Uit den Omtrek Inboedelveiling Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs N.V. AUTOBUSDIENST MOOY ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Bliksembeveiliging Wanneer het 't comfort der reizigers geldt gezeteld De Gezondheidscommissie, te Bloemendaal Vracht-auto door trein vernield VERKEERSONGE VALLEN NOORDWIJK Opening winkelweek NOORDWIJKERHOUT Auto gekanteld SASSENHEIM HALFWEG ZANDVOORT LISSE VOORHOUT HILLEGOM HEEMSTEDE Opdracht AERDENHOUT KENNEMERLAND IJMUIDEN BEVERWIJK VELSEN MARKTBERICHT RIJKSVISCH AFSLAG Staat van Besommingen MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Philips' Radio-toestellen Vorigs Koersen Intern. Nickel IIMM Marine pref•*M 102u/ie 102% 102% 101% 97 100% 98% 115% 145% 76% 50% 35 67% 9 234% 49% 38% 5% 12% 30% 68 174 23% 192% 95 5 67% 54 31% 35 35 30 285 19% 80% 43 151 187 27 235 40 149% 12%, 5 25%, 20% 1%% NIEUWE GRACHT Anno 1909 Voor de eerstvolgende Veiling van Meubilaire Goederen kunnen vanaf heden wederom Goederen ten verkoope worden ingebracht of afgehaald. Makelaar P. HOOGEVEEN Lzn. Examen hoofdacte HAARLEM, 5 Augustus. Geëx. 8 vr. cand. Geslaagd de dames D. I. E. U. Boeke, J. P. Leeners, M. J. Poldermans. M. E. Weyn- schenk, allen Haarlem. Verschenen is het jaarverslag der Gezond heidscommissie, gezeteld te Bloemendaal c.a., over het Jaar 1930. Daaraan is ontleend, dat de sterftecijfers bedroegen te Bennebroek 60, Bloemendaal 172, Haarlemmerliede e.a. 33, Heemstede 140, Zandvoort 65. Inzake de bekende klacht over een vuil nisbergplaats te Bloemendaal zegt het ver slag, dat verluidt, dat door een der omwo nenden een proces tegen dien aannemer aanhangig zal worden gemaakt, om dezen te beletten het bedoelde welland over zijn weg te bereiken. Indien dit met gunstig gevolg wordt bekroond, zal een einde komen aan een toestand, die, naar het oordeel der commissie, noch door Haarlem, noch door Bloemendaal mocht worden geduld. Op een onbewaakten overweg in de Haarlemmermeer Op den spoorwegovergang van de Haar lemmermeerlijnen aan dén Sloterweg zag de bestuurder van een beladen vrachtauto toen hij den weg wilde oversteken, den aanko menden trein te laat, met het gevolg, dat de auto door de locomotief gegrepen en nage noeg geheel vernield werd. De chauffeur kwam met den schrik vrij. RECHTS GAAT VOOR! Op de Amsterdamsche vaart had gister morgen een aanrijding 'plaats tusschen een drie-wielige melkfiets en een vrachtauto. De bakfiets kwam uit de Nagtzaamstraat en de auto uit de richting Amsterdam. De bestuurder van de bakfiets veroorzaakte de botsing, doordat hij aan het van rechts komen de verkeer geen voorrang verleende. De bakfiets schoot door de botsing achter uit en kwam daardoor- in aanraking met een luxe-auto, toebehoorend aan iemand uit Heemstede en rijdende in de richting Am sterdam. Alle drie de voertuigen werden beschadigd. Tegen den melk', enter M. is procesverbaal opgemaakt. RICHTINGWIJZER OMVER Hedenmorgen omstreeks 3 uur reed de chauffeur van een vrachtauto, geladen met bloembollen en rijdende op het Plein in de richting Wagenweg, een richtingwijzer voor het verkeer omver, tengevolge waarvan de auto aan de voorzijde ernstig werd bescha digd. De bollen werden op een anderen auto overgeladen. De auto is later weggesleept. Uitslag der jury Dinsdagavond werd een winkelweek ge opend, die werd voorbereid door de Noord wij ksche winkeliersvereeniging. Dit jaar wordt de winkelweek wat vroeger gehouden dan voorgaande jaren, als attrac tie voor de gasten en om zoo mogelijk de winkelweek nog meer productief te maken. Deze winkelweek staat ook in het teeken van samenwerking met andere vereenigingen zoo als de vereeniging voor Vreemdelingenver keer en de Noordwijksche Reddingsbrigade en de onmisbare hulp van de Echo der Dui nen. De voorzitter van de N. W. Vereeniging, de heer S. P. C. van Wely opende deze winkel week in een der zalen van het Oranje Hotel, waarbij juryleden van de vereeniging en ge- noodigden tegenwoordig