GRATIS m I i 1 1 I 1 8 KONINGSTRAAT8 II BEKENDMAKING UITVERKOOP UITVERKOOP 8 KONINGSTRAAT 8 GARAGE BAMIAANS OPENING Amerik. Huis H. J. v. d. MEER C. G. PEPER 1 i GEMEENTE MINIEM J. KORT - Kleine Houtstraat 17-19 HET CENTRUM Regenjassen meenemen Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Beleefd verzoek HLAlPHENAMt KONINGSTR. 36 - Tel. 1S988 GARAGE DAMIAANS II Landbouw en veeteelt. Koolbouwers, te wapen Groote Prijsvermindering Profiteert nu 5 pond dikke Reuzel 95 i f Speciaal G0EDK00PE aanbieding in ALUMINIUM i W. C. v. d. WERFF Go, Barteljorisstr, 8 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiir LUXE AUTOVERHUURINRICHTING Zijlvest 41 - Tel. 12456 Koningstraat 36 - Tel. 15988 Waarom vinden wij van U geen advertentie WIL Waterdichte Kleeding JACK. MORRIS Barteljorisstraat 24 VRAGENBUS FAILLISSEMENTEN aan onze week-abonné's, om het abonnementsgeld op MAANDAG, uiterlijk Dinsdag aan de bezorgers te willen betalen, aange zien zij verplicht zijn op tijd af te rekenen. Wij rekenen daarom op Uwe medewerking. Administr. N. H. Courant Het allernieuwste 7 Schagchelstraat 7 KRUISWEC 37 De bekende Deze week Aluminium Steelpan 15 Aluminium Omeletpan 15 Aluminium Fluitketel, 2 Liter.69 Aluminium Vergiet -79 12 Aluminium Suiker- lepeltjes 10 5 zware Aluminium Pannen 390 Aluminium Soep- en Schuimiepel, samen 35 6 Aluminiuum Eet lepels 25 Aluminium Kroes.. 8 Aluminium Sauslepel 8 ALUMINIUM CAKEPAN 1.29 Zaterdag 1 Augustus begint de Groote Huishoudweek, waarvan iedereen zal kunnen profiteeren. BON No. 1 Zware kwaliteit Baddoek, 60 x 120, /JU waarde 98, nu slechts BON No. 2 Pracht Theedoeken, 3 stuks, 60 x 33, «a. waarde 54, nu JU BON No. 3 Prima Heeren Pan- f\f± talon, flinke maat, InM van 98, nu slechts.. BON No. 4 Dames Directoirs, Jt groote maten, van 44 JIL nu slechts J= Deze bons zijn slechts geldig 1, 3 en 4 Augustus 5E SE Onze aanbieding 10 Els Coupons is iets bijzonders, de =5 moeite waard even te komen zien. UWE JONGENS HEBBEN VACANTIE van mijn nieuwe JANSKERKHOF 21 UTRECHT WEERBERICHT Spaante 60 Tel.14881 Tel. 13439 Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van IJmuiden naar Slagharen (O.)? Hoe veel K.M.? Antw.: IJmuiden, Velsen, (langs het Noordzeekanaal naar Amsterdam, of: Sant poort, Spaarndam, Halfweg, Sloterdijk, Am sterdam, Diemerbrug, Muiden, Hakkelaars- brug, Naarden, Laren, Baarn, Eembrug, Nij- kerk, Putten, Staverden, Nunspeet, Doorn spijk, Elburg, Oldebroek, Wezep, Katerveer, Zwolle, Berkummerbrug, De Lichtmis, Balk brug, Dedemsvaart, Slagharen. Afstand 177.3 of 180.5 K.M. Vraag: I. Is er in Nijmegen of omstreken een R. K. Jeugdherberg? II. Kunnen in de Jeugdherbergen zoowel jongens als meisjes logeeren? III. En wat zijn hiervan de kosten? Antw.: I. Er bestaan eigenlijk geen R. K. Jeugdherbergen. Wel zijn er eenige gelegen heden, waar Roomsche jongelui kunnen lo geeren, o.a. in het vacantieoord der St. Jo- sephgezellenvereenigingen „De Liebaard" bij Apeldoorn en in de R. K. Landbouwwinter- school te Beverwijk, stichting van het Juve naat in het Bisdom Haarlem. II. Deze inrichtingen zijn alleen voor jon gens bestemd. III. Wendt U hieromtrent tot de directie van genoemde vacantieoorden. Vraag: Welke is et" mooiste weg van Alk maar naar Nijmegen? Hoeveel K.M.? Antw.: Alkmaar, Heiloo, Limmen, Cas- tricum, Beverwijk, Velsen, Santpoort, Spaarndam, Halfweg Sloterdijk, Amster dam, Diemerbrug, Muiden, Hakkelaarsbrug, Naarden, Laren, Eemnes-buiten, Eemnes- binnen, Soestdijk, Soest, Amersfoort, Nieuw- Leusden, Woudenberg. Scherpenzeel, Rens- woude, De Klomp, Eoe, Arnhem, Elden, Eist, Lent, Nijmegen. 