Uit den ((Dm trek Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen S.DE GOEDE HERINGA &WUTHRIGH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders HET BESTE VAN HET BESTE ZIJLSTRAAT BESTELWAGEN Oplichter gearresteerd Federatie van Haarlemsche Muziekvereenigingen BENNEBROEK VOGELENZANG HILLEGOM NOORDWIJK NOORDWIJK-BINNEN NOORDWIJK AAN ZEE LISSE VOORHOUT SASSENHEIM VIJFHUIZEN Haarlemmermeer Officiate Mededeel ingen ZANDVOORT Ernstige aanrijding te Bloemendaal VERKEERSONGE VALLEN BEVERWIJK MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- (ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Münbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon. Olie Oostkust «•«••••••••••o» 67, Prov. Staten van Zuid-Holland De vergadering van de Prov. Staten van Zuid-Holland is gisteren voortgezet met de verdere behandeling van het voorstel inzake de verbindingen van de Zuid-Hollandsche eilanden met het vasteland. De heer v. Boeijen (C. H.) antwoordde na mens Ged. Staten. Over het veer Ooltgens- plaatDintelsas kon spr. nog niet veel zeg gen. Met groote waarschijnlijkheid kan men wel zeggen, dat de werkzaamheden in het Hellegat geen invloed zullen oefenen op de totstandkoming van het veer. Van verschillende zijden is erop aange drongen, dat van deze gelegenheid gebruik zal worden gemaakt om de R. T. M. duide lijk te maken, dat er heel wat verbeterd moet worden aan de exploitatie en aan de arbeidsvoorwaarden. Spr. achtte het ge- wenscht, dat het Dep. van Waterstaat deze aangelegenheid behandelt. Ged. Staten durven de verantwoordelijk heid niet aan, deze zaak te laten stranden op de quaestie van den Zondagsdienst. Zij hadden de localiteit geadviseerd, de voor waarde van beperkten Zondagsdienst niet te stellen, maar dit advies is genegeerd. Na repliek werd de motie-v. Hondt ver worpen met 61 tegen 3 stemmen. Het prae-advies werd z.h.st. aangenomen. De heer v. Walsum CC.H.) maakte eenige opmerkingen naar aanleiding van het voor stel tot wijziging van polderreglementen naar aanleiding van de dichting van de Kade- doorbraak van de gecombineerde Noordsche- buurten en Voordijksche polders in 1928. Spr. meende, dat het voorstel niet voldoende re kening houdt met de schuld van Amstel- land voor de dijkdoorbraak. Ook hadden Ged. Staten overleg moeten plegen met de andere hoogheemraadschappen, die ook be langhebbend zijn. Spr stelde voor, dit punt aan te houden. De heer v. Voorst tot Voorst (R.K.) meen de, dat niet gebleken is, dat Amstelland op grond van zijn reglement in gebreke is be- bleven. Niemand bevredigt dit voorstel, maar het zal moeten worden aanvaard, om dat er niets beters voor in de plaats is te stellen. De heer Schaper (S. D.) bestreed 't denk beeld van uitstel. Deze zaak loopt al sinds 1928. Er is geen sprake van, dat van Am stelland geld te vorderen is met terugwer kende kracht. Hoe langer het duurt, hoe moeilijker het wordt deze zaak te regelen. De heer v. Waisum trok zijn motie in om een zuivere stemming te verkrijgen over het voorstel. Het voorstel van Ged. Staten werd hierna aangenomen met 49 tegen 12 stemmen. Mevr. De VriesBruins maakte eenige opmerkingen over het voorstel tot wijziging van polder- en waterschapsreglementen in verband met de Ambtenarenwet 1929. Zü kwam op tegen de bepaling, dat de vrouw by huweiyk meet worden ontslagen. Spr. zeide niet, dat zij het gewenscht vindt, dat alle vrouwen by huwelijk in functie blijven; maar de beslissing daarover dient bij de vrouw zelve te biyven. Spr. diende een motie in, waarin de Staten zich uitspreken tegen ongevraagd ontslag van de vrouwelijke ambtenaren by huweiyk. Mevr. Maillette de Buy Wenniger— Hulsebos (lib.) steunde deze motie, zy meende, dat het huwelijk niet in de ar beidsvoorwaarden mag verzwaard worden. De voorzitter oordeelde het beter, dat deze motie werd aangehouden tot het najaar, omdat zij een algemeene politieke kwestie betreft. Mevrouw De VriesBruins ging hiermede accoord. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. De voorzitter sioot tegen 4 uur de ver gadering. „Groothandelaar in ingemaakte groenten" Als verdacht van oplichting werd door de politie te Ter Aar aangehouden een 66- jarige heer, genaamd v. H. die eenige da gen logeerde in een café ter plaatse en groote bestellingen deed bij verschillende groenten- inzouters. v. H. contracteerde voor eenige duizenden vaten bloemkool en augurken, welke moesten worden ingemaakt voor een te Londen ge vestigde firma, waarvan v. H. zeide deelge noot te zijn. Zondag vertrok de groothandelaar, na eerst nog geld te hebben geleend van een der firma's die voor hem zouden werken, onder het voorwendsel dat hy geen ander dan Engelsch geld by zich had. Om dezelfde reden vergat hij waarschljniyk om zqn hotel rekening te betalen. De politie, die van de zonderlinge gedragingen van den heer v. H. kennis kreeg stelde zich telefonisch in ver binding met eenige andere gemeenten, waar bij bleek dat genoemde heer ook daar we gens vermoedeiyke oplichting door de pol- tie werd gezocht. Men slaagde erin v. H. nog juist te ar resteeren en in voorloopige bewaring te stellen. Het is gebleken dat v. H. reeds geruimen tijd deze en dergeiyke prak tijken heeft uitgeoefend, zonder dat men tot nu toe vat op hem heeft kunnen krijgen. Hu is ingesloten in het Huis van Bewaring te Haarlem. ZIEKENTRIDUUM TE LEIDEN. Men schi-yft uit Leiden aan de „Msb.": Woensdagmiddag is in de St. Josephs- kerk aan den Heerensingel alhier het jaariyksche Eucharistische Triduum voor de zieken begonnen. Het schoone werk, voor enkele jaren ge leden door den Zeereerw. heer Pastoor Leusen begonnen, wordt door den tegen- woordigen herder der St. Josephsparochie, den zeereerw. heer pastoor J. C. vyver berg, voortgezet op een wijze, die den ini tiatief-nemer slechts kan eeren. De zieken blijken het mooie werk zeer op prijs te stellen, want de deelneming is weer veel grooter dan vorige jaren. Thans zün niet minder dan 270 zieken uit Leiden en omgeving opgegaan naar de St. Jo- sephskerk, om daar het Eucharistisch Tri duum mee te maken. Onder hen bevinden zich niet minder dan 180 personen uit de omgeving van Leiden, w.o. zelfs 50 uit Lis- se, wel een bewijs hoe het streven en wer ken van het Comité voor het Ziekentri- duum op prijs wordt gesteld. De plechtigheden werden Woensdagmor gen geopend met de zegening der zieken en een plechtige H. Mis, opgedragen door den zeereerw. heer J. C. F. Jansen, deken van Zoeterwoude, geassisteerd door den zeereerw. heer L. J. Klaverweyden, pastoor der Kruisheeren-parochie en rector van het Kruisheeren-studiehuis te Zoeterwou de als diaken en den weleerw. heer Rector R. J. J. Reynen als subdiaken. Pastoor Vüverberg hield onder het H. Officie een treffende toespraak, waarin Zijneerw. allereerst dank bracht aan pastoor Leusen voor het vele werk, dat Zijneerw. voor het Ziekentriduum te Lei den heeft verricht. Daarna schetste de gewijde redenaar hoe alles hier bereid is, om de zieken te ont vangen en te doen aanzitten aan het Gast maal des Heeren. Te 12 uur had de plechtigheid der hand oplegging plaats, waarna te kwart over twee een plechtig Lof werd gecelebreerd door den zeereerw. pater J. A. Helling O. F. M., pastoor der Hartebrug-parochie. Donderdag en Vrudag hadden dezelfde plechtigheden plaats. Een grootsche aubade aan „Crescendo". De Federatie van Haarlemsche Muziek vereenigingen biedt haar ljd, de feestvie rende vereeniging „Crescendo" van Spaarn- dam op Zaterdagnamiddag 7 uur, bij de opening van haar jubileum, een aubade aan. Deze aubade zal opgeluisterd worden door de 10 aangesloten vereenigingen. De regeling is door het bestuur der Fe deratie als volgt voorgesteld: De opstel ling vindt plaats bij het Kalfje, de kinder speelplaats aan de Kloppersingel, des avonds 6.30 uur. De deelnemende vereenigingen marchee- ren in de volgende volgorde: 1. „Johet"; 2. „St. Caecilia"; 3. „Voorwaarts"; 4. „Tramfanfare"; 5. „Politie-muziekv."; 6. „Kunstkring"; 7. Harmonie „Crescendo"; 8. „Kunstgenot"; 9. „Utile Dulci"; 10. „Ex celsior." De route welke genomen wordt is Prin sen-bolwerk, Kennemerplein, Schoterweg, Cronjéstraat, Soendaplein, Florisstraat naar de Spaarndammerdijk, waarlangs naar de Kolk gemarcheerd wordt. Op de Kolk wordt de feestmarsch, aangeboden door de jubileerende