Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws DE WONINGEN VAN ST. JOSEF AAN DE HOUTVAART Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging De „Stilhalte"- onderhandelingen Agenda 30 Juli Agenda 31 Juli Patronaat O. L. Vr. v. d. H. Rozenkrans MEDEGEDEELD DOOK DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam KUNST EN KENNIS STADSNIEUWS VERKEERSONGEVALLEN BURGERLIJKE STAND ro% 5%, 5 Z. H. Exc. Mgr. L. Schrijnen 70 jaar Tal van gelukwenschen Ter gelegenheid van den 70sten verjaardag bood het Kathedraal Kapittel van Roermond hedenmorgen aan Z H. Exc. Mgr. Laurentius Schrijnen, Bisschop van Roermond, de geluk- wenschen aan namens de geestelijkheid van het Bisdom. Ook de geestelijkheid van de stad Roermond kwam haar opwachting ma ken. Tal van bloemstukken, waaronder van het Kathedraal Kapittel en van 't gemeente bestuur van Roermond, werden aangeboden. Meting tonnenmaat zeeschepen Besprekingen over een standaardstelsel Het technische Volkenbondscomité voor de meting van de tonnenmaat van zee schepen hield heden te Folkestone de eerste bijeenkomst van zijn derde zitting onder voorzitterschap van den heer van Driel (Nederland). Er wordt aan deelgenomen door vertegen woordigers van Groot-Britannië, Frankrijk, de Vereenigde Staten, Zweden, Noorwegen, Nederland en Japan. Duitschland en Italië zullen waarschijnlijk later vertegenwoor digd worden. Men hoopt het voor het eind der zitting. 7 Augustus, eens te worden over een standaard-stelsel voor internationaal ge bruik voor het meten der scheepstonnage. Australische invoerrechten verhoogd Voor benzine, gloeilampen en radio artikelen. Het Australische Huis van Afgevaardigden heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voor stel tot verhooging der bestaande tarieven voor eenige artikelen, voornamelijk voor ben zine, gloeilampen en radioartikelen. Het in voerrecht op benzine wordt verhoogd tot 7 pence per gallon. Aardbeving in Santiago de Chili Groote matcrieele schade. Gistermorgen werd Santiago de Chili op geschrikt door een kre.chtige aardbeving, die groote materieele schade aanrichtte. Er maakte zich van de bevolking een pa niek meester, die spoedig echter weer week, toen bleek, dat geen menschenlevens te be treuren vielen. SC Een tijdelijk buitenlandseh moratorium? Uit Berlijn wordt gemeld, dat de Rijks- regeering zich waarschijnlijk gedwongen zal zien, voor het buitenland een kortstondig, voorloopig moratorium af te kondigen, wan neer zij er niet in slaagt met de kleinere buitenlandsche banken tot overeenstemming te komen over de stabiliseering van de moJ menteel in Duitschland geïnvesteerde credie- ten. Om deze banken aan te moedigen, zal de Rijksregeering hun de garantie van de Rijksbank en van de Duitsche industrieelen aanbieden. Een eventueele afkondiging van het moratorium zou geschieden in overeen stemming met de groote emissie-banken, ten einde de uitwerking van een dergelijken maatregel op het Duitsche crediet zooveel mogelijk te verzwakken. Spaansch grondbezit Mag niet aan buitenlanders verkocht worden Een officieele verordening besluit, dat aan vreemdelingen geen landerijen en gronden mogen worden verkocht zonder toestemming van de regeering. Wanneer een buitenlander door erfrecht in het bezit van landerijen of gronden komt, is ajj verplicht, deze binnen een jaar te verkoopen. De regeering wil hier door verhinderen, dat de door de aangekon digde grondbezithervorming beangstigde grondbezitters hun land aan buitenlanders verkoopen. Bezuiniging bij de Landmacht Commissie ingesteld De Minister van Defensie heeft een Com missie ingesteld, teneinde hem van voorlich ting te dienen, betreffende de mogelijkheid om door reorganisatie van de vredes-samen- stelling van de wapens der Infanterie en der Artillerie en organisatie van het leger in tijd van vrede, een toestand te verkrijgen, welke ten behoeve van het personeel minder uit gaven vordert, dan de huidige, zoodat een betere verhouding kan worden geschapen tusschen de uitgaven voor het personeel en die voor het materiaal der Koninklijke Landmacht. De Commissie bestaat uit: Luit.