Laatste Nieuws Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs Aan onze Lezers Agenda 5 Augustus Agenda 6 Augustus Zomer-Rechtspraak Stofzuigerfiieis iAERTENS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Philips Radio-Toestellen De werkloosheid in de Ver. Staten STADSNIEUWS VERKEERSONGE VALLEN BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE SANTPOORT ZANDVOORT HILLEGOM VELSEN BEVERWIJK WIJK AAN ZEE EN DUIN IJMUIDEN CASTRICUM Sarteljorisstraat 18 - Tel. 10756 Alle merken stofzuigers Spoort al Uw kennissen aan hun vraaè' en oonb d- advertenties te plaatsen in onze eiS.en NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MARKTBERICHT RIJKSVISCH AFSLAG Staat van Besommingen 66 V8 6VS 5VS Opstand in de gevangenis van Sevilla Geen waarborg voor veiligheid Heden had in de gevangenis van Sevilla een opstand van gevangenen plaats. Deze opstand zou verband houden met de verdwij ning van. Rada, den mecanicien van Franco, die ongesteld was en deswege naar het zie kenhuis werd vervoerd, doch de gevangenen, die elke verklaring weigerden, begonnen met het smijten van eetketels en het vernielen van deuren en vensters. Zij deden een aanval op de tralies hun ner cellen, doch toen zij door de bewakers werden beschoten, kwamen zij weer tot kalmte. Een compagnie infanterie surveilleert in de omgeving der gevangenis, gereed om in te grijpen. De gevangenis, die reeds langen tijd bouw vallig is, biedt thans met zijn vernielde deu ren en vensters weinig waarborgen voor veiligheid. Plannen tot verbetering President Hoover heeft zich in een heden gepubliceerde mededeeling bezig gehouden met de pogingen der regeering, om het werk- yoosheidsvraagstuk te verbeteren. Reorganisatie van het departement voor arbeidsbemiddeling heeft tot resultaat ge had, dat in de afgeloopen vier maanden 638689 arbeiders aan werk zijn geholpen. Teneinde de werkloosheid te lenigen, wa ren 758 bouwplannen opgesteld, waarvan de kosten op 450 millioen dollar worden geschat. De machtigingswet door het Hongaarsche Hoogerhuis aangenomen Na de goedkeuring door het Huis van Al gevaardigden heeft gisteren het Hoogerhuis de machtigingswet aangenomen, waardoor hft Kabinet Bethlen voor den tijd van een jaar zoo verstrekkende volmachten krijgt, als het gedurende tien jaar van zijn bestaan nog nooit heeft gehad. Bij de debatten verklaarde Graaf Johan Hadik zich voor een Fransch georiënteerde politiek en sprak hij zijn goed keuring uit over de Zaterdag aan het adres van Frankrijk gerichte vriendelijke woorden van Graaf Bethlen in het Huis van Afge vaardigden. Gebouw „St. Bavo" Haarlemsche In koop Combinatie, half 9 Bevolkingsbu reau, 8 uur. Rembrandt-Theater „De Privé-secreta- resse" 2.39. 7 en 9.15 uur. Palace-Cinema „Luchtkasteelen", 2.30 en 8.15 uur. Luxor-Theater „De Luchthavik' en „De Prijs der Liefde", 2 30 en 8.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" R. K. Smedenpa troons, 8 uur Ledenvergadering Melk handel „De Landbouw", half 9 uur. Gem. Concertgebouw H. O. V.-concert kwart over 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling van 3 tot 4 uur door den heer Klaas kker Kembrandt-Theater „De Privé-secreta- resse" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace-Cinema „Luchtkasteelen", 2.30 en 8.15 uur. Luxor-Theater „De Luchthavik" en „De Prijs der Liefde", 2.30 en 8.15 uur. Het bezoek aan de Gladiolus tentoonstelling De gladiolustentoonstelling heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen, meldt het „Weekblad voor Bloemb.