vereeniging, onder leiding van haar directeur F. A. Dekker, uitgevoerd. Hierna vertrekken alle vereenigingen naar het feestterrein, waar wederom de marsch uitgevoerd wordt Hierna luisteren de deelnemers naar het concrt door de feestvierende vereeniging. Des avonds gaat het gezelschap per boot terug naar Haarlem. Boottocht Zondag 2 Augustus a.s. heeft het bestuur van de plaatseiyke muziekver- eeniging „Kunst na Arbeid" voor zijn leden en introducé's een boottocht naar Gouda ge organiseerd. Benoemd Bu Kon. besluit van 20 Juli 1931 is opnieuw benoemd tot burgemeester van deze gemeente de heer mr. K. J. G. baron van Hardenbroek. Inzegening Zondag as. bestaat er na de Hoogmis gelegenheid tot het doen inzegenen van auto's en motoren. Herwonnen Levenskracht A.s. Zondag wordt de jaariyksche speldjesdag gehouden voor Herwonnen Levenskracht. Het zal on- getwüfeld overbodig zyn dit mooie, nuttige, maar niet minder noodzakelijke werk aan te bevelen. Zeer velen, die met de ongelukkige tuberculose zijn aangetast wachten op hulp en gij die gezond zyt kunt hen zoo gemak- kelük helpen door een offer, een geldelijk offertje te brengen. Steekt Zondag voor ge ter kerke gaat een kleinigheidje bü u, opdat ge de speldjesverkoopsters niet teleur be hoeft te stellen. Met toestemming van den burgemeester mag reeds Zaterdagavond met den verkoop begonnen worden. Niemand verzuime een bijdrage af te staan. Gewetensgeld Bu den ontvanger der directe belastingen, alhier, is f 516.94 aan gewetensgeld ontvangen. Opening nieuwe o. 1. school Naar wij vernemen zal de opening der nieuwe open bare school plaats hebben Maandag 24 Au gustus a.s. Het is de bedoeling van het ge meentebestuur met het oog op de slechte tyden daaraan geen festiviteiten te verbin den en alles zoo sober mogelijk te houden. Speldjesdag „Herwonnen Levenskracht" Door B. en W. is aan „Herwonnen Levens kracht" vergunning verleend voor het orga- niseeren van een speldjesdag op Zondag 26 Juli. Verlof Door B. en W. is aan G. Hof ver lof verleend voor verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank voor zyn pension in de Hoofdstraat. Medaille Naar wu vernemen heeft het gemeentebestuur een medaille beschikbaar gesteld voor de vanwege de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer op 8 Augustus a.s. op het strand te houden hippische sportfeesten. Personalia De heer P. de Bruin alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het M.U.L.O.- examen diploma A en de heer W. J. v. d. Vliet alhier, slaagde voor het M.U.L.O.-exa- men diploma B. Personalia. Geslaagd voer het diploma Mulo B mejuffr. Truus Alkemade C. W. G.- dochter, leerlinge van het pensionaat Ma- riakroon te Culemborg. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. Personalia De „Stcrt." bevat de statu ten van de N.V. Bloembollenexport Maat- schappü en Kweekerij H. J. Ohms, alhier. Personalia Mej. M. M. van der Plas, alhier, slaagde voor de R. K. Vakschool voor meisjes te Leiden voor het examen costuumnaaien en mej. M. van der Weijden, alhier slaagde voor het examen van den driejarigen middagcursus dier school. Oranjevereeniging De Oranjevereni ging hield in „Central" een vergadering, ter nadere vaststelling van het programma der feesteiykheden by de herdenking van de ver jaardag van H. M. de Koningin. De heer G. v. d. Luyt opende als voor zitter de vergadering. De notulen werden door den secretaris, den heer W. Baalbergen gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Een schryven werd gelezen van den heer J. J. van Capellen, dat hij zijn benoeming als bestuurslid niet aanvaardt. In zu'n plaats heeft nu de heer D. v. d. Niet zitting in het bestuur. De zangvereeniging „Soli Deo Gloria" deelde mede weer bereid te zijn te zingen op het feest maar verzocht het bestuur maatregelen te nemen tot het verkrijgen van meerdere stilte bu het zingen. De voorzitter zeide maatregelen te zullen nemen. Medegedeeld werd dat de heer E. L. de Witt zijn benoeming als bestuurslid niet aanvaardt, zoodat er 'n vacture in het be stuur is. Deze zal op een vergadering na het feest worden aangevuld. Medegedeeld werd, dat de functies in het bestuur