Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR stofzuigers f 105.- HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT 28 Juli Agenda Agenda 29 Juli De a.s. wethouders- verkiezing Woningbouw aan de Houtvaart burgerlijke stand LUCHTVAART ingezonden MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Brand te Dordrecht De Pooltocht van de „Graf Zeppelin" Bomaanslag op Egyptische n autoriteit De sneltrein Barcelona- ontspoord -Parijs Weer presidentswisseling in Chili Besprekingen tusschen de Engelsche en Duitsche ministers STADSNIEUWS Gewetensgeld Leiderskamp voor Natuurstudie Door „St. Jozef' en „De Voorzorg' Woonwagenkamp en gemeente-personeel W oningbouwvereeniging „St. Bavo" UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE SPAARNDAM Over het Poolgebied naar Japan GEMENGD NIEUWS Noodlottige twist te Maartensdijk v i o o 6-jarig kind ernstig verwond Hedenmorgen om 10 minuten voor 9 brak te Dordrecht brand uit in het pand Wwars- gang 7. hoek Kolkstraat. Een der dire kin deren van de bovenbewoners, de familie H. K., die op den zolder sliepen, bemerkte, dat er rook uit de kamer kwam, kroop door de dakgoot en waarschuwde de buren, die even later met de moeder toesnelden om de an dere kinderen te redden. Ht vuur greep snel om zich heen, tenge- vclgewaarvan een der kinderen, de 6-jarige Johannes, ernstige brandwonden aan armen en lichaam bekwam. De kleine is in het gemeentelijke zieken huis opgenomen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in, den brand met 3 stralen te blusschen. Het pand brand de evenwel geheel uit. Het huis was tegen brandschade verze kerd, de inboedel niet. De politie stelt naar de oorzaak van den brand een onderzoek in. De oude gevel van het pand zal niet worden omgehaald, doch worden gesloopt. Ontmoeting met de „Malygin" Volgens een draadloos bericht van den ijs- breker „Malygin" heeft Maandagavond te 1930 uur in den Fokkerbocht de ontmoeting plaats gehad tusschen het luchtschip „Graf Zeppelin" en den ijsbreker „Malygin". De post werd overgegeven. Per radio heeft tus schen den ijsbreker en de „Graf Zeppelin" een korte gedachtewisseling plaats gehad. Professor Wiese en Nobile zonden groeten aan Dr. Eckener en Dr. Famoilowitsj en wenschten hun een goede vlucht. Een nieuwe ontmoeting tusschen den ijs breker „Malygin" en de „Graf Zeppelin" Is tot nu toe niet vastgesteld. De weersomstandigheden zijn niet bijzon der gunstig. De „Graf Zeppelin" zette de vlucht voort in de richting van het Frans- Jozef-land. In een verder radiobericht van den ijsbreker „Malygin" wordt medegedeeld, dat nog geen beslissing is genomen omtrent het verder on derzoek naar de groep Alexandri, daar de weersomstandigheden voor dit onderzoek nog niet gunstig genoeg zijn. Op de „Malygin" gedaald Naar Reuter meldt, is de „Graf Zeppelin" op het Franz Jot Jund aangekomen en op den kruiser „Malygin" geland. Na een kwartier moest het luchtschip ech ter weer opstijgen, daar de weersomstandg- heden een langer verblijf niet toelieten. Revolutionnaire organisatie aan den gang De „Daily Telegraph" meldt uit Cairo, dat gisteren een bomaanslag werd gepleegd op de in een voorstad van Cairo gelegen villa van den vice-president der Egyptische Kamer, Mohammed Allan Pascha. Hoewel de explosie zóó krachtig was, dat dat de geheele omgeving trilde, werd nie mand gewond en bleef ook de aangerichte materieele schade gering. De autoriteiten zijn van meening, dat men, gezien de aanslagen, die in den laatsten tijd op verschillende staatslieden worden ge daan, te doen heeft met een revolutionnaire organisatie. Groote materieele schade De sneltrein Barcelona—Parijs is gister avond tusschen de stations Cerbére en Banyuls-sur-Mer ontspoord. Alle wagons liepen uit de rails en kwamen dwars over den spoorweg te staan. Gelukkig geschiedde het ongeluk kort nadat de trein over de groote brug ovar den Ballaury 'was gereden, zoo dat de