Gemengd odCieuws Voor de Huiskamer Het gestolen Luchtballonnetje OF DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN e K™ST EN kennis De methode tot kankerbestrijding van Dr. Bendien De boffer Huurdersconflicten te Amsterdam opgelost Een „grapje" met een glas bier Noodlottig schot tijdens oefeningen in het kamp te Laren Een vrachtauto gekanteld ONZE OOST Als broeders twisten Aardbeving geregistreerd De gezondheidsraad vraagt inlichtingen Aanranding Fietser door een auto overreden Verdronken STOOMVAARTLIJNEN Zijn laatste wensch Scheidende wethouder verzoekt den ad op zijn begrafenis In de jongste raadsvergadering van Beek en Donk (N.-Br.) werd druk afscheid ge nomen. De heer Th. Thijssens ging, na een ambtsvervulling van 42 jaren, heen als ge meentesecretaris, de twee wethouders en een tweetal raadsleden keeren in September niet in de vroedschap terug. Volgens het raads- verslag in de „Zuidwillemsvaart" verliep het slot van de afscheidsscène als volgt: Wethouder Vereyken die wegens hoogen leeftijd zich niet herkiesbaar had gesteld, meent ook nog een woordje te moeten zeg gen. Hij betreurt het, dat hij nog zoo wei nig familie heeft, slechts een zuster, die de ze maand haar diamanten kloosterfeest viert. Wanneer ik straks begraven zal wor den zal men op den Donk zeggen, dat er zoo Weinig volk bij mijn begrafenis is. Dat kan toch niet, zegt spreker, voor den ouden wethouder. Hij richt dan ook het vriende lijk verzoek tot den voorzitter en den Raad om toch zeker bü zijne begrafenis tegen woordig te zijn. Ik betreur het nogmaals, zegt spr., begraven te zullen moeten wor den zonder volk en ik verzoek dit gespro kene in de notulen vast te leggen. (Alge meens hilariteit.) De voorzitter, burgemeester van Nispen tot Pannerden, zegt zoo mógelijk steeds bij begrafenissen tegenwoordig te zijn, wan neer raadsleden of ambtenaren naar hun laatste rustplaats worden gebracht. De voorzitter geeft wethouder Vereyken de ver zekering, dat hij, evenals ongetwijfeld de oude en nieuwe raad, bij de begrafenis aan wezig zal zijn, doch hoopt, dat hij nog lange jaren zal kunnen genieten van een Welverdiende rust. Hierop volgde een spontaan hoera van raadsleden en aanwezig publiek! De huren worden niet verhoogd. In den loop van deze en de vorige week zijn te Amsterdam onder leiding van den beer Rikkert, ambtenaar van den gemeen telijken woningdienst, onderhandelingen gevoerd tusschen de heeren Blokker en Rab- bie, eigenaren van de woningcomplexen in de Nova Zemblastraat, de Spaamdammer- etraat en de van Hogendorpstraat, en het comité van actie, benoemd door den huur- dersbond in zake de huurdersconflicten, die in deze woningcomplexen den laatsten tijd aanhangig waren. Het resultaat der onderhandelingen is ge weest dat de heeren Blokker en Rabbie de eischen van het comité van actie hebben ingewilligd en zich bereid verklaarden van huurverhooging af te zien. De heer Blokker heeft de overeenkomst reeds onderteekend, de heer Rabbie zal het hoogstwaarschijnlijk dezer dagen doen. Namens den huurdersbond verklaarde de voorzitter, de heer van Zelm, dat tegen den heer Blokker geen verdere actie meer zal worden ingesteld. Dat een algemeene vechtpartij veroorzaakte In een café aan de Jonker Fransstraat te Rotterdam is Dinsdagavond een flinke vecht partij ontstaan doordat een van de bezoekers in een prettige bui een glas opnam en den inhoud naar de zoldering wierp, waardoor enkele gasten 'n onverlacht en ongewenscht schuimend stortbad kregen. In een minimum van tijd stond de zaak in rep en roer. Ei