waren. In een keurig speechje verwelkomde de voorzitter de aanwezigen, vooral de jury en de afd. Oegstgeest, en d envoorzitter van Vreem delingenverkeer. Spreker memoreerde de goede samenwerking met de andere vereeni gingen in Noordwtjk en zegt voor die samen werking dank, bijzonder hen, die medailles hebben beschikbaar gesteld. Ondanks de minder gunstige tijden meende de N. W. ver eeniging een winkelweek te moeten organi- seeren en het deed den voorzitter goed dat zoovelen zich bijzonder veel moeite getroos ten, om in dezen drukken tijd hun etalages te verzorgen zooals zij dit nu deden. Met den wensch dat deze winkelweek moge slagen, opende de voorzitter deze winkelweek. Hierna voerde de voorzitter van V. V. de heer J. J. van Capelle het woord, dit: met een schat van woorden het bestuur gelukkig prees met het mooie en opbouwende werk in het belang van de badplaats en bracht als welgemeende wensch van V. V. aan het bestuur van de N. W., dat de winkelweek mag slagen en de resultaten voor den deelnemers goed moge zijn. De jury bestaande uit de heeren J. B. Bak ker, H. de Wilde te Leiden en Hakkert uit Den Haag begonnen hierna aan het werk terwijl de Echo der Duinen een vroolijke marsch door het dorp maakte. De uitslag der beoordeeling van de jury is als volgt: le prijs W. C. Admiraal, en lauwerkrans der gemeente; 1, prijs L. Koelewijn met de wisselbeker en een prijs als meest verkoop bare etalage beschikbaar gesteld door Bols; le prijs, Küpferschmid met medaille van 't bestuur! le prijs, J. C. Ruigrok v. d. Werve met medaille van V. V.; le prijs, G. J. van Egmond met medaille van Zeebad. 2e prijzen: A. Stramrood, J. V. Rooyen met reclameplaat; J. C. Roosdorp met med. voor zitter; P. van Rijswijk met 2e etalages; Chr. v. .d Voort en K. Passchier. 3e.prijzen: N. C. Admiraal, O. Zeeweg, Joh. de Wit, W. Poorter met 2 etalages, J. de Ruiter en A. C. van Asten. 4e prijzen: J. Reekers, J. v. Kan, Das Strandmagazin, P. Langendijk, de Hollanderr- K. Toonen, W. Choufour, W. Kruger. Over- velde. 5e prijzen: M. Brederode, Poortier, P. Waal, Lamens, J. C. Caspers, J. J. Hoek, J. Mooye- kind, Banek, Bronst. Een eervolle vermelding: W. v. d. Lee, V. Ph. Braun, L. Duindam, S. de Roos, J. de Lange, Mej. Onderwater. Volgens de juryleden was er ditmaal over het algemeen beter geëtaleerd dan voorgaan de jaren, maar er waren minder uitblinkers. De punten die de jury toekende waren laag, dat dus een aansporing moet zijn in het ver volg meer z'n best te doen. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Jac. v. d. Vort, is benoemd als onderwijzer aan de Cornelius Musiusschool te Delft. Etalagewedstrijd. De secretaris van de O. V, deelt ons mede, dat de etalagewed strijd, die was vastgesteld op 1 September a.s., op verzoek van deelnemende winkeliers, is vastgesteld op 27 Augustus a.s. Zilveren jubileum. Den 13en Augustus a.s. zal de heer L. v. d. List den dag herden ken dat hij 25 jaar bij de gemeente-gasfa briek als fitter in dienst is. Het zal den jubilaris zeker niet aan be langstelling ontbreken. Marschavond. 13 Augustus a.s. zal het fanfarecorps „Excelsior", als bijzondere at tractie, een marschavond geven in de tent op het Lindenplein, aanvangende des avonds half negen. Concert Dinsdagavond gaf de Harmo nie St. Jeanne DArc een mooi concert in de gemeentelijke Muziektent. Na een frissche onweersbui, welke straten en wegen afspoelde en opfrischte, was het geen wonder dat een vrij talrijk publiek aanwezig was om te luisteren naar de zeer goede muziek. De verschillende nummers werden onder leiding van den directeur, den heer De Haan, zeer verdienstelijk ten ge- hoore gebracht. Na elk nummer klonk een welverdiend applaus. Zilveren Professiefeest van de eerw. Zus ter M. Albertha Dinsdag werd in alle eenvoud het zilveren Professiefeest gevierd was de alom bekende Eerw. Zuster M. Al bertha, van de orde der Eerw. Zusters Do minicanessen van Den Bosch, die al eeni- ge jaren met de wijkverpleging is belast, uit gaande van de plaatselijke afd. van het Wit-Gele -Kruis. 