VAN ,n^S2mr Hoe zal de competitie indeeling in de Westelijke le klassen K.N.V.B. worden? WEDSTRIJD OM DEN P.H .-BEKER DERDE bLAD MAANDAG 3 AUGUSTUS 1931 BLADZIJDE i R.K.E Jaarvergadering Technische Sectie WIELRIJDER Jaarverslag A. N. W. B. Is een geografische indeeling gewenscht? ATHLETIEK 100 Meter hardloopen. Beslissing: 1. Chr. Berger, Haarlem, 10,7; 2. Benz, Haarlem, 11,3; H. de Boer, V en L., 11,4; 4. Husel, Trekvogels, 5. Van Buren, A. V. A. C.; 6. Jansen, V. en L. 1500 M. hardloopen. Beslissing: 1. W. Effern, Haarlem, 4,19,9; 2. J. Jan sen, Feijenoord, 4,21,6; 3. B. van Gelder, Feijenoord, 4,22,6; 4. Oostermeyer, A. V. 1923,; 5. J. Buis, Haarlem; 6. Scheidtke, A. V. 1923. 1. A. van Welsenes, Haarlem, 7,175; 2. H. de Boer, V. en L., 7,05; 3. J. Blankers, A. V. 1923, 6,71; 4. Fiedler, A. V. 1923, 6,63, 5. H. G. van Hengel, Trekvogels, 6,30; 6. H. E. Remps, A. V. A. C., 6,08. 400 M. hardloopen: 1. A. Sierhuis, A. V. 1923, 50,3; 2. Prins, Bl.-Wit, 51,8; 3. Dop, V. en L„ 51,9. 110 Meter hordenioop. Beslissing: 1. W. Kaan, Haarlem, 15,5; 2. A. Kaan, Haarlem, 16,6; 3. Weber, V. en L.; 4. Otten, A. A. C.; 5. Dommershuizen, A. A. C. 4 x 100 Meter estafette series: le serie: 1. Haarlem, 44,5; 2. Trekvogels, 45,9; 3. A. A. C., 46,8. 2e serie: 1. V. en L., 44,7; 2. A. V. 1923, 43.1; 3a A. V. A. C.. 46,-. Polsstokhoogspringen. Beslissing: 1. A. van der Zee, Haarlem, 2,70 Meter; 2. J. Heitsma, A. V. 1923, 3,20 Meter; 3. A. Ras, A. A. C., 3,20 Meter; 4. K. Schenk 4r., Haarlem, 3,10; 5. P Schemmekes, A. A. C., 3,10 Meter; 6. J. Katman, V. en L„ 3,10 Meter. Kogelstooten. Beslissing: 1. G. Esker, Haarlem, 12,20 Meter; 2. Houtzager V. en L., 11,77 Meter; 3. J. Sal- men, A .V. 1923, 11,40 Meter; 4. C. Dom- mershuyzen, A. A. C„ 11,10 Meter; 5. Blan kers, A. V. 1923, 11.01 Meter; 6. W. Coster, Haarlem, 10,80 Meter 800 Meter hardloopen. Beslissing: 1. G. Lijflander, A. V. 1923, 2,5; 2. Hebers, V. en L., 2,5.9; 3. Visser, Feijenoord, 2,6,10; 4. Season, Haarlem; 5. Brandenburg Haar lem; 6. Lodewijks, A V. A. C. 4 x 400 Meter Estafette: 1. A. V. 1923, 3,29,9; 2. V. en L„ 3,33,3; 3. Haarlem, 3,36,2; 4. Bl.-Wit; 5. A. V. A. C. 5000 M hardloopen: 1. Peters, Trekvogels, 16,45,8; 2. Tooren- burg, A. V. A. C„ 17,03,1; 3. A Mulder, A. V. A. C. 17.25.2; 4. Wolf, V. en L. 17,27,4; 5. Gerbrands, BI. Wit 18.05.9. Speerwerpen: 1. Visser, Haarlem 49,63 M., 2. A. Ras, A. A. C. 41.85; 3. J. Selmen, A. V. 1923 41,10; 4. W. Kok, Trekvogels 40,15; 5. H. de Boer, V. en L. 39,845; 6. C. Hengel, Trekvogels, 39.175. 4 x 100 Estafette: 1. Haarlem 43,5; 2 A. V. 1923 45.2; 3. Trek vogels 45,3; 4. V. en L.; 5. A. V. A. C.; 6. A. A. C. Einduitslag: 1. Haarlem 90,5 punt; 2. A. V. 1923 61,6 p.; 3. V. en L. 56,5 p.; 4. A. A. C, 30 p:; 5. A; V. A. C. 24 p.; 6. Trekvogels 23 p.; 7. Feyen- oord 17,5 p.; 8. BI. Wit 10 p. Start v»n de finale 100 M. hardloopen in de wedstrijden om den Prins Hendrik-beker. C. Berger (Haarlem) 2e van rechts, wint onbedreigd in 10.7 sec. De afgevaardigde van Leonidas vraagt een ernstig onderzoek naar de oorzaak over het feit, dat de groote vereenigingen haar vleu gels niet voldoende kunnen uitslaan. De voorzitter zou dit onderzoek door de Federa tie zelf willen laten geschieden. Spr. wil een commissie, die over deze zaak een rapport uitbrengt. De afgevaardigde van Wilskracht vraagt nog enkele inlichtingen over de reorganisa tie, wanneer de goedkeuring der