Werden rake klappen uitgedeeld en een arge- looze bezoeker, vreemd aan het overige ge zelschap, die rustig in een hoekje stond te Praten, vond het maar het beste om ijlings te eclipseeren. Zooals het zoo dikwijls bij dergelijke gelegenheden gebeurt werd juist deze onschuldige het slachtoffer. Toen hij bii de deur was kreeg hij een klap die hem voorover op het trottoir deed slaan. De man, de 53-jarige schipper R. V., die met zijn schip in Krimpen a. d. IJssel ligt, kreeg een bloedende hoofdwonde en moest zich naar een dokter begeven om zich te laten verbin den. Op aanwijzing van enkele getuigen heeft de politie in verband met deze mishandeling den 28-jarigen koopman N. W. gearresteerd, die den nacht op het politiebureau aan de Meermanstraat heeft moeten doorbrengen. Er zal procesverbaal tegen hem worden opge maakt De andere bezoekers van het café, waar van er verschillende flinke schrammen en builen hadden opgeloopen, hebben zich bij de komst van de politie zoo vlug mogelijk uit de voeten gemaakt. De inventaris van het café is er met dit al hiet op vooruit gegaan. De Commandant van de Legerplaats La ren, Majoor O. Plet, heeft naar aanleiding van het gerucht omtrent het ongeval in het Kamp van Laren het volgende medegedeeld: Eergisteren is tijdens de oefeningen op de heide bij ,,'t Bluk" de kader-landstormer P. uit Den Haag in de rechteroksel getroffen door een noodlottig schot uit een losse pa troon. Hij werd onmiddellijk naar het zie kenhuis te Laren overgebracht. Zijn toe stand is redelijk. Het ongeluk is gebeurd tij dens een gevechtsoefening. Een andere ka- derlandstormer heeft het schot doen afgaan. Een onderzoek is gaande. Een der meerijdenden zwaar gewond. De jeugdige H. Bosch te Hoog-Soeren is het slachtoffer geworden van een auto-on- üeluk. Dinsdagavond 8 uur reed een vrachtauto van de „Echoput" naar Hoog-Soeren. Even voor het hotel „Eik en Dal" kantelde de wagen als gevolg van het feit, dat de be stuurder S. zich niet stoorde aan een gang bare snelheid en met een onverantwoorde lijke vaart reed. Terwijl de wagen naar rechts omsloeg bevond H. B. zich op de tree- Plank, wijl naast den bestuurder, de plaat sen werden ingenomen door een tweetal da mes. Eerst heeft S. nog enkele rasterpalen van het Kroondomijn omvergereden. Na voorloopig verbonden te zijn is B. haar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgelijk. De andere inzittenden kwamen er zonder ■'""•"'ondin gen af. Bloemen voor de bruid Als de gemeente-baker trouwt De gemeenteraad van Monster heeft aan de gemeente-vroedvrouw, ter gelegenheid van haar huwelijk, een bouquet bloemen gezonden en daarvoor 10 op de gemeen- tebegrooting voor 1930 gebracht. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring daaraan onthouden, omdat zij meenen, dat voor dergelijke particuliere aangelegenheden geen gelden uit de ge meentekas mogen worden besteed. De vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur van Monster bestreed eergisteren voor den Raad van Staten deze opvatting. Hij wees er daarbij op, dat in andere ge meenten herhaaldelijk gelden op de be grooting gebracht zijn voor geschenken aan den lO.OOOden of den lOO.OOOen inwoner. En daarvoor is minder aanleiding dan voor het geven van bloemen aan een verdienste lijk ambtenares bij een belangrijke gebeur tenis in haar leven. De Kon. beslissing volgt later. Boerderij afgebrand Onder Hartwerd (Fr.) is de boerderij, bewoond door den heer Tj. Hoekstra, afge brand. De oorzaak is vermoedelijk hooi- broei. Een koe kwam in de vlammen om. Het vrije