154.7 K.M. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Alkmaar naar Schiphol? Hoe veel K. M.? Antw.: Alkmaar, Heiloo, Limmen, Castri- cum, Beverwijk, Velsen, Santpoort, Spaarn dam, Halfweg, Sloterdijk, Amsterdam, Schip hol. 51.8 K.M. Vr.: Hoeveel K.M. is de afstand Arnhem— Düsseldorf en de afstanden Düsseldorf Keulen en KeulenCoblenz? 2. Zijn de wegen langs den Rijn goed be rijdbaar voor rijwielen? 3. Kunt u mij nog het een en ander tot een bezoek in de omgeving der plaatsen, ver meld in vraag 1, aanbevelen, b.v. beziens waardigheden e.U.? Antw. 1: Arnhem Düsseldorf 129.3 K.M., Düsseldorf—Keulen 42.2 K.M., Keulen—Co blenz 87.6 K.M. 2. Als regel wel. 3. Wendt u tot een reisbureau. Vr. 1: Hoe oud moet de loteling zijn om te behooren bij de laatste loting der Nationale militie? 2. Is voor die loteling diegene, wiens naam met een B. begint, dienstplichtig? 3. Wordt er nog kennis van gegeven als men is vrijgeloot? Antw. 1: De laatste loting heeft plaats ge had voor den dienstplicht voor de lichting 1933 dus voor hen, die geboren zijn in het jaar 1913. 2. Zij wier namen alfabetisch komen vóór dien van Jan Rudolph Maria Boele kunnen geacht worden, dat zij vrij zullen zijn. 3. Men wordt niet voor den dienstplicht opgeroepen. Vr.: Wanneer een weduwnaar voor de tweede maal trouwt, worden dan de naaste tamilieleden der eerste vrouw nog als famine gerekend? Of houdt dat bij het overlijden Antw.: In dat geval worden de bloedver wanten van de eerste vrouw niet meer tot de iamihe van den man gerekend. Vr. Mijn dochter is te Leiden in betrek king. Het jaar loopt van April tot April. Ze is aangenomen op twee weken vacantia per jaar. j.i Paschen heeft ze haar eerste week gehad. Nu heeft ze haar betrekking opge zegd tegen November a.s. Heeft ze nu ook nog recht op die tweede week vacantie? Antw. Indien uw dochter van April 1930 hi betrekking is geweest, heeft zij nog recht op de tweede week vacantie. ^r' Kunt u mij ook een adres opgeven tot het volgen van een schriftelijke politie-cus- sus? Moet men eerst in militairen dienst kijn geweest? Antw. Wendt u eens om inlichtingen tot den heer M. L. A. Klein, Lourens Coster- straat 23, Haarlem. Vr. omtrent loten. Antw. Geen uitgeloot. Vr. 1. wie is de rijkste inwoner van Ne derland? 2. Waar woont hij? 3. Wat is zijn beroep? Antw. Ons niet bekend. Vr. Kunt u mij eenige inlichtingen ver strekken omtrent het grootste stoomschip ter wereld. De vraag is namelijk hoeveel vuren en ketels dit schip bezit? Antw. Dit is ons niet bekend. Kan een onzer lezers wellicht deze vraag beantwoor den. Vr. Hoe kan men een vetvlek uit een groe ne zijden jurk verwijderen? Antw. Met benzine. Adressen van per sonen worden in deze rubriek niet opgege ven; raadpleeg daarvoor een adresboek. Vr. 1. Ben ik verplicht een rijksdaalder te betalen voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden? 2. Kunnen ze mij daartoe dwingen? Of is het geen verplichte bijdrage? 3. Hoe kan ik het beste geleend geld weer terug krijgen? Ik heb iemand een paar jaar geleden geld geleend; hij betaalt wel trouw de rente, maar ik zou het geleende bedrag weer graag terug willen hebben. Ik wil hem tot teruggave dwingen. Hoe kan ik dat het beste en voordeeligste doen? Antw. 1. Dat weten wij niet, maar waar schijnlijk zal de Kamer u wel niet ten on rechte hebben aangeslagen. 