Amsterdamsche Beurs Laatste^ Nieuws MARIA-STICHTIKG (De Leidsche Courant Stofzuigerhuis MAERTEKS Cheque-koerser HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen De conferentie te Berlijn AgencL 29 Juli Agenda 30 Juli is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers MEDEGEDEELD DOOF DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Schipper verdronken IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Mellon te Parijs STADSNIEUWS VAN ONZE RECHTBANK VERKEERSONGE VALLEN Circus Olympia te Bloemendaal Een voorstel om 112 woningen in Haarlem onbewoonbaar te verklaren R. K. Industrie- en Huishoudschool BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VRAAGT PROEFEXEMPLAAR IJMUIDEN VELSEN-NOORD MARKTNIEUWS s ioi13/16 Auto tegen een boom gereden Twee ernstig gewonden Hedenmorgen heeft op den straatweg van Zaltbommel naar Hedel een auto-ongeval plaats gehad. Een auto, waarin zich bevon den de heeren Van Gooi uit Jutphaas en de dames Brinkman uit Utrecht, reed over een muurtje losse steenen, die daar voor een reparatie aan den weg liggen en kwam tegen een boom terecht. De auto werd ernstig beschadigd. De beide heeren bleven ongedeerd, doch de da mes werden vrij ernstig gewond. Een kreeg een ernstige kaakwonde, de andere een been breuk. Zij werden naar het ziekenhuis te Zalt bommel overgeplaatst. De beperkte kolen-invoer in Frankrijk De gevolgen in Limburg Als gevolg van het besluit der Fransche regeering, betreffende den invoer van kolen in haar land, is heden, Woensdag, op de mijn „Laura" te Eigelshoven niet gewerkt. Gisteren voer de 18-jarige schipper A. A. wonende te Amsterdam, met een motorboot in het Oosterdok, aldaar. Bij het afzetten gleed de boothaak uit en de jongen viel over boord. Hoewel hij vrij spoedig op het droge werd gebracht, mocht het niet gelukken, de levensgeesten weer op te wekken. Het lijk werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Inbraken te Hooge Zwaluwe Vier stuks in één nacht In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men te Hooge Zwaluwe op vier plaat sen ingebroken. Bij bakker Keb, naast het gemeentehuis, heeft men zich door verbre king toegang verschaft tot diens winkel, waarna uit den winkel en de woonkamer eenig geld' werd ontvreemd. Daarna heeft men zich door verbreking toegang verschaft tot de woning van den heer J. Vogel, alwaar ook eenig geld werd ontvreemd. Vervolgens werd een poging tot inbraak gedaan bij den oud-gemeenteontvanger, den heer Vos, die de inbrekers hoorde. Deze gin gen toen op de vlucht. Tenslotte werd inge broken bij den kleermaker Weeland, door verbreking van het raam. Hier werd niets ontvreemd. Door de rijks- en gemeente-politie werd een onderzoek ingesteld, dat tot dusver geen resultaat opleverde. De bronnen van de Orinoco gevonden Een wetenschappelijke expeditie onder lei ding van den Amerikaanschen onderzoeker Dickey is er in geslaagd, de tot nog toe on bekende bronnen van de Orinoco-rivier in Noord-Brazilië op te sporen. Interessante vondsten in Denemarken Bij opgravingen te Köge is men gisteren op ongeveer vier Meter diepte onder het zee- peil gestuit op zeer groote turflagen, waaruit blijkt, dat zich daar ter plaatse zes a acht duizend jaar geleden reusachtige wouden hebben bevonden. Tevens bleek uit deze vondst, dat het eiland Seeland sedert den ijstijd dertien veertien Meter moet zijn ge rezen. MacDonald vertrokken De Engelsche minister-president Mac Do nald arriveerde hedenmorgen op het Ber- lijnsche vliegveld Tempelhof om per vlieg tuig naar Engeland terug te keeren. De .luchthaven was feestelijk met vlaggen versierd. Tegen kwart over 9 waren rijkskan selier Dr. Brüning, Rijksminister van Bui- tenlandsche Zaken Dr. Curtius, Staatssecre taris Von Biilow op het vliegveld versche nen, waar op het plat om de drie Engelsche militaire