Uit den Omtrek Stofzuigerhuis MAERTEKS HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT t BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HAARLEMMERL1EDE HALFWEG HILLEGOM LISSE NOORDWIJKERHOUT OVERVEEN SASSENHEIM VIJFHUIZEN ZANDVOORT WORMER KEMNEMERLAND BEVERWIJK De gaslevering aan Uitgeest Prijsverlaging van het gas IJMUIDEN VELSEN WIJK AAN ZEE HEEMSKERK CASTRICUM MARKTBERICHT RI.JKSVISCH AFSLAG Staat van Besommingen MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10758 VAMPYR stofzuigers f 105.- GEWESTELIJKE R. K. MIDDENSTANDS FEDERATIE TE LISSE Gisteravond hield de Gewestelijke R. K. Middenstandsfederatie „St. Nicolaas" een vergadering in café-restaurant „De Nachte gaal" te Lisse. De heer T. C. J. van der Eerden opende de vergadering met een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. Vertegenwoordigd waren op deze vergadering de afdesling Bennebroek, Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sassenheim en Voorhout. Afwezig was de afd. Warmond. Hierna verkreeg de heer Jan Mol, ambte naar van bovengenoemde federatie het woord. Tot onderwerp zijner rede had hij gekozen „Geen Zomerslaap." Spr. wees er op, dat op de congresvergade- ring in September a.s. te Venlo zal besproken worden om openluchtsvergaderingen te hou den, om ook in den zomer de leden op de hoogte te houden van het wel en wee der vereeniging. In verschillende plaatsen heeft dit reeds succes gehad. Voorts brak spr. een lans voor de onderafdeeling S.A.N.T.O.S. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, zegt spr. verder. Met trots kunnen we dit zeggen over de R. K. Jonge Middenstands- vereeniging die den laatsten tijd veel van zich laat hooren. De congresdag der K.J.M.V. in Haarlem mag schitterend geslaagd heeten. Grijpt alle middelen aan tot behoud van den Middenstand. Dus allen aan den arbeid de zen zomer, werft door huisbezoek nieuwe leden, dan zal zeer zeker de R. K. Midden stand een bloeiende vereeniging blijven. Een dankbaar applaus volgde op de rede van den heer Mol. Naar aanleiding van het gesprokene werden door eenige leden vragen gesteld, welke tot tevredenheid beantwoord werden. De heer Van der Eerden spoort de leden daarna aan hun kinderen te laten deelne men aan de 3-jarige Hanze-Handelsavond- school welke dit jaar wederom begint. De re sultaten van den vorigen cursus waren schit terend. 1 Vervolgens was aan de orde bespreking Patronaatsuniform in samenwerking met de R. K. Middenstandsvereeniging. Diverse zaken omtrent dit punt werden door den heer J. Mol toegelicht. Voorts wer den nog interne zaken besproken betref fende de middenstandsbeweging, waarna de voorzitter, onder dank voor de aangename besprekingen, de vergadering met gebed sloot. Bnrgerl. stand Geboren: z. van D. H. Roelen-Rusman; z. van A. W. M. van Eerden-Haagen. Ondertrouwd: D. Fock en Ch. S. Moltzer. C. S. Kruisselbrinien F. de Jong. Getrouwd B. Ch. M. van der Hoop en H. L. Schieferdecker. M. Bonnema en J. C. Cassee. R. Wildschut en J. Krigee. Overleden: J. N. Henrix 69 jaar; J. S. Schuit, 68 jaar; P. C. van Leeuwen, 48 jaar, overleden te Haarlem; W. S. M Broese, 46 jaar, overleden te Haarlem; M J. Poortman, 79 jaar, overleden te Haarlem. Personalia De heer W. Hartsuyker, al hier, slaagde aan de Middelbare Technische School te Dordrecht voor het diploma werk tuigbouwkundige. Priesterwijding Zondag diende Z. H. Exc. mgr. J. Biermans, bisschop van Car- gara, eeneraal-overste der St. Joseph's Con gregatie voor Vreemde Missiën in de kapel van het St. Joseph's College te Mill Hill de wijding van het H. Priesterschap toe aan den weleerw. frater G. Braam, oud-plaats genoot, die door Z. H. Exc. benoemd is voor de prefectuur van Basankusu (Belgisch Congo) Voordracht In de raadsvergadering van 28 Mei is op haar verzoek eervol ontslag ver leend aan mej. H. Ritman, als onderwijzeres aan de Openbare School voor Uitgebreid La ger Onderwijs aan den Bronsteeweg. Teneinde in deze vacature te voorzien, heb ben B. en W. de volgende voordracht opge maakt: 1. Mej. J. J. s. van Tongeren, onderwijzeres aan de Hoogere Meisjesschool der Amers- foortsche Schoolvereeniging, te Amersfoort. 2. Mej. A. G. var Dooren, tijdelijk onder wijzeres U. L. O. school, Amersfoort. 