VAN DE JAARVERGADERING VAN DEN D.H.V. B. DERDE BLAD MAANDAG 27 JULI 1931 BLADZIJDE 1 VG R.K.E CRICKET De Zwemwedstrijden van „De Waterratten". Pantomine og de springplank. Toenemende bloei t c. raat A. lam, Dur. rma ren, Mr. .ter aam Ha gen. Paul 3oe- Cur. eker van En- ane- Mr. nelo. Te th, ende >iep- >iep- lOlt- G. :r B. o. 13 I ar- „Het geeft II in Wil- met iloy- De ploegen van Haarlem en De Waterratten, die bij de gehouden nationale Zwem wedstrijden in de Zweminrichting aan de Houtvaart, in het nummer 4x100 M, schoolslag - estafette, resp. den len en Sen prijs wisten te behalen. bouw allang voorbij en toch zijn er nog ve len, die hun godsdienstig leven schuil houden achter een mooi aangeleerde neutrale le venspraktijk. Wij leven in een tijd, dat zooiets niet te dulden is; die geest zonder ruggegraat moet verdwijnen, en plaats maken voor de fris- sche herleving, die door de jeugdbeweging waait. Van deze richting uit is alleen een ver steviging van onzen bond te verwachten; op deze wijze alleen kunnen wij onze belang stelling handhaven. Schenkt dus in het ko mende seizoen hier bijzonder uw aandacht aan, en neemt elke gelegenheid te baat, die u in deze richting verder brengt. Verscherping der leiding. Een gevolg van onzen groei zal in het komende seizoen zijn, dat de voorschriften en reglementen stipt en nauwkeurig nage leefd moeten worden. Dispensaties moeten door de vereenigingen zelden worden aan gevraagd, als htjt gaat over uit te stellen wedstrijden: alles moet medewerken, om de competitie vlot te doen verloopen. Als er aan een groot' lichaam 'n kleinigheid hapert, lijdt het geheel er onder. Eén dispensatie kan voor velen een ongewild déraillement zijn in hun berekeningen. De verscherping der leiding moet begin nen bij de vereenigingen zelf. De bestuurs leden zien goed toe, dat in hun club het reglement geobserveerd wordt. De leden stel len een groot vertrouwen in hun leiding, en wachten zich er voor onder elkaar ongegronde kritiek uit te oefenen. De bestuurderen der vereenigingen beschouwen zichzelf als de da- gelijksche uitvoerders der bevelen, en als de bewakers van het goed naleven der voor schriften. Het vertrouwen, dat zij verlangen van hun leden, geven zij zelf aan het bonds- bestuur; de Bondsleiding gaat van het standpunt uit, dat zij verder kan zien, dan hun vereenigingsbelangen, dat zij een onder geschikt belang geen voorrang geeft boven het bondsbelang. Onderlinge waardeering is een eigenschap, die bijzonder bij bestuursleden sympathiek aandeed. Weet daarom eikaars werk te steu nen en begrijp, dat waarheidsliefde een deugd is, die ons allen bijzonder zal sieren. Ten wanneer geen afdoende oplossing wordt ge vonden, zal naar andere maatregelen moe ten worden uitgezien. Retraite De vergadering wordt onderbroken voor een propagandistisch woord van Pater Lau- ryssen, directeur van het retraitehuis te Noordwijkerhout, die er op wijst dat de katholieke vereenigingen op de allereerste plaats voor de zielen van de jengens moeten zorgen. De vereenigingen moeten van de jongens echte katholieke mannen maken, die een steunpilaar worden voor Kerk en Maat schappij. Een geestelijke afzondering in het retraitehuis maakt hen sterk om in den strijd tegen den duivel te overwinnen. De retraite voor jongens wordt gehouden van 13 tot 16 November. Voor leiders zal bij voldoende deelname een speciale retraite worden gehouden van 31 October tot 3 No vember. De discussies worden hierna weer voortge zet Leonidas wil met de ondernemingself tallen ook de schoolelftallen uitschakelen. Na eenige discussie besluit de vergadering de ondernemingselftallen niet meer toe te laten en een onderzoek te doen instellen of dezelfde maatregel op de schoolelftallen moet worden toegepast. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Nadat de kascommissie verslag heeft uit gebracht werden de kampioensdiploma's met een toepasselijk woord uitgereikt. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren H. N. Smits, vice-voorzitter, A. Hubaty, H. A. Roskam en G. Kruijver. Waar geen nieu we candidaten zijn ingekomen werden de aftredenden bij acclamatie herkozen. Voorstellen. „Voorstel tot wijziging van Art. 85 H. R.: sub 4. Alinea I: „Een elftal kan van een lagere klas tot de naasthoogere opklimmen, of rechtens (art. 88), óf bij keuze door het bestuur van den bond, tenzij reeds een elftal der zelfde ver- eeniging in de naasthoogere klasse uitkomt." De toelichting op dit voorstel zegt: Bij de uiteenloopende krachtsverhoudingen in de lagere klassen, kan het zich voordoen, Een aardig overzicht van de gehouden wedstrijden achter motoren om het kampioenschap van Nederland. Schlebaum met Kaser als gangmaker rijdt voorop. bestaat hiertoe dispensatie te krijgen, maar wij mogen het groote beginsel niet vergeten, dat wij nml. katholiek zijn georganiseerd, dat is: dat wij spelen uitsluitend in katho lieke vereenigingen en in katholiek verband. Daarvoor hebben wij gevochten, daarvoor offers gebracht en dank zij die offers heb ben wij in ons bisdom zulke mooie resulta ten bereikt. En daarom is spelen tegen neu tralen in zekeren zin een tegenstrijdigheid en doet het eigenlijk geweld aan onze begin selen, daarvoor dispensatie te vragen. Zoo wordt ook in het algemeen in de rechtsge leerdheid dispensatie genoemd een vulnus legis, dat is: een wonde in de wet. Vraag daarom liever geen dispensatie, want er is gevaar, dat de katholieke geest en uw activiteit er onder lijdt. Wanneer men noch tans meent, dat er een gegronde rede aan wezig is en de plaatselijke geestelijke advi seur geeft daarvoor zijn schriftelijk accoord, kan dit op de bekende wijze worden aange vraagd. Wanneer er toestemming wordt ge geven zullen er nog altijd twee zaken geob serveerd moeten worden: le. De katholiciteit zoowel van de leden als van de vereeniging moet safe zijn; 2e. De propaganda welke nu eenmaal van elk samentreffen uitgaat, moet niet aan de neutrale maar aan de katholieke sportbeweging ten goede komen. Op de derde plaats vragen nog onze aan dacht enkele moreele goederen van onze sportbeweging, die wel erg voor de hand lig gen, maar toch telkens weer naar voren die nen gebracht. Zooals daar zijn eerlijkheid in het spel en ook in het opgeven der leden onder den waren naam en kwaliteit, het ver mijden van ruw spel en van verderfelijk club- chauvinisme; netheid zoowel in kleeding als in allerlei gedragingen op het veld, in de kleedgelegenheid en op de reis. Bondsvrienden, wij hebben als katholieken in deze dingen een roeping te vervullen. Wij treden als Roomsche organisatie naar buiten op. Wij moeten dat dan ook kunnen en waar dig doen, anders blijve men liever thuis. Onze mooie katholieke sportbeweging gaat ons ter harte, andersdenkenden zijn er jaloersch op. Wij zijn er groot mee. Welnu, deze enkele punten mede beharti gen zal onze mooie beweging nog verder brengen, op hoogr plan en rijker vruchten doen afwerpen! Bondsvrienden in Nomine Domini. In den Naam des Heeren. Na een uitvoerige rondvraag werd de ver gadering gesloten, echter niet nadat van de bestuurstafel er op was aangedrongen de rondvraag in de toekomst te laten vervallen. Kampioenschap N. E. O.