BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De stranding van de K. W. 112 nabij Castricum STADSNIEUWS De Gladiolus-tentoon stelling te Haarlem 2-iarig kind van 4 Meter hoogte gevallen VERKEERSONGE VALLEN HEEMSTEDE SPORT EN SPEL WIELRENNEN VOETBAL LAWNTENN1S MARKTNIEUWS Auto tegen een boom Drie gewonden Zondagmorgen omstreeks 10 uur reed de heer W. Lantink, rijwielhersteller te Beem- ster, met geleenden Chevrolet-bestelauto, waarin mede zijn schoonvader, de heer A. Boon uit Purmerend en zijn drie zoontjes waren gezeten, op den gevaarlijken hoek aan het begin van den oprit naar de IJsselbrug te Zwolle, bij de villa van de familie Aber- s°n, tegen een boom. Daar de auto geen snelle vaart had, liep het ongeval nog be trekkelijk goed af. Het 12-jarig zoontje van den bestuurder was er het ergst aan toe. Naar het Sophia- riekenhuis overgebracht, moest de getroffe ne in verband met een inwendige verbloe ding, worden geopereerd. De bestuurder en zijn 13-jarig zoontje lie- Pen verschillende uitwendige verwondingen °P. die in het ziekenhuis werden verbonden. De auto was vrij ernstig beschadigd. Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart stelde he-, denmorgen een onderzoek in naar de stran ding van den motorlogger „Vertrouwen" K.W. f12, op 30 Mei 1931 nabij Castricum. De gezagvoerder werd gehoord op daad of nalatigheid. Het schip, groot 119.55 br. reg. ton, had in de omgeving van het lichtschip „Haaks" gevischt. In den nacht van 30 Mei werd de terugreis aanvaard; de zee was kalm, de vaart was ongeveer zes mijl. Plotseling ging het schip minder vaart ioopen en draaide de motor langzamer. Daarna liep het schip aan den grond bij Paal 4647 nabij Castricum. Te 1.30 n.m. kwam het schip bü hoog wa ter vlot, om te 4 uur in IJmuiden binnen te loopen. De schipper verklaarde, te 1.30 uur, nadat het net scheeps was gehaald, het lichtschip Haaks" te hebben gepeild Oost ten Noor den op pl.m. 8 mijl. Een der leden van den Raad maakte er den schipper een verwijt van, dat hij, toen hij ZVz vaam gelood had, niet aan dek was gebleven om het lood gaande te houden. De uitspraak van den Raad volgt later. Ongekende nieuwe variaties in vormen en kleuren Onder de gewassen, die in de bloem bollenstreek worden gekweekt, is de Gla diolus wel de belangrijkste na de hya cinthen, tulpen, narcissen en crocussen. In ons land worden meer dan 300 H.A. gladiolen verbouwd. De teelt van dit be langrijke bolgewas der Nederlandsche bloembollencultuur is echter internatio naal. Zij wordt ook in Engeland, Duitsch- land en vooral ook in Amerika op grooten schaal beoefend. In Nederland is deze cultuur met stij gend succes sedert het begin dezer eeuw ter hand genomen. Ook bij het winnen van nieuwe soorten zijn de Hollandsche kweekers zeer gelukkig geweest. Vele van de over de heele wereld bekende handels soorten zijn van Nederlandschen oorsprong, doordat kruisingen werden verricht met de beste in het buitenland in de vorige eeuw ontstane variëteiten. Bekende soorten als Halley, Liebesfeuer, Maréchal Foch, Willy Wigman, Maidens blush, Souvenir, White Perfection en vele andere, zijn als aanwinsten van Neder landers met groot succes in den interna tionalen handel gebracht. Op de tentoonstelling, die Vrijdag ge houden wordt, zullen deze bekende soorten maar weinig meer voorkomen. Dit komt omdat dezelfde en andere Nederlandsche kweekers sedert dien voort zijn gegaan met het kruisen met als resultaat veel grootere, veel zuiverder vormen, waarbij vooral gestreefd is naar eenkleurige diep getinte en tevens sterke bloemen. De tentoonstelling zal van het resultaat van dit onvermoeid streven een volledig overzicht geven en voor den buitenstaan der een openbaring zijn van schoonheid en kracht Er wacht den belangstellenden bezoe ker Vrijdag en volgende dagen een werke lijk zeer interessant schouwspel, omdat vergelijkingen gemaakt zullen worden tus- schen wat in Nederland bereikt is en in andere landen verkregen werd. Wonderlijk goed afgeloopen Zaterdagmiddag speelde de 2-jarige P. M. met zijn zusjes op de bovenkamer van een perceel aan de Timorstraat. Het jong- mensch zag kans op een raamkozijn te klimmen en viel van 4 M. hoogte naar be neden. Hij kwam in den voortuin terecht, waar hij met het hoofd tegen den grond sloeg. De Ongevallendienst en een juist passee- rer.de verpleegster hebben het kind voor- loopig behandeld. Voor zoover op dat mo ment geconstateerd kon worden, was het kir.d niet noemenswaardig gewond, alleen had het een tand door een lip gekregen. Het stuur kwijt geraakt Zaterdagavond reed een dame in een auto op den hoek Van Eedenstraat en Laken- kooperstraat tegen een boom. Het ongeval ontstond, doordat een naast haar zittend hondje op het stuurrad sprong. Van den auto raakte een bumper en