Uit den Giet- en Brechcokes ft8.50 p. 1000 K.G. v.h. J. H. KRUL Jr. N.V. STEENKOLENHANDEL Stofzuigerhuis MAERTENS 4 pet. leening Zuid-Holland Een rare scharensliep NOORDWIJK ERINGA WUTHRICH, HAARLEM Batterijen, oek reparatie; ZANDVOORT HEEMSTEDE HALFWEG LEIMUIDEN BLOEMENDAAL Thans lage prijzen van Franco bergplaats Kwaliteit en gewicht gegarandeerd Tel. 11617-14106 - Overveen HAARLEMMERMEER BENNEBROEK VOGELENZANG KENNEMERLAND IJMUIDEN Congres Bond van Grond- en Huiseigenaren De werkloosheid in het De heer S. Koster ernstig ziek VELSEN HEEMSKERK LIMMEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK De Turndemonstratie van „S. S. S." MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Premier Duplex-Stofzuigers f 165.- Geringe toewijzing op vrije inschrijvingen Emittenten der f 8.200.00D 4 pet. obligatiën der provincie Zuid-Holland berichten, dat voor een zeer belangrijk bedrag van het con- versierecht is gebruik gemaakt, terwijl, ge zien het groote bedrag aan vrije inschrijvin gen, hierop slechts een gering percentage zal kunnen worden toegewezen. Bij een inwoonster te dezer stede vervoeg de zich een scharenslijper, die overeenkwam, vijf messen te slijpen voor 50 cent. Toen de messen geslepen waren, eischte hij twee kwartjes per mes en omdat hem dit niet grif werd uitgetaald, maakte de man kabaal. De politie heeft later de zaak opgelost. In verband hiermede geeft de Commissaris van Politie een ieder in overweging, om, al vorens aan den scharenslijper, zich noemen de Visser, scharen, messen, enz., om te slij pen af te geven, goed te informeeren wat het kost. De aardappelziekte Naar aanleiding van een dezer dagen door ons geplaatst communiqué betreffende de aardappelziekte, ons door den L. T. B. voor de Commissie van Onderzoek Aardappelziek te toegezonden, verzoekt het secretariaat van den L.T.B. ons ter verduidelijking mede te deelen, dat genoemde Commissie niet uit of door den L. T. B. is samengesteld. Wel werd door het Kringbestuur West- Friesland L T. B. de eerste stoot gegeven in de actie om steun, wel was het de Voor zitter van den L. T. B., Kamerlid Kamp- schöer, die de eerste officieele stappen zet te tot het verkrijgen van steun, en zijn de voorzitter en secretaris van genoemde Com missie twee Hoofdbestuursleden van den L. T. B., in wezen is deze Commissie echter samengesteld op een vergadering gehouden II Juli ji. ten stadshuize te Alkmaar, al waar circa 25 burgemeesters van de meest getroffen gemeenten voor dat doel aanwe zig waren. Voorts is de mindere opbrengst dan nor maal niet 24.965.000 K.G., doch 34.965.000 Kilogram. GEMEENTERAAD Vrijdagmiddag kwam de gemeenteraad van Noordwijk te 2 uur bijeen. Eerst te 5 uur werd de openbare verga dering geopend. Afwezig de heer Den Hollander. Een ingekomen verzoek van het muziek gezelschap „De echo der duinen" om be schikbaarstelling van een muziektent te Noordwijk aan Zee, werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Mededeeling werd o.a. gedaan, dat de heer Compier zich met de door de gemeente gestelde voorwaarden voor aansluiting aan de telefoon heeft vereenigd. Bij ongevallen in de omgeving van de Noordwijkerhoek- brug kan men dus voortaan bij den heer Compier gratis van de telefoon gebruik maken. Hierna werden door een commissie de geloofsbrieven van benoemde leden van den nieuwen raad onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating werd beslo ten. Besloten werd geen gebruik te maken van de bevoegdheid om 'n jaarlijksch gemeente verslag te vragen, zoodat voortaan alleen een 5-jaarlijksch verslag zal worden opge maakt. Tot commissaris van de spaarbank voor Noordwijk en Omstreken werd met alge- meene stemmen herbenoemd de heer C. Admiraal. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. A. Alkemade, werd benoemd de heer W. S. van der Meer. De raad besloot met algemeene stemmen den schrijver van het boek „Noordwijk in den loop der eeuwen", den heer J. Kloos, als bewijs van waardeering een schrijfbu reau aan te bieden. Aan mej. De Grave, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Noordwijk aan Zee, werd op haar verzoek met ingang van 24 Augustus a.s. eervol ontslag ver leend. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. besloten, om de nieuwe openbare school op 24 Aug. a.s. te openen. Als hoofd van de nieuwe school werd benoemd de heer R. Klunder, hoofd van de openbare school te Noordwijk aan Zee en mej. C. Nolting, onderwijzeres aan de o. 1. school te Noord- wijk-Binnen, werd tot onderwijzeres be noemd; als 2de onderwijzeres aan die school werd benoemd mej. M. Koolhaas, tijdelijk onderwijzeres aan de school te Noordwijk aan Zee. Over net verzoek van den heer Feikema om terugbetaling van door hem betaalde kosten van het leggen van een gasleiding naar zijn pand, welk verzoek thans voor de derde maal in behandeling kwam, werd we derom langdurig gediscussieerd, totdat ten slotte het afwijzend voorstel van B. en W. werd aangenomen. Medewerking werd verleend aan de aan vrage van de Ver. voor Christelijk onder wijs te Noordwijk aan Zee voor het bijbou wen van een 7e lokaal en het inrichten van dat lokaal, waarvan de kosten worden geraamd op 5500. Aan J. de Wit in het Langeveld werd overeenkomstig art. 13 der L. O.-Wet een tegemoetkoming gegeven van f 40 p.j. in de kosten van vervoer van zijn kind naar de school. De begrooting van den school- artsendienst voor de gemeente Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout en Noordwijk voor het jaar 1932 werd zonder bemerkingen voor kennisgeving aangeno men. De begrooting sluit met een totaal aan baten en lasten van f 8394. Het plan voor de te maken brug over de Woensdagsche Wate ring in het verlengde van de IJmuider- straat werd zonder opmerking goedgekeurd. In een vorige vergadering was voor het ma ken van deze brug reeds een crediet ver leend van f 2000. Vervolgens kwam aan de .orde het voor stel van B. en W. tot aankoop van het lorrie- spoor, dat de gemeente thans in huur heeft. De huur, die de gemeente voor dit spoor tot 11 September a.s. moet betalen, zal bedra gen f 2200. Kosten van vervoer naar Am sterdam f 200, totaal f 2400. Indien de ge meente tot aankoop besluit wordt de huur tot de helft verminderd, zoodat de ge meente, indien zij f 1200 bü het genoemde huurbedrag bijlegt, den eigendom van het materiaal kan verkrijgen. B. en W. stellen voor tot aankoop te besluiten. Meerdere leden brengen naar voren, dat het beter geweest was indien de wenscheltjkheid van aankoop van een lorriespoor overwogen was, voordat het gehuurd werd. Dan nad men nieuw materiaal kunnen koopen. Thans koopt mén 2e hands goed en een gedeelte daarvan is niet meer in goede conditie. Na langdurige discussie over de kwaliteit werd ten slotte op voorstel van den heer Braun een commissie benoemd, die door deskun digen, voorgelicht, zal onderzoeken of het wenschelijk is tot aankoop over te gaan. Tot leden van deze commissie werden benoemd de heeren Lieffterink, Caspers en Krau. Be sloten werd tot bestrating van het nog onbe strate gedeelte van den Jan Kroonsweg. Ver volgens werden op voorstel van B. en W. voor het verkeer met alle motorrijtuigen af gesloten de Egmonderstraat in de richting van den Boerenourgerweg, de Zandvoort- schestraat, tusschen IJmuiderstraat en Eg monderstraat in de richting naar de Eg monderstraat. de Wassenaarschestraat tus schen Zandvoortschestraat en Katwijksche- straat in beide richtingen en de zijdelijke zijtak van den Jan Kroonsweg, vanaf den Binnenweg tot het perceel Jan Kroonsweg no. 46 in beide richtingen. Voor het leggen van straten op het gemeenteterrein in den Noordzij derpolder werd een aanvullend cre diet toegestaan van f 47520, terwijl voor de aan die straten gelegen bouwterreinen de prijzen werden vastgesteld van f 5.50 aan den hoofdweg f 5.10 aan de andere straten. De 2e woning bij het waterleidingbedrijf in het Langeveld werd voor een huurprijs van f 4 per week verhuurd aan den terreinwer ker-hulpmachinist van genoemd bedrijf. Op het verzoek van den R. K. Bond „St. Pau- lus" om aan den chef-machinist bij het wa terleidingbedrijf voor verrichte overuren in 1929 alsnog een gratificatie te verleenen van f 150.—, werd afwijzend beschikt. Tot waarnemend gemeente-ontvanger werd benoemd de heer B. Ike, chef van de afd. financiën en als zoodanig beeëdigd. Vervolgens werd besloten tot verhuring van landerijen in het Langeveld en Noordwijker- polder. Tenslotte werd voor de aanschaffing van eenige nieuwe banken voor de nieuwe open bare school en het opverven van de voorra dige banken een crediet verleend van f 1000. Bij de rondvraag bracht de heer Alkemade ter sprake de plannen tot het stichten van een arbeidsbeurs voor de bloembollengemeen ten in deze streek. Spr. heeft vernomen, dat B. en W. daar afwijzend tegenover staan, doch had liever gezien, dat B. en W. over die zaak eerst het gevoelen van den Raad had ingewonnen. Spr. ziet hierin een be langrijk instituut voor de streek. Wethouder van der Wiel motiveert waar om