snelheid nog niet groot was, waar door het ongeluk geen ernstiger omvang- aannam. De machinist en "de stoker werden levensgevaarlijk gewond, terwijl een groot aantal passagiers meer en minder ernstige verwondingen opliep. De materieele schade is zeer groot. De Engelsch-Fransche credietovereenkomst Naar wordt medegedeeld, hebben bespre kingen plaats gevonden tusschen Sir Robert Kindersley en den gouverneur van de Bank van Frankrijk over een crediet van 20 millioen, dat door laatstgenoemde Bank aan de Bank van Engeland zou worden ver strekt. In de „Daily Telegraph" verklaart Per- tinax, van welingelichte zijde de verzekering te hebben gekregen, dat tot nog toe geen overeenkomst tot stand is gekomen. Bij zijn terugkeer te Londen zal Sir Robert Kin dersley den Gouverneur van de Bank van Engeland kunnen mededeelen, dat een over eenkomst, indien men die wenscht, binnen vijf minuten kan worden afgesloten. De handteekenir.g van de Bank van Engeland zal voldoende zijn en het contract is zeer eenvoudig. Pertinax gelooft, dat definitieve cijfers nog niet zijn vastgesteld. De over eenkomst zou veel gelijkenis vertoonen met die van 1907, toen Engeland een crediet van 3 millioen Pond opnam. Bij het crediet zou den thans, behalve de Bank van Frankrijk, ook eenige 'eidende particuliere banken be trokken zijn. Hedenmiddag voortzetting Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld: Hedenochtend vond in de Rijkskanselarij een bespreking plaats tusschen den rijks kanselier Bruening, den rijksminister van bultenlandsche zaken Dr. Curtius en de Engelsche ministers MasDonald en Hen derson. De besprekingen, die een voortzetting waren van de onderhandelingen op Che- nuers duurden twee uren en zullen heden middag worden voortgezet. De president van één dag afgetreden De voorloopige president Opazo, die na het aftreden van president Ibanez het be wind in handen genomen heeft, is ook af getreden. zijn opvolger is Esteben Mon- toro benoemd. In regeeringskringen neemt men aan, dat het gedeeltelijke moratorium geruimen tijd in werking zal blijven. Gebouw „St. Bavo" „St. Caecilia" 8 uur. R. K. Kraamverzorging, 2 uui. Grafi sche Bond. 8 uur. Rechtskundig Bureau half 9 uur. Bazar-commissie, 8 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgeloespeling door George Robert, kwart over 8 tot kwart over 9 uur. Hotel „St. Jan", Jansweg, Ledenverga dering „St. Bernulphus", 8 uur. Cinema Paiace „Op Inspectie", half 3 en kwart over 8 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde", en „De Gevloekte", half 3 en kwart over 8 uur. (Voor volwassenen). Rembrandt-Theater „Das Kaiserlieb- chen", half 3, 7 uur en kwart ovrt 9 uur. Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid, 8 uur R.K. Voetbalclub „De Zwaluwen", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad IA uur. Cinema Palace „Op Inspectie", half 3 en kwart over 8 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde", en „De Gevloekte", half 3 en kwart over 8 uur. (Voor volwassenen). Rembrandt-Theater „Das Kaiserliebchen" half 3 7 uur en kwart over 9 uur. Besprekingen der Vrijz.-Dem. Gisteravond is door de afd. Haarlem van den Vrijz.-Dem. Bond een bijeenkomst ge houden, waarin o.m. de a.s. wethoudersver- kiezing aan de orde is gekomen. De bespre kingen waren uit den aard der zaak huis houdelijk en besloten werd, geen mededeelin- gen daaromtrent te doen. Zijn we wel ingelicht, dan schijnt de V. D - fractie van meening te zijn, dat de samen stelling van het coUege van B. en W. uit de zelfde partijen moet bestaan als thans het geval Is. Bij den inspecteur der directe belastingen alhier, is 1000 aan gewetensgeld ingeko men. Excursies naar Bergen Dezer dagen werd een tocht gemaakt door de Berger duinen onder leiding van Dr. P- Tesch, die onderweg een uiteenzetting van den bouw van dit duingebied gaf. Het z.g. „oude duinlandschap" is hier als rug nauwe lijks te