—H. M. S. 1—1 Uitslagen le klasse H. D. V. SV. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 172 runs op de le innings. V. V. V. le innings 196 (A. van Stuyven- berg 61). H. D. V. S. le innings 24. H. Jeuken 612; J. J. Grootmeyer 410. P. W.V. O. C. Gewonnen door V. O. C. met 29 runs op de le innings. P. W. le innings 86, Terwiel 633. V. O. C. le innings 115, Hopink 729. P. W. 2e innings 121 voor 9 (gesloten). Toen V. O. C. in haar tweede innings reeds 46 runs gescoord had voor wicket zag P. W. van verderen strijd af. HaarlemH. C. C. I. Gewonnen door H. O. C. I met 91 runs op de le innings. H. C. C. I le innings 184. Haarlem le innings 93. H. C. C. II—A. C. C. Verregend. Overgangsklasse V. R. A. IIR. C. H. Gewonnen door V. R. A. II met 79 runs op de le innings. R. C. H. 64, V. R. A. 143 voor 5 (ge sloten) R. C. H. 2e innings 86 voor 8. R. en W. nQuick (N.) Draw. R. en W. le innings 121. Quick le innings 120 voor 5 (tijd). KampongHilv. B. C. Draw. H. B. C. 209 voor 7 (gesloten). Kampong 50 voor 3 (tijd). H. C. C. IllAjax (L.) Gewonnen door Ajax met 19 runs op de le innings. H. C. C. III 52. Hofsteenge 6—20, Meyer 4—20, Ajax 71 voor 2 (gestaakt wegens regen). 2e klasse VleermuizenD. V. C. Uitgesteld. AlbionAjax (A.). Gewonnen door Al bion met 9 wickets. Ajax 32 en 50. Albion 60 en 25 voor 1. A. C. C. IIHaarlem n. Gewonnen door Haarlem II met 1 run op de le innings. (Neg 3 wickets in handen). A. C. C. 82 Haarlem 83 voor 7. HaarlemH. C. C. I H. C. C. I wint met 91 runs op de 1ste innings Het is H. C. C. I tegen de verwachting in niet gelukt met innings van Haarlem te win nen; zelfs slaagden zij er niet in, door 200 runs te scoren een extra punt te behalen. Na bijna 3/ uur batten was het totaal 184. De oorzaak, dat er zoo langzaam gescoord werd, was wel het goede fielden der Haarlemmers. Dit was ook de oorzaak, dat wegens te weinig tijd Haarlem niet voor een tweeden keer werd ingestuurd. Jammer is het, dat het batten van Haarlem zoo zwak is. Ook ditmaal werd de 100 niet bereikt. Wanneer zal er eindelijk eens een batsman (want die zijn er zeker) flink los komen? Nadat Haarlem den toss had gewonnen, ging H. C. C. eerst batten. Ondanks er ge regeld even voor den regen gestopt moet worden komen de runs toch vrij snel. Op 20 wordt H. v. Manen keurig door Misset in de slips gevangen, terwijl 2 runs later A. v. Ma nen ook gevangen wordt, nu door Fortgens in het verre veld. E. Schill en M. Jansen zet ten dan den stand van den dag op. Vooral de eerste bat keurig M. Jansen is gelukkig als hij een keer gemist wordt en eenige kee- ren den bal zeer gelukkig plaatst. Beiden houden tot de lunch stand. Het totaal is dan 96. Direct na de lunch doet Jansen, met een harde vier, de honderd opgaan. Op 109 gaan plotseling 3 batsmen uit, n.l. E. Schill voor een uitstekende 31, M. Jansen voor 49 en R. Schill voor 0. De laatste met den tweeden bal door De Ruig gebowled. P. Feith bat echter kalm verder. Als Henny voor 10 kan vertrekken krijgt hij eenigen tijd steun van Koeleman. De runs komen weer vrij regel matig, maar dan runt Koeleman Feith uit. Deze had een goede 21 gemaakt. Even later gaat Koeleman zelf ook run out voor 23 en spoedig daarna is de inning afgeloopen. Haarlem begint met kalm te batten. Wel iswaar is Misset dadelijk verdwenen, doch Jaski en Fortgens houden langen tijd stand. De 30 gaat zelfs op zonder verder wicket- verlies, maar op 36 wordt Jaski te wild op