vliegtuigen, waarmee de terugreis wordt gemaakt, naast elkander gereed ston den. Te half 10 verscheen de Britsche embassa- deur te Berlijn. Sir Horace Rumbon, met den legatieraad Newton en tegen kwart voor 10 arriveerde Mac Donald in gezelschap van Graaf Pattenbach en den Departements directeur Dieckhoff. Mac Donald onderhield zich eenigen tijd met de aanwezige heeren. Vervolgens wisselde hij zijn hoed voor een vliegkap, gespte zijn valscherm om, en steeg na van alle aanwezigen met een handdruk afsoheid te hebben genomen, in het door commandant Heslop bestuurde toestel, dat juist 2 minuten voor 10 uur startte, onder het hoerageroep van het publiek, terwijl de achterblijvende ministers en hun gezelschap met hun hoeden zwaaiden. De beide andere vliegtuigen startten eenige minuten later. Waarschijnlijk zai te Hannover en te Rot terdam een tusschenlanding worden ge maakt. Lloyd George geopereerd De operatie goed geslaagd Hedenmorgen heeft Lloyd George een ope ratie ondergaan voor zijn nieraandoening. De operatie is goed geslaagd en de toe stand van den patiënt was kort na de opera tie bevredigend. Besprekingen over de Bank van Engeland De Amerikaansche minister van de schatkist, Mellon, die eenigen tijd in Enge land heeft vertoefd, werd hedenmorgen te Parijs verwacht. Hoewel officieel omtrent het doel van dit bezoek niets wordt mede gedeeld, verluidt, dat Mellon met den Franschen minister van financiën en Fran sche financiers besprekingen zal voeren over den stand van de Bank van Engeland waarbij Amerika eveneens is geïnteresseerd. Machtigingswet in Hongarije Waarschijnlijk spoedige inwerkingtreding In de zitting van gisteren van het Hon- gaarsche Huis van Afgevaardigden werd de z.g. Machtigingswet aan de orde gesteld. Het wetsontwerp zal waarschijnlijk nog in den loop van deze week in het Huis van Afgevaardigden geheel worden behandeld, daarna aan het Hoogerhuis worden voor gelegd en wellicht reeds in den loop van de volgende week in werking treden. Het ingediende ontwerp bestaat uit 4 dee- len, waarvan het eerste deel de veiligheids stelling en ordening van het economische credietleven regelt. Het tweede deel betreft het in evenwicht houden van de Staatsbe- grooting. Het derde deel behandelt het recht van toezicht van het parlement. Het vierde deel bevat strafrechterlijke bepalingen. Zij, die aiarmeerende berichten vefspreiden, kunnen worden gestraft met een gevangenis straf van ten hoogste een jaar. Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid, 8 uur R.K. Voetbalclub „De Zwaluwen", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad 1 y, uur. Cinema Palace „Op Inspectie", half 3 en kwart over 8 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde", en „De Gevloekte", half 3 en kwart over 8 uur. (Voor volwassenen). Rembrandt-Theater „Das Kaiserliebchen" half 3 7 uur en kwart over 9 uur. Gebouw „St. Bavo" „Proza en Poëzie", 8 uur Esperanto, 8 uur Stucadoorspa- troons, 8 uur Ledenvergadering Bakkers, 8 uur Ledenvergadering Slagers, 8 uur Coöp. Bakkerij „Arbeid Adelt", 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Raadhuis Heemstede Gemeenteraad, 8 uur. Cinema Palace „Op Inspectie", half 3 en kwart over 8 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde", en „De Gevloekte", half 3 en kwart over 8 uur. (Voor volwassenen.) Rembrandt-Theater „Das Kaiserliebchen", half 3, 7 uur en kwart over 9 uur. Schilderen van verkiezingsreclame Verdachte door den Haarlemschen Kanton rechter vrijgesproken Voor den Haarlemschen Kantonrechter stond hedenmorgen een Dersoon uit IJmui- den terecht. Vrdachte had op 13 Juni te Velsen met witkalk verkiezingsreclame op een tas steenen geschilderd. Op de vraag van den Kantonrechter waar om verdachte dit gedaan had, antwoordde hij: „Hoofdzakelijk uit „kunstbeoefening"." Hij had de letters van de S. D. A. P. ge zien en vond deze niet mooi, daarom had hij met mooiere letters reclame gemaakt voor de C. P. H. De ambtenaar van het O. M. zeide deze zaak aangebracht te hebben, niet om het gepleegde feit, doch haar te beschouwen als een principieele kwestie; daarom wilde de ambtenaar een beslissing van den Kanton rechter hebben. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde niet gepleegd uit baldadigheid, doch be schouwde het als gewone verkiezingsreclame en eischte daarom vrijspraak. De Kantonrechter sprak den man vrij, waaruit dus volgt, dat het schilderen van verkiezingsreclame op den openbaren weg niet strafbaar is. De handrem was defect Gisteravond omstreeks 7 uur heeft op den hoek Kleverlaan en Schoterweg een aanrij ding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een wielrijder. De aam-ij ding ontstond doordat de bestuur der van den auto den wielrijder geen voor rang verleende. De wielrijder werd ongeveer 15 Meter door den auto meegesleurd, hij kreeg schaafwon den aan hoofd en linkervoet. O. D. heeft den man voorloopig behandeld, waarna hij per auto van Mathot naar het St. Elisabethsgasthuis is vervoerd. Na aldaar verbonden te zijn kon de man naar zijn wo ning terugkeeren. Toen door de politie de remmen van den auto werden gecontroleerd, bleek dat de handrem niet werkte. Proces-verbaal werd opgemaakt. Een circus op Bloemendaals grondgebied! Dat is iets, wat we nog niet bijgewoond had den! En het Bloemendaalsche publiek stond er gisteravond nog wat vreemd tegenover, 't Was of het niet goed durfde, of de een zich voor den ander geneerde, om naar binnen te gaan. Misschien zou het dit niet gedaan hebben, als het Carré, Corty Althoff of een der andere grootmachten op clrcusgebied was geweest. Maar dit betrekkelijk beschei den van omvang zijnde circus, wat kon men er van verwachten? En bovendien, wat zou een ander er van zeggen, als ze je naar bin nen zagen gaan? Enfin, de jeugd ging voor. Toen volgden toch grooteren en toen om ruim 8 uur de openingsvoorstelling begon, was de tent toch nog aardig bezet. En het viel mee. Een nette inrichting, beschaafd personeel, allerminst een armzalig kermis- boeltje, in één woord een circus, waarin elk, zonder dan zijn fatsoen te kort te doen, ge rust kan binnentreden, om er eenige uren van vermaak en ontspanning door te bren gen. 't Programma bood Elck wat Wils. Paarden- dressur. acrobatiek, clownerie, koorddanse rs en alles op hoog peil. Zelfs tegenstanders van een circus, kunnen hier gerust binnen gaan. Er worden geen kunsten vertoond, die den dieren alleen zijn te leeren door vrees aanjagende, pijnlijke en barbaarsche metho den. Hoe gemoedelijk is b.v. het tweegesprek tusschen den directeur Max Winter en zijn leerling, het reken- en telpaard Silva. Spaansche sporen, opzetteugels, zweep, enz. zouden bij deze dressuur slechte, onnoodige middelen zijn. Little Mimi, bijgenaamd de elastieken pop, is een 14-jarig wondermeisje. Dit kind wet tigt werkelijk de vraag of het wel een ge raamte heeft en zoo ja. of het er een is van de normale samenstelling. Wat dit kind met haar buigzame, soepele lichaampje doet, grenst aan het ongelooflijke. Een geheel andere verschijning is Kathe Milian, die krachtstaaltjes vertoont, die ook verstomd doen staan. Een geweldig zwaren halter, waar een pootige kerel een sjouw aan heeft, behandelt zij, of het niets is, Zij en haar partner, als gladiatoren gekleed, vor men een prachtig tweetal, maar het zwakke geslacht is hier het sterke. De clownerie vormt een prettige afwisse ling. Jimmy en Jacky en niet te vergeten het oerleuke gedrocht Fransje, houden de lachspieren in actie. Verder worden mooie staaltjes van koorddanserij, vrijheidsdressuur en jongleeren gegeven. Les Rochardos, de luchtacrobaten, zijn goed, zonder dat ze doen sidderen van sensatie. De