herkennen. Het Is bedekt met de mooie oude bosschen van Bergen—Binnen. Ten Westen hiervan ligt het „jonge duin landschap", dat bij Schoorl een breedte van wel 6 KM. heeft. In tegenstelling met het kalkrijke jonge duinlandschap ten Zuiden van Egmond, is dit duincomplex opmerkelijk kalkarm Dit komt duidelijk tot uiting in de flora: geen Duindoorns, maar Struikhei, Dophei, Brem, Grasklokje, enz. De oorzaak van de kalkarmoede van dit duingebied Ugt in de schaarschte aan schelpen van het er vóór liggend deel van de Noordzee. Aan hev strand kan men het verschil in het schelpen gehalte ten Zuiden en ten Noorden van Egmond waarnemen. 's Avonds sorak de heer J. L. W. Blokhuis, houtvester bij" het Staatsboschbeheer over „Veranderde Inzichten In den boschbouw. Spr. begon met te wijzen op de verant woordelijkheid van den boschbouwer, die het definitieve resultaat van zijn werk dikwijls zelf niet meer ziet: „Boompje groot, po te rt je dood In de vorige eeuw werd eigenlijk geen boschbouw uitgeoefend, maar houtteelt be dreven. Vele bosschen werden gekapt zonde! vervanging en de houtteelt bestond voor namelijk in het planten van uitsluitend naaldhout, dat het spoedigst resultaten gaf. Het is Van Schermbeek geweest, die hier m het laatst van de vorige eeuw propageerde voor het gemengde bosch, in zekeren zin voor terugkeer tot het oerwoud. Slechts gemengd bosch waarborgt een gezonden bodem. Aan het dierenleven en aan de rol van schim mels en bacteriën bil de bodemprocessen dient natuurlijk ook groote aandacht te worden besteed. „Het Oerwoud is het levende studie boek voor den boschbouwer." Bovendien is het de plicht van den boschbouwer, niet slechts met de economische rentabiliteit re kening te houden, maar ook van het bosch een geschikt recroatie-oord voor den mensch te maken. Zaterdag werd onder leiding van den heer G. Gerbranda houtvester te Haarlem, een wandeling gemaakt door de bosschen van het Staatsboschbeheer op het z.g. „jongó duinlandschap" bij Bergen en Schoorl. In 't begin van de vorige eeuw begon men hier met bebosschen met het doel, het stuivende duinzand te beteugelen. De pogingen leden echter schipbreuk op de ongunstige gesteld heid van het terrein: kalkarmoede en zee wind In de zestiger jaren werkte hier de vermaarde geoloog W, C. H. Staring. Hy slaagde er in, enkele meer duurzame bos schen aan te leggen, doch toen hij eindelijk beter methoden en boomsoorten gevonden had. werd de geheele onderneming van re- geeringswege stopgezet. Pas in 1894 werd de bebossching hervat, die thans reeds een be langrijk deel van dit duincomplex beslaat. Enkele lagere gedeelten worden als natuur reservaten uitgespaard. Probeerde Staring het nog met de grove den, sedert is men steeds meer en meer Oos- tenrijksche, Corsicaanche en Bergden gaan gebruiken, die veel beter resultaat geven. Ook wordt thans veel een soort spar, Picea Mensjezii, aangeplant en op de betere gron den ook loofhout. Veel last ondervindt de boschbouw in de duinen van twee factoren: de wateronttrekking door de waterleiding en de konijnenvraat. Op de excursie had men het geluk, in een der oude Staring-bosschen een prachtige groeiplaats van de zeldzame Dennenorchis (Goodyera repemo) aan te treffen. Het bestuur der Woningbouwvereeniging „De Voorzorg" en het bestuur der R. K. Coöperatieve Woningbouwvereeniging „St. Jozef" G.A., verzoeken voorschotten uit de gemeentekas, achtereenvolgens groot hoog stens f 392.000.