B. en W. daar afwijzend tegenover staan. De voorzitter zegt toe, dat deze zaak op nieuw zal worden bezien. De heer van der Meer vraagt, of het niet mogelijk is om de Oranjefeesten op te schor ten tot betere tijden en deze dit jaar alleen te beperken tot kinderfeesten. De voorzitter meent, dat dit thans moeilijk meer zal gaan, daar door de Oranjevereeni- ging de contracten reeds zijn afgesloten. De heer Alkemade vraagt strengere toe passing van de politifibepalingen op 't strand. De voorzitter zegt hiertoe reeds opdracht te hebben gegeven aan den Commissaris van Politie, Hierna neemt de voorzitter afscheid van Wethouder van Eeden en den heer Bal kenende, die niet meer in den nieuwen raad zullen terugkeeren. Hij zegt hun dank voor de liefde en toewijding aan de publieke zaak gegeven. Béide heeren danken voor de mede werking en de waardeerende woorden. Hierna gaat de raad wederom over in be sloten zitting. Na heropening wordt voor het restaureeren van de ambachtsteekenschool een crediet ver leend van maximum f 4500.—. Ongeveer half negen wordt de zitting ge sloten. Zakkenrollers te Zandvoort Ook nu weer maken zakkenrollers van de drukte bij de baden gebruik, om zich te ontfermen over het geld van anderen. Bij de nollt.ie is aan gifte gedaan, dat baders een bedrag van f 10 en van f 20 vermisten. In het laatste geval had men nog een klein bedrag in de portemonnaie laten zitten. Personalia Mej. H. Ritman. alhier, slaagde te Utrecht voor het examen En- gelsch L. O. Oranjefeesten De Oranjefeesten zijn goed geslaagd. Aan verschillende behen digheidswedstrijden is door jong en oud flink deelgenomen. Menigeen heeft een prijs of prijsje kunnen bemachtigen. Enkele nieu we attracties waren op het kermisterrein aanwezig. Een tweetal kleine ongevaUen hebben zich voorgedaan. Een kind naderde spelenderwijze een op het terrein grazen- den ezel, toebehoorende aan den circus exploitant. Onverhoeds werd het kind in den rug aangevallen en in den schouder gebe ten. Het kind moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Bij het roosje knippen door de dames hield een der deelnemende dames bij den afrit de schaar zoo onhandig, dat zij een van het bedienend personeel in den arm stak. Hevig bloedend spoedde de getroffene zich naar den dokter om verbonden te wor den. In het algemeen is de kermis, vooral op den eersten dag, minder druk bezocht dan vorige jaren, niettegenstaande het schitterend zomerweer. Geen wanordelijkheden hebben zich voorgedaan. ZONDAG 9 Aug. lie Zondag na Pinkste ren, om 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Congregatie voor de jongelingen, om kwart voor 3 kort Lof. Heden te verdienen Fortiuncula aflaat. MAANDAG de H. Mis in de Kapel. DINSDAG gez. Requiem voor Martha Hoogeveen als lid van de 3e Orde, des avonds om 7 uur Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG feestdag v. d. H. Clara, na de H. Mis Generale Absolutie voor de le den van de 3e Orde. VRIJDAG Vigilie van Maria's Hemelvaart, geb. Vasten- en Onthoudingsdag, nam. van 4 tot 6 en van half 7 tot 8 uur gelegen heid om te biechtjen. ZATERDAG feestdag van Maria's He melvaart, te vieren als Zondag. Generale H. Communie voor de Congreganisten. Na de Vroegmis Generale Absolutie voor de le den van de 3e Orde,, des nam. half 3 Lof met Rozenhoedje, na het lof gelegenheid om te biechten, zoolang er biechtelingen zullen zijn. Overbevolking Ons dierenpark, meer be kend als hertenkamp, dreigt overbevolkt te worden, 't Aantal dieren, aanvankelijk zeer bescheiden, is door geboorte-overschot aan- jnevtrl'ik gvooter geworden. Het gevolg hir- van is, dat er op 't oogenblik een groot aan tal pauwen rondloopt, waarvan men er ver scheidene zou kunnen en willen missen. En met de kalkoenen is 't al evenzoo. Voor be zitters van hoenderparken zijn hier dan ook nog wel „koopjes te halen". Iemand, die 't wel meent met onze hertenkamp, heeft de toezegging gedaan, voor een paar kangoeroes te zullen zorgen. Wie ziet er kans, als hij eens een uitstapje maakt naar Afrika, een nest jonge struisen te bemachtigen? Natuurlijk met 't doel ze aan onzen hertenkamp cadeau te doen. Dank zij de gulheid van de talrijke bezoekers, zouden deze struisjes spoedig struisen zijn en daar de struisveeren te genwoordig weer in trek zijn, zouden zij een aardig voordeeltje aan de gemeente kunnen opleveren. Door een auto aangeraden Een 44-jarige inwoner van Haarlemmermeer is op den Harlemmermeg te Amsterdam, gezeten op een rijwiel, door een auto aangereden. Hij is