-Cult.". Een zeer groot aantal vakgenooten, die voor het overgroote deel als leden van Bloembollen cultuur doorloopend vrijen toegang hadden, heeft de driedaagsche tentoonsteling be zocht. Ook het publiek heeft zich niet onbetuigd gelaten, ondanks het feit, dat een paar mooie zomerdagen juist samenvielen met de tentoonstellingsdagen en menigeen de voor keur gaf aan een verblijf in de vrije na tuur. Op den openingsdag, Vrijdag 31 Juli, was het aantal betalende bezoekers 692. Zaterdag 1 Augustus passeerden 1644 be talende bezoekers de controle, terwijl Zon dag 2 Augustus 2095 betalende bezoekers werden genoteerd. Een totaal dus van 4341 betalende be talende bezoekers. Is de tentoonstelling werkelijk internatio naal geweest, zooais zij werd aangekon digd? Op deze vraag antwoordt het blad als volgt: Misschien niet voldoende in den zin van een verzameling van inzendingen van kweekers uit verschillende landen. Er waren ten slotte van de aangekondigde Engelsche, Fransche en Duitsche inzendingen, slechts van de laatste een tweetal tegenwoordig. In Engeland waren geen bloemen in bloei, zoo sterk zelfs, dat de heer Unwinn zijn over komst afmeldde, omdat hij dacht, dat het in Nederland wel net zoo zou zijn. En de Fran sche inzending kwam verwelkt aan! Maar wel geslaagd is deze internationale tentoon stelling als demonstratie van het internatio nale karakter der giadiolenteelt. Van alle deelen der wereld worden door Hollandsche kweekers de aanwinsten aangekocht en be proefd. Men kan er zeker van zijn, dat het juist is, wat een der Duitsche bezoekers dezer dagen rustig zeide: „Als wij meenen iets goeds te hebben, dan zal er toch eerst een Nederlander aan te pas moeten komen om het te introduceeren. Dan staat het pas vast of een nieuwigheid werkelijk goed is". En deze tentoonstelling is geslaagd, omdat ze een bevestiging is van wat internationaal bekend is: als er iets goeds zit in een va riëteit, dan haalt een Nederlander het er uit. Van alle „nationaliteiten" waren de nieu we en nieuwere aanwinsten. En al sprak Ne derland 'n duchtig woordje mee als land van herkomst van eerste klas-gladiolen, de inter- natlonaliteit van de geëxposeerde varië teiten verleende aan de tentoonstelling dub bel en dwars haar internationaal karakter. Installatie nieuwe burgemeester van Bloemendaal Zij, die morgen op de receptie bij den bur gemeester van Bloemendaal wenschen te ver schijnen, worden verzocht daarvan monde ling, telefonisch of schriftelijk opgave te doen ter secretarie. Gemeentelijke Avondschool voor Handelsonderwijs Toelatings-examens Na gehouden examens zijn toegelaten tot de le klasse: Maria van Andel, S. P. Bakker, W. Blaauw, P. F. de Boer, Christina Braakman, P. Broertjes, W. Disceveen, Elisabeth van Dijk te Bloemendaal, J. Frantzen, N. J. Jonker, C. Klerk, A. Kleijn, Maria Kramer, L. Kuijk, Femmina Lasschuit, Roza Leij- densdorf, F. J. Lindeman, F. A. Luesken, H. A. v. d. Meer, Johanna de Mooij, Maria Nies, K S. Oosterling, D. Oudshoorn, Ger- retje Plevier, Jannigje van de Polder, Wal- tje Radsma, M. J. P. Rip, Gretha Roozen- daal, H. M. de Ruiter, J. Ruijsenaars, Hen- drika Schlötz, H. G. Schuurhuis, J. Schwit- hal, J. W. Staats te Hillegom, A. J. van Twisk te Bloemendaal. W. Verdel, Gerar- dina Versteeg te Vogelenzang, H. de Vos, P. de Wilde, M. W. Willemse en Johanna de Zwarte. Afgewezen werden 17 leerlingen. Tot de 2e klasse: J. H. Bosman, Johanna de Jong, Elisabeth van Koningsbruggen, J. J. Kuik, Jeanne van der Schaar en D. Wesseling. Afgewezen werden drv leerlin gen. Tot de derde klasse: A. H. W. Geurtz, A. v. d. Meijden en J. C. van Riessen te Bloemendaal. Afgewezen 1 leerling. Tot de voorbereidende klasse: Sijntje Blaauw, D. Buur, A. de Droog, F. W. Ebert, J. Flury, J. C. Geuzebroek, Clara J. Groene- veld, P. J. Hamersveld, Cornelia van 't Hoff, Barendina Hooijen, J. P. W. Hommer- sen, Jeltje van Huissteden, A. Langeloo, H. Lenaarts, C. Smit, Ida Veenings, Catha- rina Wesselius, A. C. Wesselius, P. J. van Wunnik, Titia de Zaaijer en G. van Zon. Tot den vervolgcursus