statuten tegemoet kan worden gezien en waarom het Technisch Bestuur deze statuten heeft ont worpen en geen afzonderlijke commissie. De voorzitter hoopt de goedkeuring van het Doorluchtig Episcopaat spoedig tegemoet te kunnen zien. De algemeene vergadering van den toekom- stigen X. V. B. zal het huishoudelijk regle ment en statuten zelf nog moeten vaststellen. Dr. van der Heijden, die wegens omstan digheden de vergadering moet verlaten, zegt de vergadering toe steeds al het mogelijke te zullen doen voor groote en kleine vereeni gingen. Spr. dringt er op aan, dat de ver- eeniging vooral haar Katholiek beginsel hoog moet houden. Organisatorisch moeten de ver eenigingen volle medewerking verleenen en verder vraagt spr. nog waardeering voor het moeilijke werk der scheidsrechters. Spr. vraagt tenslotte tucht en discipline en ob jectieve wedstrijdverslagen aan de pers (ap plaus). Het jaarverslag wordt hierna goedgekeurd waarna onder applaus de secretaris-pen ningmeester voor zijn beheer wordt gede chargeerd. De begrooting wordt vastgesteld. W. Kaan (geheel links) won in fraaien stijl de 110 M. hordenloop en evenaarde daarbij het reeds eenige jaren op O. v. Rappard staande Ned. record: (15.5 sec.), dat nu wel zijn langsten tijd gehad zal hebben. Het wachten is op den I. V. B. In L'Europe te Utrecht had Zondag de jaarvergadering plaats van de Technische Sectie van de R. K. F. Voorzitter was de heer Stufkens, die de vergadering op de gebruikelijke wijze opende en een bijzonder woord van welkom richtte tot Dr. van der Heijden, voorzitter der R. K. F. Spr. releveerde de benoeming van kapelaan Vissers tot Rector te Boxtel. Voorts stipte spr. de reorganisatie-kwestie aan. Ging in het kort het verloop van ed kwestie na. De ontworpen statut envoor den I. V. B. zijn ter goedkeuring aan het Doorluchtig Episcopaat gezonden. Spr. brengt dank aan de hëeren de Vries, Prinsen en Roozenboom voor hetgeen zij in de reorganisatie-commis sie hebben gedaan. Woorden van hartelijken dank richtte spr. tot den heer Koekemans, die wegens familie omstandigheden genoodzaakt was als voor zitter van de Technische Sectie af te treden. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. le Jaarverslag Vervolgens is het technisch jaarverslag aan de orde. De afgevaardigde van „De Meer" bespreekt het late eindigen van het seizoen en dringt er op aan dat het Technisch Bestuur af doende maatregelen zal nemen om een tijdig eindigen ook van de kampioenscompetitie te bevorderen. De afgevaardigde van Leonidas vraagt naar de geringen vooruitgang van de vereenigin gen. Ligt de oorzaak in de vele kleine ver eenigingen in groote steden of in het pen sionaten en school voetbal? Spr. klaagt over de eenzijdige wedstrijdverslagen in de pers en het slechte scheidsrechtersmateriaal. Den afgevaardigde van de Meer antwoordt de voorzitter, dat verschillende omstandig heden oorzaakwaren, dat de kampioenscom petitie laat eindigde, als uitstel om kerkelijke redenen, internationaal en missie-voetbal. Den afgevaardigden van Leonidas ant woordt de heer Verstegen, dat de Dioc. bon- de elftallen voordragen, dus deze nog bij de bonden thuis hoort. Een beschouwing over de verhouding tot de pers hoort volgens spr. ook niet in het tech nisch jaarverslag thuis, doch bij de Fede ratie. De kascommissie zal worden gevormd door Leonidas, Spartaan en Kimbria. De aftredende bestuursleden, de heeren W. J. Goorse en