3. J. P. Eriks, onderwijzer O. L. school I, Hoorn. Personalia Mej. A. J. Houtkooper, alhier slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken. Uitvoering Ambtenarenwet 1929 Ter uitvoering van de Ambtenarenwet 1929 bie den B. en W. den Raad ter vaststelling aan: een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente Heemstede; een verordening regelende de jaarwedden van de ambtenaren in dienst der gemeente Heemstede; een wachtgeldregeling voor het gemeen- tepersoneel; de tweede wijziging van het Werklieden reglement. Personalia Voor het te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het diploma Engelsche Handelscorrespondentie van de Vereeniging het Nederlandsche Han delsinstituut slaagde dezer dagen de heer S. M. Lohman, alhier. Gegund Het bouwen van een woning voor dr. Nanninga, te Hoofddorp, is gegund aan den naanemer Jb. TOn der Walle, alhier. Wijkverpleging en Concours-Hippique Ter gelegenheid van het jaarlyksch con- cours-hippique hebben zich verleden week evenals vorige jaren eenige meisjes be schikbaar gesteld om een roosje uit het bloe- menland Aalsmeer ten verkoop aan te bie den aan de vele bezoekers van dit paarden- sportfeest op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp. En weer is dit verrassende resultaat ver kregen dat een belangrijke som werd ont vangen tot steun van de kas van de af dee ling van het Witte Kruis. Ook hebben zich eenige jongedames ver dienstelijk gemaakt om van het keurig ge- illustreerde jubileumboekje van de Nederland sche Federatie van Landelijke Ryvereeni- gingen eenige honderden exemplaren te ver- koopen tot steun voor de federatiekas en de landelijke ruitersport. Gaama wordt een woord van dank ge bracht aan deze jongedames, aan Zuster Feikema en andere wijkzusters en aan het bestuur van de vereeniging „Vooruit". Personalia De rijksveldwachter-briga dier-titulair, E. B. Misbeek, ter standplaats Nieuwemeerdijk te Rijk, alhier, is overge plaatst naar IJmuiden. Onderwijs Tot onderwijzer aan de bij zondere school aan den Sloterweg te Rijk, alhier (hoofd de heer C. A. Kat) is benoemd de heer R. Albers te Haarlemmermeer. Burgerlijke stand van 1720 Juli 1931 Geboren: Willem, z. v. J. Faas en N. M. Muil wijk; Jacobus, z. v. T. G. van Gulik en J. M. de Vos; Arie Leendert, z. v. A. van der Meer en A. J. M. Nelemans; Geertruida Jacoba, d. v. M. Blokker en Q. A. Warmer dam. Nieuw model grasmaaimachine. Door den heer A. Schoorl, wonende Ouden weg Haar lem is een grasmaaimachine geconstrueerd. Deze machine is gebouwd op het voorchassis van een fordautomobiel, aan de achterzijde is de zoogenaamde maaimachine. Dit is op zeer vernuftige wijze tot een geheel omge bouwd. Wij hebben bewondering, niet alleen voor deze vernuftige combinatie, maar vooral over de snelle en mooie wijze van maaien. Het is voor de toekomst een prachtige vin ding. R. K. Inkoop-Centrale Op de laatst ge houden vergadering van de R. K. Inkoop- Centrale, werd het bestuur opdracht gege ven de mogelijkheid te onderzoeken, of het werk-terrein van genoemde coöperatie voor uitbreiding vatbaar is. Gedacht werd aan 't coöperatief inkoopen van dekens; dit naar aanleiding van een ingekomen prijslijst van de „Decopa" (Deken-Coöperatie-A'dam). Het bestuur heeft de zaak onderzocht. Ge bleken is dat momenteel het eventueel te be stellen kwantum dekens niet van dien aard kan zijn, dat dit tot een gunstige contract afsluiting met een of andere fabriek zou kunnen leiden. Hierdoor blijft dus de oude toestand gehandhaafd. Priesterwijding Zondag diende Z. H. Exc. mgr. J. Biermans, bisschop van Cargara, generaal-overste der St. Joseph's Congrega tie voor Vreemde Missiën in de kapel van het St. Joseph's College te Mill Hill de wij ding van het H. Priesterschap toe aan onzen oud-plaatsgenoot den weleerw. frater S. Staats, en het sub-diaconaat aan den eerw. heer P. v. d. Lans, ook oud-plaatsgenoot. R.K. Tooneelvereeniging Dezer dagen is alhier opgericht de R.K. Tooneelvereeni ging „Pater Servatius". Dit is de eerste too neelvereeniging in Hillegom, die het predi- caat R.K. voor haar naam mag voeren. Reeds zijn de statuten opgezonden voor Bis schoppelijke goedkeuring, terwijl verwacht wordt, dat tevens een Geestelijke Adviseur zal worden benoemd. De nieuwe tooneelvereeniging, onder lei ding van den heer La Feber, stelt zich ten doel, het publiek in Hillegom te overtuigen, dat een R.K. vereeniging, die zich aan de Bisschoppelijke voorschriften houdt, ook werkelijke kunstavonden kan organiseeren. Voor den komenden winter is reeds een uitgebreid repertoire samengesteld. Onze Raadsleden De gekozen leden van den nieuwen gemeenteraad