BINNENLANDSCH NIEUWS De roode leiders bij de Scheveningsche relletjes Schending van het briefgeheim bij Philips GEMENGD NIEUWS KUNST EN KENNIS UIT DEN OMTREK VIJFHUIZEN HEEMSTEDE BLOEMENDAAL ZANDVOORT Jack Hylton HAARLEMMERMEER IJMUIDEN SPORTEN WEDSTRIJDEN VOETBAL De I. V. O.-bode DAMMEN District Haarlem en Omstreken van den Ned. R. K. Dambond CRICKET Rood en Wit-combinatie Haarlem-combinatie HONKBAL ZWEMMEN Het nationaal zwemfeest der „Waterratten" Zwemfeest Tumlust SCHAKEN TENNIS Stoop's Toumement Nationale Kampioenschappen MARKTNIEUWS Lou de Visser achter een kopje koffie De „Avondpost" plaatst de volgende kant- tee kening: De leider der Hollandsche Communisten, Lou de Visser, bevond zich in gezelschap van vrouw en dochter te Scheveningen, ter wijl relletjes tusschen Rood Frontstrijders en politie voorvielen. Eerstgenoemde vond het echter raadzamer zich met de zijnen in veiligheid te stellen en derhalve een geschikt onderkomen in het Seinpost-Paviljoen te zoeken, waar het ln ieder geval aangenamer en veiliger is dan op het politiebureau. Aldus een bericht in de „Res.-bode". Bovenstaand bericht heeft mij een onuit sprekelijk genoegen gedaan, want het be wijst, dat die heeren leiders toch nog niet zoo gek zijn. U herinnert zich met mij Bet verhaal van dat andere Moscovische gebakje, dat op een of ander subliem moment om een glaasje water vroeg. Ook al zooiets bij uitstek menschelüks. Ik weet niet, wat Lou de Visser besteld heeft, noch zijne vrouw of zijne dochter, maar ik stel mij zoo voor, dat het hen al len uitstekend gesmaakt zal hebben, want werd er tijdens den oorlog in de hoofdkwar tieren ver achter het front niet copieus gedineerd? Is het noodig, dat een generaal in de eer ste loopgraaf bivakkeert? Nou dan Het zal hem, Lou de Visset, goed gedaan hebben te zien, hoe de towaritsj zich ver dedigen tegen de dienaren van het kapitaal en sneuveldenals helden! Het zal hem goed gedaan hebben te mogen aanschouwen hoe de Strijders van het Roode Front (allemaal hoofdletters, zetter!) m slagorde opgesteld stonden en vochten tot de laatste droppel van het zeer roode bloed vergoten was De koffie was overigens uitstekend! Geen grond voor deze veronderstelling De Ministers van Waterstaat en van Justitie deelen, ten vervolge op de beant woording van de vragen van den heer De Visser in verband met de schending van het briefgeheim ten opzichte van een tweetal arbeiders, werkzaam aan de Philipsfabrie- ken te Eindhoven nog mede, dat uit het in gesteld onderzoek aan de Regeering gebleken is, dat er geen grond bestaat voor de onder stelling, dat het briefgeheim voor arbeiders, werkzaam aan de Philipsfabrieken te Eind hoven, niet volledig gewaarborgd zoude zijn. Met het oog hierop bestaat er voor de Mi nisters uiteraard geen aanleiding op de ver dere vragen, welke alle uitgaan van de on derstelling van de schending van het brief geheim, in te gaan. Landbouw-inspectie Mr. J. J. Wintermans tot inspecteur benoemd bij Kon. besluit van 20 Juli 1931 is: ir. G. J. Kakebeeke, te 's-Gravenhage, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als inspecteur van den landbouw, benoemd tot adviseur van den landbouw; mr. J. J. Wintermans, te 's-Gravenhage, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als inspecteur van het landbouw onderwijs, tevens belast met de waarne ming van de functies van inspecteur van het zuivelwezen en van Rijkszuivelinspec- teur, benoemd tot inspecteur van den land bouw en is hem als zoodanig ook verder de waarneming opgedragen van de belde hiervóór bedoelde functies; ir. D. S. Huizinga, te Roermond, onder gelijktijdige toekennning van eervol ont slag als Rijkslandbouwconsulent, benoemd tot Inspecteur van het landbouwonderwijs, tevens hoofd van den binnenlandschen land- bouwvoorlichtingsdienst. Het steenzettersconflict niet opgelost De