— en f 410.500—, voor den bouw van respectievelijk 110 en 115 woningen op in erfpacht uit te geven terreinen ten zuiden van de zweminrichting aan de Hout- Ten einde zooveel mogelijk eenheid in het eebeele complex te verkrijgen, zijn de plan nen door de architecten van beide vereeni- gingen in nauw overleg met elkaar ontwor- P<In verband met de oebouwingseischen van het uitbreidingsplan zijn in de bouwblokken rondom het plein vóór de zweminrichting, be halve vier ééngezinswoningen, boven- en be nedenwoningen ontworpen, benevens een viertal winkelhuizen naast een poortover- bouwing die eveneens on het uitbreidings plan is aangegeven. Op het overige gedeelte van het terrein zijn behoudens een enkele uitzondering, welke uit architectonische over- wegingèn gewenscht bleek, ééngezinswonin gen geprojecteerd. Deze ééngezinswoningen zijn van verschillende type, zoodat in het plan voorkomen: woningen voor normale ge zinnen, enkele woningen voor kleine gezin nen, woningen voor groote gezinnen en wo ningen voor ouden van dagen. De verdeeling van de woningen over de beide vereenigingen is gedacht als op de alge- meene situatie is aangegeven ën in den vol genden staat is opgenomen. „De Voorzorg" „St. Jozef benedenwoningen 18 14 bovenwoningen 41 32 poortwoning 1 winkelwoningen 2 2 woningen voor normale gezinnen 29 34 woningen voor groote gezinnen 8 21 woningen voor kleine gezinnen 2 woningen voor ouden van dagen 9 8 totaal 110 115 De Gevelcommissie heeft zich in beginsel met de gevelprojecten kunnen vereenigen. De zuivere bouwkosten zijn geraamd op f 362.000.— voor de 110 woningen van „De Voorzorg" en op f 380.640.voor de 115 wo ningen van „St. Jozef", overeenkomende met een gemiddelden bouwprijs van f 3.300.per woning. Met de bijkomende kosten kunnen de to tale stichtingskosten daardoor gesteld wor den op f 392.000.— voor de 110 woningen en op f 410.500.voor de 115 woningen. Een sluitende exploitatie zou worden ver kregen bü de volgende weekhuren: voor de winkelhuizen f 15.— voor de woningen voor ouden van dagen f 4.10 voor de woningen voor groote ge zinnen f 7.50 en voor de overige woningen ge middeld f 5.95 gevende een totaal aan inkomsten van f 34.754.20 voor de 110 woningen en van f 37.445.20 voor de 115 woningen. De woningen voor ouden van dagen en die voor groote gezinnen zullen de genoemde huren echter niet kunnen opbrengen. De woningen voor ouden van dagen, die door de gemeente zelf zijn gebouwd, wor den verhuurd tegen een minimum-huur prijs van f 2.50 per week. Wordt deze huur prijs ook hier aangehouden, dan zou er een jaariijksch tekort op de exploitatie ont staan van hoogstens f 1.60 X 52 f 83.20 per woning of voor de woningen van „De Voorzorg" in totaal van hoogstens f 748.80 en voor die van „St. Jozef" in totaal van hoogstens f 665.60. Voor de woningen voor groote gezinnen zou verder een bijdrage in de exploitatie aan het Rijk kunnen worden gevraagd, waardoor deze woningen dus verhuurd zou den kunnen worden voor ongeveer f 6.per week. B. en W. stellen nu voor: Aan de alhier gevestigde Woningbouwvereeniging ,De Voorzorg" en de R. K. Coöperatieve Wo ningbouwvereeniging „St. Jozef" G.A. voor schotten, achtereenvolgens groot hoogstens f 392.000.en f 410.500.uit de gemeente kas te verleenen voor den bouw van respec tievelijk 110 en 115 woningen op in erf pacht uit te geven terreinen ten zuiden van de zweminrichting aan de Houtvaart. In het tekort op de exploitatie der sub I bedoelde woningen voor ouden van 'dagen en voor groote gezinnen eene jaarlijksche bijdrage uit de gemeentekas te verleenen. a. aan de Woningbouwvereeniging „De Voorzorg" voor de woningen voor ouden van dagen tot een bedrag van f 748.80 en voof de woningen voor groote gezinnen tot twee maal het bedrag der bijdrage, die door de gemeente van het Rijk zal worden genoten, en b. aan de R. K. Coöperatieve Woning bouwvereeniging „St. Jozef" G.A. voor de woningen voor ouden van dagen tot een be drag van f 665.60 en voor de woningen voor groote gezinnen eveneens tot tweemaal het bedrag der bijdrage, die door de gemeente van het Rijk zal worden genoten. Vragen van het raadslid Peper De heer Peper heeft de volgende vragen aan B. en W. gericht. Is het B. en W. bekend, dat Zaterdag 25 Juli jJ. een alleenstaande vrouw met ge weld van het woonwagenkamp is verwijderd en gebracht naar een plaats, waar geen drinkwater aanwezig