's Morgens om 9 uur werd in de smaakvol versierde kapel van het Zusterhuis een H. mis van dankbaarheid opgedragen door den Zeereerw. Heer Pastoor* H. J. M. Quant, Pastoor der St. Jozef-parochie en geestelijk adviseur der vereeniging. Hierbij waren, be halve het bestuur ook enkele genoodigden aanwezig. Na de H. Mis kwam men in de feestelijk versierde speelzaal der Bewaar school v. d. St. Jozefschool bijeen, en werd de Jubilaresse, na door Dr. Wüsten, het med. lid van het bestuur, bij ontstentenis van den voorzitter, den heer Burgemeester van Iersel, toegesproken en werd haar namens het be stuur een zilveren verpleegster-horloge aan geboden. Tevens werd haar ook een pracht- cadeau aangeboden dat geschonken was door de leden van het Wit-Gele-Kruis.» Dit bestond uit een verzilverd wierookvat, een verzilverde godslamp en een stel verzilverde canonborden. Alles voor de vernieuwde en vergroote kapel der Eerw. zusters. In de middaguren werd een receptie gehouden in een der schoollokalen waarvan door velen werd gebruik gemaakt om de door allen zeer geziene en beminde zuster te complimentee ren. Zilveren Professiefeest Dinsdag vierde de Eerw. Zuster Alberta, van de Orde dei- Zusters Dominicanessen, alhier haar 25-ja- rig professiefeest. Des middags werd een druk bezochte re ceptie gehouden in de versierde lokalen van de fröbelschool. Als geschenken werden, aangeboden na mens het bestuur van het Wit-Gele Kruis een zilveren verpleegsters-horloge en na mens de leden van het Wit-Gele Kruis een zilveren wierookvat, godslamp en canonbor- c'en. Het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door den loco-burgemeester, den heer E. Oostdam Hzn. en den secretaris, den heer J. Pijnenburg, die blijk gS.ven van waardeering voor het zeer verdienstelijke werk dezer zuster. Op het kruispunt aan de Vlashove alhier, werd een luxe-auto op zijde gegrepen door een kleinen Ford-bestelwagen. Beide auto's werden beschadigd. De be stelwagen kantelde en moest worden wegge sleept. Burgerlijke Stand Geboren: Alphonsius Gerardus, z. van P. C. de Zwart en J .C. Par son Theodorus Johannes Gerardus, z. van P. Th. Elstgeest en C. C. van Leeuwen Marcellus Hubertus, z. van B. Langeveld en C. A. J. Rijken Krijn, z. van J. van Dijk en J. Jonker. Ondertrouwd: A. G. van Schaik, 30 j. en G. Dannijs, 24 j. Overleden: F. H. de Keuning, 80 j., weduw naar van M. E. Rietbergen. Jubileum Den 15en Augustus a.s. her denkt de heer A. L. Verhoog den dag waarop hij voor 25 jaar als gemeente-opzichter in dienst der gemeente kwam. Het zal de nobele figuur dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. NOTARIS TEN BRUGGENCATE f In het Diaconessenhuis te Leiden is giste ren in den ouderdom van 67 jaar overleden de heer G. ten Bruggencate, sinds 1904 no taris te dezer plaatse en aan wien Dinsdag 14 Juli met ingang van 1 Augustus van dit jaar eervol ontslag als zoodanig was verleend. De deelneming met het plotseling verschei den van dezen geachten ingezetene is alge meen. Rijwiel-controle Gistermorgen hadden verschillende rijksambtenaren geassisteerd door de plaatselijke politie post gevat bij de brug over de Ringvaart. Alle wielrijders ko mende uit de Haarlemmermeer moesten af stappen en werden gecontroleerd of ze aan hun belastingplicht hadden voldaan, voor zoo ver ons bekend, vielen er geen slachtoffers. Loterij De trekking van de loterij Kring Noord-Holland ten bate van het H. O. „Mgr. Mutsaers" welke aanvankelijk was bepaald op 31 Juli j.l. is uitgesteld tot 3 Sept. a.s. De openbare behandeling van de kwestie der Dultsch-Oostenrijksche Tolunie voor het Permanente Hof van Int. Justitie is geëin digd. Een snoepgrage dief Door een ruit te vernielen van een der kiosken aan het Sta tionsplein, heeft een dief de gelegenheid ge kregen uit de etalage daarvan een blik amandelbroodjes en toffees te ontvreemden. Reeds eerder heeft men daar op