hebben allen hun benoeming aangenomen. Afscheid F. Engel Pz. Vrijdagavond te 8 uur wordt in de Nutszaal gelegenheid geboden, afscheid te nemen van den heer Engel, hoofd der gemeentelijke U. L. O. school alhier, die met pensioen het onder wijs en ook de gemeente gaat verlaten. Waar de heer Engel zich niet alleen als schoolhoofd, doch ook in vele andere op zichten gedurende een reeks van jaren ver dienstelijk heeft gemaakt, zullen zeker talloos velen afscheid van hem willen nemen. Rectificatie In het bericht in ons nummer van gisteren over den te houden Muziekavond van de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" staat dat deze zal plaats hebben hedenavond. Men leze echter Donderdag avond. Personalia Mej. E. C. Rijneveld, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen nut tige handwerken. Benoeming De Weleerw. frater J. Boon, oud-plaatsgenoot, is door Z. H. Exc. Mgr. J. Biermans, bisschop van Gargara, generaal- overste der St. Joseph's Congregatie voor vreemde missiën (Mill-Hill) benoemd voor het bisdom Nellore (Britsch-Indië). Drukke veilingen De veilingen van de Coöp. Veilingsvereeniging van het Hollands Bloembollenkweekersgenootschap hebben door de groote aanvoeren zoo'n omvang ge nomen, dat de directie besloten heeft reeds a.s. Vrijdag om 10 uur des morgens met het veilen te beginnen. Benoeming De Weleerw. frater P. Ver- stetge, oud-plaatsgenoot, is door Z. H. Exc. Mgr. J. Biermans, bisschop van Gargara, generaal-overste der St. Joseph's Congrega tie voor vreemde missiën (Mill-Hill) be noemd voor het Vicariaat van den Boven- Nijl (Oeganda-protectoraat) Personalia Mej. A J. W v. Sv al hier slaagde te Amsterdam voor het, examen nuttige handwerken. Laagste inschrijver Vanwege het Haag- sche gemeentebestuur is gisteren aanbesteed het maken van kaaimuren en bochtverrui ming van het Laakkanaal tusschen den Fruitweg en het viaduct der Ned. Spoorwe gen te 's-Gravenhage. Laagste inschrijver was C. J. Kiebert, alhier, voor f 64.074. Luis in de boonen Staan over het al gemeen de veldgewasen er goed bij. hier maken de boonen een uitzondering, want die hebben te lijder van de luizen. Er zijn stukken grond, die van dit ongedierte zoo te lijden hebben, dat de oogst %voor een groot gedeelte als mislukt beschouwd kan worden. Dieven op parkeerterrein Door een tweetal autobezitters, die 's nachts hun auto op het parkeerterrein aan den Boulevard de Favauge hadden laten staan, is bij de po litie aangifte gedaan van vermissing van voorwerpen, in hun auto geborgen. De politie stelde een onderzoek in. Als ge volg daarvan werd aangehouden zekere B. Bij een huiszoeking werd een deel der ver miste voorwerpen by hem gevonden. B. werd in bewaring gesteld, terwijl pro cesverbaal werd opgemaakt. Koninginnefeesten De Zandvoortsche Feestcommissie heeft voor het organiseeren van feesten op 2 en 31 Augustus een subsidie aan het gemeentebestuur gevraagd van twee maal 500. B. en W. stellen den raad voor, voor eiken dag een subsidie van 200.te verleenen, onder voorwaarde echter, dat het terrein van de werkzaamheden van de Z. F. C bepaald blijft tot het organiseeren van Ko ninginnefeesten en er geen collecte langs de huizen of een verloting georganiseerd zal worden, zooals andere jaren gebruikelijk was. Crisiscommissie De Zandvoortsche Be- stuurdersbond heeft aan den raad het ver zoek gericht, een crisiscommissie van drie leden in te stellen. B. en W. vinden deze commissie niet noo- dig, daar Maatschappelijk Hulpbetoon spoe dig zijn arbeid zal beginnen. Wethouder Padt, als minderheid in het college, is voor de instelling van zoo'n com missie. Giond B. en W. stellen voor tegen den prijs van 0 20 per M2 aan mevr. Van Oud- heusden, Zand voor tschelaan 179, een ge deelte gemeentegrond tot voortuintje te ver huren. Onbeheerde auto's Van een onbeheerd staanden auto heeft men een Boschhoori: ontvreemd. Gevaarlijk bezoek Een inwoner van onze gemeente heeft bij de politie aangifte ge daan, dat hij een ongewenschten bezoeker in zijn huis ontdekte, die dadelijk op de vlucht sloeg, toen hij zich ontdekt zag. De politie stelt een onderzoek in. Bloempjesdag De opbrengst van den bloempjesverkoop van Zondag was 471.25. Dit bedrag is bestemd voor de T. B. C.- bestrijding. Goedkoop logies Een pensionhoudster heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een gast, die in haar pension vertoefde, ver trokken is, zonder te betalen. Personalia Tot onderwijzer aan de R. K. U. L. O.