leven weer in Drama in een gevangenis Gevangene heeft zich den polsslagader afgesneden Gisternacht heeft zich in de strafgevan genis aan den Bergweg te Rotterdam een drama afgespeeld. Een gevangene heeft zich met het een of ander voorwerp den pols slagader afgesneden. Men moet vrij spoedig, nadat de gevan gene zijn vreeselijke daad pleegde dit be merkt hebben. De ongelukkige is naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Met een broodmes gestoken Dinsdagmiddag heeft te Gouda een ern stige vechtpartij plaats gehad tusschen de gebroeders K. S. en H. S. Aanvankelijk be paalde het meeningsverschil zich tot een woordenwisseling, maar daarna ging men elkander met de vuist te lijf en ten slotte haalde K. S. in zijn woning een broodmes, waarmede hij zijn broer in den rechter benedenarm stak. Hierdoor ontstond een hevig bloedende, diepe wonde. Na door een dokter te zijn verbonden, werd het slachtoffer met den auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Van Iter- son Ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is momenteel goed. Dinsdagmorgen heeft de seismograaf van het geologisch bureau voor het Nederland- sche mijngebied, een lichten aardschok ge registreerd, die waarschijnlijk van plaatse- lijken aard is geweest. Hersteld uit haar Melaatschen-kampong ontslagen Hoewel hersteld, had ze eerst de leproze rie te Lao Si Momo op de Karo-hoog- vlakte niet willen verlaten. Zij deed dit ten slotte op aandrang van hare kinderen. En zoo was het op een Zondagmorgen, aldus vertelt de „Deli Crt.", bij het uitgaan van de kerk, dat deze vrouw, si Laini, tot her randje van den Melaatschen-kampong kwam en meedeelde, dat ze een presentje bestaande uit een beetje rijst met een eitje ei in, had voor mevr. Van Eelen echtge- noote van den directeur of ze dat nu aan Goeroe Pa Samel mocht geven, opdat hij het aan de Njonja mocht brengen. En kennelijk tot haar groote verbazing deelde de heer Van Eelen haar mede, dat ze dat nu zelf naar het groote huis aan de Njonja kon brengen, want dat ze toch direct daarna met haar kinderen, die haar kwamen halen zou vertrekken; doch dat hij haar dan eerst nieuwe, schoone kleeren zou geven. Haar oude plunje werd toen verbrand en geheel in nieuwe kleeren gestoken, deed ze toen ten aanschouwe van al de patiënten, die juist uit de kerk kwamen, den groo.ten stap over de bewuste streep, waar ze ruim acht jaar niet overheen was geweest. En bleek en met trillende neusvleugels schreed ze den heuvel op naar het groote huis, waar ze het cadeau aan de Njonja overhandigde. De vrouw hield zich goed. maar het was haar bijna te veel. Het af scheid nemen ging haar ontroerend onhan dig af. Alleen een zachte vraag sprak boekdeelen. „Of ze toch zoo dikwijls mogelijk terug mocht komen". En toen ging ze verder den heuvel af over Singa. in de richting van Kabandjahé. Een elec- trische trilling ging er door de groote club patiënten, toen de bewuste stap door Laini werd gedaan. En muisstil werd ze door allen nagekeken. Het was of ieder den adem in hield, reikhalzend en met groote staar- oogen, als verwachtten ze, de stakkerds, dat er iets zou gebeuren. En ze zagen haar praten met de Njonja en den heuvel weer afdalen en verdwijnen in de richting van Singa. En toen ze niet meer te zien was, toen elk begreep, dat ze weg was, toen werd de stilte verbroken door het veelzeggende, echt Bataksche „iioh" en gingen ze allen terug naar hun huisjes. Sinds 1906 was dat nog niet voorgekomen, éém hersteld ontsla gen, werkelijk heengegaan, niet naar het kerkhof gebracht, maar naar buiten ge gaan, één der hunnen, met wie ze acht jaar lief en leed hadden gedeeld, het leven weer in. Een banteng in den Kampong Twee Inlanders gewond Onlangs veroorzaakte een uit de bosschen van Binangoen O.