met zware verwondingen naar het Tessel- schade-Ziekenhuis overgebracht. Circus Olympia Aan de Leidschevaart ter hoogte van het station Bennebroek Vogelenzang heeft het circus Olympia stand plaats genomen. De paardendressuur evenals de acrobatiek en krachttoeren maken alle een goeden in druk en zijn in staat den velen liefhebbers van circusvermaak een paar genoeglijke avonden te bezorgen. Ook de clowns en augusten, die de num mers aanvullen en afwisselen, zijn van het goede en (zeldzaam!) origineele soort. Heden- en morgen (Zondag)middag en -avond werden nog voorstellingen gegeven. Olympia zal ongetwijfeld veel belangstel ling trekken. Naar wij vernemen zal het jaarlijksch congres van den Bond van Grond- en Huis eigenaren ditmaal in onze gemeente worden gehouden. Het congres vindt plaats in de maand Sep tember. Visscherijbedrijf Het Fonds voor Sociale Voorzieningen be richt: Over de week van 25 tot en met 31 Juli werden aan 59 (59) werklooze opvarenden uitkeering verstrekt tot een totaal bedrag van f 349.05 (f502.75). Dit aantal was als volgt over de verschil lende gemeenten verdeeld; 33 Velsen, 15 Egmond, 1 Katwijk, 3 Scheveningen, 7 ove rige gemeenten. Aan het einde der verslagweek waren in totaal 1093 (530) zeelieden uitgetrokken en wel; 399 (144) Velsen, 234 (106) Egmond, 97 (40) Katwijk, 173 (122) Scheveningen, 190 (118) overige gemeenten. De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van het vorig jaar. De heer S. Koster, directeur van de V. E. M. en lid der onlangs ingestelde krisiscom- missie, is sedert eenigen tijd ernstig ziek. Hij wordt verpleegd in de Mariatichting te Haar lem. R. K. Metaalbewerkersbond. Door den R. K. Metaalbewerkersbond afd. IJmuiden wordt op Dinsdag 11 Augustus te 8 uur in het Patronaatsgebouw aan den Willem Beeksweg een zeer belangrijke vergadering gehouden. Halpolitie Tot beambte bij de halpolitie is ter voorziening van de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer van Booren benoemd de heer A. N. Voerman, marechaus see te Loosduinen. De heer Voerman heeft inmiddels reeds z\jn nieuwe functie aanvaard. VERKOOPING VAN STOOMTRAWLERS Gistermiddag vond ten overstaan van no taris W. A. Dölleman de openbare verkoo- ping plaats van 7 stoomtrawlers. Kooper werd de heer P. Bouwmeester te IJmuiden q.q. voor de volgende prijzen. De Beatrice IJM. 118, gebouwd te Aber deen in 1901, bruto 185.67 ton voor f 15000. De Louisa IJM. 121, gebouwd te Aberdeen in 1901, bruto 185.60 ton voor f 7000. De Bertha IJM. 122, gebouwd te Aberdeen in 1900, bruto 184.90 ton voor f 6500. De Oceaan II IJM. 92, gebouwd te Amster dam In 1901, bruto 213.63 ton voor f 20.000. De Kennemerduin IJM. 75, gebouwd te Rotterdam In 1895, bruto 483.71 M3. voor f 8000. De Kamperduin IJM. 150, gebouwd te Aberdeen in 1901, bruto 180.57 ton voor f 20.000. De Pieter Cornelis IJM. 146, gebouwd te Aberdeen voor f 20.000. De verkooping van al deze trawlers ge schiedde krachtens art. 1223 B. W. Voordracht Ter benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School E te IJmuiden, bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. S. E. Versprille, onderwijzeres op wachtgeld, te Oostburg, (bevoegd tot onderwijs in Fransch). 2. M. H. Lansdorp, tijdelijk onderwijze res aan school H te IJmuiden; 3. B. Lootsma, tijdelijk onderwijzeres - f"* fp Verlof Burgemeester. Vanaf het begin der volgende week tot einde Augustus zal onze Burgemeester zich met verlof buiten de gemeente ophouden. Tuinbouwclub V. Z. O. S. Donderdag was de Tuinbouwclub V. Z. O. S. in vergade ring bijeen in café L. Henneman ter bespre king voor een eventueel te maken excursie reisje. Besloten werd ditmaal een bezoek te bren gen aan Arnhem en omgeving en dan van het station Uitgeest af van een goedkoopen trein gebruik te maken, waarvan de kosten f 2.60 bedragen. Verschillende aanwezigen gaven zich als deelnemer op. In de derde of vierde week van Augustus zal de excursie worden gehouden. Nadere bij zonderheden zullen per convocatie bekend gemaakt worden. Aan eenige inzendingen bloemen werden door de jury de volgende punten toegekend: Inzending Southern Cross (van J. Janse) 3 punten, inzending Zaailing 4 punten, inzen ding Sinnia Elegance van B. Lommerse 7 punten, inzending Struisveer Asters van B. Lommerse 2 punten, inzending Sinnia Ele gance van A. Janse 3 punten. Bij de rondvraag werd besproken de moge lijkheid om in September een bezoek te brengen aan eenige zaadbedrijven te Berg- schenhoek. Hiërna sloot de voorzitter de vergadering. Geslaagd Onze oud-plaatsgenoote de Eerw. Zuster M. Joseph (in de wereld Mej. P. Swart), werkzaam aan een R. K. meisjes school te Amsterdam, slaagde gisteren te Utrecht voor het examen hoofdakte. R. K. Volksbond. Gisterenavond werd door den R K. Volksbond, Kring IJm. Oost, in het Patronaatsgebouw een vergadering gehouden. Een nieuw lid werd geïnstalleerd. De restende gelden zijnde f 130.