verdeeld zijn, zoodat G. v. d. Luyt voorzitter is, W. Baai- bergen secretaris en P. L. v. d. Deyl penning meester. Het programma zal ongeveer als volgt zün: 8 uur koraalmuziek van den toren; half ne gen kerkdienst; half tien kinderoptocht door het dorp. Dan zou men ook nog gaarne des voormiddags ringrijden houden voor meisjes per fiets, en spoorloopen voor jongens; één uur namiddags opstellen van een Allegori- schen optocht (bü voldoende deelname) of anders van deelnemers aan ringrijden met paard en rijtuig: vier uur tobbetje kiepen, balloopen en balslaan; 7 uur gymnastiek- demonstratie op het autopark door D.O.S. uit Noordwijk en daarna te 8 uur zang van de twee gemengde zangvereeniglngen en het mannenkoor. Des avonds muziek; half tien lampionoptocht en te half elf vuurwerk. Als laatste termijn voor deelname aan een allegorischen optocht is gesteld de da tum van 15 Augustus. Hierna bracht de kascontrole-commissie verslag uit. De heeren A. v. d. Berg en P. v. d. Waal Hz. hebben de boeken van den afgetreden penningmeester Jan Mooijekind nagezien en in orde bevonden. Vervolgens werden de commissieleden enz. benoemd, die een liist tot inning van gel den zullen doen circuleeren. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Aanbesteding De uitslag der aanbeste ding van de verbouwing der Openbare Be waarschool in deze gemeente, is als volgt: Firma Daudey Co., Lisse f 3424, D. Vergunst, Lisse, f 3190; Gebr. Randsdorp, Lisse, f 3463; Bert van der Zaal, Lisse, f 3073; H. Marseille, Lisse, f 3018; Gebr. Moolenaar, Lisse f 3096;Beugelsdijk, Lisse, f 4287. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. Eerste plechtige H. Mis De Weleerw. Father J. Boon, neomist, zal Zondag a.s. te kwart over negen uur in de parochie kerk van de H. Agatha zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. Zaterdagavond zal hij feesteiyk worden ingehaald, waarna hy te ongeveer 8 uur een kort Lof zal celebree- ren. „Adolf Kolping" De R. K. Harmonie „Adolf Kolping", directeur de heer G. Dik, gaf gisteravomd onder begunstiging van schitterend zomerweer, een concert in de gemeenteiyke muziektent. Met het nieuwe vaandel ontplooid voorop, trok het corps onder het blazen van een vroolijken marsch in optocht van het Patronaat naar de tent. Honderden belangstellenden woonden, uitgelokt door het mooie weer, het con cert bij. Jammer, dat op dergelijke avon den de jeugd steeds tusschen de belang stellenden heen vliegt op de fiets, zeer ten ongerieve van de echte muziekliefhebbers! Personalia Mej. H. M. E. Vreeken, al hier, slaagde aan de R. K. Vakschool voor meisjes te Leiden, voor het diploma huis houdkundige. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk voorgevallen. Muziekvereeniging Gisterenavond ver gaderde de muziekvereeniging „St. Caecilia" in het café „Boerhaave" alhier. De voorzitter, de heer G. Witteman, open de de vergadering met den Chr. groet en heette de aanwezigen welkom. Spreker me moreerde dat dit de 12e jaarvergadering was en dat het afgeloopen jaar een groot succes Is behaald door het winnen van een eersten prqs op het concours te Noordwijk, zoodat de vereeniging thans in de eerste afdeeling Harmonie is gekomen. Dit feit heeft zij in hoofdzaak te danken aan haren Directeur, den heer M. Bolderdük, waarvoor de veree niging hem dan ook zeer erkentehjk is. Hierop werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeester, de heer B. Zwetsloot, jaarverslag, waaruit bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 1209.85 V4 en de uitgaven f 1548.58 'A, alzoo een nadeelig saldo van f 338.73. Het saldo van het vorig jaar bedroeg f 441.81, zoodat thans nog in kas is een bedrag van f 103.08. Tot contróle-commisise werden benoemd de heeren P. van der Geer, C. van der Berg en Joh. van Leeuwen. Dit verslag werd evenals dat van den secretaris onveranderd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden t. w. P. van der Hulst Jzn„ secretaris; A. Terbach, biblio thecaris en F. van Dam, 2e Penningmees ter, werden bil acclamatie herbenoemd. Bu het punt mededeelingen was een schrijven van het Bestuur van de Oranje vereeniging inzake de