Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders Groote Ontwapenings- betooging te Parijs De stranding van de K. W. 112 nabij Castricum Agenda STADSNIEUWS 27 Juli 28 Juli Agenda De Gladiolus-tentoon stelling te Haarlem 2-iarig kind van 4 Meter hoogte gevallen VERKEERSONGE VALLEN Patronaat O. L. Vr. v. d. H. Rozenkrans 19061931 BURGERLIJKE STAND Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De staking in Noord-Frankrijk Na de Londensche Conferentie Henderson te Berlijn De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Arthur Henderson, is hedenmorgen 8.37 uur met den Nord-Express op het station Friedrichstrasse aangekomen. Hij werd het eerst begroet door den rijks minister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius en vervolgens door den Britschen ambassadeur te Berlijn, Sir Horace Rum- bold, die den minister voorstelde aan de andere aanwezige leden van de Britsche ambassade. Op het perron stond voorts een delega tie opgesteld van de Rijksbanier „Zwart- rood-goud", die den Engelschen minister be groette met den uitroep: „Den vrienden van Duitschland een drievoudig heil!" By het verlaten van het station moest Henderson natuurlijk poseeren voor de lenzen van een leger persfotografen en film-operateurs. Voor de camera van de verzorging van het geluiósfiimjoumaal sprak Hfenderson eenige woorden waarin hij zijn vreugde er over uitsprak, dat hij gelegenheid had, eeni- gen tijd te Berlijn te vertoeven. Voor het station stond een groote menigte belangstellenden, die Henderson eveneens verwelkomden met hoera- en heilgeroep. Het vertrek vond plaats in volmaakte orde. Internationale Ontwapeningsactie In het gebouw van „l'Europe Nouvelle" te Parijs heeft, onder voorzitterschap van Lord Robert Cecil, president van de Unie van Volkenbondsvereenigingen een conferentie plaats gehad van vertegenwoordigers van vijftig internationale organisaties, ten einde de grondslagen vast te stellen voor de bij een roeping van een groote openbare confe rentie ten gunste van de ontwapening, die in de maand November van dit jaar zal wor den gehouden. De Uitvoerende Raad der conferentie heeft Zaterdag te Parijs 2 conferenties gehouden, aan welke o.a. deelnamen voor Frankrijk Herriot; Henry de Jouvenel en kolonel Picot, voor Engeland Lord Cecil en Robinson; voor Duitschland Kirchhoff en Von Bodmanvoor Polen Motz; voor Zwitserland mevrouw Mess- Ier; voor de Vereenigde Staten de heer Henry en mevrouw Parsons; voor Zweden Flygare; voor Tsjecho-Slowakije Krammer en voor Nederland Ds. J. B. Th. Hugenholtz. De volgende resolutie werd aangenomen: „Het doel van de conferentie is, uitdruk king te geven aan de gevoelens der volken van alle landen ten gunste van een werkelijke beperking der bewapeningen door middel van een internationaal verdrag. Voor dit doel wordt voorgesteld de leiders van de groote politieke, sociale, godsdien stige en intellectueele organisaties van een groot aantal landen te vereenigen in een buitengewone internationale bijeenkomst. Om de pogingen hiertoe te concentreeren en de propaganda te vergemakkelijken, wordt aan deze organisaties aanbevolen de vol gende resoluties aan te nemen: le. De ontwapening is een levensbelang voor de organisatie van den vrede en het herstel van het vertrouwen, waarvan de eco nomische welvaart afhankelijk is. 2e. De ware veiligheid is niet gebaseerd op een wedloop der bewapeningen, maar alleen op de samenwerking en de samenhoorigheid van de beschaafde volken, ten einde den oor log te voorkomen en zoo noodig tegen te houden. Daarom moet de internationale rechtsorganisatie worden uitgebouwd, welke in staat zal zijn, eiken aanval tegen te gaan. 3e. De onderteekenaars van de vredesver dragen van 1919 en van de andere interna tionale documenten worden gehouden aan hun eerewoord om, zoowel ernstige maatre gelen voor de ontwapening te nemen als om ook de andere bepalingen van hun interna tionale overeenkomsten uit te voeren. 