— van de op geheven onderafdeeling „St. Barbara" zijn nog in 't bezit van den Kring. Een voorstel van den heer P. Schelle - visch werd aangenomen, n.l. om het geld te storten in de kas van de onderafdeeling „Hulp in Nood" terwijl, zoolang van die f 130 nog Iets aanwezig is, voor elk oud lid van de opgeheven vereeniging dat sterft een H. Mis zal worden gelezen. Het Patroonsfeest zal gehouden worden op 22 November. Voor deze gelegenheid zal de alhier bestaande gemengde tooneelver- eenlging worden uitgenoodid. Dan werd een commissie samengesteld welke geld zal inzamelen voor het St. Ni- colaasfeest. De boeken en bescheiden van den pen ningmeester werden in orde bevonden. Ba tig kassaldo is f 146.terwijl nog een saldo van f 1.40 van het vorige St. Nicolaasfeest aanwezig is. De commissie voor „Herwon nen Levenskracht" had om uitbreiding ver zocht met 4 personen, speciaal voor de 5 ct. actie. De heeren Koene en de Graaf gaven zich op. In de rondvraag werd ge sproken over de Encycliek-viering te Utrecht. De voorzitter deelde mede dat voor 15 Aug. de gelden van personen die mee op trekken naar Utrecht in het bezit van het bestuur moeten zijn. Dan sprak de voorzitter een opwekkend woord tot deelname aan den fietstocht naar Heiloo op 13 Sept. Voor de op Zondag 30 Augustus door de R. K. Gymnastiekvereeniglng „S. S. S." ge organiseerde turndemonstraties, uitgaande van den R. K. Turnkring, afd. Haarlem, wordt door de aangesloten vereenigingen groote belangstelling aan den dag gelegd. Verschillende afdeelingen hebben haar mede werking reeds definitief toegezegd, zoodat het welslagen van den turndag verzekerd is. Omtrent de indeeling van het programma kunnen wij mededeelen, dat des morgens te 7 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad een H. Mis voor de leden van „S. S. S." zal worden opgedragen, waar onder gemeenschappelijke H. Communie. Te ongeveer 11 uur arriveeren de deelne mende vereenigingen uit de omgeving in Beverwijk, waarna van 11.3012.30 uur een generale repetitie gehouden wordt. Na de lunch verzamelen de deelnemers zich te half twee In de kerk van O. L. Vrouw van Goe den Raad, teneinde het Tumerslof bij te wonen, dat door den Hoogeerw. Heer Deken J. M. Lucassen gecelebreerd zal worden. Tijdens het Lof zal waarschijnlijk de Geeste lijke Adviseur van „S. S. S." de Weleerw. Heer kapelaan P. Schretlen een predikatie houden. Te ongeveer 2.15 uur neemt de marschwedstrijd een aanvang, waarvoor de deelnemende turnvereenigingen zich bij de kerk aan den Arendsweg opstellen. Met ont plooide banieren en zoo mogelijk met bege leiding van een tweetal muziekcorpsen wordt in marschorde een rondgang door de ge meente gemaakt. De stoet, die ongetwijfeld een recht feestelijken en kranigen indruk zal maken, volgt dezen weg: Boeweg, Cor nelis Matersweg, Verlengde Groenelaan, Duijnwijcklaan, Zeeweg, Zeestraat, Koning straat, Breestraat, Meerensteinplein, Mee- rensteinstraat, Adrichemstraat, Assumburg- straat, Cornelis Amsestraat. Te ongeveer 3 uur zal in het Gemeentelijk Sportpark de groote openluchtuitvoering een aanvang nemen. R. K. Harmonie „St. Jozef" Gisteravond hield de R. K. Harmonie „St. Jozef" een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw. De voorzitter, de heer B. Jansen, opende de vergadering met een kort welkomst woord, waarna hij woorden van hulde richtte aan den directeur der vereeniging, den heer J. G. H. Damen. Spr. wees er op, dat de heer Damen ook dit jaar de ereeniging weer naar een succes vol debuut heeft geeid. Het succes in Bilt- hoven heeft de vereeniging in een hoogere afdeeling gebracht, een onderscheiding, waarin de heer Damen zeer zeker een zeer groot aandeel had. Spr. dankte den directeur dan ook op de meest hartelijke wijze voor zijn arbeid ten bate der St. Jozef harmonie. Een arbeid, die des te grooter waardeering verdient, omdat zij nog steeds geheel belangloos wordt verricht. De voorzitter hoopte dan ook, dat de leden van hun kant door trouw repetitie-bezoek en vlijtige studie zouden toonen, dat zij het werken van den directeur weten te apprecieeren. Na deze huldiging