-Java verdwaalde banteng wild rund een ware paniek onder de anders zoo rustige kampongbewo ners van de dessa Soembersalam. Een landbouwer was op een morgen bezig, zijn akker te bewerken toen hij plotseling door een banteng werd aangevallen en meer dood dan levend neerviel. Eenige Inlanders, die het zagen, schreeuwden om hulp. Voordat er echter hulp kwam opdagen, aldus de Ind. Crt., rende het beest den kampong in en zette de bewoners daarvan op stelten Hoewel in diverse hutten materieele schade werd aangericht vielen er' echter geen slachtoffers te betreuren. De assistent-wedana van Binangoen, hier van op de hoogte gebracht, belde direct de veldpolitie en een te Blitar bekenden jager op. Toen deze en eenige manschappen van de veldpolitie, gewapend met kabarijnen, te Soembersalam kwamen, was de banteng niet meer te vinden. De jagers gingen toen de rimboe in en kregen hem dra in het vizier, waarna een paar schoten werden gelost, die helaas niet doodelijk waren, zoodat het beest nog kon wegrennen en in zijn vlucht een tweeden Inlander ernstig verwonden. De ongelukkige was namelijk op het punt in de river te gaan baden, toen de banteng op hem kwam afstormen, waarbij zijn arm werd verbrijzeld. Door de bloedsporen te volgen wisten de jagers later het dier te vinden en, tot groote vreugde der kampongbewoners, met een welgemikt schot te dooden. Kampong afgebrand 70 huizen eert prooi der vlammen Kampong Berare Mojohilir, onderafd. Soembawa, is geheel afgebrand. 70 huizen en 20 loemboengs zijn verloren. Er zijn geen menschenlevens of verlies aan vee te betreuren. De schade wordt geschat op 10.000. Naar wij vernemen zal de voorzitter van den Gezondheidsraad, dr. N. M. Josephus Jitta, zich in verbinding stellen met dr. Ben dien, arts te Zeist, teneinde van hem nadere gegevens te verkrijgen inzake de door hem toegepaste methode voor kankerbestrijding. Ook neeft dr. Josephus Jitta zich reeds schriftelijk gewend tot het Ministerie van Openbaren Gezondheidsdienst in Engeland, teneinde langs officieelen weg op de hoogte Op den Provincialen verkeersweg Mont- foortde Meem nabij den IJsseldijk, is Dinsdagavond omstreeks 11 uur een 20- jarige boerendienstbode door twee perso nen aangerand. Zij keerde terug van een bezoek aan haar broertje, die in Vleuten werkzaam is, toen uit een kreupelboschje twee personen kwamen aangerend, die haar aangrepen en van de fiets trokken met de bedoeling haar in het boschje te sleepen. Volgens haar mededeelingen aan de poli tie volgde een hevige worsteling tusschen het meisje en de beide aanranders en na drie kwartier gelukte het haar zich los te wringen, waarna beide aanranders het hazenpad kozen. Ernstige aanrijding Met doodeiijken afloop Gisterenavond had te Hengelo (O.) op den Enschedéschen straatweg tegenover het ge bouw van den Gemeentelijken Geneeskun digen Dienst een ernstige aanrijding plaats. Een passeerende jongeman, S. D. genaamd en werkzaam bij de „Heemaf", werd door een vrachtauto van de firma Reiman, Stok en Kerksen ge0repea en tegen de straat ge slingerd, waardoor hji met het hoofd onder den wagen terecht kwam. D. was op slag dood. Zijn lijk werd binnengebracht in het gebouw van den Geneeskundigen Dienst. De politie stelt een onderzoek in. In hoogst bedenkelijken toestand opgenomen. Gisterenmorgen is tusschen Zeddam en