f750.- f 250.- f125.- f50.- f40.- TH. G. C. HOOIJ Drie kinderen levend verbrand PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VRIJDAG 24 JULI 1931 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL ALS HET KALF Woorden en werken DE COMMUNISTEN ER TEGEN Doodelijk verkeersongeluk bij Windesheim 'N HEERLIJK RESULTAAT Het verpletterende juk Besprekingen tusschen Paus en Kardinalen Niemand verzuime het petitionnement voor algemeene ontwape ning te teekenen i Noodlottige brand te Heenvliet (Z.H.) Het hoogverraadproces Ernstige onlusten in Barcelona De Gladiolustentoon- stelling te Haarlem De Poolreis van de „Graf Zeppelin' Het Ontwapenings petitionnement VOORNAAMSTE cXIEUWS ^NDERüte J. J. WEBER ZOON Telegrafisch Weerbericht Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen, die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam: Adres: Naam: Adres; Naam: Adres: Naam: Adres: BUREAUXNA8SAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 b(j vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIÈN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. I4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bij vooruitbet. By contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17826 Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f TOO ij tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen I UUUU»1" Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand een voet of een oog bij verlies van een duim ot wijsvinger bij een breuk van been of arm iij verlies van 'n anderen vinger Met voldoening hebben we kennis genomen van het bericht, dat Zondag avond een detachement politietroepen naar Parijs zal vertrekken, met bestem ming bewakingsdiensten te verrichten op de terreinen van het Nederlandsch Paviljoen op de Internationale Kolo niale Tentoonstelling te Vincennes. Als wij dat dadelijk gedaan hadden, zou de ramp vermoedelijk voorkomen zijn, want wij mogen 't gerust erkennen; er was onvoldoende bewaking onzerzijds en zeker in vergelijking met de andere ge bouwen. Alle andere paviljoens zijn zwaar be waakt door Koloniale troepen. In en buiten den tempel van Angkor vindt men dag en nacht op iedere zaal sol daten. Waarom dat bij ons mooie, maar nu vernietigde paviljoen met de niet meer te vervangen kunstschatten niet gebeurd is, is onbegrijpelijk. We beschik ken over een overvloed van bewakings personeel. De regeering zendt er thans politietroepen heen, we vinden dit best en zullen er dus geen kritiek op uit oefenen. Het personeel, dat tot dit korps behoort, is volkomen in staat een bewa kingsdienst uit te oefenen, die alle waarborgen geeft. Het had echter ook op een andere manier opgelost kunnen worden, een andere manier, die meer in overeen stemming was met de tentoonstelling en de bewaking der paviljoenen. Voor eenige jaren hebben we hier gehad een detachement Ambonneezen, betrouw bare soldaten, die gezien mochten wor den. Had men Indië er echter niet om willen vragen, dan hadden we hier ge had de koloniale reserve of de mari niers, troepen, die een groot deel van hun diensttijd in Indië doorbrengen en Uitstekend geëigend zouden zijn geweest voor die taak. Aan geschikt personeel heeft het dus zeker niet ontbroken en daarom mag de vraag toch wel eens Worden gesteld, wat de reden is geweest, dat men den maatregel, die thans ge nomen wordt, niet eerder genomen heeft. Men weet nu eenmaal dat ten toonstellingsgebouwen niet alleen om de waarde, die er dikwijls te zamen ge bracht wordt, maar ook om het groote brandgevaar extra bewaking eischen. leder der vier paviljoenen op de ten toonstelling van het vorig jaar te Rot terdam werd 's nachts door drie man bewaakt, waarvan er steeds een of twee binnen waren. Waarom geschiedde dat niet te Pa rijs? Het was niets nieuws, tenzij men bang was om voor het werkelijk nuttig ge bruik van militairen zeer ten onrechte beschuldigd te worden van militair ver toon, of voor wat