2. Ja, u bent verplicht dat geld te betalen. 3. Misschien doet u het best daarvoor hulp van een advocaat in te roepen. Vr. Welke is de kortste weg per fiets van Alkmaar naar Wognum? (Kerkebuurt) Hoe veel K.M.? Antw. Hensbroek, Obdam, Spanbroek, Wadway, Wognum. Afstand 24.2 K.M. Vr.: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van IJmuiden naar Venlo? 2. Hoeveel K.M.? 3. Welke is de kortste weg van IJmuiden naar Doetichem? Antw.: 1. Zie antwooi-d op de vraag Vel senValkenburg. 2. Totaal 205.7 K.M. 3. IJmuiden, Velsen, Santpoort, Haarlem, Heemstede, Hoofddcrp, Aalsmeer, Kudel- staart, De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht,Wil ms, Ruwiel, Breukelen, Utrecht, De Bilt Zeist, zijweg naar Pyramide van Austerlitz Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, De Klomp, Ede, Ginkel. Arnhem, Velp, De Steeg, Ellecom, Doesburg, Laag-Keppel, Doetichem. Afstand 156 K.M. Vr.: Wat is de mooiste en kortste weg van Amersfoort naar Arnhem? Hoeveel K.M.? 2. Van Arnhem naar Ellecom. Hoeveel K.M.? 3. Van Ellecom naar Nijmegen? Aantal K.M.? 4. Van Nijmegen naar Millingen aan den Rijn? en aantal KM.? Antw.1. Amersfoort. Nieuw-Leusden, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, De Klomp, Ede, Ginkel, Arnhem. Afstand 49.5 K.M. 2. Arnhem, Velp, de Steeg, Ellecom. Af stand 13.4 K.M. 3. Ellecom, Arnhem, Elden, Eist, Lent, Nijmegen. Afstand 31.5 K.M. 4. Nijmegen, Persingen, Leuth, Millingen. Afstand 15.2 K.M. Vr. Welke is de korste weg van IJmuiden naar Gorinchem? Hoeveel KM. is dit? Antw. IJmuiden, Velsen, Santpoort, Haar lem, Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lis- se, Sassenheim, Warmond, Leiden. Groenen dijk, Hazerswoude, Waddinxveen. Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven. Nieuwpoort, Goudriaan, Slingeland, Schelluinen. Gorin chem. Afstand 97.5 K.M. Vraag 1: Hoeveel K.M. is de weg Bever wijkUtrecht's-Hertogenbosch-Roermond- Maastricht? Vraag 2: Welke is de mooiste weg van Maastricht over DinantNamen terug naar HilversumBeverwij k Vraag 3: Hoeveel K.M.? Vraag 4: Heeft men een internationaal rijbewijs noodig voor een auto, of is een ge woon voldoende? Antw. 1: 252.6 K.M. Antw. 2: Maastricht, Heer, Gronsveld, Rijckholt, Eijsden, Mouland, Visé, Argenteau, Cheratte, Wandre, Jupille, Luik (33 .KM.)» Ougrée, Serair.g, Val-St.-Lambert, Yvoz, Neuvllie-en-Condroz, Fraineux, Pont-dé Bonne, Dinant (72.6)Bouvignes, Anhée, Han, Rouillon, Rivière, Burnot, Profondeville, Fooz, Wépion, Namen (28 K.M.), St. Servais, Han, zet, Gembloux, Ernage, Corbais, Wavre, Tombeek, Overijssche, Ouderghem, Brussel (60.2 K.M.). Vilvoorden, Eppeghem, Sempst, Mechelen, Waelhem, Contich, Oude God, Antwerpen (46.9 KM.), Merxem Brasschaet, Maria ter Heide, Wuesterwezel, Wernhout, Zundert, Rijsbergen, Princenhagé, Breda (50.5 K.M.). Terheijden, Zovenbergschenhoek, Moerdijk, Willemsdorp, Dordrecht, Zwijn- drecht, Rotterdam (49 K.M.). Kralingen, Nieuwerkerk, Gouda (20 K.M.). Haastrecht, Oudewater, Montfoort, de Meem, Oudenrijn, Utrecht 34.4 K.M.), Maartensdijk, Hilversum (15.6 K.M.), 's-Graveland, Weesp, Geinbrug, Diemerbrug, Amsterdam (28.4 K.M.). Half weg, Spaarndam, Santpoort, Velsen, Bever wijk (24.6 KM). III: 463.2 K.M. IV: Beide zijn noodig. Vraag van J. W. R te M. Antwoord: Beide nummers waren nieten. Vraag: Wat is de kortste weg per fiets naar Brussel vanui' Haarlem? 