gelijke wijze zich van zoet bediend. Een onderzoek is in gesteld. Gasten in den nacht Eenige personen uit Amsterdam hadden zich 's nachts naar Zandvoort begeven om zich daar te amusee ren. In het middernachtelijk uur werd het Stationsplein op stelten gezet, terwijl spoe dig een vechtpartij ontstond. De politie greep' in en een der belhamels werd naar het bureau overgebracht. Kort daarna verscheen daar een man, die er zich over beklaagde, dat hij aan de Dr. -i Mezgerstraat door eenige personen uit een auto was aangevallen en met een hard voor werp op het hoofd was geslagen. Het bleek dat dit dezelfde personen waren. De politie heeft proces-verbaal tegen hen opgemaakt. OPSTAND TEGEN HET GEZAG Een kellner wilde zich op de vorderingen van zijn werkgeefster niet uit de inrichting verwijderen. De hulp der politie werd ingeroepen, die proces-verbaal opmaakte wegens huis vredebreuk. Toen de politie hem wilde verwijderen, ging hij zich verzetten, wat hem bovendien een proces-verbaal wegens wederspannig- heid bezorgde. Zonder toestemming. Op verzoek van de Haagsche politie is hier een minderjarige aangehouden, uit Den Haag afkomstig. Zij vertoefde hier zonder voorkennis der moe der, op wier verzoek zij weer door de politie naar haar woonplaats is overgebracht. Botsing In de Zeestraat kwamen een tweetal auto's in botsing met een bakkers kar. Een van de auto's werd ernstig be schadigd o.a. aan de benzinetank. De bakkerskar werd omgeworpen en de inhoud over de straat gestrooid. Verzekering dekt de schade. Personalia De heer J. Kieviet, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Fransch Meer zorg voor rijwiel plaatjes. Bij de politie wordt in de laatste dagen herhaal delijk aangifte gedaan, dat van onbeheerd staande rijwielen de plaatjes worden ont vreemd. In verband daarmede verzoekt de Commissaris van Politie geen rijwielen on beheerd op het strand of de wegen naar het strand te laten staan en toezicht te houden op eigen rijwiel. P. V. Pleines Bij den Haarlemschen bond waren van de wedvlucht Roosendaal met jonge vogels 2 264 duiven in koers. De uitslag van Pleines was: 1. H. Lansdorp; 2. M Kuiper; 3. H. Lans dorp; 4. J. Schaap; 5. W. Keur; 6. J. Schaap; 7 M. Kuiper; 8. A. Dorsman; 9. A. Dorsman; 10. J. W. Groot; 11. H Lansdorp; 12. J. Schaap; 13. A. Schuiten; 14. M Kuiper; 15. V. Paap; 16. W. Draaijer; 17. W. Keur; 18. W. Draaijer; 19, 20 en 21 J. Groot; 22 en 23 W. Keur; 24. V. Paap; 25. M. Kuyper; 26. M. Kuyper; 27. W. Keur; 28. H. Lansdorp; 29. P. Stokman; 30. J. Jacobs; 31. J. Schaap; 32. M. Kuiper Ontvreemding rijwiel Bij de politie is aangifte gedaan van de ontvreemding van 'n heerenrijwiel, gemerkt „Nederlandsche Kroon", welke ontvreemding heeft plaats gehad in den avond van 2 Augustus. Aanbesteding levering rijwielen B. en W. dezer gemeente hebben aanbesteed de levering in huur van een drietal rijwielen ten dienste van de gemeente-politie alhier. Deze levering ins gegund aan den heer A. Reijerkerk, rijwielhandelaar alhier, voor de totale «om van 237.voor den termijn van 2 jaren. Besmettelijke ziekte Binnen deze ge meente is .een geval van meningitis cere- fcrospinalis epidemlca (nekkramp) gecon stateerd. Personalia Mej. W. A. Vermeer, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. Het gemeentebestuur van Schipluiden heeft na onderhandsche aanbesteding het maken van het bovenwegdek van den Abts- woudscheweg opgedragen aan de N. V. Ge- ruischlooze Weg, alhier, voor 49.840. Personalia Dr. Th. H. Rotman, alhier, is benoemd tot tweeden secretaris der Bel- gisch-Nederlandsche Kamer van Koophan del te Amsterdam. Personalia De heer F. Faber, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen En- gelsch L. O. Gewetensgeld Bij den ontvanger der directe belastingen alhier, is f 3693.31 aan gewetensgeld ingekomen. Kindervreugds uitstapje naar Zandvoort Woensdag werd het uitstapje van „Kinder vreugd" naar Zandvoort gehouden. In de beste stemming werd de reis aan- waard