medewerking van de Muziekvereeniging gedurende de feestdagen. Na uitvoerige uiteenzetting van den voor zitter en na eenige discussie werd besloten alleen den tweeden dag medewerking te ver- leenen. Besloten werd alvorens toe te treden tot het fonds voor Directeuren, eerst inlichtin gen in te winnen. In princiep sprak men zich uit voor toetreding. Ten slotte werd nog besloten een instru ment aan te koopen. Na de rondvraag sloot de voorzitter ae vergadering met den Christeiyken groet. Personalia Mej. H. C. M. Verdegaal, alhier, slaagde aan de R. K. Vakschool voor- meisjes te Leiden voor het diploma huis houdkundige. Parkeeren Het verkeer in onze ge meente is zoodanig toegenomen, dat een parkeerverbod voor auto's aan de Hoofd straat een dringende eisch is geworden. Op verschillende plaatsen in de gemeente zyn borden gehangen, waarop vermeld N. p, (niet parkeeren). In de laatst gehouden raadsvergadering is in verband met den verkoop van de oude Hervormde school besloten, aldaar een par keerterrein te maken. Bloempjosverkoop Voor de vereeniging „Het Hoogeland" (Chr. reclasseeringswerk) is alhier Woensdag een bloempjesverkoop gehouden. De opbrengst was f 118. Personalia De dames A. H. Berg en I. Kiss, beiden alhier, slaagden aan de R.K. Vakschool voor meisjes te Leiden resp. voor het getuigschrift hulp in de huishouding en het examen lingerie en costuumnaaien: mej. M. Noordermeer, alhier, slaagde voor het examen costuumnaaien. No. 10 23 Juli Personalia. De heer P. A. Ie Clercq, al hier, slaagde te 's-Gravenhage voor het M U. L. O.-examen, diploma A. Een boottochtje Door de zangvereeni ging „Door Zang, Vriendschap", wordt Woensdag 29 Juli een boottocht gemaakt naar Bergen. Met pensioen Naar wij vernemen zal de heer J. Koouman, brugwachter aan de spoorbrug, alhier, den dienst bij de Neder- landsche Spoorwegen met pensioen gaan verlaten. SPREEKUUR. In den regel zullen voor de ingezetenen ten raadhuize te Hoofddorp te spreken zijn: a. de Burgemeester eiken Donderdag en Zaterdag van 1012 uur; b. wethouder Kistemaker eiken Donder dag van 1011 uur; c. wethouder Koning eiken Donderdag van 1012 uur; d. wethouder Ouwerkerk eiken Vrijdag van 45 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een kinder jas, een mouwvest, een Ford-sleutelt ie; een rywielbelasting- plaatje; een belastingplaatje; een winter jas; een streng touw; een fietspomp. Verloren: een rechter handschoen; een zilveren armband met rooden bloedkoraal; een bankbiljet van f 25.een licht-beige portemonnaietje met inhoud; een beige damestasch inh. een alpacca beursje met pl.m. f 30.R. K. kerkboekje en een zil veren flacon; een rij- en nummerbewijs; eenige portemonnaie's met inhoud; een autoschut.; een autoslinger; een belasting- plaatje. Gevonden le Schiphol: een paar dames handschoenen, een stofbril; een linker handschoen; 1 kralen halsketting; een haarspeld; een boterhamtrommeltje; een witte doek; een vulpenhouder. Hoofddorp, 23 Juli 1931. De burgemeester, Mr. A. SLOB. Jersonalia De heer J. P. van Daalen, al hier slaagde te 's-Gravenhage voor het M. U. L. O.-examen diploma A. Een nieuwe rijschool In den korten tua van 3 weken heeft de gemeente-opzichter J. F. R Gevers, te Hoofddorp, kans gezien een ruim menagegebouw te laten verrij zen op het gemeenteiyk sportterrein. De binnenruimte voor het houden van rij- oefeningen heeft een oppervlakte van ruim 500 M2; zij is 16 M breed en 32 M. lang. Het ligt in de bedoeling om in deze rij school gelegenheid te geven aan de leden van landelijke rijvereenigingen in de buurt tot het houden van hun wekelijksche oefe ningen en het ontvangen van rijlessen en verwacht wordt dat ook uit de burgerij ver schillende liefhebbers zich tot een ruiterclub zullen vereenigen, teneinde zich in dit fraaie gebouw aan de ruitersport te kunnen geven. Ook kan het menage-gebouw beschikbaai worden gesteld voor het houden van uitvoe ringen van een turnvereeniging of een fanfa recorps; voor het houden van schietoefenin gen, enz. In de laatst gehouden vergadering van de oprichters van deze menage zijn de statu ten en het huishoudeluk reglement vastge steld. De vereeniging draagt den naam van Hoorddorpsche rijschool „Juliana" en is ge vestigd te Hoofddorp; de bouwkosten worden bestreden uit een 5% obligatieleening ad 13500.welke onder tal van paardenvrien den is geplaatst in coupures van 1000.