2. Hoeveel K.M.? 3. Is een bewijs van Nederlandschap voldoende? Antw. I: Haarlem, Heemstede, Benne broek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Haag- sche Schouw. Den Deijl, 's Gravenhage, Delft, Overschie, Rotterdam, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zeven- bergschenhoek, Terheijden, Breda, Princen- hage, Rijsbergen, Zundert, Wernhout, Nuest- wezel, Maria ter Hieide, Brasschaet, Merxem, Antwerpen (50.5 KM.) Oude God, Contich. Waelhem, Mechelen. Sempst, Eppeghem, Vilvoorden, Brussel (46.9 K.M.) II. 213.9 K.M. III. Ja. Vraag: Wat is de kortste weg van Haar lem naar 's-Hertogenbosch per auto? Hoe veel K.M.? Antw.: Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Duivendrecht, Abcoude, Baambrugge, Loe- nersloot, Loenen, Nieuwersluis, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Cu- lemborg, Buurmalsen. Geldermalsen, Meete- ren, Waardenburg, Tuil, Zaltbommel, He- del, 's-Hertogenbosch. 114 K.M. Vraag: Welke is de beste weg van Haar lem naar Hoorn? Hoeveel K.M.? Antw.: Haarlem, Spaarndam, Assendelft, Krommenie, Knollendam, Spijkerboor, De Rijp, Schermerhorn, Avenhorn, Groothuizen, Scharwoude, Hoorn. 46.2 K.M. Vraag: Welke is de kortste, best berijdbare weg per auto van Hillegom naar Steenwij- kerwold? Hoeveel K.M.? Antw.: Hillegom, Nieuw-Vennep, Aals meer, Kudelstaart, De Kwakel, Uithoorn. Waterveen, Loenersloot, Vreeland, 's-Grave land, Hilversum, Hooge Vuursche, Baarn, Eembrug, Nijkerk, Putten, Ermelo, Tonsel, Harderwijk, Hierden. Hulshorst, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Kamper-Nieuwstadt, Kampen, IJsselrouiden, Grafhorst, Afsched. Genemuiden, St. Jans Klooster, Gietljoorn, Zuidveen, Steenwijk, Steenwijkerwold. Af stand 171.1 K.M. Vraag: I. Welke is de mooiste weg van Haarlem naar Utrecht over Hilversum en Amersfoort? II. Hoeveel K.M.? III. Welke is de mooiste weg van Haarlem naar Utrecht over Leiden? IV. Hoeveel K.M. Antw.: I. Haarlem, Halfweg, Sloterdijk. Amsterdam, Diemerbrug, Geinbrug, Weesp, Zijweg naar Ankeveen, 'sGraveland, Hilver sum, Hooge Vuursche, Soestdijk, Soest. Amersfoort, Soesterberg, Huis Ter Heide, Zeist, Bunnik, Vechten, Utrecht. II. 89 K.M. III: Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Brug-Lei- derdorp, Groenendijk, Brug-Koudekerk, Al phen a. d. Rijn, Zwammerdam, Bodegraven, Nieuwerbrug, Woerden, Harmeien, De Meern Oudenrijn, Utrecht. IV: 79.9 K.M. Vr. Welke is de kortste en mooiste weg per auto van Hillegom naar Soest? Hoeveel K.M.? Antw. Hillegom, Nieuw-Vennep, Aalsmeer, Kudelstaart, De Kwakel, Uithoorn, Vinke- veen, Baambrugge, Loenersloot, Vreeland, Kortenhoef, 's-Graveland, Hilversum, Hooge Vuursche, Soestdijk, Soest. Afstand 61.4 KM. Vraag: I. Heeft 'n dagmeisje, dat van 8 uur tot half 6 in betrekking is met ontbijt en middagkost en 7.