en in dezelfde stemming kwam de schaar van ruim 100 kinderen te Zandvoort aan. Evenals het vorig jaiar was het doel nu ook v/eer de speel- en theetuin Berna- dette te bezoeken. Om ongeveer half twaalf arriveerde de heer S. Luttik, die van het gezelschap, dat zich intusschen naar de duinen had ver plaatst, eenige filmopnamen maakte, dit ter compileteering der „Kindervreuegde-film". Te ruim één uur stonden in „Bernadette" de tafels gedekt voor den warmen maaltijd. Deze onderbreking viel buitengewoon in den Daarna werd weer de duinen in getrok ken. Het weer hield zich keurig en veel te vroeg nar aller zin, sloeg het uur van vertrek. In de beste orde en zonder eenig ongeval, werd om kwart over zes Velsen weer be reikt, war de feestbangers werden opge wacht door de R. K. Harmonie „St. Caeci- lia". Onder de vroolijke tonen der muziek, trok men onder groete belangstelling van het publiek, naar den speeltuin aan den Doodweg, waar de heer J. Hos, namens de ontspannings-commissie, „St. Caecilia" har telijk dankte voor de medewerking. De heer P. van Willigen sloot zich namens de geheele vereeniging hierbij aan. Nadat eveneens een woord van dank was gebracht aanallen die dezen dag zoe uit stekend hadden doen slagen, ging men vol daan huiswaarts. IJMUIDEN, 6 Aug. 1931 Tarbot per kilo f 1.50—1.15, Griet per 50 kilo f 66—30, Tong per kilo f 2.85—2.30, Groote Schol per 50 kilo f 47, Middel schol per 50 kilo f42, Zet schol per 50 kiio f 31—27, Kleine schol per 50 kilo f 26—3.50, Bot per 50 kilo f 1.85, Schar per 50 kilo f 11.50—6, Tonkschar per 50 f 60. Vleet 3.10—2.15 per K.G.; Pieterman en Poon 1001.90 per 50 K.G.; Groote Schel- visch f 36.0033.00 per 50 K.G.; KI. midd. Schelvis 7.50—1.60 per 50 K.G.; KI. midd. Schelvisch 13.00—10.00 per 50 K.G.; Ka beljauw 48.0035.00 pe rl25 K.G Gullen 10.50—1.60 per 50 KG.; Leng f 0.60 per st.; Wijting f 2.80—1.90 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.50 per stuk; Makreel f 7.30—2.20 per 50 K.G. Staat van besommingen van de heden aan den R(jksvischafslag aangekomen stoom trawlers: Henriëtte Jacoba f 1700.Cl. Ommering f 3100.—, Derika 8 f 2700. Isabel f 1800.—, Ita f 2400, Limburgia f 2400.—, Oostzee f 2100. Adriatic f 1800; Alkmaar f 8800; Protinus f 1700; En Avant f 1100; Jennie Elsa f 1800; Dolfijn f 1400; Johanna Marie f 1300. Kotters E. 542 f 8.50; E. 281 f 920. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) MAASTRICHT, 5 Aug. Botermijn. Aan voer 137.140 K.G. Hoogste prijs 1.38, mid- denprijs f 1.28, laagste 1.21. WARMEN HUIZEN, 5 Aüg. Heden be steedde men voor: Zilvernep f 8.10-8.70, Zilverdrieling f 5.40—5.90, Zilveruien f 1-10 tot f 2 Gele Nep f 9.00—9.60, Gele Drielin- Een f 4 60—5, Gele Uien f 4.10—4.70, Slaboo- nen f'8.10—10, Eigenheimers f 4.40—5.10, Schotsche Muizen f 4.70—5.20, Schotscne Drielingen f 5.10 per 100 Kg. 's-EERTOGENBOSCH, 5 Aug. 1931, Vee markt. Aangevoerd 2126 stuks vee, als 944 stuks hoornvee, 1032 biggen, 47 zeugen, 42 schapen-lammeren, 61 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van 260—370 per stuk, Kalfvaarzen 240—350 per stuk, Magere ossen en koeien 160—275 p. stuk, Vette ossen en koeien le kwaliteit 0 90—0.95 r>er pond, 2e kwaliteit 0.80 0.85 per pond, "Pinken 120—160 per stuk, Zeu gen 50—70 per stuk, Biggen 8—15 per week, Schapen en lammeren geen aanvoer. Verdere mededeelingen: Kalfvee bij in zet prijshoudend, door mindere vraag later terugloopend, melkkoeien, vet vee en stieren met flauwen handel, Alles iets teruggaande. Biggen bij korteren aanvoer tamelijk veel handel, en 'iets fijner in prijs. BEVERWIJK. Bloemenveiling ,,'t Cen trum" Midzomerbloemen. Aangevoerd: Gelandia 6—18; Santoria 5—14; Lathyrus 5—12; Godesia 3—30; Sabbiosa 10—18; Ba- tiosa 10—18, Native 5—14; Zinnia 1565; Goudsbloem 49; Gele Griet 4—10; Witte idem 5—12; Montbretia 8—22; Convielje 12—28; Leeuwenbek 8— 18; Allium 48. Anjers 5—14, Gips 1025. Dhalia's: Roem van Aalsmeer 2—6; Do- mela Nieuwenhuis 1.403.50; Andr. Hofer 