-school te Hoorn, is met in gang van 1 September benoemd de heer P. C. van Iersel, thans onderwijzer aan de R. K. school alhier. Ingevolge art. 2 van de tusschen de ge meente Uitgeest en deze gemeente gesloten overeenkomst omtrent gaslevering, moet de gasprijs voor de verbruikers in Uitgeest ver laagd worden, indien het gasverbruik aldaar is gestegen boven een verbruik van 175000 M3. en de gemiddelde opbrengst hooger is dan 10 cent per M3. Een en ander is thans het geval. Reeds bij de laatste gasprijsverlaging bij raadsbesluit van 27 November 1930 heeft het een punt van overweging uitgemaakt of het mogelijk was de prijzen in Uitgeest ge lijk te stellen met de prijzen, welke in het overige deel van het gasverzorgingsgebied gelden. Aangezien echter toen de gevolgen van een dergelijke prijsverlaging niet precies waren te overzien, is dit punt blijven rus ten. Nu echter contractueel tot prijsverlaging moet worden overgegaan, is deze gelijkstel ling der prijzen opnieuw overwogen. Volgens het contract behoeft alleen de hoofdprijs verlaagd te worden en wel bij een verbruik van 175000 M3. tot 10 cent, by een verbruik van 225000 M3. tot 9)4 cent en by een verbruik van 275000 M3. tot 9 cent per M3. Waar echter de verlaging van den hoofd- prys het verbruik niet ten goede zal komen, heeft de Directeur B. en W. geadviseerd om, in afwijking van het contract, de prijzen van het gas voor de inwoners van Uitgeest, behoudens een kleine uitzondering, gelijk te stellen met de pryzen, welke in deze ge meente gelden n.l. by een gebruik tot 500 M3. per jaar 9 cent per M2; daarboven voor eiken volgenden M3. 4 cent. Een dergelijke verlaging van den prijs biedt op commercieel gebied meer perspec tief en heeft vele voordeelen van admini stratieven aard. Bovendien is te verwachten, dat nog dit jaar te Uitgeest een verbruik van 225000 M3. zal worden bereikt, zoodat dan contractueel de hoofdprijs moet wor den verlaagd tot 9 K> cent. De Commissie voor de Bedreven heeft tegen de voorgestelde contracts-afwyking geen bezwaar, mits de gemeente Beverwyk geen afstand doet van hare rechten, om schreven in het contract en mitsdien te al len tijde het recht blijft behouden, de tarie ven in Uitgeest te regelen overeenkomstig de bepalingen van het contract en onder voorwaarde, dat de gemeente Uitgeest ty- dens den duur der contracts-afwijking geen toepassing zal vorderen van het bepaalde bij artikel 3, 4e lid van het contract. B. en W. kunnen zich hiermede zeer goed vereenigen en stellen den Raad mitsdien voor in dien zin een besluit te nemen. DE OPHAAL- EN STORTINGSDIENST De leden van den gemeenteraad, de hee- ren J. Visser, W. de Groot en M. Tromp, hebben het volgende voorstel ingediend: Ondergete ekenden, leden van den Ge meenteraad, hebben de eer U voor te stel len, den ophaal- en stortingsdienst om te zetten in een vasten dienst. De datum wanneer de vaste dienst zal ingaan, door B. en W. in overleg met den Directeur van den dienst vast te stellen. In de toelichting schrijven de voorstellers o.a.: Zooals uwen Raad bekend is, werd in 1926 als proef besloten tot oprichting van den ophaal- en stortingsdienst. 1 Maart 1927 werd de dienst ingesteld. Het aantal deelnemers bedroeg in: 1927 507. 1928 558. 1929 650. 1930 673. Het is duideiyk gebleken, dat de dienst in een behoefte voorziet, nog steeds in bloei toeneemt en dat de proef thans wel als ge slaagd beschouwd kan worden. Redenen, waarom de voorstellers er by den Raad op aandringen hun voorstel aan te nemen. OPENBAAR SLACHTHUIS In de praktyk is de wenschelijkheid geble ken, dat in het vervolg de gemeente-ont vanger ook als kassier zaï optreden van het openbaar slachthuis, zooals dit reeds voor enkele andere bedrijven geregeld is Tot heden was de Directeur van 't slacht huis verantwoordelijk voor de kas. Aange zien by het bedrijf geen goede bewaarplaats aanwezig is, worden de geldswaarden groo- tendeels te zijnen huize bewaard. Plotselinge kasopneming is daardoor praktisch nimmer mogelijk, te meer, waar de Directeur, aan wien vergund is de veeartsenijkundige prak tijk uit te oefenen, nogal eens afwezig is. In verband hiermede is het noodzakeiyk, dat enkele wyzigingen worden gebracht in de verordening op het beheer van het open baar slachthuis. B. en W. stellen den raad voor de be treffende verordening in dien geest te wij zigen. PROVINCIALE STATEN VAN N.