— per week verdient, bij haar vacantie ook recht op kostgeld? II. Zoo ja, hoeveel bedraagt dit dan? Antw.: I. Te Haarlem is het usance, dat ook voor gevraagde vacantie kostgeld wordt gegeven, wanneer geacht moet worden, dat de kost (en inwoning) een deel van het loon uitmaakt. Wanneer de vacantie opge drongen wordt, dat wil zeggen, wanneer b.v. de patroon de stad uitgaat en de dienstbode gedurende dien tijd met vacantie wordt ge stuurd, is het geven van kostgeld natuurlijk verplichtend. II. Voor vollen kost bedraagt het kostgeld ongeveer 0.50 of 0.60 per dag; in uw geval natuurlijk minder. Vraag: Wat is dc kortste en mooiste weg van Haarlem naar Blerick (L.) per rijwiel? Hoeveel K.M.? Antw.: Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Duivendrecht, Abcoude, Baambrugge, Loe nersloot, Loenen, Nieuwersluis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (58 K.M.), Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Gelder malsen, Meteren, Waardenburg, Tuil, Zalt bommel, Hedel, 's-Hertogenbosch (55.5 K.M) Vught, Boxtel, Olland, St. Oedenrode, Lies hout, Aarle-Rixtel, Helmond (57.4 K.M.), Asten, Meijl, Panningen, Maasbree, Blerick (45.7 K.M.) Totaal 216.6 K.M. Vraag: I. Welke is de mooiste weg per fiets van Haarlem naar Amersfoort en van Amersfoort naar Valkenburg? Hoeveel K.M.? II. Zijn er in Nederland nog Katholieke Jeugdherbergen? Zoo ja, in welke plaatsen? Antw.: I. Haarlem Halfweg, Amsterdam, Diemerbrug, Hakkelaarsbrug, Naarden, Pot 90 ct, Tube 50 ct Zeep 60 ct Baarn, Soestdijk, Soest, Amersfoort (65 K.M.), Oud-Leusden, Nieuw-Leusden, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, De Klomp, Ede, Arnhem (49:5 K.M.), Elden, Eist, Lent, Nijmegen Malden, Mook, Pias molen, Gennep, Heijen, .Afferden, Arcen Velden, Venlo, Tegelen, Belfeld, Reuver, Swalmen, Roermond, Susteren, Sittard, Beek, De Kruisberg, splitsing, Valkenburg (152.5 K.M.). Totaal 267 K.M. Antw. II: Zie antwoord op een desbetref fende vraag elders in deze rubriek. Vr.; Welke is de korste weg van Bever wijk naar Nieuw Amsterdam per auto? Antw.: Beverwijk, Velsen, Santpoort. Spaarndam, Halfweg, Amsterdam (24.6) Diemerbrug, Muiden, Hakkelaarsbrug, Naar den, Baarn, Soestdijk, Soest, Amersfoort (48) Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Nun speet, Doornspijk, Elburg, Oldenbroek Wezep, Katerveer, Zwolle (95 K.M.), Wyth- men, Station Delf sen, Vilsteren, Ommen. Keemse, Hardenberg, Gramsbergen, Coevor- den, Nieuw-Amsterdam 67.6 K.M.). Totaal 215.2 K.M. Vraag: Welke is per auto de beste weg en tevens de kortste van Egmond-Binnen naar Vlissingen? Hoeveel K.M.? Antw.: Egmond-binnen, Castricum, Bever wijk, Velsen, Santpoort, Haarlem, Heemste de, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassen heim, Warmond, Warmonderhek, Leiden (53 K.M.), Zoeterwoude, Stompwijk, Zoetermeer, Zegwaard, Den Hoorn, Kruisweg, Bleiswijk, Bergschenhoek, Hillegersberg, Rotterdam (31.5 K.M.), Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk (28.2 K.M.), Zevenbergen, Standdaar- buiten, Oudenbosch Oud-Gastel, Kruisland. Wouw, Bergen op Zoom (42.6 K.M.), Korte- ven, station Woensdrecht, Rilland, Krab- bendijke, Kruiningen. kanaal door Zuid- Beveland, Kapelle. Kloetinge, Goes, Sloe- dam, Nieuwland, Middelburg, Vlissingen (74.5 K.M.). Totaal 229.8 K.M. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Heiloo naar Eindhoven? Hoeveel K.M.? Antw.Heiloo, Limmen, Uitgeest, Krom- meniedijk, Krommenie, Wormerveer, Zaan dijk, Koog a. d. Zaan, Zaandam, Amster dam (33.7 K.M.). Zie verder antwoord op de vraag Haarlem-Blerick tot en met Box tel (110 K.M.). Verder: viersprong bij Best, Eindhoven (32 K.M.). Totaal 175.7 K.M. Attentie. Zij, die vragen inzenden en daarop een antwoord wenschen te ontvan gen, moeten die met naam en adres onder teekenen. Anders loopt men de kans, dat de vragen onbeantwoord in de