gezusters Winter voeren een aardigen Hongaarschen Natio- r.alen dans uit, waarbij gratie en lenigheid zijn te bewonderen. Aan het slot kregen we een extra-nummer. Wie 3 maal op een breed gezadeld paard de manége rond reed in staande houding, ont ving een prijs. De directeur kon zijn porte- monnaie gesloten houden, want alle gega digden eindigden hun pogingen met een heerlijke zweefpartij door de circusruimte, wat tot groote hilariteit aanleiding gaf. Alles bijeengenomen kunnen we een bezoek aan dit circus aanbevelen, 't Geeft eenige uren van prettige en rustige ontspanning. Haarlemsche processie naar St. Jeroen J aarvergadering In de gisteravond gehouden vergadering, welke buitengewoon goed bezocht was, zijn eenige nieuwe regelingen ingevoerd. 22 Augus tus Zaterdagavond begint de bedevaart met een Lof te 11 yt uur in de kerk van Sint Jan, Amsterdamstraat. Na het Lof vertrek te voet naar Noordwijk. Naast de ledenkaarten zijn ingevoerd deel nemerskaarten, die toegang geven tot beide kerken. Deze kaarten zijn verkrijgbaar a 25 cent bij de heeren S. M. de Ruig, Krom 14A, Heijboer, Eendraclïtstraat 35, Turkenburg, Vaartstraat 19, J. Duin, Jansstraat 16, Ro- zenhart, Leidschevaart 568, A. J. Lips, Burge meester Sandbergstraat 32. Een der oudste letïen, die 31 jaar penning meester en bestuurslid was van de Jeroen- vereeniging, bedankte wegens hoogen leeftijd. Hem werd door kapelaan Van der Lugt een zilveren insigne geschonken, waarbij Z.Eerw. eenige hartelijke woorden sprak en hem als voorbeeld stelde voor de jongere bestuurders. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. I. van Dijk. De voorzitter van de Jeroen-vereeni- ging uit Hillegom woonde deze vergadering bij- Na eenige mededeelingen van huishoudelij- lijken aard, stelde kapelaan Van der Lugt aan de leden voor, naast de intentie voor de bedevaart, welke is voor den H. Vader, op te nemen een intentie voor het welslagen der „Mittovis." B. en W. schrijven aan den Raad: Het is geboden mede in verband met het feit, dat de woningen voor ecor.cmlsch- zwakkeren volgens Regeeringsvoorschrift aan bewoners van te ontruimen krotwoningen moeten worden verhuurd voort te gaan met het onbewoonbaar verklaren van derge lijke woningen. De hierna genoemde 112 van de ergste krotwoningen komen het eerst voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking. De woningen zijn gelegen aan de Bakkerstraat no. 58, aan de Bakkumstraat nos. 14, 16, 18 en 20, aan het Begijnhof nos. 10, 12, 14 en 35, aan den Burgwal nos. 11, llrood, 33B, 330, 83A, 83B, 83C, 83D, 83E, 83F, 83G, 107 bene den, 107 boven, 109 beneden en 109 boven, aan de Doeistraat nos. 27 B en 27E, aan de Dub bele Buurt nos. 28, 30, 32, 34, 36 en 42A, aan de Groene Buurt nos. IA en IB rood, aan de Kennemerstraat nos. 5 en 7, aan de Kerkhof straat nos. 7A, 7C en 7D, aan de Kerkstraat no. 10, aan de Koolsteeg no.l, aan de Korte Poellaan nos. 12A en 12B, aan de Lange Annastraat nos. 12G, 12H, 121, 44, 48A en 48B, aan de Lange Boogaardstraat nos, 5 links be neden, 5 rechts beneden en 5 boven, aan de Lange Margarethastraatnos. 40B, 40C, 40D en 40E, aan de Lange Poellaan nos. 7 en 9, aan de Lange Raamstraat nos. 18, 19C, 19D, 19E, 29D, 29E en 29F, aan de Leliestraat no. 17B, aan de Lombardsteeg no. 7, aan de Nieu we Spaamwouderstraat nos. 4, 6 en 18, aan de Noorder Schoolsteeg nos. 13 voor, 13 mid den, 13 achter, 15 en 17, aan de Olieslagers laan nos. 9 en 11, aan de Oostvest no. 52 rood, aan de Oranjeboomstraat nos. 33C en 33D, aan de Raamsteeg nos. 10A, 10B, 10C, 18A, 18B, 18C en 18D, aan de Romolenstraat nos. 38A, 38B en 38C, aan de Rozenstraat nos. 5iO, 51P, 51Q en 51 R, aan de Antoniesteeg nos. 8B, 8C, 12, 19, 20 en 22, aan de Spaam wouderstraat nos. 87rood, 89 boven, 90 rood, 92A, 92B, 92 C en 100 rood en aan de Spiegel straat nos. 23A, 