4e. Een systeem van beperking en vermin dering der bewapeningen van elke soort moet het mogelijk maken, aan alle staten onder controle van een Internationale Commissie dezelfde verplichtingen op te leggen en ge leidelijk door de vermindering der bewape ning gelijke veiligheid voor alle volken werke lijkheid maken. Dit systeem moet zekere na tionale bewapeningen, die bijzonder aggressief zijn, uitsluiten, hetgeen voor de luchtvaart kan worden bereikt langs den weg der inter nationalisatie. De aanvaarding van deze resolutie door de conferentie zal den regeeringen toonen, dat de volken bereid zijn vredes- en ontwapenings voorstellen, die hun door hun leiders zullen worden voorgelegd, hoe vermetel deze ook mogen zijn, te aanvaarden en zal een krach tige bijdrage bekekenen voor de zaak der mo- reele ontwapening. Schandelijke toestanden in Amerikaansche gevangenissen Voorstel tot verbetering De commissie-Wickersham heeft rapport uitgebracht inzake haar onderzoek naar het Amerikaansche gevangeniswezen. Hierin wordt verklaard, dat in de gevan genissen nog middeleeuwsche toestanden heersehen. Voor kleine vergrijpen werden de gedetineerden in kleine kooien opgesloten, onder stralen ijskoud water gehouden, of eenige dagen bijna zonder eten in absolute duisternis opgesloten. Toch hebben deze strafmaatregelen niet 't gewenscht gevolg, daar steeds optsanden en aanslagen in de gevangenissen plaats vinden. De commissie stelt voor, een geheel nieuw type gevangenissen in te richten, waar de gedetineerden van bevoegden onderricht ont vangen. De federale gevangenissen bevatten dik wijls 66 pet. gevangenen meer dan zij kunnen bevatten, die worden bewaakt door 70 tot 100 bewakers. Vele gevangenissen hebben zelfs niet eens een sanitaire installatie. Hulpeloos op zee drijvend Zeiljacht met gebroken mast Te Amsterdam werd hedennacht door de Hoomsche boot met gebroken mast binnengebracht het zeiljacht „Manji", dat hulpeloos nabij Hoorn ronddreef. Aan boord bevonden zich man en vrouw bene vens de schippers. Zoo goed als geëindigd De staking in het Noord-Fransche textiel- gebied kan als geëindigd worden beschouwd. Zaterdag waren nog slechts 30.000 arbei ders in staking. Heden wordt verwacht, dat alle fabrieken weer normaal zullen werken. Ernstige verkeersongevallen in Frankrijk 10 dooden; 36 zwaar gewonden Gedurende den afgeloopen Zondag heeft het verkeer in Frankrijk niet minder dan 10 dooden geëischt, terwijl bij verkeers-onge- vallen 36 personen zwaar werden gewond. Het ergste ongeluk vond plaats in de na bijheid van Lyon, waar een autobus met 40 personen in een scherpe bocht begon te slin geren en van de helling langs den weg naar beneden dreigde te storten. Op het laatste oogenblik slaagde de chauf feur er in het stuur om te gooien, waardoor de wagen in botsing kwam met den rots wand aan de andere zijde van den weg. Deze botsing was zóó hevig, dat alle passagiers van hun zitplaatsen tegen de zoldering van den wagen werden geworpen. Een groot aan tal hunner liep ernstige hersenschuddingen op en moest in een ziekenhuis worden op genomen. Auto tegen een boom Drie gewonden Zondagmorgen omstreeks 10 uur reed de heer W. Lantink, rijwielhersteller te Beem- ster, met een geleenden Chevrolet-bestelauto, waarin mede zijn schoonvader, de heer A. Boon uit Purmerend en zijn drie zoontjes waren gezeten, op den gevaarlijken hoek aan het begin van den oprit naar de IJsselbrug te Zwolle, bij de villa van de familie Aber- son, tegen een boom. Daar de auto geen snelle vaart had, liep het ongeval nog be trekkelijk goed af. Het 12-jarig zoontje van den bestuurder was er het ergst aan toe. Naar het Sophia- ziekenhuis