prullenmand terecht komen. Evenals vorige jaren vertoont ook dit jaar de „draaihartigheid" zich in erge mate. Geen wonder, ieder jaar vindt deze vijand van den tuinbouwer zijn tafel gedekt en kan hij zich ongestoord vermenigvuldigen. Onge stoord, maar dat moest nu maar eens uit zijn. Ter verduidelijking diene, dat de draai hartigheid veroorzaakt wordt door de ma den van een galmug, nauwelijks 2 M.m. lang. Deze mug legt zijn eitjes op de jonge kool- plant, soms al op het plantenbed. Uit deze eitjes ontwikkelen zich de maden, die zich in het hart van de plant invreten en dit vernietigen. Dikwijls treedt rotting op, voor al bij vochtig weer en van kropvorming is dan geen sprake. Is de larve volwassen, dan begeeft zij zich naar den grond en verpopt daar. Uit deze pop ontwikkelt zich na een maand ongeveer een volwassen insect, dat nog hetzelfde seizoen weer eieren legt. Zoo kunnen er in één zomer meerdere genera ties verschijnen, vandaar dat de ziekte, eenmaal aanwezig, zich zoo snel uitbreidt. Dit nu moet, en m.i. kan belet worden. Hevige kwalen eischen krasse maatrege len. Worden die niet genomen, dan wordt de koolbouw in Noord-Holland met onder gang bedreigd. Daarom, koolbouwers, aan 't werk. Loop voortdurend uw koolvelden na, trek al de verdachte en aangetaste planten uit en vernietig ze grondig. De in de planten aanwezige larven kunnen zich dan niet verder ontwikkelen en u dus geen schade meer doen. Hoe moet deze grondige vernietiging plaats hebben? Voor u, Langedijkers, is dat m.i. niet moeilijk. Gooi uw planten op de diepstp plaatsen „te water" en zorg, dat ze er goed onderkomen, zoodat geen larve het land meer bereikt. Ook diep in den grond begraven of verbranden, onmiddellijk na het uitrukken, b.v. met het verdorde aardappel loof, kan helpen. Misschien weet iemand nog beter middel hoofdzaak is, dat de ver nietiging grondig gebeurt. En nu niet één, maar allen tegelijk aan het werk, en eenige jaren volgehouden; ik twijfel er niet aan, of ge moet succes hebben. Uw organisaties kunnen en moeten hier leidend en desnoods gebiedend optreden. Een bijna gelijke methode is door ons in het aardbeiendistrict eenige jaren geleden met succes toegepast ter bestrijding van de „rijp". t Gaarne ben ik bereid, desgewenscht, deze zaak nader op vergaderingen te bespreken. Alkmaar, Juli 1931 E. v. d. LAAN, Leeraar Rijkslandbouwwinterschool. 29 Juli opgegeven door v. d. Graaf en Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 29 Juli. E. Hoekstra, koopman, wonende te Nieuwendam, gemeente Amsterdam, Stompe- torenstr. 53. R.c. Mr. B. de Gaay Fortman. Cur. Mr. A. F. Schepel, Amsterdam, Heeren gracht 352, 29 Juli. H. J. Spekkers, schoenwinkelier, Amsterdam, Bilderdijkstraat 84. R.c. Mr. B. de Gaay Fortman. Cur. Mr. A. F. Schepel, Amsterdam, Heerengracht 352. H. A. van Hesteren, Amsterdam, Java- plantsoen 25III. R.c. Mr. B. de Gaay Fort man. Cur. Mr. A. F. Schepel, Amsterdam, Heerengracht 352 B. Franschman, poelier, Amsterdam, Bla- siusstraat 103huis. R.c. Mr. A. C. N. P. Ruys. Cur. Mr. M. J. C. Vrij, Amsterdam, Keizers- graacht 462. A. J. Heuwekemeiier. Amsterdam, Lln- naeushof 25. R.c. Mr. A. C. N. P. Ruys. Mur. Mr. M. J. C. Vrij, Amsterdam, Kei zersgracht 462. D. Abas, Amsterdam, van Breestraat 106. R.c. Mr. A. C. N. P. Ruys. Cur. Mr. M J, C. Vrij, Amsterdam, Keizersgracht 462. Comm. Venn, onder de firma J. Ph. Heu- veling van