voor boekhouden: W. C. Barthel, G. J. Derks, A. Druijff, G. Jalink, J. Kok, M. W van Olst, A Oster- thun. L G. Pierlot, S. L. v. d. Peijl en P. C Teeuwén. Ruim 400 zaken voor het kantongerecht We weten het reeds lang, de rechtspraak gaat niet over een pad van rozen. We heb ben dikwijls medelijden gehad met de arme rechters, die na een vermoeiend verhoor van verdachte en getuigen, dikwijls half twee in den middag konden gaan lunchen, terwijl het 11-uurtje, in koffie- en chocolade uitgedrukt, jammerlijk was vervallen. We hebben ons zelf daarbij uitgescha keld, omdat de bescheidenheid zulks eischt! Dat er in den zomer nog zoo hard door het Haarlemsche rechtscollege gewerkt wordt, zal velen niet bekend zijn. Augustus is de vacantiemaand bü uitne mendheid en men zou verwachten, dat het gebouw van Vrouwe Justitia aan de Jans straat verlaten zou zijn. Men zou daarbij denken aan kwiek paardrijdende substituut officieren, aan kantonrechters flaneerende in wit-flanellen broek in binnen- of buiten- landsche badplaatsen, aan griffiers, jode lende in een of ander hooggebergte. Niets is minder waar. Dit is een waan- gedachte van het ergste soort. Het kantongerecht, hedenmorgen 10 uur: De deurwaarder als gewoonlijk, geperst in een officieel zwart pak en gewrongen in een stijve, witte boord. De kantonrechter, de ammtenaar en de griffier, gebogen in den hoogen groenen zetel, omhuld door waardige toga's van uiteenloopende kwaliteiten. Een bij elkaar *spakt publiek, voorzien van dag vaardingen op allerlei gebied, op de be nauwde publieke tribune. De deurwaarder zuchfl.Vierhonderd zaken vandaag. Pfff „Pfff!" zuchtte het rechtscollege. „Pfff!" zuchtte het publiek. „Pfff!" zuchtte de Haarlemsche pers. De gordijnen van het enge, peuterige kamertje worden neergelaten om de zon fi naal uit te bannen Het geheel heeft nu het stempel van een rouwkamer. De gebruikelijke zaken passeeren de rol: Arbeidsovertredingen, dronkenschap, aan rijdingen annex daaraan, verkeersfouten, etc. Het kantongerecht hedenmiddag half een: De deurwaarder, nog steeds geperst in zijn officieele zwarte pak, -maar niet meer ver sierd met het stijve witte boordje. Het boordje is pap geworden. De kantonrechter c.s. badende in zomer- vocht! Het publiek, nog steeds wachtende op de tribune, met in de hand gekneld een kle verige, klamme dagvaarding. De deurwaarder zuchtNog geen honderd zaken voorbij! Gelukkig, vanmiddag komen er zwem- overtredingen aan het Zandvoortsche strand, misschien dat daardoor eenige verkoeling ontstaat. Het kantongerecht waarschijnlijk van avond om 6 uur Een dampende plas, waarop gekrulde dagvaardigen spelevaren Orgelbespeling Bij de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 6 Augustus, des na middags van 34 uur, door den heer Klaas Bakker, zullen de volgende werken worden uitgevoerd 1. Chaconne H. Purcell. 2. Concerto G gr. t. in 3 deelen (naar Vivaldi) J. S. Bach. Concert F. gr. t. (Cuckoo and Nightin gale) G F Handel. a. Adagio Allegro b. Allegretto ccn moto c. (Adagio) Allegro moderato (Fuga) Tema con variazioni op. 115, Intermezzo lirico. Etude symphoniQue, E. Bossi. 3. INBRAAK TE OVERVEEN De inbrekers op heeterdaad betrapt Hedennacht half één hebben ongenoode gasten wederom een bezoek gebracht aan het Paviljoen van den heer G. Hoffschlag aan den Nieuwen Zeeweg te Bloemendaal. De 21-jarige A. K. en de 18-jarige J. G. F. K., beiden uit Amsterdam, hebben het dak geforceerd en een van hen beiden is bin nengekomen, terwijl de ander op den uitkijk is blijven staan. Zij hebben een kaas en siga retten ontvreemd. Beide inbrekers werden door de Bloemen- daalsche politie op heeterdaad betrapt, ge arresteerd en voorioopig aan den politiepost te Overveen in arrest gesteld. Zij hebben beiden een deel van hun jeugd doorgebracht