overgebracht, moest de getroffe ne in verband met een inwendige verbloe ding, worden geopereerd. De bestuurder en zijn 13-jarig zoontje lie pen verschillende uitwendige verwondingen op, die in het ziekenhuis werden verbonden. De auto was vrij ernstig beschadigd. Geheimzinnig vergiftigingsgeval Een geheimzinnig vergiftigingsgeval heeft zich voorgedaan te Aldershot, waar een lui tenant der artillerie Chevis na het eten van patrijs tengevolge van vergiftiging overleed, terwijl zijn vrouw ernstig ziek werd, doch weer herstelde. Bij onderzoek bleek de ver giftiging te zijn veroorzaakt door strychnine, terwijl tevens bleek, dat in het betrekkelijk kleine Aldershot acht weken tevoren strych nine was verkocht aan iemand, die welbe kend was met Chevis. Een tweede ontdekking deed men door de mededeeling, dat op den dag, dat Chevis overleed, diens vader een telegram ontving, met den naam Chevis ge- teekend en niets anders inhoudende dan de woorden: „Hoera, hoera, hoera." Mrs. Chevis was voor de eerste maal ge huwd met majoor Jackson, van wien zij was gescheiden, om met Chevis te huwen. Jack son, die tegelijk met Chevis dienst in het Indische leger heeft gedaan, gaf als zijn meening te kennen, dat het hem waarschijn lijk leek, dat de vergiftiging een door een Indiër begane wraakneming was voor een hem door Chevis tijdens zijn verblijf in In- dië aangedane beleediging. Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart stelde he denmorgen een onderzoek in naar de stran ding van den motorlogger „Vertrouwen" K.W. 112, op 30 Mei 1931 nabij Castricum. De gezagvoerder werd gehoord op daad of nalatigheid. Het schip, groot 119.55 br. reg. ton, had in de omgeving van het lichtschip „Haaks" gevischt. In den nacht van 30 Mei werd de terugreis aanvaard; de zee was kalm, de vaart was ongeveer zes mijl. Plotseling ging het schip minder vaart loopen en draaide de motor langzamer. Daarna liep het schip aan den grond bij paal 4647 nabij Castricum. Te 1.30 n.m. kwam het schip bij hoog wa ter vlot, om te 4 uur in IJmuiden binnen te loopen. De schipper verklaarde, te 1.30 uur, nadat het net scheeps was gehaald, het lichtschip „Haaks" te hebben gepeild Oost ten Noor den op pl.m. 8 mijl. Een der leden van den Raad maakte er den schipper een verwijt van, dat hij, toen hfj 8% vaam gelood had, niet aan dek was gebleven om het lood gaande te houden. De uitspraak van den Raad volgt later. R. K. Bevolkings- Gebouw „St. Bavo" bureau, 8 uur. Cinema Palace „Op Inspectie", half 3 en 8.15 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde" en „Da Gevloekte", half 3 en 8.15 uur. (Voor vol wassenen). Rembrandt-Theater „Das Kaiserliebchen", half 3, 7 uur en kwart over- 9 uur. Gebouw „St. Bavo" „St. Caecilia" 8 uur. R. K. Kraamverzorging, 2 uur. Grafi sche Bond, 8 uur. Rechtskundig Bureau half 9 uur. Bazar-commissie, 8 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelbespeling door George Robert, kwart over 8 tot kwart over 9 uur. Hotel „St. Jan", Jansweg, Ledenverga dering „St. Bemulphus", 8 uur. Cinema Palace „Op Inspectie", half 3 en kwart over 8 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde", en „De Gevloekte", half 3 en kwart over 8 uur. (Voor volwassenen). Rembrandt-Theater „Das Kaiserlieb chen", half 3, 7 uur en kwart over 9 uur. Ongekende nieuwe variaties in vormen en kleuren Onder de gewassen, die in de bloem bollenstreek worden gekweekt, is de Gla diolus wel de belangrijkste na de hya cinthen, tulpen, narcissen en crocussen. In ons land worden meer dan 300 H.A. gladiolen verbouwd. De teelt van dit be langrijke bolgewas der Nederlandsche bloembollencultuur is echter internatio naal. Zij wordt ook in Engeland, Duitsch land en vooral ook in Amerika op grooten schaal beoefend. In Nederland is deze cultuur met stij gend succes