Beek en Co.. Amsterdam, Hee rengracht 101. R.c. Mr. H. P. van Berkum. Cur. Mr. H. J. Scheltema, Amsterdam, Von delstraat 45. W. Latenstein van Voorst, koopman, Am sterdam, Lairessestraat 76. R.c. Mr. H. P. van Berkum. Cur. Mr. R. de Miranda, Am sterdam, Heerengracht 498. S. J. Puls, Amsterdam, Columbusplein 40. R.c. Mr. H. P. van Berkum. Cur. Mr. A. J. W. v. Royen, Amsterdam, Nic. JVitsen- straat 19. M. Baars, houder van een rilwielstalling, Amtserdam, 2e Oosterparkstraat 73huis. R.c. Mr. H. P. van Berkum. Cur. Mr. F. A. Th. J. Deiters, Amsterdam, Heerengracht 388. Timorlaan 6. R.c. Mr. W. H. van Basten Batenburg. Cur. Mr. J. A. H. Coops, Apel doorn. S. H. Balkema, koopman. Dedemsvaart gem Avereest. R.c. Mr. A. J. M. van Heijst. Cur. Mr. H. J. Bonman, Zwolle. Het supplement-Augustus der Odeon-cata- logus vermeldt: „eine grosze Ueberraschung für alle Tauber-Freunde!" De gevierde ope rette- en klankfilm tenor zingtde pro loog uit Paljas! Of Richard Tauber deze proloog hooger ge transponeerd zingt, wordt er niet bij ver meld. We zullen afwachten. De plaat, onder nummer 0-4992, wordt in Augustus in den handel gebracht. De proloog is een bariton-solo. Door bijna eiken vooraanstaanden opera-baritonzange. is dit Paljas-fragment voor de microphoor. gezongen. Daarom zullen we eens de aan dacht vestigen op minder talrijk uitgevoerde en toch waardevolle opera-nummers even eens door eerste artisten vertolkt. De Fransche bariton Endrèze zong o.a. uit „Hamlet" van Thomas: „Spectra infernal" en „Récit et Ariosa," uit ,,Roméo et Juliette" van Gounod: „Ballade de la Reine Mab" en „Air de Capule" (l'hymme nuptial). Pracht-operamuziek voor een stem als die van Endrèze. Deze zanger bezit een stem van grooten omvang met 'n zeer mooi timbre. Hij zingt met gave techniek, scherpe articulatie en hoogst muzikale opvatting. Ondanks het ge mis van het spel voldoen deze opera-frag menten geweldig. Endrèze boeit zijn hoorders van de eerste tot de laatste noot. De bege leiding geschiedde door volledig bezet opera orkest en voldoet aan de hoogste eischen (nummers 123023 en 123720). Een ander genre. Een Wiener Bohême- Orchester speelt op Odeon 0-11483 een aller aardigst nummer: „Japanischer Laternen- tanz" een Wals van Ychitamo. Dat is weer eens iets anders. Een niet-alledaagsche en toch voortreffe lijke walsmelodie, zeer gevarieerd bewerkt ,,für Konzert und Tanz." Opvallend goed komt hier het Xylophoon-spel uit. Op de keerzijde staat de wals van Crémieux: „Wenn die Liebe stirbt" meer bekend onder den Franschen titel: ,,Quand l'amour meurt." Een oude wals door de bewerking in een nieuwe gedaante verschenen. Pasklaar ge maakt voor den huidigen tijd! Dajos Bela speelt met zijn dansorkest een schitterende Pazo doble: „Fraulein Annema- rie" van Juan Llossas. Spaansch getint werk met verrassend castagnettenspel. Aan de keerzijde dezer Odeonplaat 11481 staat de aar dige wals uit de klankfilm: „Das Geheimnis der roten Katze", getiteld: „Du bist die schönste Frau der Welt." Liefhebbers van bandoneon en xylophoon kunnen hiermede hun hart eens ophalen. Ook guitaarspel interesseert menigeen. Neem daarvoor eens de S,upraphoon-plaat A 0107 met twee der opgewekste Duitsche volksliederen, in Holland mede zeer bekend: „lm Prater blühn wieder die Baume" en het walslied: Ieh musz wieder einmal in Grin* sing sein." Guitaar- en bandoneonspel ko» men hier bijzonder