23B, 23C, 23D en 23E. Genoemde woningen zijn ongeschikt ter be woning en kunnen niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat wor den gebracht. Beschrijvingen der woningen, waarin tevens zijn opgenomen de motieven, die ons tot het doen van het voorstel tot on bewoonbaar-verklaring hebben geleid, zijn voor uwe leden ter inzage gelegd. De in de onbewoonbaar te verklaren wo ningen wonende gezinnen met kinderen zullen t.z.t., zoo noodig, in de thans in aanbouw zijnde woningen voor economisch-zwakkeren kunnen worden ondergebracht, terwijl be jaarde echtparen waarschijnlijk in aanmer king komen voor de woningen voor ouden van dagen, begrepen in het plan van de in uitvoering zijnde 258 woningen aan en nabij het Junoplantsoen. Ten slotte deelen wij u mede, dat aan de eigenaren en de bewoners van genoemde wo ningen kennis is gegeven van ons voornemen een voorstel tot onbewoonbaar-verklaring aan uwen Raad te doen. HAARLEM, 27 Juli 1931. R. K. Industrie- en Huishoudschool, Ged. Voldersgracht, Ge slaagd voor het 3de gedeelte van het leer- aresexamen Na, Art. 38, de dames: Zr. Aus- fridus, Zr. Eduarda, Fl. Weesie. Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de leden Reinalda, Joosten, Klein Schiphorst, Bijvoet, Koppen, Van Vliet, Scholl. Adrian en Wolzak. De vergadering werd onmiddellijk ge schorst tot onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bij: Miedema, le Zuid polderstraat 48rood autodop v. benzinetank; L. J. Liezenberg,Verspronckweg 26, beursje met inhoud; J. Raar, Hofdijkstr. 14, broche; Bergman, Archipelstraat 1, bril; Bureau van Politie, Smedestraat, face a main, zak met inhoud; zwempak, handdoek, muts; Kuhle- maijer, Voorhoutstraat 3, een paar hand schoenen; R. Seegers, Karei van Manderstr. 93, haak; J. van Til, Lange Margarethastr. 40a, veeren van een hoed; Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebr. door Koning, Jans- weg 27); Koster, Van Loostraat 8, nummer plaat van auto; Maarten, Kerkhof straat la zwart, idem; M. Berman, Madoerastraat 19, portemonnaie met inhoud; Koningsbrugge, Regulierstraat 9, idem; F. Terhorst, Gast huislaan 4, sleutel; V. d. Kroft, Koningsteijn- straat 2, vulpendop; Boelsma, Paul Kruger- straat 6rood, vest; H. Kruijer, Kennemer straat 19rood, rljwieibelastingplaatje. Ondertrouwd: 28 Juli. C. v. d. Giessen en O S. Weenink. Geboren: 24 Juli. J. BungeHanf, d. 25&uli. B. C. JohaiVerwaijen, z. 26 Juli. W. Vermeulen—Hoogervorst, z. J. de Lugt>— Beukenkamp, d. L. M. Wisker—v. Britsom, d. 27 Juli. F. DucroDijkstra, z. J. W. C. v. SonsbeekHendriks, d. M. J. G. Roelofs v. d. Wijngaard, z. J. M. Strijder—Bastiaan, d. 28 Juli. M. C. v. StraatenGeeven, z. Overleden: 26 Juii. M. de LugtSemé, 78 jaar, Nieuwe Kerksplein. 27 Juli. M. Hofmanv. Heulen, 90 jaar, Schermer straat. C. KoehofRutz, 71 jaar, Schoter singel. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk DE HAARLEMSCHE LICHTWEEK In het maandblad de Middenstand, No. 10, Februari 1931, komt het verslag der eerste lichtweek-vergadering voor. Daarin staat: eenige stemmen verheffen zich tegen het Lunapark. Motieven en bijval van 90 pet. der vergadering blijven achterwege. Nu in no. 3, 2de jaargang, Juli 1931, weder een stukje staat over de Lichtweek en ook in de plaatselijke bladen verleden week de lichtweek weer eens is aangehaald, meen ik, als centrumwinkelier, de motieven, in het verslag niet aangehaald, op deze manier onder het oog der centrumwinkeliers en middenstanders te moeten brengen. Als er een Lunapark aan den buitenkant der stad komt, dan gaat het net als op de Nationale feestdagen. De straten, die niet bij het kermisvermaak liggen, zijn leeg en stil ler zijn dan anders op zulke dagen. En wat staat er eigenlijk nog voor vermaak op die dagen? Komt er een Lunapark, dan is de stad verlaten. Een Centrumwinkelier. Personalia Te Rotterdam zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames S. C. Hogenbirk en H. van Popta, beiden alhier. Gemeentezaken B. en W. vragen machtiging voor de gemeente gratis te aan vaarden van L. Zieren Jr., alhier, een strookje grond, groot ongeveer 38 M2. voor verbet* ring van het trottoir langs den Bin nenweg. Excursie tuinlieden Dinsdag maakte een 40-tal leden van de Onderlinge Tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en O.'