-Generaal H. A. Seyffardt, Chef van den Generalen Staf, voorzitter: Generaal-Majoor P. Donk, Commandant der 3e Divisie, Kolonel van den Generalen Staf, H. G. Winkelman, Chef van den Staf van het Veldleger, Majoor van den Generalen Staf N. T. Carstens, Kapitein van den Generalen Staf H. H. Thoden van Vel- zen en den len luitenant der Infanterie L. C. Rietveld, leden. De Minister van Defensie heeft de ver tegenwoordigers der verschillende vereenigin- gen en officieren en onder-officieren In een mondeling onderhoud met de instelling en 't doel der instelling in kennis gesteld. „Hoover-wijn" 1931 Volgens de gewoonte in het Rijngebied bij Lotharingen krijgt de wijn van eiken oogst een eigen naam. In verband met de politieke gebeurtenis, die de wijnkweekers het belang rijkst van dit jaar achten, zal de wijn van den nieuwen oogst naar den President der Vereenigde Staren, die het initiatief tot het moratorium-voorstel nam. „Hoover-wijn" 1931 genoemd worden. De onrust in Spanje duurt voort Te Cordova kwam het tot ernstige onlus ten, omdat de bevolking de afzetting van den burgemeester, van den secretaris en van een inspecteur verlangde. De burgemeester gelastte desluiting van het socialistische volksgebouw. Te Amayur in de nabijheid van Pamplona ontstond tengevolge van een ontploffing een paniek onder de bevolking. Verschillende huizen werden beschadigd en een groot rots blok stortte omlaag. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. Het onderzoek wees uit, dat een dorpsbewoner het ter eere van den laatsten vereddiger van het konink rijk Navarra opgericht gedenkteeken met dynamiet in de lucht had willen laten vlie gen. Te Sevilla heerscht volkomen rust, zoodat de autoriteiten besloten hebben, den staat van beleg weer op tc heffen. Kankerbestrijding Belangstelling van Engelsche zijde Bij de behandeling in het Engelsche Lager huis van de begrooting van het ministerie van Openbare gezondheid, aldus meldt Reu ter uit Londen, heeft dr. Morris ones (libe raal) gisteren gewaagd van de ontdekkingen in Nederland inzake kankerbestrijding. Hij zeide, dat de ontdekkingen betreffende deze zaak, jaren geleden in Engeland gedaan, van denzelfden aard waren. Een en ander zou blijken uit de rapporten, die toentertijd aan het ministerie van Openbare Gezondheid zijn overgelegd. Daar de pathologen en onderzoekers niet met bijzondere subsidies aangemoedigd wer den hun werk voort te zetten, konden de onderzoekingen geen voortgang vinden. Mej. Susan Lawrence, parlementair secre taresse van het ministerie van Openbare Ge zondheid, noemde de ontdekking van dr. Ben dien van zeer reeenten datum. Naar zij ver nomen had, had de Medical Research Coun cil maatregelen getroffen om deze zaak in studie te nemen. Zij achtte het voorts niet gewenscht eenige meening te uiten. Gebouw „St. Bavo" „Proza en Poëzie", 8 uur Esperanto, 8 uur Stucadoorspa- troons, 8 uur Ledenvergadering Bakkers, 8 uur Ledenvergadering Slagers, 8 uur Coöp. Bakkerij „Arbeid Adelt", 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Raadhuis Heemstede Gemeenteraad, 8 uur. Cinema Palace „Op Inspectie", half 3 en kwart over 8 uur. Luxor Theater „De Zwarte Garde", en „De Gevloekte", half 3 en kwart over 8 uur. (Voor volwassenen.) Rembrandt-Theater „Das Kaiserliebchen", half 3, 7 uur en kwart over 9 uur. Gebouw „St. Bavo'' ,Alberdlngk Thijm" 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Krelagehuls, Leldschevaart 8 Internatio- hale Gladiolustentoonstelling, 2 uur. Fietstocht H. K. W. Blijkens gezonden circulaire wordt door den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, afd. Haarlem, een fiets tocht