men hier steeds ver keerd aanduidt als „militairisme". Nu het kalf verdronken is, dempt men den Put. Zoo gaat het altijd als men bang is voor kritiek op maatregelen, die nood zakelijk zijn en waartoe men eerst over gaat, als het te laat is. De militaire politie zal haar plicht te Vincennes ongetwijfeld goed doen, daar twijfelen we niet aan. Men zal zich nu tvel wachten om nog eenmaal de hand te slaan aan hetgeen daar door ons land tentoon wordt gesteld, maar het voornaamste is, dat het voor ons een les bioet zijn om ook in de toekomst derge lijke maatregelen te treffen, als het Pog niet te laat is. De socialistische pers pleegt vreese- lijk te toornen tegen ministers, die over- Werkvergunningen laten geven, tegen Werkgevers, die zonder verlof laten °Verwerken en tegen kantonrechters, die wanneer er hier of daar een werk gever betrapt is niet al te hooge boe ten opleggen. Allemaal uit zuiver respect voor den acht-urigen arbeidsdag en uit pure lief de voor den arbeider. Natuurlijk! Hij, die geregeld de toornvlagen over vernietiging van den prachtigen acht-urendag in genoemde pers zag uit keren, moet er wel diep van overtuigd geworden zijn, dat de acht-urendag degens zoo veilig is als bij de sociaal- dernokraten en in stilte moet hij de Pulstaanders voor den acht-urendag ge- 2egend hebben, voorzoover hij dan een »rücksichtlos" bewonderaar van den strengen acht-urendag is. Maar wat lezen wij nu? ..Een mal geval? Neen, erger Zondag- echtend 28 Juni j.i. bracht de politie een bezoek aan drukkerij „Voorwaarts". Denkt bu niet, dat dit was voor een excursie. Daarvoor neemt men geen Zondagmorgen, dan verwacht men, dat dit bedrijf stil ligt. Doch dit was niet het geval. Er werd ge- c°nstateerd, dat, zonder toestemming van de Arbeidsinspectie, op de afdeeling rota tie-drukkerij door eenige drukkers werd gewerkt. Wij hadden van „De Arbeiders- Pers" toch beter mogen verwachten. Dat zelfs zij op overtreding der wet gesnord z°u worden, valt niet gemakkelijk goed te Praten. Wij hadden mogen verwachten, dat de leiding zooiets in geen geval zou Reelaten, het zou weten te verhinderen. En de gezellen? Die gaan mijns inziens lang niet vrij uit. Heeft het overwerkpercentage hen verleid hun Zondagochtend daarvoor te verkwanselen? Laten beide partijen be grijpen, dat van hen wel het allerminst een dergelijke overtreding verwacht mocht worden. De commissie van medezeggen schap geven wij in overweging te trachten, zooiets in het vervolg te voorkomen. Het was geen reclame voor een goede wetge ving." En waar lezen we dat? In een „lasterend" Roomsch blaadje? In een vijandig vakorgaan? Neen: het staat gedrukt in het „Gra fisch Weekblad", orgaan van den (roo- den) Algemeenen Nederlandschen Ty pografenbond. Er behoeft dus niet aan getwijfeld te worden. Maaris het niet héél erg? Is dat niet een pijnlijke tegenvaller? En dat in het heilige der heiligen van de S. D. A. P., vanwaar de roode pro paganda over ons land uitgaat, waar de fulminante artikelen tegen ministers, werkgevers en kantonrechters, die niet genoeg eerbied voor de Arbeidswet too- nen, gezet en gedrukt worden. Er zijn in den lande maar heel weinig socialistische werkgevers, maar als die énkele zich nog niet eens aan de Ar beidswet kunnen houden, is 't dan niet om te wanhopen? Dadelijk na den grooten wereldoorlog viel alom op den aardbol 'n streven waar te nemen, dat erop gericht was, in ieder geval een afschuwelijk bloedbad, als waarvan de menschheid gedurende de jaren 19141918 getuige was geweest, in de toekomst onmogelijk te maken. De wereldvrede-idee groeide onder de volkeren, doch daarnaast of liever ge zegd: in flagranten strijd daarmede, zag men een wedstrijd in bewapening, welke het ergste deed vreezen en de wereld na een korte vredesperiode weer voor een katastrophale oorlogsramp dreigde te plaatsen. De regeeringen zagen echter in, dat alles erop gezet diende te worden, om de menschheid