Terborg de heer K. Weyer uit Beltrum, ge meente Eibergen, door een auto van de hee ren Prins uit Dinxperlo ovetreden. Auto en fietser kwamen door den schok in de sloot terecht. De heeren Prins kwamen met den schrik vrij, maar de heer W. is in hoogst bedenkelijken toestand met zware verwon dingen opgenomen en naar het ziekenhuis te Terborg overgebracht. Gisterenavond was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Noodlottige val Door een wagen met steenen overreden en gedood De 52-jarige koopman J. de Jong uit Rucphen, vader van zes kinderen, viel gistermorgen van zijn fiets en kwam onder een juist passeerenden wagen, geladen met steenen, terecht. Eén der wielen ging hem over het lichaam. De man overleed een half uur later. De 82-jarige C. van Hemert te Boskoop is een sloot achter zijn woning geraakt en verdronken. Ik heb óók geen betrekking", zei Bob Blake. „Ja, Bob, dat is wel zoo", zei de oude man ernstig, „maar dat baantje in Uruguay is het eenige, dat we op 't oogenblik te ver geven hebben en Tom heeft het meer noo- dig dan jij." Berustend haalde Bob zijn schouders op. „Nou ja, dan moet hij het maar hebben, hè?" Cartwright glimlachte opgelucht. „Eigen lijk ben je een boffer. Het klimaat is af schuwelijk in Uruguay En je kunt je als vrij gezel nog eens een vacantie veroorloven, terwijl wij, arme slokkers, maar voort moe ten blijven zwoegen tegen een hongerloon." Bob ontsnapte, voor hem nog meer van zulke dingen naar zijn hoofd geslingerd zouden worden. Vrijgezel! Wat voor verschil zagen de menschen er toch in, of je een zuster onderhield of een vrouw? Hij had de laatste jaren aardig wat over gelegd, maar daarbij was zijn doel geweest, Ann Lessing ten huwelijk te vragen. Hij stapte is» zijn wagentje en reed woe dend weg. Dat was dan afgedaan. Op een druk punt gaf de verkeersagent juist het stopteeken. Hij had nog wel tot staan kunnen komen, als hij ineens zijn remmen er op gegooid had, maar dat ver zuimde hij. Een gekraak een verwasd ru moer van stemmen één zin verstond hij nog, voor hij in vergetelheid ver zonk. Diezelfde woorden hoorde hij ook den volgenden morgen, toen hij weer tot be wustzijn kwam en de familie-advocaat naast zijn bed zat. „Je hebt weer eens geboft, Bob", zei die. „Niets gebroken en je wagentje was ver zekerd, en de rechter is geneigd van ver volging af te zien." Bob strekte zijn pijn lijke leden, maar de advocaat was verdwe nen, vóór hij een gepast antwoord had kunnen bedenken. Zijn zuster Betty kwam binnen met wat toast en een glas melk. „Nou, kijk maar zoo woedend niet", zei ze, toen ze zijn knorrige gezicht zag. „Je boft, dat je nog eten kunt! En is het niet heerlijk", vervolgde ze, zonder op zijn gegrom te letten, „dat wij een eigen huis hebben?' Broer Charlie is buiten be trekking en heeft getelephoneerd, of wij Mildred en de kinderen een poosje kunnen hebben. Ik heb maar vast ja gezegd, dat is toch goed hè?" „Ik ben ook buiten betrekking", zei Bob, buiten zichzelf. „Nou ja, maar jij hebt heel wat ge spaard", zei ze opgeruimd. „Kom, tob maar niet!" Nauwelijks was ze weg, of een andere vroolijke stem vulde de kamer. Het was Jim. „Zoo, boffer! Dat ligt hier maar tusschen de rozen, terwijl wij zwoegen!" Hij trok een stoel bij. „Anders jammer, dat je die fuif van gisteravond gemist heb. Ik heb om elf uur nog een autotochtje met Ann Lessing gemaakt. Aardige meid zeg? Die houdt van actie!" Jim, verdiept in de aangename her innering, zag niet de woede in Bob's oogen. „Ik dacht", ging hij voort, ,,ik zal hem eens wat zien op te