in het opvoedingsgesticht te Amersfoort. Auto gekanteld op den Zeeweg Dinsdagavond omstreeks vijf uur is een auto bestuurd door den heer S. uit Haarlem op den Zeeweg gekanteld. De auto was in het zand gekomen en door te krachtig rem men kantelde hij. Een inzittende heer en dame werden door glasscherven gewond. Van den auto was de carosserie beschadigd en waren de ruiten gebroken. Aanrijding op den Julianaweg Dinsdagavond half zeven zijn op het rij wielpad langs den Julianaweg te Overveen twee fietsers tegen elkaar gebotst. Tenge volge daarvan kreeg mej. T. uit Amsterdam een vleeschwonde boven de knie, welke door Dr. Lütge voorioopig werd verbonden. In het St. Elisabeth's Gasthuis werd de wonde ge hecht. Ondertrouwd: 4 Augustus: J. P. D. van Gelder en W. E. v. d. Broek. Geboren: 1 Augustus: z. van C. Vink Hoenderdos d. van C. Ellermeijer—van Vuuren d. van W. G. NijmeijerDriessen 2 Augustus: d. van A. M. F. Brouwer van Leuven d. van M. E. Kooijvan Welsum 3 Augustus: d. van L. M. M. ComansSehellart d. van L. A. Kroon Kuiper d. van P. Meiringvan Ameijde z van M. P. MarseljeLabeur 4 Augus tus: d. van J. G. L. v. d. Pol—Vernhout. Overleden: 3 Augustus: J. G. Visser, 41 j., Jelgersmastraat. Het concert der H. O. V. Het concert der H. O. V., gisteravond in Groenendaal, is wegens het slechte weer na de pauze af gelast. Personalia Mej. A. M. Vermeulen, al hier, slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij E. Kieft, Glipper- weg, een zilveren halskettinkje; de Wilde. Dahlialaan 25, Aerdenhout, twee celluloid poppen; J. v. d. Blom. Oosterlaan 5, een portemonnaie met inhoud; Mevr. Holdert, Jan van Goyensoraat 26, een vermoedelijk gouden armbandje; G. v. d. Asdonk, Bin nenweg 1, een voetbal; J. v. Poecke, Mo- lenwerfslaan 72, een kinderportemonnaie met inhoud; H. Faber, P. C. Hooftkade 6, een studentenmuts. E. Baljet, Heemstede laan 8, een rozenkrans in étui; D. Gielen, Lindenlaan 29, een schroevendraaier; J. v. d. Aardweg, Haarlem, een regenjas; A. IJts- ma, Heerenweg 22, een postduif; H. van Raamsdonk, Zwanenburgwal 98, Amster dam, een portemonnaie met inhoud; Bu reau van politie, Raadhuisstraat, een sleu tel, een ring met sleutels, een paar bruine dameshandschoenen en een huissleutel. Koninginnedag In een dezer dagen ge houden vergadering van het „Volksjaarfeest Wilhelmina" te Haarlemmerliede, is besloten om het jaarlijksche volksfeest te doen plaats hebben op 12 Augustus a.s. Dien dag zal ook plaats hebben een Na tionale Ringrijderij met paard en rijtuig, waarvan de aanvang is bepaald op 11 uur. Men zie verder de advertentie welke Za terdag a.s. in dit blad zal verschijnen. Eigenaardige automobilist In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een tot nog toe onbekende automobilist nabij de brug over de Lie, in het verlengde van den Rijks straatweg, twee jonge boompjes geheel af gesneden. Vervolgens is hij in botsing ge weest met de ijzeren leuning van de brug, waarin hij een ongeveer 2 M. groot gat boorde Wie zullen wethouder worden? Dins dagavond heeft de R. K. Raadsfractie een bijeenkomst gehad ter bespreking van de a.s. Wethoudersverkiezing. De besprekingen hebben nog geen eind resultaat gehad en zullen worden voortgezet in een nader te beleggen bijeenkomst, waar men dan definitief tot elkaar hoopt te ko men. Regen en concert Het concert, dat gis teravond gegeven zou worden door de R.K Harmonie „Soli Deo Gloria", in den tuin der theeschenkerij ,,'t Huis te Velsen", moest reeds na het eerste nummer, wegens de slechte weersomstandigheden worden gestaakt. Gekozen In een te Groningen belegde vergadering is opgericht de Algemeene Bond van Agenten van Nederlandsche Brou werijen. Tot penningmeester is gekozen de heer E, H. Brokmeier. Geen vindersloon Meestal is eerlijkheids begrip