een spatbord defect, terwijl de boom ontveld werd. Wandelaar aangereden Zondagmiddag omstreeks 1 uur heeft op de Elswoutlaan te Overveen een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto's, waardoor een wandelaar tegen een aldaar staande woning werd gedrukt en ernstig werd ge wond. De heer de L. P. reed in de richting Aer- denhout, terwijl de heer J. P. van 't W. naar Overveen kwam. Eerstgenoemde bestuurder kon door de wandelaars niet voldoende naar rechts uithalen, zoodat de auto van den heer van 't W. met het linkervoorwiel tegen het achterwiel van den anderen auto terecht kwam, die hierdoor den wandelaar aanreed en tegen de woning drukte. Dr. Bos verbond de schaafwond aan het rechter dijbeen en constateerde dat vermoe delijk een paar ribben waren gebroken. De man werd naar zijn woning in Tuin dorp gebracht. Beide auto's werden vrij ernstig bescha digd. Aanleg riool B. en W. vragen een cre- diet aan voor het leggen van het hoofd stamriool in de Heemsteedsche Dreef vanaf de Pieter Aertszlaan tot de Cloosterlaan, met zijtak in de Lanckhorstlaan tot den Bronsteeweg en voor het verleggen van het riool in den Bronsteeweg vanaf de Lanck horstlaan tot de Bleekersvaart. Concert op „Groenendaal" Bij toestem ming van B. en W. en bij gunstig weer zal de R. K. Harmonie „St. Michael", met me dewerking van de Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Sursum Corda" Donderdag 30 Juli a.s. des avonds een concert geven in de muziek tent op „Groenendaal". Concert op „De Glip" Oe Harmonie „Eensgezindheid" zal op Woensdag 29 Juli, des avonds van 7.30 tot 9.30, bij gunstig weer het uitgestelde concert geven op „De Glip", aan den Glipperweg. Eerste H. Mis Zaterdagavond kwam de Weleerw. heer father Braam, die Zondag in Mill Hill de H. Priesterwijding had ont vangen en daarna enkele dagen in Bever wijk had vertoefd, in Heemstede aan. Eenige vrienden hadden een feestelijken intochtg georganiseerd en zoo wachtten den neomist een 5-tal auto's, met de pauselijke kleuren versierd, aan den grens van Heemstede. Onder het luiden van feestklokken van de parochiekerk O. L. Vrouw Hemelvaart, arri veerde de pater aan de woning van zijn ouders, Valkenburgerlaan 91. Tegen 9 uur stonden honderden belang stellenden op de hoeken Valkenburgerlaan en Camplaan, omdat de R.K. Harmonie „St. Michael" een serenade kwam brengen. Zondagmorgen om half 10 droeg Z. Eerw. zijn eerste plechtige H. Mis op. Reeds lang vóór het aangegeven uur was de kerk tot in de uiterste hoeken bezet. Door de firma Carl van Empelen was de parochiekerk, meer speciaal het hoofd- en de zijaltaren, keurig met bloemen versierd, waarbij de massa brandende kaarsen en en kele schijnwerpers maakten, dat het geheel een schitterend aanzien had. Voorafgegaan door 24 misdienaars, dra gende toortsen en kaarsen, schreed de jonge priester door het kerkgebouw, terwijl de aanwezigen een welkomstlied zongen. Bij het plechtig Misoffer assisteerden als diaken de weleerw. heer J. R- F- Versteeg, oud-kapelaan der parochie, als sub-diaken de eerw. heer F. Coelen, theologant van Warmond, en als presbyter-assistent de Zeer Eerwaarde heer P. J. Nieuwenhuis, pastoor der parochie. Als ceremoniarius de theolo gant, de Eerw. heer Langemeijer, eveneens uit deze parochie. Vóór de H. Mis zong het zangkoor het „Veni Creator" van Hub. Cuy- pers, voor 4 stemmen en gemengd koor, daarna de Missa „B. M. V. de Loreto" van Gailer, onder de officie het „Ave Maria' van Jac. Arcadelt en na de H. Mis het „Ver bum Supernum" van Dr. A. Faist, allen voor 4-stemmig en gemengd koor. Als feestredenaar trad op de Zeer Eerw. heer Prof. Andreoli, die als tekst had ge kozen: „Zie, ik heb U gesteld als een licht onder de heidenen". De gewijde spreker schetste als de meest belangrijke jaren uit het leven van Jezus, die, waarin Hij op aarde rondging, toen de menschen kwamen luisteren, zieken en zon daren tot Hem kwamen en riepen: „Jezus, Zoon van David, ontferm U mijner!" Maar Jezus liet ons na die drie jaren niet alleen achter. HU stichtte zijn kerk uit 12 arme vlsschers, tot wie hij sprak: „Gaat, en onderwijst alle volkeren." Negentien eeuwen, aldus Z. Eerw., zijn verloopen, maar dit woord geldt ook thans nog. Terwijl de wereld ten onder gaat in haar „overbeschaving", groeit de kerk door haar eenheid, de lichtglans harer Heiligheid en algemeenheid, omdat zij apostolisch is. Thans staan wij weer voor een groote ge beurtenis. Weer een uwer staat voor u, door de genade Gods aangesteld om Christus' werk te vervolgen. Deze dag, o, jonge pries ter, is een dag van vreugde, verlangen en belofte voor de toekomst. Wat een vreugde voor U, ouders, een priester in Uw gezin te hebben, wat een voorrecht voor U, parochi anen, voor het eerst een priester in Uw midden te zien, uit