gehouden op a.s. Zondag naar Noord- wijk. De tocht zal alleen gemaakt worden bij gunstig weer. Ontheffing Winkelsluiting Burgemeester en Wethouders van Haar lem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op de door het Meisjes-Patronaat St. Elisabeth op 2 en 3 Augustus 1931 in het patronaatsgebouw aan de Tugelastraat te houden tentoonstelling ingevolge de verorde ning op de winkelsluiting ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels op bovengenoemde dagen na des namiddags 8 uur tot des namiddags 10 uur voor het pu bliek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medege nomen. Het Brongebouw Overdekte Zweminrichting? Op 10 October 1930 is door het Sportfond- senibad bij het Haarlemsche Gemeentebe stuur het verzoek gedaan om het Bronge bouw af te staan om daar een overdekte zweminrichting te vestigen. In het Juli-nummer van Het Sportfond senblad lezen wij omtrent de kansen, dat dit verzoek zal worden ingewilligd, het vol gende: Het is den gebruikelijken Stadhuisweg ge gaan. Het moet door vele kamers, vele han den en vele hoofden moeten aan het werk om voor B. en W. een advies klaar te ma ken. Een belangrijke rol speelt daarin natuur lijk de Gemeentelijke Accountants afdeeling. De heer P. J. André, chef van deze afdee ling, heeft den laatsten tijd nog al eens met ons geconfereerd, en heeft in Amsterdam eigener oog het Sportfondsenbad bekeken. Juist in de afgeloopen week is hij met zijn rapport aan B. en W. gereed gekomen en ofschoon hij ons natuurlijk geen inzage mag geven van dit rapport, weten we uit zeer be trouwbare bron, dat dit rapport (evenals dat van den Accountants-Dienst te 's-Gravenha- ge) voor onze zaak gunstig is. B. en W. hebben thans de volledige gege vens te hunner beschikking, met daarbij een aanbevelend advies van den Financieelen Dienst. Doch thans zitten ons de verkiezin gen dwars. Begin Juli is het Sportfondsen plan in de B. en W.-vergadering ter tafel gekomen. Echter de huidige samenstelling van B. en W. is nog slechts van zeer korten duur, zoodat de huidige functionarissen de uitvoering en daarom ook de beslissing ge heel in handen stellen van het nieuw te vor men College. De definitieve beslissing valt derhalve zeer waarschijnlijk in September. Intusschen beteekent dit wederom uitstel, en dit is jammer. Want het uitblijven van een antwoord, waaruit de groote „men" in Haarlem kan zien, dat we op gemeentelijke medewerking kunnen rekenen, bemoeilijkt den voortgang van ons werk wel! „Men" neemt een afwachtende houding aan, ook, en zelfs in het algemeen de leden van' den Haarlemschen Zwembond, van wien toch wel verwacht zou mogen worden, dat zij krachtig mede zouden werken. Misschien dat, als eenmaal de medewer king van gemeente zijde vaststaat, de Zwem- bonders zich de clausule van het met De Sportfondsen gesloten contract, dat zij naar beste krachten het Sportfondsenplan zullen steunen, meer zullen herinneren dan tot nu toe. Tot nu toe bepaalden zich slechts en kelen tot een con amore medewerking: wij hebben den massalen steun der geheele Haarlemsche zwemsportbeweging noodig. Bij het enthousiast en in optimistischen toon gesteld artikeltje is een situatieteeke- ning gevoegd. De bedoeling zou zijn het bestaande Bran- gebouw geheel af te breken, een flinken, breeden, modernen voorgevel te maken, den bestaanden tuin bijna in zijn geheel te be houden, zoodat er gelegenheid zou zijn voor het geven van concerten en openluchtmee tings, terwijl aan de zijde van den Kleinen Houtweg tegen het gebouw aan een ruime zaal ontworpen is voor tentoonstellingen, concerten enz. Op het dak van deze zaal zou een tuin kunnen worden aangelegd en langs de wanden zouden terrassen kunnen aangebracht worden. Bij de zweminrichting zou een buffet behooren, dat tevens voor de groote zaal gebruikt zou kunnen worden. De centrale verwarming van de zweminrichting zou