monteren, maar dat heb je eigenlijk heelemaal niet noodig. Maynard heeft een week geleden net zoon ongeluk gehad, maar voor die was het de knock-out. Ja, jij bent altijd een boffer geweest." Het duurde een oogenblik, voor Jim weer tot besef kwam. Bob was uit z'n bed gevlo gen en had er op los getimmerd en voor Jim er aan_ dacht, zich te verdedigen, had hij al een ólauw oog en een gezwollen lip. Toen bezwijmde Bob bijna van pijn en moest weer in bed gestopt worden. „Ik moet zeggen", zei Jim, „je oent dank baar, als iemand je eens komt opzoeken, om je wat op te monteren!" „Je bent een boffer", grinnikte Bob. „Iedereen zal je vertellen, dat je geboft hebt, dat ik je je nek niet heb geb.oken." „Jij hebt allemachtig veex gevoel voor humor", zei Jim en vertrok, met een leelijk woord op de lippen. Grimmig greep Bob naar de telefoon, en belde Ann op. Die hield immers van actie? Goed! „Kom direct", zei hij. „Ik moet je spreken, oogenblikkelijk!" En ze kwam direct. En tot z'n onuitspre kelijke verlichting zei zij niet, dat hij een boffer was, maar: „Wat een pech, zeg! Arme jongen!" Hij ging recht op het doel af. „Ik weet niet, hoe lang mijn spaarduitjes zullen du ren, nu ik bijna m'n heele familie moet onderhouden, maar één kan er nog wel bij. Vind je morgen te vroeg om met me te trou wen?" „Hoe kom je daar zoo ineens toe?" vroeg zij, maar ze kwam bedenkelijk dicht bij hem. „Omdat ik een boffer ben!" antwoordde hy alleen. Betty kwam binnen en Arm richtte zich blozend op. „Maak maar gauw, dat je beter wordt", zei Betty. „Cartwright telefoneerde, dat Tom niet naar Uruguay durft voor de gezondheid van zijn vrouw." ,,Ik zou best naar Uruguay willen", zei Ann langs haar neus weg. „Beroerd klimaat", zei Bob somber, maar met tintelende oogen. „Toch bof je, dat je er heen kunt", zei Betty. „Ja, nou ben ik werkelijk eens een boffer", zei Bob, met een blik naar Ann. te worden gesteld met de in Engeland be haalde resultaten en met de meening der Engelsche medici in deze belangrijke aange legenheid. In verband met deze mededeeling verna men wij van dr. Josephus Jitta nog de vol gende bijzonderheden: De methode, welke dr. Bendien volgt, trekt overal de aandacht, vooral in het buiten land. De laatste berichten maken melding van een bijzondere ingenomenheid in Enge land, maar ook in andere ianden zijn de oogen van vele belangstellende medici op dr. Bendien gericht. Het vroegtijdig herkennen van kanker is van de grootste waarde; hoe spoediger men in kan grijpen, hoe meer kans er bestaat op genezing. Het groote gevaar bij kanker is steeds, dat men veelal het gezwel eerst te laat herkent, waardoor operatief ingrijpen geen volkomen genezing meer kan brengen Eenige jaren geleden is door het Comité d'Hygiène, ingesteld door den Volkenbond, een statistiek opgesteld betreffende het voor komen van kanker. Deze statistiek heeft duidelijk bewezen dat de sterftekans bij kanker niet zoo groot is, wanneer men spoe dig tot een operatie kan overgaan. Meestal gebeurt dit echter te laat, omdat men twij felt of men hier wel werkelijk met een kan kergezwel te doen heeft. Bij tijdig geopereer de patiënten is het sterftecijfer echter ge ring. Indien men er in slaagt kanker te her kennen door een serologische reactie van het bloed, is dit van de allergrootste betee- kenis. Afgaande op krantenberichten zou dr. Jo sephus Jitta zeggen, dat dr. Bendien inder daad in dezen weg iets gevonden heeft. In het algemeen staat het Nederlandsche pu bliek eenigszins sceptisch tegenoyer alle nieuwe ontdekkingen, welke met grooten