— 500.—, 250.— en 100.—. Het bestuur bestaat uit: mevr. C. F. Schwarz te Noordwük aan Zee, M. A. Noor- dam te Heemstede, W. Nanninga te vyfhut- zen, N. H. van Nieuwenhuijzen, P. Kistema ker, Mr. Slob te Hoofddorp en A. Biesheuvel te Schiphol. Het gebouw is nog niet geheel gereed. In September zal eenigszins feestelijk en offici eel de inwijding van deze rijschool kunnen plaats vinden. Burgeriyke Stand Getrouwd: A. Mar seille en N. Timmermans. Overleden: A. Koning, oud 73 jaar, we duwe van C. Keur; P. van Zelf, oud 17 jaar. Muziek in de tent De muziekvereeni ging van de Vereenigde Personeelbelangen Albert Heyn, te Zaandam, gaaft Zaterdag 25 Juli, des avonds 8 uur, een concert in de gemeentelijke muziektent alhier. Gedenkteeken wijden L. N. Weber Aan het bestuur van de Werkliedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" is door B. en W. vergunning verleend bij het graf van wyien L. N. Weber een hardsteenen bank te plaat sen. Verloting Aan den R. K. Volksbond, alhier is door B. en W. vergunning ver leend tot houden van een verloting. Meisje gedood Gisterenmorgen reden twee meisjes, de gezusters Broomans, wonende te Bloemen daal, Van Ewijckweg, respectieveiyk 16 en 7 jaar oud, per fiets op den Brederodeweg naar het Provinciaal Ziekenhuis in de rich ting Bloemendaal. Voor hen reed de auto bus die den dienst onderhoudt: Provin ciaal ZiekenhuisAerdenhout. Aan den Bergweg moest de chauffeur een passagier uitlaten en stopte rechts van den weg. In- midels waren de meisjes de autobus links genaderd. Toen de autobus verder reed was een 6-wielig motorrijtuig genaderd, beladen met steenen en bestuurd door den chauffeur J. W. B., wonende te Ijmuiden, die reeds vaart geminderd had. Toen de autobus pas seerde reden de meisje daarachter, om op het rijwielpad te komen. Ongelukkigerwyze kwam de 7-jarige C. M. B. met den vracht auto in botsing. Alhoewel de chauffeur spoedig stopte, had het meisje een der wie len over het lichaam gekregen. Dr. Westenburg en een der doktoren van het Provinciaal Ziekenhuis waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. Inmiddels waren de ouders der meisjes ge waarschuwd. Op advies van Dr. Westenberg werd de ziekenauto van Mathot ontboden, waarmee het meisje naar het St. Elisabeths Gast huis te Haarlem werd vervoerd. Naar wij vernemen is het meisje daar gisterenmiddag omstreeks 3 uur aan de be komen wonden overleden. De Bloemendaalsche politie stelt een on derzoek in. Vrachtauto in brand Gistermiddag omstreeks 12 uur reed een vrachtauto van den heer K„ uit Halfweg, op den Rijksstraatweg Haarlem—Amsterdam. Nabü de Liedebrug bemerkte de bestuurder, dat de auto warm geloopen was, Toen hu omkeek zag hij, dat de bak van'den auto, warin zich een hoeveelheid vet bevond, in brand stond. Het vuur vond in het' vet een gretig voedsel. De man bracht zich in veiligheid, maar kon tegen het vuur niets uitrichten. De auto brandde geheel uit. Een in de nabyheid staande luxe-auto werd door overgeslagen vlammen beschadigd. Met eenige emmers water heeft de politie het vuur gebluscht. Onder overgrootte belangstelling vond Donderdag de eerste verkooping plaats van leverbare bloembollen door de gecombineerde veiling „Beverwijk." Vooraf werden de aanwezigen verwelkomd door den directeur, den heer W. de Groot, die tevens er op wees dat vandaag de electrische klok, het nieuwste systeem van veilen, in gebruik zou genomen worden. O.a. sprak spr. den wensch uit dat er ook in den bloembollenhandel nog eens de tüd zou aanbreken dat de kernachtige spreuk „geld bij de visch" bewaarheid zou worden. Daarna werd met de veiling begonnen. Be taald werd voor: Prins van Oostenrijk z. 12 op 2.20; ia. z. 10-12 1.60; id. z. 10-11 1.20; Scilla Sl- berica 8 op 0.75; id. 7-8 0.29; id. 6-7 0.16; Due de Berlin 1.10; Cerise Gris de lin, id; Rose Aplati 1.00; D. T. Murillo 1.202.30; Brillant Star 1.20: Rose Gris-de-lin 1.10; Mis Stanley 2.00; Ne gro 