* haar jaarlijksche groote excursie. In autobussen der firma Mooij vertrok het gezelschap om half 7 uit Heemstede. Het eerste bezoek gold de schitterende kweekery der firma Copijn en Zn. te Groe- neke by Utrecht. Doordat bij aankomst de regen by stroo men neerviel, kregen de excursisten eerst de gelegenheid op het kantoor verschillende ontwerpen van parkaanleg te bezichtigen, o.a. het bekroonde werk „ontwerp park begraafplaats te Zwolle" en het park „Haarzuilen". Toen de regen wat minderde werd een wandeling door een deel der kweekery, die 18 H.A. groot is, gemaakt, en kregen de excursisten een beeld van de nieuwere toe passing van het voortkweeken van boomen en coniferen en de speciale vaste-planten- cultuur, het vormen van laan- en leiboo- rren en hoe daardoor vruchtboomen als be- schutting van moestuinen uitstekend dienst kunnen doen. Daarna werd een bezoek gebracht aan de in totaal 700 H.A. groote bezitting „Vollen hoven" van mevr. MarweyKooy. Even werd nog een bezoek gebracht aan het Walkartpark, eigendom der gemeente Zeist. In den middag weid een bezoek gebracht aan 't Valkenboscb te Zeist en aan Nieuw Zandbergen te Huis ter Heijde. Vermoeid, maar zeer voldaan en met meer wetenschap, arriveerde het gezelschap om half 11 weer te Heemstede Personalia By het dezer dagen in Am sterdam gehouden Mulo-examen slaagde o.m. voor Diploma B.: J. Uitendaal, J. Lamoraal Wichers, Chr. Schooiderman en J. J. v. d. Horn. En voor diploma A.: J. Abrahams, Jos. Blom, G. Smit, G. Govers en C. Kaan, allen leerlingen der Bronstêeschool. Afscheid F. J. H. Schneiders Ter gelegenheid van het vertrek van den heer Schneiders, als directeur van het Staatsvisschershavenbedryf, had gistermid dag een druk bezochte receptie plaats ten kantore der directie. Onder de aanwezigen merkten we verscheidene autoriteiten op, die kwamen, om van den heer Schneiders af scheid te nemen. O.m. waren aanwezig de putaties van de Reedersvereeniging en de Vereeniging voor den Vischhandel enz. Ook vele leden van het personeel namen afscheid van den directeur. Namens het geheele corps verscheen een deputatie. Het woord is gevoerd door den heer H. L. van Marken, chef afdeeling elec- triciteit. In de meest hartelijke bewoordin gen dankte hij den neer Schneiders voor hetgeen hij voor het personeel heeft gedaan, en bood hem een ets aan van Bauwer, voor stellende: „Alla Ben en de wonderlamp." De heer Schneiders dankte diep onder den indruk voor het geschenk. Nog langen tiid bleef men in intiemen kring bijeen. Aanbesteding R. K. Meisjesschool In het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost werd, zooals wü gisteren reeds meldden, aanbesteed het uitbreiden der R. K. Meisjesschool aan de Corverslaan te Velsen-Noord. Ingeleverd werden 22 biljetten. Rolvink, IJmuiden f 46.976; C. Verbaan, Velsen f 50.000; P. Rings, Santpoort f 48.250; N. V. Aann. Mij. Velsen f 46.876; A. J. Sü- sener, Hillegom f 46972; N. J. Tromp, Over- veen f48.754; Joh. Schutte, Zaandam f46.894; C. Nelis Wijk aan Duin f 44.670; P. Langen- dijk, Beverwijk f 44.832; J. P. Limburg, Purmerend f 46.950; J. P Y. de Vries, Wijk aan Duin f 47.587; J. M. Tromp, Beverwijk f43.775; N. Cobelens Zn., Haarlem f 43.834; H. J. Oppenkamp, Haarlem f 52.800; J. Kalf, Beverwijk f 51.400; Brinkman, Purmerend f 46 200; J. Middelkoop, Vleuten f 51.200; J. Wittebrood, Beemster f 44.800; H. Witte, IJmuiden f 51.275; Y Croonenburg. Heiloo f 45.650; V. Ph. Braun, Beverwyk f 50.400; Gebr. Seegers, IJmuiden f 46.890. De gunning volgt later. (N i e t-O i f i c i e e i) 457e STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 29 Juli 1931. It Klasse, 3e Lijst. Hooge prijzen: 7106 f 2000. 