-HOLLAND Hedenmorgen half elf kwamen de leden van de Provinciale Staten van Noord- Holland in het Gouvernementsgebouw te Haarlem bijeen. Eenige ingekomen stukken werden yoor kennisgeving aangenomen. De rekening van de provinciale inkomsten en uitgaven over 1929 met de daarby behoorende verantwoor ding en een ontwerp-besluit tot vaststelling der inkomsten en uitgaven werd vastger- steld. Bij het voorstel tot wijziging van het „Wachtgeldreglement Noord-Holland" deed de heer Gerhard (S. D.) eenige mededee- lingen omtrent het beroepsrecht voor amb tenaren. Aangenomen werden de voorstel len tot wyziging van het salansreglement en Ambtenarenreglement 1920. B. en W. van Vlieland wordt verlenging van subsidie ten behoeve van leerlingen, afkomstig uit Vlieland die elders een Zee vaartschool bezoeken, verleend. „Trein 8.28" werd subsidie verleend voor haar koloniehuis te Arnhem. Subsidie werd verleend voor het Internationaal Tuberculo- se-congres 1932. Evenzoo aan de gemeente Wormer voor de wijkverpleging aldaar. Evenzoo aan eenige veilingsvereenigingen te Langendyk, ter verkrijging van een betere soort roode bewaarkool. Evenzoo aan het be stuur van den proef- en schooltuin „Ken- nemerland" te Alkmaar en aan de Provin ciale Regelingscommissie voor de paarden fokkerij in Noord-Holland ten behoeve van de verbetering van het paardenras en de paardenfokkerij in deze provincie. Subsidie werd verleend aan de afd. Ter schelling van de Hollandsche Mij. van Land bouw ten behoeve van de stierenhouderij op dit eiland. De heer Segers (C. P.) merkte op, dat deze subsidie aan de rijke boeren zou wor den geschonken, waarop het lid van Ged. Staten, de heer Michels, antwoordde, dat Terschelling zulke boeren niet zal tellen. Voorgesteld wordt een overeenkomst te sluiten met Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Zutphen en met het be stuur van de Ned. Herv. Stichtingen voor zenuw- en geesteszieken te 's-Gravenhage, betreffende de opneming en verpleging van krankzinnigen uit Noord-Holland. Ongeval bij de Mekog Maandagmiddag verrichtte de 29-jarige ongehuwde bankwerker R. Stephan, wonen de te IJmuiden-Oost, reparatie-werkzaam heden aan een pomp voor het opvoeren van een mengsel van fosfor en gips. Doordat hij vergat een afsluiter dicht te zetten, kreeg hij plotseling een straal van dit meng sel in beide oogen. Na in de verbandkamer voorloopig behandeld te zijn, werd hij per auto naar den oogarts Mevr. Dr. Thiel te IJmuiden vervoerd. De toestand van zijn oogen bleek niet van dien aard te zijn, dat opneming in een ziekeninrichting noodzake lijk werd geacht. De man kon zich voorloo pig naar zijn woning begeven. Eerste Engelsche drifter Gisteren was hier de eerste Eng. drifter binnen met 70 cran haring. Personalia De heer J. Verwaard, alhier, slaagde aan de Middelbare Technische School voor het diploma werktuigbouw kundige. Personalia De ryksveldwachter-briga dier-titulair, E. B. Misbeek. ter standplaats Nieuwemeerdijk te Rijk (Haarlemmermeer) is overgeplaatst naar hier. Ongeval aan boord Toen de trawler .Nelly Geziena" IJm. 43 eenige uren in zee was, kwam het schip weer binnen, omdat de machinist zich bij het smeren gewond had. Dr. Kooy legde het eerste verband, waarna de patiënt naar een ziekenhuis vervoerd werd. Personalia Mej. G. Vringe, alhier, slaag de te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken. Inruiling vacantie-bonnen. Het bestuur van de afdeeling van den R. K. Bouwvak arbeidersbond St. Joseph maakt bekend, dat het Woensdag 22 Juli, des avonds tusschen 6 en half 8 uur ten huize van den penning meester gelegenheid geeft, vacantie-bonnen in te ruilen. DE AARDBETENCAMPAGNE. Teleurstellende uitkomsten. Nu de aard beien-campagne vrywel als geëindigd kan worden beschouwd, blijkt pas hoe slecht de Ledrijfsuitkomsten van vele tuinbouwers ter plaatse is. Door de ongekend lage pryzen der aard beien is het hoewel de oogst over het algemeen goed was met zyn geldelijke uitkomsten bedroevend, zoo zelfs, dat met den pluk ternauwernood een dagloon te verdienen viel. Waar deze cultuur ter plaatse nog over wegend :s, beteekent dit een zware slag, te meer wyi de bycultures als bollen en groen ten ook onbevredigende resultaten opleve ren. Herwonnen Levenskracht De collecte, gisteren by de uitgangen der kerk gehouden, heeft in totaal opgebracht 97.25. Het be stuur van den R.K. Volksbond, afd. Heems kerk, dankt allen, die hiertoe hun mede werking hebben verleend. St. Gerardus Majellavereeniging