sedert het begin dezer eeuw ter hand genomen. Ook bij het winnen van nieuwe soorten zijn de Hollandsche kweekers zeer gelukkig geweest. Vele van de over de heele wereld bekende handels soorten zijn van Nederlandschen oorsprong, doordat kruisingen werden verricht met de beste in het buitenland in de vorige eeuw ontstane variëteiten. Bekende soorten als Halley, Liebesfeuer, Maréchal Foch, Willy Wigman, Maidens blush, Souvenir, White Perfection en vele andere, zijn als aanwinsten van Neder landers met groot succes in den interna tionalen handel gebracht. Op de tentoonstelling, die Vrijdag ge houden wordt, zullen deze bekende soorten maar weinig meer voorkomen. Dit komt omdat dezelfde en andere Nederlandsche kweekers sedert dien voort zijn gegaan met het kruisen met als resultaat veel grootere, veel zuiverder vormen, waarbij vooral gestreefd is naar eenkleurige diep getinte en tevens sterke bloemen. De tentoonstelling zal van het resultaat van dit onvermoeid streven een volledig overzicht geven en* voor den buitenstaan der een openbaring zijn van schoonheid en kracht Er wacht den belangstellenden bezoe ker Vrijdag en volgende dagen een werke lijk zeer interessant schouwspel, omdat vergelijkingen gemaakt zullen worden tus- schen wat in Nederland bereikt is en in andere landen verkregen werd. Concours te Spaarndam Het verloop van den eersten dag Zaterdagavond om 7 uur marcheerden de corpsen der Haarlemsche Federatie vanaf het Bolwerk naar de Westkolk te Spaarn dam. De route ging door de stad, onder groote belangstelling van het publiek. Te acht uur arriveerde de stoet te Spaarndam, weder onder groote belangstelling, waarna men gezamenlijk uitvoerde, onder leiding van den heer Dekker, „Les avances Campag- nards." Hierna sprak de voorzitter der Haarl. Fe deratie eenige woorden van hulde tot de jubileerende vereeniging „Crescendo", een der beste korpsen van de federatie en over handigde den voorzitter als blijk van waar deering een medaille. Deze, de heer Klomp, dankte op zijn beurt de federatie voor dit huldeblijk en gaf te kennen, dat als een der zustervereenigingen een dergelijk feit zou herdenken, „Crescendo" zeker niet achter zou blijven. Nu marcheerden alle korpsen door het dorp naar het feestterrein, waar een openings concert zou gegeven worden door de jubilee- rende vereeniging. De heer Halderman dankte hier den heer Dekker voor zijn leiding van de muzikanten en overhandigde hem een schitterend zelf portret. Na den eersten marsch sprak de heer Roza eenige woorden uit naam der spaarkas en overhandigde een schitterende bloemenmand. De overige nummers, uit te voeren door het korps, werden uit tijd gebrek weggelaten. Hierna kwam de har monie vereeniging J. O. H. E. Z., uit Haarlem, het concert vervolgen. Deze begon met een vroolijken marsch van Urbach, „Throug Bolts and bars." Daarna werd „gemaakt" het „Ballet" uit „Faust" van Gounod. Over het geheel was de clarinetpartij bij deze vereeniging eenigszins overheerschend. Ook van dit programma werden eenige num mers weggelaten, mede omdat het begon, te regenen. Men eindigde met een vroolijken marsch het openingsconcert. Zondagmorgen werd het concours geopend door burgemeester Maarschalk, waarna om 12 uur precies de marsch wedstrijd begon, waaraan door vijf korpsen werd deelgenomen en welke zeer geregeld en vlot verliep. Des middags om twee uur werd een aan vang gemaakt met den concertwedstrijd. De eerste vereeniging in de derde afd. fanfare was „Hou en trou" van Heer-Hugo- waard. Deze had als verplicht nummer de „Ouverture Romantique" van Cordonnier. Het was wel jammer voor de muziek, dat er zooveel wind stond, want er ging veel verlo ren voor het publiek op het terrein; het nummer werd goed gespeeld. Het vrije num mer „Astra" van J. E. Strauwen werd mooi, kalm en goed