goed tot zijn recht. Het eerste lied heeft een refrein in walsmaat, dus ook nog geschikt als dansplaatje. Het beroemde Hawai-guitaarspel hoort men natuurlijk het beste in Hawaii-liederen op speciale guitaars gespeeld. Het Supraphoon- repertoire bevat twee platen met vier num mers door 't voortreffelijke_Hawaii-duo: Key French en Willy Berendt met orkestbegelei ding gespeeld. Op A 0201 staat het gevoelvolle lied: „Hawaiin sweetheart of mine" en de overbekende volksmelodie: „Old folks at home." Op A 0202: „Hawaian mother o mine" en „Hawaiian blues." Twee prachtige liederen, die zich bijzonder goed voor dit guitaarspel leenen. Aan het eerste nummer van beide platen is nog een zangtrio toegevoegd. De combinaties zijn zeer goed getroffen. Pathé kondigt o.a. aan: „Chanson de la Puce" uit ,,La Damnation de Faust" van Berlioz door den bas-chantente van de Opera-Comique: André Balbon en twee fragmenten Puccini's Tosca door den gevier- den opera-tenor: Villabella. Clumbia o.a. „Et incarnatus est" van Mo zart en „Des Fischers Liebesglück" van Schu bert door Jo Vincent. Tot besluit deelen wij als antwoord op een vraag mede, dat de „Drie gebedjes" van Da vids, gezongen door Fientje de la Mar vast gelegd zijn op plaat B 4810 der H. M. V. Buitenbanden vanaf 77 cent Buitenbanden van 3.50 voor 1.38 Binnenbanden 38, 58, 75, 98 cent Een Jaar garantie Bagagedrager met bok 69 cent lm. Terryzader 2.69 Kettingkasten 78 cent Kettingrandjes 45 cent Sturen 98 cent Stuurtasschen 45 cent 3-Veerzadel 1.55 Pedalen per paar 68 cent Kettingen 57 cent Spatborden 35 cent Spaken met nippels per doos 55 cent Velg 69 cent, enz. enz. ALLEEN Omleggen van banden geschiedt 2 pond Carbonade 1. 4 pond Doorr. Varkenslappen 1.— 2 pond Gehakt halfom en 1 pond gesmolten Vet 1. 3 pond Varkensroilade 1.80 3 pond Varkensfricandeau 1.95 1 pond gekookte Worst 0.50 1 pond Gehakt halfom 0.45 1 pond Mager Rookspek 0.30 HOLLAND SCH RUNDVLEESCH Doorregen Lappen 50 cent per pond Magere Lappen 60 cent per pond Rollade 3 pond .1.80 Kalf slappen 75 cent per pond Fricandeau 90 cent per pond Kalfspooten 15 cent per stuk TELEFOON 15073. I I Onze voorraad is beperkt, dus haast U en profiteert van deze extra lage prijzen in den bekenden HAARLEM GEEF ZE EEN PAAR ROLSCHAATSEN. 'T IS EEN UITKOMST. PRIJZEN VAN 2.25 TOT 12.50. GEN. CRONJÊSTRAAT 29 SPAARNWOUDERSTRAAT 85 KRUISWEG 49. - Telefoon 11532 Wanneer ALPHENAAR eene ge bruikte piano aflevert die in zijn miniatuur-pianofabriek van binnen en van buiten is nagezien en vernieuwd; waarvan elk schroefje, elke snaai en elk pennetje door bekwame handen is gegaan, dan geeft hij op zulk een uitstekende piano graag de meest vol ledige garantie voor klank en solidi teit. ALPHENAAR berekent voor deze uit stekende vernieuwde piano's zeer billijke prijzen en levert ze a contant of op convenieerende voorwaarden. ZIJLVEST 41, Tel. 12456 Ook voor vrachten dit nummer. KONINGSTRAAT 36, Tel. 15988 Hiermede heb ik de eer U te berichten de, Annex reparatie van Auto's, Motoren en Fietsen. Ook stalling. Vraagt tevens prijs voor toeren. Stadsritten vanaf 80 ets. 15 ct. per K.M. N.B. DAG EN NACHT GEOPEND In Utrecht en breedt omgeving, in Twente met iiecti ad verteeren, dan la *t aangewezen blaf. daarvoor &K. DAGBLAD Bureaux t TELEFOON 10064 van het 24 Barteljorisstraat 24 uit onze enorme collectie HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7