gebaseerd op vindersloon, vooral als het een waardevol voorwerp betreft. Dat er echter ook altijd nog menschen zijn, die ge lukkig alleen tevreden zijn met de daad van eerlijkheid, werd door een dame bewezen, die een gouden armband-horloge met diamanten vond. Zij stelde zich tevreden met het depo- neeren van het gevonden voorwerp en om alle andere gevolgen te vermijden, wilde ze zelfs haar adres of naam niet verder op geven. Onvoorzichtig spel Terwijl twee knapen aan het strand aan het stoeien waren, werd een der knapen aan het hoofd ge raakt door een stuk hout, waarmede spe lenderwijze gegooid werd. Vrouw: „Dacht je dat ik zoek ge raakt was, mannie?" Man: „Nee ik ben nooit een optimist geweest." (Bulletin) Hij stortte bewusteloos neer. In een strand tent trachtte men hem met koud water tot bewustzijn te brengen, waarin men eerst na langdurige pogingen slaagde. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Leendert Anthonie, zoon van H. Bluys en A. C. Koreman; Thtodorus Christian, zoon van Th. C. Allebes en J, M. Verstegen; Agatha, dochter van J. Beemster en A. Visser; Jan, zoon van J. Beemster en A. Visser; Willy, dochter van W. Paap en N. Zwemmer. Ondertrouwd: R. Manheim en J. Citroen. Overleden: V. P. Schaap, oud 47 jaren. Jubileum H. Volger De heer Volger, hoofd van school D, mocht van nabij en van verre en van verschillende richtingen bewijzen van achting en waardeering ont vangen bij zijn jublieum, waarbij hij den dag herdacht, dat hij voor vijf en twintig jaar bij het Zandvoortsche onderwijs be noemd werd. Verschillende officieele besturen en com missies hadden bewijzen van belangstelling gezonden, o.a. het Gemeentebestuur een groot bloemwerk. In het geheel Waren er meer dan vijftig bloemstukken. De zeereerw. heer pastoor Wijnker, ds. Tromp, het Joodsche Kerkbestuur en ds. Padt kwamen den jubilaris persoonlijk ge- lukwenschen. Ook burgemeester Van Alphen kwam als ouder van zijn belangstellende waardeering getuigen. De Zandvoortsche Muziekkapel bracht 'n serenade, welke veel belangstelling trok. De heer Scheps op pad Debat in Salvatori te Amsterdam Liever Turksch dan Paapsch Omtrent de gisteren door ons aangekon digde debat-vergadering in Amsterdam, waar de heer Scheps het woord sjou voeren, lezen wij de volgende beschouwing in „De Tijd": Men schijnt het kibbelen maar niet te kunnen laten. Langen tijd reeds zijn de anti-katholieke colportage en de tegen-actie der onzen -aan den gang en het komt maar niet tot een einde. Als nieuwe phase in deze historie kwam Maandagavond de echt-Hollandsche „oplos sing", een debatvergadering in „Salva tori". Gelukkig hebben de meesten zoo lang zamerhand wel geleerd ook in debat-ver gaderingen de allure van een weldenkend mensch aan te nemen, zoodat het er tame lijk kalm aan toeging. Maar zelfs van een kalm gehoor kan men wel eens te veel vergen en dat deed ook de heer Scheps, de spreker van de Protestant- sche Debatclub, welke de vergadering had uitgeschreven. Terecht werd er later door den katho lieken debater, den heer P. de Waart op wezen, dat het geen pas geeft, uit burger lijk fatsoen alreeds niet, om in een verga dering, waar men katholieken aanwezig kon achten, te spreken over „mijnheer" Aenge- nent en „mijnheer" Pius Elf, te beweren, dat het vreeselijk is, dat katholieken en Protestanten den naam Christen met elkaar gemeen hebben. Het inronische was was wel maar daar lachte men om inplaats van er kwaad om te worden dat de heer Scheps verklaarde, indien hij met een katholiek tezamen tegen een muur zou worden gezet om te worden doodgeschoten, te zullen verzoeken om apart den dood te mogen ingaan. Verbeeld je, tegelijk met een Rooomsche te worden neer- gekogeld, welk een schande! Uit deze paar aanhalingen kan reeds duidelijk worden op welk peil