gespeeld. In de tweede afd. fanfare kwam nu op de tent „De Vriendschap" uit Schoorl. Deze ver eeniging had als verplicht nummer „Les soirs de Soleil," van H. Kling. Dit stuk werd goed uitgevoerd; de solo in het eerste gedeelte was niet geheel zui ver. Het verdere gedeelte was mooi soe pel van spel. Als vrij nummer was gekozen „Jane, Prelude, Allegro" van J. Watelle, dat zeer tactisch en goed ten gehoore werd ge bracht. Thans kwam het „Haarl. Politiekorps", uit de eerste afd., die later bijgekomen was. De nummers werden goed uitgevoerd. Hierbij was alleen zeer storend, dat de di recteur, de heer Peters, het noodzakelijk vond, de melodie mee te zingen. Als eerste vereeniging in de eere-afd. fan fare was „Oefening kweekt Kennis" uit Oostwoud aan de beurt. Als verplicht had deze „Marsch de Cou- remont" van Strauwen, welke zeer goed ge speeld werd. Het vrije nummer „Le retour au pays" van MendelssohnKessels, werd, hoewel het nog al tamelijk zwaar was, zeer goed gespeeld, en de soli kwamen zeer goed tot hun recht. De tweede in deze afdeeling was de „Eendracht" der Draad- en Kabelfabriek uit Amsterdam. Het verplichte nummer werd wel zoo goed gespeeld als door „Oefening kweekt Ken nis". Met het vrije nummer, de „Marche aux Flambeaux No. 1" van MeyerbeerKessels, behaalde men een welverdiend applaus. Nu waren de afdeelingen der Harmonie aan de beurt. Allereerst in de vierde afd. de Harmonie Ons Genoegen uit Wormerveer. Het verplichte nummer „De Gouden Ark" van Cadenne werd voor een vereeniging, die pas één jaar bestaat, zeer mooi ten gehoore gebracht. Het vrije nummer „La Speranza" van A. Boscoli werd eveneens zeer verdien stelijk uitgewerkt. In de eere-afdeeling kwam als eerste uit de vereeniging J. O. H. E. Z. uit Haarlem met het verplichte nummer „Souvenir de Schubert" naar een arr. van B. Rehl en het vrije nummer „Die Lustige Weibe" von Windsor. Deze nummers werden goed ten gehoore gebracht, al kan men het nu juist niet schitterend noemen. De tweede vereeniging in deze afdeeling was het Zaandamsch Muziekkorps. Het ver plichte nummer viel jammer genoeg niet bijzonder mooi uit, daar de spelers er een moment uit waren. Het vrije nummer daar entegen werd zeer goed gespeeld. Als laatste corps in den concertwedstrijd dezen Zondag kwam Kunst na Arbeid uit Hoorn. Het verplichte nummer werd door deze vereeniging wel het best uitgevoerd. Het vrije nummer „Rienzi" van R. Wagner werd schitterend gespeeld en dit corps verdient dan ook wel lof, wat het applaus ten volle bewees. Hierna zou de uitslag bekend gemaakt worden. Daar het tegen den avond was be ginnen te regenen, trachtte de muziekveree- niging in den tijd, die nog verliep, de stem ming er in te houden door een vroolijk marschje te blazen. De uitslag was als volgt; Eendracht, Amsterdam, marschwedstrijd lste prijs met 108 punten; Concertwedstrijd lste prijs met 392 punten. Ons Genoegen, Wormerveer, Marschwed strijd 2e prijs met 90 punten, Concertwed strijd lste prijs met 339 punten. J. O. H. E. Z., 'Haarlem, Marschwedstrijd 2de prijs met 95 punten; Concertwedstrijd 3de prijs met 291 punten. Kunst na Arbeid, Hoorn, Marschwedstrijd lste prijs met 117 punten; Concertwedstrijd lste prijs met 345 punten. Haarl. Politiekorps, Marschwedstrijd lste prijs met 114 punten; Concertwedstrijd lste prijs met 351 punten. Hou en Trou, Heer Hugowaard, Concert- wedstrijd 2e prijs met 331 punten. De Vriendschap, Schoorl, Concertwedstrijd lste prijs met 342 punten. Oefening kweekt Kennis, Oostwoud, Con certwedstrijd 2e prijs met 301 punten. Zaandams Muziekcorps, Concertwedstrijd lste prijs met 357 punten. Hierna moest iedereen het terrein ver laten voor den eerewedstrijd. Deze begon om 8 uur onder aanhoudenden regen en weinig belangstelling van het publiek. De wedstrijd werd vlot afgewerkt, zoodat