werd een belangrijke agenda afgewerkt. Langdurig werd van gedachten gewisseld over verschillende levensbelangen der ver eeniging, waarbij de directeur een kern achtige uiteenzetting gaf van de middelen, waarmede men zijn vereeniging gezond en sterk kan maken. Vooral wees de directeur op hetgeen de leden zelf kunnen doen. Van hen toch hangt het bestaan der vereeniging voor een groot deel af. Hierna werden nog verschillende Interne aangelegenheiden behandeld, waarna slui ting volgde. ALKMAAR, 8 Augustus 1931. Boter- en eierenmarkt. Boter, fabriek 1ste soort f 0.58 0.65. Boter, fabriek 2e soort f 0.500.58. Eieren, groothandel f 4.104.60. Eenden eieren f 3.75. ALKMAAR, 8 Augustus. Piepkuikenmarkt. Aangevoerd 14 kist enen 6 korven. Prijzen f 1 —1.10 per K.G. Handel goed. ALKMAAR, 8 Augustus 1931 Veemarkt 19 paarden per stuk f 125 tot f 280; 37 Melkkoeien 230—360; 25 nuchtere kalv. slacht, per stuk 10—24; 74 Vette schapen 28—34; Lammeren 16—22; 12 Schrammen per stuk 18—26, 92 Biggen 10 weken 8—16; I Klein boekje 2 50 Handel stil. BROEK OP LANGENDIJK, veiling van 8 Augustus 13.000 kilo Tomaten: A f 10.10 —10.20, B 9.10—9.20, C 9.60, CC f 1.80, 8000 kilo Aardapelen: Schotsche Muizen f 5.907, Eigenheimers f 3.50, Due of York f 3.70—3.90, Drielingenf 6.50—6.60, 170 stuks Bloemkool f 2.60, 6600 kilo Roode kool f .060, 8200 kilo Witte kool f 0.80—1.10, Uien: Gele Drielingen f 4.805.80, 27 kilo gele Nep f 5.70—6.70, 118 kilo Slaboonen f 3.60— 5, 1500 kilo Bieten f 3.70. WINKEL Appelen 6—17; peren 4— 7; Aalbessen 819; Kruisbessen 510; Frambozen 4060; Morel 1820; To maten 67; Tuinboonen 22.50; Sla boonen 36; Snijboonen 1014; Aard appelen 1.503, alles per 50 K.G.; Bloem kool 811; Meloenen 1840; Komkom mers 13; Wortelen 45; Rabarber 1.301.60, alles per 100 stuks. WOGNUM, 7 Aug. Komkommers f 1.10— 2.50. Slaboonen f 3.507.30. Snijboonen f 6.90 —9. Sla f 0.60—1.80. Meloenen f 0.19—0.35. WARMENHUXZEN, 7 Augustus 1931. Heden besteedde men voor: Zilvernep f 5.606.60. Zilverdrielingen f 6. Gele nep f 6.707.20. Gele drielingen f 5.305.90. Gele uien f 4.30 4.60. Schotsche muizen f 7.20. Schotsche groote f 2.80. Schotsche drielingen f 5.90. Eigenheimers f 4.104.20. Slaboonen f 6 per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE 8 Aug. Aanvoer 25.800 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 5.70—6.10, Groote Muizen 3.20—3.30, Blauwe Eigenheimers 4.20—4.30, Due of York 3.70— 4.—, Drielingen 6.00—6.50, Eigenheimers 2.50—3.60, 9400 K.G. Roode kool 0.60—0.80, 2200 K.G. Gele kool 0.60—0.80, 18.500 K.G. Witte kool 0.60—0.90. Gele Uien 4.60—5.20, Zilveruien 1.20—1.30, Gele drielingen 4.40— 5.50, 23.000 K.G. gele Nep 4.30—7.60, 11.400 K.G. Zilvemep 5.90—12.10, Zilverdrielingen 3.70—5.—, 2300 K.G. Spersieboonen 4.70— 7.50, 650 K.G. Kroten 1.70. TER AAR, 7 Aug. 1931. Snijboonen f 0.20 —1.05. Stokprinces f 1—1.20. Witte Pronkers f 0.40. Fijn f 5.60—8.20. Fijnb. f 2.50—3.20. Basterd f 1-.50—1.75 Grof 090—1.25. Bommen 0.37. Knorrels f 0.40—0.50. Bloemkool 1—4 ct. ALKMAAR, 7 Aug. Marktbericht N.V. Alkmaarsche Exportveiling Groentenvei- ling Aardappelen per 100 kilo f 3.504, Aalbessen per 100 pond f 7—13, Andijvie per 100 stuks f 150—3, Appelen per 100 pond f 5—17, Augurken per 100 pond f 5— 17, Bloemkool I per 100 stuks 8—16, idem II f 2—5, Doperwten per 100 pond f 2—5, Druiven per 100 pond f 3543, Gele Kool per 100 stuks f 1.30, Groene kool per 100 stuks f 1.20, Kropsla per 100 stuks f 0.50— 2.40, Komkommers per 100 stuks 0.504.10, Meloenen per 100 stuks f 10—41, Peren per 100 pond f 4—16, Postelein per bakje f 12 —22, Peulen per 100 pond f 24, Rabarber per 100 bos f 2—5, Selderie per 100 bos f 1—4, Spinazie per 100 bos f 12—26, Snij boonen per 100 pond f 2—9, Dubbele sper- cieboonen per 100 pond f 1.304.40, To maten per 100 kilo f 1, Uien petr 100 bos f 2.80, Wortelen per 100 bos f 2.607.90, Zwarte bessen per 100 pond f 14. HEILOO, Exportveiling „St. Willibrordus" 7 Aug. 1931. Late aardbeien 1419 ct-, Zwarte bessen 17—26 ct., Roode bessen 1223 ct., Doperwten 2—19 ct„ Peulen 4—9 ct., Tuinboonen 2—7 ct., Dubbele Stamslaboonen 46 ct., idem enkele 7—13 ct., Snijboonen 917 ct., Augurken 26 ct. per Kg., Rabar ber 20—45 ct., Wortelen 30—50 ct. per 10 bos, Kropsla 0.70—1.40, Bloemkool 1ste soort 6.40 tot 8.10, idem 2e soort 1.90—3.20, Andijvie 0.40—0.90 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 7 Augustus. Marktvereeni- ging „St. Joseph". Aardappelen: groote mui zen 2.853.05, kleine idem 2.953.10, Ideaal 