is? Is het B. en W. bekend, dat terzelfder tijd de woonwagen van een anderen bewoner van het woonwagenkamp eveneens door gemeen- tepersoneel voor een groot deel vernield is, met het gevolg, dat de eigenaar belangrijke schade lijden moet in zijn broodwinning? Dat een en ander plaats greep onder mede werking van een groote politiemacht? Zijn B. en W. bereid, om, wanneer boven staande feiten juist zijn, de betrokkenen volledig schadeloos te stellen? Vergadering tot et opricten van een steunfonds In de op 17 Februari geouden jaarver gadering van bovengenoemde vereeniging werd eet bestuur opdract gegeven te on derzoeken naar de mogelijkeid tot het op richten van een steunfonds. Aangezien reeds 220 bewoners zich als lid van dit fonds hebben opgegeven, meent het bestuur tot oprichting te moeten overgaen. Ter bespreking van een en ander is een vergadering belegd op Vrijdag 31 Juli a.s., te 8 uur, in het Patronaatsgebouw, ingang Teylerpleln. De agenda bevat o.m. behandeling con cept-regiem mt en bestuursverkiezing. Geriefelijk In de hal van het postkantoor is een kwadrant briefweger geplaatst, welke door het publiek gebruikt mag worden. Jongetje verdronken Zondag is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt in het zijkanaal C van het Noordzeekanaal en verdronken het 4-jarig zoontje van den heer C„ wonende in den Spaarndammerpolder, gemeente Velsen. Het lijkje is later opgehaald. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bij: Silvis, Tuinstraat 19, autodop; F. W. Lichtenveldt, Parklaan 60, autoband. Bureau van Politie, Smede- straat, autodop (van benzinetank)De Kiefte, Harmenjansstraat 35, badpak, hand doek en schoentjes: Gelsma, Gravinnesteeg ISrood, 2 leesboeken; Bureau van Politie, Smedestraat, bal; Bosvelt, Padangstraat 38, boekje; T. v. d. Valk, Raadhuisstraat 9, koker met geld; Versteeg, Donker Spaarr.e 10, naaigamituur; C. v. Everdingen, Kleine Houtstraat 69, jasje; Kennel „Haerlem", Regentesselaan 22, kat (gebr. door Jansen, Kleverparkweg 38); M. v. Es, Hof van Eg mond 50, muts; Glas, Rustenburgerlaan 79, muts; v. Everdingen, Kleine Houtstraat 69, muts en mes; Heemskerk, Turfmarkt 28. muts; Bureau van Politie, Smedestraat, por temonnaie m. i.; v. d. Pavert, Oranjeboom straat 99, idem; Engeman, W. Geldeloozepad 27, pakje m. i.; Bureau van Politie, Smede straat, idem; Vennik, Spionkopstraat 47, portemonnaie m. i.; Bureau van Politie, Smedestraat, idem; idem, idem, schoen: Ruth, Bantamstraat 29, sleutel van auto; Bureau van Politie, Smedestraat, taschje; J. H. ten Bokkel, Berkenrodestraat 27, zweep; v. Everdingen, Kleine Houtstraat 69, lederen riem. Vermeer, Duvenvoordestraat 57, bankbil jet; Vrenegoor, Kruistochtstraat 34, kerk boekje; Jonkman, Anna v. Burenlaan 46, blazer, bril en portemonnaie; Grit, Wilgen straat 46, bal; V. Alphen, Meidoornplein 25, baret; V. Ooijen, Slamatstraat 11, das; De Bruijn, Langendijkstraat 2, duimstok; H. Kersens, Schotervoetpad 2, dekkleed; Kok, Oranjeboomstraat 87, foto; Blom, Slamat- straat 1, hond; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond (gebr, door Uitenboseh, Pieter Kies- straat 50rood); Glas, Lootsstraat 1, jekker; Bureau van Politie, Smedestraat, jas; Ken nel Fauna, Parklaan 119, kat (gebr. door Valke, Bolwerkslaan 50); idem idem, kat (gebr. door Bosma, Rozenhagestraat 56) Smink, Lange Margarethastraat 22, muts; H. N. Tangerman, Begijnesteeg 4, medaillon; De Boer, Gierstraat 65, muts; Th. G. Buters, Holsteijnstraat 17rood, muts; De Vrede, Parklaan 48, portemonnaie; Antoni, Turf markt 8, portemonnaie m. i.; Teeuwen, Oos terstraat 11, idem; De Vries, Koningstraat 1, pakje met garen; Ruitenbeek, Rembangstr. 21, portemonnaie m. i.; Doetzie, Vogelkoop- steeg 4, sleutel; Gerrits, Schouwtjeslaan 3, sleutel van melkbus; J. B. Zwiersen, Rol landspad 17, sjaal; Anthonissen, K. v. Man- derstraat 112, tasch m. i.; Bakker, Slamat- straat 22, tasch; Hotel du Commerce, Plein 12, aktentasch m. i.; Kollaard, Oranjestraat 102, tasch m. i.; Ruitenbeek, Rembangstr. 