M. Jansen en wordt voor een goede 13 ge vangen, even later gevolgd door Fortgens, gebowled door Jansen, eveneens voor 13. Van de rest is het alleen Nagtzaam die kans ziet in de dubbele cijfers te komen. Met den laatsten man in, wordt hij voor een goede 20 door Schill gebowled. B. Thomas kon, we gens zijn verwondingen bij het keepen opge- loopen, niet batten. De volledige scores waren: lste innings Haarlem: F C. Jaski, c. Sillevis, b. M. Jansen 13 W. F. Misset, bowled R. Schild, 4 C. Fortgens, bowled M. Jansen 13 Max Jansen en Schill aan bat in den cricketwedstrijd Haarlem—H. C. C. I. slotte, blijft de Katholieke pers steunen door uw medewerking, door accuraat en vlug de noodige gegevens te verschaffen. We staan aan het begin van onze twaalfde jaarvergadering, doch die mag niet begin nen, vooraleer ik namens het bondsbestuur hartelijk dank heb gebracht aan onze scheidsrechters, consuls, propagandisten, be stuursleden en vereenigingsleden, voor alles wat zij in het afgeloopen seizoen hebben ge daan. De bond blijft ook in de toekomst op uw steun rekenen. Notulen Volgt voorlezing der notulen van de laat ste algemeene, en buitengewone algemeene vergaderingen. Na enkele opmerkingen wer den de notulen goedgekeurd. Jaarverslagen Bij de behandeling van het punt jaarver slagen vraagt de afgevaardigde van D. E. M. actie van bestuurszijde voor de bevordering der athletiek, waarop de voorzitter ant woordt, dat zulks op den weg der vereeni gingen ligt. Leonidas vestigt de aandacht op het groote aantal kleine vereenigingen, dat nog steeds wordt opgericht, tot schade van de grootere clubs. Gevraagd wordt verder, hoe het be stuur staat tegenover de ondernemingself tallen. Een splitsing van de Bondsadministratie voor Noord- en Zuid-Holland komt Leonidas gewenscht voor met het oog op een vlottere afwerking der bondsaangelegenheden. Ook het officieel orgaan brengt de Leo- nidas-afgevaardigde ter sprake. Het orgaan stelt veel te weinig ruimte beschikbaar voor den bond en spr. vraagt zich af of de tijd niet daar is, dat de bond met een eigen or gaan komt. Tenslotte wijst spr. op de vele excessen die bij de wedstrijden voorkomen en vraagt hiertegen met ijzeren vuist op te treden. De voorzitter zegt in zijn antwoord, dat .in sommige plaatsen het aantal vereenigingen van belang is voor de competities van ande re vereenigingen. De bezwaren tegen de on dernemingselftallen kan spr. onderschrijven, voor zoover deze neutraal zijn. Splitsing van de bondsadministratie is om de hooge kosten onuitvoerbaar, uit organi satorisch oogpunt ongewenscht, terwijl er nog vele bezwaren tegen aan te voeren zijn De kwestie van het officieel orgaan blijft de volle aandacht van het bestuur hebben. De heer G. Kruijver wil met ingang van het nieuwe seizoen in plaatsen waar zulks gewenscht is, spreekuur houden, om het per soonlijk contact met den secretaris-penning meester-competitie-leider te bevorderen. Zulks geschiedde reeds eerder, doch bij ge brek aan belangstelling is deze zaak verloo pen. De heer H. N. Smits verklaart zich voor stander van een voorstel om ondernemings elftallen niet meer tct den bond toe te laten. Aangaande het officieel orgaan vraagt spr waardeering voor alles wat het orgaan voor den bond gedaan heeft. Inmiddels blijkt op bijna alle vergaderingen, dat er in dit op zicht iets niet in den haak is. Het bestuur is het er over eens. dat, aithans wat het officieel nieuws betreft, het zoo niet langer kan gaan en op de a.s. federatie-vergadering zal deze zaak krachtig worden bepleit en