentie door de Engelsehe regeering voor een deel moet worden verklaard uit de bezorgd heid, die zij koestert ten aanzien van de verdere ontwikkeling van den financieelen en economischen toestand. Klaarblijkelijk heeft men ook in bank- kringen een sterken druk op de regeering uitgeoefend. De Duitsche ministers naar Parijs zonder uitnoodiging? Volgens de „Daily Herald" komen de Duitsche Ministers naar Parijs zonder daar toe een uitnoodiging te hebben ontvangen. De gedachte, om Brüning en Curtius naar Parijs te ontbieden zou afkomstig zijn van Henderson. Laval kon van den Franschen Ministerraad geen machtiging krijgen, om de Duitsche Ministers officieel uit te noodigen. De rechtervleugel van zijn kabinet heeft zich hiertegen beslist verzet. De Fransche regeering gaat er echter mee accoord, dat Brüning en Curtius naar Parijs komen. In de practijk is er dus weinig verschil want zij zullen alle besprekingen bijwonen, maar het onderscheid is met opzet gemaakt. De Rijksdag niet bijeen In de heden te houden zitting van het Seniorenconvent zullen, naar het „Berl. Tbl." verneemt, ook de soc.-dem. tegen de bijeen- roeping van den Rijksdag stemmen, zoodat een meerderheid daartegen is verzekerd. Over de wijziging der noodverordening van 6 Juni zullen binnenkort onderhandelingen worden geopend, welke, naar tnen volgens hetzelfde blad in parlementaire kringen ver wacht, waarschijnlijk tot overeenstemming tusschen de regeering en de partijen zullen leiden. Nieuwe noodverordening. De Herstecómmissie der Rijksregeering is hedenmorgen te 11 uur bijeengekomen, ten einde maatregelen te beramen ter voorko ming van moeilijkheden bij de heropening der banken en tegen de kapitaal-vlucin. Waarschijnlijk zullen, tot regeling dezer kwestie morgen nieuwe noodverordeningen worden gepubliceerd. Sluitzegels „Mittovos' Thans verkrijgbaar Naar wij vernemen zijn de sluitzegels van de „Mittovos" verkrijgbaar gesteld en wel in de parochie-boekhandels. Gouden Echtpaar Het echtpaar J. van Duyn en Chr. Vis sers, wonende Bisschop Ottostraat 24, gaat vandaag de bruidsdagen in van zijn gouden eechtvereeniging. Bruid en bruidegom, die resp. 77 en 75 jaar zijn, genieten ondanks hun hoogen ouderdom nog een goede ge zondheid. Vrienden en bekenden van de feestvie rende oudjes hebben ter gelegenheid van dat huwelijksfeest een mooie eerepoort voor de woning geplaatst en vanavond zal beiden echtelieden een aubade gebracht worden. Gebouw „St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur „Alberdingk Thijm", 8 uur Woningbouwvereniging, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gebouw „St. Bavo" „Geel-Wit", 6 uur. Gewone zittingen 4 en 7 uur. Gemeentelijke Dienst Lichamelijke Opvoeding In het tijdvak 115 Juli zijn in de ge meentelijke bad- en zweminrichtingen totaal 40163 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart: Abonné's 2636 mannen, 1802 vrouwen; 35 ets. baden 117 mannen, 82 vrou wen; 10 ets. baden, 531 mannen, 407 vrou wen; Vereenigingsbaden, 592 mannen, 229 vrouwen; schoolbaden 2013 mannen, 1380 vrouwen; kostelooze baden 6294 mannen, 6133 vrouwen. Totaal 12183 mannen en 10088 vrouwen. Delft: Abonné's 5798 mannen, 5777 vrou wen; 35 ets. baden, 270 mannen, 247 vrou wen; 10 ets. baden, 1197 mannen, 1047 vrou wen; vereenigingsbaden 65 mannen, 103 vrouwen; schoolbaden, 2171 mannen, 1272 vrouwen. Totaal 9501 mannen en 8446 vrou wen. Commissie van onderzoek ingesteld De Minister van Staat Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw heeft een commissie ingesteld, aan welke wordt opge dragen een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van den ongunstigen toestand waarin het trawlvisscherij bedrijf te IJmuiden verkeert, omtrent de uitkomsten van dat onderzoek op korten termijn verslag uit te brengen en daarbij zoo mogelijk de middelen aan te geven, welke zouden kunnen worden aangewend tot verbetering van dat bedrijf. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer R. C. Rijkens, burgemees ter der gemeente Velsen, tot leden de heeren J Brautlgam, lid van de Tweede Kamer te Rotterdam; A. B. Brouwer, chef der afd. Visscherijen van 't Dep. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te Den Haag, dr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer te Den Haag, S. Koster, directeur van de ver- eenigde Exploitatie Maatschappij te IJmui den, mr. M. de Mos, advocaat en procureur te Scheveningen en F. J. H. Schneiders te IJmuiden en tot secretaris de heer M. K. Hofstede, secretaris der gemeente Velsen. Fiets gestolen Een fiets die in de Spanjaardslaan nabij het H. F. C.-terrein stond, is gestolen. Installatie 6 Augustus Donderdagmorgen heeft de nieuwe bur gemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex een kort, niet-officieel, bezoek aan de gemeente gebracht, waarbij hij op het raadhuis een onderhoud had met den loco-burgemeester, wethouder J. C. Laan, den gemeente-secre taris, mr. dr. J. F. Veeren en het raadslid, den heer A. Cassée. Binnenkort hoopt de burgemeester de ge meente weer te bezoeken in gezelschap van zijn echtgenoote, in verband met het zoeken van een huis. In een buitengewone zitting van den ge meenteraad op 6 Augustus zal de installatie van den nieuwen burgemeester plaats heb ben. Benoemd Mej. J. N. Keyser alhier, is benoemd door den gemeenteraad van Amsterdam tot on derwijzeres in de lichamelijke opvoeding al daar. Examens Hoofdacte HAARLEM, 16 Juli. Geëxamineerd 6 vrou welijke en 6 mannelijke candidaten. Ge slaagd mej. J. Gros, te Amsterdam en de heeren J. K. Timmer, C. H. F. Luske en Th. J. Vulling, allen te Amsterdam en H. Buis- ma te Aalsmeer. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Woninginrichting Johs. Neder- koom en Zoon, van de N. V. Automobiel maatschappij v.h. Gebr. Houtkooper en van de N. V. Lourens Coster, Maatschappij voor courant-uitgaven en Algemeene Drukkerij alle alhier. Excursie R. K. Grafische Bond De Ontwikkelingscommissie van bovenge- noemden bond organiseert Zondag 19 Juli een excursie naar de N.V. Bijenstand „Mel- lona" te 3antpoort. Zij, die aan deze excursie wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij een lid van de Ontwikkelingscommissie. Het vertrek is bepaald op- 10.15 uur bij het station Santpoort, vanwaar gezamen lijk naar „Mellona" gewandeld wordt. Museum van Kunstnijverheid De bibliotheek van het Museum van Kunstnijverheid, Prinsenhof 7, Pandpoort, zal wegens vacantie van 22 Juli tot en met 22 Aug. a.s. gesloten zijn. Ontheffing Winkelsluiting Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op den door de Maria Congregatie, vrouwelijke jeugd, Parochie St. Antonius van Padua, op 26, 27 en 28 Juli 1931 in het ge bouw „St. Vincentius" aan de Zoetestraat te houden bazar ingevolge de verordening op de winkelsluiting ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die verorde ning in dier voege, dat die winkels op bo vengenoemde dagen na des namiddags 8 uur tot des namiddags 11 uur, voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medegenomen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels (kramen), van 25 Juli 1931 tot en met 2 Augustus d.a.v. geplaatst op een ter rein aan den Nieuwen Rijweg, op welk terrein het Spaarndam's Fanfarecorps „Crescendo" gedurende genoemd tijdvak een muziekcon cours zal houden, ingevolge de verordening op de winkelsluiting ontheffing hebben ver leend van de verbods-bepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels op 25 Juli en 1 Augustus 1931 na des mid dags 10 uur en op de overige dagen nè, des namiddags 8 uur, voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden ver kocht en het verkochte medegenomen. Nog enkele dagen De stroom van geteekende formulieren voor het ontwapeningspetitionnement houdt nog steeds aan. Men heeft het ons blijkbaar gemakkelijker willen maken door niet alles reeds na de eerste oproeping te sturen! Een oplettendheid, waarvoor wij buitengewoon gevoelig zijn! Maar nu begint het langzamerhand te spannen. De eerste helft van den termijn van teekening is ruim achter den rug. Den 20sten Juli zal het de laatste maal zijn, dat het formulier wordt geplaatst. Nog maar drie dagen dus. En het geldt hier een peti tionnement, waarvoor de handteekeningen verzameld worden door Nederlandsche bla den van all; richtingen. Een petitionnement van het Nederlandsche volk derhalve. Zoudt gij, lezer, die nog niet geteekend hebt, het niet achteraf betreuren, indien wij met een in verhouding tot ons zielental be trekkelijk klein aantal handteekeningen bij de Ontwapeningsconferentie te Genève zou den aankomen? Is daar ook uw naam niet mee gemoeid? Wacht dus niet tot den laatsten dag en teekent dadelijk, indien gij het nog niet gedaan hebt, daar rechts beneden in den hoek. Wekt ook uwe kennissen daartoe op; denkt aan uwe dienstboden. Helpt dit peti tionnement te maken tot een werkelijk Ne- derlandsch petitionnement, d.w.z. tot een be tooging van het geheele Nederlandsche volk, mannen en vrouwen van 18 Jaar en ouder! Meer dan een half millioen handteekeningen Men deelt ons mede, dat het aantal on- derteekeningen van het petitionnement voor internationale ontwapening van „De Neder landsche Dagbladpers" Donderdag 16 Juli steeg met niet minder dan 140.000 tot ver boven het half millioen. Uitslag Verkoopingen De uitslag der gisteravond gehouden ver koopingen in ,,'t Notarishuis" aan de Bilder- dijkstraat 1, is als volgt: Notaris W. H. van Arkel: No. 1 niet geveild. No. 2. De onder architectuur van J. van den Ban gebouwde villa genaamd „Boschkant", gelegen op een der mooiste gedeelten van Haarlem, Westerhoutpark 10, groot 9 Aren 45 centiaren. 41500.Opgehouden. Notarissen B. M. Semé te Haarlem en J. D. Meiners te Amsterdam: No. 3. Een villa met erf en tuin aan den De Genestetweg No. 10 te Bloemendaal. 14.100.— W. Hoek. Notaris G. Wolzak Hzn.: No. 4. Een keurig onderhouden beneden en bovenwoning en erf te Haarlem aan den Schoterweg No. 78 zwart en rood. 8275Postma en Van Nieuwenhe- ven q.q. No. 5 Een woonhuis en erf te Haarlem aan de Baljuwslaan No. 21. 2200.Opgehouden. No. 6. Een huis en erf te Haarlem aan de Haasstraat No. 1. 2375.Opgehouden. No. 7. Een woonhuis en erf te Haarlem aan de Kritzingerstraat No. 47 hoek Dr. Leydsstraat, zeer geschikt voor winkelhuis. 4600.Opgehouden. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven: No. 8. Een woonhuis met afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan de Wouwer- manstraat No. 45 zwart en rood, groot 90 centiaren. No. 9 Een woonhuis met afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan de Wouwer- manstraat No. 47 zwart en rood, groot 89 centiaren. De perceelen No. 8 en 9 gecombineerd. 13020.—, H. v. d. Laan. No. 10. Een woonhuis en erf te Haarlem aan de Raamstraat No. 23. No. 11. Een woonhuis en erf te Haarlem aan de Raamstraat No. 23 a. 90 P®rceelen No- 10 en 11 gecombineerd. 1975.Opgehouden. Notaris T. Bruijn Pz.: No 12. Een huis en erf te Haarlem aaa den Burgwal No. 41, groot 50 centiaren No. 13. Een huis en erf te Haarlem aan den Burgwal No. 43, groot 45 centiaren. No. 14. Een huis en erf te Haarlem aan den Burgwal No. 45, groot 43 centiaren No. 15. Een huis en erf te Haarlem aan de Koolsteeg No. 1, groot 88 centiaren De perceelen Nos. 12 tot en met 15' combmeerd. 