besprekingen mislukt Zooals wij reeds vermeldden werden er tusschen leden van „Emos" en „E.M.M." besprekingen gevoerd om een oplossing te vinden in het bekende steenzettersconflict te Amsterdam. In verband hiermede wer den de ongeregeldheden enkele dagen ge staakt. Naar thans evenwel gemeld wordt, zijn de besprekingen mislukt en daar men vreesde, dat de vijandelijkheden thans weer zouden worden voortgezet, zijn de Katho lieke Steenzetters gistermiddag weer met een sterk politlegeleide naar hun wonin gen gebracht. Brand te Dalen Drie boerenwoningen door het vuur verwoest Donderdagavond omstreeks 7 uur ontstond brand in de boerenwoning van de weduwe H. Snijders, gelegen in de Noordwijk gemeente Dalen. Het vuur greep snel om zich heen en sloeg spoedig over naar de boerenwoningen van de landbouwers D. van der Linde en H. Meppeling. De brandweer stond machteloos en kon niet voorkomen, dat de drie huizen tot den grond toe afbrandden. Slechts de in de na bijheid gelegen huizen konden door de brandweer behouden blijven. Van de inboedels is nagenoeg niets ge red. Drie varkens kwamen in de vlammen om Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand ls onbekend. „Wees gegroet, Gi' Koningin des Vredes! Schenk aan de onvreedzame wereld, na een nieuwen Advent een nieuw Kerstfeest, na et Morgenrood, dat reeds voor ons schemert, nog meer zegevierend dan tot hedai, de ''in der Gerechtigheid. Jezus Christus, Uwen ■>on. den wonderbaren Raadgever, den rken God, den Vader der toekomst, DEN JRST DES VREDES! Amen. Uit: Wereldkerk en Wereldvrede, Hoor Pater F, Stratmann, O, PJ. Plannen van Nobile voor een nieuwen Pooltocht Met zijn oude medewerkers Even voor het vertrek van den Russischen ijsbreker „Malygin" uit Archangel heeft een medewerker van de „Krasnaja Gazeta" nog een onderhoud gehad mét Umberto Nobile, die o.m. verklaarde, dat hij den tocht met den ijsbreker medemaakt, omdat het Poolge bied hem voor alles intei-esseert en hem als 't ware roept. Het is dit verlangen naar de arctische gebieden, dat bij hem het plan heeft doen rijpen voor een nieuwen Pool tocht. Reeds sinds eenigen tijd, aldus de „Ita- lia"-commandant, werk ik aan een project voor een nieuwe expeditie, waarvan de de tails tot dusver nog niet geheel zijn uitge werkt. Na afloop van den tocht van de „Ma lygin" zal ik mijn plannen verder voltooien, waarmede ik in eenige maanden gereed hoop te zijn. Van mijn medewerkers bij de „Ita- lia"-expeditie is reeds de toezegging ontvan gen, dat zü elk oogenblik bereid zijn aan een nieuwe Poolexpeditie deel te nemen, waarbij zij zich niet laten afschrikken door de ontberingen die zij bij de reis van de „Italia" hebben moeten doormaken. Al mijn oude makkers, zooals Mariano, Ceccionl, Valieri en Biaggi zijn in Italië werkzaam. zoodat zij spoedig genoeg kunnen worden op geroepen. Alleen Zappi bevindt zich op het oogenblik in het buitenland en wel als con sul in China" Nobile verklaarde voorts nog, naar de „Tel." meldt, zulks in verband met de tragedie van zijn luchtschip, dat hij tevens aan den tocht van den ijsbreker deelneemt om voor zich de zekerheid te verkrijgen, dat verdere nasporingen naar de z.g. ballonfroep nutteloos zullen zijn. De mogelijkheid be staat, dat de „Malygin" nog sporen zaï vinden, doch gelukt dit niet^dan zullen ver dere pogingen in de toekomst evenmin re sultaat hebben. Een boottochtje Door de zangvereeni- ging „Door Zang, Vriendschap", .wordt Woensdag 29 Juli eén boottocht gemaakt naar Bergen. Met pensioen Naar wij vernemen zal de heer J. Kooijman, brugwachter aan de spoorbrug, alhier, den dienst bij de Neder- landsche Spoorwegen met pensioen gaan verlaten. Statuten De „St.crt" bevat de statuten van de N. V. Centraal Inkoopbureau voor Bedrijfsautomobielhouders, alhier. Statuten De „St.crt" bevat de statuten van de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „De Ebbinge", al hier. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: H. Keereweer, Kin- heimweg 5, Bloemendaal; twee zwarte kin- dertaschjes; G. Heijbroek, Kortelaan 16, Aerdenhout, een halsketting; H. van Pel, Bloemendaalscheweg 303, Overveen, een nik kelen tangetje; Klapheklaan 2, Aerdenhout, een fantasie broche; Van Engelen, Hout- vaartkade 64, Aerdenhout, een bruine bla zer met- koperen knoopen; Wagenaar, Bre- derodelaan 3, Bloemendaal, een mandje met klapbessen; Ramkema, Pr. Hendriklaan 122, Overveen, een paar wildlederen dames handschoenen; H. v. d. Waard, Kleverpark weg 151, Haarlem, een gouden vulpotlopd; P. van Beek, Kennemerstraat 15A rood, Haarlem, een etui met reisbiljet A'dam Londen; P. Smit, Kerkplein 7, Bloemendaal, een paar dameshandschoenen; Willemse, Kogelstraat 2, Haarlem, een paar gymnas tiekschoenen; mej. A. Snoek, Zandvoorterlaan 303, Zand voort (tot 15 Aug., daarna Galier- plantsoen 35, A'dam), een beursje met in houd; Van Delft, Boekenroodeweg 4, Aer denhout, een wandelstok; Oom, Ged. Raam gracht llzw., Haarlem, een weergever van een pathéfoon; W. Arons, J. de Bruinstr. 2, Haarlem, een nikkelen reflector; Post kantoor Bloemendaal, een bruin lederen actetasch; Anjelierstraat 15, Haarlem, een paar glacé handschoenen; J. Molenaar, bad man, Bloemendaalsche strand, een kunst gebit; aan den Politiepost te Aerdenhout, een nummerplaat G. 70127, een belasting- merk, een paar bruiniederen dameshand schoenen: aan het bureau van politie te Overveen, een zaklantaarn, een sleutel, een autoped; aan den politiepost Noordzee strand: een dameshoed, twee badpakken, een paar dameskousen, een badschoentje, twee wieldoppen van auto's, een motorbril, een damesparapluie. Burgerlijke Stand Getrouwd: A. Mar seille en N. Timmermans. Overleden: A. Koning, oud 73 jaar, we duwe van C. Keur; P. van Zelf, oud 17 jaar. Muziek in de tent De muziekvereeni- ging van de Vereenigde Personeelbelangen Alber Heyn, te Zaandam, geeft Zaterdag 25 Juli, des avonds 8 uur, een concert in de gemeentelijke muziektent alhier. Gedenkteeken wijlen L. N. Weber Aan het bestuur van de Werkliedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" is door B. en W. vergunning verleend bij het graf van wijlen L. N. Weber een hardsteenen bank te plaat sen. V-arloting Aan den R. K. Volksbond, alhier is door B en W. vergunning ver leend tot houden van een verloting. H. M. V. brengt iedere maand een serie Jack Hylton-platen. Kan er een beter be wijs worden geleverd van de voortfeffelijk- heid en bruikbaarheid der Hylton-platen? Hylton's orkest is dan ook steeds nog één der voornaamste Jazz-orkesten. Het gemeen ste liedje of dansje wordt in zijn bewerking en voordracht iets speciaals! Van de nieuwe platen noemen we dit maal: B 6003 „Thank your father" en „Wit hout love", een leuke foxtrot-plaat. B 5950 met „Honolulu Moon" een heerlijke wals met aan de keerzijde de foxtrot: „Rose of Spain" en B 6013 met de aardige walsme- lodie: „Girl of a million dreams", met aan de keerzijde de foxtrot „Got the brench, got the park". Ook Dajos Bela brengt iets speciaals. Het koddige karakterstuk: „Baby-Parade" van Mannfred. Een pendant van de „Hochzeit der Holzpuppen". Aan de keerzijde dezer Odeonplaat 0-11495 staat een pittig inter mezzo: „Ein Schaferstiindchen". Een echte Bela-plaat! Hetzelfde orkest speelt op Odeon 0-11480 Suppé's Ouverture „Flotte Bursche." Een mooi stuk muziek, opgewekt en begeeste rend. O.i. veel waardevoller en amusanter dan „Dichter und Bauer". De aparte be werking van Dajos Bela „Küwstler-Orches- ter" is wel niet authentiek, doch ten na- deele der muziek is ze niet zoozeer. Twee uitstekende dansplaten brengt de Supraphoon met A 0407 bevattende het gees tige marschlied: „Leutnant warst du einst bei dem Husaren" en de geliefde foxtrot „Bin kein Hauptmann, bin kein groszes Tier". Effectvolle muziek, op uitmuntende wijze door Jazz-orkest gespeeld en met re freinzang. Hier kan men vooral genieten van fraai trompetspel. En A 0410 met de licht-deinende, bekoor lijke wals: „Schone Frau im Mond" en één der beste Slow-Fox'; „Nur einen Tag hast du mich reich gemacht". Spel, zang en or kestbewerking is onovertroffen! „oPlydor" brengt iets eigenaardigs. Op plaat 95419-20 staat de Tannhauser-ouver- ture van Richard Wagner in de piano-bewer king van Franz Liszt. Natuurlijk een gewel dig technisch nummer, brillant vertolkt door den pianist Alexander Brailowsky. Op de keerzijde der tweede plaat is op- traphoon A 932 „Standchen" van Schubert Leschetizky en „Spinnerlied" van Mendels sohn. Zeer goed gelukte opnamen. De violist Georg Kniestadt speelt op Ul- traphon A 932 „Standchen" van Schubert en „Nocturne" van Chopin. Fijn van toon en artistiek van opvatting. Ook Supraphoon heeft een mooie Knie- stadt-plaat (A 07) met twee der charmant ste soli: de Kubelik-Serenade en Souvenir van Drdla. Prachtvol vioolspel. De Serenade heerlijk melodisch, de Serenade fijn gerhyth- meerd en bewonderingswaardig dubbelspel. De sopraan Lily Pons zingt met orkest begeleiding thans van de H. M. V. (D. B. 1504) de verrukkelijke aria uit Donizetti's „Lucia di Lammermoor": „Ardon gl'incensi". Evenals haar vorige nummers met gave techniek, stralend geluid en stijlvolle voor dracht. De volgende week vervolg o.a. met Spaan- sche muziek door Dajos Bela. Een nieuwe rijschool In den korten tjja van 3 weken heeft de gemeente-opzichter J. F. R Gevers, te Hoofddorp, kans gezien een ruim menagegebouw te laten verrij zen op het gemeentelijk sportterrein. De binnenruimte voor het houden van rjj- oefeningen heeft een oppervlakte van ruim 500 M2; zij is 16 M breed en 32 M. lang. Het ligt in de bedoeling om in deze rij school gelegenheid te geven aan de leden van landelijke rijvereenigingen in de buurt tot het houden van hun wekelijksche oefe ningen en het ontvangen van rijlessen en verwacht wordt dat ook uit de burgerij ver schillende liefhebbers zich tot een ruitercluu zullen vereenigen, teneinde zich in dit fraaie gebouw aan de ruitersport te kunnen geven. Ook kan het menage-gebouw beschikbaax worden gesteld voor het houden van uitvoe ringen van een turnvereeniging of een fanfa recorps; voor het houden van schietoefenin gen, enz. In de laatst gehouden vergadering van de oprichters van deze menage zijn de statu ten en het huishoudelijk reglement vastge steld. De vereeniging draagt den naam van Hoorddorpsche rijschool „Juliana" en is ge vestigd te Hoofddorp; de bouwkosten worden bestreden uit een 5% obligatieleening ad 13500.— welke onder tal van paardenvrien den is geplaatst in coupures van 1000.— 500.—, 250.— en 100.—. Het bestuur bestaat uit: mevr. C. F. Schwarz te Noordwijk aan Zee, M A. Noor- dam te Heemstede, W. Nanninga te Vijfhul zen, N. H. van Nieuwenhuijzen, P. Kistema- ker, Mr. Slob te Hoofddorp en A. Biesheuvel te Schiphol. Het gebouw ls nog niet geheel gereed. In September zal eenigszins feestelijk en offici eel de inwijding van deze rijschool kunnen plaats vinden. Personalia Te 's-Gravenhage zijn ge slaagd voor het examen schipper op stoom- zeevisschersvaartuigen W. Gravemaker, j. Prins, C. Plug, G. van Gelder, J. Stam eri als stuurman H. v. d. Steen, J. Koeman en W. O. E. Langhals, allen alhier. Ook ditmaal ziet de I. V. O.-bode van Juli er welverzorgd uit. Speciaal voor de leden der vereeniging be vat dit nummer eenige interessante artike len. Onder de vele clubbladen neemt de „I. V. 0."-bode" dan ook zeer zeker een goede plaats in. Jaarvergadering D. H. V. B. Zondagmiddag a.s. zal in een der zalen van het Parkhotel, Stadhouderskade 25 te Amsterdam, de 12e Algemeene Jaarverga dering van den Diocesanen Haarlemschen Voetbalbond worden gehouden. De vergadering begint om 1 uur. R. C. H.Austria Voor dezen wedstrijd die zooals bekend is Zaterdagavond zeven uur op het R. C. H.