R. J. de Groot werden herko zen. Met een toepasselijk woord werden vervol gens de kampioensdiploma's uitgereikt. VOORSTELLEN De kampioenswedstrijden D. H. L. stelt voor: 1. toe te voegen aan artikel 87 punt 1: voor den aanvang van deze wedstrijden heeft een bespreking plaats tusschen de af gevaardigden van de deelnemende vereeni gingen onder leiding van den secretaris-com petitieleider. Men tracht onderling die maat regelen te treffen, die een vlot verloop der wedstrijden tot resultaat kunnen hebben. Geen afspraken mogen gemaakt worden in strijd met dit reglement. Elk der deelne mende vereenigingen stort bovendien f 100 als waarborgsom. Handelt een der deelnemende vereenigin gen in strijd met bovengenoemde afspraken of in strijd met dit reglement, dat dan de daaruit voortvloeiende financieele nadeelen voor de andere vereeniging (en) geheel of ge deeltelijk gedekt worden uit de waarborg som. Een en ander naar het oordeel van het Technisch Bestuur. Is niets in strijd geschied, dan wordt het bedrag na de wedstrijden terug betaald. Toelichting: De strijd om het kampioen schap der Federatie wordt gewoonlijk door alle candidaten met een geweldig enthou siasme begroet en ieder offer zal gebracht worden om aan dien strijd te mogen mee doen. Is die strijd echter zoover gevorderd dat er teekening komt in het standenlijstje, dan begint er eer?'tegenzin te ontstaan bij de vereenigingen, welke geen kans meer hebben op den titel en wordt het einde met min of meer onbelangrijke uitstellen gerekt, zeer ten nadeele van die vereenigingen, welke groote kosten voor reizen reeds achter den rug hebben, en met behoorlijke thuiswed strijden moeten trachten die kosten te dek ken. Een voorbespreking kan hier veel goed doen, terwijl een flinke waarborgsom op het juiste moment gevraagd (voor den aanvang der kampioenscompetitie) wel meerdere ga rantie geeft. De afgevaardigde van Wilskracht vraagt of „onncodig uitstel" thans wel is geschied. Dit is z.i. een fout van het Technisch Be stuur. Ben voorzitter is zulks niet bekend. De afgevaardigde van De Meer dringt er op aan de officieele wedstrijden op een an der tijdstip vast te stellen. De afgevaardigde van D. H. L. licht het voorstel nader toe. De afgevaardigde van Wilskracht wijst er o.m. nog op, dat van de gelegenheid tot uit stel om kerkelijke redenen misbruik wordt gemaakt. Na eenige discussie zegt de voorzitter, dat het Technisch Bestuur van meening is, dat een en ander niet reglementair moet wor den vastgelegd, doch van te voren overleg moet worden gepleegd met de betrokkenen. Het voorstel van D. H. L. wordt ver worpen. Uitstel Kerkelijke redenen Voorstel D..H. L.: toe te voegen aan artikel 90 punt 3 achter overgelegd: Het verzoek moet minstens tien dagen voor den wedstrijd in het bezit zijn van den se- cretaris-competitie-lesder. Ieder later ver zoek wordt wel in behandeling genomen, doch beboet met f 5.tenzij bewezen kan worden dat vroeger aanvraag onmogelijk was. Het bestuur juicht dit voorstel toe. De afgevaardigde van Always Forward stelt voor f 5.per dag te vorderen. Dit voorstel ondervindt geen steun. Het voorstel van D. H. L. wordt z. h. st. aangenomen. D. H. L. stelt voor; toe te voegen aan artikel 90 punt 3 ach ter: te hooren: Voor den aanvang der competitie moet iedere vereeniging een opgaaf indienen van die jaarlijks terugkeerende feesten, dit uit stel wegens kerkelijke redenen noodzakelijk maken, liefst