21, tasch m. i.; Koeijers, A. L. Dyserinckstr. 78, vulpen; H. F. v. Halm, Kleine Hout straat 84, riem. Ondertrouwd; 27 Juli; G. M. F. v. Woer- kom en E. J. Goldschinski. Geboren: 23 Juli: L. A. M. Kuijpers—v. d. Brom, d. 24 Juli: M. J. A. Jacobs— Kusters, d. A. M. Bakker—Brandt, z. 25 Juli: A. M. Martensv. d. Wiel, d. M. E. v. BiezenKaart, d. E. S. Horeman Wouterloot, d. S. H. BetheGongriep, d. G. M. de VosHeemskerk, d. E. v. d. WereldWarmerdam, z. W. de Jongh Derksen, d. 26 Juli: A. v. Steen—Franken, d. A. M. Samson—Draijer, z. C. F. J. Janssenv. Leuven, d. A. de VriesHol lander, z. 27 Juli: A. Boschma^-Schip- pers, d. Overleden: 25 Juli: S. J. Deetman, 76 j„ Kleverlaan D. Vos, 56 j., Bilderdijkstraat 26 Juli: C.G. A. M. Schelvis, 17 j., Gast- huisvest E. M., 6 d., d. van P. F. Boerjan, Zocherstraat L, E. Person, 58 j„ Ripperda- straat M. F. des Bouvrie—Buyn, 64 j„ Gasthulsvest 27 Juli: J., 2 j„ z. van W. Baars, K. Hofstraat. Statuten De „Stcrt." bevat de statuten van de N. V. Kennemerlandsche Admini stratie- en Trustmaatschappij, alhier. Bl'daalsche Reddingsbrigade De heer J. Hasselmeijer, lid van de B. R. B. slaagde bij de te Zaandam gehouden examens van den Ned. Bond tot het redden van Drenke lingen, voor het diploma C. Burgerlijke Stand Geboren: z. van J. C. WittemanAndriessen; d. van C. Postde Groot; d. van H. J. van der Aarde Mooij. Ondertrouwd: J. A. Baars en A. Marcus; A. J. de Wijs en P. de Zwart. Getrouwd: W A. J. van Pomp en J. J. Gerrits; D. Groenewegen van Wijk en L. B. van den Ende; C. S. Kruisselbrink en F. de Jong; Th. P. Goemans en W J. M. van Leeuwen. Overleden: A M. Scholte, 32 jaar. overle den te Nijmegen. Laagste inschrijfster Gisteren werd door het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land aanbesteed het aanbrengen van dek lagen op een gedeelte van den verkeersweg Den Hoorn—Oranjesluis in de gemeente Schipluiden. Laagste inschrijfster was de N.V. De Geruischlooze Weg alhier voor f 49840. Voorts werd aanbesteed het aanbrengen van een deklaag van asfaltbeton op het weg- vak tusschen Leiderdorp en Hoogmade on der de gemeenten Leiderdorp en Woubrugge. Laagste inschrijfster was de N.V. De Ge ruischlooze Weg voor f 41.390. Badhuis In het badhuis aan de Post- laan werden in de week van 20 tot en met 25 Juli genomen 543 douchebaden en 46 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Tentoonstelling Augustinusschool In het ruime gymnastieklokaal van de school is Za terdag en Zondag tentoongesteld geweest de vrucht van den arbeid der leerlingen der Augustinusschool van het afgeloopen leer jaar. Natuurlijk had het werk der meisjes wel de grootste aandacht, omdat de hand werkjes nu eenmaal gewilde artikelen om te exposeeren zijn. Klasgewijze was alles opgesteld. Binnen komend trof al direct het keurige werk der le klas; schriften met de beginselen der schrijfkunst, heel aardig handwerk, in den vorm van eenvoudige kleedjes, aardig brei werk, poppenkleedlng, en van de jongens heel aardig teekenwerk. Het werk der hoogere klassen gaf naar verhouding een steeds fraaier beeld, van wat de Zusters de leerlingen weten te leeren. Van de middenklassen was het brei-, naai en verstelwerk, en van de hoogste klassen fraaie kussens, theemutsen, zeer mooi bor duurwerk, babykleeding, enz. Bijzonder viel het fraaie teekenwerk op, ook penteekenen. Ook troffen wij er aan een modelboekhou ding in zeer mooi rondschrift. De afdeeling huisvlijt was eveneens zeer mooi. Van de meisjes natuurlijk veel hand werkjes, van de jongens houtsnij- en zaag- werk, o.a. lepelrekjes, courantenhangers, kruisbeeld en mecano-werk. Kortom, het was een verzameling die ze ker het bezochtigen overwaard was, en talrijk velen hebben een kijkje genomen. Meisjes van de hoogste klas leidden de be zoekers rond, waardoor een ieder een vol doende overzicht kreeg. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij W. Rietman, Leidschestraat 130, Haar lem, een damesrijwiel. M v. d. Klashorst, Woonwagenkamp, tuindersmanden. Azink, Eschdoornlaan 17, een vulpen. W. v. d. Erf, Iepenlaan 13, een duimstok. S. Waasdorp, Iepenlaan 22, een kinderhoedje. A. IJtsma, Heerenweg 22, een konijn. Sondorp, Zand- voortschelaan 126, een rijwielbelastingmerk. F. H. van Emmerik, Lindenlaan 17, een zwemkaart- en een tienrittenkaart. H. Diel- wart, Nic. Beetsplein 3, een ledige portemon naie en een portemonnaie met inhoud. A. v. Lintschoten, Clivialaan 21, een bos sleutels. J. de Haas, Lindenlaan 22, een badpak. Me vrouw Smit, Zandvoortschelaan 43, een vulpen. Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een kindermuts en een kinderhaarborstel. Personalia De heer N. A. M. Peeper- korn, alhier, slaagde aan de Textielschool te Tilburg voor het eindexamen der afdee ling Apprêteeren en Verven. Concert Gisterenavond om 8 uur werd op het concoursterrein een concert gegeven, aangeboden door „Arti et Religioni" uit Haarlem, dir. de heer F. A. Dekker. Het weer werkte dezen avond beter mede dan Zondag; het zonnetje scheen heerlijk. Het eerste nummer van het programma was de marsch „Les avans de Campag- nards" van Mertzig. De pistons waren hierin geregeld uit de maat. Bij het tweede nummer waren de inzetten der diverse deelen niet zuiver, jammer genoeg, de spelers deden hun best. No. 3 „Palm d'or", van Bajus, werd eenigs- zins kalmer en beter gespeeld. Het volgen de nummer daarentegen liet weer aan zui verheid te wenschen over. De Ouverture Romantique werd weer iets beter ten gehoore gebracht. Het nu volgend „Corbeilles de Roze" van Dam, dat voor deze vereeniging volgens onze meening wel wat zwaar was, werd ook lang niet vast weergegeven. De laatste nummers werden vlug afge werkt. Vlucht van Lindbergh en zijn vrouw Met een zwaar geladen toestel met uitrus tingsstukken, proviand, benzine en olie, is gis teravond kolonel Charles A. Lindbergh met zijn vrouw, de dochter van senator Dwight Morrow, uit New-York te Washington aan gekomen, gereed om te starten voor een vlucht naar China en Japan, over het Noor delijke gedeelte van den Stillen Oceaan, waarschijnlijk over de Beringzee. Na aan komst bracht Lindbergh een bezoek aan het Staatsdepartement om zich te voorzien van de noodige papieren en om afscheid te nemen van den waarnemenden staatssecretaris Castle en andere vrienden. Lindbergh en mevrouw Lindbergh zijn voornemens heden te starten naar North- haven in den Noordelijken staat Maine, ten einde een bezoek te brengen aan het zomer verblijf van senator Morrow. Vandaar gaat de vlucht naar Ottawa en over de meren en rivieren van Ontario naar de Mogse Factory en naar Churchill. Van het gebied rondom de Hudsonbaai vliegen zij Westelijk naar de Boven-Mackenzie, waarbij zij een oponthoud zullen hebben aan het Bakers Lake en te Aklavich. Verder gaat het dan naar Point Barrow en Nome in Alaska, en hier vandaan zal worden overgestoken naar Siberië. Omtrént de ver dere vlucht staat nog niet veel vast. Lind bergh verklaarde daaromtrent nog geen vaste plannen te hebben. Van alle betrokken regeeringen, die van Canada, China, Japan en Sovjet-Rusland, heeft hij de noodige ver gunningen. Het vliegtuig is voorzien van sleden, zoodat ook op sneeuw of ijs kan wor den geland. Tevens heeft Lindbergh radio aan boord en heeft zijn vliegtuig de roeplet ters K. N. C. A. L. Het doodelijk ongeval te Heemskerk De burgemeester van Heemskerk ver zoekt den chauffeur van den luxe auto, die op Vrijdag 24 Juli j.i. te 4.30 n.m. komen de uit de richting Alkmaar op den Rijks straatweg ter hoogte van de Marquettelaan te Heemskerk zijn auto heeft doen stil staan, dezen heeft verlaten om zich on de hoogte te stellen van de even te voren al daar plaats gehad hebbende aanrijding met doodelijken afloop, zich