- terrein gespeeld wordt zal R. C. H. uitkomen met: Kos Prevost, Krom, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, v. d. Werve, Verkerk, Paape, Harten dorp. Zooals men ziet dus een kleine wijziging in de voorhoede, speciaal wat de linkerwing betreft. R. C. H. II—Haarlem II Aanvang 5 uur Het elftal waarmede R. C. H. 2 in het veld komt tegen de Haarlem-reserves is vrijwel geheel samengesteld uit jonge spelers en zal er als volgt uitzien: Cop, van Es, Ruigrok, Hessels, v. d. Berg, Prevost, Blokker, Warren, van Eek, v. d. Mey, de Bie Meyer. De bekerwedstrijden Gisteravond werden in 't clubgebouw van „De Spaarnestad" bovengenoemde wedstrij den voortgezet. De volgende partijen kwamen tot een uitslag: lste klas groep A: B. H. StevensN. Somers 20 J. v. d. Zwan—F. v. d. Pavert 2—0 Doordat Somers van den heer Stevens ver loor heeft in deze groep de heer Stevens zich met Hollenberg in de finale geplaatst. Ie klas groep B: G. ZuuweP. Mul 02 J. StevensJ. Lucas 02 G. Eising—Jac. Warmerdam 20 Ook in deze groep zijn nu beide spelers voor de finale bekend. Mul, die zijn laatste partij slechts remise hoefde te spelen wist Zuuwe zijn eerste nederlaag toe te brengen, waarmede hij zich tevens in de finale plaat ste. 2e klas: Jac. Bosse—C. v. Dam 2—0 G. DoésL. Bosschaert 2—0 Haarlem-comb, wint met 39 rans Haarlem wint den toss en kiest batten, 't Begin is al heel ongelukkig als Misset met den 3den bal gevangen wordt. De eerste 4 wickets vallen met tusschenpoozen. Daarna treedt verbetering in wanneer Fortgens ge steund door De la Mar een goeden stand op zet. Het totaal is intusschen op 111 ge komen. Hierna volgt een collapse door 't goede bowlen van Hagenaar, die 3 wickets achter elkaar neemt. De laatste 2 batsmen leveren geen moeilijkheden meer op. 't Totaal werd 153. In de dubbele cijfers kwamen: C. Fortgens 25, H. A. G. de la Mar 56 not out, W. Kra mer 38 en A. Roggeband 12. Extra's 10. Bowlingcijfers: Hagenaar 646. De Rood en Wit-innings was over het algemeen niet zoo goed. Er waren slechts enkelen die even stand hielden. In de dubbele cijfers kwamen: H. T. Cha- bot 17, A. v. Baasbank 14, P. C. Hagenaar 23 en J. Chapon met 27. Extra's 8. 't Totaal werd 114. De bowlingcijfers waren: W. Vos 5—32. Programma-overzicht Zaterdagmiddag ontmoeten Blauw-Wit en Ajax elkaar. Vroeger gold deze ontmoeting vaak als zeer belangrijk. Nu maakt echter geen enkele Blauw-Witter zich ongerust. En als Ajax uitkomt als tegen Haarlem verle den week en we gelooven niet, dat zij ster ker kan heeft dit negental tegen het nog steeds ongeslagen Blauw-Wit geen schijn van kans. A. G. H. C. zal met twee negentallen moe ten uitkomen tegen twee ploegen van T. O. G. O. Waar A. G. H. C. I verleden week door de vacantie zelfs niet in staat was haar kam pioenskansen tegen Blauw-Wit te verdedi gen, gelooven we niet dat er van deze twee wedstrijden veel terecht zal komen. En tegen een onvolledig of incompleet A. G. H. C. ne gental geven we T. O. G. O. de meeste kans. Haarlem II gaat Zaterdagmiddag met een niet al te sterk negental naar D. E. C. n. Dit laatste negental heeft Zaterdag jj. voor het eerst een wedstrijd gewonnen, zoodat Haarlem toch wel kans op winnen heeft, wat in verband met de noodzakelijkheid om T. O. G. O. voor te blijven, wel noodig is. Haarlem I ontvangt Zondagmorgen aan de Kleverlaan bezoek van Z. R. C. I, een negental, dat van zijn zeven wedstrijden er nog maar een (tegen Quick) gewonnen heeft. En al komt Haarlem Zondag zonder een paar vooraanstaande spelers uit, de kans op overwinning is daarom niet uitgesloten. En 's middags, als H. C. C. I, eveneens aan de Kleverlaan, tegen V. V. G. A. II speelt, bestaat er