des avonds om 10 uur geëindigd kon worden. De uitslagen hiervan worden den volgenden Zondag be kend gemaakt. i Vereeniging ter veredeling van het Ambacht Examens voor auto-monteur Van 20 tot en met 26 Juli zijn vanwege de Gewestelijke commissie van de Vereeni ging ter veredeling van het Ambacht, in samenwerking met de centrale commissie voor de uitreiking van het diploma voor autobestuurder in de Ambachtsschool alhier, examens afgenomen ter verkrijging van het diploma voor gezel-auto-monteur. Er waren tien candidaten. Het examen omvatte èèn practisch en een theoretisch gedeelte. De candidaten moesten, proeven van bekwaamheid afleggen in het demon- teeren en monteeren van motoren, het op sporen van fouten, het afstellen, het ver richten van eenvoudig bankwerk, montage aan het chassis, terwijl ook kennis van dc electrische installatie geischt werd. Het theoretische deel van het examen bestond hoofdzakelijk uit het maken van eenvou dige berekeningen, betrekking hebbende op de automobiel-techniek. De examen-commissie bestond uit de heeren J. van de Loo, technisch expert van de K.N.A.C., P. Noossens, leeraar aan de M. T. S. te Amsterdam, D. J. van Hensber- gen, leeraar autotechniek aan de Am bachtsschool alhier en B. Meyering, leeraar electrotechniek aan laatstgenoemde school. Van de tien candidaten zijn er drie af gewezen, terwijl 1 zich terugtrok. Geslaagd zijn de heeren G. M. van Gelooven, Gorinchem, J. Hogenbirk, Hilversum, L. H. Ketel, Tiel, J. Lukkien, Emmen, C. van Miltenburg, Arkel en C. P. Vis, Alkmaar. O Wonderlijk goed afgeloopen Zaterdagmiddag speelde de 2-jarige P. M. met zijn zusjes op de bovenkamer van een perceel aan de Timorstraat. Het jong- mensch zag kans op een raamkozijn te klimmen en viel van 4 M. hoogte naar be neden. Hij kwam in den voortuin terecht, waar hij met het hoofd tegen den grond sloeg. De Ongevallendienst en een juist passee- ren.de verpleegster hebben het kind voor- loopig behandeld. Voor zoover op dat mo ment geconstateerd kon worden, was het kind niet noemenswaardig gewond, alleen had het een tand door een lip gekregen. R. K. Coöp. Bakkerij „Arbeid Adelt'1 Ledenvergadering De R. K. Coöp. Bakkerij „Arbeid Adelt" houdt Donderdag a.s. te half 8 uur in ge bouw „St. Bavo", Smedestraat 23, een al- gemeene vergadering. Op deze vergadering zullen de financieele verslagen worden uit gebracht en zal de dividenduitkeering wor den besproken. Het stuur kwijt geraakt Zaterdagavond reed een dame in een auto op den hoek Van Eedenstraat en Laken- kooperstraat tegen een boom. Het ongeval ontstond, doordat een naast haar zittend hondje op het stuurrad sprong. Van den auto raakte een bumper en een spatbord defect, terwijl de boom ontveld werd. Wandelaar aangereden Zondagmiddag omstreeks 1 uur heeft op de Elswoutlaan te Overveen een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's, waardoor een wandelaar tegen een aldaar staande woning werd gedrukt en ernstig werd ge wond. De heer de L. P. reed in de richting Aer- denhout, terwijl de heer J. P. van 't W. naar Overveen kwam. Eerstgenoemde bestuurder kon door de wandelaars niet voldoende naar rechts uithalen, zoodat de auto van den heer van 't W. met het linkervoorwiel tegen het achterwiel van den anderen auto terecht kwam, die hierdoor den wandelaar aanreed en tegen de woning drukte. Dr. Bos verbond de schaafwond aan het rechter dijbeen en constateerde dat vermoe delijk een paar ribben waren gebroken. De man werd naar zijn woning in Tuin dorp gebracht. Beide auto's werden vrij ernstig bescha digd. Het zilveren jubileum van het jongens patronaat „Spaarnewacht" is Zondag op fees telijke wijze herdacht. Des morgens is in de Spaarnekerk een plechtige Hoogmis gecelebreerd. Deze plech tigheid werd bijzonder opgeluisterd door de tegenwoordigheid van