Uw eigen parochie. Dan ken wij God voor dezen rijkdom. Voor hoevelen in de onbeschaafde wereld- deelen is het nog steeds duister, maar de Missionaris gaat over verre zeeën om net water des Doopsels toe te dienen, gedachtig aan het woord van den Zaligmaker: „Gelijk de Vader Mij gezonden heeft, zoo zend ïk U". Als gij, jonge pater, straks vertrokken zult zijn, weet dan dat wij U hier zullen blijven gedenken, biddend tot ons alles Moe der, Maria, maar ook tot de H. Theresia, de patrones der Missie, opdat God Uw werk moge zegenen". Van half 3 tot 4 uur was er ten huize der ouders van den neomist receptie, waarvan een buitengewoon druk gebruik werd ge maakt. De bezoekers werden tevens in de gelegenheid gesteld de talrijke cadeaux te bezichtigen. De plechtigheden werden besloten met een plechtig Lof, eveneens in de parochie kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, gecele breerd door den neomist, met dezelfde as sistentie als des morgens. Op het priester koor was mede aanwezig de Zeer Eerw. Father Lefeber, van de orde van Mill Hill en procurator van het Missiehuis te Tilburg. De 100 K.M.-wedstrijden Met nadruk moeten wij onze lezers er nog eens op wijzen, dat zooals wij gisteren in ons blad reeds meldden, de 100 K.M. wedstrijd achter motoren, die Zondagmiddag we gens den regen werd gestaakt, niet Dinsdag avond zooals abusievelijk werd medegedeeld, doch Donderdagavond zal worden verreden. „Tram- en Spoorwegcompetitie" Bovengenoemde „Competitie" hield Zater dag 25 Juli j.l. hgar jaarlijksche algemeene vergadering te Leiden. De waarn. voorzitter opende om ruim acht uur deze vergadering, daarbij zijn leedwezen uitsprekende, dat het volledige bestuur der Competitie niet aanwezig kon zijn, memo reerde in het kort het afgeloopen speelsei zoen en bracht een woord van dank aan allen welke in het belang der „T. S." hunne be- langlooze medewerking verleend hadden. Notulen der vorige jaarvergadering werden onveranderd, onder dankzegging voor keurig bijhouden, goedgekeurd. Aan de ingekomen en verzonden stukken werd de goedkeuring gegeven door deze al gemeene vergadering, terwijl op zeer hoogen prijs gesteld werd het schrijven van den „K. N. V. B.", waarbij mededeeling gedaan werd, dat voor dit seizoen, hetwelk zulk een bijzonder spannend verloop gehad heeft, daar n.l. nog een beslissingswedstrijd tusschen de vereenigingen „A. G. T." en Tramvogels noodzakelijk bleek, instede van een zilveren medaille een verguld-zilveren medaille aan geboden werd. Het overzichtelijk jaarverslag van den in middels reeds afgetreden secr.-comp.-leidur werd onder een dankbaar, applausje aan vaard, eveneens het jaarverslag van den pen ningmeester der T. S., welken heer décharge verleend werd, nadat een benoemde com missie hare bevindingen ter tafel had ge bracht. Beiden heeren werd naméns de A. V. dank gebracht voor de door hen genomen moeite, keurig beheer en accuratesse. De begrooting voor het nieuwe boekjaar werd, nadat een voorstel van de zijde der „N. Z. H." om het inleggeld met 2.5Q te verlagen, verworpen was, goedgekeurd. Hierna vond de uitreiking der prijzen plaats. Voorzitter deelde mede, dat „Tram vogels" reeds voor het behaalde kampioen schap de Zilveren Wisseltram uit handen van den directeur der „G. T. A." ontvangen had, doch kon niet nalaten thans op deze vergadernig de „Tramvogels" nog eens van harte geluk te wenschen met het behaalde resultaat, namens het geheele bestuur der „T. S." en deelde mede, dat de door de K. N. V. B. ter beschikking gestelde verguld zilveren medaille t.g.t. toegezonden zou wor- den. Aan den afgevaardigde der „A. G. T." werd daarop de „Turmac-beker" uitgereikt voor het behaalde kampioenschap van „A. G. T." 2 in de 2e Afd. der „T. S.", waarbij de voor zitter er de vergadering op opmerkzaam maakte met welk een fraai resultaat A. G. '1'. 2 dit kampioenschap behaald had. De afge vaardigde der A. G. T. kreeg eveneens de mededeeling, dat de kampioens-medaille t.g.t. nagezonden zou worden. Door den afgevaar digde der Tramvogels werd thans een voor» stel ter tafel gebracht om voor A. G. T. 1 dit seizoen ook een medaille ter beschikking te stellen gezien het fraaie resultaat door deze vereeniging •■bereikt, waardoor zij eerst na een beslissingswedstrijd tegen „Tramvo gels" op de 2e plaats terecht kwam. Dit voorstel werd met sympathie ontvangen en aangenomen. De verkiezing van een nieuw bestuur bracht vele moeilijkheden met zich mede. Inmiddels waren reeds afgetreden de voorzitter en secr.