931 f 000. 151! ƒ400 3111 *09'. 13510 c00. 716 35zS 5879 11900 13603 15183 16269 19392 100. Prijzen van f 20. AMSTERDAM, 29 Juli 1931 Amster damse!» Veemarkt 351 vette Kalveren: le kwaliteit Ö.700.78, 2de kwaliteit 0.60 —0.68, 3de kwaliteit 0.5060, per K.G. levend gewicht. 45 nuchtere Kalveren 8— 14 per stuk. 750 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 0.550.57, zware Varkens 0.520.54, vette Varkens 0.50—0.52, per K.G. slachtgewicht. Aan het abattoir zyn heden aangevoerd 10 wagons geslachte runderen uit Dene marken. AMSTERDAM, 29 Juli. Aardappelprijzen. De pryzen waren heden onveranderd. Aan voer 51090 Kg. HOORN, 29 Juli. Veemarkt. Vette var kens f 0.46—0.50. Handel vlug. WARMENHUIZEN 28 Juli. Heden be steedde men voor Zilvernep 8.7010. Zilverdrielingen 4.605.20, Gele Nep 9.60, Slaboonen 9.30—10.40. Schotsche muizen 4.30—7.30, idem groote 2.903.70, idem- drielingen 4.605.20, eigenheimers 4.3Ö— 5.20, Roode kool 0.60—0.90, Witte kool 0.90 per 100 K.G, Bloemkool 6.007.90 per 100 stuks. PURMEREND. Coöperatieve Centrale Eie- renveiling Purmerend G. A. Op de gehou den Eierenveiling op Dinsdag 28 Juli 1931 waren aangevoerd: 79.243 stuks eendeneie ren f 3.80—4.20 per 100; 92.738 stuks kip eieren: 70-80 Kg f 5.50—6.80; 65-66 f 4.60 —5: 63-64 f 4.50-4.80: 60-62 t 4.30—4.70; 58-59 f 4.10—4.40; 56-57 f 3.90-4.20; 53-55 f 3.80—4; 50-52 f 3.30—3.80. BODEGRAVEN 28 Juli. Kaasmarkt. Ranvoer 476 partyen kaas, waaronder 469 met Ryksmerk, 20512 stuks, wegende pl.m. 184608 K.G. Prijs: Goudsche kaas met Rijksmerk le soort 38.0042.2e soort 32.0036. zwaardere tot 44. Handel flauw. VENLO, 27 Juli. Eieren. (Coöp. VeiBpg- vereeniging)Aangevoerd 2.135.000 st. kip pen- 4.005.kleine id. 3.403.90, een deneieren 3,704.—. BEVERWIJK 28 Juli. Zwarte bessen. Aan de blocmarkt was Dinsdag de prys per 100 K.G. f 20.50. ROTTERDAM, 28 Juli. Vee. Aanvoer 157 paarden, 768 magere runderen, 280 vette runderen, 785 vette kalveren, 203 graskal veren, 352 nuchtere kalveren, 184 schapen, I varkens. 67 biggen. Pryzen: vette koeien le soort 0.961.01, 2e soort 0.820.92, 3e soort 0.680.78, stieren le soort 0.76—0.82, 2e soort 0.640.70. 3e soort 0.550.60; vet te kalveren le soort 1.201.30, 2e soort 0.800.95, 3e soort 0.650.79; melkkoeien 270—405; kaifkoeien 270400; jonge stieren 80180, oudere 200400; graskalveren 40- 80; vaarzen 205280; werkpaarden 170 285; slachtpaarden 150280; hitten 80— 165; nuchtere kalveren 914; fokkalveren 16—24; biggen 914. Vette runderen by redeiyken handel pryshoudend. Stieren met ruimen aanvoer en tamelijken om2et, een prima exemplaar ging tot 83 c. Vette kalveren met weinig vraag, pryzen onveranderd. Melk- en kaifkoeien met vluggen handel tot iets hoogere prijzen. Graskalveren en vaarzen met zeer slechten handel. Paarden met wei nig belangstelling, in verband met de markt te Voorschoten. Nuchtere en fok kalveren met tamelijke vraag tot redeiyke prijzen. Biggen met weinig omzet tot vo rige pryzen. WOENSDAG 29 JULI No. No. No. Nos, Nos 17548 129 546 806 1120 1293 1555 2003 2199 2393 2706 3319 3598 3948 4444 4648 5072 5269 5811 6305 6514 6943 7128 7577 7720 8024 8'50 8462 8805 9236 9480 9758 10109 10418 10861 11295 11690 12108 12283 12747 13139 13:81 13521 13702 13924 14290 14488 14779 15134 15691 16015 16554 16767 17138 17692 182Ö0 18650 19057 19647 19865 20215 20cO2 Ve 239 551 843 1136 1376 1594 20.36 2203 2433 2860 3320 3610 4014 4477 4655 5170 5293 5844 6337 6587 6947 7143 7585 7733 8061 829' 8.560 8808 9280 9=42 9759 i 12 623 864 1148 1385 1596 21 *9 7211 2490 2963 3328 3614 4151 4482 47'8 5189 5314 5929 6376 6Ó0P 6949 7146 7599 7802 8174 8.331 86.5.6 8877 9'«7 95.5] Q"M 327 697 931 1229 1411 1730 2144 2212 2495 2991 3362 3634 430! 