eveneens dienstbaar kunnen worden ge maakt voor de verwarming van de groote zaal. De opzet, indien financieel uitvoerbaar, lijkt niet kwaad. (Ongecorrigeerd) Personalia De heer J. Klein, alhier, slaagde voor het Praktijk examen Boekhouden der Vereeni- ging van Leeraren in de Handelswetenschap pen, Voorjaar 1931. Oscar Smit's Bank Voorloopig dividend van 3 op de preferente aandeelen Op de preferente aandeelen der N.V. Oscar Smit's Bank wordt een voorloopig dividend van 3 uitgekeerd. Gevonden dieren en voorwerpen Bureau van politie, Smedestraat, acten- tasch. J. J. Kramer, Spaarne 102, beenpijpen. E. L. v. d. Putten, Indischestraat 18, bank biljet. D. Donker, Ursulastraat 14rd., japon. Formenoü, Gen. Bothr/ traat 87, kat. v. Wa- geningen, Lombokstraat 29, ketting. Kok, Oranjeboomstraat 87, muts. Bureau van po litie, Smedestraat, trajectkaart Ned. Spoorw. G. Hoppenbrouwer, Colensostraat 20, zweep. Het zilveren jubileum Zooals wij Maandag reeds in het kort meldden, werd dezer dagen op feestelijke wijze het 25-jarig bestaan van het patronaat „Spaamewacht" herdacht. Wij moeten zeg gen dat dit buitengewone feest op waardige wijze gevierd is; een zeer uitgebreid feest programma was samengesteld, waarvan de afwerking niets te wenschen overliet. Allereerst werd Zondag een Algemeene H. Communie gehouden. Het altaar der paro chiekerk was, dank zij de goede zorgen van den pastoor, die de versiering had aangebo den, keurig versierd Door den oud-pastoor der parochie, Dr. Th. M. Vlaming, werd met assistentie van kapelaan Brinkman en den tegenwoordigen directeur van het patronaat, kapelaan Th. G. van Haaster, een plechtige Hoogmis opge dragen, aan welke plechtigheid, zooals wij reeds meldden bijzondere luister werd bijge zet door de hooge tegenwoo-digheid van onzen Bisschop. In het priesterkoor hadden behalve pastoor en kapelaans p'aats geno men rector De Boer en de Weleerw. Heer Verbeek. De receptie. In de schitterend versierde zaal van het patronaat werd Zondagmiddag de receptie gehouden, waarvan wij reeds een kort verslag gegeven hebben, wat wij nu met eenige bij zonderheden willen aanvullen. Het strijkje van leden in tenue, onder lei ding van den heer Jac. v. d Laan, zorgde voor een opgewekte stemming. Het orgel was belangloos beschikbaar gesteld door de firma Koot. De belangstelling was buitengewoon groot; het was van half drie tot half vijf een onop houdelijk komen en gaan van bezoekers. De eerste bezoekers waren de pastoor der paro chie in gezelschap van Dr. Th. M. Vlaming en de kapelaans der parochie. Verder waren aanwezig de waarnemend Deken, pastoor Sondaal, Deken Lucassen en de heer Beeke laar namens het Juvenaat, pater Hentzen namens den Dekenalen Jeugdraad, pater Frankemolen en de heeren Willenborg en Jonckbloed namens den Bond van Haarlem sche Jongenspatronaten, een deputatie van de meisjesvereeniging der parochie en van de gezellenvereeniging Haarlem III, meerdere patronaatsdirecteuren met commissarissen en leden en vele anderen. Op zeer sympathieke wijze maakte kapelaan Oudenhoven met een fleurige groep Bavoknapen" onder leiding van den heer Dammers, zijn opwachting, waarbij een hartelijke toespraak werd ge houden. De oud-leden en de ouders der leden boden hierna hun cadeaux aan, waarna de heer Kroes een uitstekend verslag uitbracht over de afgeloopen 25 jaren. Diepen indruk maakten de hartelijke woor den welke door Dr. Th. M Vlaming werden ge sproken, hetgeen werd aangevuld door den oud-directeur, kapelaan Brinkman. Bloemstukken werden o.a. ontvangen van het patronaat van „Sint Jan", van de meis jesvereeniging en gezellen. De feestavond. Zondagavond, Dinsdagavond en gister avond werden feestavonden gehouden, terwijl gisteravond tevens de sluiting der feestelijk heden plaats vond. De Weleerw. Heer kapelaan Th. G. van Haaster, directeur van het patronaat, open de den avond met