-competitieleider, terwijl hun functie ter beschikking stelden de afge vaardigden der „R- E. T." en „H. T. M." en voorts aan de beurt van aftreden was de penningmeester. Tenslotte werd door de A. V als voorzitter gekozen met algemeene stem men, de heer C. A. Schipper (afgev. der Tramvogels) waarbij genoemden heer veront schuldiging werd aangeboden door den pen ningmeester der T. S„ aangezien n.l. uit latingen enaanvallen van laatstgenoemden heer oorzaak waren geweest dat de heer Schipper in een bestuursvergadering der T. S. gehouden 19 Mei j.l. zijn functie ter beschikking had gesteld. Tenslotte werden aan het bestuur verder toegevoegd de hee ren: J. Drupsteen (afgev. A. G. T.), J. de Jong (afgev. H. T. M.), C. A Burggraaf (af gev. N. Z. H.) en N. Lammens (afgev. R E. T.). De waar te nemen functies zullen op de eerstvolgende bestuursvergadering der „T. S." nader vastgesteld worden. Nadat het nieuwgekozen bestuur geïnstalleerd was, werd nog druk gebruik gemaakt van de rondvraag, waarvan wij hier als voornaam ste punten mededeelen een voorgestelde en met algemeene stemmen aangenomen wijzi ging van statuten en huish. reglement, n.l. dat de „T. S." ook eere-leden heeft. Een voorstel om den Weled. Gestr. heer Mr. D. A. E. Immink, secretaris der N. V. „N. Z. H. T. M." te verzoeken het eere-lidmaatschap te willen aanvaarden, in verband met het feit dat deze heer initiatiefnemer is geweest tot het beschikbaaxstellen der Zilveren Wissel tram en voorts heeft bewerkstelligd en ver kregen dat de deelnemende elftallen in de T. S. kosteloos vervoer hebben tot het spelen der wedstrijden voor de T. S. over de lijnen der N. Z. H. T. M., werd met luid applaus begroet en aangenomen, terwijl voorts den voorzitter der T. S. opgedragen werd ge noemden heer te verzoeken het eere-lidmaat schap te willen aanvaarden. Een voorstel van de zijde der H. T. M„ strekkende tot 't opleggen van een boete van 2.50 aan vereenigingen, welke niet tijdig de tegenpartij waarschuwen, wanneer het speelterrein onbespeelbaar is en voorts het verlaten van het speelveld van een elftal, als de ontmoeting nog niet teneinde gespeeld is, werd aangenomen. Nadat verder alle gestelde vragen naar ge noegen beantwoord waren en voorts de voorzitter nog een woord van dank gebracht had aan de redactie van het officieel orgaan der „Tram- en Spoorwegcompetitie", werd om ruim half twaalf deze bijzonder belang rijke vergadering, onder dankzegging voor opkomst, enz. gesloten. PalemigStormvogels O5 Stormvogels trok Zaterdag j.l. naar Heerlen met een op Koster na volledige ploeg om daar de Zuidelijke 2de klasser Palemig te bekampen. Deze vereeniging toch had nederlaagwedstrijden uitgeschre ven voor eerste klassers. O.m. hadden P C., N. A. C. en Go Ahead ingeschre ven. Tot dusver had N. A. C. den Heerle naars de grootste nederlaag toegebracht, n.l. 7—3. Stormvogels trof echter nog betere maatregelen en klopte Palemig met niet minder dan 05. Go Ahead staat nu voor de taak nog betere cijfers te bereiken. Gelukt dit den Deventenaren niet, dan komt Stormvogels in het bezit van de uitgeloofde 11 gouden horloges. Stormvogels is bijna voortdurend in de meerderheid, doch het binnentrio talmt te lang met schieten, zoodat voor de rust niet meer gescoord wordt. Rust 02. Na de hervatting hebben de Vogels den wind in hun nadeel, doch dit belet hen niet veel beter te combineeren daii voor de rust. Hun middenlinie steunt uitstekend en vooral Tol houdt het spel goed open, en tot 05 wordt de voorsprong verhoogd, hoogd. Stormvogels spel heeft in Heerlen een goeden indruk achtergelaten. Stoop's Toumement Enkele regenbuien dreigden Zondagmorgen de afwerking van het programma tegen te houden, maar tegen den middag kwam de zon door en konden alle eindstrijden juist worden afgespeeld voor het opnieuw begon te regenen. De heer Jac. Kamerbeek, voorzitter van de commissie voor deze wedstrijden, mocht bij de prijsuitreiking terecht constateeren, dat de wedstrijden op Stoop's banen ook dit jaar uitstekend geslaagd zijn en dat de prettige sfeer, die altijd bij dit tennisfeest heeft ge- heerscht, ook in de afgeloopen acht dagen volledig tot uiting is gekomen, waarvoor hy allen, die daartoe hebben medegewerkt, dank bracht. De heer J. van Son had tevoren namens de deelnemers woorden van dank en waardee ring gebracht aan de commissie (Jac. Ka merbeek, A. M. Tijsseling, D. Nieman)die nu vijf jaren achtereen de leiding dezer wed strijden heeft gehad, waarbij ieder dei- commissieleden een herinnering aan dit lustrum werd aangeboden. Het heeren-enkelspel werd gewonnen door Dr. Eysvogel, die zich in een interessanten eindstrijd den sterkere toonde van J. de Rui ter. Het dames-enkelspel was ook thans voor mej. Hulshof, die in drie sets van mej. D. v. d. Stadt won. Mej. D. v. d. Stadt gaf blijken sterk in haar spel te zijn vooruitgegaan en is hard op weg de plaats te gaan Innemen, die mej. J. Re- aeker vroeger op deze wedstrijden innam, v/ant mej. v. d. Stadt wist zich in drie eind- wedstrijden te plaatsen. Alleen in het enkel