Op den lsten Zondag van Augustus zal in het café van het RK. Vereenigingsgebouw van 8 tot 12 uur gelegenheid zyn tot het betalen der contributiegelden van bovengenoemde vereeniging. Priesterwüding Zondag diende Z. H. Exc. mgr. J. Biermans, bisschop van Car gara, generaal-overste der St. Joseph's Con gregatie voor Vreemde Missiën in de kapel van het St. Joseph's College te Mill Hill de wyding van het H. Priesterschap toe aan onzen oud-plaatsgenoot, den eerw. frater P. de Ruyter, die door Z. H. Exc. benoemd is voor het St. Joseph's Studiehuis te Til burg. Miltvuur! Zaterdag werd door den dieren arts Stokrecf uit Alkmaar alhier miltvuur geconstateerd by een reeds dood varken aan het ziekenhuis Duin en Bosch. Direct is de inspecteur van den Veterinairen dienst ge waarschuwd, op wiens last het cadaver door de verwerkingsinrichting uit Barsingerhorn Zondag oer extra auto is opgehaald, terwijl Maandagmorgen door den rijksdienst de stallen zijn ontsmet. Binnen een tijdsverloop van 10 dagen mag van het ziekenhuis geen vee vervoerd worden noch vee uit den be- staanden veestapel worden geslacht. Herwonnen Levenskracht Zondag werd alhier de jaariyksche speldjesdag gehouden ten bate van Herwonnen Levenskracht. De opbrengst was als steeds niet slecht, zelfs is dit jaar het bedrag, dat ongeveer f 150.be droeg, hooger dan vorige jaren. Een mooi succes. Rookverbod Naar wij vernemen zal het rookverbod, dat door B. en W. ten aanzien van vele deelen van het Provinciaal land goed is toegepast, dezer dagen in werking treden. Ter waarschuwing van de wande laars zijn op de hoofdwegen van dat land goed de borden geplaatst met het opschrift: Verboden te rooken. IJMUIDEN, 21 Juli. Tarbot per k g. f 1.301.20: Tong per k.g. f 3.252.50. Groote Schol per 50 kg. f 56. Middel Schol per 50 k.g. f 47. Zet Schol per 50 k.g. f 5140. Kleine Schol per 50 k.g. f 36—9. Tongschar per 50 k.g. f 4732. Vleet per stuk f 4.90.58. Pieterman en Poon per 50 k.g. f 30.506.50. Groote Schelvisch per 50 k.g. f 4233. Middel Schelvisch per 50 k.g. f 3223. KI. midd. Schelvisch per 50 k.g. f 18.5012. Kleine Schelvisch per 50 kg. f 11 4.70. Kabeljauw per 125 k.g. f 7155. Leng per stuk f 1.100.60. Gullen per 50 k.g. 17 6 Heilbot per k.g. f 1.601.40. Wijting per 50 k.g. f 5.50. Koolvisch f 0.600.17. Makreel per 50 k.g. f 32—21. van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen STOOMTRAWLERS Limburgia, 3800.Caroline, 6300. Derika 7, 4600.Rotterdam, 3500. Luther, 3200. KOTTERS O. 71, 530.—. LOGGERS K.W. 42, 890.—; R. O. 1, 146.—. PURMEREND 21 Juli. Aangevoerd pl.m. 23000 K.G. Kaas als 8 stapels kleine Fa- briekskaas 37.p>er 50 K.G., 20 stapels kleine Boerenkaas 38.per 50 K.G., 1 stapel Commissiekaas 39.per 50 K.G. Handel goed. 2800 Weiboter f 0.85—1.10 per kilo; Melk- boter f 11.40 per kilo; 509 Runderen (waaronder 320 vette en 189 melk- en gelde) f 160370 per stuk, stug; 55 Stieren f 0.70 0.78 per kilo, stug; 44 Paarden f 80 200 per stuk, matig. Vette kalveren 67. 1.001.20 per kilo, stug; Nuchterekalveren 313, 931 per stuk, matig; Fokkalveren 1830 per stuk, matig; Vette Varkens 660, 0.420.46 per kilo, vlug; Magere Varkens 9Q, 9—23 per stuk, vlug; Zouters 0.40—0.42 per K.G., vlug; Biggen 254, 814 per stuk, vlug. 205 Schapen f 2433, handel vlug. 334 Lam meren f 1627, handel vlug. Piepkuikens f 0.85—1.15 per K.G. Wipeieren f 3.50—4.50 per 100 stuks. Eendeneieren f 3.60 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 21 Juli Kaasmarkt Aanvoer 427 wagens, 18416 stuks le soort met rijksmerk f 3943, 2e soort met ryks- merk f 3337, zware met rijksmerk f 45. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK 21 Juli. Lan- gendijker groentenveiling. Aanvoer 12.400 K.G. Tomaten A 22.90, idem B 18.40, idem C 20.30, idem CC 7.50, 25000 K.G. Aardappe len: Schotsche Muizen 4.406.70, Blauwe Eigenheimers 4.40—6.50, Drielingen 3.60—5.20 2100 bos Wortelen 4.70—6.10, 3300 st. Bloem kool, 1ste soort 5.408.60, idem 2de soort I.00—1.50, 100.000 K.G. Roode Kool 1.30—2.40. II.500 K.G. Gele Kool 2.50—3.80, 4.650 K.G. vroege Witte Kool 1.80—2.40, 2800 K.G. Zil- vemep 12.50—15.20, 100 zak Slaboonen 16.20 —18.90. AMSTERDAM, 20 Juli Amsterdam- sche Aardappelprijzen. Aanvoer 4 ladingen, 800 Hi., Zeeuwsche Eigenheimers 56 cent, Blauwe Eigenheimers 5—6 cent per kilo. Poters 4 cent, Langendijker muizen 6.5—7 cent, Langendijker poters 5.5—6 cent. ALKMAAR, 20 Juli. Exportveiling. Aardappelen f 4.60—7.20 per 