met opgave van data. Toelichting: Hoewel wij geen enkel speci aal geval op het oog hebben, kunnen wij ons niet onttrekken aan de gedachte, dat van het uitstel wegens kerkelijke redenen mis bruik wordt gemaakt. Het dikwijls slechts enkele dagen voor den wedstrijd aanvragen van uitstel om kerkelijke redenen doet meer denken aan zieke spelers, gemis aan goede krachten, concurrentie etc. Hoe is het an ders te verklaren, dat in één maand door een vereeniging enkele malen uitstel wegens kerkelijke redenen wordt gevraagd. Indien 'n opgave, geteekend door den adviseur, voor de competitie in het bezit is, zal controle door den competitieleider makkelijker zijn. Een uitstel om bijzondere kerkelijke redenen kan over het algemeen beter gecontroleerd wor den. Het bestuur heeft hiertegen geen bezwaar. Z. h. st. aangenomen. Voorstellen S. V. B.: toe te voegen aan artikel 98: Voor eiken competitiewedstrijd waarin de ongerechtigde speler is uitgekomen worden twee winstpunten in mindering gebracht. Wordt na eenige discussie ingetrokken. Voorstel S. V. B.: toe te voegen aan artikel 94: Indien tengevolge van afwezigheid van den scheidsrechter een wedstrijd geen doorgang heeft kunnen vinden, komen de door de ver eenigingen gemaakte onkosten ten laste der Technische Sectie. Dit voorstel stuit op financieele bezwaren en wordt na eenige discussie verworpen. Protesten Voorstel R. K. A. V.: 6. Bij protesten in promotie-, degradatie- en beslissingswedstrijden, waarbij door den bond neutrale grensrechters zijn aangewezen, de bevoegdheid der protestcommissie uit te breiden en deze niet afhankelijk te stellen van een onjuiste waarneming van den scheidsrechter, indien volgens de protest commissie mocht blijken, dat door den scheidsrechter een onjuiste beslissing is ge nomen ten gevolge van onjuiste waarneming. Toelichting: Het kan zich voordoen, dat een opzettelijk geval van hands of een andere overtreding binnen het strafgebied den scheidsrechter ontgaat, terwijl dit door de neutrale grenrechters wel wordt geconsta teerd. De thans geldende spelregels der R.K.F. nopen de protestcommissie op grond van on juiste waarneming van den scheidsrechter onherroepelijk tot afwijzing van een protest als hier bedoeld over te gaan en maken de aanwezigheid van neutrale grensrechters overbodig. Indien dit voorstel wordt aangenomen, zal het bestuur der R. K. F. verzocht worden, de spelregels der R. K. Federatie in overeen stemming te brengen met dit besluit. Het Technisch Bestuur uit bij monde van den voorzitter bezwaren tegen dit voorstel. De afgevaardigde van R. K. A. V. verde digt het voorstel. Na eenige discussie gaat de vergadering accoord met een bestuursvoorstel dit punt aan te houden tot de mogelijke ver gadering van den I. V. B. Samenwerking met den K. N. V. B. Voorstel Helios: 7. Helios stelt voor het vernieuwen van het contract tusschen K. N. V. B. en R. K. F., re gelende het overnemen van spelers. De vereenigingen spreken zich uit over de al of niet wenschelijkheid van aanneming van dit voorstel. Is de meerderheid voor aanneming, dan verzoekt Helios bij het bestuur der R. K. F. in te dienen de volgende motie: De R. K. F.-vereenigingen, bijeen op de jaarvergadering der Technische Sectie 2 Au gustus 1931 te Utrecht, spreken zich uit voor aanneming van het voorstel Helios, nJ. het vernieuwen van het contract tusschen K. N. V. B. en R. K. F., regelende het overnemen van spelers; en dringen er bij het bestuur der R. K. F„ krachtig op aan, zoo spoedig mogelijk de noo- dige stappen te doen om aan den wensch van de meerderheid der R. K. F.