heelemaal geen twijfel. En al komt H. C. C. verzwakt uit, het wordt stelling een klinkende overwinning. Het programma Zondag moeten worden gespeeld: Voor de eerste klasse: Haarlem IZ. R. C. Voor de tweede klasse: H. H. C. IV. V. G. A. II. Zaterdag: Voor de eerste klasse: Blauw Wit I Ajax I; A. G. H. C. I—T. O. G. O. I. Voor de tweede klasse: D. E. C. IIHaar lem II; A G. H. C. II—T. O. G. O. n; A. M. V. J—D. H. C. I! Ajax II—Famos. Zaterdagmiddag tusschen half vier en vijf uren des avonds wordt een reclame fiets tocht en autotocht georganiseerd. Hierbij zul len strooibiljetten worden uitgereikt. Een aantal van deze strooibiljetten zijn afgestem peld. Hij of zij die een dergelijk strooibiljet ontvangt of vindt, kunnen Zondag op ver toon daarvan, gratis het Nationaal zwem feest bijwonen. Vermoedelijk zal Zaterdag avond een Kano-propagandatocht door de singels gehouden worden. De Chr. Gymnastiekvereeniging „Tumlust" heeft voor haar zwemfeest op a.s. Zaterdag aan de Houtvaart niet over gebrek aan deelneming te klagen. Dank zij de medewer king van den Haarlemschen Zwembond staat de kwaliteit van de ingeschrevenen hoog, zoo dat een bezoek aan dit slot van de jubileum viering van „Tumlust" zeer aan te beve len is. De aantallen deelnemers luiden als volgt: Schoolslag 25 M. H. Z. B. 10 jongste en 11 oudste meisjes, 15 jongste en 38 oudste jongens; K. T. K. 23 jongste en 15 oudste meisjes, 11 jongste en 12 oudste jongens. Afvalwedstrijd H. Z. B. 14 dames en 8 heeren; K. T. K. 8 dames en 13 heeren. Estafette. H. Z. B. 4 dames- en 6 heeren- ploegen. K. T. K. 2 dames- en 4 heeren- ploegen Hinderniszwemmen. H. Z. B. 10 jongste en 12 oudste meisjes, 15 jongste en 26 oud ste jongens; K. T. K. 15 jongste en 15 oud ste meisjes, 11 jongens en 26 oudste jon gens. Schoolslag 100 M. H. Z. B. 10 deelnemers. Het Landentoumooi te Praag De uitslagen van de 15e ronde waren: OostenrijkPolen 22 Zweden Roemenië 3 AA AmerikaDuitschland 2—2 Zwitserland—Litauen 31 Joego-SlaviëSpanje 4—0 Tsjecho-SlowakijeLetland 2J/jl'A EngelandItalië 31 FrankrijkDenemarken 3—1 Nederland—Noorwegen 22 en die der 16e Joego-Slavië—Roemenië 2—1° PolenZweden VAVA" OostenrijkDenemarken VAA"* LitauenSpanje IAA" Duitschland—Noorwegen 10*''* Letland—Frankrijk 2—1* Hongarije—Tsjecho-Slowakije A—A ZwitserlandAmerika 1Is* EngelandNederland 21* Hangpartijen. In het heeren-enkelspel zorgde F. Schou ten Donderdagavond voor een verrassing door op rustige wijze Verroen in drie sets te elimineeren. Mej. A. Vlieger en Blom bereikten door twee overwinningen in het gemengd dubbelspel den halven eindstrijd, waarbij zij in de eerste partij van mevr. Tijsseling en D. Nieman sterken tegenstand ondervonden (64, 75). De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel; 2e ronde: C. MelseJ. H. Vos 6—2, 6—3; D. Nieman—D. Vis 6—3, 64; Dr. EysvogelJ. Verwey 75, 57, 6—4. 3e ronde: L. de RoosA. v. Huystee 61> 4—6, 6—2; F. Schouten—G Verroen 3—6, 9—7, 6—3. Heeren-dubbelspel: 2e ronde: D. Hessels en P. B. Terlaag—J. Verwey en J. Verhagen 1—6, 63, 6—4; F. Kotte en J. v. d. Stadt— Muhlschlegel Sr. en Jr. 62, 61; L. Bij voet en F. AllardJ. H. Vos en Bitter 86, 26, 62. 3e rond: Dr. Eysvogel en Van Huystee L. Bijvoet en F. Allard 7—5, 6—2. Dames-dubbelspel; 2e ronde: Mej. D.v. d. Stadt en mevr. Kuhnmej. M. Borgerding en mej. M. Reyenga 60, 62; mevr. F. Lodder en mej. D. v. d. Haar—mevr. Bert- ling en mej. Leeuwenberg 46, 108, 63. Gemengd dubbelspel: 2e ronde: mej. A. Vlieger en H. Blom—mevr. L. Tijsseling en D. Nieman 64, 75. 3e ronde: Mej. D. v. d. Stadt en J. v. d. Stadt—mej. L. Grimberg en C. Borgerding 7—5, 6—2; mej. A. Vlieger en H. Blom— Mevr. De Ruiter en J. de Ruiter 62, 63; mej. R. Hulshof en H. IJzer—mevr. R. v. d. Klashorst en G. Aanstoot 46, 64, 60. Troostronde heeren-enkelspel'. F. Kotte D. Hessels 6—0; W. Schouten—F. Lanting 64; P. van Teterlng—L. Bijvoet 6—4; 64; P. v. Teteringen—L. Bijvoet 64; bijvoet rit.). Troostronde dames-enkelspel: Mevr. Bertlingmevr. C. Melse 62, 62; mej. J. v. Beaumontmevr. Spronk, 63. 