dit onheil te besparen en zoo werd er conferentie na conferentie gehouden, om uit de imoasse te geraken èn aller verwachting is thans gericht op de Internationale Ontwapeningsconfe rentie, welke komend jaar te Genève bijeen zal komen. Wil deze conferentie kans van slagen hebben, dan moeten degenen, die over de ontwapenings-mogelijkheden beraad slagen zullen, zich gerugsteund weten door de meerderheid van de volkeren, welke zij vertegenwoordigen. Vandaar, dat „De Nederlandsche Dag bladpers" een petitionnementsactie on dernomen heeft, om het Nederlandsche volk in de gelegenheid te stellen, zijn meening ten aanzien van de algemeene ontwapening kenbaar te maken. Het initiatief hiertoe werd aanstonds ondersteund door bladen van alle rich tingen. Alleen de communistische pers hield zich er buiten en ontzag zich zelfs niet, haar lezers op te wekken, het petition nement niet te onderteekenen, omdat zij er een frontvorming tegen Rusland in zeide te zien. Het is niet onze bedoeling, de onhoud baarheid van deze opvatting aan te too- nen; ze is te dwaas, om erop in te gaan. Maar degenen in onze kringen, die zich eveneens niet geroepen achten, hun naam onder het petitionnement te zet ten, mogen wel bedenken, dat zij niet alleen daardoor den wereldvrede een slechten dienst bewijzen, maar ook, dat hun passiviteit koren op den communis- tischen molen is, m.a.w., dat zij spelen in de kaart der volgelingen van Moskou. We zijn ervan overtuigd, dat zij noch het een, noch het ander wenschen. Daarom: teekent het petitionnement. Het is nóg niet te laat. Auto rijdt 105 K. M. in de bocht en vliegt tegen een boom Twee slachtoffers Gisteravond was de heer Thiebout Jr. uit Zwolle met zijn nieuwen auto aan het proef rijden op den straatweg ZwolleDeventer. In de flauwe bocht bij het dorpje Windesheim raakte hij de macht over het stuur kwijt, terwijl hij reed met een snelheid van 105 K.M. De auto vloog van den rechterkant van den weg tegen een boom aan de linker zijde. Den heer T. werd de borstkas inge drukt, terwijl hij tevens zware inwendige verwondingen kreeg. De heer Van Dijk Jr. uit Santpoort, die naast hem zat, kreeg zware uit- en inwen dige verwondingen. Beide slachtoffers werden in levensgevaar lijken en bewusteloozen toestand naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Daar zijn zij in den afgeioopen nacht aan de opgeloopen verwondingen overleden. Het voorstuk van den auto was geheel ingedrukt. Een bewijs van de enorme snel heid is, dat het remspoor zich over meer dan 35 M. uitstrekte. UW vruchten met ONZE inmaakdranken „INBRA" INmaak-BRAndy 1.35 p. fl. Inmaak-Brandewijn 1.95 p. fl. Inmaak-Brandewijn 2.70 p. L. Inmaak-Genever 2.10 p. fl. Inmaak-Genever 2.90 p. L, TELEFOON 13676 - 12033 WINKELS KLEINE HOUTSTRAAT ES SCHILDERSTRAAT ATJEHSTRAAT Depóts: Door de geheele stad. Militair en militairistisch zijn geen woor den van dezelfde beteekenis. Een militair behoeft nog volstrekt geen militairist te wezen en hij is dat ook in vele gevallen niet. Althans niet in ons land. Men kan het wederom constateeren in deze dagen, nu er actie wordt gevoerd voor het ontwapenings-petitionnement. Het feit, dat van militaire zijde, door beroeps-officieren, propaganda wordt ge maakt voor het slagen van deze actie is van een bijzondere beteekenis en welspre kendheid. Het doet weldadig aan. En het pleit voor hen, die daaraan hun krachten geven, schrijft S. in het „Cen trum". Overigens kan het zijn nut hebben, nu de termijn voor het teekenen van het petitionnement met ettelijke dagen is ver lengd, nog eens te herinneren aan de enorme uitbreiding, welke de internatio nale bewapening na den wereld-oorlog heeft gekregen. En dat, terwijl de overwonnen Staten, waaronder Duitschland, dat voorheen het sterkste leger ter wereld bezat, in hoofd zaak ontwapend zijn. De cijfers laten aan duidelijkheid niets te wenschen over, helaas. Terwijl de wereld in 1913 het jaar vóór den