dat het lagere elftal der vereeniging kam pioen wordt in een afdeeling, terwijl een hoo- ger elftal in dezelfde klas, doch in een an der afdeeling op een lagere plaats eindigt. Door deze bepaling zullen de vereenigingen meer nog dan vroeger genoopt worden de hand te houden aan het bepaalde by art. 97. Uit de discussie blijkt dat verschillende vereenigingen bezwaar tegen dit voorstel hebben. Na hoofdeiyke stemming wordt het dan ook verworpen. Voorstel tot wijziging van Art. 83 H. R. sub. 2. „Het doelgemiddelde is niet beslissend voor de bezetting der eerste of laatste plaats der afdeeling. Voor deze plaatsen moet bij geiyk aantal winstpunten een beslissingswed strijd worden gehouden ten einde uit te wij zen, welk elftal de eerste of welk elftal de laatste plaats moet innemen. Dit voorstel wordt aangenomen evenals het volgende: Voorstel tot aanvulling van Art. 96 H. R. sub. 6. „In kampioens-promotie, degradatie en beslissingswedstrijden mag aan de zijde eener toegetreden vereeniging slechts hy spelen, die minstens vier competitie-wedstrij den in hetzelfde seizoen voor de betrokken vereeniging gespeeld heeft. In buitengewone gevallen kan door het bondsbestuur dispen satie op deze bepaling verleend worden. Deze wijzigingen vormen een nadere om schrijving van principieele beslissingen, welke reeds door vorige algemeene vergade ringen genomen zün. Varia Het Haagsche district zal twee leden voor de kascommissie aanwijzen. Het lid aange wezen door het Haarlemsche district werd in deze commissie herbenoemd. De begrooting voor 1931—1932 werd vast gesteld, terwijl de commissie voor beroep her benoemd werd. De volgende jaarvergadering zal te Haarlem worden gehouden, terwijl in afwijking van het vroeger bepaalde voortaan alleen Haarlem en Amsterdam in aanmer king zullen komen. Een woord van Rector Braakman De geestelijke adviseur Rector Braakman, die niet op de vergadering aanwezig kon zijn, had een schrijven gezonden, dat door Pater Esser werd vorgelezen. Rector Braakman schreef, dat er over het algemeen wel wat gemakkelijk werd overgegaan tot het op richten van een voetbalvereeniging. Sommi gen denken daarbij nauwelijks aan een ste- vigen grondslag en aan een goeden opbouw. Aan technische formaliteiten via het bureau van den secretaris-competitie-leider wordt om wille van te kunnen spelen graag vol daan, maar meer idieele dingen worden ge makkelijk vergeten of slecht verzorgd. Ik noem: het maken van een degelijk reglement de samenwerking met en de verhouding tot de andere vooral godsdienstige jeugdvereni gingen, de medewerking der geestelyke over heid, de bisschoppelijke goedkeuring. En dit alles moet gij uitdrukken door het R. K. der vereeniging. Wij willen daarom vooral de kleinere en de nieuwe vereenigingen hierop wijzen. De districtsbestuurders die zoo dik wijls helpen bij de oprichting der vereeniging hebben hier een taak. Die nog niet de bis schoppelijke goedkeuring hebben gevraagd, zijn moreel verplicht dit alsnog te doen. Vervolgens moet ik nog iets zeggen over het spelen met neutralen. De mogelijkheid Een versterking naar binnen Vele vereenigingen bevestigden haar be staansmogelijkheid, wat bijzonder tot uiting kwam bü de vele lustra, die zü met vreugde en blijheid herdachten. Bij vele bloeit het godsdienstig leven, hetgeen blijkt uit de Kerkelijke plechtigheden, die we meermalen in de krant vermeld vonden. Een niet te onderschatten winst valt te constateeren in de interesse, die personen uit het parochieleven, het sociaal leven, voor onzen bond