4484 4763 52T 5377 6015 6418 6670 6972 7196 7630 7800 8130 8363 87°0 8089 9298 9573 98*3 381 706 981 1235 1422 1826 2156 2287 2536 3012 3492 3737 4352 4574 4803 5241 5467 6099 6427 6764 70.33 7275 7618 7831 8147 8367 8707 9029 9299 9703 9549 386 725 1000 1241 1482 1912 2165 2303 2566 3020 3542 3775 4363 4580 4987 5246 5576 616R 6435 6828 7035 7424 7624 7898 8178 8-383 8734 0107 9.320 9704 9873 394 751 1029 1247 1485 1936 2177 2318 2663 3182 3584 3830 4390 4593 5033 5253 5640 6254 6477 6886 7079 7462 7686 7911 8181 8390 8760 9163 9337 9723 9919 10127 10128 1P'19 10"32 10'S2 10273 1042- 10553 10601 10614 10644 108'! 109O' 10948 11037 11042 11140 11206 11.342 11378 11494 11407 11574 11608 11800 11819 11868 11875 11974 12069 12125 12135 12168 12192 12195 12251 12309 12312 12374 12382 12*30 12659 12813 12906 12969 13041 13072 13090 13141 13197 13219 13238 13255 13264 13326 1336? 13.395 13421 13449 1.3476 13525 13530 13569 13582 13601 13682 1374.3 13783 13836 13854 13870 13875 13992 14016 14034 14132 14219 14234 14323 14.133 14341 14361 14380 14435 14496 14507 1456! 14616 14694 14716 14979 14591 15020 15047 15066 15081 1516! 15224 15,359 15454 15514 15578 15702 15711 15712 15714 15772 15878 16067 16199 16363 16419 16457 16493 16633 16639 16675 16684 16697 16722 16808 16898 16900 16951 16982 16909 17177 17270 17457 17461 17481 17571 17748 17881 17896 17910 17926 18092 18214 '18264 18.351 18392 18526 18=61 18696 18717 18787 18853 18916 18980 19058 19112 19155 19233 19285 19312 19697 19707 197.-3 19728 19771 19783 19932 19959 19976 20067 20068 20162 202.31 20244 20261 20300 20428 20=46 20675 20763 2077J 20780 20878 20882 r b e t e j 1 n g le kl. 2e lijst: 19182 m.z 504 793 1081 1270 1503 194.3 2192 2392 2682 3314 3586 3865 4391 4605 5047 5255 5689 6299 6496 6918 7110 7503 7702 7948 8197 8436 8798 9176 9476 9733 9964 1028! 1083s 11215 11662 12077 12274 1 '666 13134 13267 13510 1.3691 13900 14239 14440 14773 15100 15590 15887 16495 16739 17019 17581 18138 18593 18997 19547 19824 20184 20580 91®'- WOENSDAG 29 JULI Vorige Koersen Parijs Brussel nonden Vew-York (cable Berlijn <5ürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.55 12.04 2.471/2 58.65 48.30 12.95 22.40 66.25 66.30 66.25 7.30 34.85 9.75 34.65 12.05 2.48/ 58.65 48.5t 13.05 22.60 66.40 66.45 66.40 7.40 34.95 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4)4 Neder) 1916 4 !4 Nederl 1917 4% Nederland 1931 4 V, N.Ind. 1&26 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. industrieën Unilever Calve Delft Alg. KunstzUde Van Berkel'e Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford 'ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Stee) 0. 6 Leather intern. Nickel MJinbouw Boeton Mijnbouv Alg. Exploratie Petroleum Hortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber dam Rubber Bandar Del) Batavia Ruoc Rott Tapanoell Serbad jadl Silau V l O O Allied 'ntercontin Rubbei eheepvaart Holl Amerika Mjn dito Gem Eigeno Kon Ned Stoom r Scheepvaa rt- Unlf Marine comm 4arme prei -uiker ti V A rworedjo "tlon? idem 1011S/16 1021/2 10214 101% 97'% 106 102 116 154 1523/ 8? 81 533/ 54% 42 913/ 92 14% 133/ 2663/ 256% Tabak Del) Batavia Oude Dell .- oostkust 'enembab •'.velj uiwegen jruon Pacific ét abash Jhic Milw St. Pau, Kansas City South Srie Railr 'rolongatie 52 Va 44% 68/16 13% 29% 70 186% 24 204% 100% 5/2 8% 6%6 77% 59 36 19 401/2 19 36 35 2 alu 9/2 7% 38% 109% 8% 8% 309% 23 83 51 193% 2251/2 32% 268% 40 155% 13 3% 29 22% 102% 102% 101% 97'% 2% Sl%6 41% 6% 30 72 22% 202% 8%6 6% 77% 59 36 35 110 3093/ 191 222% 32 265 156 21

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2