61. Heeren -enkelspel 2e ronde (uitzonderingsronde) Mr. A. Feith slaat S. Salomons 60, 60, 62. C. Quant slaat G. R. Castendijk 63, 57, 6—4, 8-V6. 3e ronde: J. van der Heide slaat Mr. A. Feith 6—1, 4—6, 6—3, 6—0. G. Eilers slaat Mr. M. v. d. Feen 3—6, 64, 63, 60. M. Wetselaar slaat H. Bloemhof 6—4, 64 6—0. Th. van Eek slaat J. Knottenbelt 61, 6—4, 60. J. van Olst slaat Mr. M. Sigmond 61,26, 3—6, 7—5, 6—3. G. Leembruggen slaat B. Kerssemakers 86, 6—1, 62. Ir. A. Knappert slaat T. Hughan 6—4, 10—8, 7—9, 1—6, 6-4. Heerendubbelspel (le ronde): C. Quant en E. Velhan slaan W. Korthals Altes en P. Worst 63, 62. 2e ronde (uitzonderingsronde): Jhr. H. van Riemsdijk en Ir J. Pennink slaan F. Thoolen en J. Mares 6—3, 6—2, 6—1. Mr. M. Sigmond en H. Eilers slaan J. Boon en A. Knottenbelt 6—3, 6—3, 6—3 J. van der Heide en Ir. A. Knappert slaan H. Bloemhof en G. Zweerts 68, 64, 61, 6—4. Damesenkelspel: 2e ronde (uitzonderingsronde) Mevr. Dros Canters slaat mej. T. de Jong 6—3, 6—3. Kwart-eindstrijd Mevr. Dros Canters slaat mej. T. Groene- wegen 62, 75. Damesdubbelspel, 2e ronde (uitzonderings ronde) Mej. H. van der Heide en mej. N. Spit slaan mevr. B. Koopman en mej. T. de Jong 6—2, 8—6. Halve eindstrijd: Mej H van der Heide en mej N Spit slaan mej A. Heybroek en mej. Pabst 14 12, 6—0. Gemengd Dubbelspel, 2e ronde: Mej. A. Kerckhoff en L. Heyneken w. o. mevr. S. Rinkel en Ir. J. Barteles. Uitzonderingsronde Mevr. Dros Canters en O. Koopman w. o. mej. E. van Herwijnen en J. van der Hagen. Mej. E. Belzer en J. Knottenbelt slaan mej. A. Kerckhoff en L. Heyneken 62, 64. AMSTERDAM, 24 Juli Aardappelprijzen Zeeuwsche eigenheimers 4.505 00; Blauwe eigenheimers 4.50—5.00; Langedij- ker muizen 6.006.50; Zeeuwsche Bonte 6.007.00; Zeeuwsche Poters 3.504.00. Aanvoer 5 ladingen, 900 H.L. BEVERWIJK, 22 Juli. R. K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kennemerland". Aardbeien 1525 ct„ kruisbessen 2030 ct., doppers 1228 ct., peulen 1632 ct., capu- cijnders br. 20—30 ct., id. wit 16—25 ct., tuinboonen 414 ct., groentjes 1220 ct., snijboonen 1520 ct., raspers 2432 ct., sper- cieboonen m. dr. 1822 ct., dikke boonen 1115 ct., alles per K.G.; sla 1035, poste lein 1530 ct., andijvie 1025 ct., alles per kist; bloemkool 512 ct., komkommers 24 ct.. alles per stuk; wortelen f 612 ct., sel derie 46 ct., alles per bos; aardappelen 7—9 ct., tomaten 12—20, alles per K.G. BEVERWIJK, 23 Juli Zwarte bessen Aan de blocmarkt werd per 1Q0 K.G. betaald f 21.00. UITHOORN Op de Kaasmarkt waren aangevoerd 2025 stuks. Prijs Goudsche kaas lste soort R.M. 37—40; 2e soort R.M. 32 36; zwaardere 43; zonder Rijksmerk 31— 36. Handel vlug. PURMEREND. Noteering van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken"van Woensdag 22 Juli. Aardappelen. Schotsche muizen f 1.322.26 per 25 k.g. BI. Eigenheimers f 1.12—1.46. Kleine Schotsche muizen f 0.90145. Kleine blauwe f 0.60.94 BEEMSTER, PURMEREND EN OM STREKEN, 23 Juli. Schotsche muizen f 1.30 tot 2.26 per 25 Kg., Blauwe Eigenheimers f 1.021.46 per 25 Kg., Schotsche muizen (kleine) f 1.021.76 per 25 Kg., Blauwe (kleine) f 0.500.86 per 25 Kg., Tuinboonen f0.600.71 per 15 Kg., Doperwten f 37.50 per 50 Kg., Roode Aalbessen f 1035 per 100 Kg., Zwarte Bessen f 14—19 per 100 Kg., Klapbessen f 0.201.40 per 10 Kg., Slaboonen f 1.25—1.40 per 15 Kg., Snijboonen f 1.05— 3.30 per 15 Kg., Bloemkool f 215 per 100 stuks, Andijvie f 0.100.35 per kist. TER AAR, 23 Juli. Snijboonen f 1.60 1.95; Stokprinces f 2.102.30; Dubbele Stam- boonen f 0.85—1; Witte Pronkers f 0.35; Fijn f 6—7.10; Fijnb. f 3—3.40; Basterd f 1.301.55; Grof f 0.851.35; Bommen f 0.35; Knorrels