2.20—4.80; Rapollo's 1.90—5.50; Dresselhuis 2.40—4.20; Glow 0.70—2.40; Stolze v. Ber lin 1.102.30; Juliana 2—3.10. BEVERWIJK 5 Aug. Coöp. Tuinbouw groenten, fruit en aankoopvereeniging „De Vrije Veiling W. A." Gele komkommers 1—2%, id. witte %—l, meloenen 20—29, bloemkool 35, id. stek 1, sla 12, andij vie y,1 per stuk, krop en struik, toma ten 511, druiven 5862, fr&mbozen 6070, aardappelen 45, div. doppers 511, blisab- bandance 912, bruine capucijnders 8—17, blauwe schokkers 14—16, Eng. groentjes 37, raspers in div. kwal. 816, Wijker vale 412, div. velderwten 7, dubb. boonen 79, enk. m. dr. 912, groote staak z. dr. 1015, fijne tros 1617 cent, tuinboonen in diverse kwaliteiten 211, snijb. 10— 16, id. stek 8 stamsnijb. 710, wringbes- sen 1218, prolefic 2730, witte bessen 20, zwarte 2023, aardbeien 4050, uien 23, gele klapbessen 1825, groene 1020, postelein 24, spinazie 5, appelen 6, per K.G., wortelen 511, boonekruid 1, hout 23, soepgr. en pieterselie 12 per bas, sla 15—45, andijvie 10—25, postelein 10—20, spinazie 20, afbreekpeen 25—40, groene kool 2035 per kist, aardbeien 2230, frambo- zijn 24—39 per doos, aalbessen wring 40— 50, prolefic 6575, Wijkerrijp geel 6075, id. groen 3550, witte bessen 50, zwarte 50 —70 per gr. slof, bloemkool le soort 3.70— 5.70, 2e soort moeilijk te plaatsen. VOLENDAM, 5 Aug. Heden werden aan de veiling aangevoerd 142033 Eendeieren, prijs 3.673.81, 1671 Kipeieren pr. 3.753.85. OBDAM, 5 Aug. 1931. „De Tuinbouw." Aanvoer 6000 K.ö. Gr. Aardappelen van 5.405.60, 1000 K.G. Drielingen van 5.10 5.30, 100 K.G. Drielingen 3.90, 150 K.G. Nep 7.S0, 80 zak Slaboonen 0.45—1.15. LEIDEN, 3 Aug. 1931. Andijvie f 0.40—1; Kroten f 12.10; Komkommers f 13.50; Bloemkool I f 3.40—10.60; Bloemkool II f 1 4.50; Roode kool f 2.405; roene kool f L402.50; Meloenen f 1550; Pieterselie f 0.501.20; Kropsalade f 0.502.20; Selde rie f 0.50—1.40; Uien f 0.50—3.10; Wortelen f 310.20; Perziken f 216 per 100 stuks; Kroten f 3—6; Snijboonen f 818; Stokboo- nen f 1524; Pronkboonen f 57; Stam- boonen f 611; Postelein f 58; Spinazie f 58; Aardappelen f 25 per 100 Kg. LEIDEN, 4 Aug. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd totaal 481. Prijs per Kg. levend gewicht in centen: 429 zwaar 4947, 52 licht 4746.. Handel tamelijk vlug. Een enkel vleeschvarken 1 cent boven noteering. BOVENKARSPEL, 5 Augustus. Marktbe richt „De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. f 1.65—3.25; kl. M. f 2.85—3.10: Koks Nin. Due. f 2.152.25; idem Blauwe f 1.35: idem Eigenheimers f 1.201.85 per baal: le Bloem kool f 3.606; 2e idem f 11.80 per 100 st.; Roode kool f 0.60; Gele kool f 0.60; Witte kool f 0.60 per 100 Kg.; Slaboonen f 0.80 0.90 per 15 Kg.; Tomaten A f 7.30: idem B f 5.10; idem C f 6.30; idem CC f 3.70 per 100 Kg. MEDEMBLIK, 5 Augustus 1931. Markt- vereeniging „St. Joseph". Aardappelen: Groote Muizen f 2.502.70; Kleine Muizen f 2.552.90; Gledersche f 1.051.45; Witte f 1.752.35 per halve H.L. ENKHUIZEN, 5 Aug. Butterfly f 1— 1.30, Hardley f 1.601.80, Kaiserin f 1.60 1.80, Marserin f 1.601.80, Royer f 0.70 1.10, Roselandia f 1.30—1.50 per 100 stuks. Gladiolen 1—30 cent, Erigeon 23 cent, Gipskruid 35 cent per bos. ENKHUIZEN, 5 Aug. 1931 Aardappel en fruitmarkt Eigenheimers f 1.751.80 per baal, Kruideniersperen f 12.7012.90. Fransche suiker f 4.304.50, Yellow Trans parant f 9.10—9.40 per 100 pond. HEILOO, 5 Aug. 1931 Export veiling „St. Willibrordus" Aardbeien, late 0.22— 0.28. Zwarte bessen 0.230.26. Roode bes sen 0.140.21. Doperwten 0.06—0.19. Peulen 0.100.14. Tuinboonen 0.030.07 Dubbele Stamslaboonen 0.060.10. Enkele idem 0.110.14. Snijboonen 0.140.22. Augurken 0.05—0.09. Alles per K.G. Rha- Tjarber 0.280.45. Wortelen 0.300.60. Alles per 10 bos. Kropsla 0.601.70 Bloem kool: 1ste soort 5.80—9.40, idem 2de soort 1.203.10. Per 100 stuks. Postelein 0.30— 0.45 per kistje. ALKMAAR, 5 Aug. N.V. Alkmaarsche Exportveiling Aalbessen 8 tot 13 ct. per pond, adijvie 0.40 tot 1.80, appelen 5 tot 16 ct. per pond, augurken 5 tot 20 ct. per pond, bloemkool I 1 tot 6 ct. per stuk, doperwten 1.tot 10.