spel werd zii daarbij geslagen; in de andere nummers won zij den eersten prijs. Het heeren-dubbelspel bracht de dubbels van T. C. H. I en II tegen elkaar, waarbij de combinatie van het eerste team zege vierde voornamelijk door een beter serveeren van Blom en Gollner. Het dames-dubbelspel was voor mej. D. v. d. Stadt en mevr. Kuhn, die in de eerste set weinig tegenstand ondervonden van mej. E. Renses en mej. L. Over de Linden. In de tweede set gaven laatstgenoemde dames echter een uitstekend tegenspel en de 86 had evengoed 68 kunnen zijn. In het gemengd dubbelspel was de T. E. D - combinatie niet in den besten vorm en de snelle overwinning van mej. D. en J. v. d. Stadt een logisch gevolg. F. Kotte en Mej. J. C. van Beaumont wonnen de troostronde van het heeren- en dames-enkelspel. De uitslagen van Zaterdag en Zondag zijn: Heeren-enkelspel: 3e ronde: J. de Ruiter C. Melse 46, 60, 61; L. de RoosMuhl- schlegel Sr. 6—4, 57, 62; Dr. Eysvogel—D. Gollner 6—2, 7—5. Halve eindstrijd: J. de RuiterL. de Roos 64, 60; Dr. Eysvogel—F. Schouten 62, 7—5. Eindstrijd. Dr. EysvogelJ. de Ruiter 63, 6—3, 3—6, 6—2. Dames-enkelspel: Eindstrijd: mej. R. Huls- holff—mej. D. v. d. Stadt 3—6, 7—5, 6—2. Heeren-dubbelspel: 3e ronde: F. Kotte en J. v. d. Stadt—D. Hessels en P. B. Terlaag 62, 86. Halve-eindstrijdF. Kotte en J. v. d. StadtHoek en Bruin 61, 61. Eindstrijd: H. Blom en D. GollnerF. Kotte en J. v. d. Stadt 6—4, 6—4, 9—7. Dames-dubbelspel: Halve eindstrijd: mej. D. v. d. Stadt en mevr*. Kuhnmej. A. Vlie gen en mej. B. Verster 63, 36, 86. Eindstrijd: mej. D. v. d. Stadt en mevr. Kuhnmej. E. Rensee en mej. L. Over de Linden 61, 8—6. Gemengd dubbelspel: 3e ronde: mevr. Kuhn en Melse—mej. E. Rennes en Dr. Eys vogel 16, 64. 64. Halve-eindstrijd: mej. D. en J. v. d. Stadtmej. A. Vlieger en H. Blom 63, 75. Mej. R. Hulshoff en H. IJzer—mevr. Kuhn en C. Melse 86, 6—3. Eindstrijd: mej. D. van der Stadt en J. van der Stadtmej. R. Hulshoff en H. IJzer 75, 63. Troostronde: Heeren-enkelspel: J. Verha gen—J. Smit 64, 97. F. KotteW. Schou ten 63, 6—1. Eindstrijd: F. KotteJ. Verhagen 60, C—3. Dames-enkelspel: Eindstrijd: mej. J. C. v. Beaumontmevr. Bertling 63, 1012, 61. PURMEREND, 28 Juli 1931 Kaasmarkt Aangevoerd pl.m. 21.000 K.G. Kaas. Kleine fabriekskaas 9.0038.00, Kleine Boeren kaas 24.0038.00. Handel goed. 2948 K.G. Boter: Weiboter 0.80—1.10, Melkboter 0.901.25 per K.G. 502 Runde ren, waaronder: 320 vette 0.941.02 per K.G. Handel matig. 182 Melk- en Gelde- koeien 160380 per stuk. Handel stug. 80 Stieren 0.760.78 per K.G. Handel stug. 60 vette Kalveren 11.20 per K.G. Handel stug. 350 Nuchtere kalveren f 931, handel stug; 8 Fokkalveren f 1830, handel stug; 478 Vette Varken f 0.460.50 per k.g., handel vlug; 101 Magere varkens f 1230, handel amtig; Zouters f 0.450.46 per k.g., handel luvg; 369 Biggen f 915 per stuk, handel vudg; 266 Schapen, f 24—33, handel vlug; Lammeren 527, 16—26, matig; Piepkuikens 0.851.20 per K.G.; Kipeieren 3.754.75 per BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli 12200 K.G. Tomaten A 17.30; idem B. 12.70— 13.10; idem C 16.70; idem CC 4.30; 25000 K. G. Aardappelen: Sc'notsche Muizen 4.10 5.80; Eigenheimers 5.90; Due of York 3.20; Drielingen 5.305.90; 4700 bos wortelen 5.00 5.90; 1500 stuks bloemkool. Ie soort 7.40 10.50; idem 2e soort 1.00; 87000 K. G. Roode Kool 0.60—1.20; 3500 KG. Gele Kool 0.70— 1.30; 30.000 K.G. Witte kool 0.90—1.20; Uien: Gele Nep 411.0; 2100 K.G. Zilvernep 9.50— 9.90; Zilverdrielingen 44.60; 300 K.G. Sla- boonen 13.7014.60; 100 Snijboonen 1417.10. NOORD-SCHARWOUDE, 28 Juli 30.800 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 4.30 5.10, Eigenheimers 3.904, Duke of York 2.20, Drielingen 5.305.70, Groote Schotsche Muizen 33.70. 845 bos Worte len 4.806.40. 1200 stuks Bloemkool 5.80 7.70. 34.600 K.G. Roode kool 0.60—1.40. 6700 K.G. Gele kool 0.70—1.90. 24.400 K.G. Witte kool 11.50. Uien: Zilveruien 1.70 —1.90, Gele Drielingen 6, 1400 K.G. Gele Nep 7.10—9.80. 15.800 K.G. Zilvernep 6.90 11.90. Zilverdrielingen 4.605.30. 400 K.G. Spercieboonen 13.3013.70. 30 K.G. Tuinboonen 4.30. 