op hef worden aangekondigd. Enkele voorbeel den zijn daar, om te bewijzen, dat de ge wekte hoop maar ai te spoedig moest ver dwijnen, omdat bleek, dat de ontdekking óf niets te beteekenen had óf eerst later resul taat kon afwerpen. Daarom is het goed, zul ke dingen eerst te laten bezinken. De zaak scheen dr. Josephus Jitta echter, belangrijk genoeg om officieele informaties in te win nen in Engeland en zich persoonlijk op de hoogte te gaan stellen in het laboratorium van dr. Bendien te Zeist. Indien het blijkt, dat di'. Bendien den moreelen steun der autoriteiten noodig heeft en zoo hij zelf dien wenschelijk acht, zullen deze zeker niet ach terblijven ons volk aangaande zijn methode voor te lichten. Maar dan kan het niet blij ven in de sfeer der reclame, dan moet de zaak eerst wetenschappelijk worden aange vat. En daarmede is thans een aanvang ge maakt. Prof. Schücking Doctor honoris causa van Cambridge's hoogeschool Naar het „Hdbd." verneemt, is professor Schüking, lid van het Permanente Hof van Internationale Justitie, gisteren eeredoctor van de Universiteit van Cambridge gewor den. Door de zittingen van de Toluniezaak was hij verhinderd zelf ter plaatse aanwezig te zijn bij de uitreiking van het diploma. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND CHRISTIAAN HUYGENS, thuisr., 29 Juli te Genua. KON. HOLL. LLOYD DRECHTERLAND, uitr., 28 Juli te Santos. RIJNLAND, thuisr., 28 Juli van Montevideo KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ BOSKOOP, 28 Juli van Curacao n. Europa, CALYPSO, 27 Juli te N. York. ERATO, 28 Juli van Odense te Gothenburg. FAUNA, 28 Juli 7 uur v.m. van Ceuta naar Alicante. GANYMEDES, 28 Juli van Algiërs naar Lissabon. ILOS, 28 Juli van Santander te Musel. NICKERIE, thuisr. 28 Juli 3 uur n.m. te Havre, vertr. 29 Juli 1 uur nam. van Havre, wordt 30 Juli ca. 3 uur nam. te Amsterdam verwacht. STELLA, 28 Juli van Tunis te Palermo. TELAMON, 28 Juli van Napeis n. Tunis. TRAJANUS, 28 Juli van Almeri te Carta gena. TRITON, 28 Juli van Genua n. Alexandrië. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, La Plata n. Rotterd., 28 Juli Finisterre gep. HOLLAND—AFRIKA-LIJN RIETFONTEINthuisr., 29 Juli van Duin kerken naar Antwerpen. WAALKERK, uitr., 29 Juli van Durban n. Lorenzo Marques. HOLLAND—AMERIKA-LIJN LOCHGOIL, Rotterd.-Vanc., 27 Juli te San Francisco. MAASDAM, New Orleans, n. Rotterd., 29 Juli Ouessant gep. NEBRASKA, Vanc.-Rotterd., 27 Juli te San Francisco. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN NARENTA, Pacifick. n. Rotterd., 25 Juli te Fanam. v Reisbeschrijving VI 30 Juli. Het is geen weer voor een middagwande ling en ik heb, na onze dames uitgeleide te hebben gedaan (teneinde zich hiervan te overtuigen) mijn bivak opgeslagen in de veranda van het hotel, achter een stapel Hollandsche kranten. Een tafeltje verder hebben twee Duitsche dames, uit Brunswijk en Keulen, kennis met elkaar gemaakt. Mijn naam is Frankenthal dat wil zeggen mijn meisjesnaam is Oppenheimer u kent misschien mijn familie wel ja het is een heel groote familie we hebben ver takkingen in ongeveer alle staten van Duitschland maar onze tak is nog het meest honkvast gebleven wat zegt u ja we komen oorspronkelijk uit Brunswijk zeker dat is zoo meest bankiers ook zijn er een paar professoren onder een is hoogleeraar aan de Technische Hochschule in Berlijn de ander in de Germaansche letteren in Hei delberg och kent u mijn oom in Keulen dat verbaast mij niets hij is een heel bekende man en een allerliefste vrouw vindt u niet ja de oudste zoon