-vereenigingen tegemoet te komen. De voorzitter deelt mede, dat tot den K. N. V. B. een schrijven is gericht, waarin ge vraagd wordt met erkenning van wederzijd- sche zelfstandigheid een overeenkomst te treffen betreffende het overgaan van spe lers. Leonidas bespreekt in dit verband de pers, die z.i. zijn lezers verboden waar voorzet, met de verslagen van den neutralen bond. Als dit mogelijk is, is ook algeheele samenwerking met den K. N. V. B. mogelijk. De heer Verstegen licht deze zaak nader toe. De kwestie van algeheele samenwerking met den K. N. V. B. hoort volgens spr. i. z. bij de Federatie thuis. Spr. persoonlijk is daar tegen. De Meer houdt een betoog over de pers. Spr. meent, dat de pers in deze haar vrijheid zal eischen. Over dit punt wordt uitvoerig gediscus sieerd. De heer Verstegen zegt buitengewoon te vreden te zijn over de medewerking der ka tholieke pers. Van bestuurszijde wordt voorts den wensch geuit naar persoonlijk contact met de pers. De motie van Helios wordt aangenomen. Voorstel Fortitudo: Tegelijk met de vaststelling van de compe titie zal de degradatie- en promotieregeling voor de afdeelingen bekend gemaakt wor den. Tusschentijds zal hierin geen verande ring gebracht mogen worden. Toelichting: Dit naar aanleiding van de onbillijke regeling, geschied in de promotie- en degradatieregeling afd. D. en E, waarin Fortitudo heeft gespeeld, welke regeling eerst tijdens de promotie-competitie werd getrof fen. Na eenige discussie besluit de vergadering, dat uiterlijk twee maanden na de indeeling de regeling der promotie- en degradatie wedstrijden zal gepubliceerd worden. Na rondvraag werd de vergadering geslo ten. Het 48ste jaarverslag, uitgebracht in de op I Aug. te Den Bosch gehouden Algemee ne vergadering van den Algemeenen Ned. Wielrijders-Bond, ziet er ook ditmaal keu rig en welverzorgd uit. Volgens het gegeven overzicht bedroeg het aantal leden op 1 Juni 1931 ruim 88000. Het verslag bevat naast de officieele ge gevens nog verschillende waardevolle inlich tingen en andere gegevens en zal dan ook door de leden buitengewoon op prijs worden gesteld. De Heer Strengholt reikt met eenige toepasselijke woorden de gewonnen Prins Hendrik beker aan v. Welsenes, aanvoerder van Haarlem, uit. Ziehier eenige vragen, die ons aller belang stelling hebben. Het is daarom niet onaardig te vernemen hoe eenige clubbladen de ko mende indeeling zich indenken. Het clubblad van H.F.C. geeft bijvoorbeeld de volgende indeeling: Afd. A.: Ajax, D.F.C., H.B.S., V.S.V, (of Stormvogels) Sparta, H.V.V., Hilversum, (of 't Gooi), K.F.C., H.F.C. en Xerxes. Afd. B.: Feyenoord, A.D.O., Stormvogels (of V.S.V.) Blauw Wit, Z.F.C., 't Gooi, (of Hil versum), H.D.V.S., V.U.C., R.C.H. en West- Frisia. Een indeeling dus zooals deze tot op heden steeds in dien geest is samengesteld. Volgens het clubblad van H.D.V.S. zou deze vereeniging echter een geheel andere indee ling willen hebben en wel deze: Afd. A.: Blauw Wit, Ajax, Z.F.C., K.F.C., West Frisia, V.S.V., Stormvogels, 't Gooi, Hilversum en R.C.H. Afd. B.: H.F.C., A.D.O., V.U.C. H.B.S. H.V.V., H.D.V.S., Sparta, Feyenoord, Xerxes en D.F.C. Een indeeling dus welke voornamelijk op de geografische ligging is gebaseerd. Men gaat bij H.D.V.S. van het