5050.G. Hartog. ge- Concert in den Hout Het programma van het concert op Zon dag 19 Juli van 2.30—4 uur te geven door de „Harmonie-Crescendo" in den Hout on der leiding van den directeur den heer H. w Hofmeester is als volgt: 1. The Picadore. Spanische Marsch Soussa. Ouverture Rosamunde Louise di Montfoort. (Solo voor Clarinet) Carnaval Norvégien Scènes Alsaciennes Ouverture „Si j'étais Roi" Diamant, polka voor piston Zigeunerliebe, Walzer 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Schubert Bergsonn De boottocht van „Snelverband" De Eerste Hulpvereeniging Snelverband had Woensdag voor de volwassen maat schappelijk misdeelden een boottocht gear rangeerd. Aan het Spaame bij de Lieve Vrouwekerk lag de versierde boot gereed om een zestigtal dezer patiënten, benevens ge leiders, bestuurders en verdere bemanning mede te voeren. Pluvius keek met een somber gezicht op de feestgangers neer en wenschte aan dat feest ongevraagd een werkzaam aandeel te nemen. Helaas heeft deze maar al te ijverig zijn vochtdeelen op de bemanning van de P. van der Hoop doen neervallen. Maar ondanks dezen waterval is het feest toch niet in het water gevallen, is het een onvergetelijke dag geworden voor de vele misdeelden alsook voor hen, die dagen en nachten beschikbaar hadden om tot het welslagen mede te werken, met een vroolijken marsch zette al dadelijk met een vroolijke marsch in, en de talrijke belangstellenden die hun familieleden uit geleide deden, kwamen daardoor mede in stemming. Talrijke auto's brachten de patiënten naar de boot en ook mag wel in in het licht gesteld worden, dat de Haar- lemsche ingezetenen, zoowel arm als rijk niets onbeproefd lieten, om dezen misdeel den een onvergetelijken dag te bezorgen. Het was het eerste jaar, dat men met volwassenen een boottocht zou maken, daar voorheen gedurende vijf jaar de kinderen van dit voorrecht mochten genieten. Het bestuur van de Eerste Hulp Snelverband nam echter het initiatief om met behulp van de Bootcommissie tot dit doel te ge raken en het streven had succes, want de ijverige bootcommissie met haar wakkeren secretaris, den heer Visser, die alles regelde, zat er niet bij stil, maar had weldra met haar dappere schare het zoo ver gekregen, dat voldoende middelen, zooowel in baar als in natura, aanwezig waren om het wel slagen te verzekeren. Ondanks den striemenden regen, hagel, donder en bliksem, welke de schepelingen gedurende hun tocht dreigden, was er een stemming, die deed denken aan een brui loft. En niet het minst heeft daartoe bijge dragen Louis Contran, de Amsterdamsche Humorist, die zijn toepasselijke voordrach ten alsook zijn humor beschikbaar stelde om de lachspieren in beweging te brengen. En juist Louis Contran heeft de regen ge trotseerd en door zijn optreden er de gulle feeststemming ingehouden. Op Schiphol stond een keurige lunch ge reed, die zich heerlijk liet smaken, ofschoon reeds aan boord zooveel versnaperingen waren uitgereikt, dat van leege magen geen sprake kon zijn. Maar een heerlijk soepje met slaboontjes, kalfsoesters, aardappeltjes en ten slotte een stuk taart, laat zich na een vochtigen boottocht van ongeveer twee en een half uur wel genieten. De toeringcar, welwillend beschikbaar ge steld, bracht de gasten langs het vliegter rein en met welgevallen werden die won deren der techniek door de opgetogen patiënten in oogenschouw genomen. Jam mer, dat ook daar de regen zijn aandeel opeischten en zich op waardige wijze pre senteerde. Daardoor konden de velen niet uit de car worden gedragen en moesten zij blijven zitten, behoudens de gelukkigen, die een eigen wagen