zoo spoedig mogelijk bij hem, burgemeester, bekend te maken. Om een onbeduidende reden. In de gemeente Maartensdijk heeft Zon dagavond een hevige vechtpartij plaats ge had, waarbij de 23-jarige steenlosser De G. zoo ernstig werd gewond, dat hij gisteravond aan de gevolgen daarvan is overleden. Van de zijde der politie kon men de „Tel.' gisteravond over het gebeurde nog geen in lichtingen verstrekken. Van andere zijde deelt men echter mede, dat De G., die als een goedhartige jongen bekend staat, om streeks halfnegen Zondagavond zijn woning verliet, tegen zijn moeder zeggend dat hij nog even een glaasje bier zou gaan drinken. Onderweg kreeg hij om een onbeduidende aanleiding oneenigheict met een zekeren v. d. W. en diens zwager. De twist ontstond na melijk over het oppompen van een fietsband. Van der W ontstak op een gegeven oogen blik in woede en sloeg den ander met de fietspomp op het hoofd. Bij de vechtpartij die hierna ontstond bekwam De G. ook nog een ernstigen schop tegen het hoofd. Hij moest in zorgwekkanden toestand naar het ziekenhuis te Utrecht worden overseb'- waar hij is bezweken. De dader is f re< feerd. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Geachte Redactie, Het verslag in uw blad van gisterenavond geeft mij aanleiding u beleefd te verzoeken de volgende correctie te willen opnemen. Bedoeld verslag vermeldt, dat het doel van onzen bazar is: „aan Stille Armen voedsel, kleeding en andere noodzakelu "e levensbehoeften te verschaffen". Deze omschrijving is niet geheel juist. De bazar is georganiseerd ten bate van de „Naaiclub voor de Stille Armenen deze club van onze Maria-Congregatie beoogt uitsluitend: kleedingstukken te maken en c vermaken voor die categorie van „Stille Ai- men", wiens nood alleen aan den priestei bekend is. Aan deze correctie moge ik nog eene aan vulling van uw verslag voegen. In m-jn openingswoord heb ik ook hartelijken dan betuigd aan de firma Van Empelen te Heemstede, welke belangeloos de rijke plan ten- en bloemenversiering verzorgd heeft. Gaarna breng ik aan u, geachte redactie, den verschuldigden dank voor de wijze, waarop U in Uw blad belangsteling heelt gewekt voor onzen bazar, welke hedenavond ÏDinsdag) om 10 uur gesloten wordt. Met de meeste hoogachting Uw dw. dn. in Xto J. J. C. HENTZEN, O. F- Haarlem, 28 Juli 1931. DINSDAG 28 JULI Parijs Brussel - Loonden New-York (cable) Berlijn Ztlrteh Rome Madrid OSiO „.„.i.M.MMWMX Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.55 12.03% 2.47% 58.65 48.30 12.95 22.40 66.20 66.30 66.20 7.30 34.85 9.75 34.65 12.04% 2.48% 58.85 48.40XX* 13.05 22.60 66.40 66.40 66.40 7.40 35.— DINSDAG 28 JUL. Vorige Koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4A Nederl. 1916 4 A Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4 A N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. industrieën CJnileveT Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Aceoustiek Ned. Ford iidustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 8. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr -Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber 4 dam Rubber Bandar Deh Batavia Runt Rott rapanoei) Serbadjadi Silau Allied ntercontir Rubb" 'cheepvaarl loll Amerika Mir ito Gem Eigeno Con Ned Stoomt "heepvaan- Unie larine romm 'arme jrel »'ker d V 4 1017/s 1033/16 1033/16 1021/16 971/4 108 105 118 '010 »n 'ions idem tabak i! Datavia ude Deh v-tkust motnban •<weU poorwegen Jmon Pacific Wabash nc Milw St Pas •.nsas City Souti ie Rallr 1.' 153% 153% 81 81% 53 54% 42% 93% 91% 15% 15 260 268 50»% 52 43»% 441/8 6%e 6% 13% 29% 30 70 71 181 24 24 201 204 101 5% 5% 8»% 83/4 63/, 6% 78 58% 39% 193/4 41% 18% 37 41 213/16 9% 8 38% 111 8 '11% 2% 23., Si >94 3., 29'., •2'", 67' 40 158 13% 5% 28%, 22% 2%% 101% 1033% 1033/lti 102%„ 97% 763/4 59 39 41 36 109 3C9' 19' 225 26b 155% 13

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2