wereld-oorlog dus ongeveer 20 millioen geoefende soldaten telde, waren er in 1930 niet minder dan 30 millioen. In 1928 bedroegen de gezamenlijke oor- logsbegrootingen reeds 9500 millioen gul den! Bovenaan staat, wat de legersterkte be treft, Rusland, dat in geval van oorlog circa 6 millioen man op de been kan brengen. Dan volgt Frankrijk met 4millioen soldaten, Italië met 314 millioen, en zoo verder. Men behoeft niet te vragen, hoe ont zaglijk de persoonlijke en financiëele las ten drukken, waarmede dientengevolge deze landen zijn bezwaard. Ook de kleinere mogendheden weten daarvan mee te spreken. Tsjecho-Slowakije kan 1.300.000 man in 't veld brengen, Joego-Slavië 2.000.000 en België 600.000, welke legermassa's natuur lijk van het noodige wapentuig zijn voor zien: kanonnen, vliegtuigen, enz. enz. In Europa alleen stonden in 1930 maar even 8800 oorlogsvliegtuigen gevechts- klaar. De wedstrijd in bewapening is dus, na den grooten oorlog en ten s p ij t van dien oorlog, niet verminderd. Ons werelddeel vooral is nog steeds een geweldig legerkamp, sterker en dreigender toegerust, dan men het ooit heeft gekend. Het lijkt wel, of de gruweljaren, die achter ons liggen en de crisis van het heden niets hebben geleerd. Europa is ontzettend veranderd en een .angdurige malaise teistert de volken. Maar voor oorlogsdoeleinden moeten ge weldige bedragen worden uitgegeven, en zonder uitstel of verwijl. Het einde kan slechts een catastrophe zijn. Tenzij de regeeringen tot bezinning komen en onder den druk der openbare meening de handen ineenslaan, om de wereld te bevrijden van het verpletterende juk, waaronder zij zoo diep gebukt gaat. O.m. over den toestand in Spanje Z. H. de Paus heeft gisteren het college van kardinalen bijeengeroepen voor het hou den van een bespreking in zijn particuliere bibliotheek. Gistermiddag kon het Vaticaansche staats secretariaat nog geen enkele mededeeling omtrent den inhoud der besprekingen in de zeer langdurige zitting geven. Naar verluidt, zou o.a. ook de toestand in Spanje een onderwerp van bespreking uit maken. In den afgeloopen nacht heeft in den Pol der Heenvliet (Z.H.) een brand gewoed, die een noodlottig verloop heeft gehad. Om streeks 1 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van de weduwe C. den Bakker aan den Drieën- dijk. Deze woning is een betrekkelijk klein huis met aangebouwde landbouwschuur. Om streeks half 12 was de 27-jarige zoon I. den Bakker thuis geKomen en op dat oogenblik was alles in orde. Het vuur greep onmiddel lijk na het uitbreken van den brand zóó snel om zich heen, dat 3 kinderen van de wedu we den Bakker, die op de bovenverdieping sliepen, niet meer uit het brandende huis konden komen. De weduwe en haar oudste zoon, die in het benedengedeelte van het huisje hun nachtverblijf hadden, konden zich redden. Het schijnt, dat de 16-jarige zoon Maarten den Bakker, van de kinderen, die boven slie pen den brand het eerst heeft bemerkt. Vol gens mededeelingen van ooggetuigen heeft hij nog getracht 't raam te openen en daar door te vluchten. Dit is echter niet gelukt en hij met zijn beide zusjes de 12-jarige Hugo- rina en de 7-jarige Willie, zijn op vreeselijke wijze in de vlammen omgekomen. Het huisje is geheel afgebrand en omtrent de oorzaak is nog niets bekend. De verslagenheid in het dorp is zeer groot. Het huisje stond op ongeveer 40 M. afstand van de nabij gelegen boerenwoningen. De verkoolde lijken van de drie slacntoffers zijn later uit de puinnoopen van het huis te voor schijn gehaald. Péret c.s. vrijgesproken Het door den Franschen Senaat gevormde Kooge Gerechtsnof heeft de beklaagden in het Snia Viscosa proces: Péret, Besnard, Fa- vre en Vidal vrijgesproken met 210 tegen 53 stemmen. Een bomaanslag gepleegd De Spaansche minister van binnenland- sche zaken heeft verklaard, dat de telefo nische verbindingen tusschen Barcelona en de geheele rest van Spanje gisteren zijn af