de inleiding stond tot het debat, dat, het moge to eer van de onzen worden gezegd, kalm was, weloverwogen en liefderijk. De Protestantsche inleider had het wel voortdurend over liefde en verdraagzaam heid gehad en over de vrijheid van mee- ningsverschil vooral, maar, alsof het was om zich meteen te corrigeeren, volgde daar onmiddelijk een of andere hatelijke zet op tegen de Roomschen. Het lust ons niet de afgedankte argumen ten, welke van bepaalde Protestantsche zijde tegen ons worden aangevoerd een voor een te herhalen. Natuurlijk moesten er ook de katholieke ziekenhuizen weer worden bijgehaald, welke nergens anders voor zouden dienen dan om arme stervende stakkerds nog gauw den Hemel binnen te sleepen en hun het lezen van „Het Volk" of „Tribune" onmogelijk te maken. Over Z. H. den Paus noteerden wij nog den mooien zin: Pius is Paus van Rome maar geen Heer van Nederland. Waar de grenzen van Nederland beginnen, houdt de macht van den Paus op. Verder wekte de spreker zijn hoorders op om goed in de gaten te houden welke win keliers op eenigerlei wijze de tegen-actie hadden gesteund (om hen te boycotten natuulrijk) en tot slot kwam de heldhaftige verzekering, dat, als de politie dan niet voor de orde kon zorgen, zij er zich mede zouden gaan bemoeien. Van katholieke zijde werden, zooals ge zegd, de te berde gebrachte argumenten op kalme en waardige wijze weerlegd. De aanhalingen uit parochieblaadjes wer den door den spreker van onzen kant terzijde gesteld, omdat hij, betoogende zijn verweer op breede basis te willen houden, niet wilde ingaan op dingen, die uit een beperkten gezichtskring zijn geschreven. De houding van het meerendeel dei- luisteraars was welwillend neutraal, alleen een enkele heetgebakeerde juffrouw wierp nu en dan haar schel geluid door de zaal. Nadat behalve door den heer Paul de Waart, vice-voorzitter van „De Klare Waar heid", het woord was gevoerd door den heer Jan Bakker, voorzitter van de R. K. Propa ganda Club, zagen andere aanwezige katho lieken van debat af. Vervolgens kwamen nog socialisten communisten en „Dage- raad"-menschen aan het woord. De heer Scheps bleef ten slotte staan aan de kant van de socialisten. Met de katho lieken kon h(j geen vriendschap sluiten zoolang het huidige katholieke stelsel blijft gehandhafd. Uitvoerig ging spr. in op het geen de heer de Waard had gezegd, nochtans met voorbijgaan van diens voornaamste objecties. Spr. eindigde met Limburg aan te voeren met citaten uit „De Vrijdenker" en na interruptie van den heer de Waart, dat dr. Jacobs anders had verklaard, werd de ver gadering vrij potseling gesloten. Op straat was een sterke politiemacht aanwezig. De vergadering ging ordelijk uiteen. Concert Programma van het concert, te geven door de Harmoniekapel „De Een dracht" te Velsen, in de muziektent in het park „Velserbeek" op Donderdag 6 Augustus a.s., des avonds van 7.459.45 uur. 1. Vers l'Avenir, marseh Sam Vlessing 2. Ouverture Rosamunde Schubert 3. Souvenir de l'Arlesienne G. Bizgt Arr. Sam Vlessing 4. Peer Gynt E. Grieg Arr. Th. Barnier a. Le Matin b. La Mort d' Ase c. La danse d' Anitra d. Dans la halle du Roi 5. Ein Fest in Aranjuez J. Demersseman 6. Souvenir de Ballet Sylvia Delibes Arr. Sam Vlessing 7. La Housarde, Valse Militaire, L. Ganne 8. Czardas No. 1 Gustaaf Michiels Arr. Michel Krein Ringrijdersvereeniging „De Prins" In hotel „De Prins" hield de Ringrijdersvereeni ging van denzelfden naam Dinsdagavond een algemeene ledenvergadering, welke ouderge woonte zeer slecht was bezocht. De voorzitter, de heer J. van Gameren, kon dan ook niet nalaten hierover zijn teleur stelling uit te spreken, te meer daar op deze vergadering een beslissing moest worden ge nomen over de bestuursvoorstellen inzake het houden der ringrijderij en behendigheidswed