100 Kg., Aard beien f 60—72 per 100 slof, Aalbessen f 6— 12 per 100 pond, Andyvie f 0.502.60 per 100 stuks, Bloemkool I f 6—11 per 100 stuks, Bloemkool II f 24 per 100 stuks, Doperw ten f 4—13 per 100 pond, Druiven f 4248 per 100 pond, Groene kool f 1.20—2.60 per 100 stuks. Kropsla f 0.50—2.80 per 100 stuks, Komkommers f 1—4.60 per 100 stuks, Meloe nen f 3268 per 100 stuks, Perziken f27 per 100 stuks, Postelein f 0.16—0.52 per bakje, Peulen f 720 per 100 pond, Roode kool f 4.306.20 per 100 stuks, Selderie f 4.206 per 100 bos, Spinazie f 0.290.62 per bak, Snijboonen f 1225 per 100 pond, Dubbele Spercieboonen f 9.60—11.20 per 100 pond, Tuinboonen f 4—8 per 100 Kg., Uien f 6.60— 10.10 per 100 bos, Wortelen f 4.20—8.10 per 100 bos, Zwarte Bessen f 9—13 per 100 pond. NOORD-SCHARWOUDE. 21 Juli. Aanvoer 41.200 Kg. Aardappelen: Schotsche Muizen f 4.706.30; Blauwe Eigenheimers f 3.80— 5 20; Drielingen f 4.50—5.30; Kleine f 1.40 —1.90; 1600 stuks Bloemkool f 3.90—5; 24000 Kg. Roode kool f 1.10—2.10; 1900 Kg. Gele kool f 2.40—3; 17000 Kg. Witte kool f 1.50 2; 11000 Kg. Zilveruien f 4.40; Zilvernep f 11.7015.30; Zilverdrielingen f 7.708.40; 200 Kg. Spercieboonen f 1820. WINKEL. Aalbessen f 516; Kruisbessen f 312; Frambozen f 2026; Aardbeien f 7 —26; Kersen f 20—22; Tomaten f 1011; Slaboonen f 913; Aardappelen f 34 per 50 Kg.; Bloemkool f 610; Kropsla f 1 1.30; Komkommers f 36; Wortelen f 35; Rabarber f 36 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 20 Juli 1931. Heden besteedde men voor: Zilvernep f 13.5014. Zilverdrielingen f 33.80. Schotsche muizen f 7.109.30. Idem (groote) f 4.304.70. Idem drielingen f 4.705.20. Idem drielingen (met groene) f 3.704.20. Eigenheimers f 8.30, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 20 Juli. „Kennemerland." Aardbeien 1625 ct. per Kg., Roode Bessen 2030 ct. per Kg., Frambozen 4560 ct. per Kg., Kruisbessen 22—30 ct. per Kg., Doppers 16—28 ct. per Kg., Peulen 2034 ct. per Kg., Capucijnders Br. 2033 ct. per Kg., idem W. 1226 ct. per Kg., Tuinboonen 512 ct. per Kg., Groentjes 1620 ct. per Kg., Snijboo nen 40 ct. per Kg., Raspers 2435 ct. per Kg., Spercieboonen z. dr. 30 ct. per Kg., Sla 1530 ct. per kist. Andijvie 2540 ct. per kist, Bloemkool 413 ct. per stuk, Komkom mers 24 ct. per stuk, Perziken 68 ct. per stuk, Roode Kool 45 ct. per stuk, Worte len 814 ct. per bos, Rabarber 35 ct. per bos, Selderie 47 ct per bos, Pieterselie 4 ct. per bos, Asperges 4460 ct. per bos, Aard appelen 69 ct. per Kg., Peulen 1534 ct. per Kg. BEVERWIJK, 17 Juli De aardbeienpluk zit er voor dit jaar zoo goed als op. Wel was de kwaliteit en de kwantiteit best, doch de financieele uitkomst slecht. Na 1914 het beruchte oorlogsjaar zyn de pryzen (in doorsnee 15 c.) niet zoo laag geweest als dit seizoen. In de duinstreek is de aardbeienteelt nog steeds de hoofdbron van bestaan, waarom het er in vele tuindersgezinnen donker uit ziet. Er zijn telers by, welke van de ontvang sten ternauwernood de plukloonen betalen kunnen. Wij kunnen ons voorstellen, dat de meeste tuinders met genoegen het eind van den oogst tegemoet zien, het is toch een hopeloos werk. In 1914 bracht de boonenteelt nog uit komst. Deze teelt was vroeger een tweede bron van bestaan in onze streek, doch sedert deze cultuur door ziekte voor 2/3 is ingekrompen, valt helaas hierop dit jaar oolc niet te rekenen. BEVERWIJK, 20 Juli Coöp. Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging „De Vrije Veiling", W. A. Bloemkool 4—10 c., id. uitschot 12 c., Komkommers geel 1 y,4 c., id. uitschot )41 c., Perzi ken 11 c„ id. uitschot 46 c., Sla 12 c„ Andijvie y:— 2 c., Roode kool 46 c., per stuk. Meidoppers 1724 c., Princedoppers 24—27 c., Sabelerwten 2527 c., Bruine Capucynd.ers 1928 c., Blis Abbandance 20 24 c., Schokkers 2028 c„ Raspers 2432 c„ Engelsche Groentjes 1517 c., Wijker Peulen 13—28 c., Groote Boonen, Leidsche hangers 68 c., Witkiemers i'A6 c„ Snij boonen 2832 c., id. uitschot 1920 c„ Dub bele Stamheerenboonen z. dr. 2023 c., id. m. dr. 17—18 c„ Meerboontjes m. dr. 26—32 c., Aalbessen 1733 c., Kruisbessen 2430 c., Aardbeien 1025 c., Frambozen 70—95 c., Aardappels 67 c., Druiven 76—78 c., To maten 1020 c., Rhabarber 1 3 e„ As perges 2060 c., Zwarte Bessen 2428 c., per K.G. Sla 2055 c„ Postelein 3040 c., Afbreekpeen 85 c., Andijvie 1035 c„ Kom kommer en Bloemkoolstek 515 c., per kist. Bieten 4—5 c., Uien 24 c., Peen 612 c., Seldery 34 c., Peterselie