— per 100 pond, druiven 35.tot 43.per 100 pond, gele kool 3.50 per 100 st., komkommers 0.50 tot 4.40 per 100, meloenen 0.15 tot 50 ct. per stuk. postelein 12 tot 18 ct. per bakje, peulen 1.tot 5.per 100 pond, rabarber 4 tot 8 ct. per bos, roode kool 0.80 per 100 stuks, selderie 1.20 tot 2.20 per 100 bos, spinazie 12 tot 28 ct. per bak, snijboonen 3.tot 9.— per 100 pond, dubbele spercie- boonen 1.70 tot 5.20 per 100 pond, uien 4.00 per 100 bos, wortelen 2.tot 7.per 100 bos, zwarte bessen 12 tot 15 ct. per pond. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Augustus 10.400 K.G. Tomaten A 7.40—8.00; idem B 6.40; idem C 7.30; idem CC f 1.90; 21.000 Aardappelen: Schotsche Muizen 3.705.80; Blauwe Eigenheimers 4.20; Due of York 3.80; Drielingen 6.00—6.30; 2000 bos wortelen 1.00—1.80; 1450 stuks bloemkool, 1ste soort 2.104.50; idem 2e soort 0.70; 650 K.G. Roode kool 0.60; 23.000 K.G. Vroege Witte kool 0.600.80; Uien: Drielingen 5.20; Nep (24 K.G.) 8.50—9.20; 550 K.G. Zilvernep 7.40 17.80; Zilverdrielingen 5.20550; 300 K.G. Slaboonen 6.00—7.38: 100 K.G. Snijboonen 12.00—13.50; 300 K.G. Bieten 2.90—3.60. SCHAGEN, 6 Aug 1931. Veemarkt. Aan voer 17 paarden 225— 410, veulens 14C— 180, 3 stieren 110—275, 14 geldekoeicu (mag.) 100—150, 73 riem (vette) 25»—330, 12 kalfkoeien 300375, 2 pinken MO- 170, 45 nuchtere kalveren 8—26, 20 schapen (mage re) 2226, 67 idem (vette» 3935, 105 lam meren 1626, 5 varkens (magere) 14--17,.67 idem (vette) p. K.G. 0.46—0.51, 265 biggen 913, 6 konijnen 0.401.25, 74 kinpen 0.75 —1.50,Hanen 0.10—0.90. SCHAGEN, 6 Augustus. Eierenveiling. Aangevoerd werden 96524 kipeieren. Witte f 44.40, kleine witte f 3.30, bruine f 4.20 f 4.90; 1367 eendeieren f 3.503.70 per 100 stuks. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Augustus. 24.000 K.G. aardapplen. Groote Schotsche muizen f 2.903.20. Schotsche muizen f 5.60 5.80. Schoolmeesters f 2.703.40. Blauwe Eigenheimers f 4.204.40. Due of York f 3.50 3.90. Drielingen f 5.706.50. 550 bos worte len f 2452.70. Roode kool onverkoopbaar. Gele kool onverkoopbaar. 7500 K.G. vroege witte kool f 0.70—0.80 per 100 K.G. 13.200 K. G. uien f 4.104.50. Zilver uien f 1.10— 1.30. Drielingen f 5.106. Gele nep f 7.409. Drielingen gele nep f 4.505.90. 21.400 K.G. zilvernep f 6.90—8.60. 525 K.G. Snijboonen f 9.30. 1900 K.G. Spercieboonen f 7.10—11. 60 K.G. Tuinboonen f 2. 570 K.G. kroten f 1.10. HAARLEM, 5 Augustus Groentemarkt Sla 1—2.50 per 100 krop; Heereboonen 10 28 cent per K.G.; Snijboonen 2638 cent per K.G.; Tuinboonen 8—10 cent per K.G.; Tomaten 820 cent per KG.; Aalbessen 18 —40 cent per K.G.; Andijvie 20—40 cent per kist; Spinazie 20—75 cent per kist; Postelein 4070 cent per kist; Wortelen 1018 cent per bos; Rabarber 210 cent per bos; Sel derij 24 cent per bos; Pieterselie 25 cent per bos; Bloemkool 514 cent per stuk; Komkommer 24 cent per stuk. LISSE Leverbare veiling Onder Di rectie der Coöperatieve Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.). Aanvoer 15.000 manden. Enkele vroege tulpen: Due. v. Tholl max 1,15—3.30, Due. v. Tholl Scarlet 1.051.85, Ariadne 1.25, Artus 1.30 1.45, Brilliant Star 1.65—2.10, Chrysolora 2.95, Couleur Cardinal 1.702.50, Cram. Bril liant 95—1.40, Crimson Queen 1.15—1.55; Diana 1.15—2.25, Due de Berlin 1.40—2.25, Flamingo 1.702.25, Fred Moore 1.502.50, Gele Prins 2.553.20, Goudvink 2.15, Herm. Schlegel 1.15—1.70, Hobbema 2—2.60, Ibis 1.252.00, Joost v. d. Vondel 1.552.00; Grand Due 2.553.20; Lady Moore 1.65— 2.80; La Precieuse 1.802.10; La Reine 1.05 2.20, La Reine max. 1.65—2.30, Max Havelaar 1.30— 2.30, Moliere 1.30—1.60, Mon Tresor 1.60—3.70, Pink Beauty 3.00—3.30, Pres. Lin coln 2.40, Prins van Oostenrijk 1.602.70, Proserpine 1.802.90, Prosperity 1.151.90, Roi Cramoisie 1.60, Rose Grisdelin 1—1.60, Rose Luisante 22.45, Rose Precose 22.45, Rijzende Zon 