1.75—1.90, Gelderschen 1.55—1.75, witte '2.10—2.35, per baal. BOVENKARSPEL (Station), 7 Augustus. „De Tuinbouw". Aardappelen gr. M. 1.90— 3.65, idem kl. M. 2.75—3.25, Koks Nin. Due. 1.90—2.15, idem blauwe 1.25, idem Eigen- heim 1.10—1.35, per baal; gele kool 60 ct. per 100 K.G., slaboonen 45—60 ct. per zak augurken fijn 8.4022, idem grof 1 2.10, tomaten A 9.50, idem B 6.60, idem C 9.10, idem CC 2.50, per 100 Kilogram. ENKHUIZEN Bloemenlust Mont Bretia 0.50—1.00, Hadley 1.00—2.30, Columbia 0.80—1.60, Asters 1.00—1.30, per 100 LEIDEN, 7 Aug. 1931. Veemarkt. Oange- voerd 388 runderen, 110 kalveren, 1623 scha pen. Prijzen: 41 stieren 95—470, stug; 181 kalf- en melkkoeien 200—390, flauw; 27 vare-koeien 160—270; 139 vette ossen 235— 430, 55—96 ct. per KiG. (schoon a. d. haak), matig; 38 vette kalveren 4045, 90105 st. per K.G.; 72 nuchtere kalveren 8—15; 848 vette schapen 2436; 175 weide schapen 21—34, traag; 1111 mestvarkens 15—32; Lon- densche varkens 3638 ct .per K.G. lev. gew.; Zouters 40—43 ct. per K.G., lev. gew., zeer matig; 1358 biggen 6—12; 4 paarden 195—235; 13 veulens 65—120; 2 bokken en geiten. Kaasmarkt, 7 Aug. 1931. Aangevoerd 120 partijen kaas. Goudsche kaas 97 partijen, Leidsche kaas 23 partijen. Besteed werd voor: le srt. Goudsche kaas 3841, 2e srt. 32—37; le srt. Leidsche kaas 4650.50, 2e srt. 3845 per 50 K.G. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 76 partijen, 2804 stuks, 23975 K. G. PURMEREND, 7 Aug. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aard appelen: Schotsche muizen 1.00—1.44 per zak van 25 K.G., BI. Eigenheimers 0.761.18 per zak van 25 K.G., Slaboonen: Dubbele 0.50—0.64 per 15 K.G., idem z. dr. 0.81— 0.89 per 15 K.G., Enkele 1.10 per 15 K.G., idem z. dr. 1.50 per 15 K.G., Snijboonen Stok 0.752.40 per 15 K.G., Stamsnijboonen brede 0.801.50 per 15 K.G., Tuinboonen 0.170.20 per 15 K.G., Roode Aalbessen 0.190.45 per 100 K.G., Zwarte Bessen 0.16 0.24 per 100 K.G., Klapbessen 0.301.15 p. 10 K.G., Perziken 38 per 100, Komkommers 0.702.40 per 100, Tomaten A 5.708.80 p. 100 K.G., idem B 5.70—8.80 per 100 K.G., idem C 4.505.80 per 100 K.G., Bloemkool 2.0013.per 100, Roode Kool 1.001.80 p. 100, Spinazie 0.49 per mand van 6 K.G., Postelein 0.48 per 6 K.G., Sla 0.40—2.30 per 300 krop, Selderij 3—7 per 100 bos, Worte len 6.10—12.60 per 100 bos, Uien 0.80—1.20 per 25 K.G., Druiven: Frankenthalers 0.68 —0.70 per K.G., idem Alicant 0.70 p. K.G. Appels: Yellow Transparant 1642 per 100 K.G. Peren: Janbaasje 39 per 100 K.G., Krui denierspeer 12—40 per 100 K.G., Suikerpee' 3.00—8.50 per 100 K.G. BEVERWIJK, 6 Aug. „Bloembollen- veiling Beverwijk" Groote aanvoer, ca 6000 manden. Handel vlug, prijzen statioi nair. Veel belangstelling. Besteed voor goede kwaliteit: Enkele vroege: Artus 11 op 1.60, Brillant Star 11 op 1.50. 1012 1„ Chrysolora 11 op 2.60, Couleur Cardinal 12 op 2.10, 11 op 1.80, 10—12 1.30, Cramoisi Brillant 11 op 1.20, 1012 0.80, Diana 11 op 1.60, 1012 0.90, Due de Ber lin 11 op 21.60, Fred. Moore 11 op 1.60, Gele Prins 12 op 3, 11 op 2.80, 1012 1,50, Gen. de Wet 11 op 1.40. Hobbema 12 op 1.50. Keizerskroon 12 op 2.80, La Précieuse 11 op 1.80, La R>ine 11 op 1.10, 1012 0.90, Mon Trésor 12 op 2.20, Pmk Beauty 12 op 3.70, Proserpine 12 op 2.6C, 11 op 1.90, 1012 1.40, Prins van Oostenrijk 12 op 2.20, 11 op 1.50, Rose Gris-de-lin 12 op 1.30, 11 op 1.20, 1012 0.90, Rose Luis ante 12 op 1.80, Scarlet Due 1012 1.20. Enkele late: Dulcinea 12 op 1.10, Gesneriana spathulata 11 op 2.40, Inglescombe pink 1012 1, idem yellow 1012 1.20. Dubbele vroege: Boule de Neige 11 op 2.40, Couronne d'or 11 op 2.80, 10—12 2.40, Mr. v. d. Hoef 12 op 3, 11 op z. 2.20, Murillo 12 op 2.20, 11 op 1.60, Salvator Rosa 11 op 2.50, Theeroos 12 op 2.10. 11 op 1.60, 10—12 1.10, Vuurbaak 12 op z. 2.40, 11 op 1.60, Arma Roozen 12 op 1.80. Darwintulpen Ant Roozen 12 op 1.80, Bartigon 12 op 2.20, 11 op 1.40, 10—12 0.90, City of Haar lem 12 op 2.50, 11 op 1.80, 1012 1.40, Clara But 11 op 1.10, 10—12 0.90, La Candeur 12 op 1.50, La Tulipe noire 12 op z. 2.30, 11 op 1.50, Le Notre 12 op 1.80, 11 op 1.50, Mad. Krelage 12 op 1.50, Mr. Farnc. San ders 11 op 1.80, Pride of Haarlem 12 op 1.60 Prinses Elisabeth 12 op z. 190, Prof. Rauwenhoff 12 op z. 2, 11 op 1.30, Rev. Ewbank 1012 1.20, The Sultan 11 op 1.70, Victoire d'Oliviere 11 op 1.70, William Pitt 12 op 2.20, 1012 1.20, William Copland 11 op 1.50. Narcissen: Ajax Princeps d.m. 1 2.10, rond I fc60; Barri Conspicuus d.n. 1 0.40; Emperor dm. 1 1.60, rond 