den Bisschop, Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. In het jeugdgebouw werd 's middags om half drie een officieele receptie gehouden. Tegenwoordig was een groot aantal geeste lijken en tallooze belangstellenden. De zaal was met tapijten, bloemen, enz., keurig versierd. De tapijten waren welwillend afgestaan door de firma Randoe, terwijl de firma Preyde voor de bloemen- en andere versiering had zorg gedragen en de heer Spruyt het aanleggen der verlichting voor zijn rekening had genomen. Het strijkje, bestaande uit leden van het patronaat zorgde voor de vroolijke stemming door het uitvoeren van verschillende aardige nummers. Des avonds is een zeer goed geslaagde feestavond gehouden, waar het volgende pro gramma is uitgevoerd: Opening, Revue, speciaal vervaardigd voor deze gelegenheid door A. M. Copini, muziek J. Nibbering, opvoering van het kluchtspel in één bedrijf „De Modeschool" en de ko mische spectakelscène „De electrische cen trale in den gemeenteraad te Wafferblick." De pauzen werden aangevuld door een Mannenkwartet, gevormd uit oud-leden; een zangclubje gevormd uit de leden; het strijk orkest van de leden. Gemeentezaken B. en W. stellen voor, aan de besturen van de navolgende scholen over 1930, ingevolge art. 100 der L. O.-wet 1920, de volgende vergoeding toe te kennen: Florapark 14 f 2433,52; Amsterdamstraat 61 f 431,67; Jans straat 83 f 1480; Gen. de la Reystraat 6 f 1290; Gen. de la Reystraat 8 f 3759,75; Jacobijnestraat 28 f 7794,42; Cruquiusstraat 2 f 4964,16; Nassauplein 2 f 1945. f 10.en gouden ring gestolen De recherche heeft aangehouden een 19- jarigen reiziger, wonende alhier, die bekend heeft, ten nadeele van zijn kostvrouw, uit de woonkamer een bedrag van f 10 en een gou den ring te hebben ontvreemd. De aangehoudene, die eenigen tijd geleden door den Amsterdamschen politierechter voorwaardelijk was veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, zal aan de justitie worden overge leverd. Inbraak In den nacht van Zaterdag op Zondag is in het paviljoen van den heer Hoffschlag aan den Zeeweg te Overveen ingebroken. Door een luik onder het afdak te verbreken en daarna een ruit te verbrijzelen hebben de ongenoode gasten zich toegang weten te ver schaffen. Daar hier nimmer geld aanwezig is, hebben zij zich met een partij chocolade- reepen en verdere consumptieartikelen tevre den moeten stellen. De politie stelt een onderzoek in. 1 Ned. R. K. Bond van Technici „St. Bernulphus" De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Technici „St. Bemulphus" houdt een ledenvergadering op Dinsdag 28 Juli, te 8 uur in hotel „St. Jan" aan den Jansweg. Op de agenda komt o.a. voor: Bespreking van het ontwerp huishoudelijk reglement der afdeeling. Haarlemsche Sportvereeniging „De Kampioen" Donderdag 23 Juli hield bovengenoemde vereeniging een sprintrit over 1 K.M. met als uitslag: 1. v. Duynen; 2 v. Baak; 3. Fabel. Zondag werd niet gereden, aangezien de finales der Ned. Wielren Unie, welke in het Stadion gehouden werden. Ons lid van Egmond heeft op schitterende wijze het kampioenschap der amateurs veroverd. In plaats van Dinsdag Woensdag 29 Juli jaarvergadering. De staking aan de N.V. Kistenfabriek „Noordzee" te IJmuiden Opgeheven Door de directie der N.V. Kistenfabriek „Noordzee" is Zaterdag een bespreking met de arbeidersleiders verzocht. Als resultaat hiervan is nog Zaterdag het werk door de arbeiders hervat. Dinsdag 28 Juli zal het contract, waarin verschillende verbeteringen voor de arbeiders zijn opgenomen, worden geteekend. Het contract loopt tot 1 Mei 1932. Haarlemsche Processie naar Sti Jeroen In den nacht van 22 op 23 Augustus Naar wij vernemen, zal in den nacht van Zaterdag 22 op Zondag 23 Augustus a.s. de jaarlijksche processie naar Noordwijk wor den gehouden. Zooals bekend, wordt