gesneden. Een vijftiental personen kwamen in drie auto's aan het gebouw der telefoon maatschappij aan en legden in een onder- grondsche kamer een bom, die spoedig sprong. Den weinigen voorbijgangers, die zich op de Gaseo de Gratia bevonden, werd door een aantal personen met de revolver in de vuist belet, verder door te loopen. Laatstgenoemden deden zelfs een café in de nabijheid ontruimen. De ontploffing was geweldig en schrikte de personen in den omtrek op, die de vlucht namen. De bedrijvers van de sabotage kon den in hun auto's snel ontkomen. Bloedige straatgevechten te SeviUa Uit Sevilla wordt gemeld dat daar de staat van beleg is afgekondigd. Sinds Woensdagmiddag wordt de strijd tusschen de guarda civil en de opstandelin gen zonder onderbreking voortgezet. Hierbij werden talrijke personen gewond, waaronder tien zwaar. Tegen zeven uur 's avonds trachtte een groep opstandelingen, die door vrouwen wer den aangevoerd, de kazerne der guarda civil te bestormen. Er werd door hen op de poli tie gevuurd. Toen deze het vuur beant woordde, werden vier personen zwaar ge wond. Meer dan 500 personen werden gear resteerd. De gevangenissen zijn reeds tjok vol, zoodat vele gearresteerden zijn onder gebracht in den Raadskelder. Het gebouw der communisten is gesloten. De partijleiders zijn gearresteerd. De stad zelf biedt ren troosteloozen aanblik. De menschen mogen slechts met geheven handen op straat loopen. Wie niet over vol doende papieren beschikt wordt onherroepe lijk gearresteerd. Maatregelen der regeering De toestand in Sivilla heeft de regeering genoopt de guarda civil met troepencontin- genten te versterken. Er is medegedeeld, dat de artillerie de door de opstandelingen be zette gebouwen zal beschieten. Eventueel zullen legervliegtuigen worden gerequireerd. De regeering is voornemens in 't uiterste geval alle militairen te mobiliseeren. Te Huelva en Jerez de la Frontera zijn troepen samengetrokken, aangezien er ge vaar bestaat, dat een algemeene staking zal worden geproclameerd. 20 dooden, 155 gewonden Te SeviUa zijn tijdens een poging, om ge vangenen te bevrijden, 4 personen neerge schoten. Overigens was de toestand gisteren eenigszins rustiger. Het totaal aantal dooden en gewonden, die Woensdag en Donderdag zijn gevallen, be draagt thans 20 dooden en 155 gewonden, waaronder vele zwaar gewonden. De syndicalistische organisatie is voor ge heel Spanje verboden. De leiders zijn gear resteerd. Opening door den Commissaris der Koningin Het aantal inschrijvingen van deelnemers aan de groote tentoonstelling van Gladiolen, die de volgende week in het Krelagehuis te Haarlem zal plaats vinden, overtreft de ver wachtingen. De groote tentoonstellingszaal zal maar nauwelijks ruimte genoeg bevatten voor de duizenden bloemstukken en vazen, die door buitenlandsche en Nederlandsche kweekers zullen worden opgestela. De verwachtingen zijn in de kweekers wereld hoog gespannen en er is aUe aanlei ding voor het bloemenliefhebbend publiek om zich op een groote gebeurtenis op bloemen- gebied voor te bereiden. De tentoonstelling wordt Vrijdag 31 Juli om twee uur door den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Holland ge opend en blijft tot en met Zondagavond 2 Augustus toegankelijk. Aan den vooravond van het vertrek van het luchtschip De belangstelling in de omgeving van de luchtschepenwerf werd gisteren ieder uur grooter. Er kwamen zelfs menschen per auto bus uit Luzem. Het luchtschop lag startklaar in de hal. Het werd den geheelen dag door, door be langstellenden bezichtigd. Hedenochtend om 9.30 uur zou de „Zepp." opstijgen voor zijn Pool vlucht. Des avonds zal te Berlijn de eerste tusschenlanding wor den uitgevoerd ten einde post in te nemen, zoomede proviand en brandstof. De tweede tusschenlanding zal Zondag 26 Juli te Leningrad plaats hebben. Hier zal men een dag verblijven. Te Leningrad zal de bemanning de eigen lijke pooluitrusting