50 K.G. Kroten 2.70. HEILOO, 27 Juli 1931 Exportveiling „St. Willibrordus" Aardbeien, late 0.12 0.27. Zwarte bessen 0.170.21. Roode bessen 0.140.26. Doperwten 0.080.17. Feulen 0.060.14. Tuinboonen 0.03— 0.06. Dubbele stamslaboonen 0.120.15 Snijboonen 0.260.34. Augurken 0.08— 0.19 per K.G. Rabarber 0.240.36. Wor telen 0.45—0.65 per 10 bos. Spinazie 0.58 0.72 per kistje. Kropsla 0.401.80 Bloemkool, le soort 12.7016.20; idem, 2e soort 5.10—7.40. Andijvie 1.20—2.70 per 100. PURMEREND, 27 Juli 1931 „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Schotsche Muizen 0.84—1.86, BI. Eigenheimers 1.021.32, per 25 K.G. Kleine Aardappelen: Schotsche Muizen 0.80—1.36, Blauwe 0.33—0.79, per 25 K.G. Tuinboonen 0.76—0.82 per 15 K.G. Dop erwten 3.50—7.50 per 50 KG. Roode Aal bessen 11—37, Zwarte Bessen f 1322, per 100 K.G. Klapbessen 0.50—0.75 per 10 K.G. Perziken 6—12 per 100 stuks. Slaboonen 1.952.35, Snijboonen 1.203.90, per 15 K.G. Frambozen 0.700.87 per K.G. Kom kommers 1.603.60 per 100 stuks. Toma ten: A 14—19, B 14—19, C 10—13, per 100 K.G. Bloemkool 2—15, Roode kool 2.304, per 100 stuks. Spinazie 0.60 per mand van 6 K.G. Postelein 0.901.08 per mand van 6 K.G. Sla 1.40—4.90 per 100 krop. Andijvie 0.20—0.60 per kist. Selderij 2—6, Wortelen 3.90—9.60, per 100 bos. Uien 2.20—1.90 per 25 K.G. Druiven per K.G. 0.60—0.66. WARMENHUIZEN, 27 Juli 1931 Heden besteedde men voor: Zilvernep 10.40— 11.50, idem Drielingen 4.70, Schotsche Muizen 5.806.70, idem groote 3.50— 4.10, per 100 K.G. Bloemkool 400—700 per 100 stuks. ALKMAAR, 27 Juli. N. V. Alkm. Export veiling. Aardappelen per 100 K.G. 3.105.60, Aardbeien per slof 0.79—0.83, Aalbessen per 100 pond 8—13, Andijvie per 100 stuks 0.90 3.Augurken per 100 pond 2.0013. Bloemkool I per 100 st. 7—13, idem II per 100 st. 25, Doperwten per 100 pond 511, Druiven per 100 pond 3952, Kropsla per 100 stuks 0.80—2.20, Komkommers per 100 stuks 1.004.60, Meloenen per 100 st. 1552, Perzi ken per stuk 39, Postelein per bakje 25 70, Peulen per 100 pond 513, Rabarber per 100 bos 47, Roode kool per 100 stuks 2.10 3.Selderie per bak 1252, Snijboonen per 100 pond 514, Dubbele Spercieboonen per 100 pond 69.50, Tuinboonen per 100 K.G. 610, Uien per 100 bos 5.80—8.50, Wortelen per 100 bos 4.309.Zwarte bessen p. 100 pond 913. BOVENKARSPEL. Bloembollenveiling. De aanvoer van de derde veiling bestond weer uit ruim 9 millioen stuks tulpen. De kwaliteit was over het algemeen wel iets minder. De prijzen van goede kwaliteit hand haafden zich goed, de kleinere maten zon ken iets in. Wij noteerden voor: Artus 1.30 2.50; l'Aurore 3.304.10; Augusta 2.10; Brillant Star 1.802.20; Couronne d'Or 3.104; Cramoisi due 2 50; Couleur Cardi nal 2.203.40; Cullinan 1.902.80; Due de Berlin 1.902.60; Duchese de Parma 2.90; EI Toreador 5.10; Electra 3.604.30; Fla mingo 1.803.20; Grand due 3.103.70; Gele Prins 2.40—3.50; Golden King 4.50; Her mann Schlegel 1.902 50; Mr. v. d. Hoef 2.60—3.50; Hobbema 3.20—4.50; Ibis 2—2.40; Jenny 4; King of The Yellow 2.803.70; Lady Boreel 2.402.90; La reine 1.802.50; Lucretia 1.602.10; La Reine max. 2.803.50; Murillo- 1.702.80; Mon tresor 3.20—3.80; Fred Moore 23.80; Mad. Govers 4.40; Moore 2.102.90;Lady Moore 2.603.50; Van der Neer 3.304.50; Peach. Blossom 2.803.40; Proserpine 34.10; Prins van Oostenrijk 2.302.70; Pelikaan 2.803.60; Prinses Beatrice 1.80; Pink Beauty 4.30 5.10; La Precieuse 2.10; Queen of the White 2.10; Rose Luisante 2.803.50; Rose la Reine 1.601.90; Rijzende Zon 2.403.10; Hose Precose 2.603; Scarlet due 1.501.90; Rytor Rose 3.204.00; Theeroos 2.803.40; Triumphator 3.30; Vermilion Brillant 1.90 2.80; Vuurbaak 2.50—3 50; Witte dux max 3.10—3.60; Witte Zwaan 1.60—2.10; Witte Valk 2.80 —3.70. Voor late en darwin tulpen. Bartigon 1.701.80; Ges. Spathulata 2.50; Inglescombe Pirik 2.303 00; Inglescombe yellow 1.802.60; Lovelines 1.80; Moonlight 2.90; Princess Elisabeth 2.00; Panorama 3.00; Sieraad van Flora 2.20; Victorie d'Oliveira 2.00—2.20; William Pitt 2.60—3.60; Miss Wil- mott 2.50—2.70; Zulu 2.70. Alles per 100 stuks. BEVERWIJK, 27 Juli Coöp. Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging „De Vrije Veiling", W. A. Blis abbandance 1626 c., Bruine Capucijnders 2226 c.. Witte id. 25 c., Raspers 2432 c., Doppers 17—25 c., Princedoppers 2427 c., Krom- bekken 23—26 c., Eng. Groentjes 1522 c., Prins Hendrikpeulen 1321 c., Wijker Peu len 1727 c., Asperges in div. kwal. 2258 c., Rhabarber l'/y2 >j c., Groote Boonen, milddragers 7—10 c., id. Klooster 6—8 A c., Snijboonen 27—30 c., id. Uitschot 15—20 c., Dubb. Boonen m. dr. 1317 c., id. z. dr. 15 —22 c., enk. Spercieboonen m. dr. 20—27 c., id. z. dr. 2634 c„ Roode Wringbessen 1318 c., Protofic 20—26 c., Wjjkerrijp, geel 18—24 c., id. groen 1419 c., Aardbeien 3040 c., Frambozen 80110 c., Tomaten 8—20 c., Aardappelen 56 c., Druiven 5062 c., Witte Bessen 1720 c., Zwarte 1720 c., Postelein 59 c., Spinazie 612 c. per K.G. Sla 4070 c., Postelein 2545 c., Andijvie 2535 c., Spinazie 4560 c., Komkommer- en Bloemkoolstek 515 c., per kist. Peen 613 c., Asperges, wit 1758 c., id. blauw 1128 c., Rhabarber, reuzen 34 'A c., id. champagnerood 56 c., Boonekruid 1 c., Uien 46 c., Bieten 3—4 c., Soepgroenten 15 c., per bos. Bloemkool 611 c., id. stek 12 'A c., Gele Komkommers 13 c., idem uitsch. A1 c., Sla 2—3 c., Andijvie 'Al'A c., per stuk. Aardbeien 5075 c., Roode Wringbessen 3550 c., id. Prolofic 5570 c., Witte 5055 c., Zwarte 5060 c., Gele