er op nahielden en dus het vocht trotseerende, over het vliegveld zeulden. Louis Contran had een extra liedje vervaardigd op den regen, waarvan 't motto was: En buiten valt een beetje regen. Dat deze spreuk onophoudelijk opgeld deed, behoeft geen betoog. Maar juist dat motto, steeds herhaald, verwekte telkens weer lachsalvo's. De terugtocht bracht dezelfde verschijn selen, maar in heviger mate, want toen was de régen zoo fel, dat men zelfs enkele patiënten naar de kajuit moest vervoeren. Maar het onverstoorbaar optimisme bleef de tevredenheid handhaven, zoodat de stemming tot zelfs onder den wal tot het summum is gebleven. De bootcommissie kan met voldoening op haar gedane arbeid terugblikken. Leiders en leidster, benevens het verple gend personeel en de keukenstaf onder aan voering van mevrouw Heystek, komt daar voor alle lof toe. Hulde aan den organisator, den heer Visser. Verbetering aan den Zeeweg Het plantsoenstrookje in het midden van den Zeeweg tegenover het paviljoen van den heer Hoffschlag, dat door het fietspad een gevaarlijk verkeersobstakel was geworden, is dezer dagen opgeruimd. Hierdoor is een groote verbetering aange bracht. Swendsen Massenet Adam Renaud Strauss Ondertrouwd: 16 Juli. P. A. de Kok en A. M. Gorselink H. J. Kolkman en M. C. Veen C. Nieuwenhuis en M. v. Leuven H. H. Jonkman en E. C. IJsendijk F. v. Kampen en E. Nouwland J. Jorritsma en C. J. Kuit T. A. Heinsbergen en J. C. Kok S. Homburg en G. Dreijer D. P. W. Danijs en. E. F. M. v. Deelen C. A. de Zwart en L. E. L. M. Spiegeler A. M. p A. Scheltema en A. Joustra. Getrouwd: 16 Juli. J. W. v. d. Pol en A. C. M. Munnikhuis A. Rijken en M. v. Maas C. Oldenburg en C. M. de Nobel C. L. Pieters en W. Steffers W. T9. Kuüper en G. de Ridder. Geboren: 14 Juli. d. van A. SimonsBer ger z. van K. J. Heeremansv. Opzee- land 15 Juli. d. van H. RoversBeukers d. van C. KuiperHagen 16 Juli. d. van M. C. v. d. SplinterSpeelman. Overleden: 14 Juli. E. MertensRijbroek, 82- j-, Jansstraat 15 Juli. J. F. Harting, 30 j.r Bleekenbergplein. Openingsconcert Zangconcours Het programma van het openingsconcert van het Zangconcours, uitgeschreven door de Chr. Gemengde Zangveréeniging Sursum Corda op Zaterdag 18 Juli des avonds 8 uur op het terrein naar de Vrijheidsdreef is als volgt 1. Feestrede van den beschermheer Jhr. J. P. W. v. Doorn. 2. Lentezang, van L. v. d. Bosch, uit te voeren door „Sursum Corda". 3. Fleur de Hongrie, marsch van F. Popv. 4. Ouverture de Timoleau van Mehul. 5. Oceana, Grande Valse, van F. Popy. 6. Le Timbre d'argent, fantaisie van de Saint Sains; 3, 4, 5 en 6 uit te voeren door de Harmonie „St. Michaël". 7. Zang, uit te voeren door het dubbel Mannenkwartet „Euterpe" uit Haarlem. 8. Super Fluminer Babylonis, van C. Gou nod, uit te voeren door „Sursum Corda". 9. Au Golve de Napels, Grande Valse van E. Laue. 10. Diamant polka de Cornet van J. Rey- naud. 11. Ouverture Peter Schmoll van C M de Weber. 12. Finale. 9, 10, 11 en 12 uit te voeren door de R.K. Harmonie „St. Michaël". Statuten De „Stcrt." bevat de statu ten van de N. V. Exploitatie Maatschappij Molenhoek, alhier. Statuten De „Stcrt." bevat de statu ten van de N. V. Maatschappij tot Beheer en Exploitatie van Onroerende Goederen „Veenduin", alhier. Gevonden voorwerpen. Gevonden en te rug te bekomen bij: C. v. d. Moolen, Brede- rodeweg 70, Bloemendaal, een nikkelen dop van benzinetank; Sluiter, p. a. Hotel Zomer - zorg, Bloemendaal, een zilveren horloge; J. Bakker, Slamatstraat 22, Haarlem, een re genjas; Stevens, Zandvoorterweg 7, Aerden- liout, een autoband; A Lammerse, Ooster- tuindorplaan 5, Haarlem, een rozenkrans; H. Th. v. d. Klugt; Noordertuindorplaan 8, Haarlem, een gladde gouden ring met ini