ontvangen. Het is nog niet vastgesteld wanneer het luchtschip, zich bij den ijsbreker „Maligyn" zal voegen. Ongunstige weersgesteldheid. Het Meteorologisch Observatorium te Le ningrad deelt mede, dat op het oogenblik in de nabijheid van Franz Josef-land slecht weer heerscht, gepaard gaande met storm en regen. Volgens de Russische meteorologen zouden ook de vooruitzichten voor de ko mende dagen niet op een spoedige wijziging van de weersgesteldheid wijzen, zoodat de vlucht van de „Graf Zeppelin" daardoor ten zeerste bemoeilijkt kan worden. De 14- millioen overschreden Het Bestuur der Vereeniging De Neder landsche Dagbladpers maakt bekend, dat het aantal onderteekeningen van 't Petitionne ment voor Internationale Ontwapening gis teren de anderhalf miljoen overschreed. Allen die nog niet hebben geteekend wordt met aandrang verzocht zulks ten spoedigste te doen. Landbouw-inspectie Mr. J. J. Wintermans tot inspecteur benoemd Bij Kon. besluit van 20 Juli 1931 is: ir. G. J. Kakebeeke, te 's-Gravenhage, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als inspecteur van den landbouw, benoemd tot adviseur van den landbouw; mr. J. J. Winterplans, te 's-Gravenhage, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als inspecteur van het landbouw onderwijs, tevens belast met de waarne ming van de functies van inspecteur van het zuivelwezen en van Rfjkszuivelinspec- teur, benoemd tot inspecteur van den land bouw en is hem als zoodanig ook verder de waarneming opgedragen van de beide hiervóór bedoelde functies; ir. D. S. Huizinga, te Roermond, onder gelijktijdige toekennning van eervol ont slag als Rijkslandbouwconsulent, benoemd tot inspecteur van het landbouwonderwijs, tevens hoofd van den binnenlandschen land- bouwvoorlichtmgsdienst. De Zeppeflin-tocht naar de Noordpool (blz. 1, 1ste olad) Geen oplossing steenzettersconflict. in het Amsterdamsche (blz. 1, 1ste blad) Mr. J. J. Wintermans benoemd tot in specteur van den landbonw. (blz. 1, 1ste blad) Het aantal handteekeningen onder het Ontwapeningspetitionnement bedraagt reeds meer dan anderhalf millioen. (blz. 1, 1ste blad) Ernstige onlusten in SeviUa. Vele dooden en gewonden. (blz. 1, 1ste blad) Doodelijk verkeersongeval nabij Windes heim. (blz. 1, 1ste blad) By een brand in den polder Heenvliet (Z.-H.) zijn drie kinderen, van respectie- velük 7, 12 en 16 jaar in de vlammen om gekomen. (blz. 1, 1ste blad) De Amsterdamsche huurstaking is ge ëindigd. (blz. 3, 1ste blad) Nog geen stopzetting van vlootbouw. (blz. 1, 3de blad) De besprekingen op de Londensche con ferentie geëindigd. Geen bijzondere resul taten. (blz. 1. 3de blad) Gisteren zijn bij de relletjes te Rotterdam twee gewonden gevaUen. (blz. 2, 3de blad) De Eerste Kamer op reces. (blz. 2, 3de blad) Barometerstand 9 uur vxn.: 7.62 iets achteruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.32. Hoogste barometerstand 766.8 te Breslau. Laagste barometerstand 746.6 te Sadis- fjord. Verwachting: Zwakke tot matigen, later wellicht toenemende Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken wind, aanvankelijk nog licht tot half bewolkt met weinig of geen re gen en zelfde temperatuur, later toene mende bewolking met kans op regen of on weersbuien en iets koeler. Het steenzettersconflict niet opgelost De besprekingen mislukt Zooals wij reeds vermeldden werden er tusschen leden van „Emos" en „E.MM." besprekingen gevoerd om een oplossing te vinden in het bekende steenzettersconflict te Amsterdam. In verband hiermede wer den de ongeregeldheden enkele dagen ge staakt. Naar thans evenwel gemeld wordt, zijn de besprekingen mislukt en daar men vreesde, dat de vü'andelijkheden thans weer zouden worden voortgezet, zijn de Katho lieke Steenzetters gistermiddag weer met een sterk politlegeleide naar hun wonin gen gebracht. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Geneve te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1