schijnt de voetsporen van zijn vader te willen drukken ze zijn laatst eens bij ons geweest toen hebben we samen een première bijgewoond van hoe heet dat stuk ook weer uitstekend vindt u ook niet of hebt u het niet gezien er komt trouwens tegenwoordig weinig goeds meer hebt u gelezen dat in Weenen alle bioscooptheaters gesloten worden omdat de gemeente weigert de belastingen te verla gen groot gelijk die menschen moeten toch ook leven en het bezoek wordt veel min der geen wonder de menschen hebben im mers veel minder voor amusement over dan vroeger van die Tolunie schijnt ook niets te komen hoe vindt u het hier ik vind het hier reusachtig veel afwisseling in het eten en uitmuntend toebereid charmante man meneer Meyer en frissche kamers verleden jaar waren we in Zoppott maar daar waren ons te veel opdringerige Polen wat akelig dat het regent we waren al echt verwend ik vind 't hier veel mooier als het mooi is een verschil van dag en nacht de Harz is anders buitengewoon ik heb nog nooit zulke vergezichten gezien vandaag schijnen we ommelet met kalfslever te krij gen gelooft u niet dat het voorstel van Hoover...." Ik zal m'n kranten maar morgen lezen. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN MEERKERK, uitr., 28 Juli Gibraltar gep. HOLLAND—OOST-AZIE-LUN OLDEKERK, thuisr., 29 Juli v. Hongkong. JAVA—NEW YORK-LIJN ENGGANO, Java naar New York, 28 Juli te Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD DJAMBI, thuisr., 29 Juli Ouessant gep. INDRAPOERA, uitr., 28 Juli v. Port Said. INSULINDE, thuisr., 28 Juli Perim gep. KOTA RADJA, uitr., 29 Juli v. Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN ALCHIBA, thuisr., 28 Juli te Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN DIOMED, Japan naar Rotterd., 29 Juli van Singapore. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ALBIREO, 28 Juli v. Mar del Plata te Hamburg. ALPHA, m.s., 27 Juli v. Odense te Holtenau BATAVIER V, 29 Juli v.m. 8 uur 30 van Rott, te Gravesend. BELLATRIX, 28 Juli van Trolle naar Ar- drossan. CALANDPLEIN, 29 Juli Lizard gep., Wa- bana naar Rotterd. CASTOR, m.s„ 28 Juli van Masnedsund te Holtenau. CELAENO, 28 Juli van Antwerpen naar Montreal. FLYING DUTCHMAN, 29 Juli van Stege te Bremen. FLYING SCOTSMAN, 29 Juli van Sör n. Colchester. KATENDRECHT, 28 Juli Flores gep., Rou- aan naar Houston. LARENBERG, 28 Juli van Amsterd. te Ar changel. MAASHAVEN, 27 Juli van Rotterd. te Archangel. MEGARA, 25 Juli van Amsterdam te Rou- aan. SAN NICOLAS V, 25 Juli Stonepool, Rot. THEANO, 28 Juli van Rotterd. te Dublin. THEANO, 28 Juli van Rott. te Dublin. THEMISTO, 27 Juli van Las Palmas te Galveston. WOENSDRECHT, 28 Juli van Port de Bouc^te Constanza. YILDUM, 28 Juli v. Rouaan h. Rott. AMSTEL, 23 Juli v. Cardiff n. Venezuela. GOUWE, 26 Juli v. Rott. te Danzig. MARK 23 Juli v. Kotha te Sornals. SCHIE, 25 Juli v. Wyborg n. Rott. VECHT, 24 Juli v Amst. te Raumö. ZAAN, 26 Juli van Rott. te Raumö. 0 463. De matroos had een flinken stoot gekregen, Die hem tegen den grond deed gaan, De aap, die dit niet gewild had, Keek den man meewarig aan. De zeelui vonden den aap heel kranig, Hij had het er best afgebracht, De een zei: „Kees zijn neus bloedt zoo hevig, Alsof een varken is geslacht." 464. In den ossenwagen moesten zij klimmen, Ruw greep men de blanken beet, Onder de huif van den ossenwagen Was het als een oven zoo heet. Pim dacht, wat is veel gebeurd toch, Sinds Wim den luchtballon nam, En ik met de bos luchtballonnen Opsteeg uit het heerlijk Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7