f 0.45. ALKMAAR, 24 Juli. Kaasmarkt Aan gevoerd 84 stapels, wegende 145.000 K.G. Fabrieks kleine 37.50, idem commissie 38, Boerencommissie 42, Boeren kleine 37. Handel goed. per 25 K.G. Tuinboonen f 0.550.67 per 15 K.G. Doperwten f 38.50 per 50 K.G. Roode Aalbessen 1040 per 100 K.G. Zwarte bessen f 12—19 per 1005 K.G. Klapbessen f 0.35—1.75 per 10 K.G. Perziken f 712 per 100. Slaboo nen f 1.30—1.40 per 15 K.G. Snijboonen f 1.05 —3.60 per 15 K.G. Frambozen f 0.560.80 per K.G. Aardbeziën f 0.240.40 per K.G. Komkommers f 1.403.60 per 100. Tomaten A f 17—19 Tomaten C. f 11—16 pel 100 K.G. BOVENKARSPEL Bloembollenveiling Voor de 2e bollenveiling, welke ruim 10 millioen bollen bedroeg was weder groote belangstelling. De volgende prijzen werden genoteerd: Artus 1.302.10; Azalea 2.60; Bartigon 1.40200; Baron de la Tonnaye 1.50—1.70; Brillant Star 1.702.80; Couronne d'Or 2.805.Couleur Cardinal 1.803.50; Calypso 1.502.70; Crimson Queen 1.50 2.60; Cramoisie Brillant 1.—2.Cochenille Due. 2.602.80; Chrysolora 3.30; Gullenan 1.802.90; Cerise Gris-de-lin 33.60; Clara Butt 1.1.80; Calcum Automnale Major 9.Crocus Purperea Grandiflora 1-—3.58: Crocus Eranthus Heymalis 1.10; Crocus Bont 0.701.Crocus Geel 1.1.50; Crocus Mont Blanc. 0.851.35; Crocus Meyerbeer 0.901.20; Crocus Sr Walter Scott 1.1.25; Crocus Baron van Bruns 0.90. Centenaire 1.102.Due de Berlin 1.403.10; Duchesse de Parama 1.402.80; Diana 1.502.70; Dusart 2.10—2.20; Dream 2.40; Electra 3.70460; Euterpe 1.40; El Toreador 5.20; F. Ohis 1.60; Flamingo 1.20 -2.50; Fred Moore 2.3.20; Galanthus (enkele) 1.251.80; Gloria Solis 3.30; Gesneriana Spathulata 1.903.10; Grand Due 3.203.50; Gele Prins 3.3.60; Gener. de Wet 3.704.20; Goud Elsje 1.60; Herman Schlegel 1.602.60; Hobbema 2.604.—; His 2.2.90; Inglescombe Yellow 1.202.60; Inglescombe Pink 1.40250; Jonge Zwaan 1.60; Joost v. d. Vondel (bont) 3.Kei zerskroon 3.50; King of the Yellows 3.20— 2.80; Kink of The Whites 1.85; Lac of Haarlem 3.704.20; La Reine 1.2.60; La Reine Max 2.3.50; La Merveille 1.70— 2.60; Lady Boreel 2.603.30; Lady Moore 2403.10; L'Aurore 2.3.50; Lucretia 1.30 2.40; Le Notre 2.L'Europe 2.20; Mac Kinley 2.40; Madame Krelage 1.70; Mac Havelaar 2.90; Moore 2.2.80; Murillo 1-30 3.20; Mon Trésor 3.104.50; Mr. v. d. Hoef 2.403.70; Maes 3.50; Progression 2.30250; Fride of Haarlem 1.102.30; Peach Blos som 2.80350; Prinses Elisabeth 1.602. Prinses Marianna 1.10; Prins v. Oostenrijk 1.503.Pink Beauty 4.—5.50; Prosperity 1.2.20; Proserpine 2.703.70; Philippe de Communes 1.70—2.80; Prince de Ligne 3.—; Frseident Lincoln 3.20; Queeen Flora 1.60— 2.60; Rose la Reine 1.40—2.20; Rose Luisante 2.—3.40; Rose Précose 3.404.10; Rose Due 3.80; Rose Gris-de-lin 1.402.50; Rose Bella 4.50; Rijzende Zon 2.703.10; Roi d'lslande 2.70; Reverend Ewbank 1.202.90; Sanders 1.403.10 Salvator Rose 3.50440; Scharlet Due 1.10—2.30; Scilla Siberica 0.40—1.—I Treeroos 1.40—3.—; Titiaan 3.60; Tournesoi (z en g) 0.804.Victoire d'Oliveira 1.50—2.60; Van der Neer 2.30—4.—; Vuur baak 2.403.30; Vermilion Brillant 1.80 3.—; Witte Due 3.30; Witte Due Max 2.40— 3.80; Witte Zwaan 1—2.20; Witte Pcttebak- ker 2.30; Witte Valk 2.10—3.50; White Beauty 3.Wouwerman 3.90; William Pitt 2—3.70; William Copland 2.20—2.40; Zulu 280. Alles per 100 stuks. BOVENKARSPEL (Station), 23 Juli 1931 „De Tuinbouw" Aardappelen: gr. M- 1.65 ft 3.65, kl. M. 2.55 ft 3.05, Koks Nin. Due. 1.95 f 2.15, Eigenheim 1.53 a 2.45 per baal. Bloemkool: lste soort 7.50 k 12.10, 2de soort 2.30 f 5.10. 3de soort 1.80, per 100 stuks. Roode kool 0.60 ft 1.20, Gele kool 2.80 ft 3.70, Witte kool 0.70 a 1.50, per 100 K.G. Slaboonen 1.20 per 15 K.G. De man, die thuis bleef, terwijl zijn geli^^aag'ö^v^ntle'iging, gaat voor zichzelf een kop koffie gereedmaken. (Guerin Meschino)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6