eenige hartelijke woorden. Spr. heette allen welkom en hoopte dat ieder een prettigen avond zou doorbrengen. En dat het een prettige avond geweest is. dat verzekeren wij u; er is den geheelen avond gelachen Allereerst werd een revue opgevoerd, spe ciaal voor deze gelegenheid vervaardigd door den heer A. M. Copini, met muziek van den heer J. Nibbering. Wij betuigen onze oprechte hulde aan den heer Copini. voor de werkelijk bewonderens waardige wijze waarop hij deze revue ver vaardigd heeft. De inhoud is zoo geestig, vlot en goed gevonden, dat wij er van ver baasd hebben gestaan. Er is niets gezochts in, alles is natuurlijk en, wij zouden haast zeggen op geniale wijze tot een geheel ge vormd dat van begin tot het einde toe doet schateren van het lachen. Een vakman (het geen de heer Copini niet is) zou zich voor zoo'n stuk werk niet behoeven te schamen, ja, zou er zelfs trotsch op kunnen zijn. Daar om, onze werkelijk gemeende bewondering! Nu de uitvoering: ook deze was, op enkele kleinigheden na, onberispelijk. Het spel dei- leden en oud-leden was vlot, de regie en grimage uitstekend. De revue geeft een over zicht van het ontstaan van het patronaat tot heden Verschillende gebeurtenissen uit de afgeloopen 25 jaar tot de zotste en ver- makelijkste scènes omgezet, welke zco bewon derenswaardig natuurlijk werden weergege ven, dat de lachsalvo's onophoudelijk door de zaal daverden. Zelden zagen wij van een dilettantengezelschap zulk goed tooneelspel. Na het eerste nummer van het programma dankte kapelaan Van Haaster den heer Co- Hierbij geven wij een overzicht van het nieuw te bouwen woningcomplex aan de Houtvaart, waar voor de Gemeenteraad gisterenmiddag een voor schot van 802.500. verleende. De architecten Jacques van Velsen voor de R.K. Coöp. Woning- bouwvereeniging „Sint Jozef" (115 woningen) en J. C. Dop voor de Chris telijke woningbouwver- eeniging „De Voorzorg" (110 woningen) kunnen hier zeker een mooi ge heel tot stand brengen. Op bovenstaande afbeel ding is te zien hoe fraai en practisch het terrein zal worden ingedeeld. De cijfers correspondeeren met de volgende on derdeden. 1. De bestaan de Zwemschool aan de Hontvaart. 2. Plantsoen voor de zwemschool. 3. Kinderspeeltuin. 4. Te bouwen viaduct in de spoorlijn HaarlemLei den aan het einde van de Westergracht. 5. Spoorbaan Haarlem Leiden. 6. Poortwoning tegenover de zwemschool. Door de poort gaande komt men in het ge deelte met vrije wonin gen. 7. Belangrijke ver keersweg in het verlengde van de Westergracht, die de verbinding met de Ramplaan zal tot stand brengen. 8. Te maken brug in dezen verkeersweg over de Houtvaart. 9. De Houtvaart. 10. Aan beide zijden van de poortwoning twee winkelhuizen. 11. Pleintje met woningen voor groote gezinnen. 12. Groepje van negen wonin gen voor ouden van dagen. 13. Hofje op het Zuiden met acht woningen voor ouden van dagen. 14. Door te trekken Lorentzkade langs de Houtvaart. 15. Bovenwoning in de as van de straat. - S>®> - aaGbOKTCTlKKI-TmE!- k an-v oio - aio - air®®» - &AAG3-ara-Ba-kkbo1vasautv - KlAAEkBK) Wi«30[3isa>©8«rvaaaBnoaiinaaC3- Bovendien zijn alle woningen met topgevels (in de assen der straten en op de hoeken) groote gezinswoningen. De woningen aan den grooten verkeersweg en aan het plein voor de zwemschool zijn onder- en bovenwoningen. Voor verdere bijzonderheden om trent huurprijzen enz., zie men het verslag in het nummer van Dinsdagavond pini, die kans heeft gezien deze revue in drie weken tijd te vervaardigen. Spr. bood den heer Copini hierna een krans aan. Ook wer den dankwoorden gesproken tot den heer Snoeks voor de grimage, waarop ook dezen heer een krans overhandigd werd. Na de pauze werd opgevoerd „De Model school", een klucht in één bedrijf en twee tafereelen. „De Modelschool" is een allerzotste ge schiedenis uit het schooljongensleven. Het gaat natuurlijk niet aan het geheele