standpunt Uit, dat de voornaamste bezwaren voor een hoofdklasse wel de groote afstanden zijn, die men moet afleggen, daar deze steeds onge veer of meer dan 150 KM. zullen bedragen. Maar als men nu nagaat, dat wanneer D.F.C. en West Frisia in dezelfde afdeeling ingedeeld zouden worden, dit toch ook een afstand van 167 K.M. zou worden. Bij een dergelijke indeeling zouden de D.F.C.'ers voor een reisje! naar Enkhuizen per spoor, reeds voor negenen uit Dordrecht moeten vertrekken, om niet eerder dan half twaalf des avonds wederom thuis te zijn! En nu is het nog maar alleen Enkhuizen waarvoor men desnoods maatregelen kan treffen dat de afstanden niet te groot wor den. Doch wat moet er gebeuren als bijv. Alcmaria en Unitas het volgend seizoen zou den promoveeren! De reis van Gorinchem naar Enkhuizen bedraagt niet minder dan 191 K.M. En men zou niet eens op één dag per spoor heen en terug kunnen komen. Beziet men deze gegevens dan dringt toch de vraag naar voren, is dit nog steeds voet bal voor liefhebberij of niet. Voor ons land waar onze spelers toch nog steeds het spel om het spel spelen (althans behooren te spe len) zou dit toch wel iets teveel van het goede zijn. Behalve het voordeel, dat deze indeeling biedt door de minder lange reizen, lijkt deze indeeling toch ook voor de spelers zelf be langwekkender. Zoo zullen bijv. de spelers van Stormvogels en Z.F.C. meer voelen voor wedstrijden tegen R.C.H., BI. Wit en K.F.C. dan tegen H.D.V.S, V.U.C. en H.V.V. En wat de belangstelling betreft (het ware te wenschen dat deze eigenlijk heelemaal niet behoefde mee te tellen) wij zijn er van overtuigd dat wedstrijden zooals V.S.V. R.C.H., V.S.V.West Frisia ook meer belang stelling zullen trekken dan V.S.V.V.U.C., V.S.V.—H.V.V., om dan nog maar niet te spreken van de plaatselijke ontmoetingen tusschen V.S.V. en Stormvogels, Z.F.C. K.F.C., Ajax-Blauw Wit, die nu alleen in vriendschappelijke wedstrijden gespeeld kun nen worden. Er zijn zeer zeker wel eenige bezwaren aan deze laatste indeeling verbonden, doch het staat nog te bezien of deze tegen de vo'or- deelen zullen opwegen. Bovendien wanneer deze indeeling niet zou blijken te voldoen, dan kan men immers toch weer op de oude indeeling terugkomen. WU hebben nog geen andere clubstemmen gehoord, doch zouden wel eens willen weten hoe de andere vereenigingen over deze laat ste indeeling denken. Door de H. A. V. met flinken voorsprong gewonnen Goede hordenprestatie van Kaan Jr. Succes op de werpnummers Het fraaie Haarlem-terrein en het gun stige athletiekweer hebben mede dezen wedstrijd tot een succes gemaakt. De organisatie liep op rolletjes. Stipt op tijd werd geëindigd, hoewel hiervoor hooge eischen aan starter en wedstrijdleider ge steld werden. Dat „Haarlem" won was te voorzien, doch slechts door groote inspanning en vecht lust heeft de H. A. V.-ploeg zich de ster kere getoond van A. V. 1923 en Vlug en Lenig. De 100 Meter was vanzelf sprekend voor Berger. Ook Benz was in goede conditie en klopte de V. en L.