strijd voor motoren. Hierna las de heer H. H. Meijer het verslag voor der vorige jaarvergadering met den daaraan verbonden feestavond, hetwelk werd goedgekeurd. Het financieele verslag van den penning meester, den heer A. van Zadel, sluitende in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 606.88 met een overschot van 14 cent, zal. door een commissie, bestaande uit de heeren W. v. d. Raadt en J. Schipper, worden ge- troleerd. De heer van Zadel ontving den dank der vergadering voor zijn beheer. Met algemeene stemmen werd besloten de wedstrijden op 25 Augustus te laten doorgaan, n.l. voor den middag de behendigheidswed strijden en na den middag de ringrijderij. De heer Meijer lichtte het door de com missie ontworpen plan voor de behendigheids wedstrijden toe. Na eenige discussie werd dit ontwerp goed gekeurd. Den rijders zal worden medegedeeld, dat zij niet tegen ongevallen verzekerd zijn. Ten opzichte der ringrijderij werd besloten, dat de deelnemers op tijd moeten rijden, dit om onaangenaamheden, welke zich wel eens hebben voorgedaan, te voorkomen. Wegens bedanken van den heer J. Kuiper en de hoognoodige uitbreiding van het be stuur, werden hierin gekozen de heeren A. P. Langendijk, J. Th. Verzijlberg en W. v. d. Raadt, die allen hun benoeming aannamen. Bij de nu volgende rondvraag werden nog enkele regelingen voor de a.s. wedstrijden be sproken. Tenslotte deelde de heer C. B. Koopman mede, dat hij, gezien den minder goeden toe stand der kas, besloten had twee zilveren bekers beschikbaar te stellen, n.l. één als wis- selprijs voor de ringrijderij en één als eerste prijs voor de behendigheidswedstrijden. De voorzitter dankte den heer Koopman voor deze royale gift, waarna hij de vergade ring sloot. R.K. Ver. „Voor 't schoolgaande Kind" Nu bij de warmte der laatste dagen 'n tochtje naar en een verblijf ta Wijk aan Zee zeker een genot is en de gezondheid der kinderen ten goede komt, meenen wij goed te doen de ouders of verzorgers er op te wijzen, dat de deelname aan de tochtjes der volgende week, voor zoover nog niet opgegeven, uiterlijk Donderdagavond (6 Aug.) aan de bekende adressen moet geschieden. De groene kaar tjes zijn Zaterdag 8 Augustus afgeloopen. Het onweer Gisterenavond omstreeks 9 uur heeft boven Kennemerland een zwaar onweer gewoed, dat vergezeld ging van lang durige plasregens. Hoewel de bul, die snel uit het Noord-Oosten naderde, langen tijd aanhield, werden geen ongevallen veroor zaakt. Des nachts woedde opnieuw een hevige onweersbui, die de eerste in hevigheid over trof en die zich kenmerkte door een bijzon der groot aantal ontladingen. Boven de duinstreek ontlastte zich een ware wolkbreuk, die op sommige plaatsen met hagelslag vergezeld ging. Aan de te velde staande gewassen werd echter geen noemenswaardige schade aangericht. Bij den heer A„ wonende aan den Boe- weg in de gemeente Wijk aan Zee en Duin, sloeg de bliksem met een daverenden slag op den schoorsteen en vernielde een gedeelte van het dak. Gelukkig voor de hevig ge schrokken bewoners veroorzaakte het hemel vuur geen brand, terwijl de leden van hret gezin geen letsel bekwamen. Meerdere on gevallen heeft het onweer in deze omgeving niet veroorzaakt. HEEMSTEDE Burg. Stand. Geboren: Catharina Wil helmina Maria, d. van A. M. J. van Pampus en H. J. M. Bos. Antonius, z. van A. Schellevis en W. de Boer. Gerardus, z. van G: Limmen en C. de Ruyter. Overleden: H. Duin, 41 jaar, echtgenoot van Cath. van Baar. Fransch opleidingsschip Alhier is gis teren aangekomen het opleidingsschip der Fransche Marine „Ancre". Het schip is la ter naar Amsterdam opgestoomd. Paardensport Voor de op Donderdag a.s. te houden harddraverij zijn de volgende paarden ingeschreven: 1. Fretchen, eigenaar D. Beets, berijder D. Beets, Beemster, Han