tialen; Garage Backhuijs, Zeeweg, Overveen, een wit kindermanteltje; van Haren, Tent 58, Bloemendaalschestrand, een bril met hoorn montuur; aan den politiepost te Aer- denhout, een wollen kinderbroekje, twee wol len jumpers; aan den politiepost Noordzee strand, een ring met sleutels, een ceintuur, een badschoentje, een badschoen, een kin dermuts, een huissleutel; aan het bureau van politie Overveen, een huissleutel, een zeem lederen dameshandschoen, een dop van auto, een insigne jeugdcursus N. S. V. Bekroning Op de rozententoonstelling Nos Jungunt Rosae, te Zeist, behaalde de heer C, J. Posthuma, wonende alhier, een zilveren medaille voor decoratieve opstelling van rozeninzending. Tevens behaalde de heer C. J. Posthuma een gouden medaille voor de nieuwe rozen „Bentveld", die nog niet in den handel zijn. Meisje onder een auto Bij het plotseling verlaten van het trot toir om de straat over te steken, geraakte een vijfjarig meisje in de Zeestraat onder een passeerenden auto. Men dacht eerst, dat het ongeluk nogal goed afgeloopen was, daar alleen eenige ontvellingen werden waargenomen. Een geneesheer, wiens hulp later werd ingeroepen, constateerde echter beenbreuk, waarna de kleine naar een ziekenhuis te Haarlem werd overgebracht. pioenschap 3de klasse. Wesselman, Andries- sen en Kiel zullen promotie-wedstrijden spe len tegen de laagstaankomenden der 2de klasse, terwijl Smit en van Rhoon degra datie-wedstrijden spelen tegen de hoogst aankomenden der reserve 3de klasse. Het vraagstuk der oeververbinding In de raadsvergadering van 2 December 1930 werd om advies in handen van B. en W. gesteld, het door de commissie tot onderzoek van het vraagstuk Oeververbinding te IJmui den uitgebrachte rapport. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den Raad mede, dat zij zich met de con clusies der commissie, zooals deze in het rapport zijn vervat, kunnen vereenigen. Evenwel zijn sedert de verschijning van het rapport zooveel verzoekschriften ingekomen van gegadigden om voor het onderhouden van een veerdienst in aanmerking te mogen komen, dat B. en W. het gewenscht achten, dat niet zonder meer de voorstellen van J. Dienaar worden aanvaard, doch dat een vrije Inschrijving wordt gehouden. B. en W. stellen den raad mitsdien voor hen te machtigen om: a. bij den Rijkswaterstaat de noodige stappen te doen ten einde zoo spoedig mo gelijk te komen tot den bouw van een rol- brug over de middensluis te IJmuiden; b. gegadigden op te roepen voor het on derhouden van een veerdienst voor voetver- keer op de plaats door de commissie in haar rapport aangegeven; c. wanneer zij het tijdstip daartoe geko men achten, bij den Rijkswaterstaat aan te dringen op het behoud van een der ponten op de tegenwoordige plaats in het dorp Velsen. Voor de instelling van de veerverbinding onder b bedoeld is het noodig, dat eenvoudige aanlegsteigertjes worden aangebracht, waar tegen van de zijde van den Rijkswaterstaat in beginsel geen bezwaar bestaat. De kosten hieraan verbonden worden geraamd op 8500.B. en W. stellen den Raad voor hen het benoodigde crediet tot gemeld be drag toe te staan en hen voorts uit te noo digen met nadere voorstellen te komen inzake de exploitatie van het hierbedoelde veer. Met een oplossing van het vraagstuk der oeververbinding, zooals deze is aangegeven in het adres van de afdeeling IJmuiden van den Algemeenen Nederlandschen Metaal- bewerkersbond en andere organisaties, welk adres in de vergadering van 10 Februari 1931 om advies in handen van B. en W. werd gesteld, kunnen B. en W. zich, zooals uit de bovenstaande voorstellen blijkt, niet ver eenigen. De commissie van bijstand voor de finan ciën adviseert, bij den betrokken Minister aan te dringen