-er De Boer. Het succesnummer werd de 110 M. hor den. A. Kaan en W. Kaan wonnen beiden hun serie in goeden stijl. In de finale con centreerde aller aandacht zich op de fraaie wijze, waarop W. Kaan de horden nam. Zijn tijd van 15.5 sec. is gelijk aan het record, dat hij langen tijd thans gehad heeft. De 800 M. finale werd een felle strijd tusschen Nieuwland en Lijflander. Bij een aanval in de laatste ronde, vergde Nieuw land te veel van zijn krachten en moest opgeven. Sassen en Brandenburg sleepten nog eenige punten in de wacht. Effern domineerde op de 1500 en bleef de loopers van Feijenoord glansrijk de baas. Effern krijgt steeds meer routine en heeft a.s. Zondag goede papieren. Het werpen was een succes. Alle drie eerste plaatsen werden door Haarlemmers bezet. Eysker won zoowel kogel als discus. Vooral zijn discuswerpen was prefect en met 40.65 M. bleef hij enkele decimeters onder het record. Ook Coster heeft hier goede vorderingen gemaakt. Kogelstooten bracht een middelmatige prestatie van Eysker, die niet over de 13 Meter kwam. Speerwerpen nam Visser met 8 Meter voorsprong voor zijn rekening. Wat doet deze jeugdige Haarlemmer op de kampioen schappen? Een nieuw record? Hoogspringen lag hem eveneens goed en vlot sprong hij 1.75 in gezelschap van Kam- stra, Nieuwland en Kuil, zoodat hier de punten gedeeld werden. Van Welsenes klopte den recordhouder De Boer op verspringen met 15 centimeter. Zal Hannes a.s. Zondag revanche nemen of zorgt Van Welsenes voor een verras sing in casu recordverbetering? Hij is er toe in staat. Van der Zee en Schenk plaat sten zich 1 en 4 op polshoog .De zijwind belemmerde Van der Zee hooger den 3.70 te komen. Spannend waren de estafettes. Speciaal de 4 mal 400 M., waar Hoogerwerf zijn laat ste 400 M. in Holland liep en in subliemen stijl de Haarlem-ploeg nog op de derde plaats bracht. Voor het overige verwijzen wij naar de volledige uitslagen van dit geslaagde athletiekfestijn. De Haarlemmers maken een goede eind spurt met de Nat. Kampioenschappen op 8 Aug. als finish. De uitslagen luiden: 100 Meter hardloopen series: le serie: 1. Chr. Berger, Haarlem, 11,2; 2. K. Jansen, V. en L., 11,4; 3. W. Hen- nings, A. A. C., 11,4. 2e serie: 1. A. Benz, Haarlem, 11,4; 2. H. van Buren, V. en L., 11,5. 3e serie: 1. H. de Boer, V. en L., 11,3; 2. F. W. Hummel, Trekvogels, 11,4. 800 Meter hardloopen series: le serie:: 1. J. Hebers, V. en L., 2,6,9; 2. J. Brandenburg, Haarlem, 2,7,7. 2e serie: 1. H. Sassen, Haarlem, 2,8,3; 2. G. Lijflander, A. V. 1923 2,8,5. 400 M. Hardloopen series: le serie: 1. J. Prins, Bl.-Wit, 54,6; 2. W. Selten, A. V. 1923, 57,6. 2e serie: 1. Sierhuis, A. V. 1923, 54,-; 2. W. Lep, V. en L„ 55,2. 3e serie: 1. J. Dop, V.en L., 56,9; 2. J. Hogenkamp, Haarlem, 59,1. 4e serie: 1. W. Kok, Trekvogels, 52,4; 2. J. van der Booren, Haarlem, 53,1. 110 Meter hordenloop series: le serie: 1. A. Kaan, Haarlem, 16,3; 2. J. Karman, V. en L„ 18,3; 3. J. Otten, A .A. C., 19,3. 2e serie: 1. W. Kaan, Haarlem, 15,6; 2. j. Weber, V. en L„ 19,-; 3. Wommershui- zen, A. A. C., ,-. Hoogspringen met aanloop. Beslissing: 1. J. Kamstra, V. en L., 1,75 M.; S. Vis ser, Haarlem, 1,75 Meter; P. Nieuwland, Feijenoord, 1,75 Meter; Kuil, A. V. 1923, 1 75 Meter. 2. J. Krijgsman, V. en L. ,1,70 Meter; P van Leeuwen, A. V. A. C., 1,70 Meter; K. Snijders, A. V. A. C„ 1,70 Meter. Discuswerpen. Beslissing: 1. C. Eysker, Haarlem, 40,65 Meter; 2. D. Coster, Haarlem, 35,61 Meter; 3. J. Blankers, A. V. 1923, 34,325 Meter; 4. J. Selman, A. V. 1923, 32,785; 5. Houtzagers, V. en L., 29,98 Meter; 6. Loloff, Trekvogels, 29,635 Meter. A. Hoogerwerff, die door z(jn a,s. vertrek naar Indië voor het laatst uitkwam, heeft in de 4 x 400 M. estafette zoo juist het wisselstokje van v. d. Booren ontvangen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9