betuigden, velen zelfs door ac tief hun werkkracht aan vereenigingen te geven. Met groote dankbaarheid moeten we mel ding maken van den steun en persooniyke hulp van de geestelyke adviseurs, die aan onzen bond een benijdenswaardig cachet ge ven. En hun liefde gaat zóóver, dat hun zui ver geestelijke werking voor velen te eng is, om daarin hun medeleven alleen te reali- seeren; zy helpen zoeken naar geschikte terreinen, zij wenden hun invloed aan bü Tooraanstaande leeken ter wille van hun jongens. Meermalen is het bestuur getuige geweest van uw ijver, uw liefde, uw sympathie voor de vereenigingen en ik mag hier in het openbaar zeggen, dat een beroep op ons, dat wij, omwille van het algemeen belang niet konden inwilligen, ons evenzeer hin derde als u. De versterking naar binnen openbaarde zich in het afgeloopen seizoen door de hulp en actie van het geheele corps van leiders, die gewerkt hebben voor hun club; met na volgenswaardige inspanning, met 'n echten Katholieken geest bezield, geven velen hun tijd aan het vereenigingsleven. De groei van den bond is te danken aan die ijverige pro pagandisten van onze beweging, die opricht ten, spraken, reisden en schreven en zonder anderen te kort te doen, memoreer ik ter- satorisch zal moeten voltrekken, wil ik toch het zwaartepunt elders leggen. Daardoor meen ik alleen te handelen vol gens de algemeene gedragslijn, die op Ka tholiek Jeugdgebied gevolgd wordt. Het is bewezen, dat de kracht van het stoffelijke, dat in de vorige eeuw, en in het begin van deze eeuw zoo hoog stond aan geschreven, een fiasco is geworden. Het bankroet van dit systeem, waarmee ook wy min of meer besmet waren, heeft zich in den laatsten wereldoorlog voltrokken. Direct daarna zien we een herleving van het gees telijke, en een omzwenking van den levens- koers. Deze herleving voltrekt zich langs den weg van het godsdienstige, waaraan meer aan dacht wordt geschonken, langs de kernvor ming naar de doordeeseming van de massa, langs nieuwe en vernieuwde methodes tot de ziel der jeugd. Ongetwijfeld heeft ook onze organisatie de laatste stuiptrekkingen van deze mentaliteit nog meegemaakt, ja, we hebben wellicht de voetbalbeweging, omdat het geen zuiver godsdienstige beweging is te stoffelijk be keken en geleid, te veel den nadruk gelegd op voetbalbeweging en te weinig op Katho liek. Willen we ons in de toekomst niet be lachelijk maken, dan moeten we ons aan sluiten bij de réveille over heel de linie van het Katholiek organisatie-leven. Dan moe ten we meer aandacht schenken aan de ze- deiyke vorming der sportbeweging, die het best zal gedijen bij een individueel hoog staand godsdienstig leven. Daarom meer deelname aan het kerkelijk leven, aan gods dienstige vereenigingen, opdat daardoor de geest der leden zuiver blijve en het geheel er den weldadigen invloed van ondervinde. De tijd der schuilkerken is in onzen kerken- De twaalfde algemeene jaarvergadering van den Diocesaan Haarlemschen Voetbal bond werd Zondag in Hotel Parkzicht te Amsterdam gehouden. Vele vereenigingen uit ons Haarlemsch Diocees hadden haar afgevaardigden naar óe hoofdstad gezonden, waar pater F. L. Esser O. E. S. A., voorzitter van den bond, de volgende openingsrede uitsprak: De tyd van het jaar, die niet appetytelijk is voor het houden van vergaderingen, belet de leden van den bond niet, om telken jare in grooten getale naar de jaarverga dering te gaan. Een jaarvergadering is een gemeenschappelijk samentreffen, wat zeer bevorderlijk is voor het bondsleven: le. omdat er gelegenheid is