Kruisbessen 50—70 c„ id. groene 35—50 c., Frambozen 1.20, per slof. Aardbeien per doos 13—22 c. Aardappelen. Aan de speciale aardappe- lenmarkt werd betaald voor Zuidwijker- meerblanke Eigenheimers 46.50, blauwe idem 4.504.75, Muizen 56, Bonken 3.75, Kriel, middelslag 24, Kriel 1. BEVERWIJK 28 Juli. Bloemenveiling „T Centrum. Aangevoerd: Gladiool Early Sun rise 85—1.90, Halley 70—1.65, Rubini 1.10- 2.20, Flamings Word 1.302.60, Maidens Blush 801.45, Maréchal Foch 1.402.00, Prins of Wales 1.001.95, Pink Beauty 80— 1.40, Venus 1.45—2.30, Odin 1.50—2.00, Bril lant 2.103.00, Souvenir 2.003.50, Her- mione 1.602.20, Meilust 1.302.00. Div. kasrozen: Hadley 604.50, Columbia 503.75, Roselandia 553.90, Claude Per- nett 604.00, Briarcliff 654.20, Butterfly 50—3.90. Dahlia's: Andreas Hoffer 1.605.20, Dres- selhuis 3.004.50, Rapollo 4.506.30, Glorie 1.502.70, Domela Nieuwenhuis 2.30—3.00, Roem van Aalsmeer 4.007.50, Juliana 2.50 4.30, alles per 100 stuks. Midzomerbloemen. Div. Lathyrus 517, Centaurea 613, Convallaria 20—62, Zinnia 24—72, Anemone 3 'A9, Alstroemeria 11 32, Celardia 614, Anjers 5—13, Stroobloe- men 411, Malva 59, Leeuwenbekken 831, Asters 731, Goudsbloemen 410, Koornbloemen alles per 100 bos. BEVERWIJK, 27 Juli. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Aardbeien per K.G. 2530, Roode bessen 2035. Zwar te bessen 2023, Frambozen 4560, Kruis bessen 2035, Doppers 1630, Peulen 18 34, Capcijnders br. 1834, idem w. 18—32, Tuinboonen 516, Groentjes 1620, Snij boonen 2230, Raspers 2534, Spercieboo nen zonder draad 2226, idem met dr. 25 30, Dikke Spercieboonen 1424, alles per K.G., Sla per kist 3570, Postelein per kist 3040, Andijvie per kist 1540, Bloemkool per stuk 412, Wortelen per bos 616. Rabarber per bos 47, Selderie per bos 24, Aardappelen per K.G. 58, Tomaten per K.G. 20—30. WINKEL, 27 Juli. Aalbessen 414, Kruis bessen 310, Frambozen 4555, Aardbeien 10—16, Tomaten 8—9, Slaboonen 6—10, Snij boonen 1.502.Aardappelen 23, Bie ten 1.001.50, alles per K.G., Bloemkool 48, Kropsla 12, Komkommers 35, Wortelen 4—6. BODEGRAVEN. 28 Juli. Kaasmarkt. Aan voer 476 wagens, 20.512 stuks, le soort met rijksmerk f 38—42 2e soort met njksmerk f 32—36; Zware met rijksmerk tot f 44. Handel flauw. AMSTERDAM, 27 Juli Granen. (Nc- teering Amst. Korenbeurs). (Opgave Offer- meyer's Comm.handel). Maïs. La Plata, gele nieuwe oogst disp. brd/Spoorvrij 84, aangekomen 80, verwacht 31 Juli per s.s. „Mansepool", 3 Aug. per s.s. „Campus" 80, verwacht 4 Aug. per s.s. „Salland" en per s.s. „Hohenstein", verw. 13 Aug. per s.s. „Mo lenwater' 79, Sept. t/m Dec. lev. 82, Jan./April lev. 85. R o g g e. Zuid-Russische disp. 4.55. Gerst 61/62 K.G. Donaugersc verw. 28 Aug. per s.s. „Hermes" 104. S. K. Lijnkoeken loco brd/spoorvrij en per s.s. „Tomalva" 7.70, Sept./Dec. lev. 8.15, S. K. Manilla cocoskoeken disp. 6.90, N. A. Lijnkoeken disp. brdspoorvrij en Aug. f 7.65, Sept. t/m Dec. lev. 7.90. ROTTERDAM 27 Juli. Buitenl. granen. Stemming kalm. Rogge 72-73 K.G. Russ. disp. 4.50—4.65, naar qualiteit. Western II disj. 4.60, Canada Western II disp. 4.70, 72-73 K.G. La Plata aangek. 4.90. Gerst Amer. II disp. 112.Canada III disp. 118.—, id. dagel. verw. 112.—, id. stmd. 110.—, 62-63 K.G. La Plata disp. 112.—, id. id. stmd. 110108 naar aankomst, 64-65 K.G. La Plata stmd. 112—108, naar aan komst. Haver. Canada III disp. 6.70, feed No. I disp. 6.25. id. stmd. 6.05, id. No. II disp. 5.90, 55-56 K.G. Zd. Russ. disp. 6.15, 57 K.G. Zd. Russ. diso. 6.15, 57 K.G. Zd. Russ. disp. 6.65; 50 K.G. La Plata disp. 4.50, 54 K G. id. id. 4.75. Mais. Gele La Plata disp. 84.id. aangek. 81.id. stmd. 8180, n. aankomst, ia. Sept.-Dec. lev. 82.id. Jan.- April lev. 85. ROTTERDAM 27 Juli. Veemarkt. Aanvoer 457 vette runderen, 304 vette kalveren, 853 schapen en lammeren, 1704 varkens. Prijzen vette koeien le soort 0.961.01, 2e soort 0.820.92, 3e soort 0.680.78, kalveren le soort 1.201.30, 2e soort 0.800.95, 3e soort 0.650.79, schapen le soort 0.60—0.73, 2e soort 0.430.60, 3e soort 0.400.45, lamme ren 0.801.05, vette varkens le soort 0.44 0.46, 2e soort 0.360.42, 3e sorot 0.310.35, export varkens 0.420.46. Vette runderen met redelijken handel en iets hoogere prijzen. Vette kalveren weinig gevraagd, prijzen onveranderd. Schapen met grooten aanvoer, handel lui. Varkens eveneens ruim aangevoerd, handel vlug en prijzen hooger: mindere soorten afloop traag. Voor prima vleeschvarkens werd nog 1 cent boven noteering betaald. Zouters met "veel vraag voor Frankrijk, hoogere prijzen. Lisse, leverbare veiling, onder directie der Coöp. Veilingsvereeniging voor Bloembollen kweekers H. B. G. (G. A.). Enkele vroeger tulpen top I: Due. v. Tholl Rose 3.65, Due. v. Tholl Scarlet 1.252.05, Calypso 2.10, Cerise Grisdelin 3.15, Chrysolora 2.153.15, Couleur Cardinal 2.603.55, Cram. Brilliant 1.451.75, Crimson Queen 1.30 2.60, Diana 1.80, Due de Berlin 1.702.60, Duch. de Parma 1.802.95, Dusart II 1.50, Flamingo 2.102.25, Fred Moore 1.902.65 3.