op de totstandkoming van een rolbrug over de middensluis. Zij is van oordeel, dat, wanneer deze brug tot stand komt, zulks ook met het oog op de tijds omstandigheden, het gewenscht is, voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Om de persoonlijke kampioenschappen der „Haarl. Damclub" Hieronder publiceeren wij den stand van den wedstrijd om het 2de klasse clubkam pioenschap 1930'31 der „Haarlemsche Dam- club". Nr. Spelers gesp.gew reni.vrl.pnt 1. H. Greeuw 11 7 4 0 18 2. J. Wielenga 11 6 3 2 15 3. F. W. de Pater 11 5 2 4 12 4. J. van Steenwijk 11 4 4 3 12 5. J. Balk 11 3 5 3 11 6. H. v. Lunenburg Jr. 11 4 3 4 11 7. J. C. van Waard 11 4 2 5 10 8. H. Berghuis 11 2 5 4 9 9. W. van Pelt 11 2 5 4 9 10. J. H, Reedijk 11 3 3 5 9 11. J. Otter 10 2 4 4 8 12. G. A. Ottolini Jr. 10 1 4 5 6 Zooals hieruit blijkt, behaalde Greeuw on geslagen den 2de klasse clubkampioens titel. Greeuw en Wielenga zullen thans deelne men aan de promotie-degradatie-competitie hoofdklasse/2de klasse; Óttolini moet degra datie-wedstrijden spelen tegen de hoogst aankomenden der 3e klasse. OM DE PERSOONLIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN DEB „HAARL. DAMCLUB". De eindstand van den wedstrijd om het 3de klasse, clubkampioenschap 1930'31 der „Haarl. Damclub" luidt: Nr. Spelers gesp.gew.rem.vrl.pnt. 1. Th. Wesselman 12 2. H. G. J. Andriessen 12 3. A. Kiel 12 4. Th. Werdler 12 5. C. Kool 12 6. H. J. Stok 12 7. J. C. Bom 12 8. H. C. Stappers 12 9. W. J. A. Matla 12 10. H. Rozijn 12 11. J. Fr. van Garderen 12 12. A. Smit 12 13. H. W. C. v. Rhoon 12 Th. Wesselman behaalde 8 8 8 6 4 5 5 5 4 4 3 2 1 2 3 3 2 3 4 5 5 5 5 7 9 10 18 17 17 16 13 13 12 12 11 11 8 5 3 Zwemclub „Haarlem" naar België Zaterdagmiddag half twee vertrekt een aantal leden van de Z. C. „Haarlem" naar België voor een tournée. Het programma, hetwelk zal worden af gewerkt, luidt als volgt: Zondag: Zwemwedstrijden en polo te Gent. Maandag: Des morgens vertrek naar Brugge, des avonds 8 uur dual-meet tus schen „Haarlem" en den Brugschen Zwem- kring in de overdekte badinrichting. Dinsdag: Zwemfeest met polowedstrijd te St. Nikolaas. Woensdag: Half een vertrek naar Hol land vanuit Gent, aankomst te Haarlem half acht. De volgende zwemmers zullen aan den tocht deelnemen: W. P. van den Bogaardt, C. van Ellinck- huyzen, J. van Hemsbergen, W. Hofman, Th. Hölsken, W. Hölsken, H Kooy, S. A. Liezenberg, A. J. van der Meer, H. Suer- hoff en J. Uitendaal van H. P. C., welke den tocht medemaakt inplaats van C. Zeeman, die verhinderd is. Leider is de heer J. Veldhoff. VRIJDAG 17 JULI Vorige Koersen clubkam- S taats leeningen 5 Nederland 1919 4Nederl. 1916 4'4 Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4% N.Ind. 1926B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accousttek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union Oil Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. Tapanoell Serbadjadl SUau v 1. C. O, Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pref Suiker H V. A Poerworedjo 'orstenianden Actions Idem Tabak Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Onion Pacific Wabash Jhlc Milw at. Paul Kansas City South Erie Railr •rolongatie 102 103% 103% 101% 9715/16 109i/2 106 125% 161% 87% 60% 42% 106% 36% 2721/2 50% 46% 7% 13°%* 30% 85 192 24% 209 115 49/l6 8 Ju 6 /ie 803% 57%, 37 20 4U% 19 39% 41 3 10% 8% 40 116% 8% 8% 326 21 82% 55,10 202% 2333% 443% 260% 40 161 15% 5% 29% 23% 1% 102%, '03% 103% 1013% 971% 127 3% 6 VRIJDAG 17 JULI Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 12.03 2.47% 12.85 23.30 66.25 66.20 66.20 7.30 34.80 9.80 12.05 2.48% 13.05 23.50 66.45 66.40 66.40 7.40 34.90

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2