stuk te beschrijven. Volstaan wij daarom met te ver tellen dat het stuk een aaneenschakeling is van malligheden gezonde numor, w ivom men waarachtig gezond kan '.aohen. Het spel was zoo mogelijk nog beter dan in he* eerste nummer van het programma, hier l vege de jongens gelegenheid zich uit te leven, wat zij dan ook naar hartelust hebben gedaan. Verbaasd hebben wij gestaan over het natuurlijk spel der jongens Even willen wij hier afzonderlijk vermelden F. v. W„ die de rol van Bas in de rol van on derwijzer Bul vervulde. Het spel van dit mis schien 12 a 13-jarig jongmensch was aller geestigst. Hierna sprak kapelaan Van Haaster woor- den van dank tot den regisseur, den heer De Vries voor zijn uitstekende wijze van regissee- ren en overhandigde hem een krans. Een zangclubje, bestaande uit een zestal leden van het patronaat voerde op zeer be schaafde wijze twee liederen uit. De uit spraak was beschaafd en de zang fijn van toon en correct van opvatting. De heer Jac. v. d. Laan heeft eer van zijn werk Wanneer op deze wijze wordt voortgegaan, zal ook in deze richting voor het patronaat eer te be halen zijn. Kapelaan Van Haaster sprak waardeerende woorden tot den heer v. d. Laan, den dirigent van het strijkje en het zangclubje en over handigde hem een enveloppe met inhoud, ten goede komende aan de kas van het strijkje. Tot slot van den avond werd de komische spectakelscène „De electrische centrale in den gemeenteraad te Kafferblick" opgevoerd. Men kreeg hier een gemeenteraad te zien, zooals men dien waarschijnlijk nog nooit gezien had en nooit meer te zien zal krilgen. De raadsleden vochten met elkaar, de bur gemeester gaat er van door, er wordt gestemd met knollen en neeën, enz. enz. Alles gezonde humor, zonder ooit vervelend of langdradig te worden. Wij kunnen thans volstaan met alles samen te vatten in één woord; alles zonder uitzon dering was af! Bij het begin van den avond werd onder staand versie gezongen, ook een schepping van den heer A M. Copini, den vervaardiger der revue. Opgedragen aan: ROOMSCH LIMBURG Wijze: „Limburgs Volkslied" Limburg, dat men weinig kent en zoo zelden roemt .Limburg, dat men ondoordacht 't donkere zuiden noemt Land waar de beschavingsgeest In het duister staat daar bleek men onbevreesd Voor de Dagèraad. (bis) Limburg, dat zoo trouw bewaart Wat Serfvaas u bracht Volk dat de tradities eert van een roomsch geslacht Waar voor ieder hart en deur gastvrij openstaat Maar, die gesloten bleef Voor de Dageraad, (bis). Land waar Christus' Koningschap heerscht en triomfeert Volk. dat van Zijn Kroondomein Zijn belagers weert. Limburg, waar nog vrij het Kruis Langs uw wegen staat; Waarbij in 't duister zonk 't Licht der Dageraad, (bis) Ongevallen door electrischen stroom Storingsbureau te Uitgeest In verband met de invoering van de elec trische tractie op de lijnen AmsterdamAlk maar en VelsenUitgeest, is te Uitgeest een storingsbureau gevestigd, voor behandeling van ongevallen door electrischen stroom, op de baanvakken ten noorden van het Noord zeekanaal. Botsing tusschen twee auto's Hedenmorgen, omstreeks 6J4 uur, heeft op den hoek Nieuwe Gracht—Kruisweg een aanrijding plaats gehad tuschen een vracht auto en een luxe-auto. De aanrijding ontstond, doordat de be stuurder van den luxe-auto, komende uit de richting station, den vrachtauto geen voor rang verleende. Van den vrachtauto werden treeplank, spatbord en portier beschadigd. Van den luxe-auto werd het voorste gedeelte zoodanig ingedrukt, dat hij moest worden weggesleept. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze ge meente 2 gevallen van febris typhoïdea en 3 gevallen van roodvonk voorgevallen. Verplaatsing brievenbus De Directeur van het Postkantoor te Haar lem maakt bekend, dat de brievenbus, tot nog toe staande tegen 't pand Leidschevaart no. 54, is verplaatst naar de Oranjestraat hoek Leidschevaart. Jubileum op „De Spaarnestad" De heer A. E Schürmann, chef der cheml- grafische afdeeling van „De Spaarnestad", vierde heden zijn 12 y, -jarig jubileum in dienst van de Vennootschap. In het bijzijn van echtgenoote en kinderen werd hij te de zer gelegenheid gehuldigd door bestuur en personeel. Het eerst werd het woord gevoerd door den ZeerEerw heer pastoor W. C. J. Sondaal, die namens het bestuur der N. V. den jubilaris huldigde als een kundig en plichtsgetrouw werker. Namens de directie sprak een der directeu ren, de heer C. Ooms. Spr. bood als blijk, van waardeering een couvert aan. Daarna bood de heer Warmerdam onder een toepasselijke toespraak een gouden hor loge aan namens de chefs der verschillende afdeelingen en het personeel van de chemi- grafie. De heer Schürmann bedankte in enkele woorden voor de hartelijke huldiging en de algemeene belangstelling, waarna de chefs en vele andere leden van het personeel der Spaarnestad hun gelukwenschen aanboden. De bibliotheek, waar de huldiging plaats had, was versie, d met palmen en vele bloemstukken, die den jubilaris waren aan geboden. Ondertrouwd: 29 Juli: H. Vredenbuig en J. E. M. Brooijmans J. Polfliet en A. a. Wiedijk C. G. Linthout en C. P. v. Wes terhoven J. H. v. d. Nouwland en C. g. Stokman A J. B. v. d. Nouwland en F. Soet J. de Groot en H. Krijnen c- Cos en M. C. Ketner M. v. d. Engh en S. v. d. Bent J. D. Brink en M. Goefl- huijs F. J. v. d Lubbe en P. Zuiderduin J. T. Junge en H. A. Piek H. J. Sc on M Mudde J. D. Aarts en M. Comeh J. P. van Nimwegen en R. Ruis J. G. Nachtegeller en M. F. Horstmanshof. Getrouwd: 29 Juli: G. B. v. d. Veldt en H. M. Schrama J. F. Wallekers en M. J- Jansen F. Nouris en D. Brouwer P- wj aan de Kerk en J. Schouten J. S. Ovei- sloot en J. Steiger A. W. Face en A. Bakker C. de Visser en G. M. van Groot heest W. Versteeg en C. C. de Goede ■*-* J. Grootenboer en A. G. J. de Vries A- M. Engeman en W. Bruinsma A. de Vos en C. Willems J. B. M. Dernison en M. C. A. van Looij J. J. Merks en M. C. Zuid- weg CP. Campfens en A. H. Fischer - H. van Blokland en C. J. Veenings D' Zwaanswijk en A. van Leeuwen. Geboren: 27 Juli: d. van J. M. Sweekhors —Mathot 28 Juli: z. van J. C. J. Nelisj- v. d. Peet z. van B. M. R. Lingmont—de Boer z. van M. E. Casséede Groot van C. E. Vosse—Pieters z. van W. van DijkeButz 29 Juli: d. van A. P. Rein- hardtHerman. DONDERDAG 30 JULI 1931 Parus Brussel bonden New-York (cable' Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.60 12.041/, 2.47Ü 58.70 48.35 12.95 22.25 66.30 66.30 66.25 7.30 34.85 9.80 34.70 12.051/2 2.48% 58.90 48.50 13.05 22.50 66.40 66.45 66.40 7.40 35.— DONDERDAG 30 JULI 1931 Vorige Koersen Staatsleénlngen 5 Nederland 1919 4 H Nederl. 1916 4H Nederl 1917 4% Nederland 1931 4 V, N.Ind. 1626 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford •ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8 Leather tntern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Oortsche Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil Rubber Vdam Rubber Bandar Del) Öatavia Rubb Rott, Tapanoell Serbadjadl Silau V I C. O Allied 'ntercontin Rubb»* 'cheepvaart Roll Amerika i41r 'Po Gem Eigene "nn Ned Slwirrti- ••-hoenvaort- Unie Garlne eomm 'arine aref "•'iker -1 V A -v-pdio -„'en 'rtïonsidem Tabak '-li Ba ra vla "(de Deli -•rtkust *"r)»mbab - "well noorwegen Union Pacific Wabash Jhic Mliw St Paul Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 102 102% 102 100% 97 %6 110 106y4 118 I531/8 801/4 55% 421/4 921/4 141/4 258 51% 41%, 6 131/4 29% 70 186% 22% 202 8 %2 6%s 77% 60 37% 19 43'/, 19% 36 33 2% 9% 7% 38 111% 7% 7% 3(9 23% 83 50 190 219 32% 268% 40 155% 44% 5% 28 22% 2%% i 102 102% 102% 100% 97 Vu 107 103 115 151% 80 53% 88% 14 251% 49'/, 38% 8% 30 72 24 201% 8% 8% 75% 109i/f 303 185 212 30 259 155% 13 20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2