1 0.60; Golden Spur <Ln. 1 4.00; King Alfred d.n. 1 4.00; Poetaz Admiration d.n. 1 0.40, rond 1 0.30; Poetigus gewoon dm. 1 0.50, rond 1 0.30; idem Omatus dm. 1 0.50, rond 1 0.35; idem Glory of Lisse d.n. 1 1.00, rond 1 0.60; Spring Glory d.n. 1 1.40; Vic toria d.n. 1 2.10; von Sion d.n. 1 3.30; Grand Primo d.n. 1 2.00. Diversen: Scilla Siberica 8 op 0.65; 7 op 0.20; Dubb. Galanthus 7 op 2.40; Enk. idem 7 op 1.40; Crocus geel 8 op 0.90; idem Sir Walter 8 op 0.40; idem King of the White 8 op 0.90; BI. Druifjes 8 op 0.61, 7 op 0.36, 6 op 0.19; Musc. Heavenly Blue 8 op 0.70, 7 op 0.35; Couronne Imperiale 23 op 19.00, 17 op 17.00. Hollandsche Irissen: Imperator 7-8 op 23; Rembrandt 6-7 op 26; Wedgwood 10 op 8.80. Buchifolis Major 5 op 1.10; dubb. Wouder 5 op 60; Invinci ble 5 op 70; Couqueror 5 op 50; Hooghart 5 op 55; Viridiflora 5 op 12.00; Anemone de Caen 5 op 90; idem Fulgens 5 op 1.20. Tot nadere aankondiging zal op Dinsdag en Donderdag worden geveild deS morgens om 10 uur. Aanvoer voor Dinsdag op Maandag tot 9 uur. Aanvoer voor Donderdag op Woensdag tot 9 uur. Op Maandag en Woensdag wordt aan voer tusschen 1 en 4 uur ontraden, wegens de drukte in de gebouwen bij de groenten- veiling. BEVERWIJK, 7 Aug. Potplantenveiling Nephrolepis 0.381.15; Hortensia's 0.29—0.78; Calla 0.19—43; Coleus 0.06— 0.17; Cactus 0 070.35; Tradescantia 0.09 0.16; Sprengeri 0.050.27; Plumosa 0 04—0.19; Primula's 0.11—0.23; Begonia's 0.04—0.26; Gloxinia's 0.23—0.55; Gera niums 0.13—0.18; Fuchsia 0.10—0.21; Sedum 0.04—0.11. Bloemenveiling ,,'t Centrum" Aan gevoerd: Gladiolen: Halley 0.25—0.55; Prince of Wales 0.30—0.65; Flaming Sword 0.351.50; Nimrod 0.702.80; Souvenir 0.350.85; Early Sunrise 0.350.65; Maré- chal Foch 0.450.80; Schwaben 0.85 1.20; Hulot 0.75—1.80; Maidens Blush 0.35—0.60; Venus 0.15—0.60; Edison 0.55 1.35; Rubini 0.350.80; Jacoba van Beieren 0.90—2.00; Hermione 0.35—0.70; Brenchleyensis 0.651.00; Lady Bareel 0 70—1.70; Ivonne 0.70—1.75. Div. kasrozen: Hadley 0.554.00; Colum bia 0.503.00; Roselandia 0.504.00; Briarcliff 0.40—3.00. Lelies: Longiflorum 0.070.12; Aura- turn 0.09—0.13; Simplex 0.01—0.07; Splen- didum 0.01—0 05; Fortuna 0.02—0.08; Ru- binum 0.070.30. Div. m'idzomerbloemen: Dahlia's: Roem van Aalsmeer 0.02—0.05; Domela Nieuwen- huis 0.01—0.03; Andr. Hofer 0.02—0.04; Rapallo 0.02—0.05; Mr. Dresselhuis 0.02 0.04; Glow 0.70—2.00; Stolze von Berlin 0.01—0.02; Juliana 0.02—0.03, alles .per stuk en per kelk. Gaillardia 0.060.15; Santhovia 0.04— 0.13; Lathyrus in diverse kleuren 0 04-0.10; Godetia 0 02—0.28; Scabiosa 0.05—0.12; Zinnia's .12—0.60; Statice f 0.05—0.12; Goudsbloemen 0.02-0.07; Gele Mar gariet 0.04 —0.08; Witte idem 0.04—0.10; Montbretia 0.070.20; Coinvillea 0.100.30; Leeuwen bek 0.07—0.15; Allium 0.03—0.06; dubb. en enk. Anjelieren 0.04—0.10; Gipsophyla 0.08—0.22. BEVERWIJK, 7 Aug. Coöp. Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging „De Vrije Veiling" W. A. Aalbessen 18—24, Prolefic 22—38, Kruis bessen 20—30, Witte en Zwarte Bessen 20— 25, Appelen Yellow transparant 12—25, Dirk jesperen 8—13, A. H. Suiker 9—11, Druiven 60—64, Tomaten 6—i2, Aardappels 4—5, div. Doppers 6—13, Blis abbandones 9—11, br. cap. 11—19, groentjes 4—6, blauwschok 12— 17, raspers 12—21, dubb. boonen 6—8, enk. met dr. 9—11, groote stok z. dr. 10—12, tros 1415, snijb. 917, tuinboonen 49, fram bozen 6070, postelein 24, Spinazie 2—6, afbreekpeen 4—5 per kg.; peen 5—9, hout 24, bieten 34, Zinnia's 1112 per bos, Meloenen 17—21, sla 1—2%, Andijvie IK, bloemkool, roode, groene en gele kool 2K>5 c. p. st. Sla 2055, Andijvie 10—35, postelein 2040, breekpeen 3555 per kist; gele komkommers 12.50, witte f 0.501 per 100. Aalbessen wring 5060, prolefic 70-1.20, rijp 6075, witte en zwarte bessen 5070 per gr. slof, frambozen per doos 3445. Tomaten. Aan de blocmarkt werd per 50 kg. betaald voor de soort A f 4 B f 3, C f 3.50. BEVERWIJK, 7 .Aug. „Kennemerland". Roode bessen 18—28, Zwarte bessen 202a, Frambozen 4050, Kruisbessen 2530, Dop pers 815, Peulen 1532, Capcijnders br. 8 20, idem witte 614, Tuinboonen 3—16, Groentjes 612, Snijboonen 816, Trosboo- nen 1216, Spercieboonen z. dr. 8—14, idem m. dr. 813, Dikke boonen 48, per kg.; Sla 10—45, Postelein 1540, Spinazie 35 40, Andijvie 15—40 per kist: Bloemkool 38, 'o-ikommers 1—3, Meloenen 20—38, Roode 24 ct. per stuk; Wortelen 410, Ra- i'ber 3—5, Selderie 45, Pieterselie 3 ct. ?r bos' Aardappelen 4—5'4, Tomaten 6—14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2