1.30; Del Ongaro 1.20; Prinses Julia na 1.10; Le Notre 1.001.50; La Reine z. 10 op 1.00; Couronne d'or 11 op 3.30, z 10 2.30—1.70; Murillo 11 op 1.40; Fred Moore 10 op 1.70; Gretchen 10 op 1 00; La Reine z. 11 op 1.90, z. 10-11, 1.20, z. 9X--10, 0.80; Gesneriana spatulata z. 11 op 2.40, z. 10-11 1.90; Muse. Heavenly Bleu 8 op 0.71; id. 6-8 0.34; La reine Max z. 10 op f 1.70; Imperator D. N. 1.40 Blauwe druifjes 6 op 0.45; Scilla Siberica z. 8 op 0.80; Fred Moore z. 10 op 1.90; Proserpine 11-12 2.50; Gele Prins 11 op 2.70; Enk. Galanthus 0.75—0.95, dubb. 2.102.20; Bartigon 12 op 1.60; Pride of Haarlem 13 op 1.80; King of the Yellows 10 op 2.70—3.00; Crocus Agnes z. 8 op 1.05; Purperea grandiflora z. 10 op 2.40; Prins van Oostenrijk z. 11 2 10 2.00, 10-11 1.50; Mad. Krelage z. 12 op 1.702.10; Witte Scilla's z. 7 op f 1.10, ijd. Siberica 8-10 0 80; id. 7-8 0.25, id. b-7 0.17; Salvator Rose 11 op <2.80, 10-11 1.20, id. los in de huis 1.00; Cram. Bril lant 11 op 1.10, 10-11 0.90—1.00; Thee roos 10-11 1.20; Brillant Star 10-11 1.30; Princeps d. n. 1.20; Barri Bonfire d. n. 0.90; Grand due z. 11-12 2.60—2.90; La reine Max 2.00; D. T. Couronne d'or, los huidig, 1.10; Belg. Hyacint, blauw, 0.75; Murillo 2.60; Gele Prins 1.70; Prins v. Oostenrijk 120; D.T. Schoonoord 11 op 2.10; Ibis 11 op 1.60; Fred Moore 11 op 1.70, 10-11 1.30; Anna Roozen 11 op 1.50; Couleur Cardinal 12 op 2.80; Bril. Star 1.90; Scilla Siberica 7-8 0.17, 6-7 0.14; Dubb. von Sion 3.40—1.80; Toume- sol 3.90; Scilla Siberica z. 8 op 0.65; Famcomb. Sanders 12 op 3.901.90, 10-12 0 90, ongebl. z. 9 op 0.70; Chionodoxis 6-7, ƒ0.91, 5-6, ƒ0.61, 4-5 ƒ0.27; Ibes ƒ1.70; Proserpine z. 11% op 3.50; Scilla 0.80; Omatus d. n. 0.65. Aardbeien „Vrije Veiling", 13.00— 25.00; „Kennemerland", 12.00—27.00. BEVERWIJK, 22 Juli. R. K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kennemerland". Aardbeien 1525 ct„ kruisbessen 2030 ct., doppers 12—28 ct., peulen 16—32 ct„ capu- cijnders br. 20—30 ct., id. wit 16—25 ct., tuinboonen 414 ct., groentjes 1220 ct., snijboonen 1520 ct., raspers 2432 ct., sper- cieboonen m. dr. 18—22 ct., dikke boonen 11—15 ct., alles per K.G.; sla 10—35, poste lein 1530 ct„ andijvie 1025 ct., alles per kist; bloemkool 512 ct., komkommers 24 ct., alles per stuk; wortelen f 6—12 ct., sel derie 46 ct., alles per bos; aardappelen 7—9 ct., tomaten 12—20, alles per K.G. ZWAAG, 22 Juli. Bangert en Omstreken. Zwarte bessen f 22, roode bessen f 12—36, druiven f 70—130, aardbeien f 30—48, sla- boonen f 14—16. snijboonen f 22—32, dop erwten f 7—10, alles per 100 K.G.; bloemkool f 5—12, meloenen f 35—60, alles per 100 stuks. UITHOORN Op de Kaasmarkt waren aangevoerd 2025 stuks. Prijs Goudsche kaas lste soort R.M. 37—40; 2e soort R.M. 32 36; zwaardere f 43; zonder Rijksmerk 31— 36. Handel vlug. PURMEREND. Noteering van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken"van Woensdag 22 Juli. Aardappelen. Schotsche muizen f 1.32—2.26 per 25 k.g. BI. Eigenheimers f 1.12—1.46. Kleine Schotsche muizen f 0.90145. Kleine blauwe f 0.60.94 ALKMAAR, 24 Juli. Kaasmarkt Aan gevoerd 84 stapels, wegende 145.000 K.G. Fabrieks kleine 37.50, idem commissie 38, Boerencommissie 42, Boeren kleine 37. Handel goed. per 25 K.G. Tuinboonen f 0.550.67 per 15 K.G. Doperwten f 3—8.50 per 50 K.G. Roode Aalbessen 10—40 per 100 K.G. Zwarte bessen f 1219 per 1005 K.G. Klapbessen f 0.351.75 per 10 K.G. Perziken f 7—12 per 100. Slaboo- nen f 1.301.40 per 15 K.G. Snüboonen f 1.05 —3.60 per 15 K.G. Frambozen f 0.560.80 per K.G. Aardbeziën f 0.240.40 per K.G Komkommers f 1.40—3.60 per 100. Tomaten A f 17—19 Tomaten C. f 11—16 per 100 K.G. BOVENKARSPEL Bloembollenveiling Voor de 2e bollenveiling, welke ruim 10 millioen bollen bedroeg was weder groote belangstelling. De volgende pry zen werden genoteerd: Artus 1.302.10; Azalea 2.60; Bartigon 1.40200; Baron de la Tonnaye 1.501.70; Brillant Star 1.70—2.80; Couronne d'Or 2.80—5.—; Couleur Cardinal 1.80—3.50; Calypso 1.502.70; Crimson Queen 1.50 2.60; Cramoisie Brillant 1.2.Cochenille Due. 2.60—2.80; Chrysolora 3.30; Gullenan 1.80—2.90; Cerise Gris-dé-lin 3—3.60; Clara Butt 1.