—, Gele Prins 2.90—3.60, Gen. de Wet 4.—, Golden Queen 2.053.65, Herm. Schlegel 1.85 2.55, Hobbema 3.05, Ibis 1.702.35, Joost v. d. Vondel 2.25, Grand Due 3.45, King of the Yellow 3.25, Kon. der Nederlanden 1.50, La Belle Alliance (Waterloo) 2.35, Lady Bo reel 3.25, La Reine 1.852.40, La Reine max. 2.103.05, Max Havelaar 2.101.40, Mon Tresor 3.154.Pink Beauty 2.90, Pres. Lincoln 4.70, Prins van Oostenrijk 22.80, Proserpine 4.05, Prosperity 1.751.90, Rem brandt 1.201.85, Roos van Dekema 3.95 3.40, Rose Luisante 3.102.50, Rose La Reine 1.75, Rose Precose 33.55, Rijzende Zon 2.10 2.10, Thorn. Moore 1.551.95, v. d. Neer 2.25—2.55, Verm. Brilliant 1.90—2.50, Witte Valk 2.153.10, Wouwerman 3.60, Witte Due Mac 1.75—2.85—3.50. Enkele late tulpen: Gesn. Lutea 1.40, Gesn. Macrosphila 1.101.60, Ing. Yellow 1.552.05. Mrs. Moon top 4.15; Orange King 2.15; Pi- cotee 1.30; Triton 1.30. Dubb. vroege tulpen. Boule de Neige 2.40; Cour d'Or 2.95, 3.40, 4.35; Electra 3.45, 4.45; El Toreador 4.80; Mr. v.d Hoef 3, 3.70; Murillo 2, 2.95, 3.05; Peach Blossom 2.05, 3.40; Rubra Max. 3.15; Theeroos 2.95, 3.05; Thoumesoll r. en g. 3.40; Vuurbaak 2.55, 3.25; Willem III 2.85, 3.25. Darwin tulpen. Ant. Roozen 2.10; Bartigcn 1.353.90; Cen- tenaire 1.90; City of Haarlem 3.50; Clara Butt 1.50, 1.70; Dream 2.25,2.55; Edmee 1.75; Greuze 2.20; Harry Veitch 2.30: Herodiade 2.30; King George V 4; King Harold (Ma- hony) 2; La Candeur 1.75; La Tulipe Noire 2.45, 2.70; Le Notré 1.95, 2.50: Mad. Krelage 1.95; Hassacnusetts 1.45; Marconi 1.90. Mr. Farn. Sanders 1.85, 2.35; Nora Ware 2: Ph. de Commines 1.85, 2.95; Pride of Haarlem 1.50, 2.05; Princess Elisabeth 2.25. 2.55; Prof. Rauwen'noff 2.20( 2.45; Psyche 2. 2.55; Rev. Ewbank 1.75, 2.25; Roi d'lslan.d 2, 2.75. Roi d' Island 2.40, Saint Simon 1.60, Sier. van Flora 1.40, Vict, d' Oliviere 1.952.85, Wm. Pitt 2.55—3.25, Wm. Copland 2.00—2.65, Zulu 2.85. Breeder tulpen: Bronze King 2.10, Fairy (Panorama) 1.85—2.15, Lodewijk XIV 1.55— 1.85, Velvet King 2.70. Crocussen: Geel I 1.95, II 1, r top 2.35, King of the Whites I 2.Mad. Mina 2.8 0.90, Maria Stuart 1.00—1.50, Maximiliaan 0.500.80, Purpurea 1.403.55. Ajax Bicolor: Empress 200 p. m. 2.60, 225 p. m. 1.50, Horsfieldi 300 p. m. 3.45, Spring Glory 225 p. m. 2.80, 175 p. m. 8.60, Victoria 175 p. m. 5.25, 250 p. m. 2.40, Glory of Sas- senheim 150 p. m. 4. Ajax Wit: Mad. de Graaff 275 p. m. 3.80. Ajax Geel: Cervanthus 450 per m. 2.90; Emperor 150 p. m. 1.90; Flory of Leiden 300 p. m. 3.75; Golden Spur 300 per m. 4 op 5 5.60; King Alfred 200 p. m. 4.40; Princeps 300 p.m., 400 p. m. 1.60; idem max 250 p. m. 3.60; Barri: Early Surprix 400 p. m. 2.10. Incomparabilis: Sir Watkin 2.15 p. m., 1.95 175 p. m. 1.50; WU1 Scarlet 2.00. Poëtaz: Aspacia 300 p. m. 1.60; Elvira 250 p. m. 1.70; La jr. Coster 300 p. m. 1.15. Poëticus: Glory of Lisse 300 p. m. 1.70, 500 p.m. 0.95; Horace 400 p. m. f 1.00; Ornatus 350 p. m. 1.80; Ornatus Man 400 p. m. 2.35. Dubb. Variëteiten: Oranje Phoenix 500 p. m. 2.50; Sulpher Phoenix 350 p. m. 2.35; Von Sion 250 p.m. 6.10, 450 p. m. 2.00, 300 p. m. 4.20. Bijgoed: Colch. Aut. Maj. 7.50—9.00; Enk. Galanthus 1.201.85; Dubb. Galanthus 3.30 3.45; Kroon Imp. 31.00. ALKMAAR, 26 Juli ÏLV. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 175000 kipeieren 58/60 4.104.46; 60/62 j 4.20—4.90; 62,64 4.40—5.10; Bruin 60.66 4.405.40. 20.000 eendeieren 2803.40. AMSTERDAM, 27 Juli. Aardappelprij zen. De prijzen waren heden onvei'auderd. Aanvoer 46800 Kg. ENKHUIZEN, 27 Juli. Aardappelen en fruitmarkt. Eigenheimers f 2.20 per baal. Snijboonen f 0.170.27 per k.g. St. Lourans- peren f 10 per 100 tv>rd ENKHUIZEN, 27 Juli Bloemer.lust. Rozen f 0.602. Gladiolen f 0.500.70 po" 100 sruks. HEM (Zuider-Kogge), 27 Juli 1931 Bloemkool: I 11.20—12.80, II 6.80—7.90, Sla 1.90—2.10, Slaboonen 13.60—16.10, Wortelen 89.60, Snijboonen 15—23.20, Roode Bessen 1419.20, Trosbessen 18.50 —26.60, Prolefic 32.20—35.10, Witte Bessen 15.2016.40, Zwarte Bessen f 21, Perziken 7.60—12, Sch gr. f 1.25—2.20, kleine 2.50—2.70, Geldersche 1.10—1.35. HOOGKARSPEL. 27 Juli. Aardappelen: Schotsche 1.252.20, Due 1.60, kleine aard appelen 130—1.50. BOVENKARSPEL, „De Tuinbouw" 27 Juli. Aardappelen gr. m. per baal 1.35 2.95, idem kl. m. 2.75—2.95, Koks Nin. Ouc. 1.602.id. Blauwe 1.50. id. Eigenheim 1.401.95, Bloemkool le soort per 100 stuks 6.509.40, 2e soort 2.10—5.20, Roode Kool per 100 K.G. 0.80, Gele Kool per 100 K.G 2.403.50. Tomaten A per 100 K.G. 17.40. idem B 13.50, id. C 17.10, id. CC 10.80.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3