idem, Boonekruid 12 c„ Radys 25 c., Raapstelen 2 (4 c., Rhabarber, reuzen, 45)4 c., id. Champag- nerood 5)i6/4 c., Witte Asperges 2058 c., Blauwe idem i929 c. per bos. Frambozen per doos 3652 c. Aalbessen 5070 c., Zwarte 6075 c., Kruisbessen 5075 c., Aardbeien 4075 c. per chips. Aan de speciale bloemkoolveiling werd be taald voor ls'e soort 2.205.30, terwyl 2de soort geen afname had. ENKHUIZEN, 20 Juli. Bloemenlust. Gla diolen 0.300.50, Headly 1.00—3.Columbia 1.502.60, Roselandria 1.302.40, Godevitia 2.20 per 100 stuks. ENKHUIZEN 20 Juli. Aardappelen en fruitmarkt. Eigenheimers 2.653.20 per baal, Slaboonen 1617 ct., Snijboonen 3035 ct, Haantjesperen 2425 ct. per K.G. HEILOO, 20 Juli. „St. Willibrordus." Late Aardbeien 921 et., Zwarte bessen 14 17 ct., Roode bessen 1222 ct.. Doperwten 1621 ct., Peulen 917 ct., Tuinboonen 46 ct., Dubbele Stamslaboonen 1619 ct., Sny- boonen 1418 ct. per Kg., Rabarber 3045 ct., Wortelen 45—60 ct. per 10 bos, Spinazie 5070 ct. per kistje, Kropsla 6090 ct.. Bloemkool le soort 14.2017 1), idem 2e soort 6.709.80, Andijvie 1.202.90 per 100 stuks. HOOGKARSPEL, 20 Juli Vereen. „De Eendracht" Aardappelen: Schotsche 2.35—2.70. Due 2.65—2.75. BOVENKARSRPEL, 20 Juli Markbë- iicht „De Tuinbouw" Aardappelen: Gr. M. 2.50—3.45; kl. M. 2.35—3.—; Koks Nin. Due. 2.653.15; Bonte 2.85; Eigenheimers 2..702.85; kriel 0.50 per baal. Tonraten A 14.9019; id. B f 11.—14.40; id. C 13.—18.80; CC 4.90— 13.30. ROTTERDAM, 20 Juli. Veemarkt. Aan voer 414 vette runderen, 361 vette kalveren, 396 schapen en lammeren, 1283 varkens. Prijzen vette koeien le soort f 0.951, 2e soort f 0.810.91, 3e soort f 0.67—0.77; kal veren le soort f 1.201.30, 2e soort f 0.80 0.95, 3e soort f 0.650.79, schapen le soort f 0.600.63, 2e soort f 0.450.60, 3e soort f 0.400.45, lammeren f 0.751. vette var kens le soort f 0.430.45. 2e soort f0.34 0.40, 3e soort f 0.300.33, export varkens f 0.41—0.45. Vette runderen handel niet byzondé'r vlug, pryzen hooger dan vorige week. Vette kal veren, handel zeer traag, prijzen met moeite te handhaven. Schapen handel over het al gemeen tamelijk vlug; oude schapen prijs houdend. Lammeren iets duurder. Varkens handel vlug, prijzen iets hooger. Buitenlandsche granen kalm. Rogge Zud. Russi disp. f.4.65/75; Amerik. Western no. II disp. f 4.70; Canada no. Ill Western disp. f 4.80, no. II id. f 4.95. Gerst. Canada no. Ill disp f 1.10, id. stoom, f 1.08; 64/65 Kg. La Plata aangek, f 110; 62/63 Kg. La Plata disp. f 107; 64/65 Donau disp. f 112. Haver. Canada no. Ill disp. f 6.50/65; id. feed no. I disp. f 6.10; id. feed no. II disp. f 5.70; 50 Kg. La Plata disp. f 4.50; 54 Kg. La Plata clipped disp. 1 4.80; Zd. Russ. naar qualiteit disp. f 6.15,65. Mais. La Plata disp. f 86, id. ouden oogst disp. f 80, id. aangek, f 83, id. stoom, naar Iknk. f 82/81. TER AAR, 20 Juli. Snyboonen f 1.90 tot 2.45; Stokprinces f 2.252.70; Dubbele Stamboonen f 1.301.80; Fijn f 5.607.80; Fijnb. f 3.20—3.60; Basterd f 0.85—1.40; Grof f 0.600.80; Bommen f 0.40; Knorrels f0.30, Bloemkool f 412. AMSTERDAM, 20 Juli Granen. No teering Amst. Korenbeurs (Opgave Offer meiers Comm. Handel). Mais. La Plata, gele, disponibel, boord/spoorvrij, 88; verwacht 25 Juli per Eemland en 28 Juli per Filleigh 83; 31 Juli per Salland, 2 Aug. per Mau- sepool, 3 Aug. per Campers en 10 Aug. per Phaetou 80; levering Sept./Dec. 82; Jan./April 85. Gerst Canada 3, disp. 110; Tarwe Barusso disp. 5.50; Rogge. Z.-Rus sische disp. 4.60; Lijnkoeken. N. Ameri- kaansche, loco, boord/spoorvrij 7.85, leve ring Aug. 7.90, Sept./Dec. 8.15, S.K. loco boord/spoorvrij 7.90, verwacht 25 Juli per Tomalva 7.95; levering Sept./Dec. 8.30, Manilla Cocoskoeken S. K. disp. f 6.90. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo" te Haarlem, onze innig- geliefde Vader, Behuwd-, Groot vader en Oom JOHANNES THEODORUS VAN DER MEIJ Weduwnaar van Elisabeth Veldhoven in den ouderdom van ruim 77 j. Haarlem J. G. HEEREMANS— VAN DER MEIJ P F. HEEREMANS en kinderen. Bloemendaal A. E. VAN DER MEIJ V. A. VAN DER MEIJ C. S. M. VAN DER MEIJ— LANGEWEN en kinderen. Bloemendaal, 20 Juli 1931 Verbindingsweg 38. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de Parochiekerk van de H. Drie- eenheid te Bloemendaal, op Donderdag 23 Juli as.; de stille H. Mis te 7.30 en de gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafenis oo het St. Adelbertskerkhof, aldaar. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2