om kennis Le maken met ideeën, opvattingen van ande ren, die je zoo zelden hoort; 2e. omdat men de mentaliteit kan waar nemen, die onder de leden heerscht; 3e. omdat er gelegenheid moet zün, Waarbij het bestuur voor het publieke forum van den bond kan gecapitteld worden. Daarom een hartelijk welkom. Ik kan aan U zien, dat velen uwer met groot verlangen dezen dag hebben opgewacht. Velen, die nog nimmer zoo'n eminent college van afge vaardigden zagen, velen die hun hart eens Willen uitstorten, anderen, die zich in stilte vermaken, en beladen met wijze lessen naar- huis terugkeeren. Wat laten we achter in het seizoen 1930'31? Een massale groei Op het einde van het hondsjaar 1929'30 Waren er 6163 leden geregistreerd en nu telt de bond 8165 leden. Dat is een massale groei, dien de bond alleen gekend heeft in 't sei zoen 1921'22. Vanwaar deze plotselinge réveille? Les idéés marchent, de ideeën dringen door. Aan een gedegen, kalme vast beraden strooming kan niemand weerstaan. De sociale, economische, en niet in het minst ook de politieke aanblik der wereld heeft de oogen doen opengaan. Het verlies over de geheele lijn dreigde funest te wor den. De leiders in alle landen zagen 'oytyds in, dat de jeugd ons zou ontvallen, zoo niet vlug en cordaat werd ingegrepen. In Italië de Kath. Actie met haar jeugdvereenigingen, in Duitschland de groote activiteit der D. J. C.-leiders, in Frankrijk een opbloei van geestelijk leven onder de jongeren, in België de groote organisatie der Kajotters en in ons land de vernieuwing en opbloei van ce meisjes- en jongensbonden. Overal herle ving, overal nieuwe geestdrift. Deze algemeene opleving heeft haar in vloed gehad op onze organisatie. De diverse leiders van jeugdvereenigingen hebben hun oude ideeën naar de papiermand verwezen, en hebben hun boekenkasten verrijkt met moderne gegevens over jeugdorganisatie. De nieuwe opvattingen zijn in de praktijk doorgedrongen en we leven in een heerlijken tijd van opbloeiend jeugdleven. We moeten mee, we willen mee, we kunnen mee. Nie mand kan ons weerhouden. loops, dat zonder deze harde werkers het district Noord-Holland nu geen 1593 leden zou tellen, d.i. 1/6 van den D.H.V.B. Een grootere waardeering van buitenstaanders De Katholieke voetbalbeweging in Ne derland doorleeft 'n heerlijken tijd en de D.H.V.B. deelt hierin. Het tot nu toe nog niet bereikte Katholieke volk van ons bis dom komt meer naderbij. Velen hebben onze organisatie ontdekt, en zijn er voor gaan voelen, anderen breidden hun sympathie uit. En onder deze laatste categorie rangschik ik met groote vreugde de Katholieke pers, die meer en meer intensief ons helpt en steunt door haar propaganda. Gaarne be trek ik hierin den K.R.O., die zijn zender aan ons afstaat om 't Katholieke volksdeel van Nederland, dus ook van dit bisdom, attent te maken op onze beweging. En als een negatieve waardeering kan vermeld worden, dat het groote niet-confes- sioneele lichaam in Nederland met egoïsti sche belangstelling den bloei van onze orga nisatie volgt, en moet toezien, dat ook in bepaalde streken van ons bisdom zijn leden aantal slinkt. Wat wacht ons in 1931'32? Een algemeene consolidatie. Een plotseling uitgegroeide organisatie kan alleen stand houden, zoo met man en macht gewerkt wordt aan versterking, hech ter en duurzamer maken van den uitbouw. Gebeurt dit niet, dan zal de toename een waterscheut blijken te zyn, die geen levens vatbaarheid heeft. Behalve dat deze versterking zich organi-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9