elk jaar ter eere van den H. Jeroen een bedevaart gehouden te voet van Haarlem naar Noord- wijk. Dit jaar is de intentie voor Z. H. den Paus. Morgenavond wordt een vergadering ge houden in het gebouw der St. Josephgezel- lenvereeniging aan de Jansstraat, waar aan alle R. K. mannen en jongelingen gaarne inlichtingen worden verstrekt. Ook thans wordt deelname aan deze bedevaart gaarne aanbevolen. Getrouwd 25 Juli: C. H. van Looy en C. G. J. Jansen. H. M. W. van der Heijden en J. C. van Sluijters. Geboren 23 Juli: H. KuiperRoeland, d. B. C. A. M. RoozenRoozen, z. H. G. Boonv. Schinkel, z. 24 Juli: P. Ar noldScheffer, z. J. de HaasHaartsen, z. D. K. W. de Wijs—Bötel, d. 25 Juli: G. M. HoefsmitVerzeilberg, d. Overleden 23 Juli: B. G. J. M. Funcke, 65 jaar, Rijksstraatweg. 24 Juli: J van Vliet- v. Bruggen, 61 jaar, Vooruitgangstraat. Aanleg,gedeelte Heemsteedsche Dreef Crediet van 200.060.aangevraagd. B. en W. van Heemstede schrijven aan den raad: Zooals bekend is, heeft de gemeente door aankoop de beschikking gekregen over stroo- ken grond, waarover is geprojecteerd de Heemsteedsche Dreef met zijweg naar den Bronsteeweg, tegenover de Adr. Pauwlaan. Eén perceel grond, toebehoorende aan H. Nieuwenhuizen, moet echter door middel van onteigening worden verkregen. Dit vormt evenwel geen beletsel om thans reeds maat regelen te treffen tot aanleg van het nog ontbrekende gedeelte van de Heemsteedsche Dreef met zijweg naar den Bronsteeweg en met aansluiting aan de Lanckhorstlaan. Nagegaan is welke kosten aan den aanleg verbonden zijn. Gebleken is, dat voor aanleg der wegen met inbegrip van de kosten van slootdemping benoodigd zal zijn een bedrag van rond 210.000.Door particulieren zullen, ingevolge gesloten overeenkomsten, bijdragen worden verleend tot een bedrag van rond 10.000.zoodat de uitvoering van bovengemelde werken een uitgaaf zal vorderen van rond 200.000. Daar wij en de Commissie voor Openbare Werken blijkens haar advies, met ons van oordeel zijn, dat de doortrekking van de Heemsteedsche Dreef zoo spoedig mogelijk, mede met het oog op de werkverruiming in den aanstaanden winter, dient plaats te hebben, geven wij in overweging, ons het noodige crediet te verleenen. MAANDAG 27 JULI Parfjs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn Zürich Rome Madrid OSiO MtMMttXMtMtM*» Stockholm Kopeiüiag6Q Praag Weenen Warschau 9.65 9.75 34.55 34.65 12.3% 12.4% 2.47% 2.48% 48.30 48.40 12.95 13.05 22.25 22.50 66.20 66.40 66.30 66.45 66.20 66.40 7.30 7.40 34.85 35.— MAANDAG 27 JULI Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4'/, Nederl. 1916 4)4 Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4)4 N.Ind. 1926 B 102 1037/16 102% 10213/16 97% 102 103 '/16 102% 10213/16 97% Banken Koloniale Bank Cert. Handel-My. 110 108% 122 industrieën Unilever Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford 159% 85% 58 44 102 16% 269 152% 84 54% 43 94 15% 261 tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel 62°/32 46 615/16 13% 50% 6% Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 30% 75% 30 75 Petroleum nortsche Petr. Kon. Olie Peudawa Continental OU SheU Union OU 187% 25 207 110 515/16 9/32 6% 24 201% 102% 5% 8% 6% Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. Tapanoeü Silau V. 1. O. O Allied Intercontin Rubber 80% 61% 40»/, 21% 44 20 37% 41 27/s 77% 60 42 37 23/l6 Scheepvaart Holl. Amerika Lijn jito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomo Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pref 10% 8% 38% 115/3 8 7% 112 8 Suiker H V A 'orstenlanden 322 21 85% 51 312% Tabak 199 2355/s 32% 271% 40 196% 235 34 Spoorwegen Union Pacific Jhlc. MUw. St. Paul Kansas City South 161 139/,6 5% 281/16 22% 159 14 5% 21 Prolongatie 2%%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2