1.752.40, Thom. Moore 1.25 1.90, v. d. Neer 1.25210, Verm. Brilliant 1.55 —1.80, Witte Valk 1.50—2.10, White Beauty 2.30. Enkele lat tulpen: la 1.50, Gesn. Lutea 1.05—1.30, id .Macrosphi- la 1.50, Ing. Ping, 1.55, Ing. Scarlet 95—2.00, Ing. Yellow 901.75. Mrs. Moon 3.50, Orange King 1.40—1.50, Picotee 1.70, idem Yellow 1.501.80, The Fawn best 2.20. Dubb. vroege tulpen: Boule de Neige 2.202.60, Cour d'Or 2.553, El Toreador 2.503.10, Imp. Rubro- rum 2.10, Lord Roseberry 2, Lucretia 1.25 1.80, Mr. v. d. Hoef 2.10—3.35, Murillo 135- 2.60, Peach Blossom 22.90, Salv. Rosa 1.70—2.75, Theeroos 1.65—3.20, Trlumphator 3.20, iTubergen 3.45, Vuurbaak 2.202.55, Willem III 2.75, Pioen Rood 2.65. Darwintulpen Afterglow 1.902.50, Bar. de la Tonnaye 1—2.10, Bartigon 1.102.25, best 3.10, Cen- tenaire 1.25210, City of Haarlem 3.50, Clara Butt 0.80—1.55, Dal Ongaro 2.50, Dream 1.20—2.10, Europe 1.301.50, Flamingo 2.25, Glow 1.05—1.70, Herodiade 1.55—2.70, King George best 5, King Harold (Mahony) 1.50—1.85, La Candeur 1.05—1.45, La Tris- tesse 1.95, La Tulipe Noire 1.652.15, Le Notre 1.50—2.50, May Queen 1.10—1.50, Mad. Krelage 1.10—1.95, Mr. Farn. Sanders 1.60—2, Mrs. Potter Palmer 2.50, Nauti- cus 1.45—2.35', Pride of Haarlem 1.10—1.60, Prince of Wales 2—3, Princess Elisabeth 1.40—2.15, Prof. Rauwenhoff 1.50—1.75, Pygmalion 1.55—2, Rev. Ewbank 1.05—2.25. Roi d' Island 155—2.10, Sier. van Flora 1.80, Sophrcsyne 1.101.65, Vict. d'Oliveira 1.852.Wm. Pitt 1.402.75, Wm. Cop land 1.25 extra 3.20, Whistler 1.50—2.05, Blauwe Vlag 5. Breeder tulpen: Bacchus 2.45, Card. Man ning 1.65, Fairy (Panorama) 1.201.85, Feu Ardent 2.40, Goldfinch 1.501.95, Lodewijk XIV 1.60—2. Medea 1.55, Velvet King 2—2.20. Crocussen: Croc. Geel 0.702.10, King of the Whites 30—80, Meyerbeer 50—65, Mont- Blanc. 29—85, Purpurea 0.65—2.80 Walter Scott 0.50—1.20. Ajax Bicolor: Empress 1.402.25, Spring Glory 300 p. m. 1.40, Victoria 2.25—4.05. Ajax Wit: Mad. de Graaff 4.Sulpher Beauty 1.752. Ajax Geel: Cervanthus 2.30—3.30. Emperor 0.601.65. Glory of Leiden 1.25—2.65. Golden Spur 3—4.05. King Alfred 3.50—4.50. Treserve 3—3.50. Barri: Conspicius 400 p.m. 0.45, 350 p.m. 0.75. Incomparabilis: Gloria Mundi 2.40. Sir Watkin 0.80—1.50. Poëtaz: Early Perfection 1.552.50. Laur. Coster 1.502.65. Poëticus: Horace 0.550.95. Ornatus max 2.35. Dubb. Variëteiten: Von Sion 1.506 top. Bijgoed: Colch. Aaut. Maj. 5—7.10. Enk. Galanthus 6 op 1.50. Kroon Imp. Rod 23.70. AMSTERDAM, 6 Augustus Amsterdam sche aardappelprijzen Aanvoer 2 ladingen 875 H.L. Prijzen waren onveranderd. DONDERDAG 6 AUGUSTUS 9.70 9.80 34.50 34.60 12.03 12.04 New-York (cable1 2.47% 2.48% 48.35 48.55 12.90 13.— 21.60 21.90 Oslo 66.25 66.35 66.25 66.40 66.30 66.40 7.30 7.40 34.80 35.— DONDERDAG 6 AUGUSTUS ••MINIM*. Staatsleeningen 5 Nederland 1919 i% NederL 1916 t% Nederl. 1917 4% Nederland 1931 i% N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mi). industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford (ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Mijnbouw Boe ton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb. Rott. TapanoeU Serbadjadi SUau V. L O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart HoU. Amerika Lijn dito Gem. EIgend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart- Unie Marine comm. Suiker H. V. A. •MMMIMMM Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude DeU •••*M*MM Oostkust «••••••••••••a* Senembah Maxwell Spoorwegen OnlOD Pacific Wabash Chic. MUw. St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 16 18 17 214/s2 9% 8% 35% 193% 7% 7% ziet MOOY niet op tegen belangrijke uitgaven. Daarom is elke nieuwe autobus, welke door MOOY in dienst wordt gesteld wederom een verbetering op de voorgaande. Ondertusschen is MOOY's oudste omnibus reeds ZOO modern, dat ze door geen andere autobus of trein in comfort wordt geëvenaard. BEVERWIJK TELEFOON 2354 (Nadruk verboden)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2