—1.80; Calcum Automnale Major 9.—; Crocus Purperea Grandiflora 1.—3.58; Crocus Eranthus Heymalis 1.10; Crocus Bont 0.70—1.—; Crocus Geel 1.—1.50; Crocus Mont Blanc. 0.851.35; Crocus Meyerbeer 0.90—1.20; Crocus Sr Walter Scott 1.—1.25; Crocus Baron van Bruns 0.90. Centenaire 1.10—2.—; Due de Berlin 1-403.10; Duchesse de Parama 1.40—2.80; Diana 1.50—2.70; Dusart 2.10—2.20; Dream 2.40; Electra 3.70—460; Euterpe 1.40; El Toreador 5.20; F. Ohis 1.60; Flamingo 1.20 2.50; Fred Moore 2.—3.20; Galanthus (enkele) 1.251.80; Gloria Solis 3.30; Gesneriana Spathulata 1.90—3.10; Grand Due 3.20—3.50; Gele Prins 3.—3.60; Gener. de Wet 3.704.20; Goud Elsje 1.60; Herman Schlegel 1.60—2.60; Hobbema 2.60—4.—, His 2.—2.90; Ingiescombe Yellow 1.202.6o'; Inglescombe Pink 1.40250; Jonge Zwaan 1.60; Joost v. d. Vondel (bont) 3.Kei zerskroon 3.50; King of the Yellows 3 20 2.80; Kink of The Whites 1.85; Lac of Haarlem 3.704.20; La Reine 1.2.60; La Reine Max 2.„3.50; La Merveille 1 70 2.60; Lady Boreel 2.60-3.30; Lady Moore 2.40—3.10; L'Aurore 2.—3.50; Lucretia 1.30— 2.40; Le Notre 2.—; L'Europe 2.20; Mac Kinley 2.40; Madame Krelage 1.70; Mac Ha velaar 2.90; Moore 2.2.80; Murillo 1.30 —3.20; Mon Trésor 3.10—4.50; Mr. v. d. Hoef 2.40—8.70; Maes 3.50; Progression 2.30—250; Pride of Haarlem 1.10—2.30; Peach Blos som 2.80—350; Prinses Elisabeth 1.60—2.—; Prinses Marianna 1.10; Prins v. Oostenrijk 1.50—3.—; Pink Beauty 4.—5.50; Prosperity 1.—2.20; Proserpine 2.70—3.70; Philippe de Communes 1.702.80; Prince de Ligne 3. Frseident Lincoln 3.20; Queeen Flora 1.60 2.60; Rose la Reine 1.40—2.20; Rose Luisante 2.—3.40; Rose Précose 3.404.10; Rose Due 3.80; Rose Gris-de-lin 1.40—2.50; Rose Bella 4.50; Rijzende Zon 2.70—3.10; Roi d'lslande 2.70; Reverend Ewbank 1.202.90; Sanders 1.40—3.10 Salvator Rose 3.50—440; Scharlet Due 1.10- 2.30; Scilla Siberica 0.40—1.j Treeroos 1.40—3.—; Titiaan 3.60; Toumesol (z. en g) 0.80—4.—; Victoire d'Oliveira 1.50—2.60; Van der Neer 2.304.—; Vuur baak 2.403.30; Vermilion Brillant 1.80— 3.—; Witte Due 3.30; Witte Due Max 2.40— 3.80; Witte Zwaan 12.20; Witte Pcttebak- ker 2.30; Witte Valk 2.10—3.50; White Beauty 3.Wouwerman 3.90; William Pitt 2—3.70; William Copland 2.20—2.40; Zulu 280. Alles per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Stat on), 23 Juli 1931 „De Tuinbouw" Aardappelen: gr. M. 1.65 a 3.65, kl. M. 2.55 a 3.05, Koks Nin. Due. 1.95 a 2.15, Eigenheim 1.55 a 2.45 per baal. Bloemkool: lste soort 7^50 12.10, 2de soort 2.30 a 5.10, 3de soort 1.80, per 100 stuks. Roode kool 0.60 a 1.20, Gele kool 2.80 a 3.70, Witte kool 0.70 a 1.50, per 100 K.G. Slaboonen 1.20 per 15 K.G. VRIJDAG 24 JULI Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4 Va Nederl. 1916 VA Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4N Ind 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. industrieën Unilever Calvê Delft Alg. Kunstzyde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Perlak Peudawa Continental Oü Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. L O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Ujn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pref Suiker H. V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions'idem Tabak Deli Batavia Oude Dell Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Ohic. Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 102 103V, 103V16 1027/„ 97'/s 112 1143/ 1253/ 1543/ 88/ 55 42i/2 101% 23 2743/ 517/8 6% 1315/16 303/ 77 187 25 206/ 111% 5% 9 80% 66 42 21% 45 20 38 36 37i, 10/ 8% 401/, 117 8 76/, 322% 21% 88 55 200 238 32% 272 40 161 13®/16 813/16 2BVu 22 2% VRIJDAG 24 JULI Parys Brussel Londen New-York (cable) Beriyn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.55 12.09% 2.48 48.30 12.95 22.40 66.30 66.20 66.20 7.30 34.80 9.80 34.65 12.10% 2.49 48.40 13.05 22.60 66.45 66.40 66.40 7.40 35.— EDEGO-RIJWIELEN 46.— (met dynamolamp) EDEGO-STOFZUIGERS 46.— geheel compleet. ALLEENVERKOOP BIJ bij de brug. Worden 8 dagen op proef geleverd. Een dichte gevraagd voor hit of klein paard. Br. net opgaaf van prys onder no. 1823. Bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2