dicap 310; 2. Maggy Henry, eigenaar J. Schoon, ber. F. Broers, Medemblik, 305; 3. Renthner, eig. J. W. Borst, br. Jb. Borst, Castricum, 320; 4. Baron Silvester, eig. stal Vitesse, br. E. Maathuis, Groninge.n 305; 5. Catriene Spier, eig. G. Hart, ber. G. Hart, Medemblik, 315; 6. Meteor, eig. K. Kart, ber. G. Hart, idem, 305; 7. Riva D., eig. J. Prin- se, ber. A. Prinse, Zaandam, 300; 8. Harold, eig. J Prinse, ber. A. Prince, Zaandam, 305; 9. Miss Zelda Peter, eig. S. v. d. Oord, ber. idem, Haarl'meer, 320; 10. Qualiteit, eig. J. Vergaij, ber. idem, Purmerend. 305; 11. Janet Harvester, eig. K. Faames, ber J. Vergaij, Amsterdam, 325; 12. Capt. Bruane, eig. G. Vergouw, ber. K. Bakker, Castricum, 305; 13. Oplooper, eig. idem, ber. idem, Castricum, 305; 14. Odessa, eig. J. W. Borst, ber. J. v. Leeuwen Sr., idem, 315; 15. Uniform, eig. idem, ber. idem, Castricum, 305; 16. Silent Nancy, eig. Th. Smit, ber. W. Geersen, Alk maar, 305; 17. Malie B„ eig. H. Thies, ber. W. Geersen, Hoorn, 315; 18. Queen Ethel, stal Lancier, ber. Bakker, Hilversum, 320; 19. Pieternel, eig. W. Vessles, ber. J. v. Leeu wen Jr., Beverwijk, 305; 20. Sally Harvester, eig. W. Vessies, ber. J. v. Leeuwen Jr., Be verwijk, 320; 21. Politesse, eig. C Thijms, ber. P. Outenaar, Heemskerk, 300; 22. Marie P., eig. A. Witteveen, ber. A. Witteveen, Schoorl, 305; 23. Omega, eig. C. Verhorst. Beverwijk, 305; 24. Petite Amie C., idem, idem 295, IJMUIDEN, 5 Aug. 1931 Tarbot per kilo f 1.601.30, Griet per 50 kilo f 70 25, Tong per kilo f 3.10—2.35, Middetl Schol per 50 kilo f 41, Zet schol per 50 kilo f 46 33, Kleine schol per 50 kilo f 2711, Rog per 20 st. f 30, Vleet p. st. f 3.502.15. No. 5 5 Aug. Pieterman en Poon per 50 K.G. f 4.202.10. Groote Schelvisch per 50 K.G. f 41. Middel Schelvisch per 50 K.G. f 36—28. KI. middel Schelvisch per 50 K.G. f 18—11.50. Kleine Schelvisch per 50 K.G. f 8.502.60. Kabel jauw per 125 K.G. f 7545. Gullen per 50 K.G. f 16—1.90. Leng per stuk f 0.60—0.59. Heilbot per K.G. f 1.35. Wijting per 50 K.G. f 3.101.80. Koolvisch per stuk f 0.20. Ma kreel per 50 K.G. f 85.50. Versche haring per kist f 3.10—1.65. van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen STOOMTRAWLERS Amsterdam, IJm. 58, 3100.Christine, 3200Mies en Truus, 2100.Luther, 2000.Derika 2, 1900.Penelope, 1700.—; Avilla, 1300.—; Donald, 12300; O. N. 152, 3300.—. LOGGERS K.W 56, 650.—. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cable) Berlijn ZUrich Rome Madr id Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen ••••«•••••••••a Warschau 9.69 34.53 12.04 2.47/ 58.60 48.25 12.95 22.10 66.30 66.30 66.25 7.30 34.80 9.74 34.63 12.05 2.48/ 58.90 48.35 13.05 22.30 66.40 66.50 66.35 7.40 34.90 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 19S1 Vorige Koersen S taats leeningen 5 Nederland 1919 4 Nederl. 1916 4 J4 Nederl. 1917 4% Nederland 1931 4K N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mü. industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott Tapanoeli Serbadjadi SUau v I. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomt Scheepvaart-Unie Marine ymm. Marine pref duiker H V A oerworedjo Tstenianden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Dell ■ostkust "enembah taxwell poorwegen UnlOD Pacific Wabash Jhlc. Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr r"!ongatie 102 102/ 102a/i6 10015/le 97 V8 102/ 99% 116% 152/ 147 81 80 531/a 51/ 35 755/8 10% 8% 247/ 240% 527/le 497/8 401/g 39 6 125/8 30% 30 67 66/ 182 23/ 201/ 192% 100 5 85/8 6 53/8 73 68% 55Vg 55 35 33 19 40 - 18% 36 35 32 2u/i, 9 7% 38 105 104 7% 8 302% 287 21 82 47.50 169 157% 199% 190 28 V8 28 248 235 40 155 150/ 129/i6 5 259/16 20/ j 20/ 102 102/ 1021/16 10015/u 971/. 100/ 99/

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2